engrampa 1.25.0 - en to bg translation catalogue (334 entries)

en: %s Properties
bg: Свойства на %s

en: - Create and modify an archive
bg: — създаване и промяна на архив

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
bg: <i><b>Забележка:</b> паролата ще бъде използвана, за да се шифрират файлове, които вие добавяте към текущия архив и да дешифрирате такива, които разархивирате. Когато архивът бива затворен, паролата ще бъде изтрита.</i>

en: <span weight="bold" size="larger">Password required</span>
bg: <span weight="bold" size="larger">Изисква се парола</span>

en: A file named "%s" already exists.
    
    %s
bg: Вече има файл с име „%s“.
    
    %s

en: A folder named "%s" already exists.
    
    %s
bg: Вече има папка с име „%s“.
    
    %s

en: ARCHIVE
bg: АРХИВ

en: Actions
bg: Действия

en: Add Files
bg: Добавяне на файлове

en: Add Folder
bg: Добавяне на папка

en: Add a Folder
bg: Добавяне на папка

en: Add a _Folder…
bg: Добавяне на п_апка…

en: Add a folder to the archive
bg: Добавяне на папка към архива

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
bg: Добавяне на файлове, като се пита за името
                                        на архива, и спиране на програмата

en: Add files to an archive
bg: Добавяне на файловете към архив

en: Add files to the archive
bg: Добавяне на файлове към архив

en: Add files to the specified archive and quit the program
bg: Добавяне на файлове в избрания архив и
                                        спиране на програмата

en: Add only if _newer
bg: Добавяне, ако са по-_нови

en: Adding file:
bg: Добавяне на файл:

en: Adding files to "%s"
bg: Добавяне на файлове в „%s“

en: All Files
bg: Всички файлове

en: All Supported Files
bg: Всички поддържани файлове

en: All archives
bg: Всички архиви

en: All files
bg: Всички файлове

en: Allows to create and extract archives
bg: Позволява създаване на архиви и извличане на файлове от тях

en: An Archive Manager for the MATE desktop environment
bg: Мениджър на архивите за работната среда MATE

en: An error occurred while adding files to the archive.
bg: Възникна грешка при добавяне на файлове към архива.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
bg: Възникна грешка при изтриване на файлове от архива.

en: An error occurred while extracting files.
bg: Възникна грешка при разархивиране на файловете.

en: An error occurred while loading the archive.
bg: Възникна грешка при зареждане на архива.

en: An error occurred while saving the archive.
bg: Възникна грешка при запазване на архива.

en: An error occurred while testing archive.
bg: Възникна грешка при тестването на архива

en: An error occurred.
bg: Възникна грешка.

en: Another file with the same name already exists in "%s".
bg: Вече съществува файл със същото име в „%s“.

en: Application does not accept documents on command line
bg: Програмата не приема документи през командния ред

en: Archive Manager
bg: Работа с архиви

en: Archive created successfully
bg: Архивът е създаден успешно

en: Archive not created
bg: Архивът не е създаден

en: Archive not found
bg: Архивът не е открит

en: Archive size:
bg: Размер на архива:

en: Archive type not supported.
bg: Този вид архиви не се поддържа.

en: By Extension
bg: По разширение

en: Bzip2 compressed file
bg: Файл компресиран с bzip2

en: C_reate
bg: _Създаване

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
bg: В обекти от вида „Type=Link“ не може да се подават адреси на документи

en: Close the current archive
bg: Затваряне на текущия архив

en: Close the folders pane
bg: Затваряне на панела с папки

en: Command _Line Output
bg: _Изход на командния ред

en: Command exited abnormally.
bg: Командата спря неочаквано.

en: Command not found.
bg: Командата не е намерена.

en: Compress
bg: Компресиране

en: Compress...
bg: Компресиране…

en: Compression level
bg: Ниво на комрпесия

en: Compression level used when adding files to an archive. Possible values: very_fast, fast, normal, maximum.
bg: Нивото на компресия, което се използва при добавяне на файлове към архив. Възможни стойности: very_fast (много бързо), fast (бързо), normal (умерено), maximum (максимално).

en: Compression ratio:
bg: Ниво на компресия:

en: Content size:
bg: Размер на съдържанието:

en: Contents
bg: Ръководство

en: Copy the selection
bg: Копиране на избраното

en: Copying the extracted files to the destination
bg: Копиране на извлечените файлове в местоназначението

en: Copying the files to add to "%s"
bg: Копиране на файловете за добавяне в „%s“

en: Could not add the files to the archive
bg: Файловете на могат да бъдат добавени към архива

en: Could not create the archive
bg: Архивът не може да бъде създаден

en: Could not create the destination folder: %s.
bg: Папката не може да бъде създадена: %s

en: Could not delete the old archive.
bg: Старият архив не може да бъде изтрит.

en: Could not display help
bg: Неуспех при показването на ръководството

en: Could not display the folder "%s"
bg: Папката „%s“ не може да бъде показана

en: Could not find the volume: %s
bg: Томът не може да бъде открит: %s

en: Could not open "%s"
bg: „%s“ не може да бъде отворен

en: Could not open this file type
bg: Този вид файлове не могат да се отварят

en: Could not perform the operation
bg: Операцията не може да бъде извършена

en: Could not rename the file
bg: Файлът не може да бъде преименуван

en: Could not rename the folder
bg: Папката не може да бъде преименувана

en: Could not save the archive "%s"
bg: Неуспех при запазването на архива „%s“

en: Create _Archive
bg: Създаване на _архив

en: Create _Folder
bg: Създаване на _папка

en: Create a compressed archive with the selected objects
bg: Създаване на компресиран архив с избраните обекти

en: Create a new archive
bg: Създаване на нов архив

en: Create and modify an archive
bg: Създаване и промяна на архив

en: Create destination folder without asking confirmation
bg: Създаване на папката за файловете, без да
                                        се иска потвърждение

en: Creating "%s"
bg: Създаване на „%s“

en: Cu_t
bg: От_рязване

en: Cut the selection
bg: Отрязване на избраното

en: Debian package
bg: Debian пакет

en: Decompressing archive
bg: Разархивиране на компресирания файл

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
bg: Папка по подразбиране за командите „--add“
                                        и „--extract“

en: Default volume size
bg: Размер по подр. за том

en: Delete
bg: Изтриване

en: Delete the selection from the archive
bg: Изтриване на избраното от архива

en: Deleting files from "%s"
bg: Изтриване на файлове от „%s“

en: Deleting files from archive
bg: Изтриване на файлове в архива

en: Dese_lect All
bg: _Отмяна на избора на всичко

en: Deselect all files
bg: Отмяна на избора на всички файлове

en: Destination folder "%s" does not exist.
    
    Do you want to create it?
bg: Папката „%s“ не съществува.
    
    Искате ли да я създадете?

en: Disable connection to session manager
bg: Изключване на връзката с управлението на сесиите

en: Display path
bg: Изобразяване на пътя

en: Display size
bg: Изобразяване на размера

en: Display the Engrampa Manual
bg: Показване на ръководството на Engrampa

en: Display the Path column in the main window.
bg: Изобразяване на колоната за път в главния прозорец.

en: Display the Size column in the main window.
bg: Изобразяване на колоната за размер в главния прозорец.

en: Display the Time column in the main window.
bg: Изобразяване на колоната за време в главния прозорец.

en: Display the Type column in the main window.
bg: Изобразяване на колоната за тип в главния прозорец.

en: Display time
bg: Изобразяване на времето

en: Display type
bg: Изобразяване на типа

en: Do not e_xtract older files
bg: По-стари _файлове да не се разархивират

en: Do not overwrite newer files
bg: Да не се презаписват по-новите файлове

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
bg: Искате ли да добавите този файл към текущия архив или да го отворите като нов архив?

en: Do you want to create a new archive with these files?
bg: Искате ли да създадете нов архив с тези файлове?

en: E_xclude files:
bg: С _изключение на файлове:

en: Editors
bg: Редактори

en: Encrypt the archive header
bg: Криптиране на заглавната част на архива

en: Engrampa Archive Manager
bg: Работа с архиви Engrampa

en: Engrampa is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
bg: Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и косвените за ПРОДАЖБА или СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА. За подробности погледнете Общия публичен лиценз на GNU.

en: Engrampa is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
bg: Тази програма (Engrampa) е свободен софтуер. Можете да я разпространявате и/или променяте под условията на Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL), както е публикуван от Фондацията за свободен софтуер — версия 2 на лиценза или (по ваше решение) по-късна версия.

en: Enter the password for the archive '%s'.
bg: Въведете паролата за архива „%s“.

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
bg: С _изключение на папките, които са символни връзки

en: Extension(s)
bg: Разширение(я)

en: Extract
bg: Разархивиране

en: Extract Here
bg: Разархивиране тук

en: Extract To...
bg: Разархивиране в…

en: Extract archive
bg: Разархивиране на архив

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
bg: Разархивиране на архиви, като се пита за
                                        целевата папка, и спиране на програмата

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
bg: Разархивиране на архивите в определена
                                        папка и спиране на програмата

en: Extract files from the archive
bg: Разархивиране на файлове от архива

en: Extract the contents of the archives in the archive folder and quit the program
bg: Разархивиране на архивите в определена
                                        папка и спиране на програмата

en: Extract the selected archive
bg: Разархивиране на избрания архив

en: Extract the selected archive to the current position
bg: Разархивиране на избрания архив в текущата папка

en: Extracting file:
bg: Разархивиране на файл:

en: Extracting files from "%s"
bg: Извличане на файлове от „%s“

en: Extraction completed successfully
bg: Разархивирането завърши успешно

en: Extraction not performed
bg: Разархивирането не е изпълнено.

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: FOLDER
bg: ПАПКА

[ctx: File]
en: Date Modified
bg: Дата на промяна

[ctx: File]
en: Location
bg: Местоположение

[ctx: File]
en: Name
bg: Име

[ctx: File]
en: Name:
bg: Име:

[ctx: File]
en: New
bg: Нов

[ctx: File]
en: Save
bg: Запазване

[ctx: File]
en: Size
bg: Размер

[ctx: File]
en: Type
bg: Вид

en: File Format
bg: Формат на файла

en: File _Format: %s
bg: _Формат на файла: %s

en: File format not recognized
bg: Непознат формат на файл

en: File is not a valid .desktop file
bg: Файлът не е във формат .desktop

en: File not found.
bg: Файлът не е намерен.

en: Find:
bg: Търсене:

en: Find…
bg: Търсене…

en: Folder
bg: Папка

en: Folders
bg: Папки

en: Getting the file list
bg: Извличане на списъка с файлове

en: Go to the home location
bg: Отиване в личните файлове

en: Go to the next visited location
bg: Отиване в следващото посетено място

en: Go to the previous visited location
bg: Отиване в предишното посетено място

en: Go up one level
bg: Отиване едно ниво нагоре

en: How to sort files
bg: Как да се подреждат файловете

en: ID
bg: ИдПр

en: Include _files:
bg: _Включително файлове:

en: Information about the program
bg: Информация за програмата

en: Last Output
bg: Последен изход

en: Last modified:
bg: Последна промяна:

en: List Mode
bg: Режим на списъка

en: List of applications entered in the Open file dialog and not associated with the file type.
bg: Списък с приложения въведени в диалоговия прозорец "Отвори файл", които не са асоциирани с конкретен тип на файла.

en: Load Options
bg: Настройки на зареждането

en: Loading "%s"
bg: Зареждане на „%s“

en: Location
bg: Местоположение

en: Location:
bg: Местоположение:

en: MB
bg: МБ

en: Max history length
bg: Максимална дължина на историята

en: Max number of items in the Open Recents menu.
bg: Максимален брой елементи в менюто със скоро отворените файлове

en: Name "%s" is not valid because it contains at least one of the following characters: %s, please type other name.
bg: Името „%s“ не е правилно, тъй като съдържа поне един от следните знаци:: %s. Моля, въведете друго име.

en: Name column width
bg: Ширина на колоната за името

en: New name is the same as old one, please type other name.
bg: Новото име е същото като старото. Моля, въведете друго име.

en: New name is void, please type a name.
bg: Новото име е празно. Моля, въведете име.

en: New…
bg: Нов…

en: Not a launchable item
bg: Не е обект за стартиране

en: Number of files:
bg: Брой файлове:

en: Open
bg: Отваряне

en: Open _Recent
bg: Последно отвар_яни

en: Open a recently used archive
bg: Отваряне на скоро използван архив

en: Open archive
bg: Отваряне на архив

en: Open selected files with an application
bg: Отваряне на избрани файлове със зададена програма

en: Open the selected file
bg: Отваряне на избрания файл

en: Open the selected folder
bg: Отваряне на избраната папка

en: Open…
bg: Отваряне…

en: Over_write existing files
bg: Пре_записване на съществуващи файлове

en: Overwrite existing files
bg: Презаписване на съществуващите файлове

en: Pass_word…
bg: Паро_ла…

en: Password
bg: Парола

en: Paste Selection
bg: Поставяне на избраното

en: Paste the clipboard
bg: Поставяне от буфера за обмен

en: Please use a different name.
bg: Използвайте друго име.

en: Please wait…
bg: Моля, изчакайте…

en: Re-crea_te folders
bg: _Пресъздаване на папките

en: Reading "%s"
bg: Четене на „%s“

en: Recompressing archive
bg: Компресиране наново на архива

en: Recreate the folders stored in the archive
bg: Пресъздаване на папките в архива

en: Reload current archive
bg: Презареждане на текущия архив

en: Removing file:
bg: Премахване на файл:

en: Rename
bg: Преименуване

en: Rename the selection
bg: Преименуване на избраното

en: Replace _All
bg: Замяна на _всички

en: Replace file "%s"?
bg: Замяна на файла „%s“?

en: Reverse the list order
bg: Обръщане на подредбата на списъка

en: S_elect the files you want to update:
bg: _Изберете файловете, които искате да обновите:

en: Sa_ve Options
bg: Настройки за _запазване

en: Save As…
bg: Запазване _като…

en: Save Options
bg: Настройки за запазване

en: Save the current archive with a different name
bg: Запазване на текущия архив с друго име

en: Saving "%s"
bg: Запазване на „%s“

en: Select _All
bg: Избор на _всичко

en: Select all files
bg: Избиране на всички файлове

en: Session management options:
bg: Настройки на управлението на сесии:

en: Show archive properties
bg: Показване свойствата на архива

en: Show session management options
bg: Показване на настройките за управлението на сесиите

en: Show the _Files and Quit
bg: Показване на _файловете и изход

en: Show the application's version
bg: Показване на версията на програмата

en: Sort file list by file size
bg: Подреждане на файловете по размер

en: Sort file list by location
bg: Подреждане на файловете по местоположение

en: Sort file list by modification time
bg: Подреждане на файловете по датата на промяна

en: Sort file list by name
bg: Подреждане файловете по име

en: Sort file list by type
bg: Подреждане на файловете по вид

en: Sort type
bg: Тип на подреждането

en: Specify a password for this archive
bg: Определете парола за този архив

en: Specify file containing saved configuration
bg: Указване на файла със запазените настройки

en: Specify session management ID
bg: Указване на идентификатор за управлението на сесиите

en: Split into _volumes of
bg: _Разделяне на томове по

en: Starting %s
bg: Стартиране на %s

en: Stat_usbar
bg: Лента за с_ъстоянието

en: Stop current operation
bg: Спиране на текущата операция

en: Test Result
bg: Резултати от теста

en: Test whether the archive contains errors
bg: Тестване дали архивът съдържа грешки

en: Testing "%s"
bg: Проверка на „%s“

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
bg: Архивът вече съществува. Искате ли да го презапишете?

en: The default size for volumes.
bg: Размерът по подразбиране за томовете.

en: The default width of the name column in the file list.
bg: Ширината по подразбиране на колоната за името във списъка с файловете.

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
bg: Името „%s“ не е валидно, защото съдържа знаците: %s
    
    %s

en: The program was not able to find out the file format you want to use for `%s'. Please make sure to use a known extension for that file or manually choose a file format from the list below.
bg: Програмата не може да открие формата на файл, който искате да използвате за „%s“. Или ползвайте известно разширение за този формат на файл, или задайте формата ръчно.

en: There is no command installed for %s files.
    Do you want to search for a command to open this file?
bg: Не е инсталирана команда за файловете от вида %s.
    Искате ли да потърсите команда за отварянето им?

en: There was an internal error trying to search for applications:
bg: Вътрешна грешка при търсенето на програми:

en: This archive type cannot be modified
bg: Този архив не може да бъде променен

en: Type:
bg: Вид:

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
bg: Непозната версия на файла: %s

en: Unrecognized launch option: %d
bg: Непозната опция при стартиране: %d

en: Update the file "%s" in the archive "%s"?
bg: Да се обнови ли файлът „%s“ в архива „%s“?

en: Update the files in the archive "%s"?
bg: Да се обновят ли файловете в архива „%s“?

en: Use MIME icons
bg: Използване на иконки за MIME

en: View All _Files
bg: По_казване на всички файлове

en: View as a F_older
bg: И_зглед като папка

en: View statusbar
bg: Показване на лентата за състоянието

en: View the folders pane
bg: Показване на панела с папки

en: View the main toolbar
bg: Показване на главната лента с инструменти

en: View the output produced by the last executed command
bg: Разглеждане на изхода от последната изпълнена команда

en: View the statusbar
bg: Показване на лентата за състоянието

en: View toolbar
bg: Показване на лентата с интрументите

en: What criteria must be used to arrange files. Possible values: name, size, type, time, path.
bg: Какъв критерий да се използва за подреждането на файловете. Възможни стойности: name(име), size(размер), type(тип), time(време), path(път).

en: Whether to display the folders pane.
bg: Дали да се показва панела с папките.

en: Whether to display the statusbar.
bg: Дали да се показва лентата за състоянието.

en: Whether to display the toolbar.
bg: Дали да се показва лентата с инструментите.

en: Whether to encrypt the archive header. If the header is encrypted the password will be required to list the archive content as well.
bg: Дали да се криприра заглавната част на архива. Ако заглавната част е криптирана, паролата ще се изисква и за показване на съдържанието на архива.

en: Whether to sort in ascending or descending direction. Possible values: ascending, descending.
bg: Подреждане по възходящ или низходящ ред. Възможи стойности: ascending(възходящ), descending(низходящ).

en: Whether to view all files in the archive (all_files), or view the archive as a folder (as_folder).
bg: Дали да се виждат всички файлове в архива (all_files) или архива да се вижда като папка (as_folder).

en: You can't add an archive to itself.
bg: Не можете да добавяте архив към него самия.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
bg: Нямате права да създавате архиви в тази папка

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
bg: Нямате необходимите привилегии, за да създадете архив в целевата папка.

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
bg: Нямате необходимите права да разархивирате архиви в папката „%s“

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
bg: Нямате права за четене на файловете в папката „%s“

en: You don't have the right permissions.
bg: Нямате необходимите права.

en: You have to specify an archive name.
bg: Трябва да въведете име на архива.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Engrampa; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA  02110-1301 USA
bg: Трябва да сте получили копие от Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL) заедно с тази програма. Ако не сте, пишете до Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin St, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: [read only]
bg: [само за четене]

en: _About
bg: _Относно…

en: _About Archive Manager
bg: _Относно програмата за работа с архиви

en: _Add
bg: _Добавяне

en: _Add Files…
bg: Добавяне на _файлове…

en: _All files
bg: _Всички файлове

en: _Archive
bg: _Архив

en: _Arrange Files
bg: По_дреждане на файлове

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Copy
bg: _Копиране

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: _Destination folder:
bg: Папка, в която да се _разархивира:

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Encrypt the file list
bg: _Шифриране и на списъка с файлове

en: _Encrypt the file list too
bg: Шифриране и на _списъка с файлове

en: _Exclude folders:
bg: С изключение на _папки:

en: _Extract
bg: _Разархивиране

en: _Extract…
bg: _Разархивиране…

en: _Filename:
bg: _Име на файл:

en: _Files:
bg: _Файлове:

en: _Folders
bg: П_апки

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Include subfolders
bg: _Включително подпапки

en: _Last Output
bg: Последен из_ход

en: _Load Options
bg: _Настройки за зареждане

en: _Location:
bg: _Местоположение:

en: _New file name:
bg: Име на новия _файл:

en: _New folder name:
bg: Име на новата _папка:

en: _OK
bg: _Добре

en: _Open
bg: О_тваряне

en: _Open With…
bg: Отваряне _с…

en: _Open the Archive
bg: _Отваряне на архив

en: _Options Name:
bg: Име на _настройката:

en: _Other Options
bg: _Други настройки

en: _Overwrite
bg: _Презаписване

en: _Password:
bg: _Парола:

en: _Paste
bg: _Поставяне

en: _Properties
bg: С_войства

en: _Quit
bg: _Изход

en: _Refresh
bg: О_бновяване

en: _Remove
bg: _Премахване

en: _Rename
bg: П_реименуване

en: _Rename…
bg: П_реименуване…

en: _Replace
bg: _Замяна

en: _Reset Options
bg: _Ползване на стандартните настройки

en: _Reversed Order
bg: _Обратен ред

en: _Save
bg: _Запазване

en: _Search Command
bg: _Команда за търсене

en: _Selected files
bg: _Избрани файлове

en: _Show the Files
bg: _Показване на файловете

en: _Skip
bg: _Пропускане

en: _Stop
bg: Сп_иране

en: _Test Integrity
bg: _Изпробване на архива

en: _Toolbar
bg: _Лента с инструменти

en: _Update
bg: _Обновяване

en: _View
bg: _Изглед

en: by T_ype
bg: по _вид

en: by _Date Modified
bg: по _дата на промяна

en: by _Location
bg: по _местоположение

en: by _Name
bg: по _име

en: by _Size
bg: по _размер

en: example: *.o; *.bak
bg: (пример: *.txt; *.doc)

en: example: *.txt; *.doc
bg: (напр.: *.txt; *.doc)

en: if TRUE will display icons depending on the file type (slower), otherwise will use always the same icon for all files (faster).
bg: Ако е ВЯРНО, ще изобрази иконките в зависимост от типа на файла (по-бавно), а в противен случай ще използва една и съща иконка за всички файлове (по-бързо).
