kate - en to bs translation catalogue (161 entries)

en:  [read only]
bs:  [samo za čitanje]

en: &Behavior
bs: &Ponašanje

en: &Edit
bs: &Izmijeni

en: &File
bs: &Datoteka

en: &Help
bs: P&omoć

en: &Ignore Changes
bs: &Ignoriši promjene

en: &Manage Sessions...
bs: &Upravljaj sesijama...

en: &Manually choose a session
bs: Traži &izbor sesije

en: &Open
bs: &Otvori

en: &Other...
bs: &Drugi...

en: &Plugins Handbook
bs: Priručnik za &priključke

en: &Quick Open
bs: &Brzo otvori

en: &Reload
bs: &Učitaj ponovo

en: &Reload All
bs: &Učitaj sve ponovo

en: &Rename...
bs: &Preimenuj...

en: &Save Session
bs: &Sačuvaj sesiju

en: &Settings
bs: &Postavke

en: &Start new session
bs: Započni &novu sesiju

en: &Status Bar Items
bs: Elementi &Statusne trake

en: &Tools
bs: &Alati

en: &View
bs: Pri&kaz

en: &View Difference
bs: Prikaži &razliku

en: <p>The document '%1' has been modified, but not saved.</p><p>Do you want to save your changes or discard them?</p>
bs: <p>Dokument „%1“ je izmijenjen, ali nije sačuvan.</p><p>Želite li da sačuvate ili odbacite izmjene?</p>

en: <p>You are attempting to open one or more large files:</p><ul>%1</ul><p>Do you want to proceed?</p><p><strong>Beware that kate may stop responding for some time when opening large files.</strong></p>
bs: <p>Pokušavate otvoriti jednu ili više velikih datoteka:</p><ul>%1</ul><p>Želite li nastaviti?</p><p><strong>Pazite da kate može prestati da se javlja neko vrijeme dok otvara velike datoteke.</strong></p>

en: <qt>The documents listed below have changed on disk.<p>Select one or more at once, and press an action button until the list is empty.</p></qt>
bs: <qt><p>Dolje navedeni dokumenti izmijenjeni su na disku.</p><p>Izaberite jedan ili više njih i kliknite na željeno dugme, i tako dok se spisak ne isprazni.</p></qt>

en: <qt>The following documents have been modified. Do you want to save them before closing?</qt>
bs: <qt>Sljedeći dokumenti su izmijenjeni. Želite li da ih sačuvate prije zatvaranja?</qt>

en: <qt>You are about to hide the sidebars. With hidden sidebars it is not possible to directly access the tool views with the mouse anymore, so if you need to access the sidebars again invoke <b>View &gt; Tool Views &gt; Show Sidebars</b> in the menu. It is still possible to show/hide the tool views with the assigned shortcuts.</qt>
bs: <qt>Pokušavate sakriti trake s strane. Kada su one sakrivenem nije moguće pristupiti pogled alatima mišom, pa morate im ponovo pristupiti pozivom:  <b>Pogled &gt; Pogled alata &gt; Prikaz traka s strane</b> u meniju. Još je moguće prikazati/sakriti pogled dodijeljenim kraticama.</qt>

en: All people who have contributed and I have forgotten to mention
bs: svi koji su doprinijeli, a ja zaboravih da ih spomenem

en: Behavior
bs: Ponašanje

en: Bottom Sidebar
bs: donju bočnu traku

en: Calculates the difference between the editor contents and the disk file for the selected document, and shows the difference with the default application. Requires diff(1).
bs: <html>Za izabrani dokument računa razliku između sadržaja uređivača i fajla na disku, i prikazuje je pomoću podrazumijevanog programa. Zahteva <command section='1'>diff</command>.</html>

en: Check this if you want document configuration like for example bookmarks to be saved past editor sessions. The configuration will be restored if the document has not changed when reopened.
bs: Uključite ovo ako želite da postava dokumenta, u šta spadaju na primjer obilježivači, bude sačuvana iz prošlih sesija uređivanja. Postava će biti obnovljena ako se dokument nije promijenio pri ponovnom otvaranju.

en: Cl&ose Current View
bs: &Zatvori tekući prikaz

en: Clos&e All
bs: Zatvori sv&e

en: Close
bs: Zatvori

en: Close Document
bs: Zatvori dokument

en: Close Inactive Views
bs: Zatvori neaktivni prikaz

en: Close Orphaned
bs: Zatvori datoteke kojih više nema

en: Close Other
bs: Zatvori druge

en: Close all documents
bs: Zatvori sve dokumente

en: Close all documents in the file list that could not be reopened, because they are not accessible anymore.
bs: Zatvorite sve dokumente na spisku datoteka koji se ne mogu ponovo otvoriti jer im se više ne može pristupiti.

en: Close all open documents.
bs: Zatvori sve otvorene dokumente.

en: Close every view but the active one
bs: Zatvori svaki prikaz osim aktivnog.

en: Close other open documents.
bs: Zatvori druge otvorene dokumente.

en: Close the current document.
bs: Zatvori tekući dokument.

en: Close the currently active split view
bs: Zatvori trenutni razdvojeni pogled

en: Close this window
bs: Zatvori ovaj prozor

en: Closing Aborted
bs: Zatvaranje obustavljeno

en: Configure
bs: Podešavanje

en: Configure the application's keyboard shortcut assignments.
bs: Podesite prečice sa tastature za dodjele u ovom programu.

en: Configure various aspects of this application and the editing component.
bs: Podesite razne osobina ovog programa i uređivačku komponentu.

en: Configure which items should appear in the toolbar(s).
bs: Podesite koje se stavke nalaze u trakama alatki.

en: Core Developer
bs: programer jezgra

en: Could not save the document 
    '%1'
bs: Nisam mogao da sačuvam dokument 
    „%1“

en: Create a new document
bs: Napravi novi dokument

en: Created
bs: stvoren

en: Data you requested to be saved could not be written. Please choose how you want to proceed.
bs: Ne mogu da upišem podatke koje želite da sačuvate. Izaberite kako da se postupi.

en: Deleted
bs: obrisan

en: Diff Output
bs: Izlaz programa diff

en: Documents
bs: Dokumentii

en: Documents Modified on Disk
bs: Dokumenti izmijenjeni na disku

en: Error Creating Diff
bs: Greška pri kreiranju Diff

en: Filename
bs: ime datoteke

en: Former Core Developer
bs: bivši programer jezgra

en: Here you can see all available Kate plugins. Those with a check mark are loaded, and will be loaded again the next time Kate is started.
bs: Ovdje možete vidjeti sve dostupne priključke za Kate. Označeni će biti učitani, sada kao i kad sljedeći put pokrenete Kate.

en: Highlighting for Ferite
bs: isticanje Feritea

en: Highlighting for ILERPG
bs: isticanje ILERPG‑a

en: Highlighting for LaTeX
bs: isticanje LaTeXa

en: Highlighting for Makefiles, Python
bs: isticanje make, Python

en: Highlighting for Python
bs: isticanje Pythona

en: Highlighting for RPM Spec-Files, Perl, Diff and more
bs: Isticanje za RPM , Perl, Diff i dr.

en: Highlighting for SQL
bs: isticanje SQL‑a

en: Highlighting for Scheme
bs: isticanje Scheme

en: Highlighting for VHDL
bs: isticanje VHDL‑a

en: Ignoring amount of white space changed, the files are identical.
bs: Ne računajući izmjene u razmacima, datoteke su iste.

en: Include &window configuration
bs: Uključi postavu &prozora

en: Internal error: there is more than one instance open for a given session.
bs: Unutrašnja greška: više od jednog otvorenog primjerka za datu sesiju.

en: KWrite Author
bs: KWrite Autor

en: KWrite Undo History, Kspell integration
bs: Istorijat poništavanja za Kwrite, integracija Kspella

en: KWrite XML Syntax highlighting support
bs: isticanje sintakse XML‑a za Kwrite

en: KWrite port to KParts
bs: Prebacivanje KWrite na KParts

en: Kate - Advanced Text Editor
bs: Kate, napredni uređivač teksta

en: Keep &meta-information past sessions
bs: Čuvaj &metapodatke prethodnih sesija

en: Left Sidebar
bs: lijevu bočnu traku

en: Location
bs: lokacija

en: Main Toolbar
bs: Glavna alatna traka

en: Maintainer
bs: održavalac

en: Make the next split view the active one.
bs: Aktivira sljedeći podijeljeni prikaz.

en: Make the previous split view the active one.
bs: Aktivira prethodni podijeljeni prikaz.

en: Manage Sessions
bs: Upravljanje sesijama

en: Modified
bs: izmijenjen

en: Move Splitter Down
bs: Pomjeri razdvajač dolje

en: Move Splitter Left
bs: Pomjeri razdvajač lijevo

en: Move Splitter Right
bs: Pomjeri razdvajač desno

en: Move Splitter Up
bs: Pomjeri razdvajač gore

en: Move To
bs: Premjesti u

en: Move the splitter of the current view down
bs: Pomjeri razdvajač trenutnog pogleda dolje

en: Move the splitter of the current view to the left
bs: Pomjeri razdvajač trenutnog pogleda lijevo

en: Move the splitter of the current view to the right
bs: Pomjeri razdvajač trenutnog pogleda desno

en: Move the splitter of the current view up
bs: Pomjeri razdvajač trenutnog pogleda gore

en: Name
bs: ime

en: New Session
bs: Nova sesija

en: New file opened while trying to close Kate, closing aborted.
bs: Otvorena je nova datoteka tokom zatvaranja Kate, pa je ono obustavljeno.

en: Next Split View
bs: Sljedeći podijeljeni prikaz

en: Open File
bs: Otvaranje datoteke

en: Open W&ith
bs: Otvori po&moću

en: Open a form to quick open documents.
bs: Otvori formular za brzo otvaranje dokumenata.

en: Open an existing document for editing
bs: Otvori postojeći dokument

en: Open the current document using another application registered for its file type, or an application of your choice.
bs: Otvara tekući dokument nekim drugim programom pridruženim ovom tipu datoteke, ili programom po vašem izboru.

en: Opening Large File
bs: Otvaranje velike datoteke

en: Overwrite selected documents, discarding disk changes
bs: Prebrisuje izabrane dokumente, odbacujući izmjene na disku.

en: PHP Keyword/Datatype list
bs: spisak ključnih reči i tipova za PHP

en: Patches and more
bs: zakrpe i drugo

en: Plugin Manager
bs: Menadžer priključaka

en: Plugins
bs: Priključci

en: Previous Split View
bs: Prethodni podijeljeni prikaz

en: Python Plugin Developer
bs: Razvoj Python prikljuaka

en: QA and Scripting
bs: Kontrola kvaliteta i skripte

en: Reload all open documents.
bs: Učitaj ponovo sve otvorene dokumente.

en: Reload selected documents from disk
bs: Ponovo učitaj izabrane dokumente sa diska

en: Remove modified flag from selected documents
bs: Ukloni oznaku izmijenjenosti iz odabranih dokumenata

en: Reopening files from the last session...
bs: Otvaram fajlove iz prošle sesije...

en: Right Sidebar
bs: desnu bočnu traku

en: Save A&ll
bs: Sačuvaj s&ve

en: Save As
bs: Sačuvaj kao

en: Save As (%1)
bs: Sačuvaj kao (%1)

en: Save Documents
bs: Sačuvaj dokumente

en: Save Session &As...
bs: Sačuvati sesiju &kao...

en: Save all open, modified documents to disk.
bs: Sačuvaj sve otvorene i izmijenjene dokumente.

en: Se&lect All
bs: Izaberi &sve

en: Sess&ions
bs: &Sesije

en: Session Chooser
bs: Birač sesija

en: Session Management
bs: Upravljanje sesijama

en: Session Name
bs: ime sesije

en: Session Renaming
bs: Preimenovanje sesije

en: Session name:
bs: Ime sesije:

en: Sho&w Path in Titlebar
bs: &Prikaži putanju u naslovnoj traci

en: Show %1
bs: Prikaži %1

en: Show Side&bars
bs: Prikaži &bočne trake

en: Show the complete document path in the window caption
bs: Prikaži cijelu putanju dokumenta u naslovu prozora

en: Split &Horizontal
bs: Podijeli &vodoravno

en: Split Ve&rtical
bs: Podijeli &uspravno

en: Split View
bs: Raz&voji prikaz

en: Split the currently active view horizontally into two views.
bs: Podijeli tekući prikaz vodoravno na dva prikaza.

en: Split the currently active view vertically into two views.
bs: Podijeli tekući prikaz uspravno na dva prikaza.

en: Starting Up
bs: Pokretanje

en: Status on Disk
bs: stanje na disku

en: Testing, ...
bs: Testiranje, ...

en: The Editing Commands
bs: uređivačke naredbe

en: The cool buffersystem
bs: Dobar baferski sistem

en: The diff command failed. Please make sure that diff(1) is installed and in your PATH.
bs: Naredba diff nije uspjela. Provjerite da li je instalirana i dostupna kroz <envar>PATH</envar>.

en: The file '%1' could not be opened: it is not a normal file, it is a folder.
bs: Datoteka „%1“ ne može da se otvori jer nije obična datoteka već je direktorij.

[ctx: The suffix of 'Delete unused meta-information after']
en:  day |  days
bs[0]:  dan
bs[1]:  dana
bs[2]:  dana

en: This lists files which you have opened recently, and allows you to easily open them again.
bs: Spisak dokumenata koji su bili skorije otvarani, odakle ih možete lako ponovo otvoriti.

en: This shows help files for various available plugins.
bs: Tekstovi pomoći za razne priključke na raspolaganju.

en: This will close all open documents. Are you sure you want to continue?
bs: Ovo će se zatvoriti sve otvorene dokumente. Da li ste sigurni da želite da nastavite?

en: To save a session, you must specify a name.
bs: Morate navesti ime da biste sačuvali sesiju.

en: Tool &Views
bs: Prikazi &alatki

en: Top Sidebar
bs: gornju bočnu traku

en: Use this command to show or hide the view's statusbar
bs: Prikažite ili sakrijte traku stanja u prikazu

en: Very nice help
bs: valjana pomoć
