akregator - en to bg translation catalogue (407 entries)

en:  (1 unread article) |  (%1 unread articles)
bg[0]:  (1 непрочетена статия)
bg[1]:  (%1 непрочетени статии)

en:  (no unread articles)
bg:  (няма непрочетени статии)

en:  article |  articles
bg[0]:  статия
bg[1]:  статии

en:  day |  days
bg[0]:  ден
bg[1]:  дни

en:  minute |  minutes
bg[0]:  минута
bg[1]:  минути

en: &Add Feed...
bg: До&бавяне на емисия...

en: &Article
bg: &Статия

en: &Configure Akregator...
bg: &Конфигуриране на Akregator...

en: &Copy Email Address
bg: &Копиране на имейл адрес

en: &Delete
bg: &Изтриване

en: &Delete Feed
bg: &Изтриване на емисия

en: &Delete Folder
bg: &Изтриване на папка

en: &Delete articles older than:
bg: &Изтриване на статии по-стари от:

en: &Edit
bg: &Редактиране

en: &Edit Feed...
bg: &Редактиране на емисия...

en: &Export Feeds...
bg: &Експортиране на емисии...

en: &Fetch Feed
bg: &Изтегляне на емисия

en: &Fetch Feeds
bg: &Изтегляне на емисии

en: &File
bg: &Файл

en: &Find in Message...
bg: Тър&сене в съобщение...

en: &General
bg: О&бщи

en: &Go
bg: Навига&ция

en: &Import Feeds...
bg: И&мпортиране на емисии...

en: &Keep all articles
bg: Запазва&не на всички статии

en: &Mark As
bg: &Маркиране като

en: &Mark Feed as Read
bg: М&аркиране на емисията като прочетена

en: &Mark Feeds as Read
bg: М&аркиране на емисиите като прочетени

en: &Mark as Important
bg: Маркиране като &важно

en: &Name:
bg: &Име:

en: &Next Article
bg: Следва&ща статия

en: &Next Feed
bg: Следва&ща емисия

en: &Normal View
bg: &Стандартен изглед

en: &Open Homepage
bg: &Отваряне на домашната страница

en: &Previous Article
bg: Преди&шна статия

en: &Previous Feed
bg: Преди&шен емисия

en: &Rename Folder
bg: &Преименуване на папка

en: &Save Link As...
bg: &Запазване на връзка като...

en: &Settings
bg: &Настройки

en: &URL:
bg: &Адрес:

en: &Use default settings
bg: &Използване на настройките по подразбиране

en: &Use interval fetching
bg: &Изтегляне през определен интервал

en: &View
bg: &Изглед

en: &Widescreen View
bg: &Широкоекранен изглед

en: 'Delayed mark as read' feature
bg: Функция "Отложено маркиране като прочетено"

en: 1 unread article | %1 unread articles
bg[0]: (1 непрочетена статия)
bg[1]: (%1 непрочетени статии)

en: <b>Copyright:</b> %1</a>
bg: <b> Авторско право: </b> %1 </a>

en: <b>Description:</b> %1<br />
bg: <b> Описание: </b> %1 <br />

en: <b>Homepage:</b> <a href="%1">%1</a>
bg: <b> Начална страница: </b> <a href="%1"> %1 </a>

en: <b>Note:</b> For security reasons, external reference is blocked (See configure dialog).
bg: <b> Забележка: </ b> От съображения за сигурност, външната справка е блокирана (вижте диалоговия прозорец за конфигуриране).

en: <h2>Article list</h2>Here you can browse articles from the currently selected feed. You can also manage articles, as marking them as persistent ("Mark as Important") or delete them, using the right mouse button menu. To view the web page of the article, you can open the article internally in a tab or in an external browser window.
bg: <h2> Списък със статии </h2> Тук можете да разглеждате статии от избраната в момента емисия. Можете също така да управлявате статии, като ги маркирате като постоянни (" Маркиране като важни ") или да ги изтривате, като използвате десния бутон на мишката, за да видите уеб страницата на статията, можете да я отворите вътре в раздел или във външен прозорец на браузъра.

en: <i>and 1 other</i> | <i>and %1 others</i>
bg[0]: <i> и още 1 </i>
bg[1]: <i> и още %1 други </i>

en: <qt><p>XML parsing error in line %1, column %2 of %3:</p><p>%4</p></qt>
bg: <qt> <p> Грешка при синтактичния анализ на XML в ред %1, колона %2 от %3: </p> <p> %4 </p> </qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete article <b>%1</b>?</qt>
bg: <qt>Сигурни ли сте, че искате да бъде изтрита статията <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete feed <b>%1</b>?</qt>
bg: <qt>Сигурни ли сте, че искате емисия <b>%1</b> да бъде изтрит?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete folder <b>%1</b> and its feeds and subfolders?</qt>
bg: <qt>Сигурни ли сте, че искате папка <b>%1</b>, заедно с всичките си подпапки и емисии, да бъде изтрита?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the selected article?</qt> | <qt>Are you sure you want to delete the %1 selected articles?</qt>
bg[0]: <qt> Наистина ли искате да изтриете избраната статия? </qt>
bg[1]: <qt> Наистина ли искате да изтриете %1 избрани статии? </qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete this feed?</qt>
bg: <qt>Сигурни ли сте, че искате емисията да бъде изтрита?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete this folder and its feeds and subfolders?</qt>
bg: <qt>Сигурни ли сте, че искате папката и всички нейни подпапки, заедно с всички източници, да бъдат изтрити?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all articles in the feed</b> as read?</qt>
bg: <qt>Сигурни ли сте, че искате да маркирате <b>всички статии в емисията </b>, като прочетени? </qt>

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all feeds in the folder</b> as read?</qt>
bg: <qt>Сигурни ли сте, че искате да маркирате <b>всички статии в папката </b>, като прочетени? </qt>

en: <qt>Are you sure you want to mark <b>all feeds</b> as read?</qt>
bg: <qt>Сигурни ли сте, че искате да маркирате <b>всички статии</b>, като прочетени? </qt>

en: <qt>Could not open feed list (%1) for reading.</qt>
bg: <qt> Не можа да се отвори списък с емисии (%1) за четене. </qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
bg: <qt>Списъкът с източници е повреден (невалиден XML). Създадено е резервно копие:<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). Could not create a backup.</qt>
bg: <qt> Стандартният списък с емисии е повреден (невалиден OPML). Не можа да се създаде резервно копие. </qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
bg: <qt>Списъкът с източници е повреден (невалиден XML). Създадено е резервно копие:<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). Could not create a backup.</qt>
bg: <qt> Стандартният списък с емисии е повреден (невалиден XML). Не можа да се създаде резервно копие. </qt>

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
bg: <qt>Това ще скрие напълно меню лентата. Можете да я покажете отново като натиснете %1.</qt>

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Other Tabs
bg: Затваряне на всички останали раздели

[ctx: @action:inmenu]
en: Close All Tabs
bg: Затваряне на всички раздели

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
bg: Затваряне на раздел

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
bg: Отделяне на раздел

[ctx: @action:inmenu]
en: New Feed...
bg: Нова емисия...

[ctx: @info:status]
en: Create a new feed
bg: Създаване на нова емисия

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can add a new feed.
bg: Ще ви бъде представен диалогов прозорец, където можете да добавите нова емисия.

[ctx: @title:window]
en: Add Feed
bg: Добавяне на емисия

[ctx: @title:window]
en: Feed Properties
bg: Свойства на емисия

[ctx: @title:window]
en: Print Document
bg: Отпечатване на документ

[ctx: @title:window]
en: Properties of %1
bg: Свойства на %1

[ctx: @title:window]
en: Save As
bg: Запазване като

en: A KDE Feed Reader
bg: Преглед на емисии на KDE

en: About
bg: За програмата

en: Access Key Enabled
bg: Активиран ключ за достъп

en: Access denied: Cannot save feed list to <b>%1</b>. Please check your permissions.
bg: Достъпът е отказан: Не може да се запази списък с емисии в <b> %1 </b>. Моля, проверете вашите разрешения.

en: Access denied: cannot write to file %1. Please check your permissions.
bg: Достъпът е отказан: не може да пише във файл %1. Моля, проверете вашите разрешения.

en: Activate Tab %1
bg: Активиране на раздел %1

en: Add Feed
bg: Добавяне на емисия

en: Add Folder
bg: Добавяне на папка

en: Add Imported Folder
bg: Добавяне на импортирана папка

en: Add New Source
bg: Добавяне на нова емисия

en: Add a feed with the given URL
bg: Добавяне на емисия с дадения URL адрес

en: Address copied to clipboard.
bg: Адресът е копиран в буфера.

en: Adva&nced
bg: &Допълнителни

en: Advanced Feed Reader Settings
bg: Разширени настройки

en: Akregator Export for %1
bg: Експортиране на Akregator за %1

en: Akregator did not close correctly. Would you like to restore the previous session?
bg: Akregator не се затвори правилно. Искате ли да възстановите предишната сесия?

en: Akregator is a KDE news feed reader.
bg: Akregator е четец на новини на KDE.

en: All Articles
bg: Всички статии

en: All Feeds
bg: Всички емисии

en: Allow feed to load external references from internet.
bg: Разрешаване на емисиите да зареждат външни препратки от интернет.

en: Always show the tab bar
bg: Винаги да се показва лентата с раздели

en: Always show the tab bar, even when only one tab is open
bg: Винаги показва лентата с раздели, дори когато е отворен само един раздел

en: Ar&chive
bg: &Архив

en: Archive Backend
bg: Приставка за архивиране

en: Archive Mode
bg: Режим за архивиране

en: Are you sure you want to disable this introduction page?
bg: Наистина ли искате да деактивирате тази страница за въвеждане?

en: Article Limit
bg: Ограничение на статиите

en: Article List
bg: Списък от статии

en: Article List Colors
bg: Цветове за списъка от статии

en: Article display mode.
bg: Режим на преглед на статиите.

[ctx: Articlelist's column header]
en: Author
bg: Автор

[ctx: Articlelist's column header]
en: Content
bg: Съдържание

[ctx: Articlelist's column header]
en: Date
bg: Дата

[ctx: Articlelist's column header]
en: Description
bg: Описание

[ctx: Articlelist's column header]
en: Feed
bg: Емисия

[ctx: Articlelist's column header]
en: Title
bg: Заглавие

en: Articles
bg: Статии

en: Articles list.
bg: Списък от статии.

en: Ask me later
bg: Попитай ме по-късно

en: Author
bg: Автор

en: Auto-Expand folders with unread articles
bg: Автоматично разгъване на папки с непрочетени статии

en: Auto-expand folders containing unread articles
bg: Автоматично разгъване на папки, съдържащи непрочетени статии

en: Auto-expand folders with unread articles
bg: Автоматично разгъване на папки с непрочетени статии

en: Bug tracker management, Usability improvements
bg: Управление на откриване на грешки, подобрения в използваемостта

en: C&ancel Feed Fetches
bg: &Отмяна на изтегляния на емисии

en: C&ombined View
bg: &Комбиниран изглед

en: Cannot move folder %1 to its own subfolder %2
bg: Папка %1 не може да бъде местена в собствените и подпапки (%2)

en: Change Important Flag
bg: Промяна на флага за важност

en: Check Phishing Url
bg: Проверяване на URL адреса за фишинг

en: Close Tab
bg: Затваряне на раздел

en: Close tab
bg: Затваряне на раздела

en: Close the current tab
bg: Затваряне на текущия подпрозорец

en: Columns
bg: Колони

en: Command to launch external browser. URL will substitute for %u.
bg: Команда за стартиране на външен браузър. URL ще замени %u.

en: Comment
bg: Коментар

en: Comment:
bg: Коментар:

en: Complete Story
bg: Текст на статията

en: Concurrent Fetches
bg: Едновременни изтегляния

en: Configurable delay between selecting an article and it being marked as read.
bg: Забавяне между маркирането на статия и отбелязването и като прочетена.

en: Configure Feed Reader Appearance
bg: Настройване на външния вид

en: Configure Feed Reader Archive
bg: Конфигуриране на обратна връзка от потребителя

en: Configure Feed Reader Browser
bg: Настройване на браузъра за източниците

en: Configure Feeds
bg: Настройване на източниците

en: Configure Plugins
bg: Конфигуриране на приставки

en: Configure User Feedback
bg: Конфигуриране на обратна връзка от потребителя

en: Contributor
bg: Сътрудник

en: Copy &Link Address
bg: Копиране на &адреса на връзката

en: Copy Image Location
bg: Копиране на местоположението на изображението

en: Copy Link Address
bg: Копиране на адреса на връзката

en: Could not fetch feed: %1
bg: Невъзможно изтегляне от емисия: %1

en: Could not find the Akregator part; please check your installation.
    %1
bg: Неуспешно намиране на Akregator; моля проверете вашата инсталация.
    %1

en: Could not import the file %1 (no valid OPML)
bg: Грешка при импортиране на файла %1 (невалиден OPML)

en: Could not read feed (invalid XML)
bg: Емисията не може да бъде прочетена (невалиден XML)

en: Could not read feed (invalid feed)
bg: Емисията не може да бъде прочетена (невалидна емисия)

en: Could not read feed (unknown format)
bg: Емисията не може да бъде прочетена (неизвестен формат)

en: Date
bg: Дата

en: Day | Days
bg[0]: Ден
bg[1]: Дни

en: Default Archive Settings
bg: Стандартни настройки на архивирането

en: Default expiry age for articles in days.
bg: Срок за изтичане на статия в дни.

en: Delete Article
bg: Изтриване на статия

en: Delete Expired Articles
bg: Изтриване на старите статии

en: Delete Feed
bg: Изтриване на емисия

en: Delete Folder
bg: Изтриване на папка

[ctx: Delete articles older than:]
en:  day |  days
bg[0]:  ден
bg[1]:  дни

en: Delete articles older than:
bg: Изтриване на статии по-стари от:

en: Delete expired articles
bg: Изтриване на старите статии

en: Detach Tab
bg: Отделяне на раздел

en: Developer
bg: Разработчик

en: Di&sable archiving
bg: Б&ез архивиране

en: Disa&ble archiving
bg: Б&ез архивиране

en: Disable
bg: Деактивиране

en: Disable Archiving
bg: Изключване на архивирането

en: Disable Introduction
bg: Деактивиране на въведението

en: Disable Introduction Page
bg: Деактивиране на страницата за въвеждане

en: Disable save as finished notification
bg: Деактивиране на запазване като завършено известие

en: Display name of RSS column
bg: Показване на името от колоната RSS

en: Do Not Expire Important Articles
bg: Без изтичане на важните статии

en: Do Not Restore Session
bg: Без възстановяване на сесията

en: Do not expire important articles
bg: Без изтриване на важните статии

en: Do not save any articles
bg: Без запазване на статии

en: Downloading %1
bg: Изтегляне от %1

en: Enable Javascript
bg: Активиране на Javascript

en: Enclosure
bg: Заграждение

en: Expiry Age
bg: Изтичане на статия

en: External Browsing
bg: Външно сърфиране

en: Fe&tch All Feeds
bg: И&зтегляне на всички емисии

en: Fee&d
bg: Еми&сии

en: Feed &URL:
bg: &Адрес:

en: Feed Properties
bg: Свойства на емисия

en: Feed added:
     %1
bg: Добавен е емисия:
     %1

en: Feed file not found on remote server
bg: Файлът с емисии не е намерен на отдалечения сървър

en: Feed found, downloading...
bg: Намерени са емисии, изтегляне...

en: Feed list was deleted
bg: Списъкът с емисии беше изтрит

en: Feed not found from %1.
bg: Не са намерени емисии от %1.

en: Feed readers provide a convenient way to browse different kinds of content, including news, blogs, and other content from online sites. Instead of checking all your favorite web sites manually for updates, Akregator collects the content for you.
bg: Четецът на емисии предоставя удобен начин за преглед на различни видове съдържание, включително новини, блогове и друго съдържание от онлайн сайтове. Вместо да проверява ръчно всичките ви любими уеб сайтове за актуализации, Akregator събира съдържанието вместо вас.

[ctx: Feedlist's column header]
en: Feeds
bg: Емисии

[ctx: Feedlist's column header]
en: Total
bg: Общо

[ctx: Feedlist's column header]
en: Unread
bg: Непрочетено

en: Feeds
bg: Емисии

en: Feeds added:
     %1
bg: Добавени са емисии:
     %1

en: Fetch aborted
bg: Изтеглянето е прекъснато

en: Fetch all fee&ds on startup
bg: Изтегляне на всички &емисии при стартиране

en: Fetch all feeds every %1 minutes.
bg: Проверка на всички емисии на всеки %1 минути.

en: Fetch completed
bg: Изтеглянето завърши

en: Fetch error
bg: Грешка при изтеглянето

en: Fetch feedlist on startup.
bg: Изтегляне на списъка при стартиране.

en: Fetch feeds every:
bg: Изтегляне на емисии на всеки:

en: Fetch on startup
bg: Изтегляне при стартиране

en: Fetching Feeds...
bg: Изтегляне на емисии...

en: First (usually vertical) splitter widget sizes.
bg: Размер на първия разделител (обикновено по вертикала).

en: Fixed font:
bg: Равноширок шрифт:

en: Folder name:
bg: Име на папка:

en: Font Size
bg: Размер на шрифта

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: For more information about using Akregator, check the <a href='https://kontact.kde.org/components/akregator/'>Akregator website</a>. If you do not want to see this page anymore, <a href='config:/disable_introduction'>click here</a>.
bg: За повече информация относно използването на Akregator, проверете <a href='https://kontact.kde.org/components/akregator.html'> уебсайта на Akregator </a>. Ако повече не искате да виждате тази страница, <a href='config:/disable_introduction'> кликнете тук </a>.

en: Former maintainer
bg: Предишна поддръжка

en: Go Down in Tree
bg: Надолу

en: Go Left in Tree
bg: Наляво в дървото

en: Go Right in Tree
bg: Надясно

en: Go Up in Tree
bg: Нагоре

en: Go to Bottom of Tree
bg: В края на дървото

en: Go to Top of Tree
bg: В началото на дървото

en: Handbook
bg: Наръчник

en: Hide Read Feeds
bg: Скриване на прочетените емисии

en: Hide feeds with no unread articles
bg: Скрива емисии без непрочетени статии

en: Hide main window on startup
bg: Скриване на главния прозорец при стартиране

en: Hide menu bar
bg: Скриване на меню лентата

en: Hides feeds with no unread articles
bg: Скрива емисии без непрочетени статии

en: Hour | Hours
bg[0]: Час
bg[1]: Часа

en: Icons
bg: Икони

[ctx: Important articles filter]
en: Important
bg: Важно

en: Imported Feeds
bg: Внесени емисии

en: Imported Folder
bg: Импортирана папка

en: Imported folder name:
bg: Име на импортираната папка:

en: Interval for autofetching
bg: Интервал за автоматично обновяване

en: Interval for autofetching in minutes.
bg: Интервал за автоматично обновяване в минути.

en: KDE Dot News
bg: Новини на KDE

en: Keep All Articles
bg: Запазване на всички статии

en: Keep Enabled
bg: Запазване на активирани

en: Left mouse click:
bg: Щракване с левия бутон:

en: Limit Number of Articles
bg: Ограничение на броя на статиите

en: Limit archi&ve to:
bg: Лимит на а&рхива:

en: Limit feed archi&ve size to:
bg: Ограничение на раз&мера на архива до:

[ctx: Limit feed archive size to:]
en:  article |  articles
bg[0]:  статия
bg[1]:  статии

en: Limit the number of articles in a feed
bg: Запазване на ограничен брой статии

en: Lists the available options for user feedback
bg: Списък на наличните опции за обратна връзка от потребителите

en: Load the &full website when reading articles
bg: Зареждане на цялата &уебстраница при четене на статията

en: Loading canceled
bg: Зареждането е прекъснато

en: Loading completed
bg: Зареждането завърши

en: Loading...
bg: Зареждане...

en: Lock Feeds In Place
bg: Спиране на емисиите на място

en: Lock feeds in place
bg: Спиране на емисиите на място

en: Locks feeds where they are
bg: Спиране на емисиите, където са в момента

en: Ma&rk All Feeds as Read
bg: М&аркиране на всички емисии като прочетени

en: Main Toolbar
bg: Основна лента с инструменти

en: Maintainer
bg: Поддръжка

en: Malware
bg: Зловреден софтуер

en: Mar&k articles as read when they arrive
bg: &Маркиране на всички статии като прочетени когато пристигнат

en: Mar&k selected article read after
bg: &Маркиране на статията като прочетена след

en: Mark &all feeds as read on startup
bg: Маркиране на &всички емисии като прочетени при стартиране

en: Mark Article as Read
bg: Маркиране на статията като прочетена

en: Mark Article as Unread
bg: Маркиране на статията като непрочетена

en: Mark Feed as Read
bg: Маркиране на емисията като прочетена

en: Mark Feeds as Read
bg: Маркиране на емисиите като прочетени

en: Mark all feeds as read on startup
bg: Маркиране на всички емисии като прочетени при стартиране

en: Mark all feeds as read on startup.
bg: Маркиране на всички емисии като прочетени при стартиране.

en: Mark as Important
bg: Маркиране като &важно

en: Mark as Read
bg: Маркиране като прочетено

en: Mark as Unread
bg: Маркиране като непрочетено

en: Mark selected article as new
bg: Маркиране на статията като нова

en: Mark selected article as read
bg: Маркиране на статията като прочетена

en: Mark selected article as unread
bg: Маркиране на статията като непрочетена

[ctx: Mark selected article read after]
en:  second |  seconds
bg[0]:  секунда
bg[1]:  секунди

en: Medium font size:
bg: Оптимален размер на шрифта:

en: Middle mouse click:
bg: Щракване със средния бутон:

en: Minimum font size:
bg: Минимален размер на шрифта:

en: Minute | Minutes
bg[0]: Минута
bg[1]: Минути

en: Misc
bg: Разни

en: Move Node Down
bg: Преместване на възел надолу

en: Move Node Left
bg: Преместване на възел наляво

en: Move Node Right
bg: Преместване на възел надясно

en: Move Node Up
bg: Преместване на възел нагоре

en: Mute
bg: Изключване на звука

en: N&ext Unread Feed
bg: Следваща &непрочетена емисия

en: Ne&w Folder...
bg: &Нова папка...

en: Ne&xt Unread Article
bg: Следваща н&епрочетена статия

en: Network
bg: Мрежа

en: Networking is available now.
bg: Мрежата вече е достъпна.

en: Networking is not available.
bg: Мрежата не е налична.

[ctx: New articles filter]
en: New
bg: Ново

en: New articles:
bg: Нови статии:

en: No result found
bg: Няма намерен резултат

en: Node or destination folder not found
bg: Възелът или приемната папка не са намерени

en: Notify when new articles arri&ve
bg: Из&вестяване при нови статии

en: Number of articles to keep per feed.
bg: Брой статии за съхранение за емисия.

en: Number of concurrent fetches
bg: Брой едновременни изтегляния

en: OPML Outlines (%1);;All Files (*)
bg: OPML очертания (%1) ;; Всички файлове (*)

en: OPML Parsing Error
bg: Грешка при синтактичния анализ на XML

en: Open In Background Tab
bg: Отваряне във раздел на заден план

en: Open In External Browser
bg: Отваряне във външен браузър

en: Open Link in External &Browser
bg: Отваряне на връзка във външен &браузър

en: Open Link in External Browser
bg: Отваряне на връзка във външен браузър

en: Open Link in New &Tab
bg: Отваряне на връзка в нов &раздел

en: Open a link which would normally open in a new window (external browser) in a new tab instead
bg: Отваряне на връзка, която обикновено се отваря в нов прозорец (външен браузър), в нов раздел вместо това

en: Open in Background Tab
bg: Отваряне във раздела във фонов режим

en: Open in External Browser
bg: Отваряне във външен браузър

en: Open in Tab
bg: Отваряне във раздел

en: Open links in new tab instead of in new window
bg: Отваряне на връзки в нов раздел вместо в нов прозорец

en: Opening Feed List...
bg: Отваряне на списък с емисии...

en: Pre&vious Unread Article
bg: Предишна &непрочетена статия

en: Prev&ious Unread Feed
bg: Предишна н&епрочетена емисия

en: Prevent feeds from being moved in the list
bg: Предотвратяване на преместване на емисиите в списъка

en: Read Error
bg: Грешка при четене

[ctx: Read articles filter]
en: Read
bg: Четене

en: Reload All Tabs
bg: Презареждане на всички раздели

en: Remove &Important Mark
bg: Премахване на маркирането &Важно

en: Remove Important Status
bg: Премахване на статуса Важно

en: Reset search bar when changing feeds
bg: Нулиране на лентата за търсене при смяна на емисии

en: Resets the quick filter when changing feeds.
bg: Нулира бързия филтър при смяна на емисии.

en: Restore Session
bg: Възстановяване на сесията

en: Sans serif font:
bg: Безсерифен шрифт:

en: Save Image On Disk...
bg: Запазване на изображението на диска...

en: Save an unlimited number of articles.
bg: Запазване на неограничен брой статии.

en: Search articles...
bg: Търсене на статии...

en: Search articles...<%1>
bg: Търсене на статии... <%1>

en: Second (usually horizontal) splitter widget sizes.
bg: Размер на първия разделител (обикновено по хоризонтала).

en: Security
bg: Сигурност

en: Select Next Tab
bg: Следващ подпрозорец

en: Select Previous Tab
bg: Предишен подпрозорец

en: Select this if you want to get notified when there are new articles.
bg: Ако отметката е включена, ще бъдете уведомявани като пристигне нова статия.

en: Send &File...
bg: Изпращане на &файл...

en: Send &Link Address...
bg: Изпращане на &адрес на връзката...

en: Send File Address
bg: Изпращане на адрес на файл

en: Send Link Address
bg: Изпращане на адрес за връзка

en: Send the Html Page of Article
bg: Изпращане на Html страницата на статията

en: Send the URL of the article
bg: Изпратете URL адреса на статията

en: Serif font:
bg: Серифен шрифт:

en: Set Focus to Quick Search
bg: Фокусиране на бързо търсене

en: Show Quick Filter
bg: Показване на бърз филтър

en: Show Quick Filter Bar
bg: Показване на лентата за бърз филтър

en: Show Unread In Taskbar
bg: Показване на непрочетено в лентата на задачите

en: Show close button on each tab
bg: Показване на бутоните за затваряне на подпрозорците

en: Show close buttons on tabs
bg: Показване на бутоните за затваряне на подпрозорците

en: Show close buttons on tabs instead of icons
bg: Показване на бутоните за затваряне на подпрозорците вместо иконите на сайтовете

en: Show tra&y icon
bg: Показване на &икона в системния панел

en: Show tray icon
bg: Показване на иконата в системния панел

en: Show unread articles in Taskbar
bg: Показване на непрочетени статии в лентата на задачите

en: Sizes for first splitter
bg: Размер на първия разделител

en: Sizes for second splitter
bg: Размер на втория разделител

en: Spanish feeds
bg: Испански емисии

en: Speak Text
bg: Изговаряне на текст

en: Specifies if the balloon notifications are used or not.
bg: Използване на подсказки за известяване.

en: Specifies if the tray icon is shown or not.
bg: Определя дали да се покаже икона в системния панел.

en: Specifies if we show unread article in taskbar.
bg: Указва дали да показваме непрочетена статия в лентата на задачите.

en: Standard font:
bg: Стандартен шрифт:

en: Startup
bg: Стартиране

en: Status Filter
bg: Филтър за състояние

en: Stores the last search line text
bg: Съхранява текста на последния ред за търсене

en: Stores the last status filter setting
bg: Съхранява последната настройка на филтъра за състоянието

en: Tabs
bg: Раздели

en: Text Filter
bg: Текстов филтър

en: Thank you, The Akregator Team
bg: Благодаря, екипът на Akregator

en: The feed to be listed was already removed.
bg: Емисията, която трябва да бъде включена в списъка, вече беше премахната.

en: The file %1 could not be read, check if it exists or if it is readable for the current user.
bg: Грешка при четене от файла %1. Моля, проверете дали файлът съществува и дали имате права за четене от файла.

en: The network is broken.
bg: Мрежата е прекъсната.

en: The url %1 is not valid.
bg: URL адресът %1 не е валиден.

en: There are no unread articles
bg: Няма непрочетени статии

en: This option allows user to specify custom user-agent string instead of using the default one. This is here because some proxies may interrupt the connection because of having "gator" in the name.
bg: Опцията ви позволява да посочите потребителски низ вместо този по подразбиране. Това е направено заради някои проксита, които може да прекъснат връзката, защото в името има "gator".

en: This web site is a malware, do you want to continue to show it?
bg: Този ​​уеб сайт е злонамерен софтуер, искате ли да продължите да го показвате?

en: Timeout on remote server
bg: Просрочено време за сървъра

en: Tons of bug fixes
bg: Много оправени грешки

en: U&se a custom update interval
bg: По&требителски интервал за обновяване

en: Unknown host
bg: Неизвестен хост

en: Unmute
bg: Включване на звука

[ctx: Unread articles filter]
en: Unread
bg: Непрочетено

en: Unread articles:
bg: Непрочетени статии:

en: Untitled
bg: Неозаглавен

en: Update ever&y:
bg: Актуализиране &всеки:

en: Use &notifications for all feeds
bg: И&звестяване за всички емисии

en: Use &this command:
bg: Команда за и&зползване:

en: Use HTML Cache
bg: Използване на кеш-паметта за HTML

en: Use KDE web browser when opening in external browser.
bg: Използване на уеб браузъра на KDE за външен браузър.

en: Use custom colors
bg: Използване на потребителски цветове

en: Use default KDE web browser
bg: Използване на стандартния браузър на KDE

en: Use default web &browser
bg: Използване на &уеб браузър по подразбиране

en: Use interval fetching
bg: Използване на интервал на изтегляне

en: Use notifications
bg: Използване на известяване

en: Use the &browser cache (less network traffic)
bg: Използване на кеш-паметта на &браузъра (по-малко трафик)

en: Use the KDE-wide HTML cache settings when downloading feeds, to avoid unnecessary traffic. Disable only when necessary.
bg: Използване на кеш-паметта за HTML при изтегляне на емисии с цели спестяване на трафик и увеличаване на скоростта. Изключете отметката само ако наистина е необходимо.

en: Use the specified command when opening in external browser.
bg: Команда за отваряне на външния браузър.

en: Use this command:
bg: Команда за използване:

en: Verify URLs using Google's Safe Browsing API
bg: Проверка на URL адресите с помощта на API за безопасно сърфиране на Google

en: View Mode
bg: Режим на преглед

en: We hope that you will enjoy Akregator.
bg: Надяваме се, че ще ви хареса Akregator.

en: Webengine Plugins
bg: Приставки за Webengine

en: What the click with left mouse button should do.
bg: Операция при щракване на левия бутон на мишката.

en: What the click with middle mouse button should do.
bg: Операция при щракване на средния бутон на мишката.

en: When adding feeds, place them in this group
bg: Когато добавяте емисии, поставете ги в тази група

en: When this option is enabled, articles you marked as important will not be removed when limit the archive size by either age or number of the articles.
bg: Ако отметката е включена, статиите, маркирани като важни, няма да изтичат. Т.е. те ще се архивират, но няма да се премахват от хранилището.

en: Whether to delay before marking an article as read upon selecting it.
bg: Дали да има забавяне преди маркирането на емисията като прочетена.

en: Write Error
bg: Грешка при запис

en: You can view multiple articles in several open tabs.
bg: Може да разглеждате няколко статии едновременно отворени в различни подпрозорци.

[ctx: as in: mark as new]
en: &New
bg: &Ново

[ctx: as in: mark as read]
en: &Read
bg: &Прочетена

[ctx: as in: mark as unread]
en: &Unread
bg: &Непрочетено

[ctx: error message window caption]
en: XML Parsing Error
bg: Грешка при синтактичния анализ на XML

[ctx: global settings]
en: Global
bg: Глобални

[ctx: never fetch new articles]
en: Never
bg: Никога
