kdepim - en to bs translation catalogue (311 entries)

en:  (1 unread article) |  (%1 unread articles)
bs[0]:  (%1 nepročitan članak)
bs[1]:  (%1 nepročitana članka)
bs[2]:  (%1 nepročitanih članaka)

en:  (no unread articles)
bs:  (nema nepročitanih članaka)

en:  article |  articles
bs[0]:  članak
bs[1]:  članka
bs[2]:  članaka

en:  day |  days
bs[0]:  dan
bs[1]:  dani
bs[2]:  dana

en:  minute |  minutes
bs[0]:  minuta
bs[1]:  minute
bs[2]:  minuta

en: &Add Feed...
bs: &Dodaj dovod...

en: &Article
bs: Č&lanak

en: &Configure Akregator...
bs: &Podešavanje Akregatora...

en: &Delete
bs: &Obriši

en: &Delete Feed
bs: &Obriši dovod

en: &Delete Folder
bs: &Obriši direktorij

en: &Delete articles older than:
bs: &Briši članke starije od:

en: &Edit
bs: &Izmijeni

en: &Edit Feed...
bs: &Izmijeni dovod...

en: &Export Feeds...
bs: &Izvezi dovode...

en: &Fetch Feed
bs: &Dobavi dovod

en: &Fetch Feeds
bs: &Dobavi dovode

en: &File
bs: &Datoteka

en: &General
bs: &Opšte

en: &Go
bs: &Idi

en: &Import Feeds...
bs: &Uvezi dovode...

en: &Keep all articles
bs: &Zadrži sve članke

en: &Mark As
bs: &Označi kao

en: &Mark Feed as Read
bs: Označi dovod kao &pročitan

en: &Mark Feeds as Read
bs: Označi dovode kao &pročitane

en: &Mark as Important
bs: &Označi kao važno

en: &Name:
bs: &Ime:

en: &Next Article
bs: &Sljedeći članak

en: &Next Feed
bs: &Sljedeći dovod

en: &Normal View
bs: &Normalan prikaz

en: &Open Homepage
bs: &Otvori početnu stranu

en: &Previous Article
bs: &Prethodni članak

en: &Previous Feed
bs: &Prethodni dovod

en: &Rename Folder
bs: &Preimenuj direktorij

en: &Save Link As...
bs: &Snimi vezu kao...

en: &Settings
bs: &Postavke

en: &Use default settings
bs: &Koristi podrazumijevana podešavanja

en: &Use interval fetching
bs: &Koristi dobavljanje u intervalima

en: &View
bs: &Pregled

en: &Widescreen View
bs: Š&irokoekranski prikaz

en: 'Delayed mark as read' feature
bs: Mogućnost „Odloženo označi kao pročitano“

en: 1 unread article | %1 unread articles
bs[0]: %1 nepročitan članak
bs[1]: %1 nepročitana članka
bs[2]: %1 nepročitanih članaka

en: <h2>Article list</h2>Here you can browse articles from the currently selected feed. You can also manage articles, as marking them as persistent ("Mark as Important") or delete them, using the right mouse button menu. To view the web page of the article, you can open the article internally in a tab or in an external browser window.
bs: <h2>Lista članaka</h2>Ovde možete pregledati članke iz trenutno izabranog dovoda. Takođe možete upravljati člancima, označavajući ih kao trajne („Označi kao važan“) ili ih brišući (meni desnog dugmeta miša). Da biste pogledali web stranu članka, možete otvoriti članak interno u kartici ili u prozoru spoljašnjeg pregledača.

en: <qt>Are you sure you want to delete article <b>%1</b>?</qt>
bs: <qt>Želite li zaista da obrišete članak <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete feed <b>%1</b>?</qt>
bs: <qt>Želite li zaista da obrišete dovod <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete folder <b>%1</b> and its feeds and subfolders?</qt>
bs: <qt>Želite li zaista da obrišete direktorij<b>%1</b> i njegove dovode i poddirektorije?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the selected article?</qt> | <qt>Are you sure you want to delete the %1 selected articles?</qt>
bs[0]: <qt>Jeste li sigurni da želite obrisati označeni %1 članak?</qt>
bs[1]: <qt>Jeste li sigurni da želite obrisati %1 označena članka?</qt>
bs[2]: <qt>Jeste li sigurni da želite obrisati %1 označenih članaka?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete this feed?</qt>
bs: <qt>Želite li zaista da obrišete ovaj dovod?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete this folder and its feeds and subfolders?</qt>
bs: <qt>Želite li zaista da obrišete ovaj direktorij i njegove dovode i poddirektorije?</qt>

en: <qt>Could not open feed list (%1) for reading.</qt>
bs: <qt>Ne mogu otvoriti listu dovoda (%1) za čitanje.</qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
bs: <qt>Standardna lista dovoda je pokvarena (nevaljali OPML). Kreirana je sigurnosna kopija:<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid OPML). Could not create a backup.</qt>
bs: <qt>Lista standardnih dovoda je oštećena (neispravan OPML). Ne mogu kreirati rezervnu kopiju.</qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). A backup was created:<p><b>%1</b></p></qt>
bs: <qt>Standardna lista dovoda je pokvarena (nevaljali XML). Kreirana je sigurnosna kopija:<p><b>%1</b></p></qt>

en: <qt>The standard feed list is corrupted (invalid XML). Could not create a backup.</qt>
bs: <qt>Lista standardnih dovoda je oštećena (neispravan XML). Ne mogu kreirati rezervnu kopiju.</qt>

en: A KDE Feed Reader
bs: KDE čitač dovoda

en: About
bs: O programu

en: Access denied: Cannot save feed list to <b>%1</b>. Please check your permissions.
bs: Pristup odbijen: Nije moguće snimiti listu dovoda na <b>%1</b>. Molimo provjerite svoje dozvole.

en: Access denied: cannot write to file %1. Please check your permissions.
bs: Pristup odbijen: nije moguće pisati u datoteku %1. Molimo provjerite vaše dozvole.

en: Activate Tab %1
bs: Aktiviraj karticu %1

en: Add Feed
bs: Dodaj dovod

en: Add Folder
bs: Dodaj direktorij

en: Add Imported Folder
bs: Dodaj uvezeni direktorij

en: Add New Source
bs: Dodaj novi izvor

en: Add a feed with the given URL
bs: Dodaj dovod sa datim URL-om

en: Adva&nced
bs: &Napredno

en: Advanced Feed Reader Settings
bs: Napredne postavke čitača dovoda

en: Akregator did not close correctly. Would you like to restore the previous session?
bs: Akregator se nije ispravno zatvorio. Želite li obnoviti prethodnu sesiju?

en: All Articles
bs: Svi članci

en: All Feeds
bs: Svi dovodi

en: Always show the tab bar
bs: Uvijek pokaži traku s karticama

en: Always show the tab bar, even when only one tab is open
bs: Uvijek prikazuj traku kartica čak i ako je samo jedna kartica otvorena.

en: Ar&chive
bs: Ar&hiva

en: Archive Backend
bs: Program arhiviranja

en: Archive Mode
bs: Režim arhiviranja

en: Are you sure you want to disable this introduction page?
bs: Želite li zaista da isključite ovu uvodnu stranu?

en: Article Limit
bs: Ograničenje članaka

en: Article List
bs: Lista članaka

en: Article List Colors
bs: Boje listanja članka

en: Article display mode.
bs: Režim prikaza članaka.

[ctx: Articlelist's column header]
en: Author
bs: Autor

[ctx: Articlelist's column header]
en: Content
bs: Sadržaj

[ctx: Articlelist's column header]
en: Date
bs: Datum

[ctx: Articlelist's column header]
en: Description
bs: Opis

[ctx: Articlelist's column header]
en: Feed
bs: Dovod

[ctx: Articlelist's column header]
en: Title
bs: Naslov

en: Articles
bs: Članci

en: Articles list.
bs: Lista članaka.

en: Author
bs: Autor

en: Author of librss
bs: Autor librss-a

en: Bug tracker management, Usability improvements
bs: Praćenje grešaka, poboljšanja upotrebljivosti

en: C&ancel Feed Fetches
bs: O&tkaži preuzimanja dovoda

en: C&ombined View
bs: &Kombinovani prikaz

en: Cannot move folder %1 to its own subfolder %2
bs: Nije moguće premjestiti folder %1 u njegov vlastiti podfolder %2

en: Close Tab
bs: Zatvori karticu

en: Close tab
bs: Zatvori karticu

en: Close the current tab
bs: Zatvori tekuću karticu

en: Columns
bs: Kolone

en: Command to launch external browser. URL will substitute for %u.
bs: Naredba za pokretanje spoljašnjeg pregledača. URL će biti ubačen umjesto %u.

en: Complete Story
bs: Cijela priča

en: Concurrent Fetches
bs: Uporedna dobavljanja

en: Configurable delay between selecting an article and it being marked as read.
bs: Konfigurisano kašnjenje između izbora članka i njegovog označavanja kao pročitanog.

en: Configure Feed Reader Appearance
bs: Podesi izgled čitača dovoda

en: Configure Feed Reader Archive
bs: Podesi arhivu čitača dovoda

en: Configure Feed Reader Browser
bs: Podesi pretraživač čitača dovoda

en: Configure Feeds
bs: Podesi dovode

en: Contributor
bs: Doprinosilac

en: Copy &Link Address
bs: Kopiraj &adresu veze

en: Copy Link Address
bs: Kopiraj adresu veze

en: Could not fetch feed: %1
bs: Nije moguće dohvatiti dovod: %1

en: Could not find the Akregator part; please check your installation.
    %1
bs: Nisam mogao da nađem dio Akregator, molimo provjerite svoju instalaciju.
    %1

en: Could not import the file %1 (no valid OPML)
bs: Ne mogu da uvezem datoteku %1 (nema ispravan OPML)

en: Could not read feed (invalid XML)
bs: Nije moguće pročitati dovod (nevaljan XML)

en: Could not read feed (invalid feed)
bs: Nije moguće pročitati dovod (nevaljan dovod)

en: Could not read feed (unknown format)
bs: Nije moguće pročitati dovod (nepoznat format)

en: Date
bs: Datum

en: Day | Days
bs[0]: Dan
bs[1]: Dani
bs[2]: Dana

en: Default Archive Settings
bs: Podrazumijevana podešavanja arhive

en: Default expiry age for articles in days.
bs: Podrazumijevani rok isticanja članaka, u danima.

en: Delete Article
bs: Obriši članak

en: Delete Expired Articles
bs: Obriši članke kojima je prošao rok

en: Delete Feed
bs: Obriši dovod

en: Delete Folder
bs: Obriši direktorij

[ctx: Delete articles older than:]
en:  day |  days
bs[0]:  dan
bs[1]:  dani
bs[2]:  dana

en: Delete articles older than:
bs: Briši članke starije od:

en: Delete expired articles
bs: Briše članke kojima je prošao rok

en: Detach Tab
bs: Otkači karticu

en: Developer
bs: Razvijač

en: Di&sable archiving
bs: I&sključi arhiviranje

en: Disable
bs: Isključi

en: Disable Archiving
bs: Isključi arhiviranje

en: Disable Introduction Page
bs: Isključi uvodnu stranu

en: Display name of RSS column
bs: Prikaži ime RSS kolone

en: Do Not Expire Important Articles
bs: Važnim člancima ne prolazi rok

en: Do not expire important articles
bs: Važni članci se ne brišu

en: Do not save any articles
bs: Članci se ne čuvaju

en: Downloading %1
bs: Preuzimam %1

en: Enclosure
bs: Prilog

en: Expiry Age
bs: Rok isticanja

en: External Browsing
bs: Eksterno pregledanje

en: Fe&tch All Feeds
bs: Dobavi &sve dovode

en: Fee&d
bs: &Dovod

en: Feed &URL:
bs: URL do&voda:

en: Feed Properties
bs: Svojstva dovoda

en: Feed added:
     %1
bs: Dodat dovod:
     %1

en: Feed file not found on remote server
bs: Fascikla dovoda nije pronađena na udaljenom serveru

en: Feed found, downloading...
bs: Dovod je nađen, preuzimam...

en: Feed list was deleted
bs: Lista dovoda je obrisana

en: Feed not found from %1.
bs: Dovod nije nađen na %1.

[ctx: Feedlist's column header]
en: Feeds
bs: Dovodi

[ctx: Feedlist's column header]
en: Total
bs: Ukupno

[ctx: Feedlist's column header]
en: Unread
bs: Nepročitano

en: Feeds
bs: Dovodi

en: Feeds added:
     %1
bs: Dodati dovodi:
     %1

en: Fetch aborted
bs: Dobavljanje je prekinuto

en: Fetch all fee&ds on startup
bs: Pri pokretanju &dobavi sve dovode

en: Fetch all feeds every %1 minutes.
bs: Dobavljaj sve dovode svakih %1 minuta.

en: Fetch completed
bs: Dobavljanje završeno

en: Fetch error
bs: Greška pri dobavljanju

en: Fetch feedlist on startup.
bs: Lista dovoda se dobavlja po pokretanju.

en: Fetch feeds every:
bs: Dobavljaj dovode svakih:

en: Fetch on startup
bs: Dobavi po pokretanju

en: Fetching Feeds...
bs: Dobavljam dovode...

en: First (usually vertical) splitter widget sizes.
bs: Veličine za prvu (obično uspravnu) razdvajačku kontrolu.

en: Fixed font:
bs: Fiksni font:

en: Folder name:
bs: Ime direktorija:

en: Font Size
bs: Veličina slova

en: Fonts
bs: Fontovi

en: Gentoo Ebuild
bs: Gentoo-ov Ebuild

en: Go Down in Tree
bs: Idi dole u stablu

en: Go Left in Tree
bs: Idi lijevo u stablu

en: Go Right in Tree
bs: Idi desno u stablu

en: Go Up in Tree
bs: Idi gore u stablu

en: Go to Bottom of Tree
bs: Idi na dno stabla

en: Go to Top of Tree
bs: Idi na vrh stabla

en: Handbook
bs: Priručnik

en: Hide main window on startup
bs: Sakrij glavni prozor pri pokretanju

en: Hour | Hours
bs[0]: Sat
bs[1]: Sati
bs[2]: Sati

en: Icons
bs: Ikone

[ctx: Important articles filter]
en: Important
bs: Važno

en: Imported Feeds
bs: Uvezeni dovodi

en: Imported Folder
bs: Uvezen direktorij

en: Imported folder name:
bs: Ime uvezenog direktorija:

en: Insomnia
bs: Nesanica

en: Interval for autofetching
bs: Interval za automatsko dobavljanje

en: Interval for autofetching in minutes.
bs: Interval za automatsko dobavljanje, u minutima.

en: KDE Dot News
bs: Vijesti KDE Dot-a

en: Keep All Articles
bs: Čuvaj sve članke

en: Keep Enabled
bs: Ostavi uključeno

en: Left mouse click:
bs: Lijevi klik miša:

en: Limit Number of Articles
bs: Ograniči broj članaka

en: Limit archi&ve to:
bs: Ograniči arhi&vu na:

[ctx: Limit feed archive size to:]
en:  article |  articles
bs[0]:  članak
bs[1]:  članka
bs[2]:  članaka

en: Limit the number of articles in a feed
bs: Ograničava broj članaka u dovodu

en: Load the &full website when reading articles
bs: Učitaj &cio veb sajt kada se čita članak

en: Loading canceled
bs: Učitavanje je otkazano

en: Loading completed
bs: Učitavanje je završeno

en: Loading...
bs: Učitavam...

en: Ma&rk All Feeds as Read
bs: Označi sve do&vode kao pročitane

en: Main Toolbar
bs: Glavna traka alata

en: Maintainer
bs: Održavalac

en: Mar&k articles as read when they arrive
bs: Oz&nači članke kao pročitane po pristizanju

en: Mar&k selected article read after
bs: O&znači izabrani članak kao pročitan nakon

en: Mark &all feeds as read on startup
bs: Pri pokretanju označi &sve dovode kao pročitane

en: Mark all feeds as read on startup
bs: Pri pokretanju označi sve članke kao pročitane

en: Mark all feeds as read on startup.
bs: Pri pokretanju označi sve dovode kao pročitane.

en: Mark selected article as new
bs: Označi izabrani članak kao nov

en: Mark selected article as read
bs: Označi izabrani članak kao pročitan

en: Mark selected article as unread
bs: Označi izabrani članak kao nepročitan

[ctx: Mark selected article read after]
en:  second |  seconds
bs[0]:  sekunda
bs[1]:  sekunde
bs[2]:  sekundi

en: Medium font size:
bs: Srednja veličina fonta:

en: Middle mouse click:
bs: Srednji klik miša:

en: Minimum font size:
bs: Najmanja veličina fonta:

en: Minute | Minutes
bs[0]: Minut
bs[1]: Minuta
bs[2]: Minute

en: Move Node Down
bs: Pomjeri čvor nadolje

en: Move Node Left
bs: Pomjeri čvor ulijevo

en: Move Node Right
bs: Pomjeri čvor udesno

en: Move Node Up
bs: Pomjeri čvor nagore

en: N&ext Unread Feed
bs: S&ljedeći nepročitani dovod

en: Ne&w Folder...
bs: &Novi direktorij...

en: Ne&xt Unread Article
bs: S&ljedeći nepročitani članak

en: Network
bs: Mreža

en: Networking is available now.
bs: Mreža je sada dostupna.

en: Networking is not available.
bs: Mreža nije dostupna.

[ctx: New articles filter]
en: New
bs: Novo

en: New articles:
bs: Novi članci:

en: Node or destination folder not found
bs: Čvor ili destinacija direktorija nisu pronađeni

en: Notify when new articles arri&ve
bs: Obavijesti kada sti&gne novi članak

en: Number of articles to keep per feed.
bs: Broj članaka koje treba čuvati po dovodu.

en: Number of concurrent fetches
bs: Broj uporednih dobavljanja

en: OPML Parsing Error
bs: Greška u raščlanjivanju OPML-a

en: Open Link in External &Browser
bs: Otvori vezu u spoljašnjem &pregledaču

en: Open Link in New &Tab
bs: Otvori vezu u &novoj kartici

en: Open a link which would normally open in a new window (external browser) in a new tab instead
bs: Otvori link koji bi normalno otvorio novi prozor (vanjski preglednik) kao karticu.

en: Open in Background Tab
bs: Otvori u pozadinskoj kartici

en: Open in External Browser
bs: Otvori u spoljašnjem pregledaču

en: Open in Tab
bs: Otvori u kartici

en: Open links in new tab instead of in new window
bs: Otvaraj veze u novoj kartici umjesto u novom prozoru

en: Opening Feed List...
bs: Otvaram listu dovoda...

en: Pre&vious Unread Article
bs: Pr&ethodni nepročitani članak

en: Prev&ious Unread Feed
bs: Pr&ethodni nepročitani dovod

en: Read Error
bs: Greška pri čitanju

en: Reload All Tabs
bs: Ponovo učitaj sve kartice

en: Remove &Important Mark
bs: Ukloni oznaku &važno

en: Reset search bar when changing feeds
bs: Resetuj traku pretrage pri promjeni dovoda

en: Resets the quick filter when changing feeds.
bs: Resetuje brzi filter pri promjeni dovoda.

en: Restore Session
bs: Obnovi sesiju

en: Sans serif font:
bs: Bezserifni font:

en: Sashmit Bhaduri
bs: Sashmir Bhaduri

en: Save an unlimited number of articles.
bs: Snima neograničen broj članaka.

en: Second (usually horizontal) splitter widget sizes.
bs: Veličine za drugu (obično vodoravnu) razdvajačku kontrolu.

en: Select Next Tab
bs: Izaberi sljedeću karticu

en: Select Previous Tab
bs: Izaberi prethodnu karticu

en: Select this if you want to get notified when there are new articles.
bs: Izaberite ovo ako želite da budete obaviješteni kad pristignu novi članci.

en: Send &File...
bs: Pošalji &datoteku...

en: Send &Link Address...
bs: Pošalji adresu &veze...

en: Serif font:
bs: Serifni font:

en: Show Quick Filter
bs: Prikaži brzi filter

en: Show Quick Filter Bar
bs: Prikažu traku brzog filtera

en: Show close button on each tab
bs: Pokaži dugme za zatvaranje na svakoj kartici

en: Show close buttons on tabs
bs: Prikaži dugme za zatvaranje na karticama

en: Show close buttons on tabs instead of icons
bs: Umjesto ikona na karticama prikaži dugmad za zatvaranje

en: Show tra&y icon
bs: Prikaži &kasetnu ikonu

en: Show tray icon
bs: Prikaži kasetnu ikonu

en: Sizes for first splitter
bs: Veličine za prvi razdvajač

en: Sizes for second splitter
bs: Veličine za drugi razdvajač

en: Spanish feeds
bs: Španski dovodi

en: Specifies if the balloon notifications are used or not.
bs: Navodi da li se koriste obavještenja u oblačićima.

en: Specifies if the tray icon is shown or not.
bs: Navodi da li se prikazuje kasetna ikona.

en: Standard font:
bs: Standardni font:

en: Startup
bs: Pokretanje

en: Status Filter
bs: Stanje filtera

en: Stores the last search line text
bs: Čuva posljednji tekst pretrage

en: Stores the last status filter setting
bs: Čuva posljednje stanje podešavanja filtera

en: Tabs
bs: Kartice

en: Text Filter
bs: Tekst filter

en: The feed to be listed was already removed.
bs: Dovod koji se želi izlistati je već uklonjen

en: The file %1 could not be read, check if it exists or if it is readable for the current user.
bs: Datoteka %1 se ne može pročitati, provjerite da li postoji ili da li trenutni korisnik ima dozvolu da ga čita.

en: There are no unread articles
bs: Nema nepročitanih članaka

en: This option allows user to specify custom user-agent string instead of using the default one. This is here because some proxies may interrupt the connection because of having "gator" in the name.
bs: Ova opcija omogućava korisniku da navede vlastitog agenta umjesto podrazumijevanog. To je uvedeno jer neki proxy serveri mogu prekinuti konekcije koje imaju riječ "gator" u sebi.

en: Timeout on remote server
bs: Isteklo vrijeme na udaljenom serveru

en: Tons of bug fixes
bs: Gomila ispravki grešaka

en: U&se a custom update interval
bs: &Koristi poseban interval ažuriranja

en: Unknown host
bs: Nepoznat domaćin

[ctx: Unread articles filter]
en: Unread
bs: Nepročitano

en: Unread articles:
bs: Nepročitani članci:

en: Untitled
bs: Neimenovano

en: Use &notifications for all feeds
bs: Koristi &obavještenja za sve dovode

en: Use HTML Cache
bs: Koristi HTML keš

en: Use KDE web browser when opening in external browser.
bs: Koriste KDE-ov veb pregledač za otvaranje u spoljašnjem pregledaču.

en: Use custom colors
bs: Koristi podešene boje

en: Use default KDE web browser
bs: Koristi podrazumijevani KDE-ov veb pregledač

en: Use interval fetching
bs: Koristi dobavljanje u intervalima

en: Use notifications
bs: Koristi obavještenja

en: Use the &browser cache (less network traffic)
bs: Koristi keš pre&gledača (manje mrežnog saobraćaja)

en: Use the KDE-wide HTML cache settings when downloading feeds, to avoid unnecessary traffic. Disable only when necessary.
bs: Koristi KDE-ova globalna podešavanja HTML keša pri preuzimanju dovoda, da bi se izbjegao nepotreban saobraćaj. Isključite samo ako je neophodno.

en: Use the specified command when opening in external browser.
bs: Koristi navedenu naredbu za otvaranje u spoljašnjem pregledaču.

en: Use this command:
bs: Koristi ovu naredbu:

en: View Mode
bs: Režim prikaza

en: What the click with left mouse button should do.
bs: Šta bi klik lijevim dugmetom miša trebalo da uradi.

en: What the click with middle mouse button should do.
bs: Šta bi klik srednjim dugmetom miša trebalo da uradi.

en: When adding feeds, place them in this group
bs: Prilikom dodavanja dovoda, smjesti ih u ovu grupu

en: When this option is enabled, articles you marked as important will not be removed when limit the archive size by either age or number of the articles.
bs: Kada je ova opcija uključena, članci koje ste označili kao važne neće biti uklonjeni iz arhive iako je dostignuto ograničenje, bilo po starosti bilo po veličini arhive.

en: Whether to delay before marking an article as read upon selecting it.
bs: Da li da se odloži označavanje članka pročitanim nakon njegovog označavanja.

en: Write Error
bs: Greška pri pisanju

en: You can view multiple articles in several open tabs.
bs: Možete prikazivati više članaka u nekoliko otvorenih kartica.

[ctx: as in: mark as new]
en: &New
bs: &Novo

[ctx: as in: mark as read]
en: &Read
bs: Pročitan

[ctx: as in: mark as unread]
en: &Unread
bs: &Nepročitano

[ctx: error message window caption]
en: XML Parsing Error
bs: Greška u raščlanjivanju XML-a

[ctx: global settings]
en: Global
bs: Globalno

[ctx: never fetch new articles]
en: Never
bs: Nikad
