blueman-project - en to bg translation catalogue (258 entries)

en: %(service)s on %(device)s
bg: %(service)s на %(device)s

en: %d %s %d %s and %d %s
bg: %d %s %d %s и %d %s

en: <b>An error has occured while loading a plugin. Please notify the developers with the content of this message to our </b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">website.</a>
bg: <b>Възникна грешка пир зареждането на приставка. Моля, уведомете разработчиците със съдържанието на това съобщение чрез нашия </b>
    <a href="http://github.com/blueman-project/blueman/issues">уеб сайт.</a>

en: <b>Author:</b>
bg: <b>Автор:</b>

en: <b>Conflicts with:</b>
bg: <b>В конфликт с:</b>

en: <b>Connect To:</b>
bg: <b>Свързан към:</b>

en: <b>DUN Support</b>
bg: <b>DUN поддръжка</b>

en: <b>Depends on:</b>
bg: <b>Зависи от:</b>

en: <b>Disconnect:</b>
bg: <b>Прекъсване:</b>

en: <b>Downloaded:</b>
bg: <b>Изтеглено:</b>

en: <b>File Receiving (Object Push)</b>
bg: <b>Приемане на файлове (Object Push)</b>

en: <b>File:</b>
bg: <b>Файл:</b>

en: <b>GSM settings</b>
bg: <b>GSM настройки</b>

en: <b>Log duration:</b>
bg: <b>Продължителност на лога:</b>

en: <b>Log started:</b>
bg: <b>Начало на лога:</b>

en: <b>NAP Settings</b>
bg: <b>Настройки на NAP</b>

en: <b>Network Settings</b>
bg: <b>Настройки на мрежата</b>

en: <b>No DHCP servers installed</b>
bg: <b>Не са инсталирани DHCP сървъри</b>

en: <b>PAN Support</b>
bg: <b>PAN поддръжка</b>

en: <b>Plugin description:</b>
bg: <b>Описание на приставката:</b>

en: <b>Services</b>
bg: <b>Услуги</b>

en: <b>To:</b>
bg: <b>До:</b>

en: <b>Total:</b>
bg: <b>Общо:</b>

en: <b>Transfer Settings</b>
bg: <b>Настройки на трансфера</b>

en: <b>Turn Bluetooth _Off</b>
bg: <b>_Изключване на блутут</b>

en: <b>Turn Bluetooth _On</b>
bg: <b>_Включване на блутут</b>

en: <b>Uploaded:</b>
bg: <b>Качено:</b>

en: <b>Visibility Setting</b>
bg: <b>Настройка на видимостта</b>

en: <span size="small">The following arguments will be passed:
    Address, Name, service name, uuid16s, rfcomm node
    For example:
    AA:BB:CC:DD:EE:FF, Phone, DUN service, 0x1103, /dev/rfcomm0
    uuid16s are returned as a comma seperated list
    
    Upon device disconnection the script will be sent a HUP signal</span>
bg: <span size="small">Следните аргументи ще бъдат подадени:
    Адрес, име, име на услугата, uuid16s, rfcomm-възел
    Например:
    AA:BB:CC:DD:EE:FF, Телефон, DUN услуга, 0x1103, /dev/rfcomm0
    uuid16s се връщат като списък, отделен със запетаи
    
    При разединяване на устройството, на скрипта ще бъде изпратен сиглан HUP</span>

en: <span weight="bold" size="large">Sending files via Bluetooth</span>
bg: <span weight="bold" size="large">Изпращане на файлове чрез блутут</span>

en: Accept
bg: Приемане

en: Accept files from trusted devices
bg: Приемане на файлове от доверени устройства

en: Adap_ters
bg: _Адаптери

en: Adapter
bg: Адаптер

en: Adapter Preferences
bg: Настройки на адаптера

en: Adapter for this connection is not available
bg: Адаптера за тази връзка не е наличен

en: Adapter selection
bg: Избор на адаптер

en: Adds an exit menu item to quit the applet
bg: Добавя към менюто елемент за изход за напускане на аплета

en: Adds an indication on the status icon when Bluetooth is active and shows the number of connections in the tooltip.
bg: Добавя индикация на иконката за състояние, когато има дейност по Блутут и показва броя на връзките в подсказката.

en: Adds standard menu items to the status icon menu
bg: Добавя стандартни елементи на меню към менюто на иконката за състояние

en: Allows you to monitor your (mobile broadband) network traffic usage. Useful for limited data access plans. This plugin tracks every device seperately.
bg: Позволява ви да следите използването на мрежовия трафик. Полезно е при ограничени тарифни планове. Тази приставка следи всяко устройство поотделно.

en: Always
bg: Винаги

en: Always accept
bg: Винаги да се приема

en: Always visible
bg: Винаги видим

en: Amount of time in seconds discoverable mode will last
bg: Продължителност в секунди, през която режимът на видимост ще трае

en: Applet's transfer service plugin is disabled
bg: Приставката за трансфер на аплета е изключена

en: Are you sure you want to reset the counter?
bg: Сигурни ли сте, че искате да нулирате брояча?

en: Audio Profile
bg: Звуков профил

en: Audio Sink
bg: Звуков поток

en: Audio Source
bg: Звуков източник

en: Authorization request for:
bg: Искане на пълномощно за:

en: Auto power-on
bg: Автоматично пускане

en: Automatically power on adapters
bg: Автоматично пускане на адаптерите

en: Blueman is a GTK+ Bluetooth manager
bg: „Blueman“ е мениджър на устройства с блутут, базиран на GTK+

en: Bluetooth Active
bg: Адаптерът за блутут е активен

en: Bluetooth Adapters
bg: Адаптери за блутут

en: Bluetooth Authentication
bg: Идентификация на блутут

en: Bluetooth Devices
bg: Устройства с блутут

en: Bluetooth Disabled
bg: Блутут е изключен

en: Bluetooth Enabled
bg: Блутут е включен

en: Bluetooth File Transfer
bg: Файлов трансфер чрез блутут

en: Bluetooth Network
bg: Мрежа през блутут

en: Bluetooth Turned Off
bg: Адаптерът за блутут е изключен

en: Bluetooth needs to be turned on for the adapter manager to work
bg: Адаптерът за блутут трябва да бъде включен, за да работи мениджъра

en: Bluetooth needs to be turned on for the device manager to function
bg: За да работи мениджъра на устройства, адаптерът за блутут трябва да е включен

en: Bluez daemon is not running, blueman-manager cannot continue.
    This probably means that there were no Bluetooth adapters detected or Bluetooth daemon was not started.
bg: Демонът „Bluez“ не е пуснат, „blueman-manager“ не може да продължи.
    Това вероятно означава, че няма засечени адаптери за блутут или демонът за блутут не е бил стартиран.

en: Cancel Operation
bg: Прекратяване на операцията

en: Cancelling
bg: Отмяна

en: Configuration
bg: Настройка

en: Configure Bluetooth Network
bg: Настройка на мрежа през блутут

en: Configure selected plugin's preferences
bg: Настройка на избраната приставка

en: Configured directory for incoming files does not exist
bg: Избраната папка за входящи файлове не съществува

en: Configuring networking requires privileges
bg: Настройването на мрежата изисква права

en: Confirm
bg: Потвърждение

en: Confirm value for authentication:
bg: Потвърждаване на стойността за идентификация:

en: Connected
bg: Свързан

en: Connected to %s
bg: Свързан към %s

en: Connected:
bg: Свързан:

en: Connecting
bg: Свързване

en: Connection Failed:
bg: Неуспешно свързване

en: Connection to BlueZ failed
bg: Свързването към BlueZ се провали

en: Connects auto connect profiles A2DP source, A2DP sink, and HID
bg: Свързва профилите за автоматично свързване A2DP-източник, A2DP-цел и HID

en: Controls Bluetooth adapter power states
bg: Контролира енергийните нива на адаптера за блутут

en: Create pairing with the device
bg: Сдвояване с устройството

en: DHCP server type:
bg: Тип на DHCP сървъра:

en: Data activity indication
bg: Индикация за активността на данните

en: Deny
bg: Отказ

en: Dependency issue
bg: Проблем със зависимост

en: Device Manager
bg: Мениджър на устройства

en: Dialup Networking (DUN)
bg: Dialup Мрежа (DUN)

en: Dialup Settings
bg: Настройки на Dialup

en: Disconnection Failed:
bg: Неуспешно прекъсване на връзката:

en: Discoverable timeout
bg: Период на видимост

en: Discoverable… %ss
bg: Видимо… %sсек

en: Discovering…
bg: Откриване…

en: ETA:
bg: Приблизително оставащо време:

en: Enable Bluetooth
bg: Включване на блутут

en: Enter PIN code for authentication:
bg: Въведете PIN код за идентификация:

en: Enter passkey for authentication:
bg: Въведете парола за идентификация:

en: Error occurred
bg: Възникна грешка

en: Error occurred while sending file %s
bg: При изпращането на файла %s възникна грешка

en: Failed
bg: Неуспех

en: Failed to change profile to %s
bg: Неуспешна промяна на профила към %s

en: Failed to connect
bg: Неуспех при свързване

en: Failed to obtain an IP address on %s
bg: Неуспешно присвояване на IP адрес през %s

en: File %(0)s from %(1)s successfully received
bg: Файлът %(0)s от %(1)s е приет успешно

en: File Sender
bg: Изпращач на файлове

en: File received
bg: Файлът е приет

en: Files received
bg: Получени файлове

en: Forcefully disconnect the device
bg: Принудително изключва устройството

en: GSM Settings
bg: GSM Настройки

en: Group Network
bg: Групова мрежа

en: Hardcopy Control Channel
bg: Канал за Управление на Печатни Копия

en: Hidden
bg: Скрит

en: High
bg: Високо

en: IP Address:
bg: IP адрес:

en: IP address conflicts with interface %s which has the same address
bg: IP адресът съвпада с интерфейс %s, който има същия адрес

en: Incoming Folder:
bg: Входяща папка:

en: Incoming file %(0)s from %(1)s
bg: Входящ файл %(0)s от %(1)s

en: Incoming file over Bluetooth
bg: Получаване на файл през блутут

en: Interface %(0)s bound to IP address %(1)s
bg: Интерфейсът %(0)s е достъпен от IP адрес %(1)s

en: Invalid IP address
bg: Невалиден IP адрес

en: Launch DHCP client
bg: Пускане на DHCP клиент

en: Launch PPP daemon
bg: Пускане на демона за PPP

en: Launching DHCP client requires privileges
bg: Пускането на DHCP клиент изисква правомощия

en: Launching PPP daemon requires privileges
bg: Пускането на демона за PPP изисква правомощия

en: Local Services
bg: Местни услуги

en: Low
bg: Ниско

en: Make the default adapter temporarily visible
bg: Включване на подразбиращият се адаптер да е временно видим

en: Manages local network services, like NAP bridges
bg: Контролира локални мрежови услуги, като NAP мостове

en: Mark/Unmark this device as trusted
bg: Добавяне/Премахване на сдвоение с устройството

en: Maximum items
bg: Максимален брой

en: More
bg: Още

en: Much
bg: Добро

en: Network
bg: Мрежа

en: Network Access Point
bg: Мрежова точка за достъп

en: Network _Usage
bg: _Използване на мрежата

en: No
bg: Не

en: No usage statistics are available yet. Try establishing a connection first and then check this page.
bg: Все още не е събрана статистика за използването на мрежата. Опитайте първо да се свържете.

en: Not Connected
bg: Няма връзка

en: Not currently supported with this setup
bg: С тази настройка в момента не се поддържа

en: Not specified
bg: Не е посочено

en: Number:
bg: Номер:

en: Optimal
bg: Оптимално

en: Pair
bg: Сдвояване

en: Pairing PIN code for
bg: PIN код за свързване с

en: Pairing passkey for
bg: Ключ за свъзрване за

en: Pairing request
bg: Запитване за сдвояване

en: Pairing request for %s
bg: Запитване за сдвояване за %s

en: Pairing request for device:
bg: Заявка за сдвояване с устройство:

en: Pairing request for:
bg: Запитване за сдвояване за:

en: Plugin <b>"%(0)s"</b> depends on <b>%(1)s</b>. Unloading <b>%(1)s</b> will also unload <b>"%(0)s"</b>.
    Proceed?
bg: Приставката <b>„%(0)s“</b> зависи от <b>%(1)s</b>. Премахването на <b>%(1)s</b> ще премахне и <b>„%(0)s“</b>.
    Продължаване?

en: Plugin <b>%(0)s</b> conflicts with <b>%(1)s</b>. Loading <b>%(1)s</b> will unload <b>%(0)s</b>.
    Proceed?
bg: Приставката <b>%(0)s</b> е в конфликт с <b>%(1)s</b>. Зареждането на <b>%(1)s</b> ще изключи <b>%(0)s</b>.
    Продължаване?

en: Plugins
bg: Приставки

en: Poor
bg: Слабо

en: Proprietary
bg: Частно

en: Provides DBus API for other Blueman components
bg: Осигурява DBus API за други компоненти на Blueman

en: Provides OBEX file transfer capabilities
bg: Предоставя OBEX възможности за трансфер на файлове

en: Provides a basic dhcp client for Bluetooth PAN connections.
bg: Осигурява основен клиент за DHCP за връзките през блутут PAN.

en: Provides a menu for the applet and an API for other plugins to manipulate it
bg: Осигурява меню за аплета и API за други приставки да го управляват

en: Provides a menu item for making the default adapter temporarily visible when it is set to hidden by default
bg: Осигурява елемент в менюто, чрез който адаптерът по подразбиране да се направи временно видим, в случаите, когато е зададен като скрит.

en: Provides a menu item that contains last used connections for quick access
bg: Осигурява пункт в менюто, който съдържа последно използваните мрежи за бърз достъп

en: Provides basic support for connecting to the internet via DUN profile.
bg: Осигурява основна поддръжка за свързване към интернет чрез DUN профил.

en: Provides passkey, authentication services for BlueZ daemon
bg: Осигурява ключ, идентифициращи услуги за демона BlueZ

en: Provides support for Dial Up Networking (DUN) with ModemManager and NetworkManager
bg: Осигурява поддръжка за Dial Up мрежи (DUN) чрез ModemManager и NetworkManager

en: Provides support for Personal Area Networking (PAN) introduced in NetworkManager 0.8
bg: Предоставя поддръжка за лична локална мрежа (PAN) представена в NetworkManager 0.8

en: Receiving file
bg: Приемане на файл

en: Receiving file %(0)s from %(1)s
bg: Приемане на файл %(0)s от %(1)s

en: Recent _Connections
bg: Скорошни _Вързки

en: Recommended
bg: Препоръчително

en: Reject
bg: Отхвърляне

en: Remove
bg: Премахване

en: Remove this device from the known devices list
bg: Премахване на устройството от познатите устройства

en: Rename device
bg: Преименуване на устройството

en: Renew IP Address
bg: Обновяване на IP адреса

en: Retry
bg: Повторен опит

en: S_ort By
bg: П_одреждане по

en: Script to execute on connection
bg: Скрипт за пълнение върху връзката

en: Search
bg: Търсене

en: Search for nearby devices
bg: Търсене на близки устройства

en: Searching
bg: Търсене

en: Select Device
bg: Избор на устройство

en: Select audio profile for PulseAudio
bg: Изберете на аудио профил за PulseAudio

en: Select folder for incoming file transfers
bg: Избор на папка за обмяна на входящи файлове

en: Send File
bg: Изпращане на файл

en: Send _Files to Device
bg: Изпращане на _файлове към устройство

en: Send _note
bg: Изпращане на _бележка

en: Send a text note
bg: Изпращане на текстова бележка

en: Send file(s) to the device
bg: Изпращане на файл(ове) до устройството

en: Send note
bg: Изпращане на бележка

en: Sending File
bg: Изпращане на файл

en: Serial Port %s
bg: Сериен порт %s

en: Serial port connected
bg: Серийният порт е свързан

en: Serial port connection script failed
bg: Скриптът за серийния порт се провали

en: Serial port service on device <b>%s</b> now will be available via <b>%s</b>
bg: Услугата на серийният порт на устройството <b>%s</b> сега ще бъде налична чрез <b>%s</b>

en: Service Preferences
bg: Настройки на услугите

en: Service:
bg: Услуга:

en: Set RfKill State
bg: Задаване на състояние на RfKill

en: Setting RfKill State requires privileges
bg: Задаването на състояние на RfKill изисква правомощия

en: Show _Statusbar
bg: Показване на л_ентата за състоянието

en: Show _Toolbar
bg: Показване на _лентата с инструменти

en: Show device information
bg: Показване на информация за устройството

en: Show input
bg: Показване на входящи данни

en: Shows network traffic usage
bg: Показва използването на мрежата

en: Skip
bg: Пропускане

en: Standard SPP profile connection handler, allows executing custom actions
bg: Стандартен мрежови манипулатор за SPP профил; позволява изпълнението на лични действия

en: Sub-optimal
bg: Под оптималното

en: Success!
bg: Успех!

en: Successfully connected to <b>DUN</b> service on <b>%(0)s.</b>
    Network is now available through <b>%(1)s</b>
bg: Успешно свърздане към услугата <b>DUN</b> на <b>%(0)s.</b>
    Сега мрежата е налична чрез <b>%(1)s</b>

en: Temporarily suspends the screensaver when a bluetooth game controller is connected.
bg: Временно премахва предпазителя на екрана, когато е свързан игрален контролера чрез блутут.

en: Temporarily visible
bg: Временно видим

en: The maximum number of items recent connections menu will display.
bg: Максималния брой скорошни връзки, които менюто ще показва.

en: There was a problem launching script %s
    %s
bg: Имаше проблем при пускането на скрипта %s
    %s

en: This should be overwritten
bg: Това трябва да бъде презаписано

en: Too much
bg: Много добро

en: Total data received and rate of transmission
bg: Общо приети данни и скорост на предаване

en: Total data sent and rate of transmission
bg: Общо изпратени данни и скорост на предаване

en: Traffic statistics
bg: Статистика на трафика

en: Transfer
bg: Прехвърляне

en: Transfer failed
bg: Прехвърлянето пропадна.

en: Transfer of file %(0)s failed
bg: Прехвърлянето на файла %(0)s се провали

en: Trust
bg: Доверяване

en: Trying to obtain an IP address on %s
    Please wait…
bg: Присвояване на IP адрес на %s
    Моля, изчакайте…

en: Turn off all adapters
bg: Изключване на всички адартори

en: Turn on all adapters
bg: Включване на всички адаптери

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Unspecified
bg: Неопределено

en: Untrust
bg: Недоверено

en: Very High
bg: Много високо

en: Yes
bg: Да

en: _Adapter
bg: _Адаптер

en: _Added
bg: Време на _добавяне

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Descending
bg: В _низходящ ред

en: _Device
bg: _Устройство

en: _Devices
bg: _Устройства

en: _Exit
bg: _Изход

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Info
bg: _Информация

en: _Local Services
bg: _Локални услуги

en: _Make Discoverable
bg: _Да е откриваем

en: _Name
bg: _Име

en: _Pair
bg: _Сдвояване

en: _Plugins
bg: _Приставки

en: _Preferences
bg: _Настройки на адаптера

en: _Report a Problem
bg: Докладване на _проблем

en: _Reset
bg: _Възстановяване

en: _Search
bg: _Търсене

en: _Trust
bg: _Доверен

en: _Untrust
bg: _Недоверен

en: _View
bg: _Изглед

en: applet
bg: аплет

en: day | days
bg[0]: ден
bg[1]: дни

en: hour | hours
bg[0]: час
bg[1]: часа

en: minute | minutes
bg[0]: минута
bg[1]: минути

en: no
bg: не

en: obexd not available
bg: obexd не е наличен

en: yes
bg: да
