caja 1.25.3 - en to bg translation catalogue (1417 entries)

en: 
    
    Add connect to server mount
bg: 
    
    Добавяне на връзка към отдалечена файлова система

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
bg: 
    
    Разглеждане на файловата система с файловия мениджър

en:  (another copy)
bg:  (второ копие)

en:  (copy)
bg:  (копие)

en:  (invalid Unicode)
bg:  (грешен Уникод)

en: "%s" cannot open "%s" because "%s" cannot access files at "%s" locations.
bg: „%s“ не може да отвори „%s“, защото „%s“ няма достъп до файлове на адреси от вида „%s“.

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
bg: „%s“ не може да бъде открит. Може би наскоро е изтрит.

en: "%s" is an executable text file.
bg: „%s“ е изпълним текстов файл.

en: "%s" selected
bg: „%s“ — избран(а)

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
bg: „%s“ ще бъде копиран, ако изберете командата за поставяне на файлове

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
bg: „%s“ ще бъде преместен, ако изберете командата за поставяне на файлове

en: %'dnd link to %s
bg: %'dра връзка към „%s“

en: %'drd link to %s
bg: %'dта връзка към „%s“

en: %'dst link to %s
bg: %'dва връзка към „%s“

en: %'dth link to %s
bg: %'dта връзка към „%s“

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
bg: %A, %-d %B %Y в %-H:%M:%S

en: %S of %S
bg: %S от %S

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
bg: %d %b %y, %a в %H ч. %M мин.

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
bg: %d %b %y, %a в %H ч. %M мин. %S сек.

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
bg: %d %b %y в %H ч. %M мин.

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
bg: %d %b %y, %H ч. %M мин.

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
bg: %d.%m.%Y, %H %M

en: %m/%d/%y
bg: %d.%m.%Y

en: %s (%'dnd copy)%s
bg: %s (%'dро копие)%s

en: %s (%'drd copy)%s
bg: %s (%'dто копие)%s

en: %s (%'dst copy)%s
bg: %s (%'dво копие)%s

en: %s (%'dth copy)%s
bg: %s (%'dто копие)%s

en: %s (%s bytes)
bg: %s (%s байта)

en: %s (another copy)%s
bg: %s (второ копие)%s

en: %s (copy)%s
bg: %s (копие)%s

en: %s - File Browser
bg: %s — файлов браузър

en: %s Properties
bg: Свойства на %s

en: %s Visible Columns
bg: %s видими колони

en: %s document
bg: документ %s

en: %s's Home
bg: Домашна папка на %s

en: %s, Free space: %s
bg: %s, свободни: %s

en: (Empty)
bg: (Празен)

en: (some contents unreadable)
bg: (някои съдържания са нечетими)

en: --check cannot be used with other options.
bg: Опцията „--check“ не може да бъде използвана заедно с други опции.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
bg: Опцията „--geometry“ не може да бъде използвана с повече от един адрес.

en: --quit cannot be used with URIs.
bg: Опцията „--quit“ не може да бъде използвана с адреси.

en: 00/00/00
bg: 00.00.0000

en: 00/00/00, 00:00 PM
bg: 00.00.0000, 00 00

en: 1 GB
bg: 1 ГБ

en: 1 MB
bg: 1 МБ

en: 1 Year
bg: 1 година

en: 10 MB
bg: 10 МБ

en: 100 KB
bg: 100 КБ

en: 100 MB
bg: 100 МБ

en: 2 GB
bg: 2 ГБ

en: 3 MB
bg: 3 МБ

en: 33%
bg: 33 %

en: 4 GB
bg: 4 ГБ

en: 5 MB
bg: 5 МБ

en: 500 KB
bg: 500 КБ

en: 6 Months
bg: 6 месеца

en: 66%
bg: 66 %

en: <b>Available _Extensions:</b>
bg: <b>Налични _Разширения:</b>

en: <b>Behavior</b>
bg: <b>Поведение</b>

en: <b>Date</b>
bg: <b>Дата</b>

en: <b>Default View</b>
bg: <b>Стандартен изглед</b>

en: <b>Executable Text Files</b>
bg: <b>При отваряне на изпълними текстови файлове</b>

en: <b>Folders</b>
bg: <b>Папки</b>

en: <b>Icon Captions</b>
bg: <b>Имена на иконки</b>

en: <b>List Columns</b>
bg: <b>Колони в списъка</b>

en: <b>Media Handling</b>
bg: <b>Обработка на носители</b>

en: <b>Other Media</b>
bg: <b>Други носители на информация</b>

en: <b>Other Previewable Files</b>
bg: <b>Други файлове за преглед</b>

en: <b>Size</b>
bg: <b>Размер</b>

en: <b>Sound Files</b>
bg: <b>Аудио файлове</b>

en: <b>Text Files</b>
bg: <b>Текстови файлове</b>

en: <b>Trash</b>
bg: <b>Кошче</b>

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
bg: <big><b>Грешка при автоматичното стартиране на програма</b></big>

en: <big><b>This medium contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?</b></big>
bg: <big><b>Този носител съдържа програма за автоматично стартиране. Позволявате ли стартирането ѝ?</b></big>

en: ? bytes
bg: ? байта

en: ? items
bg: ? обекта

en: A folder with the same name already exists in "%s".
bg: Вече съществува папка с това име  в „%s“.

en: A newer file with the same name already exists in "%s".
bg: Вече съществува по-нов файл с това име  в „%s“.

en: A newer folder with the same name already exists in "%s".
bg: Вече съществува по-нова папка с това име  в „%s“.

en: A string containing the saved geometry and coordinates string for navigation windows.
bg: Низ, който съдържа запазените размери и разположението на прозорците за навигация.

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)
bg: Низ, който указва как да се съкращават прекалено дългите имена на файлове според мащаба. Всеки от елементите в списъка е от вида „мащаб:число“. За всеки указан мащаб, ако числото е над 0, името на всеки файл няма да надхвърля този брой редове. Ако е 0 или по-малко, не се извършва съкращаване. Допустим е и елемент в списъка от вид — само число, без мащаб. То указва броя на редовете за мащабите, които не присъстват в списъка. Напр.: „0“ — да се показват целите имена, „3“ — съкращаване до максимум 3 реда, „smallest:5,smaller:4,0“ — съкращаване на имената до 5 реда за мащаб „smallest“, съкращаване на имената до 4 реда при мащаб „smaller“, при останалите мащаби имената да не се съкращават. Възможните мащаби са: „smallest“ (най-малък — 33%), „smaller“ (по-малък — 50%), „small“ (малък — 66%), „standard“ (нормален — 100%), „large“ (голям — 150%), „larger“ (по-голям — 200%), „largest“ (най-голям — 400%).

en: A_ll columns have the same width
bg: _Еднаква широчина за всички колони

en: About Extension
bg: Относно разширението

en: Access files
bg: Достъп до файлове

en: Access was denied.
bg: Достъпът е отказан.

en: Access:
bg: Достъп:

en: Accessed:
bg: Достъпен:

en: Acti_on:
bg: _Действие:

en: Activate next tab
bg: Показване на следващия подпрозорец

en: Activate previous tab
bg: Показване на предишния подпрозорец

en: Add Application
bg: Добавяне на програма

en: Add Emblems...
bg: Добавяне на емблеми…

en: Add _bookmark
bg: _Добавяне на отметка

en: Add a bookmark for the current location to this menu
bg: Добавяне на отметка за текущия адрес в това меню

en: Add a new criterion to this search
bg: Добавяне на нов критерий към търсенето

en: Add new...
bg: Добавяне на…

en: All columns have same width
bg: Всички колони да са с еднаква широчина

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
bg: Всички изпълними файлове в тази папка ще се появят в менюто „Скриптове“.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Caja, which the scripts may use:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files in the inactive pane of a split-view window (only if local)
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files in the inactive pane of a split-view window
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: URI for current location in the inactive pane of a split-view window
bg: Всички изпълними файлове в тази папка ще се появят в менюто „Скриптове“. Когато изберете скрипт от менюто, той ще бъде изпълнен.
    
    Когато се изпълнява от локална папка, на него ще бъдат подадени избраните файлове, но при изпълнение от отдалечена папка (папка показваща ресурс по HTTP или FTP) на скрипта няма да бъдат подадени параметри.
    
    Следните променливи на средата ще бъдат установени от Caja и скриптовете могат да ги използват:
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: пътища за избраните файлове разделени с нов ред (само локални)
    
    CAJA_SCRIPT_SELECTED_URIS: адреси за избраните файлове разделени с нов ред 
    
    CAJA_SCRIPT_CURRENT_URI: текущ адрес
    
    CAJA_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: място и размер на текущия прозорец
    
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_FILE_PATHS: пътища за избраните в неактивния панел на прозореца файлове разделени с нов ред (само локални)
     
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_SELECTED_URIS: адреси за избраните в неактивния панел на прозореца файлове разделени с нов ред
     
    CAJA_SCRIPT_NEXT_PANE_CURRENT_URI: текущ адрес в неактивния панел на прозореца

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
bg: Всички обекти в кошчето ще бъдат окончателно изтрити.

en: Allow _executing file as program
bg: Да може да се _стартира като програма

en: Always
bg: Винаги

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
bg: Винаги да се използва полето за въвеждане на адрес, вместо лентата за пътя

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
bg: Цяло число, което показва как да се съкращават дългите имена на файлове на работния плот. Ако числото е над 0, то името на файл ще се съкрати до този брой ридове. Ако числото е 0 или по-малко, имената не се съкращават.

en: An invalid drag type was used.
bg: Използван е невалиден вид изтегляне.

en: An older file with the same name already exists in "%s".
bg: Вече съществува по-стар файл с това име  в „%s“.

en: An older folder with the same name already exists in "%s".
bg: Вече съществува по-стара папка с това име  в „%s“.

en: Another file with the same name already exists in "%s".
bg: Вече съществува файл със същото име в „%s“.

en: Another folder with the same name already exists in "%s".
bg: Вече съществува друга папка с това име  в „%s“.

en: Another link to %s
bg: Друга връзка към „%s“

en: Any
bg: Всякакви

en: Aperture Value
bg: Бленда

en: Apparition
bg: Призрачен

en: Application does not accept documents on command line
bg: Програмата не приема документи през командния ред

en: Apply Permissions to Enclosed Files
bg: Прилагане на правата към обхванатите файлове

en: Apply this action to all files and folders
bg: Прилагане на действието към всички файлове и папки

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете адресите, които сте посещавали?

en: Are you sure you want to open all files?
bg: Сигурни ли сте, че искате да отворите всички файлове?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
bg: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете „%B“ от кошчето?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
bg: Сигурни ли сте, че искате окончателно да изтриете „%B“?

en: Are you sure you want to trash "%B"?
bg: Наистина ли искате да изтриете „%B“?

en: Arran_ge Items
bg: _Подреждане на обекти

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
bg: _Питане преди изчистване на кошчето или при изтриването на файлове

en: Ask before moving files to the _Trash
bg: Питане преди преместване на файлове в _кошчето

en: Ask what to do
bg: Питане за действие

en: Autorun Prompt
bg: Питане за автоматично стартиране

en: Azul
bg: Лазур

en: B_rowse media when inserted
bg: _Разглеждане на информация в носител при поставянето му

en: Back history
bg: Назад през историята

en: Background
bg: Фон

en: Backgrounds and Emblems
bg: Фонове и емблеми

en: Basic
bg: Основни

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
bg: Преди да стартирате Caja, създайте тази папка или задайте права, при които Caja да може да я създаде.

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
bg: Преди да изпълните Caja, създайте тези папки или задайте права, при които Caja да може да ги създаде.

en: Behavior
bg: Поведение

en: Black
bg: Черен

en: Blue Ridge
bg: Сини райета

en: Blue Rough
bg: Синя шкурка

en: Blue Type
bg: Букви на синьо

en: Bookmark Name:
bg: Име на отметка:

en: Bookmark for Nonexistent Location
bg: Отметка на несъществуващо местоположение

en: Bookmarks
bg: Отметки

en: Browse Network
bg: Преглед на мрежата

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
bg: Преглед на всички локални и отдалечени дискове и папки достъпни от този компютър.

en: Browse bookmarked and local network locations
bg: Преглед на локални или отметнати мрежови местоположения

en: Browse in New _Tab
bg: Разглеждане в нов _подпрозорец

en: Browse in New _Window
bg: _Разглеждане в нов прозорец

en: Browse the contents of the network
bg: Разглеждане на мрежата

en: Browse the file system with the file manager
bg: Разглеждане на файловата система с файловия мениджър

en: Brushed Metal
bg: Надраскан метал

en: Bubble Gum
bg: Дъвка

en: Burlap
bg: Зебло

en: By Access Date
bg: По дата на последен достъп

en: By Emblems
bg: по емблеми

en: By Extension
bg: По разширение

en: By Modification Date
bg: по време на промяна

en: By Modification _Date
bg: По _време на промяна

en: By Name
bg: по име

en: By Path
bg: По Път

en: By Size
bg: по размер

en: By T_rash Time
bg: По _време на преместване в кошчето

en: By Trashed Date
bg: По Дата на преместване в кошчето

en: By Type
bg: по вид

en: By _Emblems
bg: По _емблема

en: By _Name
bg: По _име

en: By _Size
bg: По _размер

en: By _Type
bg: По _вид

en: CD _Audio:
bg: _Аудио CD:

en: C_ancel Remove
bg: П_рекъсване на изтриването

en: C_olors
bg: Ц_ветове

en: C_onfigure Extension
bg: _Настройки на разширението

en: C_onnect
bg: _Свързване

en: Caja
bg: Файлов мениджър (Caja)

en: Caja cannot handle "%s" locations.
bg: Caja не може да обработва адреси „%s“.

en: Caja cannot handle this kind of location.
bg: Caja не може да обработва този вид адреси.

en: Caja could not create the following required folders: %s.
bg: Caja не може да създаде следните нужни папки: %s.

en: Caja could not create the required folder "%s".
bg: Caja не може да създаде нужната папка „%s“.

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
bg: В Caja не е инсталирана програма за преглед на тази папка.

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
bg: Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и косвените за ПРОДАЖБА или СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА. За подробности погледнете Общия публичен лиценз на GNU.

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
bg: Тази програма (Caja) е свободен софтуер. Можете да я разпространявате и/или променяте под условията на Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL), както е публикуван от Фондацията за свободен софтуер — версия 2 на лиценза или (по ваше решение) по-късна версия.

en: Caja lets you organize files and folders, both on your computer and online.
bg: Caja ви позволява да организирате файловете както на компютъра си, така и по мрежата.

en: Caja uses the users home folder as the desktop
bg: Caja да ползва домашната папка на потребителя за работен плот

en: Caja will exit when last window destroyed.
bg: Caja ще преустанови работа при затварянето на последния прозорец.

en: Camera Brand
bg: Марка на камерата

en: Camera Model
bg: Модел на камерата

en: Camouflage
bg: Маскировка

en: Can't load the supported server method list.
    Please check your GVfs installation.
bg: Списъкът с поддържани сървърни методи не може да бъде зареден.
    Моля, проверете вашата GVfs инсталация.

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
bg: В обекти от вида „Type=Link“ не може да се подават адреси на документи

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cancel Group Change?
bg: Да се прекъсне ли промяната на група?

en: Cancel Owner Change?
bg: Да се прекъсне ли промяната на собственик?

en: Cannot find the autorun program
bg: Програмата за автоматично стартиране не може да бъде открита

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
bg: Файлът не може да бъде преместен в кошчето. Искате ли да го изтриете?

en: Chalk
bg: Тебешир

en: Change Desktop _Background
bg: Промяна на _фона

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
bg: Промяна на поведението и изгледа на прозорците на файловия мениджър

en: Change the visibility of this window's location bar
bg: Промяна на видимостта на лентата за адрес на този прозорец

en: Change the visibility of this window's main toolbar
bg: Промяна на видимостта на главната лента с инструменти на този прозорец

en: Change the visibility of this window's side pane
bg: Промяна на видимостта на страничния панел за този прозорец

en: Change the visibility of this window's statusbar
bg: Промяна на видимостта на тази лента за състоянието на прозореца

en: Charcoal
bg: Въглен

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
bg: Проверете дали правописът е правилен и дали настройките на сървъра-посредник са верни.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
bg: Проверете дали имате права да изтриете емблемата.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
bg: Проверете дали имате права да изтриете шарката.

en: Choose a program with which to open the selected item
bg: Избор на програма за отваряне на избрания обект

en: Choose another application with which to open the selected item
bg: Избор на друга програма за отваряне на избрания обект

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
bg: Изберете реда, в който информацията да се показва под имената на иконки. Повече информация се появява при увеличаване на мащаба.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
bg: Изберете реда, в който информацията да се показва в изгледа като списък.

en: Choose the order of information to appear in this folder:
bg: Изберете реда, по който информацията да се показва в тази папка:

en: Choose what application to launch.
bg: Изберете програмата, която да се стартира.

en: Choose what happens when inserting media or connecting devices to the system
bg: Изберете действието при поставяне на носител или свързването на устройство към системата

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
bg: Избирането на скрипт от менюто ще пусне този скрипт с избраните обекти като вход.

en: Clea_r History
bg: _Изчистване на историята

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
bg: Изчистване на съдържанието на менюто „Отиване“, както и списъците „Назад/напред“

en: Click on a color to remove it
bg: Натиснете върху цвета, за да го изтриете

en: Click on a pattern to remove it
bg: Натиснете върху шарката, за да я изтриете

en: Click on an emblem to remove it
bg: Натиснете върху емблемата, за да я изтриете

en: Clos_e All Folders
bg: Затваряне на _всички папки

en: Close P_arent Folders
bg: Затваряне на _предходните папки

en: Close _All Windows
bg: Затваряне на _всички прозорци

en: Close all Navigation windows
bg: Затваряне на всички навигационни прозорци

en: Close all folder windows
bg: Затваряне на всички прозорци

en: Close tab
bg: Затваряне на подпрозорец

en: Close the side pane
bg: Затваряне на страничния панел

en: Close this folder
bg: Затваряне на тази папка

en: Close this folder's parents
bg: Затваряне на горните папки

en: Color _name:
bg: И_ме на цвета:

en: Color _value:
bg: _Стойност на цвят:

en: Color for the default folder background. Only used if background_set is true.
bg: Файлово име за стандартния фон на папките. Използва се, само ако background_set е истина.

en: Colors:
bg: Цветове:

en: Command
bg: Команда

en: Comment
bg: Коментар

en: Compact View
bg: Сбит изглед

en: Compact _Layout
bg: Стегната _подредба

en: Computer
bg: Компютър

en: Computer icon visible on desktop
bg: Иконката „Този компютър“ да бъде видима на работния плот

en: Concrete
bg: Бетон

en: Connect To This Server
bg: Свързване с този сървър

en: Connect to Server
bg: Свързване към сървър

en: Connect to Server %s
bg: Свързване със сървър %s

en: Connect to _Server...
bg: _Свързване към сървър…

en: Connect to a remote computer or shared disk
bg: Свързване към отдалечен сървър или споделен диск

en: Connect to the drive associated with the open folder
bg: Свързване към устройството, отговарящо на отворената папка

en: Connect to the selected drive
bg: Свързване към избраното устройство

en: Connecting...
bg: Свързване…

en: Content View
bg: Преглед на съдържанието

en: Contents:
bg: Съдържание:

en: Continue
bg: Продължаване

en: Cop_y to
bg: Ко_пиране в

en: Copy %d items to '%s'
bg: Копиране на %d записа в „%s“

en: Copy '%s' to '%s'
bg: Копиране на „%s“ в „%s“

en: Copy _Anyway
bg: Копиране _въпреки всичко

en: Copy the current selection to the desktop
bg: Копиране на избраното в работния плот

en: Copy the current selection to the home folder
bg: Копиране на избраното в домашната папка

en: Copy the current selection to the other pane in the window
bg: Копиране на избраното в другия панел в прозореца

en: Copy the selected text to the clipboard
bg: Копиране на избрания текст в буфера за обмен

en: Copying "%B" to "%B"
bg: Копиране на „%B“ в „%B“.

en: Copying Files
bg: Копиране на файлове

en: Copyright
bg: Авторски права

en: Cork
bg: Корк

en: Could not add application
bg: Програмата не може да бъде добавена

en: Could not add application to the application database: %s
bg: Програмата не може да бъде добавена към базата от данни с програми: %s

en: Could not determine original location of "%s"
bg: Първоначалното местоположение на „%s“ не може да бъде определено.

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
bg: „%s“ не може да се покаже, защото хостът не е открит.

en: Could not display "%s".
bg: „%s“ не може да бъде показан.

en: Could not find "%s".
bg: „%s“ не може да бъде открит.

en: Could not find '%s'
bg: „%s“ не може да се открие

en: Could not find application
bg: Програмата не може да бъде открита

en: Could not remove application
bg: Програмата не може да се премахне

en: Could not remove emblem with name '%s'.
bg: Емблемата „%s“ не може да бъде премахната.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
bg: Файловете не могат да бъдат изтрити от вече съществуващата папка „%F“.

en: Could not remove the already existing file %F.
bg: Съществуващият файл „%F“ не може да бъде изтрит.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
bg: Съществуващ вече файл със същото име в %F не може да бъде изтрит.

en: Could not remove the folder %B.
bg: Папката „%B“ не може да бъде изтрита.

en: Could not remove the source folder.
bg: Изходната папка не може да бъде изтрита.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
bg: Емблемата „%s“ не може да бъде преименувана.

en: Could not run application
bg: Програмата не може да бъде стартирана

en: Could not set application as the default: %s
bg: Програмата не може да си зададе като стандартната: %s

en: Could not set as default application
bg: „%s“ не може да си зададе като стандартната

en: Count _number of items:
bg: Показване на _броя на обектите в папките:

en: Countertop
bg: Контури

en: Create Document from template "%s"
bg: Създаване на документ от шаблона „%s“

en: Create L_auncher...
bg: Създаване на ст_артер…

en: Create _Document
bg: Създаване на до_кумент

en: Create _Folder
bg: Създаване на _папка

en: Create a New Color:
bg: Създаване на нов цвят:

en: Create a New Emblem
bg: Създаване на нова емблема

en: Create a new empty file inside this folder
bg: Създаване на нов празен файл в тази папка

en: Create a new empty folder inside this folder
bg: Създаване на нова празна папка в тази папка

en: Create a new folder '%s'
bg: Създаване на нова папка „%s“

en: Create a new launcher
bg: Създаване на нов стартер

en: Create a symbolic link for each selected item
bg: Създаване на символна връзка за всеки избран обект

en: Create an empty file '%s'
bg: Създаване на празен файл „%s“

en: Create and delete files
bg: Създаване и изтриване на файлове

en: Create link to '%s'
bg: Създаване на връзка до '%s'

en: Create links to %d items
bg: Създаване на връзки до %d елемента

en: Create new file '%s' from template
bg: Създаване на нов файл  '%s' от шаблон

en: Create the initial window with the given geometry.
bg: Създаване на начален прозорец със
                                        зададената геометрия.

en: Created:
bg: Създаден:

en: Creating Properties window.
bg: Създаване на прозорец за свойствата.

en: Creating links in "%B"
bg: Създаване на връзки в „%B“

en: Creator
bg: Създал

en: Cu_t
bg: От_рязване

en: Cursor Position
bg: Положение на курсора

en: Custom Background
bg: Фон, избран от потребителя

en: Custom Side Pane Background Set
bg: Фон на страничния панел, избран от потребителя

en: Cut the selected text to the clipboard
bg: Отрязване на избрания текст в буфера за обмен

en: D_efault zoom level:
bg: Стан_дартен мащаб:

en: D_uplicate
bg: Д_ублиране

en: Danube
bg: Дунав

en: Dark Cork
bg: Тъмен корк

en: Date Accessed
bg: Време на достъп

en: Date Digitized
bg: Дата на цифровизация

en: Date Format
bg: Формат на датата

en: Date Modified
bg: Дата на промяна

en: Date Taken
bg: Датата на заснемане

en: Date when file was moved to the Trash
bg: Времето, когато файлът е бил преместен в кошчето.

en: Decrease the view size
bg: Намаляване на обектите в изгледа

en: Deep Teal
bg: Нефрит

en: Default
bg: По подразбиране

en: Default Background Color
bg: Стандартен фонов цвят

en: Default Background Filename
bg: Име на файла на стандартния фон

en: Default Side Pane Background Color
bg: Стандартен фонов цвят на страничния панел

en: Default Side Pane Background Filename
bg: Името на файла за стандартния фон на страничния панел

en: Default Thumbnail Icon Size
bg: Стандартна големина на мини изображенията

en: Default _zoom level:
bg: Стандартен _мащаб:

en: Default column order in the list view
bg: Стандартен ред на колоните в изгледа като списък

en: Default column order in the list view.
bg: Стандартен ред на колоните в изгледа като списък

en: Default compact view zoom level
bg: Стандартно увеличение за сбития изглед

en: Default folder viewer
bg: Стандартен режим за преглед на папки

en: Default icon zoom level
bg: Стандартен мащаб на иконките

en: Default list of columns visible in the list view
bg: Стандартен списък с видими колони в изгледа като списък

en: Default list of columns visible in the list view.
bg: Стандартен списък с видими колони в изгледа като списък

en: Default list zoom level
bg: Стандартен мащаб на изгледа като списък

en: Default sort order
bg: Стандартно подреждане

en: Default zoom level used by the compact view.
bg: Стандартен мащаб използван от сбития изглед.

en: Default zoom level used by the icon view.
bg: Стандартен мащаб, използван от изгледа като иконки.

en: Default zoom level used by the list view.
bg: Стандартен мащаб използван от изгледа като списък.

en: Delete %d copied items
bg: Изтриване на %d копирани елемента

en: Delete %d duplicated items
bg: Изтриване на %d дублиращи се елемента

en: Delete '%s'
bg: Изтриване на „%s“

en: Delete _All
bg: Изтриване на _всички

en: Delete all items in the Trash
bg: Изтриване на всички обекти от кошчето

en: Delete all selected items permanently
bg: Окончателно изтриване на всички избрани елементи

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
bg: Изтриване на всеки избран обект, без преместване в кошчето

en: Delete link to '%s'
bg: Изтриване на връзката към '%s'

en: Delete links to %d items
bg: Изтриване на връзките към %d елемента

en: Delete the open folder permanently
bg: Окончателно изтриване на отворената папка

en: Delete this folder, without moving to the Trash
bg: Изтриване на тази папка, без преместване в кошчето

en: Deleting Files
bg: Изтриване на файлове

en: Deleting files
bg: Изтриване на файлове

en: Description
bg: Описание

en: Desktop
bg: Работен плот

en: Desktop computer icon name
bg: Име на иконката за периферните устройства

en: Desktop font
bg: Шрифт на работния плот

en: Desktop home icon name
bg: Име на иконката за домашната папка

en: Desktop trash icon name
bg: Име на иконката за кошчето

en: Details:
bg: Подробности:

en: Detect media in the selected drive
bg: Засичане на носител в избраното устройство

en: Devices
bg: Устройства

en: Differences...
bg: Разлики…

en: Disable connection to session manager
bg: Изключване на връзката с управлението на сесиите

en: Disconnect the drive associated with the open folder
bg: Изключване на устройството, отговарящо на отворената папка

en: Disconnect the selected drive
bg: Изключване на избраното устройство

en: Display
bg: Екран

en: Display Caja help
bg: Показване на помощта за Caja

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
bg: Показване на прозорец, позволяващ редактиране на отметки в това меню

en: Display credits for the creators of Caja
bg: Показване на благодарностите за създателите на Caja

en: Display icons in the opposite order
bg: Показване на иконките в обратен ред

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
bg: Показване на шарките, цветовете и емблемите, които могат да бъдат използвани

en: Display this location with the compact view.
bg: Отваряне на това местоположение в сбития изглед.

en: Display this location with the icon view.
bg: Показване на това местоположение чрез изглед като иконки.

en: Display this location with the list view.
bg: Показване на местоположението в изгледа като списък.

en: Do Nothing
bg: Нищо да не се прави

en: Do _not Empty Trash
bg: Кошчето _да не се изчиства

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
bg: Без управление на работния плот (игнорира
                                        стойността от прозореца за настройки)

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
bg: Искате ли да изчистите кошчето, преди да демонтирате?

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
bg: Искате ли да изтриете отметките с несъществуващ адрес от вашия списък?

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
bg: Искате ли да стартирате „%s“ или да изобразите неговото съдържание?

en: Documents
bg: Документи

en: Domain Name:
bg: Име на домейн:

en: Dots
bg: Точки

en: Download location?
bg: Да се изтегли ли този ресурс?

en: Drag a color to an object to change it to that color
bg: Изтеглете цвета върху обекта, чийто цвят искате да смените

en: Drag a pattern tile to an object to change it
bg: Изтеглете шарката върху обекта, чиято шарка искате да смените

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
bg: Изтеглете емблемата върху обекта, за да му я поставите

en: Drag and drop is not supported.
bg: Изтеглянето и пускането не се поддържа.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
bg: Изтеглянето и пускането се поддържа само в локалните файлови системи.

en: Duplicate '%s' in '%s'
bg: Дубликат на '%s' в '%s'

en: Duplicate each selected item
bg: Дублиране на всеки избран обект

en: Duplicate of %d items in '%s'
bg: Дубликат на %d елемента в '%s'

en: Duplicating "%B"
bg: Дубликат на „%B“

en: E_mpty Trash
bg: Из_чистване на кошчето

en: E_xecute
bg: _Изпълнение

en: E_xtra Pane
bg: До_пълнителен панел

en: Eclipse
bg: Затъмнение

en: Edit
bg: Редактиране

en: Edit Bookmarks
bg: Редактиране на отметките

en: Edit Caja preferences
bg: Редактиране на настройките на Caja

en: Edit the saved search
bg: Редактиране на запазеното търсене

en: Eject the selected volume
bg: Изваждане на избраната файлова система

en: Eject the volume associated with the open folder
bg: Изваждане на файловата система, отговаряща на отворената папка

en: Eject the volume associated with this folder
bg: Изваждане на файловата система, отговаряща на тази папка

en: Emblems
bg: Емблеми

en: Emblems:
bg: Емблеми:

en: Empty Trash
bg: Изчистване на кошчето

en: Empty _Trash
bg: Изчистване на _кошчето

en: Empty all items from Trash?
bg: Да се изтрият ли всички обекти от кошчето?

en: Emptying Trash
bg: Изчистване на кошчето

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
bg: Включване на класическото поведение на Caja, където всички прозорци са браузъри

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
bg: Въведете име на описателен текст за всяка емблема. То ще бъде използвано за идентификация на емблемата.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
bg: Въведете име на описателен текст до емблемата. То ще бъде използвано за идентификация на емблемата.

en: Enter a new name for the displayed emblem:
bg: Въведете ново име за показаната емблема:

en: Envy
bg: Завист

en: Erase
bg: За изтриване

en: Error starting autorun program: %s
bg: Грешка при автоматичното стартиране на програма: %s

en: Error while copying "%B".
bg: Грешка при копирането на „%B“.

en: Error while copying to "%B".
bg: Грешка при копирането в „%B“.

en: Error while copying.
bg: Грешка при копирането.

en: Error while creating directory %B.
bg: Грешка при създаване на папката „%B“.

en: Error while creating file %B.
bg: Грешка при създаване на файла „%B“.

en: Error while creating link to %B.
bg: Грешка при създаване на връзка към „%B“.

en: Error while deleting.
bg: Грешка при изтриването.

en: Error while moving "%B".
bg: Грешка при преместването на „%B“.

en: Error while moving files to trash.
bg: Грешка при преместването на файлове в кошчето.

en: Error while moving.
bg: Грешка при преместването.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
bg: Грешка: %s
    Изберете друга програма за преглед на изображения и опитайте отново.

en: Examples:
bg: Примери:

en: Execute:
bg: _Изпълнение:

en: Exposure Program
bg: Програма за експонация

en: Exposure Time
bg: Време за експонация

en: Extension
bg: Разширение

en: Extensions
bg: Разширения

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: FTP (with login)
bg: FTP (с идентификация)

en: Failed to load image information
bg: Неуспех при зареждане на информацията за изображението

en: Fibers
bg: Фибри

en: File Browser
bg: Файлов браузър

en: File Management
bg: Управление на файлове

en: File Management Preferences
bg: Настройки на управлението на файловете

en: File Manager
bg: Файлов Мениджър

en: File Operations
bg: Файлови операции

en: File Permissions:
bg: Права на файл:

en: File System
bg: Файлова система

en: File Type
bg: Вид файл

en: File access:
bg: Права за достъп до файла:

en: File and Folder conflict
bg: Конфликт на файлове и папки

en: File conflict
bg: Конфликт на файлове

en: File is not a valid .desktop file
bg: Файлът не е във формат .desktop

en: File manager for the MATE desktop environment
bg: Файлов мениджър за работната среда MATE

en: File not found
bg: Файлът не е намерен

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
bg: Файлово име за стандартния фон на страничния панел. Използва се, само ако фонът за страничния панел е включен.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
bg: Файловете в папката „%B“ не могат да бъдат копирани, понеже нямате права за четене.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
bg: Файловете в папката „%B“ не могат да бъдат копирани, понеже нямате права да ги видите.

en: Files in the folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to see them.
bg: Файловете в папката „%s“ не могат да бъдат обработени, понеже нямате права да ги видите.

en: Filesystem type:
bg: Вид файлова система:

en: Fire Engine
bg: Пожарна машина

en: Flash Fired
bg: Пусната светкавицата

en: Fleur De Lis
bg: На орнаменти

en: Floral
bg: Цветен

en: Focal Length
bg: Фокална дължина

en: Folder Permissions:
bg: Права на папка:

en: Folder access:
bg: Права за достъп до папката:

en: Folder:
bg: Папка:

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Caja when either is pressed.
bg: За потребители с мишки, които имат бутони „Напред“ и „Назад“, този ключ определя дали Caja ще извършва действия при натискането им.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
bg: За потребители с мишки, които имат бутони „Напред“ и „Назад“, този ключ определя кой бутон на мишката отговаря на действието „Назад“. Възможните стойности са между 6 и 14.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
bg: За потребители с мишки, които имат бутони „Напред“ и „Назад“, този ключ определя кой бутон на мишката отговаря на действието „Назад“. Възможните стойности са между 6 и 14.

en: Format the selected volume
bg: Форматиране на избраната файлова система

en: Format the volume associated with the open folder
bg: Форматиране на файловата система, отговаряща на отворената папка

en: Format the volume associated with this folder
bg: Форматиране на файловата система, отговаряща на тази папка

en: Forward history
bg: Напред през историята

en: Fossil
bg: Вкаменелост

en: Free space:
bg: Свободно пространство:

en: Free space: %s
bg: Свободно пространство: %s

en: GEOMETRY
bg: ГЕОМЕТРИЯ

en: Go
bg: Отиване

en: Go To:
bg: Отиване:

en: Go to the location specified by this bookmark
bg: Отиване на местоположението указано от тази отметка

en: Go to the next visited location
bg: Отиване в следващото посетено място

en: Go to the previous visited location
bg: Отиване в предишното посетено място

en: Go to the same location as in the extra pane
bg: Отиване на местоположението сочено от допълнителния панел

en: Granite
bg: Гранит

en: Grapefruit
bg: Грейпфрут

en: Green Weave
bg: Зелена вълна

en: Group
bg: Група

en: Group:
bg: Група:

en: History
bg: История

en: Home Folder
bg: Домашна папка

en: Home icon visible on desktop
bg: Иконка за домашната папка върху работния плот

en: ID
bg: ИдПр

en: ISO Speed Rating
bg: ISO

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
bg: Включване на команда „Изтриване“, _заобикаляща кошчето

en: Ice
bg: Лед

en: Icon
bg: Иконка

en: Icon View
bg: Изглед като иконки

en: If set to "after-current-tab", then new tabs are inserted after the current tab. If set to "end", then new tabs are appended to the end of the tab list.
bg: Ако е „after_current_tab“ (след текущия подпрозорец), новите подпрозорци се отварят след текущо отворения. Ако е „end“ (в края), новите подпрозорци се добавят към края на редицата от подпрозорци.

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
bg: Ако е истина, Caja ще показва само папки в страничния панел. В противен случай ще показва едновременно папки и файлове.

en: If set to true, file sizes are shown using IEC (base 1024) units with "KiB" style suffixes, instead of default with SI units.
bg: Ако е избрано, размерите на файловете се показват в мерни единици на IEC (на база 1024)  с наставка „КиБ“ вместо със стандартните единици на SI.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
bg: Ако е истина, новите прозорци ще имат видима адресна лента.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
bg: Ако е истина, новите прозорци ще имат видим страничен панел.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
bg: Ако е истина, новите прозорци ще имат видима лента за състоянието.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
bg: Ако е истина, новите прозорци ще имат видима лента с инструменти.

en: If set to true, then Caja browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
bg: Ако е истина, прозорците на Caja подобни на браузър винаги ще използват текстово поле за въвеждане на адрес вместо лента за пътя.

en: If set to true, then Caja lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
bg: Ако е истина, Caja ще позволи да редактирате и виждате едни от по-сложните файлови опции в прозореца за настройките на файлове.

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
bg: Ако е истина, Caja ще показва папките преди файловете в изгледа като иконки и изгледа като списък.

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
bg: Ако е истина, Caja ще пита за потвърждение, когато се опитате да триете файлове или да изчистите кошчето.

en: If set to true, then Caja will ask for confirmation when you attempt to move files to the Trash.
bg: Ако е вярно, „Caja“ ще пита за потвърждение при опит за преместване на файлове в кошчето.

en: If set to true, then Caja will automatically mount media such as user-visible hard disks and removable media on start-up and media insertion.
bg: Ако е истина, Caja автоматично ще монтира носители на информация (напр. видими от потребителя дискове и заменяеми носители) при стартиране или поставянето им в съответното устройство.

en: If set to true, then Caja will automatically open a folder when media is automounted. This only applies to media where no known x-content/* type was detected; for media where a known x-content type is detected, the user configurable action will be taken instead.
bg: Ако е истина, Caja автоматично ще отваря основната папка на носител на информация при автоматичното му монтиране. Това се отнася за носители, за които не е установен вид на „x-content/*“. Ако той бъде установен, ще се изпълни настроеното от потребителя действие.

en: If set to true, then Caja will exit when all windows are destroyed. This is the default setting. If set to false, it can be started without any window, so Caja can serve as a daemon to monitor media automount, or similar tasks.
bg: Ако е истина, „Caja“ ще прекрати работа при затварянето на всички прозорци. Това е стандартната настройка. Ако е лъжа, „Caja“ може да бъде стартиран като демон — без прозорци и да следи за автоматичното монтиране на носители и други подобни задачи.

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
bg: Ако е истина, ще имате възможност да изтривате файл веднага и на място, вместо да го премествате в кошчето. Тази функция може да е опасна, така че бъдете внимателни!

en: If set to true, then Caja will never prompt nor autorun/autostart programs when a medium is inserted.
bg: Ако е истина, Caja няма да пита за действие и няма да стартира програми при поставянето на носители на информация.

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
bg: Ако е истина, Caja ще използва домашната папка на потребителя като работен плот. В противен случай за това ще се използва папката ~/Desktop.

en: If set to true, then all Caja windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
bg: Ако е избрано, всички прозорци на Caja ще бъдат прозорци-браузър. Така се държеше Nautilus преди версия 2.6 и някои хора предпочитат това поведение.

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
bg: Ако е зададено, думите от дълъг ред се прехвърлят на следващия.

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
bg: Ако е вярно, на работния плот ще бъде поставена иконка, препращаща към мрежовите сървъри.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
bg: Ако е вярно, на работния плот ще бъде поставена иконка препращаща към местоположението „Този компютър“.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
bg: Ако е вярно, на работния плот ще бъде поставена иконка, водеща към домашната папка.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
bg: Ако е вярно, на работния плот ще бъде поставена иконка, препращаща към кошчето.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
bg: Ако е вярно, на работния плот ще бъдат поставени иконки, препращащи към монтираните файлови системи.

en: If this preference is set, all columns in the compact view have the same width. Otherwise, the width of each column is determined seperately.
bg: Ако е истина, всички колони в сбития изглед ще са с еднаква широчина. Иначе широчината на всяка може да се задава поотделно.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
bg: Ако е истина, файловете в новите прозорци ще бъдат подредени обратно — ако са подредени по име, вместо да вървят от „а“ към „я“, ще вървят от „я“ към „а“, ако са подредени по размер, вместо да са подредени във възходящ ред, ще бъдат подредени в низходящ.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
bg: Ако е вярно, по подразбиране иконките ще са подредени стегнато в новите прозорци.

en: If true, it enables the ability to switch tabs using [ctrl + tab] and [ctrl + shift + tab].
bg: Ако е включено, позволява превключването между подпрозорците с [ctrl + tab] и [ctrl + shift + tab].

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
bg: Ако е вярно, етикетите ще бъдат поставяни отстрани на иконките вместо под тях.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
bg: Ако изтриете обект, той изчезва окончателно.

en: Illustration
bg: Илюстрация

en: Image
bg: Изображение

en: Image Type:
bg: Вид изображение:

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
bg: Изображения над този размер (в байтове) няма да имат мини изображения. Целта е да се избегне създаването на мини изображения за големи, което може да отнеме много време и да използва много памет.

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
bg: За да освободите място на тази файлова система, трябва да изчистите кошчето. Всички обекти в кошчето ще бъдат загубени безвъзвратно.

en: Increase the view size
bg: Увеличаване на обектите в изгледа

en: Indigo
bg: Индиго

en: Information
bg: Информация

en: It is now safe to remove the drive
bg: Вече е безопасно да се махне устройството

en: Items moved to the trash may be recovered until the trash is emptied.
bg: Нещата, преместени в кошчето, могат да бъдат възстановени, докато кошчето не бъде изпразнено.

en: Items:
bg: Елементи:

en: Justification
bg: Подравняване

en: Keep icons lined up on a grid
bg: Иконките да са подредени в решетка

en: Keep icons sorted by disk usage in rows
bg: Иконките да са подредени по размер на диска в редове

en: Keep icons sorted by emblems in rows
bg: Иконките да са подредени по емблема в редове

en: Keep icons sorted by modification date in rows
bg: Иконките да са подредени по времето на промяна в редове

en: Keep icons sorted by name in rows
bg: Иконките да са подредени по име в редове

en: Keep icons sorted by size in rows
bg: Иконките да са подредени по размер в редове

en: Keep icons sorted by trash time in rows
bg: Иконките да са подредени по време на преместване в кошчето

en: Keep icons sorted by type in rows
bg: Иконките да са подредени по вид в редове

en: Keywords
bg: Ключови думи

en: Last changed:
bg: Последна промяна:

en: Last modified:
bg: Последна промяна:

en: Leaf
bg: Листо

en: Leave icons wherever they are dropped
bg: Оставяне на иконките там, където са поставени

en: Lemon
bg: Лимон

en: Less common media formats can be configured here
bg: Тук можете да настроите по-редките формати на носители

en: Line wrap
bg: Прехвърляне

en: Link _name:
bg: _Име на връзката:

en: Link target:
bg: Цел на връзката:

en: Link to %s
bg: Връзка към „%s“

en: List Columns
bg: Колони в списъка

en: List View
bg: Списъчен изглед

en: List files only
bg: Показване само на файлове

en: List of extensions in disabled state.
bg: Списък от разширения в спрян режим.

en: List of possible captions on icons
bg: Списък с възможни надписи под иконките

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Do Nothing" in the preference capplet. No prompt will be shown nor will any matching application be started on insertion of media matching these types.
bg: Списък с видовете „x-content/*“ на носители на информация, за които потребителят е избрал в контролния център, че при поставянето им в компютъра не се прави нищо. За тях няма да се показва уведомление и няма да се стартира някаква програма.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen "Open Folder" in the preferences capplet. A folder window will be opened on insertion of media matching these types.
bg: Списък с видовете „x-content/*“ на носители на информация, за които потребителят е избрал в контролния център, че при поставянето им в компютъра се отваря прозорец с папка. За тях ще се отвори папка, която показва съдържанието им.

en: List of x-content/* types for which the user have chosen to start an application in the preference capplet. The preferred application for the given type will be started on insertion on media matching these types.
bg: Списък с видовете „x-content/*“ на носители на информация, за които потребителят е избрал в контролния център, че при поставянето им в компютъра се стартира програма. За тях ще се стартира програмата отговаряща на съдържанието им.

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
bg: Списък с видовете „x-content/*“, при чието поставяне да не се прави нищо

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
bg: Списък с видовете „x-content/*“, при чието поставяне да се отваря прозорец с папка

en: List of x-content/* types where the preferred application will be launched
bg: Списък с видовете „x-content/*“, при чието поставяне да се стартира предпочитана програма

en: Loading...
bg: Зареждане…

en: Local Files Only
bg: Само за локални файлове

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
bg: Намиране на документи и папки на този компютър по име или съдържание

en: Location
bg: Местоположение

en: Location _Bar
bg: _Адресна лента

en: Location:
bg: Местоположение:

en: Lock the drive associated with the open folder
bg: Заключване на устройството, отговарящо на отворената папка

en: Lock the selected drive
bg: Заключване на избраното устройство

en: MIME Type
bg: Вид

en: M_ove to
bg: Пре_местване в

en: Make a _Link
bg: Създаване на _връзка

en: Make a permanent connection to this server
bg: Създаване на постоянна връзка към този сървър

en: Make the selected icon resizable
bg: Избраната иконка да е разтегаема

en: Manage the desktop regardless of set preferences or environment (on new startup only)
bg: Управляване на работния плот независимо от зададените настройки и променливите на средата (работи само след ново стартиране)

en: Mango
bg: Манго

en: Manila Paper
bg: Папирус

en: Mark as _Trusted
bg: _Отбелязване като доверен

en: Maximum image size for thumbnailing
bg: Максимална големина на мини изображение за преглед

en: Media
bg: Носител

en: Merge
bg: Сливане

en: Merge Folder
bg: Сливане на папката

en: Merge _All
bg: Сливане _на всички

en: Merge folder "%s"?
bg: Да се слее ли с папка „%s“?

en: Merge with
bg: Сливане с

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
bg: При сливането ще се иска потвърждение преди замяната на всеки файл с име и път, които съвпадат с тези на някой от копираните файлове.

en: Metering Mode
bg: Режим на измерване

en: Mo_ve to Trash
bg: П_реместване в кошчето

en: Modified:
bg: Променян:

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
bg: 00 окт. 0000, пон. в 00 ч. 00 мин.

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
bg: 00 окт. 0000, пон. в 00 ч. 00 мин. 00 сек.

en: Moss Ridge
bg: Вълнист мъх

en: Mount and open %s
bg: Монтиране и отваряне на %s

en: Mount the selected volume
bg: Монтиране на избраната файлова система

en: Mount the volume associated with the open folder
bg: Монтиране на файловата система, отговаряща на отворената папка

en: Mount the volume associated with this folder
bg: Монтиране на файловата система, отговаряща на тази папка

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
bg: Бутон на мишката за действието „Назад“ на файловия мениджър

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
bg: Бутон на мишката за действието „Напред“ на файловия мениджър

en: Move %d items back to '%s'
bg: Преместване на %d елемента обратно в '%s'

en: Move %d items back to trash
bg: Преместване на %d записа обратно в кошчето

en: Move %d items to '%s'
bg: Преместване на %d записа в „%s“

en: Move %d items to trash
bg: Преместване на %d записа в кошчето

en: Move '%s' back to '%s'
bg: Преместване на '%s' обратно в '%s'

en: Move '%s' back to trash
bg: Преместване на „%s“ обратно в кошчето

en: Move '%s' to '%s'
bg: Преместване на „%s“ в „%s“

en: Move '%s' to trash
bg: Преместване на „%s“ в кошчето

en: Move Dow_n
bg: Преместване на_долу

en: Move Tab _Left
bg: Преместване подпрозореца на_ляво

en: Move Tab _Right
bg: Преместване подпрозореца на_дясно

en: Move _Up
bg: Преместване на_долу

en: Move current tab to left
bg: Преместване на този подпрозорец наляво

en: Move current tab to right
bg: Преместване на този подпрозорец надясно

en: Move each selected item to the Trash
bg: Преместване на всеки избран елемент в кошчето

en: Move focus to the other pane in a split view window
bg: Преместване на фокуса към другия панел в прозореца

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
bg: Преместване или копиране на файловете, предварително избрани от командите за отрязване или копиране на файлове

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
bg: Преместване или копиране на файлове, които са били предварително избрани с командата за отрязване или копиране, в избраната папка

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
bg: Преместване или копиране на файлове, които са били предварително избрани с командата за отрязване или копиране, в избраната папка

en: Move the current selection to the desktop
bg: Преместване на избраното в работния плот

en: Move the current selection to the home folder
bg: Преместване на избраното в домашната папка

en: Move the current selection to the other pane in the window
bg: Преместване на избраното в другия панел в прозореца

en: Move the open folder out of the trash to "%s"
bg: Изваждане на отворената папка от кошчето в „%s“

en: Move the open folder to the Trash
bg: Преместване на отворената папка в кошчето

en: Move this folder to the Trash
bg: Преместване на тази папка в кошчето

en: Move to _Trash
bg: Преместване в _кошчето

en: Moving "%B" to "%B"
bg: Преместване на „%B“ в „%B“.

en: Moving Files
bg: Преместване на файлове

en: Moving files to trash
bg: Преместване на файловете в кошчето

en: Mud
bg: Кал

en: Music
bg: Музика

en: Name
bg: Име

en: Network
bg: Мрежа

en: Network Servers
bg: Мрежови сървъри

en: Network Servers icon visible on the desktop
bg: Иконка за мрежовите сървъри върху работния плот

en: Network servers icon name
bg: Име на иконката за мрежовите сървъри

en: Never
bg: Никога

en: Never prompt or autorun/autostart programs when media are inserted
bg: Да не се пита за действие и да не се стартират програми при поставянето на носители на информация

en: New _Tab
bg: Нов _подпрозорец

en: New _Window
bg: _Нов прозорец

en: No applications found
bg: Не са открити програми

en: No applications selected
bg: Не е избрана програма

en: No bookmarks defined
bg: Не е зададена отметка

en: No other actions are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
bg: Няма други налични действия за преглед на този файл. Ако го копирате на вашия компютър, може и да го отворите.

en: No other applications are available to view this file. If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
bg: Няма други налични програми за преглед на този файл. Ако го копирате на вашия компютър, може и да го отворите.

en: No templates installed
bg: Не са инсталирани шаблони

en: None
bg: Без

en: None of the files could be added as emblems.
bg: Нито един от файловете не може да бъде добавен като емблема.

en: Normal Si_ze
bg: Н_ормален размер

en: Not a launchable item
bg: Не е обект за стартиране

en: Not allowed to set group
bg: Нямате права да зададете група

en: Not allowed to set owner
bg: Нямате права да зададете собственик

en: Not allowed to set permissions
bg: Нямате права да задавате такива

en: Notes
bg: Бележки

en: Numbers
bg: Числа

en: Ocean Strips
bg: Океански райета

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
bg: 00 окт. 0000 в 00 ч. 00 мин.

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
bg: 00 окт. 0000, 00 ч. 00 мин.

en: Octal Permissions
bg: Осмични права

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
bg: Създаване на прозорец само за изрично
                                        указани адреси.

en: Only show folders in the tree side pane
bg: Показване само на папките в страничния панел с дървото

en: Onyx
bg: Оникс

en: Open %s
bg: Отваряне с „%s“

en: Open %s and other "%s" files with:
bg: Отваряне на %s и другите файлове от вида „%s“ с:

en: Open %s and other %s document with:
bg: Отваряне на %s и другите файлове с разширение „%s“ с:

en: Open %s with:
bg: Отваряне на %s с

en: Open Failed, would you like to choose another action?
bg: Отварянето е неуспешно. Искате ли да изберете друго действие?

en: Open Failed, would you like to choose another application?
bg: Отварянето е неуспешно. Искате ли да изберете друга програма?

en: Open File and Close window
bg: Отваряне на файл и затваряне на прозорец

en: Open Folder
bg: Отваряне на папка

en: Open Folder W_indow
bg: _Отваряне на прозорец за папка

en: Open Location
bg: Отваряне на местоположение

en: Open Wit_h
bg: Отваряне _с

en: Open With
bg: Отваряне с

en: Open With %s
bg: Отваряне с %s

en: Open With Other _Application...
bg: Отваряне с _друга програма…

en: Open _Location...
bg: Отваряне на _местоположение…

en: Open _Parent
bg: Отваряне на _горната папка

en: Open a browser window.
bg: Отваряне на прозорец, подобен на браузър.

en: Open a folder window for the displayed location
bg: Отваряне на прозорец за папка за показания адрес

en: Open all "%s" files with:
bg: Отваряне на всички файлове от вида „%s“ с:

en: Open all %s documents with:
bg: Отваряне на всички файлове с разширение „%s“ с:

en: Open all files of type "%s" with:
bg: Отваряне на всички файлове от вида „%s“ с:

en: Open an extra folder view side-by-side
bg: Отваряне на допълнителен изглед за папки отстрани

en: Open another Caja window for the displayed location
bg: Отваря друг прозорец на Caja за показания адрес

en: Open another tab for the displayed location
bg: Отваря друг подпрозорец за показания адрес

en: Open each _folder in its own window
bg: Отваряне на всяка папка в _собствен прозорец

en: Open each selected item in a folder window
bg: Отваряне на всеки избран обект в прозорец за папка

en: Open each selected item in a navigation window
bg: Отваряне на всеки избран обект в навигационен прозорец

en: Open each selected item in a new tab
bg: Отваряне на всеки избран обект в подпрозорец за папка

en: Open in Navigation Window
bg: Отваряне на навигационен прозорец

en: Open in New _Tab
bg: _Отваряне в нов подпрозорец

en: Open in New _Window
bg: Отваряне в нов _прозорец

en: Open in _Folder Window
bg: Отваряне в _прозорец за папка

en: Open parent location
bg: Отвори основното местоположение

en: Open parent location for the selected item
bg: Отвори основното местоположение на избрания елемент

en: Open the contents of the File System
bg: Отваряне на съдържанието на файловата система

en: Open the contents of your desktop in a folder
bg: Отваряне на работния плот като папка

en: Open the parent folder
bg: Отваряне на горната папка

en: Open the selected item in this window
bg: Отваряне на избрания обект в нов прозорец

en: Open the trash
bg: Отваряне на кошчето

en: Open this folder in a folder window
bg: Отваряне на тази папка в прозорец за папка

en: Open this folder in a navigation window
bg: Отваряне на тази папка в навигационен прозорец

en: Open this folder in a new tab
bg: Отваряне на тази папка в подпрозорец за папка

en: Open with other Application...
bg: Отваряне с друга програма…

en: Open your personal folder
bg: Отваряне на личната Ви папка

en: Open your personal templates folder
bg: Отваряне на папката с личните шаблони

en: Open your personal trash folder
bg: Отваряне на вашето лично кошче

en: Opening "%s".
bg: Отваряне на „%s“.

en: Orange
bg: Портокал

en: Original Location
bg: Първоначално местоположение

en: Original file
bg: Съществуващ файл

en: Original folder
bg: Съществуваща папка

en: Original location of file before moved to the Trash
bg: Местоположение на файла преди да бъде преместен в кошчето

en: Other Type...
bg: Друг вид…

en: Other _Application...
bg: _Друга програма…

en: Others
bg: Други

en: Others:
bg: Други:

en: Owner
bg: Собственик

en: Owner:
bg: Собственик:

en: Pale Blue
bg: Светло син

en: Password:
bg: Парола:

en: Paste the text stored on the clipboard
bg: Поставяне на текста, запазен в буфера за обмен

en: Patterns:
bg: Шарки:

en: Pdf / Postscript
bg: Pdf/Postscript

en: Perform a quick set of self-check tests.
bg: Изпълняване на бърз набор от тестове.

en: Perform or update the search
bg: Изпълняване или актуализиране на търсене

en: Permissions
bg: Права

en: Picture
bg: Изображение

en: Places
bg: Места

en: Please check the spelling and try again.
bg: Проверете правописа и опитайте отново.

en: Please choose a different emblem name.
bg: Изберете различно име на емблемата.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
bg: Моля, завлачете само едно изображение, за да го поставите като иконка.

en: Please verify your user details.
bg: Моля, проверете вашите потребителски данни.

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
bg: Възможни стойности са „single“ за отваряне на файлове с едно натискане, или „double“ за отваряне с двойно натискане с мишката.

en: Prefere_nces
bg: _Настройки

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
bg: Подготвяне на избраните файлове за копиране с командата за поставяне на файлове

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
bg: Подготвяне на избраните файлове за преместване с командата за поставяне на файлове

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
bg: Подготвяне на тази папка за копиране с командата за поставяне на файлове

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
bg: Подготвяне на тази папка за преместване с командата за поставяне на файлове

en: Preparing
bg: Подготовка

en: Preparing to Move to "%B"
bg: Подготовка за преместване в „%B“

en: Presentation
bg: Презентация

en: Preview
bg: Преглед

en: Preview _sound files:
bg: Преглед на _звукови файлове:

en: Process completed
bg: Процесът е завършен

en: Properties
bg: Свойства

en: Public FTP
bg: Публично FTP

en: Purple Marble
bg: Пурпурен мрамор

en: Put labels beside icons
bg: Поставяне на етикети до иконките

en: Quit Caja.
bg: Спиране на Caja.

en: Rating
bg: Класификация

en: Re_name
bg: Пре_именуване

en: Re_versed Order
bg: _Обратен ред

en: Read and write
bg: Четене и запис

en: Read-only
bg: Само за четене

en: Redo
bg: Повторение

en: Redo the last undone action
bg: Повторение на последно отмененото действие

en: Reload
bg: Презареждане

en: Reload the current location
bg: Презареждане на текущата папка

en: Remember this password
bg: Запомняне на паролата

en: Remove
bg: Премахване

en: Remove this criterion from the search
bg: Премахване на този критерий от търсенето

en: Rename
bg: Преименуване

en: Rename '%s' as '%s'
bg: Преименуване на „%s“ като „%s“

en: Rename Emblem
bg: Преименуване на емблема

en: Rename selected item
bg: Преименуване на избрания обект

en: Rename...
bg: Преименуване…

en: Renaming "%s" to "%s".
bg: Преименуване на „%s“ на „%s“.

en: Replace
bg: Замяна

en: Replace _All
bg: Замяна на _всички

en: Replace file "%s"?
bg: Замяна на файла „%s“?

en: Replace folder "%s"?
bg: Да се замени ли папката „%s“?

en: Replace with
bg: Замяна с

en: Replacing it will overwrite its content.
bg: Замяната ще презапише съдържанието.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
bg: Замяната ще доведе до изтриване на съдържанието ѝ.

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
bg: Разполагане на иконките по-плътно в прозореца, като се избягва припокриване

en: Reset
bg: Възстановяване

en: Reset View to _Defaults
bg: С_тандартен изглед

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
bg: „Без шарка“ е служебно име на шарка и не може да бъде изтрито.

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
bg: Посоката на подредбата и нивото на мащаб да се върнат към стандартните за този изглед

en: Resize Icon...
bg: Разтягане на иконка…

en: Restore %d items from trash
bg: Възстановяване на %d елемента от кошчето

en: Restore '%s' from trash
bg: Възстановяване на „%s“ от кошчето

en: Restore '%s' to '%s'
bg: Възстановяване на „%s“ в „%s“

en: Restore Icon's Original Si_ze
bg: Нормален размер на _иконка

en: Restore Icons' Original Si_zes
bg: Нормален размер на _иконките

en: Restore Selected Items
bg: Възстановяване на избраните обекти

en: Restore each selected icon to its original size
bg: Възстановяване на нормалния размер на всяка избрана иконка

en: Restore group of '%s' to '%s'
bg: Възстановяване групата на '%s' в '%s'

en: Restore original permissions of '%s'
bg: Възстановяване на първоначалните права на '%s'

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
bg: Възстановяване на първоначалните права на обектите в '%s'

en: Restore owner of '%s' to '%s'
bg: Възстановяване собственика на '%s' в '%s'

en: Restore selected items to their original position
bg: Възстановяване на избраните обекти в тяхното първоначално местоположение

en: Reverse sort order in new windows
bg: Обръщане на реда за подреждане в новите прозорци

en: Ridged Paper
bg: Хартия на ивици

en: Rough Paper
bg: Груба хартия

en: Ruby
bg: Рубин

en: Run "%s" on any selected items
bg: Изпълняване на „%s“ за всеки избран елемент

en: Run in _Terminal
bg: Изпълняване в тер_минал

en: Run or manage scripts from %s
bg: Стартиране или управление на скриптове от %s

en: SELinux Context
bg: Контекст на SELinux

en: SELinux context:
bg: Контекст на SELinux:

en: S_how Search
bg: П_оказване на търсенето

en: S_kip All
bg: Пропус_кане на всички

en: S_witch to Other Pane
bg: П_ревключване към другия панел

en: Sa_me Location as Other Pane
bg: Съ_щото местоположение както другия панел

en: Sa_ve Search
bg: За_пазване на търсенето

en: Sa_ve Search As...
bg: Запазване на търсенето _като…

en: Safely remove the drive associated with the open folder
bg: Безопасно махане на устройството, отговарящо на отворената папка

en: Safely remove the selected drive
bg: Безопасно махане на избраното устройство

en: Save Search as
bg: Запазване на търсенето

en: Save the current search as a file
bg: Запазване на текущото търсене във файл

en: Save the edited search
bg: Запазване на редактираното търсене

en: Saved search
bg: Търсенето е запазено

en: Sea Foam
bg: Морска пяна

en: Search
bg: Търсене

en: Search Folder
bg: Папка, в която да се търси

en: Search _name:
bg: _Име, което да се търси:

en: Search documents and folders by name
bg: Търсене на документи или папки по име

en: Search for "%s"
bg: Търсене на „%s“

en: Search results
bg: Резултати от търсенето

en: Search:
bg: Търсене:

en: Secure WebDAV (HTTPS)
bg: Сигурен WebDAV по HTTPS

en: Select All
bg: Избиране на всичко

en: Select Custom Icon
bg: Избор на друга иконка…

en: Select Folder to Save Search In
bg: Изберете папка, в която да запазите търсенето

en: Select I_tems Matching...
bg: Избор на обекти по _шаблон…

en: Select Items Matching
bg: Избор на обекти по критерии

en: Select _All
bg: Избор на _всичко

en: Select a Category:
bg: Избор на категория:

en: Select a Color to Add
bg: Избор на цвят за добавяне

en: Select a new name for the _destination
bg: Избор на ново име на _местоположението

en: Select all and only the items that are not currently selected
bg: Избор само на обектите, които в момента не са избрани

en: Select all items in this window
bg: Избор на всички обекти в този прозорец

en: Select all the text in a text field
bg: Избиране на всичко в полето за текст

en: Select an Application
bg: Избор на програма

en: Select an Image File for the New Emblem
bg: Избор на графичен файл за нова емблема

en: Select an Image File to Add as a Pattern
bg: Избор на графичен файл за добавяне като шарка

en: Select an application to open %s and other files of type "%s"
bg: Изберете програма, с която да отворите %s и всички други файлове от вида „%s“

en: Select an application to view its description.
bg: Избор на програма за преглед на нейното описание.

en: Select folder to search in
bg: Избор на папка, в която да търсите

en: Select how to open "%s" and whether to perform this action in the future for other media of type "%s".
bg: Изберете начина за отваряне на „%s“ и дали това действие да се извършва в бъдеще за други носители от вида „%s“.

en: Select items in this window matching a given pattern
bg: Избиране на обекти в този прозорец напасващи на даден шаблон

en: Select the columns visible in this folder
bg: Избиране на колоните видими в тази папка

en: Select type
bg: Избор на вид

en: Selection Bound
bg: Граници на избора

en: Server Details
bg: Подробности за сървъра

en: Session management options:
bg: Настройки на управлението на сесии:

en: Set _user ID
bg: С права на _собственика (SUID)

en: Set as _Background
bg: Задаване като _фон

en: Set as background for _all folders
bg: Задаване като фон за _всички папки

en: Set as background for _this folder
bg: Задаване като фон за _тази папка

en: Set gro_up ID
bg: С права на _групата (SGID)

en: Set group of '%s' to '%s'
bg: Задаване група на '%s' в '%s'

en: Set owner of '%s' to '%s'
bg: Задаване на собственик на '%s' в '%s'

en: Set permissions of '%s'
bg: Задаване на права на '%s'

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
bg: Задаване права на елементите в '%s'

en: Set the zoom level of the current view
bg: Задаване на ниво на мащабиране за текущия преглед

en: Setting permissions
bg: Задаване на права

en: Shale
bg: Глина

en: Share:
bg: Споделяне:

en: Show Emblems
bg: Показване на емблеми

en: Show History
bg: Показване на историята

en: Show Information
bg: Показване на информация

en: Show Notes
bg: Показване на бележки

en: Show Places
bg: Показване на местата

en: Show Tree
bg: Показване на дървото на папките

en: Show _Hidden Files
bg: По_казване на скритите файлове

en: Show _only folders
bg: По_казване само на папки

en: Show _thumbnails:
bg: Показване на _мини изображенията:

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
bg: Показване на прозорец, който позволява да зададете шарка или цвят за работния плот

en: Show advanced permissions in the file property dialog
bg: Показване на допълнителните права в прозореца за права на файл

en: Show folders first in windows
bg: Първо показване на папките в прозорците

en: Show location bar in new windows
bg: Показване на страничната лента в новите прозорци

en: Show more _details
bg: _Повече информация

en: Show mounted volumes on the desktop
bg: Показване на монтираните файлови системи на работния плот

en: Show search
bg: Показване на търсенето

en: Show session management options
bg: Показване на настройките за управлението на сесиите

en: Show side pane in new windows
bg: Показване на страничния панел в новите прозорци

en: Show status bar in new windows
bg: Показване на лентата за състояние в новите прозорци

en: Show te_xt in icons:
bg: Показване на _текст в иконките:

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
bg: Показване съдържанието на папката със скриптовете, които се появяват в менюто

en: Show the package installer for unknown MIME types
bg: Показване на инсталатора на пакети при непознат вид MIME

en: Show the version of the program.
bg: Показване на версията на програмата.

en: Show toolbar in new windows
bg: Показване на лентата за състояние в новите прозорци

en: Side pane view
bg: Изглед на страничния панел

en: Silver
bg: Сребърен

en: Size
bg: Размер

en: Size on Disk
bg: Размер на диска

en: Size on Disk:
bg: Размер на диска:

en: Size:
bg: Размер:

en: Sky
bg: Небе

en: Sky Ridge
bg: Небесни райета

en: Slashes are not allowed in filenames
bg: Файловите имена не могат да съдържат знака „/“

en: Snow Ridge
bg: Снежни райета

en: Software
bg: Софтуер

en: Some of the files could not be added as emblems.
bg: Някои от файловете не могат да бъдат добавени като емблеми.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
bg: Графичният файл „%s“ е неизползваем.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
bg: Емблемата %s не може да бъде изтрита.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
bg: Ключовата дума на емблема може да съдържа само букви, интервали и числа.

en: Sorry, but pattern %s could not be deleted.
bg: Шарката %s не може да бъде изтрита.

en: Sorry, but the pattern %s could not be installed.
bg: Шарката %s не може да бъде инсталирана.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
bg: Вече съществува емблема с име „%s“.

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
bg: Не можете да изпълнявате команди от отдалечено местоположение.

en: Sorry, but you cannot replace the reset image.
bg: Не можете да замените тази шарка.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
bg: Трябва да зададете някаква ключова дума за нова емблема.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
bg: Трябва да зададете някакво име за нов цвят.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
bg: Трябва да зададете неизползвано име за този нов цвят.

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
bg: Групата на „%s“ не може да бъде променена: %s

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
bg: Собственикът на „%s“ не може да бъде променен: %s

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
bg: Правата на „%s“ не могат да се променят: %s

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
bg: Не може да бъде показано цялото съдържание на „%s“: %s

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
bg: Името на „%s“ не може да бъде променено на „%s“: %s

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
bg: Името на потребителската емблема не може да бъде запазено.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
bg: Потребителската емблема не може да бъде запазена.

en: Sort _folders before files
bg: Папките да пред_хождат файловете в списъка

en: Special flags:
bg: Специални флагове:

en: Specified group '%s' doesn't exist
bg: Указаната група „%s“ не съществува.

en: Specified owner '%s' doesn't exist
bg: Указаният собственик „%s“ не съществува.

en: Specify a location to open
bg: Задаване на адрес за отваряне

en: Specify file containing saved configuration
bg: Указване на файла със запазените настройки

en: Specify session management ID
bg: Указване на идентификатор за управлението на сесиите

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local-only" then only plays previews on local file systems. If set to "never" then it never previews sound.
bg: Компромис за скоростта при преглед на звукови файлове, когато мишката е върху иконката им. Ако е зададено „always“, аудиото се пуска, дори и да е на отдалечен сървър. Ако е зададено „local_only“, аудиото се пуска само, ако е локален файл. Ако е зададено „never“, аудиото никога не се пуска.

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show previews for local file systems. If set to "never" then never bother to read preview data.
bg: Компромис за скоростта за преглед на текстови файлове чрез иконката им. Ако е зададено „always“, иконката на текстовия файл се променя, дори файлът да е на отдалечен сървър. Ако е зададено „local_only“, иконката се променя за локални файлове. Ако е зададено „never“, иконката никога не се променя.

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show thumbnails for local file systems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
bg: Компромис за скоростта за преглед на файлове с изображения чрез иконката им. Ако е зададено „always“, иконката на файла се променя, дори файлът да е на отдалечен сървър. Ако е зададено „local_only“, иконката се променя за локални файлове. Ако е зададено „never“, иконката никога не се променя.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show counts for local file systems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
bg: Компромис за скоростта за преброяване на обектите в папки. Ако е зададено „винаги“, обектите се преброяват, дори папката да е на отдалечен сървър. Ако е зададено „local_only“, обектите се броят се променя в локалните папки. Ако е зададено „never“, обектите никога не броят.

en: Spreadsheet
bg: Електронна таблица

en: St_atusbar
bg: Лента за _състоянието

en: Start the drive associated with the open folder
bg: Стартиране на устройството, отговарящо на отворената папка

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
bg: Стартиране на многодисковото устройство, отговарящо на отворената папка

en: Start the selected drive
bg: Стартиране на избраното устройство

en: Start the selected multi-disk drive
bg: Стартиране на избраното многодисково устройство

en: Start the selected volume
bg: Стартиране на избраната файлова система

en: Start the volume associated with the open folder
bg: Стартиране на файловата система, отговаряща на отворената папка

en: Start the volume associated with this folder
bg: Включването на файловата система, отговаряща на тази папка

en: Starting %s
bg: Стартиране на %s

en: Stop loading the current location
bg: Спиране на зареждането на текущия адрес

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
bg: Спиране на многодисковото устройството, отговарящо на отворената папка

en: Stop the selected drive
bg: Спиране на избраното устройство

en: Stop the selected multi-disk drive
bg: Спиране на избраното многодисково устройство

en: Stop the selected volume
bg: Спиране на избраната файлова система

en: Stop the volume associated with the open folder
bg: Спиране на файловата система, отговаряща на отворената папка

en: Stop the volume associated with this folder
bg: Спиране на файловата система, отговаряща на тази папка

en: Stucco
bg: Хоросан

en: Switch tabs with [ctrl] + [tab]
bg: Превключване между подпрозорците с [ctrl] + [tab]

en: Symbolic links only supported for local files
bg: Символни връзки се поддържат само за локални файлове

en: T_emplates
bg: _Шаблони

en: Tags
bg: Етикети

en: Tags separated by spaces. Matches files that contains ALL specified tags.
bg: Етикети, разделени с интервали. Ще се търсят съвпадения с файлове, които съдържат ВСИЧКИ посочени етикети.

en: Tangerine
bg: Мандарина

en: Terracotta
bg: Теракота

en: Text
bg: Текст

en: Text Ellipsis Limit
bg: Ограничение за съкращаване на текста

en: Text File
bg: Текстов файл

en: Text view:
bg: Текстов преглед:

en: The Link "%s" is Broken.
bg: Връзката „%s“ е развалена.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
bg: Връзката „%s“ е развалена. Искате ли да я преместите в кошчето?

en: The SELinux security context of the file.
bg: Контекстът за сигурността на SELinux на файла

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
bg: Подравняването на редовете на текста на етикета, един спрямо друг. Това НЕ влияе върху подравняването на етикета в рамките на заделеното му място. За това погледнете GtkMisc::xalign.

en: The application launcher "%s" has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
bg: Стартерът „%s“ не е отбелязан като доверен. Ако произходът на файла ви е непознат, стартирането му може да е опасно.

en: The color cannot be installed.
bg: Цветът не може да бъде инсталиран.

en: The compact view encountered an error while starting up.
bg: Имаше грешка в сбития изглед при отварянето му.

en: The compact view encountered an error.
bg: Грешка в сбития изглед.

en: The current position of the insertion cursor in chars.
bg: Текущото положение на курсора за вмъкване в знаци.

en: The date the file was accessed.
bg: Време на последен достъп до файла.

en: The date the file was modified.
bg: Време на последна промяна на файла.

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
bg: Стандартното действие не може да отвори „%s“, защото няма достъп до файлове с адреси от вида „%s“.

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
bg: Стандартният размер на иконка за мини изображение в изгледа като иконки.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "mtime", and "emblems".
bg: Стандартен ред на подреждане в изглед като иконки. Възможни стойности: „name“, „size“, „type“, „mtime“, и „emblems“.

en: The default width of the side pane in new windows.
bg: Стандартната широчина на страничния панел в новите прозорци.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
bg: Получи се грешка при стартирането на изгледа като работен плот.

en: The desktop view encountered an error.
bg: Получи се грешка в изгледа като работен плот.

en: The destination folder is inside the source folder.
bg: Целевата папка е вътре в изходната папка.

en: The destination is not a folder.
bg: Целевото местоположение не е папка.

en: The destination is read-only.
bg: Целевото местоположение е само за четене.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
bg: Изтегленият файл изглежда не е валидно изображение.

en: The emblem cannot be added.
bg: Емблемата не може да бъде добавена.

en: The emblem cannot be installed.
bg: Емблемата не може да бъде инсталирана.

en: The emblems do not appear to be valid images.
bg: Емблемите изглежда не са валидни изображения.

en: The extension of the file.
bg: Разширението на файла.

en: The file "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
bg: Файлът „%B“ не може да бъде обработен, понеже нямате права да го прочетете.

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
bg: Файлът „%B“ не може да бъде преместен в кошчето.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
bg: Файлът „%s“ изглежда не е валидно изображение.

en: The file is not an image.
bg: Файлът не е изображение.

en: The file is of an unknown type
bg: Файлът е от непознат вид.

en: The file that you dropped is not an image.
bg: Файлът, който пуснахте, не е изображение.

en: The file that you dropped is not local.
bg: Файлът, който пуснахте, не е локален.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
bg: Папката „%B“ не може да бъде копирана, понеже нямате права да я създадете в целевото местоположение.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
bg: Папката „%B“ не може да бъде копирана, понеже нямате права за четене.

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
bg: Папката „%B“ не може да бъде изтрита, понеже нямате права да я прочетете.

en: The folder "%B" cannot be handled because you do not have permissions to read it.
bg: Папката „%B“ не може да бъде обработена, понеже нямате права да я прочетете.

en: The folder "%s" cannot be opened on "%s".
bg: Папката „%s“ не можа да бъде отворена в „%s“.

en: The folder contents could not be displayed.
bg: Съдържанието на папката не може да бъде показано.

en: The font description used for the icons on the desktop.
bg: Описанието на шрифта, използван за иконките на работния плот.

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
bg: Форматът на датите на файловете. Възможните стойности са „locale“ (според локала), „iso“ (по ISO) и „informal“ (неофициален).

en: The geometry string for a navigation window.
bg: Низът с размерите на прозорците за навигация.

en: The group could not be changed.
bg: Групата не може да бъде променена.

en: The group of the file.
bg: Групата на файла.

en: The history location doesn't exist.
bg: Това местоположение от историята не съществува.

en: The icon view encountered an error while starting up.
bg: Получи се грешка при стартиране на изгледа като иконки.

en: The icon view encountered an error.
bg: Получи се грешка в изгледа като иконки.

en: The item cannot be restored from trash
bg: Обектът може да бъде изваден от кошчето.

en: The item could not be renamed.
bg: Обектът не може да бъде преименуван.

en: The list view encountered an error while starting up.
bg: Получи се грешка при стартирането на изгледа като списък.

en: The list view encountered an error.
bg: Получи се грешка в изгледа като списък.

en: The location "%s" does not exist.
bg: Местоположението „%s“ не съществува.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
bg: Местоположението не може да бъде изобразено с тази програма за преглед.

en: The location is not a folder.
bg: Местоположението не е папка.

en: The location of the file.
bg: Местоположението на файла.

en: The media contains digital photos.
bg: Този носител съдържа цифрови снимки.

en: The media contains software.
bg: Този носител съдържа софтуер.

en: The media has been detected as "%s".
bg: Този носител е засечен като „%s“.

en: The mime type of the file.
bg: Вид на файла

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
bg: Името „%s“ вече се използва в тази папка. Изберете друго.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
bg: Името „%s“ съдържа знака „/“ и е неправилно. Изберете друго име.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
bg: Името „%s“ е неправилно. Използвайте друго име.

en: The name and icon of the file.
bg: Името и иконката на файла.

en: The owner could not be changed.
bg: Собственикът не може да бъде променен.

en: The owner of the file.
bg: Собственикът на файла.

en: The permissions could not be changed.
bg: Правата не могат да бъдат променени.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
bg: Правата на „%s“ не могат да бъдат определени.

en: The permissions of the file, in octal notation.
bg: Правата за достъп до файла, в осмичен вид.

en: The permissions of the file.
bg: Правата за достъп файла.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
bg: Правата на избрания файл не могат да бъдат определени.

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
bg: Положението на другия край на избраното от курсора в знаци.

en: The selection rectangle
bg: Правоъгълник за избиране

en: The server at "%s" cannot be found.
bg: Сървърът „%s“ не може да бъде намерен.

en: The side pane view to show in newly opened windows.
bg: Изгледът на страничния панел, който да се показва в новите прозорци.

en: The size of the file on disk.
bg: Размерът на файла на диска.

en: The size of the file.
bg: Размерът на файла.

en: The software will run directly from the medium "%s". You should never run software that you don't trust.
    
    If in doubt, press Cancel.
bg: Програмата ще се стартира директно от носителя „%s“. Никога на стартирайте програми, на които нямате доверие.
    
    Ако се съмнявате, натиснете „Отказ“.

en: The source file would be overwritten by the destination.
bg: Изходният файл ще бъде презаписан от целевото местоположение.

en: The target doesn't support symbolic links.
bg: Целевото местоположение не поддържа символни връзки.

en: The text of the label.
bg: Текстът на етикета.

en: The type of the file.
bg: Видът на файла.

en: There is %S available, but %S is required.
bg: Налично място — %S, необходимо място — %S.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
bg: В тази папка няма „%s“. Може би той е преместен(а) или изтрит(а).

en: There is no application installed for %s files
bg: Не е инсталирана програма за файлове %s

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
bg: Не е инсталирана програма за файлове %s.
    Искате ли да потърсите такава?

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
bg: Няма достатъчно място в целевото местоположение. Опитайте се да изтриете файлове, за да освободите място.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
bg: В буфера за обмен няма нищо за поставяне.

en: There was an error copying the file into %F.
bg: Грешка при копирането на файла в %F.

en: There was an error creating the directory in %F.
bg: Грешка при създаване на папката в „%F“.

en: There was an error creating the folder "%B".
bg: Грешка при отваряне на папката „%B“.

en: There was an error creating the symlink in %F.
bg: Грешка при създаването на символна връзка в „%F“.

en: There was an error deleting %B.
bg: Грешка при изтриването на папката „%B“.

en: There was an error displaying help.
bg: Грешка при показването на помощта.

en: There was an error displaying help: 
    %s
bg: Грешка при показване на помощта: 
    %s

en: There was an error getting information about "%B".
bg: Грешка при получаването на информацията за „%B“.

en: There was an error getting information about the destination.
bg: Грешка при получаването на информация за целевото местоположение.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
bg: Грешка при получаването на информация за файловете в папката „%B“.

en: There was an error launching the application.
bg: Имаше грешка при стартирането на програмата.

en: There was an error moving the file into %F.
bg: Грешка при преместването на файла в %F.

en: There was an error reading the folder "%B".
bg: Грешка при прочитането на папката „%B“.

en: There was an internal error trying to search for applications:
bg: Вътрешна грешка при търсенето на програми:

en: These files are on a Photo CD.
bg: Тези файлове са на Photo CD.

en: These files are on a Picture CD.
bg: Тези файлове са на Picture CD.

en: These files are on a Super Video CD.
bg: Тези файлове са на супер видео CD.

en: These files are on a Video CD.
bg: Тези файлове са на видео CD.

en: These files are on a Video DVD.
bg: Тези файлове са на видео DVD.

en: These files are on a digital audio player.
bg: Тези файлове са на цифрово музикално устройство.

en: These files are on an Audio CD.
bg: Тези файлове са на аудио CD.

en: These files are on an Audio DVD.
bg: Тези файлове са на аудио DVD.

en: This drop target only supports local files.
bg: Местоположението, върху което пуснахте обектите, поддържа само локални файлове.

en: This file cannot be ejected
bg: Този файл не може да бъде изваден

en: This file cannot be mounted
bg: Този файл не може да бъде монтиран

en: This file cannot be started
bg: Този файл не може да бъде стартиран

en: This file cannot be stopped
bg: Този файл не може да бъде спрян

en: This file cannot be unmounted
bg: Този файл не може да бъде демонтиран

en: This is disabled due to security considerations.
bg: Това е изключено поради съображения за сигурност.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
bg: Това се случва понеже емблемата е постоянна и не сте я добавили вие.

en: This link cannot be used, because it has no target.
bg: Връзката не може да бъде използвана, защото не съдържа цел.

en: This link cannot be used, because its target "%s" doesn't exist.
bg: Връзката не може да бъде използвана, защото нейната цел „%s“ не съществува.

en: This list contains the extensions that are currently de-activated.
bg: Този списък съдържа разширенията, които са изключени вмомента.

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
bg: Това име може да бъде променено, ако искате друго име за иконката за компютъра на работния плот.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
bg: Това име може да бъде променено, ако искате друго име за иконката на личните файлове на работния плот.

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
bg: Това име може да бъде променено, ако искате друго име за иконката за мрежовите сървъри върху работния плот.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
bg: Това име може да бъде променено, ако искате друго име за иконката на кошчето върху работния плот.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
bg: За да отворите отдалечени файлове, копирайте ги в локална папка и пак ги пуснете.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
bg: За да отворите отдалечени файлове, копирайте ги в локална папка и пак ги пуснете. Локалните файлове, които сте пуснали в целта, вече са отворени.

en: Toggle between button and text-based location bar
bg: Превключване между показването на лентата за местоположение чрез бутони и чрез текст

en: Toggle the display of hidden files in the current window
bg: Превключване на показването на скритите файлове в текущия прозорец

en: Toggle using a tighter layout scheme
bg: Превключване на стегната схема на подредба

en: Toplevel files cannot be renamed
bg: Файловете от най-високо ниво не могат да бъдат преименувани

en: Total capacity:
bg: Общ обем:

en: Trash
bg: Кошче

en: Trash icon visible on desktop
bg: Иконката на кошчето е видима върху работния плот

en: Trashed On
bg: Преместен в кошчето на

en: Trashing Files
bg: Преместване на файлове в кошчето

en: Tree
bg: Дърво на папките

en: Try Again
bg: Опитайте отново

en: Type
bg: Вид

en: Type of click used to launch/open files
bg: Вид натискане за стартиране/отваряне на файлове

en: Type:
bg: Вид:

en: URL
bg: Адрес

en: U_nlock Drive
bg: _Отключване на устройството

en: Unable to eject %V
bg: %V не може да бъде изваден

en: Unable to eject %s
bg: Неуспех при изваждането на %s

en: Unable to eject location
bg: Неуспех при изваждането на местоположение

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
bg: Стартерът не може да бъде отбелязан като доверен (изпълним)

en: Unable to mount %s
bg: Неуспех при монтирането на %s

en: Unable to mount location
bg: Неуспех при монтирането на местоположение

en: Unable to mount the location.
bg: Местоположението не може да се монтира.

en: Unable to poll %s for media changes
bg: %s не може да се следи за смяна на носител

en: Unable to rename desktop file
bg: Неуспех при преименуването на файл на работния плот

en: Unable to rename desktop icon
bg: Неуспех при преименуването на иконка на работния плот

en: Unable to search for application
bg: Неуспех при търсенето на програма

en: Unable to start %s
bg: %s не може да се стартира

en: Unable to start location
bg: Неуспех при стартирането на местоположение

en: Unable to stop %s
bg: %s не може да се спре

en: Unable to stop drive
bg: Неуспех при спирането на устройство

en: Unable to unmount %V
bg: %V не може да бъде демонтиран

en: Unable to unmount location
bg: Неуспех при демонтирането на местоположение

en: Undo
bg: Отмяна

en: Undo the last action
bg: Връщане на последното действие

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Unknown error
bg: Неизвестна грешка

en: Unlock the drive associated with the open folder
bg: Отключване на устройството, отговарящо на отворената папка

en: Unlock the selected drive
bg: Отключване на избраното устройство

en: Unmount the selected volume
bg: Демонтиране на избраната файлова система

en: Unmount the volume associated with the open folder
bg: Демонтиране на файловата система, отговаряща на отворената папка

en: Unmount the volume associated with this folder
bg: Демонтиране на файловата система, отговаряща на тази папка

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
bg: Непозната версия на файла: %s

en: Unrecognized launch option: %d
bg: Непозната опция при стартиране: %d

en: Untrusted application launcher
bg: Недоверен стартер на програма

en: Uri of the default folder background. Only used if background_set is true.
bg: Файлово име за стандартния фон на папките. Използва се, само ако фонът за папката е включен, т.е background_set е истина.

en: Uri of the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
bg: Файлово име за стандартния фон на страничния панел. Използва се, само ако фонът за страничния панел е включен, т.е. side_pane_background_set е истина.

en: Use De_fault
bg: _Стандартни настройки

en: Use _Default Background
bg: Връщане на стандартния _фон

en: Use extra mouse button events in Caja' browser window
bg: Използване на събития от допълнителните бутони на мишката в прозорците на Caja

en: Use the normal view size
bg: Нормален размер на обектите в изгледа

en: Use tighter layout in new windows
bg: Използване на стегнат изглед в новите прозорци

en: User Details
bg: Потребителски данни

en: User Name:
bg: Име на потребителя:

en: Video
bg: Видео

en: View _new folders using:
bg: _Отваряне на прозорци за папки с:

en: View of the current folder
bg: Изглед на текущата папка

en: View or modify the properties of each selected item
bg: Преглед или промяна на свойствата на всеки избран обект

en: View or modify the properties of the open folder
bg: Преглед или промяна на свойствата на отворената папка

en: View or modify the properties of this folder
bg: Преглед или промяна на свойствата на тази папка

en: Views
bg: Изгледи

en: Violet
bg: Виолетов

en: Visible _Columns...
bg: Видими _колони…

en: Volume:
bg: Файлова система:

en: Wavy White
bg: Белезникав

en: WebDAV (HTTP)
bg: WebDAV по HTTP

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
bg: Понеделник, 00 септември 0000 в 00 ч. 00 мин. 00 сек.

en: What to do with executable text files when activated
bg: Какво да се прави с изпълнимите текстови файлове, когато бъдат задействани

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
bg: Какво да се прави с изпълнимите текстови файлове, когато са задействани (единично или двойно натискане). Възможни стойности са „launch“, за да ги изпълните като програми, „ask“, за да бъдете запитани за действие, и „display“, за да ги покажете като текстови файлове.

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list-view", "icon-view" and "compact-view".
bg: Когато отворите една папка, се използва този изглед, освен ако не сте избрали друг за тази конкретна папка. Възможните стойности са „list_view“ (изглед като списък), „icon_view“ (изглед като иконки) и „compact_view“ (сбит изглед).

en: When to show number of items in a folder
bg: Кога да се показва броят на обектите в папка

en: When to show preview text in icons
bg: Кога да се показва преглед на текст в иконките на файловете

en: When to show thumbnails of image files
bg: Кога да се показват мини изображения

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
bg: Къде да се поставят новоотворените подпрозорци в прозорците подобни на браузър.

en: Whether a custom default folder background has been set.
bg: Дали е избран стандартен фон за папките.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
bg: Дали е избран стандартен фон за страничния панел.

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
bg: Дали прозорецът за навигация да бъде максимизиран по подразбиране.

en: Whether the navigation window should be maximized.
bg: Дали прозорецът за навигация да бъде максимизиран.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
bg: Да се пита ли за потвърждение, когато се трият файлове или кошчето бива изчистено

en: Whether to ask for confirmation when moving files to the Trash
bg: Дали да се пита за потвърждение при преместване на файлове в кошчето

en: Whether to automatically mount media
bg: Дали носителите на информация да се монтират автоматично

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
bg: Дали автоматично да се отваря папка в автоматично монтираните носители на информация

en: Whether to enable immediate deletion
bg: Дали да се позволява незабавно изтриване

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
bg: Дали да се пускат звукови файлове, когато са посочени с мишката

en: Whether to show backup files
bg: Дали да се показват резервните копия на файловете

en: Whether to show desktop notifications
bg: Дали да се показват известия на работния плот

en: Whether to show file sizes with IEC units
bg: Дали да се полазват размерите на файловете в IEC мерци единици

en: Whether to show hidden files
bg: Дали да се показват скритите файлове

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown MIME type is opened, in order to search for an application to handle it.
bg: Дали инсталаторът на пакети да се покаже на потребителя при опит за отваряне на непознат вид MIME и автоматично да се потърси програма подходяща за случая.

en: White
bg: Бял

en: Width of the side pane
bg: Широчина на страничния панел

en: Windows share
bg: Споделено устройство на Windows

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
bg: Не сте собственик и не може да промените тези права.

en: You can choose another view or go to a different location.
bg: Можете да изберете друг изглед или различно местоположение.

en: You can download it or make a link to it.
bg: Не може да изтегляте или да създавате връзка към тази папка.

en: You can only use images as custom icons.
bg: За лични иконки можете да използвате само изображения.

en: You can only use local images as custom icons.
bg: Можете да използвате само локални изображения като иконки.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
bg: Може да прекратите тази операция като натиснете „Отказване“.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
bg: Не може да задавате повече от една лична иконка наведнъж!

en: You cannot assign more than one custom icon at a time.
bg: Не може да задавате повече от една лична иконка наведнъж.

en: You cannot copy a file over itself.
bg: Не може да копирате файла върху самия него.

en: You cannot copy a folder into itself.
bg: Не може да копирате папката в самата нея.

en: You cannot move a file over itself.
bg: Не може да преместите файла върху самия него.

en: You cannot move a folder into itself.
bg: Не може да преместите папката в самата нея.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
bg: Нямате права за достъп до целевата папка.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
bg: Нямате правата необходими за промяна на групата на „%s“.

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
bg: Нямате необходимите права за смяна на името на „%s“.

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
bg: Нямате необходимите права за преглед на съдържанието на „%s“.

en: You have just inserted a Photo CD.
bg: Току що поставихте празен диск за Photo CD.

en: You have just inserted a Picture CD.
bg: Току що поставихте празен диск за Picture CD.

en: You have just inserted a Super Video CD.
bg: Току що поставихте супер видео CD.

en: You have just inserted a Video CD.
bg: Току що поставихте видео CD.

en: You have just inserted a Video DVD.
bg: Току що поставихте видео DVD.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
bg: Току що поставихте празен диск за Blu-Ray.

en: You have just inserted a blank CD.
bg: Току що поставихте празен диск за CD.

en: You have just inserted a blank DVD.
bg: Току що поставихте празен диск за DVD.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
bg: Току що поставихте празен диск за HD DVD.

en: You have just inserted a digital audio player.
bg: Току що поставихте цифрово музикално устройство.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
bg: Току що поставихте носител с цифрови снимки.

en: You have just inserted a medium with software intended to be automatically started.
bg: Току що поставихте носител с програма за автоматично стартиране.

en: You have just inserted a medium.
bg: Току що поставихте носител на информация.

en: You have just inserted an Audio CD.
bg: Току що поставихте аудио CD.

en: You have just inserted an Audio DVD.
bg: Току що поставихте аудио DVD.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Caja; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
bg: Трябва да сте получили копие от Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL) заедно с тази програма. Ако не сте, пишете до Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Zoom
bg: Мащаб

en: Zoom In
bg: Увеличаване

en: Zoom Out
bg: Намаляване

en: Zoom _In
bg: _Увеличаване

en: Zoom _Out
bg: На_маляване

en: Zoom to Default
bg: Стандартен мащаб

en: [URI...]
bg: [АДРЕС…]

en: _About
bg: _Относно…

en: _About Extension
bg: _Относно Разширението

en: _Add
bg: _Добавяне

en: _Add Bookmark
bg: _Добавяне на отметка

en: _Add a New Color...
bg: _Добавяне на нов цвят…

en: _Add a New Emblem...
bg: _Добавяне на нова емблема…

en: _Add a New Pattern...
bg: _Добавяне на нова шарка…

en: _Always perform this action
bg: _Винаги да се извършва това действие

en: _Arrange items:
bg: Под_реждане на обектите:

en: _Ask each time
bg: Д_а се пита всеки път

en: _Back
bg: На_зад

en: _Backgrounds and Emblems...
bg: _Фонове и емблеми…

en: _Bookmarks
bg: _Отметки

en: _Browse...
bg: _Избор…

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Clear
bg: _Изчистване

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Close Tab
bg: _Затваряне на подпрозореца

en: _Compact
bg: _Сбит

en: _Computer
bg: _Този компютър

en: _Connect
bg: _Свързване

en: _Connect Drive
bg: _Свързване на устройството

en: _Contents
bg: _Ръководство

en: _Copy
bg: _Копиране

en: _Copy Here
bg: _Копиране тук

en: _DVD Video:
bg: _Видео DVD

en: _Default zoom level:
bg: Стандартен ма_щаб:

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: _Delete Permanently
bg: _Окончателно изтриване

en: _Desktop
bg: Работен _плот

en: _Detect Media
bg: _Засичане на носител

en: _Disconnect
bg: _Изключване

en: _Disconnect Drive
bg: _Изключване на устройството

en: _Display
bg: По_казване

en: _Double click to open items
bg: _Двойно натискане за отваряне на обекти

en: _Download
bg: _Изтегляне

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Edit Bookmarks...
bg: _Редактиране на отметки…

en: _Eject
bg: Из_важдане

en: _Emblems
bg: _Емблеми

en: _Empty File
bg: _Празен файл

en: _File
bg: _Файл

en: _Folder:
bg: П_апка

en: _Format
bg: _Форматиране

en: _Format:
bg: _Формат:

en: _Forward
bg: На_пред

en: _Go
bg: _Отиване

en: _Group:
bg: _Група:

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Home
bg: _Домашна папка

en: _Home Folder
bg: _Домашна папка

en: _Icons
bg: _Иконки

en: _Image:
bg: _Изображение:

en: _Invert Selection
bg: _Обръщане на избора

en: _Keep Aligned
bg: _Подравнени иконки

en: _Keyword:
bg: _Ключова дума:

en: _Launch Anyway
bg: _Стартиране въпреки всичко

en: _Link Here
bg: _Създаване на връзка тук

en: _List
bg: _Списък

en: _Location...
bg: _Адрес…

en: _Location:
bg: _Местоположение:

en: _Lock Drive
bg: _Заключване на устройство

en: _Main Toolbar
bg: _Главна лента с инструменти

en: _Manually
bg: _Ръчно

en: _Mount
bg: _Монтиране

en: _Move Here
bg: _Преместване тук

en: _Music Player:
bg: _Музикално устройство:

en: _Name
bg: _Име

en: _Network
bg: Мре_жа

en: _Never prompt or start programs on media insertion
bg: _Без питане и автоматично стартиране при поставянето на носител

en: _New Tab
bg: Нов Подпрозорец

en: _Next Tab
bg: _Следващ подпрозорец

en: _OK
bg: _Добре

en: _Only for files smaller than:
bg: Само за _файлове по-малки от:

en: _Open
bg: О_тваряне

en: _Open Scripts Folder
bg: Отва_ряне на папката със скриптовете

en: _Open With %s
bg: _Отваряне с %s

en: _Organize Desktop by Name
bg: Подреждане по _име

en: _Organize by Name
bg: Подреждане по _име

en: _Other pane
bg: _Друг панел…

en: _Owner:
bg: _Собственик:

en: _Paste
bg: _Поставяне

en: _Paste Into Folder
bg: _Поставяне в папката

en: _Pattern:
bg: Ша_блон:

en: _Patterns
bg: _Шарки

en: _Photos:
bg: _Снимки:

en: _Places
bg: _Места

en: _Port:
bg: _Порт:

en: _Power On
bg: _Включване

en: _Previous Tab
bg: _Предишен подпрозорец

en: _Properties
bg: С_войства

en: _Read
bg: _Четене

en: _Redo
bg: _Повтаряне

en: _Redo creation of a file from template
bg: Възстановяване създаването на файл от шаблон

en: _Redo creation of an empty file
bg: Възстановяване създаването на празен файл

en: _Reload
bg: П_резареждане

en: _Remember this application for "%s" files
bg: _Запомняне на програмата за файловете от вида „%s“

en: _Remember this application for %s documents
bg: _Запомняне на програмата за файловете с разширение „%s“

en: _Remove
bg: _Премахване

en: _Remove a Color...
bg: _Изтриване на цвят…

en: _Remove a Pattern...
bg: _Изтриване на шарка…

en: _Remove an Emblem...
bg: _Изтриване на емблема…

en: _Remove...
bg: _Премахване…

en: _Rename...
bg: Пр_еименуване…

en: _Restore
bg: _Изваждане

en: _Retry
bg: Повторен опит

en: _Revert
bg: _Връщане

en: _Run
bg: _Стартиране

en: _Run executable text files when they are opened
bg: Да се _стартират

en: _Safely Remove Drive
bg: _Безопасно махане на устройство

en: _Save
bg: _Запазване

en: _Scripts
bg: _Скриптове

en: _Search
bg: _Търсене

en: _Search for Files...
bg: Тър_сене за файлове…

en: _Search for:
bg: _Търсене за:

en: _Select Application
bg: _Избор на програма

en: _Server:
bg: _Сървър:

en: _Show file sizes with IEC units
bg: _Покажи размерите на файловете в IEC мерни единици

en: _Side Pane
bg: _Страничен панел

en: _Single click to open items
bg: _Единично натискане за отваряне на обекти

en: _Skip
bg: _Пропускане

en: _Skip files
bg: _Пропускане на файлове

en: _Software:
bg: С_офтуер:

en: _Start
bg: _Стартиране

en: _Start Multi-disk Device
bg: _Стартиране на многодисковото устройство

en: _Start Multi-disk Drive
bg: _Стартиране на многодисковото устройство

en: _Sticky
bg: _Лепкав бит

en: _Stop
bg: Сп_иране

en: _Stop Multi-disk Device
bg: _Спиране на многодисковото устройство

en: _Stop Multi-disk Drive
bg: _Спиране на многодисково устройство

en: _Stop the drive associated with the open folder
bg: _Спиране на устройството, отговарящо на отворената папка

en: _Tabs
bg: _Подпрозорци

en: _Text beside icons
bg: _Текстът да е отстрани на иконките

en: _Trash
bg: _Кошче

en: _Type:
bg: _Вид:

en: _Undo
bg: _Връщане

en: _Undo creation of a file from template
bg: Отмяна на създаването на файл от шаблон

en: _Undo creation of an empty file
bg: Отмяна на създаването на празен файл

en: _Unlock Drive
bg: _Отключване на устройството

en: _Unmount
bg: _Демонтиране

en: _Up
bg: _Нагоре

en: _Use a custom command
bg: _Използване на потребителска команда

en: _Use compact layout
bg: Използване на сте_гната подредба

en: _View
bg: _Изглед

en: _View As
bg: _Изглед

en: _View executable text files when they are opened
bg: Да се _изобразяват

en: _Write
bg: _Писане

en: _Zoom
bg: _Мащаб

en: access
bg: достъп

en: by Modification _Date
bg: по време на _промяна

en: by T_rash Time
bg: по _време на преместване в кошчето

en: by _Emblems
bg: по _емблема

en: by _Name
bg: по _име

en: by _Size
bg: по _размер

en: by _Type
bg: по _вид

en: column
bg: колона

en: create/delete
bg: създаване/изтриване

en: dropped data
bg: пуснат текст

en: dropped text.txt
bg: пуснат_текст.txt

en: free
bg: свободни

en: link
bg: връзка

en: link (broken)
bg: връзка (прекъсната)

en: list
bg: разглеждане

en: loading...
bg: зареждане…

en: nd copy)
bg: о копие)

en: new file
bg: нов файл

en: no
bg: без

en: nothing
bg: нищо

en: on the desktop
bg: на раб. плот

en: paused
bg: на пауза

en: pausing
bg: спиране на пауза

en: pointing at "%s"
bg: Сочи към „%s“

en: program
bg: програма

en: queued
bg: в опашката

en: queuing
bg: добавяне в опашката

en: rd copy)
bg: о копие)

en: read
bg: четене

en: st copy)
bg: о копие)

en: th copy)
bg: о копие)

en: today
bg: днес

en: today at %-I:%M %p
bg: днес в %-H:%M

en: today at %-I:%M:%S %p
bg: днес в %H ч. %M мин. %S сек.

en: today at 00:00 PM
bg: днес в 00 ч. 00 мин.

en: today at 00:00:00 PM
bg: днес в 00 ч. 00 мин. 00 сек.

en: today, %-I:%M %p
bg: днес, %H ч. %M мин.

en: today, 00:00 PM
bg: днес, 00 ч. 00 мин.

en: unknown
bg: неизвестно

en: unknown MIME type
bg: неизвестен вид

en: unknown type
bg: неизвестен вид

en: unreadable
bg: нечетимо

en: untitled folder
bg: папка без име

en: used
bg: използвани

en: write
bg: запис

en: yesterday
bg: вчера

en: yesterday at %-I:%M %p
bg: вчера в %-H:%M

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
bg: вчера в %H ч. %M мин. %S сек.

en: yesterday at 00:00 PM
bg: вчера в 00 ч. 00 мин.

en: yesterday at 00:00:00 PM
bg: вчера в 00 ч. 00 мин. 00 сек.

en: yesterday, %-I:%M %p
bg: вчера, %H ч. %M мин.

en: yesterday, 00:00 PM
bg: вчера, 00 ч. 00 мин.
