kmail - en to bg translation catalogue (443 entries)

en: %1% probability of being spam with confidence %3%.
    
    Full report:
    Probability=%2
    Confidence=%4
bg: %1% вероятност за спам с поверителност %3%.
    
    Пълен отчет:
    Вероятност=%2
    Поверителност=%4

en: %1% probability of being spam.
    
    Full report:
    Probability=%2
bg: %1% вероятност за спам.
    
    Пълен отчет:
    Вероятност=%2

en: %1.
    
    Full report:
    %2
bg: %1.
    
    Пълен отчет:
    %2

en: %1: None
bg: %1: Без

en: %1: Valid
bg: %1: Валиден

en: %1: Valid (Signed by %2)
bg: %1: Валиден (Подписан от %2)

en: &Automatic invitation sending
bg: Имена на покани, съвместими с Exchange

en: &Copy Email Address
bg: &Копиране на имейл адрес

en: &Find in Message...
bg: Тър&сене в съобщение...

en: &Import
bg: &Импортиране

en: &Mangle From:/To: headers in replies to invitations
bg: &Прехвърляне на заглавни части "От:/До:" от отговор в покани

en: &Minimum font size:
bg: &Минимален размер на шрифта:

en: &Next Card
bg: &Следваща визитка

en: &Open With '%1'
bg: &Отваряне с "%1"

en: &Open in Address Book
bg: &Отваряне в адресника

en: &Previous Card
bg: Предишна визитка

en: &Reset Display Format
bg: Връщане на стандартния дисплей формат

en: &Save Display Format
bg: Запазване на дисплей формата

en: &Save Message...
bg: &Запазване на съобщение...

en: &Set Encoding
bg: &Кодова таблица

en: &View Source
bg: Преглед на &източника

[ctx: 'Calendar Message' with html linebreaks between each letter.]
en: <qt><br />C<br />a<br />l<br />e<br />n<br />d<br />a<br />r<br /> <br />M<br />e<br />s<br />s<br />a<br />g<br />e<br /></qt>
bg: <qt><br />К<br />а<br />л<br />e<br />н<br />д<br />a<br />р<br /> <br />С<br />ъ<br />о<br />б<br />щ<br />е<br />н<br />и<br />e<br /></qt>

[ctx: 'HTML Message' with html linebreaks between each letter and in bold text.]
en: <qt><b><br />H<br />T<br />M<br />L<br /> <br />M<br />e<br />s<br />s<br />a<br />g<br />e</b></qt>
bg: <qt><b><br />H<br />T<br />M<br />L<br /> <br />С<br />ъ<br />о<br />б<br />щ<br />е<br />н<br />и<br />e<br /></qt>

[ctx: 'No HTML Message' with html linebreaks between each letter.]
en: <qt><br />N<br />o<br /> <br />H<br />T<br />M<br />L<br /> <br />M<br />e<br />s<br />s<br />a<br />g<br />e</qt>
bg: <qt><br />Н<br />я<br />м<br />а<br /> <br />H<br />T<br />M<br />L<br /> <br />С<br />ъ<br />о<br />б<br />щ<br />е<br />н<br />и<br />e</qt>

[ctx: 'Plain Message' with html linebreaks between each letter.]
en: <qt><br />P<br />l<br />a<br />i<br />n<br /> <br />M<br />e<br />s<br />s<br />a<br />g<br />e<br /></qt>
bg: <qt><br />П<br />р<br />о<br />с<br />т<br />о<br />  <br />С<br />ъ<br />о<br />б<br />щ<br />е<br />н<br />и<br />e<br /></qt>

[ctx: 1 = file name, 2 = error string]
en: <qt>Could not write to the file<br /><filename>%1</filename><br /><br />%2</qt>
bg: <qt>Невъзможен запис във файла<br /><filename>%1</filename><br /><br />%2</qt>

en: 1 certificate was unchanged. | %1 certificates were unchanged.
bg[0]: 1 удостоверение не беше променено.
bg[1]: %1 удостоверения не бяха променени.

en: 1 new certificate was imported. | %1 new certificates were imported.
bg[0]: Импортирано беше 1 ново удостоверение.
bg[1]: Импортирани бяха %1 нови удостоверения.

en: 1 new secret key was imported. | %1 new secret keys were imported.
bg[0]: Импортиран е 1 нов таен ключ.
bg[1]: Импортирани бяха %1 нови тайни ключа.

en: 1 secret key was unchanged. | %1 secret keys were unchanged.
bg[0]: 1 таен ключ остана непроменен.
bg[1]: %1 тайни ключа останаха непроменени.

en: <b>Note:</b> This HTML message may contain external references to images etc. For security/privacy reasons external references are not loaded. If you trust the sender of this message then you can load the external references for this message <a href='kmail:loadExternal'>by clicking here</a>.
bg: <b> Забележка: </b> Това HTML съобщение може да съдържа външни препратки към изображения и т.н. От съображения за сигурност/поверителност външните препратки не се зареждат. Ако имате доверие на подателя на това съобщение, можете да заредите външните препратки за това съобщение <a href='kmail:loadExternal'>, като кликнете тук </a>.

en: <b>Note:</b> This is an HTML message. For security reasons, only the raw HTML code is shown. If you trust the sender of this message then you can activate formatted HTML display for this message <a href='kmail:showHTML'>by clicking here</a>.
bg: <b> Забележка: </b> Това е HTML съобщение. От съображения за сигурност се показва само суровият HTML код. Ако имате доверие на подателя на това съобщение, можете да активирате форматиран HTML дисплей за това съобщение <a href='kmail:showHTML'>като кликнете тук </a>.

en: <qt>Invitations are normally sent as attachments to a mail. This switch changes the invitation mails to be sent in the text of the mail instead; this is necessary to send invitations and replies to Microsoft Outlook.<br />But, when you do this, you no longer get descriptive text that mail programs can read; so, to people who have email programs that do not understand the invitations, the resulting messages look very odd.<br />People that have email programs that do understand invitations will still be able to work with this.</qt>
bg: <qt>Обикновено поканите се изпращат като прикрепени файлове към поща. А в този случай пощата с покана да се изпраща в текста на електронното писмо. Това е необходимо при изпращането на покана и отговори до Microsoft Outlook.<br />Но ако направите това, повече няма да получавате описание, което може да бъде прочетено от пощенската програма. Следователно хора, които имат неразбираща поканите програма, резултатното съобщение ще изглежда много странно.<br />Тези, които имат разбираща покани пощенска програма, ще могат да работят с тази функция.</qt>

[ctx: @action]
en: Ignore
bg: Игнориране

[ctx: @action]
en: Open File
bg: Отваряне на файл

[ctx: @action]
en: Open folder where attachment was saved
bg: Отваряне на папка, в която е запазен прикачения файл

[ctx: @action]
en: Send
bg: Изпращане

[ctx: @action]
en: Send Deny
bg: Изпращане на отказ

[ctx: @action:button]
en: Store
bg: Съхраняване

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other...
bg: Други...

[ctx: @info]
en: Do you really want to execute <filename>%1</filename>?
bg: Наистина ли искате да изпълните <filename>%1</filename>?

[ctx: @info]
en: Open attachment <filename>%1</filename>?<nl/>Note that opening an attachment may compromise your system's security.
bg: Отваряне на прикачен файл <filename>%1 </filename>? <nl /> Имайте предвид, че отварянето на прикачен файл може да застраши сигурността на вашата система.

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
bg: &Отваряне с

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
bg: &Отваряне с...

[ctx: @title:window]
en: Add Remote Content
bg: Редактиране на съдържанието

[ctx: @title:window]
en: Add Rule
bg: Добавяне на правило

[ctx: @title:window]
en: Configure Remote Content
bg: Конфигуриране на съдържание

[ctx: @title:window]
en: Configure Rule
bg: Конфигуриране на правило

[ctx: @title:window]
en: Details
bg: Подробности

[ctx: @title:window]
en: Edit Remote Content
bg: Редактиране на съдържанието

[ctx: @title:window]
en: Message as Plain Text
bg: Съобщение като обикновен текст

[ctx: @title:window]
en: Modify Rule
bg: Промяна на правило

[ctx: @title:window]
en: Open Attachment?
bg: Да се отвори ли прикачения файл?

[ctx: @title:window]
en: Print Document
bg: Отпечатване на документ

[ctx: @title:window]
en: View Attachment: %1
bg: Преглед на прикачения файл: %1

[ctx: @title:window]
en: vCard Viewer
bg: Преглед на vCard

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
bg: Вече има файл с име "%1". Искате ли да бъде презаписан?

en: A policy was not met.
bg: Не е открита отговаряща политика.

en: A system error occurred.
bg: Системна грешка.

en: AUID is not in a subdomain of SDID
bg: AUID не е субдомейн от SDID

en: AUID must be in the same domain as SDID (s-flag set in key record).
bg: AUID трябва да бъде в същия домейн като SDID (зададен s-flag в записа на ключа ).

en: Activate Access Key
bg: Активиране на ключ за достъп

en: Active
bg: Активен

en: Add Rule...
bg: Добавяне на правило...

en: Add email to whitelist
bg: Добавяне на имейл към белия списък

en: Add new Url
bg: Добавяне на нов пиър

en: Add...
bg: Добавяне...

en: Address copied to clipboard.
bg: Адресът е копиран в буфера.

en: Allow messages to load external references from the Internet
bg: Писмата да зареждат външни препратки от Интернет

en: Always decrypt messages when viewing or ask before decrypting
bg: Винаги дешифриране на съобщения при преглеждане или запитване преди дешифриране

en: Always show encryption/signature details
bg: Винаги да се показват подробности за криптиране/подпис

en: Always show encryption/signature details when we print message
bg: Винаги да се показват данни за криптиране/подпис при отпечатване на съобщение

en: An entry already defines this url. Please modify it.
bg: Вписването вече определя този URL адрес. Моля, променете го.

en: Attachment: %1
bg: Прикрепен файл: %1

en: Attachments:
bg: Прикачени файлове:

en: Authorize %1
bg: Упълномощаване %1

en: Authorize all Urls
bg: Разрешаване на всички Url

en: Authorized
bg: Упълномощаване

en: Auto
bg: Авто

en: Automatic collapse &level:
bg: Автоматично &свиване на ниво:

en: Automatic collapse level:
bg: Ниво на автоматично сгъване:

en: Automatic invitation sending
bg: Автоматично изпращане на покана

en: Available CRL is too old.
bg: Наличният CRL е твърде стар.

en: BCC:
bg: Скр. копие до:

en: BCC:
bg: Скр. копие до:

en: Bad signature
bg: Лош подпис

en: Bad signature.
bg: Лош подпис.

en: Blocked
bg: Блокиран

en: Body Hash was corrupted.
bg: Тялото на хеша е повредено.

en: CC:
bg: Копие до:

en: CC:
bg: Копие до:

en: CRL not available.
bg: Не е наличен CRL.

en: Can be signed
bg: Може да бъде подписано

en: Certificate import details:
bg: Подробности за импортиране на удостоверение:

[ctx: Certificate import failed.]
en: Failed: %1 (%2)
bg: Неуспешно: %1 (%2)

en: Certificate import status:
bg: Импортиране на удостоверение - състояние:

en: Check Phishing URL
bg: Проверяване на URL адреса за фишинг

en: Check if url can be a phishing
bg: Проверка за фишинг URL

en: Choose display style of attachments
bg: Избор на стил за показване на прикрепени файлове

en: Choose display style of message headers
bg: Избор на стил за показване на заглавните части на съобщение

en: Click to toggle between HTML, plain text and calendar.
bg: Щракнете, за да превключвате между HTML, обикновен текст и календар.

en: Close message window after replying or forwarding
bg: Затваряне на прозореца на съобщението след отговор или препращане

en: Collapse quoted text.
bg: Сгъване на цитирания текст.

en: Configure
bg: Настройване

en: Copy
bg: Копиране

en: Copy Email Address
bg: Копиране адреса на е-пощата

en: Copy Image Location
bg: Копиране на местоположението на изображението

en: Copy Key
bg: Копиране на ключ

en: Copy Link Address
bg: Копиране на адреса на нишка

en: Copy Text
bg: Копиране на текст

en: Could not decrypt the data.
bg: Неуспешно дешифриране на данните.

en: Could not start certificate manager. Please check your installation.
bg: Грешка при стартиране управлението на удостоверенията. Моля, проверете инсталацията си.

en: DKIM Key
bg: DKIM ключ

en: DKIM: Not signed
bg: DKIM: не е подписан

en: DKIM: Should Be Signed by %1
bg: DKIM: Трябва да е подписан от %1

en: DKIM: invalid
bg: DKIM: невалиден

en: DKIM: valid (signed by %1)
bg: DKIM: валиден (подписан от %1)

en: Date:
bg: Дата:

en: Date:
bg: Дата:

en: Decrypt Message
bg: Разшифроване на съобщение

en: Decrypt message.
bg: Разшифроване на съобщението.

en: Delete All
bg: Изтриване на всички

en: Delete Attachment
bg: Изтриване на прикрепен файл

en: Delete Key | Delete Keys
bg[0]: Изтриване на ключ
bg[1]: Изтриване на ключове

en: Delete Keys
bg: Изтриване на ключ

en: Delete Rule
bg: Изтриване на правило

en: Delete Rules
bg: Изтриване на правила

en: Delete invitation emails after the reply to them has been sent
bg: Изтриване на поканите след като отговорът до тях е изпратен.

en: Deleting an attachment from an encrypted or old-style mailman message is not supported.
bg: Изтриването на прикачен файл от шифровано или в стария стил съобщение на поща не се поддържа.

en: Deleting an attachment might invalidate any digital signature on this message.
bg: Изтриването на прикрепения файл може да направи невалиден електронния подпис на съобщението.

en: Description
bg: Описание

en: Details:
bg: Подробности:

en: Different results for signatures
bg: Различни резултати за електронните подписи

en: Disable Emoticon
bg: Деактивиране на емотикони

en: Disable scam detection for all messages
bg: Деактивиране на откриването на измама за всички съобщения

en: Do Not Keep
bg: Без запазване

en: Do not ask again
bg: Изключване на въпроса

en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
bg: Без изпращане на ИДС в отговор на шифровани съобщения

en: Do not show attachments in the message viewer
bg: Скриване на прикрепените файлове при преглед на съобщение

en: Do you want to delete all keys?
bg: Искате ли да изтриете всички правила?

en: Do you want to delete all the rules?
bg: Искате ли да изтриете всички правила?

en: Do you want to delete this key? | Do you want to delete these keys?
bg[0]: Искате ли да изтриете този ключ?
bg[1]: Искате ли да изтриете тези ключове?

en: Do you want to delete this rule '%1'?
bg: Искате ли да изтриете това правило '%1'?

en: Do you want to delete this rule?
bg: Искате ли да изтриете това правило?

en: Domain
bg: Домейн

en: Domain:
bg: Домейн:

en: Duplicate Rule
bg: Дублиране на правило

en: Edit with:
bg: Редактиране с:

en: Enable access key
bg: Активиране ключ за достъп

en: Enable this option to show different levels of quoted text. Disable to hide the levels of quoted text.
bg: Активирайте тази опция, за да се показват различни нива на цитиран текст. Деактивирайте, за да скриете нивата на цитирания текст.

en: Enable this option to show quoted text with a smaller font.
bg: Активирайте тази опция, за да показвате цитирания текст с по-малък шрифт.

en: Enabled
bg: Включено

en: Encapsulated Message
bg: Инкапсулирано съобщение

en: Encapsulated Message (Subject: %1)
bg: Инкапсулирано съобщение (Тема:%1)

en: Encapsulated message
bg: Капсулирано съобщение

en: Encrypted message
bg: Шифровано съобщение

en: Encrypted message (decryption not possible)
bg: Шифровано съобщение (разшифроването е невъзможно)

en: End of encapsulated message
bg: Край на капсулирано съобщение

en: End of encrypted message
bg: Край на шифровано съобщение

en: End of signed message
bg: Край на подписаното съобщение

en: Error evaluating spam score
bg: Грешка при оценката на резултата от нежелана поща

en: Error loading message
bg: Грешка при зареждането на съобщението

en: Error saving attachment
bg: Грешка при запазването на прикачения файл

en: Error saving message
bg: Грешка при запазване на съобщението

en: Error verifying the signature
bg: Грешка при проверка на подписа

en: Error: Signature not verified
bg: Грешка: Подписът не е проверен

en: Exchange-compatible invitation &naming
bg: &Имена на покани, съвместими с Exchange

en: Exchange-compatible invitation naming
bg: Имена на покани, съвместими с Exchange

en: Execute
bg: Изпълняване

en: Expand all quoted text.
bg: Разгъване на цитирания текст.

en: Export Rules
bg: Експортиране на правила

en: Export...
bg: Експортиране...

en: File %1 could not be created.
bg: Файл %1 не можа да бъде създаден.

en: File %1 could not be loaded.
bg: Файл %1 не можа да бъде зареден.

en: Found no attachments to save.
bg: Не са открити прикрепени файлове, които да бъдат записани.

en: From
bg: От

en: From:
bg: От:

en: From:
bg: От:

en: Good signature
bg: Добър подпис

en: Good signature.
bg: Добър подпис.

en: Grantlee theme "%1" is not valid.
bg: Темата на Grantlee "%1"не е валидна.

en: Groupware Compatibility && Legacy Options
bg: Екипна съвместимост и настройки за наследяване

en: HTML code for displaying the message to the user
bg: HTML код за показване на съобщението на потребителя

en: Hash Algorithm is unsupported.
bg: Хеш алгоритъмът хеш не се поддържа.

en: Hash Algorithm unsafe (sha1)
bg: Хеш алгоритъмът не е безопасен (sha1)

en: Hide Details
bg: Скриване на детайлите

en: Hide encryption details.
bg: Скриване на подробностите за криптиране.

en: Hide signature details.
bg: Скриване на подробностите за подписа.

en: How attachments are shown
bg: Как се показват прикачените файлове

en: How much of headers should be displayed
bg: Колко заглавни части трябва да бъдат показани

en: I confirm it's not a scam
bg: Потвърждавам, че не е измама

en: Ignore if not signed
bg: Игнориране, ако не е подписано

en: Import Rules
bg: Импортиране на правила

en: Import...
bg: Импортиране...

en: Impossible to download key.
bg: Невъзможно изтегляне на ключа.

en: Impossible to expand '%1'.
bg: Невъзможно разгъване на '%1'.

en: Impossible to verify signature.
bg: Невъзможно е да се провери подписът.

en: Inserted
bg: Обърнат

en: Invalid body canonicalization.
bg: Невалидна канонизация на тялото.

en: Invalid header canonicalization.
bg: Невалидна канонизация на заглавна част.

en: Invalid query method.
bg: Невалиден метод на заявка.

en: Invalid signature.
bg: Невалиден подпис.

en: KMail Error
bg: Грешка в Kmail

en: KMail Question
bg: KMail въпрос

en: KMail can analyze messages for suspected email scams by looking for common techniques used to deceive you
bg: KMail може да анализира съобщения за предполагаеми измами с имейли, като търси често използвани техники, използвани за да ви заблудят

en: KMail is unable to detect when the chosen editor is closed. To avoid data loss, editing the attachment will be aborted.
bg: KMail не може да открие кога избраният редактор е затворен. За да се избегне загуба на данни, редактирането на прикачения файл ще бъде прекратено.

en: KMail was unable to open the attachment.
bg: KMail не можа да отвори прикачения файл.

en: Keep Encryption
bg: Запазване на шифроването

en: Keep Signature
bg: Запазване на подписа

en: Key Changed
bg: Променен ключ

en: Last Used
bg: Последно използване

en: List of emails in scam white list
bg: Списък на имейлите в белия списък с измами

en: List-ID
bg: Списък-ID

en: List-Id:
bg: Списък-Id:

en: Load external references
bg: Зареждане на външни препратки

en: Load external references from the Internet for this message.
bg: Зареждане на външни препратки от Интернет за това съобщение.

en: Loading message...
bg: Зареждане на съобщение...

en: Lookup the contact in KAddressbook
bg: Търсене на контакта в KAddressbook

[ctx: Mail message as shown, in HTML format]
en: HTML Source
bg: HTML източник

en: Make account online.
bg: Създаване на  профил онлайн.

en: Malware
bg: Зловреден софтуер

en: Mangle From:/To: headers in replies to replies
bg: Прехвърляне на заглавни части "От:/До:" от отговор в отговор

en: Message Structure Viewer
bg: Преглед структурата на съобщение

en: Message contains form element. This is often the case in scam emails.
bg: Съобщението съдържа елемент на формуляр. Това често се случва при измамни имейли.

en: Message loading failed: %1.
bg: Зареждането на съобщението е неуспешно:%1.

en: Message not found.
bg: Съобщението не е намерено.

en: Message was signed by %1.
bg: Съобщението е подписано от %1.

en: Message was signed by %2 (Key ID: %1).
bg: Съобщението е подписано от %2 (ID на Ключ: %1).

en: Message was signed by %2 with key %1.
bg: Съобщението е подписано от %2 с ключ %1.

en: Message was signed by %3 on %1 with key %2
bg: Съобщението е подписано от %3 на %1 с ключ %2

en: Message was signed on %1 with key %2.
bg: Съобщението е подписано на %1 с ключ %2.

en: Message was signed on %1 with unknown key %2.
bg: Съобщението е подписано на %1 с неизвестния ключ %2.

en: Message was signed with key %1.
bg: Съобщението е подписано с ключ %1.

en: Message was signed with unknown key %1.
bg: Съобщението е подписано с неизвестния ключ %1.

en: Message was signed with unknown key.
bg: Съобщението е подписано с неизвестен ключ.

en: Microsoft Outlook has a number of shortcomings in its implementation of the iCalendar standard; this option works around one of them. If you have problems with Outlook users not being able to get your invitations, try setting this option.
bg: Microsoft Outlook има редица недостатъци при изпълнението на стандарта iCalendar; тази опция оправя една от тях. Ако имате проблеми с това, че потребителите на Outlook не могат да получат вашите покани, опитайте да зададете тази опция.

en: Microsoft Outlook has a number of shortcomings in its implementation of the iCalendar standard; this option works around one of them. If you have problems with Outlook users not being able to get your replies, try setting this option.
bg: Microsoft Outlook има известен брой слабости в изпълнението си на iCalendar стандарта; тази опция се справя с една от тях. Ако имате проблеми с Outlook потребители, които не могат да получат отговорите ви, опитайте с тази опция.

en: Microsoft Outlook, when used in combination with a Microsoft Exchange server,
    has a problem understanding standards-compliant groupware email.
    Turn this option on to send groupware invitations in a way that Microsoft Exchange understands.
bg: Microsoft Outlook, когато се използва в комбинация със сървър на Microsoft Exchange, 
    има проблем с разбирането на съвместим със стандартите имейл за групов софтуер. 
    Включете тази опция, за да изпращате покани за групов софтуер по начин, който Microsoft Exchange разбира.

en: Microsoft Outlook, when used in combination with a Microsoft Exchange server, has a problem understanding standards-compliant groupware email. Turn this option on to send groupware invitations in a way that Microsoft Exchange understands.
bg: Microsoft Outlook, когато се използва в комбинация със сървър на Microsoft Exchange, има проблем с разбирането на съвместим със стандартите имейл за групов софтуер. Включете тази опция, за да изпращате покани за групов софтуер по начин, който Microsoft Exchange разбира.

en: Missing header From.
bg: Липсва заглавна част от.

en: Missing signature.
bg: Липсва подпис.

en: Modify...
bg: Промяна...

en: Move to Trash
bg: Преместване в кошчето

en: Must be signed
bg: Трябва да бъде подписано

en: Next Message
bg: Следващо съобщение

en: No Spam agent
bg: Няма агент за спам

en: No Subject
bg: Без тема

en: No mail address is stored in the %1 used for signing, so we cannot compare it to the sender's address %2.
bg: Не е записан пощенски адрес в %1 за подписване, затова не може да се сравни с адреса на подателя %2.

en: No network connection detected, we cannot expand url.
bg: Не е открита мрежова връзка, не можем да разширим URL.

en: No public key to verify the signature
bg: Няма публичен ключ за проверка на подписа

en: No rules found
bg: Няма намерени правила

en: No rules imported.
bg: Няма импортирани правила.

en: No secret key found to decrypt the message. The message is encrypted for the following keys:
bg: Не е намерен таен ключ за дешифриране на съобщението. Съобщението е кодирано за следните ключове:

en: No signature found
bg: Не е открит електронен подпис

en: No status information available.
bg: Няма налична информация за статус.

en: Not Signed
bg: Неподписан

en: Not enough information to check signature validity.
bg: Няма достатъчно информация за проверка на подписа.

en: Not enough information to check signature. %1
bg: Няма достатъчно информация за проверка на подписа. %1

en: O&verride character encoding:
bg: &Заместване на кодова таблица:

en: One key has been revoked.
bg: Един ключ е бил анулиран.

en: One key has expired.
bg: Един ключ е изтекъл.

en: Only print selected text in viewer
bg: Отпечатване само на избран текст в визуализатора

en: Open &With...
bg: Отваряне &с...

en: Open &with %1
bg: Отваряне &с %1

en: Open Documentation
bg: Отваряне на документация

en: Open URL
bg: Отваряне на адрес (URL)

en: Open With...
bg: Отваряне с...

en: Open folder where PDF file was saved
bg: Отваряне на папка, в която е записан PDF файл

en: Open folder where attachment was saved | Open folder where attachments were saved
bg[0]: Отваряне на папка, в която е запазен прикачения файл
bg[1]: Отваряне на папка, в която са запазени прикачени файлове

en: Opening URL...
bg: Отваряне на адрес (URL)...

en: Options
bg: Опции

en: Overwrite File?
bg: Презапис на файл?

en: Please wait while the message is being decrypted...
bg: Моля, изчакайте, докато съобщението се дешифрира...

en: Please wait while the signature is being verified...
bg: Моля, изчакайте, докато подписът се проверява...

en: Prefer HTML to plain text
bg: Предпочитане на HTML пред обикновен текст

en: Previous Message
bg: Предишно съобщение

en: Print background color and images
bg: Печат на цвят на фона и изображения

en: Print only selected text
bg: Печат само на избран текст

en: Printing mode
bg: Режим на печат

en: Priority
bg: Приоритет

en: Priority:
bg: Приоритет:

en: Problem during converting public key
bg: Проблем при конвертиране на публичен ключ

en: Properties
bg: Настройки

en: Public Key too small
bg: Публичният ключ е твърде малък

en: Public key is too small.
bg: Публичният ключ е твърде малък.

en: Raw, unmodified mail as it is stored on the filesystem or on the server
bg: Сурова, немодифицирана поща, докато се съхранява във файловата система или на сървъра

en: Reason:
bg: Причина:

en: Reason: %1
bg: Причина: %1

en: Recheck DKIM Signature
bg: Повторно проверяване на подпис на DKIM

en: Reduce font size for &quoted text
bg: Намаляване на размера на шрифта за &цитирания текст

en: Reduce font size for quoted text
bg: Намаляване на размера на шрифт на цитиран текст

en: Remote Content
bg: Съдържание на заглавна част

en: Remove Key | Remove Keys
bg[0]: Премахване на ключ
bg[1]: Премахване на ключове

en: Remove Rule
bg: Премахване на правило

en: Reply To All
bg: Отговор на всички

en: Reply To Author
bg: Отговор на автора

en: Reply To:
bg: Отговор на:

en: Reply to:
bg: Отговор на:

en: Respect &expand/collapse quote marks settings
bg: Зачитане на настройките на маркерите за  разгъване/сгъване на кавичките

en: Respect expand/collapse quote mark which is defined in settings during printing.
bg: Зачитане на разгъване/сгъване на кавичка, която е дефинирана в настройките по време на печат.

en: Rule type
bg: Тип правило

en: Rule:
bg: Правило:

en: Rules...
bg: Правила...

en: Save &As...
bg: &Запис като...

en: Save All Attachments...
bg: Запис на всички прикрепени файлове...

en: Save As...
bg: Запис като...

en: Save Attachment
bg: Запазване на прикачените

en: Save Attachments To
bg: Запис на прикрепените файлове в

en: Save Message | Save Messages
bg[0]: Запазване на съобщение
bg[1]: Запазване на съобщения

en: Scan emails for tracking URLs
bg: Сканиране на имейли за проследяване на URL адреси

en: Scroll Message Down
bg: Превъртане надолу

en: Scroll Message Down (More)
bg: Превъртане на долу

en: Scroll Message Up
bg: Превъртане нагоре

en: Scroll Message Up (More)
bg: Превъртане нагоре

en: Scroll To
bg: Превъртане до

en: Security:
bg: Сигурност:

en: Select All Text
bg: Избиране на целия текст

en: Selector
bg: Селектор

en: Send &invitations in the mail body
bg: Изпращане на &покани в тялото на пощата

en: Send groupware invitations in the mail body
bg: Изпращане на групови покани в тялото на съобщение

en: Sender's mail address is not stored in the %1 used for signing.
bg: Адреса на подателя не е записан в %1, който се използва за подписване.

en: Sender:
bg: Подател:

en: Share Text...
bg: Споделяне на текст ...

en: Short url '%1' redirects to '%2'.
bg: Съкратен URL адрес "%1" пренасочва към "%2".

en: Show &expand/collapse quote marks
bg: Показване на маркери за &разширяване/свиване на кавички

en: Show Attachments only in the header of the mail
bg: Показване на прикачени файлове само в заглавната част на пощата

en: Show Details
bg: Показване на подробности

en: Show GnuPG Audit Log for this operation
bg: Показване на журналния GnuPG файл за тази операция

en: Show Message Structure
bg: Показване на структурата на съобщенията

en: Show all attachments as icons. Click to see them.
bg: Показване на всички прикрепени файлове като икони. Щракнете за да ги видите.

en: Show all attachments inline (if possible)
bg: Показване на всички прикрепени файлове вградени (ако е възможно)

en: Show always
bg: Показване винаги

en: Show attachments as suggested by sender.
bg: Показване на прикрепените файлове както е предложено от подателя.

en: Show certificate 0x%1
bg: Показване на удостоверение 0x%1

en: Show encryption details.
bg: Показване на подробности на криптирането.

en: Show expand/collapse quote marks
bg: Показване на отварящи/затварящи кавички

en: Show never
bg: Без показване

en: Show signature details.
bg: Показване на подробности за електронния подпис.

en: Signature algorithm is invalid.
bg: Алгоритъмът за подпис е невалиден.

en: Signature created in the future
bg: Подпис, създаден в бъдеще

en: Signature expired
bg: Подписът изтече

en: Signature is too large.
bg: Подписът е твърде голям.

en: Signature is valid.
bg: Подписът е валиден.

en: Signature too small
bg: Подписът е твърде малък

en: Signed by <a href='mailto:%1'>%1</a>.
bg: Подписан от <a href='mailto:%1'>%1</a>.

en: Size
bg: Размер

en: Sorry, certificate could not be imported.
bg: За съжаление, сертификатът не можа да бъде импортиран.

en: Sorry, no certificates were found in this message.
bg: За съжаление не е открито удостоверение в това съобщение.

en: Sorry, no details on certificate import available.
bg: За съжаление няма подробности за импортирането на удостоверение.

en: Spam Status:
bg: Спам статус:

en: Spam filter score could not be extracted from header
bg: Резултатът от филтъра за нежелана поща не можа да бъде извлечен от заглавната част

en: Spam filter score not a number
bg: Резултатът от филтъра за спам не е число

en: Speak Text
bg: Изговаряне на текст

en: Specifies the default policy to use, for the Message Disposition Notifications (for internal use only)
bg: Указва политиката по подразбиране, която да се използва за Известия за разположение на съобщения (само за вътрешна употреба)

en: Specifies the default quoting action to take, when replying to a message (for internal use only)
bg: Посочва действието по подразбиране при цитиране, което да се предприеме при отговор на съобщение (само за вътрешна употреба)

en: Specifies the font to use for printing
bg: Указва шрифта, който да се използва за печат

en: Specifies the font to use for the message body
bg: Указва шрифта, който да се използва за тялото на съобщението

en: Specifies whether the background color and images are also drawn when the page is printed.
bg: Определя дали цветът на фона и изображенията също се изчертават при отпечатване на страницата.

en: Specifies whether to reuse the quote color, beyond the 3rd level
bg: Указва дали да се използва повторно цвета на кавичките, извън третото ниво

[ctx: Start of warning message.]
en: Warning:
bg: Предупреждение:

en: Status
bg: Състояние

en: Status:
bg: Състояние:

en: Stored DKIM key is different from the current one. Do you want to store this one too?
bg: Съхраненият ключ DKIM се различава от текущия. Искате ли да съхраните и този?

en: Subject:
bg: Тема:

en: The KDE Mail Client
bg: Пощенският клиент на KDE

en: The URL %1 is not valid.
bg: URL адресът %1 не е валиден.

en: The domain doesn't exist.
bg: Домейнът не съществува.

en: The message is encrypted for the following keys:
bg: Съобщението е шифровано за следните ключове:

en: The most recent selected folder using for Event.
bg: Последно избрана папка, използвана за Събитие.

en: The most recent selected folder using for Notes.
bg: Последно избрана папка, използвана за Бележки.

en: The most recent selected folder using for Todo.
bg: Последно избрана папка, използвана за Todo.

en: The network is broken.
bg: Мрежата е прекъсната.

en: The part %1 of the message is encrypted. Do you want to keep the encryption when saving?
bg: Частта %1 от съобщението е шифрована. Искате ли да запазите шифроването при запис?

en: The part %1 of the message is signed. Do you want to keep the signature when saving?
bg: Частта %1 от съобщението е подписано. Искате ли да запазите подписа при запис?

en: The public key was revoked.
bg: Публичният ключ беше отменен.

en: The signature has expired.
bg: Подписът е изтекъл.

en: The signature is valid and the key is fully trusted.
bg: Подписът е валиден и ключът е напълно надежден.

en: The signature is valid and the key is marginally trusted.
bg: Подписът е валиден и ключът е отчасти надежден.

en: The signature is valid and the key is ultimately trusted.
bg: Подписът е валиден и ключът е горе-долу надежден.

en: The signature is valid, but the key is untrusted.
bg: Подписът е валиден, но ключът не е надежден.

en: The signature is valid, but the key's validity is unknown.
bg: Подписът е валиден, но валидността на ключа е неизвестна.

en: The signing domain is only testing DKIM.
bg: Домейнът за подписване тества само DKIM.

en: The validity of the signature cannot be verified.
bg: Валидността на подписа не може да бъде проверена.

en: This email contains a link (%1) which contains multiple http://. This is often the case in scam emails.
bg: Този ​​имейл съдържа връзка (%1), която съдържа множество http: //. Често се случва при измамни имейли.

en: This email contains a link (%1) which has a redirection
bg: Този ​​имейл съдържа връзка (%1), която има пренасочване

en: This email contains a link which points to a hexadecimal IP address (%1) instead of a typical textual website address. This is often the case in scam emails.
bg: Този ​​имейл съдържа връзка, която сочи към шестнадесетичен IP адрес (%1) вместо типичен текстов адрес на уебсайт. Това често се случва при измамни имейли.

en: This email contains a link which points to a numerical IP address (%1) instead of a typical textual website address. This is often the case in scam emails.
bg: Този ​​имейл съдържа връзка, която сочи към цифров IP адрес (%1) вместо типичен текстов адрес на уебсайт. Често се случва при измамни имейли.

en: This email contains a link which reads as '%1' in the text, but actually points to '%2'. This is often the case in scam emails to mislead the recipient
bg: Този ​​имейл съдържа връзка, която се чете като"%1" в текста, но всъщност сочи към"%2".  Това често се случва в измамни имейли, за да заблуди получателя

en: This email contains a shorturl (%1). It can redirect to another server.
bg: Този ​​имейл съдържа кратък адрес (%1). Той може да пренасочва към друг сървър.

en: This message is encrypted.
bg: Съобщението е шифровано.

en: This message may be a scam. <a href="scamdetails">(Details...)</a>
bg: Това съобщение може да е измама. <a href="scamdetails"> (Подробности ...) </a>

en: This web site is a malware, do you want to continue to show it?
bg: Този ​​уеб сайт е злонамерен софтуер, искате ли да продължите да го показвате?

en: Threshold could not be extracted from header
bg: Прагът не можа да бъде извлечен от заглавната част

en: Threshold not a valid number
bg: Прагът не е валиден номер

[ctx: To-field of the mailheader.]
en: To:
bg: До:

en: To:
bg: До:

en: Toggle HTML Display Mode
bg: Превключване на режим на показване на HTML

en: Toggle display mode between HTML and plain text
bg: Превключване на режима на показване между HTML и обикновен текст

en: Turn on HTML rendering for this message.
bg: Включване на HTML рендиране за това съобщение.

en: Turn this option on in order to make Outlook(tm) understand your answers to invitation replies
bg: Включете тази опция, за да може Outlook(tm) да разбира отговорите ви на покани

en: Turn this option on in order to make Outlook(tm) understand your answers to invitations
bg: Включете тази опция, за да може Outlook(tm) да разбира отговорите ви на покани

en: Type
bg: Вид

en: URL copied to clipboard.
bg: Адресът (URL) е копиран в буфера.

en: Unable to edit attachment
bg: Прикрепеният файл не може да бъде редактиран

en: Unable to verify: key missing.
bg: Грешка при проверка: липсва ключ.

[ctx: Unchanged mail message]
en: Raw Source
bg: Първичен източник

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Unknown Body Hash Algorithm.
bg: Неизвестен алгоритъм за хеш на тялото.

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Unknown signature state
bg: Неизвестно състояние на подписа

en: Unnamed attachment
bg: Неозаглавен прикрепен файл

en: Update DKIM key
bg: Актуализиране на DKIM ключ

en: Use '*' to specify all emails from domain
bg: Използвайте" * ", за да посочите всички имейли от домейна

en: Use Fi&xed Font
bg: &Равноширок шрифт

[ctx: View->]
en: &Attachments
bg: При&крепени файлове

[ctx: View->]
en: &Headers
bg: &Заглавни части

[ctx: View->attachments->]
en: &As Icons
bg: &Като икони

[ctx: View->attachments->]
en: &Hide
bg: &Скриване

[ctx: View->attachments->]
en: &Inline
bg: &Вградени

[ctx: View->attachments->]
en: &Smart
bg: &Интелигентно

[ctx: View->attachments->]
en: In Header Only
bg: Само в заглавни части

en: Viewer settings
bg: Настройки на преглед

en: Warning: The signature is bad.
bg: Предупреждение: подписът е лош.

en: We cannot save message.
bg: Не можем да запазим съобщение.

en: What style of headers should be displayed
bg: Какъв стил заглавни части трябва да се показват

en: When this is checked, received invitation emails that have been replied to will be moved to the Trash folder, once the reply has been successfully sent.
bg: Ако е включена тази отметка, поканите на които е било отговорено ще бъдат преместени в папка "Кошче" веднага след изпращането на отговора.

en: When this is checked, you will not see the mail composer window. Instead, all invitation mails are sent automatically. If you want to see the mail before sending it, you can uncheck this option. However, be aware that the text in the composer window is in iCalendar syntax, and you should not try modifying it by hand.
bg: Ако е включена тази отметка, няма да виждате прозореца за съчиняване на съобщения. Вместо това всички покани се изпращат автоматично. Ако искате да видите съобщението преди изпращането му, изключете опцията. Но имайте предвид, че текстът в прозореца за съчиняване е с iCalendar синтаксис и не трябва да се опитвате да го променяте на ръка.

en: When this is on, the user will not see the mail composer window. Invitation mails are sent automatically.
bg: Когато това е включено, потребителят няма да види прозореца за създаване на поща. Имейлите с покани се изпращат автоматично.

en: When we render html do not use font size inferior to minimum size.
bg: При рендериране на html, да не се използва размер на шрифта по-малък от минималния размер.

en: Work online.
bg: Работа в мрежата.

en: body part
bg: тяло

en: certificate
bg: удостоверение

en: email messages (*.mbox);;all files (*)
bg: имейл съобщение (*.mbox);;всички файлове (*)

[ctx: filename for an unnamed attachment]
en: attachment.1
bg: прикрепен файл.1

[ctx: filename for the %1-th unnamed attachment]
en: attachment.%1
bg: прикрепен файл.%1

en: message
bg: съобщение

en: resent from:
bg: препращане от:

en: resent to:
bg: препращане до:

en: sender:
bg: подател:

en: stored:
bg: запазен:

[ctx: to open]
en: Open
bg: Отваряне

[ctx: to view something]
en: View
bg: Изглед

en: unknown key
bg: неизвестен ключ
