mate-power-manager 1.25.0 - en to bg translation catalogue (382 entries)

en: %.1fV
bg: %.1f V

en: %.1fW
bg: %.1f W

en: %2im
bg: %2i мин.

en: %2im%02i
bg: %2i мин. и %02i сек.

en: %2is
bg: %2i сек.

en: %i %s %i %s
bg: %i %s и %i %s

en: %i hour | %i hours
bg[0]: %i час
bg[1]: %i часа

en: %i minute | %i minutes
bg[0]: %i минута
bg[1]: %i минути

en: %i%%
bg: %i %%

en: %id
bg: %i д.

en: %id%02ih
bg: %i д. и %02i ч.

en: %ih
bg: %i ч.

en: %ih%02im
bg: %i ч. и %02i мин.

en: %s %s remaining (%.1f%%)
bg: %s: остават %s (%.1f %%)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
bg: %s %s до зареждане (%.1f %%)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
    Provides %s battery runtime
bg: %s %s до зареждане (%.1f %%)
    Осигурява %s работа на батерии

en: %s charging (%.1f%%)
bg: %s се зарежда (%.1f %%)

en: %s discharging (%.0f%%)
bg: %s се разрежда (%.0f %%)

en: %s discharging (%.1f%%)
bg: %s се разрежда (%.1f %%)

en: %s empty
bg: %s няма заряд

en: %s is fully charged
bg: %s е напълно заредена

en: %s not present
bg: %s не е на разположение

en: %s of UPS backup power remaining (%.0f%%)
bg: Остават %s работа от непрекъсваемо токозахранване (%.0f %%)

en: %s of battery power remaining (%.0f%%)
bg: Остават %s работа от батерии (%.0f %%)

en: %s remaining
bg: Остават %s

en: %s waiting to charge (%.1f%%)
bg: %s изчаква зареждане (%.1f %%)

en: %s waiting to discharge (%.1f%%)
bg: %s изчаква разреждане (%.1f %%)

en: 1 day
bg: 1 ден

en: 1 week
bg: 1 седмица

en: 10 minutes
bg: 10 минути

en: 2 hours
bg: 2 часа

en: 6 hours
bg: 6 часа

en: Actions
bg: Действия

en: Adjusts laptop panel brightness.
bg: Управление на яркостта на екрана на преносимия компютър

en: Allow backlight brightness adjustment
bg: Разрешаване на управлението на осветеността на екрана

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
bg: Позволява на потребителя да предотврати автоматичното енергоспестяване.

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS backup power (%.0f%%)
bg: Остава приблизително <b>%s</b> живот на непрекъсваемото токозахранване (%.0f %%)

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
bg: Остава приблизително <b>%s</b> живот на непрекъсваемото токозахранване (%.0f %%). Включете компютъра към електрическата мрежа, за да избегнете загуба на данни.

en: Approximately <b>%s</b> remaining (%.0f%%)
bg: Остава приблизително <b>%s</b> (%.0f %%)

en: Ask me
bg: Запитване към потребителя

en: Attached computer battery low
bg: Ниско ниво на батерията на свързания компютър

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
bg: Зарядът на свързания компютър е нисък (%.0f %%)

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
bg: Свързаният компютър е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Attribute
bg: Атрибут

en: Automatic sleep enabled
bg: Автоматичното приспиване е включено

en: Automatic sleep inhibited
bg: Автоматичното приспиване е изключено

en: Battery Discharging
bg: Батериите се разреждат

en: Battery critical low action
bg: Действие при критично ниско ниво на батерията

en: Battery critically low
bg: Критично ниско ниво на батерията

en: Battery has a very low capacity (%1.1f%%), which means that it may be old or broken.
bg: Батерията има много нисък капацитет (%1.1f %%), което означава, че може да е остаряла или повредена.

en: Battery is full
bg: Батерията е заредена

en: Battery is fully charged.
    Provides %s laptop runtime
bg: Батерията е напълно заредена.
    Осигурява %s работа на компютъра

en: Battery is low
bg: Ниско ниво на батерията

en: Battery is very low
bg: Критично ниско ниво на батерията

en: Battery low
bg: Ниско ниво на батерията

en: Battery may be broken
bg: Батериите ви може да са повредени

en: Blank screen
bg: Черен екран

en: Brightness Applet
bg: Аплет за яркостта

en: Brightness Applet Factory
bg: Фабрика за аплета за управлението на яркостта

en: Cannot connect to mate-power-manager
bg: Неуспех при свързването с управлението на захранването на MATE

en: Cannot get laptop panel brightness
bg: Не може да се определи яркостта на екрана

en: Capacity
bg: Капацитет

en: Capacity:
bg: Капацитет:

en: Cell charge
bg: Заряд на клетката

en: Cell phone battery low
bg: Ниско ниво на батерията на мобилния телефон

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
bg: Зарядът на мобилния телефон е нисък (%.0f %%)

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Мобилният телефон е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Charge
bg: Заряд

en: Charge accuracy
bg: Точност спрямо зареждането

en: Charge profile
bg: Профил на зареждането

en: Charge rate:
bg: Скорост на зареждане:

en: Charge time:
bg: Време за зареждане:

en: Charged
bg: Заредени

en: Charging
bg: Зареждане

en: Check CPU load before sleeping
bg: Проверка на натоварването на процесора преди приспиване

en: Computer failed to hibernate.
bg: Неуспех при дълбоко приспиване на компютъра.

en: Computer failed to suspend.
bg: Неуспех при приспиване на компютъра.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
bg: Съвсем скоро този компютър ще бъде дълбоко приспан, ако не го включите в електрическата мрежа.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
bg: Съвсем скоро този компютър ще бъде изключен, ако не го включите в електрическата мрежа.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
bg: Съвсем скоро този компютър ще бъде приспан, ако не го включите в електрическата мрежа.

en: Configure power management
bg: Настройки на управлението на захранването

en: Correction factor
bg: Фактор за корекция

en: Could not get the maximum value of the backlight
bg: Неуспех при получаване на максималната стойност за осветеността

en: Could not get the value of the backlight
bg: Неуспех при получаване на степента на осветеност

en: Could not set the value of the backlight
bg: Неуспешна промяна на осветеността

en: Current charge:
bg: Текущ заряд:

en: Data length:
bg: Период с данни:

en: Description
bg: Описание

en: Design charge:
bg: Проектен заряд:

en: Details
bg: Подробности

en: Device
bg: Устройство

en: Device History
bg: История на устройството

en: Device Information
bg: Информация за устройството

en: Device Profile
bg: Профил на устройството

en: Di_m display when idle
bg: За_тъмняване на екрана при бездействие

en: Dim the screen after a period of inactivity when on AC power
bg: Затъмняване на екрана след период на бездействие и захранване от ел. мрежа

en: Dim the screen after a period of inactivity when on battery power
bg: Затъмняване на екрана след период на бездействие и захранване от батерии

en: Discharge accuracy
bg: Точност спрямо разреждането

en: Discharge profile
bg: Профил на разреждането

en: Discharge time:
bg: Време за разреждане:

en: Discharging
bg: Разреждане

en: Display
bg: Екран

en: Display DPMS activated
bg: Управлението на захранването на екрана е включено

en: Display options for the notification icon.
bg: Показване на опциите на иконката за уведомяване.

en: Do nothing
bg: Да не се прави нищо

en: Empty
bg: Празен

en: Energy
bg: Енергия

en: Energy (design)
bg: Енергия (проектна)

en: Energy when empty
bg: Енергия след разреждане

en: Energy when full
bg: Енергия след зареждане

en: Excellent
bg: Отлично

en: Exit after a small delay (for debugging)
bg: Изход след малко забавяне (за изчистване на
                                        грешки)

en: Exit after the manager has loaded (for debugging)
bg: Изход след зареждане на управлението (за
                                        изчистване на грешки)

en: Failed to hibernate
bg: Неуспешно дълбоко приспиване

en: Failed to suspend
bg: Неуспешно приспиване

en: Failure was reported as:
bg: Докладваната грешка е:

en: Fair
bg: Приемливо

en: General
bg: Общи

en: Get the current brightness
bg: Получаване на осветеността на екрана

en: Get the number of brightness levels supported
bg: Получаване на броя на възможните нива на осветеност

en: Good
bg: Чудесно

en: Graph type:
bg: Вид графика:

en: Hibernate
bg: Дълбоко приспиване

en: Hibernate button action
bg: Действие на бутона за дълбоко приспиване

en: History
bg: История

en: If a notification message should be displayed after suspend or hibernate failed.
bg: Дали да се предупреждава след неуспех да се приспи или дълбоко да се приспи компютъра.

en: If a notification message should be displayed when the battery is fully charged.
bg: Дали да се предупреждава при пълното зареждане на батерията.

en: If a notification message should be displayed when the battery is getting low.
bg: Дали да се предупреждава при нисък заряд на батерията.

en: If preferences and statistics items should be shown in the context menu
bg: Дали елементите за настройките и статистиката да се показват в контекстното меню

en: If sounds should be used
bg: Дали да се използват звуци

en: If sounds should be used when the power is critically low, or inhibit requests have stopped the policy action.
bg: Дали да се използват звуци, за да се известява за критично ниско ниво на мощността или за случаите, когато заявки за предотвратяване са спрели действие по политиката.

en: If the CPU load should be checked before doing the idle action.
bg: Проверка на натоварването на процесора преди извършване на действие за състоянието на бездействие.

en: If the battery event should occur when the lid is shut and the power disconnected
bg: Дали да се подаде събитие свързано с батерията, когато екранът е затворен и се прекъсне връзката с ел. мрежа

en: If the battery lid close event should occur (for example 'Suspend when lid closed on battery') when the lid is previously shut and the AC power disconnected at a later time.
bg: Дали да се изпълнява действието при затваряне на екрана (напр. „Приспиване при затваряне на екрана и захранване от батерии“, когато първо се затваря екрана, а захранването от ел. мрежа след това се прекъсне.

en: If the keyboard backlight brightness should be reduced when the computer is on battery power
bg: Дали подсветката на клавиатурата да бъде затъмнена когато компютърът се захранва от батерии.

en: If the screen brightness should be changed when switching between AC and battery power.
bg: Дали яркостта на екрана да се променя, когато компютърът преминава от захранване от ел. мрежа към батерии и обратно.

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on AC power.
bg: Дали екранът на компютъра да бъде затъмнен, за да се спести енергия, когато компютърът бездейства и се захранва от ел. мрежа.

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on battery power.
bg: Дали екранът на компютъра да бъде затъмнен, за да се спести енергия, когато компютърът бездейства и се захранва от батерии.

en: If the screen should be reduced in brightness when the computer is on battery power.
bg: Дали екранът на компютъра да бъде затъмнен, когато компютърът се захранва от батерии.

en: If the user should be notified when the AC adapter is disconnected.
bg: Дали да се предупреждава при махането на адаптера за ел. мрежа

en: If time based notifications should be used. If set to false, then the percentage change is used instead, which may fix a broken ACPI BIOS.
bg: Дали да се ползва известяване базирано на време. Ако е лъжа, ще се ползва процентът на заряда, което може да помогне при лошо функциониращ BIOS с ACPI.

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery
bg: Дали предупреждението за нисък заряд да се показва при повредени батерии

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery.
bg: Дали предупреждението за нисък заряд да се показва при повредени батерии.

en: Image
bg: Изображение

en: Inhibit Applet
bg: Аплет за предотвратяване

en: Inhibit Applet Factory
bg: Фабрика за аплета за предотвратяването

en: Keyboard backlight brightness when on AC power.
bg: Яркост на подсветката на клавиатурата при захранване от ел. мрежа.

en: Keyboard battery low
bg: Ниско ниво на батерията на клавиатурата

en: LCD brightness : %d%%
bg: Яркост на екрана: %d %%

en: LCD brightness when on AC
bg: Яркост на екрана при захранване от ел. мрежа

en: LCD dimming amount when on battery
bg: Затъмняване на екрана при захранване от батерии

en: Laptop battery critically low
bg: Критично ниско ниво на батерията

en: Laptop battery low
bg: Ниско ниво на батерията на преносим компютър

en: Laptop lid close action on battery
bg: Действие при затваряне на капака при захранване от батерии

en: Laptop lid close action when on AC
bg: Действие при затваряне на капака при захранване от ел. мрежа

en: Laptop lid is closed
bg: Екранът е затворен

en: Last full charge:
bg: Последно пълно зареждане:

en: Lead acid
bg: Оловна

en: Lid has closed
bg: Затваряне на екрана

en: Lid has opened
bg: Отваряне на екрана

en: Lithium Ion
bg: Литиево-йонна

en: Lithium Iron Phosphate
bg: Литиево-желязно-фосфатна

en: Lithium Polymer
bg: Литиево-полимерна

en: Lock GNOME keyring on sleep
bg: Заключване на ключодържателя на GNOME при приспиване

en: Lock screen on hibernate
bg: Заключване на екрана при дълбоко приспиване

en: Lock screen on suspend
bg: Заключване на екрана при приспиване

en: Lock screen when blanked
bg: Заключване на екрана при изчистването му

en: MATE Power Manager
bg: Управление на захранването на MATE

en: MATE Power Manager Backlight Helper
bg: Помощник за подсветката към управлението на захранването на MATE

en: MATE Power Preferences
bg: Настройки на захранването

en: Make Default
bg: Да е стандартно

en: Manual inhibit
bg: Ръчно предотвратяване

en: Media player battery low
bg: Ниско ниво на батерията на музикалното устройство

en: Media player is low in power (%.0f%%)
bg: Зарядът на музикалното устройство е нисък (%.0f %%)

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Музикалното устройство е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Method used to blank screen on AC
bg: Метод за изчистване на екрана при захранване от ел. мрежа

en: Method used to blank screen on battery
bg: Метод за изчистване на екрана при захранване от батерии

en: Missing
bg: Липсва

en: Model
bg: Модел

en: Model:
bg: Модел:

en: Mouse battery low
bg: Ниско ниво на батерията на мишката

en: Never
bg: Никога

en: Nickel Cadmium
bg: Никелово-кадмиева

en: Nickel metal hydride
bg: Никелово-метално-хидридна

en: No
bg: Не

en: No backlights were found on your system
bg: В системата не са открити устройства с подсветка

en: No valid option was specified
bg: Не е указана правилна настройка

en: Notification Area
bg: Област за уведомяване

en: Notify on a low power
bg: Уведомяване при ниско ниво

en: Notify on a sleep failure
bg: Уведомяване при неуспех при приспиване

en: Notify when AC adapter is disconnected
bg: Уведомяване при изключването на адаптера за ел. мрежа

en: Notify when fully charged
bg: Уведомяване при пълно зареждане на батериите

en: Observe power management
bg: Спазване на управлението на захранването

en: On AC Power
bg: От ел. мрежа

en: On Battery Power
bg: На батерии

en: On UPS Power
bg: От непрекъсваемото токозахранване

en: On battery power
bg: На батерии

en: Online
bg: На линия

en: Only display an icon when a battery is p_resent
bg: Показване на иконка само при _наличие на батерия

en: Only display an icon when charging or _discharging
bg: Показване на иконка само при зареждане или _разреждане

en: PDA battery low
bg: Ниско ниво на батерията на цифровия помощник

en: PDA is low in power (%.0f%%)
bg: Зарядът на цифровия помощник е нисък (%.0f %%)

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Цифровият помощник е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Percent brightness to set keyboard backlight at when on AC power. Legal values are between 0 and 100.
bg: Яркост (в проценти) на подстветката на клавиатурата когато компютърът се захранва от ел. мрежа. Възможните стойности са между 0 и 100.

en: Percent to reduce keyboard backlight by when idle.
bg: Процент на затъмняване на подсветката на клавиатурата при бездействие.

en: Percent to reduce keyboard backlight by when on battery power.
bg: Процент на затъмняване на подсветката на клавиатурата при захранване от батерии.

en: Percentage
bg: Процент

en: Percentage action is taken
bg: Предприето е действие при достигане на процент заряд

en: Percentage charge:
bg: Процент заряд:

en: Percentage considered critical
bg: Зарядът, който се счита за критично нисък

en: Percentage considered low
bg: Зарядът, който се счита за нисък

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
bg: Включете адаптера за ел. мрежа, за да не загубите данни.

en: Poor
bg: Слабо

en: Power
bg: Степен

en: Power Information
bg: Информация за заряда

en: Power Management
bg: Управление на захранването

en: Power Management Preferences
bg: Настройки на управлението на захранването

en: Power Manager
bg: Управление на захранването

en: Power Manager Brightness Applet
bg: Аплет за захранването и управление на яркостта

en: Power Manager Inhibit Applet
bg: Аплет за предотвратяването на автоматичното енергоспестяване

en: Power Statistics
bg: Статистика на захранването

en: Power button action
bg: Действие на бутона за включване/изключване

en: Power management daemon
bg: Демон за управление на захранването

en: Power plugged in
bg: Включване на електрическото захранване

en: Power unplugged
bg: Изключване на електрическото захранване

en: Predicted time
bg: Прогнозирано време

en: Prediction accuracy
bg: Точност на прогнозата

en: Present
bg: Налична

en: Product:
bg: Продукт:

en: Put _display to sleep when inactive for:
bg: Изгасяне на _екрана след бездействие от:

en: Put computer to _sleep when inactive for:
bg: Приспиване на _компютъра след бездействие от:

en: Rate
bg: Лихва

en: Rechargeable
bg: Презареждаща

en: Reduce the backlight brightness when on battery power
bg: Затъмняване на екрана при захранване от батерии

en: Reduce the keyboard backlight when on battery power
bg: Затъмняване на подсветката на клавиатурата при захранване от батерии

en: Refreshed
bg: Опреснена

en: Resumed
bg: Събуждане

en: Select this device at startup
bg: Избиране на това устройство при стартиране

en: Serial number
bg: Сериен номер

en: Serial number:
bg: Сериен номер:

en: Set display _brightness to:
bg: _Задаване на яркостта на екрана:

en: Set the current brightness
bg: Промяна на осветеността на екрана

en: Show data points
bg: Показване на точките с данни

en: Show version of installed program and exit
bg: Показване на версията на инсталираната
                                        програма и спиране на програмата

en: Shutdown
bg: Изключване

en: Sleep timeout computer when on AC
bg: Време за предотвратяване на приспиването при захранване от ел. мрежа

en: Sleep timeout computer when on UPS
bg: Време за предотвратяване на приспиването при захранване от непрекъсваемо токозахранване

en: Sleep timeout computer when on battery
bg: Време за предотвратяване на приспиването при захранване от батерии

en: Sleep timeout display when on AC
bg: Време за предотвратяване на изключването на екрана при захранване от ел. мрежа

en: Sleep timeout display when on UPS
bg: Време за предотвратяване на изключването на екрана при захранване от непрекъсваемо токозахранване

en: Sleep timeout display when on battery
bg: Време за предотвратяване на изключването на екрана при захранване от батерии

en: State
bg: Щат

en: Statistics
bg: Статистика

en: Status:
bg: Състояние:

en: Supply
bg: Предлагане

en: Suspend
bg: Приспиване

en: Suspend button action
bg: Действие на бутона за приспиване

en: Suspend failed
bg: Неуспешно приспиване

en: Suspend started
bg: Начало на приспиване

en: Tablet battery low
bg: Ниско ниво на батерията на планшетния компютър

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
bg: Зарядът на планшетния компютър е нисък (%.0f %%)

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Планшетният компютър е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не го презаредите, ще се изключи.

en: Technology
bg: Технология

en: Technology:
bg: Технология:

en: The DPMS method used to blank the screen when on AC power.
bg: Метод (по DPMS) за изчистване на екрана при захранване от ел. мрежа.

en: The DPMS method used to blank the screen when on battery power.
bg: Метод (по DPMS) за изчистване на екрана при захранване от батерии.

en: The ID of the last device selected
bg: Ид. на последно избраното устройство

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде дълбоко приспан.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде изключен.

en: The UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде <b>изгасен</b>, когато непрекъсваемото токозахранване се изтощи.

en: The URI to show to the user on sleep failure
bg: Адресът, който да се покаже след неуспешно приспиване

en: The action to take when the UPS is critically low.
bg: Действие, което да се предприеме при критично ниско ниво на UPS устройството.

en: The action to take when the UPS is low.
bg: Действие, което да се предприеме при ниско ниво на UPS устройството.

en: The action to take when the battery is critically low.
bg: Действие, което да се предприеме при критично ниско ниво на батерията.

en: The action to take when the laptop lid is closed and the laptop is on AC power.
bg: Действие при затваряне на капака на преносимия компютър, ако той се захранва от ел. мрежа.

en: The action to take when the laptop lid is closed and the laptop is on battery power.
bg: Действие при затваряне на капака на преносимия компютър, ако той се захранва от батерии.

en: The action to take when the system hibernate button is pressed.
bg: Действието, което да се изпълни при натискане на бутона за дълбоко приспиване.

en: The action to take when the system power button is pressed.
bg: Действието, което да се изпълни при натискане на бутона за включване/изключване.

en: The action to take when the system suspend button is pressed.
bg: Действието, което да се изпълни при натискане на бутона за приспиване.

en: The amount of time in seconds before the display goes to sleep when the computer is on AC power.
bg: Колко секунди да се изчакат преди изгасяне на екрана, когато компютърът се захранва от ел. мрежа.

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep.
bg: Колко секунди да се изчакат преди приспиване на компютъра, когато компютърът се захранва от ел. мрежа и бездейства.

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before it goes to sleep.
bg: Колко секунди да се изчакат преди приспиване на компютъра, когато компютърът се захранва от непрекъсваемо токозахранване.

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before the display goes to sleep.
bg: Колко секунди да се изчакат преди изгасяне на екрана, когато компютърът се захранва от непрекъсваемо токозахранване.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep.
bg: Колко секунди да се изчакат преди приспиване на компютъра, когато компютърът се захранва от батерии и бездейства.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before the display goes to sleep.
bg: Колко секунди да се изчакат преди изгасяне на екрана, когато компютърът се захранва от батерии.

en: The amount to dim the brightness of the display when on battery power. Possible values are between 0 and 100.
bg: Затъмняване на екрана при захранване от батерии. Възможните стойности са между 0 и 100.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде приспан дълбоко.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде изключен.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.<br><b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде приспан. <br><b>БЕЛЕЖКА:</b> За поддържането на компютъра в това състояние е необходим малък заряд на батерията.

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
bg: Батерията е под критично ниското ниво. Този компютър ще бъде <b>изгасен</b>, когато батерията напълно се изчерпи.

en: The brightness of the display when on AC power. Possible values are between 0.0 and 100.0.
bg: Яркост на екрана при захранване от ел. мрежа. Възможните стойности са между 0.0 и 100.0.

en: The brightness of the screen when idle
bg: Яркост на екрана при бездействие

en: The default amount of time to dim the screen after idle
bg: Стандартното време за бездействие, след което екранът да се затъмни

en: The default amount of time to dim the screen after idle.
bg: Стандартното време за бездействие, след което екранът да се затъмни.

en: The default graph type to show for history
bg: Стандартен вид на графиката за историята

en: The default graph type to show for stats
bg: Стандартен вид на графиката за статистиката

en: The default graph type to show in the history window.
bg: Стандартен вид на графиката в прозореца с историята.

en: The default graph type to show in the stats window.
bg: Стандартен вид на графиката в прозореца за статистика.

en: The identifier of the last device which is used to return focus to the correct device.
bg: Идентификаторът на последното устройство. Това се използва за връщане на фокуса към правилното устройство.

en: The index of the page number to show by default
bg: Номерът на страницата, която да се показва по подразбиране

en: The index of the page number to show by default which is used to return focus to the correct page.
bg: Номерът на страницата, която да се показва по подразбиране. Това се използва за връщане на фокуса към правилната страница.

en: The maximum duration of time displayed on the x-axis of the history graph.
bg: Максималната продължителност време, показвано на оста X на графиката за историята.

en: The maximum time displayed for history
bg: Максималното време, показвано за историята

en: The percentage of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is false.
bg: Процентът на заряда на батерията, който се счита за критично нисък. Тази стойност се използва, само ако „use-time-for-policy“ е невярно.

en: The percentage of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is false.
bg: Процентът на заряда на батерията, който се счита за нисък. Тази стойност се използва, само ако „use-time-for-policy“ е невярно.

en: The percentage of the battery when the critical action is performed. Only valid when use-time-for-policy is false.
bg: Процентът на заряда на батерията, когато се предприема действие за критично нисък заряд. Тази стойност се използва, само ако „use-time-for-policy“ е невярно.

en: The percentage to reduce the keyboard backlight by when idle. For example, if set to '60', the backlight will be cut by 40% when idle. Legal values are between 0 and 100.
bg: Процент на затъмняване на подсветката на клавиатурата при бездействие. Ако например стойността е „60“, то яркостта на подсветката ще бъде намалена с 40% при бездействие. Възможните стойности са между 0 и 100.

en: The percentage to reduce the keyboard backlight by when on battery power. For example, if set to '60', the backlight will be cut by 40% on battery power. Legal values are between 0 and 100.
bg: Процент на затъмняване на подсветката на клавиатурата при захранване от батерии. Ако например стойността е „60“, то яркостта на подсветката ще бъде намалена с 40% при захранване от батерии. Възможните стойности са между 0 и 100.

en: The time remaining in seconds of the battery when critical action is taken. Only valid when use-time-for-policy is true.
bg: Оставащото време на батерията в секунди, когато се предприема действие за критично нисък заряд. Тази стойност се използва, само ако „use-time-for-policy“ е вярно.

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is true.
bg: Оставащото време на батерията в секунди, което се счита за критично ниско. Тази стойност се използва, само ако „use-time-for-policy“ е вярно.

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is true.
bg: Оставащото време на батерията в секунди, което се счита за ниско. Тази стойност се използва, само ако „use-time-for-policy“ е вярно.

en: The time remaining when action is taken
bg: Оставащото време при предприемане на действие

en: The time remaining when critical
bg: Оставащото време, за да е критично ниско

en: The time remaining when low
bg: Оставащото време, за да е ниско

en: The type of sleeping that should be performed when the computer is inactive.
bg: Видът на приспиването при бездействие на компютъра.

en: There is no data to display.
bg: Няма данни за показване.

en: This is the laptop panel screen brightness used when the session is idle. Only valid when use-time-for-policy is true.
bg: Яркост на екрана на преносимия компютър при бездействие. Тази стойност е се използва, само ако „use-time-for-policy“ е вярно.

en: This program can only be used by the root user
bg: Програмата може да се ползва само от системен администратор

en: This program must only be run through pkexec
bg: Тази програма трябва да се изпълнява само чрез pkexec

en: Time elapsed
bg: Изминало време

en: Time to empty
bg: Време за разреждане

en: Time to full
bg: Време за зареждане

en: Type
bg: Вид

en: UPS Discharging
bg: Разреждане на непрекъсваемото токозахранване

en: UPS critical low action
bg: Действие при критично ниско ниво на непрекъсваемото токозахранване

en: UPS critically low
bg: Критично ниско ниво на непрекъсваемото токозахранване

en: UPS low
bg: Ниско ниво на непрекъсваемото токозахранване

en: UPS low power action
bg: Действие при ниско ниво на непрекъсваемото токозахранване

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Unknown state
bg: Неизвестно състояние

en: Unknown technology
bg: Неизвестна технология

en: Unknown time
bg: Неизвестно време

en: Use mate-screensaver lock setting
bg: Използване на настройките на заключването на mate-screensaver

en: Use smoothed line
bg: Използване на загладена линия

en: Value
bg: Стойност

en: Vendor
bg: Производител

en: Vendor:
bg: Производител:

en: Visit help page
bg: Погледнете страницата с помощта

en: Voltage
bg: Напрежение

en: Waiting to charge
bg: Изчаква зареждане

en: Waiting to discharge
bg: Изчаква разреждане

en: When UPS power is _critically low:
bg: При _критично ниско ниво на непрекъсваемото токозахранване:

en: When UPS power is l_ow:
bg: При _ниско ниво на непрекъсваемото токозахранване:

en: When battery po_wer is critically low:
bg: При критично ниско ниво на _батериите:

en: When laptop lid is cl_osed:
bg: При _затваряне на екрана:

en: When sleep fails we can show the user a button to help fix the situation. Leave this blank if the button should not be shown.
bg: При неуспешно приспиване на потребителя може да бъде показан бутон към помощ за справяне със ситуацията. Ако нищо не е попълнено тук, няма да се показва бутон.

en: When the _suspend button is pressed:
bg: При н_атискане на бутона за приспиване:

en: When the power _button is pressed:
bg: При натискане на _бутона за включване/изключване:

en: When to show the notification icon
bg: Кога да се показва иконката за уведомяване

en: Whether NetworkManager should be connected and disconnected on sleep.
bg: Дали програмата „NetworkManager“ трябва да прекъсва връзките при приспиване и да ги възстановява при събуждане

en: Whether NetworkManager should disconnect before suspending or hibernating and connect on resume.
bg: Дали програмата „NetworkManager“ трябва да прекъсва връзките при приспиване и дълбоко приспиване и наново да ги установява при събуждане.

en: Whether the GNOME keyring is locked before the computer enters hibernate. This means the keyring will have to be unlocked on resume.
bg: Дали ключодържателят на GNOME се заключва при дълбоко приспиване на компютъра. Това означава, че при събуждането ключодържателят ще трябва да бъде отключен.

en: Whether the GNOME keyring is locked before the computer enters suspend. This means the keyring will have to be unlocked on resume.
bg: Дали ключодържателят на GNOME се заключва при приспиване на компютъра. Това означава, че при събуждането ключодържателят ще трябва да бъде отключен.

en: Whether the screen is locked when the computer wakes up from a hibernate. Only used if lock-use-screensaver is false.
bg: Дали екранът се заключва след като компютърът се събуди от дълбоко приспиване. Използва се, само когато „lock-use-screensaver“ е невярно.

en: Whether the screen is locked when the computer wakes up from a suspend. Only used if lock-use-screensaver is false.
bg: Дали екранът се заключва след като компютърът се събуди от приспиване. Използва се, само когато „lock-use-screensaver“ е невярно.

en: Whether the screen is locked when the screen is turned off. Only used if lock-use-screensaver is false.
bg: Дали екранът се заключва след като се изгаси. Използва се, само когато „lock-use-screensaver“ е невярно.

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
bg: Дали компютърът да се приспива, дълбоко да се приспива или нищо да не се прави, когато компютърът бездейства

en: Whether to use the screen lock setting of mate-screensaver to decide if the screen is locked after a hibernate, suspend or blank screen.
bg: Дали да се използва настройката в mate-screensaver, за да се реши дали екранът да се заключва след приспиване, дълбоко приспиване на компютъра или изчистване на екрана.

en: Whether to use time-based notifications
bg: Дали да се ползва уведомяване по време

en: Whether we should show the history data points
bg: Дали да се показват точките с данни от историята

en: Whether we should show the history data points in the statistics window.
bg: Дали да се показват точките с данни от историята в прозореца със статистиката.

en: Whether we should show the stats data points
bg: Дали да се показват точките с данни за статистиката

en: Whether we should show the stats data points in the statistics window.
bg: Дали да се показват точките с данни за статистиката в прозореца със статистиката.

en: Whether we should smooth the history data
bg: Дали данните от историята да се заглаждат

en: Whether we should smooth the history data in the graph.
bg: Дали данните от историята да се заглаждат в графиката.

en: Whether we should smooth the stats data
bg: Дали данните от статистиката да се заглаждат

en: Whether we should smooth the stats data in the graph.
bg: Дали данните от статистиката да се заглаждат в графиката.

en: Wireless keyboard is low in power (%.0f%%)
bg: Зарядът на безжичната клавиатура е нисък (%.0f %%)

en: Wireless keyboard is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Безжичната клавиатура е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не я презаредите, ще се изключи.

en: Wireless mouse is low in power (%.0f%%)
bg: Зарядът на безжичната мишка е нисък (%.0f %%)

en: Wireless mouse is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
bg: Безжичната мишка е с много нисък заряд (%.0f %%). Ако не я презаредите, ще се изключи.

en: Yes
bg: Да

en: _About
bg: _Относно…

en: _Always display an icon
bg: В_инаги да се показва иконка

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Never display an icon
bg: _Никога да не се показва иконка

en: _Only display an icon when battery power is low
bg: Показване само при _ниско ниво на батериите

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: _Reduce backlight brightness
bg: _Затъмняване на екрана

en: hour | hours
bg[0]: час
bg[1]: часа

en: minute | minutes
bg[0]: минута
bg[1]: минути
