marco 1.25.0 - en to br translation catalogue (176 entries)

en: %s (on %s)
br: %s (war %s)

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
br: (N'eo ket savet c'hoazh) An doare da furchal a zo liammet d'ar meziantoù ha n'eo ket d'ar prenistri

en: Action on title bar double-click
br: Efed an doubl-klik war ar varrenn-ditl

en: Activate the window menu
br: Gweredekaat lañser ar prenestr

en: Arrangement of buttons on the titlebar
br: Kempennadur an afelloù war ar varrenn ditl

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as "menu:minimize,maximize,spacer,close"; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future marco versions without breaking older versions. A special spacer tag can be used to insert some space between two adjacent buttons.
br: Kempennadur an afelloù war ar varrenn ditl. Un hedad a zlefe bezañ ar werzh evel "menu:minimize,maximize,spacer,close"; ar skej a zisparti korn kleiz ar prenestr diouzh ar c'horn dehou hag anvioù an afelloù a zo dispartiet gant ur skej. N'hoc'h eus ket ar gwir da arredaoliñ afelloù. Laosket a-gostez e vo an anvioù afelloù dianav ken ma vo tro deoc'h ouzhpennañ an afelloù-mañ e handelvoù marco da zont hep kaout kudennoù gant an handelvoù koshoc'h. Ur c'hlav esaouiñ arbennik a c'hall bezañ enlakaet da ensoc'hañ un tamm plas etre div afell kichen ha kichen.

en: Automatically raises the focused window
br: A gas war-eeun ar prenestr emañ ar fokus enni war c'horre

en: Bar
br: Barrenn

en: Border
br: Riblenn

en: Bug in window manager:
br: Bug er ardoer-prenistri :

en: Button Layouts
br: Aozadurioù an afelloù

en: Cancel
br: Nullañ

en: Close Window
br: Serriñ ar prenestr

en: Close window
br: Serriñ ar prenestr

en: Commands to run in response to keybindings
br: Arc'hadoù da gas pa vo pouezet war an touchennoù liammet

en: Control how new windows get focus
br: Reoliañ penaos e vo lakaet ar stiañ ouzh ar prenestroù

en: Could not create directory '%s': %s
br: N'eus ket tu da grouiñ ar c'havlec'h '%s' : %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
br: N'eo ket kavet un neuz ! Gwirit ma eus %s hag e-barzh neuzioù kustum.

en: Could not parse "%s" as an integer
br: Dic'houest da zielfennañ "%s" evel ur c'hevan

en: Could not parse color "%s"
br: N'eus ket tu da wiriañ al liv "%s"

en: Could not release screen %d on display "%s"
br: N'eus ket tu da zieubañ ar skramm %d war wel "%s"

en: Current theme
br: Neuz en implij

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
br: Amzer da c'hortoz (e mili eilenoù) araog ar mont war c'horre emgefreek.

en: Desktop
br: Burev

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
br: Dibab ma c'hell ar meziantoù pe ar sistem reiñ 'bipoù' da glevet; tu 'zo implijout an dra-se asamblez gant ar 'c'hloc'h hewel' evit kaout 'bipoù' didrouz.

en: Dialog Box
br: Boest-kelaouiñ

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
br: N'eo ket bet komprenet an arouez "%s" er chadenn "%s"

en: Disable connection to session manager
br: Lazhañ kennask ouzh ardoer an estez

en: Enable Visual Bell
br: Implijout kloc'h hewel

en: Error loading theme: %s
br: Fazi en ur gargañ a neuz : %s

en: Failed to get hostname: %s
br: N'eus ket tu kavout an anv-ostiz: %s

en: Failed to load theme "%s": %s
br: C'hwitet kargañ an neuz "%s": %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
br: Fazi digoradur gant sistem diskouez X Window '%s'

en: Failed to restart: %s
br: Dic'houest da adloc'hañ %s

en: Failed to scan themes directory: %s
br: C'hwitadenn war furchal en teuliad neuzioù : %s

en: Hide all normal windows and set focus to the desktop
br: Kuzhat an holl brenestroù reizh ha lakaat an evezh war ar burev

en: Initialize session from savefile
br: Deraouiñ an dalc'h adalek ar restr-gwareziñ

en: Integer %ld must be positive
br: Ret eo d'an c'hevan %ld bezañ muiel

en: Large Title Font
br: Nodrezh an titl bras

en: Line %d character %d: %s
br: Linenn %d arouezenn %d : %s

en: Lower window below other windows
br: Lakaat ar prenestr dindan prenestroù all

en: Ma_ximize
br: B_rasaat

en: Make X calls synchronous
br: Ober sinkronel galvoù X

en: Marco was compiled without support for verbose mode
br: Savet eo bet marco hep an doare displegus (verbose mode)

en: Maximize Window
br: Brasaat ar prenestr

en: Maximize window
br: Brasaat ar prenestr

en: Maximize window horizontally
br: Brasaat a-blaen ar prenestr

en: Maximize window vertically
br: Brasaat a-serzh ar prenestr

en: Mi_nimize
br: Bi_hanaat

en: Minimize Window
br: Bihanaat ar prenestr

en: Minimize window
br: Bihanaat ar prenestr

en: Missing %s extension required for compositing
br: Mankout a ra an askouezhadenn %s , e'z eo ret evit ar c'henaozañ

en: Modifier to use for modified window click actions
br: Daskemmer da arverañ evit ar gwezhioù dre glik daskemmet war ar prenestr

en: Move Titlebar On_screen
br: Dilec'hiañ ar varenn ditl 'zo er_skramm

en: Move between panels and the desktop immediately
br: Mont eus penelioù hag ur burev da re all diouzhtu

en: Move between panels and the desktop, using a popup window
br: Mont eus ur penel ha d'ur burev d'egile en ur ober gant prenestroù o tiflugañ

en: Move between windows immediately
br: Mont eus ur prenestr d'egile diouzhtu

en: Move between windows of an application immediately
br: Mont eus prenestroù eus un arload da re all diouzhtu

en: Move between windows of an application, using a popup window
br: Mont eus ur prenestr eus un arload d'egile en ur ober gant prenestroù o tiflugañ

en: Move between windows, using a popup window
br: Mont eus ur prenestr d'egile en ur ober gant prenestroù o tiflugañ

en: Move to Another _Workspace
br: Kas d'un dachenn-labour _all

en: Move to Workspace R_ight
br: Kas d'an dachenn-labour a-_zehou

en: Move to Workspace _Down
br: Kas d'an dachenn-labour _dindan

en: Move to Workspace _Left
br: Kas d'an dachenn-labour a-_gleiz

en: Move to Workspace _Up
br: Kas d'an dachenn-labour _a us

en: Move window
br: Dilec'hiañ ar prenestr

en: Move window one workspace down
br: Dilec'hiañ ar prenestr d'un dachenn labour dindan

en: Move window one workspace to the left
br: Dilec'hiañ ar prenestr d'un dachenn labour a gleiz

en: Move window one workspace to the right
br: Dilec'hiañ ar prenestr d'un dachenn labour a zehou

en: Move window one workspace up
br: Dilec'hiañ ar prenestr d'un dachenn labour a us

en: Move window to center of screen
br: Dilec'hiañ ar prenestr betek kreiz ar skramm

en: Move window to east (right) side of screen
br: Dilec'hiañ ar prenestr betek tu dehou ar skramm

en: Move window to north (top) side of screen
br: Dilec'hiañ ar prenestr betek lein ar skramm

en: Move window to north-east (top right) corner
br: Dilec'hiañ ar prenestr d'ar c'horn uhel a-zehou

en: Move window to north-west (top left) corner
br: Dilec'hiañ ar prenestr d'ar c'horn uhel a-gleiz

en: Move window to south (bottom) side of screen
br: Dilec'hiañ ar prenestr betek traoñ ar skramm

en: Move window to south-east (bottom right) corner
br: Dilec'hiañ ar prenestr d'ar c'horn izel a-zehou

en: Move window to south-west (bottom left) corner
br: Dilec'hiañ ar prenestr d'ar c'horn izel a-gleiz

en: Move window to west (left) side of screen
br: Dilec'hiañ ar prenestr betek tu kleiz ar skramm

en: Move window to workspace 1
br: Dilec'hiañ ar prenestr d'an dachenn labour 1

en: Move window to workspace 10
br: Dilec'hiañ ar prenestr d'an dachenn labour 10

en: Move window to workspace 11
br: Dilec'hiañ ar prenestr d'an dachenn labour 11

en: Move window to workspace 12
br: Dilec'hiañ ar prenestr d'an dachenn labour 12

en: Move window to workspace 2
br: Dilec'hiañ ar prenestr d'an dachenn labour 2

en: Move window to workspace 3
br: Dilec'hiañ ar prenestr d'an dachenn labour 3

en: Move window to workspace 4
br: Dilec'hiañ ar prenestr d'an dachenn labour 4

en: Move window to workspace 5
br: Dilec'hiañ ar prenestr d'an dachenn labour 5

en: Move window to workspace 6
br: Dilec'hiañ ar prenestr d'an dachenn labour 6

en: Move window to workspace 7
br: Dilec'hiañ ar prenestr d'an dachenn labour 7

en: Move window to workspace 8
br: Dilec'hiañ ar prenestr d'an dachenn labour 8

en: Move window to workspace 9
br: Dilec'hiañ ar prenestr d'an dachenn labour 9

en: Name of workspace
br: Anv an dachenn labour

en: No <%s> set for theme "%s"
br: N'eo ket <%s> arventennet evit an neuz "%s"

en: No command %d has been defined.
br: N'eus bet termenet arc'had %d ebet.

en: No terminal command has been defined.
br: N'eus bet despizet arc'had termenell ebet.

en: Number of workspaces
br: kementad an tachennoù labour

en: Print version
br: Diskouez an handelv

en: Raise window above other windows
br: Lakaat ar prenestr a-us da brenestroù all

en: Raise window if it's covered by another window, otherwise lower it
br: Lakaat ar prenestr en a-raog mar bez goloet gant ur prenestr all, a-hend-all e lakaat a-zindan

en: Replace the running window manager with Marco
br: Implij Marco e lec'h ar merour dalc'hadoù en implij

en: Resize window
br: Adventañ ar prenestr

en: Restore window
br: Assav ar prenestr

en: Roll _Up
br: _Plegañ

en: Run a defined command
br: Kas un arc'had resis da benn

en: Run a terminal
br: Loc'hañ un dermenell

en: Set this to true to resize with the right button and show a menu with the middle button while holding down the key given in "mouse_button_modifier"; set it to false to make it work the opposite way around.
br: Despizañ da wir da adventañ gant an afell a-zehou ha diskouez ul lañser gant an afell greiz en ur zerc'hel an afell pouezet warni lavaret e "mouse_button_modifier" ; despizañ da ziwir da lakaat da vont en-dro gant un doare gin.

en: Show the panel's "Run Application" dialog box
br: Diskouez boestad emziviz ar penel "Lañsañ an arload"

en: Show the panel's main menu
br: Diskouez lañser pennañ ar penel

en: Small Title Font
br: Nodrezh an Nodrezh an titl bihan

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
br: Ur meziant all a implij an alc'hwez %s gant ar gemmerien %x e giz liammoù

en: Specify session management ID
br: Dibab ID ardoadur an estez

en: Switch to previously selected workspace
br: Mont betek an dachenn labour bet diuzet a-gent

en: Switch to workspace 1
br: Mont betek Tachenn labour 1

en: Switch to workspace 10
br: Mont betek Tachenn labour 10

en: Switch to workspace 11
br: Mont betek Tachenn labour 11

en: Switch to workspace 12
br: Mont betek Tachenn labour 12

en: Switch to workspace 2
br: Mont betek Tachenn labour 2

en: Switch to workspace 3
br: Mont betek Tachenn labour 3

en: Switch to workspace 4
br: Mont betek Tachenn labour 4

en: Switch to workspace 5
br: Mont betek Tachenn labour 5

en: Switch to workspace 6
br: Mont betek Tachenn labour 6

en: Switch to workspace 7
br: Mont betek Tachenn labour 7

en: Switch to workspace 8
br: Mont betek Tachenn labour 8

en: Switch to workspace 9
br: Mont betek Tachenn labour 9

en: Switch to workspace above the current workspace
br: Mont betek an dachenn labour a-us d'an dachenn labour vremanel

en: Switch to workspace below the current workspace
br: Mont betek an dachenn labour dindan an dachenn labour vremanel

en: Switch to workspace on the left of the current workspace
br: Mont betek an dachenn labour war tu kleiz an dachenn labour vremanel

en: Switch to workspace on the right of the current workspace
br: Mont betek an dachenn labour war tu dehou an dachenn labour vremanel

en: System Bell is Audible
br: Kloc'h ar reizhiad a c'hell bezañ klevet

en: Take a screenshot
br: Tennañ ur skrammad

en: Take a screenshot of a window
br: Tennañ ur skrammad eus ur prenestr

en: The name of a workspace.
br: Anv un dachenn labour

en: The screenshot command
br: Arc'had 'benn tennañ ur pakad skrammad

en: The window screenshot command
br: Arc'had 'benn pakañ un skeudenn eus ur prenestr

en: There was an error running <tt>%s</tt>:
    
    %s
br: Bet eo bet ur fazi o lañsañ <tt>%s</tt>:
    
    %s

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
br: An dibarzh-mañ a bourchas reolerezhioù ouzhpenn evit gouzout penaos e vo lakaet stiañ war ar prenestroù nevez krouet. Ar gwerzhioù a c'hall bezañ : "smart/sperekek" a arloañ ar mod stiañ gant un doare reizh ha "strict/rik" a zo tizhet gant prenestroù loc'het gant un dermenell n'eo ket bet lakaet stiañ warnañ.

en: Tile window to east (right) side of screen
br: Lakaat ar prenestr da deolenn war tu dehou ar skramm

en: Tile window to west (left) side of screen
br: Lakaat ar prenestr da deolenn war tu kleiz ar skramm

en: Toggle fullscreen mode
br: Trec'haoliñ da gaout ar mod skrammad a-bezh

en: Toggle maximization state
br: Trec'haoliñ da gaout ar stad brasaet

en: Toggle shaded state
br: Trec'haoliñ da gaout ar stad dre skeud

en: Toggle whether window is on all workspaces or just one
br: Trec'haoliñ evit ma vo ar prenestr war an holl dachennoù labour pe unan nemetken

en: Torn-off Menu
br: Lañser distaget

en: Turn compositing off
br: Diweredekaat kenaozadur

en: Turn compositing on
br: Gweredekaat kenaozadur

en: Unknown element %s
br: Elfenn %s dianav

en: Unknown function "%s" for button
br: Arc'hwel dianav "%s" evit an afell

en: Unknown state "%s" for button
br: Stad dianav "%s" evit an afell

en: Unknown window information request: %d
br: Reked titour prenestr dianv: %d

en: Unma_ximize
br: Div_rasaat

en: Usage: %s
br: Arver : %s

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
br: Arver : marco-theme-viewer [ANVNEUZ]

en: Whether to resize with the right button
br: Hag-eñ e vo adventet gant an afell a-zehou

en: Window Management
br: Ardeiñ ar prenestroù

en: Window Menu
br: Lañserioù ar prenestr

en: Window focus mode
br: Mod stiañ ouzh ar prenestroù

en: Window manager error:
br: Fazi ardoer-prenistri :

en: Window manager warning:
br: Diwall ardoer prenestr :

en: Window manager:
br: Ardoer prenistri :

en: Window title font
br: Nodrezh titl ar prenestr

en: Workspace %d
br: Tachenn-labour %d

en: Workspace %s%d
br: Tachenn-labour %s%d

en: Workspace 1_0
br: Tachenn-labour 1_0

en: X Display to use
br: Diskouez X da implij

en: _Always on Visible Workspace
br: _Atav war an dachenn labour war wel

en: _Close
br: _Serriñ

en: _Force Quit
br: _Rediañ da guitaat

en: _Move
br: Di_lec'hiañ

en: _Only on This Workspace
br: War an dachenn-lab_our-mañ hepken

en: _Resize
br: _Admentañ

en: _Unroll
br: Di_blegañ

en: _Wait
br: _Gortoz

en: bottom
br: traoñ

en: left
br: kleiz

en: right
br: dehou

en: top
br: krec'h
