pluma 1.25.3 - en to br translation catalogue (946 entries)

en:   Ln %d, Col %d
br:   Lin %d, Ban %d

en: "%s" not found
br: N'eo ket bet kavet "%s"

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
br: %s
    Erounit '%s --help' da welout ur roll klok eus dibarzhioù an arc'hadoù hegerz.

en: %s is a directory.
br: Ur c'havlec'hiad eo %s.

en: %s is not a regular file.
br: %s n'eo ket ur restr reizh.

en: %s is not a valid location.
br: %s n'eo ket ul lec'hiadur talvoudek.

en: %s is not a valid location. Please check that you typed the location correctly and try again.
br: %s n'eo ket ur chomlec'h reizh. Mar plij, gwiriekait ar chomlec'h ho peus roet ha klaskit en-dro.

en: %s: invalid encoding.
br: %s : Didalvoudek eo an enbonegañ.

en: (Empty)
br: (Goullo)

en: (correct spelling)
br: (reizhskrivadur a-feson)

en: (no suggested words)
br: (ger kinniget ebet)

en: - Edit text files
br: - Embann restroù testenn

en: / on %s
br: / war %s

en: A Text Editor for the MATE desktop environment
br: Un embanner testennoù evit endro burev MATE

en: A custom font that will be used for the editing area. This will only take effect if the "Use Default Font" option is turned off.
br: Un nodrezh personelaet hag a vo implijet evit ar maez skrivañ. Ne vo ket efedus an dra-mañ m'eo bet dibabet "Arverañ an nodrezh dre ziouer"

en: A file with the same name already exists. Please use a different name.
br: Ur restr gant an hevelep anv ez eus endeo. Mar plij, implijit un anv disheñvel.

en: A_dd Scheme
br: Ou_zhpennañ ul livaoueg

en: A_vailable encodings:
br: Enbonegadurioù  _hegerz :

en: Abbreviated form
br: Stumm berraet

en: Abbreviation
br: Berradur

en: About this application
br: Diwar-benn an arload-mañ

en: Above
br: A-us

en: Acronym
br: Gwreskanv

en: Activate '%s'
br: Gweredekaat '%s'

en: Activate next document
br: Gweredekaat an teul da zont

en: Activate previous document
br: Gweredekaat an teul kent

en: Activation
br: Gweredekaat

en: Active plugins
br: Enlugelladoù oberiant

en: Add Scheme
br: Ouzhpennañ ul livaoueg

en: Add a new snippet...
br: Ouzhpennañ ur vrizhenn nevez...

en: Add new empty file
br: Ouzhpennañ ur restr nevez goullo

en: Add new empty folder
br: Ouzhpennañ un teuliad nevez goullo

en: Add or Remove...
br: Ouzhpennañ pe zilemel...

en: Add w_ord
br: Ouzhpennañ ar _ger

en: Align
br: Steudañ

en: Alignment character
br: Arouezenn steudañ

en: All Files
br: An holl restroù

en: All Languages
br: An holl yezhoù

en: All Text Files
br: An holl restroù mod testenn

en: All _Lower Case
br: Pep tra gant _lizherennoù munut

en: All _Upper Case
br: Pep tra gant _pennlizherennoù

en: All documents
br: An holl deulioù

en: All documents except untitled ones
br: An holl deulioù nemet ar re hep titl

en: All files
br: An holl restroù

en: All languages
br: An holl yezhoù

en: All supported archives
br: An holl zielloù skoret

en: Alternative
br: Pebeiladenn

en: An error occurred
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi

en: An error occurred while creating a new directory
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi pa oa o krouiñ ur c'havlec'hiad nevez

en: An error occurred while creating a new file
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi pa oa o krouiñ ur restr nevez

en: An error occurred while deleting a file or directory
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi pa oa o tilemel ur c'havlec'hiad pe ur restr

en: An error occurred while loading a directory
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi pa oa o kargañ ur c'havlec'hiad

en: An error occurred while opening a directory in the file manager
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi pa oa o tigeriñ ur c'havlec'hiad e ardoer ar restroù

en: An error occurred while renaming a file or directory
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi pa oa oc'h adenvel ur c'havlec'hiad pe ur restr

en: An error occurred while setting a root directory
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi pa oa o tespizañ ur c'havlec'hiad evel gwrizienn

en: Analyzes the current document and reports the number of words, lines, characters and non-space characters in it.
br: Dezrannañ a ra an teul bremanel ha kas a ra un danevell gant an niver a c'herioù, linennoù, arouezennoù hag arouezennoù nad int ket esouennoù en teul-mañ.

en: Anchor
br: Eorañ

en: Anchor URI
br: URI an eor

en: Append to current document
br: Ouzhpennañ d'an teul bremanel

en: Applet class file code (deprecated)
br: Boneg restr rummad ar vrizhenn (diamzeret)

en: Arabic
br: Arabeg

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
br: Ha sur oc'h e fell deoc'h dilemel "%s" da vat ?

en: Are you sure you want to permanently delete the selected files?
br: Ha sur oc'h e fell deoc'h dilemel ar restr diuzet da vat ?

en: Armenian
br: Armeneg

en: Associated information
br: Titouroù kenereet

en: Author info
br: Titouroù war an aozer

en: Autocheck Type
br: Rizh ar gwiriañ emgefreek

en: Autocheck spelling on document load...
br: Gwiriañ emgefreek ar reizhskrivañ e-pad kargañ an teul...

en: Automatic Indentation
br: Pukañ emgefreek

en: Automatic indent
br: Pukañ emgefreek

en: Automatically Detected
br: Dinoet ent emgefreek

en: Automatically Detected Encodings
br: Enbonegadurioù dinoet ent emgefreek

en: Automatically spell-check the current document
br: Gwiriañ ez-emgefre reizhskrivadur an teul-red

en: Autosave
br: Emenrollañ

en: Autosave Interval
br: Padenn enemrollañ

en: Available Tag Lists
br: Rolloù ar c'hlavioù hegerz

en: Available formats
br: Mentrezhioù hegerzh

en: Axis related headers
br: Talbenn ereet ouzh an ahel

en: Background color
br: Liv an drekleur

en: Background color (deprecated)
br: Liv an drekleur (diamzeret)

en: Background texture tile (deprecated)
br: Teolenn gwiadezh an drekleur (diamzeret)

en: Baltic
br: Baltek

en: Base URI
br: URI an diazez

en: Base font
br: Nodrezh an diazez

en: Base font (deprecated)
br: Nodrezh diazez (diamzeret)

en: Bibliography (cite)
br: Levrlennadur (cite)

en: Bibliography (item)
br: Levrlennadur (item)

en: Bibliography (shortcite)
br: Levrlennadur (shortcite)

en: Bibliography (thebibliography)
br: Levrlennadur (thebibliography)

en: Body Font for Printing
br: Nodrezh korf an destenn evit ar moullañ

en: Bold
br: Tev

en: Bookmarks
br: Sinedoù

en: Border
br: Riblenn

en: Border (deprecated)
br: Riblenn (diamzeret)

en: Border color
br: Liv ar riblenn

en: Bottom Panel is Visible
br: Panel an traoñ a zo hewel

en: Brackets ()
br: Krommelloù ()

en: Brackets []
br: Krochedoù []

en: Brackets {}
br: Krommelloù {}

en: Build
br: Sevel

en: Bytes
br: Bitoù

en: Bzip2 compressed archive
br: Diell koazhet gant Bzip2

en: C_hange Case
br: Das_kemmañ an direnneg

en: C_haracter Encoding:
br: Enbonegañ an a_rouezennoù :

en: C_ommand color:
br: Liv an ar_c'had :

en: Cannot move file to trash, do you
    want to delete permanently?
br: N'haller ket ks ar restr d'al lastez,
    da vat e fell deoc'h he dilemel ?

en: Capitalize the first letter of each selected word
br: Lakaat ur bennlizherenn da bep ger diuzet

en: Cell rowspan
br: Ledad ar gellig

en: Celtic
br: Keltiek

en: Center
br: Kreizañ

en: Center (deprecated)
br: Kreiz (diamzeret)

en: Central European
br: Kreiz Europa

en: Ch_aracter Encoding:
br: Enbonegañ an _arouezennoù :

en: Cha_nge
br: Daske_mmañ

en: Change A_ll
br: Daskemmañ an _holl

en: Change _to:
br: Kemmañ _e :

en: Change selected text to lower case
br: Lakaat an destenn diuzet da vezañ skrivet gant lizherennoù munut

en: Change selected text to upper case
br: Lakaat an destenn diuzet da vezañ skrivet gant pennlizherennoù

en: Changes made to the document in the last hour will be permanently lost.
br: Ar c'hemmoù bet graet en teul e-pad an eurvezh diwezhañ a vo kollet da vat.

en: Changes made to the document in the last minute will be permanently lost.
br: Ar c'hemmoù bet graet en teul e-pad ar vunutenn diwezhañ a vo kollet da viken.

en: Changes to document "%s" will be permanently lost.
br: Kollet e vo da vat ar c'hemmoù graet d'an teul "%s".

en: Character Encodings
br: Enbonegadurioù an arouezennoù

en: Character encoding of linked resource
br: Enbonegadur an arouezenn eus al loaz ereet

en: Character encodings
br: Enbonegadurioù an arouezennoù

en: Characters (no spaces)
br: Arouezennoù (esaouenn ebet)

en: Characters (with spaces)
br: Arouezennoù (gant esaouennoù)

en: Check Spelling
br: Gwiriañ Reizhskrivañ

en: Check _Word
br: Gwiriañ ar _ger

en: Check spelling
br: Gwiriañ ar reizhskrivañ

en: Check the current document for incorrect spelling
br: Gwiriañ reizhskrivadur an teul-red

en: Checked (state)
br: Gwiriekaet (stad)

en: Checked state
br: Stad gwiriet

en: Checks the spelling of the current document.
br: Gwiriañ a ra reizhskrivañ an teul bremanel.

en: Chinese Simplified
br: Sinaek Aesaet

en: Chinese Traditional
br: Sinaek Hengounel

en: Citation
br: Meneg

en: Cite reason for change
br: Menegiñ abeg ar c'hemm

en: Class implementation ID
br: Naoudi keflouerañ ar rummad

en: Class list
br: Roll ar rummad

en: Clear highlighting of search matches
br: Skarzhañ ussked disoc'hoù ar c'hlask

en: Clear text flow control
br: Skarzhañ reolerezh ar red testenn

en: Click on this button to select the font to be used by the editor
br: Klikañ war an afell-mañ da ziuzañ an nodrezh a vo graet gantañ gant an embanner

en: Close _without Saving
br: Serriñ _hep enrollañ

en: Close all open files
br: Serriñ an holl restroù digor

en: Close document
br: Serriñ an teul

en: Close print preview
br: Serriñ an alberz moullañ

en: Close the current file
br: Serriñ ar restr en implij

en: Code content type
br: Rizh endalc'had ar voneg

en: Color Scheme
br: Livaoueg

en: Color Scheme Files
br: Restroù al livaouegoù

en: Color of selected links
br: Liv an ereoù diuzet

en: Color of selected links (deprecated)
br: Liv an ereoù diuzet (diamzeret)

en: Column span
br: Ledad ar bann

en: Columns
br: Bannoù

en: Comment
br: Askelenn

en: Completed spell checking
br: Echu eo gwiriañ ar reizhskrivadur

en: Computer code fragment
br: Bruzhunenn-voneg an urzhiataer

en: Configure date/time plugin
br: Kefluniañ an enlugellad deiziad/eur

en: Configure the application
br: Kefluniañ an arload

en: Connection timed out. Please try again.
br: Diamzeret eo ar c'hennaskañ. Klaskit en-dro, mar plij.

en: Content type
br: Rizh an endalc'had

en: Content type (deprecated)
br: Rizh an endalc'had (diamzeret)

en: Coordinates
br: A genurzh

en: Copy the selection
br: Eilañ an diuzad

en: Could not create a backup file while saving %s
br: Ne oa ket tu da grouiñ ur restr-wareziñ e-pad enrolladur %s

en: Could not create a temporary backup file while saving %s
br: Ne oa ket tu da grouiñ ur restr-wareziñ padennek e-pad enrolladur %s

en: Could not execute command: %s
br: N'hall ket erounit an arc'had :  %s

en: Could not find the file %s.
br: Ne oa ket tu da gavout ar restr %s.

en: Could not mount volume: %s
br: Ne oa ket tu da varc'hañ ar bezhienn : %s

en: Could not open media: %s
br: Ne oa ket tu da zigeriñ ar media : %s

en: Could not open the file %s using the %s character encoding.
br: N'haller ket digeriñ ar restr %s en ur ober gant an enbonegadur evit an arouezennoù %s.

en: Could not open the file %s.
br: Ne oa ket tu da zigeriñ ar restr %s.

en: Could not remove color scheme "%s".
br: Ne oa ket  evit dilemel livaoueg "%s".

en: Could not revert the file %s.
br: Ne oa ket evit lakaat ar restr %s d'he stad kent.

en: Could not save the file %s using the %s character encoding.
br: Ne oa ket evit digeriñ ar restr %s en ur arverañ an enbonegadur evit an arouezennoù %s.

en: Could not save the file %s.
br: Ne oa ket tu enrollañ ar restr %s.

en: Create Backup Copies
br: Krouiñ eilskouerennoù-gwareziñ

en: Create a _backup copy of files before saving
br: Krouiñ un eilskouerenn-_wareziñ a-raok enrollañ

en: Create a new document
br: Krouiñ un teul nevez

en: Create a new document in an existing instance of pluma
br: Krouiñ un teul nevez en un eriol ez eus anezhañ eus Pluma

en: Create a new top-level window in an existing instance of pluma
br: Krouiñ ur prenestr nevez war al live uhelañ en un eriol ez eus anezhañ eus Pluma

en: Create new document
br: Krouiñ un teul nevez

en: Create new snippet
br: Krouiñ ur vrizhenn nevez

en: Cu_t
br: _Troc'hañ

en: Current Locale (%s)
br: Yezh war arver (%s)

en: Current document
br: Teul bremanel

en: Current line
br: Linenn vremanel

en: Current page (Alt+P)
br: Pajenn vremanel (Alt+P)

en: Current selection
br: Diuzad bremanel

en: Current selection (default to document)
br: Diuzad bremanel (dre ziouer en teul)

en: Current word
br: Ger bremanel

en: Custom format
br: Stumm personelaet

en: Cut the selection
br: Troc'hañ an diuzad

en: Cyrillic
br: Kirilleg

en: Cyrillic/Russian
br: Kirillek/Rusek

en: Cyrillic/Ukrainian
br: Kirillek/Ukraïnek

en: D_on't Edit
br: _Na embann

en: D_on't Save
br: Na enr_ollañ

en: Date and time of change
br: Deiziad hag eur ar c'hemmoù

en: Definition description
br: Deskrivadur an despizadenn

en: Definition list
br: Roll an displegadennoù

en: Definition term
br: Termen an despizadur

en: Delete selected file or folder
br: Diverkañ ar restr pe an teuliad diuzet

en: Delete selected snippet
br: Dilemel ar brizhennoù diuzet

en: Delete the selected text
br: Dilemel an destenn diuzet

en: Deleted text
br: Testenn diverket

en: Direction
br: Roud

en: Directory '%s' could not be created: g_mkdir_with_parents() failed: %s
br: N'haller ket krouiñ ar c'havlec'hiad '%s' : c'hwitadenn war g_mkdir_with_parents() : %s

en: Directory list
br: Roll an teuliadoù

en: Disable syntax highlighting
br: Diweredekaat usskediñ ar c'hevreadur

en: Disabled
br: Diweredekaet

en: Display
br: Skrammañ

en: Display Line Numbers
br: Skrammañ niverennoù al linennoù

en: Display Right Margin
br: Diskouez ar varz zehou

en: Display in bottom pane
br: Skrammañ war ar banell _draoñ

en: Display list of possible values for the encoding option
br: Skrammañ roll ar gwerzhioù a c'hall bezañ evit dibarzhioù ar bonegañ

en: Do not _split words over two lines
br: Arabat troc'hañ gerioù war div linenn

en: Do you want to drop your changes and reload the file?
br: Fellot a ra deoc'h dilezel ho kemmoù hag adkargañ ar restr ?

en: Do you want to include selected <b>system</b> snippets in your export?
br: Ha fellout a ra deoc'h enlakaat brizhennoù diuzet ar <b>reizhiad</b> en hoc'h ezporzhiadenn ?

en: Do you want to reload the file?
br: Fellout a ra deoc'h adkargañ ar restr ?

en: Do you want to try to replace it with the one you are saving?
br: Ha c'hoant ho peus da glask e amsaviñ gant an hini emaoc'h oc'h enrollañ ?

en: Docum_ents with unsaved changes:
br: T_eulioù gant kemmoù dienroll :

en: Document
br: Teul

en: Document Statistics
br: Stadegoù an teul

en: Document base
br: Diaz an teul

en: Document body
br: Korf an teul

en: Document head
br: Penn an teul

en: Document title
br: Titl an teul

en: Document type
br: Stumm an teul

en: Documents
br: Teulioù

en: Done.
br: Graet.

en: ENCODING
br: BONEGAÑ

en: E_ncodings shown in menu:
br: Enbone_gadurioù hewel war al lañser :

en: Easy file access from the side pane
br: Tizhout aes ar restroù diouzh ar banell gostez

en: Edit Any_way
br: Embann _hevelkent

en: Edit text files
br: Embann restroù testenn

en: Edit text in fullscreen
br: Ebann an destenn e mod ar skramm a-bezh

en: Editor
br: Embanner

en: Editor Font
br: Nodrezh an embanner

en: Editor _font:
br: _Nodrezh an embanner :

en: Element ID
br: Elfenn ID

en: Emphasis
br: Kreñvaat

en: Empty
br: Goullo

en: Enable Restore of Remote Locations
br: Gweredekaat atoriñ al lec'hiadurioù a-bell

en: Enable Search Highlighting
br: Gweredekaat usskediñ ar c'hlask

en: Enable Syntax Highlighting
br: Gweredekaat usskediñ ar c'hevreadur

en: Enable text _wrapping
br: Gweredekaat a_zasaat an destenn

en: Encoding:
br: Enbonegañ :

en: Encodings shown in menu
br: Embonegadurioù diskouezet war al lañser

en: Error opening file %s
br: Fazi e-pad  ma oa o tigeriñ ar restr %s

en: Error reverting file %s
br: Fazi e-pad ma oa o tuginañ ar restr %s

en: Error saving file %s
br: Fazi e-pad ma oa oc'h enrollañ ar restr %s

en: Execute a custom command and put its output in a new document
br: Erounit un arc'had personelaet ha lakaat e ec'hankad en un teul nevez

en: Exited
br: Kuitaet

en: Export selected snippets
br: Ezporzhiañ ar brizhennoù diuzet

en: Export snippets
br: Ezporzhiañ brizhennoù

en: Export successfully completed
br: Echu gant berzh eo an ezporzhiañ

en: External Tools
br: Ostilhoù Diavaez

en: External Tools Manager
br: Ardoer an ostilhoù diavaez

en: External _Tools
br: Os_tilhoù diavaez

en: External tools
br: Ostilhoù diavaez

en: File "%s" does not exist
br: Ar restr "%s" n'eus ket anezhi

en: File "%s" is not a valid snippets archive
br: Ar restr "%s" n'eo ket un diell brizhennoù talvoudek

en: File "%s" is not a valid snippets file
br: Ar restr "%s" n"eo ket ur restr brizhennoù talvoudek

en: File Browser
br: Merdeer restroù

en: File Browser Filter Mode
br: Mod silañ ar merdeiñ e-touez ar restroù

en: File Browser Filter Pattern
br: Goustur silañ merdeer e-touez ar restroù

en: File Browser Pane
br: Panell da verdeiñ e-touez ar restroù

en: File Browser Root Directory
br: Kavlec'hiad gwrizienn merdeer ar restroù

en: File Browser Virtual Root Directory
br: Kavlec'hiad gwrizienn merdeer ar restroù darvanel

en: File Name
br: Anv ar restr

en: File Saving
br: Enrolladur ar restr

en: File System
br: Reizhiad restroù

en: File input
br: Enankad ar restr

en: File: %s
br: Restr : %s

en: Find
br: Kavout

en: Find Ne_xt
br: Klask war lerc'h

en: Find Pre_vious
br: Ka_vout a-raok

en: Font
br: Nodrezh

en: Font & Colors
br: Nodrezh & Livioù

en: Fonts
br: Nodrezhoù

en: Form
br: Frammenn

en: Form input
br: Enankad ar furmskrid

en: Form method
br: Hentenn ar furmskrid

en: Forward link
br: Ere treuskas

en: Found and replaced one occurrence
br: Kavet hag amsavet ez eus bet ur reveziadenn

en: Frame
br: Framm

en: Frame border
br: Riblenn ar stern

en: Frame source
br: Tarzh ar frammad

en: Frameborder
br: Riblenn-dro ar frammad

en: Function e^
br: Arc'hwel e^

en: Function exp
br: Arc'hwel exp

en: Function log
br: Arc'hwel log

en: Function log10
br: Arc'hwel log10

en: Function sine
br: Arc'hwel sine

en: Georgian
br: Jeorjieg

en: Get statistical information on the current document
br: Kaout titouroù stadegel diwar-benn an teul bremanel

en: Global
br: Hollek

en: Go to _Line...
br: Mont d'al _linenn...

en: Go to a previously opened location
br: Mont d'al lec'hiadur bet digoret a-raok

en: Go to a specific line
br: Mont d'ul linenn resis

en: Go to next location
br: Mont d'al lec'hiadur bet digoret da-heul

en: Go to previous location
br: Mont d'al lec'hiadur a-raok

en: Go to the next visited location
br: Mont d'ar chomlec'h gweladennet da-heul

en: Go to the previous visited location
br: Mont d'ar chomlec'h gweladennet kent

en: Greek
br: Gresianek

en: Greek alpha
br: Alpha gresian

en: Greek beta
br: Beta gresian

en: Greek epsilon
br: Epsilon gresian

en: Greek gamma
br: Gamma gresian

en: Greek lambda
br: Lambda gresian

en: Greek rho
br: Rho gresian

en: Greek tau
br: Tau gresian

en: Gzip compressed archive
br: Diell koazhet gant Gzip

en: HTML - Special Characters
br: HTML - Arouezennoù dibar

en: HTML - Tags
br: HTML - Klavioù

en: HTML root element
br: HTML elfenn gwriz

en: HTML version
br: Handelv HTML

en: HTTP header name
br: anv talbenn HTTP

en: He_aders and footers:
br: T_albennoù ha diaz-pajenn :

en: Header 0 (chapter)
br: Titl 0 (chabistr)

en: Header 0 (chapter*)
br: Titl 0 (chabistr*)

en: Header 4 (paragraph)
br: Titl 4 (rannbennad)

en: Header Font for Printing
br: Nodrezh ar talbenn evit ar moullañ

en: Header appendix
br: Stagadenn an talbenn

en: Heading
br: Titl

en: Heading 1
br: Titl 1

en: Heading 2
br: Titl 2

en: Heading 3
br: Titl 3

en: Heading 4
br: Titl 4

en: Heading 5
br: Titl 5

en: Heading 6
br: Titl 6

en: Hebrew
br: Hebreeg

en: Hebrew Visual
br: Hebraek Visual

en: Height
br: Sav

en: Hide panel
br: Kuzhat ar penel

en: Highlight Current Line
br: Usskediñ al linenn vremanel

en: Highlight Matching Bracket
br: Usskediñ ar c'hrommelloù a glot ganti

en: Highlight current _line
br: Usskediñ al _linenn vremanel

en: Highlight matching _bracket
br: Usskediñ ar gro_mmelloù a glot ganti

en: History for "replace with" entries
br: Roll istor evit an enankadoù "amsaviñ gant"

en: History for "search for" entries
br: Roll istor evit an enankadoù "klask"

en: Horizontal rule
br: Reolenn a-blaen

en: Horizontal space
br: Esaouenn a-blaen

en: Horizontal space (deprecated)
br: Esaouenn a-blaen (diamzeret)

en: Host %s could not be found. Please check that your proxy settings are correct and try again.
br: Ne oa ket tu da gavout an ostiz %s. Mar plij, gwiriekait arventennoù ar proksi ha klaskit en-dro.

en: Hostname was invalid. Please check that you typed the location correctly and try again.
br: Didalvoudek e oa anv an ostiz. Mar plij, beziñ divar hoc'h eus biziataet mat al lec'hiadur ha klaskit en-dro.

en: If TRUE the file browser plugin will view the directory of the first opened document given that the file browser hasn't been used yet. (Thus this generally applies to opening a document from the command line or opening it with Caja, etc.)
br: Mar GWIR e vo gwelet kavlec'hiad an teul digoret da gentañ nad eo ket bet arveret c'hoazh gant enlugellad merdeer ar restroù. (Peurliesañ ez arlo an dra-se gant digoradur un teul dre un arc'had pe gant digoradur dre Caja, h.a.)

en: If you delete an item, it is permanently lost.
br: Mar bez dilamet un elfenn e vo kollet da vat.

en: If you don't save, all your changes will be permanently lost.
br: Ma n'enrollot ket e vo kollet da vat ho kemmoù holl.

en: If you don't save, changes from the last hour will be permanently lost.
br: Ma n'enrollot ket e vo kollet da vat ar c'hemmoù graet e korf ar vunutenn diwezhañ

en: If you don't save, changes from the last minute will be permanently lost.
br: Ma n'enrollot ket e vo kollet da viken ar c'hemmoù bet graet e-kerz ar vunutenn ziwezhañ.

en: If you save it, all the external changes could be lost. Save it anyway?
br: Mar enrollot anezhi e c'hellfe bezañ kollet an holl gemmoù diavaez. Enrollañ anezhi evelkent?

en: Ignore _All
br: Leuskel a-gostez pep tr_a

en: Image
br: Skeudenn

en: Image source
br: Tarzh ar skeudenn

en: Import snippets
br: Enporzhiañ brizhennoù

en: Import successfully completed
br: Echu gant berzh eo an enporzhiañ

en: Imported file "%s" is not a valid snippets file
br: Ar restr bet enporzhiet "%s" n'eo ket ur restr brizhennoù talvoudek

en: In_sert Date and Time...
br: Enlakaat Deiziad hag Eur

en: Incrementally search for text
br: Klask azvuiadek un destenn

en: Inline frame
br: Framm a-blaen

en: Inline layer
br: Gwiskad a-blaen

en: Insert Date and Time
br: Enlakaat Deiziad hag Eur

en: Insert Date/Time
br: Enlakaat Deiziad/Eur

en: Insert _spaces instead of tabs
br: Enlakaat esaouennoù e-lerc'h an taolennata

en: Insert at cursor position
br: Enlakaat war lec'hiadur ar reti bremanel

en: Insert current date and time at the cursor position
br: Enlakaat an deiziad hag an eur red e-lerc'h m'emañ ar biz-red

en: Insert often-used pieces of text in a fast way
br: Enlakaat tammoù testenn arveret alies gant un doare buan

en: Insert spaces
br: Enlakaat esaouennoù

en: Inserted text
br: Testenn enlakaet

en: Inserts current date and time at the cursor position.
br: A enlakaat an deiziad hag an eur bremanel e-lerc'h m'emañ ar biz-red.

en: Invert the case of selected text
br: Tuginañ tirenneg an destenn diuzet

en: It is not possible to detect the encoding automatically
br: N'haller ket dinoiñ enbonegañ an arouezennoù ent emgefreek

en: Italic text
br: Testenn stouet

en: Item
br: Ergorenn

en: Item with label
br: Ergorenn gant ur skritellig

en: Japanese
br: Japanek

en: Java applet
br: Arloadig Java

en: Java applet (deprecated)
br: Arloadig Java (diamzeret)

en: Korean
br: Koreek

en: L_ine Ending:
br: D_ibenn al linenn :

en: Label
br: Skritellig

en: Language
br: Yezh

en: Language code
br: Kod yezh

en: Language:
br: Yezh :

en: Languages
br: Yezhoù

en: Large text style
br: Stil an testenn ledan

en: Latex - Tags
br: Latex - Klavioù

en: Layer
br: Treuzfollenn

en: Leave fullscreen mode
br: Kuitaat mod ar skramm a-bezh

en: Line Number Font for Printing
br: Nodrezh an niveroù linennoù evit ar moullañ

en: Line Numbers
br: Niverennoù linennoù

en: Line Wrapping Mode
br: Mod Azasaat al linennoù

en: Line you want to move the cursor to
br: An arroudenn ma fell deoc'h dilec'hiañ ar reti betek enni

en: Lines
br: Linennoù

en: Link color
br: Liv an ere

en: Link color (deprecated)
br: Liv an ere (diamzeret)

en: List description
br: Roll taolennadurioù

en: List enumerate
br: Roll niverennadoù

en: List item
br: Roll an ergorennoù

en: List itemize
br: Roll an ergorennoù

en: List of active plugins. It contains the "Location" of the active plugins. See the .pluma-plugin file for obtaining the "Location" of a given plugin.
br: Roll an enlugelladoù en implij. Ennañ e kaver "Chomlec'h" an enlugelladoù en implij. Sellit er restr .pluma-plugin evit kaout "Chomlec'h" un enlugellad resis.

en: List of entries in "replace with" textbox.
br: Roll an enankadoù er maez testenn "amsaviñ gant".

en: List of entries in "search for" textbox.
br: Roll an enankadoù er maez testenn "klask".

en: Listing
br: Roll

en: Loading %s
br: O kargañ %s

en: Loading %s from %s
br: O kargañ %s adalek %s

en: Loading file '%s'…
br: O kargañ ar restr '%s'…

en: Local change to font
br: Kemm lec'hel an doare skritur

en: Local files only
br: Restroù lec'hel hepken

en: Log Out _without Saving
br: Mont kuit _hep enrollañ

en: MIME Type:
br: Rizh-MIME :

en: Mail link
br: Ere postel

en: Manage _External Tools...
br: Ardeiñ ostilhoù _diavaez...

en: Manage _Snippets...
br: Ardeiñ ar bri_zhennoù...

en: Manage snippets
br: Ardeiñ ar brizhennoù

en: Margin pixel height
br: Uhelder marzhenn e pikseloù

en: Margin pixel width
br: Ledander marzhenn e pikseloù

en: Match _Entire Word Only
br: Lakaat da genglotañ ar ger a-b_ezh hepken

en: Match _entire word only
br: Klask ar ger a-_bezh hepken

en: Maths (display)
br: Jedoniezh (diskouez)

en: Maths (inline)
br: Jedoniezh (enlinenn)

en: Maximum Number of Undo Actions
br: Niver uc'hek a zizoberioù

en: Maximum Recent Files
br: Niver brasañ a restroù nevez-implijet

en: Maximum length of text field
br: Ment brasañ an takad-n testenn

en: Maximum number of actions that pluma will be able to undo or redo. Use "-1" for unlimited number of actions.
br: Niver uc'hek a oberoù a c'hallo Plume dizober pe adober.Grit gant "-1" evit un niver a oberoù anvevenn.

en: Menu list
br: Roll al lañserioù

en: Menu list (deprecated)
br: Roll al lañserioù (diamzeret)

en: Misspelled word:
br: Ger fallskrivet

en: Move selected file or folder to trash
br: Kas ar restr pe an teuliad diuzet d'al lastez

en: Move the current document to a new window
br: Kas an teul bremanel en ur prenestr nevez

en: Multi-line text field
br: Takad-n testenn lieslinennek

en: Multiple
br: Lies

en: Name
br: Anv

en: Name:
br: Anv :

en: New F_ile
br: R_estr nevez

en: New tool
br: Ostilh nevez

en: Next ID
br: ID da heul

en: Next location
br: Lec'hiadur da-heul

en: No URI
br: URI ebet

en: No embedded objects
br: Ergorenn enkorfet ebet

en: No frames
br: Frammad ebet

en: No layers
br: Gwiskad ebet

en: No line break
br: Troc'h linenn ebet

en: No misspelled words
br: Ger fallskrivet ebet

en: No mount object for mounted volume: %s
br: Ergorenn ebet bet marc'het evit ar bezhienn marc'het : %s

en: No resize
br: Adventañ ebet

en: No script
br: Skript ebet

en: No shade
br: Skeud ebet

en: No shade (deprecated)
br: Skeud ebet (diamzeret)

en: No word wrap
br: Troc'h ger ebet

en: No word wrap (deprecated)
br: Troc'h ger ebet (diamzeret)

en: Nordic
br: Norzhek

en: Note
br: Notenn

en: Nothing
br: Netra

en: Number of minutes after which pluma will automatically save modified files. This will only take effect if the "Autosave" option is turned on.
br: Niver a vunutennoù goude ma vo enrollet ent emgefreek ar restroù daskemmet gant Pluma. Efedus e vo mard eo bet gweredekaet an dibarzh "Enenrollañ"

en: OnBlur event
br: Darvoud OnBlur

en: OnChange event
br: Darvoud OnChange

en: OnClick event
br: Darvoud OnClick

en: OnDblClick event
br: Darvoud OnDblClick

en: OnFocus event
br: Darvoud OnFocus

en: OnKeyDown event
br: Darvoud OnKeyDown

en: OnKeyPress event
br: Darvoud OnKeyPress

en: OnKeyUp event
br: Darvoud OnKeyUp

en: OnLoad event
br: Darvoud OnLoad

en: OnMouseDown event
br: Darvoud OnMouseDown

en: OnMouseMove event
br: Darvoud OnMouseMove

en: OnMouseOut event
br: Darvoud OnMouseOut

en: OnMouseOver event
br: Darvoud OnMouseOver

en: OnMouseUp event
br: Darvoud OnMouseUp

en: OnReset event
br: Darvoud OnReset

en: OnSelect event
br: Darvoud OnSelect

en: OnSubmit event
br: Darvoud OnSubmit

en: OnUnload event
br: Darvoud OnUnload

en: Open
br: Digeriñ

en: Open '%s'
br: Digeriñ '%s'

en: Open Files
br: Digeriñ restroù

en: Open With Tree View
br: Digeriñ gant gwel ar gwezennad

en: Open a file
br: Digeriñ ur restr

en: Open a recently used file
br: Digeriñ ur restr nevez-implijet

en: Open a terminal at the currently opened directory
br: Digeriñ un dermenell d'ar c'havlec'hiad digoret bremañ

en: Open a terminal in the document location
br: Digeriñ un dermenell e lec'hiadur an teul

en: Open selected file
br: Digeriñ ar restr diuzet

en: Open terminal here
br: Digeriñ un dermenell

en: Open the parent folder
br: Digeriñ an teuliad kar

en: Open the pluma manual
br: Digeriñ dornlevr Pluma

en: Open the tree view when the file browser plugin gets loaded instead of the bookmarks view
br: Digeriñ gwel ar gwezennad pa vo bet karget enlugellad merdeer ar restroù e-lec'h gwel ar sinedoù

en: Opens the External Tools Manager
br: Digeriñ ardoer an ostilhoù diavaez

en: Operator fraction
br: Oberier fraction

en: Operator integral (display)
br: Oberier integral (diskouez)

en: Operator integral (inline)
br: Oberier integral (enlinenn)

en: Operator sum (display)
br: Oberier sum (diskouez)

en: Operator sum (inline)
br: Oberier sum (enlinenn)

en: Option group
br: Strollad an dibarzh

en: Option selector
br: Diuzer an dibarzh

en: Ordered list
br: Listenn urzhiet

en: Output media
br: Media an ec'hankad

en: Page %N of %Q
br: Pajenn %N eus %Q

en: Page %d of %d
br: Pajenn %d eus %d

en: Page Preview
br: Alberz ar bajennad

en: Page header
br: Talbenn ar bajenn

en: Page total
br: Hollad ar pajennoù

en: Paragraph
br: Rannbennad

en: Paragraph class
br: Klas rannbennad

en: Paragraph style
br: Neuz rannbennad

en: Paste the clipboard
br: Pegañ ar golverad

en: Pick the editor font
br: Dibab nodrezh an embanner

en: Plain Text
br: Testenn eeun

en: Please check that you are not trying to open a binary file.
br: Mar plij, bezit divar n'emaoc'h ket o klask digeriñ ur restr daouredel.

en: Please check that you typed the location correctly and try again.
br: Mar plij, gwiriekait al lec'hiadur ho peus biziataet ha klaskit en-dro.

en: Please check your installation.
br: Marplij, gwiriekait ho staliadur.

en: Plugins
br: Enlugelladoù

en: Pluma Preferences
br: Gwellvezioù Pluma

en: Pr_eferences
br: _Gwellvezioù

en: Preferences
br: Gwellvezioù

en: Preformatted listing
br: Listenn rakstummet

en: Preformatted text
br: Testenn rakstummet

en: Preparing...
br: O prientiñ...

en: Previous location
br: Lec'hiadur kent

en: Print
br: Moullañ

en: Print Header
br: Moullañ an talbenn

en: Print Line Numbers
br: Moullañ niveroù al linennoù

en: Print Previe_w
br: A_lberz ar moullañ

en: Print Syntax Highlighting
br: Moullañ usskediñ ar c'hevreadur

en: Print line nu_mbers
br: Moullañ _niverennoù al linennoù

en: Print page _headers
br: _Moullañ talbennoù ar pajennoù

en: Print preview
br: Alberz ar moullañ

en: Print synta_x highlighting
br: Moullañ usskediñ ar c'hev_readur

en: Print the current page
br: Moullañ ar bajenn vremanel

en: Push button
br: Afell da bouezañ

en: Python Console
br: Penel Python

en: Question
br: Goulenn

en: Quick Open
br: Digeriñ herrek

en: Quick open
br: Digeriñ herrek

en: Quickly open documents
br: Digeriñ herrek an teulioù

en: Quickly open files
br: Digeriñ herrek ar restroù

en: Quit the program
br: Kuitaat ar goulev

en: Quote
br: Menegiñ

en: RO
br: LH

en: R_emove duplicates
br: Dil_emel an eiladennoù

en: Re_fresh View
br: Az_bevaat ar gwel

en: Read-Only
br: Mod lenn nemetken

en: ReadOnly text and password
br: Testenn ha ger-tremen Lennus Hepken

en: Redo the last undone action
br: Adober an oberoù disc'hraet diwezhañ

en: Reduced spacing
br: Esaouenniñ bihanaet

en: Reduced spacing (deprecated)
br: Esaouenniñ bihanaet (diamzeret)

en: Reference label
br: Skritellig an dave

en: Reference ref
br: Dave ref

en: Refresh the view
br: Azbevaat an alberz

en: Remote files only
br: Restroù a-bell hepken

en: Remove trailing spaces
br: Dilemel an esaouennoù-lost

en: Remove useless trailing spaces in your file
br: Dilemel an esaouennoù didalvoud en ho restr

en: Rename selected file or folder
br: Adenvel ar restr pe an teuliad diuzet

en: Replace
br: Amsaviñ

en: Replace All
br: Amsaviñ pep tra

en: Replace _All
br: _Amsaviñ pep tra

en: Replace _with:
br: Amsviñ _gant :

en: Replace current document
br: Amsaviñ an teul bremanel

en: Replace current selection
br: Amsaviñ an diuzad bremanel

en: Restore Previous Cursor Position
br: Distreiñ da lec'hiadur kent ar reti

en: Revert selected snippet
br: Tuginañ ar vrizhenn diuzet

en: Revert to a saved version of the file
br: Distreiñ d'un handelv bet enrollet eus ar restr

en: Revert unsaved changes to document '%s'?
br: Nullañ ar c'hemmoù dienroll en teul '%s' ?

en: Reverting %s
br: O distreiñ %s

en: Reverting %s from %s
br: O distreiñ %s adalek %s

en: Reverting the document '%s'…
br: O tizober kemmoù en teul '%s'...

en: Right Margin Position
br: Lec'hiadur ar marz dehou

en: Romanian
br: Romanek

en: Root
br: Gwriz

en: Rows
br: Linennoù

en: Run "make" in the document directory
br: Erounit "make" e kavlec'hiad an teul

en: Run command
br: Erounit an arc'had

en: Running tool:
br: Ostilh war erounit :

en: S_ave Anyway
br: _Enrollañ Evelkent

en: S_elect the documents you want to save:
br: Dibabit an t_eulioù a fell deoc'h enrollañ :

en: S_hortcut key:
br: Sto_kell ar verradenn :

en: S_ort...
br: _Rummañ...

en: S_tart at column:
br: K_regiñ gant ar bann :

en: Save
br: Enrollañ

en: Save As…
br: Enrollañ evel…

en: Save _As...
br: Enroll_añ evel...

en: Save all open files
br: Enrollañ an holl restroù digor

en: Save changes to document "%s" before closing?
br: Enrollañ ar c'hemmoù graet d'an teul "%s" kent serriñ ?

en: Save the current file
br: Gwarediñ ar restr en implij

en: Save the current file with a different name
br: Enrollañ ar restr vremanel gant un anv disheñvel

en: Saving %s
br: Oc'h enrollañ %s

en: Saving %s to %s
br: Oc'h enrollañ %s e-barzh %s

en: Saving file '%s'…
br: Oc'h enrollañ ar restr '%s'…

en: Saving has been disabled by the system administrator.
br: Diweredekaet eo bet an enrollañ gant ardoer ar reizhiad.

en: Script language name
br: Anv-yezh ar skript

en: Search
br: Klask

en: Search _backwards
br: Klask war-_gil

en: Search backwards for the same text
br: Klask war-gil evit an hevelep tenstenn

en: Search for and replace text
br: Klask hag amsaviñ an destenn

en: Search for text
br: Klask an destenn

en: Search forwards for the same text
br: Klask war-raok evit an hevelep testenn

en: Select _All
br: Diuzañ pep tr_a

en: Select a character encoding from the menu and try again.
br: Diuzit un enbonegadur evit an arouezennoù diwar al lañser ha klaskit en-dro.

en: Select a different character encoding from the menu and try again.
br: Diuzit un enbonegadur disheñvel evit an arouezennoù diwar al lañser ha klaskit en-dro.

en: Select the _language of the current document.
br: Dibab _yezh an teul bremanel

en: Select the entire document
br: Diuzañ an teul a-bezh

en: Select the group of tags you want to use
br: Dibabit ar strollad klavioù a fell deoc'h implijout

en: Selectable option
br: Dibarzh diuzadus

en: Selected
br: Diuzet

en: Selection
br: Diuzad

en: Set Location to First Document
br: Despizañ al lec'hiadur en teul kentañ

en: Set _Language...
br: Dibab _Yezh...

en: Set language
br: Dibab ur yezh

en: Set the character encoding to be used to open the files listed on the command line
br: Despizañ enbonegañ an arouezennoù a vo arveret evit digeriñ ar restroù war roll an arc'hadoù

en: Set the language of the current document
br: Dibab yezh an teul-red

en: Set the root to the active document location
br: Despizañ ar wrizienn war lec'hiadur an teul bremanel

en: Sets whether to enable restoring of remote locations.
br: Despizañ hag-eñ e vo gweredekaet atoriñ al lec'hiadurioù a-bell.

en: Shape
br: Stumm

en: Short inline quotation
br: Meneg berr a-blaen

en: Shortcut key with which the snippet is activated
br: Stokell ar verradenn ma vo gweredekaet ar vrizhenn ganti

en: Show _Binary
br: Diskouez ar re zaoure_del

en: Show _Hidden
br: Diskouez ar re guz_h

en: Show binary files
br: Diskouez ar restroù daouredel

en: Show hidden files and folders
br: Diskouez ar restroù ha teuliadoù kuzh

en: Show multiple pages
br: Diskouez meur a bajenn

en: Show or hide the bottom pane in the current window
br: Diskouez pe guzhat ar penel traoñ war ar prenestr bremanel

en: Show or hide the side pane in the current window
br: Diskouez pe kuzhat ar banell gostez er prenestr red

en: Show or hide the statusbar in the current window
br: Diskouez pe guzhat ar varrenn stad er prenestr bremanel

en: Show or hide the toolbar in the current window
br: Diskouez pe guzhat barrennad-ostilhoù ar prenestr bremanel

en: Show the application's version
br: Diskouez handelv an arload

en: Show the next page
br: Diskouez ar bajenn da heul

en: Show the previous page
br: Diskouez ar bajenn a-raok

en: Side Pane is Visible
br: Hewel eo ar banell gostez

en: Side _Pane
br: Barrenn _gostez

en: Single snippets file
br: Restr eeun ar brizhennoù

en: Single word the snippet is activated with after pressing Tab
br: Ar ger eeun ma vez gweredekaet ar vrizhenn drezañ goude bezañ pouezet war taolennata

en: Size
br: Ment

en: Size (deprecated)
br: Ment (diamzeret)

en: Small text style
br: Skritur bihan

en: Snippets
br: Brizhennoù

en: Snippets Manager
br: Ardoer ar brizhennoù

en: Snippets archive
br: Diell ar brizhennoù

en: Sort
br: Rummañ

en: Sort the current document or selection
br: Rummañ an teul pe diuzad bremanel

en: Sorted list of encodings used by pluma for automatically detecting the encoding of a file. "CURRENT" represents the current locale encoding. Only recognized encodings are used.
br: Roll rummet eus an enbonegadurioù arveret gant Pluma evit dinoiñ ent emgefreek enbonegadur ur restr. "CURRENT/BREMANEL" a dalv da enbonegadur ar yezh vremanel. Enbonegadurioù anavezet a vez arveret hepken.

en: Sorts a document or selected text.
br: Rummañ a ra un teul pe un destenn diuzet.

en: Sound
br: Son

en: Source
br: Tarzh

en: South European
br: Su Europa

en: Spacer
br: Esaouenn

en: Span
br: Ledanaat

en: Specifies how to wrap long lines in the editing area. Use "GTK_WRAP_NONE" for no wrapping, "GTK_WRAP_WORD" for wrapping at word boundaries, and "GTK_WRAP_CHAR" for wrapping at individual character boundaries. Note that the values are case-sensitive, so make sure they appear exactly as mentioned here.
br: Erspizañ a ra penaos azasaat linennoù hir war maez an embann. Git gant "GTK_WRAP_NONE" evit chom hep azasaat. "GTK_WRAP_WORD" evit an azasaat ouzh bevennoù ar gerioù ha "GTK_WRAP_CHAR" evit an azasaat ouzh bevennoù un arouezenn hiniennel. Taolit evezh ouzh tirenneg ar gwerzhioù. Ret eo skrivañ evel ma'z eo bet skrivet a-us.

en: Specifies the font to use for a document's body when printing documents.
br: Erspizañ a ra an nodrezh da arverañ evit korf an destenn pa vo moullet an teulioù.

en: Specifies the font to use for line numbers when printing. This will only take effect if the "Print Line Numbers" option is non-zero.
br: Erspizañ a ra an nodrezh da arverañ evit an niveroù linennoù pa vo moullet. Efedus e vo goude ma vo lakaet an dibarzh "Moullañ niveroù al linennoù" da zisheñvel diouzh mann.

en: Specifies the font to use for page headers when printing a document. This will only take effect if the "Print Header" option is turned on.
br: Arspizañ a ra an nodrezh da arverañ evit talbenn ar bajenn pa vo moullet un teul. Efedus e vo goude ma vo gweredekaat an dibarzh "Moullañ an talbennoù".

en: Specifies the maximum number of recently opened files that will be displayed in the "Recent Files" submenu.
br: Erspizañ a ra an niver uc'hek a restroù digoret nevez zo a vo skrammet war an islañser "Restroù a-nevez".

en: Specifies the number of spaces that should be displayed instead of Tab characters.
br: Erspizañ a ra an niver a esaouennoù a rankfe bezañ diskouezet e-lec'h arouezennoù an ivinell.

en: Specifies the position of the right margin.
br: Erspizañ a ra lec'hiadur ar marz dehou.

en: Spell Checker
br: Meziant da reizhskrivañ

en: Square root
br: Gwrizienn karrez

en: Status Bar is Visible
br: Hewel eo ar varrenn-stad

en: Stopped.
br: Chomet a-sav.

en: String you want to search for
br: Hedad a fell deoc'h klask

en: Style info
br: Stlennoù stil

en: Subscript
br: Isskript

en: Suggestions
br: Kinnigoù

en: Switch onto a file .c and .h
br: Trec'haoliñ betek ur restr mod .c ha .h

en: Symbol and
br: Arouez and

en: Symbol const
br: Arouez const

en: Symbol d-by-dt
br: Arouez d-by-dt

en: Symbol d-by-dt-partial
br: Arouez d-by-dt-partial

en: Symbol d2-by-dt2-partial
br: Arouez d2-by-dt2-partial

en: Symbol dagger
br: Arouez dagger

en: Symbol equiv
br: Arouez equiv

en: Symbol infinity
br: Arouez infinity

en: Symbol mathspace ,
br: Arouez mathspace ,

en: Symbol mathspace .
br: Arouez mathspace .

en: Symbol mathspace _
br: Arouez mathspace _

en: Symbol mathspace __
br: Arouez mathspace __

en: Symbol simeq
br: Arouez simeq

en: Symbol star
br: Arouez star

en: Syntax Highlighting
br: Usskediñ ar c'hevreadur

en: Tab Size
br: Ment an ivinell

en: Tab Stops
br: Arsavadurioù an taolennata

en: Tab Width
br: Ledander an taolennata

en: Tab order position
br: Urzh lec'hiadur an ivinelloù

en: Table
br: Taolenn

en: Table body
br: Korf an daolenn

en: Table data cell
br: Kellig roadoù taolenn

en: Table header
br: Titl an daolenn

en: Table header cell
br: Kellig penn an daolenn

en: Table row
br: Linenn taolenn

en: Table summary
br: Roll meuzioù

en: Tag list
br: Roll ar c'hlavioù

en: Tags
br: Klavioù

en: Target - Blank
br: Bukenn - Goullo

en: Target - Parent
br: Bukenn - Kar

en: Target - Self
br: Bukenn  - Eñ e-unan

en: Target - Top
br: Bukenn  - Krec'h

en: Target directory "%s" does not exist
br: Ar c'havlec'hiad arvoned "%s" n'eus ket anezhañ

en: Target directory "%s" is not a valid directory
br: Ar c'havlec'hiad arvoned "%s" n'eo ket ur c'havlec'hiad talvoudek

en: Teletype or monospace text style
br: Stil an testenn teletype pe monospace

en: Text
br: Testenn

en: Text Editor
br: Embanner testennioù

en: Text Wrapping
br: Azasaat an destenn

en: Text color
br: Liv an destenn

en: Text color (deprecated)
br: Liv an destenn (diamzeret)

en: Text entered by user
br: Testenn roet gant an arveriad

en: Thai
br: Taiek

en: The ID of a GtkSourceView Style Scheme used to color the text.
br: Naoudi (ID) eus ul livaoueg mod GtkSourceView arveret da livañ an destenn.

en: The archive "%s" could not be created
br: An diell "%s" n'hall ket bezañ krouet

en: The archive "%s" could not be extracted
br: An diell "%s" n'hall ket bezañ eztennet

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on file sizes. Please try saving a smaller file or saving it to a disk that does not have this limitation.
br: Bevennet eo ment ar restroù war ar gantenn emaoc'h o klask enrollañ ar restr warni. Mar plij, klaskit enrollañ ur restr vihanoc'h pe enrollit ar restr war ur gantenn hep ar vevenn-mañ.

en: The disk where you are trying to save the file has a limitation on length of the file names. Please use a shorter name.
br: Bevennet eo hirder an anvioù-restr war ar gantenn emaoc'h o klask enrollañ ar restr warni. Mar plij, implijit un anv berroc'h.

en: The document contains one or more characters that cannot be encoded using the specified character encoding.
br: Unan pe veur a arouezenn n'int ket evit bezañ enboneget dre an enbonegadur evit an arouezennoù bet erspizet.

en: The document is empty.
br: Goullo eo an teul.

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
br: Ar restr "%s" n'hell ket bezañ kaset d'al lastez.

en: The file "%s" is read-only.
br: Ar restr "%s" a zo dre ar mod lenn nemetken.

en: The file %s changed on disk.
br: Kemmet eo bet ar restr %s war ar gantenn.

en: The file %s has been modified since reading it.
br: Kemmoù a zo bet er restr %s abaoe ho peus he lennet.

en: The file browser root directory to use when loading the file browser plugin and onload/tree_view is TRUE.
br: Kavlec'hiad gwrizienn merdeer ar restroù da arverañ pa vez karget enlugellad merdeer ar restroù ha pa vez lakaet da GWIR onload/tree_view.

en: The file browser virtual root directory to use when loading the file browser plugin when onload/tree_view is TRUE. The virtual root must always be below the actual root.
br: Kavlec'hiad gwrizienn darvanel merdeer ar restroù da arverañ pa vez karget enlugellad merdeer ar restroù ha pa vez lakaet da GWIR onload/tree_view. Ar wrizienn darvanel a rank bezañ izeloc'h eget ar wizienn vremanel.

en: The file is too big.
br: Re vras eo ar restr.

en: The file you opened has some invalid characters. If you continue editing this file you could make this document useless.
br: Arouezennoù didalvoudek ez eus gant ar restr hoc'h digoret. Mar kendalc'hot hoc'h embann war ar restr-mañ ez ay an teul-mañ da zidalvoud marteze.

en: The filter pattern to filter the file browser with. This filter works on top of the filter_mode.
br: Ar goustur silañ ma vo silet ar merdeer restroù gantañ. Ar sil a ya en-dro war live uhelañ filter_mode.

en: The following error occurred while exporting: %s
br: Degouezhet ez eus bet ar fazi amañ war-lerc'h e-pad ma oa oc'h enporzhiañ : %s

en: The following error occurred while importing: %s
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa oc'h enporzhiañ : %s

en: The following files could not be imported: %s
br: N'haller ket enporzhiañ ar restroù da-heul : %s

en: The location of the file cannot be accessed because it is not mounted.
br: N'haller ket tizhout ar restr-mañ rak n'eo ket bet marc'het.

en: The location of the file cannot be mounted.
br: N'haller ket marc'hañ lec'hiadur ar restr.

en: The new directory is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the directory visible
br: Ar c'havlec'hiad nevez a zo kuzhet gant ar silañ bremañ. Ret eo deoc'h kengeidañ arventennoù ar silañ d'he lakaat da vezañ hewel

en: The new file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
br: Ar restr nevez a zo kuzhet gant ar silañ bremañ. Ret eo deoc'h kengeidañ arventennoù ar silañ d'he lakaat da vezañ hewel

en: The number of followed links is limited and the actual file could not be found within this limit.
br: Bevennet eo an niver a ereoù heuliet ha n'hall ket ar restr vremanel bezañ kavet a-raok ar vevenn-mañ.

en: The preview of a page in the document to be printed
br: Alberz ur bajennad eus an teul da vezañ moullet

en: The renamed file is currently filtered out. You need to adjust your filter settings to make the file visible
br: Ar restr bet adanvet a zo kuzhet gant ar silañ bremañ. Ret eo deoc'h kengeidañ arventennoù ar silañ d'he lakaat da vezañ hewel

en: The selected color scheme cannot be installed.
br: N'haller ket staliañ al livaoueg bet diuzet.

en: The selected files cannot be moved to the trash.
br: Ar restr diuzet n'hell ket bezañ kaset d'al lastez.

en: The total number of pages in the document
br: An niver hollek a bajennoù en teul

en: There are no snippets selected to be exported
br: N'eus brizhenn ebet bet diuzet da vezañ ezporzhiet

en: There is not enough disk space to save the file. Please free some disk space and try again.
br: N'eus ket plas a-walc'h war ar gantenn evit enrollañ ar restr. Mar plij, grit plas war ar gantenn ha klaskit en-dro.

en: There was a problem opening the file %s.
br: Ur gudenn ez eus bet un ur zigeriñ ar restr %s.

en: There was an error displaying the help.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa o skrammañ ar skoazell.

en: This accelerator is already bound to %s
br: Ereet eo an herrekaer ouzh %s endeo

en: This file (%s) is already open in another pluma window.
br: Ar restr (%s) a zo digor endeo en ur prenestr Pluma all.

en: This is not a valid Tab trigger. Triggers can either contain letters or a single (non-alphanumeric) character like: {, [, etc.
br: N'eo ket un draen talvoudek evit an taolennata. An drein a c'hall bezañ gant lizherennoù pe un arouezenn (nad eo ket ul lizherenn pe ur sifr) evel : {, [, h.a.

en: This value determines what files get filtered from the file browser. Valid values are: none (filter nothing), hidden (filter hidden files), binary (filter binary files) and hidden_and_binary (filter both hidden and binary files).
br: Ar werzh-mañ a zespiz pe restr a vo silet diouzh merdeer ar restroù. Ar werzhioù talvoudek a dalv da : none/netra (silañ netra), hidden/kuzh (silañ ar restroù kuzh), binary/daouredek (silañ ar restroù daouredek) ha hidden_and_binary (silañ ar restroù kuzh ha daouredek).

en: Title
br: Titl

en: Toolbar Buttons Style
br: Neuz afelloù ar varrennad-ostilhoù

en: Toolbar is Visible
br: Hewel eo ar varrennad-ostilhoù

en: Turkish
br: Turkek

en: Type a new accelerator
br: Biziatait un herrekaer nevez

en: Type a new accelerator, or press Backspace to clear
br: Roit un herrekaer all, pe bouezit war ar stokell ginañ da skarzhañ

en: Type a new shortcut
br: Roit ur verradenn nevez

en: Type a new shortcut, or press Backspace to clear
br: Roit ur verradenn nevez, pe bouezit war ar stokell ginañ da skarzhañ

en: Unable to find the object '%s' inside file %s.
br: Ne oa ket tu da gavout an ergorenn '%s'e-barzh ar restr %s.

en: Unable to open UI file %s. Error: %s
br: N'hall ket digeriñ restr ar c'hetal %s. Fazi : %s

en: Unbreakable text
br: Testenn didorradus

en: Underlined text style
br: Neuz testenn islinennet

en: Undo the last action
br: Dizober ar gwered diwezhañ

en: Unexpected error: %s
br: Fazi dic'hortoz : %s

en: Unknown
br: Dianav

en: Unsaved Document %d
br: Teul chomet dienroll %d

en: Untitled documents only
br: Teulioù hep titl hepken

en: Up
br: Pignat

en: Use %s highlight mode
br: Implijout ar mod usskediñ %s

en: Use Default Font
br: Arverañ an nodrezh dre ziouer

en: Use Spaces
br: Arverañ esaouennoù

en: Use image map
br: Arverañ kartenn ar skeudenn

en: Use the _selected format
br: Implij ar mentrezh diuzet

en: User dictionary:
br: Geriadur hiniennel :

en: Value
br: Gwerzh

en: Vertical space
br: Esaouenn a-blom

en: Vertical space (deprecated)
br: Esaouenn a-blom (diamzeret)

en: Vietnamese
br: Vietnamek

en: View
br: Gwelout

en: View folder in file manager
br: Gwelout an teuliad e ardoer ar restroù

en: Visited link color
br: Liv ere gweladennet

en: Visited link color (deprecated)
br: Liv ere gweladennet (diamzeret)

en: Western
br: Kornôg

en: Whether pluma should automatically save modified files after a time interval. You can set the time interval with the "Autosave Interval" option.
br: Hag-eñ e rank Plume enrollañ ent emgefreek restroù daskemmet goude un tamm amzer. Arventennet e vez gant an dibarzh "Padenn emenrollañ"

en: Whether pluma should create backup copies for the files it saves. You can set the backup file extension with the "Backup Copy Extension" option.
br: Hag-eñ e renko Pluma krouiñ eiladoù gwarediñ evit ar restroù enrollet gantañ. Arventennet e vez an askouezh evit ar restr gwarediñ gant an dibarzh "Askouezh evit an eilad gwarediñ".

en: Whether pluma should display line numbers in the editing area.
br: Hag-eñ e ranko Pluma skrammañ niverennoù al linennoù war ar maez embann.

en: Whether pluma should display the right margin in the editing area.
br: Hag-eñ e ranko Pluma skrammañ ar marz dehou war ar maez embann.

en: Whether pluma should enable automatic indentation.
br: Hag-eñ e ranko Pluma gweredekaat ar pukañ emgefreek.

en: Whether pluma should enable syntax highlighting.
br: Hag-eñ e ranko Pluma gweredekaat usskediñ ar c'hevreadur

en: Whether pluma should highlight all the occurrences of the searched text.
br: Hag-eñ e ranko Pluma usskediñ an holl reveziadennoù eus an destenn bet klasket.

en: Whether pluma should highlight the bracket matching the selected one.
br: Hag-eñ e ranko Pluma usskediñ ar c'hrommelloù a glot gant an hini bet diuzet.

en: Whether pluma should highlight the current line.
br: Hag-eñ e ranko Pluma usskediñ al linenn vremanel.

en: Whether pluma should include a document header when printing documents.
br: Hag-eñ e vo enlakaet talbenn an teul gant Pluma pa vo moullet an teulioù.

en: Whether pluma should insert spaces instead of tabs.
br: Hag-eñ e rankfe Pluma enlakat esaouennoù e-lec'h ivinelloù.

en: Whether pluma should print syntax highlighting when printing documents.
br: Hag-eñ e vo moullet usskedadur ar c'hevreadur pa vo moullet an teulioù.

en: Whether pluma should restore the previous cursor position when a file is loaded.
br: Hag-eñ e ranko Pluma adlakaat ar reti d'e lec'hiadur kent pa vez karget ur restr.

en: Whether the bottom panel at the bottom of editing windows should be visible.
br: Hag-eñ e vo hewel ar banel draoñ e traoñ ar prenestr embann.

en: Whether the side pane at the left of editing windows should be visible.
br: Hag-eñ e vo hewel ar banel gostez e traoñ ar prenestr embann.

en: Whether the status bar at the bottom of editing windows should be visible.
br: Hag-eñ e vo hewel ar varrenn-stad e traoñ ar prenestr embann.

en: Whether the toolbar should be visible in editing windows.
br: Hag-eñ e vo hewel ar varrennad ostilhoù war ar prenestroù embann.

en: Whether to use the system's default fixed width font for editing text instead of a font specific to pluma. If this option is turned off, then the font named in the "Editor Font" option will be used instead of the system font.
br: Hag-eñ e vo arveret nodrezh e led fest dre ziouer ar reizhiad evit embann testennoù e-lec'h un nodrezh a zo a-ratozh evit Pluma. Mar diweredekaet an nodrezh anvet e dibarzhioù "Embanner nodrezhoù" a vo arveret e-lec'h nodrezh ar reizhiad.

en: Width
br: Led

en: Words
br: Gerioù

en: XHTML 1.0 - Tags
br: XHTML 1.0 - Klavioù

en: XSLT - Axes
br: XSLT - Ahelioù

en: XSLT - Elements
br: XSLT - Elfennoù

en: XSLT - Functions
br: XSLT - Arc'hwelioù

en: XUL - Tags
br: XUL - Klavioù

en: You are trying to save the file on a read-only disk. Please check that you typed the location correctly and try again.
br: Klask a rit enrollañ ar restr war ur gantenn dre vod lenn hepken. Mar plij, gwiriekait ar chomlec'h ho peus roet ha klaskit en-dro.

en: You can also choose another character encoding and try again.
br: Dibab un enbonegadur all evit an arouezennoù e c'hallit ha klaskit en-dro.

en: You do not have the permissions necessary to open the file.
br: N'ho peus ket an aotreoù a-zere evit digeriñ ar restr.

en: You do not have the permissions necessary to save the file. Please check that you typed the location correctly and try again.
br: N'ho peus ket an aotreoù a-zere evit enrollañ ar restr. Ma rplij, gwiriekait ar chomlec'h ho peus roet ha klaskit en-dro.

en: You must be inside a word to run this command
br: Dav eo deoc'h bezañ e-barzh ur ger evit erounit an arc'had-mañ

en: Zoom 1:1
br: Zoum 1:1

en: Zoom the page in
br: Zoum brasaat war ar bajenn

en: Zoom the page out
br: Zoum bihanaat war ar bajenn

en: Zoom to fit the whole page
br: Zoum da genglotañ gant ar bajenn a-bezh

en: [FILE...]
br: [RESTR...]

en: _About
br: _Diwar-benn

en: _Add
br: _Ouzhpennañ

en: _Add...
br: _Ouzhpennañ...

en: _Always autocheck
br: Gwiri_añ emgefreek bepred

en: _Applicability:
br: _Dedalvezadusted :

en: _Autocheck Spelling
br: Gwiriañ Reizhskrivadur ez-emgefre

en: _Autosave files every
br: Enroll_adur emgefreek an teulioù bep

en: _Body:
br: _Korf :

en: _Bottom Pane
br: Panell _draoñ

en: _Cancel
br: _Nullañ

en: _Cancel Logout
br: _Nullañ ar mont kuit

en: _Check Spelling...
br: _Gwiriañ reizhskrivadur...

en: _Clear Highlight
br: S_karzhañ an usskediñ

en: _Close
br: _Serriñ

en: _Close All
br: _Serriñ an holl anezho

en: _Close Preview
br: _Serriñ an alberz

en: _Configure Spell Checker plugin...
br: _Kefluniañ enlugellad ar reizhskrivañ...

en: _Contents
br: Endal_c'hadoù

en: _Copy
br: _Eilañ

en: _Delete
br: _Dilemel

en: _Description
br: _Deskrivadur

en: _Display line numbers
br: _Diskouez niverennoù linennoù

en: _Document Statistics
br: _Stadegoù an teul

en: _Documents
br: _Teulioù

en: _Drop targets:
br: Arvone_doù leuskel :

en: _Edit
br: Dask_emmañ

en: _Edit:
br: _Embann :

en: _Enable automatic indentation
br: Gw_eredekaat ar pukañ emgefreek

en: _Encoding
br: Enbon_egañ

en: _Error color:
br: Faz_i liv :

en: _File
br: _Restr

en: _Filter
br: _Sil

en: _Find...
br: _Kavout...

en: _Fullscreen
br: _Skrammad a-bezh

en: _Help
br: _Skoazell

en: _Highlight Mode
br: Mod _usskediñ

en: _Ignore
br: _Tremen e-biou

en: _Ignore All
br: _Leuskel a-gostez holl

en: _Ignore case
br: Dileuskel an d&irenneg

en: _Incremental Search...
br: Klask azvu_iadek...

en: _Input:
br: _Enankad :

en: _Insert
br: _Enlakaat

en: _Invert Case
br: _Tuginañ an direnneg

en: _Line numbers:
br: Niverennoù _linennoù :

en: _Match Case
br: _Teurel evezh eus ar pennlizherennoù

en: _Match Filename
br: _Lakaat an anvioù restroù da genglotañ

en: _Match case
br: _Teurel evezh eus an direnneg

en: _More...
br: _Muioc'h...

en: _Move to New Window
br: _Kas d'ar prenestr nevez

en: _Move to Trash
br: _Kas d'al lastez

en: _Never autocheck
br: Morse ober gant gwiriañ emgefreek

en: _New
br: _Nevez

en: _New Folder
br: Teuliad _nevez

en: _Next Document
br: Teul _da zont

en: _Next Location
br: Lec'hiadur da _heul

en: _Number every
br: _Niverenn bep

en: _Open
br: _Digeriñ

en: _Open terminal here
br: _Digeriñ un dermenell amañ

en: _Open...
br: _Digeriñ...

en: _Output:
br: _Ec'hankad :

en: _Parse escape sequences (e.g. \n)
br: _Dezrannañ kemalennoù achap (dle \n)

en: _Paste
br: _Pegañ

en: _Preview
br: _Alberz

en: _Previous Document
br: _Teul kent

en: _Previous Location
br: Lec'hiadur _kent

en: _Print...
br: _Moullañ...

en: _Quit
br: _Kuitaat

en: _Redo
br: _Adober

en: _Reload
br: _Adkargañ

en: _Remember autocheck by document
br: _Derc'hel soñj ar gwiriañ emgefreek gant an teul

en: _Rename
br: _Adenvel

en: _Replace
br: A_msaviñ

en: _Replace...
br: _Amsaviñ...

en: _Restore Default Fonts
br: _Adlakaat an nodrezhoù dre-ziouer

en: _Retry
br: _Adklask

en: _Reverse order
br: _Tuginañ an urzh

en: _Revert
br: _Stumm diaraog

en: _Save
br: _Enrollañ

en: _Save All
br: En_rollañ an holl anezho

en: _Save:
br: _Enrollañ :

en: _Search
br: _Klask

en: _Search for:
br: _Klask :

en: _Set root to active document
br: _Despizañ an teul bremanel da vont da wrizienn

en: _Shortcut Key:
br: _Berradennoù klavier :

en: _Snippets:
br: _Brizhennoù :

en: _Sort
br: _Rummañ

en: _Spelling Suggestions...
br: Kinnigoù Reizh_skrivañ...

en: _Statusbar
br: Barrenn ar _stad

en: _Suggestions:
br: _Kinnigoù :

en: _Tab trigger:
br: Draen dre daolenna_ta :

en: _Tab width:
br: Ledander an _taolennata :

en: _Title Case
br: _Tirenneg an titl

en: _Toolbar
br: Barrennad-_Ostilhoù

en: _Tools
br: _Ostilhoù

en: _Tools:
br: _Ostilhoù :

en: _Undo
br: _Dizober

en: _Update
br: Hi_zivaat

en: _Use custom format
br: _Arverañ ur mentrezh personelaet

en: _Use the system fixed width font (%s)
br: _Ober gant nodrezh e led fest ar reizhiad (%s)

en: _View
br: _Gwelout

en: _View Folder
br: _Gwelout an teuliad

en: _Wrap Around
br: Kleu_riañ

en: _Wrap around
br: Kleu_riañ

en: _minutes
br: a _vunutennoù

en: ancestor
br: hendad

en: ancestor-or-self
br: hendad pe eñ e-unan

en: attribute
br: doareenn

en: child
br: bugel

en: column
br: bann

en: columns
br: bann

en: descendant
br: diskennad

en: descendant-or-self
br: diskennad pe eñ e-unan

en: directory
br: kavlec'hiad

en: false
br: diwir

en: file
br: restr

en: following
br: da heul

en: label
br: skritellig

[ctx: language]
en: Default
br: Dre ziouer

[ctx: language]
en: Unknown (%s)
br: Dianav (%s)

en: lines
br: linenn

en: of
br: eus

en: page
br: pajenn

en: parent
br: kar

en: pluma cannot find the file. Perhaps it has recently been deleted.
br: Pluma n'hall ket kavout ar restr. Marteze eo bet diverket n'eus ket pell.

en: pluma cannot handle %s locations in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
br: Pluma n'hall ket dornata lec'hiadurioù %s gant ar mod skrivañ. Bezit divar hoc'h eus biziataet al lec'hiadur gant un doare dereat ha klaskit en-dro.

en: pluma cannot handle %s locations.
br: n'hall ket Pluma dornata lec'hiadurioù %s.

en: pluma cannot handle this location in write mode. Please check that you typed the location correctly and try again.
br: Pluma n'hall ket dornata al lec'hiadur-mañ gant ar mod skrivañ. Bezit divar hoc'h eus biziataet al lec'hiadur gant un doare dereat ha klaskit en-dro.

en: pluma cannot handle this location.
br: N'hell ket Pluma dornata al lec'hiadur-mañ.

en: pluma could not back up the old copy of the file before saving the new one. You can ignore this warning and save the file anyway, but if an error occurs while saving, you could lose the old copy of the file. Save anyway?
br: Pluma ne oa ket gouest da warediñ an eilad kozh eus ar restr kent enrollañ an hini nevez. An evezh-mañ a c'hallit leuskel a-gostez hag enrollañ ar restr memes tra. Klouskoude, mar degouezho ur fazi e-pad an enrollañ e kollot an eilad kozh eus ar restr marteze. Enrollañ evelkent ?

en: pluma has not been able to detect the character encoding.
br: N'eo ket bet gouest Pluma da zinoiñ enbonegañ ar arouezennoù.

en: pluma opened this instance of the file in a non-editable way. Do you want to edit it anyway?
br: digoret eo bet eriol ar restr-mañ gant un doare n'hall ket bezañ embannet. Fellout  ra deoc'h embann evelkent ?

en: preceding
br: a-raok

en: rows
br: renkad

en: self
br: e-unan

en: true
br: gwir

en: word
br: ger
