kdepim-runtime - en to bg translation catalogue (178 entries)

en:  minutes
bg:  минути

en: &Use streaming notifications
bg: &Използване на известия за поточно предаване

en: <html><head/><body><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> Username and password are not needed (can be empty) when Kerberos is properly configured on your system.</p></body></html>
bg: <html> <head /> <body> <p> <span style = " font-weight: 600; "> Забележка: </span> Потребителско име и парола не са необходими (могат да бъдат празни), когато Kerberos е правилно конфигуриран във вашата система. </p> </body> </html>

en: <html><head/><body><p>Allows to specify an Active Directory domain for the user.</p><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> There is a subtle difference between &quot;empty domain&quot; and &quot;no-domain&quot;.</p><p>With an empty domain (Domain checkbox checked, empty domain in edit box) the EWS resource will pass the user with an explicitly empty domain (&quot;\username&quot;).</p><p>With no domain set (Domain checkbox cleared) the username will be passed without the domain (&quot;username&quot;), which will cause the server to set the domain to the default one its configured with.</p></body></html>
bg: <html> <head /> <body> <p> Позволява да се посочи домейн на Active Directory за потребителя. </p> <p> <span style = " font-weight: 600; "> Забележка: </span> Има малка разлика между "празен домейн " и "no-domain ". </p> <p> С празен домейн (отметка в полето за домейн, празен домейн в полето за редактиране) ресурсът на EWS ще предайте на потребителя с изрично празен домейн ("\ потребителско име "). </p> <p> Ако не е зададен домейн (квадратчето за домейн е изчистено), потребителското име ще бъде предадено без домейна ("потребителско име "), което ще накара сървъра да зададе домейна по подразбиране, с който е конфигуриран. </p> </body> </html>

en: <html><head/><body><p>Attempts to find out the Microsoft Exchange server address relevant to the supplied e-mail address.</p></body></html>
bg: <html> <head /> <body> <p> Опити за откриване на адреса на сървъра на Microsoft Exchange, отнасящ се до предоставения имейл адрес. </p> </body> </html>

en: <html><head/><body><p>By default KDE uses the less secure NTLMv1 authentication. Enabling this will cause the more secure NTLMv2 protocol to be used.</p><p>Some newer Microsoft Exchange servers are configured to only allow NTLMv2 authentication. In such case this option must be enabled in order to connect successfully.</p></body></html>
bg: <html> <head /> <body> <p> По подразбиране KDE използва по-малко защитеното удостоверяване NTLMv1. Активирането на това ще доведе до използване на по-сигурния протокол NTLMv2. </p> <p> Някои по-нови сървъри на Microsoft Exchange са конфигуриран да позволява само удостоверяване с NTLMv2. В такъв случай тази опция трябва да бъде активирана, за да се свърже успешно. </p> </body> </html>

en: <html><head/><body><p>Enables more modern and stronger authentication based on OAuth2.</p><p>This type of authentication will open an organization-supplied webpage, where the user will be able to enter authentication information, which may also include multifactor authentication in form of one-time-passwords generated by tokens.</p><p>This method is mostly used for hosted Office 365 instances.</p></body></html>
bg: <html> <head /> <body> <p> Активира по-модерно и по-силно удостоверяване въз основа на OAuth2. </p> <p> Този тип удостоверяване ще отвори предоставена от организацията уеб страница, където потребителят ще може да въведете информация за удостоверяване, която може също да включва многофакторно удостоверяване под формата на еднократни пароли, генерирани от маркери. </p> <p> Този метод се използва най-вече за хоствани екземпляри на Office 365. </p> </body> </ html>

en: <html><head/><body><p>Enables traditional username/password authentication against the Exchange server. This includes methods like Basic, NTLM or Kerberos.</p><p>This authentication method is considered to be somewhat legacy and is mostly used for smaller on-premise Exchange installations and hosted Office 365 instances, where the administrator has chosen to enable it.</p></body></html>
bg: <html> <head /> <body> <p> Активира традиционното удостоверяване на потребителско име / парола срещу Exchange сървъра. Това включва методи като Basic, NTLM или Kerberos. </p> <p> Този метод за удостоверяване се счита за донякъде и се използва най-вече за по-малки локални инсталации на Exchange и хоствани екземпляри на Office 365, където администраторът е избрал да го активира. </p> </body> </html>

en: <html><head/><body><p>Periodically asks for new item change events.</p></body></html>
bg: <html> <head /> <body> <p> Периодично иска нови събития за промяна на елементи. </p> </body> </html>

en: <html><head/><body><p>Private Key (PKey) Authentication is used as an additional authentication step to OAuth2-based authentication. It uses an X.509 certificate and private key that identifies a trusted device, which was joined to the Azure Directory using a Workplace Join.</p><p>Some administrators may mandate use of PKey authentication when connecting to Office 365 from outside of corporate network. In other cases, when multi-factor authentication is set-up, using the PKey authentication can satisfy requirements for strong authentication, in which case entering the MFA code is not required.</p></body></html>
bg: <html> <head /> <body> <p> Удостоверяването с частен ключ (PKey) се използва като допълнителна стъпка за удостоверяване към удостоверяване, базирано на OAuth2. Използва сертификат X.509 и частен ключ, който идентифицира доверено устройство, бе присъединен към директорията на Azure с помощта на присъединяване на работното място. </p> <p> Някои администратори могат да разрешат използването на удостоверяване PKey при свързване към Office 365 извън корпоративната мрежа. В други случаи, когато е настроено многофакторно удостоверяване , използвайки удостоверяването на PKey, може да задоволи изискванията за силно удостоверяване, като в този случай не се изисква въвеждане на MFA код. </p> </body> </html>

en: <html><head/><body><p>Some organizations restrict access to mail only to approved clients, such as Microsoft Outlook. On the server-side this is implemented by analyzing the User-Agent string and only allowing a list of approved clients.</p><p>This setting allows to emulate some well known clients as well as providing a custom User-Agent string.</p><p>Please be advised that bypassing company policies may result in personal consequences.</p></body></html>
bg: <html> <head /> <body> <p> Някои организации ограничават достъпа до поща само до одобрени клиенти, като например Microsoft Outlook. От страна на сървъра това се реализира чрез анализ на низ от потребителски агент и разрешаване само на списък на одобрени клиенти. </p> <p> Тази настройка позволява да се емулират някои добре познати клиенти, както и да се предостави персонализиран низ от потребителски агент. </p> <p> Моля, имайте предвид, че пренебрегването на фирмените политики може да доведе до лични последици . </p> </body> </html>

en: <html><head/><body><p>Streaming notifications behave similarly to push mode - a connection is kept alive and notifications about item changes are delivered instantly.</p><p><br/></p><p>This option requires Exchange server version 2010 SP1 or later.</p></body></html>
bg: <html> <head /> <body> <p> Известията за поточно предаване се държат подобно на режима за натискане - връзката се поддържа жива и известията за промени в елементите се доставят незабавно. </p> <p> <br/> </ p > <p> Тази опция изисква Exchange Server версия 2010 SP1 или по-нова. </p> </body> </html>

en: <html><head/><body><p>The password used to login to the Exchange server.</p><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> This can be left empty when using Kerberos authentication.</p></body></html>
bg: <html><head/><body> <p> Паролата, използвана за влизане в Exchange сървъра. </p> <p> <span style = "font-weight: 600; "> Забележка: </ span > Това може да остане празно при използване на Kerberos удостоверяване. </p> </body> </html>

en: <html><head/><body><p>The username used to login to the Exchange server.</p><p><span style=" font-weight:600;">Note:</span> This can be left empty when using Kerberos authentication.</p></body></html>
bg: <html><head/><body> <p> Потребителското име, използвано за влизане в сървъра на Exchange. </p> <p> <span style = "font-weight: 600; "> Забележка: </ span > Това може да остане празно при използване на Kerberos удостоверяване. </p> </body> </html>

[ctx: @action:button]
en: &Reset
bg: &Възстановяване

[ctx: @action:button]
en: Authenticate
bg: Идентифициране

[ctx: @action:button]
en: Reload &List
bg: Презаре&ждане на списъка

[ctx: @info]
en: Akonadi Resource for Microsoft Exchange Web Services (EWS)
bg: Ресурс на Akonadi за Microsoft Exchange Web Services (EWS)

[ctx: @info]
en: Distributed under the GNU Library General Public License version 2.0 or later.
bg: Разпространява се под условията на GNU Lesser General Public License (LGPL) версия 2.0 или по-късна.

[ctx: @info]
en: Exchange server not configured.
bg: Exchange сървърът не е конфигуриран.

[ctx: @info]
en: Failed to obtain credentials for Microsoft Exchange account <b>%1</b>. Please update it in the account settings page.
bg: Неуспешно получаване на идентификационни данни за акаунт в Microsoft Exchange <b> %1 </b>. Моля, актуализирайте го на страницата с настройки на акаунта.

[ctx: @info]
en: Failed to retrieve folder list.
bg: Извличането на списъка с папки не бе успешно.

[ctx: @info]
en: Microsoft Exchange credentials for the account <b>%1</b> are no longer valid. You need to authenticate in order to continue using it.
bg: Идентификационните данни на Microsoft Exchange за акаунта <b> %1 </b> вече не са валидни. Трябва да удостоверите, за да продължите да го използвате.

[ctx: @info]
en: The username/password for the Microsoft Exchange EWS account <b>%1</b> is not valid. Please update it in the account settings page.
bg: Потребителското име / парола за акаунт в Microsoft Exchange EWS <b> %1 </b> не е валиден. Моля, актуализирайте го на страницата с настройки на акаунта.

[ctx: @info]
en: Version %1
bg: Версия %1

[ctx: @info:status]
en: Authentication failed
bg: Идентификацията е неуспешна

[ctx: @info:status]
en: Connecting to Exchange server
bg: Свързване към Exchange сървър

[ctx: @info:status]
en: Failed to add collection - cannot determine EWS folder type
bg: Неуспешно добавяне на колекция - не може да се определи типът папка на EWS

[ctx: @info:status]
en: Failed to create folder
bg: Грешка при създаване на папка

[ctx: @info:status]
en: Failed to create folder - internal error
bg: Създаването на папка не бе успешно - вътрешна грешка

[ctx: @info:status]
en: Failed to create item - internal error
bg: Неуспешно създаване на елемент - вътрешна грешка

[ctx: @info:status]
en: Failed to delete folder
bg: Изтриването на папката не бе успешно

[ctx: @info:status]
en: Failed to delete folder - internal error
bg: Неуспешно изтриване на папка - вътрешна грешка

[ctx: @info:status]
en: Failed to delete item - internal error
bg: Неуспешно изтриване на елемент - вътрешна грешка

[ctx: @info:status]
en: Failed to delete item - invalid number of responses received from server
bg: Неуспешно изтриване на елемент - невалиден брой отговори, получени от сървъра

[ctx: @info:status]
en: Failed to fetch item payload
bg: Неуспешно извличане на полезния товар

[ctx: @info:status]
en: Failed to move folder
bg: Преместването на папката не бе успешно

[ctx: @info:status]
en: Failed to move folder - internal error
bg: Преместването на папката не бе успешно - вътрешна грешка

[ctx: @info:status]
en: Failed to move folder - invalid number of responses received from server
bg: Неуспешно преместване на папка - невалиден брой отговори, получени от сървъра

[ctx: @info:status]
en: Failed to move item - internal error
bg: Преместването на елемента не бе успешно - вътрешна грешка

[ctx: @info:status]
en: Failed to move item - invalid number of responses received from server
bg: Неуспешно преместване на елемент - невалиден брой отговори, получени от сървъра

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folder create request
bg: Неуспешно обработване на заявка за създаване на папка

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folder delete request
bg: Неуспешно обработване на заявка за изтриване на папка

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folder move request
bg: Неуспешно обработване на заявка за преместване на папка

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folder update request
bg: Неуспешно обработване на заявка за актуализация на папка

[ctx: @info:status]
en: Failed to process folders retrieval request
bg: Неуспешно обработване на заявка за извличане на папки

[ctx: @info:status]
en: Failed to process global tag update request
bg: Неуспешно обработване на заявка за актуализация на глобален маркер

[ctx: @info:status]
en: Failed to process global tags retrieval request
bg: Неуспешно обработване на заявка за извличане на глобални маркери

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item create request
bg: Неуспешно обработване на заявка за създаване на елемент

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item delete request
bg: Неуспешно обработване на заявка за изтриване на елемент

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item flags update request
bg: Неуспешно обработване на заявка за актуализация на флагове на елементи

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item move request
bg: Неуспешно обработване на заявка за преместване на елемент

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item send request
bg: Неуспешно обработване на заявка за изпращане на елемент

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item tags update request
bg: Неуспешно обработване на заявка за актуализация на етикети на елементи

[ctx: @info:status]
en: Failed to process item update request
bg: Неуспешно обработване на заявка за актуализация на елемент

[ctx: @info:status]
en: Failed to process items retrieval request
bg: Неуспешно обработване на заявка за извличане на елементи

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve folders - internal error
bg: Извличането на папки не бе успешно - вътрешна грешка

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items
bg: Извличането на елементи не бе успешно

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items - Akonadi item not found for item %1
bg: Неуспешно извличане на елементи - Аконади елемент не бе намерен за елемент %1

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items - Unknown item type for item %1
bg: Извличането на елементи не бе успешно - Неизвестен тип елемент за елемент %1

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items - incorrect number of responses
bg: Извличането на елементи не бе успешно - неправилен брой отговори

[ctx: @info:status]
en: Failed to retrieve items - internal error
bg: Извличането на елементи не бе успешно - вътрешна грешка

[ctx: @info:status]
en: Failed to send item - internal error
bg: Изпращането на елемента не бе успешно - вътрешна грешка

[ctx: @info:status]
en: Failed to update folder
bg: Актуализирането на папката не бе успешно

[ctx: @info:status]
en: Failed to update folder - internal error
bg: Неуспешно актуализиране на папката - вътрешна грешка

[ctx: @info:status]
en: Failed to update folder - invalid number of responses received from server
bg: Неуспешно актуализиране на папката - невалиден брой отговори, получени от сървъра

[ctx: @info:status]
en: Failed to update item - internal error
bg: Актуализирането на елемента не бе успешно - вътрешна грешка

[ctx: @info:status]
en: Failed to update item flags - internal error
bg: Неуспешно актуализиране на знамената на елементите - вътрешна грешка

[ctx: @info:status]
en: Failed to update item tags - internal error
bg: Неуспешно актуализиране на етикетите на елементи - вътрешна грешка

[ctx: @info:status]
en: Invalid incremental folders retrieval request job object
bg: Невалиден обект на задача за извличане на допълнителни папки

[ctx: @info:status]
en: Invalid number of responses received from server
bg: Невалиден брой отговори, получени от сървъра

[ctx: @info:status]
en: Item out of order while processing update item response.
bg: Елементът е недостъпен, докато се обработва отговор на елемента.

[ctx: @info:status]
en: Item type not supported for changing
bg: Типът елемент не се поддържа за промяна

[ctx: @info:status]
en: Item type not supported for creation
bg: Тип елемент не се поддържа за създаване

[ctx: @info:status]
en: Item update failed:
bg: Актуализирането на елемента е неуспешно:

[ctx: @info:status]
en: Retrieving %1 item list
bg: Извличане на %1 списък с елементи

[ctx: @info:status]
en: Retrieving %1 item list (%2 items)
bg: Извличане на %1 списък с елементи ( %2 елемента)

[ctx: @info:status]
en: Retrieving %1 items
bg: Извличане на %1 елемента

[ctx: @info:status]
en: Retrieving collection tree
bg: Извличане на дърво за събиране

[ctx: @info:status]
en: Retrieving items
bg: Извличане на  елементи

[ctx: @info:status]
en: Root folder id not known.
bg: Идентификаторът на основната папка не е известен.

[ctx: @info:status]
en: Unable to connect to Exchange server
bg: Не може да се свърже със сървър на Exchange

[ctx: @info:status]
en: Updating item flags
bg: Актуализиране флагове на елемента

[ctx: @info:status]
en: Updating item tags
bg: Актуализиране таговете на елемента

[ctx: @info:status Resource is ready]
en: Ready
bg: Готово

[ctx: @label:textbox]
en: Filter folders
bg: Филтриране на папки

[ctx: @option:check]
en: Enable server-side subscriptions
bg: Активиране на абонаментите от страна на сървъра

[ctx: @option:check]
en: Subscribed only
bg: &Само абонирани

[ctx: @title:window]
en: Connecting to Exchange
bg: Свързване към Exchange

[ctx: @title:window]
en: Exchange server autodiscovery
bg: Автоматично откриване на сървър за обмен

[ctx: @title:window]
en: Microsoft Exchange Configuration
bg: Конфигурация на Microsoft Exchange

[ctx: @title:window]
en: Microsoft Exchange Mail Transport Configuration
bg: Конфигурация за транспорт на поща на Microsoft Exchange

en: About
bg: Относно

en: Account Information
bg: Информация за сметка

en: Account Name:
bg: Име на профила:

[ctx: Account e-mail address]
en: E-mail
bg: Електронна поща

[ctx: Advanced settings tab]
en: Advanced
bg: Разширени

en: Attempt to automatically discover Exchange server address
bg: Опит за автоматично откриване на адреса на Exchange сървъра

en: Attempts to find out the Microsoft Exchange server address relevant to the supplied e-mail address.
bg: Опити за откриване на адреса на сървъра на Microsoft Exchange, отнасящ се до предоставения имейл адрес.

en: Authentication
bg: Идентификация

en: Autodiscovery failed. This can be caused by incorrect parameters. Do you still want to save your settings?
bg: Неуспешно автоматично откриване. Това може да бъде причинено от неправилни параметри. Все още ли искате да запазите настройките си?

en: Cancel
bg: Отказ

en: Certificate:
bg: Сертификат:

en: Clear Folder Item State
bg: Изчистване на състоянието на елемента в папката

en: Clear Folder Tree State
bg: Изчистване на състоянието на дървото на папката

en: Clear Synchronization State
bg: Изчистване на състоянието на синхронизация

en: Connecting to Exchange failed. This can be caused by incorrect parameters. Do you still want to save your settings?
bg: Свързването с Exchange не бе успешно. Това може да бъде причинено от неправилни параметри. Все още ли искате да запазите настройките си?

en: Connecting to Microsoft Exchange server...
bg: Свързване със сървър на Microsoft Exchange...

en: Connection failed
bg: Свързването е неуспешно

en: Domain
bg: Домейн

en: Domain:
bg: Домейн:

en: EWS Configuration
bg: Конфигурация на EWS

en: EWS Mail Transport Configuration
bg: Конфигурация за транспорт на EWS поща

en: EWS Settings
bg: Настройки на EWS

en: EWS URL:
bg: URL адрес на EWS:

en: Enable NTLMv2
bg: Активиране на NTLMv2

en: Enable NTLMv2 authentication
bg: Активиране на NTLMv2 удостоверяване

en: Enable Server-Side Subscriptions
bg: Активиране на абонаментите от страна на сървъра

[ctx: Exchange account e-mail address]
en: Email:
bg: Е-поща:

[ctx: Exchange account username/login]
en: Username:
bg: Потребителско име:

en: Exchange protocol information not found
bg: Информация за протокола за обмен не е намерена

en: Exchange server autodiscovery
bg: Автоматично откриване на сървър за обмен

[ctx: Exchange server autodiscovery]
en: Autodiscovery failed
bg: Автоматичното откриване е неуспешно

en: Exchange server connection
bg: Обмен на сървърна връзка

[ctx: Exchange server connection]
en: Connection failed
bg: Свързването е неуспешно

[ctx: Exchange server status]
en: Failed
bg: Неуспешно

[ctx: Exchange server status]
en: OK
bg: Добре

[ctx: Exchange server version]
en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Failed to create mail item
bg: Неуспешно създаване на пощенски елемент

en: Forces a non-default User-Agent string
bg: Принуждава низ по подразбиране на потребителски агент

[ctx: General settings tab]
en: General
bg: Общи

en: Incorrect email address
bg: Неправилен адрес на е-поща

en: Interval
bg: Интервал

en: Key password:
bg: Парола за частен ключ:

en: List of folders to subscribe to
bg: Списък на папките, за които да се абонирате

en: OAuth2 application identifier
bg: Идентификатор на приложението OAuth2

en: OAuth2 return URI
bg: OAuth2 връща URI

en: Parent Exchange account:
bg: Родителски акаунт в Exchange:

en: Password:
bg: Парола:

en: Path to PKey authentication PEM certificate
bg: Път към PKey удостоверяване PEM сертификат

en: Path to PKey authentication PEM private key
bg: Път към частния ключ за удостоверяване на PKey

en: Perform
bg: Извършване

en: Performing Microsoft Exchange server autodiscovery...
bg: Извършване на автоматично откриване на сървър на Microsoft Exchange...

en: Please enter password for user '%1' and Exchange account '%2'.
bg: Моля, въведете парола за потребител ' %1' и акаунт в Exchange ' %2'.

en: Po&ll for new messages
bg: Анкетиране за нови съобщения

en: Poll Interval
bg: Интервал на анкетиране

en: Private Key (PKey) Authentication (Office 365)
bg: Идентификация с първичен ключ (PKey) (Office 365)

en: Private key:
bg: Частен ключ:

en: Resets synchronization state between Exchange and Akonadi. Use in case some items or folders are not showing up despite existing in Exchange.
bg: Нулира състоянието на синхронизация между Exchange и Akonadi. Използвайте в случай, че някои елементи или папки не се показват, въпреки че съществуват в Exchange.

en: Retrieval
bg: Извличане

en: Server Autodiscovery
bg: Автоматично откриване на сървър

en: Server Status
bg: Състояние на сървър

en: Server URL
bg: Адрес на сървър

[ctx: Server status]
en: OK
bg: Добре

en: Sets the interval for checking for new mail
bg: Задава интервала за проверка за нова поща

en: Sets the interval for checking for new mail.
bg: Задава интервала за проверка за нова поща.

en: Status
bg: Състояние

en: Status:
bg: Състояние:

en: Subscriptions
bg: Абонаменти

en: The Active Directory domain the user belongs to
bg: Домейнът на Active Directory, към който принадлежи потребителят

en: The Active Directory domain the user belongs to.
bg: Домейнът на Active Directory, към който принадлежи потребителят.

en: The Microsoft Exchange server URL used to send EWS requests.
bg: URL адресът на сървъра на Microsoft Exchange, използван за изпращане на EWS заявки.

en: The URL of the Microsoft Exchange server, should be something like https://myserver.org/EWS/Exchange.asmx
bg: URL адресът на сървъра на Microsoft Exchange трябва да бъде нещо като https://myserver.org/EWS/Exchange.asmx

en: The e-mail address of this account
bg: Адресът на електронната поща на този акаунт

en: The name of the parent EWS Resource to use when sending mail
bg: Името на родителския ресурс на EWS, който да се използва при изпращане на поща

en: The primary e-mail address of this account
bg: Основният имейл адрес на този акаунт

en: The username that is used to log into the Microsoft Exchange server
bg: Потребителското име, което се използва за влизане в сървъра на Microsoft Exchange

[ctx: The username to login into the server]
en: Username
bg: Потребителско име

en: This is the account name that will appear in all Akonadi applications
bg: Това е името на акаунта, което ще се появи във всички приложения на Akonadi

en: Try connect
bg: Опит за свързване

en: Unable to connect to master EWS resource
bg: Не може да се свърже с главен ресурс на EWS

[ctx: Unknown server status]
en: Unknown
bg: Неизвестно

[ctx: Unknown server version]
en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Use a domain name during authentication
bg: Използване на име на домейн по време на удостоверяване

en: Use custo&m User Agent
bg: Използване на модифициран потребителски агент

[ctx: User Agent]
en: Custom
bg: Персонализиран

en: Version:
bg: Версия:

[ctx: authentication type]
en: &Username/Password
bg: &Потребителско име/Парола
