marco 1.25.0 - en to bg translation catalogue (397 entries)

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
bg: Низът „%s“ открит в базата от данни с настройки е невалиден за стойност на клавишната комбинация „%s“

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
bg: „%s“, който е открит в базата от данни с настройките, не е валиден модификатор на бутон на мишката

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
bg: „%s“ не е валидна стойност за атрибута фокус

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
bg: „%s“ не е валидна стойност за атрибута оразмеряване

en: "%s" is not a valid value for state attribute
bg: „%s“ не е валидна стойност за атрибута състояние

en: %d stored in GSettings key %s is out of range %d to %d
bg: Стойността %d записана в ключа на GSettings — %s е извън обхвата от %d÷%d

en: %d x %d
bg: %d × %d

en: %g milliseconds to draw one window frame
bg: %g милисекунди за да изрисува една прозоречна рамка

en: %s (as %s)
bg: %s (като %s)

en: %s (as another user)
bg: %s (като друг потребител)

en: %s (as superuser)
bg: %s (като системен администратор)

en: %s (on %s)
bg: %s (от %s)

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
bg: (Все още не е разработено) Навигацията работи в рамките на програмите, а не на прозорците.

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
bg: Геометрията „%2$s“ на <%1$s> не е дефинирана

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
bg: <%s> трябва да указва или геометрия, или родител с геометрия

en: <%s> name "%s" used a second time
bg: Името „%2$s“ на <%1$s> е използвано втори път

en: <%s> parent "%s" has not been defined
bg: Родителят „%2$s“ на <%1$s> не е дефиниран

en: <%s> specified twice for this theme
bg: <%s> е указан два пъти за тази тема

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
bg: За този стил на рамката трябва да се укаже <button function="%s" state="%s" draw_ops="нещо си"/>

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
bg: Атрибутът <marco_session> е видян, но вече имаме сесийния идентификатор

en: <tt>%s</tt> is not responding.
bg: <tt>%s</tt> не отговаря на съобщенията.

en: <tt>Rename Workspace</tt>
bg: <tt>Преименуване на текущия работен плот</tt>

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true.
bg: Низ, описващ шрифта за заглавната лента на прозорците. Размерът от описанието ще се използва, само ако настройката „titlebar_font_size“ е зададена на 0. Тази настройка е изключена, ако настройката „titlebar_uses_desktop_font“ е включена.

en: A style called "%s" has not been defined
bg: Не е дефиниран стил на име  „%s“

en: Action on title bar double-click
bg: Действие при двойно натискане върху заглавната лента

en: Action on title bar middle-click
bg: Действие при натискане със средния бутон на мишката върху заглавната лента

en: Action on title bar right-click
bg: Действие при натискане с десния бутон на мишката върху заглавната лента

en: Activate the window menu
bg: Активиране на менюто за прозорците

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
bg: Алфа трябва да е между 0.0 (пълна прозрачност) и 1.0 (пълна непрозрачност), а е %g

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
bg: Алфа стойността „%s“ в смесения цвят не е между 0.0 и 1.0

en: Always On Visible Workspace
bg: Винаги на видимия работен плот

en: Always on _Top
bg: Винаги _отгоре

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
bg: Ъгълът трябва да е между 0.0 и 360.0, а е %g

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %lu
bg: Приложението зададе неверен _NET_WM_PID %lu

en: Arrangement of buttons on the titlebar
bg: Подредба на бутоните в заглавната лента

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as "menu:minimize,maximize,spacer,close"; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future marco versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
bg: Подредба на бутоните в заглавната лента. Стойността трябва да е низ от вида „menu:minimize,maximize,spacer,close“. С двоеточие (:) се разделят левия от десния ъгъл на прозореца, а със запетая (,) — имената на бутоните. Не са позволени повторения на бутоните. Непознатите имена се игнорират, така че в бъдещи версии на „Marco“ да могат да се добавят нови бутони, без да се пречи на старите версии. Може да се използва специалният етикет „spacer“ за вмъкване на малко място между два съседни бутона.

en: Aspect ratio "%s" is unknown
bg: Пропорцията „%s“ е неизвестна

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
bg: Неправилен атрибут „%s“ за елемента <%s> в този контекст

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
bg: Атрибутът „%s“ се повтаря два пъти в един елемент <%s>

en: Automatically raises the focused window
bg: Автоматично издигане на фокусирания прозорец

en: Bar
bg: Лента

en: Bell event
bg: Събитие за звънец

en: Benchmark
bg: Статистика

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
bg: Форматът на смесването е „blend/bg_color/fg_color/alpha“, „%s“ не се подчинява на формата

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
bg: Булевите стойности са или „истина“, или „лъжа“. Не са „%s“

en: Border
bg: С рамка

en: Border "%s" is unknown
bg: Границата „%s“ е непозната

en: Border-only window
bg: Прозорец само с граници

en: Bug in window manager:
bg: Грешка в мениджъра на прозорци:

en: Button Layouts
bg: Изглед на бутоните

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
bg: Отношението на размерите на бутона %g е неподходящо

en: Button function "%s" does not exist in this version (%d, need %d)
bg: Функцията на бутона „%s“ не съществува в тази версия (%d, а трябва да е %d)

en: Button layout test %d
bg: Тест за подредбата на бутоните %d

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
bg: Не може да има два draw_ops за елемент <button> (темата е указала атрибут draw_ops и елемент <draw_ops> или два елемента)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
bg: Не може да има два draw_ops за елемент <menu_icon> (темата е указала атрибут draw_ops и елемент <draw_ops> или два елемента)

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
bg: Не може да има два draw_ops за елемент <piece> (темата е указала атрибут draw_ops и елемент <draw_ops> или два елемента)

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cannot specify both "button_width"/"button_height" and "aspect_ratio" for buttons
bg: Не може да се указват едновременно и двата размера („button_width“, „button_height“ — височина и широчина на бутоните), и отношението на размерите им — „aspect_ratio“

en: Close Window
bg: Затваряне на този прозорец

en: Close window
bg: Затваряне на прозореца

en: Comma separated class list. Each running GUI application referenced to given windows manager class will be ignored by 'Show Desktop' functionality.
bg: Списък от класове, разделени със запетаи. Всяко работещо графично приложение, отнасящо се към определен клас в мениджъра на прозорци, ще бъде пренебрегвано от функционалността за „Показване на работния плот“.

en: Commands to run in response to keybindings
bg: Команди, които да се изпълнят при натискането на бързи клавиши

en: Compositing Manager
bg: Мениджър за наслагване

en: Constant "%s" has already been defined
bg: Константата „%s“ вече е дефинирана

en: Control how new windows get focus
bg: Кога новите прозорци получават фокуса

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
bg: Изразът за координати съдържа непознат оператор в началото на този текст: „%s“

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
bg: Изразът за координати съдържа символа „%s“, който не е позволен

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
bg: Изразът за координати съдържа числото с плаваща запетая „%s“, което не може да бъде анализирано

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
bg: Изразът за координати съдържа цялото число „%s“, което не може да бъде анализирано

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
bg: Изразът за координати не съдържа нито оператори, нито операнди

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
bg: Изразът за координати завършва с оператор вместо с операнд

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
bg: В израза за координати има затваряща скоба без съответна отваряща

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
bg: В изразът за координати има отваряща скоба без съответна затваряща

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
bg: Изразът за координати използва оператор на място, където се очаква операнд

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
bg: Изразът за координати използва непознатата променлива или константа „%s“

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
bg: Изразът за координати използва оператора „%s“ на място, където се очаква операнд

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
bg: Изразът за координати използва оператора „%c“ след „%c“ без да има операнд между тях

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer.
bg: Анализаторът на изрази за координати препълни буфера си.

en: Coordinate expression results in division by zero
bg: Изразът за координати дава деление на нула

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
bg: Изразът за координати използва оператора mod върху число с плаваща запетая

en: Coordinate expression was empty or not understood
bg: Изразът за координати бе празен или не бе разбран

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
bg: Неуспех при получаването на избрания мениджър за прозорци на екран %d, дисплей „%s“

en: Could not create directory '%s': %s
bg: Неуспех при създаването на папката „%s“: %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
bg: Неуспех при намирането на тема! Проверете дали %s съществува и съдържа обичайните теми.

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
bg: Неуспех при отварянето на сесийния файл „%s“ за запис: %s

en: Could not parse "%s" as a floating point number
bg: „%s“ не може да се интерпретира като число с плаваща запетая

en: Could not parse "%s" as an integer
bg: „%s“ не може да се анализира като цяло число

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
bg: Неуспех при анализира на алфа стойността „%s“ в смесения цвят

en: Could not parse color "%s"
bg: Неуспех при анализа на цвета „%s“

en: Could not parse font description "%s" from GSettings key %s
bg: Описанието на шрифт „%s“ от ключа на GSettings — %s, не може да бъде анализирано

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
bg: Неуспех при анализа на фактора на навиването „%s“ в цвета за навиване

en: Could not release screen %d on display "%s"
bg: Неуспех при отстъпването на екран %d на дисплей „%s“

en: Current theme
bg: Текуща тема

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
bg: Забавяне в милисекунди за настройката за автоматично издигане

en: Desktop
bg: Работен плот

en: Determines if new windows are created on the center of the screen
bg: Определя дали новите прозорци се появяват в средата на екрана

en: Determines whether Marco is a compositing manager.
bg: Указва дали „Marco“ ще действа и като мениджър за наслагване.

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
bg: Определя дали програми или системата може да генерират звукови „писукания“. Може да се използва заедно с „визуален звънец“, за да се позволят тихи „писукания“.

en: Dialog Box
bg: Диалогова кутия

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
bg: Неуспех при анализа на стрелката „%s“ на елемента <%s>

en: Did not understand color component "%s" in color specification
bg: Неуспех при анализа на цветови компонент „%s“ в цветовата спецификация

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
bg: Непознато запълване „%s“ за елемента <%s>

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
bg: Неуспех при анализа на сянката „%s“ на елемента <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
bg: Неуспех при анализа на състоянието „%s“ на елемента <%s>

en: Did not understand state "%s" in color specification
bg: Неуспех при анализа на състоянието „%s“ в цветовата спецификация

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
bg: Крайните символи „%s“ в низа „%s“ са неразбираеми

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
bg: Стойността „%s“ не може да се анализира като вид градиент

en: Disable connection to session manager
bg: Изключване на връзката с управлението на сесиите

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
bg: Изключване на неправилното поведение, изисквано от старите приложения или такива с грешки

en: Distance "%s" is unknown
bg: Разстоянието „%s“ е неизвестно

en: Don't make fullscreen windows that are maximized and have no decorations
bg: Максимизираните прозорци без украси да не минават в режим на цял екран

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
bg: Изчертаха се %d кадъра за %g секунди от страна на клиента (по %g милисекунди на кадър) и %g секунди нормално време, което включва ресурси от страна на сървъра X (по %g милисекунди на кадър)

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
bg: Елементът <%s> не е позволен под <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
bg: Елементът <%s> не е позволен в елемента <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
bg: Елементът <%s> не е позволен в <constant> елемент

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
bg: Елементът <%s> не е позволен в елемент distance/border/aspect_ratio

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
bg: Елементът <%s> не е позволен в елемент с операция за чертане

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
bg: Елементът <%s> не е разрешен в елементите name/author/date/description

en: Enable Visual Bell
bg: Включване на визуалния звънец

en: Error closing session file '%s': %s
bg: Грешка при затваряне на сесийния файл „%s“: %s

en: Error loading theme: %s
bg: Грешка при зареждането на темата: %s

en: Error writing session file '%s': %s
bg: Грешка при записване на сесийния файл „%s“: %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
bg: Неуспех при изпълнението на fdopen() върху журналния файл %s: %s

en: Failed to find a valid file for theme %s
bg: Неуспех при намирането на валиден файл за темата %s

en: Failed to get hostname: %s
bg: Неуспех при получаването на името на хоста: %s

en: Failed to load theme "%s": %s
bg: Неуспех при зареждането на темата „%s“: %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
bg: Неуспех при отварянето на дисплея на X Window „%s“

en: Failed to open debug log: %s
bg: Неуспех при отварянето на дневника за изчистване на грешки: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
bg: Неуспех при анализирането на записания сесиен файл: %s

en: Failed to restart: %s
bg: Неуспех при рестартиране: %s

en: Failed to scan themes directory: %s
bg: Неуспех при сканирането на папката с темите: %s

en: Fake menu item %d
bg: Фалшив обект в меню %d

en: Fast Alt-Tab with compositing manager (disable thumbnails)
bg: Бърз „Alt + Tab“ при включен мениджър на наслагване (изкл. изображения)

en: Frame geometry does not specify size of buttons
bg: Геометрията на рамката не указва размера на бутоните

en: Frame style already has a button for function %s state %s
bg: Стилът на рамката има бутон за функция %s, състояние %s

en: Frame style already has a piece at position %s
bg: Стилът на рамката вече има елемент на позицията %s

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
bg: Цветовата спецификация на GTK трябва да съдържа квадратна скоба след състоянието, напр. gtk:fg[NORMAL], където NORMAL е състоянието. Неуспех при анализа на „%s“

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
bg: Цветовата спецификация на GTK трябва да указва състоянието в квадратни скоби, напр. gtk:fg[NORMAL], където NORMAL е състоянието. Неуспех при анализира „%s“

en: Gradients should have at least two colors
bg: Преливките трябва да имат поне два цвята

en: Hide all normal windows and set focus to the desktop
bg: Скриване на всички прозорци и фокусиране на работния плот

en: If enabled, drag-dropping a window to the top of the screen will maximize it. Only works when allow-tiling is enabled.
bg: Ако е включено, влаченето и пускането на прозорец в най-горната част на екрана ще го максимизира. Работи, само ако е включено подреждането на прозорците един до друг.

en: If enabled, dropping windows on screen edges maximizes them vertically and resizes them horizontally to cover half of the available area. Drag-dropping to the top maximizes the window if allow-top-tiling is enabled.
bg: Ако е включено, поставянето на прозорец до ръба на екрана ще го уголеми вертикално и ще го преоразмери хоризонтално, така че да покрива половината видима площ. Влаченето и пускането в най-горната част на екрана ще максимизира прозореца, ако е включено подреждането на прозорците отгоре.

en: If set to true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay specified by the auto_raise_delay key. This is not related to clicking on a window to raise it, nor to entering a window during drag-and-drop.
bg: Ако е вярно и начинът за фокусиране е „sloppy“ или „mouse“, тогава фокусираният прозорец ще бъде автоматично издигнат след определен интервал, който е зададен в ключа „auto_raise_delay“. Това поведение не е свързано нито с натискането на бутоните на мишката за издигането на прозорец, нито с с навлизането на показалеца на мишката при влачене и пускане.

en: If set to true, new windows are opened in the center of the screen. Otherwise, they are opened at the top left of the screen.
bg: Ако е вярно, новите прозорци се появяват в средата на екрана. Иначе, те ще се появяват в горния ляв ъгъл.

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
bg: Ако е вярно, настройката за „titlebar_font“ се игнорира. За заглавията на прозорците се използва стандартният шрифт за приложенията.

en: If true, marco will give the user less feedback by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications to continue working, and may also be a useful tradeoff for terminal servers. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on.
bg: Ако е вярно, „marco“ ще дава на потребителя по-малко обратна връзка, като се използват решетки, избягват се анимации или чрез други средства. Това е значимо влошаване на използваемостта за много потребители, но може да позволи на специфични програми и терминални сървъри да работят. Въпреки това, решетките са изключени, когато са включени настройките за достъпност.

en: If true, then Marco works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. Application-based mode is, however, largely unimplemented at the moment.
bg: Ако е вярно, „Marco“ работи на базата на приложения, а не на прозорци. Идеята е малко абстрактна, но като цяло подходът, базиран на приложения, е по-близък до „Мак“ отколкото до „Уиндоус“. Когато фокусирате прозорец при подход базиран на приложения, всички прозорци на приложението ще се издигнат. При този подход натисканията за фокусиране не се предават на прозорците на други приложения. На този етап подходът на базата на приложения още не е напълно завършен.

en: If true, trade off usability for less resource usage
bg: Ако е вярно, се жертва част от използваемостта за повече свободни ресурси

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
bg: Включването на draw_ops „%s“ тук би предизвикало циклична зависимост

en: Initialize session from savefile
bg: Инициализиране на сесия от файл със запазено състояние

en: Integer %ld is too large, current max is %d
bg: Цялото число %ld е прекалено голямо, максимумът е %d

en: Integer %ld must be positive
bg: Цялото число %ld трябва да е положително

en: Invalid WM_TRANSIENT_FOR window 0x%lx specified for %s.
bg: За %2$s е указан неправилен WM_TRANSIENT_FOR, прозорец 0x%1$lx.

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
bg: Невалидно увеличение на заглавието „%s“ (трябва да е едно от „xx-small“, „x-small“, „small“,„medium“, „large“, „x-large“, „xx-large“)

en: Keep Window On Top
bg: Прозорецът да е отгоре

en: Large Title Font
bg: Голям шрифт на заглавието

en: Line %d character %d: %s
bg: Ред %d, знак %d: %s

en: List of applications ignored by show-desktop
bg: Списък от приложения, които показването на работния плот да пренебрегва

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
bg: Темата „%s“ е заредена за %g секунди

en: Lower window below other windows
bg: Понижаване на прозореца под другите прозорци

en: Ma_ximize
bg: _Максимизиране

en: Make X calls synchronous
bg: Синхронни X извиквания

en: Marco was compiled without support for verbose mode
bg: Marco е компилиран без поддръжка на подробен режим

en: Maximize Window
bg: Максимизиране на прозореца

en: Maximize window
bg: Максимизиране на прозорец

en: Maximize window horizontally
bg: Максимизиране на прозореца хоризонтално

en: Maximize window vertically
bg: Максимизиране прозореца вертикално

en: Mi_nimize
bg: Ми_нимизиране

en: Minimize Window
bg: Минимизиране на прозореца

en: Minimize window
bg: Минимизиране на прозореца

en: Missing %s extension required for compositing
bg: Липсва разширението „%s“, необходимо за наслагване

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
bg: Липсва <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="нещо си"/>

en: Modal Dialog Box
bg: Модална диалогова кутия

en: Modifier to use for modified window click actions
bg: Модификатор, който да се ползва за модифицираните действия с натискания по прозорците

en: Move Titlebar On_screen
bg: Преместване на лентата за заглавието по _екрана

en: Move backward between panels and the desktop immediately
bg: Незабавно преместване на фокуса между панелите и работния плот в обратен ред

en: Move backward between panels and the desktop, using a popup window
bg: Преместване на фокуса между панелите и работното място в обратен ред, като се използва изскачащ прозорец

en: Move backward between windows immediately
bg: Незабавно преместване на фокуса между прозорците в обратен ред

en: Move backward between windows of an application immediately
bg: Незабавно преместване на фокуса между прозорците на едно приложение в обратен ред

en: Move backward between windows of an application, using a popup window
bg: Преместване на фокуса между прозорците на едно приложение в обратен ред, като се използва изскачащ прозорец

en: Move backward between windows on all workspaces, using a popup window
bg: Преместване на фокуса между прозорците от всички работни плотове в обратен ред, като се използва изскачащ прозорец

en: Move backward between windows, using a popup window
bg: Преместване на фокуса между прозорците в обратен ред, като се използва изскачащ прозорец

en: Move between panels and the desktop immediately
bg: Незабавно преместване на фокуса между панелите и работния плот

en: Move between panels and the desktop, using a popup window
bg: Преместване на фокуса между панелите и работното място, като се използва изскачащ прозорец

en: Move between windows immediately
bg: Незабавно преместване на фокуса между прозорците

en: Move between windows of an application immediately
bg: Незабавно преместване на фокуса между прозорците на едно приложение

en: Move between windows of an application, using a popup window
bg: Преместване на фокуса между прозорците на едно приложение, като се използва изскачащ прозорец

en: Move between windows on all workspaces, using a popup window
bg: Преместване на фокуса между прозорците от всички работни плотове, като се използва изскачащ прозорец

en: Move between windows, using a popup window
bg: Преместване на фокуса между прозорците, като се използва изскачащ прозорец

en: Move to Another _Workspace
bg: Преместване на др_уг работен плот

en: Move to Workspace R_ight
bg: Преместване на десни_я работен плот

en: Move to Workspace _Down
bg: Преместване на _долния работен плот

en: Move to Workspace _Left
bg: Преместване на _левия работен плот

en: Move to Workspace _Up
bg: Преместване на _горния работен плот

en: Move window
bg: Преместване на прозорец

en: Move window one workspace down
bg: Преместване на прозореца един работен плот надолу

en: Move window one workspace to the left
bg: Преместване на прозореца един работен плот наляво

en: Move window one workspace to the right
bg: Преместване на прозореца един работен плот надясно

en: Move window one workspace up
bg: Преместване на прозореца един работен плот нагоре

en: Move window to center of screen
bg: Преместване на прозореца в средата на екрана

en: Move window to east (right) monitor
bg: Преместване на прозореца в източния (десния) екран

en: Move window to east (right) side of screen
bg: Преместване на прозореца в източния (десния) край на екрана

en: Move window to north (top) monitor
bg: Преместване на прозореца в северния (горния) екран

en: Move window to north (top) side of screen
bg: Преместване на прозореца в северния (горния) край на екрана

en: Move window to north-east (top right) corner
bg: Преместване на прозореца в североизточния (горния десен) ъгъл на екрана

en: Move window to north-west (top left) corner
bg: Преместване на прозореца в северозападния (горния ляв) ъгъл на екрана

en: Move window to south (bottom) monitor
bg: Преместване на прозореца в южния (долния) екран

en: Move window to south (bottom) side of screen
bg: Преместване на прозореца в южния (долния) край на екрана

en: Move window to south-east (bottom right) corner
bg: Преместване на прозореца в югоизточния (долния десен) ъгъл на екрана

en: Move window to south-west (bottom left) corner
bg: Преместване на прозореца в югозападния (долния ляв) ъгъл на екрана

en: Move window to west (left) monitor
bg: Преместване на прозореца в западния (левия) екран

en: Move window to west (left) side of screen
bg: Преместване на прозореца в западния (левия) край на екрана

en: Move window to workspace 1
bg: Преместване на прозореца в работен плот 1

en: Move window to workspace 10
bg: Преместване на прозореца в работен плот 10

en: Move window to workspace 11
bg: Преместване на прозореца в работен плот 11

en: Move window to workspace 12
bg: Преместване на прозореца в работен плот 12

en: Move window to workspace 2
bg: Преместване на прозореца в работен плот 2

en: Move window to workspace 3
bg: Преместване на прозореца в работен плот 3

en: Move window to workspace 4
bg: Преместване на прозореца в работен плот 4

en: Move window to workspace 5
bg: Преместване на прозореца в работен плот 5

en: Move window to workspace 6
bg: Преместване на прозореца в работен плот 6

en: Move window to workspace 7
bg: Преместване на прозореца в работен плот 7

en: Move window to workspace 8
bg: Преместване на прозореца в работен плот 8

en: Move window to workspace 9
bg: Преместване на прозореца на работен плот 9

en: Name of workspace
bg: Име на работния плот

en: New Workspace Name:
bg: Ново име на работния плот:

en: No "%s" attribute on element <%s>
bg: Атрибутът „%s“ на елемента <%s> липсва

en: No "extent_angle" or "to" attribute on element <%s>
bg: Елементът <%s> няма атрибут „extent_angle“ или „to“

en: No "start_angle" or "from" attribute on element <%s>
bg: Елементът <%s> няма атрибут „start_angle“ или „from“

en: No <%s> set for theme "%s"
bg: Не е даден елементът <%s> за темата „%s“

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
bg: Няма дефинирани <draw_ops> с име „%s“

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
bg: Няма дефиниран <draw_ops> с името „%s“

en: No command %d has been defined.
bg: Не е дефинирана команда %d.

en: No draw_ops provided for button
bg: Няма draw_ops за бутон

en: No draw_ops provided for frame piece
bg: Няма draw_ops за детайл от рамката

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
bg: Няма указан стил на рамката за прозорците от вид „%s“ в темата „%s“. Добавете елемент <window type="%s" style_set="нещо си"/>

en: No terminal command has been defined.
bg: Не е дефинирана команда за терминал.

en: No text is allowed inside element <%s>
bg: Текст в елемента <%s> не е позволен

en: Normal Application Window
bg: Нормален прозорец на програма

en: Normal Title Font
bg: Нормален шрифт на заглавието

en: Number of workspaces
bg: Брой работни плотове

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
bg: Брой работни плотове. Трябва да е над 0. Има горна граница (за да се предотврати случайното разрушаване на средата, ако поискате прекалено много работни места).

en: OK
bg: Добре

en: Opened log file %s
bg: Отворен е дневника %s

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
bg: Най-външният елемент в темата трябва да бъде <metacity_theme>, а не <%s>

en: Print version
bg: Отпечатване на версията

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
bg: Свойството %s на прозореца 0x%lx съдържа невалиден UTF-8

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
bg: Свойството %s на прозореца 0x%lx съдържа невалиден UTF-8 за елемента %d в списъка

en: Put Window On Only One Workspace
bg: Прозорецът да се появява само на едно работно място

en: Raise window above other windows
bg: Издигане на прозореца над другите

en: Raise window if it's covered by another window, otherwise lower it
bg: Ако прозорецът е под друг, го издига, иначе го понижава

en: Remove Window From Top
bg: Прозорецът да не е само отгоре

en: Rename current workspace
bg: Преименуване на текущия работен плот

en: Replace the running window manager with Marco
bg: Замяна на текущия мениджър на прозорци с Marco

en: Resize window
bg: Оразмеряване на прозорец

en: Restore Window
bg: Възстановяване на прозорец

en: Restore window
bg: Възстановяване на прозорец

en: Roll Up Window
bg: Навиване на прозореца

en: Roll _Up
bg: На_виване

en: Run a defined command
bg: Изпълняване на определена команда

en: Run a terminal
bg: Стартиране на терминал

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
bg: Екран %d на дисплей „%s“ вече има мениджър за прозорци

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
bg: Екранът %d на дисплей „%s“ вече има мениджър на прозорци; пробвайте да го замените с опцията --replace.

en: Screen %d on display '%s' is invalid
bg: Екранът %d на дисплей „%s“ е невалиден

en: Set this to false to disable border of preselected window while performing tab switching.
bg: Ако е зададено като вярно, предварително избраният прозорец няма да има рамка при превключването между разделите в него.

en: Set this to true to resize with the right button and show a menu with the middle button while holding down the key given in "mouse_button_modifier"; set it to false to make it work the opposite way around.
bg: Ако е зададено като вярно, десният бутон на мишката ще преоразмерява, а менюто ще се показва със средния бутон, когато е натиснат клавиша зададен в ключа „mouse_button_modifier“. Ако е зададено като невярно, бутоните са с разменени функции.

en: Setting this option to false can lead to buggy behavior, so users are strongly discouraged from changing it from the default of true. Many actions (e.g. clicking in the client area, moving or resizing the window) normally raise the window as a side-effect. Setting this option to false, which is strongly discouraged, will decouple raising from other user actions, and ignore raise requests generated by applications. See http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6. Even when this option is false, windows can still be raised by an alt-left-click anywhere on the window, a normal click on the window decorations, or by special messages from pagers, such as activation requests from tasklist applets. This option is currently disabled in click-to-focus mode. Note that the list of ways to raise windows when raise_on_click is false does not include programmatic requests from applications to raise windows; such requests will be ignored regardless of the reason for the request. If you are an application developer and have a user complaining that your application does not work with this setting disabled, tell them it is _their_ fault for breaking their window manager and that they need to change this option back to true or live with the "bug" they requested.
bg: Задаването на „невярно“ за тази настройка може да предизвика неправилно поведени, така че се препоръчва да остане със стойността си по подразбиране — „вярно“. Много действия, като щракването в клиентската област, преместването и оразмеряването на прозорците) обикновено имат страничния ефект да издигат прозореца. Ако в тази настройка бъде зададена стойността „невярно“, което не се препоръчва, този страничен ефект на издигане ще бъде премахнат и от другите потребителски действия, както и няма да бъдат зачитани заявките за това от други приложения. Вижте: http://bugzilla.gnome.org/show_bug.cgi?id=445447#c6. Дори при задаване на „невярно“, прозорците все пак ще могат да бъдат издигани чрез щракване със задържан клавиш „Alt“ някъде в прозореца, нормално щракване по украсата на прозореца или чрез специални съобщения от известяващи програми, като заявките за активиране на приложенията за задачи. Тази настройка в момента е изключена в режима, който изисква щракване с мишката в прозореца за фокусирането му. Имайте предвид, че начините за издигане на прозореца, когато „raise_on_click“ е „невярно“, не включват програмните заявки за издигане на прозорци от приложения; такива заявки ще бъдат пренебрегвани, независимо от причината им. Ако разработвате приложение и потребителите Ви се оплакват, че приложението Ви не работи когато тази настройка е изключена, кажете им, че проблемът е в тях и че трябва да върнат тази настройка на „вярно“ или да се примирят с поведението на приложението.

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
bg: Факторът на навиване „%s“ в цвета за сянката е отрицателен

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
bg: Форматът на навиването е „shade/base_color/factor“, „%s“ не съответства на формата

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized states
bg: Елементът <%s> не трябва да има атрибут „resize“ за състоянието максимизиран

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
bg: Елементът <%s> не трябва да има атрибут „resize“ за състоянията максимизиран/засенчен

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
bg: Показване на диалоговия прозорец на панела „Стартиране на програма“

en: Show the panel's main menu
bg: Показване на основното меню на панела

en: Small Title Font
bg: Малък шрифт на заглавието

en: Some applications disregard specifications in ways that result in window manager misfeatures. This option puts Marco in a rigorously correct mode, which gives a more consistent user interface, provided one does not need to run any misbehaving applications.
bg: Някои програми нарушават спецификациите по начини, които предизвикват грешно поведение на мениджъра на прозорци. Тази настройка кара „Marco“ да работи в изцяло правилен режим, което дава малко по-добър потребителски интерфейс, ако не се нуждаете от програма, работеща по неправилен начин.

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
bg: Някоя друга програма използва бързия клавиш %s с модификатори %x

en: Specify session management ID
bg: Указване на идентификатор за управлението на сесиите

en: Style has already been specified for state %s focus %s
bg: Вече е указан стил за състояние %s, фокус %s

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
bg: Вече е указан стил за състояние %s, оразмеряване %s, фокус %s

en: Switch to previously selected workspace
bg: Превключване към предишния работен плот

en: Switch to workspace 1
bg: Превключване към работен плот 1

en: Switch to workspace 10
bg: Превключване към работен плот 10

en: Switch to workspace 11
bg: Превключване към работен плот 11

en: Switch to workspace 12
bg: Превключване към работен плот 12

en: Switch to workspace 2
bg: Превключване към работен плот 2

en: Switch to workspace 3
bg: Превключване към работен плот 3

en: Switch to workspace 4
bg: Превключване към работен плот 4

en: Switch to workspace 5
bg: Превключване към работен плот 5

en: Switch to workspace 6
bg: Превключване към работен плот 6

en: Switch to workspace 7
bg: Превключване към работен плот 7

en: Switch to workspace 8
bg: Превключване към работен плот 8

en: Switch to workspace 9
bg: Превключване към работен плот 9

en: Switch to workspace above the current workspace
bg: Превключване към работния плот отгоре

en: Switch to workspace below the current workspace
bg: Превключване към работния плот отдолу

en: Switch to workspace on the left of the current workspace
bg: Превключване към работния плот вляво

en: Switch to workspace on the right of the current workspace
bg: Превключване към работния плот вдясно

en: System Bell is Audible
bg: Системният звънец е звуков

en: Take a screenshot
bg: Снимане на екрана

en: Take a screenshot of a window
bg: Снимка на отделен прозорец

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
bg: Задава начина, по който „Marco“ представя визуално системния звънец или звънеца на приложение. В момента има две възмжони стойности: „fullscreen“, което съответства на черно-бяло премигване на целия екран, и „frame_flash“, което съответства на премигване на заглавната лента на приложението, което е изпратило сигнала за звънене. Ако приложението, което е изпратило сигнала, е неизвестно (както става с подразбиращия се системен звънец), премигва заглавната лента на текущо фокусирания прозорец.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
bg: Ключовете в „/apps/marco/global_keybindings/run_command_N“ дефинират клавишни комбинации, съответстващи на тези команди. Натискането на клавишната комбинация за „run_command_N“ ще изпълни команда „command_N“.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
bg: Ключът „/apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot“ определя бързия клавиш, който при натискането си изпълнява указаната от тази настройка програма.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
bg: Ключът „/apps/marco/global_keybindings/run_command_windows_screenshot“ определя бързия клавиш, който при натискането си изпълнява указаната от тази настройка програма.

en: The name of a workspace.
bg: Името на работния плот.

en: The screenshot command
bg: Команда за снимка на екрана

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
bg: Темата определя външния вид на рамките на прозорците, заглавната лента и т.н.

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
bg: Закъснението в милисекунди преди да се издигне прозорец, ако „auto_raise“ е вярно.

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
bg: Начинът за фокусиране на прозорци указва как се активират прозорците. Има три възможни стойности: „click“ означава, че прозорците трябва да бъдат натиснати с мишката, за да се фокусират, „sloppy“ означава, че прозорците се фокусират, когато мишката влезе в тях, а „mouse“, че прозорците се фокусират, когато мишката влезе в тях и губят фокуса, когато мишката излезе от тях.

en: The window placement mode indicates how new windows are positioned. "automatic" means the system chooses a location automatically based on the space available on the desktop, or by a simple cascade if there is no space; "pointer" means that new windows are placed according to the mouse pointer position; "manual" means that the user must manually place the new window with the mouse or keyboard.
bg: Режимът на разполагането на прозорците определя къде да се поставят новите прозорци. Стойността „automatic“ означава, че системата ще избира местоположението автоматично, според наличното свободно място на работния плот, или чрез най-обикновено наслагване надолу и надясно, ако няма достатъчно място. Стойността „pointer“ означава, че новите прозорци ще се поставят според позицията на показалеца. Стойността „manual“ означава, че потребителят ще трябва ръчно да разполага новите прозорци с мишката или клавиатурата.

en: The window screenshot command
bg: Командата за снимка на екрана

en: The wrap style is used to determine how to switch from one workspace to another at the border of the workspace switcher. When set to "no wrap", nothing will happen if you try to switch to a workspace past the border of the workspace switcher. If set to "classic", the old marco behavior is used: the end of one row leads to the beginning of the next and the end of a column leads to the beginning of the next. If set to "toroidal", workspaces are connected like a doughnut: the end of each row leads to its own beginning and the end of each column leads to its own beginning.
bg: Стилът на превъртане се определя начина на преминаване от един работен плот към друг на границата на превключвателя. Ако стойността е „no wrap“ и се опитате да преминете отвъд границата на превключвателя, няма да се случи нищо. Ако стойността е „classic“, ще се използва старото поведение на „marco“: след края на реда се преминава в началото на следващия ред, а след края на колона се преминава в началото на следващата. Ако стойността е „toroidal“, работните плотове ще бъдат свързани като пръстен: след края на един ред се преминава в началото на същия ред, а след края на колона — в началото на същата колона.

en: Theme contained an expression that resulted in an error: %s
bg: Темата съдържа израз, който даде грешка: %s

en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
bg: Имаше грешка при изпълнението на <tt>%s</tt>:
    
    %s

en: These windows do not support &quot;save current setup&quot; and will have to be restarted manually next time you log in.
bg: Тези прозорци не поддържат операцията по записване на текущото състояние и ще трябва да се стартират ръчно при следващото ви влизане.

en: This is a sample message in a sample dialog
bg: Това е примерно съобщение в примерен диалогов прозорец

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
bg: Тази настройка определя ефекта на двойното натискане с левия бутон на мишката върху заглавната лента. Текущите възможни стойности са: „toggle_shade“, която навива/развива прозореца; „toggle_maximize“, която максимизира/демаксимизира прозореца; „toggle_maximize_horizontally“ и „toggle_maximize_vertically“, които максимизират/демаксимизират прозореца само в съответната посока; „minimize“, която минимизира прозореца; „shade“, която навива прозореца; „menu“, която показва менюто на прозореца; „lower“, която поставя прозореца под всички останали и „none“, която не прави нищо.

en: This option determines the effects of middle-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
bg: Тази настройка определя ефекта на натискането със среден бутон на мишката върху заглавната лента. Текущите възможни стойности са: „toggle_shade“, която навива/развива прозореца; „toggle_maximize“, която максимизира/демаксимизира прозореца; „toggle_maximize_horizontally“ и „toggle_maximize_vertically“, които максимизират/демаксимизират прозореца само в съответната посока; „minimize“, която минимизира прозореца; „shade“, която навива прозореца; „menu“, която показва менюто на прозореца; „lower“, която поставя прозореца под всички останали и „none“, която не прави нищо.

en: This option determines the effects of right-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window, 'toggle_maximize_horizontally' and 'toggle_maximize_vertically' which will maximize/unmaximize the window in that direction only, 'minimize' which will minimize the window, 'shade' which will roll the window up, 'menu' which will display the window menu, 'lower' which will put the window behind all the others, and 'none' which will not do anything.
bg: Тази настройка определя ефекта на натискането с десния бутон на мишката върху заглавната лента. Текущите възможни стойности са: „toggle_shade“, която навива/развива прозореца; „toggle_maximize“, която максимизира/демаксимизира прозореца; „toggle_maximize_horizontally“ и „toggle_maximize_vertically“, които максимизират/демаксимизират прозореца само в съответната посока; „minimize“, която минимизира прозореца; „shade“, която навива прозореца; „menu“, която показва менюто на прозореца; „lower“, която поставя прозореца под всички останали и „none“, която не прави нищо.

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
bg: Тази настройка уточнява допълнително, кога новите прозорци получават фокуса. Възможните стойности са две: „smart“ (хитър) — нормалният начин за получаване на фокус и „strict“ (стриктен) — прозорците, стартирани от терминал, не получават фокуса.

en: Tile window to east (right) side of screen
bg: Подреждане на прозореца в източния (десния) край на екрана

en: Tile window to north-east (top right) corner
bg: Подреждане на прозореца в североизточния (горния десен) ъгъл на екрана

en: Tile window to north-east (upper right) corner of screen
bg: Подреждане на прозореца в североизточния (горния десен) ъгъл на екрана

en: Tile window to north-west (top left) corner
bg: Подреждане на прозореца в северозападния (горния ляв) ъгъл на екрана

en: Tile window to north-west (upper left) corner of screen
bg: Подреждане на прозореца в северозападния (горния ляв) ъгъл на екрана

en: Tile window to south-east (bottom right) corner
bg: Подреждане на прозореца в югоизточния (долния десен) ъгъл на екрана

en: Tile window to south-east (lower right) corner of screen
bg: Подреждане на прозореца в югоизточния (долния десен) ъгъл на екрана

en: Tile window to south-west (bottom left) corner
bg: Подреждане на прозореца в югозападния (долния ляв) ъгъл на екрана

en: Tile window to south-west (lower left) corner of screen
bg: Подреждане на прозореца в югозападния (долния ляв) ъгъл на екрана

en: Tile window to west (left) side of screen
bg: Подреждане на прозореца в западния (левия) край на екрана

en: Toggle fullscreen mode
bg: Превключване на режима за цял екран

en: Toggle maximization state
bg: Превключване на състоянието на максимизиране

en: Toggle shaded state
bg: Превключване на състоянието на навиване

en: Toggle whether a window will always be visible over other windows
bg: Превключване на видимостта на прозореца над другите прозорци

en: Toggle whether window is on all workspaces or just one
bg: Превключване на появата на прозореца на всички работни места

en: Torn-off Menu
bg: Откъсване на менюто

en: Turn compositing off
bg: Изключване на наслагването

en: Turn compositing on
bg: Включване на наслагването

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments.
bg: Включва визуална индикация, когато програма или системата се обърнат към „звънец“ или „писукане“. Това е полезно при хора с проблемен слух или при шумно обкръжение.

en: Unknown attribute %s on <%s> element
bg: Непознат атрибут %s на елемента <%s>

en: Unknown element %s
bg: Непознат елемент %s

en: Unknown function "%s" for button
bg: Непозната функция „%s“ за бутона

en: Unknown position "%s" for frame piece
bg: Непозната позиция „%s“ за елемент на рамката

en: Unknown state "%s" for button
bg: Непознато състояние „%s“ за бутона

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
bg: Непознат style_set „%s“ на елемента <%s>

en: Unknown type "%s" on <%s> element
bg: Непознат вид „%s“ на елемента <%s>

en: Unknown window information request: %d
bg: Неизвестна заявка за информация за прозорец: %d

en: Unma_ximize
bg: Де_максимизиране

en: Unroll Window
bg: Развиване на прозореца

en: Usage: %s
bg: Употреба: %s

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
bg: Употреба: marco-theme-viewer [ИМЕНАТЕМАТА]

en: Use standard system font in window titles
bg: Използване на стандартния системен шрифт за заглавията на прозорците

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
bg: Константите определени от потребителя трябва да започват с главна буква, а „%s“ не започва така

en: Utility Palette
bg: Палитра на инструментите

en: Visual Bell Type
bg: Вид на визуалния звънец

en: Whether raising should be a side-effect of other user interactions
bg: Дали издигането трябва да се получава като страничен резултат от други потребителски действия

en: Whether to display preselected tab window border
bg: Дали да се показва рамка около предварително избрания раздел в прозорец

en: Whether to enable window tiling
bg: Дали да е включено подреждането на прозорците един до друг

en: Whether to maximize the window when dragged to the top of the screen
bg: Дали при преместване на прозорец в най-горната част на екрана той да се максимизира

en: Whether to resize with the right button
bg: Дали да се преоразмерява с десния бутон

en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
bg: Прозорецът %s зададе SM_CLIENT_ID за себе, а не за прозореца WM_CLIENT_LEADER, както е указано в ICCCM.

en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
bg: Прозорецът %s задава подсказка MWM за това, че размерът му не може да се променя, но едновременно с това указва минимален размер %d x %d и максимален размер %d x %d. Това не е смислено.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
bg: Прозорецът 0x%lx има свойството %s
    което трябва да е от вида: %s, формат: %d
    а всъщност има вида: %s, формат: %d, брой: %d.
    Това най-вероятно е грешка в приложението, а не в мениджъра на прозорци.
    Прозорецът е със заглавие=„%s“, клас=„%s“, име=„%s“

en: Window Management
bg: Управление на прозорци

en: Window Menu
bg: Меню за прозорците

en: Window Title Goes Here
bg: Тук се поставя заглавието на прозорците

en: Window focus mode
bg: Режим на фокусиране на прозорците

en: Window manager error:
bg: Грешка от мениджъра на прозорци:

en: Window manager warning:
bg: Предупреждение от мениджъра на прозорци:

en: Window manager:
bg: Мениджър на прозорци:

en: Window placement mode
bg: Режим на разполагане на прозорците

en: Window title font
bg: Шрифт за заглавията на прозорците

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
bg: Видът прозорци „%s“ вече има установен вид на стила

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
bg: Триковете за развалените програми са изключени. Някои програми могат да са с неправилно поведение.

en: Workspace %d
bg: Работен плот %d

en: Workspace %d%n
bg: Работен плот %d%n

en: Workspace %s%d
bg: Работен плот %s%d

en: Workspace 1_0
bg: Работен плот 1_0

en: Workspace wrap style
bg: Стил на превъртане между работните плотове

en: X Display to use
bg: X дисплеят, който да се използва

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
bg: Можете да изчакате малко преди изрично да накарате приложението да спре работата си.

en: You must specify a background for an alpha value to be meaningful
bg: За да бъде алфа стойността валидна, трябва да е указан фон

en: _Always on Visible Workspace
bg: _Винаги на видимия работен плот

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Force Quit
bg: _Принудително спиране

en: _Move
bg: _Преместване

en: _OK
bg: _Добре

en: _Only on This Workspace
bg: _Само на този работен плот

en: _Resize
bg: О_размеряване

en: _Unroll
bg: _Развиване

en: _Wait
bg: Из_чакване

en: bottom
bg: долния

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
bg: геометрията на рамката не указва „%s“ размер

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
bg: геометрията на рамката не указва „%s“ размер на „%s“ ръб

en: left
bg: ляв

en: nested <window> tag
bg: вложен етикет <window>

en: right
bg: десен

en: top
bg: горния
