print-manager - en to bg translation catalogue (248 entries)

en: %1 network printer via DNS-SD
bg: %1 мрежов принтер през DNS-SD

en: %2 (%1 Job) | %2 (%1 Jobs)
bg[0]: %2 (%1 задача)
bg[1]: %2 (%1 задачи)

en: '%1' has been added, please check its driver.
bg: '%1' беше добавен, моля проверете драйвера му.

en: '%1' has been added, using the '%2' driver.
bg: '%1' беше добавен. Използва бе драйвера '%2' driver.

en: '%1' is ready for printing.
bg: '%1' е готов за печат

en: *.ppd *.ppd.gz|PostScript Printer Description files
bg: *.ppd *.ppd.gz|Файлове-описания на PostScript принтери

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:10pt;">Examples:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">http://hostname:631/ipp/</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">http://hostname:631/ipp/port1</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ipp://hostname/ipp/</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ipp://hostname/ipp/port1</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">lpd://hostname/queue</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">socket://hostname</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">socket://hostname:9100</p></body></html>
bg: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:10pt;">Примери:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">http://hostname:631/ipp/</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">http://hostname:631/ipp/port1</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ipp://hostname/ipp/</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ipp://hostname/ipp/port1</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">lpd://hostname/queue</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">socket://hostname</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">socket://hostname:9100</p></body></html>

[ctx: @action:button]
en: Browse
bg: Разглеждане

[ctx: @action:button]
en: Maintenance
bg: Поддръжка

[ctx: @action:button]
en: Open Print Queue
bg: Отваряне на опашката за печат

[ctx: @action:intoolbar]
en: Add a Printer Class
bg: Добавяне на нов клас принтери

[ctx: @action:intoolbar]
en: Allow printing from the Internet
bg: Разрешаване печат от Интернет

[ctx: @action:intoolbar]
en: Allow remote administration
bg: Разрешаване на отдалечена администрация

[ctx: @action:intoolbar]
en: Allow users to cancel any job (not just their own)
bg: Разрешаване на потребителите да спират задачи (не само своите)

[ctx: @action:intoolbar]
en: Share printers connected to this system
bg: Споделяне на принтерите, свързани към тази система

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show printers shared by other systems
bg: Показване на споделените принтери от други системи

[ctx: @info]
en: <TABLE>
    <TR>
    <TD>Examples:
    <PRE>
        http://hostname:631/ipp/
        http://hostname:631/ipp/port1
    
        ipp://hostname/ipp/
        ipp://hostname/ipp/port1
    
        lpd://hostname/queue
    
        socket://hostname
        socket://hostname:9100
    </PRE>
    
    <P>See <A HREF="http://localhost:631/help/network.html" TARGET="_blank">"Network
    Printers"</A> for the correct URI to use with your printer.</P>
    </TD>
    </TR>
    </TABLE>
bg: <TABLE>
    <TR>
    <TD>Примери:
    <PRE>
        http://hostname:631/ipp/
        http://hostname:631/ipp/port1
    
        ipp://hostname/ipp/
        ipp://hostname/ipp/port1
    
        lpd://hostname/queue
    
        socket://hostname
        socket://hostname:9100
    </PRE>
    
    <P>Вижте <A HREF="http://localhost:631/help/network.html" TARGET="_blank">"Мрежови
    принтери"</A> за правилно URI, който да използвате за вашия принтер.</P>
    </TD>
    </TR>
    </TABLE>

[ctx: @info]
en: Failed to add class: '%1'
bg: Неуспешно добавяне на клас: '%1'

[ctx: @info]
en: Failed to configure class
bg: Неуспешно настройване на клас

[ctx: @info]
en: Failed to configure printer
bg: Неуспешно настройване на принтер

[ctx: @info]
en: Failed to configure printer: '%1'
bg: Неуспешно настройване на принтер: '%1'

[ctx: @info]
en: Failed to configure server settings
bg: Неуспешно настройване на настройките на сървъра

[ctx: @info]
en: Failed to get server settings
bg: Неуспешно получаване на настройките на сървъра

[ctx: @info:tooltip]
en: A printer connected to a USB port
bg: Принтер свързан на USB порт

[ctx: @info:tooltip]
en: A printer connected to the parallel port
bg: Принтер свързан на паралелния порт

[ctx: @info:tooltip]
en: A printer connected via Bluetooth
bg: Принтер, свързан през Bluetooth

[ctx: @info:tooltip]
en: HPLIP software driving a fax machine, or the fax function of a multi-function device
bg: HPLIP софтуерно управлявана факс машина или факс функция на многофункционално устройство

[ctx: @info:tooltip]
en: HPLIP software driving a printer, or the printer function of a multi-function device
bg: HPLIP софтуерно управляван принтер или принтер функция на многофункционално устройство

[ctx: @info:tooltip]
en: Local printer detected by the Hardware Abstraction Layer (HAL)
bg: Локален принтер открит от хардуерния слой на абстракция (HAL).

[ctx: @info:tooltip]
en: Remote CUPS printer via DNS-SD
bg: Отдалечен CUPS принтер през DNS-SD

[ctx: @item]
en: Discovered Network Printers
bg: Открити мрежови принтери

[ctx: @item]
en: Local Printers
bg: Локални принтери

[ctx: @item]
en: Manual URI
bg: Ръчен URI

[ctx: @item]
en: Other Network Printers
bg: Други мрежови принтери

[ctx: @label kind of printer, could be driver name or "local raw socket"]
en: Kind:
bg: Вид:

[ctx: @label location of printer]
en: Location:
bg: Адрес:

[ctx: @label samba URL markup example, this is preceded by a label containing smb://]
en: smb://[workgroup/]server[:port]/printer
bg: smb://[работна група/]сървър[:порт]/принтер

[ctx: @label:listbox]
en: Baud Rate:
bg: Битова честота:

[ctx: @label:listbox]
en: DTR/DSR (Hardware)
bg: DTR/DSR (Хардуерен)

[ctx: @label:listbox]
en: Data Bits:
bg: Битове данни:

[ctx: @label:listbox]
en: Even
bg: Четен

[ctx: @label:listbox]
en: Flow Control:
bg: Контрол на потока:

[ctx: @label:listbox]
en: Members:
bg: Членове:

[ctx: @label:listbox]
en: None
bg: Без

[ctx: @label:listbox]
en: Odd
bg: Нечетен

[ctx: @label:listbox]
en: Parity:
bg: Четност:

[ctx: @label:listbox]
en: RTS/CTS (Hardware)
bg: RTS/CTS (Хардуерен)

[ctx: @label:listbox]
en: XON/XOFF (Software)
bg: XON/XOFF (Софтуерен)

[ctx: @label:spinbox]
en: Port:
bg: Порт:

[ctx: @label:textbox]
en: Address:
bg: Адрес:

[ctx: @label:textbox]
en: Connection:
bg: Връзка:

[ctx: @label:textbox]
en: Description:
bg: Описание:

[ctx: @label:textbox]
en: Location:
bg: Адрес:

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
bg: Име:

[ctx: @label:textbox]
en: Password
bg: Парола

[ctx: @label:textbox]
en: Username:
bg: Потребителско име:

[ctx: @option:check]
en: Default printer
bg: Принтер по подразбиране

[ctx: @option:check]
en: Share this printer
bg: Споделяне на принтера

[ctx: @title]
en: Printer name or description
bg: Има или описание на принтера

[ctx: @title:group]
en: Authentication
bg: Удостоверяване

[ctx: @title:group]
en: Windows Printer via SAMBA
bg: Windows принтер през SAMBA

[ctx: @title:window]
en: Add a New Printer
bg: Добавяне на нов принтер

[ctx: @title:window]
en: Configure your connection
bg: Настройте връзката си

[ctx: @title:window]
en: Failed
bg: Неуспешно

[ctx: @title:window]
en: Pick a Driver
bg: Изберете драйвер

[ctx: @title:window]
en: Please describe your printer
bg: Моля, дайте описание на принтера

[ctx: @title:window]
en: Select a Printer to Add
bg: Изберете принтер за добавяне

en: A CUPS connection requires authentication: "%1"
bg: Връзката с CUPS изисква удостоверяване: "%1"

en: A New Printer was detected
bg: Засечен е нов принтер

en: A printer connected to a USB port.
bg: Принтер свързан на USB порт.

en: A printer connected to the parallel port.
bg: Принтер свързан на паралелния порт.

en: A printer connected via Bluetooth.
bg: Принтер, свързан през Bluetooth.

en: A&llow these users to print
bg: &Разрешаване на тези потребители да печатат

en: Abort job
bg: Прекъсване на задачата

en: Aborted
bg: Прекъсната

en: Active Jobs
bg: Активни задачи

en: Add Printer
bg: Добавяне на принтер

en: Add a new printer
bg: Добавяне на нов принтер

en: Add a new printer class
bg: Добавяне на нов клас принтери

en: Add a new printer or a printer class
bg: Добавяне на нов принтер или клас принтери

en: Address:
bg: Адрес:

en: All Jobs
bg: Всички задачи

en: All Printers
bg: Всички принтери

en: All Printers (%1 Job) | All Printers (%1 Jobs)
bg[0]: Всички принтери (%1 задача)
bg[1]: Всички принтери (%1 задачи)

en: Allowed Users
bg: Допуснати потребители

en: AppSocket/JetDirect network printer via DNS-SD
bg: AppSocket/JetDirect мрежов принтер през DNS-SD

en: Are you sure you want to remove the class '%1'?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да премахнете класа '%1'?

en: Are you sure you want to remove the printer '%1'?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да премахнете принтера '%1'?

en: Authenticate
bg: Удостоверяване

en: Authenticated
bg: Удостоверен

en: Banners
bg: Банери

en: Banners, Policies and Allowed Users
bg: Банери, политики и права на достъп

en: Cancel
bg: Отказ

en: Canceled
bg: Отказана

en: Changes the PPD of a given printer
bg: Променя PPD на даден принтер

en: Changes the PPD of a given printer/deviceid
bg: Променя PPD на идентификатора даден принтер/устройство

en: Choose &the driver from the list
bg: &Избиране на драйвер от списъка

en: Classified
bg: Класифицирано

en: Clean Print Heads
bg: Почистване на главите

en: Click here to add a new printer
bg: Натиснете тук, за да добавите нов принтер

en: Completed
bg: Завършен

en: Completed Jobs
bg: Приключени задачи

en: Confidential
bg: Поверително

en: Configure
bg: Настройване

en: Configure Printer
bg: Настройване на принтер

en: Configure the global preferences
bg: Настройване на глобалните настройки

en: ConfigurePrinter
bg: Настройване на принтер

en: Configuring new printer...
bg: Настройване на новият принтер...

en: Connection:
bg: Връзка

en: Connections
bg: Връзки

en: Created
bg: Създаден

en: Current - %1
bg: Текущ - %1

en: Current status
bg: Текущо състояние

en: Default
bg: По подразбиране

en: Description:
bg: Описание:

en: Detect
bg: Засичане

en: Driver:
bg: Драйвер:

en: Ending Banner:
bg: Банер за край:

en: Enter an username and a password to complete the task
bg: Въведете име и парола, за да завършите задачата

en: Enter credentials to print from <b>%1</b>
bg: Въведете данните за идентификация за печат от <b>%1</b>

en: Error Policy:
bg: Политика на грешките:

en: Error Title
bg: Име на грешката

en: Failed
bg: Неуспех

en: Failed to cancel '%1'
bg: Неуспешно отказване на '%1'

en: Failed to get a list of devices: '%1'
bg: Неуспешно получаване на списъка с устройства: '%1'

en: Failed to get a list of drivers: '%1'
bg: Неуспешно получаване на списък с драйвери: '%1'

en: Failed to group devices: '%1'
bg: Неуспешно групиране на устройства: '%1'

en: Failed to hold '%1'
bg: Неуспешно задържане на '%1'

en: Failed to invoke method: %1
bg: Неуспешно извикване на метод: %1

en: Failed to move '%1' to '%2'
bg: Неуспешно преместване на '%1' в '%2'

en: Failed to perform request: %1
bg: Неуспешно използване на заявкатаt: %1

en: Failed to release '%1'
bg: Неуспешно освобождаване на '%1'

en: Failed to reprint '%1'
bg: Неуспешно повторно отпечатане на '%1'

en: Failed to search for a recommended driver: '%1'
bg: Неуспешно търсене за препоръчителен драйвер: '%1'

en: Find driver
bg: Търсене на драйвер

en: From Hostname
bg: От името на хоста

en: HPLIP software driving a fax machine, or the fax function of a multi-function device.
bg: HPLIP софтуерно управлявана факс машина или факс функция на многофункционално устройство.

en: HPLIP software driving a printer, or the printer function of a multi-function device.
bg: HPLIP софтуерно управляван принтер или принтер функция на многофункционално устройство.

en: Hardware Abstraction Layer (HAL)
bg: Хардуерен слой на абстракция (HAL)

en: Hold
bg: Задържане

en: Human-readable description such as "HP LaserJet with Duplexer"
bg: Разбираемо за човек описание като "HP LaserJet с Duplexer"

en: Human-readable location such as "Lab 1"
bg: Разбираемо за човек местоположение като "Лаборатория 1"

en: IPP network printer via DNS-SD
bg: Мрежов IPP принтер през DNS-SD

en: Idle
bg: В покой

en: Idle - '%1'
bg: В покой - '%1'

en: Idle, rejecting jobs
bg: В покой, отхвърля задачите

en: Idle, rejecting jobs - '%1'
bg: В покой, отхвърля задачите - '%1'

en: In use
bg: Използва се

en: In use - '%1'
bg: Използва се - '%1'

en: LPD network printer via DNS-SD
bg: Мрежов LPD принтер през DNS-SD

en: LPD/LPR queue
bg: LPD/LPR опашка

en: LPD/LPR queue %1
bg: LPD/LPR опашка %1

en: Local printer detected by the Hardware Abstraction Layer (HAL).
bg: Локален принтер открит от хардуерния слой на абстракция (HAL).

en: Location:
bg: Адрес:

en: Ma&nually Provide a PPD File:
bg: &Ръчно задаване на PPD файл:

en: May contain any printable characters except "/", "#", and space
bg: Може да съдържа всички печатаеми знаци, без "/", "#", и интервал

en: Members
bg: Членове

en: Missing printer driver
bg: Липсва драйвер за принтера

en: Modify Printer
bg: Промяна настройките на принтера

en: Move to
bg: Преместване в

en: Name
bg: Име

en: Name:
bg: Име:

en: Network printer via DNS-SD
bg: Мрежов принтер през DNS-SD

en: No driver for this printer.
bg: Липсва драйвер за този принтер.

en: No printer driver for %1 %2.
bg: Няма драйвер за принтера %1 %2.

en: No printer driver for %1.
bg: Няма драйвер за принтера %1.

en: No printers have been configured or discovered
bg: Няма настроени или открити принтери

en: None
bg: Без

en: Not found
bg: Не е открито

en: On hold
bg: Задържане

en: Operation Policy:
bg: Политика на операциите:

en: Pages
bg: Страници

en: Parallel Port
bg: Паралелен порт

en: Parent Window ID
bg: ИД на главния прозорец

en: Pause Printer
bg: Пауза на принтера

en: Paused
bg: На пауза

en: Paused - '%1'
bg: На пауза - '%1'

en: Paused, rejecting jobs
bg: На пауза, отхвърля задачите

en: Paused, rejecting jobs - '%1'
bg: На пауза, отхвърля задачите - '%1'

en: Pending
bg: На опашката

en: Please choose an item on the list
bg: Моля изберете елемент на списъка

en: Policies
bg: Правила

en: Port to Qt 5 / Plasma 5
bg: Порт към Qt 5 / Plasma 5

en: Pre&vent these users from printing
bg: &Забраняване на тези потребители да печатат

en: Print Queue
bg: Опашка за печат

en: Print Self Test Page
bg: Печат на само-тестова страница

en: Print Self-Test Page
bg: Печат на само-тестова страница

en: Print Test Page
bg: Печат на тестова страница

en: Print service is unavailable
bg: Услугата за печат не е налична

en: Print settings
bg: Настройки за печат

en: Print test page
bg: Отпечатване на тестова страница

en: Printer
bg: Принтер

en: Printer Icon
bg: Икона на принтер

en: Printer Options
bg: Настройки на принтер

en: Printer paused
bg: Принтерът е на пауза

en: Printer ready
bg: Принтерът е готов

en: Printer state unknown
bg: Неизвестно състояние на принтера

en: Printer to be configured
bg: Принтер за настройване

en: Printers
bg: Принтери

en: Printing '%1'
bg: Печат на '%1'

en: Printing...
bg: Печат...

en: Processed
bg: Обработен

en: Query Printer for Default Options
bg: Получаване на стандартните настройки от принтера

en: Queue:
bg: Опашка:

en: Recommended Drivers
bg: Препоръчителни драйвери

en: Reject print jobs
bg: Отхвърляне на задачите за печат

en: Remote CUPS printer via DNS-SD
bg: Отдалечен CUPS принтер през DNS-SD

en: Remove Printer
bg: Премахване на принтер

en: Remove class
bg: Премахване на клас

en: Remove printer
bg: Премахване на принтер

en: Reprint
bg: Повторен печат

en: Resume
bg: Продължаване

en: Resume Printer
bg: Продължаване на печата

en: Retry current job
bg: Повторно опитване на текущата задача

en: Retry job
bg: Повторен опит

en: Search
bg: Търсене

en: Secret
bg: Секретно

en: Select a Driver
bg: Изберете драйвер

en: Select a custom driver
bg: Изберете потребителски драйвер

en: Serial Port
bg: Сериен порт

en: Set Default Options
bg: Задаване на стандартните настройки

en: Set the Default Printer Options
bg: Задаване на стандартните настройки за принтера

en: Share this class
bg: Споделяне на класа

en: Share this printer
bg: Споделяне на принтера

en: Show printer queue(s)
bg: Показване на опашката за отпечатване

en: Size
bg: Големина

en: Standard
bg: Стандартно

en: Starting Banner:
bg: Начален банер:

en: Status
bg: Състояние

en: Status Message
bg: Съобщение за състоянието

en: Stop printer
bg: Спиране на принтера

en: Stopped
bg: Спряна

en: System Preferences
bg: Системни настройки

en: Test Page
bg: Тестова страница

en: TextLabel
bg: Текстов етикет

en: The New Printer is Missing Drivers
bg: Липсват драйвери за новия принтер

en: The New Printer was Added
bg: Новият принтер беше добавен

en: The current page has changes.
    Do you want to save them?
bg: Текущата страница е променена.
    Желаете ли да запазите промените?

en: Tool for adding new printers
bg: Инструмент за добавяне на нови принтери

en: Topsecret
bg: Свръхсекретно

en: Unable to send command to printer driver!
bg: Не може да се изпрати команда към драйвера на принтера!

en: Unclassified
bg: Публично

en: Unknown
bg: Неизвестно

en: Unknown - '%1'
bg: Неизвестно - '%1'

en: User
bg: Потребител

en: Windows Printer via SAMBA
bg: Windows принтер през SAMBA

en: Wrong username or password
bg: Неправилно име или парола

en: my printer (x jobs)
bg: моят принтер (x задачи)
