dolphin - en to bs translation catalogue (300 entries)

en: &Edit
bs: &Izmijeni

en: &Go
bs: &Kreni

en: &View
bs: &Prikaz

[ctx: @action]
en: Create Folder...
bs: Napravi direktorij...

[ctx: @action "Move to Trash" for non-local files, etc.]
en: Delete (using shortcut for Trash)
bs: Izbriši (koristeći prečicu za Smeće)

[ctx: @action:button]
en: Download New Services...
bs: Preuzmite nove usluge...

[ctx: @action:button]
en: Empty Trash
bs: Isprazni smeće

[ctx: @action:button]
en: Select Home Location
bs: Odaberi početnu lokaciju

[ctx: @action:button]
en: Use Current Location
bs: Koristi trenutnu lokaciju

[ctx: @action:button]
en: Use Default Location
bs: Koristi standardnu lokaciju

[ctx: @action:button Choose font]
en: Choose...
bs: Izaberite...

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Next Tab
bs: Aktiviraj sljedeću karticu

[ctx: @action:inmenu]
en: Activate Previous Tab
bs: Aktiviraj prethodnu karticu

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Column Widths
bs: Automatski postavljanje širine kolona

[ctx: @action:inmenu]
en: Automatic Scrolling
bs: Automatsko pomjeranje

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Other Tabs
bs: Zatvori ostale kartice

[ctx: @action:inmenu]
en: Close Tab
bs: Zatvori karticu

[ctx: @action:inmenu]
en: Configure...
bs: Podesi...

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
bs: Kopiraj

[ctx: @action:inmenu]
en: Custom Column Widths
bs: Slobodno određivanje širine kolone

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
bs: Isijeci

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
bs: Obriši

[ctx: @action:inmenu]
en: Detach Tab
bs: Otkači karticu

[ctx: @action:inmenu]
en: Empty Trash
bs: Isprazni smeće

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
bs: Premjesti u smeće

[ctx: @action:inmenu]
en: New Tab
bs: Nova kartica

[ctx: @action:inmenu]
en: Next Tab
bs: Sljedeća kartica

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Tab
bs: Otvori stazu u novoj kartici

[ctx: @action:inmenu]
en: Open Path in New Window
bs: Otvori stazu u novom prozoru

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tab
bs: Otvori u novoj kartici

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Tabs
bs: Otvori u novoj kartici

[ctx: @action:inmenu]
en: Open in New Window
bs: Otvori u novom prozoru

[ctx: @action:inmenu]
en: Preview
bs: Pregled

[ctx: @action:inmenu]
en: Previous Tab
bs: Prethodna kartica

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
bs: Svojstva

[ctx: @action:inmenu]
en: Rename...
bs: Preimenuj...

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
bs: Obnovi

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Hidden Files
bs: Prikaži skrivene datoteke

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Space Information
bs: Prikaži informacije o prostoru

[ctx: @action:inmenu]
en: Show Zoom Slider
bs: Prikaži zum klizač

[ctx: @action:inmenu Add current folder to places]
en: Add to Places
bs: Dodaj na mjesta

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: &Edit File Type...
bs: &Izmijeni tip datoteke...

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Invert Selection
bs: Obrni odabir

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Paste
bs: Umetni

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Select Items Matching...
bs: Označite podudaranje stavki...

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect All
bs: Odznači sve

[ctx: @action:inmenu Edit]
en: Unselect Items Matching...
bs: Poništi odabir podudaranja stavki...

[ctx: @action:inmenu File]
en: Close Tab
bs: Zatvori karticu

[ctx: @action:inmenu File]
en: New &Window
bs: Novi &prozor

[ctx: @action:inmenu File]
en: New Tab
bs: Nova kartica

[ctx: @action:inmenu File]
en: Properties
bs: Osobine

[ctx: @action:inmenu File]
en: Undo close tab
bs: Poništi zatvaranje kartice

[ctx: @action:inmenu Go]
en: &Network Folders
bs: &Mrežni direktoriji

[ctx: @action:inmenu Go]
en: App&lications
bs: Pr&ogrami

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Autostart
bs: Automatsko pokretanje

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Trash
bs: Smeće

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Editable Location
bs: Izmijenjiva lokacija

[ctx: @action:inmenu Navigation Bar]
en: Replace Location
bs: Zamijeni lokaciju

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Lock Panels
bs: Zaključaj Panele

[ctx: @action:inmenu Panels]
en: Unlock Panels
bs: Otključaj panele

[ctx: @action:inmenu Sort]
en: Folders First
bs: Prvo direktoriji

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Compare Files
bs: Uporedi datoteke

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Find File...
bs: Nađi datoteku...

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open &Terminal
bs: Otvori &terminal

[ctx: @action:inmenu Tools]
en: Open Terminal
bs: Otvori terminal

[ctx: @action:inmenu View]
en: Show in Groups
bs: Prikaži u grupama

[ctx: @action:inmenu View]
en: Sort By
bs: Sortiraj po

[ctx: @action:inmenu View]
en: Stop
bs: Zaustavi

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Compact
bs: Kompaktan

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Details
bs: Detalji

[ctx: @action:inmenu View Mode]
en: Icons
bs: Ikone

[ctx: @action:intoolbar]
en: View Mode
bs: Način prikaza

[ctx: @action:intoolbar Close left view]
en: Close
bs: Zatvori

[ctx: @action:intoolbar Close right view]
en: Close
bs: Zatvori

[ctx: @action:intoolbar Split view]
en: Split
bs: Razdvoji

[ctx: @info]
en: Close left view
bs: Zatvori lijevi prikaz

[ctx: @info]
en: Close right view
bs: Zatvori desni prikaz

[ctx: @info]
en: Compact view mode
bs: Režim kompaktnog pogleda

[ctx: @info]
en: Details view mode
bs: Prikaz detalja

[ctx: @info]
en: Go back
bs: Idi nazad

[ctx: @info]
en: Go forward
bs: Idi naprijed

[ctx: @info]
en: Icons view mode
bs: Režim prikaza ikona

[ctx: @info]
en: Searching...
bs: Pretražujem...

[ctx: @info]
en: Show preview of files and folders
bs: Pokaži prikaz datoteka i direktorija

[ctx: @info]
en: Split view
bs: Razdvojeni prikaz

[ctx: @info]
en: Stop loading
bs: Zaustavi učitavanje

[ctx: @info]
en: The location for the home folder is invalid or does not exist, it will not be applied.
bs: Lokacija za početni direktorij nije valjana ili ne postoji, pa neće biti primijenjena.

[ctx: @info]
en: The view properties of all folders will be changed. Do you want to continue?
bs: Svojstvo pregleda za sve direktorije će biti promjenjeno. Želite li nastaviti?

[ctx: @info]
en: The view properties of all sub-folders will be changed. Do you want to continue?
bs: Svojstva prikaza svih poddirektorija će biti promijenjena. Želite li nastaviti?

[ctx: @info:credit]
en: Developer
bs: Programer

[ctx: @info:credit]
en: Documentation
bs: Dokumentacija

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer (2012-2014) and developer
bs: Održavanje (2012-2014) i razvoj

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer and developer (2006-2012)
bs: Održavatelj i programer (2006-2012)

[ctx: @info:progress]
en: Counting folders: %1
bs: Brojim direktorije: %1

[ctx: @info:progress]
en: Folders: %1
bs: Direktoriji: %1

[ctx: @info:progress]
en: Loading folder...
bs: Učitavanje direktorija...

[ctx: @info:progress]
en: Sorting...
bs: Sortiram...

[ctx: @info:shell]
en: Document to open
bs: Dokument za otvoriti

[ctx: @info:shell]
en: Dolphin will get started with a split view.
bs: Dolphin će se pokrenuti s razdvojenim pogledom.

[ctx: @info:status]
en: 0 Folders, 0 Files
bs: 0 Direktorija, 0 Datoteka

[ctx: @info:status]
en: 1 File | %1 Files
bs[0]: %1 datoteka
bs[1]: %1 datoteke
bs[2]: %1 datoteka

[ctx: @info:status]
en: 1 File selected | %1 Files selected
bs[0]: %1 datoteka odabrana
bs[1]: %1 datoteke odabrane
bs[2]: %1 datoteka odabrano

[ctx: @info:status]
en: 1 Folder | %1 Folders
bs[0]: %1 direktorij
bs[1]: %1 direktorija
bs[2]: %1 direktorija

[ctx: @info:status]
en: 1 Folder selected | %1 Folders selected
bs[0]: %1 direktorij odabran
bs[1]: %1 direktorija odabrana
bs[2]: %1 direktorija odabranih

[ctx: @info:status]
en: Created folder.
bs: Direktorij napravljen,.

[ctx: @info:status]
en: Delete operation completed.
bs: Operacija brisanja je završena.

[ctx: @info:status]
en: Dolphin does not support web pages, the web browser has been launched
bs: Dolphin ne podržava web stranice, pokrenut je web preglednik.

[ctx: @info:status]
en: Invalid protocol
bs: Protokol nije valjan

[ctx: @info:status]
en: No items found.
bs: Nema pronađenih stavki.

[ctx: @info:status]
en: Successfully copied.
bs: Uspješno kopirano.

[ctx: @info:status]
en: Successfully linked.
bs: Uspješno povezano.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved to trash.
bs: Uspješno premještno u smeće.

[ctx: @info:status]
en: Successfully moved.
bs: Uspješno premješteno.

[ctx: @info:status]
en: Successfully renamed.
bs: Uspješno preimenovano.

[ctx: @info:status]
en: The location '%1' is invalid.
bs: Lokacija '%1' nije valjana.

[ctx: @info:status]
en: The location is empty.
bs: Lokacija je prazna.

[ctx: @info:status]
en: Unknown error.
bs: Nepoznata greška.

[ctx: @info:status]
en: Updating version information...
bs: Ažuriranje informacija o verziji...

[ctx: @info:status Free disk space]
en: %1 free
bs: %1 slobodno

[ctx: @info:tooltip]
en: Hide Filter Bar
bs: Sakrij filter traku

[ctx: @info:tooltip]
en: Keep Filter When Changing Folders
bs: Čuvaj filter prilikom izmjene direktorija

[ctx: @info:tooltip]
en: Quit searching
bs: Prekid pretrage

[ctx: @info:tooltip]
en: Size: 1 pixel | Size: %1 pixels
bs[0]: Veličina: %1 piksel
bs[1]: Veličina: %1 piksela
bs[2]: Veličina: %1 piksela

[ctx: @info:whatsthis]
en: The last time these properties were changed by the user.
bs: Korisnik je zadnji put promijenio ova svojstva.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option controls the style of the view. Currently supported values include icons (0), details (1) and column (2) views.
bs: Ova opcija reguliše stil prikaza. Trenutno podržane vrijednosti sadrže prikaze ikona (0), detalja (1) i kolona (2).

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option defines the used version of the view properties.
bs: Ova opcija definiše korištenu verziju svojstava pogleda.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This option defines which attribute (text, size, date, etc.) sorting is performed on.
bs: Ova opcija definira koji atribut (tekst, veličina, datum, npr.) sortiranja je primijenjen.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled hidden files, such as those starting with a '.', will be shown in the file view.
bs: Kad je ova opcija uključena, skrivene datoteke, kao naprimjer one koje počinju s '.', bit će prikazane u listi datoteka.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled, a preview of the file content is shown as an icon.
bs: Kad je ova opcija uključena, prikaz sadržaja datoteke je prikazan kao ikona.

[ctx: @info:whatsthis]
en: When this option is enabled, the sorted items are categorized into groups.
bs: Kada je ova opcija omogućena, sortirane stavke su razvrstane u grupе.

[ctx: @item:inlistbox]
en: Compact
bs: Kompaktan

[ctx: @item:inlistbox]
en: Details
bs: Detalji

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons
bs: Ikone

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: Custom Font
bs: Prilagođena slova

[ctx: @item:inlistbox Font]
en: System Font
bs: Sistemski font

[ctx: @item:inlistbox Maximum lines]
en: Unlimited
bs: Neograničeno

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Large
bs: Velika

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Medium
bs: Srednja

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Small
bs: Mala

[ctx: @item:inlistbox Maximum width]
en: Unlimited
bs: Neograničeno

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Ascending
bs: Uzlazno

[ctx: @item:inlistbox Sort]
en: Descending
bs: Silazno

[ctx: @item:intable]
en: %1 item | %1 items
bs[0]: %1 stavka
bs[1]: %1 stavke
bs[2]: %1 stavki

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Execute,
bs: Izvrši,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Forbidden
bs: Zabranjeno

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Read,
bs: Čitaj,

[ctx: @item:intext Access permission, concatenated]
en: Write,
bs: Piši,

[ctx: @label]
en: %1 item selected | %1 items selected
bs[0]: %1 stavka odabrana
bs[1]: %1 stavke odabrane
bs[2]: %1 stavki odabrano

[ctx: @label]
en: Additional Information
bs: Dodatne informacije

[ctx: @label]
en: Artist
bs: Izvođač

[ctx: @label]
en: Comment
bs: Komentar

[ctx: @label]
en: Document
bs: Dokument

[ctx: @label]
en: Duration
bs: Trajanje

[ctx: @label]
en: Grouped Sorting
bs: Grupisano sortiranje

[ctx: @label]
en: Header column widths
bs: Širina kolone u zaglavlju

[ctx: @label]
en: Hidden files shown
bs: Prikazane skrivene datoteke

[ctx: @label]
en: Image
bs: Slika

[ctx: @label]
en: Line Count
bs: Broj linija

[ctx: @label]
en: Link Destination
bs: Odredište veze

[ctx: @label]
en: Name
bs: Ime

[ctx: @label]
en: Order in which to sort files
bs: Poredak po kojem se datoteke sortiraju

[ctx: @label]
en: Orientation
bs: Orijentacija

[ctx: @label]
en: Other
bs: Ostalo

[ctx: @label]
en: Owner
bs: Vlasnik

[ctx: @label]
en: Path
bs: Putanja

[ctx: @label]
en: Permissions
bs: Ovlaštenja

[ctx: @label]
en: Previews shown
bs: Prikazani predpregledi

[ctx: @label]
en: Properties last changed
bs: Svojstva su zadnji put promijenjena

[ctx: @label]
en: Rating
bs: Rejting

[ctx: @label]
en: Show folders first when sorting files and folders
bs: Prikaži direktorije tek kada se sortiraju datoteke i direktoriji

[ctx: @label]
en: Size
bs: Veličina

[ctx: @label]
en: Skip previews for remote files above:
bs: Preskoči prethodne za udaljene direktorije iznad:

[ctx: @label]
en: Sort files by
bs: Sortiraj datoteke po

[ctx: @label]
en: Tags
bs: Oznake

[ctx: @label]
en: Track
bs: Numera

[ctx: @label]
en: Type
bs: Tip

[ctx: @label]
en: User Group
bs: Korisnička grupa

[ctx: @label]
en: Version
bs: Verzija

[ctx: @label]
en: View Mode
bs: Način prikaza

[ctx: @label]
en: Visible roles
bs: VIdljive uloge :

[ctx: @label]
en: Word Count
bs: Broj riječi

[ctx: @label::textbox]
en: Select which data should be shown:
bs: Izaberite koji podaci treba da budu prikazani:

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum lines:
bs: Maksimum linija:

[ctx: @label:listbox]
en: Maximum width:
bs: Najveća širina:

[ctx: @label:listbox]
en: Sorting:
bs: Sortiranje:

[ctx: @label:listbox]
en: View mode:
bs: Režim prikaza:

[ctx: @label:textbox]
en: Select which services should be shown in the context menu:
bs: Izaberite koje usluge bi trebalo da bude prikazane u kontekstnom meniju:

[ctx: @option:check]
en: 'Copy To' and 'Move To' commands
bs: 'Kopiraj u' i 'Premjesti u' komande

[ctx: @option:check]
en: Delete
bs: Obriši

[ctx: @option:check]
en: Open archives as folder
bs: Otvaraj arhive kao direktorije

[ctx: @option:check]
en: Show folders first
bs: Prikaži prvo direktorije

[ctx: @option:check]
en: Show hidden files
bs: Prikaži skrivene datoteke

[ctx: @option:check]
en: Show in groups
bs: Prikaži u grupama

[ctx: @option:check]
en: Show preview
bs: Prikaži pregled

[ctx: @option:check]
en: Show selection marker
bs: Prikaži marker odabira

[ctx: @option:check]
en: Show space information
bs: Prikaži informacije o prostoru

[ctx: @option:check]
en: Show tooltips
bs: Prikaži savjete

[ctx: @option:check]
en: Show zoom slider
bs: Prikaži klizač uvećanja

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Deleting files or folders
bs: Brišem datoteke ili direktorije

[ctx: @option:check Ask for confirmation when]
en: Moving files or folders to trash
bs: Mičem datoteke i direktorije u smeće

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show filter bar
bs: Prikaži filter traku

[ctx: @option:check Startup Settings]
en: Show full path inside location bar
bs: Prikaži punu putanju unutar lokacijske trake

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: All folders
bs: Svi direktoriji

[ctx: @option:radio Apply View Properties To]
en: Current folder
bs: Trenutni direktorij

[ctx: @title]
en: File Manager
bs: Menadžer datoteka

[ctx: @title UDS_DISPLAY_NAME for a KIO directory listing. %1 is the query the user entered.]
en: Query Results from '%1'
bs: Rezultati upita za „%1“

[ctx: @title:group]
en: Ask for confirmation in all KDE applications when:
bs: Pitaj za potvrdu u svim KDE aplikacijama kada:

[ctx: @title:group]
en: Navigation
bs: Navigacija

[ctx: @title:group]
en: Others
bs: Ostali

[ctx: @title:group]
en: Startup
bs: Pokretanje

[ctx: @title:group]
en: Trash
bs: Smeće

[ctx: @title:group]
en: View Modes
bs: Načini prikaza

[ctx: @title:group Date]
en: Earlier this Month
bs: Ranije ovog mjeseca

[ctx: @title:group Date]
en: One Week Ago
bs: Prije jednu sedmicu

[ctx: @title:group Date]
en: Three Weeks Ago
bs: Prije tri sedmice

[ctx: @title:group Date]
en: Today
bs: Danas

[ctx: @title:group Date]
en: Two Weeks Ago
bs: Prije dvije sedmice

[ctx: @title:group Date]
en: Yesterday
bs: Juče

[ctx: @title:group Files and folders by permissions]
en: User: %1 | Group: %2 | Others: %3
bs: Korisnik: %1 | Grupa: %2 | Drugi: %3

[ctx: @title:group General settings]
en: General
bs: Opšte

[ctx: @title:group Size]
en: Big
bs: Velika

[ctx: @title:group Size]
en: Folders
bs: Direktoriji

[ctx: @title:group Size]
en: Medium
bs: Srednja

[ctx: @title:group Size]
en: Small
bs: Mala

[ctx: @title:menu]
en: Dolphin Toolbar
bs: Dolphin alatna traka

[ctx: @title:menu]
en: Location Bar
bs: Lokacijska traka

[ctx: @title:menu]
en: Main Toolbar
bs: Glavna alatna traka

[ctx: @title:menu]
en: Selection
bs: Odabir

[ctx: @title:menu]
en: Tools
bs: Alati

[ctx: @title:menu Create new folder, file, link, etc.]
en: Create New
bs: Kreiraj novi

[ctx: @title:tab]
en: Compact
bs: Sabij

[ctx: @title:tab]
en: Details
bs: Detalji

[ctx: @title:tab]
en: Icons
bs: Ikone

[ctx: @title:tab Behavior settings]
en: Behavior
bs: Ponašanje

[ctx: @title:tab Confirmations settings]
en: Confirmations
bs: Potvrđivanja

[ctx: @title:tab Previews settings]
en: Previews
bs: Pregledi

[ctx: @title:tab Status Bar settings]
en: Status Bar
bs: Statusna traka

[ctx: @title:window]
en: Applying View Properties
bs: Primjena svojstva pregleda

[ctx: @title:window]
en: Configure Preview for %1
bs: Konfiguriši pregled za %1

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
bs: Potvrda

[ctx: @title:window]
en: Folders
bs: Direktoriji

[ctx: @title:window]
en: Information
bs: Informacije

[ctx: @title:window]
en: Places
bs: Mjesta

[ctx: @title:window]
en: Select
bs: Odaberi

[ctx: @title:window]
en: Unselect
bs: Poništi odabir

[ctx: @tooltip]
en: Stop loading
bs: Zaustavi učitavanje

en: Are you sure you want to open 1 item? | Are you sure you want to open %1 items?
bs[0]: Jeste li sigurni da želite otvoriti %1 stavku?
bs[1]: Jeste li sigurni da želite otvoriti %1 stavke?
bs[2]: Jeste li sigurni da želite otvoriti %1 stavki?

en: Ask for confirmation when closing windows with multiple tabs.
bs: Pitaj za potvrdu prilikom zatvaranja prozora s više kartica.

en: Automatic scrolling
bs: Samostalno skrolovanje

en: Browse through archives
bs: Traži kroz arhive

en: C&lose Current Tab
bs: Zatvori trenutnu karticu

en: Default
bs: Podrazumijevano

[ctx: Description for zoom-slider (accessibility)]
en: Sets the size of the file icons.
bs: Postavlja veličinu datotečnih ikona.

en: Do not ask again
bs: Ne pitaj više

en: Empty Recently Closed Tabs
bs: Isprazni nedavno zatvorene kartice

en: Enabled plugins
bs: Omogućeni dodaci

en: Enlarge Small Previews
bs: Povećaj male predpreglede

en: Expandable folders
bs: Proširujući direktoriji

en: Have the startup settings been modified (internal setting not shown in the UI)
bs: Da li su izmijenjene postavke pokretanja (interne postavke se ne prikazuje u korisničkom interfejsu)

en: Hidden files shown
bs: Prikazane skrivene datoteke

en: Home URL
bs: Početni URL

en: Icon size
bs: Veličina ikone

en: Location
bs: Lokacija

en: Lock the layout of the panels
bs: Zaključaj raspored panela

en: Maximum text width index (0 means unlimited)
bs: Maksimaln index veličine texta (0 znači beskonačno)

en: Maximum textlines (0 means unlimited)
bs: Maksimalan broj tekstualnih linija (0 znači beskonačno)

en: Position of columns
bs: Pozicija kolona

en: Preview size
bs: Veličina prikaza

en: Previews shown
bs: Prikazani predpregledi

en: Recently Closed Tabs
bs: Nedavno zatvorene kartice

en: Reload
bs: Učitaj ponovo

en: Rename inline
bs: Preimenuj unutar linije

en: Select Remote Charset
bs: Odaberi daljinski skup znakova

en: Select all items matching this pattern:
bs: Označi sve stavke koje se podudaraju s ovim šablonom:

en: Should the URL be editable for the user
bs: Treba li omogućiti uređivanje URL-a za korisnika

en: Should the filter bar be shown
bs: Da li će traka s filterom biti prikazana

en: Should the full path be shown inside the location bar
bs: Treba li cijeli put biti prikazan unutar lokacijske trake

en: Show 'Copy To' and 'Move To' commands in context menu
bs: Prikaži naredbe 'Kopiraj na' ili 'Premjesti na' u kontekstnom izborniku

en: Show selection toggle
bs: Prikaži odabirni preklopnik

en: Show the space information in the statusbar
bs: Prikaži informacije o prostoru u statusnoj traci

en: Show tooltips
bs: Prikaži opis alata

en: Show zoom slider in the statusbar
bs: Prikaži zum klizač u statusnoj traci

en: Split the view into two panes
bs: Razdvoji prikaz u dva panela

en: Stop
bs: Zaustavi

en: Text completion mode of the URL Navigator
bs: Način dovršavanja teksta u URL Navigatoru

en: Text width index
bs: Indeks širine teksta

en: Timestamp since when the view properties are valid
bs: Postavljaj vremenske oznake od kad vrijede svojstva prikaza

en: Unselect all items matching this pattern:
bs: Odznači sve stavke koje se podudaraju sa ovim šablonom:

en: Use auto-expanding folders for all view types
bs: Koristi samoproširujuće direktorije za sve tipove prikaza

en: Use system font
bs: Koristi sistemski font

en: What
bs: Šta

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
bs: Otvoreno vam je više kartica u ovom prozoru, da li ste sigurni da želite sve zatvoriti ?

en: Zoom
bs: Uvećaj

[ctx: action:button]
en: Content
bs: Sadržaj

[ctx: action:button]
en: Filename
bs: Ime datoteke

[ctx: action:button]
en: From Here
bs: Odavdje

[ctx: action:button]
en: From Here (%1)
bs: Odavdje (%1)

[ctx: option:check]
en: Open folders during drag operations
bs: Otvori direktorije tokom operacije prevlačenja

[ctx: option:check]
en: Rename inline
bs: Preimenuj unutar linije

en: play
bs: sviraj
