plasma-desktop - en to bg translation catalogue (225 entries)

en:  scrolls/sec
bg:  превъртания/s

en:  scrolls/sec²
bg:  превъртания/секунда²

en:  units
bg:  единици

[ctx: @title:window]
en: Enable/Disable Touchpad
bg: Активиране/деактивиране на тъчпада

en: Acceleration factor for normal pointer movements
bg: Фактор на ускорение за нормални движения на показалеца

en: Acceleration profile:
bg: Профил за ускорение:

en: Accept input through this device.
bg: Приемане на въвеждане чрез това устройство.

en: Active settings don't match saved settings.
    You currently see saved settings.
bg: Активните настройки не съвпадат със запазените настройки. 
    Понастоящем виждате запазени настройки.

en: Adaptive
bg: Адаптивен

en: Cannot apply touchpad configuration
bg: Не може да се приложи конфигурация на тъчпада

en: Cannot connect to X server
bg: Не може да се свърже с X сървър

en: Cannot read default touchpad configuration
bg: Не може да се прочете конфигурацията на тъчпада по подразбиране

en: Cannot read touchpad configuration
bg: Не може да се прочете конфигурацията на тъчпада

[ctx: Circular scrolling]
en: Angle:
bg: Ъгъл:

[ctx: Circular scrolling]
en: Trigger region:
bg: Задействаща област:

en: Click me
bg: Щракнете върху мен

en: Clicking left and right button simultaneously sends middle button click.
bg: Кликването на левия и десния бутон едновременно изпраща сигнал за кликване със среден бутон.

[ctx: Coasting]
en: Deceleration:
bg: Забавяне:

[ctx: Coasting]
en: Enable
bg: Активиране

[ctx: Coasting]
en: Minimum speed:
bg: Минимална скорост:

en: Configure…
bg: Конфигуриране...

en: Continue scrolling after the finger is released from the edge of the touchpad
bg: Продължаване на превъртането след  повдигане на пръста от края на тъчпада

en: Copyright © 2013 Alexander Mezin
bg: Copyright © 2013 Александър Мезин

en: Copyright © 2016 Roman Gilg
bg: Copyright © 2016 Роман Гилг

en: Corner coasting:
bg: Ъгъл на инерционно движение:

[ctx: Credits]
en: Developer of synclient
bg: Разработчик на синхронизатор

[ctx: Credits]
en: Helped a bit
bg: Помогнали малко

[ctx: Credits]
en: Testing
bg: Тестване

[ctx: Credits]
en: Usability, testing
bg: Използваемост, тестване

en: Critical error on reading fundamental device infos for touchpad %1.
bg: Критична грешка при четене на информация за основното устройство за тъчпад %1.

en: Cursor moves the same distance as finger.
bg: Курсорът се движи на същото разстояние като пръста.

en: Cursor travel distance depends on movement speed of finger.
bg: Разстоянието на курсора зависи от скоростта на движение на пръста.

en: Developer
bg: Разработчик

en: Device enabled
bg: Устройството е активирано

en: Device:
bg: Устройство:

en: Disable Touchpad
bg: Деактивиране на тъчпада

en: Disable click emulation and scrolling.
    You will be still able to move pointer using touchpad and perform clicks with hardware buttons.
bg: Деактивиране емулацията и превъртането на кликване. 
    Все още ще можете да премествате показалеца с помощта на тъчпада и да извършвате кликвания с хардуерни бутони.

en: Disable horizontal scrolling
bg: Деактивиране на хоризонтално превъртане

en: Disable taps and scrolling only
bg: Деактивиране само докосване и превъртане

en: Disable touchpad when mouse is plugged in
bg: Деактивиране тъчпада, когато мишката е включена

en: Disable touchpad when typing
bg: Деактивиране тъчпада при писане

en: Disable touchpad while typing to prevent accidental inputs.
bg: Деактивиране на тъчпада при писане за предотвратяване на случайни въвеждания.

en: Disable while typing
bg: Деактивиране по време на писане

en: Drag me
bg: Завлечи ме

en: Dragging continues after a short finger lift.
bg: Влаченето продължава след кратко повдигане на пръста.

en: Edge scrolling:
bg: Превъртане по краищата:

[ctx: Emulated mouse button]
en: Left button
bg: Ляв бутон

[ctx: Emulated mouse button]
en: Middle button
bg: Среден бутон

[ctx: Emulated mouse button]
en: No action
bg: Без действия

[ctx: Emulated mouse button]
en: Right button
bg: Десен бутон

en: Enable Touchpad
bg: Активиране на тъчпада

en: Enable edge scrolling to continue while the finger stays in an edge corner
bg: Продължаване на превъртането при задържане на пръста в ъгъла

en: Enable horizontal scrolling when dragging along the bottom edge
bg: Активиране на хоризонтално превъртане при плъзгане по долния край

en: Enable horizontal scrolling when dragging with two fingers anywhere on the touchpad
bg: Активиране на хоризонтално превъртане при плъзгане с два пръста навсякъде по тъчпада

en: Enable vertical scrolling when dragging along the right edge
bg: Активиране на вертикално превъртане при плъзгане по десния край

en: Enable vertical scrolling when dragging with two fingers anywhere on the touchpad
bg: Активиране на вертикално превъртане при плъзгане с два пръста навсякъде по тъчпада

en: Enable/Disable Touchpad
bg: Активиране/деактивиране на тъчпада

en: Error while adding newly connected device. Please reconnect it and restart this configuration module.
bg: Грешка при добавяне на ново свързано устройство. Моля, свържете го отново и рестартирайте този конфигурационен модул.

en: Error while loading default values. Failed to set some options to their default values.
bg: Грешка при зареждането на стойностите по подразбиране. Неуспешно задаване на някои опции и на техните стойности по подразбиране.

en: Error while loading values. See logs for more information. Please restart this configuration module.
bg: Грешка при зареждане на стойности. Вижте дневниците за повече информация. Моля, рестартирайте този конфигурационен модул.

[ctx: Faster Scroll Speed]
en: Faster
bg: По-бързо

en: Finger pressure at which maximum pressure motion factor is applied
bg: Максимална сила на натискане с пръста, при което се прилага зададеното действие

en: Finger pressure at which minimum pressure motion factor is applied
bg: Минимална сила на натискане с пръста, при което се прилага зададеното действие

en: Flat
bg: Равен

en: General:
bg: Общи:

en: Greatest setting for pressure motion factor
bg: Най-висока стойност за фактор на движение при натиск

en: How long it takes (in milliseconds) for the "Locked Drags" mode to be automatically turned off after the finger is released from the touchpad
bg: Определя, колко време ще отнема (в милисекунди), за да бъде режимът "Блокирано влачене "автоматично изключен след освобождаване на пръста от тъчпада

en: If off, a tap-and-drag gesture ends when you release the finger. If on, the gesture is active until you tap a second time, or until timeout expires
bg: Ако е изключено, жестът с докосване и плъзгане завършва, когато повдигнете пръста. Ако е включен,жестът е активен, докато не докосване втори път или докато изтече времето за изчакване

en: If palm detection should be enabled. Note that this also requires hardware/firmware support from the touchpad
bg: Ако трябва да бъде активирано откриването на дланта. Имайте предвид, че това също изисква хардуерна/фърмуерна поддръка от тъчпада

en: If there was no keyboard activity for more than specified
    number of milliseconds, touchpad will be enabled again
bg: Ако няма активност на клавиатурата за повече от посочените
    брой милисекунди, тъчпадът ще бъде активиран отново

en: Ignored devices:
bg: Игнорирани устройства:

en: Invert scroll direction (Natural scrolling)
bg: Обръщане на посоката на превъртане (Естествено превъртане)

en: Keyboard shortcuts:
bg: Комбинация от клавиши:

en: Left handed mode
bg: Режим за лява ръка

[ctx: Locked drags]
en: Timeout:
bg: Време за изчакване:

en: Lowest setting for pressure motion factor
bg: Най-ниска стойност за фактор на движение при натиск

en: Maximum finger movement:
bg: Максимално движение на пръстите:

en: Maximum movement of the finger for detecting a tap
bg: Максимално движение на пръста за откриване на докосване

[ctx: Maximum pointer movement speed]
en: Maximum:
bg: Максимум:

en: Maximum pointer speed
bg: Максимална скорост на показалеца

en: Maximum time (in milliseconds) for detecting a double tap
bg: Максимално време (в милисекунди) за откриване на двойно докосване

en: Maximum time (in milliseconds) for detecting a tap
bg: Максимално време (в милисекунди) за откриване на докосване

en: Maximum time for double tap:
bg: Максимално време за двойно докосване:

en: Maximum time:
bg: Максимално време:

en: Middle-click
bg: Кликване със среден бутон

en: Middle-click (three-finger tap right-click)
bg: Средно кликване (докосване с три пръста за кликване на десен бутон)

en: Middle-click:
bg: Кликване със среден бутон:

en: Minimum finger pressure at which touch is considered a palm
bg: Минимално натискане на пръста, при което докосването се счита за длан

en: Minimum finger width at which touch is considered a palm
bg: Минимална ширина на пръста, при която докосването се счита за длан

[ctx: Minimum pointer movement speed]
en: Minimum:
bg: Минимум:

en: Minimum pointer speed
bg: Минимална скорост на показалеца

[ctx: Mouse button]
en: Left button
bg: Ляв бутон

[ctx: Mouse button]
en: Middle button
bg: Среден бутон

[ctx: Mouse button]
en: Right button
bg: Десен бутон

[ctx: Mouse pointer motion parameters]
en: Speed
bg: Скорост

en: Move angle (degrees) of finger to generate a scroll event
bg: Ъглово преместване (в градуси) на пръста за генериране на събитие за превъртане

en: Move distance of the finger for a scroll event
bg: Разстояние при движение на пръста за отключване на събитие за превъртане

en: No touchpad found
bg: Не е намерен тъчпад

en: No touchpad found. Connect touchpad now.
bg: Не е намерен тъчпад. Свържете тъчпада сега.

[ctx: Noise cancellation]
en: Horizontal:
bg: Хоризонтално:

[ctx: Noise cancellation]
en: Vertical:
bg: Вертикално:

en: Not able to save all changes. See logs for more information. Please restart this configuration module and try again.
bg: Не може да се запазят всички промени. Вижте дневниците за повече информация. Моля, рестартирайте този конфигурационен модул и опитайте отново.

en: Notifications:
bg: Известия:

en: Number of scrolls/second² to decrease the coasting speed
bg: Брой превъртания/секунда² за намаляване на скоростта на инерционно движение

[ctx: Palm detection]
en: Minimum pressure:
bg: Минимален натиск:

[ctx: Palm detection]
en: Minimum width:
bg: Минимална ширина:

en: Peter Osterlund
bg: Петер Остерлунд

en: Pointer Motion
bg: Движение на показалеца

[ctx: Pointer acceleration]
en: Acceleration:
bg: Ускорение:

en: Pointer acceleration:
bg: Ускорение на показалеца:

[ctx: Pointer motion]
en: Noise Cancellation
bg: Премахване на смущения

[ctx: Pointer motion]
en: Pressure-Dependent Motion
bg: Движение, зависещо от натиска

en: Press anywhere with three fingers
bg: Натискане навсякъде с три пръста

en: Press anywhere with three fingers.
bg: Натискане навсякъде с три пръста.

en: Press anywhere with two fingers
bg: Натискане на навсякъде с два пръста

en: Press bottom left and bottom right corners simultaneously
bg: Натискане на едновременно долния ляв и долния десен ъгъл

en: Press bottom-middle
bg: Натискане долу в средата

en: Press bottom-right corner
bg: Натискане на долния десен ъгъл

en: Press left and right buttons for middle click
bg: Натискане на левия и десния бутон за емулация на кликване със среден бутон

en: Pressure for detecting a release:
bg: Налягане за откриване на освобождаване:

en: Pressure for detecting a touch:
bg: Налягане за откриване на докосване:

[ctx: Pressure-dependent pointer motion]
en: Maximum factor:
bg: Максимален фактор:

[ctx: Pressure-dependent pointer motion]
en: Maximum pressure:
bg: Максимален натиск:

[ctx: Pressure-dependent pointer motion]
en: Minimum factor:
bg: Минимален фактор:

[ctx: Pressure-dependent pointer motion]
en: Minimum pressure:
bg: Минимален натиск:

en: Querying input devices failed. Please reopen this settings module.
bg: Заявката за входни устройства е неуспешна. Моля, отворете отново този модул за настройки.

en: Reverse horizontal scrolling
bg: Обратно хоризонтално превъртане

en: Reverse scrolling:
bg: Обратно превъртане:

en: Reverse vertical scrolling
bg: Обратно вертикално превъртане

en: Right-click
bg: Кликване с десен бутон

en: Right-click (three-finger tap to middle-click)
bg: Кликване  с десния бутон на мишката (докосване с три пръста за средно кликване)

en: Right-click:
bg: Кликване с десния бутон:

en: Scrolling
bg: Превъртане

[ctx: Scrolling direction]
en: Horizontal
bg: Хоризонтално

[ctx: Scrolling direction]
en: Vertical
bg: Вертикално

[ctx: Scrolling distance]
en: Horizontal:
bg: Хоризонтално:

[ctx: Scrolling distance]
en: Vertical:
bg: Вертикално:

en: Scrolling is engaged when a drag starts in the given trigger region.
    Moving your finger in clockwise circles around the center of the touchpad
    will scroll down and counter clockwise motion will scroll up
bg: Превъртането се включва, когато плъзгането започне в дадената зона на задействане. 
    Преместването на пръста ви в кръгове по часовниковата стрелка около центъра на тъчпада 
    ще превърти надолу,а движението в посока обратна на часовниковата стрелка ще превърти нагоре

en: Scrolling speed:
bg: Скорост на превъртане:

en: Scrolling:
bg: Превъртане:

en: Sensitivity
bg: Чувствителност

en: Show active settings
bg: Показване на активни настройки

en: Single tap is left button click.
bg: Еднократно докосване е кликване с левия бутон.

en: Single tap timeout:
bg: Време за изчакване с едно докосване:

en: Slide on the touchpad edges scrolls.
bg: Превъртания с плъзгане по краищата на тъчпада.

en: Slide with two fingers scrolls.
bg: Превъртания с плъзгане на два пръста.

en: Sliding over touchpad directly after tap drags.
bg: Плъзгане по тъчпада директно след захващане.

[ctx: Slower Scroll]
en: Slower
bg: По-бавно

en: Software enabled buttons will be added to bottom portion of your touchpad.
bg: Софтуерно активираните бутони ще бъдат добавени към долната част на тъчпада.

en: Software enabled middle-button will be added to bottom portion of your touchpad.
bg: Софтуерно активиран среден бутон ще бъде добавен към долната част на тъчпада.

en: Some devices might be incorrectly treated as a mouse.
    You can add them to this list so that they will be ignored when they're plugged in.
bg: Някои устройства може да бъдат неправилно третирани като мишка. 
    Можете да ги добавите към този списък, така че те да бъдат игнорирани, когато са включени.

en: Swap left and right buttons.
bg: Размяна на левия и десния бутон.

en: System Settings module for managing your touchpad
bg: Модул за системни настройки за управление на вашия тъчпад

en: System Settings module, daemon and Plasma applet for managing your touchpad
bg: Модул за системни настройки, демон и Plasma аплет за управление на вашия тъчпад

en: Tap Detection
bg: Откриване на докосване

en: Tap to Click
bg: Докосване, за да щракнете

en: Tap with two finger to enable right click.
bg: Докосване с два пръста, за да активирате десния бутон.

en: Tap with two fingers to middle-click, tap with three fingers to right-click.
bg: Докосване с два пръста за кликване със среден бутон, докосване с три пръста, за кликване с десния бутон.

en: Tap with two fingers to middle-click.
bg: Докосване с два пръста за кликване със среден бутон.

en: Tap with two fingers to right-click, tap with three fingers to middle-click.
bg: Докосване с два пръста, за щракване с десния бутон, докосване с три пръста, за  кликване със средния бутон.

en: Tap with two fingers to right-click.
bg: Докосване с два пръста за кликване с десния бутон.

en: Tap-and-Drag Gesture
bg: Жест докосване и плъзване

en: Tap-and-drag
bg: Докосване и влачене

en: Tap-and-drag lock
bg: Заключване на  докосване и влачене

en: Tap-to-click
bg: Докосване за кликване

[ctx: Tapping]
en: One finger:
bg: Един пръст:

[ctx: Tapping]
en: Three fingers:
bg: Три пръста:

[ctx: Tapping]
en: Two fingers:
bg: Два пръста:

en: Tapping:
bg: Докосване:

en: Testing area
bg: Тестова зона

en: The minimum horizontal hardware distance required to generate motion events
bg: Минималното хоризонтално хардуерно разстояние, необходимо за генериране на събития за движение

en: The minimum vertical hardware distance required to generate motion events
bg: Минималното вертикално хардуерно разстояние, необходимо за генериране на събития за движение

en: These settings won't take effect in the testing area
bg: Тези настройки няма да влязат в сила в областта за тестване

en: This gesture is an alternative way of dragging. It is performed by tapping (touching and releasing the finger), then touching again and moving the finger on the touchpad
bg: Този жест е алтернативен начин на влачене. Извършва се чрез потупване(докосване и освобождаване на пръста), след това отново докосване и преместване на пръста по тъчпада

en: This program incorporates work covered by this copyright notice:
    Copyright © 2002-2005,2007 Peter Osterlund
bg: Тази програма включва разработки, обхванати от това известие за авторски права: 
    Авторско право © 2002-2005,2007 Петер Остерлунд

en: Thomas Pfeiffer
bg: Томас Пфайфър

en: Timeout after a tap to recognize it as a single tap
bg: Изчакване след докосване, за да се разпознае като еднократно

en: Timeout:
bg: Време за изчакване:

en: Toggle Touchpad
bg: Превключване на тъчпада

en: Touchpad
bg: Тъчпад

[ctx: Touchpad]
en: Corners
bg: Ъгли

[ctx: Touchpad]
en: Palm Detection
bg: Откриване на длан

[ctx: Touchpad]
en: Sensitivity
bg: Чувствителност

[ctx: Touchpad - Scrolling]
en: Circular Scrolling
bg: Кръгово превъртане

[ctx: Touchpad - Scrolling]
en: Coasting
bg: Инерционно движение

[ctx: Touchpad - Scrolling]
en: Scrolling Distance
bg: Разстояние на превъртане

[ctx: Touchpad Edge]
en: All edges
bg: Всички краища

[ctx: Touchpad Edge]
en: Bottom edge
bg: Долен край

[ctx: Touchpad Edge]
en: Bottom left corner
bg: Долен ляв ъгъл

[ctx: Touchpad Edge]
en: Bottom right corner
bg: Долен десен ъгъл

[ctx: Touchpad Edge]
en: Left edge
bg: Ляв край

[ctx: Touchpad Edge]
en: Right edge
bg: Десен край

[ctx: Touchpad Edge]
en: Top edge
bg: Горен край

[ctx: Touchpad Edge]
en: Top left corner
bg: Горен ляв ъгъл

[ctx: Touchpad Edge]
en: Top right corner
bg: Горен десен ъгъл

en: Touchpad KCM
bg: Тъчпад KCM

[ctx: Touchpad corner]
en: Bottom left:
bg: Долу вляво:

[ctx: Touchpad corner]
en: Bottom right:
bg: Долу вдясно:

[ctx: Touchpad corner]
en: Top left:
bg: Горе вляво:

[ctx: Touchpad corner]
en: Top right:
bg: Горе в дясно:

en: Touchpad disconnected. Closed its setting dialog.
bg: Тъчпадът е изключен. Затворете диалоговия прозорец за настройка.

en: Touchpad disconnected. No other touchpads found.
bg: Тъчпадът е изключен. Не са намерени други устройства.

en: Touchpad edges
bg: Краища на тъчпад

[ctx: Touchpad gesture]
en: Locked Drags
bg: Влачене заключено

[ctx: Touchpad gesture]
en: Taps
bg: Докосвания

en: Touchpad was disabled because a mouse was plugged in
bg: Тъчпадът е деактивиран, защото е включена мишка

en: Touchpad was enabled because the mouse was unplugged
bg: Тъчпадът беше активиран, тъй като мишката беше изключена

en: Touchscreen like scrolling.
bg: Превъртане като при сензорен екран .

en: Trigger region on the touchpad to start circular scrolling
bg: Задействайте областта на тъчпада, за да започнете кръгово превъртане

en: Two fingers
bg: Два пръста

en: Two-finger scrolling:
bg: Превъртане с два пръста:

en: Two-finger tap:
bg: Докосване с два пръста:

en: Vadim Zaytsev
bg: Вадим Зайцев

en: Violetta Raspryagayeva
bg: Виолета Распрягаева

en: When finger pressure drops below this value, the driver counts it as a release
bg: Когато натискът с пръста спадне под тази стойност, драйверът го отчита като освобождаване

en: When finger pressure goes above this value, the driver counts it as a touch
bg: Когато натискът с пръст надвиши тази стойност, драйверът го отчита като докосване

en: When used together with vertical scrolling, hitting the upper or lower right corner will seamlessly switch over from vertical to circular scrolling
bg: Когато се използва заедно с вертикално превъртане, натискане на горния или долния десен ъгъл безпроблемно ще премине от вертикално към кръгово превъртане

en: Which mouse button is reported on a left bottom corner tap
bg: Кой бутон на мишката се отчита при докосване в левия долен ъгъл

en: Which mouse button is reported on a left top corner tap
bg: Кой бутон на мишката се отчита при докосване в левия горен ъгъл

en: Which mouse button is reported on a non-corner one-finger tap
bg: Кой бутон на мишката се отчита при не-ъглово докосване с един пръст

en: Which mouse button is reported on a non-corner three-finger tap
bg: Кой бутон на мишката се отчита при не-ъглово докосване с три пръста

en: Which mouse button is reported on a non-corner two-finger tap
bg: Кой бутон на мишката се отчита при не-ъглово докосване с два пръста

en: Which mouse button is reported on a right bottom corner tap
bg: Кой бутон на мишката се отчита при докосване на десния долен ъгъл

en: Which mouse button is reported on a right top corner tap
bg: Кой бутон на мишката се отчита при докосване в десния горен ъгъл

en: Your finger needs to produce this many scrolls per second in order to start coasting
bg: Вашият пръст трябва да направи толкова превъртания в секунда, за да започне инерционно движение
