klipper - en to bg translation catalogue (131 entries)

[ctx: %1 is application display name]
en: %1 - Clipboard Items
bg: %1 - елементи на клипборда

[ctx: %1 is application display name]
en: %1 - Clipboard Tool
bg: %1 - Инструмент за клипборд

en: &Cancel
bg: От&каз

en: &More
bg: &Допълнителни

[ctx: @action:inmenu]
en: &Configure Klipper…
bg: &Конфигуриране на Klipper…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit Contents…
bg: &Редактиране на съдържанието…

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show Barcode…
bg: &Показване на баркод…

[ctx: @action:inmenu]
en: C&lear Clipboard History
bg: &Изчистване историята на клипборда

[ctx: @action:inmenu]
en: Manually Invoke Action on Current Clipboard
bg: Мануално извършване на действие в текущия клипборд

[ctx: @action:inmenu]
en: Next History Item
bg: Следващ елемент от историята

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous History Item
bg: Предишен елемент от историята

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Items at Mouse Position
bg: Показване на елементи в позицията на мишката

[ctx: @action:inmenu Quit Klipper]
en: &Quit
bg: &Изход

[ctx: @action:inmenu Toggle automatic action]
en: Automatic Action Popup Menu
bg: Автоматично изскачащо меню за действие:

[ctx: @info]
en: A <placeholder>&#37;s</placeholder> in the command will be replaced by the complete clipboard contents. <placeholder>&#37;0</placeholder> through <placeholder>&#37;9</placeholder> will be replaced by the corresponding captured texts from the match pattern.
bg:  <placeholder>&#37;s</placeholder> в командата ще бъде заменен с цялото съдържание на клипборда. <placeholder>&#37;0</placeholder> до <placeholder>&#37;9</placeholder> ще бъде заменен със съответния уловен текст от шаблона за съвпадение.

[ctx: @info]
en: An action takes effect when its <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents. When this happens, the action's <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu; if one of them is chosen, the command is executed.
bg: Дадено действие влиза в сила, когато неговият <interface>match pattern</interface> съвпада със съдържанието на клипборда. Когато това се случи, <interface>командите на действието</interface> се появяват в изскачащото меню на Klipper; ако бъде избрана една от тях, действието се изпълнява.

[ctx: @info]
en: Delete the selected action <resource>%1</resource><nl/>and all of its commands?
bg: Изтриване на избраното действие <resource>%1</resource><nl/> и на всички негови команди?

[ctx: @info]
en: Delete the selected command <resource>%1</resource>?
bg: Изтриване на избраната команда <resource>%1</resource>?

[ctx: @info]
en: The action popup will not be shown automatically for these windows, even if it is enabled. This is because, for example, a web browser may highlight a URL in the address bar while typing, so the menu would show for every keystroke.<nl/><nl/>If the action menu appears unexpectedly when using a particular application, then add it to this list. <link>How to find the name to enter</link>.
bg: Изскачащото меню за действие няма да се показва автоматично за тези прозорци, дори ако е разрешено. Това е така, защото, например, уеб браузърът може да подчертае URL адрес в адресната лента, докато пишете и така менюто ще се  показва при всяко натискане на клавиш. <nl/><nl/>Ако менюто за действие се появява неочаквано, когато използвате дадено приложение, добавете го към този списък. <link>Как да намерите име, което да въведете</link>

[ctx: @info]
en: The commands for this match will be included in the automatic action popup, if it is enabled in the <interface>Action Menu</interface> page. If this option is turned off, the commands for this match will not be included in the automatic popup but they will be included if the popup is activated manually with the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
bg: Командите за това съвпадение ще бъдат включени в изскачащия прозорец за автоматично действие, ако е активирано в страницата <interface>Меню с действия</interface>. Ако тази опция е изключена, командите за това съвпадение няма да бъдат включени в автоматичния изскачащ прозорец, но те ще бъдат включени, ако изскачащият прозорец е активиран ръчно с клавишната комбинация <shortcut>%1</shortcut>.

[ctx: @info]
en: The match pattern is a regular expression. For more information see the <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">Wikipedia entry</link> for this topic.
bg: Шаблонът за съвпадение е регулярен израз. За повече информация вижте <link url="https://en.wikipedia.org/wiki/Regular_expression">Wikipedia страница</link> за тази тема.

[ctx: @info]
en: These actions appear in the popup menu which can be configured on the <interface>Action Menu</interface> page.
bg: Действията, показани в изскачащото меню, могат да бъдат конфигурирани в раздела <interface>Меню с действия</interface>.

[ctx: @info]
en: When a <interface>match pattern</interface> matches the clipboard contents, its <interface>commands</interface> appear in the Klipper popup menu and can be executed.
bg: Когато <interface>шаблон за съвпадение</interface> съвпадне със съдържанието на клипборда, неговите <interface>команди</interface> се появяват в изскачащото меню на Klipper и могат да да бъдат изпълнени.

[ctx: @info]
en: When text that matches an action pattern is selected or is chosen from the clipboard history, automatically show the popup menu with applicable actions. If the automatic menu is turned off here, or it is not shown for an excluded window, then it can be shown by using the <shortcut>%1</shortcut> key shortcut.
bg: Когато се избере текст, който съответства на шаблон за действие, или се избере от историята на клипборда, автоматично се показва изскачащото меню с приложимите действия. Ако автоматичното меню е изключено тук или не се показва за даден прозорец, то може да бъде показано с помощта на <shortcut>%1</shortcut> клавишна комбинация.

[ctx: @info]
en: You can enable URL actions later in the <interface>Actions</interface> page of the Clipboard applet's configuration window
bg: Можете да активирате URL действия на страницата <interface>Действия</interface> в конфигурационния прозорец на аплета на клипборда

[ctx: @info:tooltip]
en: The name that needs to be entered here is the WM_CLASS name of the window to be excluded. To find the WM_CLASS name for a window, in another terminal window enter the command:<nl/><nl/>&nbsp;&nbsp;<icode>xprop | grep WM_CLASS</icode><nl/><nl/>and click on the window that you want to exclude. The first name that it displays after the equal sign is the one that you need to enter.
bg: Името, което трябва да се въведе тук, е името WM_CLASS на прозореца, който трябва да да бъде изключен. За да намерите името WM_CLASS за даден прозорец, в друг терминал прозорец въведете командата:<nl/><nl/>&nbsp;&nbsp;<icode>xprop | grep WM_CLASS</icode><nl/><nl/>и щракнете върху прозореца, който искате да изключите. Първотоиме, което се показва след знака за равенство, е това, което трябва да въведете.

[ctx: @info:tooltip]
en: When text or an area of the screen is highlighted with the mouse or keyboard, this is the <emphasis>selection</emphasis>. It can be pasted using the middle mouse button.<nl/><nl/>If the selection is explicitly copied using a <interface>Copy</interface> or <interface>Cut</interface> action, it is saved to the <emphasis>clipboard</emphasis>. It can be pasted using a <interface>Paste</interface> action. <nl/><nl/>When turned on this option keeps the selection and the clipboard the same, so that any selection is immediately available to paste by any means. If it is turned off, the selection may still be saved in the clipboard history (subject to the options below), but it can only be pasted using the middle mouse button.
bg: Когато текст или област на екрана са маркирани с мишката или клавиатурата, това е <emphasis>селекция</emphasis>. Тя може да бъде поставена с помощта на средния бутон на мишката. <nl/><nl/>Ако селекцията е изрично копирана с помощта на действията <interface>Копиране</interface> или <interface>Изрязване</interface>, тя се запазва в <emphasis> клипборда</emphasis> и може да бъде поставена чрез действие <interface>Поставяне</interface>. <nl /><nl />Когато тази опция е включена, селекцията и клипборда се обработват еднакво, така че всяка селекция е незабавно достъпна за поставяне по всякакъв начин. Ако опцията е изключена, селекцията може да бъде поставена само с помощта на средния бутон на мишката, но все още може да бъде запазена в историята на клипборда (обект на опциите по-долу).

[ctx: @title:column]
en: Description
bg: Описание

[ctx: @title:column]
en: Match pattern and commands
bg: Съвпадане на шаблона и командите

en: Action Menu
bg: Изскачащо меню

en: Action Properties
bg: Данни за действието

[ctx: Actions Config]
en: Actions Configuration
bg: Конфигурация на действия

en: Actions Configuration
bg: Конфигурация на действия

en: Add Action...
bg: Добавяне на действие...

en: Add Command...
bg: Добавяне на команда...

en: Add to Clipboard
bg: Добавяне към буфера

en: Always ignore images
bg: Игнориране на изображенията винаги

en: Always save in history
bg: Винаги да се запазва в историята

en: Append to clipboard
bg: Добавяне към клипборда

en: Automatic action menu time:
bg: Продължителност на изскачащото меню:

en: Automatically Start Klipper?
bg: Автоматично стартиране?

en: Clear Clipboard History
bg: &Изчистване историята на клипборда

en: Clipboard Contents
bg: Съдържание на буфера

en: Clipboard history
bg: Историята на буфера

en: Clipboard history:
bg: История на клипборда:

en: Clipboard is empty
bg: Буферът е празен

en: Command
bg: Команда

en: Command Properties
bg: Свойства на команда

en: Command:
bg: Команда:

en: Confirm Delete Action
bg: Потвърждаване на изтриването

en: Confirm Delete Command
bg: Потвърждаване на изтриването на команда

en: Content selected with the cursor but not explicitly copied to the clipboard is not automatically stored in the clipboard history, and can only be pasted using a middle-click.
bg: Съдържанието, избрано с курсора, но не е изрично копирано в клипборда, не се съхранява автоматично в историята на клипборда и може да бъде поставено само със средния бутон на мишката.

en: Content selected with the cursor is automatically copied to the clipboard so that it can be pasted with either a Paste action or a middle-click.<br/><a href="1">More about the selection and clipboard</a>.
bg: Съдържанието, избрано с курсора, автоматично се копира в клипборда, така че да може да бъде поставено или със стандартното действие за поставяне или със средния бутон на мишката.<br/> <a href="1"> Повече за селекцията и клипборда</a>.

en: Delete Action
bg: Изтриване на действие

en: Delete Command
bg: Изтриване на команда

en: Description
bg: Описание

en: Description:
bg: Описание:

en: Disable This Popup
bg: Изключване на този изскачащ прозорец

en: Display the automatic action popup menu for this time.
bg: Показва продължителността на автоматичното изскачащо меню.

en: Do Not Start
bg: Без стартиране

en: Do not allow the clipboard to be cleared, for example when an application exits.
bg: Не позволява клипборда да бъде изчистен, например при затваряне на приложение.

en: Do not store images in the clipboard history, even if explicitly copied.
bg: Изображенията не се съхраняват в историята на клипборда, дори и при копиране.

en: Do you really want to clear and delete the entire clipboard history?
bg: Наистина ли да се изчисти цялата история на буфера?

en: Dummy entry for indicating changes in an action's tree widget
bg: Празен запис за показване на промени в списъка с действията

en: Edit Action...
bg: Редактиране на действие...

en: Edit Command...
bg: Редактиране на команда...

en: Edit Contents
bg: Редактиране на съдържанието

en: Enter a description for the action
bg: Въведете описание на действието

en: Enter a description for the command
bg: Въведете описание на командата

en: Enter a pattern to match against the clipboard
bg: Въведете шаблон за съвпадение за съдържанието на клипборда

en: Enter the command and arguments
bg: Въведете командата и аргументите

en: Exclude Windows
bg: Изключване на прозорци

en: Exclude Windows...
bg: Изключване на прозорци...

en: For an item chosen from history
bg: За елемент, избран от историята

[ctx: General Config]
en: General
bg: Общи

en: General Configuration
bg: Обща конфигурация

en: History size:
bg: Размер на историята:

en: Icon:
bg: Икона:

en: If a file name or URL is selected, include applications that can accept its MIME type in the popup menu.
bg: При селектирано име на файл или URL адрес, в изскачащото меню от действия се включват приложения, които могат да обработват неговия MIME тип.

en: Ignore
bg: Пренебрегване

en: Ignore the selection
bg: Игнориране на селекцията

en: Immediately on selection
bg: Веднага при селекция

en: Include MIME actions
bg: Показване на MIME-базирани действия

en: Include in automatic popup
bg: Включване в автоматичното изскачащо меню

en: Invalid regular expression, %1
bg: Неправилен регулярен израз, %1

en: Keep the selection and clipboard the same
bg: Еднакви селекция и клипборд

en: Klipper version
bg: Версия на Klipper

en: Match pattern:
bg: Шаблон за съвпадение:

en: Mobile Barcode
bg: Мобилен баркод

en: Never save in history
bg: Никога да не се запазва в историята

en: No actions for WM_CLASS
bg: Няма действие за WM_CLASS

en: No matches
bg: Няма съвпадения

[ctx: No timeout]
en: None
bg: Без

en: Non-text selection:
bg: Не-текстова селекция:

[ctx: Number of entries]
en:  entry |  entries
bg[0]:  запис
bg[1]:  записи

en: Only store text selections in the clipboard history, not images or any other type of data.
bg: В клипборда се съхраняват само текстови селекции, а не изображения или друг тип данни.

en: Only when explicitly copied
bg: Само когато изрично е копиран

en: Options:
bg: Опции:

en: Output
bg: Резултат

en: Output from command:
bg: Резултат от командата:

en: Plasma cut & paste history utility
bg: Инструмент на Plasma за копиране и поставяне

[ctx: Popup Menu Config]
en: Action Menu
bg: Изскачащо меню

en: Prevent the clipboard from being cleared
bg: Предпазване от изчистване на клипборда

en: Previous Maintainer
bg: Предишен поддръжник

en: Remove any whitespace from the start and end of selected text, before performing an action. For example, this ensures that a URL pasted in a browser is interpreted as expected. The text saved on the clipboard is not affected.
bg: Отстранява празните полета в началото и края на селектирания текст, преди да се изпълни действие. Например, това гарантира, че URL адрес, поставен в браузъра, ще се тълкува според очакваното.<br/><br/>Запазеният текст в клипборда не се променя.

en: Replace Clipboard
bg: Замяна на буфера

en: Replace current clipboard
bg: Заместване на текущия клипборд

en: Reset the icon to the default for the command
bg: Възстановяване на иконата по подразбиране за командата

en: Retain the clipboard history, so it will be available the next time you log in.
bg: Запазване на историята на клипборда, така че да бъде достъпна при следващото влизане в сесията.

en: Save history across desktop sessions
bg: Запазване на историята за всички работни сесии

en: Search…
bg: Търсене…

en: Selection and Clipboard:
bg: Селекция и клипборд:

[ctx: Shortcuts Config]
en: Shortcuts
bg: Бързи клавиши

en: Shortcuts Configuration
bg: Конфигуриране на клавишни комбинации

en: Should Klipper start automatically when you login?
bg: Автоматично стартиране на системния буфер при влизане в системата?

en: Show action popup menu:
bg: Показване на изскачащо меню:

en: Show the popup menu of applicable actions as soon as a selection is made.
bg: Показване на изскачащото меню с приложимите действия, веднага щом бъде извършена селекция.

en: Show the popup menu of applicable actions if an entry is chosen from the clipboard history.
bg: Показване на изскачащото меню с приложимите действия, ако е избран запис от историята на клипборда.

en: Start
bg: Стартиране

en: Text selection only
bg: Само избран текст

en: Text selection:
bg: Селекция на текст:

en: The clipboard history will store up to this many items.
bg: Историята на клипборда ще съхранява елементи до посочения брой.

en: Trim whitespace from selection
bg: Премахване на празните полета от селекцията

[ctx: Unit of time]
en:  second |  seconds
bg[0]:  секунда
bg[1]:  секунди

en: Use graphical regexp editor
bg: Визуален редактор за регулярни изрази

en: What happens to the standard output of the command executed.
bg: Какво се случва със стандартния изход на изпълнената команда.

en: Whether non-text selections (such as images) are saved in the clipboard history.
bg: Дали да се запазват не-текстови селекции (като изображения) в историята на клипборда.

en: Whether text selections are saved in the clipboard history.
bg: Дали да се съхраняват текстовите селекции в историята на клипборда.

en: current
bg: текущо

en: down
bg: надолу

en: up
bg: нагоре
