kmail - en to bg translation catalogue (1252 entries)

en:  Column: %1
bg:  Колона: %1

en:  day |  days
bg[0]:  ден
bg[1]:  дни

en:  sec
bg:  сек

[ctx: %1 is version]
en: Welcome to KMail %1
bg: Добре дошли в KMail %1

en: %1 match | %1 matches
bg[0]: %1 съвпадение
bg[1]: %1 съвпадения

en: %1 of %2 used
bg: %1 от %2 използван

en: %1 seconds
bg: %1 секунди

[ctx: %1: identity name. Used in the config dialog, section Identity, to indicate the default identity]
en: %1 (Default)
bg: %1 (по подразбиране)

en: %p% full
bg: %p% пълен

en: &Add Account...
bg: &Добавяне на акаунт...

en: &Add...
bg: Д&обавяне...

en: &Address Book
bg: &Адресник

en: &All Fields
bg: Всички полет&а

en: &Archive File:
bg: &Архивиране на файл:

en: &Archive Folder...
bg: &Архивиране на папка...

en: &Ask for action after dragging messages to another folder
bg: &Запитване за действие след влачене на съобщения в друга папка

en: &Assign Shortcut...
bg: &Настройване на пряк път...

en: &Attach
bg: Прикреп&яне

en: &Attach file
bg: Прикр&епяне на файл

en: &Automatic Spellchecking
bg: &Автоматична проверка на правописа

en: &BCC addresses:
bg: Адреси за &скрити копия:

en: &CC addresses:
bg: Адреси за & копия до:

en: &Clear Akonadi Cache...
bg: Из&чистване на кеш-паметта на Akonadi...

en: &Configure Automatic Archiving...
bg: &Конфигуриране на автоматично архивиране...

en: &Configure KMail...
bg: &Настройване на KMail...

en: &Configure Summary View...
bg: &Конфигуриране на обобщен изглед...

en: &Confirm action
bg: Потвърждение

en: &Copy Global Templates
bg: &Копиране на глобалните шаблони

en: &Create Filter
bg: С&ъздаване на филтър

en: &Cryptographic Message Format
bg: &Формат на шифрованото съобщение

en: &Debug Sieve...
bg: &Търсене на грешки в Sieve...

en: &Delete Search
bg: &Изтриване на търсене

en: &Delete folder and subfolders after completion
bg: &Изтриване на папка и подпапки след завършване

en: &Dictionary
bg: &Речник

en: &Dictionary:
bg: &Речник:

en: &Display Message
bg: &Показване на съобщение

en: &Do not change color from original HTML mail
bg: &Запазване на цвета от оригиналната HTML поща

en: &Drafts folder:
bg: Папка за &чернови:

en: &Duplicate existing identity
bg: &Дублиране на съществуваща самоличност

en: &Duplicate existing vCard
bg: &Дублиране на съществуваща vCard

en: &Edit
bg: &Редактиране

en: &Edit As New
bg: &Редактиране като ново

en: &Edit Recipients
bg: &Редактиране на получатели

en: &Email address:
bg: &Е-поща:

en: &Encrypt Message
bg: Шифроване на съоб&щение

en: &Existing identities:
bg: С&ъществуващи самоличности:

en: &Expiration Settings
bg: Настройки за &изтичане

en: &Expire
bg: &Маркиране като изтекла

en: &Expire All Folders
bg: &Маркиране на всички папки като изтекли

en: &File
bg: &Файл

en: &Find Messages...
bg: Тър&сене на съобщения...

en: &Find in Message...
bg: Тър&сене в съобщение...

en: &Folder:
bg: &Папка:

en: &Forward
bg: П&репращане

en: &From
bg: &От

en: &From existing vCard
bg: &От съществуваща vCard

en: &Go
bg: &Навигация

en: &Help
bg: &Помощ

en: &Identity
bg: Само&личност

en: &Identity:
bg: Само&личност:

en: &Ignore Thread
bg: &Игнорирана

en: &Import Messages...
bg: &Импортиране на съобщения...

en: &Import from another Email Client...
bg: &Импортиране от друг имейл клиент...

en: &Include sub-folders
bg: &Включване на подпапки

en: &Insert Recent Text File
bg: &Вмъкване на скорошен текстов файл

en: &Insert Text File...
bg: &Вмъкване на текстов файл...

en: &Keep original charset when replying or forwarding (if possible)
bg: &Запазване на оригиналната кодова таблица при отговор или препращане (ако е възможно)

en: &Mail Transport
bg: По&щенски транспорт

en: &Mail transport:
bg: Поще&нски транспорт:

en: &Mailing List Management...
bg: Управление на &пощенски списък...

en: &Message
bg: С&ъобщение

en: &Modify...
bg: &Промяна...

en: &Move All Messages to Trash
bg: Преместване на всички съобщения в ко&шчето

en: &Move to Trash
bg: П&реместване в кошчето

en: &New Composer
bg: &Ново съобщение

en: &New Message...
bg: &Ново съобщение...

en: &New identity:
bg: Нова &самоличност:

en: &Next Message
bg: След&ващо съобщение

en: &Options
bg: &Опции

en: &Previous Message
bg: Пре&дишно съобщение

en: &Remind me later
bg: &Напомни ми по-късно

en: &Remove
bg: И&зтриване

en: &Rename
bg: Пре&именуване

en: &Reply-To address:
bg: Ад&рес за отговор:

en: &Reply...
bg: &Отговор...

en: &Request Delivery Confirmation
bg: &Изискване на потвърждение за доставка

en: &Request Disposition Notification
bg: &Искане на известие за доставка на съобщение (ИДС)

en: &Save as Draft
bg: &Запис като чернова

en: &Select All
bg: Избиране на &всичко

en: &Send Mail
bg: &Изпращане на поща

en: &Send Mail Via
bg: &Изпращане на поща с

en: &Send Now
bg: Изпра&щане сега

en: &Send Queued Messages
bg: Изп&ращане на съобщенията от опашката

en: &Send as Is
bg: Изпращане &както си е

en: &Sent-Mail Folder
bg: &Папка "Изпратена"

en: &Sent-Mail folder:
bg: &Папка за изпратена поща:

en: &Settings
bg: &Настройки

en: &Sign Message
bg: &Подписване на съобщение

en: &Snippets
bg: &Участници

en: &Specify the Subject
bg: &Задаване на тема

en: &Specify the To field
bg: &Задаване на поле Изпращане до

en: &Spellchecker...
bg: Правопи&с...

en: &Templates folder:
bg: Папка за &шаблони:

en: &Tools
bg: &Инструменти

en: &Undo
bg: &Отмяна

en: &Undo: "%1"
bg: &Отмяна: "%1"

en: &Use System Settings values
bg: &Използване на стойности на системните настройки

en: &Use custom colors
bg: Използ&ване на потребителски цветове

en: &Use custom fonts
bg: Изпол&зване на потребителски шрифтове

en: &Use custom message templates for this identity
bg: &Използване на персонализирани шаблони за съобщения за тази самоличност

en: &Use custom message-id suffix
bg: &Потребителска наставка за идентификация на съобщение

en: &Validate certificates using CRLs
bg: &Валидиране на сертификати с помощта на CRL

en: &Value:
bg: Сто&йност:

en: &View
bg: &Преглед

en: &Watch Thread
bg: &Следена

en: &With empty fields
bg: Пр&азни полета

en: &Wordwrap
bg: Пре&насяне

en: &Your name:
bg: Вашето &име:

en: &vCard path:
bg: &vCard път:

en: 'Content-Type' is not an authorized string. This header will be not saved.
bg: 'Тип съдържание' не е удостоверен низ. Тази заглавна част няма да бъде запазена.

en: (Current system setting: %1)
bg: (Текущи настройки на системата: %1)

en: (no templates)
bg: (няма шаблони)

en: 1 attachment (%2) | %1 attachments (%2)
bg[0]: 1 прикачен файл (%2)
bg[1]: %1 прикачени файлове (%2)

en: 1 unread message | %1 unread messages
bg[0]: 1 непрочетено съобщение
bg[1]: %1 непрочетени съобщения

en: 5 minutes
bg: 5 минути

en: <b>WARNING:</b> Allowing HTML in email may increase the risk that your system will be compromised by present and anticipated security exploits. <a href="whatsthis1">More about HTML mails...</a> <a href="whatsthis2">More about external references...</a>
bg: <b> ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: </b> Разрешаването на HTML в имейла може да увеличи риска системата ви да бъде компрометирана от настоящи и очаквани слабости на защитата. <a href="whatsthis1"> Повече за HTML имейлите... </ a> <a href="whatsthis2"> Повече за външните препратки...</a>

en: <b>WARNING:</b> Unconditionally returning confirmations undermines your privacy. <a href="whatsthis-mdn">More about MDNs...</a>
bg: <b> ПРЕДУПРЕЖДЕНИЕ: </b> Безусловно връщането на потвържденията подкопава поверителността ви. <a href="whatsthis-mdn"> Повече за MDN... </a>

en: <qt>
    <h1>Store Messages Encrypted</h1>
    When this box is checked, sent messages are stored encrypted like they were sent. This is not recommended, as you will not be able to read the messages any longer if a necessary certificate expires.
    <p>
    However, there may be local rules that require you to turn this option on. When in doubt, check with your local administrator.
    </p></qt>
bg: <qt>
    <h1>Съхраняване на съобщенията криптирани </h1>
    Когато това квадратче е отметнато, изпратените съобщения се съхраняват криптирани, както са изпратени. Това не се препоръчва, тъй като няма да можете да четете съобщенията, ако изтече необходимият сертификат.
    <p>
    Възможно е обаче да има локални правила, които изискват да включите тази опция. Когато се съмнявате, консултирайте се със системния администратор.
    </p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If A Certificate In The Chain Expires</h1>
    Select the minimum number of days all certificates in the chain should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
bg: <qt>
    <h1> Предупреждаване, ако даден сертификат във веригата изтече </h1>
    Изберете минималния брой дни, за които всички сертификати във веригата да са валидни, без да се издава предупреждение.
    <p>
    Препоръчителната настройка на SPHINX е 14 дни.
    </p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If Encryption Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the encryption certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
bg: <qt>
    <h1> Предупреждаване, ако сертификатът за криптиране изтича </h1>
    Изберете минималния брой дни, за които сертификатът да е валиден, без да се издава предупреждение.
    <p>
    Препоръчителната настройка на SPHINX е 14 дни.
    </p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If Root Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the root certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
bg: <qt>
    <h1> Предупреждаване, ако root сертификатът изтича </h1>
    Изберете минималния брой дни, за които сертификатът да е валиден, без да се издава предупреждение.
    <p>
    Препоръчителната настройка на SPHINX е 14 дни.
    </p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If own Certificates Expires</h1>
    Select the minimum number of days own certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 30 days.
    </p></qt>
bg: <qt>
    <h1> Предупреждаване, ако собственият сертификатът изтича </h1>
    Изберете минималния брой дни, за които сертификатът да е валиден, без да се издава предупреждение.
    <p>
    Препоръчителната настройка на SPHINX е 30 дни.
    </p></qt>

en: <qt><a href="whatsthis1">Custom format information...</a></qt>
bg: <qt> <a href="whatsthis1"> Информация за персонализиран формат... </a> </qt>

en: <qt><b>%1</b><br/>Total: %2<br/>Unread: %3</qt>
bg: <qt> <b> %1 </b> <br/> Общо: %2 <br/> Непрочетено: %3 </qt>

en: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity. They will not be visible to other recipients.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of BCC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
bg: <qt><h3>Адреси за скрито копие до(BCC)</h3><p>Адресите, които въведете тук, ще се добавят към всяко изпратено от тази самоличност писмо. Те няма да са видими за другите получатели.</p><p>Обикновено това се ползва за изпращане на копие от всяко съобщение до друга ваша сметка.</p><p>За да посочите повече от един адрес, използвайте запетая за разделяне на получателите.</p><p>Ако се двоумите, оставете полето празно.</p></qt>

en: <qt><h3>CC (Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of CC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
bg: <qt> <h3> Адреси за CC (Carbon Copy) </h3> <p> Адресите, които въведете тук, ще бъдат добавени към всяка изходяща поща, изпратена с тази самоличност. </p> <p> Това е често използва се за изпращане на копие на всяко изпратено съобщение до друг ваш акаунт. </p> <p> За да посочите повече от един адрес, използвайте запетаи, за да отделите списъка с получатели на CC. </p> <p> Ако имате съмнения, оставете това поле празно. </p> </qt>

en: <qt><h3>Email address</h3><p>This field should have your full email address.</p><p>This address is the primary one, used for all outgoing mail. If you have more than one address, either create a new identity, or add additional alias addresses in the field below.</p><p>If you leave this blank, or get it wrong, people will have trouble replying to you.</p></qt>
bg: <qt> <h3> Имейл адрес </h3> <p> Това поле трябва да съдържа пълния ви имейл адрес. </p> <p> Този адрес е основният, използван за цялата изходяща поща. Ако имате повече от един адрес, или създайте нова самоличност, или добавете допълнителни псевдоними адреси в полето по-долу. </p> <p> Ако оставите това поле празно или го объркате погрешно, хората ще имат проблеми с отговора ви. </p> </qt>

en: <qt><h3>Email aliases</h3><p>This field contains alias addresses that should also be considered as belonging to this identity (as opposed to representing a different identity).</p><p>Example:</p><table><tr><th>Primary address:</th><td>first.last@example.org</td></tr><tr><th>Aliases:</th><td>first@example.org<br>last@example.org</td></tr></table><p>Type one alias address per line.</p></qt>
bg: <qt> <h3> Псевдоними по имейл </h3> <p> Това поле съдържа адреси за псевдоними, които също трябва да се считат за принадлежащи към тази идентичност (за разлика от представянето на различна идентичност). </p> <p> Пример: </p><table><tr> <th> Основен адрес: </th> <td> first.last@example.org </td> </tr> <tr> <th> Псевдоними: </th> <td> first@example.org <br> last@example.org </td> </tr> </table> <p> Въведете по един псевдоним адрес на ред. </p> </qt>

en: <qt><h3>Message Disposition Notification Policy</h3><p>MDNs are a generalization of what is commonly called <b>read receipt</b>. The message author requests a disposition notification to be sent and the receiver's mail program generates a reply from which the author can learn what happened to his message. Common disposition types include <b>displayed</b> (i.e. read), <b>deleted</b> and <b>dispatched</b> (e.g. forwarded).</p><p>The following options are available to control KMail's sending of MDNs:</p><ul><li><em>Ignore</em>: Ignores any request for disposition notifications. No MDN will ever be sent automatically (recommended).</li><li><em>Ask</em>: Answers requests only after asking the user for permission. This way, you can send MDNs for selected messages while denying or ignoring them for others.</li><li><em>Deny</em>: Always sends a <b>denied</b> notification. This is only <em>slightly</em> better than always sending MDNs. The author will still know that the messages has been acted upon, he just cannot tell whether it was deleted or read etc.</li><li><em>Always send</em>: Always sends the requested disposition notification. That means that the author of the message gets to know when the message was acted upon and, in addition, what happened to it (displayed, deleted, etc.). This option is strongly discouraged, but since it makes much sense e.g. for customer relationship management, it has been made available.</li></ul></qt>
bg: <qt><h3>Известие за доставка на съобщение (ИДС)</h3> <p>ИДС е съкращение на това което често се нарича <b>известие за прочитане</b>. Авторът на дадено съобщение иска да му бъде изпратено известие дали съобщението е доставено. Пощенската програма на получателя генерира отговор от който може да се научи какво се е случило със съобщението. Нормалните видове са <b>показано</b> (т.е. прочетено), <b>изтрито</b> и <b>изпратено</b> (напр. препратено) </p> <p>Следните настройки контролират изпращането на ИДС от KMail: </p> <ul> <li><em>Игнориране</em>: Игнорира всякакви искания за известия. ИДС никога няма да бъде изпратено автоматично (препоръчително) </li> <li><em>Питане</em>: Отговаря на искания за известия само след получено разрешение от потребителя. По този начин можете да пратите ИДС за отделни съобщения и да откажете или игнорирате останалите.</li><li><em>Отказ</em>: Винаги изпраща известие за <b>отказ</b>. Това е <em>малко</em> по-добре от изпращането на ИДС всеки път. Авторът ще знае, че съобщението е получено, но няма да знае дали е било прочетено или изтрито и т.н.</li> <li><em>Изпращане винаги</em>: Винаги изпраща исканото известие. Това означава, че авторът на съобщението ще научи кога е отворено съобщението и какво се е случило с него (видяно, изтрито и т.н.). Тази опция не се препоръчва, но спомага за поддържането на добри бизнес взаимоотношения.</li></ul></qt>

en: <qt><h3>Organization</h3><p>This field should have the name of your organization if you would like it to be shown in the email header that is sent out.</p><p>It is safe (and normal) to leave this blank.</p></qt>
bg: <qt><h3>Организация</h3><p>Това поле трябва да съдържа името на вашата организация, ако искате тя да бъде показвана в заглавната част на изпратените съобщения.</p><p>По-безопасно (и нормално) е да оставите полето празно.</p></qt>

en: <qt><h3>Reply-To addresses</h3><p>This sets the <tt>Reply-to:</tt> header to contain a different email address to the normal <tt>From:</tt> address.</p><p>This can be useful when you have a group of people working together in similar roles. For example, you might want any emails sent to have your email in the <tt>From:</tt> field, but any responses to go to a group address.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
bg: <qt><h3>Адреси за отговор</h3><p>В заглавната част това настройва <tt>Отговор на:</tt> да съдържа различен електронен адрес от нормалния <tt>От:</tt>.</p><p>Намира приложение, ако имате група от хора работещи заедно на сходни длъжности. Например можете да искате всяко изпратено съобщение да съдържа вашия електронен адрес в полето <tt>От:</tt>, но всеки отговор да отива към груповия адрес.</p><p>Ако се двоумите, оставете полето празно.</p></qt>

en: <qt><h3>Your name</h3><p>This field should contain your name as you would like it to appear in the email header that is sent out;</p><p>if you leave this blank your real name will not appear, only the email address.</p></qt>
bg: <qt><h3>Вашето име</h3><p> Това поле трябва да съдържа вашето име така както искате то да се появява в заглавната част на изпратено съобщение;</p><p>Ако оставите това поле празно, вашето име няма да се показва; само електронния адрес.</p></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the date:</strong></p><ul><li>d - the day as a number without a leading zero (1-31)</li><li>dd - the day as a number with a leading zero (01-31)</li><li>ddd - the abbreviated day name (Mon - Sun)</li><li>dddd - the long day name (Monday - Sunday)</li><li>M - the month as a number without a leading zero (1-12)</li><li>MM - the month as a number with a leading zero (01-12)</li><li>MMM - the abbreviated month name (Jan - Dec)</li><li>MMMM - the long month name (January - December)</li><li>yy - the year as a two digit number (00-99)</li><li>yyyy - the year as a four digit number (0000-9999)</li></ul><p><strong>These expressions may be used for the time:</strong></p> <ul><li>h - the hour without a leading zero (0-23 or 1-12 if AM/PM display)</li><li>hh - the hour with a leading zero (00-23 or 01-12 if AM/PM display)</li><li>m - the minutes without a leading zero (0-59)</li><li>mm - the minutes with a leading zero (00-59)</li><li>s - the seconds without a leading zero (0-59)</li><li>ss - the seconds with a leading zero (00-59)</li><li>z - the milliseconds without leading zeroes (0-999)</li><li>zzz - the milliseconds with leading zeroes (000-999)</li><li>AP - switch to AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</li><li>ap - switch to AM/PM display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</li><li>Z - time zone in numeric form (-0500)</li></ul><p><strong>All other input characters will be ignored.</strong></p></qt>
bg: <qt> <p> <strong> Тези изрази могат да се използват за датата: </strong> </p> <ul> <li> d - денят като число без водеща нула (1-31) </li> <li> dd - денят като число с водеща нула (01-31) </li> <li> ddd - съкратеното име на деня (понеделник - неделя) </li> <li> dddd - дълго име на ден (понеделник - неделя) </li> <li> М - месецът като число без водеща нула (1-12) </li> <li> ММ - месецът като число с водеща нула ( 01-12) </li> <li> MMM - съкратеното име на месеца (януари - декември) </li> <li> MMMM - дългото име на месеца (януари - декември) </li> <li> yy - година като двуцифрено число (00-99) </li> <li> гггг - годината като четирицифрено число (0000-9999) </li> </ul> <p> <strong> Тези изрази могат да бъдат използвано за времето: </strong> </p> <ul> <li> h - часът без водеща нула (0-23 или 1-12, ако се показва AM/PM) </li> <li> hh - часът с водеща нула (00-23 или 01-12, ако се показва AM/PM) </li> <li> m - минутите без начална нула (0-59) </li> <li> мм - минути с водеща нула (00-59) </li> <li> s - секундата nds без водеща нула (0-59) </li> <li> ss - секундите с водеща нула (00-59) </li> <li> z - милисекундите без водещи нули (0-999) </li> <li> zzz - милисекундите с водещи нули (000-999) </li> <li> AP - превключване към AM/PM дисплей. AP ще бъде заменен с "AM " или "PM ". </li> <li> ap - превключете на AM/PM дисплей. ap ще бъде заменен от "am " или "pm ". </li> <li> Z - часова зона в цифрова форма (-0500) </li> </ul> <p> <strong> Всички останали входни знаци ще бъдат игнорирани. </strong> </p> </qt>

en: <qt><p>Enable this option if you want KMail to request Message Disposition Notifications (MDNs) for each of your outgoing messages.</p><p>This option only affects the default; you can still enable or disable MDN requesting on a per-message basis in the composer, menu item <em>Options</em>-><em>Request Disposition Notification</em>.</p></qt>
bg: <qt><p>Включете тази опция, ако искате KMail да изисква известяване за доставка на съобщение (ИДС) за всяко от изходящите съобщения.</p><p>Тази опция засяга само стойността по подразбиране. Въпреки това от менюто на редактора можете да включите или изключите искането на ИДС за отделно съобщение.<em>Настройки</em>-><em>Искане на известие за доставка на съобщение</em>.</p></qt>

en: <qt><p>In order to be able to sign this message you first have to define the (OpenPGP or S/MIME) signing key to use.</p><p>Please select the key to use in the identity configuration.</p></qt>
bg: <qt><p>За да може да бъде подписано съобщението първо трябва да определите (OpenPGP or S/MIME) ключ, който да бъде използван.</p><p>Моля, направете от настройките на самоличността.</p></qt>

en: <qt><p>Messages sometimes come in both formats. This option controls whether you want the HTML part or the plain text part to be displayed.</p><p>Displaying the HTML part makes the message look better, but at the same time increases the risk of security holes being exploited.</p><p>Displaying the plain text part loses much of the message's formatting, but makes it almost <em>impossible</em> to exploit security holes in the HTML renderer (QtWebEngine).</p><p>The option below guards against one common misuse of HTML messages, but it cannot guard against security issues that were not known at the time this version of KMail was written.</p><p>It is therefore advisable to <em>not</em> prefer HTML to plain text.</p><p><b>Note:</b> You can set this option on a per-folder basis from the <i>Folder</i> menu of KMail's main window.</p></qt>
bg: <qt><p>Понякога съобщенията идват и в двата формата. Тази опция контролира дали искате HTML частта или частта с обикновен текст да се показва.</p><p>Показването на HTML частта прави съобщението да изглежда по-добре, но обаче е по-добре. същевременно увеличава риска от експлоатиране на дупки в сигурността.</p><p>Показването на частта с обикновен текст губи голяма част от форматирането на съобщението, но прави почти <em>невъзможно</em> да се използват дупки в сигурността в HTML визуализатор (QtWebEngine).</p><p>Опцията по-долу предпазва от една често срещана злоупотреба с HTML съобщения, но не може да предпази от проблеми със сигурността, които не са били известни към момента на писане на тази версия на KMail.</p> <p>Затова е препоръчително да <em>не</em> предпочитате HTML пред обикновен текст.</p><p><b>Забележка:</b> Можете да зададете тази опция за всяка папка от менюто <i>Папка</i> на главния прозорец на KMail.</p></qt>

en: <qt><p>Select whether you want KMail to send all messages in the outbox on manual or all mail checks, or whether you do not want messages to be sent automatically at all. </p></qt>
bg: <qt><p>Изберете дали искате KMail да изпраща всички съобщения в папка "Изходящи" при ръчна или автоматична проверка на пощата, или въобще не искате автоматично изпращане на съобщенията. </p></qt>

en: <qt><p>Some mail advertisements are in HTML and contain references to, for example, images that the advertisers employ to find out that you have read their message (&quot;web bugs&quot;).</p><p>There is no valid reason to load images off the Internet like this, since the sender can always attach the required images directly to the message.</p><p>To guard from such a misuse of the HTML displaying feature of KMail, this option is <em>disabled</em> by default.</p><p>However, if you wish to, for example, view images in HTML messages that were not attached to it, you can enable this option, but you should be aware of the possible problem.</p></qt>
bg: <qt> <p> Някои реклами по пощата са в HTML и съдържат препратки например към изображения, които рекламодателите използват, за да разберат, че сте прочели съобщението им (" уеб грешки "). </p> <p > Няма основателна причина за зареждане на изображения извън Интернет по този начин, тъй като подателят винаги може да прикачи необходимите изображения директно към съобщението. </p> <p> За да се предпази от такава злоупотреба с функцията за показване на HTML на KMail, тази опция е <em> деактивирана </em> по подразбиране. </p> <p> Ако обаче искате например да преглеждате изображения в HTML съобщения, които не са били прикачени към нея, можете да активирате тази опция, но трябва да сте наясно с възможния проблем. </p> </qt>

en: <qt><p>The OpenPGP key you choose here will be used to digitally sign messages. You can also use GnuPG keys.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using OpenPGP; normal mail functions will not be affected.</p><p>You can find out more about keys at <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>
bg: <qt> <p> Избраният тук ключ OpenPGP ще се използва за цифрово подписване на съобщения. Можете също да използвате клавишите GnuPG. </p> <p> Можете да оставите това празно, но KMail няма да може да подписва цифрово имейли, използващи OpenPGP; нормалните функции на пощата няма да бъдат засегнати. </p> <p> Можете да научите повече за ключовете на <a> https://www.gnupg.org </a> </p> </ qt >

en: <qt><p>The OpenPGP key you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Public Key" feature in the composer. You can also use GnuPG keys.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using OpenPGP; normal mail functions will not be affected.</p><p>You can find out more about keys at <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>
bg: <qt> <p> Избраният от вас ключ OpenPGP ще се използва за криптиране на съобщения до себе си и за функцията " Прикачване на моя публичен ключ "в композитора. Можете също да използвате клавишите GnuPG. </p> <p > Можете да оставите това празно, но KMail няма да може да ви шифрова копия на изходящи съобщения с помощта на OpenPGP; нормалните функции на пощата няма да бъдат засегнати. </p> <p> Можете да научите повече за ключовете на <a> https://www.gnupg.org </a> </p> </qt>

en: <qt><p>The S/MIME (X.509) certificate you choose here will be used to digitally sign messages.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
bg: <qt><p>S/MIME (X.509) удостоверението, което изберете ще бъде използвано за подписване на съобщенията ви.</p><p> Можете да оставите полето празно, но KMail няма да може да подписва съобщения използвайки S/MIME. Нормалните функции на пощата няма да бъдат засегнати.</p></qt>

en: <qt><p>The S/MIME certificate you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Certificate" feature in the composer.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
bg: <qt><p>S/MIME удостоверението, което изберете, ще бъде използвано за шифроване на съобщения до вас самите и за възможността "Прикрепяне на публичния ми ключ" при съчиняване на съобщение.</p><p>Можете да оставите полето празно, но KMail няма да може да подписва съобщенията чрез S/MIME; нормалните функции на пощата няма да бъдат засегнати.</p></qt>

en: <qt><p>The default domain is used to complete email addresses that only consist of the user's name.</p></qt>
bg: <qt><p> Домейнът по подразбиране се използва за допълване на пощенски адрес, който се състои само от име на потребител.</p></qt>

en: <qt><p>You have requested that messages be encrypted to yourself, but the currently selected identity does not define an (OpenPGP or S/MIME) encryption key to use for this.</p><p>Please select the key(s) to use in the identity configuration.</p></qt>
bg: <qt><p>Поискахте съобщението да бъде шифровано до вас самите, но текущата самоличност не е определила (OpenPGP или S/MIME) ключ.</p><p>Моля, направете от настройките на самоличността.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
bg: <qt>Наистина ли искате празната папка <b>%1</b> да бъде изтрита?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <resource>%1</resource> and all its subfolders? Those subfolders might not be empty and their contents will be discarded as well. <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
bg: <qt> Наистина ли искате да изтриете празната папка <resource> %1 </resource> и всички нейни подпапки? Тези подпапки може да не са празни и съдържанието им също да бъде изхвърлено. <p> <b> Внимавайте </b> че изхвърлените съобщения не се запазват във вашата папка "Кошче" и се изтриват за постоянно. </p> </qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource> and all its subfolders, discarding their contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
bg: <qt> Наистина ли искате да изтриете папката <resource> %1 </resource> и всички нейни подпапки, като изхвърлите съдържанието им? <p> <b> Внимавайте </b>, че изхвърлените съобщения не се записват във вашия Папка в кошчето и се изтриват за постоянно. </p> </qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource>, discarding its contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
bg: <qt> Наистина ли искате да изтриете папката <resource> %1 </resource>, като изхвърлите съдържанието ѝ? <p><b>Внимание:</b>изхвърлените съобщения не се записват в папка "Кошче " и са окончателно изтрити. </p> </qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the search <b>%1</b>?<br />Any messages it shows will still be available in their original folder.</qt>
bg: <qt>Сигурни ли сте, че искате търсене <b>%1</b> да бъде изтрито?<br />Съобщенията все още ще бъдат достъпни в оригиналните им папки.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to expire the folder <b>%1</b>?</qt>
bg: <qt>Наистина ли искате да маркирате изтекла папката <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
bg: <qt>Сигурни ли сте, че искате всички съобщения от папка <b>%1</b> да бъдат преместени в кошчето?</qt>

en: <qt>Do you really want to delete the selected message?<br />Once deleted, it cannot be restored.</qt> | <qt>Do you really want to delete the %1 selected messages?<br />Once deleted, they cannot be restored.</qt>
bg[0]: <qt>Наистина ли искате маркираното съобщение да бъде изтрито?<br />Веднъж изтрито, то повече не може да бъде възстановено.</qt>
bg[1]: <qt>Наистина ли искате маркираните %1 съобщения да бъдат изтрити?<br />Веднъж изтрити, те повече не могат да бъдат възстановени.</qt>

en: <qt>Do you really want to remove the identity named <b>%1</b>?</qt>
bg: <qt>Наистина ли искате да премахнете самоличността с име <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
bg: <qt>Това напълно ще скрие менюто. Можете да го накарате да се покаже отново като напишете: %1.</qt>

en: <qt>To choose a key or a combination of keys which select the current folder, click the button below and then press the key(s) you wish to associate with this folder.</qt>
bg: <qt>За да изберете клавиш или комбинация от клавиши, избиращи текущата папка, натиснете бутона по-долу и след това клавиша(ите), които искате да асоциирате с тази папка.</qt>

en: <unknown>
bg: <неизвестен>

[ctx: @action]
en: Archive
bg: Архив

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: &Delete
bg: &Изтриване

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: Delete
bg: Изтриване

[ctx: @action:button]
en: Attach
bg: Прикрепване

[ctx: @action:button]
en: Cancel Editing
bg: Отмяна на редактиране

[ctx: @action:button]
en: Do Not Attach
bg: Да не се прикрепва

[ctx: @action:button]
en: Do Not Cancel
bg: Да не се отменя

[ctx: @action:button]
en: Do Not Import
bg: Да не се импортира

[ctx: @action:button]
en: Import
bg: Импортиране

[ctx: @action:button Add new mime header field.]
en: Ne&w
bg: Но&в

[ctx: @action:button Delete folder]
en: &Delete
bg: &Изтриване

[ctx: @action:button Delete search]
en: &Delete
bg: &Изтриване

[ctx: @action:button Search for messages]
en: &Search
bg: &Търсене

[ctx: @action:inmenu]
en: New Message...
bg: Ново съобщение...

[ctx: @action:inmenu]
en: Sync Mail
bg: Синхронизиране на поща

[ctx: @action:inmenu Forward message inline.]
en: &Inline...
bg: &Вградено...

[ctx: @action:inmenu Goto next unread message]
en: Next
bg: Следващо

[ctx: @action:inmenu Goto previous unread message.]
en: Previous
bg: Предишно

[ctx: @action:inmenu Mark the email as urgent.]
en: &Urgent
bg: Спеш&но

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: &Inline...
bg: &Вградено...

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: As &Attachment...
bg: Като п&рикрепен файл...

[ctx: @action:inmenu Show the subject in the composer window.]
en: S&ubject
bg: Т&ема

[ctx: @action:inmenu sync everything]
en: All
bg: Всички

[ctx: @action:intoolbar Move to Trash]
en: Trash
bg: Кошче

[ctx: @action:intoolbar New Empty Message]
en: New
bg: Ново

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
bg: Наистина ли искате операцията да бъде отменена?

[ctx: @info:status]
en: We have reached maximum recipients. Truncating recipients list to %1.
bg: Достигнахме максимален брой получатели. Списъкът с получатели се съкращава до %1.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show full path for each folder
bg: Показване на пълния път за всяка папка

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option to synchronize your groupware email.
bg: Избиране на тази опция, за да синхронизирате вашия имейл за групов софтуер.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choosing this will show a dialog where you can select which summaries you want to see and also allow you to configure the summaries to your liking.
bg: Избирането на това ще покаже диалогов прозорец, където можете да изберете кои резюмета искате да видите, а също така да ви позволи да конфигурирате резюметата по ваш вкус.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this option if you want to see the full path for each folder listed in the summary. If this option is not enabled, then only the base folder path will be shown.
bg: Активирайте тази опция, ако искате да видите пълния път за всяка папка, изброена в резюмето. Ако тази опция не е активирана, ще бъде показан само пътят към основната папка.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create and send a new email message.
bg: Ще ви бъде представен диалогов прозорец, където можете да създадете и изпратите ново имейл съобщение.

[ctx: @item:inlistbox Inline mail forwarding]
en: Inline
bg: Вградено

[ctx: @label:textbox Name of the mime header.]
en: &Name:
bg: &Име:

[ctx: @label:textbox Subject of email.]
en: S&ubject:
bg: &Тема:

[ctx: @title:column Name of the mime header.]
en: Name
bg: Име

[ctx: @title:column Value of the mimeheader.]
en: Value
bg: Стойност

[ctx: @title:column plugin name]
en: Summary Plugin Name
bg: Обобщено име на приставката

[ctx: @title:column, folder (e.g. email)]
en: Folder
bg: Папка

[ctx: @title:group]
en: Autosave
bg: Автоматично записване

[ctx: @title:group]
en: Format
bg: Форматиране

[ctx: @title:group]
en: Recipients
bg: Получатели

[ctx: @title:group]
en: Signature
bg: Подпис

[ctx: @title:menu New message, folder or new window.]
en: New
bg: Нов

[ctx: @title:tab Advanced identity settings.]
en: Advanced
bg: Допълнителни

[ctx: @title:tab General identity settings.]
en: General
bg: Общи

[ctx: @title:tab Mailing list settings for a folder.]
en: Mailing List
bg: Пощенски списък

[ctx: @title:tab Shortcut settings for a folder.]
en: Shortcut
bg: Клавишна комбинация

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to receive mail]
en: Receiving
bg: Получаване

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to send mail]
en: Sending
bg: Изпращане

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures identities]
en: Identities
bg: Самоличности

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures ldap server]
en: LDAP server
bg: LDAP сървър

[ctx: @title:tab View settings for a folder.]
en: View
bg: Изглед

[ctx: @title:window]
en: Add Favorite Folder
bg: Добавяне на любима папка

[ctx: @title:window]
en: Add to Address Book
bg: Добавяне в адресника

[ctx: @title:window]
en: Composer
bg: Съставяне на писмо

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
bg: Потвърждение

[ctx: @title:window]
en: Copy Messages to Folder
bg: Копиране на съобщения в папка

[ctx: @title:window]
en: Create own vCard
bg: Създаване на собствена vCard

[ctx: @title:window]
en: Details
bg: Подробности

[ctx: @title:window]
en: Edit Identity
bg: Редактиране на самоличност

[ctx: @title:window]
en: Edit Identity "%1"
bg: Редактиране на самоличност "%1"

[ctx: @title:window]
en: Edit own vCard
bg: Редактиране на собствена vCard

[ctx: @title:window]
en: Find Messages
bg: Намиране на съобщения

[ctx: @title:window]
en: GnuPG Settings
bg: Настройки на GnuPG

[ctx: @title:window]
en: Indexing
bg: Индексиране

[ctx: @title:window]
en: Insert File
bg: Вмъкване на файл

[ctx: @title:window]
en: Jump to Folder
bg: Преминаване към папка

[ctx: @title:window]
en: Move Messages to Folder
bg: Преместване на съобщения в папка

[ctx: @title:window]
en: New Identity
bg: Нова самоличност

[ctx: @title:window]
en: Notification
bg: Известие

[ctx: @title:window]
en: Please wait
bg: Изчакайте

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
bg: Свойства на папка %1

[ctx: @title:window]
en: Remove Tag
bg: Премахване на етикет

[ctx: @title:window]
en: Save File as
bg: Запис на файла като

[ctx: @title:window]
en: Select Contact
bg: Избор на контакт

[ctx: @title:window]
en: Select Tags
bg: Избиране на маркери

[ctx: @title:window for archiving a folder]
en: Archive Folder
bg: Архивна папка

en: A backup copy of the text in the composer window can be created regularly. The interval used to create the backups is set here. You can disable autosaving by setting it to the value 0.
bg: Периодично може да се създава резервно копие на текста в прозореца за съчиняване. Използваният интервал се задава тук. Можете да изключите автозаписа като зададете стойност 0.

en: A list of all the recently used URLs
bg: Списък на всички наскоро използвани URL адреси

en: A list of all the recently used encodings
bg: Списък на всички наскоро използвани кодировки

en: A&dd...
bg: Д&обавяне...

en: A&pply Filter
bg: Прилага&не на филтър

en: A&vailable Tags
bg: &Налични тагове

en: Abort Current Operation
bg: Прекъсване на текущата операция

en: About to send email...
bg: Подготовка за изпращане...

en: Account &Settings
bg: Настройки на акаунт

en: Account information
bg: Информация за профила

en: Account is currently in offline mode. Click <a href="kmail:goResourceOnline">here</a> to go online . . .</p>
bg: Понастоящем акаунтът е в офлайн режим. Кликнете <a href="kmail:goResourceOnline"> тук </a>, за да влезете онлайн. </p>

en: Action Item Message
bg: Съобщение за елемент за действие

en: Add
bg: Добавяне

en: Add 'header' to message. This can be repeated
bg: Добавете "header" към съобщението. Това може да се повтори

en: Add Charset:
bg: Добавяне на кодова таблица:

en: Add Favorite Folder...
bg: Добавяне на папка с отметки...

en: Add File as &Attachment | Add Files as &Attachment
bg[0]: Добавяне като &прикрепен файл
bg[1]: Добавяне като &прикрепени файлове

en: Add Followup Reminder...
bg: Добавяне на напомняне за проследяване...

en: Add Mail Account...
bg: Добавяне на пощенски акаунт...

en: Add Markup Plain Text
bg: Добавяне на обикновен текст за маркиране

en: Add New Tag...
bg: Добавяне на нов етикет...

en: Add Note...
bg: Добавяне на бележка...

en: Add URL into Message | Add URLs into Message
bg[0]: Добавяне на URL в съобщение
bg[1]: Добавяне на URL адреси в съобщението

en: Add a new identity
bg: Добавяне на нова самоличност

en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
bg: Добавяне на прикрепен файл към пощата. Това може да се повтаря

en: Add as &Attachment
bg: Добавяне като &прикрепен файл

en: Add as &Inline Image
bg: Добавяне като &вградено изображение

en: Add new tag
bg: Добавяне на нов таг

en: Add new tag...
bg: Добавяне на нов етикет...

en: Add to Address Book
bg: Добавяне в адресника

en: Add to Existing Contact
bg: Добавяне към съществуващ контакт

en: Add...
bg: Добавяне...

en: Added Check DKIM
bg: Добавена проверка за DKIM

en: Added Check for Phishing URL
bg: Добавена проверка за фишинг URL

en: Added Grammar Plugin Support
bg: Добавена поддръжка на граматически плъгин

en: Added Markdown Editing Support
bg: Добавена е поддръжка за Markdown редактиране

en: Added Microsoft Exchange Web Services resource support
bg: Добавена поддръжка на ресурси за уеб услуги на Microsoft Exchange

en: Added etesync resource support
bg: Добавена поддръжка на ресурси за etesync

en: Added maildir support
bg: Добавена е поддръжка за maildir

en: Added spam status to fancy headers
bg: Добавен статус на спам към заглавки

en: Address type:
bg: Вид адрес:

en: Akonadi Agents
bg: Akonadi агенти

en: Akonadi restarted.
bg: Akonadi е рестартиран.

en: All folders selected are empty or were not indexed.
bg: Всички избрани папки са празни или не са индексирани.

en: Allow deleting messages without confirmation
bg: Разрешаване на изтриване на съобщения без потвърждение

en: Allow local flags in read-only folders
bg: Разрешаване на локални флагчета в папките, които са само за четене

en: Allow messages to load external references from the Internet
bg: Писмата да зареждат външни препратки от Интернет

en: Allow to start specific folder
bg: Разрешаване на стартиране на конкретна папка

en: Always
bg: Винаги

en: Always approve encryption keys before send
bg: Одобряване на ключовете за криптиране преди изпращане

en: Always send
bg: Изпращане винаги

en: An informative text about the current mode!
bg: Информационен текст за текущия режим!

en: Another mailer was found on system. Do you want to import data from it?
bg: В системата бе намерен друг пощенски имейл. Искате ли да импортирате данни от него?

en: Anti-virus support
bg: Поддръжка на антивируси

en: Append S&ignature
bg: Добавяне на под&пис

en: Appl&y All Filters
bg: Прила&гане на всички филтри

en: Apply &to:
bg: Прилагане &към:

en: Apply All Filters
bg: Прилагане на всички филтри

en: Apply Filters on Folder
bg: Прилагане на филтри върху папка

en: Apply Filters on Folder and all its Subfolders
bg: Прилагане на филтри върху папка и всички нейни подпапки

en: Archive Mail Agent was not registered.
bg: Агентът за архивиране на поща не беше регистриран.

en: Archive all subfolders
bg: Архивиране на всички подпапки

en: Archive folder not defined. Please verify settings for account %1
bg: Архивната папка не е дефинирана. Моля, проверете настройките за акаунт %1

en: Are you sure you want to delete this vCard?
bg: Наистина ли искате да изтриете тази vCard?

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
bg: Сигурни ли сте, че искате кошчето да бъде изпразнено?

en: Are you sure you want to expire all old messages?
bg: Сигурни ли сте, че искате всички стари съобщения да бъдат маркирани като изтекли?

en: As Attachment
bg: Като прикрепен файл

en: As icons
bg: Като икони

en: As list
bg: Като списък

en: Ask
bg: Питане

en: Ask Before Sending
bg: Попитайте преди изпращане

en: Attach Folder
bg: Прикачване на папка

en: Attach my vCard to message
bg: Прикачи моята vCard към съобщение

en: Attachment Word:
bg: Ключова дума за прикачен файл:

en: Attachment name can't be empty
bg: Името на прикачения файл не може да бъде празно

en: Attempt decryption of encrypted messages when viewing
bg: Автоматично разшифроване на съобщенията при преглед

en: Auto Resize Image
bg: Автоматично преоразмеряване на изображението

en: Autocorrection
bg: Автоматична корекция

en: Autocorrection language:
bg: Език за автоматична корекция:

en: Autocrypt gossip key is used for this recipient. This key is not verified.
bg: За този получател се използва ключ за автоматично криптиране. Този ключ не е потвърден.

en: Autocrypt key is used for this recipient. This key is not verified. The recipient does not prefer encrypted replies.
bg: Ключ за автоматично криптиране се използва за този получател. Този ключ не е проверен. Получателят не предпочита криптирани отговори.

en: Autocrypt key is used for this recipient. This key is not verified. The recipient prefers encrypted replies.
bg: Ключ за автоматично криптиране се използва за този получател. Този ключ не е проверен. Получателят предпочита криптирани отговори.

en: Autocrypt:
bg: Автоматично криптиране:

en: Automated recipient selection
bg: Автоматичен избор на получател

en: Automatically import keys and certificate
bg: Автоматично внасяне на ключове и удостоверения

en: Automatically insert the configured signature when starting to compose a message
bg: Автоматично вмъкване на конфигурирания подпис при съставяне на съобщение

en: Automatically request &message disposition notifications
bg: Автоматично и&скане на известие за доставка на съобщение (ИДС)

en: Automatically save the message at this specified interval
bg: Автоматично запазване на съобщението на този определен интервал

en: Autosave Message Failed
bg: Неуспешно автоматично запаметяване на съобщението

en: Autosave interval:
bg: Интервал на автозапис:

en: BZ2-Compressed Tar Archive (.tar.bz2)
bg: Компресиран с BZ2 архив Tar (.tar.bz2)

en: Before sending:
bg: Преди изпращане:

en: Beta testing of PGP 6 support
bg: Бета тестване на поддръжка на PGP 6

en: Bookmark This Link
bg: Отбелязване на тази препратка

en: Browser
bg: Браузър

en: Bug fixes
bg: Изчистване на грешки

en: Bug fixes, cleaned up context menus
bg: Поправки на грешки, изчистени контекстни менюта

en: Bug fixes, code cleanup
bg: Поправки на грешки, почистване на кода

en: Bugzilla maintenance
bg: Поддръжка на Bugzilla

en: By default GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
bg: По подразбиране GnuPG използва файла ~/.gnupg/policies.txt за проверка дали политиката за удостоверения е включена. Ако е включена тази опция, политиката не се проверява.

en: By default, request an MDN when starting to compose a message. You can select this on a per-message basis using "Options - Request Disposition Notification"
bg: По подразбиране, изискване на MDN при съставяне на съобщение. Можете да изберете това за дадено съобщение, като използвате " Опции - Изискване за известие за доставяне "

en: C&ustom format:
bg: &Потребителски формат:

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cannot copy item. %1
bg: Не може да се копира елемент. %1

en: Cannot fetch collection. %1
bg: Колекцията не може да се извлече. %1

en: Cannot get search result. %1
bg: Не може да се получи резултат от търсенето. %1

en: Cannot move message. %1
bg: Съобщението не може да се премести. %1

en: Cannot move messages.
bg: Съобщенията не могат да бъдат преместени.

en: Certificate && Key Bundle Attachments
bg: Управление на удостоверенията

en: Certificate Manager
bg: Мениджър на сертификати

en: Changing the global HTML setting will override all folder specific values.
bg: Промяната на общата настройка на HTML ще замени всички специфични стойности на папката.

en: Charset
bg: Кодова таблица

en: Check &Mail
bg: Пр&оверка на пощата

en: Check Before Send Plugins
bg: Проверка преди изпращане на приставки

en: Check Mail
bg: Проверка за поща

en: Check Mail In
bg: Проверка за поща в

en: Check URL With Phishing Google System
bg: Проверка на URL с фишинг система на Google

en: Check mail on startup
bg: Проверка на пощата при стартиране

en: Check spelling
bg: Проверка на правописа

en: Check spelling before send
bg: Проверете правописа преди изпращане

en: Check to store messages encrypted
bg: Отметнете тук за да съхранявате съобщенията шифровани

en: Checking index status...
bg: Проверка на състоянието на индекса...

en: Choice of fonts for new/unread/important messages
bg: Избор на шрифтове за нови/непрочетени/важни съобщения

en: Cl&ean Spaces
bg: Изчистване на ин&тервалите

en: Clear Selection
bg: Изчистване на избор

en: Close Composer
bg: Затваряне на прозореца за съчиняване

en: Close the standalone message window after replying or forwarding the message
bg: Затворете прозореца на самостоятелното съобщение след отговор или препращане на съобщението

en: Close to quota threshold:
bg: Близо до квотния праг:

en: Collapse all threads in the current folder
bg: Сгъване на всички нишки в текущата папка

en: Collapse the current thread or group
bg: Сгъване на текущата нишка или група

en: Colors
bg: Цветове

en: Composer
bg: Съчиняване

en: Composer Plugins
bg: Приставки за съставяне на писмо

en: Compressed Zip Archive (.zip)
bg: Компресиран архив Zip (.zip)

[ctx: Config->Composer->Attachments]
en: Attachments
bg: Прикрепени файлове

en: Configure &Filters...
bg: &Настройване на филтрите...

en: Configure &Notifications...
bg: &Настройване на известяването...

en: Configure Completion...
bg: Конфигуриране на завършването...

en: Configure KMail...
bg: Настройване на KMail...

en: Configure Unified Mailbox
bg: Конфигуриране на Унифицирани пощенски кутии

en: Configure shortcut
bg: Конфигуриране на клавишна комбинация

en: Configure the summary view
bg: Конфигуриране на обобщения изглед

en: Confirm &before send
bg: Потвър&ждение преди изпращане

en: Confirm Deleting Emails Plugins
bg: Приставка за потвърждаване на изтриването за имейли

en: Contact cannot be stored: %1
bg: Контактът не може да бъде съхранен: %1

en: Contact created successfully
bg: Контактът е създаден успешно

en: Contact modified successfully
bg: Контактът е променен успешно

[ctx: Contact the owner of the mailing list]
en: Contact Owner
bg: Свържете се със собственика

en: Contains condition cannot be used with a number of characters inferior to 4.
bg: Съдържа условие не може да се използва с брой знаци, по-ниски от 4.

en: Copy Decrypted To...
bg: Копиране на дешифрирано в...

en: Copy Message | Copy %1 Messages
bg[0]: Копиране на съобщение
bg[1]: Копиране на %1 съобщения

en: Copy Message To...
bg: Копиране на съобщението в...

en: Copy Message to Folder
bg: Копиране на съобщение в папка

en: Copying messages canceled.
bg: Копирането на съобщения е отменено.

en: Copying messages failed.
bg: Копирането на съобщения е неуспешно.

en: Copying messages...
bg: Копиране на писмата...

en: Core developer
bg: Основен разработчик

en: Could not start "PIM Data Exporter" program. Please check your installation.
bg: Не можа да се стартира програма "Износител на данни PIM".  Моля, проверете инсталацията си.

en: Could not start certificate manager; please make sure you have Kleopatra properly installed.
bg: Не може да се стартира мениджър на сертификати; моля, уверете се, че Kleopatra е инсталирана правилно.

en: Could not start the ImportWizard. Please make sure you have ImportWizard properly installed.
bg: ImportWizard не можа да се стартира. Моля, уверете се, че ImportWizard е правилно инсталиран.

en: Could not start the account wizard. Please make sure you have AccountWizard properly installed.
bg: Съветникът за акаунт не можа да стартира. Моля, уверете се, че имате правилно инсталиран AccountWizard.

en: Could not start the import wizard. Please check your installation.
bg: Съветникът за импортиране не можа да стартира. Моля, проверете вашата инсталация.

en: Could not start the import wizard. Please make sure you have ImportWizard properly installed.
bg: Не можа да стартира съветника за импортиране. Моля, уверете се, че имате правилно инсталиран ImportWizard.

en: Create Follow Up Reminder...
bg: Създаване на напомняне за последващи действия...

en: Create...
bg: Създаване...

en: Crypto support
bg: Поддръжка на криптиране

en: Cryptography
bg: Шифриране

en: Custom Account...
bg: Персонализиран акаунт...

en: Custom Templates
bg: Потребителски шаблони

en: Custom message-&id suffix:
bg: Потребителска наставка (message-&id):

en: Customize accounts order...
bg: Персонализиране на подреждането на акаунти...

en: Cut Message | Cut %1 Messages
bg[0]: Изрязване на съобщението
bg[1]: Изрязване на %1 съобщения

en: D&ictionary:
bg: &Речник:

en: Date
bg: Дата

en: Date Display:
bg: Показване на датата:

en: Decrease tag priority
bg: Намаляване приоритета на таговете

en: Defa&ult send method:
bg: Мето&д по подразбиране:

en: Defaul&t domain:
bg: Домей&н по подразбиране:

en: Default aggregation:
bg: Обобщаване по подразбиране:

en: Default forwarding type:
bg: Тип пренасочване по подразбиране:

en: Default theme:
bg: Тема по подразбиране:

en: Define custom mime header fields:
bg: Потребителски заглавни части - mime:

en: Delayed Messages...
bg: Забавени съобщения...

en: Delete Folder
bg: Изтриване на папка

en: Delete Message
bg: Изтриване на съобщение

en: Delete Messages
bg: Изтриване на съобщения

en: Delete Search
bg: Изтриване на търсене

en: Delete T&hread
bg: Изтриване на н&ишка

en: Delete an entire thread
bg: Изтриване на за&дание

en: Delete current vCard
bg: Изтриване на текущата vCard

en: Delete messages without confirmation
bg: Изтриване на съобщения без потвърждение

en: Delete vCard
bg: Изтриване на vCard

en: Deleting and moving messages to trash...
bg: Изтриване и преместване на съобщения в кошчето...

en: Deleting messages
bg: Изтриване на съобщенията

en: Deleting messages canceled.
bg: Изтриването на съобщенията беше отменено.

en: Deleting messages failed.
bg: Грешка при изтриване на съобщения.

en: Deleting messages...
bg: Изтриване на съобщения...

en: Deleting or moving messages to trash canceled.
bg: Изтриването или преместването на съобщения в кошчето е анулирано.

en: Deleting or moving messages to trash failed.
bg: Изтриването или преместването на съобщения в кошчето е неуспешно.

en: Deny
bg: Отказ

en: Deta&iled new mail notification
bg: Подро&бно известяване за нова поща

en: Detect Automatically
bg: Автоматично откриване

en: Dictionary was not found. Please verify that you will use a correct dictionary.
bg: Речникът не бе намерен. Моля, проверете дали ще използвате правилния речник.

en: Display KMail's Welcome Page
bg: Показване стартовата страница на KMail

en: Distribution list %2 is empty, it cannot be used. | Distribution lists %2 are empty, they cannot be used.
bg[0]: Списъкът за разпространение %2 е празен, не може да се използва.
bg[1]: Списъците за разпространение %2 са празни, те не могат да бъдат използвани.

en: Do not Loop
bg: Без циклично търсене

en: Do not check certificate policies
bg: Без проверка на политиката за удостоверения

en: Do not perform any HTTP requests
bg: Без HTTP заявки

en: Do not perform any LDAP requests
bg: Без LDAP заявки

en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
bg: Без изпращане на ИДС в отговор на шифровани съобщения

en: Do not show a message preview pane
bg: Без предварителен преглед на съобщение

en: Do you really want to remove this %1 identity? | Do you really want to remove these %1 identities?
bg[0]: Наистина ли искате да премахнете тази %1 самоличност?
bg[1]: Наистина ли искате да премахнете тези %1 самоличности?

en: Do you want to attach this folder "%1"?
bg: Искате ли да прикачите тази папка "%1"?

en: Do you want to forward the selected messages as attachments in one message (as a MIME digest) or as individual messages?
bg: Искате ли да препратите избраните съобщения като прикачени файлове в едно съобщение (като MIME обобщение) или като отделни съобщения?

en: Do you want to remove forward prefix?
bg: Искате ли да премахнете префикса за препращане?

en: Do you want to remove reply prefix?
bg: Искате ли да премахнете префикса за отговор?

en: Do you want to remove tag '%1'?
bg: Искате ли да премахнете маркера "%1" ?

en: Do you want to remove this attachment word?
bg: Искате ли да премахнете тази ключова дума за прикачен файл?

en: Do you want to remove this email address?
bg: Искате ли да премахнете този имейл адрес?

en: Do you want to remove this selected charset?
bg: Искате ли да премахнете избраната кодова таблица?

en: Do you want to restart Akonadi?
bg: Искате ли да рестартирате Akonadi?

en: Do you want to save the message for later or discard it?
bg: Искате ли съобщението да бъде записано?

en: Documentation
bg: Документация

en: Documentation, still active
bg: Документация

en: Don't send
bg: Не изпращай

en: Done
bg: Готово

en: E&mpty Trash
bg: Из&празване на кошчето

en: E&nable detection of missing attachments
bg: Откр&иване на липсващите прикрепени файлове

en: E&xclude important messages from expiry
bg: &Без изтичане срока на важните съобщения

en: E-mails Scams
bg: Измамни имейли

en: Edit "Out of Office" Replies...
bg: Редактиране на отговорите "Извън офиса"...

en: Edit Note...
bg: Редактиране на бележка...

en: Edit Search...
bg: Редактиране на търсене...

en: Edit contact...
bg: Редактиране на контакт...

en: Edit...
bg: Редактиране...

en: Editor Plugins
bg: Приставки за редактор

en: Email Address
bg: Е-поща

en: Email Address Not Found in Key/Certificates
bg: Електронният адрес не е открит в ключ/удостоверение

en: Email Address:
bg: Имейл адрес:

en: Email a&liases:
bg: Имейл п&севдоними:

en: Email added successfully.
bg: Имейлът беше добавен успешно.

en: Empty Trash
bg: Изпразване на кошчето

en: Empty local &trash folder on program exit
bg: Из&празване на кошчето при излизане от програмата

en: Empty the local trash folder on program exit
bg: Изпразване на локалната папка за боклук при излизане от програмата

en: Enable Autocrypt
bg: Активиране на автоматично криптиране

en: Enable Undo Send
bg: Активиране на отмяна на изпращане

en: Enable Unified Mailboxes
bg: Активиране на унифицирани пощенски кутии

en: Enable Unified Mailboxes?
bg: Активиране на унифицирани пощенски кутии?

en: Enable automatic word wrapping at the specified width
bg: Активиране на автоматичното опаковане на думи при определената ширина

en: Enable external reference loading for a whole folder
bg: Активиране на зареждане на външна референтна информация за цяла папка

en: Enable folders drag and drop
bg: Активиране на влачене на папките

en: Enable system tray icon
bg: Икона в системния панел

en: Encry&pt sent messages
bg: Шифроване на &изпратените съобщения

en: Encrypt
bg: Шифроване

en: Encrypt all messages when possible
bg: Криптиране на всички съобщения, когато е възможно

en: Encrypt draft messages
bg: Шифроване на съобщения чернови

en: Encrypt messages when possible
bg: Криптиране на съобщенията, когато е възможно

en: Encrypted Messages
bg: Шифровани съобщения

en: Encryption
bg: Шифроване

en: Encryption indicators
bg: Индикатори за криптиране

en: Enhanced configuration dialogs
bg: Диалогов прозорец за разширена конфигурация

en: Enter charset:
bg: Въведете кодова таблица:

en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
bg: Въведете адресът на сървъра за проверка на удостоверения в Интернет (OCSP отговарящ). Адресът обикновено започва с http://.

en: Enter here the location of your HTTP Proxy, which will be used for all HTTP requests relating to S/MIME. The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.
bg: Въведете местоположението на HTTP проксито, което ще се използва за всички HTTP заявки, свързани с S/MIME. Синтаксиса е хост:порт, например myproxy.nowhere.com:3128.

en: Enter new forward prefix:
bg: Въведете нова представка при препращане:

en: Enter new key word:
bg: Въведете нова ключова дума:

en: Enter new reply prefix:
bg: Въведете нова представка при отговор:

en: Entering a LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
bg: Въвеждането на LDAP сървър тук ще насочи всички LDAP заявки първо към този сървър. По-точно, тази настройка заменя всеки зададен хост и порт в LDAP URL, и също ще бъде използван, ако в адреса (URL) са пропуснати хост и порт. Други LDAP сървъри ще бъдат използвани само ако връзката до "проксито" е неуспешна.
    Синтаксисът е "ХОСТ" или "ХОСТ:ПОРТ"., ако ПОРТ е пропуснат, порт 389 (стандартният LDAP порт) се използва.

en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
bg: Изцяло изключва използването на HTTP за S/MIME.

en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
bg: Изцяло изключване на използването на LDAP за S/MIME.

en: Error occurred during removing duplicate emails: '%1'
bg: Възникна грешка при премахване на дублиращи се имейли: '%1'

en: Error while generating new key pair: %1
bg: Грешка при генериране на нова двойка ключове: %1

en: Error while removing duplicates
bg: Грешка при премахване на дубликати

en: Examples are available at <a href="https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/">https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/</a>.
bg: Примерите са налични на <a href="https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/"> https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/ </a> .

en: Exceptions
bg: Изключения

en: Expand all threads in the current folder
bg: Разгъване на всички нишки в текущата папка

en: Expand the current thread or group
bg: Разгъване на текущата нишка или група

en: Expire
bg: Маркиране като изтекли

en: Expire Folder
bg: Маркиране на папка като изтекла

en: Expire Old Messages?
bg: Маркиране на старите съобщения като изтекли?

en: Expire...
bg: Срок на годност...

en: Export to PDF
bg: Експортиране в PDF

en: Export to PDF...
bg: Експортиране в PDF...

en: Extend Selection to Next Message
bg: Фокусиране върху следващо съобщение

en: Extend Selection to Previous Message
bg: Фокусиране върху предишно съобщение

en: External editor was started.
bg: Зареден е външен редактор

en: F&older
bg: &Папка

en: F&ormat:
bg: &Формат:

en: Face
bg: Лице

en: Failed to open autosave file at %1.
    Reason: %2
bg: Неуспешно автоматично запазване на файла на %1.
    Причина: %2

en: Failed to reduce image size to fit in header.
bg: Неуспешно намаляване на размера на изображението, за да се побере в заглавката.

en: Failed to reduce image size to fit in header. Install pngquant to obtain better compression results.
bg: Неуспешно намаляване на размера на изображението, за да се побере в заглавката. Инсталирайте pngquant, за да получите по-добри резултати за компресиране.

en: Failed to store contact
bg: Запазването на контакта е неуспешно

en: Fetch missing issuer certificates
bg: Изтегляне на липсващите удостоверения от издателя

en: Filter %1
bg: Филтър %1

en: Filter &Log Viewer...
bg: Преглед филтрирането на &дневника...

en: Filter on &Cc...
bg: Филтриране върху &Cc...

en: Filter on &From...
bg: Филтриране - "&От"...

en: Filter on &Subject...
bg: Филтриране - "&Тема"...

en: Filter on &To...
bg: Филтриране - "&До"...

en: Filter on Mailing-&List...
bg: Филтриране по пощенски с&писък...

en: Filter on Mailing-List %1...
bg: Филтриране на пощенски списък %1...

en: Filter on Mailing-List...
bg: Филтриране на пощенски списък...

en: Filtering message %1 of %2
bg: Филтриране на съобщение %1 от %2

en: Filtering messages
bg: Филтриране на съобщенията

en: Fix Quick Search keyboard navigation
bg: Коригиране на клавиатурна навигация за бързо търсене

en: Fix drag and drop from address book to composer
bg: Коригиране на плъзгане и пускане от адресната книга в прозореца за съставяне на писмо

en: Fixed Width Font
bg: Равноширок шрифт

en: Fixed many IMAP bugs
bg: Коригирани много грешки в IMAP

en: Fixed widget styles
bg: Равноширок шрифт

en: Focus on First Folder
bg: Фокус върху първа папка

en: Focus on Last Folder
bg: Фокус върху последната папка

en: Focus on Next Folder
bg: Фокусиране върху следващата папка

en: Focus on Next Message
bg: Фокусиране върху следващо съобщение

en: Focus on Previous Folder
bg: Фокусиране върху предишната папка

en: Focus on Previous Message
bg: Фокусиране върху предишно съобщение

en: Folder List
bg: Списък с папки

en: Folder Shortcut %1
bg: Пряк път %1

en: Folder Tooltips
bg: Подсказки за папки

en: Folder holds a mailing list
bg: Папката съдържа пощенски списък

en: Folder name not defined.
bg: Името на папката не е дефинирано.

en: Folders
bg: Папки

en: Followup Reminder Agent was not registered.
bg: Агентът за напомняне за проследяване не беше регистриран.

en: Followup Reminder Messages...
bg: Последващи съобщения за напомняне...

en: Fonts
bg: Шрифтове

en: For &root certificates:
bg: За &root сертификати:

en: For end-user certificates/&keys:
bg: За сертификати/ключове на крайния потребител:

en: For intermediate CA certificates:
bg: За междинни CA удостоверения:

en: For own certificates:
bg: За собствени сертификати:

en: For&ward Subject Prefixes
bg: Препра&щане - представки на темата

en: Form
bg: Формуляр

en: Format the plain text part of a message from the HTML markup. Bold, italic and underlined text, lists, and external references are supported.
bg: Форматиране на обикновената текстова част на съобщение от HTML маркировката.Удебелен, курсив и подчертан текст, списъци и външни препраткисе поддържат.

en: Former co-maintainer
bg: Бивш съвместен поддържащ

en: Former core developer
bg: Бивш основен разработчик

en: Former maintainer
bg: Бивш поддържащ

en: Forward Inline As Default.
bg: Препращане вградено по подразбиране.

en: Forward Prefix:
bg: Префикса за препращане:

en: Forward To...
bg: Препращане до...

en: Found potential phishing email addresses <a href="phishingdetails">(details...)</a>
bg: Намерени потенциални фишинг имейл адреси <a href="phishingdetails"> (подробности...) </a>

en: From
bg: От

en: Full message
bg: Цялото съобщение

en: GZ-Compressed Tar Archive (.tar.gz)
bg: Компресиран с GZ архив Tar (.tar.gz)

en: General
bg: Общи

[ctx: General settings for the composer.]
en: General
bg: Общи

en: Generate a new key pair
bg: Генериране на нова двойка ключове

en: Generating new key pair...
bg: Генериране на нова двойка ключове...

en: GnuPG Configure Module Error
bg: Грешка в конфигурацията на модула GnuPG

en: GnuPG Settings...
bg: Настройки на GnuPG...

en: GnuPG support
bg: Поддръжка на GnuPG

en: Go to Archive
bg: Към архива

en: Go to the next folder with unread messages
bg: Преминаване към следващата папка с непрочетени съобщения

en: Go to the next message
bg: Преминаване към следващото съобщение

en: Go to the next unread message
bg: Преминаване към следващото непрочетено съобщение

en: Go to the next unread text
bg: Преминаване към следващия непрочетен текст

en: Go to the previous folder with unread messages
bg: Преминаване към предишната папка с непрочетени съобщения

en: Go to the previous message
bg: Преминаване към предишното непрочетено съобщение

en: Go to the previous unread message
bg: Преминаване към предишното непрочетено съобщение

[ctx: Go->]
en: Next Unread &Text
bg: Следващ непрочетен &текст

en: Grammar Checker Plugins
bg: Приставки за проверка на граматиката

en: HTML Messages
bg: HTML съобщения

en: HTML Status Bar Background - HTML Message
bg: Фон на HTML лентата за състоянието - HTML съобщение

en: HTML Status Bar Background - No HTML Message
bg: Фон на HTML лентата за състоянието - без HTML съобщение

en: HTML Status Bar Foreground - HTML Message
bg: Цвят на шрифта за HTML лентата за състоянието - HTML съобщение

en: HTML Status Bar Foreground - No HTML Message
bg: Цвят на шрифта на HTML съобщение

en: HTML Toolbar
bg: HTML лента с инструменти

en: HTTP Requests
bg: HTTP заявки

en: Header Style Plugins
bg: Приставки за заглавен стил

en: Headers
bg: Заглавки

en: Hide attachment list
bg: Скриване на списъка с прикачени файлове

en: Hide menu bar
bg: Скриване на лентата с менюто

en: High security encryption will be used for this recipient (the encryption key is fully trusted). Click the icon for details.
bg: За този получател ще се използва криптиране с висока сигурност (ключът за шифроване е напълно доверен). Щракнете върху иконата за подробности.

en: IM status indicator
bg: Индикатор за състоянието на IM

en: INS
bg: ВМЪК

[ctx: Icon used for folders which do have unread messages.]
en: &Unread:
bg: &Непрочетено:

[ctx: Icon used for folders with no unread messages.]
en: &Normal:
bg: &Нормално:

en: Identity Name
bg: Име

en: Identity was not found. Please verify that you will use a correct identity.
bg: Самоличността не беше намерена. Моля, проверете дали ще използвате правилна самоличност.

en: If the number of recipients is larger than this value, KMail will warn and ask for a confirmation before sending the mail. The warning can be turned off.
bg: Ако броят на получателите е по-голям от тази стойност, KMail ще предупреди и ще поиска потвърждение, преди да изпрати пощата. Предупреждението може да бъде изключено.

en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
bg: Ако е включена тази опция, CRLs (списъците с анулирани удостоверения) не се използват за проверка на S/MIME удостоверения.

en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP)
bg: Ако е включена тази опция, липсващите удостоверения се изтеглят при необходимост (това е приложимо за двата метода за проверка, CRLs и OCSP)

en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
bg: Ако е включена тази опция, S/MIME удостоверенията ще бъдат проверявани в Интернет чрез Online Certificates Status Protocol (OCSP). Попълнете адреса на OCSP по-долу.

en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated using Certificate Revocation Lists (CRLs).
bg: Ако е включена тази опция, S/MIME удостоверенията ще се проверяват чрез Certificate Revocation Lists (CRLs).

en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
bg: Ако е включена тази опция, стойността за HTTP прокси, показана вдясно (която се взима от променливата на средата http_proxy), ще бъде използвана за всяка HTTP заявка.

en: Ignore
bg: Пренебрегване

en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
bg: Игнориране на HTTP CRL точка на разпределяне за удостоверения

en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
bg: Игнориране на LDAP CRL точка на разпределяне за удостоверения

en: Ignore service URL of certificates
bg: Игнориране на обслужващия адрес на удостоверенията

en: Image
bg: Изображение

en: Implemented todo status handling
bg: Въведена е обработка на състоянието на задачи

en: Import/Export KMail Data...
bg: Импортиране/експортиране на KMail данни...

en: Important Message
bg: Важно съобщение

en: Important changes since last version:
bg: Важни промени от последната версия:

en: Impossible to send email
bg: Невъзможно е да се изпрати имейл

en: Improve 'Mark Message as' popup menu
bg: Подобрено изскачащо меню "Маркиране на съобщение като"

en: Improve configuration dialog
bg: Диалогов прозорец за конфигуриране на обобщена поща

en: Improve efficiency and consistency of code
bg: Подобрена ефективност и последователност на кода

en: Improve layout of recipients editor
bg: Подобряване на оформлението на редактора на получателите

en: Improve status bar messages
bg: Важно съобщение

en: Improved HTML support
bg: Подобрена поддръжка на HTML

en: Improved asynchronous processes
bg: Подобрени асинхронни процеси

en: Improved execution speed
bg: Подобрена скорост на изпълнение

en: Improved icon/image processing
bg: Подобрена обработка на икони/изображения

en: Improved internal program documentation
bg: Подобрена вътрешна програмна документация

en: Improved message importing
bg: Преместване на съобщение в кошчето

en: Improved searches
bg: Подобрени търсения

en: Increase tag priority
bg: Увеличаване приоритета на таговете

en: Indexing Collections...
bg: Индексиране на колекции...

en: Informs if message reading is a suspected email scam
bg: Информира, ако четенето на съобщения е предполагаема измама по имейл

en: Initiating sending process...
bg: Иницииране на процеса на изпращане...

en: Insert
bg: Вмъкване

en: Insert Signature At C&ursor Position
bg: Вмъкване на подпи&с

en: Insert clipboard text as attachment
bg: Вмъкване на текст в клипборда като прикачен файл

en: Insert the RFC-compliant signature separator (two dashes and a space on a line) before the signature
bg: Вмъкване на RFC-съвместимия разделител на подписи (две тирета и интервал на ред) преди подписа

en: Insert the signature above any quoted text
bg: Поставете подписа над всеки цитиран текст

en: Install pngquant to obtain better image quality.
bg: Инсталирайте pngquant, за да получите по-добро качество на изображението.

[ctx: Interval suffix]
en:  minute |  minutes
bg[0]:  минута
bg[1]:  минути

en: Invalid Attachment Name
bg: Невалидно име на прикачения файл

en: Invalid Email Address
bg: Невалидна е-поща

en: Invalid Email Alias "%1"
bg: Невалиден псевдоним на имейл "%1"

en: Invalid header
bg: Невалидна заглавна част

en: Invitations
bg: Покани

en: Invoke Handler
bg: Извикване на манипулатор

en: Japanese language support
bg: Поддръжка на японски език

en: Jump to First Unread Message
bg: Преминаване към първо непрочетено съобщение

en: Jump to Folder...
bg: Преминаване към папка...

en: Jump to Last Selected Message
bg: Преминаване към последно избрано съобщение

en: Jump to Newest Message
bg: Преминаване към най-новото съобщение

en: Jump to Oldest Message
bg: Преминаване към най-старото съобщение

en: Jump to original folder
bg: Направо към оригиналната папка

en: KDE Email Client
bg: Пощенски клиент за KDE

en: KDE Kontact Summary
bg: Резюме на KDE Kontact

en: KMail &Introduction
bg: В&ъведение в KMail

en: KMail Error
bg: Грешка в Kmail

en: KMail can analyze messages for suspected email scams by looking for common techniques used to deceive you
bg: KMail може да анализира съобщения за предполагаеми измами с имейли, като търси често използвани техники, използвани за да ви заблудят

en: KMail can send a small (48x48 pixels) low-quality picture with every message. For example, this could be a picture of you or a glyph. It is shown in the recipient's mail client (if supported).
bg: KMail може да изпраща малко (48x48 пиксела), ниско качествено, едноцветно изображение с всяко съобщение, например ваша снимка или глиф, което ще се покаже в пощенския клиент на получателя (ако има поддръжка на такава функция).

en: KMail has many powerful features that are described in the <a href='help:/kmail2/index.html'>documentation</a>.
bg: KMail има много мощни функции, които са описани в <a href='help:/kmail2/index.html'> документацията </a>.

en: KMail is currently in offline mode. Click <a href="kmail:goOnline">here</a> to go online . . .</p>
bg: Понастоящем KMail е в офлайн режим. Кликнете <a href="kmail:goOnline"> тук </a>, за да влезете онлайн. </p>

en: KMail is currently in offline mode. How do you want to proceed?
bg: В момента KMail не е включена в мрежата. Какъв режим ще изберете?

en: KMail is now based on the Akonadi Personal Information Management framework, which brings many changes all around.
bg: KMail вече се основава на рамката за управление на личната информация Akonadi, която носи много промени навсякъде.

en: KMail is set to be offline; all network jobs are suspended
bg: KMail е изключена от мрежата. Всички задачи са преустановени.

en: KMail is set to be online; all network jobs resumed
bg: KMail е включена в мрежата. Всички задачи са възстановени.

en: KMail is set to be online; all network jobs will resume when a network connection is detected
bg: KMail е настроен да бъде онлайн; всички мрежови задачи ще се възобновят, когато бъде открита мрежова връзка

en: KMail is the email client by KDE. It is designed to be fully compatible with Internet mailing standards including IMAP, POP3 and SMTP.
bg: KMail е имейл клиентът от KDE. Той е проектиран да бъде напълно съвместим с пощенските стандарти за интернет, включително IMAP, POP3 и SMTP.

en: KMail was unable to detect any mailing list in this folder.
bg: KMail не можа да открие пощенски списък в тази папка.

en: KMail was unable to fully detect a mailing list in this folder. Please fill in the addresses by hand.
bg: KMail не успя да открие напълно пощенски списък в тази папка. Моля, попълнете адресите на ръка.

en: KMail will send a black-and-white image through the X-Face header.
bg: KMail ще изпрати черно-бяло изображение през заглавката на X-Face.

en: KMail will send a colored image through the Face header.
bg: KMail ще изпрати цветно изображение през заглавката на Face.

en: KMail will send both a colored and a black-and-white image.
bg: KMail ще изпрати както цветно, така и черно-бяло изображение.

en: Key Generation Error
bg: Грешка при генериране на ключове

en: Killed lots of bugs
bg: Премахнати са много грешки

en: Kontact Summary
bg: Резюме на Kontact

en: Kontact Summary View
bg: Обобщен изглед на Kontact

en: LDAP Requests
bg: LDAP заявки

en: LDAP support, maintenance
bg: LDAP поддръжка, поддържане

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Include in Manual Mail Check
bg: Включване в ръчна проверка на пощата

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Switch offline on KMail Shutdown
bg: Превключване офлайн при изключване на KMail

en: Last Search
bg: Последно търсене

en: Layout
bg: Подредба

en: Less GUI freezes, mail checks happen in the background
bg: По-малко блокиране на графичен интерфейс, проверки на пощата във фонов режим

en: Let others know you prefer encryption
bg: Уведомете другите, че предпочитате криптиране

en: Link
bg: Препратка

en: List Archives
bg: Архиви на списък

en: List Help
bg: Помощ на списък

en: List of collections is empty. %1
bg: Списъкът с колекции е празен. %1

en: Lists the available options for user feedback
bg: Списък на наличните опции за обратна връзка от потребителите

en: Load E&xternal References
bg: Зареждане на въ&ншни препратки

en: Load External References
bg: Зареждане на външни препратки

en: Load external reference when mail comes for this contact
bg: Зареждане на външна референция, когато пощата идва за този контакт

en: Loading external references in html mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
bg: Зареждането на външни препратки в html поща ще ви направи по-уязвими за спам и и може да увеличи риска от проблеми със сигурността.

en: Locali&zed format (%1)
bg: Локали&зиран формат (%1)

en: Long folder list
bg: Дълъг списък с папки

en: Loop in All Folders
bg: Циклично търсене във всички папки

en: Loop in All Marked Folders
bg: Циклично търсене в маркираните папки

en: Loop in Current Folder
bg: Циклично търсене в текущата папка

en: Lose Formatting
bg: Загуби форматиране

en: Lose the formatting?
bg: Загубите форматирането?

en: Low security encryption will be used for this recipient (the encryption key is untrusted). Click the icon for details.
bg: За този получател ще се използва криптиране с ниска сигурност (ключът за криптиране е ненадежден). Щракнете върху иконата за подробности.

en: M&ove Thread to Trash
bg: Пр&еместване на нишка в кошчето

en: Mail Merge Agent was not registered.
bg: Агентът за сливане на поща не беше регистриран.

en: Mail Summary Configuration Dialog
bg: Диалогов прозорец за конфигуриране на обобщена поща

en: Mailing List Name: %1
bg: Име на пощенския списък: %1

en: Mailing list description:
bg: Описание на пощенския списък:

en: Main Toolbar
bg: Главна лента с инструменти

en: Maintainer
bg: Поддръжка

en: Major contributor
bg: Основен участник

en: Major contributor to Akonadi
bg: Основен участник за Akonadi

en: Major contributor, still active
bg: Основен участник, все още активен

en: Manage &Sieve Scripts...
bg: Управление на &Sieve скриптовете...

en: Many valuable contributions
bg: Много ценни участници

en: Mar&k Message
bg: Маркиране на с&ъобщение като

en: Mar&k selected message as read after
bg: О&тбелязване на маркираното съобщение като прочетено след

en: Mark &Thread
bg: Маркиране на ни&шка като

en: Mark All Messages As Read in This Folder and All its Subfolder
bg: Маркиране на всички съобщения като прочетени в тази папка и всички нейни подпапки

en: Mark Thread as &Action Item
bg: &Действие

en: Mark Thread as &Important
bg: &Важна

en: Mark Thread as &Read
bg: &Прочетена

en: Mark Thread as &Unread
bg: Н&епрочетена

en: Mark all messages in the selected thread as read
bg: Маркиране на всички съобщения в избраната нишка като прочетени

en: Mark all messages in the selected thread as unread
bg: Маркиране на всички съобщения в избраната нишка като непрочетени

en: Maximum Attachment Size:
bg: Максимален размер на прикачения файл:

en: Maximum recent addresses retained:
bg: Максимално запазени скорошни адреси:

en: Medium security encryption will be used for this recipient (the encryption key is marginally trusted). Click the icon for details.
bg: За този получател ще се използва криптиране със средна сигурност (ключът за шифроване е с малко доверие). Щракнете върху иконата за подробности.

[ctx: Menu item]
en: Encoding
bg: Кодова таблица

en: Message
bg: Съобщение

en: Message Body
bg: Тяло на съобщение

en: Message Default Format
bg: Формат на съобщението по подразбиране

en: Message Disposition Notifications
bg: Известие за доставка на съобщение (ИДС)

en: Message From &Template
bg: Съобщение от &шаблон

en: Message List
bg: Списък със съобщения

en: Message List - Action Item Messages
bg: Списък със съобщения - Съобщения за елементи за действие

en: Message List - Important Messages
bg: Списък със съобщения - важни съобщения

en: Message List - Unread Messages
bg: Списък със съобщения - непрочетени съобщения

en: Message Preview Pane
bg: Прозорец за преглед на съобщения

en: Message Tag: %1
bg: Етикет на съобщението: %1

en: Message Tags
bg: Тагове на съобщения

en: Message Viewer
bg: Преглед на съобщения

en: Message Window
bg: Прозорец за съобщения

en: Message template for forward
bg: Шаблон за препращане

en: Message template for new message
bg: Шаблон за нови съобщения

en: Message template for reply
bg: Шаблон за отговор

en: Message template for reply to all
bg: Шаблон за отговор до всички

en: Message will be encrypted
bg: Съобщението ще бъде шифровано

en: Message will be signed
bg: Съобщението ще бъде подписано

en: Message will not be encrypted
bg: Съобщението няма да бъде шифровано

en: Message will not be signed
bg: Съобщението няма да бъде подписано

[ctx: Message->]
en: &Forward
bg: П&репращане

[ctx: Message->]
en: &Reply
bg: &Отговор

[ctx: Message->]
en: Mailing-&List
bg: Пощенски &списък

[ctx: Message->Forward->]
en: &Redirect...
bg: Пренасо&чване...

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment...
bg: Като п&рикрепен файл...

en: Messages archived
bg: Съобщенията са архивирани

en: Messages copied successfully.
bg: Съобщенията бяха копирани успешно.

en: Messages deleted successfully.
bg: Съобщенията бяха изтрити успешно.

en: Messages moved successfully.
bg: Съобщенията бяха преместени успешно.

en: Messages moved to trash or deleted successfully
bg: Съобщенията бяха преместени в кошчето или изтрити успешно

en: Messages moved to trash successfully.
bg: Съобщенията бяха преместени в кошчето успешно.

en: Misc
bg: Разни

en: Mod&ify...
bg: Промя&на...

en: Modify the selected identity
bg: Промяна на избраната самоличност

en: Modify...
bg: Промяна...

en: More information under <a href="https://quimby.gnus.org/circus/face/">https://quimby.gnus.org/circus/face/</a>.
bg: Повече информация под <a href="https://quimby.gnus.org/circus/face/">https://quimby.gnus.org/circus/face/</a>.

en: More...
bg: Още...

en: Move Message | Move Messages
bg[0]: Преместване на съобщение
bg[1]: Преместване на съобщения

en: Move Message To...
bg: Преместване на съобщението в...

en: Move Message to Folder
bg: Преместване на съобщение в папка

en: Move To Trash
bg: Преместване в кошчето

en: Move message to trashcan
bg: Преместване на съобщение в кошчето

en: Move thread to trashcan
bg: Преместване на нишката в кошчето

en: Move to Trash
bg: Преместване в кошчето

en: Moved all messages to the trash
bg: Всички съобщения са преместени в кошчето

en: Moving messages
bg: Преместване на съобщенията

en: Moving messages canceled.
bg: Преместването на съобщенията беше отменено.

en: Moving messages failed.
bg: Грешка при преместването на съобщения.

en: Moving messages to trash canceled.
bg: Преместването на съобщения в кошчето е анулирано.

en: Moving messages to trash failed.
bg: Преместването на съобщения в кошчето е неуспешно.

en: Moving messages to trash...
bg: Преместване на съобщения в кошчето...

en: Moving messages...
bg: Преместване на съобщения...

en: Multiple encryption keys per address
bg: Няколко ключа за криптиране на адрес

en: Name of the attachment:
bg: Име на прикрепен файл:

en: Network connection detected, all network jobs resumed
bg: Открита е мрежова връзка, всички мрежови задачи са възобновени

en: Network is unconnected. Folder information cannot be updated.
bg: Мрежата не е свързана. Информацията за папката не може да се актуализира.

en: Never
bg: Никога

en: Never Automatically
bg: Никога автоматично

en: Never consult a CRL
bg: Никога консултиране с CRL

en: New AddressBook Contact...
bg: Нов контакт с адресната книга...

en: New HTML renderer (QtWebEngine)
bg: Нов HTML визуализатор (QtWebEngine)

en: New Mail Notification
bg: Известяване за нова поща

en: New Mail Notifier Agent not registered. Please contact your administrator.
bg: Новият агент за известяване на поща не е регистриран. Моля, свържете се с вашия администратор.

en: New Message From &Template
bg: Нови съобщения от &шаблон

en: New Message To...
bg: Ново съобщение до...

en: New Message t&o Mailing-List...
bg: &Ново съобщение до пощенски списък...

en: New Message to Recipients...
bg: &Ново съобщение до получатели...

en: New Messages
bg: Нови съобщения

en: New Messages In
bg: Нови съобщения в

en: New message list and new folder tree
bg: Нов списък на писмата и ново дърво на папките

en: Next &Unread Message
bg: &Следващо непрочетено съобщение

en: Next Selected Folder
bg: Следваща избрана папка

en: Next Unread &Folder
bg: С&ледваща непрочетена папка

en: No Picture
bg: Няма изображение

en: No Subject
bg: Без тема

en: No Subject Specified
bg: Няма тема

en: No To: specified
bg: Полето "До" не е попълнено

[ctx: No addresses are retained]
en: No save
bg: Без запис

en: No autosave
bg: Без автозапис

en: No folder returned.
bg: Не е върната папка.

en: No folder selected
bg: Не е избрана папка

en: No image will be sent.
bg: Няма да бъде изпратено изображение.

en: No key
bg: Без ключ

en: No limit
bg: Без ограничение

en: No messages selected.
bg: Няма избрани съобщения.

en: No network connection detected, all network jobs are suspended
bg: Не е открита мрежова връзка, всички мрежови задачи са спрени

en: No picture set for your address book entry.
bg: Няма зададено изображение в адресника.

en: No unread messages in your monitored folders
bg: Няма непрочетени съобщения във вашите наблюдавани папки

en: Not available
bg: Няма

en: Not available.
bg: Не е наличен.

en: Notes/calendar integration
bg: Интеграция на календар/бележки

en: Nothing
bg: Не

en: Number and type of accounts configured in KMail (receiver and sender).
bg: Брой и тип акаунти, конфигурирани в KMail (получател и подател).

en: Numerous technical corrections
bg: Многобройни технически корекции

en: OCSP responder URL:
bg: OCSP адрес (URL):

en: OCSP responder signature:
bg: Подпис на OCSP отговарящ:

en: OVR
bg: ВРХУ

en: Offline
bg: Извън линия

en: On All Mail Checks
bg: При всяка проверка на пощата

en: On Manual Mail Checks
bg: При ръчна проверка на пощата

en: One of the configured OpenPGP encryption keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
bg: Един от настроените OpenPGP ключове за шифроване не съдържа потребителско ID със съответния електронен адрес за тази самоличност (%1).

en: One of the configured OpenPGP signing keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
bg: Един от настроените OpenPGP ключове за подписване не съдържа потребителско ID със съответната е-поща за тази самоличност (%1).
    Това може да доведе до предупреждаващи съобщения до получаващата страна, когато се опитат да проверят подписите, направени с тези настройки

en: One of the configured S/MIME encryption certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
bg: Едно от настроените S/MIME удостоверения за подписване не съдържа съответния електронен адрес за тази самоличност (%1).

en: One of the configured S/MIME signing certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
bg: Едно от настроените S/MIME удостоверения за подписване не съдържа съответния електронен адрес за тази самоличност (%1).
    Това може да доведе до предупреждаващи съобщения до получаващата страна, когато се опитат да проверят подписите, направени с тези настройки.

en: Online Certificate Validation
bg: Проверка на удостоверение в Интернет

en: Online status (unknown)
bg: Онлайн състояние (неизвестно)

en: Online/Offline
bg: Вкл/Изкл

en: Only allow this many recipients to be specified for the message. This applies to doing a "Reply to All", entering recipients manually or using the "Select..." picker.  Setting this limit helps you to avoid accidentally sending a message to too many people.  Note, however, that it does not take account of distribution lists or mailing lists.
bg: Позволяване само на толкова получатели да бъдат посочени за съобщението. Това се отнася за " Отговор на всички ", ръчно въвеждане на получателиили с помощта на инструмента за избор "Избор...". Задаването на тази граница ви помага да избягвате случайно изпращане на съобщение до твърде много хора. Отбележете,обаче, че не отчита списъците за разпространение или пощенски списъци.

en: Only check for new mail
bg: Проверка само за нова поща

en: Only headers
bg: Само заглавните части

en: Only open composer window
bg: Само отваряне на прозорец за съчинение

en: Open &Message
bg: Отваряне на &съобщение

en: Open &Search Folder
bg: Отваряне на &папка за търсене

en: Open Address Book
bg: Отваряне на адресната книга

en: Open Folder: "%1"
bg: Отваряне на папка: "%1"

en: Open Image...
bg: Отваряне на изображение...

en: Open Message
bg: Отваряне на съобщение

en: Open Message in List Archive
bg: Отваряне на съобщението в архива на списъка

en: Open in Address Book
bg: Отваряне в адресника

en: Open this folder on &startup:
bg: Отваряне на тази папка при стартиране:

en: OpenPGP encryption key:
bg: OpenPGP ключ за шифроване:

en: OpenPGP key:
bg: OpenPGP ключ:

en: OpenPGP signing key:
bg: OpenPGP ключ за подписване:

en: Opening Autosave File Failed
bg: Отварянето на файл с автоматично запазване е неуспешно

en: Optimize qt-cast; fix QUrl()
bg: Оптимизиране на qt-cast; коригиране на QUrl()

en: Optionally compress attachments
bg: По избор компресиране на прикачени файлове

en: Organi&zation:
bg: &Организация:

en: Original author
bg: Първоначален автор

en: Original encryption support PGP 2 and PGP 5 support
bg: Оригинална поддръжка за шифроване PGP 2 и PGP 5

en: Other Actio&ns...
bg: &Други действия...

en: Out of office reply active on server | Out of office reply active on servers
bg[0]: Отговор извън офиса активен на сървъра
bg[1]: Отговор извън офиса активен на сървъри

en: Outgoing Account:
bg: Изходящ акаунт:

en: Outgoing accounts (add at least one):
bg: Изходящи сметки (добавете поне една):

en: Outlook-compatible attachment naming
bg: Съвместимо с Outlook именуване на прикрепените файлове

en: Overwrite defaults:
bg: Презаписване на настройките по подразбиране:

en: Overwrite global settings for security defaults
bg: Презаписване на глобалните настройки за сигурност

en: PDF document (*.pdf)
bg: PDF документ (* .pdf)

en: PGP 6 support and further enhancements of the encryption support
bg: Поддръжка на PGP 6 и допълнителни подобрения на поддръжката за криптиране

en: POP filters
bg: Филтри за POP

en: Paste as Attac&hment
bg: Поставяне като при&крепен файл

en: Patch Solaris crash
bg: Пач за срив на Solaris

en: Patch composer configuration
bg: Конфигурация на пач за съставяне на писмо

en: Patch for PGP
bg: Пач за PGP

en: Patch for window resizing problem
bg: Пач за проблем с преоразмеряване на прозореца

en: Picture
bg: Изображение

en: Please select the folder that should be archived.
bg: Моля, изберете папката, която трябва да се архивира.

en: Please take a moment to fill in the KMail configuration panel at Settings->Configure KMail. You need to create at least a default identity and incoming as well as outgoing mail account.
bg: Моля, отделете малко време, за да попълните панела за конфигурация на KMail в Настройки-> Конфигуриране на KMail. Трябва да създадете поне самоличност по подразбиране и акаунт за входяща и изходяща поща.

en: Please wait . . .
bg: Моля Изчакай . . .

en: Please wait while the message is transferred | Please wait while the %1 messages are transferred
bg[0]: Моля, изчакайте докато съобщението се прехвърля
bg[1]: Моля, изчакайте докато се прехвърлят тези %1 съобщения

en: Plugin Editor Information
bg: Информация за редактора на приставки

en: Plugins Information
bg: Информация за приставки

en: Plugins support
bg: Поддръжка на приставки

en: Plugins used in KMail.
bg: Приставки, използвани в KMail.

en: Port to MS Windows®
bg: Порт към MS Windows®

en: Post New Message
bg: Публикуване на ново съобщение

en: Post to List
bg: Пращане до списък

en: Pr&epend Signature
bg: &Премахване на подпис

en: Prefer &HTML to Plain Text
bg: &Предпочитане на HTML пред обикновен текст

en: Prefer &Plain Text to HTML
bg: Предпочитане на &обикновен текст пред HTML

en: Prefer HTML to plain text
bg: Предпочитане на HTML пред обикновен текст

en: Preferred handler:
bg: Предпочитано управление:

en: Preview
bg: Преглед

en: Previous Selected Folder
bg: Предишна избрана папка

en: Previous Unread &Message
bg: Предишн&о непрочетено съобщение

en: Previous Unread F&older
bg: Преди&шна непрочетена папка

en: Primary host for LDAP requests:
bg: Основен хост за LDAP заявки:

en: Printing
bg: Отпечатване

en: Printing Output
bg: Текст за отпечатване

en: Push email (IMAP IDLE)
bg: Push известие за писмо (IMAP IDLE)

[ctx: Queue the message for sending at a later date]
en: Queue
bg: Опашка

en: Quota
bg: Квота

en: Quote characters
bg: Символи за цитиране

en: Quote original message:
bg: Цитиране на оригиналното съобщение:

en: Quoted Text - First Level
bg: Цитиран текст - първо ниво

en: Quoted Text - Second Level
bg: Цитиран текст - второ ниво

en: Quoted Text - Third Level
bg: Цитиран текст - трето ниво

en: Re&move
bg: И&зтриване

en: Re&save as Template
bg: &Нов запис като чернова

en: Re-enable All "Do not Ask Again" Warnings
bg: Включване отново на предупрежденията "Изключване въпроса"

en: Read message body from 'file'
bg: Прочитане на тяло на съобщение от "файл"

en: Reading
bg: Четене

[ctx: Receiver of the email]
en: To
bg: До

en: Recognize any of the following key words as intention to attach a file:
bg: Разпознаване на поне една от ключовите думи като намерение за прикрепяне на файл:

en: Recognize any sequence of the following prefixes (entries are case-insensitive regular expressions):
bg: Разпознаване на последователност от следните представки (въведеното е регулярен израз, без значение на  големи/малки букви):

en: Recycle colors on deep &quoting
bg: Ред&уване на цветовете при многократно цитиране

en: Reindex
bg: Ново индексиране

en: Remember recent addresses entered, and offer them for recipient completion
bg: Запомняне на скоро въведените адреси и автоматично попълване на адреса на получателя

en: Remo&ve
bg: И&зтриване

en: Remove
bg: Изтриване

en: Remove &Action Item Thread Mark
bg: Премахване &маркиране на нишка за елемент на действие

en: Remove &Important Thread Mark
bg: Размаркиране на нишката като &важна

en: Remove Duplicates in This Folder and All its Subfolder
bg: Премахване на дубликати в тази папка и всички нейни подпапки

en: Remove Identity | Remove Identities
bg[0]: Премахване на самоличност
bg[1]: Премахване на самоличности

en: Remove Shortcut
bg: Премахване на комбинация

en: Remove selected tag
bg: Премахване на маркирания таг

en: Remove the selected identity
bg: Премахване на избраната самоличност

en: Removing duplicates
bg: Премахване на дубликати

en: Rename
bg: Преименуване

en: Rename the selected identity
bg: Преименуване на избраната самоличност

en: Repl&y Subject Prefixes
bg: Отговор - пред&ставки на темата

en: Reply Prefix:
bg: Префикс за отговор:

en: Reply Special
bg: Специален отговор

en: Reply To...
bg: Отговор до...

en: Reply Without &Quote...
bg: Отговор б&ез цитиране...

en: Reply to &All...
bg: Отговор до вс&ички...

en: Reply to A&uthor...
bg: Отговор до ав&тора...

en: Reply to Mailing-&List...
bg: Отговор до пощенски &списък...

en: Request Help
bg: Искане на помощ

en: Resave this message in the Templates folder. It can then be used at a later time.
bg: Нов запис на съобщението в папка "Чернови". По-късно може да бъде изпратено по всяко време.

en: Resource %1 is broken.
    %2
bg: Ресурсът %1 е нарушен 
    %2

en: Restart
bg: Рестартиране

en: Restart Account
bg: Рестартиране на акаунт

en: Restart Akonadi
bg: Рестартиране на Akonadi

en: Restore default domain name
bg: Възстановяване на име на домейн по подразбиране

en: Retrieval Options
bg: Настройки на изтеглянето

en: Retrieving Folder Contents
bg: Извличане на съдържанието на папката

en: Retrieving folder properties
bg: Извличане на свойства на папката

en: Rich Text
bg: Форматиран текст

en: Rich Text Editing
bg: Редактиране на форматиран текст

en: S&end as Is
bg: Изпращане &както си е

en: S/MIME Validation
bg: Проверка на S/MIME

en: S/MIME encryption certificate:
bg: S/MIME удостоверение за шифроване:

en: S/MIME signing certificate:
bg: S/MIME удостоверение за подписване:

en: Safe Browsing
bg: Безопасно сърфиране

en: Save &As...
bg: &Запис като...

en: Save &Distribution List...
bg: Запис на списък за &разпращане...

en: Save A&ttachments...
bg: &Запис на прикрепените файлове...

en: Save Attachments...
bg: Запис на прикрепени файлове...

en: Save Image On Disk...
bg: Запазване на изображението на диска...

en: Save Link As...
bg: Запис на препратка като...

en: Save To File
bg: Запазване във файл

en: Save as &Draft
bg: Запис като &чернова

en: Save as &File
bg: Запазване като &файл

en: Save as &Template
bg: Запис като &шаблон

en: Save email as text or html file
bg: Запазване на имейл като текст или html файл

en: Save email in Draft folder
bg: Запазване на имейл в папка "Чернова

en: Save email in Template folder
bg: Запазване на имейл в папка Шаблон

en: Save this message in the Drafts folder. It can then be edited and sent at a later time.
bg: Запис на съобщението в папка "Чернови". По-късно може да бъде редактирано и изпратено.

en: Scan emails for tracking URLs
bg: Сканиране на имейлите за проследяващи URL

en: Scroll down current message. If at end of current message, go to next unread message.
bg: Превъртане надолу на текущото съобщение. При достигане на краят му преминаване към следващото непрочетено съобщение.

en: Search &only in:
bg: Търсене с&амо в:

en: Search Anyway
bg: Търсене все пак

en: Search complete.
bg: Търсене завършено.

en: Search failed some errors were found: <ul><li>%1</li></ul>
bg: Неуспешно търсене бяха открити някои грешки: <ul><li> %1</li> </ul>

en: Search failed.
bg: Търсенето е неуспешно.

en: Search folder &name:
bg: Търсене на &папка:

en: Search in &all folders
bg: Търсене във &всички папки

en: Search stopped.
bg: Търсенето спря.

en: Search tag...
bg: Етикет за търсене...

en: Searching...
bg: Търсене...

en: Security Warning
bg: Предупреждение за сигурността

en: Security defaults
bg: Стандартни настройки за сигурност

en: Select
bg: Маркиране

en: Select &All Messages
bg: Ма&ркиране на всички съобщения

en: Select &Recipients...
bg: Избор на &получатели...

en: Select Draft Folder
bg: Избиране на папка "Чернови"

en: Select First Message
bg: Избиране на първо съобщение

en: Select Folder with Focus
bg: Избор на папка за фокусиране

en: Select Folders...
bg: Избиране на папки...

en: Select Last Message
bg: Избиране на последно съобщение

en: Select Message with Focus
bg: Избор на съобщения за фокусиране

en: Select Send-mail Folder
bg: Избиране на папка "Изпратени"

en: Select Templates Folder
bg: Избиране на папка за шаблони

en: Select a cryptographic format for this message
bg: Избиране на криптографски формат за това съобщение

en: Select email to put in whitelist:
bg: Избиране на имейл, който да поставите в белия списък:

en: Select specific folders:
bg: Избиране на конкретни папки:

en: Select the dictionary to use when spell-checking this message
bg: Избиране на речника, който да използвате при проверка на правописа на това съобщение

en: Select the number of days here
bg: Изберете брой дни

en: Select the outgoing account to use for sending this message
bg: Избиране на изходящия акаунт, който да използвате за изпращане на това съобщение

en: Select the plugin summaries to show on the summary page.
bg: Избиране на резюметата на приставките, които да се показват на страницата с резюмето.

en: Select the sent-mail folder where a copy of this message will be saved
bg: Избиране на папката с изпратените имейли, в която ще бъде запазено копие на това съобщение

en: Send
bg: Изпращане

en: Send &Later
bg: Изпращане &по-късно

en: Send &Later Via
bg: Изпращане &по-късно с

en: Send &messages in outbox folder:
bg: Поставяне на &съобщенията в папка "Изходяща":

en: Send A&gain...
bg: Изпращане отно&во...

en: Send As Digest
bg: Изпращане като обобщение

en: Send BCC: to 'address'. This can be repeated
bg: Изпратете BCC: на "адрес". Това може да се повтори

en: Send CC: to 'address'. This can be repeated
bg: Изпратете CC: на "адрес". Това може да се повтори

en: Send Confirmation
bg: Изпращане на потвърждение

en: Send Email
bg: Изпращане на имейл

en: Send Individually
bg: Изпращане поотделно

en: Send Later
bg: Изпращане по-късно

en: Send Later Agent was not registered.
bg: Изпращане на агент по-късно не беше регистриран.

en: Send Now
bg: Изпращане сега

en: Send Queued Messages Via
bg: Изпращане на съобщенията от опашката с

en: Send both
bg: Изпращане на двете

en: Send color (Face)
bg: Изпращане на цвят (лице)

en: Send message to 'address' or attach the file the 'URL' points to
bg: Изпращане на съобщение на "адрес"  или прикачване на файла, към който сочи "URL"

en: Send monochrome (X-Face)
bg: Изпращане на монохромно (X-Face)

en: Send picture with every message:
bg: Изпращане на изображение с всяко съобщение:

en: Send policy:
bg: Изпращане:

en: Send queued mail on mail check
bg: Изпращане на пощата на опашката за проверка

en: Sending Message Failed
bg: Изпращането на съобщението е неуспешно

en: Sending Without Confirmation
bg: Изпращане без потвърждение

en: Sending messages
bg: Изпращане на съобщения

en: Sent Folder is not defined. Please set it before sending the mail.
bg: Изпратената папка не е дефинирана. Моля, задайте я, преди да изпратите пощата.

en: Sent-mail &folder:
bg: Па&пка за изпратени поща:

en: Serverside Subscription...
bg: Абонамент за сървъра...

en: Set Focus to Quick Search
bg: Фокусиране на бързо търсене

en: Set a subject for this message
bg: Задаване на тема за това съобщение

en: Set as &Default
bg: Да бъде &по подразбиране

en: Set as Default
bg: Настройване като подразбиращ се

en: Set body of message
bg: Задаване тяло на съобщение

en: Set from Address Book
bg: Задаване от адресника

en: Set identity name
bg: Задаване на име за идентификация

en: Set replyTo to 'address'
bg: Задаване на replyTo на "адрес"

en: Set subject of message
bg: Задаване тема на съобщение

en: Set the "From:" email address for this message
bg: Задаване на имейл адреса "От:" за това съобщение

en: Set the default forwarded message format
bg: Задаване на формата за препратено съобщение по подразбиране

en: Set the maximum number of recipients for the warning
bg: Задаване на максималния брой получатели за предупреждението

en: Set the text width for automatic word wrapping
bg: Задаване на ширината на текста за автоматично увиване на думи

[ctx: Settings regarding the subject when composing a message.]
en: Subject
bg: Тема

en: Several patches
bg: Няколко пачове

en: Share image...
bg: Споделяне на изображението...

en: Short folder list
bg: Кратък списък с папки

en: Show Favorite Folders View
bg: Изглед на папки Предпочитани

en: Show HTML Format
bg: Показване на HTML формат

en: Show HTML format when mail comes from this contact
bg: Показване на HTML формат, когато пощата идва от този контакт

en: Show Unread Email in TaskBar
bg: Показване на непрочетени имейли в лентата на задачите

en: Show attachment list
bg: Показване на списък с прикачени файлове

en: Show crypto label indicator
bg: Показване на индикатор за крипто етикет

en: Show crypto ownertrust icons
bg: Показване на икони за довереност на криптиране

en: Show encryption key ownertrust level
bg: Показване на нивото на довереност на ключа за криптиране

en: Show folder quick search field
bg: Показване на лентата за бързо търсене

en: Show folder quick search line edit
bg: Показване на лента бързо търсене

en: Show for each folder the number of newly arrived messages
bg: Показване за всяка папка броя на новопристигналите съобщения

en: Show full path for folders
bg: Показване на пълния път за папки

[ctx: Show shortcut for focus quick search. Don't change it]
en: Search... <%1>
bg: Търсене... < %1>

en: Show sign/encrypt indicator
bg: Показване на индикатор за подписване/криптиране

en: Show the Text Snippet Management and Insertion Panel in the composer.
bg: Показване на панела за управление на участници в прозореца за съчиняване.

en: Show the message preview pane below the message list
bg: Предварителен преглед на съобщението под списъка със съобщения

en: Show the message preview pane next to the message list
bg: Предварителен преглед на съобщението отстрани до списъка със съобщения

en: Show unread email in Taskbar
bg: Показване на непрочетени имейли в лентата на задачите

[ctx: Shows the linenumber of the cursor position.]
en:  Line: %1
bg:  Ред: %1

en: Sign
bg: Подписване

en: Sign all messages
bg: Подписване на всички съобщения

en: Sign messages
bg: Подписване на съобщенията

en: Signature
bg: Подпис

en: Smart for&mat (%1)
bg: Интелигентен &формат (%1)

en: Some custom folder for identity does not exist (anymore); therefore, default folders will be used.
bg: Някои персонализирани папки за самоличност не съществуват (вече); следователно ще се използват папки по подразбиране.

en: Some of the folders you want to search in are not fully indexed yet or have been excluded from indexing. All the folders checked below will be scheduled for priority reindexing. If you uncheck a folder it may still be indexed later, unless it was manually excluded from indexing.
bg: Някои от папките, в които искате да търсите, все още не са напълно индексирани или са изключени от индексиране. Всички папки, маркирани по-долу, ще бъдат насрочени за приоритетно преиндексиране. Ако премахнете отметката от папка, тя може да бъде индексирана по-късно, освен ако не е била ръчно изключен от индексиране.

en: Some of the new features in this release of KMail include:
bg: Някои от новите функции в тази версия на KMail включват:

en: Specifies the number of custom MIME header fields to be inserted in messages (for internal use only)
bg: Указва броя на персонализираните полета на MIME заглавни части, които трябва да бъдат вмъкнати в съобщенията (само за вътрешна употреба)

en: Specifies the policy used when displaying policy
bg: Задава политиката, използвана при показване на политика

en: Specifies the width of the collection field in the Search Window dialog (for internal use only)
bg: Указва ширината на полето за събиране в диалоговия прозорец на прозореца за търсене (само за вътрешна употреба)

en: Specifies the width of the date field in the Search Window dialog (for internal use only)
bg: Указва ширината на полето за дата в диалоговия прозорец на прозореца за търсене (само за вътрешна употреба)

en: Specifies the width of the folder field in the Search Window dialog (for internal use only)
bg: Указва ширината на полето на папката в диалоговия прозорец за търсене (само за вътрешна употреба)

en: Specifies the width of the receiver field in the Search Window dialog (for internal use only)
bg: Указва ширината на полето на получател в диалоговия прозорец за търсене (само за вътрешна употреба)

en: Specifies the width of the sender field in the Search Window dialog (for internal use only)
bg: Указва ширината на полето на подателя в диалоговия прозорец за търсене (само за вътрешна употреба)

en: Specifies the width of the subject field in the Search Window dialog (for internal use only)
bg: Указва ширината на полето за тема в диалоговия прозорец на прозореца за търсене (само за вътрешна употреба)

en: Specifies whether the folders will expire in the background (for internal use only)
bg: Указва дали давността на папките ще изтече във фонов режим (само за вътрешна употреба)

en: Specifies whether this is the very first time that the application is run (for internal use only)
bg: Указва дали това е първият път, когато приложението се изпълнява (само за вътрешна употреба)

en: Specify e&ditor:
bg: &Редактор:

en: Specify the folder to open when the program is started
bg: Указва папката, която да се отваря при стартиране на програмата

en: Spellcheck: off
bg: Проверка на правописа: изкл.

en: Spellcheck: on
bg: Проверка на правописа: вкл.

en: Spellchecker
bg: Правопис

en: Sta&ndard format (%1)
bg: Станд&артен формат (%1)

en: Standard Templates
bg: Стандартни шаблони

en: Start minimized to tray
bg: Минимизиране в системната област при стартиране

[ctx: Start of the filename for a mail archive file]
en: Archive
bg: Архив

en: Starting...
bg: Стартиране...

en: Status:
bg: Състояние:

en: Subscribe to List
bg: Абониране за списък

en: Substantial contributor
bg: Съществен участник

en: Substantial contributor, still active
bg: Съществен участник, все още активен

en: Summary for %1
bg: Обобщение за %1

en: Support for adding notes (annotations) to mails
bg: Поддръжка за добавяне на бележки (пояснения) към пощата

en: Sync All
bg: Синхронизиране на всички

en: System Tray
bg: Системен поднос

en: System tray notification
bg: Известие в системната област

en: Ta&g Settings
bg: Настройки на &таг

en: Tag not Found
bg: Етикетът не е намерен

en: Templates
bg: Шаблони

en: Text Conversion Plugins
bg: Приставки за преобразуване на текст

en: Text Direction Toolbar
bg: Лента с инструменти за посока на текст

en: Thank you,
bg: Благодаря Ви,

en: The KDE Mail Client
bg: Пощенският клиент на KDE

en: The KMail Team
bg: Екипът на KMail

en: The email to this recipient will be encrypted, but the security of the encryption is unknown (the encryption key could not be verified). Click the icon for details.
bg: Имейлът до този получател ще бъде шифрован, но сигурността на криптирането е неизвестна (ключът за криптиране не може да бъде проверен). Щракнете върху иконата за подробности.

en: The file contains multiple messages. Only the first message is shown.
bg: Файлът съдържа множество съобщения. Показано е само първото съобщение.

en: The file does not contain a message.
bg: Файлът не съдържа съобщение.

en: The height of the Configure KMail dialog (for internal use only)
bg: Височината на диалоговия прозорец Конфигуриране на KMail (само за вътрешна употреба)

en: The height of the search window (for internal use only)
bg: Височината на прозореца за търсене (само за вътрешна употреба)

en: The maximum number of recently entered addresses that will be remembered for completion
bg: Максималният брой наскоро въведени адреси, коитода бъдат запомнени за завършване

en: The message you have composed seems to refer to an attached file but you have not attached anything. Do you want to attach a file to your message?
bg: Изглежда, че съобщението, което сте съставили, се отнася до прикачен файл, но не сте прикачили нищо. Искате ли да прикачите файл към съобщението си?

en: The module is missing. Please verify your installation. This module is provided by Kleopatra.
bg: Модулът липсва. Моля, проверете вашата инсталация. Този модул се предоставя от Kleopatra.

en: The most recently selected folder in the folder selection dialog.
bg: Последно избраната папка в прозореца за избор на папка.

en: The signature file is not valid
bg: Файлът за подпис е невалиден

en: The size of the identity dialog (for internal use only)
bg: Размерът на диалоговия прозорец за самоличност (само за вътрешна употреба)

en: The threshold for when to warn the user that a folder is nearing its quota limit.
bg: Прагът при който потребителят да бъде предупреден за наближаването на квотата.

en: The width of the Configure KMail dialog (for internal use only)
bg: Ширината на диалоговия прозорец Конфигуриране на KMail (само за вътрешна употреба)

en: The width of the search window (for internal use only)
bg: Ширината на прозореца за търсене (само за вътрешна употреба)

en: There are no unread messages
bg: Няма непрочетени писма

en: There is nothing to undo.
bg: Няма нищо за отмяна.

en: There was a problem renaming your search folder. A common reason for this is that another search folder with the same name already exists. Error returned "%1".
bg: При преименуването на вашата папка за търсене възникна проблем. Честа причина за това е, че вече съществува друга папка за търсене със същото име. Върната грешка "%1".

en: These attachments: <ul><li>%1</li></ul> were added externally. Remove them if it's an error.
bg: Тези прикачени файлове: <ul><li>%1</li></ul> са добавени от външна програма. Премахнете ги, ако е грешка.

en: This attachment: <ul><li>%1</li></ul> was added externally. Remove it if it's an error.
bg: Този прикачен файл: <ul><li>%1</li></ul> е добавен от външна програма. Премахнете го, ако е грешка.

en: This charset is not supported.
bg: Тази кодова таблица не се поддържа.

en: This folder %1 is read only. Please verify the configuration of account %2
bg: Тази папка %1 е само за четене. Моля, проверете конфигурацията на акаунт %2

en: This folder does not have any expiry options set
bg: Папката няма настройки за срок на валидност

en: This identity has been changed to use the default transport: | These %1 identities have been changed to use the default transport:
bg[0]: Самоличността бе променена да ползва пощенския транспорт по подразбиране:
bg[1]: Тези %1 самоличности бяха променени да ползват пощенския транспорт по подразбиране:

en: This identity has been changed to use the modified transport: | These %1 identities have been changed to use the modified transport:
bg[0]: Самоличността бе променена да ползва пощенския транспорт:
bg[1]: Тези %1 самоличности бяха променени да ползва пощенския транспорт:

en: This list is checked for every outgoing message from the top to the bottom for a charset that contains all required characters.
bg: Този списък се проверява за всяко изходящо съобщение дали съдържа необходимите кодови таблици.

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
bg: Опцията изисква dirmngr >= 0.9.0

en: This prevents the automatic expiry of old messages in a folder from deleting (or moving to an archive folder) the messages that are marked 'Important' or 'Action Item'
bg: Това предотвратява автоматичното изтичане на старите съобщения в дадена папка да изтрие (или да се премести в архивна папка) съобщенията, маркирани с "Важно" или "Елемент на действие"

en: This shortcut allows to send mail directly.
    Mail can be send accidentally.
    What do you want to do?
bg: Тази комбинация позволява директно изпращане на поща. Пощата може да бъде изпратена случайно. Какво искате да направите?

en: This value is used to decide whether the KMail Introduction should be displayed.
bg: Тази стойност се използва, за да се реши дали да бъде показано въведение за KMail.

en: Timestamp for 'Transmission completed' status messages
bg: Клеймо за време за съобщения за състояние "Предаването е завършено"

en: To: field is empty. Send message anyway?
bg: Полето "До" е празно. Изпращане на съобщението въпреки това?

en: Toggle Message Tag: %1
bg: Превключване на маркера на съобщението: %1

en: Toggle rich text editing mode
bg: Превключване на режим за редактиране на обогатен текст

en: Too many recipients
bg: Твърде много получатели

en: Tools Plugins
bg: Приставки за инструменти

en: Transport was not found. Please verify that you will use a correct mail transport.
bg: Транспортът не бе намерен. Моля, проверете дали ще използвате правилен транспорт за поща.

en: Turn this option on to make Outlook(tm) understand attachment names containing non-English characters
bg: Активирайте тази опция за да може Outlook(tm) да разбира имената на прикрепените файлове, съдържащи символи, които не са част от английската азбука

en: Turning HTML mode off will cause the text to lose the formatting. Are you sure?
bg: Изключването на HTML режим ще доведе до загуба на форматиране на текста. Сигурни ли сте?

en: URL for mailing list posting:
bg: Описание на пощенския списък:

en: Unable to create folder. %1
bg: Не може да се създаде папка. %1

en: Unable to fetch folder. Error reported: %1
bg: Папката не може да се извлече. Съобщена за грешка: %1

en: Unable to fetch parent folder. Error reported: %1
bg: Не може да се извлече родителска папка. Отчетена грешка: %1

en: Unable to return list of folders.
bg: Не може да се върне списък с папки.

en: Unable to start "PIM Data Exporter" program
bg: Не може да се стартира програма "Износител на данни PIM

en: Unable to start ImportWizard
bg: Не може да се стартира ImportWizard

en: Unable to start account wizard
bg: Съветникът за акаунт не може да стартира

en: Unable to start import wizard
bg: Не може да стартира съветника за импортиране

en: Uncompressed Archive (.tar)
bg: Некомпресиран архив (.tar)

en: Undefined Encryption Key
bg: Неопределен шифроващ ключ

en: Undefined Signing Key
bg: Неопределен подписващ ключ

en: Undo send
bg: Отмяна на изпращане

en: Unread Message
bg: Непрочетено съобщение

en: Unselect All
bg: Размаркиране на всичко

en: Unsubscribe From List
bg: Отписване от списък

en: Unsubscribe from List
bg: Отписване от списък

en: Usability tests and improvements
bg: Изпитания за ползваемост и подобрения

en: Usage:
bg: Употреба:

en: Use &this proxy for HTTP requests:
bg: Използване на &този прокси за HTTP заявки:

en: Use Fi&xed Font
bg: &Равноширок шрифт

en: Use Global Setting
bg: Използване на глобална настройка

en: Use HTML
bg: Използване на HTML

en: Use custom &icons
bg: Изпол&зване на потребителски икони

en: Use e&xternal editor instead of composer
bg: Използване на в&ъншен редактор вместо прозореца за съчиняване

en: Use of HTML in mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
bg: Използването на HTML в писма ще ви направи по-уязвими към спам и може да увеличи риска от проблеми със сигурността.

en: Use s&ystem HTTP proxy:
bg: Използване на сист&емно HTTP прокси:

en: Use same key for encryption and signing
bg: Използване на един и същ ключ за криптиране и подпис

en: Use the selected identity by default
bg: Използване на избраната самоличност по подразбиране

en: User Feedback
bg: Обратна връзка

en: Validate Send Default Shortcut
bg: Проверка на прекия път за изпращане по подразбиране

en: Validate certificates online (OCSP)
bg: Проверка на удостоверения в Интернет (OCSP)

en: Various and sundry bug fixes
bg: Различни и разнообразни корекции на грешки

en: View the given message file
bg: Преглед на дадения файл със съобщения

[ctx: View->]
en: &Collapse Thread / Group
bg: &Сгъване на нишка/група

[ctx: View->]
en: &Expand Thread / Group
bg: &Разгъване на нишка/група

[ctx: View->]
en: C&ollapse All Threads
bg: Сгъване на вси&чки нишки

[ctx: View->]
en: Ex&pand All Threads
bg: Раз&гъване на всички нишки

en: Warn if certificates/ke&ys expire soon (configure thresholds below)
bg: Предупреждаване, ако сертификатите/ключовете изтекат скоро (конфигурирайте праговете по-долу)

en: Warn if the number of recipients is more than:
bg: Предупреждаване, ако броят на получателите е повече от:

en: Warn if too many recipients are specified
bg: Предупреждаване, ако са посочени твърде много получатели

en: Warn when trying to send unencrypted messages
bg: Предупреждение при опит за изпращане на нешифровани съобщения

en: Warn when trying to send unsigned messages
bg: Предупреждение при опит за изпращане на неподписани съобщения

en: We cannot create tag. A tag with same name already exists.
bg: Не можем да създадем етикет. Вече съществува етикет със същото име.

en: We cannot delete vCard file.
bg: Не можем да изтрием файла vCard.

en: We hope that you will enjoy KMail.
bg: Надяваме се, че ще се радвате на KMail.

en: Webengine Plugins
bg: Приставки за Webengine

en: What's next?
bg: Какво следва?

en: When check, sent messages will be stored in the encrypted form
bg: При проверка изпратените съобщения ще се съхраняват в криптирана форма

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
bg: Когато търсите местоположението на CRL, удостоверението за тестване обикновено съдържа така наречените "CRL Distribution Point" (DP) записи, които описват начина за достъп до URL. Използва се първият открит DP запис. С тази опция всички записи, които използват HTTP схемата ще бъдат игнорирани при търсене на подходяща DP.

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
bg: Когато търсите местоположението на CRL, удостоверението за тестване обикновено съдържа така наречените "CRL Distribution Point" (DP) записи, които описват начина за достъп до URL. Използва се първият открит DP запис. С тази опция всички записи, които използват LDAP схемата ще бъдат игнорирани при търсене на подходяща DP.

en: When replying or forwarding, quote the message in the original format it was received. If unchecked, the reply will be as plain text by default.
bg: При отговор или препращане съобщението се цитирав оригиналния формат, с който е получен.Ако не е отметнато, отговорът по подразбиране ще бъде като обикновен текст.

en: When replying, add quote signs in front of all lines of the quoted text, even when the line was created by adding an additional line break while word-wrapping the text.
bg: При отговор добавяне на кавички пред всички редове на цитирания текст,дори когато редът е създаден чрез добавяне на допълнително прекъсване на реда след пренасяне на текста.

en: When replying, do not quote any existing signature
bg: При отговор да не цитира съществуващ подпис

en: When replying, only quote the selected text (instead of the complete message), if there is text selected in the message window.
bg: При отговор, цитиране само на избрания текст (вместо пълното  съобщение), ако има текст, избран в прозореца на съобщението.

en: Whether to ask if users wants to enable Unified Mailboxes if more than one email accounts are detected. We only ever ask once.
bg: Запитване на потребителите за активиране на унифицирани пощенски кутии, ако бъдат открити повече от един имейл акаунти. Еднократно запитване.

en: Whitelist:
bg: Бял списък:

en: Work Offline
bg: Работа извън мрежа

en: Work Online
bg: Работа в мрежата

en: X-Face support
bg: Поддръжка на X-Face

en: You are trying to send the mail to more than %1 recipients. Send message anyway?
bg: Опитвате се да изпратите пощата до повече от %1 получатели. Все пак да изпратите съобщение?

en: You did not selected a valid folder.
bg: Не сте избрали валидна папка.

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
bg: Не сте написали тема. Изпращане на съобщението въпреки това?

en: You do not have your own contact defined in the address book.
bg: Нямате дефиниран собствен контакт в адресника.

en: You forgot to add conditions.
bg: Забравихте да добавите условия.

en: You forgot to define condition.
bg: Забравихте да дефинирате условие.

en: You forgot to select collections.
bg: Забравихте да изберете колекции.

en: You have chosen to encode attachment names containing non-English characters in a way that is understood by Outlook(tm) and other mail clients that do not support standard-compliant encoded attachment names.
    Note that KMail may create non-standard compliant messages, and consequently it is possible that your messages will not be understood by standard-compliant mail clients; so, unless you have no other choice, you should not enable this option.
bg: Избрахте да кодирате имената на прикрепените файлове, съдържащи символи различни от английските, по начин разбираем за Outlook(tm) и други пощенски клиенти, които не поддържат стандартно кодирани имена на прикрепените файлове.
    Имайте предвид, че KMail може да създаде нестандартни съобщения и има вероятност в последствие съобщенията ви да не бъдат разбрани от пощенски клиенти, придържащи се към стандарта. Не активирайте тази опция освен, ако нямате друг избор.

en: You have more than one email account set up.
    Do you want to enable the Unified Mailbox feature to show unified content of your inbox, sent and drafts folders?
    You can configure unified mailboxes, create custom ones or
    disable the feature completely in KMail's Plugin settings.
bg: Имате настроен повече от един имейл акаунт.
    Искате ли да активирате функцията за унифицирана пощенска кутия да показва унифицирано съдържание на папките ви с входящи, изпратени и чернови?
    Можете да конфигурирате унифицирани пощенски кутии, да създавате персонализирани или
    деактивирайте функцията напълно в настройките на приставката на KMail.

en: You must enter your email address in the From: field. You should also set your email address for all identities, so that you do not have to enter it for each message.
bg: Трябва да въведете вашата е-поща в полето "От:". Задайте е-пощата си за всички самоличности, за да не я въвеждате ръчно при всяко съобщение.

en: You must specify at least one receiver in order to be able to encrypt a draft.
bg: Трябва да посочите поне един получател, за да можете да шифровате чернови.

en: You must specify at least one receiver, either in the To: field or as CC or as BCC.
bg: Трябва да посочите поне един получател, или в полето До: или като Копие до: или като Скрито копие до:.

en: Zoom: %1%
bg: Мащабиране: %1%

en: email
bg: е-поща

en: no proxy
bg: без прокси

en: pngquant exited with code %1: %2
bg: pngquant е излязъл с код %1: %2

[ctx: preferred format of encrypted messages]
en: Preferred format:
bg: Предпочитан формат:

[ctx: sender address field]
en: &From:
bg: &От:

[ctx: spinbox suffix: unit for kilobyte]
en:  kB
bg:  кБ

[ctx: to be continued with "do not loop", "loop in current folder", and "loop in all folders"]
en: When &trying to find unread messages:
bg: При &търсене на непрочетени съобщения:

[ctx: to be continued with "jump to first new message", "jump to first unread or new message", and "jump to last selected message"]
en: When ente&ring a folder:
bg: При &влизане в папка:

en: unnamed
bg: неозаглавен

en: web
bg: уеб

[ctx: what's this help]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When jumping to the next unread message, it may occur that no more unread messages are below the current message.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Do not loop:</span> The search will stop at the last message in the current folder.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Loop in current folder:</span> The search will continue at the top of the message list, but not go to another folder.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Loop in all folders:</span> The search will continue at the top of the message list. If no unread messages are found it will then continue to the next folder.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Similarly, when searching for the previous unread message, the search will start from the bottom of the message list and continue to the previous folder depending on which option is selected.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Loop in all marked folders: </span>This is the same as "Loop in all folders" except that only folders are taken into account which have been marked with the folder property "Act on new/unread mail in this folder".</p></body></html>
bg: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">При преминаване към следващото непрочетено съобщение може да се случи така, че да няма повече непрочетени съобщения под текущото съобщение.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Без циклично търсене:</span> Търсенето ще спре при последното съобщение в текущата папка.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Циклично търсене в текущата папка:</span> Търсенето ще продължи отново от горната част на списъка със съобщения, но няма да отиде в друга папка.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Циклично търсене във всички папки:</span> Търсенето ще продължи в горната част на списъка със съобщения. Ако не бъдат открити непрочетени съобщения, то ще продължи към следващата папка.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">По същия начин, когато търсите предишното непрочетено съобщение, търсенето ще започне от дъното на списъка със съобщения и ще продължи към предишната папка в зависимост от избраната опция.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Циклично търсене в маркираните папки: </span>Това е подобно на "Циклично търсене във всички папки" с изключение на това, че се вземат предвид само папки, които са маркирани със свойството на папката "Действие при нова/непрочетена поща в тази папка".</p></body></html>

en: Ägypten and Kroupware project management
bg: Управление на проекти на Ägypten и Kroupware
