synaptic - en to br translation catalogue (712 entries)

en: 	%s %s but %s is to be installed
br: 	%s %s met %s a rank bezañ staliet

en: 	%s %s but it is not installable
br: 	%s %s met n'eo ket staliadus

en: 	%s but it is a virtual package
br: 	%s met ur pakad amwir eo

en: 	%s but it is not going to be installed
br: 	%s met ne vo ket staliet

en: 
    %s have to be downloaded
br: 
    %s a rank bezañ pellgarget

en: 
    Completely removed the following packages:
br: 
    Dilamet eo bet penn da benn ar pakadoù da heul:

en: 
    Downgraded the following packages:
br: 
    Kilhizivaet eo bet ar pakadoù da heul:

en: 
    Installed the following packages:
br: 
    Staliet eo bet ar pakadoù da heul:

en: 
    Not all changes and updates succeeded. For further details of the failure, please expand the 'Details' panel below.
br: 
    N'eo ket bet graet an holl gemmoù ha hivizadurioù. Evit gouzout hiroc'h diwar-benn ar fazi, mar plij astennit ar banell 'Munudoù' amañ dindan.

en: 
    Package %s has no available version, but exists in the database.
    This typically means that the package was mentioned in a dependency and never uploaded, has been obsoleted or is not available with the contents of sources.list
br: 
    N'eus handelv hegerz ebet evit ar pakad %s, met bez emañ en diaz-titouroù.
    Boas e talvez e oa meneget ar pakad en un dalc'h, met ne oa ket bet pellgarget morse, re gozh eo deuet da vezañ pe n'eo ket hegerz gant endalc'hadoù ar roll tarzhoù

en: 
    Reinstalled the following packages:
br: 
    Adstaliet eo bet ar pakadoù da heul:

en: 
    Removed the following ESSENTIAL packages:
br: 
    Dilamet eo bet ar pakadoù DREIST-POUEZUS da heul:

en: 
    Removed the following packages:
br: 
    Dilamet eo bet ar pakadoù da heul:

en: 
    Successfully applied all changes. You can close the window now.
br: 
    Gant berzh eo bet sevenet ar c'hemmoù. Bez e c'hellit serriñ ar prenestr bremañ.

en: 
    Successfully installed all packages of the current medium. To continue the installation with the next medium close this window.
br: 
    Gant berzh eo bet staliet holl bakadoù ar media red. Evit kenderc'hel ar staliañ gant ar media da heul, serrit ar prenestr-mañ.

en: 
    Upgraded the following packages:
br: 
    Hizivaet eo bet ar pakadoù da heul:

en: 
    While installing package %s:
br: 
    En ur staliañ ar pakad %s:

en: 
    While preparing for installation:
br: 
    En ur brientiñ da staliañ:

en:  %s: %s %s but %s is to be installed
br:  %s: %s %s met %s a rank bezañ staliet

en:  or
br:  pe

en: %d new package will be installed
     | %d new packages will be installed
br[0]: Staliet e vo %d pakad nevez
br[1]: Staliet e vo %d a bakadoù nevez

en: %d new package will be re-installed
     | %d new packages will be re-installed
br[0]: Adstaliet e vo %d pakad nevez
br[1]: Adstaliet e vo %d a bakadoù nevez

en: %d package is locked
     | %d packages are locked
br[0]: %d pakad a zo sparlet
br[1]: %d a bakadoù a zo sparlet

en: %d package will be <b>downgraded</b>
     | %d packages will be <b>downgraded</b>
br[0]: %d pakad a vo <b>distroet d'an handelv kent</b>
br[1]: %d a bakadoù a vo <b>distroet d'an handelv kent</b>

en: %d package will be held back and not upgraded
     | %d packages will be held back and not upgraded
br[0]: Miret e vo %d pakad ha ne vo ket hizivaet
br[1]: Miret e vo %d a bakadoù ha ne vint ket hizivaet

en: %d package will be removed
     | %d packages will be removed
br[0]: Dilamet e vo %d pakad
br[1]: Dilamet e vo %d a bakadoù

en: %d package will be upgraded
     | %d packages will be upgraded
br[0]: Hizivaet e vo %d pakad
br[1]: Hizivaet e vo %d a bakadoù

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove
br: %i a bakadoù listennet, %i staliet, %i torret. %i da staliañ/hivizaat, %i da zistaliañ

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be freed
br: %i a bakadoù listennet, %i staliet, %i torret. %i da staliañ/hivizaat, %i da zistaliañ ; %s a vo dieubet

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be used
br: %i a bakadoù listennet, %i staliet, %i torret. %i da staliañ/hivizaat, %i da zistaliañ; %s a vo implijet

en: %s Changelog
br: Kerzhlevr ar c'hemmoù evit %s

en: %s Properties
br: Perzhioù %s

en: %s of extra space will be freed
br: Diac'hubet e vo %s a egor ouzhpenn

en: %s of extra space will be used
br: Implijet e vo %s a egor ouzhpenn

en: %s: %s but it is a virtual package
br: %s: %s met ur pakad amwir eo

en: %s: %s but it is not going to be installed
br: %s: %s met ne vo ket staliet

en: (no vendor)
br: (pourvezer ebet)

en: --add-cdrom Add a cdrom at startup (needs path for cdrom)
br: --add-cdrom Ouzhpennañ ur cdrom en ur loc'hañ (a c'houlenn hent ar cdrom)

en: --ask-cdrom Ask for adding a cdrom and exit
br: --ask-cdrom Goulenn ma vo ouzhpennet ur cdrom ha kuitaat

en: --dist-upgrade-mode  Call DistUpgrade and display changes
br: --dist-upgrade-mode Gervel "Distupgrade" ha diskouez ar c'hemmoù

en: --non-interactive Never prompt for user input
br: --non-interactive Chom hep goulenn morse ali an implijer

en: --task-window Open with task window
br: --task-window Digeriñ gant prenestr al labourioù

en: --test-me-harder  Run test in a loop
br: --test-me-harder  Lañsañ un test en ur rodell

en: --update-at-startup  Call "Reload" on startup
br: --update-at-startup Gervel "Reload" en ur loc'hañ

en: --upgrade-mode  Call Upgrade and display changes
br: --upgrade-mode Gervel "Upgrade" ha diskouez ar c'hemmoù

en: -f=? Give an alternative filter file
br: -f=? Reiñ ur restr diuziñ disheñvel

en: -h   This help text
br: -h   Diskouez ar skoazell

en: -i=? Start with the initial Filter with given name
br: -i=? Loc'hañ gant filtr deraouek ar filtr gant an anv

en: -o=? Set an arbitrary configuration option, eg -o dir::cache=/tmp
br: -o=? Kempenn un dibarzh arventenniñ  tidek, eg -o dir::cache=/tmp

en: -r   Open in the repository screen
br: -r  Digeriñ e skrammad ar mirlec'h

en: -t   Give an alternative main window title (e.g. hostname with `uname -n`)
br: -t Reiñ d'ar prenestr pennañ un titl disheñvel (d. sk. an anv-ostiz gant an urzhiad `uname -n`)

en: <b>%s</b> (<b>essential</b>) will be removed
br: <b>%s</b> (<b>dreist-pouezus</b>) a vo dilamet

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be installed
br: <b>%s</b> (handelv <i>%s</i>) a vo staliet

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be re-installed
br: <b>%s</b> (handelv <i>%s</i>) a vo adstaliet

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be upgraded to version <i>%s</i>
br: <b>%s</b> (handelv <i>%s</i>) a vo hizivaet d'an handelv <i>%s</i>

en: <b>%s</b> will be <b>downgraded</b>
br: <b>%s</b> a vo <b>distroet d'an handelv kent</b>

en: <b>%s</b> will be removed
br: <b>%s</b> a vo dilamet

en: <b>%s</b> will be removed with configuration
br: <b>%s</b> a vo dilamet gant e gefluniadoù

en: <b>(ESSENTIAL) to be removed</b>
br: <b>(DREIST-POUEZUS) da vezañ dilamet</b>

en: <b><big>Mark upgrades in a smart way?</big></b>
    
    The default upgrade method skips upgrades that would introduce conflicts or require installation of additional packages.
    
    The smart upgrade (dist-upgrade) attempts to resolve conflicts and to fulfil all dependencies of upgrades in a smart way.
    
    <b>Note:</b> The upgrades will be marked only. You still have to apply them afterwards.
br: <b><big>Merkañ an hizivadennoù gant un doare speredek ?</big></b>
    
    An hizivaat dre ziouer ne stalio ket pakadoù a groufe kenniñvoù pe re a c'houlennfe ma vefe staliet pakadoù ouzhpenn.
    
    An hizivaat speredek (dist-upgrade) a glask diskoulmañ an kenniñvoù ha bastañ da ezhommoù an holl amzalc'hioù eus an hizivadennoù en un doare speredek.
    
    <b>Notenn:</b> Diuzet e vo an hizivadennoù hepken. Ret e vo deoc'h seveniñ ar c'hemmoù da c'houde.

en: <b><big>Quit and discard marked changes?</big></b>
    
    There are still marked changes that have not yet been applied. They will get lost if you choose to quit 'Synaptic'.
br: <b><big>Kuitaat ha lezel ar c'hemmoù merket ?</big></b>
    
    Kemmoù merket 'zo n'int ket bet sevenet c'hoazh. Kollet e vint ma tibabot kuitaat 'Synaptic'.

en: <b>Appearance</b>
br: <b>Neuz</b>

en: <b>Applying Changes</b>
br: <b>O seveniñ ar c'hemmoù</b>

en: <b>Colors</b>
br: <b>Livioù</b>

en: <b>Columns</b>
br: <b>Bannoù</b>

en: <b>Current</b>
br: <b>Bremanel</b>

en: <b>Fonts</b>
br: <b>Nodrezhoù</b>

en: <b>History files</b>
br: <b>Restroù ar roll istor</b>

en: <b>Installed Version</b>
br: <b>Handelv staliet</b>

en: <b>Latest Available Version</b>
br: <b>Handelv hegerz nevesañ</b>

en: <b>Maintainer:</b>
br: <b>Trezalc'her :</b>

en: <b>Marked</b>
br: <b>Merket</b>

en: <b>Marking Changes</b>
br: <b>O verkañ ar c'hemmoù</b>

en: <b>Note:</b> Changes are not applied instantly. At first you have to mark all changes and then apply them.
br: <b>Notenn :</b> Ne vo ket sevenet ho kemmoù diouzhtu. Ret eo deoc'h merkañ an holl gemmoù, ha goude, o seveniñ.

en: <b>Note:</b> To install a version that is different from the default one, choose <b>Package -> Force Version...</b> from the menu.
br: <b>Notenn :</b> Evit staliañ un handelv disheñvel diouzh an hini dre ziouer, dibabit <b>Pakad -> Bountañ war an handelv...</b> diwar al lañser.

en: <b>Other</b>
br: <b>All</b>

en: <b>Package upgrade behavior (default distribution)</b>
br: <b>Emzalc'h evit hivizaat ar pakadoù (dasparzh dre ziouer)</b>

en: <b>Package:</b>
br: <b>Pakad :</b>

en: <b>Priority:</b>
br: <b>Tevetegezh :</b>

en: <b>Proxy Server</b>
br: <b>Dafariad proksi</b>

en: <b>Section:</b>
br: <b>Kevrann :</b>

en: <b>Source:</b>
br: <b>Tarzh :</b>

en: <b>Status:</b>
br: <b>Stad :</b>

en: <b>Summary</b>
br: <b>Diverradenn</b>

en: <b>Tags:</b>
br: <b>Merkoù :</b>

en: <b>Temporary Files</b>
br: <b>Restroù padennek</b>

en: <b>Terminal Output:</b>
br: <b>Ec'hankad an dermenell :</b>

en: <b>The following icons are used to indicate the current status of a package:</b>
br: <b>Implijet eo an arlunioù da heul evit diskouez stad bremanel ur pakad :</b>

en: <b>To be DOWNGRADED</b>
br: <b>Da ZISTREIÑ D'AN HANDELV KENT</b>

en: <b>To be completely removed (including configuration files)</b>
br: <b>Da vezañ dilamet penn da benn (ar restroù kefluniañ ivez)</b>

en: <b>To be removed</b>
br: <b>Da vezañ dilamet</b>

en: <b>Warning:</b> %d essential package will be removed
     | <b>Warning:</b> %d essential packages will be removed
br[0]: <b>Diwallit :</b> %d pakad dreist-pouezus a vo dilamet
br[1]: <b>Diwallit :</b> %d a bakadoù dreist-pouezus a vo dilamet

en: <big><b>Could not download all necessary package files</b></big>
    
    The version of the package that you want to install might be no longer available in the repository, or there may be problems with the source of the package. Reload the package list and check the source of the package (e.g. CD or network connection).
br: <big><b>N'eus ket tu da bellgargañ an holl bakadoù ret</b></big>
    
    Marteze n'eo ket mui hegerz handelv ar pakad a fell deoc'h staliañ er mirlec'h pe kudennoù ez eus gant tarzh ar pakad. Adkargit roll ar pakadoù ha gwiriit tarzh ar pakad (d.s. CD pe kennask ouzh ar rouedad).

en: <big><b>Could not download all repository indexes</b></big>
    
    The repository may no longer be available or could not be contacted because of network problems. If available an older version of the failed index will be used. Otherwise the repository will be ignored. Check your network connection and ensure the repository address in the preferences is correct.
br: <big><b>N'eo ket bet pellgarget holl ibilioù ar mirlec'hioù</b></big>
    
    Marteze n'eo ket mui hegerz ar mirlec'h pe n'eus ket tu d'e dizhout en abeg da gudennoù gant ar rouedad. Un handelv kozh eus an ibil direizh a vez arveret mar bez hegerz. Mod all e vo laosket ar mirlec'h a-gostez. Gwiriit ho kennask ouzh ar rouedad ha bezit sur ez eo reizh chomlec'h ar mirlec'h er gwellvezioù.

en: <big><b>Enter the complete APT line of the repository that you want to add</b></big>
    
    The APT line contains the type, location and content of a repository, for example <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. You can find a detailed description of the syntax in the documentation.
br: <big><b>Skrivit linenn APT klok ar mirlec'h hoc'h eus c'hoant da ouzhpennañ</b></big>
    
    El linenn APT emañ rizh, lec'hiadur hag endalc'had ur mirlec'h, da skouer <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. Gallout a rit kavout ur deskrivadur munudet eus ar c'hevreadur en teuliadur.

en: <i>Can't close while running</i>
br: <i>Dibosupl eo serriñ p' emañ o labourat</i>

en: <i>Finished</i>
br: <i>Echu</i>

en: <i>Preparing packages...</i>
br: <i>O prientiñ ar pakadoù...</i>

en: <i>Running...</i>
br: <i>O labourat...</i>

en: <span size="large" weight="bold">Set an internal option</span>
br: <span size="large" weight="bold">Termeniñ un dibarzh diabarzh</span>

en: <span size="large" weight="bold">These settings affect the core of your system. Consider any changes carefully.</span>
br: <span size="large" weight="bold">An arventennoù-se a cheñch kraoñell ar reizhiad. Taolit evezh gant ar c'hemmoù.</span>

en: <span size="large" weight="bold">Which tasks should be performed by your computer?</span>
    
    These are preselected groups of packages to perform each task. If you select a task, the corresponding packages will be marked for installation.
br: <span size="large" weight="bold">Peseurt trevelloù a vo graet war hoc'h urzhiataer?</span>
    
    Bez' ez eus strolladoù pakadoù rakdiuzet da seveniñ pep trevell. Mar bez diuzet un drevell e vo diuzet ar pakadoù o kenglotañ ganti a-benn ma vezo staliet.

en: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic version</span>
br: <span size="xx-large" weight="bold">Handelv Synaptic</span>

en: <span weight="bold" size="large">Apply the following changes?</span>
br: <span weight="bold" size="large">Seveniñ ar c'hemmoù da heul ?</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Could not mark all packages for installation or upgrade</span>
    
    The following packages have unresolvable dependencies. Make sure that all required repositories are added and enabled in the preferences.
br: <span weight="bold" size="larger">N'eus ket tu da verkañ an holl bakadoù da vezañ staliet pe hivizaet</span>
    
    Amzalc'hioù diziskoulmadus ez eus er pakadoù da heul. Bezit sur ez eo bet ouzhpennet an holl mirlec'hioù azgoulennet ha gweredekaet er gwellvezioù.

en: <span weight="bold" size="larger">Enter a label for this CD-Rom</span>
    
    The label will be used if you want to install packages from this CD-Rom. It is recommended to also write the label on the CD-Rom to easily find it again.
br: <span weight="bold" size="larger">Skrivit ur skritellig evit ar CD-ROM-mañ</span>
    
    Ar skritellig a vo implijet m' hoc'h eus c'hoant da staliañ pakadoù diwar ar CD-ROM-mañ. Gwelloc'h eo da skrivañ ur skritellig evit ar CD-ROM a-benn e adkavout aesoc'h.

en: <span weight="bold" size="larger">Enter the label of the CD-ROM</span>
br: <span weight="bold" size="larger">Roit ur skritellig evit ar CD-ROM</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Mark additional required changes?</span>
br: <span weight="bold" size="larger">Merkañ ar c'hemmoù ret ouzhpenn ?</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Your package information is out of date</span>
    
    Your package information is older than 48 hours. There could be important security updates available. It is recommended to reload the package information regularly.
br: <span weight="bold" size="larger">Re gozh eo titouroù diwar-benn ar pakad</span>
    
    Koshoc'h eget 48 eur eo titouroù ar pakadoù. Marteze ez eus hivizadennoù pouezus a-fet diogelroez. Gwelloc'h eo deoc'h adkargañ ingal an titouroù diwar-benn ar pakadoù.

en: A package failed to install.  Trying to recover:
br: N'eus ket but staliañ unan eus ar pakadoù. O klask adtapout :

en: AND
br: HA

en: APT line:
br: Aroudenn mod APT :

en: APT system reports:
    %s
br: Danevell sistem APT:
    %s

en: A_pplication Font
br: Nodrezh an _arload

en: A_pply Marked Changes
br: Seveniñ ar c'hemmoù merket

en: About Synaptic
br: Diwar-benn Synaptic

en: Add
br: Ouzhpennañ

en: Add downloaded packages
br: Ouzhpennañ ar pakadoù pellgarget

en: Add packages downloaded with the "Generate package download script" feature to the system
br: Ouzhpennañ ar pakadoù pellgarget gant ar mollad "Genel ur skript da bellgargañ pakadoù" d'ar reizhiad

en: All
br: An holl

en: Alphabetic
br: Lizherennek

en: Always Ask
br: Goulenn atav

en: Always prefer the highest version
br: Gwell e vez ganin an handelv nevesañ atav

en: Always prefer the installed version
br: Gwell e vez ganin an handelv staliet atav

en: Amateur Radio
br: Radioioù amatour

en: An error occurred
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi

en: An error occurred while saving configurations.
br: Degouezhet ez eus bet ur fazi e-pad ma oa oc'h enrollañ ar c'hefluniadoù.

en: Another synaptic is running
br: Emañ ur synaptic all o vont en-dro

en: Apply
br: Seveniñ

en: Apply all marked changes
br: Seveniñ an holl gemmoù diuzet

en: Apply changes in a terminal window
br: Seveniñ ar c'hemmoù e prenestr un dermenell

en: Applying Changes
br: O seveniñ ar c'hemmoù

en: Applying marked changes. This may take a while...
br: O seveniñ ar c'hemmoù diuzet. Padout pell a ray moarvat...

en: Architecture
br: Adeiladurezh

en: Ask to confirm changes that also affect other packages
br: Goulenn evit kadarnaat kemmoù o deus un efed war bakadoù all

en: Ask to quit after the changes have been applied successfully
br: Goulenn evit kuitaat goude ma 'z eo bet sevenet ar c'hemmoù gant berzh

en: Authentication
br: Dilesadur

en: Authentication is required to run the Synaptic Package Manager
br: Dilesa azgoulennet evit erounit an ardoer pakadoù synaptic

en: Automatic install
br: Staliadur emgefre

en: Automatic removable
br: Dilamadus gant un doare emgefreek

en: Automatically
br: Ent-emgefre

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
br: Serriñ emgefreek ur wech ma 'z eo echu seveniñ ar c'hemmoù gant berzh

en: Automatically installed
br: Staliet emgefreek

en: Available versions:
br: Handelvoù hegerz :

en: Bad regular expression '%s' in ReducedView file.
br: N'eo ket mat ar jedad skianteg '%s' er wel bihanaat.

en: Base System
br: Reizhiad diazez

en: Binary (deb)
br: Daouel (deb)

en: Boolean operator between property criterias:
br: Oberataer Boulean o liammañ an dezverkoù perc'henniezh :

en: Breaks
br: Terriñ a ra

en: Broken
br: Torr

en: Broken dependencies
br: Amzalc'h torret

en: Broken:
br: Torr :

en: Can't read %s
br: Dibosupl eo lenn %s

en: Can't write %s
br: Dibosupl eo skrivañ war %s

en: Cancel
br: Nullañ

en: Cannot find filename or size tag
br: Dibosupl eo kavout an anv-restr pe ment ar merk

en: Cannot read vendors.list file
br: Dibosupl eo lenn ar restr vendors.list

en: Cannot start configuration tool!
    You have to install the required package 'libgnome2-perl'.
br: Dibosupl eo loc'hañ an ostilh-kefluniañ !
    Ret eo deoc'h staliañ ar pakad ret 'libgnome2-perl'.

en: Changes applied
br: Sevenet eo bet ar c'hemmoù

en: Choose font
br: Dibab un nodrezh

en: Choose the action from the context menu of the package.
br: Diuzit ar gwezh diwar lañser kemperzhel ar pakad.

en: Cleaning package lists...
br: O naetaat ar rolloù pakadoù...

en: Click on the status icon to open a menu that contains all actions.
br: Klikit war arlun ar stad evit digeriñ ul lañser gant an holl wezhioù.

en: Clicking on the status icon marks the most likely action
br: Klikañ war arlun ar stad a verk an gwezh  gwirheñvelañ

en: Close this dialog after the changes have been successfully applied
br: Serriñ ar voestad emziviz-mañ ur wech ma vo sevenet ar c'hemmoù gant berzh

en: Color
br: Liv

en: Color packages by their status
br: Liv ar pakadoù hervez ho stad

en: Color selection
br: Dibab ul liv

en: Colors
br: Livioù

en: Columns and Fonts
br: Bannoù ha nodrezhoù

en: Comma separated list of hosts and domains that will not be contacted through the proxy (e.g. localhost, 192.168.1.231, .net)
br: Setu ur roll ostizoù ha domanioù (rannet gant ur skej) na vint ket tizhet dre ar proksi (d.s. localhost, 192.168.1.231, .net)

en: Common
br: Boutin

en: Communication
br: Daremprediñ

en: Community Maintained (installed)
br: Darc'het gant ar gumuniezh (staliet)

en: Complete changelog of the latest version:
br: Kerzhlevr klok an handelv diwezhañ :

en: Completely
br: Penn da benn

en: Component
br: Elfenn

en: Conflicting packages
br: Pakadoù e kenniñv

en: Conflicts
br: E diemglev gant

en: Consider recommended packages as dependencies
br: Gwelout ar pakadoù erbedet evel ma vefent amzalc'hioù

en: Converted From RPM by Alien
br: Amdroet diwar RPM gant Alien

en: Copy
br: Eilañ

en: Copying package lists...
br: O kopiañ ar rolloù pakadoù...

en: Could not apply changes!
    Fix broken packages first.
br: Dibosupl eo seveniñ ar c'hemmoù !
    Kempennit ar pakadoù torr da gentañ.

en: Could not upgrade the system!
    Fix broken packages first.
br: Dibosupl eo hizivaat ar reizhiad !
    Kempennit ar pakadoù torr da gentañ.

en: Couldn't identify disc.
br: Dibosupl eo anavezout ar bladenn.

en: Credits
br: Trugarez da

en: Cross Platform
br: Treuz-savenn

en: Ctrl-c pressed
br: Pouezit Ctrl-c

en: Currently in broken policy state
br: Emañ a-enep reolennoù Debian bremañ

en: Custom
br: Personelaet

en: Databases
br: Stlennvonioù

en: Debtag support is enabled.
br: Gweredekaet eo skor Debtag.

en: Debug
br: Diveugañ

en: Default Upgrade
br: Hizivaat dre ziouer

en: Delete _History files older than:
br: Diverkañ restroù ar _roll istor koshoc'h eget :

en: Delete all cache package files now.
br: Diverkañ bremañ an holl bakadoù lakaet er grubuilh.

en: Dependants
br: Pakadoù dalc'het

en: Dependencies
br: Dalc'hoù

en: Dependencies of the Latest Version
br: Dalc'hoù an handelv diwezhañ

en: Dependency of
br: Dalc'h eus

en: Dependent packages
br: Pakadoù e dalc'h eus

en: Depends
br: E dalc'h

en: Description
br: Taolennadur

en: Description %s
br: Deskrivadur %s

en: Description and Name
br: Anv ha taolennadur

en: Details
br: Munudoù

en: Development
br: Diorroiñ

en: Difference between the files
br: Diforc'h etre ar restroù

en: Direct connection to the Internet
br: Kennask war-eeun ouzh an internet

en: Disc Label
br: Skritellig ar bladenn

en: Disc label:
br: Skritellig ar gantenn :

en: Disc not successfully scanned.
br: Fazi e-pad ar skannadur pladenn galet.

en: Distribution
br: Dasparzh

en: Distribution:
br: Dasparzh :

en: Do you want to add another CD-ROM?
br: Ha fellout a ra deoc'h ouzhpennañ ur CD-ROM all ?

en: Do you want to continue, ignoring these packages?
br: Ha fellout a ra deoc'h kenderc'hel, en ur dremen e-bioù d'ar pakadoù-mañ?

en: Do you want to quit Synaptic?
br: Ha fellout a ra deoc'h kuitaat Synaptic?

en: Documentation
br: Diellerezh

en: Documented by
br: Teuliadur savet gant

en: Done
br: Graet eo!

en: Done!
br: Graet eo!

en: Double click on the package name.
br: Daouglikit war an anv pakad.

en: Download
br: Pellgargañ

en: Download Size
br: Ment pellgargañ

en: Download rate: %s/s - %s remaining
br: Tizh pellgargañ: %s/s - %s a chom

en: Download rate: ...
br: Tizh ar pellgargañ : ...

en: Download:
br: Pellgargañ :

en: Downloading Changelog
br: O pellgargañ listenn ar cheñchamantoù

en: Downloading Package Files
br: O pellgargañ restroù ar pakadoù

en: Downloading Package Information
br: O pellgargañ stlennoù ar pakadoù

en: Downloading file %li of %li
br: O pellgargañ ar restr %li war %li

en: ERROR: Could not get password entry for superuser
br: FAZI: dibosupl eo kaout an takad ger-kuzh evit ar gourimplijer

en: ERROR: could not create configuration directory %s
br: FAZI: dibosupl eo krouiñ ar renkell kefluniañ evit %s

en: ERROR: could not create log directory %s
br: FAZI: dibosupl eo krouiñ ar renkell enrollañ evit %s

en: ERROR: could not create state directory %s
br: FAZI: dibosupl eo krouiñ ar renkell stad evit %s

en: ERROR: could not create tmp directory %s
br: FAZI: dibosupl eo krouiñ ar renkell tmp evit %s

en: ERROR: couldn't open %s for writing
br: FAZI: dibosupl eo digeriñ %s evit skrivañ

en: Editors
br: Embannerien

en: Education
br: Deskadurezh

en: Electronics
br: Elektronek

en: Email
br: Posteliñ

en: Embedded Devices
br: Trobarzhelloù  lestret

en: Empty disc name.
br: Goulloiñ anv ar bladenn.

en: Enabled
br: Gweredekaet

en: Enhances
br: Gwellaat a ra

en: Error failed to fork pty
br: Fazi klonañ pty

en: Error in package %s
br: Fazi er pakad %s

en: Error parsing file record
br: Fazi en ur imbourc'hiñ enrolladenn ar restr

en: Essential packages will be removed.
    This may render your system unusable!
br: Dilamet e vo pakadoù dreist-pouezus.
    Marteze ne vo ket tro d'ober gant ho reizhiad da c'houde !

en: Exclude
br: Skarzhañ

en: Exclude selected sections
br: Skarzhañ ar c'hevrannoù diuzet

en: Excludes
br: Skarzhañ a ra

en: Expression was found, please see the list on the left for matching entries.
br: N'eo ket bet kavet ar jedad, gwelit al listenn war an tu kleiz evit monedoù klotadennmar plij ganeoc'h.

en: Extra output was generated during Package Manager operation
br: Kemennadennoù ouzhpenn a zo bet graet e-pad gwezhiadur ardeiñ ar pakadoù

en: FTP proxy:
br: Proksi FTP :

en: Failed
br: Sac'het

en: Failed to fetch %s
      %s
br: Fazi en ur resev %s
      %s

en: Failed to mark all available upgrades!
br: Dibosupl eo diuziñ an holl hizivadennoù hegerz !

en: Failed to mount the cdrom.
br: N'eus ket tu da vontañ cdrom.

en: Failed to open %s.new
br: Dibosupl eo digeriñ %s.nevez

en: Failed to rename
br: Dibosupl eo adenvel

en: Failed to rename %s.new to %s
br: Dibosupl eo adenvel %s.nevez e %s

en: Failed to reopen fd
br: Dibosupl eo addigeriñ fd

en: Failed to resolve dependency problems!
br: Dibosupl eo diskoulmañ ar c'hudennoù a-fet amzalc'h !

en: Failed to stat %s%s
br: N'eo ket bet digoret %s%s

en: Field
br: Takad

en: File
br: Restr

en: Files
br: Restroù

en: Filters
br: Siloù

en: Find
br: Klask

en: FingerPrint
br: Louc'hoù bizied

en: Fonts
br: Nodrezhoù

en: For installation or upgrade
br: Da vezañ staliet pe hizivaet

en: For removal
br: Da vezañ dilamet

en: Force version:
br: Rediañ an handelv :

en: Found %i packages
br: Kavet ez eus bet %i a bakadoù

en: GNOME Desktop Environment
br: Aergelc'h burev GNOME

en: GNU R statistical system
br: Reizhiad stadegel GNU R

en: GObject Introspection data
br: Roadenn dezrannañ GObject

en: Games and Amusement
br: C'hoari ha dudi

en: General
br: Hollek

en: Generate a shell script so that you can download the selected packages on a different computer
br: Krouiñ ur skript mod shell ken ma vo tro deoc'h pellgargañ ar pakadoù diuzet war un urzhiataer all

en: Generate package download script
br: Genel ur skript da bellgargañ pakadoù

en: Get Changelog
br: Kaout kerzhlevr ar c'hemmoù

en: Get Screenshot
br: Gwelout un dapadenn-skramm

en: Gnustep Desktop Environment
br: Endro burev Gnustep

en: Graphics
br: Skeudennaouiñ

en: HTTP authentication
br: Dilesadur HTTP

en: HTTP proxy:
br: Proksi  HTTP :

en: Haskell Programming Language
br: Areg gouleviñ Haskell

en: History
br: Roll istor

en: History of installed, upgraded and removed software packages.
br: Roll istor ar pakadoù bet staliet, hizivaet pe zilamet.

en: Hit
br: Tizhet

en: Hold Current Version
br: Mirout an handelv bremanel

en: IP address or host name of the ftp proxy server
br: Chomlec'h IP pe anv-ostiz an dafariad proksi mod ftp

en: IP address or host name of the http proxy server
br: Chomlec'h IP pe anv-ostiz an dafariad proksi mod http

en: Icon Legend
br: Leadell an arlun

en: Icon _Legend
br: _Leadell an arlun

en: Identifying disc...
br: Oc'h anavezout ar bladenn...

en: Ignore
br: Dianaout

en: Ignoring invalid record(s) in sources.list file!
br: Dianavezet eo bet roadoù direizh ar restr sources.list

en: Include
br: Enlakaat

en: Include selected sections only
br: Enlakaat ar c'hevrannoù diuzet hepken

en: Includes
br: Enlakaat a ra

en: Insert a disc in the drive.
br: Lakait ur bladenn el lenner.

en: Install, remove and upgrade software packages
br: Staliañ, dilemel ha hizivaat pakadoù

en: Installed
br: Staliet

en: Installed (auto removable)
br: Staliet (emgefre dilemel)

en: Installed (local or obsolete)
br: Staliet (lec'hel pe kozh)

en: Installed (locked to the current version)
br: Staliet (sparlet en handelv red)

en: Installed (locked):
br: Staliet (prennet) :

en: Installed (manual)
br: Staliet (dre zorn)

en: Installed (unsupported)
br: Staliet (diembreget)

en: Installed (upgradable)
br: Staliet (hizivadus)

en: Installed Files
br: Restroù staliet

en: Installed Version
br: Handelv staliet

en: Installed packages that are up-to-date
br: Pakadoù staliet hag a zo hivizaet

en: Installed packages that are upgradable
br: Pakadoù staliet hag a vez hizivadus

en: Installed packages that are upgradable to a later upstream version
br: Pakadoù staliet a c'hall bezañ hivizaet d'un handelv nevesoc'h en argrec'h

en: Installed:
br: Staliet :

en: Installing and removing software
br: O staliañ/tilemel meziantoù

en: Installing software
br: O staliañ ur meziant

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff. Please report.
br: Fazi diabarzh, graet gant an holl hivizaat. Mar pli ganeoc'h digasit un danevell.

en: Internal Error, non-zero counts
br: Fazi diabarzh, konteroù na null

en: Internal error
br: Fazi diabarzh

en: Internal error opening cache (%d). Please report.
br: Fazi diabarzh en ur zigeriñ ar restr-memor (%d). Kasit ur c'hemenn bug marplij.

en: Internationalization and localization
br: Etrebroadeladur ha lec'hiadur

en: Interpreted Computer Languages
br: Yezh ar programmadur urzhiet

en: Invalid disc name!
br: Anv pladenn direizh!

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
br: Bez ez eus titouroù direizh er restr dibaboù gwellañ, talbenn "Package" ebet

en: Java Programming Language
br: Areg gouleviñ Java

en: KDE Desktop Environment
br: Aergelc'h burev KDE

en: Keep Configuration
br: Mirout ar c'heflunioù

en: Kernel and modules
br: Kraoñell ha molladoù

en: Label:
br: Skritellig :

en: Latest Version
br: Handelv nevesañ

en: Let synaptic pick the best version for you. If unsure use this option.
br: Lezel synaptic da zibab an handelv gwellañ evidoc'h. Ma n'oc'h ket sur, implijit an dibarzh-mañ.

en: Libraries
br: Levraouegoù

en: Libraries - Development
br: Levraouegoù - Gouleviñ

en: Libraries - Old
br: Levraouegoù - Kozh

en: Library packages that are no longer needed (deborphan is required)
br: Pakadoù levraoueg nad eus ket ezhomm anezho ken (azgoulennet eo deborphan)

en: Line %u too long in markings file.
br: Re hir eo al linenn %u er restr diuziñ.

en: Lisp Programming Language
br: Areg gouleviñ Lisp

en: Local
br: Lec'hel

en: Localization
br: Troidigezhioù

en: Look in:
br: Sellout e :

en: Maintainer
br: Kempenner

en: Malformed line %u in markings file
br: Fallstummet eo al linenn %u er restr diuziñ

en: Man page:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Manual:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
br: Pajenn an dornlevr :
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Dornlevr :
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>

en: Manual installed
br: Staliet dre zorn

en: Manual proxy configuration
br: Dorngefluniañ ar proksi

en: Mark All Upgrades
br: Merkañ an holl hizivadennoù

en: Mark Packages by _Task...
br: Merkañ ar pakadoù dre _labour...

en: Mark Recommended for Installation
br: Merkañ da vezañ erbedet evit bezañ staliet

en: Mark Suggested for Installation
br: Merkañ da vezañ atizet evit bezañ staliet

en: Mark all possible upgrades
br: Diuziñ an holl hizivadennoù hegerz

en: Mark for Co_mplete Removal
br: Merkañ da zilemel _penn da benn

en: Mark for Complete Removal
br: Merkañ da zilemel penn da benn

en: Mark for Installation
br: Merkañ da staliañ

en: Mark for R_einstallation
br: Merkañ da _adstaliañ

en: Mark for Reinstallation
br: Merkañ da adstaliañ

en: Mark for Removal
br: Merkañ da zilemel

en: Mark for Upgrade
br: Merkañ da hizivaat

en: Mark for _Installation
br: Merkañ da _staliañ

en: Mark for _Removal
br: Merkañ da _zilemel

en: Mark for _Upgrade
br: Merkañ da _hizivaat

en: Marked Changes
br: Kemmoù bet merket

en: Marked for complete removal
br: Merket da zilemel penn-da-benn

en: Marked for complete removal:
br: Merket da zilemel penn-da-benn :

en: Marked for downgrade
br: Merket da gilhizivaat

en: Marked for downgrade:
br: Merket da vezañ distroet d'an handelv kent :

en: Marked for installation
br: Merket da staliañ

en: Marked for installation:
br: Merket da staliañ :

en: Marked for re-installation
br: Merket da vezañ adstaliet

en: Marked for reinstallation:
br: Merket da adstaliañ :

en: Marked for removal
br: Merket da zilemel

en: Marked for removal:
br: Merket da zilemel :

en: Marked for upgrade
br: Merket da hizivaat

en: Marked for upgrade:
br: Merket da hizivaat :

en: Marking all available upgrades...
br: O tiuziñ an holl hizivadennoù hegerz...

en: Mathematics
br: Matematikoù

en: Meta Packages
br: Meta Pakadoù

en: Miscellaneous  - Graphical
br: A bep seurt - Skeudennaouiñ

en: Miscellaneous - Text Based
br: A bep seurt - Skrid

en: Missing Recommends
br: Mankout a ra pakadoù erbedet

en: Mono/CLI Infrastructure
br: Danframm Mono/CLI

en: Mounting CD-ROM...
br: O Montañ CD-ROM...

en: Move D_own
br: Kas d_indan

en: Move _Up
br: Kas _a-us

en: Multimedia
br: Liesvedia

en: N/A
br: Ansevenadus

en: NOT AUTHENTICATED
br: NANN GWIRIEKAET

en: Name
br: Anv

en: Network
br: Rouedad

en: Networking
br: Rouedad

en: Never show this message again
br: Chom hep diskouez ar c'hemenn-mañ ken

en: Never upgrade to a new version automatically. Be _very_ careful with this option as you will not get security updates automatically! If you manually force a version the package version will follow the chosen distribution.
br: Na james hivizaat diouzh un handelv nevez emgefreek. Diwallit gant an dibarzh-mañ rak ne reseviot ket an hivizaoù surentez emgefreek ! Ma diuzit dre zorn un handelv, an handelv pakad a heulia an dasparzh diuzet.

en: New Filter %i
br: Sil nevez %i

en: New in repository
br: Nevez er mirlec'h

en: New in repository:
br: Nevez er mirlec'h :

en: Newsgroup
br: Strolladoù kelaouiñ

en: No help viewer is installed!
    
    You need either the GNOME help viewer 'yelp', the 'konqueror' browser or the 'firefox' browser to view the synaptic manual.
    
    Alternatively you can open the man page with 'man synaptic' from the command line or view the html version located in the 'synaptic/html' folder.
br: N'eo ket staliet ar gweler skoazell !

en: No package is selected.
br: N'eus pakad diuzet ebet.

en: No proxy for:
br: Proksi ebet evit :

en: No valid records were found.
br: N'eus bet kavet enrolladenn reizh ebet.

en: Not automatic:
br: Ket emgefreek :

en: Not found
br: N'eo ket bet kavet

en: Not installable
br: N'hall(ont) ket bezañ staliet

en: Not installed
br: Nann-staliet

en: Not installed (locked)
br: N'eo ket staliet (sparlet)

en: Not installed (locked):
br: N'eo ket staliet (prennet) :

en: Not installed (new in repository)
br: N'eo ket staliet (nevez er mirlec'h)

en: Not installed (residual config)
br: Nann-staliet (dilerc'hioù kefluniañ)

en: Not installed (unsupported)
br: Na staliet (diembreget)

en: Not installed packages
br: Pakadoù nad int ket bet staliet

en: Not installed:
br: N'eo ket staliet :

en: Not marked
br: Diverk

en: Number of undo operations:
br: Niver a wezhiadurioù a vez disgraet :

en: OCaml Programming Language
br: Areg gouleviñ OCaml

en: OK
br: Mat eo

en: OR
br: PE

en: Obsoletes
br: Diamzeret

en: Only experts should use this.
br: Prizachourien hepken a zlefe ober gant se.

en: Open changes
br: Digeriñ ar c'hemmoù

en: Operator
br: Oberour

en: Origin
br: Orin

en: Original author:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Maintainers:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Contributors:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>
br: Aozerien orin :
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Trezalc'herien :
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Kenoberourien:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>

en: Orphaned
br: Emzivaded

en: PHP Programming Language
br: Areg gouleviñ PHP

en: Package
br: Pakad

en: Package Manager
br: Ardoer pakadoù

en: Package Manager output
br: Diskouez ar merour pakadoù

en: Package Name
br: Anv ar pakad

en: Package changes
br: Kemmoù ar pakad

en: Package is supported
br: Skoret eo ar pakad

en: Package management software using apt.
br: Ardoerezh pakadoù oc'h implijout apt.

en: Package name
br: Anv ar pakad

en: Package with Debconf
br: Pakad gant Debconf

en: Packages installed automatically as part of a dependency
br: Pakadoù staliet ent-emgefreek evel tamm amzalc'h

en: Packages installed manually (not as a dependency of something else)
br: Pakadoù staliet dre zorn (ket evel un amzalc'h)

en: Packages that are new in the repository since that last "Reload"
br: Pakadoù nevez er mirlec'h abaoe an adkargadur diwezhañ

en: Packages that are not available in any repository
br: Pakadoù dihegerz en holl virlec'hioù

en: Packages that will be installed or upgraded
br: Pakadoù hag a vo staliet pe hizivaet

en: Packages that will be removed
br: Pakadoù hag a vo dilamet

en: Packages that will never be upgraded
br: Pakadoù na vint ket hizivaet biken

en: Packages that won't be changed
br: Pakadoù hag a chomo digemm

en: Packages with broken dependencies
br: Pakadoù gant amzalc'hioù torr

en: Password
br: Ger-tremen

en: Pattern
br: Tres

en: Perl Programming Language
br: Langaj gouleviñ Perl

en: Pinned
br: Tikedennet

en: Please insert a disc in the drive.
br: Lakait ur gantenn el lenner mar plij.

en: Please insert the disk labeled:
    %s
    in drive %s
br: Lakait ar bladenn anvet:
    %s
    el lenner %s marplij

en: Please select a directory
br: Diuzit un teuliad mar plij

en: Policy broken
br: N'eo ket bet doujet reolenn Debian

en: Port number of the ftp proxy server
br: Niver porzh an dafariad proksi mod ftp

en: Port number of the http proxy server
br: Niver porzh an dafariad proksi mod http

en: Port:
br: Porzh :

en: PreDepends
br: E rakdalc'h

en: Prefer package versions from the selected distribution when upgrading packages. If you manually force a version from a different distribution, the package version will follow that distribution until it enters the default distribution.
br: Gwell ganeoc'h handelvoù pakadoù staget ouzh an dasparzh diuzet e-pad an hivizadur pakadoù. Ma diuzit un handelv staget ouzh un dasparzh all, an handelv pakad a heulia an dasparzh-mañ betek ma vo implijadus an dasparzh dre ziouer.

en: Prefer versions from:
br: Kavout gwell an handelvoù eus :

en: Preferences
br: Gwellvezioù

en: Preparing...
br: O prientiñ...

en: Priority
br: Kentwir

en: Properties
br: Perzhioù

en: Provided Packages
br: Pakadoù bet roet

en: Provided packages
br: Pakadoù bet roet

en: Provides
br: Dafar

en: Python Programming Language
br: Langaj gouleviñ Python

en: Queued
br: Ouzhpennet

en: Quick Introduction
br: Digoradur berr

en: Quick filter
br: Sil buan

en: Rebuilding search index
br: Adkrouadur klasker meneger

en: Recommendations
br: Erbedoù

en: Recommends
br: A ali groñs

en: Reduced View
br: Kinnig bihanaet

en: ReducedView
br: KinnigBihanaet

en: Registering disc...
br: Oc'h enrollañ ar bladenn...

en: Release files for some repositories could not be retrieved or authenticated. Such repositories are being ignored.
br: N'eus ket bet tu resev pe gwiriekaat ar restroù "Release" o tont eus mirlec'hioù 'zo. Dianavezet eo bet ar mirlec'hioù-se.

en: Reload
br: Adkargañ

en: Reload the package information to become informed about new, removed or upgraded software packages.
br: Adkargañ titouroù pakadoù evit gouzout ma zo pakadoù nevez, dilemadurioù pakadoù pe pakadoù meziant hivizaet.

en: Reloading outdated package information:
br: Oc'h adkargañ an titouroù evit pakadoù re gozh :

en: Reloading package information...
br: Oc'h adkargañ titouroù ar pakad...

en: Remember my answer for future upgrades
br: Dalc'hit soñj eus ma respont evit an hizivadennoù da zont

en: Remember the answer
br: Derc'hel soñj eus ar respont

en: Removal of packages:
br: Distaliañ ar pakadoù :

en: Remove
br: Dilemel

en: Remove Including Orphaned Dependencies
br: Distaliañ, an amzalc'hioù emzivadez ivez

en: Removed packages that have left configuration files on the system
br: Pakadoù dilamet hag o deus lezet restroù kefluniañ war ho reizhiad

en: Removing software
br: O tilemel ur meziant

en: Replace configuration file
    '%s'?
br: Erlec'hiañ ar restr kefluniañ
    '%s'?

en: Replaced packages
br: Pakadoù erlec'hiet

en: Replaces
br: A gemer plas

en: Repositories
br: Mirlec'hioù

en: Repositories changed
br: Kemmet eo bet ar mirlec'hioù

en: Residual config
br: Dilerc'hioù kefluniañ

en: Restricted On Export
br: Ezporzhiañ bevenet 'maez ar Stadoù-Unanet

en: Return to the main screen
br: Distreiñ d'ar skrammad pennañ

en: ReverseDepends
br: Amzalc'hioù eilpenn

en: Ruby Programming Language
br: Areg gouleviñ Ruby

en: S_earch Results
br: Disoc'hoù ar c'h_lask

en: S_tatus
br: S_tad

en: Save Markings _As...
br: Enrollañ ar merkoù _dindan...

en: Save changes
br: Enrollañ ar c'hemmoù

en: Save full state, not only changes
br: Gwareziñ ar stad a-bezh, pas ar c'hemmoù hepken

en: Save script
br: Gwarediñ ar skript

en: Scanning CD-ROM
br: O skanniñ CD-ROM

en: Scanning disc...
br: O skanniñ pladenn galet...

en: Science
br: Skiantoù

en: Search
br: Klask

en: Search Filter
br: Sil klask

en: Search History
br: Klask en istoradur

en: Search for packages
br: Klask pakadoù

en: Search:
br: Klask :

en: Searching
br: O klask

en: Section
br: Rann

en: Section(s)
br: Kevrann(où)

en: Section(s):
br: Kevrann(où) :

en: Sections
br: Rannoù

en: Select All
br: Diuzañ pep tra

en: Select directory
br: Dibab ur c'havlec'hiad

en: Select the package and choose the action from the 'Package' menu.
br: Diuzit ar pakad ha dibabit ar gwezh diwar al lañser 'Pakad'.

en: Select the version of %s that should be forced for installation
br: Diuzit an handelv eus %s a fell deoc'h rediañ da staliañ

en: Setting markings...
br: O seveniñ an diuzadoù...

en: Setup Vendors
br: Kefluniadur ar bourvezerien

en: Shells
br: Shelloù

en: Show individual files
br: Skrammañ pep restr

en: Show package properties in the main window
br: Diskouez perzhioù ar pakadoù er prenestr pennañ

en: Show this dialog at startup
br: Diskouez ar voestad emziviz-mañ e-pad al loc'hañ

en: Size
br: Ment

en: Size:
br: Ment :

en: Smart Upgrade
br: Hizivaat poellek

en: Some of the packages could not be retrieved from the server(s).
br: Pakadoù 'zo n'hellont ket bezañ pellgarget adalek ar servijer(ien).

en: Source (deb-src)
br: Tarzh (deb-src)

en: Starting "Synaptic Package Manager" without administrative privileges
br: Luskañ an ardoer pakadoù Synaptic hep brientoù an ardead

en: Starting help viewer...
br: O loc'hañ ar skoazellerez...

en: Starting package configuration tool...
br: O loc'hañ ostilh-kefluniañ ar pakadoù...

en: Starting package documentation viewer...
br: O loc'hañ gwelerez teuliadur ar pakadoù...

en: Stat failed for %s
br: N'eus ket tu da zigoriñ %s

en: Status
br: Stad

en: Successfully fixed dependency problems
br: Gant berzh eo bet diskoulmet ar c'hudennoù a-fet amzalc'h

en: Successfully marked available upgrades
br: Gant berzh eo bet diuzet an hizivadennoù hegerz

en: Suggestions
br: Alioù

en: Suggests
br: A ali

en: Summary
br: Diverradenn

en: Supported
br: Kermeret e garg

en: Synaptic Package Manager
br: Ardoer pakadoù Synaptic

en: Synaptic Package Manager
br: Merour pakadoù Synaptic

en: Syntax error in line %s
br: Fazi sintaksel el linenn %s

en: System Administration
br: Melestradur ar Reizhiad

en: System upgrade:
br: Hizivaat ar reizhiad :

en: Tags
br: Merkoù

en: Tasks
br: Labourioù

en: TeX Authoring
br: Krouiñ gant TeX

en: Text Be_side Icons
br: Skrid _e-tal an arlunioù

en: Text _Below Icons
br: Skrid _dindan an arlunioù

en: The changelog contains information about the changes and closed bugs in each version of the package.
br: Er roll kemmoù e kavoc'h titouroù diwar-benn ar c'hemmoù hag ar bugoù bet renket e pep handelv eus ar pakad.

en: The chosen action also affects other packages. The following changes are required in order to proceed.
br: Efedoù a dizho pakadoù all gant ar gwezhadurioù diuzet. Ret eo seveniñ en un urzh resis ar cheñchamantoù da heul.

en: The configuration file %s was modified (by you or by a script). An updated version is shipped in this package. If you want to keep your current version say 'Keep'. Do you want to replace the current file and install the new package maintainers version?
br: Cheñchet eo bet ar restr kefluniadur %s (Hoc'h-c'hi pe ur skript).Un handelv hivizaat a zo gant ar pakad. C'hoant hoc'h eus merañ hoc'h handelv a-vremañ pe staliañ un handelv nevez a zo gant ar pakad?

en: The following details are provided:
br: Pourchaset eo ar munudoù da heul :

en: The label will be used to identify the CD-ROM if you want to install packages from it later.
br: Implijet e vo ar skritellig evit reiñ un anv d'ar CD-ROM ma fell deoc'h staliañ pakadoù diwarnañ diwezhatoc'h.

en: The list of installed files is only available for installed packages
br: Hegerz eo roll ar restroù staliet evit ar pakadoù staliet hepken

en: The list of sources could not be read.
    Go to the repository dialog to correct the problem.
br: Dibosupl eo lenn roll an tarzhoù.
    Kit da gendiviz ar mirlec'h evit renkañ ar gudenn.

en: The marked changes are now being applied. This can take some time. Please wait.
br: Ar cheñchamantoù diuzet a vo graet. Gallout a rit kemer amzer. Gortozit mar plij ganeoc'h.

en: The package files will be downloaded, but not installed
br: Ar pakadoù a vo pellgarget, ne vint ket staliet avat

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
br: N'eus ket tu da zigoriñ pe skanniñ al listenn stadoù pe pakadoù hegerz er restr.

en: The package manager always selects the most applicable version available. If you force a different version from the default one, errors in the dependency handling can occur.
br: Ar merour pakadoù a zibab an handelv diwezhañ atav. Ma diuzit un handelv disheñvel eus an hini dre ziouer, fazioù bennak a c'hall mont er merour amzalc'hoù.

en: The repositories will be checked for new, removed or upgraded software packages.
br: Klasket e vo pakadoù meziantoù nevez, dilamet pe hizivaet er mirlec'hioù.

en: The repository information has changed. You have to click on the "Reload" button for your changes to take effect
br: Cheñchet eo bet titouroù ar mirlec'h. Dav eo deoc'h klikañ war "Adkargañ" a-benn ma vo dalc'het kont eus ar c'hemmoù.

en: The software on your system is organized in so called <i>packages</i>. The package manager enables you to install, to upgrade or to remove software packages.
br: Renket eo ar meziantoù war hoc'h urzhiataer dindan ur furm anvet <i>pakadoù</i>. An ardoer pakadoù a c'hall staliañ, hivizaat pe zilemel ar pakadoù-se.

en: There is another synaptic running in interactive mode. Please close it first.
br: Bez ez eus ur synaptic all o vont en-dro er mod kenoberel. Serrit anezhañ da gentañ marplij.

en: There is another synaptic running in non-interactive mode. Please wait for it to finish first.
br: Un istañs synaptic a zo hag a ya en ur mod na etreoberiat. Gortozit e serr anezhi mar plij ganeoc'h.

en: This application is supported by the distribution
br: Skoret gant an dasparzhadenn eo an arload-mañ

en: This behavior can be changed in the preferences later.
br: Kemmet e vez an emzalc'h-mañ diwezhatoc'h er gwellvezioù.

en: This is your last opportunity to look through the list of marked changes before they are applied.
br: Hoc'h chañs diwezhañ da furchal dre listennad ar cheñchamantoù merket ez eo a-raok ma vint arloet.

en: This software is licensed under the terms of the GNU General Public License, Version 2
br: Dindan termenoù al lañvaz foran hollek GNU (Handelv 2) ez eo aotreet ar meziant-mañ

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) is already running. Please close that application first.
br: An dra-se a dalvez ez eus un arload merour pakadoù (e-giz apt-get pe aptitude) o labourat. Serrit an arload-se a-raok mar plij ganeoc'h.

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
br: An dra-se a nullo ar gwezhiad o labour hag a c'hall lezel ho sistem en ur stad didalvez. Sur oc'h c'hoant d'ober an dra-mañ?

en: To be downgraded
br: Da vezañ kilhizivaet

en: To be installed
br: Da vezañ staliet

en: To be kept
br: Da vezañ miret

en: To be re-installed
br: Da vezañ adstaliet

en: To be removed
br: Da vezañ dilamet

en: To be upgraded
br: Da vezañ hizivaet

en: Translated by
br: Troet gant

en: Trying to recover from package failure
br: O klask atoriñ goude ur falladur eus ur pakad

en: Type
br: Rizh

en: URI:
br: URI :

en: U_nmark
br: _Ezverkañ

en: U_nmark All
br: _Ezverkañ an holl

en: Unable to change to %s
br: Dibosupl da gemmañ e %s

en: Unable to correct dependencies
br: Dibosupl eo reizhañ an dalc'hoù

en: Unable to correct missing packages
br: Dibosupl eo reizhañ ar pakadoù a vank

en: Unable to create a tmp file
br: Dibosupl eo krouiñ ur restr tmp

en: Unable to get exclusive lock
br: Ne c'haller ket kaout ur prenn argasus

en: Unable to locate any package files. Perhaps this is not an APT enabled disc.
br: N'eo ket bet kavet pakadoù. Marteze n'eo ket kenglotus ar bladenn gant APT.

en: Unable to lock the download directory
br: Dibosupl eo prennañ ar renkell pellgargañ

en: Unable to lock the list directory
br: Dibosupl eo sparlañ renkell ar rolloù

en: Unable to mark upgrades
    Check your system for errors.
br: Dibosupl eo merkañ an hizivadennoù
    Gwiriekait hag eñ ez eus fazioù en ho sistem.

en: Unable to read %s
br: Dibosupl eo lenn %s

en: Unable to read the cdrom database %s
br: Dibosupl eo lenn diaz-titouroù ar cdrom %s

en: Unchanged
br: Digemm

en: Unknown
br: Dianav

en: Unknown source type
br: Rizh tarzh dianav

en: Unmark
br: Ezverkañ

en: Unmounting CD-ROM...
br: O tivontañ CD-ROM...

en: Upgradable
br: Hizivadus

en: Upgradable (upstream)
br: Hizivadus (upstream)

en: Upgradable:
br: Hizivadus :

en: Usage: synaptic [options]
br: Arver : synaptic [dibaboù]

en: Use custom application font
br: Arverañ un nodrezh personelaet evit an arload

en: Use custom terminal font
br: Arverañ un nodrezh personelaet evit an dermenell

en: Username
br: Anv an arveriad

en: Utilities
br: Ostilhoù

en: Value:
br: Gwerzh :

en: Variable:
br: Argemmenn :

en: Vendor
br: Pourvezer

en: Vendor block %s is invalid
br: Blok pourvezer %s direizh

en: Vendors sign their packages to verify the origin and integrity of the packages. Disabling the verification is a security risk.
br: Ar bourvezerien a sin o fakadoù evit gwiriañ orin ha stad mat ar pakadoù. Risklet eo evit ho tiogelroez da ziweredekaat ar gwiriañ.

en: Vendors...
br: Gwerzhourien...

en: Version
br: Handelv

en: Version Control Systems
br: Reizhiadoù gwiriañ an handelv

en: Version number
br: Niverenn an handelv

en: Version:
br: Handelv :

en: Versions
br: Handelvoù

en: Video software
br: Meziantoù video

en: View package properties
br: Skrammañ perzhioù ar pakad

en: Visible
br: Hewel

en: Visit Homepage
br: Gweladenniñ ar bajenn web

en: Visit the home page at 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki
br: Mont d'ar bennbajennad :
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki

en: Waiting for disc...
br: O c'hortoz ar bladenn...

en: Warning
br: Diwallit

en: Web servers
br: Dafariadoù web

en: Word Processing
br: Skridaozañ

en: Writing sources list...
br: O skrivañ ar roll tarzhoù...

en: Written by
br: Skrivet gant

en: Xfce Desktop Environment
br: Endro burev Xfce

en: You are about to install software that <b>can't be authenticated</b>! Doing this could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
br: Emaoc'h o vont da staliañ ur meziant ha <b>n'hell ket bezañ gwiriekaet</b>! Ober an dra-se a c'hellfe aotren tud gwidreüs da wastañ pe ren war ho urzhiataer.

en: You are adding the "universe" component.
    
     Packages in this component are not supported. Are you sure?
br: Ouzhpennañ a rit ar parzh "universe".
    
     N'eo ket skoret pakadoù ar parzh. Sur oc'h?

en: You can mark packages for installation, upgrade or removal in several ways:
br: Gallout a rit dibab pakadoù da staliañ, hivizaat pe zilemel gant doareoù disheñvel :

en: You have %d broken package on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate it. | You have %i broken packages on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate them.
br[0]: %d pakad torr hoc'h eus gant ho reizhiad !
    
    Grit gant ar sil "Torr" evit e lec'hiañ.
br[1]: %d a bakadoù torr hoc'h eus gant ho reizhiad !
    
    Grit gant ar sil "Torr" evit o lec'hiañ.

en: You have to install the package "dwww" to browse the documentation of a package
br: Ret eo deoc'h staliañ ar pakad "dwww" evit furchal e teuliadur ur pakad

en: You should reload the package information regularly. Otherwise you could miss important security upgrades.
br: Gwell e vefe deoc'h adkargañ ingal titouroù ar pakadoù. A-hend-all e vo manket hizivadennoù pouezus a-fet diogelroez.

en: You will not be able to apply any changes, but you can still export the marked changes or create a download script for them.
br: N'hallot arloañ kemmoù ebet, gallout a rit koulskoude ezporzhiañ ar c'hemmoù merket pe krouiñ ur skrid evit pellgargañ anezho.

en: Zope/Plone Environment
br: Endro Zope/Plone

en: _About
br: _A-zivout

en: _Add CD-ROM...
br: _Ouzhpennañ ur CD-ROM...

en: _Add Repository
br: _Ouzhpennañ ur mirlec'h

en: _Architecture
br: _Adeiladurezh

en: _Browse Documentation
br: _Furchal en teuliadur

en: _Configure...
br: _Kefluniañ...

en: _Contents
br: _Endalc'hadoù

en: _Custom Filters
br: _Siloù personelaet

en: _Default Upgrade
br: _Hivizaat dre ziouer

en: _Delete Cached Package Files
br: _Diverkañ ar restroù pakadoù bet lakaet er grubuilh

en: _Delete downloaded packages after installation
br: _Diverkañ ar pakadoù bet pellgarget da heul ar staliañ

en: _Description
br: _Deskrivadur

en: _Deselect All
br: _Diziuziñ an holl

en: _Download Changelog
br: _Pellgargañ kerzhlevr ar c'hemmoù

en: _Download package files only
br: _Pellgargañ restroù ar pakadoù hepken

en: _Edit
br: _Embann

en: _File
br: _Restr

en: _Filters
br: _Siloù

en: _Fix Broken Packages
br: _Ratreañ ar pakadoù torr

en: _Force Version
br: _Rediañ an handelv

en: _Force Version...
br: _Bountañ war an handelv...

en: _Help
br: _Skoazell

en: _Hide
br: _Kuzhat

en: _Hide Details
br: _Kuzhat ar munudoù

en: _History
br: _Roll istor

en: _Icons Only
br: _Arlunioù hepken

en: _Invert All
br: _Eilpennañ an holl

en: _Keep
br: _Mirout

en: _Keep history
br: _Mirout ar roll istor

en: _Leave all downloaded packages in the cache
br: _Lezel an holl bakadoù bet pellgarget er grubuilh

en: _Lock Version
br: _Prennañ an handelv

en: _Mark
br: _Merkañ

en: _Mark All Upgrades...
br: _Merkañ an holl hizivadennoù...

en: _Only delete packages which are no longer available
br: Dilemel hepken ar pakadoù nad int ket hegerz ken

en: _Package
br: _Pakad

en: _Properties
br: _Perzhioù

en: _Quick Introduction
br: Digoradur _berr

en: _Quit
br: _Kuitaat

en: _Read Markings...
br: _Lenn ar merkoù...

en: _Redo
br: _Adober

en: _Reload
br: _Adkargañ

en: _Reload Package Information
br: _Adkargañ titouroù ar pakad

en: _Replace
br: _Erlec'hiañ

en: _Repositories
br: _Mirlec'hioù

en: _Save Markings
br: _Gwarediñ ar merkoù

en: _Search
br: _Klask

en: _Search...
br: _Klask...

en: _Sections
br: _Kevrannoù

en: _Select All
br: _Diuz pep tra

en: _Set Internal Option...
br: _Termeniñ an dibarzh diabarzh...

en: _Settings
br: A_rventennoù

en: _Show Details
br: _Diskouez ar munudoù

en: _Smart Upgrade
br: Hivizaat _speredek

en: _Terminal Font
br: Nodrezh an _dermenell

en: _Text Only
br: _Skrid hepken

en: _Toolbar
br: _Barrenn-ostilhoù

en: _Undo
br: _Nullañ

en: _Verify package signatures
br: _Gwiriañ sinadur ar pakadoù

en: bzip2 failed, perhaps the disk is full.
br: Sac'het eo bzip2, leun eo ar bladenn marteze.

en: couldn't open %s for writing
br: dibosupl eo digeriñ %s evit skrivañ

en: days
br: a zeizioù

en: dist upgrade Failed
br: Sac'het eo an "dist-upgrade"

en: gzip failed, perhaps the disk is full.
br: Sac'het eo gzip, marteze eo leun ar bladenn.

en: non free
br: nann-frank

en: or dependency
br: pe amzalc'h

en: translators-credits
br: Giulia Fraboulet <djoulia_at_gmail.com>, Jamy <jamybzh@free.fr>
