mate-session-manager 1.25.0 - en to bg translation catalogue (120 entries)

en:  - the MATE session manager
bg: — управление на сесиите на MATE

en: %s [OPTION...] COMMAND
    
    Execute COMMAND while inhibiting some session functionality.
    
      -h, --help        Show this help
      --version         Show program version
      --app-id ID       The application id to use
                        when inhibiting (optional)
      --reason REASON   The reason for inhibiting (optional)
      --inhibit ARG     Things to inhibit, colon-separated list of:
                        logout, switch-user, suspend, idle, automount
    
    If no --inhibit option is specified, idle is assumed.
bg: %s [ОПЦИЯ…] КОМАНДА
    
    Изпълнява КОМАНДА като възпрепятства част от функциите на сесията.
    
      -h, --help        Показва това съобщение
      --version         Показва информация за версията
      --app-id ИД       Идентификаторът на приложението,
                        което да се използва при възпрепятстване (незадължително)
      --reason ПРИЧИНА   Причината за възпрепятстване (незадължително)
      --inhibit АРГУМЕНТ     Неща, които да бъдат възпрепятствани. Списък, разделен с двоеточия, като в него може да присъстват:
                        logout (изход), switch-user (смяна на потребител), suspend (приспиване), idle (бездействие), automount (авт. монтиране)
    
    Ако опцията „--inhibit“ не е зададена, се подразбира „idle“.

en: %s requires an argument
bg: %s изисква аргумент

en: <b>Some programs are still running:</b>
bg: <b>Някои програми все още работят:</b>

en: A dock provides a dockable area, similar to a panel, for launching and switching applications.
bg: Докът е област за прикачане, подобна на панел, от където могат да се пускат и превключват приложения.

en: A program is still running:
bg: Все още работи програмата:

en: Add Startup Program
bg: Добавяне на програма стартираща при влизане

en: Additional startup _programs:
bg: _Допълнителни програми стартиращи при влизане:

en: Application does not accept documents on command line
bg: Програмата не приема документи през командния ред

en: Browse…
bg: Избор…

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
bg: В обекти от вида „Type=Link“ не може да се подават адреси на документи

en: Cancel
bg: Отказ

en: Choose what applications to start when you log in
bg: Изберете програмите, които да се стартират при влизането ви в системата

en: Co_mmand:
bg: _Команда:

en: Comm_ent:
bg: Ко_ментар:

en: Control gnome compatibility component startup
bg: Управление на използването на компонентите за съвместимост с „gnome“

en: Control which compatibility components to start.
bg: Управление на това кои компоненти за съвместимост да се използват.

en: Could not connect to the session manager
bg: Не може да се изгради връзка към управлението на сесии

en: Could not create ICE listening socket: %s
bg: Неуспех при създаването на гнездо на ICE за слушане: %s

en: Could not display help document
bg: Документът от помощта не може да бъде показан

en: Current session start time
bg: Начално време на текущата сесия

en: Default session
bg: Стандартна сесия

en: Disable connection to session manager
bg: Изключване на връзката с управлението на сесиите

en: Do not load user-specified applications
bg: Да не се зареждат програми, зададени от потребителя

en: Do not require confirmation
bg: Без потвърждаване

en: Dock
bg: Док

en: Edit Startup Program
bg: Редактиране на програмите стартиращи при влизане

en: Enable debugging code
bg: Да се включи режим на изчистване на грешки

en: Enabled
bg: Разрешено

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: Failed to execute %s
bg: Неуспешно изпълнение на %s

en: File Manager
bg: Файлов Мениджър

en: File is not a valid .desktop file
bg: Файлът не е във формат .desktop

en: Hibernate Anyway
bg: Дълбоко приспиване

en: ID
bg: ИдПр

en: Icon
bg: Иконка

en: Icon '%s' not found
bg: Иконката „%s“ не е намерена

en: If enabled, mate-session will prompt the user before ending a session.
bg: Ако е включено, „mate-session“ ще предупреди преди да приключи сесия.

en: If enabled, mate-session will save the session automatically.
bg: Ако е включено, mate-session автоматично ще запазва сесията.

en: If logout prompt is enabled, this set the timeout in seconds before logout automatically. If 0, automatic logout is disabled.
bg: Ако питането преди изход е включено, това задава интервала в секунди преди автоматичното излизане. Ако е 0, автоматичното излизане ще бъде изключено.

en: Kill session
bg: Убиване на сесия

en: List of applications that are part of the default session.
bg: Списък с програми, които са част от стандартната сесия.

en: List of components that are required as part of the session. (Each element names a key under "/org/mate/desktop/session/required_components"). The Startup Applications preferences tool will not normally allow users to remove a required component from the session, and the session manager will automatically add the required components back to the session at login time if they do get removed.
bg: Списък с компоненти, които са необходими като част от сесията. (Всеки елемент е ключ от дървото „/org/mate/desktop/session/required_components“.) Обикновено програмата за настройване на сесиите не позволява потребител да премахва необходими компоненти от сесията — управлението на сесии автоматично ще добави липсващите компоненти, ако те бъдат премахнати.

en: Lock Screen
bg: Заключване на екрана

en: Log Out Anyway
bg: Изход въпреки всичко

en: Log out
bg: Изход

en: Log out of this system now?
bg: Излизане от системата?

en: Log out, ignoring any existing inhibitors
bg: Изход въпреки блокиращите програми

en: Logout prompt
bg: Питане при изход

en: Logout timeout
bg: Изчакване преди автоматичен изход

en: NAME
bg: ИМЕ

en: No description
bg: Без описание

en: No name
bg: Без име

en: Not a launchable item
bg: Не е обект за стартиране

en: Not responding
bg: Не отговаря

en: Options
bg: Настройки

en: Override standard autostart directories
bg: Използване на различни от стандартните папки за стартиране при влизане

en: Panel
bg: Панел

en: Program
bg: Програма

en: Program called with conflicting options
bg: Програмата е стартирана с противоречащи си опции

en: Reboot Anyway
bg: Рестартиране на компютъра

en: Refusing new client connection because the session is currently being shut down
bg: Отхвърляне на свързванията с нови клиенти, защото тази сесия в момента се затваря

en: Remembered Application
bg: Запомнени програми

en: Required session components
bg: Необходими компоненти на сесията

en: S_uspend
bg: _Приспиване

en: Save sessions
bg: Запазване на сесиите

en: Select Command
bg: Избор на команда

en: Session management options:
bg: Настройки на управлението на сесии:

en: Set the current session name
bg: Задаване на име на текущата  сесия

en: Show logout dialog
bg: Показване на диалога за изход

en: Show session management options
bg: Показване на настройките за управлението на сесиите

en: Show shutdown dialog
bg: Показване на диалога за изключване

en: Shut Down Anyway
bg: Спиране въпреки всичко

en: Shut down this system now?
bg: Изключване на системата?

en: Some programs are still running:
bg: Все още работят програмите:

en: Specify file containing saved configuration
bg: Указване на файла със запазените настройки

en: Specify session management ID
bg: Указване на идентификатор за управлението на сесиите

en: Starting %s
bg: Стартиране на %s

en: Startup Applications
bg: Автоматично стартирани програми

en: Startup Applications Preferences
bg: Настройки за автоматично стартиране на програми

en: Startup Programs
bg: Програми стартиращи при влизане

en: Suspend Anyway
bg: Приспиване

en: Switch User Anyway
bg: Смяна на потребител

en: The file manager provides the desktop icons and allows you to interact with your saved files.
bg: Файловият мениджър осигурява иконките на работната среда и позволява да взаимодействате със запазените файлове.

en: The number of minutes of inactivity before the session is considered idle.
bg: Броят минути време бездействие, за да се счете сесията за неактивна

en: The panel provides the bar at the top or bottom of the screen containing menus, the window list, status icons, the clock, etc.
bg: Панелът осигурява лентите горе и долу на екрана, които съдържат менюта, списък с прозорци, иконки за състояние, часовник и т.н.

en: The startup command cannot be empty
bg: Командата за програма стартираща при влизане не може да е празна

en: The startup command is not valid
bg: Командата за програма стартираща при влизане е неправилна

en: The window manager is the program that draws the title bar and borders around windows, and allows you to move and resize windows.
bg: Мениджърът на прозорци е програмата, която рисува заглавната лента и рамките около прозорците и ви позволява да ги местите и оразмерявате.

en: This program is blocking logout.
bg: Тази програма блокира излизането.

en: This session logs you into MATE
bg: Влизане в MATE

en: Time before session is considered idle
bg: Време, за да се счете сесията за неактивна

en: Unable to start login session (and unable to connect to the X server)
bg: Неуспех при стартирането на входната сесия (и неуспех при свързването с X сървъра)

en: Unix time of the start of the current session.
bg: Време (във формата на Юникс) на началото на текущата сесия.

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
bg: Непозната версия на файла: %s

en: Unrecognized launch option: %d
bg: Непозната опция при стартиране: %d

en: Use dialog boxes for errors
bg: Да се ползват диалогови кутии за грешките

en: Version of this application
bg: Версия на програмата

en: Waiting for programs to finish.  Interrupting these programs may cause you to lose work.
bg: Изчакване на програмите да завършат. Прекъсването им може да доведе до загуба на информация.

en: Waiting for the program to finish.  Interrupting the program may cause you to lose work.
bg: Изчакване на програмата да завърши. Прекъсването ѝ може да доведе до загуба на информация.

en: Window Manager
bg: Диспечер на прозорци

en: You are currently logged in as "%s".
bg: В момента сте влезли като „%s“.

en: _Add
bg: _Добавяне

en: _Automatically remember running applications when logging out
bg: _Автоматично запомняне на стартираните програми при изход от системата

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Delay:
bg: З_акъснение:

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Hibernate
bg: _Дълбоко приспиване

en: _Log Out
bg: _Изход

en: _Name:
bg: _Име:

en: _Remember Currently Running Application
bg: _Запомняне на стартираните програми при изход от системата

en: _Remove
bg: _Премахване

en: _Restart
bg: _Рестартиране

en: _Save
bg: _Запазване

en: _Shut Down
bg: Изключване на _компютъра

en: _Switch User
bg: _Смяна на потребител

en: seconds
bg: секунди
