kfontinst - en to bs translation catalogue (414 entries)

en: %1 contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
bs: <html><filename>%1</filename> sadrži font <b>%2</b>, koji je već instaliran na sistemu.</html>.

en: %1 duplicate font found. | %1 duplicate fonts found.
bs[0]: Nađen %1 font duplikat.
bs[1]: Nađena %1 fonta duplikata.
bs[2]: Nađeno %1 fontova duplikata.

en: %1 is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
bs: <filename>%1</filename> je bitmapski font, a oni su isključeni na sistemu.

en: %1 is not a font.
bs: <filename>%1</filename> nije font.

en: %2 [1 pixel] | %2 [%1 pixels]
bs[0]: %2 [%1 piksel]
bs[1]: %2 [%1 piksela]
bs[2]: %2 [%1 piksela]

en: &Main Toolbar
bs: &Glavna alatna traka

en: (C) Craig Drummond, 2000 - 2009
bs: © Krejg Dramond, 2004–2009

en: (C) Craig Drummond, 2004-2007
bs: © 2004-2007, Krejg Dramond

en: (C) Craig Drummond, 2007
bs: © 2007, Krejg Dramond

en: 1 Font | %1 Fonts
bs[0]: %1 font
bs[1]: %1 fonta
bs[2]: %1 fontova

en: 12pt
bs: 12tač

en: 18pt
bs: 18tač

en: 24pt
bs: 24tač

en: 36pt
bs: 36tač

en: 48pt
bs: 48tač

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy it into the appropriate folder -  "%1" for fonts available to just yourself, or  "%2" for system-wide fonts (available to all).</p>
bs: <html><h1>Instalater fontova</h1><p>Ovim modulom možete instalirati truetype, type1 i bitmapske fontove.</p><p>Takođe možete instalirati fontove Konquerorem. Unesite <icode>fonts:/</icode> u Konquerorevu traku lokacije, što će prikazati sve instalirane fontove. Tada samo kopirajte željeni font u odgovarajuću fasciklu: u „%1“ za fontove namijenjene samo vama, a u „%2“ za one namijenjeni svima (vidljive širom sistema).</p></html>|/|<html><h1>Instalater fontova</h1><p>Ovim modulom možete instalirati truetype, type1 i bitmapske fontove.</p><p>Takođe možete instalirati fontove Konquerorem. Unesite <icode>fonts:/</icode> u Konquerorevu traku lokacije, što će prikazati sve instalirane fontove. Tada samo kopirajte željeni font u odgovarajuću fasciklu: u "%1" za fontove namijenjene samo vama, a u  "%2" za one namijenjeni svima (vidljive širom sistema).</p></html>

en: <h1>Font Installer</h1><p> This module allows you to install TrueType, Type1, and Bitmap fonts.</p><p>You may also install fonts using Konqueror: type fonts:/ into Konqueror's location bar and this will display your installed fonts. To install a font, simply copy one into the folder.</p>
bs: <html><h1>Instalater fontova</h1><p>Ovim modulom možete instalirati truetype, type1 i bitmapske fontove.</p><p>Takođe možete instalirati fontove Konquerorem. Unesite <icode>fonts:/</icode> u Konquerorevu traku lokacije, što će prikazati sve instalirane fontove. Tada samo kopirajte željeni font u tu fasciklu.</p></html>

en: <h3>Cancel?</h3><p>Are you sure you wish to cancel?</p>
bs: <h3>Odustati?</h3><p>Želite li zaista da odustanite?</p>

en: <h3>Error</h3>
bs: <h3>Greška</h3>

en: <h3>Finished</h3><p>Please note that any open applications will need to be restarted in order for any changes to be noticed.</p>
bs: <h3>Gotovo</h3><p>Ako želite da vidite načinjene izmjene u programima koji trenutno rade, moraćete ponovo da ih pokrenete.</p>

en: <h3>Font Groups</h3><p>This list displays the font groups available on your system. There are 2 main types of font groups:<ul><li><b>Standard</b> are special groups used by the font manager.<ul>%1</ul></li><li><b>Custom</b> are groups created by you. To add a font family to one of these groups simply drag it from the list of fonts, and drop onto the desired group. To remove a family from the group, drag the font onto the "All Fonts" group.</li></ul></p>
bs: <h3>Grupe fontova</h3><p>Ovaj spisak daje raspoložive grupe fontova na sistemu. Grupe se dijele na dva glavna tipa:</p><ul><li><b>Standardne</b> su one grupe koje koristi menadžer fontova.<ul>%1</ul></li><li><b>Posebne</b> su grupe koje ste sami stvorili. Porodicu fontova dodajete u grupu tako što je jednostavno prevučete sa spiska fontova na željenu grupu. Porodicu uklanjate iz određene grupe tako što je prevučete na grupu „svih fontova“.</li></ul>

en: <i>%1</i> already exists.
bs: <html><filename>%1</filename> već postoji.</html>.

en: <i>%1</i> contains the font <b>%2</b>, which is already installed on your system.
bs: <html><filename>%1</filename> sadrži font <b>%2</b>, koji je već instaliran na sistemu.</html>|/|<html><filename>%1</filename> sadrži font <b>$[glavorepi nom %2]</b>, koji je već instaliran na sistemu.</html>.

en: <i>%1</i> does not exist.
bs: <html><filename>%1</filename> ne postoji.</html>.

en: <i>%1</i> is a bitmap font, and these have been disabled on your system.
bs: <html><filename>%1</filename> je bitmapski font, a oni su isključeni na sistemu.</html>.

en: <i>%1</i> is not a font.
bs: <html><filename>%1</filename> nije font.</html>.

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system - both  "System" and "Personal".</li><li><i>System</i> contains all fonts that are installed system-wide (i.e. available to all users).</li><li><i>Personal</i> contains your personal fonts.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
bs: <li><i>Svi fontovi</i> sadrže sve fontove instalirane na sistemu - i sistemske i lične.</li><li><i>Sistemski</i> su oni fontovi koji su vidljivi širom sistema (tj. dostupni svim korisnicima).</li><li><i>Lični</i> sadrže vaše lične fontove.</li><li><i>Nesvrstani</i> sadrže fontove koji još uvijek nisu smješteni u neku „posebnu“ grupu.</li>

en: <li><i>All Fonts</i> contains all the fonts installed on your system.</li><li><i>Unclassified</i> contains all fonts that have not yet been placed within a "Custom" group.</li>
bs: <li><i>Svi fontovi</i> sadrže sve fontove instalirane na sistemu.</li><li><i>Nesvrstani</i> su oni fontovi koji još uvijek nisu smješteni u neku „posebnu“ grupu.</li>

en: <p>Do you really want to delete</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
bs: <p>Želite li zaista da obrišete<br/><b>%1</b>?</p>

en: <p>Do you really want to disable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to disable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
bs[0]: <p>Želite li zaista da isključite ovaj %1 font u grupi <b>%2</b>?</p>
bs[1]: <p>Želite li zaista da isključite ova %1 fonta u grupi <b>%2</b>?</p>|/|<p>Želite li zaista da isključite ova %1 fonta u grupi <b>$[gen %2]</b>?</p>
bs[2]: <p>Želite li zaista da isključite ovih %1 fontova u grupi <b>%2</b>?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
bs: <p>Želite li zaista da isključite<br/><b>%1</b><br/>(u grupi <b>%2</b>)?</p>

en: <p>Do you really want to disable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
bs: <p>Želite li zaista da isključite<br/><b>%1</b>?</p>

en: <p>Do you really want to enable this font contained within group '<b>%2</b>'?</p> | <p>Do you really want to enable these %1 fonts contained within group '<b>%2</b>'?</p>
bs[0]: <p>Želite li zaista da uključite ovaj %1 font u grupi <b>%2</b>?</p>
bs[1]: <p>Želite li zaista da uključite ova %1 fonta u grupi <b>%2</b>?</p>
bs[2]: <p>Želite li zaista da uključite ovih %1 fontova u grupi <b>%2</b>?</p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>', contained within group '<b>%2</b>'?</p>
bs: <p>Želite li zaista da uključite<br/><b>%1</b><br/>(u grupi <b>%2</b>)?</p>

en: <p>Do you really want to enable</p><p>'<b>%1</b>'?</p>
bs: <p>Želite li zaista da uključite<br/><b>%1</b>?</p>

en: <p>Do you really want to move this font from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p> | <p>Do you really want to move these %1 fonts from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
bs[0]: <p>Da li zaista želite premjestiti ovaj %1 font sa <i>%2</i>na <i>%3</i>?</p>
bs[1]: <p>Da li zaista želite premjestiti ova %1 fonta sa <i>%2</i> na <i>%3</i>?</p>
bs[2]: <p>Da li zaista želite premjestiti ovih %1 fontova sa <i>%2</i> na<i>%3</i>?</p>

en: <p>Do you really want to move</p><p>'<b>%1</b>'</p><p>from <i>%2</i> to <i>%3</i>?</p>
bs: <p>Da li zaista želite premjestiti</p><p>'<b>%1</b>'</p><p>sa <i>%2</i> na <i>%3</i>?</p>

en: <p>Do you really want to remove '<b>%1</b>'?</p><p><i>This will only remove the group, and not the actual fonts.</i></p>
bs: <p>Želite li zaista da uklonite grupu <b>%1</b>?</p><p><i>Biće uklonjena samo grupa, ne i fontovi u njoj.</i></p>

en: <p>This list shows your installed fonts. The fonts are grouped by family, and the number in square brackets represents the number of styles in which the family is available. e.g.</p><ul><li>Times [4]<ul><li>Regular</li><li>Bold</li><li>Bold Italic</li><li>Italic</li></ul></li></ul>
bs: <p>Ovaj spisak pokazuje instalirane fontove. Grupisani su po porodici, a broj u uglastim zagradama predstavlja broj stilova u kojima je porodica dostupna. Na primjer:</p><ul><li>Times [4]<ul><li>osnovni</li><li>podebljani</li><li>podebljani kurzivni</li><li>kurzivni</li></ul></li></ul>

en: <qt>A group named <b>'%1'</b> already exists.</qt>
bs: <qt>Grupa po imenu <b>%1</b> već postoji.</qt>

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Partially enabled:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%4</td></tr></table>
bs: <table><tr><td align="right">Omogućeno:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Onemogućeno:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Parcijalno omogućeno:</td><td>%3</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%4</td></tr></table>

en: <table><tr><td align="right">Enabled:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Disabled:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%3</td></tr></table>
bs: <table><tr><td align="right">Omogućeno:</td><td>%1</td></tr><tr><td align="right">Onemogućeno:</td><td>%2</td></tr><tr><td align="right">Total:</td><td>%3</td></tr></table>

[ctx: A sentence that uses all of the letters of the alphabet]
en: The quick brown fox jumps over the lazy dog
bs: Ljubazni fenjerdžija čađavog lica hoće da mi pokaže štos

en: Add Fonts
bs: Dodavanje fontova

en: Add to "%1".
bs: Dodaj u „%1“.

en: Aegean Numbers
bs: Egejski brojevi

en: All
bs: Svi

en: All Characters
bs: Svi znakovi

en: All Fonts
bs: Svi fontovi

[ctx: All letters of the alphabet (in upper/lower case pairs), followed by numbers]
en: AaBbCcDdEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpQqRrSsTtUuVvWwXxYyZz0123456789
bs: AaBbCcČčĆćDdĐđEeFfGgHhIiJjKkLlMmNnOoPpRrSsŠšTtUuVvZzŽž0123456789

[ctx: All of the letters of the alphabet, lowercase]
en: abcdefghijklmnopqrstuvwxyz
bs: abcčćdđefghijklmnoprsštuvzž

[ctx: All of the letters of the alphabet, uppercase]
en: ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
bs: ABCČĆDĐEFGHIJKLMNOPRSŠTUVZŽ

en: Alphabetic Presentation Forms
bs: Alfabetski predstavni oblici

en: Ancient Greek Musical Notation
bs: Starogrčki muzički zapis

en: Ancient Greek Numbers
bs: Starogrčki brojevi

en: Arabic
bs: Arapski

en: Arabic Presentation Forms-A
bs: Arapski predstavni oblici‑A

en: Arabic Presentation Forms-B
bs: Arapski predstavni oblici‑B

en: Arabic Supplement
bs: Arapski dopunski

en: Are you sure you wish to delete:
bs: Želite li zaista da obrišete:

en: Are you sure you wish to delete:
    %1
bs: Želite li zaista da obrišete:
    %1

en: Armenian
bs: Jermenski|/|$[svojstva pismo 'jermensko']

en: Arrows
bs: Strelice

en: Authentication failed.<br><i>%1</i>
bs: <html>Neuspjela autentifikacija.<br/><filename>%1</filename></html>

en: AutoSkip
bs: Automatski preskači

en: Backend died
bs: Pozadina se srušila

en: Backend died, but has been restarted. Please try again.
bs: Pozadina se srušila, ali je ponovo pokrenuta. Pokušajte opet.

en: Balinese
bs: Bali

en: Basic Latin
bs: Osnovni latinički

en: Black
bs: Crni

en: Block Elements
bs: Blokovski elementi

en: Bold
bs: Podebljani

en: Bopomofo Extended
bs: Bopomofo prošireni

en: Box Drawing
bs: Uokvireni crtež

en: Braille
bs: Brajevi

en: Braille Patterns
bs: Brajevi obrasci

en: Buginese
bs: Bugineski

en: Buhid
bs: Buhidski

en: Byzantine Musical Symbols
bs: Vizantijski muzički simboli

en: CJK Compatibility
bs: CJK saglasnost

en: CJK Compatibility Forms
bs: CJK saglasnosni oblici

en: CJK Compatibility Ideographs
bs: CJK saglasnosni ideografi

en: CJK Compatibility Ideographs Supplement
bs: CJK saglasnosni ideografi dopunski

en: CJK Radicals Supplement
bs: CJK radikali dopunski

en: CJK Strokes
bs: CJK potezi

en: CJK Symbols and Punctuation
bs: CJK simboli i interpunkcija

en: CJK Unified Ideographs
bs: CJK sjedinjeni ideografi

en: CJK Unified Ideographs Extension A
bs: CJK sjedinjeni ideografi proširenje A

en: CJK Unified Ideographs Extension B
bs: CJK sjedinjeni ideografi proširenje B

en: Can only install fonts to either "%1" or "%2".
bs: Fontovi se mogu instalirati samo u „%1“ ili „%2“.

en: Can only remove fonts from either "%1" or "%2".
bs: Fontovi se mogu uklanjati samo iz „%1“ ili „%2“.

en: Canadian Aboriginal
bs: Kanadskoaboridžinski

en: Cancel font scan?
bs: Otkazati traženje fontova?

en: Cannot Print
bs: Ne mogu da štampam

en: Cannot copy fonts
bs: Ne mogu da kopiram fontove

en: Cannot move fonts
bs: Ne mogu da premjestim fontove

en: Category
bs: Kategorija

en: Charcell
bs: Jednoćelijski

en: Cherokee
bs: Čiroki

en: Combining Diacritical Marks
bs: Kombinujući dijakritici

en: Combining Diacritical Marks Supplement
bs: Kombinujući dijakritici dopunski

en: Combining Diacritical Marks for Symbols
bs: Kombinujući dijakritici za simbole

en: Combining Half Marks
bs: Kombinujuće poluoznake

en: Common
bs: Zajednički

en: Condensed
bs: Zgusnuti

en: Control Pictures
bs: Kontrolne slike

en: Coptic
bs: Koptski

en: Could not read font.
bs: Ne mogu da pročitam font.

en: Could not remove all files associated with %1
bs: Ne mogu da uklonim sve datoteke vezane za <filename>%1</filename>.

en: Could not remove all files associated with <i>%1</i>
bs: <html>Ne mogu da uklonim sve datoteke vezane za <filename>%1</filename>.</html>

en: Counting Rod Numerals
bs: Brojaničke cifre

en: Craig Drummond
bs: Krejg Dramond

en: Create New Group
bs: Stvaranje nove grupe

en: Cuneiform
bs: Klinasti

en: Cuneiform Numbers and Punctuation
bs: Klinasti brojevi i interpunkcija

en: Currency Symbols
bs: Simboli valuta

en: Cypriot
bs: Kiparski

en: Cypriot Syllabary
bs: Kiparski slogovar

en: Cyrillic
bs: Ćirilički

en: Cyrillic Supplement
bs: Ćirilički dopunski

en: Date
bs: Datum

en: Delete
bs: Obriši

en: Delete Font
bs: Brisanje fonta

en: Delete Fonts
bs: Brisanje fontova

en: Delete Marked Files
bs: Obriši obilježene datoteke

en: Demi Bold
bs: Demipodebljani

en: Deseret
bs: Dezeret

en: Developer and maintainer
bs: Programer i održavalac

en: Dingbats
bs: Dingbatovi

en: Disable
bs: Isključi

en: Disable Font
bs: Isključivanje fonta

en: Disable Fonts
bs: Isključivanje fontova

en: Disabling
bs: Isključivanje

en: Do not show this message again
bs: Ne prikazuj više ovu poruku

en: Do you really want to delete this font? | Do you really want to delete these %1 fonts?
bs[0]: Želite li zaista da obrišete ovaj %1 font?
bs[1]: Želite li zaista da obrišete ova %1 fonta?
bs[2]: Želite li zaista da obrišete ovih %1 fontova?

en: Do you really want to disable this font? | Do you really want to disable these %1 fonts?
bs[0]: Želite li zaista da isključite ovaj %1 font?
bs[1]: Želite li zaista da isključite ova %1 fonta?
bs[2]: Želite li zaista da isključite ovih %1 fontova?

en: Do you really want to enable this font? | Do you really want to enable these %1 fonts?
bs[0]: Želite li zaista da uključite ovaj %1 font?
bs[1]: Želite li zaista da uključite ova %1 fonta?
bs[2]: Želite li zaista da uključite ovih %1 fontova?

en: Do you wish to install the font(s) for personal use (only available to you), or system-wide (available to all users)?
bs: Želite li da instalirate fontove za lične potrebe (samo ih vi možete koristiti), ili širom sistema (za sve korisnike)?

en: Duplicate Fonts
bs: Fontovi duplikati

en: ERROR: Could not determine font's name.
bs: GREŠKA: Ne mogu da utvrdim ime fonta.

en: Enable
bs: Uključi

en: Enable Font
bs: Uključivanje fonta

en: Enable Fonts
bs: Uključivanje fontova

en: Enabling
bs: Uključivanje

en: Enclosed Alphanumerics
bs: Zagrađeni alfanumerici

en: Enclosed CJK Letters and Months
bs: Zagrađena CJK slova i mjeseci

en: Ethiopic
bs: Etiopskii

en: Ethiopic Extended
bs: Etiopski prošireni

en: Ethiopic Supplement
bs: Etiopski dopunski

en: Expanded
bs: Rastegnuti

en: Export Group
bs: Izvoz grupe

en: Extra Bold
bs: Ekstrapodebljani

en: Extra Condensed
bs: Ekstrazgusnuti

en: Extra Expanded
bs: Ekstrarastegnuti

en: Extra Light
bs: Ekstralaki

en: Failed to download <i>%1</i>
bs: <html>Ne mogu da preuzmem <filename>%1</filename></html>

en: Failed to open %1 for writing
bs: <html>Ne mogu da otvorim <filename>%1</filename> za pisanje.</html>

en: Failed to save list of fonts to print.
bs: Ne mogu da sačuvam spisak fontova za štampanje.

en: Failed to start font printer.
bs: Ne mogu da pokrenem štampač fontova.

en: Failed to start the system daemon
bs: Ne mogu da pokrenem sistemski demon.

en: Failed to start the system daemon.<br><i>%1</i>
bs: <html>Ne mogu da pokrenem sistemski demon.<br/><filename>%1</filename></html>

en: Family
bs: Porodica

en: File Location
bs: Lokacija datoteke

en: File Name
bs: Ime datoteke

en: File Type
bs: Tip datoteke

en: File containing list of fonts to print
bs: Datoteka sa spiskom fontova za štampanje

en: Font Installer
bs: Instalater fontova

en: Font Printer
bs: Štampač fontova

en: Font Viewer
bs: Prikazivač fontova

en: Font to print, specified as "Family,Style" where Style is a 24-bit decimal number composed as: <weight><width><slant>
bs: Font za štampanje, zadat kao „porodica,stil“, gdje je stil 24‑bitni dekadni broj sastavljen kao: <placeholder>debljina</placeholder><placeholder>širina</placeholder><placeholder>nagib</placeholder>

en: Font/File
bs: Font/datoteka

en: FontConfig Match
bs: Po FontConfigu

en: Fonts
bs: Fontovi

en: Foundry
bs: Livnica

en: General Punctuation
bs: Opšta interpunkcija

en: Geometric Shapes
bs: Geometrijski oblici

en: Georgian
bs: Gruzijski

en: Georgian Supplement
bs: Gruzijski dopunski

en: Glagolitic
bs: Glagoljski

en: Gothic
bs: Gotski

en: Greek
bs: Grčki

en: Greek Extended
bs: Grčki prošireni

en: Greek and Coptic
bs: Grčki i koptički

en: Group
bs: Grupa

en: Gujarati
bs: Guđarati

en: Gurmukhi
bs: Gurmuki

en: Half-Width and Full-Width Forms
bs: Poluširoki i punoširoki oblici

en: Hangul
bs: Hangulski

en: Hangul Compatibility Jamo
bs: Hangulski saglasni đamo

en: Hangul Jamo
bs: Hangulski đamo

en: Hangul Syllables
bs: Hangul slogovi

en: Hanunoo
bs: Hananu

en: Heavy
bs: Teški

en: Hebrew
bs: Hebrejski

en: High Private Use Surrogates
bs: Visoki surogati za privatne potrebe

en: High Surrogates
bs: Visoki surogati

en: IPA Extensions
bs: IPA proširenja

en: Ideographic Description Characters
bs: Ideografski opisni znakovi

en: Inherited
bs: Naslijeđeni

en: Installing
bs: Instaliranje

en: Italic
bs: Kurzivni

en: Kanbun
bs: Kanbunski

en: Kangxi Radicals
bs: Kanđi radikali

en: Kannada
bs: Kanadaski

en: Katakana Phonetic Extensions
bs: Katakana fonetska proširenja

en: Kharoshthi
bs: Karošti

en: Khmer
bs: Kmerski

en: Khmer Symbols
bs: Kmerski simboli

en: Lao
bs: Laoćanski

en: Latin
bs: Latinički

en: Latin Extended Additional
bs: Latinički prošireni dodatni

en: Latin Extended-A
bs: Latinički prošireni‑A

en: Latin Extended-B
bs: Latinički prošireni‑B

en: Latin Extended-C
bs: Latinički prošireni‑C

en: Latin Extended-D
bs: Latinički prošireni‑D

en: Latin-1 Supplement
bs: Latinički‑1 dopunski

en: Letter, Lowercase
bs: Slovo, malo

en: Letter, Modifier
bs: Slovo, modifikator

en: Letter, Other
bs: Slovo, ostala

en: Letter, Titlecase
bs: Slovo, naslovno

en: Letter, Uppercase
bs: Slovo, veliko

en: Letter-Like Symbols
bs: Slovoliki simboli

en: Light
bs: Laki

en: Linear B
bs: Linearni B

en: Linear B Ideograms
bs: Linearni‑B ideogrami

en: Linear B Syllabary
bs: Linearni‑B slogovar

en: Links To
bs: Veza ka

en: Looking for files associated with %1
bs: Tražim datoteke pridružene uz <filename>%1</filename>

en: Low Surrogates
bs: Niski surogati

en: Makes the dialog transient for an X app specified by winid
bs: Prolazni dijalog za X program prema ID‑u prozora

en: Malayalam
bs: Malajalamski

en: Mark for Deletion
bs: Obilježi za brisanje

en: Mark, Enclosing
bs: Oznaka, obuhvatna

en: Mark, Non-Spacing
bs: Oznaka, nerazmičuća

en: Mark, Spacing Combining
bs: Oznaka, kombinujući razmičući

en: Mathematical Alphanumeric Symbols
bs: Matematički alfanumerički simboli

en: Mathematical Operators
bs: Matematički operatori

en: Medium
bs: Srednji

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-A
bs: Razni matematički simboli‑A

en: Miscellaneous Mathematical Symbols-B
bs: Razni matematički simboli‑B

en: Miscellaneous Symbols
bs: Razni simboli

en: Miscellaneous Symbols and Arrows
bs: Razni simboli i strelice

en: Miscellaneous Technical
bs: Razni tehnički

en: Modifier Tone Letters
bs: Modifikatori tona

en: Mongolian
bs: Mongolski

en: Monospaced
bs: Jednoširinski

en: Move
bs: Premjesti

en: Move Font
bs: Premiještanje fonta

en: Move Fonts
bs: Premiještanje fontova

en: Move to personal folder.
bs: Premjesti u lični direktorij.

en: Move to system folder.
bs: Premjesti u sistemski direktorij.

en: Moving
bs: Premiještanje

en: Musical Symbols
bs: Muzički simboli

en: Myanmar
bs: Mjanmarskii

en: New Group
bs: Nova grupa

en: New Tai Lue
bs: Novi taj‑li

en: No characters found.
bs: Nema nijednog znaka.

en: No duplicate fonts found.
bs: Nema fontova duplikata.

en: No files?
bs: Nema fajlova?

en: No fonts
bs: Nema fontova

en: No special methods supported.
bs: Posebni metodi nisu podržani.

en: Normal
bs: Normalni

en: Nothing to Delete
bs: Ničijeg za brisanje

en: Nothing to Disable
bs: Ništa za brisanje

en: Nothing to Enable
bs: Ništa za uključivanje

en: Nothing to Move
bs: Ničijeg za premiještanje

en: Number Forms
bs: Oblici brojeva

en: Number, Decimal Digit
bs: Broj, dekadna cifra

en: Number, Letter
bs: Broj, slovo

en: Number, Other
bs: Broj, ostali

[ctx: Numbers and characters]
en: 0123456789.:,;(*!?'/\")£$€%^&-+@~#<>{}[]
bs: 0123456789.:,;(*!?'/\")£$€%^&amp;-+@#~&lt;&gt;{}[]„“‘’—–

en: Oblique
bs: Iskošeni

en: Ogham
bs: Ogamski

en: Old Italic
bs: Etrurski

en: Old Persian
bs: Staropersijskiko']

en: Only fonts may be deleted.
bs: Samo se fontovi mogu brisati.

en: Open all %1 fonts in font viewer?
bs: Otvoriti svih %1 fontova u prikazivaču?

en: Open font in font viewer? | Open all %1 fonts in font viewer?
bs[0]: Otvoriti %1 font u prikazivaču?
bs[1]: Otvoriti %1 fonta u prikazivaču?
bs[2]: Otvoriti svih %1 fontova u prikazivaču?

en: Open in Font Viewer
bs: Otvori u prikazivaču fontova

en: Optical Character Recognition
bs: Optičko prepoznavanje znakova

en: Oriya
bs: Orija

en: Osmanya
bs: Osmanski

en: Other, Control
bs: Ostali, kontrola

en: Other, Format
bs: Ostali, format

en: Other, Not Assigned
bs: Ostali, nedodijeljen

en: Other, Private Use
bs: Ostali, privatne potrebe

en: Other, Surrogate
bs: Ostali, surogat

en: Permission denied.<br><i>%1</i>
bs: <html>Dozvola odbijena.<br/><filename>%1</filename></html>

en: Personal
bs: Lični

en: Personal Fonts
bs: Lični fontovi

en: Phags Pa
bs: Fags‑pa

en: Phags-pa
bs: Fags‑pa

en: Phoenician
bs: Feničanski

en: Phonetic Extensions
bs: Fonetska proširenja

en: Phonetic Extensions Supplement
bs: Fonetska proširenja dopunska

en: Please enter new string:
bs: Unesite novi tekst:

en: Please enter new text:
bs: Unesite novi tekst:

en: Please specify "%1" or "%2".
bs: Zadajte „%1“ ili „%2“.

en: Preview String
bs: Primjer teksta

en: Preview Text
bs: Probni tekst

en: Preview Type
bs: Tip pregleda

en: Print
bs: Štampanje

en: Print Font Samples
bs: Štampanje uzoraka fonta

en: Private Use Area
bs: Oblast za privatne potrebe

en: Properties
bs: Svojstva

en: Proportional
bs: Proporcionalni

en: Punctuation, Close
bs: Interpunkcija, zatvorena

en: Punctuation, Connector
bs: Interpunkcija, povezivač

en: Punctuation, Dash
bs: Interpunkcija, crta

en: Punctuation, Final Quote
bs: Interpunkcija, zadnji navodnik

en: Punctuation, Initial Quote
bs: Interpunkcija, prednji navodnik

en: Punctuation, Open
bs: Interpunkcija, otvorena

en: Punctuation, Other
bs: Interpunkcija, ostala

en: Regular
bs: Osnovni

en: Reload
bs: Učitaj ponovo

en: Remove
bs: Ukloni

en: Remove Group
bs: Uklanjanje grupe

en: Remove file containing list of fonts to print
bs: Ukloni datoteku sa spiskom fontova za štampanje

en: Remove from current group.
bs: Ukloni iz tekuće grupe.

en: Remove group
bs: Ukloni grupu

en: Removing
bs: Uklanjanje

en: Roman
bs: Rimski

en: Runic
bs: Runskii

en: Select Font to View
bs: Izaberite font za prikaz

en: Select size to print font:
bs: Veličina za štampanje fonta:

en: Semi Bold
bs: Polupodebljani

en: Semi Condensed
bs: Poluzgusnuti

en: Semi Expanded
bs: Polurastegnuti

en: Separator, Line
bs: Razdvajač, red

en: Separator, Paragraph
bs: Razdvajač, pasus

en: Separator, Space
bs: Razdvajač, razmak

en: Set Criteria
bs: Zadaj mjerila

en: Shavian
bs: Šovijanski

en: Show Face:
bs: Prikaži lice:

en: Simple font installer
bs: Jednostavan instalater fontova

en: Simple font printer
bs: Jednostavan štampač fontova

en: Simple font viewer
bs: Jednostavan prikazivač fontova

en: Sinhala
bs: Sinhaleskii

en: Size
bs: Veličina

en: Size index to print fonts
bs: Indeks veličine za štampanje fontova

en: Skip
bs: Preskoči

en: Small Form Variants
bs: Male varijacije oblika

en: Spacing Modifier Letters
bs: Slova modifikatori razmaka

en: Specials
bs: Posebni

en: Standard Preview
bs: Standardni pregled

en: Status
bs: Stanje

en: Style
bs: Stil

en: Superscripts and Subscripts
bs: Izložioci i indeksi

en: Supplemental Arrows-A
bs: Dopunske strelice‑A

en: Supplemental Arrows-B
bs: Dopunske strelice‑B

en: Supplemental Mathematical Operators
bs: Dopunski matematički operatori

en: Supplemental Punctuation
bs: Dopunska interpunkcija

en: Supplementary Private Use Area-A
bs: Dopunska oblast za privatne potrebe A

en: Supplementary Private Use Area-B
bs: Dopunska oblast za privatne potrebe B

en: Syloti Nagri
bs: Siloti nagri

en: Symbol, Currency
bs: Simbol, valuta

en: Symbol, Math
bs: Simbol, matematika

en: Symbol, Modifier
bs: Simbol, modifikator

en: Symbol, Other
bs: Simbol, ostali

en: Symbol/Other
bs: Simboli/ostalo

en: Syriac
bs: Sirijski

en: System
bs: Sistemski

en: System Fonts
bs: Sistemski fontovi

en: System backend died. Please try again.<br><i>%1</i>
bs: <html>Sistemska pozadina se srušila. Pokušajte opet.<br/><filename>%1</filename></html>

en: Tagbanwa
bs: Tagbanva

en: Tags
bs: Etikete

en: Tai Le
bs: Taj‑li

en: Tai Xuan Jing Symbols
bs: Tai‑ksuan‑đing simboli

en: Tamil
bs: Tamilski

en: Thaana
bs: Tanski

en: Thai
bs: Tajlandski

en: There are no printable fonts.
    You can only print non-bitmap and enabled fonts.
bs: Nema fontova koji se mogu štampati.
    Možete štampati samo nebitmapske i uključene fontove.

en: Thin
bs: Tanki

en: This column shows the status of the font family, and of the individual font styles.
bs: Ova kolona daje stanje porodice fontova i njenih pojedinih stilova.

en: This displays a preview of the selected font.
bs: Daje pregled izabranog fonta.

en: Tibetan
bs: Tibetanski|/|$[svojstva pismo 'tibetansko']

en: Tifinagh
bs: Tifinag

en: UCS-4
bs: UCS‑4

en: URL to install
bs: URL gdje treba instalirati

en: URL to open
bs: URL za otvaranje

en: UTF-16
bs: UTF‑16

en: UTF-8
bs: UTF‑8

en: Ugaritic
bs: Ugaritski]

en: Ultra Bold
bs: Ultrapodebljani

en: Ultra Condensed
bs: Ultrazgusnuti

en: Ultra Expanded
bs: Ultrarastegnuti

en: Ultra Light
bs: Ultralaki

en: Unable to start backend.
bs: Ne mogu da pokrenem pozadinu.

en: Unclassified
bs: Nesvrstani

en: Unexpected error while processing: <i>%1</i>
bs: Nočekivana greška prilikom obrade: <i>%1</i>

en: Unicode Block: %1
bs: Unicode blok: %1

en: Unicode Script: %1
bs: Unicode pismo: %1

en: Unified Canadian Aboriginal Syllabics
bs: Sjedinjeni kanadskoaboridžinski slogovni

en: Uninstalling
bs: Deinstaliranje

en: Unknown
bs: Nepoznata

en: Unmark for Deletion
bs: Poništi za brisanje

en: Unsupported action.<br><i>%1</i>
bs: <html>Nepodržana radnja.<br/><filename>%1</filename></html>

en: Updating
bs: Ažuriranje

en: Variation Selectors
bs: Birači varijacija

en: Variation Selectors Supplement
bs: Birači varijacija dopunski

en: Vertical Forms
bs: Uspravni oblici

en: Waterfall
bs: Vodopadski

en: Where to Install
bs: Gdje instalirati?

en: Writing System
bs: Pismo

en: XML Decimal Entity
bs: Dekadni XML entitet

en: Yi
bs: Ji

en: Yi Radicals
bs: Ji radikali

en: Yi Syllables
bs: Ji slogovi

en: Yijing Hexagram Symbols
bs: Jiđing heksagramski simboli

en: You cannot install a fonts package directly.
    Please extract %1, and install the components individually.
bs: Ne možete direktno instalirati paket fontova.
    Prvo raspakujte <filename>%1</filename>, pa ručno instalirajte komponente.

en: You did not select anything to delete.
bs: Niste izabrali ništa za brisanje.

en: You did not select anything to disable.
bs: Niste izabrali ništa za isključivanje.

en: You did not select anything to enable.
bs: Niste izabrali ništa za uključivanje.

en: You did not select anything to move.
bs: Niste izabrali ništa za premiještanje.
