drkonqi - en to bg translation catalogue (189 entries)

en: &Restart Application
bg: &Рестартиране на приложението

en: <h2>What is a "backtrace" ?</h2><p>A backtrace basically describes what was happening inside the application when it crashed, so the developers may track down where the mess started. They may look meaningless to you, but they might actually contain a wealth of useful information.<br />Backtraces are commonly used during interactive and post-mortem debugging.</p>
bg: <h2> Какво е"обратно проследяване"? </h2><p>Обратното проследяване описва основно, какво се случва в приложението, когато се срине, така че разработчиците да могат да проследят откъде е започнала грешката. Може да ви изглеждат безсмислени, но те всъщност могат да съдържат богата и полезна информация.<br />Обратни проследяване често се използва по време на интерактивно и след срив отстраняване на грешки.</p>

[ctx: @action]
en: Copy to Clipboard
bg: Копиране в клипборда

[ctx: @action]
en: Developer Information
bg: Информация за разработчици

[ctx: @action]
en: Report Bug
bg: Подаване на сигнал за грешка

[ctx: @action]
en: Restart Application
bg: Рестартиране на приложението

[ctx: @action]
en: Retry
bg: Повторно опитване

[ctx: @action]
en: Run Interactive Debugger
bg: Стартиране на интерактивна програма за проследяване на грешки

[ctx: @action retry submitting bug report]
en: Retry Submission
bg: Повторно изпращане

[ctx: @action:button]
en: &Install Debug Symbols
bg: &Инсталирайте символи за отстраняване на грешки

[ctx: @action:button]
en: &Reload
bg: &Презареждане

[ctx: @action:button]
en: &Restart Application
bg: &Презареждане на програмата

[ctx: @action:button]
en: Attach Additional Information
bg: Прикачване на допълнителна информация

[ctx: @action:button]
en: Close
bg: Затваряне

[ctx: @action:button]
en: Copy
bg: Копиране

[ctx: @action:button]
en: Crash is a duplicate
bg: Сривът е дубликат

[ctx: @action:button]
en: Crash is not a duplicate
bg: Сривът не е дубликат

[ctx: @action:button]
en: I Agree to be Contacted
bg: Съгласен съм за обратна връзка

[ctx: @action:button]
en: Install Debug Symbols
bg: Инсталиране символи за отстраняване на грешки

[ctx: @action:button]
en: Login
bg: Вход

[ctx: @action:button]
en: Next
bg: Следващ

[ctx: @action:button]
en: No
bg: Не

[ctx: @action:button]
en: Preview Report
bg: Предварителен преглед на доклада

[ctx: @action:button]
en: Reload
bg: Презареждане

[ctx: @action:button]
en: Save
bg: Запазване

[ctx: @action:button]
en: Save Report to File
bg: Запис на доклада във файл

[ctx: @action:button]
en: Show backtrace content (advanced)
bg: Показване на съдържанието за обратно проследяване (разширено)

[ctx: @action:button]
en: Submit
bg: Изпращане

[ctx: @action:button]
en: Suggest this crash is related
bg: Предположение за свързан срив

[ctx: @action:button]
en: This crash is not related
bg: Този срив не е свързан

[ctx: @action:button]
en: Yes
bg: Да

[ctx: @action:button this is the debug menu button label which contains the debugging applications]
en: &Debug
bg: &Отстраняване на грешки

[ctx: @action:check]
en: Custom settings of the application that may be related
bg: Персонализирани настройки на приложението, които могат да бъдат свързани

[ctx: @action:check]
en: Unusual desktop behavior I noticed
bg: Необичайно поведение на работния плот, което забелязах

[ctx: @action:inmenu 1 is the debugger name]
en: Debug in %1
bg: Отстраняване на грешки в %1

[ctx: @info]
en: <note>The crash and system information will be automatically added to the bug report.</note>
bg: <note>Информацията за срив и системната информация ще бъдат автоматично добавени към доклада за грешка.</note>

[ctx: @info]
en: <para>As the Crash Handler itself has failed, the
    automatic reporting process is disabled to reduce the
    risks of failing again.<nl /><nl />
    Please, <link url='%1'>manually report</link> this error
    to the KDE bug tracking system. Do not forget to include
    the backtrace from the <interface>Developer Information</interface>
    tab.</para>
bg: <para> Тъй като самият Crash Handler е неуспешен, 
    автоматичното отчитане на процеса е деактивирано, за да
     се намалят рисковете от повторен неуспех. <nl /> <nl /> 
    Моля,<link url='%1'> докладвайте ръчно</link> за тази грешка
    в системата за проследяването на грешки на KDE. Не забравяйте
    да включите обратното проследяване от раздела 
    <interface>Информация за разработчици </interface>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>As the Crash Handler itself has failed, the automatic reporting process is disabled to reduce the risks of failing again.<nl /><nl />Please, <link url='%1'>manually report</link> this error to the KDE bug tracking system. Do not forget to include the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.</para>
bg: <para> Тъй като самият Crash Handler е неуспешен, автоматичното отчитане на процеса е деактивирано, за да се намалят рисковете от повторен неуспех. <nl /> <nl /> Моля,<link url='%1'> докладвайте ръчно</link> за тази грешка в системата за проследяването на грешки в KDE. Не забравяйте да включите обратнотопроследяване от раздела <interface>Информация за разработчици </interface>.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The information you can provide is not considered helpful enough in this case. If you can't think of any more information you can close the bug report dialog.</para>
bg: <para>Информацията, която предоставяте, не е е достатъчно полезна в този случай. Ако не можете да предоставите повече информация, затворете диалоговия прозорец.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because
    the crashed application appears to have been updated or
    uninstalled since it had been started. This prevents accurate
    crash reporting and can also be the cause of this crash.</para>
    <para>After updating it is always a good idea to log out and back
    in to make sure the update is fully applied and will not cause
    any side effects.</para>
bg: <para> Помощникът за отчитане е деактивиран, тъй като
    сриналото се приложение изглежда е актуализирано или 
    деинсталирано след стартирането. Това предотвратява точното
     отчитане на сривове и също може да бъде причина за този срив.</para>
    <para>След актуализиране винаги е добра идея да излезете и да влезете отново
     и се уверете, че актуализацията е приложена изцяло и няма да причини странични ефекти.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crash handler dialog was started in safe mode.<nl />
    You can manually report this bug to <link>%1</link> (including the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.)</para>
bg: <para> Помощникът за отчитане е деактивиран, тъй като диалоговият прозорец на манипулатора за срив бе стартиран в безопасен режим.<nl />
    Можете ръчно да съобщите за тази грешка на <link>%1</link>(включително данните от раздел<interface> Информация за разработчици </interface>.) </para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crash handler dialog was started in safe mode.<nl />You can manually report this bug to %1 (including the backtrace from the <interface>Developer Information</interface> tab.)</para>
bg: <para> Помощникът за отчитане е деактивиран, тъй като диалоговият прозорец на манипулатора за срив бе стартиран в безопасен режим. <nl /> Можете ръчно да съобщите за тази грешка на %1(включително обратно проследяване  от раздел<interface> Информация за разработчици </interface>.) </para>

[ctx: @info]
en: <para>The reporting assistant is disabled because the crashed application appears to have been updated or uninstalled since it had been started. This prevents accurate crash reporting and can also be the cause of this crash.</para><para>After updating it is always a good idea to log out and back in to make sure the update is fully applied and will not cause any side effects.</para>
bg: <para> Помощникът за отчитане е деактивиран, тъй като авариралото приложение изглежда е актуализирано или деинсталирано откакто е стартиран. Това предотвратява точното отчитане на сривове и също може да бъде причината за този срив.</para><para>След актуализиране винаги е добра идея да излезете и да влезете отново и се уверете, че актуализацията е приложена изцяло и няма да причини странични ефекти..</para>

[ctx: @info]
en: <para>We are sorry, <application>%1</application> closed unexpectedly.</para>
bg: <para>Съжаляваме, <application>%1</application> спря неочаквано.</para>

[ctx: @info]
en: <para>You can help us improve KDE Software by reporting this error.<nl /><link url='%1'>Learn more about bug reporting.</link></para>
bg: <para> Можете да ни помогнете да подобрим KDE софтуера, като съобщите за тази грешка. <nl /> <link url = '%1'> Научете повече за докладването на грешки. </link> </para>

[ctx: @info]
en: <para>You cannot report this error, because <application>%1</application> does not provide a bug reporting address.</para>
bg: <para> Не можете да съобщите за тази грешка, защото <application> %1 </application>не предоставя адрес за докладване на грешки. </para>

[ctx: @info]
en: <subtitle>Describe in as much detail as possible the crash circumstances:</subtitle>
    <list>
    <item>Detail which actions were you taking inside and outside the application an instant before the crash.</item>
    <item>Note if you noticed any unusual behavior in the application or in the whole environment.</item>
    <item>Note any non-default configuration in the application</item>
    </list>
bg: <subtitle>Опишете възможно най-подробно обстоятелствата на срива:</subtitle>
    <list>
    <item>Подробно опишете кои действия сте извършвали в приложението и извън него непосредствено преди срива.</item>
    <item>Отбележете дали сте забелязали някакво необичайно поведение в приложението или в цялата среда.</item>
    <item>Отбележете всяка конфигурация в приложението, която не е по подразбиране</item>
    </list>

[ctx: @info]
en: <subtitle>What is a "backtrace" ?</subtitle><para>A backtrace basically describes what was
    happening inside the application when it crashed, so the developers may track
    down where the mess started. They may look meaningless to you, but they might
    actually contain a wealth of useful information.<nl />Backtraces are commonly
    used during interactive and post-mortem debugging.</para>
bg: <subtitle> Какво е "обратно проследяване" ?</subtitle><para>Обратното проследяване описва основно,
    какво се случва в приложението, когато се срине, така че разработчиците да могат да проследят откъде
     е започнала грешката. Данните може да ви изглеждат безсмислени, но те всъщност могат да съдържат 
    богата и полезна информация.<nl />Обратни проследявания често се използват 
    при отстраняване на грешки интерактивно по време на и след сриването.</para>

[ctx: @info]
en: An error was encountered during the installation of the debug symbol packages.
bg: Възникна грешка по време на инсталирането на пакетите за символи за отстраняване на грешки.

[ctx: @info]
en: Another debugger is currently debugging the same application. The crash information could not be fetched.
bg: Понастоящем друга програма за отстраняване на грешки обработва същото приложение. Информацията за срива не може да бъде извлечена.

[ctx: @info]
en: Cannot open file <filename>%1</filename> for writing.
bg: Грешка при отваряне на <filename>%1</filename> за запис.

[ctx: @info]
en: Could not create a file in which to save the report.
bg: Грешка при създаване на файл с доклада.

[ctx: @info]
en: Could not find debug symbol packages for this application.
bg: Неуспешно намиране на пакети за отстраняване на грешки за това приложение.

[ctx: @info]
en: Distribution method:
bg: Метод на разпределение:

[ctx: @info]
en: Failed to contact bugs.kde.org: <message>%1</message>
bg: Неуспешно свързване с bugs.kde.org: <message> %1 </message>

[ctx: @info]
en: Failed to submit bug report: <message>%1</message>
bg: Неуспешно изпращане на доклада: <message>%1</message>

[ctx: @info]
en: Information about the crash:
bg: Информация  на срива:

[ctx: @info]
en: Please provide the following information in English.
bg: Моля, предоставете следната информация на английски език.

[ctx: @info]
en: Report saved to <filename>%1</filename>.
bg: Докладът е записа в <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Searching bug database for duplicates…
bg: Търсят се дубликати…

[ctx: @info]
en: Submitting bug report...
bg: Изпращане на доклад за грешка...

[ctx: @info]
en: Subprocess crashed. Check your installation.
bg: Подпроцесът се срина. Проверете инсталацията.

[ctx: @info]
en: Subprocess exited with error: %1
bg: Подпроцесът приключи с грешка: %1

[ctx: @info]
en: Thank you for being part of KDE. You can now close this window.
bg: Благодарим ви, че сте част от KDE. Вече можете да затворите този прозорец.

[ctx: @info]
en: The generated crash information is not useful
bg: Тези данни за срива не са използваеми

[ctx: @info]
en: The generated crash information is probably not useful
bg: Тези данни за срива може би не са използваеми

[ctx: @info]
en: The generated crash information is useful
bg: Тези данни за срива са използваеми

[ctx: @info]
en: The generated crash information may be useful
bg: Тези данни за срива може да са използваеми

[ctx: @info]
en: The rating of this crash information is invalid. This is a bug in DrKonqi itself.
bg: Оценката на тази информация за срива е невалидна. Това е грешка в DrKonqi.

[ctx: @info]
en: Title of the bug report:
bg: Заглавие на доклада за грешка:

[ctx: @info]
en: Trying to contact bugs.kde.org...
bg: Опит за свърване с bugs.kde.org...

[ctx: @info]
en: Waiting for data…
bg: В очакване на данни...

[ctx: @info]
en: Your crash has already been reported as <link url="%1">Bug %1</link> which has been <emphasis strong='true'>closed</emphasis>.
bg: Сривът вече е докладван като <link url="%1">Грешка %1</link>, която е била  <emphasis strong='true'>затворена</emphasis>.

[ctx: @info]
en: Your crash has already been reported as <link url="%1">Bug %1</link>, which is a <emphasis strong='true'>duplicate</emphasis> of <link url="%2">Bug %2</link>
bg: Сривът вече е докладван като <link url="%1">Грешка %1</link>, която е <emphasis strong='true'>дубликат</emphasis> на <link url="%2">Грешка %2</link>

[ctx: @info]
en: Your crash has already been reported as <link url="%1">Bug %1</link>, which is a duplicate of the <emphasis strong='true'>closed</emphasis> <link url="%2">Bug %2</link>.
bg: Сривът вече е докладван като <link url="%1">Грешка %1</link>, което е дубликат на <emphasis strong='true'>затворена </emphasis> <link url="%2">Грешка %2</link>.

[ctx: @info]
en: Your crash is a <emphasis strong='true'>duplicate</emphasis> and has already been reported as <link url="%1">Bug %2</link>.
bg: Сривът е <emphasis strong='true'>дубликат</emphasis> и вече е докладван като <link url="%1">Грешка %2</link>.

[ctx: @info Note the time information is divided into date and time parts]
en: <para>Executable: <application>%1</application> PID: %2 Signal: %3 (%4) Time: %5 %6</para>
bg: <para> Изпълним файл: <application> %1 </application> PID: %2 Сигнал: %3 (%4) Време: %5 %6 </para>

[ctx: @info Note the time information is divided into date and time parts]
en: <para>Executable: <application>%1</application> PID: %2 Signal: %3 (%4) Time: %5</para>
bg: <para> Изпълним файл: <application>%1</application> PID: %2 Сигнал: %3 (%4) Време: %5</para>

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: Loading crash reports
bg: Зареждане на доклади за срив

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: No crashes matching the search
bg: Няма сривове отговарящи на търсенето

[ctx: @info place holder for empty listview]
en: No processes have crashed yet
bg: Засега няма срив на процеси

[ctx: @info program description]
en: Offers detailed view of past crashes
bg: Предоставя подробен изглед от минали сривове

[ctx: @info/plain]
en: <placeholder>In detail, tell us what you were doing  when the application crashed.</placeholder>
bg: <placeholder> По-подробно, кажете ни какво сте правили, когато приложението се срина. </placeholder>

[ctx: @info/rich]
en: <emphasis strong='true'>You need to first install the debugger application (%1) then click the <interface>Reload</interface> button.</emphasis>
bg: <emphasis strong='true'>Първо трябва да инсталирате приложението за отстраняване на грешки (%1), след което щракнете бутона <interface> Презареждане </interface>. </emphasis>

[ctx: @info/rich]
en: <note>You need a user account on the <link url='%1'>KDE bug tracking system</link> in order to file a bug report, because we may need to contact you later
    for requesting further information. If you do not have one, you can freely <link url='%2'>create one here</link>. Please do not use disposable email accounts.</note>
bg: <note> Нуждаете се от потребителски акаунт в <link url='%1'>системата за проследяване на грешки в KDE </link>, за да подадете доклад за грешка, защото може да се наложи да се свържем с вас по-късно за искане на допълнителна информация. Ако нямате такъв, можете безплатно <link url='%2'>да създадете такъв тук </link>. Моля, не използвайте еднократни имейл акаунти.</note>

[ctx: @info/rich]
en: <strong>You need to first install the debugger application (%1) then click the <interface>Reload</interface> button.</strong>
bg: <strong> Първо трябва да инсталирате приложението за отстраняване на грешки (%1), след което щракнете бутона <interface> Презареждане </interface>. </strong>

[ctx: @info/rich]
en: Another debugging process is attached to the crashed application. Therefore, the DrKonqi debugger cannot fetch the backtrace. Please close the other debugger and click <interface>Reload</interface>.
bg: Друг процес за отстраняване на грешки е прикачен към сриналото се приложение. В този случай DrKonqi не може да извлече обратното проследяване. Моля, затворете другата програма и щракнете върху <interface> Презареждане </interface>.

[ctx: @info/rich]
en: Do you remember what you were doing prior to the crash?
bg: Спомняте ли си какво правехте преди сриването?

[ctx: @info/rich]
en: Does the application crash again if you repeat the same situation?
bg: Приложението отново ли се срива, ако повторите същата ситуация?

[ctx: @info/rich]
en: Please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>
    list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
bg: Моля, прочетете  <link url='%1'> Как да създавате полезни доклади за сривове </link> , за да научите, как да получите полезни данни за обратно проследяване; инсталирайте необходимите пакети (<link url='%2'>списък с файлове </link>) и щракнете върху бутон <interface> Презареждане </interface>.

[ctx: @info/rich]
en: Please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
bg: Моля, прочетете  <link url='%1'> Как да създавате полезни доклади за сривове </link> , за да научите, как да получите полезни данни за обратно проследяване; инсталирайте необходимите пакети (<link url='%2'>списък с файлове </link>) и щракнете върху бутон <interface> Презареждане </interface>.

[ctx: @info/rich]
en: Please select which additional information you can provide:
bg: Моля, изберете коя допълнителна информация можете да предоставите:

[ctx: @info/rich]
en: See if your bug has already been reported. Double click a report in the list and compare it to yours. You can suggest that your crash is a duplicate of that report or directly attach your information to it.
bg: Вижте дали грешката ви вече е докладвана. Щракнете двукратно върху доклада в списъка и го сравнете с вашия. Можете да предположите, че сривът ви е дубликат на този доклад или директно да прикачите вашата информация към него.

[ctx: @info/rich]
en: This assistant will analyze the crash information and guide you through the bug reporting process.
bg: Този асистент ще анализира информацията за срива и ще ви преведе през процес на докладване на грешки.

[ctx: @info/rich]
en: You can click the <interface>Install Debug Symbols</interface> button in order to automatically install the missing debugging information packages. If this method
    does not work: please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful
    backtrace; install the needed packages (<link url='%2'> list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
bg: Можете да щракнете върху бутона <interface> Инсталиране на символи за отстраняване на грешки </interface> за автоматично инсталиране на липсващите пакети за отстраняване на грешки. Ако този метод не работи: моля, прочетете <link url='%1'> Как да създавате полезни доклади за сривове </link>, за да научите, как да получите полезно обратно проследяване; Инсталиране на необходимите пакети (<link url='%2'> списък с файлове </link>) и щракнете върху бутон <interface> Презареждане </interface>.

[ctx: @info/rich]
en: You can click the <interface>Install Debug Symbols</interface> button in order to automatically install the missing debugging information packages. If this method does not work: please read <link url='%1'>How to create useful crash reports</link> to learn how to get a useful backtrace; install the needed packages (<link url='%2'>list of files</link>) and click the <interface>Reload</interface> button.
bg: Можете да щракнете върху бутона <interface> Инсталиране на символи за отстраняване на грешки </interface> за автоматично инсталиране на липсващите пакети за отстраняване на грешки. Ако този метод не работи: моля, прочетете <link url='%1'> Как да създавате полезни доклади за сривове </link>, за да научите, как да получите полезно обратно проследяване; Инсталиране на необходимите пакети (<link url='%2'> списък с файлове </link>) и щракнете върху бутон <interface> Презареждане </interface>.

[ctx: @info/rich]
en: You could try to regenerate the backtrace by clicking the <interface>Reload</interface> button.
bg: Можете да опитате да регенерирате обратното проследяване, като щракнете върху бутон <interface> Презареждане </interface>.

[ctx: @info/rich note before starting the bug reporting process]
en: <para><note>Since communication between you and the developers is required for effective debugging,
    to continue reporting this bug it is <emphasis strong='true'>required for you to agree that developers may contact you</emphasis>.
    </note></para><para>Feel free to close this dialog if you do not accept this.</para>
bg: <para><note>Тъй като комуникацията между вас и разработчиците е необходима за ефективно отстраняване на грешки,
    за да продължите да докладвате за тази грешка<emphasis strong='true'>е необходимо да се съгласите, че разработчиците може да се свържат с вас.</emphasis>.
    </note></para><para> Чувствайте се свободни да затворите този диалогов прозорец, ако не сте съгласни.</para>

[ctx: @info/status error]
en: Failed to get platform list
bg: Извличането на списък с платформи е неуспешно

[ctx: @info:progress]
en: Requesting installation of missing debug symbols packages...
bg: Заявка за инсталиране на липсващите пакети за отстраняване на грешки...

[ctx: @info:shell]
en: <Name> of the program
bg: <Име> на програмата

[ctx: @info:shell]
en: <Path> to the executable
bg: <Path> към изпълнимия файл

[ctx: @info:shell]
en: Bugzilla product name
bg: Bugzilla продуктово име

[ctx: @info:shell]
en: Disable arbitrary disk access
bg: Изключване на произволния достъп до диска

[ctx: @info:shell]
en: Do not show a notification but launch the debug dialog directly
bg: Без показване на известие, но директно стартиране на диалоговия прозорец за отстраняване на грешки

[ctx: @info:shell]
en: Keep the program running and generate the backtrace at startup
bg: Поддържане на програмата работеща и генериране на обратната проследяване при начало стартиране

[ctx: @info:shell]
en: Startup <ID> of the program
bg: Стартиране <ID> на програмата

[ctx: @info:shell]
en: The <PID> of the program
bg: <PID> на програмата

[ctx: @info:shell]
en: The <thread id> of the failing thread
bg: <thread id> на неуспешната нишка

[ctx: @info:shell]
en: The <version> of the program
bg: <Версията> на програмата

[ctx: @info:shell]
en: The bug <address> to use
bg: Грешката <адрес>, която да се използва

[ctx: @info:shell]
en: The program has already been restarted
bg: Програмата вече е презаредена

[ctx: @info:shell]
en: The program was started by kdeinit
bg: Програмата е стартирана от kdeinit

[ctx: @info:shell]
en: The signal <number> that was caught
bg: Уловеният сигнал <number>

[ctx: @info:shell]
en: Translated <name> of the program
bg: Преведено <name> на програмата

[ctx: @info:status]
en: <strong>The debugger application is missing or could not be launched.</strong>
bg: <strong> Приложението за отстраняване на грешки липсва или не може да бъде стартирано. </силен>

[ctx: @info:status]
en: Generating backtrace... (this may take some time)
bg: Зареждане на данни за срива... (може да отнеме време)

[ctx: @info:status]
en: Loading...
bg: Зареждане...

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be fetched.
bg: Данните за срива не могат да бъдат получени.

[ctx: @info:status]
en: The crash information could not be generated.
bg: Информацията за срива не можа да бъде генерирана.

[ctx: @info:status]
en: The debugger has quit unexpectedly.
bg: Програмата за откриване на грешки се затвори неочаквано.

[ctx: @info:status '1' is replaced with the short URL of the bugzilla]
en: You need to login with your %1 account in order to proceed.
bg: Трябва да влезете с вашия %1 акаунт, за да продължите.

[ctx: @info:tooltip]
en: Close this dialog (you will lose the crash information.)
bg: Затваряне на прозореца (данните за срива ще бъдат изгубени)

[ctx: @info:tooltip]
en: Starts a program to debug the crashed application.
bg: Зареждане на програма за проследяване на грешка в сриналото се приложение.

[ctx: @info:tooltip]
en: Starts the bug report assistant.
bg: Зареждане на програмата за докладване на грешки

[ctx: @info:tooltip]
en: Symbol installation is unavailable because the application was updated or uninstalled after it had been started.
bg: Инсталирането на символ не е налично, тъй като приложението е актуализирано или деинсталирано, след като е стартиран.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this action when you are certain that your crash is a duplicate of this bug report
bg: Използвайте този бутон, ако сте сигурни, че сривът, който сте получили, е дубликат с този доклад за грешка

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to copy the crash information (backtrace) to the clipboard.
bg: Използвайте този бутон, за да копирате информацията за срива (обратно проследяване) в клипборда.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to install the missing debug symbols packages.
bg: Използвайте този бутон, за да инсталирате липсващите пакети за отстраняване на грешки.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to login to the KDE bug tracking system using the provided e-mail address and password.
bg: Използвайте този бутон, за да влезете в системата за проследяване на грешки в KDE, като използвате предоставения e-пощенски адрес и парола.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to reload the crash information (backtrace). This is useful when you have
    installed the proper debug symbol packages and you want to obtain a better backtrace.
bg: Използвайте този бутон, за да презаредите информацията за срива (обратно проследяване). Това е полезно, когато
    сте инсталирали правилните пакети за отстраняване на грешки и искате да получите по-добро обратно проследяване.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to reload the crash information (backtrace). This is useful when you have installed the proper debug symbol packages and you want to obtain a better backtrace.
bg: Използвайте този бутон, за да презаредите информацията за срива (обратно проследяване). Това е полезно, когато сте инсталирали правилните пакети за отстраняване на грешки и искате да получите по-добро обратно проследяване.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to restart the crashed application.
bg: Използвайте този бутон за презареждане на блокиралата програма.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the crash information (backtrace) to a file. This is useful if you want to take a look at it or to report the bug later.
bg: Използвайте този бутон, за да запазите информацията за срива (обратното проследяване) във файл. Това е полезно, ако искате да го разгледате или да съобщите за грешката по-късно.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to save the crash information to a file for manual reporting.
bg: Използвайте този бутон, за да запазите информацията за срива във файл за ръчно докладване.

[ctx: @info:tooltip]
en: Use this button to suggest that
                                         the crash you experienced is related to this bug
                                         report
bg: Използвайте този бутон, за да предположите, че
                                         сривът, който сте получили, е свързан с този доклад
                                         за грешка

[ctx: @info:tooltip examples of good bug report titles]
en: <subtitle>Examples of good titles:</subtitle>
    <list>
    <item>Plasma crashed after adding the Notes widget and writing on it</item>
    <item>Konqueror crashed when accessing the Facebook application 'X'</item>
    <item>Kopete closed after resuming the computer and talking to a MSN buddy</item>
    <item>Kate closed while editing a log file and pressing the Delete key a couple of times</item>
    </list>
bg: <subtitle> Примери за добри заглавия:</subtitle>
    <list>
    <item>Plasma се срина след добавяне уиджета Notes и писането в него</item>
    <item>Konqueror се срина при достъп на приложението на Facebook 'X'</item>
    <item>Kopete внезапно се затвори след приспиване на компютъра и разговор с приятел от MSN"</item>
    <item>Kate затвори, докато редактирах регистрационен файл и натиснах клавиша Delete няколко пъти</item>
    </list>

[ctx: @item:inlistbox user didn't tried to repeat the crash situation]
en: I did not try again
bg: Не съм опитвал отново

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced every time]
en: Every time
bg: Всеки път

[ctx: @item:inlistbox the bug can be reproduced sometimes]
en: Sometimes
bg: Понякога

[ctx: @item:inlistbox the crash cannot be reproduce. reproduciblity->never]
en: Never
bg: Никога

[ctx: @label]
en: Are you quite certain your crash is a duplicate of this bug report?
bg: Сигурни ли сте, че сривът е дубликат на този доклад?

[ctx: @label]
en: Details:
bg: Подробности:

[ctx: @label]
en: You may choose to add additional information, but you should only do so if you have new or requested information.
bg: Можете да изберете да добавите допълнителна информация, но трябва да го направите само ако имате нова или поискана информация.

[ctx: @label/rich]
en: <para>This is a preview of the report's contents which will be sent.</para><para>If you want to modify it go to the previous pages.</para>
bg: <para>Това е преглед на съдържанието на доклада, който ще бъде изпратен.</para><para>Ако искате да го промените, върнете се на предишните страници.</para>

[ctx: @label:textbox bugzilla account email]
en: E-mail Address:
bg: Имейл адрес:

[ctx: @label:textbox bugzilla account password]
en: Password:
bg: Парола:

[ctx: @option:check]
en: KDE Platform is compiled from source
bg: KDE платформата е компилирана от изходен код

[ctx: @option:check]
en: Save login information using the KDE Wallet system
bg: Запазване на потребителското име и парола в системата KWallet

[ctx: @option:check kind of information the user can provide about the crash, %1 is the application name]
en: What I was doing when the application <application>%1</application> crashed
bg: Какво правех, когато приложението <application>%1</application>се срина

[ctx: @title]
en: Crash Report Sent
bg: Докладът за грешка е изпратен

[ctx: @title]
en: Crashes
bg: Сривове

[ctx: @title]
en: Details
bg: Подробности

[ctx: @title]
en: Duplicate?
bg: Дублиране?

[ctx: @title]
en: Enter the Details about the Crash
bg: Въведете подробности за грешката

[ctx: @title]
en: Fetching the Backtrace (Automatic Crash Information)
bg: Получаване на backtrace (автоматично генерирани данни за грешката)

[ctx: @title]
en: Login into the bug tracking system
bg: Влизане в системата за управление на грешки

[ctx: @title]
en: Look for Possible Duplicate Reports
bg: Търсене за възможни подобни грешки

[ctx: @title]
en: Not Sufficiently Useful
bg: Недостатъчно полезен

[ctx: @title]
en: Preview the Report
bg: Преглед на доклада

[ctx: @title]
en: Problem is Already Reported
bg: Проблемът вече е докладван

[ctx: @title CLI title]
en: DrKonqi Intensive Care
bg: Интензивно лечение DrKonqi

[ctx: @title:tab]
en: &Developer Information
bg: Данни за &разработчика

[ctx: @title:tab general information]
en: &General
bg: &Общи

[ctx: @title:window]
en: Developer Information
bg: Информация за разработчици

[ctx: @title:window]
en: Error during the installation of debug symbols
bg: Грешка по време на инсталирането на символи за отстраняване на грешки

[ctx: @title:window]
en: Intensive Care
bg: Интензивно лечение

[ctx: @title:window]
en: Missing debug symbols
bg: Липсващи символи за отстраняване на грешки

[ctx: @title:window]
en: Select Filename
bg: Избор на име на файл

[ctx: @title:window]
en: Welcome to the Reporting Assistant
bg: Добре дошли в помощника за отчитане

[ctx: @title:window]
en: What do You Know About the Crash?
bg: Какво знаете за сриването?

en: A file containing the backtrace.
bg: Файл с данни от обратно проследяване

[ctx: Allows the user to hide this notifier item]
en: Hide
bg: Скриване

en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: Notification action button, keep short]
en: Report Bug
bg: Сигнал за грешка

[ctx: Notification action button, keep short]
en: Restart App
bg: Рестарт

[ctx: Notification text]
en: Please report this error to help improve this software.
bg: Моля, докладвайте за тази грешка, за да помогнете за подобряването на този софтуер.

[ctx: Notification text]
en: The application closed unexpectedly.
bg: Приложението се затвори неочаквано.

[ctx: Placeholder is an application name; it crashed]
en: %1 Closed Unexpectedly
bg: %1 затвори неочаквано

en: Please report this error to help improve this software.
bg: Моля, докладвайте за тази грешка, за да помогнете за подобряването на този софтуер.

en: Report &Bug
bg: Доклад и грешка

en: Test application for bugtracker manager lib
bg: Тестова програма за bugtracker manager lib

en: The KDE Crash Handler
bg: Програма за следене на грешки

en: The KDE Crash Handler gives the user feedback if a program has crashed.
bg: Програмата за описание на грешки събира данни и описание от потребителя при срив.

en: The debugger name passed to the parser factory
bg: Името на дебъгъра, предадено на парсера

en: The packages containing debug information for the following application and libraries are missing:
bg: Пакетите, съдържащи информация за отстраняване на грешки за следното приложение или библиотеки липсват:

[ctx: messagebox title]
en: Missing debug information packages
bg: Липсващи информационни пакети за отстраняване на грешки

[ctx: the minimum required length of a text was reached]
en: Minimum length reached
bg: Достигната е минимална дължина

[ctx: the minimum required length of a text wasn't reached yet]
en: Provide more information
bg: Има нужда от повече данни
