kcminput - en to bg translation catalogue (74 entries)

en:  line |  lines
bg[0]:  ред
bg[1]:  реда

en:  msec
bg:  мсек

en:  pixel |  pixels
bg[0]:  пиксел
bg[1]:  пиксела

en:  pixel/sec
bg:  пиксела/сек

en: &Acceleration delay:
bg: Па&уза преди ускорение:

en: &General
bg: О&бщи

en: &Move pointer with keyboard (using the num pad)
bg: П&реместване показалеца на мишката с клавиатурата

en: (c) 1997 - 2018 Mouse developers
bg: (c) 1997 - 2018 Разработчици на Мишка

en: <h1>Mouse</h1> This module allows you to choose various options for the way in which your pointing device works. Your pointing device may be a mouse, trackball, or some other hardware that performs a similar function.
bg: <h1>Мишка</h1> От този модул може да настроите различни параметри на посочващото устройство. В повечето случаи това е мишка, но може и да е друго устройство с подобни функции.

en: <p>The threshold is the smallest distance that the mouse pointer must move on the screen before acceleration has any effect. If the movement is smaller than the threshold, the mouse pointer moves as if the acceleration was set to 1X;</p><p> thus, when you make small movements with the physical device, there is no acceleration at all, giving you a greater degree of control over the mouse pointer. With larger movements of the physical device, you can move the mouse pointer rapidly to different areas on the screen.</p>
bg: <p>Прагът на преместване е най-малкото разстояние на което трябва да се премести показалецът на мишката преди да се включи ускорението.</p><p>Това означава, че при малки (къси) движения на мишката няма да се включва ускорението. По този начин може по-прецизно да позиционирате показалеца на мишката. Големите (дълги) движения на мишката се тълкуват от системата, че искате да преместите показалеца на мишката на далечно разстояние. При това положение се включва ускорението на мишката, което трябва да ви помогне за по-бързото движение на мишката.</p>

en: <p>This option allows you to change the relationship between the distance that the mouse pointer moves on the screen and the relative movement of the physical device itself (which may be a mouse, trackball, or some other pointing device.)</p><p> A high value for the acceleration will lead to large movements of the mouse pointer on the screen even when you only make a small movement with the physical device. Selecting very high values may result in the mouse pointer flying across the screen, making it hard to control.</p>
bg: <p>Тази настройка позволява да промените съотношението между разстоянието, което пробягва показалецът на мишката на екрана и движението на самата мишка върху подложката.</p><p>По-големи стойности на ускорението означават, че при малко преместване на мишката върху подложката, показалецът на мишката ще се мести повече. С други думи, мишката става по-бърза. Необходимо е малко преместване, за да отиде мишката от единия край на екрана до другия. При много високи стойности на ускорението, показалецът на мишката може да "лети" на екрана и да затрудни работата ви.</p>

[ctx: @action:button]
en: Cancel
bg: Отказ

[ctx: @action:button]
en: Go back
bg: Назад

[ctx: @action:button]
en: Press a mouse button
bg: Натиснете бутон на мишката

[ctx: @action:button]
en: Press the mouse button for which you want to add a key binding
bg: Натиснете бутона на мишката, за който искате да добавите клавишна връзка

[ctx: @action:button]
en: Re-bind Additional Mouse Buttons…
bg: Повторно свързване на допълнителни бутони на мишката…

[ctx: @action:button, %1 is the translation of 'Extra Button %1' from above]
en: Enter the new key combination for %1
bg: Въведете новата клавишна комбинация за %1

[ctx: @action:button, Bind a mousebutton to keyboard key(s)]
en: Add Binding…
bg: Добавяне на свързване…

[ctx: @label for assigning an action to a numbered button]
en: Extra Button %1:
bg: Допълнителен бутон %1:

en: Acceleration &profile:
bg: Про&фил на ускорение:

en: Acceleration &time:
bg: Вр&еме за ускорение:

en: Acceleration profile:
bg: Профил за ускорение:

en: Accept input through this device.
bg: Приемане на въвеждане чрез това устройство.

en: Adaptive
bg: Адаптивен

en: Advanced
bg: Допълнителни

en: Button Order
bg: Подредба на бутоните

en: Change the direction of scrolling for the mouse wheel or the 4th and 5th mouse buttons.
bg: Промяна посоката на превъртането чрез колелцето на мишката или чрез четвъртия или петия бутон на мишката.

en: Clicking left and right button simultaneously sends middle button click.
bg: Кликването на левия и десния бутон едновременно изпраща сигнал за кликване със среден бутон.

en: Critical error on reading fundamental device infos of %1.
bg: Критична грешка при четене на информация за основното устройство от %1.

en: Cursor moves the same distance as the mouse movement.
bg: Курсорът се движи на същото разстояние като движението на мишката.

en: Cursor travel distance depends on the mouse movement speed.
bg: Разстоянието на движение на курсора зависи от скоростта на движение на мишката.

en: Developer
bg: Разработчик

en: Device enabled
bg: Устройството е активирано

en: Device:
bg: Устройство:

en: Double click interval:
bg: Интервал за двукратно щракване:

en: Drag start distance:
bg: Разстояние за влачене:

en: Drag start time:
bg: Интервал за влачене:

en: Error while adding newly connected device. Please reconnect it and restart this configuration module.
bg: Грешка при добавяне на ново свързано устройство. Моля, свържете го отново и рестартирайте този конфигурационен модул.

en: Error while loading default values. Failed to set some options to their default values.
bg: Грешка при зареждането на стойностите по подразбиране. Неуспешно задаване на някои опции и на техните стойности по подразбиране.

en: Error while loading values. See logs for more information. Please restart this configuration module.
bg: Грешка при зареждане на стойности. Вижте дневниците за повече информация. Моля, рестартирайте този конфигурационен модул.

[ctx: Faster Scroll Speed]
en: Faster
bg: По-бързо

en: Flat
bg: Равен

en: General:
bg: Общи:

en: If you are left-handed, you may prefer to swap the functions of the left and right buttons on your pointing device by choosing the 'left-handed' option. If your pointing device has more than two buttons, only those that function as the left and right buttons are affected. For example, if you have a three-button mouse, the middle button is unaffected.
bg: Ако работите с лявата ръка, то за удобство може да размените местата на левия и десния бутон на мишката, като изберете "Лява ръка". Ако посочващото устройство има повече от два бутона, настройката влияе само на левия и десния бутон. Средният бутон остава непроменен.

en: If you click with the mouse (e.g. in a multi-line editor) and begin to move the mouse within the drag start time, a drag operation will be initiated.
bg: Интервалът за влачене е паузата между щракване и преместване на мишката. Ако интервалът е по-малък от зададената стойност, тези две операции се тълкуват като начало на операцията влачене (drag). В противен случай, се тълкуват като две отделни събития.

en: If you click with the mouse and begin to move the mouse at least the drag start distance, a drag operation will be initiated.
bg: Разстоянието за влачене е дистанцията, която изминава мишката, след натискането на бутона до отпускане на бутона на мишката, измерено в пиксели. Ако разстоянието е по-голямо от зададената стойност, тези две операции се тълкуват като начало на операцията влачене (drag). В противен случай, това се тълкува само като операцията еднократно щракване и преминатото разстояние се приема като неизбежните трептения (побутвания) при натискане и отпускане на бутона на мишката.

en: If you use the wheel of a mouse, this value determines the number of lines to scroll for each wheel movement. Note that if this number exceeds the number of visible lines, it will be ignored and the wheel movement will be handled as a page up/down movement.
bg: Превъртане на зададените редове при използване на колелцето на мишката (ако има такова). Ако зададената стойност превишава броя на видимите редове, движението на колелцето ще функционира като превъртане на страница нагоре/надолу.

en: Invert scroll direction
bg: Обръщане на посоката на превъртане

en: Keyboard Navigation
bg: Навигация с клавиатура

en: Le&ft handed
bg: Л&ява ръка

en: Left handed mode
bg: Режим за лява ръка

en: Ma&ximum speed:
bg: &Максимална скорост:

en: Mouse
bg: Мишка

en: Mouse wheel scrolls by:
bg: Превъртане чрез колелцето на мишката:

en: No pointer device found. Connect now.
bg: Не е намерено указателно устройство. Свържете се сега.

en: Not able to save all changes. See logs for more information. Please restart this configuration module and try again.
bg: Не може да се запазят всички промени. Вижте дневниците за повече информация. Моля, рестартирайте този конфигурационен модул и опитайте отново.

en: Pointer acceleration:
bg: Ускорение показалеца на мишката:

en: Pointer device KCM
bg: Указателно устройство KCM

en: Pointer device disconnected. Closed its setting dialog.
bg: Указателното устройство се изключи и диалоговия прозорец за настройка се затвори.

en: Pointer device disconnected. No other devices found.
bg: Указателното устройство е изключено. Не са намерени други устройства.

en: Pointer speed:
bg: Скорост на показалеца:

en: Pointer threshold:
bg: Праг на преместване:

en: Press left and right buttons for middle-click
bg: Емулация на кликване със среден бутон при едновременно натискане на левия и десния бутон

en: Querying input devices failed. Please reopen this settings module.
bg: Заявката за входни устройства е неуспешна. Моля, отворете отново този модул за настройки.

en: R&epeat interval:
bg: &Интервал на повторение:

en: Re&verse scroll direction
bg: Обр&ъщане посоката на превъртане

en: Righ&t handed
bg: &Дясна ръка

en: Scrolling speed:
bg: Скорост на превъртане:

en: Scrolling:
bg: Превъртане:

[ctx: Slower Scroll]
en: Slower
bg: По-бавно

en: Swap left and right buttons.
bg: Размяна на левия и десния бутон.

en: System Settings module for managing mice and trackballs.
bg: Модул за системни настройки за управление на мишка и тракбол.

en: The double click interval is the maximal time (in milliseconds) between two mouse clicks which turns them into a double click. If the second click happens later than this time interval after the first click, they are recognized as two separate clicks.
bg: Интервалът за двукратно щракване е паузата между две последователни щраквания на мишката. Ако интервалът е по-малък от зададената стойност, тези две последователни щраквания се тълкуват като едно двукратно щракване. Ако интервалът е по-голям от зададената стойност, тогава те се тълкуват като две еднократни, последователни щраквания.

en: Touchscreen like scrolling.
bg: Превъртане като при сензорен екран .
