mate-utils 1.25.1 - en to bg translation catalogue (652 entries)

en: 
    ... Too many errors to display ...
bg: 
    … Твърде много грешки за показване …

en:  (another copy)
bg:  (второ копие)

en:  (copy)
bg:  (копие)

en:  (invalid Unicode)
bg:  (грешен Уникод)

en:  - Browse and monitor logs
bg:  — преглед и следене на дневниците

en:  - Look up words in dictionaries
bg:  — търсене на думи в речници

en: "%s" in %s
bg: „%s“ в %s

en: "%s" is not a valid folder
bg: „%s“ не е валидна папка

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
bg: %A, %-d %B %Y в %-H:%M:%S

en: %d lines (%s) - %s
bg: %d реда (%s) — %s

en: %s (%dnd copy)%s
bg: %s (%dо копие)%s

en: %s (%drd copy)%s
bg: %s (%dо копие)%s

en: %s (%dst copy)%s
bg: %s (%dо копие)%s

en: %s (%dth copy)%s
bg: %s (%dо копие)%s

en: %s (another copy)%s
bg: %s (второ копие)%s

en: %s (copy)%s
bg: %s (копие)%s

en: %s - Dictionary
bg: %s — речник

en: (stopped)
bg: (спрян)

en: - the MATE Search Tool
bg: — инструментът на MATE за търсене

en: A dictionary for MATE Desktop
bg: Речник на графична среда MATE

en: A disk usage analyzing tool for MATE Desktop
bg: Инструмент за анализ на използването на диска за MATE работна среда

en: A file searching tool for MATE Desktop
bg: Инстумент за търсене на файлове за MATE работна стреда

en: A list of URIs for partitions to be excluded from scanning.
bg: Списък с адреси на дялове, които да се пропускат при търсене.

en: A locate database has probably not been created.
bg: Вероятно не е създадена база от данни за местоположения.

en: A screenshot utility for MATE Desktop
bg: Инструмент за заснемане на екрана на MATE

en: A_vailable options:
bg: Възмо_жни условия:

en: Active Chart
bg: Активна диаграма

en: Add Dictionary Source
bg: Добавяне на източник на речници

en: Add a new dictionary source
bg: Добавяне на нов източник на речници

en: Add new filter
bg: Добавяне на нов филтър

en: Add search option
bg: Добавяне на условие за търсене

en: All Files
bg: Всички файлове

en: All_ocated Space
bg: Заделено _пространство

en: An error occurred
bg: Възникна грешка

en: Another search is in progress
bg: В момента тече друго търсене.

en: Application does not accept documents on command line
bg: Програмата не приема документи през командния ред

en: Apply _effect:
bg: Прилагане на _ефект:

en: Automatically start a search
bg: Автоматично стартиране на търсенето

en: Available
bg: Налично

en: Available St_rategies
bg: Налични _стратегии

en: Available _Databases
bg: Налични _речници

en: Available dictionaries
bg: Налични речници

en: Available options
bg: Налични условия

en: Available strategies
bg: Налични стратегии

en: Background:
bg: Фон:

en: Bad command '%s'
bg: Неправилна команда „%s“

en: Bad parameters for command '%s'
bg: Грешни параметри за командата „%s“.

en: Bigger text size
bg: По-голям размер на текста

en: Border
bg: С рамка

en: Border Effect
bg: Ефект на рамката

en: Browse
bg: Разглеждане

en: C_opy to Clipboard
bg: _Копиране в буфера за обмен

en: Calculating percentage bars...
bg: Изчисляване на процентните стълбове…

en: Can't access source file
bg: Неуспешен достъп до файла за източника

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
bg: В обекти от вида „Type=Link“ не може да се подават адреси на документи

en: Can't read from "%s"
bg: Не може да се чете от „%s“

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
bg: Не може да се осъществи връзка със сървъра. Трябва да въведете име за сървъра.

en: Cannot check an excluded folder!
bg: Пропусната папка няма да бъде проверена!

en: Cannot create pixbuf image!
bg: Не може да се създаде изображение в буфер за пиксели!

en: Cannot scan location "%s"
bg: Местоположението „%s“ не може да бъде претърсено

en: Changes to your home folder will not be monitored.
bg: Промените в домашната ви папка няма да се наблюдават.

en: Character set conversion failed for "%s"
bg: Неуспешно преобразуване на набора символи за „%s“

en: Chart model
bg: Модел на графиката

en: Chart root node
bg: Начална папка за графиката

en: Check folder sizes and available disk space
bg: Проверка на размерите на папките и свободното пространство на диска

en: Check word definitions and spellings in an online dictionary
bg: Търсене на определения и правописа на думи в речник в Интернет

en: Cl_ear
bg: _Изчистване

en: Clear definition
bg: Изчистване на определението

en: Clear the definitions found
bg: Изчистване на откритите определения

en: Clear the list of available databases
bg: Изчистване на списъка с наличните бази от данни

en: Clear the list of available strategies
bg: Изчистване на списъка с наличните стратегии

en: Clear the list of similar words
bg: Изчистване на списъка с подобни думи

en: Clear the search string
bg: Изчистване на низа за търсене

en: Clear the text of the definition
bg: Изчистване на текста на определението

en: Click to add the selected available search option.
bg: Натискане за избиране на избраното налично условие за търсене.

en: Click to close "Search for Files".
bg: Натиснете, за да затворите „Търсене на файлове“.

en: Click to display the help manual.
bg: Натиснете, за да видите ръководството

en: Click to expand or collapse the list of available options.
bg: Разширяване или свиване на списъка с наличните условия.

en: Click to perform a search.
bg: Натиснете, за да проведете търсенето.

en: Click to remove the "%s" search option.
bg: Натиснете, за да премахнете условието за търсене „%s“.

en: Click to stop a search.
bg: Натиснете, за да спрете търсенето.

en: Click to view the dictionary window
bg: Натискане за показване на прозореца на речника

en: Client Name
bg: Име на клиент

en: Close this log
bg: Затваряне на този диалогов прозорец

en: Conflicting options: --window and --area should not be used at the same time.
bg: Несъвместими опции: „--window“ и „--area“ не могат да бъдат използвани едновременно.

en: Connect to Server
bg: Свързване към сървър

en: Connection failed to the dictionary server at %s:%d
bg: Връзката с речниковият сървър при %s:%d пропадна.

en: Connection timeout for the dictionary server at '%s:%d'
bg: Измина времето за връзка с речниковия сървър при „%s:%d“

en: Contains the _text
bg: _Съдържа текста

en: Contents
bg: Ръководство

en: Context
bg: Контекст

en: Copy the selection
bg: Копиране на избраното

en: Could not analyze disk usage.
bg: Неуспех при анализирането на използването на диска.

en: Could not delete "%s".
bg: Изтриването на „%s“ е неуспешно.

en: Could not detect any mount point.
bg: Не може да се открие точка на монтиране.

en: Could not initialize monitoring
bg: Неуспех при инициализирането на наблюдението

en: Could not move "%s" to the Trash
bg: Файлът „%s“ не може да бъде преместен в кошчето.

en: Could not move "%s" to trash.
bg: Документът „%s“ не може да бъде преместен в кошчето.

en: Could not move file to the Trash
bg: Файлът не може да бъде преместен в кошчето.

en: Could not open document "%s".
bg: Документът „%s“ не може да бъде отворен.

en: Could not open folder "%s"
bg: Папката „%s“ не може да бъде отворена.

en: Could not open folder "%s".
bg: Папката „%s“ не може да бъде отворена.

en: Could not open help document.
bg: Документът за помощта не може да бъде отворен.

en: Could not open the following files:
bg: Следните файлове не могат да бъдат отворени:

en: Could not save "%s" document to "%s".
bg: Документът „%s“ не може да бъде запазен в „%s“.

en: Could not save document.
bg: Документът не може да бъде запазен.

en: Custom Location
bg: Друг адрес

en: DAYS
bg: ДНИ

en: Database
bg: База от данни

en: Database `%s' selected
bg: Избрана е базата от данни „%s“

en: Database to use
bg: Базата от данни, която да се използва

en: Date Modified
bg: Дата на промяна

en: Date modified more than
bg: Датата на промяна е сл_ед

en: Default
bg: По подразбиране

en: Default Dictionary Server
bg: Стандартен речников сървър

en: Default Window Height
bg: Стандартна височина на прозореца

en: Default Window Maximized
bg: Максимизиране на прозореца по подразбиране

en: Default Window Width
bg: Стандартна широчина на прозореца

en: Definition for '%s'
      From '%s':
    
    %s
bg: Определение за „%s“
      От „%s“:
    
    %s

en: Deleting "%s" failed: %s.
bg: Изтриването на „%s“ е неуспешно: %s

en: Description
bg: Описание

en: Details: %s
bg: Подробности: %s

en: Device
bg: Устройство

en: Dictionaries
bg: Речници

en: Dictionary
bg: Речник

en: Dictionary Applet Factory
bg: Фабрика за аплета на речника

en: Dictionary Look up
bg: Търсене в речника

en: Dictionary Preferences
bg: Настройки на речника

en: Dictionary Sources
bg: Източници на речници

en: Dictionary entry
bg: Дума в речника

en: Dictionary source '%s' has invalid transport '%s'
bg: Източникът на речници „%s“ използва невалиден транспорт „%s“

en: Dictionary source `%s' selected
bg: Избран е източникът на речници „%s“

en: Dictionary source does not have name
bg: Източникът на речници няма име.

en: Dictionary source to use
bg: Източник на речници, който да се използва

en: Dictionary sources
bg: Източници на речници

en: Dictionary sources found
bg: Открити източници на речници

en: Disable Quick Search
bg: Спиране на бързо търсене

en: Disable Quick Search Second Scan
bg: Спиране на повторното _бързо търсене

en: Disable _Quick Search
bg: Спиране на _бързото търсене

en: Disable connection to session manager
bg: Изключване на връзката с управлението на сесиите

en: Disk Usage Analyzer
bg: Анализатор на ползването на диска

en: Disk Usage Analyzer Preferences
bg: Настройки на анализатора на дисково пространство

en: Do you want to delete "%s" permanently?
bg: Искате ли да изтриете за постоянно „%s“?

en: Double-click on the database to use
bg: Натиснете двукратно върху базата от данни, която да се използва

en: Double-click on the matching strategy to use
bg: Натиснете двукратно върху стратегията, която да се използва

en: Double-click on the source to use
bg: Натиснете двукратно върху източника, който да се използва

en: Double-click on the word to look up
bg: Натиснете двукратно върху думата, която търсите

en: Drop shadow
bg: Със сянка

en: Edit Dictionary Source
bg: Редактиране на източника на речници

en: Edit filter
bg: Редактиране на филтър

en: Edit the currently selected dictionary source
bg: Промяна на текущо избрания източник на речника

en: Effect to add to the border (shadow, border or none)
bg: Какъв ефект да се добави към снимката (сянка, рамка или никакъв)

en: Effect to add to the outside of a border. Possible values are "shadow", "none", and "border".
bg: Ефект, който да се добави към снимката. Възможни стойности са „shadow“ (сянка), „none“ (нищо), и „border“ (рамка).

en: Effect:
bg: Ефект:

en: Effects
bg: Ефекти

en: Enter a filename or partial filename with or without wildcards.
bg: Въведете цяло или непълно име с или без шаблонни знаци.

en: Enter a text value for the "%s" search option.
bg: Задаване на текстова стойност на условието за търсене „%s“.

en: Enter a value in %s for the "%s" search option.
bg: Задаване на стойност в %s за условието за търсене „%s“.

en: Entry changed called for a non entry option!
bg: Промененото условие изисква условие, което не присъства!

en: Error loading UI definition file for the screenshot program: 
    %s
    
    Please check your installation of mate-utils.
bg: Грешка при зареждане на файла с описание на интерфейса на програмата за снимки: 
    %s
    
    Моля, проверете инсталацията на mate-utils.

en: Error loading the help page
bg: Грешка при зареждането на помощта

en: Error parsing the search command.
bg: Грешка при изпълнението на командата за търсене

en: Error running the search command.
bg: Грешка при изпълнение на командата за търсене.

en: Error while looking up definition
bg: Грешка при търсене на определение

en: Error while looking up the definition of "%s":
    %s
bg: Грешка при търсенето на определението на „%s“:
    %s

en: Error while matching
bg: Грешка при напасване

en: Error while reading reply from server:
    %s
bg: Грешка при получаването на отговора от сървъра:
    %s

en: Error while retrieving the definition
bg: Грешка при извличане на информацията

en: Error while saving screenshot
bg: Грешка при запазването на снимката

en: Error while uncompressing the GZipped log. The file might be corrupt.
bg: Грешка при декомпресиране на журнала с gzip. Файлът може би е повреден.

en: Error while writing to '%s'
bg: Грешка при запис към „%s“.

en: Error: %s
bg: Грешка: %s

en: Exclude other filesystems
bg: Изключване на други файлови системи

en: Excluded partitions URIs
bg: Адреси на пропускани дялове

en: FILE
bg: ФАЙЛ

en: FLAGS
bg: ФЛАГОВЕ

en: FTP (with login)
bg: FTP (с идентификация)

en: F_ind:
bg: _Търсене:

en: Factory for the dictionary applet
bg: Фабрика за аплета на речника

en: Failed to parse command line arguments: %s
bg: Аргументите на подадени на програмата не могат да бъдат анализирани: %s

en: Failed to set process group id of child %d: %s.
bg: Неуспех при задаването на идентификатор на група на дъщерен процес %d: %s.

en: File already exists
bg: Файлът вече съществува

en: File is empty
bg: Файлът е празен

en: File is not a valid .desktop file
bg: Файлът не е във формат .desktop

en: Filename
bg: Име на файл

en: Filesystem Type
bg: Вид на файлова система:

en: Filter name is empty!
bg: Името на филтъра е празно!

en: Filter name may not contain the ':' character
bg: Името на филтъра не може да съдържа знака „:“

en: Filters
bg: Филтри

en: Find Ne_xt
bg: _Следваща поява

en: Find Next
bg: Търсене напред

en: Find Pre_vious
bg: _Предишна поява

en: Find Previous
bg: Търсене назад

en: Find a word or phrase in the document
bg: Търсене на дума или фраза в документа

en: Find a word or phrase in the log
bg: Търсене на дума или фраза в дневника

en: Find next occurrence of the search string
bg: Откриване на следващата поява на търсения низ

en: Find previous occurrence of the search string
bg: Откриване на предишната поява на търсения низ

en: Folder
bg: Папка

en: Follow symbolic links
bg: Символните връзки се следват

en: Foreground:
bg: Цвят:

en: GDict Options
bg: Настройки на GDict

en: GDict debugging flags to set
bg: Флагове за изчистване на грешки на GDict, които да бъдат зададени

en: GDict debugging flags to unset
bg: Флагове за изчистване на грешки на GDict, които да не бъдат зададени

en: GROUP
bg: ГРУПА

en: Go to the first definition
bg: Първо определение

en: Go to the last definition
bg: Последно определение

en: Go to the next definition
bg: Следващо определение

en: Go to the previous definition
bg: Предишно определение

en: Grab _after a delay of
bg: Снимка _след

en: Grab a window instead of the entire screen
bg: Снимка на прозорец, а не на целия екран

en: Grab an area of the screen instead of the entire screen
bg: Снимка на област, а не на целия екран

en: Grab the current _window
bg: Снимка на _текущия прозорец

en: Grab the whole _desktop
bg: Снимка на _целия работен плот

en: H_ostname:
bg: _Име на хост:

en: Height of the main window in pixels
bg: Височината на основния прозорец в пиксели

en: Hide
bg: Скриване

en: Highlight
bg: Открояване

en: Hostname
bg: Име на хост

en: ID
bg: ИдПр

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
bg: Ако презапишете съществуващ файл, ще загубите старото му съдържание.

en: Impossible to open the file %s
bg: Файлът „%s“ не може да бъде отворен

en: Impossible to save the screenshot to %s.
     Error was %s.
     Please choose another location and retry.
bg: Снимката не може да бъде запазена в %s.
     Грешка: %s
     Въведете друго местоположение и пробвайте пак.

en: Include Border
bg: Включване на рамка

en: Include Pointer
bg: Включване на показалеца

en: Include _pointer
bg: Включване на _показалеца

en: Include the pointer in the screenshot
bg: Включване на показалеца в снимката

en: Include the window _border
bg: Включване на _рамката на прозореца в снимката

en: Include the window border with the screenshot
bg: Включване на рамката на прозореца в снимката

en: Include the window manager border along with the screenshot
bg: Включване на рамката на прозореца в снимката на екрана

en: Interactively set options
bg: Интерактивно задаване на настройки

en: Invalid database '%s'
bg: Неправилна база от данни: „%s“

en: Invalid option passed to sortby command line argument.
bg: Грешно условие, зададено в командата за подреждане

en: Invalid strategy '%s'
bg: Неправилна стратегия „%s“

en: Invalid transport type '%d'
bg: Невалиден вид транспорт „%d“

en: KILOBYTES
bg: КИЛОБАЙТА

en: List View
bg: Списъчен изглед

en: List of saved filters
bg: Списък със запазени филтри

en: List of saved regexp filters
bg: Списък със запазени regexp филтри

en: Loading...
bg: Зареждане…

en: Local Only
bg: Само локални

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
bg: Намиране на документи и папки на този компютър по име или съдържание

en: Log File Viewer
bg: Преглед на системните дневници

en: Log Viewer
bg: Преглед на системните дневници

en: Log file to open up on startup
bg: Дневник, който да се отвори в началото

en: Log files to open up on startup
bg: Дневници, които да се отворят при стартиране

en: Longdo Thai-English Dictionaries
bg: Тайско-английски речници на Longdo

en: Look _up:
bg: _Търсене:

en: Look in Folder
bg: Търсене в папка

en: Look in folder
bg: Търсене в папка

en: Look up words in a dictionary
bg: Търсене в речника

en: Look up words in dictionaries
bg: Търсене за думи в речници

en: Lookup failed for host '%s': %s
bg: Хостът с име „%s“ не може да бъде открит: %s

en: Lookup failed for host '%s': host not found
bg: Хостът с име „%s“ не може да бъде открит: хостът не е открит

en: Lookup failed for hostname '%s': no suitable resources found
bg: Хостът с име „%s“ не може да бъде открит: няма подходящи ресурси

en: MATE Dictionary
bg: Речник на МАТЕ

en: MATE Disk Usage Analyzer
bg: Анализатор за използване на диска на MATE

en: MATE Documentation Team
bg: Екип за документация на MATE

en: MATE Search Tool
bg: Инструмент за търсене на MATE

en: Manage Filters
bg: Управление на филтри

en: Manage filters
bg: Управление на филтри

en: Maximum depth
bg: Максимална дълбочина

en: Mo_ve to Trash
bg: П_реместване в кошчето

en: Monitor Home
bg: Наблюдение на домашната папка

en: Mount Point
bg: Точка на монтиране

en: Move to parent folder
bg: Преместване в родителската папка

en: Moving "%s" failed: %s.
bg: Преместването на „%s“ е неуспешно: %s

en: Na_me does not contain
bg: И_мето не съдържа

en: Name
bg: Име

en: Name contains
bg: Името съдържа

en: Name matches regular e_xpression
bg: Името напасва с регул_ярния израз

en: New look up
bg: Ново търсене

en: No '%s' group found inside the dictionary source definition
bg: В определението от речника не е открита групата „%s“

en: No Files Found
bg: Не са намерени файлове

en: No connection to the dictionary server at '%s:%d'
bg: Няма връзка към речниковия сървър при „%s:%d“

en: No context available for source '%s'
bg: Липсва контекст за източника „%s“

en: No databases found on dictionary server at '%s'
bg: Няма открита база от данни на речниковия сървър при „%s“.

en: No definitions found
bg: Не са намерени определения

en: No definitions found for '%s'
bg: Няма открити определения за „%s“.

en: No dictionary source available with name '%s'
bg: Липсва източник на речници с име „%s“

en: No files found
bg: Не са намерени файлове

en: No hostname defined for the dictionary server
bg: Няма хост за речниковия сървър

en: No strategies found on dictionary server at '%s'
bg: На речниковия сървър на „%s“ не бяха открити стратегии

en: None
bg: Без

en: Normal text size
bg: Нормален размер на текста

en: Not a launchable item
bg: Не е обект за стартиране

en: Not found
bg: Търсеният текст не е намерен

en: Only show lines that match one of the given filters
bg: Да се показват само редовете, които съвпадат с един от дадените филтри

en: Open Containing _Folder
bg: Отваряне на съдържащата _папка

en: Open Log
bg: Отваряне на дневник

en: Open Wit_h
bg: Отваряне _с

en: Open a log from file
bg: Отваряне на дневник

en: Open the help contents for the log viewer
bg: Отваряне на съдържанието на помощта за разглеждането на дневници

en: Open with %s
bg: Отваряне с %s

en: Optional information:
bg: Допълнителна информация

en: Owned by _group
bg: Собственост е на _групата

en: Owned by _user
bg: Собственост е на п_отребителя

en: Owner is unrecognized
bg: Собственикът не е разпознат

en: PATH
bg: ПЪТ

en: PATTERN
bg: ШАБЛОН

en: P_review...
bg: П_реглед…

en: Paths
bg: Пътища

en: Please enter a name and try again.
bg: Въведете име и опитайте отново

en: Please specify either foreground or background color!
bg: Укажете или цвят, или цвят на фона!

en: Please wait until the current search ends.
bg: Изчакайте докато завърши текущото търсене.

en: Port
bg: Порт

en: Preferences
bg: Настройки

en: Preview this document
bg: Преглед на този документ

en: Print
bg: Печат

en: Print definition
bg: Печат на определението

en: Print result to the console
bg: Изписване на резултата в конзолата

en: Print the definitions found
bg: Печат на откритите определения

en: Print the text of the definition
bg: Печат на текста на определението

en: Print this document
bg: Печатане на този документ

en: Print version information and exit
bg: Показване на информация за версията

en: Public FTP
bg: Публично FTP

en: Quick Search Excluded Paths
bg: Пътища, пропускани при бързото търсене

en: Quick Search Second Scan Excluded Paths
bg: Пътища, пропускани на втория пас при бързото търсене

en: Quit the log viewer
bg: Спиране на програмата за преглед на дневници

en: Ready
bg: Готов

en: Refresh
bg: Опресняване

en: Regular expression is empty!
bg: Регулярният израз е празен!

en: Regular expression is invalid: %s
bg: Регулярният израз е неправилен: %s

en: Reload the list of available databases
bg: Презареждане на списъка с наличните бази от данни

en: Reload the list of available sources
bg: Презареждане на списъка с наличните източници

en: Reload the list of available strategies
bg: Презареждане на списъка с наличните стратегии

en: Remove "%s"
bg: Премахване на „%s“

en: Remove "%s"?
bg: Премахване на „%s“?

en: Remove the currently selected dictionary source
bg: Премахване на текущо избрания източник на речници

en: Remove the window border from the screenshot
bg: Изключване на рамката на прозореца от снимката

en: Rescan your home folder?
bg: Търсене наново в домашната папка?

en: STRING
bg: НИЗ

en: S_can Remote Folder...
bg: Търсене в отдале_чена папка…

en: S_earch results:
bg: _Резултати от търсенето:

en: S_ize at least
bg: _Размерът е поне

en: S_tatusbar
bg: _Лента за състоянието

en: Save Screenshot
bg: Запазване на снимка на екрана

en: Save Search Results As...
bg: Запазване на резултата като…

en: Save Snapshot
bg: Запазване на снимка на екрана

en: Save a Copy
bg: Запазване на копие

en: Save definition
bg: Запазване на определение

en: Save images of your desktop or individual windows
bg: Запазване на снимки на екрана или индивидуални прозорци

en: Save in _folder:
bg: _В папка:

en: Save screenshot
bg: Запазване на снимка на екрана

en: Save the definitions found
bg: Запазване на откритите определения

en: Save the text of the definition to a file
bg: Запазване на текста от определението във файл

en: Saving file...
bg: Запазване на файл…

en: Scan
bg: Търсене

en: Scan F_older...
bg: Търсене в _папка…

en: Scan Filesystem
bg: Файловата система

en: Scan Folder
bg: Папка

en: Scan Home
bg: Домашната папка

en: Scan Remote Folder
bg: Отдалечена папка

en: Scan _Filesystem
bg: Търсене във _файловата система

en: Scan _Home Folder
bg: Търсене в _домашната папка

en: Scan a folder
bg: Търсене в папка

en: Scan a remote folder
bg: Търсене в отдалечена папка

en: Scan filesystem
bg: Търсене във файловата система

en: Scan home folder
bg: Търсене в домашната папка

en: Scanning...
bg: Търсене…

en: Screenshot at %s - %d.png
bg: Снимка на %s - %d.png

en: Screenshot at %s.png
bg: Снимка на %s.png

en: Screenshot delay
bg: Забавяне преди заснемане на екрана

en: Screenshot directory
bg: Папка за снимките на екрана

en: Screenshot taken
bg: Направена е снимка

en: Screenshot.png
bg: Снимка.png

en: Search Result Columns Order
bg: Подреждане на колоната с резултатите от търсенето:

en: Search for Files
bg: Търсене за файлове

en: Search history
bg: История на търсенето

en: Search paths used by this object
bg: Пътищата за търсене използвани от този обект

en: Searching for '%s'...
bg: Търсене за %s…

en: Searching...
bg: Търсене…

en: Secure WebDAV (HTTPS)
bg: Сигурен WebDAV по HTTPS

en: See mate-dictionary --help for usage
bg: За помощ по употребата, вижте mate-dictionary --help

en: Select Folder
bg: Избор на папка

en: Select _All
bg: Избор на _всичко

en: Select _area to grab
bg: Избор на _област за заснемане

en: Select _devices to include in filesystem scan:
bg: Избор на _устройствата, които да се включат в претърсването на системата:

en: Select a folder
bg: Избор на папка

en: Select a search option from the drop-down list.
bg: Избор на условие за търсене от падащото меню.

en: Select and set the "%s" search option
bg: Избиране и задаване условието за търсене „%s“

en: Select more _options
bg: Допълнителни _условия

en: Select more options
bg: Допълнителни условия

en: Select the "%s" search option
bg: Избиране на „%s“ като условие за търсене

en: Select the entire log
bg: Избор на целия дневник

en: Select the folder or device from which you want to begin the search.
bg: Избор на папката или устройството, от което желаете да започне търсенето.

en: Service _type:
bg: Вид _услуга:

en: Session management options:
bg: Настройки на управлението на сесии:

en: Set sort order to descending, the default is ascending
bg: Задаване на намаляващ ред на сортирането, по подразбиране е възходящ

en: Set the font used for printing the definitions
bg: Настройване на шрифта за печат на определенията

en: Set the model of the chart
bg: Задаване на модела на графиката

en: Set the root node from the model
bg: Задаване на началната папка от модела

en: Set the text of "Look in folder" search option
bg: Задаване на текст за „Гледане в папка“

en: Set the text of "Name contains" search option
bg: Задаване на текст за „Името съдържа“

en: Show Additional Options
bg: Допълнителни условия

en: Show GDict Options
bg: Показване на настройките на GDict

en: Show Side Pane
bg: Показване на страничната лента

en: Show Status Bar
bg: Показване на лентата за състоянието

en: Show hidden and backup files
bg: Скритите файлове и папки да се показват

en: Show matches only
bg: Показване само на съвпадащите редове

en: Show more _details
bg: _Повече информация

en: Show or hide the definition window
bg: Показване или скриване на прозореца с определение

en: Show session management options
bg: Показване на настройките за управлението на сесиите

en: Show the about dialog for the log viewer
bg: Показване на диалоговия прозорец относно програмата за преглед на системните дневници

en: Show the application's version
bg: Показване на версията на програмата

en: Show version
bg: Показване на версията

en: Show version of the application
bg: Показване на версията на програмата

en: Si_ze at most
bg: Р_азмерът е най-много

en: Side _Pane
bg: Страничен _панел

en: Similar _Words
bg: _Подобни думи

en: Similar words
bg: Подобни думи

en: Size
bg: Размер

en: Size of the font used to display the log
bg: Размерът на шрифта за показване на дневници

en: Smaller text size
bg: По-малък размер на текста

en: Sort files by one of the following: name, folder, size, type, or date
bg: Подреждане на файловете по: име, папка, размер, вид, или дата

en: Source
bg: Източник

en: Source Name
bg: Име на източник

en: Sources
bg: Източници

en: Specifies a list of log files to open up at startup. A default list is created by reading /etc/syslog.conf.
bg: Списъкът с дневници, които да се отворят при стартирането на програмата. При създаването на този ключ в него стандартно се пренася списъкът от /etc/syslog.conf.

en: Specifies the height of the log viewer main window in pixels.
bg: Определя височината на прозореца за преглед на дневници в пиксели.

en: Specifies the log file displayed at startup. The default is either /var/adm/messages or /var/log/messages, depending on your operating system.
bg: Определя дневника, който да се отвори в началото. Стандартните файлове са /var/adm/ или /var/log/messages, в зависимост от операционната система.

en: Specifies the size of the fixed-width font used to display the log in the main tree view. The default is taken from the default terminal font size.
bg: Размерът на равноширокия шрифт за показване на дневниците в основния дървовиден изглед. Стандартно се взема този на терминала mate-terminal.

en: Specifies the width of the log viewer main window in pixels.
bg: Определя широчината (в пиксели) на основния прозорец на програмата за преглед на дневници.

en: Specify file containing saved configuration
bg: Указване на файла със запазените настройки

en: Specify session management ID
bg: Указване на идентификатор за управлението на сесиите

en: St_atusbar
bg: Лента за _състоянието

en: Starting %s
bg: Стартиране на %s

en: Status
bg: Състояние

en: Statusbar is Visible
bg: Лентата на състоянието да се вижда

en: Stop scanning
bg: Спиране на търсенето

en: Strategies
bg: Стратегии

en: Strategy
bg: Стратегия

en: Strategy `%s' selected
bg: Избрана е стратегията „%s“

en: Subfolder tips visible
bg: Видими подсказки за подпапката

en: System Log Viewer
bg: Преглед на системните дневници

en: Take Screenshot
bg: Снимка на екрана

en: Take _Screenshot
bg: _Снимка на екрана

en: Take a picture of the screen
bg: Снимане на екрана

en: Take screenshot after specified delay [in seconds]
bg: Правене на снимка след определено време (в секунди)

en: Thai
bg: Тайски

en: The GdictContext bound to this source
bg: Обектът GdictContext, който е свързан с този ресурс

en: The GdictContext object used to get the word definition
bg: Обектът GdictContext, който се използва за получаване на определението на дума

en: The caja file manager is not running.
bg: Файловият мениджър Caja на е стартиран.

en: The child save process unexpectedly exited.  We are unable to write the screenshot to disk.
bg: Дъщерният процес за запис неочаквано завърши работа. Снимката не може да бъде записана на диска.

en: The content of your home folder has changed. Select rescan to update the disk usage details.
bg: Съдържанието на домашната ви папка се е променило. Изберете да се търси отново, за да се обновят данните за използването на диска.

en: The database used to query the GdictContext
bg: Базата от данни, която да се използва при запитвания до GdictContext

en: The default database of this dictionary source
bg: База данни по подразбиране на този източник на речника

en: The default database to use
bg: Стандартната база от данни, която да се използва

en: The default search strategy to use
bg: Стандартната стратегия за търсене, която да се използва

en: The default strategy of this dictionary source
bg: Стратегия по подразбиране на този източник на речника

en: The description of this dictionary source
bg: Описанието на този източник на речници

en: The directory the last screenshot was saved in.
bg: Папката, в която последно са записвани снимките на екрана.

en: The display name of this dictionary source
bg: Името на източника на речника, което ще се изобрази

en: The document "%s" already exists.  Would you like to replace it?
bg: Документът „%s“ вече съществува. Искате ли да го презапишете?

en: The document does not exist.
bg: Документът не съществува.

en: The document name you selected is a folder.
bg: Името на документа, което сте избрали, е на папка.

en: The file "%s" already exists. Would you like to replace it?
bg: Файлът „%s“ вече съществува. Искате ли да го презапишете?

en: The file is not a regular file or is not a text file.
bg: Файлът нито е обикновен файл, нито е текстов файл.

en: The filename used by this dictionary source
bg: Името на файл, което да се използва от източника на речници

en: The folder does not exist.
bg: Папката не съществува.

en: The font to be used when printing
bg: Шрифтът, който да се използва при печатане

en: The font to be used when printing a definition.
bg: Шрифтът, който да се използва при печатане на определение

en: The hostname of the dictionary server to connect to
bg: Хостът на речниковия сървър, към който да се свързва

en: The maximum depth drawn in the chart from the root
bg: Максималната дълбочина от началната папка, която се показва

en: The name of the client of the context object
bg: Името на клиента на контекстния обект

en: The name of the default individual database or meta-database to use on a dictionary source. An exclamation mark ("!") means that all the databases present in a dictionary source should be searched
bg: Име на индивидуалната база от данни или мета-база от данни, която да се използва за източник на речници. „!“ определя, че всички бази от данни в източника на речници, трябва да бъдат прегледани.

en: The name of the default search strategy to use on a dictionary source, if available. The default strategy is 'exact', that is match exact words.
bg: Името на стандартната стратегия за търсене в източника на речници. Стандартно е „exact“ — точно и пълно съвпадение на думите.

en: The name of the dictionary source used
bg: Името на използвания източник на речници

en: The name of the dictionary source used to retrieve the definitions of words.
bg: Името на източника на речници, който да се използва за получаване на определенията на думи

en: The number of seconds to wait before taking the screenshot.
bg: Изчакване в секунди преди заснемането.

en: The port of the dictionary server to connect to
bg: Портът на речниковия сървър, на който да се свързва

en: The search results may be invalid.  There were errors while performing this search.
bg: Резултатите от търсенето може да са неверни. Имаше грешки при изпълнението на това търсене.

en: The search results may be out of date or invalid.  Do you want to disable the quick search feature?
bg: Резултатите от търсенето може да са остарели или неверни. Искате ли да спрете възможността за бързо търсене?

en: The status code as returned by the dictionary server
bg: Кодът за състояние, както е върнат от речниковия сървър

en: The strategy used to query the GdictContext
bg: Стратегията за запитване до GdictContext

en: The transport mechanism used by this dictionary source
bg: Транспортният механизъм, който този източник на речници използва

en: There is no installed viewer capable of displaying the document.
bg: Няма инсталирана програма, която може да изобрази този документ.

en: There is no installed viewer capable of displaying the folder.
bg: Не е инсталирана програма, която може да изобрази този документ.

en: There was an error displaying help.
bg: Грешка при показването на помощта.

en: There was an error displaying help: %s
bg: Грешка при показване на помощта: %s

en: There was an error while displaying help
bg: Получи се грешка при показването на помощта.

en: This key defines the default value of the "Look in Folder" widget.
bg: Този ключ определя стандартната папка за графичния обект „Гледане в папка“

en: This key defines the items which were searched for in the past.
bg: Този ключ дефинира обектите, които сте търсили в миналото.

en: This key defines the order of the columns in the search results. This key should not be modified by the user.
bg: Този ключ определя реда на колоните в резултатите от търсенето. Този ключ не бива да бъде променян от потребителите.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a quick search. The wildcards '*' and '?' are supported. The default values are /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, and /var/*.
bg: Този ключ указва пътищата, които инструментът за търсене няма да обхожда при бързото търсене. Валидните шаблонни символи са „*“ и „?“. Стандартните стойности са /mnt/*, /media/*, /dev/*, /tmp/*, /proc/*, и /var/*.

en: This key defines the paths the search tool will exclude from a second scan when performing a quick search. The second scan uses the find command to search for files. The purpose of the second scan is to find files that have not been indexed. The wildcards '*' and '?' are supported. The default value is /.
bg: Този ключ указва пътищата, които инструментът за търсене няма да обхожда при втория пас на бързото търсене. При втория пас се използва командата „find“. Целта е да се открият неиндексирани файлове. Валидните шаблонни символи са „*“ и „?“. Стандартната стойност е /.

en: This key defines the window height, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default height.
bg: Този ключ съдържа височината на прозореца на инструмента за търсене и се използва за предаването ѝ между сесиите. За да използвате стандартната височина — задайте стойност „-1“.

en: This key defines the window width, and it's used to remember the size of the search tool between sessions. Setting it to -1 will make the search tool use the default width.
bg: Този ключ съдържа широчината на прозореца на инструмента за търсене и се използва за предаването ѝ между сесиите. За да използвате стандартната широчина — задайте стойност „-1“.

en: This key determines if the "Contains the text" search option is selected when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали условието за търсене „Съдържа текста“ е избрано при стартирането на инструмента за търсене.

en: This key determines if the "Date modified less than" search option is selected when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали условието за търсене „Датата на промяна е преди“ е избрано при стартирането на инструмента за търсене.

en: This key determines if the "Date modified more than" search option is selected when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали условието за търсене „Датата на промяна е след“ е избрано при стартирането на инструмента за търсене.

en: This key determines if the "Exclude other filesystems" search option is selected when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали условието за търсене „Изключване на други файлови системи.“ е избрано при стартирането на инструмента за търсене.

en: This key determines if the "File is empty" search option is selected when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали условието за търсене „Файлът е празен“ е избрано при стартирането на инструмента за търсене.

en: This key determines if the "Follow symbolic links" search option is selected when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали условието за търсене „Символните връзки се следват“ е избрано при стартирането на инструмента за търсене.

en: This key determines if the "Name does not contain" search option is selected when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали условието за търсене „Името не съдържа“ е избрано при стартирането на инструмента за търсене.

en: This key determines if the "Name matches regular expression" search option is selected when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали условието за търсене „Името напасва с регулярния израз“ е избрано при стартирането на инструмента за търсене.

en: This key determines if the "Owned by group" search option is selected when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали условието за търсене „Собственост е на групата“ е избрано при стартирането на инструмента за търсене.

en: This key determines if the "Owned by user" search option is selected when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали условието за търсене „Собственост е на потребителя“ е избрано при стартирането на инструмента за търсене.

en: This key determines if the "Owner is unrecognized" search option is selected when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали условието за търсене „Собственикът не е разпознат“ е избрано при стартирането на инструмента за търсене.

en: This key determines if the "Show hidden files and folders" search option is selected when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали условието за търсене „Показват се скритите файлове и резервните копия“ е избрано при стартирането на инструмента за търсене.

en: This key determines if the "Size at least" search option is selected when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали условието за търсене „Размерът е поне“ е избрано при стартирането на инструмента за търсене.

en: This key determines if the "Size at most" search option is selected when the search tool is started.
bg: Този ключ определя дали условието за търсене „Най-голям размер“ е избрано при стартирането на инструмента за търсене.

en: This key determines if the search tool disables the use of the find command after performing a quick search.
bg: Този ключ определя дали инструментът за търсене да ползва командата „find“ след първия пас на бързото търсене

en: This key determines if the search tool disables the use of the locate command when performing simple file name searches.
bg: Този ключ определя дали да се ползва командата „locate“ при търсене по име.

en: This key determines if the search tool window starts in a maximized state.
bg: Този ключ определя дали прозорецът за търсене да се стартира максимизиран.

en: This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
bg: Тази програма се разпространява с надеждата, че ще бъде полезна, но БЕЗ НИКАКВИ ГАРАНЦИИ, дори и косвените за ПРОДАЖБА или СЪОТВЕТСТВИЕ С КАКВАТО И ДА Е УПОТРЕБА. За подробности погледнете Общия публичен лиценз на GNU.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
bg: Тази програма е свободен софтуер. Можете да я разпространявате и/или променяте под условията на Общия публичен лиценз на GNU (GNU GPL), както е публикуван от Фондацията за свободен софтуер — версия 2 на лиценза или (по ваше решение) по-късна версия.

en: This version of System Log does not support GZipped logs.
bg: Тази версия на прегледа на системните дневници не поддържа компресия с gzip.

en: This will permanently remove the dictionary source from the list.
bg: Това ще премахне източника на речници за постоянно от списъка.

en: Toggle dictionary window
bg: Показване/скриване на речника

en: Too many arguments. Only one directory can be specified.
bg: Прекалено много аргументи. Можете да задавате само по една папка.

en: Toolbar is Visible
bg: Лентата за инструменти е видима

en: Total Size
bg: Общ размер

en: Total filesystem capacity
bg: Общ обем на файловата система

en: Total filesystem capacity:
bg: Общ обем на файловата система:

en: Total filesystem usage
bg: Общо използване на файловата система

en: Transport
bg: Транспорт

en: Trash is unavailable.  Could not move "%s" to the trash.
bg: Кошчето е недостъпно. „%s“ не може да бъде преместен в кошчето.

en: Type
bg: Вид

en: Type the word you want to look up
bg: Напишете думата, която търсите

en: USER
bg: ПОТРЕБИТЕЛ

en: Unable to clear the temporary folder:
    %s
bg: Неуспех при изтриването на временната папка:
    %s

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'
bg: Неуспех при свързване с речниковия сървър при „%s:%d“

en: Unable to connect to the dictionary server at '%s:%d'. The server replied with code %d (server down)
bg: Неуспех при свързване с речниковия сървър при „%s:%d“. Сървърът върна отговор с код %d — сървърът е изключен.

en: Unable to create a context
bg: Неуспех при създаването на контекст

en: Unable to create a source file
bg: Неуспех при създаване на файл за източника

en: Unable to create socket
bg: Не може да се създаде гнездо

en: Unable to create the data directory '%s': %s
bg: Неуспех при създаване на папката с данни „%s“: %s

en: Unable to display the preview: %s
bg: Прегледът не може да се покаже: %s

en: Unable to find a suitable dictionary source
bg: Неуспех при откриване на подходящ източник на речници

en: Unable to find dictionary source
bg: Неуспех при откриване на източник на речници

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition file: %s
bg: Ключът „%s“ не може да се открие в във файла с дефиниции на източници на речници: %s

en: Unable to get the '%s' key inside the dictionary source definition: %s
bg: Ключът „%s“ не може да се открие в дефиницията за източник на речници: %s

en: Unable to parse the dictionary server reply
    : '%s'
bg: Отговорът от речниковия сървър не може да бъде анализиран
    : „%s“

en: Unable to remove source '%s'
bg: Неуспех при премахване на източника „%s“.

en: Unable to rename file '%s' to '%s': %s
bg: Неуспех при преименуване на файла „%s“ към „%s“: %s

en: Unable to save source file
bg: Неуспех при запазване на файла за източника

en: Unable to set the channel as non-blocking: %s
bg: Каналът не може да се зададе да е без блокиране: %s

en: Unable to take a screenshot of the current window
bg: Неуспех при създаването на снимка на текущия прозорец

en: Unknown error saving screenshot to disk
bg: Записването на снимката на екрана е неуспешно, поради неизвестна грешка

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
bg: Непозната версия на файла: %s

en: Unrecognized launch option: %d
bg: Непозната опция при стартиране: %d

en: Untitled document
bg: Неозаглавен документ

en: Usage
bg: Употреба

en: VALUE
bg: СТОЙНОСТ

en: Version:
bg: Версия:

en: View as Rings Chart
bg: Пръстеновидна графика

en: View as Treemap Chart
bg: Дървовидна графика

en: View or monitor system log files
bg: Преглед или наблюдение системните дневници

en: WebDAV (HTTP)
bg: WebDAV по HTTP

en: Whether any change to the home directory should be monitored.
bg: Дали промените в домашната папка да се наблюдават.

en: Whether the context uses only local dictionaries or not
bg: Дали контекстът ще ползва само локални речници или не

en: Whether the status bar at the bottom of main window should be visible.
bg: Дали лентата за състоянието в долната част на основния прозорец на програмата да е видима

en: Whether the subfolder tooltips of the selected folder are drawn.
bg: Дали се показват подсказки за подпапките на избраните папки.

en: Whether the toolbar should be visible in main window.
bg: Дали лентата за инструментите в основния прозорец на програмата да е видима

en: Which type of chart should be displayed.
bg: Кой вид диаграма да се изобразява.

en: Width of the main window in pixels
bg: Широчината на основния прозорец в пиксели

en: Windows share
bg: Споделено устройство на Windows

en: Without mount points disk usage cannot be analyzed.
bg: Използваното пространство на диска не може да бъде анализирано без точка на монтиране

en: Word `%s' selected
bg: Избрана е думата „%s“

en: Words to look up
bg: Думи за търсене

en: Words to match
bg: Думи за напасване

en: Wrapped
bg: Пренесени редове

en: You did not select a document name.
bg: Не сте избрали име на документа.

en: You don't have enough permissions to read the file.
bg: Нямате права да прочетете този файл.

en: You may not have write permissions to the document.
bg: Може да нямате права за писане в този документ.

en: Zoom _In
bg: _Увеличаване

en: Zoom _Out
bg: На_маляване

en: Zoom in
bg: Увеличаване

en: Zoom out
bg: Намаляване

en: [DIRECTORY]
bg: [ПАПКА]

en: [LOGFILE...]
bg: [ДНЕВНИК…]

en: _About
bg: _Относно…

en: _Analyzer
bg: _Анализатор

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Collapse All
bg: _Свиване на всичко

en: _Contents
bg: _Ръководство

en: _Copy
bg: _Копиране

en: _Date modified less than
bg: _Датата на промяна е преди

en: _Description:
bg: _Описание:

en: _Domain Name:
bg: Име на _домейн:

en: _Edit
bg: _Редактиране

en: _Expand All
bg: _Разширяване на всичко

en: _File
bg: _Файл

en: _Filters
bg: _Филтри

en: _Find...
bg: _Търсене…

en: _Find:
bg: _Търсене:

en: _First Definition
bg: П_ърво определение

en: _Folder:
bg: П_апка

en: _Go
bg: _Отиване

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Image type:
bg: _Вид на изображението:

en: _Last Definition
bg: П_оследно определение

en: _Location (URI):
bg: _Адрес:

en: _Look Up Selected Text
bg: Търс_ене на избрания текст

en: _Look in folder:
bg: Т_ърсене в папка:

en: _Monitor changes to your home folder
bg: _Наблюдаване на промените в домашната ви папка

en: _Mount
bg: _Монтиране

en: _Name contains:
bg: _Името съдържа:

en: _Name:
bg: _Име:

en: _New
bg: _Нов

en: _Next
bg: _Следващ

en: _Next Definition
bg: _Следващо определение

en: _Normal Size
bg: Но_рмален размер

en: _Open
bg: О_тваряне

en: _Open Folder
bg: _Отваряне на папка

en: _Open with %s
bg: _Отваряне с %s

en: _Open...
bg: _Отваряне…

en: _Port:
bg: _Порт:

en: _Preferences
bg: _Настройки

en: _Previous
bg: _Предишен

en: _Previous Definition
bg: _Предишно определение

en: _Print
bg: _Печат

en: _Print font:
bg: _Шрифт за разпечатването:

en: _Print...
bg: _Печат…

en: _Quit
bg: _Изход

en: _Regular Expression:
bg: _Регулярен израз:

en: _Replace
bg: _Замяна

en: _Rescan
bg: _Ново търсене

en: _Save
bg: _Запазване

en: _Save Results As...
bg: Запазване на _резултата като…

en: _Save a Copy...
bg: Запазване на _копие…

en: _Scan
bg: _Търсене

en: _Select a dictionary source for looking up words:
bg: _Избор на източник на речници за търсене на думи:

en: _Server:
bg: _Сървър:

en: _Share:
bg: _Споделено устройство:

en: _Show hidden folders
bg: _Показване на скритите папки

en: _Sidebar
bg: _Странична лента

en: _Statusbar
bg: Лента за _състоянието

en: _Toolbar
bg: _Лента с инструменти

en: _Transport:
bg: _Транспорт:

en: _User Name:
bg: _Име на потребител:

en: _View
bg: _Изглед

en: available:
bg: налични:

en: contains hardlinks for:
bg: съдържа твърди връзки към:

en: days
bg: дни

en: db
bg: бд

en: effect
bg: ефект

en: kilobytes
bg: килобайта

en: last update: %s
bg: последно актуализиране: %s

en: link (broken)
bg: връзка (прекъсната)

en: link to %s
bg: връзка до %s

en: nd copy)
bg: о копие)

en: rd copy)
bg: о копие)

en: seconds
bg: секунди

en: source
bg: източник

en: st copy)
bg: о копие)

en: th copy)
bg: о копие)

en: today at %-I:%M %p
bg: днес в %-H:%M

en: used:
bg: използвани:

en: word
bg: дума

en: yesterday at %-I:%M %p
bg: вчера в %-H:%M
