xfdesktop - en to bg translation catalogue (250 entries)

en:     Desktop File Icons:  %s
bg: Файлове с икони за Работния плот:  %s

en:     Desktop Icons:       %s
bg: Икони на Работния плот: %s

en:     Desktop Menu:        %s
bg: Меню на Работния плот:  %s

en: %.*s (copy %u)%s
bg: %.*s (копиране %u)%s

en: %A at %X
bg: %A в %X

en: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
bg: %s
    Размер: %s
    Последна промяна: %s

en: %x at %X
bg: %x в %X

en: (not mounted)
bg: (не е монтирано)

en: (unknown)
bg: (неизвестно)

en: <b>%s</b>
    Type: %s
    Size: %s
bg: <b>%s</b>
    Тип: %s
    Размер: %s

en: <b>Appearance</b>
bg: <b>Външен вид</b>

en: <b>Default Icons</b>
bg: <b>Икони по подразбиране</b>

en: <b>Desktop Menu</b>
bg: <b>Десктоп меню</b>

en: <b>Window List Menu</b>
bg: <b>Списък с прозорци</b>

en: <b>Workspace %d</b>
bg: <b>Работно място %d</b>

en: A normal file with the same name already exists. Please delete or rename it.
bg: Нормален файл със същото име вече съществува. Моля, изтрийте или го преименувате.

en: Advance to the next wallpaper on the current workspace
bg: Преминаване към следващият тапет на текущото работно място

en: Amount of time before a different background is selected.
bg: Забавяне, преди да бъде избран друг фон.

en: Apply
bg: Прилагане

en: Apply to all _workspaces
bg: Приложи за всички работни места

en: Arrange Desktop _Icons
bg: Подреждане на иконите върху Работния плот

en: Arrange icons
bg: Подреждане на иконите

en: Automatically arrange all the icons on the desktop
bg: Автоматично подреждане на иконите върху десктопа

en: Automatically select a different background from the current directory.
bg: Автоматично избиране на друг фон от текущата директория.

en: B_utton:
bg: Бутон:

en: Bottom Left Horizontal
bg: Отдолу Вляво Хоризонтално

en: Bottom Left Vertical
bg: Отдолу Вляво Вертикално

en: Bottom Right Horizontal
bg: Отдолу Вдясно Хоризонтално

en: Bottom Right Vertical
bg: Отдолу Вдясно Вертикално

en: Build options:
bg: Опции за изграждане:

en: Built with GTK+ %d.%d.%d, linked with GTK+ %d.%d.%d.
bg: Създаден с GTK+ %d.%d.%d, свързан с GTK+ %d.%d.%d.

en: C_olor:
bg: Цвят:

en: Cause xfdesktop to quit
bg: Причина за изключване на xfdesktop

en: Centered
bg: Центрирано

en: Change the _background
bg: Смяна на фона

en: Choose the folder to select wallpapers from.
bg: Изберете папката с изображения.

en: Copy _Here
bg: Копиране тук

en: Could not create a new document from the template
bg: Не може да се създаде нов документ от шаблон

en: Could not create a new file
bg: Не може да се създаде нов файл

en: Could not create the desktop folder "%s"
bg: Неуспешно създаване на директория "%s" на работния плот

en: Could not empty the trash
bg: Не може да бъде изпразнено кошчето

en: Create Document Error
bg: Грешка при създаване на документ

en: Create File Error
bg: Грешка при създаване на файл

en: Create _Document
bg: Създаване на документ

en: Create _Folder...
bg: Създаване на _папка...

en: Create _Launcher...
bg: Създаване на _стартер...

en: Create _URL Link...
bg: Създаване на _интернет връзка...

en: Cu_t
bg: _Отрязване

en: Delete Error
bg: Грешка при изтриване

en: Desktop
bg: Работен плот

en: Desktop Folder Error
bg: Грешка в десктоп директория

en: Desktop Settings
bg: Настройки на Работния плот

en: Desktop _Settings...
bg: Настройки на Работния плот...

en: Disable debug messages
bg: Забрани съобщения за грешки

en: Disks and Drives
bg: Дискове и устройства

en: Display version information
bg: Покажи сведения за изданието

en: Do not wait for a window manager on startup
bg: Не чакайте мениджъра на прозорците да стартира

en: Do you really want to remove workspace %d?
    Note: You are currently on workspace %d.
bg: Наистина ли искате да премахнете работно място %d?
    Забележка: В момента Вие сте на работно място %d.

en: Do you really want to remove workspace '%s'?
    Note: You are currently on workspace '%s'.
bg: Наистина ли искате да премахнете работно място '%s'?
    Забележка: В момента Вие сте на работно място '%s'.

en: E_ject Volume
bg: Изваждане на устройството

en: Eject Failed
bg: Изваждането е неуспешно

en: Eject Finished
bg: Изваждането приключи

en: Ejecting device
bg: Изваждане на устройството

en: Enable "Delete" option in file context menu
bg: Активиране на опцията "Изтриване" в контекстното меню на файла

en: Enable debug messages
bg: Разреши съобщения за грешки

en: Error
bg: Грешка

en: Failed to eject "%s"
bg: Неуспешно изваждане на "%s"

en: Failed to load the desktop folder
bg: Проблем при зареждането на десктоп папка

en: Failed to mount "%s"
bg: Неуспешно монтиране на "%s"

en: Failed to parse arguments: %s
bg: Грешка при анализ на аргументите: %s

en: Failed to run "%s"
bg: Неуспешно изпълнение на "%s"

en: File Properties Error
bg: Грешка в свойствата на файл

en: File System
bg: Файлова система

en: File/launcher icons
bg: Икони на файл/стартери

en: Home
bg: Домашна папка

en: Horizontal gradient
bg: Хоризонтален градиент

en: Icon _size:
bg: Размер на икона:

en: Icon _type:
bg: Вид на икона:

en: Icons _orientation:
bg: Разположение на иконите:

en: Image files
bg: Файлове с изображения

en: Image selection is unavailable while the image style is set to None.
bg: Избраното изображение не е достъпно, докато е зададен стил на показване Нищо.

en: Include applications menu on _desktop right click
bg: Включи меню с програмите при кликване с десен бутон върху работния плот

en: Launch Error
bg: Грешка при стартиране

en: Left
bg: Ляво

en: Load Error
bg: Грешка при зареждане

en: Middle
bg: Средно

en: Minimized application icons
bg: Икони на минимизирани програми

en: Mo_difier:
bg: Модификатор:

en: Mo_ve to Trash
bg: Преместване в Кошчето

en: Modi_fier:
bg: Модификатор:

en: Mount Failed
bg: Монтирането е неуспешно

en: Move this dialog to the display and workspace you want to edit the settings for.
bg: Преместете този диалог на работното място, на което искате да промените настройките.

en: Move this dialog to the display you want to edit the settings for.
bg: Преместете този диалог на екрана, на който искате да промените настройките.

en: Move this dialog to the workspace you want to edit the settings for.
bg: Преместете този диалог на работното място, чиито настройки искате да редактирате.

en: Name: %s
    Type: %s
    Mounted at: %s
    Size: %s
    Free Space: %s
bg: Име: %s
    Тип: %s
    Монтирано в: %s
    Размер: %s
    Свободно място: %s

en: Name: %s
    Type: %s
    Size: %s
    Last modified: %s
bg: Име: %s
    Тип: %s
    Размер: %s
    Последна промяна: %s

en: Network Shares
bg: Споделени в мрежата

en: No templates installed
bg: Няма инсталирани шаблони

en: None
bg: Нищо

en: None of the icons selected support being renamed.
bg: Нито една от избраните икони не може да бъде преименувана.

en: Open With
bg: Отваряне с

en: Open With "%s"
bg: Отваряне с "%s"

en: Open With Other _Application...
bg: Отваряне с друга _програма...

en: Other Devices
bg: Други устройства

en: P_roperties...
bg: _Свойства...

en: Paste Into Folder
bg: Поставяне в Папка

en: Please report bugs to <%s>.
bg: Докладвайте за грешки на <%s>.

en: Pop up the menu (at the current mouse position)
bg: Покажи изскачащо меню (в текущата позиция на мишката)

en: Pop up the window list (at the current mouse position)
bg: Покажи списъка с прозорци (в текущата позиция на мишката)

en: Quit
bg: Изход

en: Randomly selects another image from the same directory when the wallpaper is to cycle.
bg: Произволен избор на друго изображение от същата директория при смяна на картината.

en: Reload all settings
bg: Презареждане на всички настройки

en: Removable Devices
bg: Преносими устройства

en: Removable Volume
bg: Сменяемо устройство

en: Remove
bg: Премахване

en: Remove Workspace %d
bg: Премахване на Работно място %d

en: Remove Workspace '%s'
bg: Премахване на работно място '%s'

en: Rename Error
bg: Грешка при преименуване

en: Right
bg: Дясно

en: Scaled
bg: Мащабирано

en: Select First Color
bg: Избери първи цвят

en: Select Second Color
bg: Избери втори цвят

en: Select a Directory
bg: Избор на Директория

en: Select this option to display preview-able files on the desktop as automatically generated thumbnail icons.
bg: Изберете тази опция, за да се покажат определени файлове на работния плот, като автоматично генерирани миниатюри.

en: Set _Default Application...
bg: Задаване на програма по подразбиране...

en: Set desktop background and menu and icon behavior
bg: Задаване на фон, менюта и поведение на иконите

en: Settings manager socket
bg: Гнездо за управление на настройките

en: Sh_ow application icons in menu
bg: Показване на иконите на програмите в менюто

en: Show _application icons in menu
bg: Показване на иконите на програмите в менюто

en: Show _window list menu on desktop middle click
bg: Показване на меню със списък на прозорците при кликване със среден бутон върху работния плот

en: Show a_dd and remove workspace options in list
bg: Покажи опция за добавяне и премахване на работни места в списъка

en: Show hidden files on the desktop
bg: Показване на скритите файлове на Работния плот

en: Show icon tooltips. Size:
bg: Предварителен преглед на изображение. Размер на икона:

en: Show icons on primary display
bg: Покажи икони на главния дисплей

en: Show s_ticky windows only in active workspace
bg: Показвай прилепени прозорци само в активното работно място

en: Show t_humbnails
bg: Показване на миниатюри

en: Show workspace _names in list
bg: Показване на списък с имената на работните места

en: Single _click to activate items
bg: Единично кликване за активиране на елемент

en: Size of the tooltip preview image.
bg: Размер на изображението при предварителен преглед.

en: Solid color
bg: Плътен цвят

en: Spanning Screens
bg: Обхващащи екрани

en: Spanning screens
bg: Разпростиращи се екрани

en: Specifies the "right" or "bottom" color of the gradient.
bg: Задайте "десния" или "долния" цвят на преливката.

en: Specifies the solid color, or the "left" or "top" color of the gradient.
bg: Задава плътният цвят или "левия", или "горния" цвят на преливката.

en: Specify how often the background will change.
bg: Задайте, колко често да се сменя фона.

en: Specify how the image will be resized to fit the screen.
bg: Задайте, как изображенията да бъдат оразмерени на екрана.

en: Specify the style of the color drawn behind the backdrop image.
bg: Задайте стила на цвета на фона зад изображението.

en: St_yle:
bg: Стил:

en: Stretched
bg: Разтегнато

en: The Xfce development team. All rights reserved.
bg: Екипът за разработка на Xfce. Всички права запазени.

en: The application chooser could not be opened
bg: Изборът на програми не може да стартира

en: The device "%s" has been safely removed from the system.
bg: Устройството "%s" беше премахнато безопасно от системата.

en: The device "%s" is being ejected. This may take some time
bg: Устройството "%s" се изважда. Това може да отнеме известно време

en: The device "%s" is being unmounted by the system. Please do not remove the media or disconnect the drive
bg: Устройството "%s" се демонтира от системата. Моля, не го премахвайте или изключвайте

en: The file could not be opened
bg: Файлът не може да бъде отворен

en: The file could not be renamed
bg: Файлът не може да бъде преименуван

en: The file properties dialog could not be opened
bg: Не може да се отвори диалога за свойствата на файла

en: The file transfer could not be performed
bg: Пренасянето на файлове не може да бъде изпълнено

en: The files could not be renamed
bg: Файловете не могат да бъдат преименувани

en: The folder could not be opened
bg: Папката не може да бъде отворена

en: The requested operation could not be completed
bg: Заявената операция не може да бъде завършена

en: The selected files could not be deleted
bg: Избраните файлове не могат да бъдат изтрити

en: The selected files could not be moved to the trash
bg: Избраните файлове не могат да бъдат преместени в кошчето

en: There is data that needs to be written to the device "%s" before it can be removed. Please do not remove the media or disconnect the drive
bg: Има данни,  които трябва да бъдат записани в устройство  "%s", преди то да бъде отстранено. Моля, не го премахвайте или изключвайте

en: This feature requires a file manager service to be present (such as the one supplied by Thunar).
bg: Тази функция изисква присъствието на файлов мениджър (като тази, предоставена от Thunar).

en: This feature requires a trash service to be present (such as the one supplied by Thunar).
bg: Тази функция изисква да присъства trash service (като тази, предоставена от Thunar).

en: This is %s version %s, running on Xfce %s.
bg: Това е %s версия %s, работеща на Xfce %s.

en: This will reorder all desktop items and place them on different screen positions.
    Are you sure?
bg: Това ще пренареди всички елементи на работния плот и ще ги постави на различни позиции на екрана.
    Сигурни ли сте?

en: Tiled
bg: На плочки

en: Today at %X
bg: Днес в %X

en: Top Left Horizontal
bg: Отгоре Вляво Хоризонтално

en: Top Left Vertical
bg: Отгоре Вляво Вертикално

en: Top Right Horizontal
bg: Отгоре Вдясно Хоризонтално

en: Top Right Vertical
bg: Отгоре Вдясно Вертикално

en: Transfer Error
bg: Грешка при пренасяне

en: Transparent
bg: Прозрачност

en: Trash
bg: Кошче

en: Trash Error
bg: Грешка в Кошчето

en: Trash contains %d items
bg: В кошчето има %d елемента

en: Trash contains one item
bg: В кошчето има един елемент

en: Trash is empty
bg: Кошчето е празно

en: Type '%s --help' for usage.
bg: Въведете '%s --help' за показване на потребителското ръководство.

en: Unable to contact settings server
bg: Не може да се свърже със сървъра за настройки

en: Unable to launch "%s":
bg: Неуспешно изпълнение на "%s":

en: Unable to launch "exo-desktop-item-edit", which is required to create and edit launchers and links on the desktop.
bg: Неуспешно изпълнение на "exo-desktop-item-edit", който е необходим за създаване и редактиране на стартери и връзките на работния плот.

en: Unknown
bg: Неизвестен

en: Unmount Finished
bg: Демонтирането приключи

en: Unmounting device
bg: Демонтиране на устройството

en: Untitled document
bg: Неозаглавен документ

en: Use _submenus for the windows in each workspace
bg: Използвай подменюта за прозорците във всяко работно място

en: Use custom _font size:
bg: Използване на потребителски размер на шрифта:

en: Version information
bg: Сведения за изданието

en: Vertical gradient
bg: Вертикален градиент

en: Wallpaper for %s
bg: Изображение за %s

en: Wallpaper for %s on Monitor %d
bg: Изображение за фон %s на Монитор %d

en: Wallpaper for %s on Monitor %d (%s)
bg: Изображение за фон %s на Монитор %d (%s)

en: Wallpaper for Monitor %d
bg: Изображение за Екран %d

en: Wallpaper for Monitor %d (%s)
bg: Изображение за Екран %d (%s)

en: Wallpaper for my desktop
bg: Изображение за моят работен плот

en: Window List
bg: Списък с прозорци

en: Would you like to arrange all existing
    icons according to the selected orientation?
bg: Искате ли да подредите всички съществуващи
    икони според избраната ориентация?

en: Writing data to device
bg: Записване на данните в устройството

en: Yesterday at %X
bg: Вчера в %X

en: Zoomed
bg: Увеличено

en: _Add Workspace
bg: _Добавяне на работно място

en: _Applications
bg: _Програми

en: _Background
bg: Фон на работния плот

en: _Button:
bg: Бутон:

en: _Cancel
bg: _Отказ

en: _Close
bg: _Затваряне

en: _Copy
bg: _Копиране

en: _Delete
bg: _Изтриване

en: _Disconnect Volume
bg: _Демонтиране на устройството

en: _Edit Launcher
bg: _Редактиране на стартер

en: _Edit desktop menu
bg: Редактиране на менюто на работния плот

en: _Empty File
bg: _Празен файл

en: _Empty Trash
bg: Изпразване на Кошчето

en: _Execute
bg: _Изпълнение

en: _Folder:
bg: Папка:

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Icons
bg: Икони

en: _Link Here
bg: Връзка тук

en: _Lock Volume
bg: _Заключване на устройството

en: _Menus
bg: Менюта

en: _Mount Volume
bg: _Монтиране на устройството

en: _Move Here
bg: Преместване тук

en: _Next Background
bg: _Следващ фон

en: _OK
bg: _ОК

en: _Open
bg: _Отваряне

en: _Open With "%s"
bg: _Отваряне с "%s"

en: _Open all
bg: _Отваряне на всички

en: _Open in New Window
bg: _Отваряне в нов прозорец

en: _Paste
bg: _Поставяне

en: _Random Order
bg: Произволен ред

en: _Remove Workspace %d
bg: _Премахване на работно място %d

en: _Remove Workspace '%s'
bg: _Премахване на работно място '%s'

en: _Rename...
bg: _Преименуване...

en: _Safely Remove Volume
bg: _Безопасно премахване на устройството

en: _Stop the Multi-Disk Drive
bg: _Спиране на мулти-дисковото устройство

en: _Unmount Volume
bg: _Демонтиране на устройството

en: _Window Actions
bg: Действия с прозорец

en: at start up
bg: при стартиране

en: chronologically
bg: в хронологичен ред

en: disabled
bg: изключено

en: enabled
bg: включено

en: every day
bg: всеки ден

en: every hour
bg: всеки час

en: in hours:
bg: в часове:

en: in minutes:
bg: в минути:

en: in seconds:
bg: в секунди:
