Xfwm4 - en to bg translation catalogue (178 entries)

en: %s (on %s)
bg: %s (на %s)

en: %s: %s
    Try %s --help to see a full list of available command line options.
bg: %s: %s
    Опитайте с %s --help , за да видите пълния списък с възможните параметри за командния ред.

en: %s: GtkMenu failed to grab the pointer
bg: %s: GtkMenu не не успя да прихване показалеца

en: <b>Button layout</b>
bg: <b>Разположение на бутоните</b>

en: <b>Double click _action</b>
bg: <b>Действие при двойно кликване</b>

en: <b>Focus model</b>
bg: <b>Режим на фокусиране</b>

en: <b>Hide content of windows</b>
bg: <b>Скриване на съдържанието на прозорците</b>

en: <b>New window focus</b>
bg: <b>Фокусиране на нов прозорец</b>

en: <b>Raise on click</b>
bg: <b>Повдигане при кликване</b>

en: <b>Raise on focus</b>
bg: <b>Повдигане при фокусиране</b>

en: <b>The_me</b>
bg: <b>Тема</b>

en: <b>Title _alignment</b>
bg: <b>Разположение на заглавието</b>

en: <b>Title fon_t</b>
bg: <b>Шрифт на заглавието</b>

en: <b>Windows snapping</b>
bg: <b>Прилепваване на прозорци</b>

en: <b>Wrap workspaces when reaching the screen edge</b>
bg: <b>Опаковане на работните места при достигане края на екрана</b>

en: <i>Large</i>
bg: <i>Голям</i>

en: <i>Long</i>
bg: <i>Дълго</i>

en: <i>Opaque</i>
bg: <i>Непрозрачно</i>

en: <i>Short</i>
bg: <i>Късо</i>

en: <i>Small</i>
bg: <i>Малко</i>

en: <i>Transparent</i>
bg: <i>Прозрачно</i>

en: <i>Wide</i>
bg: <i>Широко</i>

en: Action
bg: Действие

en: Activate foc_us stealing prevention
bg: Активиране на предотвратяването на отнемането на фокуса

en: Active
bg: Активен

en: Ad_vanced
bg: Разширени

en: Always _Below Other Windows
bg: Винаги под другите прозорци

en: Always on _Top
bg: Винаги отгоре

en: Always on _Visible Workspace
bg: Винаги на видимото работно място

en: Always on top
bg: Винаги отгоре

en: At the c_enter of the screen
bg: В центъра на екрана

en: Automatically _raise windows when they receive focus
bg: Автоматично издигане на прозореца на преден план, когато е поставен на фокус

en: Automatically _tile windows when moving toward the screen edge
bg: Автоматично показване на прозорците във вид на плочки, когато се преместват към края на екрана

en: Automatically give focus to _newly created windows
bg: Автоматично прехвърляне на фокуса към новосъздадени прозорци

en: By default, place windows:
bg: По подразбиране, разполагане на прозорците:

en: C_ompositor
bg: Композитор

en: C_ycling
bg: Превключване на прозорците

en: Cannot spawn helper-dialog: %s
bg: Не може да се покаже помощен диалог: %s

en: Center
bg: Център

en: Click and drag the buttons to change the layout
bg: Кликване върху бутоните и влачене за промяна на подредбата

en: Click to foc_us
bg: Фокусиране при кликване

en: Close
bg: Затваряне

en: Configure layout, names and margins
bg: Настройване на поведението, имената и отстъпите

en: Configure window behavior and shortcuts
bg: Настройка на поведението на прозорците и клавишните съчетания

en: Context _Help
bg: Контекстна помощ

en: Could not create the settings dialog.
bg: Не може да бъде създаден диалог за настройки.

en: Cycle _through minimized windows in most recently used order
bg: Превъртане през минимизираните прозорци в последно използваната подредба

en: Cycle _through windows on all workspaces
bg: Превключване между прозорците на всички работни места

en: Cycle through windows in a _list
bg: Превъртане на прозорците в списъка

en: Define shortcuts to perform _window manager actions:
bg: Задаване на клавишни съчетания за действията на управлението на прозорците

en: Delay _before raising focused window:
bg: Забавяне, преди издигане на фокусирания прозорец на преден план:

en: Destroy
bg: Унищожаване

en: Dis_tance:
bg: Разстояние:

en: Display _fullscreen overlay windows directly
bg: Показване на всички прозорци наведнъж на цял екран

en: Do _nothing
bg: Не прави нищо

en: Enable debug logging
bg: Активиране регистрирането на грешки

en: Error reading data from child process: %s
bg: Грешка при прочитане на данните от дъщерен процес: %s

en: Failed to initialize xfconf. Reason: %s
bg: Не може да бъде инициализирана xfconf. Причина: %s

en: Fill window
bg: Изпълване на прозорец

en: Fine-tune window behaviour and effects
bg: Разширени настройки за поведението на прозорците и ефектите

en: Focus follows _mouse
bg: Фокусът следва мишката

en: Hidden
bg: Скрит

en: Hide frame of windows when ma_ximized
bg: Скриване на рамките на прозорците, когато са максимизирани

en: Hide title of windows when maximized
bg: Скриване заглавието на прозорците, когато са максимизирани

en: Hide window
bg: Скриване на прозорец

en: Honor _standard ICCCM focus hint
bg: Поведение при прехвърлянето на фокуса по стандарта ICCCM

en: Keep urgent windows _blinking repeatedly
bg: Непрекъснато мигане на спешните прозорци

en: Key used to _grab and move windows:
bg: Клавиш, използван за хващане и преместване на прозорец:

en: Layout
bg: Разположение

en: Leave _Fullscreen
bg: Изход от цял екран

en: Left
bg: Ляво

en: Ma_ximize
bg: Максимизиране

en: Margins are areas on the edges of the screen where no window will be placed
bg: Полетата са области, по краищата на екрана, където не могат да бъдат поставени прозорци

en: Maximize
bg: Максимизиране

en: Maximize window
bg: Максимизиране на прозорец

en: Menu
bg: Меню

en: Mi_nimize
bg: Минимизиране

en: Minimize
bg: Минимизиране

en: Minimize _Other Windows
bg: Минимизиране на _другите прозорци

en: Move to Another Monitor
bg: Преместване на друг монитор

en: Move to Another _Workspace
bg: Премести на друго работно място

en: Names
bg: Имена

en: None
bg: Няма

en: Nothing
bg: Нищо

en: Notify of _urgency by making window's decoration blink
bg: Мигане на рамката на прозорците при спешни уведомления

en: Opaci_ty of window decorations:
bg: Непрозрачност на декорацията на прозорците:

en: Opacity of _inactive windows:
bg: Непрозрачност на неактивните прозорци:

en: Opacity of popup wi_ndows:
bg: Непрозрачност на изскачащите прозорци:

en: Opacity of windows during _move:
bg: Непрозрачност на прозорците при преместване:

en: Opacity of windows during resi_ze:
bg: Непрозрачност на прозорците при преоразмеряване:

en: Print version information and exit
bg: Показване на информацията за версията и изход

en: Raise window when clicking _inside application window
bg: Повдигане на прозореца при кликване върху програма в него

en: Replace the existing window manager
bg: Замяна на съществуващият мениджър на прозорци

en: Reset to Defaults
bg: Възстановяване на настройките по подразбиране

en: Restart
bg: Рестартиране

en: Right
bg: Дясно

en: Roll Window Down
bg: Завърти прозореца надолу

en: Roll Window Up
bg: Завърти прозореца нагоре

en: SOCKET ID
bg: Гнездо ID

en: S_how
bg: Показване

en: S_kip windows that have "skip pager"
    or "skip taskbar" properties set
bg: Пропускане на прозорците, които имат зададено свойство
    „пропускане на превключвателя на работните места“ или
    „пропускане на лентата на задачите“ в настройките

en: Session manager socket
bg: Гнездо на управлението на сесиите

en: Set the compositor mode
bg: Преминаване в режим на композиране

en: Set the vblank mode
bg: Задаване на режима vblank

en: Settings manager socket
bg: Гнездо на управлението на настройките

en: Shade
bg: Сянка

en: Shade window
bg: Сянка в заглавието на прозорец

en: Shortcut
bg: Съчетание от клавиши

en: Show shadows under _dock windows
bg: Показване на сенки под прилепените прозорци

en: Show shadows under _regular windows
bg: Показване на сенки под нормалните прозорци

en: Show shadows under pop_up windows
bg: Показване на сенки под изскачащите прозорци

en: Show windows preview in place of icons when cycling
bg: Покажи преглед на прозорците на мястото на иконите при циклично превъртане

en: Stick
bg: Прилепване

en: Switch to win_dow's workspace
bg: Превключване на прозорците на работното място

en: The action to perform when the title-bar is double-clicked
bg: Действия, които да се изпълняват при двойно кликване върху заглавието

en: The window title cannot be removed
bg: Не може да бъде премахнато заглавието на прозореца

en: Theme
bg: Тема

en: This will reset all shortcuts to their default values. Do you really want to do this?
bg: Това действие ще възстанови всички клавишни съчетания към тяхната стойност по подразбиране. Наистина ли искате да направите това?

en: This window might be busy and is not responding.
    Do you want to terminate the application?
bg: Този прозорец може да е зает и не отговаря.
    Искате ли да затворите програмата принудително?

en: Title
bg: Заглавие

en: To other _windows
bg: На други прозорци

en: To screen _borders
bg: В края на екрана

en: Type "%s --help" for usage.
bg: Въведете „%s --help“ за показване на потребителското ръководство

en: U_nder the mouse pointer
bg: Под показалеца на мишката

en: Unma_ximize
bg: Демаксимизиране

en: Unsupported keyboard modifier '%s'
bg: Не се поддържа клавиатурен модификатор '%s'

en: Use _edge resistance instead of window snapping
bg: Използване на съпротивление по краищата вместо прилепване на прозорците

en: Use mouse wheel on title bar to ro_ll up the window
bg: Използвайте колелцето на мишката върху заглавната лента за да показвате и скривате прозореца

en: Use the _mouse wheel on the desktop to switch workspaces
bg: Използване на колелото на мишката върху работния плот за смяна работните места

en: Version information
bg: Сведения за изданието

en: Warning
bg: Внимание

en: When _moving
bg: При преместване

en: When _resizing
bg: При преоразмеряване

en: When a window raises itself:
bg: Когато прозорецът се самоповдига:

en: Window Manager
bg: Управление на прозорците

en: Window Manager Tweaks
bg: Разширено управление на прозорците

en: With a _dragged window
bg: С влачене на прозореца

en: With the mouse _pointer
bg: С показалеца на мишката

en: Workspace %d
bg: Работно място %d

en: Workspace Name
bg: Име на работното място

en: Workspaces
bg: Работни места

en: Wrap workspaces depending on the actual desktop _layout
bg: Превъртане на работните места в зависимост от действителната подредба на работния плот

en: Wrap workspaces when _the first or the last workspace is reached
bg: Превъртане на работните места, когато е достигнато първото или последното работно място

en: Zoom desktop with mouse wheel
bg: Увеличаване на десктопа с колелцето на мишката

en: Zoom pointer along with the desktop
bg: Увеличаване на показалеца заедно с работния плот

en: [ARGUMENTS...]
bg: [ПАРАМЕТРИ...]

en: _Accessibility
bg: Достъпност

en: _Bring window on current workspace
bg: Преместване на прозореца на текущото работно място

en: _Clear
bg: _Изчистване

en: _Close
bg: Затваряне

en: _Delay before window receives focus:
bg: Забавяне, преди прозорецът да бъде поставен на фокус:

en: _Draw frame around selected window while cycling
bg: _Очертаване на рамка около избрания прозорец при превъртане

en: _Edge resistance:
bg: Съпротивление в краищата:

en: _Edit
bg: Редактиране

en: _Enable display compositing
bg: Включване на композирането на екрана /ефекти/

en: _Focus
bg: Фокус

en: _Fullscreen
bg: Цял екран

en: _General
bg: _Общи

en: _Help
bg: _Помощ

en: _Include hidden (i.e. iconified) windows
bg: Включване на скритите (минимизирани до икона) прозорци

en: _Keyboard
bg: _Клавиатура

en: _Margins
bg: Полета

en: _Minimum size of windows to trigger smart placement:
bg: Минимален размер на прозорците, при който да бъде включено умното разположение:

en: _Move
bg: Преместване

en: _Number of workspaces:
bg: Брой на работните места:

en: _Placement
bg: Разположение

en: _Quit
bg: Напускане

en: _Raise windows when any mouse button is pressed
bg: Повдигане на прозореца, когато някой от бутоните на мишката е натиснат

en: _Raise windows while cycling
bg: Повдигане на прозорците по време на превъртане

en: _Remember and recall previous workspace
    when switching via keyboard shortcuts
bg: Запомняне и връщане на предишното работно място
    при превключване с бързи клавиши

en: _Reset to Defaults
bg: Възстановяване на настройките по подразбиране

en: _Resize
bg: Преоразмеряване

en: _Same as Other Windows
bg: Като другите прозорци

en: _Style
bg: Стил

en: _Workspaces
bg: Работни места

en: windows;behavior;settings;preferences;cycling;cycle;switching;focus;raises;accessibility;key;dragging;move;moving;hide;frame;title bar;maximized;tile;screen;edge;hot corner;snapping;mouse wheel;roll up;workspaces;placement;compositor;compositing;enable;disable;shadows;decorations;opacity;resize;inactive;preview;compiz;transitions;
bg: прозорци;поведение;настройки;предпочитания;превъртане;въртене;смяна;фокус;повдигания;визуална помощ;ключ;влачене;местене;преместване;скриване;рамка;заглавна лента;максимизирано;плочка;екран;край;горещ ъгъл;прихващане;колело на мишка;превъртане;работни места;разположение;композитор;композиране;включване;изключване;сенки;декорации;непрозрачност;преоразмеряване;неактивен;преглед;compiz;преход;

en: windows;management;settings;preferences;themes;styles;decorations;title bar;font;buttons;menu;minimize;maximize;shade;roll up;layout;keyboard shortcuts;focus;snapping;screen;workspaces;edges;corner;hide content;move;resize;moving;resizing;double click;
bg: прозорци;управление;настройки;предпочитания;теми;стилове;декорации;заглавие;шрифт;бутони;меню;минимизиране;максимизиране;сянка;превъртане;подредба;клавишни комбинации;фокус;прихващане;екран;работни места;краища;ъгъл;скрито съдържание;премествам;преоразмерявам;преместване;преоразмеряване;двойно кликване;

en: workspaces;settings;preferences;virtual desktops;number;windows;screen;margins;
bg: работни места;настройки;предпочитания;виртуални работни плотове;брой;прозорци;екран;граници;
