Xfce Panel Plugins - en to bg translation catalogue (298 entries)

en: 	Astronomical data:
    	Last:	%s
    	Next:	%s
    	Current failed attempts: %d
bg: 	Астрономични данни:
    	Предишни:	%s
    	Следващи:	%s
    	Текущи неуспешни опити: %d

en: 	Data not available, will use sane default values for night and day.
bg: 	Данните на са достъпни. Ще се използват данните по подразбиране за ден и нощ.

en: 	Direction: %s (%s%s)
bg: 	Посока: %s (%s%s)

en: 	Encyclopedic information partly taken from
bg: 	Част от енциклопедичната информация е взета от

en: 	Met.no Locationforecast API states that this version
    	of the webservice is deprecated, and the plugin needs to be
    	adapted to use a newer version, or it will stop working within
    	a few months.
    	Please file a bug on https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/
    	if no one else has done so yet.
bg: API за прогнозиране на местоположението на Met.no заявява, 
    че тази версия на уеб услугата е оттеглена и приставката трябва да бъде адаптирана, 
    да използва по-нова версия, или ще спре да работи 
    до няколко месеца.
    Моля, заявете грешка на https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/
    ако някой друг вече не е направил това.

en: 	Moon phase:	%s
bg: 	Лунна фаза:	%s

en: 	Moon phase:	Unknown
bg: 	Лунна фаза:	Неизвестна

en: 	Moonrise:	%s
bg: 	Изгрев на луната:	%s

en: 	Moonrise:	The moon never rises today.
bg: 	Изгрев на луната:	Луната днес няма да изгрее.

en: 	Moonset:	%s
bg: 	Залязване на луната:	%s

en: 	Moonset:	The moon never sets today.
bg: 	Залез на луната:	Луната днес няма да залезе.

en: 	Speed: %s %s (%s on the Beaufort scale)
bg: 	Скорост: %s %s (%s по скалата на Бофорт)

en: 	Sunrise:		%s
bg: 	Изгрев:		%s

en: 	Sunrise:		The sun never rises today.
bg: 	Изгрев:		Слънцето днес няма да изгрее.

en: 	Sunset:		%s
bg: 	Залез:		%s

en: 	Sunset:		The sun never sets today.
bg: 	Залез:		Слънцето днес няма да залезе.

en: 	Temperatures, wind, atmosphere and cloud data calculated
    	for:		%s
bg: 	Данните за температурата, вятъра, атмосферата и облачността са изчислени
    	за:		%s

en: 	Weather data:
    	Last:	%s
    	Next:	%s
    	Current failed attempts: %d
bg: 	Данни за времето:
    	Предишно:	%s
    	Следващо:	%s
    	Текущи неуспешни опити: %d

en: 
    	Elevation and timezone data provided by
bg: 
    	Данните за надморската височина и часовата зона са предоставени от

en: 
    	Met.no sunrise API states that this version of the webservice
    	is deprecated, and the plugin needs to be adapted to use
    	a newer version, or it will stop working within a few months.
    	Please file a bug on https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/
    	if no one else has done so yet.
bg: 
    
    API за прогнозиране на изгрева на Met.no заявява, 
    че тази версия на уеб услугата е оттеглена и приставката трябва да бъде адаптирана, 
    да използва по-нова версия, или ще спре да работи 
    до няколко месеца.
    Моля, заявете грешка на https://gitlab.xfce.org/panel-plugins/xfce4-weather-plugin/
    ако някой друг вече не е направил това.

en: 
    	Precipitation and the weather symbol have been calculated
    	using the following time interval:
    	Start:	%s
    	End:	%s
bg: 
    	Валежите и времевите символи са изчислени
    	като се използва следният интервал от време:
    	Начало:	%s
    	Край:	%s

en: 
    	Weather and astronomical data from
bg: 
    	Времето и астрономичните данни са предоставени от

en: 
    Astronomical Data
bg: 
    Астрономически данни

en: 
    Atmosphere
bg: 
    Атмосфера

en: 
    Clouds
bg: 
    Облаци

en: 
    Credits
bg: 
    Kiril Kirilov <cybercop_montana@abv.bg

en: 
    Downloads
bg: 
    Изтегляния

en: 
    Precipitation
bg: 
    Валежи

en: 
    Temperatures
bg: 
    Температури

en: 
    Times Used for Calculations
bg: 
    Времена, използвани за изчисленията

en: 
    Wind
bg: 
    Вятър

en: 1 millimeter is one thousandth of a meter - the fundamental unit of length in the International System of Units -, or approximately 0.04 inches.
bg: 1 милиметър е една хилядна от един метър - основната единица за дължина в Международната Система Единици - или приблизително 0.04 инча.

en: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    
    <b>Temperature:</b> %s
    <b>Wind:</b> %s from %s
    <b>Pressure:</b> %s
    <b>Humidity:</b> %s
bg: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    
    <b>Температура:</b> %s
    <b>Вятър:</b> %s от %s
    <b>Налягане:</b> %s
    <b>Влажност:</b> %s

en: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    <span size="smaller">from %s to %s, with %s of precipitation</span>
    
    <b>Temperature:</b> %s		<span size="smaller">(values at %s)</span>
    <b>Wind:</b> %s (%son the Beaufort scale) from %s(%s)
    <b>Pressure:</b> %s    <b>Humidity:</b> %s
    <b>Fog:</b> %s    <b>Cloudiness:</b> %s
    
    <span size="smaller">%s</span>
bg: <b><span size="large">%s</span></b> <span size="medium">(%s)</span>
    <b><span size="large">%s</span></b>
    <span size="smaller">от %s до %s, с %s на валежите</span>
    
    <b>Температура:</b> %s		<span size="smaller">(стойност в %s)</span>
    <b>Вятър:</b> %s (%sпо скалата на Бофорт) от %s(%s)
    <b>Налягане:</b> %s    <b>Влажност:</b> %s
    <b>Мъгла:</b> %s    <b>Облачност:</b> %s
    
    <span size="smaller">%s</span>

en: <b>Atmosphere</b>
bg: <b>Атмосфера</b>

en: <b>Clouds</b>
bg: <b>Облаци</b>

en: <b>Directory:</b> %s
    
    <b>Author:</b> %s
    
    <b>Description:</b> %s
    
    <b>License:</b> %s
bg: <b>Директория:</b> %s
    
    <b>Автор:</b> %s
    
    <b>Описание:</b> %s
    
    <b>Лиценз:</b> %s

en: <b>Precipitation</b>
bg: <b>Валежи</b>

en: <b>Temperatures</b>
bg: <b>Температури</b>

en: <b>Times used for calculations</b>
bg: <b>Времена, използвани за изчисленията</b>

en: <tt><small>Amount:        %s%s%s</small></tt>
bg: <tt><small>Количество:        %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Apparent temperature: %s%s%s</small></tt>
bg: <tt><small>Привидна температура: %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Barometric pressure:  %s%s%s</small></tt>
bg: <tt><small>Барометрично налягане:  %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Cloudiness:    %5s%s%s</small></tt>
bg: <tt><small>Облачно:    %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Data calculated for:  %s</small></tt>
bg: <tt><small>Данни, изчислени за:  %s</small></tt>

en: <tt><small>Dew point:            %s%s%s</small></tt>
bg: <tt><small>Точка на оросяване:            %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Fog:           %5s%s%s</small></tt>
bg: <tt><small>Мъгла:           %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>High clouds:   %5s%s%s</small></tt>
bg: <tt><small>Висока облачност:   %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Interval end:         %s</small></tt>
bg: <tt><small>Краен интрвал:         %s</small></tt>

en: <tt><small>Interval start:       %s</small></tt>
bg: <tt><small>Начален интервал:       %s</small></tt>

en: <tt><small>Low clouds:    %5s%s%s</small></tt>
bg: <tt><small>Ниска облачност:    %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Middle clouds: %5s%s%s</small></tt>
bg: <tt><small>Средно- висока облачност: %5s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Moon phase: %s</small></tt>
bg: <tt><small>Лунна фаза: %s</small></tt>

en: <tt><small>Moon phase: Unknown</small></tt>
bg: <tt><small>Лунна фаза: Неустановена</small></tt>

en: <tt><small>Moonrise: %s</small></tt>
bg: <tt><small>Изгряване на луната: %s</small></tt>

en: <tt><small>Moonrise: The moon never rises this day.</small></tt>
bg: <tt><small>Изгряване на луната: Луната днес няма да изгрее.</small></tt>

en: <tt><small>Moonset:  %s</small></tt>
bg: <tt><small>Залязване на луната: %s</small></tt>

en: <tt><small>Moonset: The moon never sets this day.</small></tt>
bg: <tt><small>Залязване на луната: Луната днес няма за залезе.</small></tt>

en: <tt><small>Relative humidity:    %s%s%s</small></tt>
bg: <tt><small>Относителна влажност на въздуха:    %s%s%s</small></tt>

en: <tt><small>Sunrise: %s</small></tt>
bg: <tt><small>Изгрев: %s</small></tt>

en: <tt><small>Sunrise: The sun never rises this day.</small></tt>
bg: <tt><small>Изгрев: Слънцето днес няма да изгрее.</small></tt>

en: <tt><small>Sunset:  %s</small></tt>
bg: <tt><small>Залез: %s</small></tt>

en: <tt><small>Sunset: The sun never sets this day.</small></tt>
bg: <tt><small>Залез: Слънцето днес няма да залезе.</small></tt>

en: A foot (plural feet) is a unit of length defined as being 0.3048 m exactly and used in the imperial system of units and United States customary units. It is subdivided into 12 inches. The measurement of altitude in the aviation industry is one of the few areas where the foot is widely used outside the English-speaking world.
bg: Футът е мярка за дължина, която е равна точно на 0.3048m се използва в британската система единици и в САЩ като обичайни единици за дължина. Дели се на 12 инча. Измерването на височина в авиационната индустрия е една от малкото сфери, където се използва широко футът извън англо - говорящия свят.

en: A more calendar-like view, with the days in columns and the daytimes (morning, afternoon, evening, night) in rows.
bg: По- подробен изглед, с дни в колоните и периодите от деня (сутрин, обед, вечер, през нощта) в редове.

en: A_dd
bg: Добавяне

en: Add the selected value to the labels that should be displayed in the scrollbox.
bg: Добавете избраната стойност на етикетите, които трябва да бъдат показани в таблото с информация.

en: Afternoon
bg: Следобяд

en: Air temperature, sometimes referred to as dry-bulb temperature. Measured by a thermometer that is freely exposed to the air, yet shielded from radiation and moisture.
bg: Температура на въздуха. Измерва се с термометър, който е свободно разположен във въздуха, но защитен от радиация и влага.

en: Also known as <i>felt temperature</i>, <i>effective temperature</i>, or what some weather providers declare as <i>feels like</i>. Human temperature sensation is not only based on air temperature, but also on heat flow, physical activity and individual condition. While being a highly subjective value, apparent temperature can actually be useful for warning about extreme conditions (cold, heat).
    
    <b>Note:</b> This is a calculated value not provided by met.no. You should use a calculation model appropriate for your local climate and personal preferences on the units page.
bg: Също позната като <i>усещана температура</i>, <i>ефективна температура</i>, или като това, което някои метеоролози описват като <i>„усеща се като“</i>. Човешкото усещане за температурата не се базира само на температурата на въздуха, а също и на топлинните потоци, физическата дейност и собственото състояние. Въпреки, че това може да е много субективна стойност, привидната температура може да бъде полезна, за да предупреди за екстремални състояния (студ, горещина).
    
    <b>Забележка:</b> Това е изчислена стойност, която не е осигурена от met.no. Трябва да използвате метод на изчисление, подходящ за Вашия местен климат и лични предпочитания от страницата с единици.

en: Altitu_de:
bg: Надморска височина:

en: Altitude
bg: Височина

en: Animate _transitions between labels
bg: Анимация при преходите между етикетите

en: Apparent te_mperature:
bg: Привидна те_мпература:

en: Apparent temperature
bg: Привидна температура

en: Apparent temperature (A)
bg: Привидна температура (П)

en: Available icon themes are listed here. You can add icon themes to $HOME/.config/xfce4/weather/icons (or the equivalent directory on your system). Information about how to create or use icon themes can be found in the README file. New icon themes will be detected everytime you open this config dialog.
bg: Достъпните теми за икони са изброени тук. Вие може да добавите теми за икони от $HOME/.config/xfce4/weather/icons (или еквивалентната директория за вашата система). Информация за това, как да създавате и използвате теми за икони, може да намерите в README файла. Новите теми за икони ще бъдат засичани всеки път, когато отворите този диалог с настройки.

en: Barometric _pressure:
bg: Атмосферно налягане:

en: Barometric pressure
bg: Барометрично налягане

en: Barometric pressure (P)
bg: Барометрично налягане (P)

en: Cancel
bg: Отказ

en: Cannot update weather data
bg: Неуспешна актуализация на данните за времето

en: Celsius (°C)
bg: Градуси по Целзий (°C)

en: Change the name for the location to your liking. It is used for display and does not affect the location parameters in any way.
bg: Променете името за населено място по ваше желание. То се използва за показване и не влияе на параметрите на местоположението по никакъв начин.

en: Change...
bg: Промяна...

en: Check to always use only a single row on a multi-row panel and a small icon in deskbar mode.
bg: Проверете, за да се използва винаги само един ред на многоредовият панел и малка икона в режим на лента с програми.

en: Choose a font you like and set it to a smaller or larger size. Middle-click on the button to unset the font and use your theme's default.
bg: Изберете шрифт, ако искате да го настроите на по-малък или по-голям размер. Средния бутон на мишката върху бутона, за да махнете шрифта и да се използва по подразбиране за вашата тема.

en: Choose an icon theme.
bg: Избор на икона.

en: Choose the value to add to the list below. Values can be added more than once.
bg: Изберете стойност от списъкът по- долу. Стойностите могат да бъдат добавяни многократно.

en: Choose your preferred tooltip style. Some styles give a lot of useful data, some are clearer but provide less data on a glance.
bg: Изберете предпочитания от вас стил подсказка. Някои стилове дават много данни, други са по- лесни за възприемане, но и осигуряват по-малко данни.

en: Clear
bg: Ясно

en: Close
bg: Затваряне

en: Cloudiness
bg: Облачност

en: Cloudiness (C)
bg: Облачност (C)

en: Cloudiness, or cloud cover, defines the fraction of the sky obscured by clouds when observed from a given location. Clouds are both carriers of precipitation and regulator to the amount of solar radiation that reaches the surface. While during daytime they reduce the temperature, at night they have the opposite effect, as water vapor prevents long-wave radiation from escaping into space. Apart from that, clouds reflect light to space and in that way contribute to the cooling of the planet.
bg: Облачността, или облачната покривка, определя частта от небето, която е покрита с облаци, при наблюдение от конкретно местоположение. Облаците са едновременно преносители на влажност и регулатор за нивото на слънчеви лъчения, които достигат повърхността. Докато през деня те понижават температурата, през нощта допринасят за обратния ефект, тъй като водния конденз спира дълговълновите лъчения да напуснат атмосферата. Освен това, облаците отразяват светлината към космоса и по този начин допринасят за охлаждането на планетата.

en: Cloudy
bg: Облачно

en: Coordinates
bg: Координати

en: Copyright (c) 2003-2014
bg: Авторски права (c) 2003-2014

en: Currently no data available.
bg: В момента няма налични данни.

en: Days in columns
bg: Дни в колоните

en: Days in rows
bg: Дни в редовете

en: Decide how many values should be shown at once in the scrollbox. You can choose a smaller font or enlarge the panel to make more lines fit.
bg: Определете, кои стойности следва да се отразяват веднага в таблото с информация. Можете да изберете по-малък шрифт или увеличите панела, за да се поберат повече редове.

en: Detecting...
bg: Откриване...

en: Dew point
bg: Точка на оросяване

en: Dew point (D)
bg: Точка на оросяване (D)

en: Download of astronomical data failed with HTTP Status Code %d, Reason phrase: %s
bg: Неуспех при изтегляне на астрономичните данни с HTTP Status Code %d, Причина: %s

en: Download of weather data failed with HTTP Status Code %d, Reason phrase: %s
bg: Неуспешно изтегляне на данни за времето с HTTP Status Code %d, Причина: %s

en: E
bg: Е

en: East
bg: Изток

en: Enter a city name or address
bg: Въведете име на град или адрес

en: Error downloading met.no logo image to %s, reason: %s
bg: Грешка при сваляне на прогнозата. Няма изображение за %s, причина: %s

en: Error parsing astronomical data!
bg: Грешка при обработката на астрономическите данни!

en: Error parsing weather data!
bg: Грешка при обаботката на данни за времето!

en: Error writing cache file %s!
bg: Грешка при записване на кеширан файл %s!

en: Evening
bg: Вечер

en: Fahrenheit (°F)
bg: Градуси по Фарънхайт (°F)

en: Feet (ft)
bg: Фута (ft)

en: Feet per second (ft/s)
bg: Фута в секунда (ft/s)

en: First quarter
bg: Първата четвърт

en: Fog
bg: Мъгла

en: Fog (F)
bg: Мъгла (F)

en: Fog is a type of low-lying stratus cloud, with the moisture in it often generated locally such as from a nearby lake, river, ocean, or simply moist ground, that forms when the difference between temperature and dew point is below 2.5 °C (4 °F), usually at a relative humidity of 100%. Fog commonly produces precipitation in the form of drizzle or very light snow and reduces visibility to less than 1 km (5/8 statute mile).
bg: Мъглата е вид ниско разположен слоест облак. Влагата в него често се генерира на местно ниво, като например от близкото езеро, река, океан или просто влажна почва която се формира, когато разликата между температурата и точката на оросяване е под 2.5 °C (4 °F) обикновено при относителна влажност от 100%. Мъглата често произвежда утаяване под формата на ситен дъжд или много лек сняг и намалява видимостта до по-малко от 1 км (5/8 мили).

en: Font and color:
bg: Шрифт и цвят:

en: For locations outside Norway the elevation model that's used by the met.no webservice is not very good, so it's usually necessary to specify the altitude as an additional parameter, otherwise the reported values will not be correct.
    
    The plugin tries to auto-detect the altitude using the GeoNames webservice, but that might not always be correct too, so you can change it here.
    
    Altitude is given in meters above sea level, or alternatively in feet by changing the unit on the units page. It should match the real value roughly, but small differences will have no influence on the weather data. Inside Norway, this setting has no effect at all.
bg: За места извън Норвегия моделът за определяна на нивелацията, който се използва от WebService met.no не е много добър, така, че обикновено е необходимо да се уточни надморска височина като допълнителен параметър, в противен случай отчетените стойности няма да бъдат точни.
    
    Приставката се опитва да  отчете височината автоматично с помощта на GeoNames WebService, но това не винаги е правилно, затова, можете да го промените тук.
    
    Надморската височина е дадена в метри над морското равнище или  във футове. Тя трябва да съответства на реалната стойност грубо, но малките разлики ще имат влияние върху метеорологичните данни. В Норвегия, тази настройка не е винаги ефективна.

en: Full moon
bg: Пълнолуние

en: Hectopascals (hPa)
bg: Хектопаскали (hPa)

en: Hide the scrollbox to save valuable space on the panel. Most interesting information is also provided in the tooltip - provided you choose an appropriate tooltip style - that is shown when hovering over the icon.
bg: Скриване на таблото с информация да се спести ценно място на панела. Информацията се вижда и в подсказката - само трябва да поставите показалеца над иконата.

en: High clouds
bg: Висока облачност

en: High clouds (CH)
bg: Висока облачност (CH)

en: Humidity (H)
bg: Влажност (H)

en: Humidity is defined as the amount of water vapor in the air and increases the possibility of precipitation, fog and dew. While absolute humidity is the water content of air, relative humidity gives (in %) the current absolute humidity relative to the maximum for that air temperature and pressure.
bg: Влажността се определя като количеството на водните пари във въздуха и показва възможността за валежи, мъгла и роса. Докато абсолютна влажност е водното съдържание на въздуха, относителна влажност дава (в %) е текущата абсолютна относителна влажност на въздуха за тази температура и налягане.

en: If the chosen location is not in your current timezone, then it is necessary to <i>put</i> the plugin into that other timezone for the times to be shown correctly. The proper timezone will be auto-detected via the GeoNames web service, but you might want to correct it if necessary.
    Leave this field empty to use the timezone set by your system. Invalid entries will cause the use of UTC time, but that may also depend on your system.
bg: Ако избраното място не е в текущата часова зона, то тогава е необходимо в добавката да се <i>зададе</i> другата часова зона, за да се показват правилно броячите. Правилната часовата зона бъде автоматично засечена чрез Интернет услугата GeoNames, но може да се коригира, ако е необходимо.
    Оставете това поле празно, за да използвате часовата зона, определена от Вашата система. Невалидните стойности ще доведат до използването на координираното универсално време, но това може да зависи и от Вашата система.

en: Improvements by Robert G. Quayle and Robert G. Steadman applied in 1998 to earlier experiments/developments by Steadman. This model only depends on wind speed and temperature, not on relative humidity and can be used for both heat and cold stress.
bg: Подобрения от Робърт Г. Куейл и Робърт Г. Стедман, приложени през 1998 върху по-ранните експерименти/разработки на Стедман. Този модел зависи само на скоростта на вятъра и температурата, а не на относителната влажност и може да се ползва за акцентиране както на горещина, така и на студ.

en: Inches (in)
bg: Инча (in)

en: Inches of mercury (inHg)
bg: Инчове живачен стълб (inHg)

en: Inches of mercury is still widely used for barometric pressure in weather reports, refrigeration and aviation in the United States, but seldom used elsewhere. It is defined as the pressure exerted by a 1 inch circular column of mercury of 1 inch in height at 32 °F (0 °C) at the standard acceleration of gravity.
bg: Живачният инч все още е широко използван за измерване на барометричното налягане в отчетите за времето, охлаждащата техника и авиацията в САЩ, като рядко се използва другаде. Определя се като налягането, упражнено от 1 инч кръгла колона живак с височина 1 инч при 32 °F (0 °C) при стандартно ускорение на гравитацията.

en: Invented by Sir Francis Beaufort in 1805, this empirical scale on wind speed is based on people's observations of specific land or sea conditions, denoting these conditions with numbers from 0 (calm) to 12 (hurricane).
bg: Създадена от сър Франсис Бофорт през 1805г., тази емпирична скала за скоростта на вятъра е базирана на наблюденията на хората върху специфични наземни или морски състояния, и оценяването на тези състояния с числа от 0 (спокойно) до 12 (ураган).

en: Kilometers per hour (km/h)
bg: Километра в час (km/h)

en: Knots (kt)
bg: Възела (kt)

en: L_ongitude:
bg: Географска дължина:

en: Labels to d_isplay
bg: Няма етикети

en: Latitud_e:
bg: Ширина:

en: Latitude
bg: Ширина

en: Latitude specifies the north-south position of a point on the Earth's surface. If you change this value manually, you need to provide altitude and timezone manually too.
bg: Географската ширина определя позицията север-юг на точка от земната повърхност. Ако промените тази стойност ръчно, трябва да предоставите надморска височина и часова зона.

en: Li_nes:
bg: Линии:

en: Light rain
bg: Лек дъжд

en: Light rain with thunder
bg: Лек дъжд с гръмотевици

en: Lightly cloudy
bg: Лека облачност

en: Location _name:
bg: Местоположение _име:

en: Longitude
bg: Дължина

en: Longitude specifies the east-west position of a point on the Earth's surface. If you change this value manually, you need to provide altitude and timezone manually too.
bg: Географската дължина определя позицията изток-запад на точка от земната повърхност. Ако промените тази стойност ръчно, трябва да предоставите надморска височина и часова зона.

en: Low clouds
bg: Ниска облачност

en: Low clouds (CL)
bg: Ниска облачност (CL)

en: Met.no provides forecast data for up to %d days in the future. Choose how many days will be shown in the forecast tab in the summary window. On slower computers, a lower number might help against lags when opening the window. Note however that usually forecasts for more than three days in the future are unreliable at best ;-)
bg: Met.no предоставя прогнозни данни за до %d дни в бъдещето. Изберете колко дни да се показват в раздела „Прогноза“ в прозореца с описанието. За по-слаби компютри, по-малко число тук може да спести забавянето при отваряне на прозореца. Все пак имайте в предвид, че прогнозите за повече от три дни напред не могат да бъдат абсолютно точни. ;-)

en: Meter per second is <i>the</i> unit typically used by meteorologists to denote wind speeds.
bg: Метър в секунда <i>е</i> единицята, която обикновено се използва от метеоролозите за обозначаване на скоростта на вятъра.

en: Meters (m)
bg: Метра (m)

en: Meters per second (m/s)
bg: Метра в секунда (m/s)

en: Middle clouds
bg: Средно-висока облачност

en: Middle clouds (CM)
bg: Средно-висока облачност (CM)

en: Miles per hour (mph)
bg: Мили в час (mph)

en: Miles per hour is an imperial unit of speed expressing the number of statute miles covered in one hour.
bg: Мили в час е британска единица за скорост, която изразява броя изминати мили за един час.

en: Millimeters (mm)
bg: Милиметра (mm)

en: Morning
bg: Сутрин

en: Move do_wn
bg: Преместване надолу

en: Move the selected value down in the list of labels to display.
bg: Преместване на избраната стойност надолу в списъка на видимите етикети

en: Move the selected value up in the list of labels to display.
bg: Преместване на избраната стойност нагоре в списъка на видимите етикети

en: Move u_p
bg: Преместване нагоре

en: Named after the astronomer Anders Celsius who invented the original scale in 1742, the Celsius scale is an international standard unit and nowadays defined using the Kelvin scale. 0 °C is equivalent to 273.15 K and 1 °C difference in temperature is exactly the same difference as 1 K. It is defined with the melting point of water being roughly at 0 °C and its boiling point at 100 °C at one standard atmosphere (1 atm = 1013.5 hPa). Until 1948, the unit was known as <i>centigrade</i> - from Latin <i>centum</i> (100) and <i>gradus</i> (steps).
    In meteorology and everyday life the Celsius scale is very convenient for expressing temperatures because its numbers can be an easy indicator for the formation of black ice and snow.
bg: Скалата на Целзий,  кръстена на астронома Андерс Целзий, който изобретява скалата през 1742г., е международна стандартна единица и в наши дни е дефинирана от скалата на Келвин. 0 °C е еквивалентна на 273.15 K и 1 °C разлика в температурата е абсолютно същата разлика както и 1 K. Дефинирана е като точката на топене на водата е приблизително 0 °C и нейната точка на кипене е 100 °C на 1 стандартна атмосфера (1 atm = 1013.5 hPa). До 1948г. единицата е позната като <i>centigrade</i> - от латински <i>centum</i> (100) и <i>gradus</i> (стъпки).⏎
    В метеорологията и ежедневието скалата на Целзий е много удобна за изразяване на температурата, защото нейните стойности могат да бъдат лесен индикатор за формирането на поледици и сняг.

en: New moon
bg: Новолуние

en: Night
bg: Нощ

en: No Data
bg: Няма данни

en: No default icon theme? This should not happen, plugin will crash!
bg: Нямате тема за иконите по подразбиране? Това не трябва да се допуска, защото добавката ще спре да работи!

en: No icon theme!
bg: Липсва икона!

en: North
bg: Север

en: North-East
bg: Североизток

en: North-West
bg: Северозапад

en: Nowadays wind speed/velocity is measured using an anemometer (Greek <i>anemos</i>, meaning <i>wind</i>) in 10 m (33 ft) height. Anemometers usually measure either wind speed or pressure, but will provide both values as they are closely related to and can be deduced from each other.
bg: Настоящата скорост/бързина на вятъра се измерва с помощта на анемометър (На гръцки <i>anemos</i>, означава <i>вятър</i>) в 10 m (33 фута) височина. С анемометри обикновено се измерва или скоростта на вятъра или наска, но ще даде и двете стойности, тъй като те са тясно свързани и може да бъде извлечена от друга.

en: OK
bg: ОК

en: Open the user icon themes directory in your file manager, creating it if necessary.
bg: Отворете потребителската директория за темите на иконите (Home/user/.icons) във вашият файлов мениджър. Ако е необходимо, можете да я създадете.

en: Partly cloudy
bg: Разкъсана облачност

en: Please change location name to your liking and correct alltitude and timezone if they are not auto-detected correctly.
bg: Моля, променете името на местоположението според вашите предпочитания и коригирайте надморската височина и часовата зона, ако автоматичното засичане не е коректно.

en: Please set a location in the plugin settings.
bg: Моля, задайте местоположение в настройките на разширението.

en: Pound-force per square inch (psi)
bg: Паунд на квадратен инч (psi)

en: Prec_ipitations:
bg: Валежи:

en: Precipitation (R)
bg: Преваляване (R)

en: Precipitation amount
bg: Количество валежи

en: Preferences
bg: Свойства

en: Quayle-Steadman
bg: Куейл-Стедман

en: Rain
bg: Дъжд

en: Rain showers
bg: Преваляване

en: Rain with thunder
bg: Дъжд и гръмотевици

en: Re_fresh
bg: Обновяване

en: Relative humidity
bg: Относителна влажност на въздуха

en: Results
bg: Резултати

en: Scroll the current displayed value(s) out and the new value(s) in instead of simply changing them. Uncheck this option if you find the animation too distracting.
bg: Превърта текущите по стойност(и) вместо просто да ги променя. Махнете отметката от тази опция, ако намерите анимацията за твърде разсейваща.

en: Search
bg: Търсене

en: Search for a new location and auto-detect its parameters.
bg: Търси ново местоположение и намери автоматично неговите параметри.

en: Search location
bg: Търсене на местоположение

en: Searching...
bg: Търсене...

en: Select _font
bg: Избор на шрифт

en: Select a value in the list of labels to display and click this button to remove it.
bg: Изберете стойност в списъка с етикети за показване и натиснете този бутон, за да го премахнете.

en: Select font
bg: Избор на шрифт

en: Short-term forecast data unavailable.
bg: Данните за краткосточните прогнози не са достъпни.

en: Show current weather conditions
bg: Покажи състоянието на времето в момента

en: Show scroll_box
bg: Покажи таблото с информация

en: Show weather conditions and forecasts
bg: Покажи атмосферните условия и прогнози

en: Shows the forecasts in a table with the daytimes (morning, afternoon, evening, night) in columns and the days in rows.
bg: Показва прогнозите в таблица с частите на денонощието (сутрин, обед, вечер, през нощта) в колоните и на деня в редове.

en: Simple
bg: Опростен

en: Sleet
bg: Суграшица

en: Sleet showers
bg: Валеж от суграшица

en: Sleet showers with thunder
bg: Суграшица с гръмотевици

en: Sleet with thunder
bg: Суграшица с гръмотевици

en: Snow
bg: Сняг

en: Snow showers
bg: Снеговалеж

en: Snow showers with thunder
bg: Снеговалеж с гръмотевици

en: South
bg: Юг

en: South-East
bg: Югоизток

en: South-West
bg: Югозапад

en: Steadman
bg: Стедман

en: Sunny
bg: Слънчево

en: T
bg: Т

en: Temperature
bg: Температура

en: Temperature (T)
bg: Температура (Т)

en: The Canadian counterpart to the US windchill/heat index, with the wind chill being similar to the previous model but with slightly different constraints. Instead of the heat index <i>humidex</i> will be used. For wind chill to become effective, wind speeds need to be above 2.0 km/h (1.24 mph) and air temperature below or equal to 0 °C (32 °F). For humidex, air temperature needs to be at least 20.0 °C (68 °F), with a dewpoint greater than 0 °C (32 °F). If these conditions are not met, the air temperature will be shown.
bg: Канадският еквивалент на използваните в САЩ усещана температура/индекс на горещина, като усещаната температура е подобна на предишния модел, но с малки разлики в ограниченията. Вместо индекса на горещина се ползва <i>индекс на влажност</i>. За да е в ефект усещаната температура, скоростта на вятъра трябва да е над 2.0 км/ч (1.24 мили/ч) и температурата на въздуха да е равна или по-ниска от 0 °C (32 °F). За индекса на влажност, температурата на въздуха трябва да е поне 20.0 °C (68 °F), с точка на оросяване по-висока от 0 °C (32 °F). Ако тези условия не са изпълнени, ще се показва температурата на въздуха.

en: The English word <i>inch</i> comes from Latin <i>uncia</i> meaning <i>one-twelfth part</i> (in this case, one twelfth of a foot). In the past, there have been many different standards of the inch with varying sizes of measure, but the current internationally accepted value is exactly 25.4 millimeters.
bg: Английската дума <i>inch</i> идва от латинското <i>uncia</i> и означава <i>една дванадесета част</i>(в този случай - една дванадесета от един фут). В миналото е имало много различни стандарти за инча, които варират в размера на мярката, но сегашната международно приета стойност е 25.4 милиметра.

en: The Norwegian Meteorological Institute
bg: Норвежкият метерологичен институт

en: The amount of rain, drizzle, sleet, hail, snow, graupel and other forms of water falling from the sky over a specific period.
    
    The values reported by met.no are those of precipitation in the liquid state - or in other words: of rain -, so if snow is expected (but not sleet), then the amount of snow will be <i>guessed</i> by multiplying the original value by a ratio dependent on the air temperature:
    
    <tt><small>                   T &lt; -11.1 °C (12 °F) =&gt; 1:12
    -11.1 °C (12 °F) &lt; T &lt;  -4.4 °C (24 °F) =&gt; 1:10
     -4.4 °C (24 °F) &lt; T &lt;  -2.2 °C (28° F) =&gt; 1:7
     -2.2 °C (28 °F) &lt; T &lt;  -0.6 °C (31 °F) =&gt; 1:5
     -0.6 °C (31 °F) &lt; T                    =&gt; 1:3
    
    </small></tt>Example: If temperature is -5 °C (12 °F), then snow density will be low and a rain to snow ratio of 1:10 will be used for calculation. Assuming the reported value is 5 mm, then the calculated amount of snow precipitation is 50 mm.
    
    <b>Note</b>: While air temperature is an important factor in this calculation, there are other influencing factors that the plugin doesn't know about like the type of snow and ground temperature. Because of that, these rules will only lead to rough estimates and may not represent the real amount of snow.
bg: Количеството дъжд, ръмеж, лапавица, градушка, сняг, сугращина и други форми на вода падат от небето в течение на определен период от време.
    
    Стойностите, докладвани от met.no са тези на валежите в течно състояние - или с други думи от дъжд - така че ако се очаква сняг (но не лапавица) то размерът на сняг ще бъде <i>изчислен</i> чрез умножаване на първоначалната стойност със стойност, зависима от температурата на въздуха:
    
    <tt><small> T &lt; -11.1 °C (12 °F) =&gt; 1:12
    -11.1 °C (12 °F) &lt; T &lt; -4.4 °C (24 °F) =&gt; 1:10
    -4.4 °C (24 °F) &lt; T &lt; -2.2 °C (28° F) =&gt; 1:7
    -2.2 °C (28 °F) &lt; T &lt; -0.6 °C (31 °F) =&gt; 1:5
    -0.6 °C (31 °F) &lt; T =&gt; 1:3
    
    </small></tt>Пример: Ако температурата е -5 ° C (12 ° F), тогава гъстотата на снега ще е минимална и съотношението дъжд към сняг (1:10) ще бъде използвано за изчисление. Ако приемем, че отчетената стойност е 5 мм, тогава изчисленото количество на валежите от сняг ще е 50 мм.
    
    Количеството дъжд, ръмеж, лапавица, градушка, сняг, сугращина и други форми на вода падат от небето в течение на определен период от време.
    
    Стойностите, докладвани от met.no са тези на валежите в течно състояние - или с други думи от дъжд - така че ако се очаква сняг (но не лапавица) то размерът на сняг ще бъде <i>изчислен</i> чрез умножаване на първоначалната стойност със стойност, зависима от температурата на въздуха:
    
    <tt><small> T &lt; -11.1 °C (12 °F) =&gt; 1:12
    -11.1 °C (12 °F) &lt; T &lt; -4.4 °C (24 °F) =&gt; 1:10
    -4.4 °C (24 °F) &lt; T &lt; -2.2 °C (28° F) =&gt; 1:7
    -2.2 °C (28 °F) &lt; T &lt; -0.6 °C (31 °F) =&gt; 1:5
    -0.6 °C (31 °F) &lt; T =&gt; 1:3
    
    </small></tt>Пример: Ако температурата е -5 ° C (12 ° F), тогава гъстотата на снега ще е минимална и съотношението дъжд към сняг (1:10) ще бъде използвано за изчисление. Ако приемем, че отчетената стойност е 5 мм, тогава изчисленото количество на валежите от сняг ще е 50 мм.
    
    <b>Бележка</b>: Докато температурата на въздуха е важен фактор в това изчисление, има и други влияещи фактори, за които приставката не знае като: тип на снега и температура на земята. Поради това, тези правила ще доведат само до груби изчисления и не могат да представят реалния размер на снега.

en: The current Fahrenheit temperature scale is based on one proposed in 1724 by the physicist Daniel Gabriel Fahrenheit. 0 °F was the freezing point of brine on the original scale at standard atmospheric pressure, which was the lowest temperature achievable with this mixture of ice, salt and ammonium chloride. The melting point of water is at 32 °F and its boiling point at 212 °F. The Fahrenheit and Celsius scales intersect at -40 degrees. Even in cold winters, the temperatures usually do not fall into negative ranges on the Fahrenheit scale.
    With its inventor being a member of the Royal Society in London and having a high reputation, the Fahrenheit scale enjoyed great popularity in many English-speaking countries, but was replaced by the Celsius scale in most of these countries during the metrification process in the mid to late 20th century.
bg: Текущата температурна скала на Фаренхайт е базирана на предложената от физика Даниел Габриел Фаренхайт през 1724г. 0 °F била точката на замръзване но морето в оригиналната скала при стандартно атмосферно налягане, което било най - ниската постижима температура с тази комбинация от лед, сол и амониев хлорид. Точката на топене на водата е  32 °F, а точката на кипене - 212 °F. Скалите на Фаренхайт и Целзий се пресичат на -40 градуса. Дори и при студени зими температурите обикновено не падат в отрицателния обхват на скалата на Фаренхайт. Благодарение на това, че нейния създател е бил член на Кралското общество в Лондон и е имал висока репутация, скалата на Фаренхайт получава широка известност в много от Англо - говорящите страни, но е заменена от скалата на Целзий в повечето от тях по време на процеса на метрификация от средата до края на 20-ти век.

en: The foot per second (pl. feet per second) in the imperial unit system is the counterpart to the meter per second in the International System of Units.
bg: Футът в секунда(футове в секунда) в британската система единици е копие на метъра в секунда в Международната Система Единици.

en: The knot is a unit of speed equal to one international nautical mile (1.852 km) per hour, or approximately 1.151 mph, and sees worldwide use in meteorology and in maritime and air navigation. A vessel travelling at 1 knot along a meridian travels one minute of geographic latitude in one hour.
bg: Възелът е единица за скорост, равна на една международна морска миля (1.852 km) в часили приблизително 1.151 mph и вижда световно разпространено използване в метеорологията, мореплаването и въздушната навигация. Съд, който се движи с 1 възел успоредно на даден меридиан изминава 1 минута географска ширина за един час.

en: The meter is the fundamental unit of length in the International System of Units. Originally intended to be one ten-millionth of the distance from the Earth's equator to the North Pole at sea level, its definition has been periodically refined to reflect growing knowledge of metrology (the science of measurement).
bg: Метърът е основната единица за дължина в Международната Система Единици. Първоначално замислен да бъде една десетмилионна от разстоянието от екватора до северния полюс на морското равнище, определението за него периодично се прецизира за да отрази нарастващото знание за метрологията(науката за измерванията).

en: The pascal, named after mathematician, physicist and philosopher Blaise Pascal, is a SI derived unit and a measure of force per unit area, defined as one newton per square meter. One standard atmosphere (atm) is 1013.25 hPa.
bg: Единицата Паскал е кръстена на математика, физика и философа Блез Паскал, е  на производна единица на силата на натоварване на единица площ, определена като един нютон на квадратен метър. Една стандартна атмосфера (атм) е 1013.25 хектопаскала.

en: The pound per square inch is a unit of pressure based on avoirdupois units (a system of weights based on a pound of 16 ounces) and defined as the pressure resulting from a force of one pound-force applied to an area of one square inch. It is used in the United States and to varying degrees in everyday life in Canada, the United Kingdom and maybe some former British Colonies.
bg: Фунтът на крадратен инч е единица за налягане, базиран на единиците за дебелина( система от тежести, базирани на фунт от 16 унции) и дефинирани от налягането, получено от силата, която един фунт приложага върху площ от 1 квадратен инч. Използва се в САЩ и в различна степен в ежедневието в Канада и Обединеното Кралство, и може би в някои бивши британски колонии.

en: The sun never rises and sets at %s.
bg: Слънцето никога не изгрява и залязва в %s.

en: The sun never rises today.
bg: Слънцето днес не изгрява.

en: The sun never sets today.
bg: Слънцето днес не залязва.

en: The sun rises at %s and never sets.
bg: Слънцето изгрява в %s и никога не залязва.

en: The sun rises at %s and sets at %s.
bg: Слънцето изгрява в %s и залязва в %s.

en: The torr unit was named after the physicist and mathematician Evangelista Torricelli who discovered the principle of the barometer in 1644 and demonstrated the first mercury barometer to the general public. A pressure of 1 torr is approximately equal to one millimeter of mercury, and one standard atmosphere (atm) equals 760 Torr.
bg: Измервателната единица Torr е кръстена на физика и математик Евангелиста Торичели (Evangelista Torricelli), който открива принципа на барометъра пред 1644г. и демонстрира първия живачен барометър към широката общественост. Налягането от 1 Torr е приблизително равно на 1мм живак, а една стандартна атмосфера (atm) е равно на 760 Torr.

en: The weight of the air that makes up the atmosphere exerts a pressure on the surface of the Earth, which is known as atmospheric pressure. To make it easier to compare the value to other values for locations with different altitudes, atmospheric pressure is adjusted to the equivalent sea-level pressure and called barometric pressure. Rising barometric pressures generally indicate an improvement in weather conditions, while falling pressures mean deterioration.
bg: Теглото на въздуха, който изгражда атмосферата, оказва натиск върху повърхността на Земята, и това е познато като атмосферно налягане. За да бъде по-лесно сравнението на стойността му с други стойности за други местоположения с различна надморска височина, атмосферното налягане се приравнява към съответното налягане на морското равнище и се нарича барометрично налягане. Повишаването на барометричното налягане като цяло означава подобряване на времето, а понижаването – влошаване.

en: There may be problems with some themes that cause the scrollbox text to be hardly readable. If this is the case or you simply want it to appear in another color, then you can change it using this button. Middle-click on the button to unset the scrollbox text color.
bg: Може да има проблеми с някои теми, които предизвикват текста в таблото с информация да бъде трудно разбираем. Ако това е така, или просто искате да се появи в друг цвят, след това можете да го промените чрез този бутон. Средния бутон на мишката върху бутона, за да премахнете оцветяването на текста в таблото с информация.

en: These are the values that will be shown in the scrollbox. Select a single value here and click the appropriate button to remove it or move it up and down in the list.
bg: Това са стойностите, които ще бъдат показани в таблото с информация. Изберете една стойност и щракнете върху съответния бутон, за да я премахнете или да я придвижите нагоре и надолу в списъка.

en: Third quarter
bg: Трета четвърт

en: This gives the cardinal direction (North, East, South, West) the wind is coming from.
bg: Това показва основната посока (Север, Изток, Юг, Запад), от където духа вятъра.

en: This gives the direction the wind is coming from in azimuth degrees (North = 0°, East = 90°, South = 180° and West = 270°).
bg: Това показва посоката, от където духа вятъра в градуси (Север = 0°, Изток = 90°, Юг = 180° и Запад = 270°).

en: This gives the low-level cloud cover in percent. According to WMO definition, low-level clouds can be found at altitudes below 4,000 m (13,000 ft), or 5,000 m (16,000 ft) at the equator, though their basis often lie below 2,000 m (6,500 ft). They are mainly composed of water droplets or ice particles and snow, when temperatures are cold enough.
bg: Това представя облачната покривка на ниско ниво в проценти. Според дефиницията на СМО, облаци на ниско ниво могат да бъдат открити в надморска височина под 4 000 м (13 000 фута), или 5 000 м (16 000 фута) на екватора, въпреки че тяхната основа често лежи под 2 000m (6 500 фута). Те се състоят главно от водни капчици или ледени частици и сняг, когато температурите са достатъчно студени.

en: This is the model used by the Australian Bureau of Meteorology, especially adapted for the climate of this continent. Possibly used in Central Europe and parts of other continents too, but then windchill and similar values had never gained that much popularity there as in the US or Canada, so information about its usage is scarce or uncertain. It depends on air temperature, wind speed and humidity and can be used for lower and higher temperatures alike.
bg: Това е моделът, ползван от австралийското метеорологично бюро, и е специално адаптиран за климата на този континент. Най-вероятно се ползва и в централна Европа и в части от други континенти, но по това време усещаната температура и други подобни стойности не са били толкова популярни, колкото в САЩ и Канада, така че информацията за ползването им е непълна и неточна. Зависи от температурата на въздуха, скоростта на вятъра и влажността и може да се ползва както за по-ниски, така и за по-високи температури.

en: This is the temperature to which air must be cooled to reach 100% relative humidity, given no change in water content. Reaching the dew point halts the cooling process, as condensation occurs which releases heat into the air. A high dew point increases the possibility of rain and severe thunderstorms. The dew point allows the prediction of dew, frost, fog and minimum overnight temperature, and has influence on the comfort level one experiences.
    
    <b>Note:</b> This is a calculated value not provided by met.no.
bg: Това е температурата, до която трябва да се охлади въздуха, за да достигне 100% относителна влажност, като не се променя съдържанието на вода. Достигането на точката на оросяване спира процеса на охлаждане, тъй като се осъществява конденз, който освобождава топлина във въздуха. Високата точка на оросяване повишава възможността за дъжд и сериозни гръмотевични бури. Точката на оросяване позволява да се предвиди роса, слана, мъгла и минималните температури за денонощието, както и влияе върху нивото на спокойствие на хората.
    
    <b>Забележка:</b> Това е изчислена стойност, която не се осигурява от met.no.

en: This reports the high-level cloud cover in percent. According to WMO definition, high-level clouds can be found in altitudes of 8,000 to 15,000 m (26,000 to 49,000 ft), or 10,000 m-18,000 m (33,000-59,000 ft) at the equator, where temperatures are so low that they are mainly composed of ice crystals. While typically thin and white in appearance, they can be seen in a magnificent array of colors when the sun is low on the horizon.
bg: Тази функция съобщава за облачното покритие на високо равнище в проценти. Според дефиницията на СМО, облаци от високо ниво могат да бъдат открити във височини от 8 000 до 15 000 м. (26 000 до 49 000 фута), или 10 000-18 000 м. (33 000-59 000 фута) на екватора, където температурите са толкова ниски, че те са съставени основно от ледени кристали. Докато обикновено тънки и бели на външен вид, те могат да се видят в прекрасна гама от цветове, когато слънцето е ниско на хоризонта.

en: This specifies the mid-level cloud cover in percent. According to WMO definition, mid-level clouds form in heights of 4,000-8,000 m (13,000-26,000 ft), or 5,000-10,000 m (16,000-33,000 ft) at the equator. Like their low-level cousins, they are principally composed of water droplets. When temperatures get low enough, ice particles can replace the droplets.
bg: Това определя облачното покритие на средно ниво в проценти. Според дефиницията на СМО, облаци на средно ниво се формират във височина на 4 000-8 000 м. (13 000-26 000 фута), или 5 000-10 000 м. (16 000-33 000 фута) на екватора. Подобно на своите братовчеди на ниско ниво, те са основно съставени от водни капчици. Когато температурите станат достатъчно ниски, ледени частици могат да заменят капчиците.

en: Thunder showers
bg: Валеж с гръмотевици

en: Thundersnow
bg: Снежна буря

en: Today
bg: Днес

en: Tomorrow
bg: Утре

en: Torr (mmHg)
bg: Тор (mmHg)

en: Unable to open the following url: %s
bg: Не може да бъде отворен следният адрес: %s

en: Unnamed place
bg: Място без име

en: Unset
bg: Незададено

en: Use only a single _panel row
bg: Да се използва само един ред в панела

en: Used in North America, wind chill will be reported for low temperatures and heat index for higher ones. At night, heat index will be replaced by the Summer Simmer Index. For wind chill, wind speeds need to be above 3.0 mph (4.828 km/h) and air temperature below 50.0 °F (10.0 °C). For heat index, air temperature needs to be above 80 °F (26.7 °C) - or above 71.6 °F (22 °C) at night - and relative humidity at least 40%. If these conditions are not met, the air temperature will be shown.
bg: Използвана в Северна Америка, усещаната температура се отнася за по-ниски температури, а индекса на горещината – за по-високи. През нощта, индекса на горещината се заменя с индекса „Лятно кипене“ (Summer Simmer). За усещаната температура, скоростта на вятъра трябва да е над 4.828 км/ч (3.0 мили/ч) и температурата на въздуха да е под 10.0 °C (50.0 °F). За индекса на горещина, температурата на въздуха трябва да е над 26.7 °C (80 °F) – или над 22 °C (71.6 °F) през нощта – и относителната влажност поне 40%. Ако тези условия не са изпълнени, ще се показва температурата на въздуха.

en: Verbose
bg: Текстов

en: W
bg: В

en: Waning crescent
bg: Намаляващ полумесец

en: Waning gibbous
bg: Намаляваща полупълна

en: Waxing crescent
bg: Нарастващ полумесец

en: Waxing gibbous
bg: Нарастваща полупълна

en: Weather Report
bg: Метеорологични сведения

en: Weather Update
bg: Актуализация на времето

en: West
bg: Запад

en: Wikipedia
bg: Уикипедия

en: Wind direction (WD)
bg: Посока на вятъра (WD)

en: Wind direction in degrees (WD)
bg: Посока на вятъра в градуси (WD)

en: Wind speed (WS)
bg: Скорост на вятъра (WS)

en: Wind speed - Beaufort scale (WB)
bg: Скорост на вятъра - по скалата на Бофорт (WB)

en: Wind speeds in TV or in the news are often provided in km/h.
bg: Скоростта на вятъра по телевизията или в новините често се предоставя в km/h.

en: Windchill/Heat index
bg: Усещана температура/Индекс на горещина

en: Windchill/Humidex
bg: Усещана температура/Индекс на влажност

en: _Appearance
bg: Външен вид

en: _Close
bg: Затваряне

en: _Details
bg: Подробности

en: _Forecast
bg: Прогноза

en: _Forecast layout:
bg: Подредба на прогнозата:

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Icon theme:
bg: Тема за икона:

en: _Location
bg: Местоположение

en: _Number of forecast days:
bg: Брой на дните в прогнозата:

en: _Remove
bg: Премахни

en: _Round values
bg: Закръгляване на стойностите

en: _Scrollbox
bg: Табло с информация

en: _Temperature:
bg: Температура:

en: _Timezone:
bg: Часова зона:

en: _Tooltip style:
bg: Тип на посказката:

en: _Units
bg: Единици

en: _Wind speed:
bg: Скорост на вятъра:

en: feet
bg: Футове

en: getting %s
bg: получаване %s

en: meters
bg: метри

en: unknown
bg: неизвестен
