gparted master - en to bg translation catalogue (403 entries)

en:   Failure to boot is most likely to occur if you move the GNU/Linux partition containing /boot, or if you move the Windows system partition C:.
bg:   Проблем при стартиране е най-вероятно да се появи, ако преместите дял на ГНУ/Линукс, който съдържа папката „/boot“ или ако преместите системния дял на Уиндоус, който съдържа „C:“.

en: # Temporary file created by gparted.  It may be deleted.
bg: # Временен файл създаден с gparted. Може да бъде изтрит.

en: #%1: %2 (%3 MiB)
bg: #%1: %2 (%3 MiB)

en: %1 (%2 B) copied
bg: копирани са %1 (%2 B)

en: %1 (%2 B) read
bg: прочетени са %1 (%2 B)

en: %1 - GParted
bg: %1 — Редактор на дялове

en: %1 B
bg: %1 B

en: %1 GiB
bg: %1 GiB

en: %1 KiB
bg: %1 KiB

en: %1 MiB
bg: %1 MiB

en: %1 TiB
bg: %1 TiB

en: %1 active
bg: %1 — активен

en: %1 not active
bg: %1 — неактивен

en: %1 not active and exported
bg: %1 е неактивен, но е експортиран

en: %1 of %2 copied
bg: копирани са %1 от %2

en: %1 of %2 copied (%3 remaining)
bg: копирани са %1 от %2 (остават %3)

en: %1 of %2 operations completed
bg: Завършени са %1 от общо %2 действия

en: %1 of %2 read
bg: прочетени са %1 от %2

en: %1 of %2 read (%3 remaining)
bg: прочетени са %1 от %2 (остават %3)

en: %1 of unallocated space within the partition.
bg: %1 незаделено място в дяла.

en: %1 operation is currently pending for partition %2. | %1 operations are currently pending for partition %2.
bg[0]: Предстои %1 действие върху дяла %2.
bg[1]: Предстоят %1 действия върху дяла %2.

en: %1 operation is currently pending. | %1 operations are currently pending.
bg[0]: Предстои %1 действие.
bg[1]: Предстоят %1 действия.

en: %1 operation pending | %1 operations pending
bg[0]: %1 предстоящо действие
bg[1]: %1 предстоящи действия

en: %1 partition is currently active on device %2. | %1 partitions are currently active on device %2.
bg[0]: %1 дял е активен върху устройството %2.
bg[1]: %1 дяла са активни върху устройството %2.

en: %1 seconds
bg: %1 секунди

en: %1 warning | %1 warnings
bg[0]: %1 предупреждение
bg[1]: %1 предупреждения

en: (Half new UUID - will be randomly generated)
bg: (Наполовина нов UUID — случайно генериран)

en: (New UUID - will be randomly generated)
bg: (Нов UUID — случайно генериран)

en: A %1 file system requires a partition of at least %2.
bg: Файлова система %1 изисква дял с размер поне %2.

en: A full disk scan is needed to find file systems.
bg: За откриването на файлови системи ще се извърши пълно прочитане на диска.

en: A new partition table cannot be created when there are active partitions.
bg: Не може да се създава нова таблица за дялове, когато има активни дялове.

en: A new partition table cannot be created when there are pending operations.
bg: Не може да се създава нова таблица за дялове, когато предстоят действия.

en: A partition cannot have a length of %1 sectors
bg: Дял не може да има дължина %1 сектора

en: A partition table is required before partitions can be added.
bg: Преди да се добавят дялове трябва да се създаде таблица за дялове.

en: A partition with a %1 file system has a maximum size of %2.
bg: Дял с файлова система %1 има максимален размер %2.

en: A partition with used sectors (%1) greater than its length (%2) is not valid
bg: Дял с повече заети сектори (%1) от размера му (%2) е невалиден

en: Activating swap on %1
bg: Включване на виртуалната памет върху %1

en: Active
bg: активен

en: Active partitions are those that are in use, such as a mounted file system, or enabled swap space.
bg: Активни дялове са използваните като монтираните файлови системи или тези с включена виртуалната памет.

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: After deletion this partition is no longer available for copying.
bg: След изтриване този дял не може да се копира.

en: After the scan you can mount any discovered file systems and copy the data to other media.
bg: След това действие ще може да монтирате откритите файлови системи и да копирате данните в тях на друг носител

en: Align to:
bg: Подравняване по:

en: All mounted views will be unmounted when you close this dialog.
bg: При затварянето на този прозорец всички файлови системи ще бъдат демонтиран.

en: All operations successfully completed
bg: Всички действия завършиха успешно

en: An error occurred reading LVM2 configuration!
bg: Възникна грешка по време прочитането на настройките на LVM2!

en: An error occurred while applying the operations
bg: Възникна грешка по време на извършването на действията

en: An error occurred while creating a temporary directory for use as a mount point.
bg: Възникна грешка при създаването на временната папка за точка за монтиране.

en: An error occurred while creating the read-only view.
bg: Възникна грешка при създаването на изгледа с права само за четене.

en: Apply All Operations
bg: Прилагане на всички действия

en: Apply operations to device
bg: Прилагане

en: Applying pending operations
bg: Прилагане на предстоящите действия

en: Are you sure you want to apply the pending operations?
bg: Да се приложат ли предстоящите действия?

en: Are you sure you want to cancel the current operation?
bg: Сигурни ли сте, че искате да прекратите текущото действие?

en: Are you sure you want to delete %1?
bg: Сигурни ли сте, че искате да изтриете %1?

en: Available
bg: Достъпно

en: Because of this some operations may be unavailable.
bg: Затова някои действия ще бъдат недостъпни.

en: Busy (At least one logical partition is mounted)
bg: зает (поне един логически дял е монтиран)

en: C_heck
bg: Про_верка

en: Cancel
bg: Отмяна

en: Cancel Operation
bg: Прекратяване на действието

en: Canceling an operation might cause SEVERE file system damage.
bg: Прекратяването на действие може СЕРИОЗНО да повреди файловата система.

en: Cannot format this file system to %1.
bg: Тази файлова система не може да се форматира като %1.

en: Changing the UUID might invalidate the Windows Product Activation (WPA) key.
bg: Промяната на идентификатора UUID може да направи ключа за активиране на Уиндоус (WPA) невалиден.

en: Changing the UUID on external storage media and non-system partitions is usually safe, but guarantees cannot be given.
bg: Обикновено промяната на идентификатора на външно или несистемно устройство е безопасно действие. За жалост няма пълна гаранция за това.

en: Check
bg: Проверка

en: Check and repair file system (%1) on %2
bg: Проверка и поправка на файлова система (%1) на %2

en: Clear Partition Label on %1
bg: Изчистване на етикета на дял на %1

en: Clear partition label on %1
bg: Изчистване на етикета на %1

en: Command gpart was not found
bg: Командата gpart не е открита

en: Completed Operations:
bg: Завършени действия:

en: Confirming %1
bg: Потвърждаване на %1

en: Continue Operation
bg: Продължаване на действието

en: Copy
bg: Копиране

en: Copy %1 to %2
bg: Копиране на %1 в %2

en: Copy %1 to %2 (start at %3)
bg: Копиране на %1 в %2 (начало при %3)

en: Copy the selected partition to the clipboard
bg: Копиране на избрания дял в буфера

en: Could not activate swap
bg: Виртуалната памет не може да се включи

en: Could not add this operation to the list.
bg: Това действие не може да се добави в списъка.

en: Could not deactivate swap
bg: Неуспех при изключването на виртуалната памет

en: Could not mount %1 on %2
bg: %1 не може да се монтира върху %2

en: Could not unmount %1
bg: %1 не може да се демонтира

en: Create
bg: Създаване

en: Create %1 #%2 (%3, %4) on %5
bg: Създаване на %1 № %2 (%3, %4) на %5

en: Create a new partition in the selected unallocated space
bg: _Създаване на нов дял в избраното незаделено място

en: Create as:
bg: Създаване като:

en: Create new Partition
bg: Създаване на нов дял

en: Create partition table on %1
bg: Създаване на таблица с дялове на %1

en: Create, reorganize, and delete partitions
bg: Създаване, подреждане и изтриване на дялове

en: Created directory %1
bg: Създадена е папка %1

en: Cylinder
bg: Цилиндър

en: Cylinders:
bg: Цилиндри:

en: Data found
bg: Открити са данни

en: Data found with inconsistencies
bg: Открити са повредени данни

en: Deactivating swap on %1
bg: Изключване на виртуалната памет върху %1

en: Default is to create an MS-DOS partition table.
bg: Стандартно се създава таблица на дяловете във формат MS-DOS.

en: Delete %1 (%2, %3)
bg: Изтриване на %1 (%2, %3)

en: Delete %1 (%2, %3) from %4
bg: Изтриване на %1 (%2, %3) от %4

en: Delete the selected partition
bg: Изтриване на избрания дял

en: Depending on the number and type of operations this might take a long time.
bg: Това може да отнеме много време според броя и вида на действията.

en: Details
bg: Подробности

en: Device --> Create Partition Table.
bg: Устройство → Създаване на таблица за дялове.

en: Device Information
bg: Информация за устройство

en: Device _Information
bg: _Информация за устройство

en: Do you want to continue?
bg: Искате ли да продължите?

en: Do you want to try to deactivate the following mount points?
bg: Искате ли да изключите следните точки на монтиране?

en: Documentation is available at the project web site.
bg: Документацията е достъпна в уеб сайта на проекта.

en: Documentation is not available.
bg: Документацията липсва.

en: ERROR
bg: ГРЕШКА

en: EXECUTING
bg: ИЗПЪЛНЯВАНЕ

en: Editing partitions has the potential to cause LOSS of DATA.
bg: При редактирането на дялове може да ЗАГУБИТЕ ДАННИ.

en: Either the file system can not be mounted (like swap), or there are inconsistencies or errors in the file system.
bg: Или файловата система не е предназначена за монтиране (а примерно за странициране) или е повредена и има грешки.

en: Error
bg: Грешка

en: Error trying to open %1
bg: Грешка при отваряне на %1

en: Error trying to seek to position 0x1c in %1
bg: Грешка при опит да се намери позицията 0x1c в %1

en: Error trying to write to boot sector in %1
bg: Грешка при опит за запис в зареждащия сектор на %1

en: Error while creating partition table.
bg: Грешка при създаване на таблицата с дялове.

en: Error while reading block at sector %1
bg: Грешка при четене на блок от сектор %1

en: Error while writing block at sector %1
bg: Грешка при запис на блок в сектор %1

en: Error:
bg: Грешка:

en: Extended Partition
bg: разширен дял

en: Failed creating read-only view
bg: Неуспешно създаване на прегледа за четене

en: Failed creating temporary directory
bg: Неуспешно създаване на временна папка

en: Failed to set the number of hidden sectors to %1 in the NTFS boot record.
bg: Неуспешен опит да се зададе броят скрити сектори на %1 в зареждащия сектор на NTFS.

en: File System
bg: Файлова система

en: File System Support
bg: Поддържани файлови системи

en: File system:
bg: Файлова система:

en: File systems
bg: Файлови системи

en: File systems found on %1
bg: Открити са файлови системи в устройството %1

en: First sector:
bg: Първи сектор:

en: Fix
bg: Поправяне

en: Flags
bg: Флагове

en: Flags:
bg: Флагове:

en: Format %1 as %2
bg: Форматиране на %1 като %2

en: Free space following (MiB):
bg: Свободно място отзад (MiB):

en: Free space preceding (MiB):
bg: Свободно място отпред (MiB):

en: GNOME Partition Editor
bg: Редактор на дялове за GNOME

en: GParted Details
bg: Доклад от редактора на дялове

en: GParted Partition Editor
bg: Редактор на дялове на дискове за GNOME

en: GParted requires libparted version 2.2 or higher to support devices with sector sizes larger than 512 bytes.
bg: GParted изисква библиотеката libparted, версия поне 2.2, за поддръжката на устройства с размер на сектора над 512 байта.

en: Grow
bg: Уголемяване

en: Grow %1 from %2 to %3
bg: Уголемяване на %1 от %2 на %3

en: Heads:
bg: Глави:

en: IMPORTANT
bg: ВАЖНО

en: INFO
bg: ИНФОРМАЦИЯ

en: If you want more partitions you should first create an extended partition. Such a partition can contain other partitions. Because an extended partition is also a primary partition it might be necessary to remove a primary partition first.
bg: Ако искате повече дялове, първо трябва да създадете разширен дял. Той може да съдържа други дялове. Понеже разширеният дял е също и основен, може да се наложи първо да премахнете някой от основните дялове.

en: If you want support, you need to provide the saved details!
bg: Ако искате поддръжка, трябва да предоставите запазените данни!

en: Ignore
bg: Пренебрегване

en: Ignoring device %1 with logical sector size of %2 bytes.
bg: Пренебрегване на устройство %1 с размер на логическия сектор — %2 байта.

en: In an attempt to avoid invalidating the WPA key, on NTFS file systems only half of the UUID is set to a new random value.
bg: Само половината от идентификатора на дяла се задава да е нова, случайна стойност, за да се избегне унищожаване на валидността на ключа за активиране на Уиндоус.

en: Information about %1
bg: Информация относно %1

en: It is not possible to create more than %1 primary partition | It is not possible to create more than %1 primary partitions
bg[0]: Невъзможно е да се създадат повече от %1 основен дял.
bg[1]: Невъзможно е да се създадат повече от %1 основни дяла.

en: It is recommended that you do not use any overlapping file systems to avoid disturbing existing data.
bg: Препоръчително е да не ползвате застъпените файлови системи, за да избегнете повреждането на съществуващите данни.

en: Label
bg: Етикет

en: Label operation failed:  Unable to create temporary file %1.
bg: Неуспешно задаване на етикет: не може да се създаде временният файл %1.

en: Label operation failed:  Unable to write to temporary file %1.
bg: Неуспешно задаване на етикет: не може да се пише във временния файл %1.

en: Label:
bg: Етикет:

en: Last sector:
bg: Последен сектор:

en: Legend
bg: Легенда

en: Libparted Bug Found!
bg: Открита е програмна грешка в libparted!

en: Libparted Error
bg: Грешка от libparted

en: Libparted Information
bg: Информация от libparted

en: Libparted Warning
bg: Предупреждение от libparted

en: Linux Unified Key Setup encryption is not yet supported.
bg: Все още не се поддържа шифриране с Linux Unified Key Setup.

en: Logical Partition
bg: логически дял

en: M_anage Flags
bg: Ф_лагове

en: Manage flags on %1
bg: Флагове на %1

en: Maximum size: %1 MiB
bg: Максимален размер: %1 MiB

en: Minimum size: %1 MiB
bg: Минимален размер: %1 MiB

en: Model:
bg: Модел:

en: Most likely other partitions are also mounted on these mount points. You are advised to unmount them manually.
bg: Най-вероятно и други дялове са монтирани върху тези точки на монтиране. Препоръчително е да ги демонтирате ръчно.

en: Mount Point
bg: Точка на монтиране

en: Mounted on %1
bg: монтиран като %1

en: Move
bg: Преместване

en: Move %1 to the left
bg: Преместване на %1 наляво

en: Move %1 to the left and grow it from %2 to %3
bg: Преместване на %1 наляво и уголемяване от %2 на %3

en: Move %1 to the left and shrink it from %2 to %3
bg: Преместване на %1 наляво и смаляване от %2 на %3

en: Move %1 to the right
bg: Преместване на %1 надясно

en: Move %1 to the right and grow it from %2 to %3
bg: Преместване на %1 надясно и уголемяване от %2 на %3

en: Move %1 to the right and shrink it from %2 to %3
bg: Преместване на %1 надясно и смаляване от %2 на %3

en: Moving a partition might cause your operating system to fail to boot.
bg: Преместването на дял може да попречи на стартирането на операционната ви система.

en: Moving a partition might take a very long time to apply.
bg: Преместването на дял може да отнеме много време.

en: N/A
bg: НЕДОСТЪПНО

en: New
bg: Нов

en: New Partition #%1
bg: Нов дял № %1

en: New UU_ID
bg: Нов _идентификатор (UUID)

en: New size (MiB):
bg: Нов размер (MiB):

en: No
bg: Не

en: No devices detected
bg: Няма открити устройства

en: No file systems found on %1
bg: На %1 не е открита файлова система

en: No partition table found on device %1
bg: На %1 не е намерена таблица с дялове

en: None
bg: Без подравняване

en: Not Available
bg: Недостъпно

en: Not active
bg: неактивен

en: Not active (Not a member of any volume group)
bg: неактивен (не е член на никоя група)

en: Not all actions are available on all file systems, in part due to the nature of file systems and limitations in the required software.
bg: Някои действия не са достъпни за всички файлови системи. Това се дължи на самата файлова система или ограниченията в използваните програми.

en: Not busy (There are no mounted logical partitions)
bg: незает (не са монтирани логически дялове)

en: Not mounted
bg: немонтиран

en: Ok
bg: Добре

en: On FAT and NTFS file systems, the Volume Serial Number is used as the UUID. Changing the Volume Serial Number on the Windows system partition, normally C:, might invalidate the WPA key. An invalid WPA key will prevent login until you reactivate Windows.
bg: Серийният номер на дяловете, съдържащи файлови системи FAT и NTFS, служи като идентификатор (UUID). Промяната на номера на системния дял, който най-често отговаря на „C:“, може да унищожи валидността на ключа за Уиндоус. Този проблем ще ви попречи да влезете в системата под Уиндоус, докато не активирате на Уиндоус отново.

en: One or more Physical Volumes belonging to the Volume Group is missing.
bg: Поне един физически том от групата липсва.

en: Operation cancelled
bg: Действието е прекратено

en: Partition
bg: Дял

en: Partition --> Check.
bg: Дял → Проверка.

en: Partition Editor
bg: Редактор на дялове

en: Partition copy action skipped because %1 file system does not contain data
bg: Действието по копиране на дяла се прескача, защото файловата система %1 е празна.

en: Partition move action skipped because %1 file system does not contain data
bg: Действието по преместване на дяла се прескача, защото файловата система %1 е празна.

en: Partition table:
bg: Таблица с дялове:

en: Paste %1
bg: Поставяне на %1

en: Paste the partition from the clipboard
bg: Поставяне на дяла от буфера

en: Path:
bg: Път:

en: Pending _Operations
bg: _Предстоящи действия

en: Please unmount any logical partitions having a number higher than %1
bg: Демонтирайте всички логически дялове с номер над %1

en: Primary Partition
bg: основен дял

en: Quit GParted?
bg: Затваряне на Редактора на дялове?

en: Removed directory %1
bg: Изтрита е папка %1

en: Required Software
bg: Необходим софтуер

en: Rescan For Supported Actions
bg: Повторна проверка за поддържани действия

en: Resize
bg: Преоразмеряване

en: Resize %1
bg: Преоразмеряване на %1

en: Resize/Move
bg: Преоразмеряване/преместване

en: Resize/Move %1
bg: Преоразмеряване/преместване на %1

en: Resize/Move the selected partition
bg: Преоразмеряване/преместване на избрания дял

en: Retry
bg: Нов опит

en: Root privileges are required for running GParted
bg: Нужни са права на системен администратор (root), за да бъде пуснат Редакторът на дялове

en: SUCCESS
bg: УСПЕХ

en: Save Details
bg: Запазване на доклад

en: Scanning %1
bg: Проверка на %1

en: Scanning all devices...
bg: Проверка на всички устройства…

en: Search disk for file systems
bg: Търсене на файлови системи по диска

en: Search for file systems on %1
bg: Търсене на файлови системи на %1

en: Searching %1 partitions
bg: Търсене на дяловете върху %1

en: Searching for file systems on %1
bg: Търсене на файлови системи на %1

en: Sector size:
bg: Размер на сектора:

en: Sectors/track:
bg: Сектори/писта:

en: See %1 for more information.
bg: За повече информация вижте %1.

en: See the details for more information.
bg: За повече информация вижте доклада.

en: Select new partition table type:
bg: Избор на вида на новата таблица с дялове:

en: Set Partition Label "%1" on %2
bg: Задаване на етикета на дял „%1“ на %2

en: Set UUID on %1 to a new, random value
bg: Задаване на идентификатора на %1 на нова, случайна стойност

en: Set a new random UUID on %1 file system on %2
bg: Задаване на идентификатора на файловата система %1 върху %2 на нова, случайна стойност

en: Set half of the UUID on %1 to a new, random value
bg: Задаване на половината от идентификатора на %1 на нова, случайна стойност

en: Set half the UUID to a new random value on %1 file system on %2
bg: Задаване на половината от идентификатора на файловата система %1 върху %2 на нова, случайна стойност

en: Set partition label on %1
bg: Задаване на етикет на %1

en: Set partition label to "%1" on %2
bg: Промяна на етикета на %2 да е „%1“

en: Shrink
bg: Смаляване

en: Shrink %1 from %2 to %3
bg: Смаляване на %1 от %2 на %3

en: Since GParted is a powerful tool capable of destroying partition tables and vast amounts of data, only root may run it.
bg: Редакторът на дялове е мощен инструмент, който може да унищожава таблици на дялове и огромни количества данни. Само администратор може да го изпълни.

en: Size
bg: Размер

en: Size:
bg: Размер:

en: Some or all of the details might be missing or incorrect.
bg: Някои данни може да са грешни или да липсват.

en: Status:
bg: Състояние:

en: The 'View' buttons create read-only views of each file system.
bg: Бутонът „Изглед“ създава изгледи към файловата система с права само за четене.

en: The cause might be a missing software package.
bg: Причината може да е липсващ софтуерен пакет.

en: The data in %1 will be lost if you apply this operation.
bg: Данните в %1 ще бъдат загубени, ако приложите тази операция.

en: The device entry %1 is missing
bg: Записът за устройството %1 липсва

en: The disk scan by gpart did not find any recognizable file systems on this disk.
bg: Пълното прочитане на диска чрез gpart не откри данни приличащи на файлови системи.

en: The file system is damaged
bg: Файловата система е повредена

en: The file system is mounted on:
bg: Файловата система е монтирана на:

en: The file system is unknown to GParted
bg: Файловата система е непозната на Редактора на дялове

en: The following list of software packages is required for %1 file system support:  %2.
bg: За поддръжката на файловата система %1 са необходими следните пакети: %2.

en: The mount action cannot be performed if an operation is pending for the partition.
bg: Дялът не може да се монтира, когато върху него предстои да се извърши действие.

en: The partition could not be unmounted from the following mount points:
bg: Дялът не може да бъде демонтиран от следните точки на монтиране:

en: The scan might take a very long time.
bg: Това може да отнеме много време.

en: The swapon action cannot be performed if an operation is pending for the partition.
bg: Виртуалната памет върху дяла не може да се включи, когато върху него предстои да се извърши действие.

en: There is no file system available (unformatted)
bg: Липсва файлова система (неформатиран дял)

en: This build of gparted is configured without documentation.
bg: Това издание на Редактора на дялове е създадено без документация.

en: This chart shows the actions supported on file systems.
bg: Тази класация показва действията поддържани от файловата система.

en: This feature uses gpart. Please install gpart and try again.
bg: Това действие изисква командата gpart. Инсталирайте я и опитайте отново.

en: To create a new partition table choose the menu item:
bg: За да създадете нова таблица за дяловете, изберете следното:

en: To grow the file system to fill the partition, select the partition and choose the menu item:
bg: За да уголемите файловата система до запълване на дяла, изберете дяла и изберете следното:

en: Total sectors:
bg: Общо сектори:

en: Unable to delete %1!
bg: %1 не може да се изтрие!

en: Unable to detect file system! Possible reasons are:
bg: Не може да се открие файловата система! Възможните причини са:

en: Unable to find mount point
bg: Не може да се намери точка за монтиране

en: Unable to open GParted Manual help file.
bg: Файлът с помощта на редактора на дялове (GParted) не може да бъде отворен.

en: Unable to open the default file manager
bg: Стандартният файлов мениджър не може да бъде стартиран

en: Unable to read the contents of this file system!
bg: Не може да се прочете съдържанието на файловата система!

en: Unallocated:
bg: Незаделени:

en: Undo Last Operation
bg: Отмяна на последното действие

en: Unmounting %1
bg: Демонтиране на %1

en: Unused
bg: Свободни

en: Unused:
bg: Свободни:

en: Use Partition menu options, such as unmount or swapoff, to deactivate all partitions on this device before creating a new partition table.
bg: Използвайте менюто „Редактиране“, за да отмените, изчистите или приложите всички действия, преди да създадете новата таблица.

en: Use the Edit menu to either clear or apply all operations before creating a new partition table.
bg: Използвайте менюто „Редактиране“, за да изчистите или приложите всички действия, преди да създадете новата таблица.

en: Use the Edit menu to undo, clear, or apply operations before using mount with this partition.
bg: Използвайте менюто „Редактиране“, за да отмените, изчистите или приложите всички действия, преди да включите монтирате дяла.

en: Use the Edit menu to undo, clear, or apply operations before using swapon with this partition.
bg: Използвайте менюто „Редактиране“, за да отмените, изчистите или приложите всички действия, преди да включите виртуалната памет върху дяла.

en: Used
bg: Използвани

en: Used:
bg: Използвани:

en: View
bg: Изглед

en: WARNING!: The file systems marked with (!) are inconsistent.
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ!: Файловите системи отбелязани с „!“ са повредени.

en: WARNING:  This will ERASE ALL DATA on the ENTIRE DISK %1
bg: ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: Това ще ИЗТРИЕ ВСИЧКИ ДАННИ на ДИСК %1

en: Warning:
bg: Предупреждение:

en: Warning: The detected file system area overlaps with at least one existing partition.
bg: Предупреждение: областта заета от откритата файлова система се застъпва с поне един съществуващ дял.

en: Yes
bg: Да

en: You are advised to backup your data before proceeding.
bg: Препоръчително е да направите резервно копие на данните, преди да продължите.

en: You can learn how to repair the boot configuration in the GParted FAQ.
bg: Можете да научите как да коригирате проблеми при стартирането от ЧЗВ на GParted.

en: You have pasted into an existing partition.
bg: Поставихте върху съществуващ дял.

en: You have queued an operation to move the start sector of partition %1.
bg: Поставихте преместване на началния сектор на дяла %1 в опашката за изпълнение.

en: You might encounter errors trying to view these file systems.
bg: При разглеждането им може да получите грешки.

en: You might try the following command to correct the problem:
bg: Можете да пробвате да поправите проблема със следната команда:

en: You should NOT modify any LVM2 PV partitions.
bg: Не променяйте никой физически дял от LVM2.

en: _Apply All Operations
bg: _Прилагане на всички действия

en: _Attempt Data Rescue
bg: _Опит за спасяването на данните

en: _Clear All Operations
bg: _Изчистване на всички действия

en: _Contents
bg: _Съдържание

en: _Create Partition Table
bg: _Създаване на таблица за дялове

en: _Device
bg: _Устройство

en: _Devices
bg: _Устройства

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _File System Support
bg: Поддръжка на _файлови системи

en: _Format to
bg: _Форматиране като

en: _GParted
bg: _Основни

en: _Help
bg: Помо_щ

en: _Label
bg: _Етикет

en: _Mount
bg: _Монтиране

en: _Mount on
bg: _Монтиране в

en: _New
bg: _Нов

en: _Partition
bg: _Дял

en: _Refresh Devices
bg: _Обновяване на устройствата

en: _Resize/Move
bg: П_реоразмеряване/преместване

en: _Save Details
bg: _Запазване на доклад

en: _Swapoff
bg: Из_ключване на виртуалната памет

en: _Swapon
bg: В_ключване на виртуалната памет

en: _Undo Last Operation
bg: _Отмяна на последното действие

en: _Unmount
bg: _Демонтиране

en: _View
bg: _Изглед

en: calculate new size and position of %1
bg: изчисляване на нов размер и позиция на %1

en: calibrate %1
bg: калибриране на %1

en: check file system on %1 for errors and (if possible) fix them
bg: проверка на файловата система на %1 за грешки и поправка, ако е възможно

en: checking is not available for this file system
bg: проверката не е достъпна за тази файлова система

en: copy %1
bg: копиране на %1

en: copy %1 using a block size of %2
bg: копиране на %1 при размер на блока %2

en: copy file system of %1 to %2
bg: копиране на файловата система от %1 на %2

en: copy of %1
bg: копиране на %1

en: create empty partition
bg: създаване на празен дял

en: create missing %1 entries
bg: създаване на липсващите записи в %1

en: create new %1 file system
bg: създаване на нова файлова система %1

en: delete %1 entry
bg: изтриване на записа в %1

en: delete affected %1 entries
bg: изтриване на засегнатите записи в %1

en: delete partition
bg: изтриване на дял

en: end: %1
bg: край: %1

en: finding optimal block size
bg: изчисляване на оптималeн размер на блоковете

en: grow file system
bg: уголемяване на файлова система

en: grow file system to fill the partition
bg: уголемяване на файловата система до запълване на дяла

en: grow partition from %1 to %2
bg: уголемяване на дял от %1 на %2

en: growing is not available for this file system
bg: тази файлова система не се поддържа уголемяване

en: libparted messages
bg: съобщения от libparted

en: mounting %1 on %2
bg: монтиране на %1 върху %2

en: move file system
bg: преместване на файловата система

en: move file system to the left
bg: преместване на файловата система наляво

en: move file system to the right
bg: преместване на файловата система надясно

en: move partition to the left
bg: преместване на дял наляво

en: move partition to the left and grow it from %1 to %2
bg: преместване на дял наляво и уголемяване от %1 на %2

en: move partition to the left and shrink it from %1 to %2
bg: преместване на дял наляво и смаляване от %1 на %2

en: move partition to the right
bg: преместване на дял надясно

en: move partition to the right and grow it from %1 to %2
bg: преместване на дял надясно и уголемяване от %1 на %2

en: move partition to the right and shrink it from %1 to %2
bg: преместване на дял надясно и смаляване от %1 на %2

en: moving requires old and new length to be the same
bg: преместването изисква старата и новата дължина да са еднакви

en: new and old file system have the same position.  Hence skipping this operation
bg: новата и старата файлова система са на еднакво място. Прескачане на това действие

en: new and old file system have the same size.  Hence skipping this operation
bg: новата и старата файлова система са с еднакъв размер. Прескачане на това действие

en: new and old partition have the same size and position.  Hence continuing anyway
bg: новият и старият дял са с еднакъв размер и позиция. Продължаване въпреки това

en: new and old partition have the same size and position.  Hence skipping this operation
bg: новата и старата файлова система са с еднакъв размер и на еднакво място. Прескачане на това действие

en: new end: %1
bg: нов край: %1

en: new partition type: %1
bg: нов вид дял: %1

en: new size: %1 (%2)
bg: нов размер: %1 (%2)

en: new start: %1
bg: ново начало: %1

en: old end: %1
bg: стар край: %1

en: old size: %1 (%2)
bg: стар размер: %1 (%2)

en: old start: %1
bg: старо начало: %1

en: optimal block size is %1
bg: оптималният размер е %1

en: path: %1
bg: път: %1

en: perform read-only test
bg: извършване на проба само за четене

en: perform real move
bg: извършване на истинското преместване

en: read %1
bg: четене на %1

en: read %1 using a block size of %2
bg: прочитане на %1 при размер на блока %2

en: real resize
bg: истинско преоразмеряване

en: requested end: %1
bg: избран край: %1

en: requested size: %1 (%2)
bg: избран размер: %1 (%2)

en: requested start: %1
bg: избрано начало: %1

en: resize file system
bg: преоразмеряване на файлова система

en: resize/move %1
bg: преоразмеряване/преместване на %1

en: resize/move partition
bg: преоразмеряване/преместване на дял

en: resizing requires old and new start to be the same
bg: преоразмеряването изисква старото и новото начало да са еднакви

en: roll back last transaction
bg: отмяна на последното действие

en: rollback last change to the partition table
bg: отмяна на последната промяна на таблицата с дялове

en: run simulation
bg: пускане на симулация

en: set partition type on %1
bg: задаване на вида дял да е %1

en: shrink file system
bg: смаляване на файлова система

en: shrink partition from %1 to %2
bg: смаляване на дял от %1 на %2

en: size: %1 (%2)
bg: размер: %1 (%2)

en: start: %1
bg: начало: %1

en: the destination is smaller than the source partition
bg: местоназначението е по-малко от дяла източник

en: unallocated
bg: незаделено

en: unformatted
bg: неформатирано

en: unknown
bg: непознато

en: unrecognized
bg: неразпозната

en: unused
bg: свободни

en: update %1 entry
bg: обновяване на записа в %1

en: update boot sector of %1 file system on %2
bg: обновяване на зареждащия сектор на файловата система %1 върху %2

en: used
bg: използвани

en: using internal algorithm
bg: използване на вътрешен алгоритъм

en: using libparted
bg: използване на libparted
