kmail - en to bs translation catalogue (851 entries)

en:  Column: %1
bs:  Kolona: %1

en:  day |  days
bs[0]:  dan
bs[1]:  dana
bs[2]:  dana

en:  sec
bs:  sek

en: %1 match | %1 matches
bs[0]: %1 podudarnost
bs[1]: %1 podudarnosti
bs[2]: %1 podudarnosti

[ctx: %1: identity name. Used in the config dialog, section Identity, to indicate the default identity]
en: %1 (Default)
bs: %1 (podrazumijevano)

en: %p% full
bs: %p% puno

en: &Add...
bs: &Dodaj...

en: &Address Book
bs: &Adresar

en: &All Fields
bs: Sva &polja

en: &Archive File:
bs: &Arhivina Datoteka

en: &Archive Folder...
bs: &Arhiviranje fascikle...

en: &Ask for action after dragging messages to another folder
bs: Pit&aj za radnje nakon premještanja poruka u drugi direktorij

en: &Assign Shortcut...
bs: &Dodijeli prečicu...

en: &Attach
bs: &Priloži

en: &Attach file
bs: &Priloži datoteku

en: &Automatic Spellchecking
bs: &Automatska provjera pravopisa

en: &BCC addresses:
bs: &BCC adrese:

en: &CC addresses:
bs: &CC adrese:

en: &Configure Automatic Archiving...
bs: &Konfiguriši automatsko arhiviranje

en: &Configure KMail...
bs: Po&desi KMail...

en: &Copy Global Templates
bs: &Kopiraj globalne predloške

en: &Create Filter
bs: &Napravi filter

en: &Cryptographic Message Format
bs: &Smještajni forma:

en: &Debug Sieve...
bs: &Ispravljanje Sieve-a...

en: &Delete Search
bs: &Obriši pretragu

en: &Delete folder and subfolders after completion
bs: &Obriši direktorij i poddirektorij nakon završetka

en: &Dictionary
bs: &Rječnik

en: &Dictionary:
bs: &Rječnik:

en: &Display Message
bs: &Prikaži poruku

en: &Drafts folder:
bs: Direktorij &nacrta:

en: &Duplicate existing identity
bs: &Dupliciraj postojeći identitet

en: &Duplicate existing vCard
bs: &Dupliciraj postojeću vizitkartu

en: &Edit
bs: &Izmijeni

en: &Edit Recipients
bs: &Uredi Primaoce

en: &Email address:
bs: &Email adresa:

en: &Encrypt Message
bs: Ši&friraj poruku

en: &Existing identities:
bs: &Postojeći identiteti:

en: &Expiration Settings
bs: Postavke ist&eka

en: &Expire
bs: &Briši stare

en: &Expire All Folders
bs: Briši stare poruke u &svim fasciklima

en: &File
bs: &Datoteka

en: &Find Messages...
bs: &Pronađi poruke...

en: &Find in Message...
bs: &Pronađi u poruci...

en: &Folder:
bs: &Direktorij:

en: &Forward
bs: P&roslijedi:

en: &From
bs: &Od

en: &Go
bs: &Idi

en: &Help
bs: &Pomoć

en: &Identity
bs: &Identitet

en: &Identity:
bs: &Identitet:

en: &Ignore Thread
bs: &Ignoriši thread

en: &Import Messages...
bs: &Uvezi Poruke...

en: &Include sub-folders
bs: &Uključi pod-fascikle

en: &Insert Recent Text File
bs: &Ubaci nedavnu tekstualnu datoteku

en: &Insert Text File...
bs: &Ubaci tekstualnu datoteku...

en: &Keep original charset when replying or forwarding (if possible)
bs: &Čuvaj originalni skup znakova pri odgovoru ili proslijeđivanju (ako je moguće).

en: &Mail transport:
bs: &Transport pošte:

en: &Mailing List Management...
bs: &Upravljanje diskusionom listom...

en: &Message
bs: Poru&ka

en: &Modify...
bs: Iz&mijeni...

en: &Move All Messages to Trash
bs: &Premjesti sve poruke u smeće

en: &Move to Trash
bs: Pre&mjesti u smeće

en: &New Composer
bs: &Nova poruka

en: &New Message...
bs: &Nova poruka...

en: &New identity:
bs: &Novi identitet:

en: &Next Message
bs: &Sljedeća poruka

en: &Options
bs: &Opcije

en: &Previous Message
bs: &Prethodna poruka

en: &Remind me later
bs: &Podsjeti me kasnije

en: &Remove
bs: &Ukloni

en: &Rename
bs: &Promijeni ime

en: &Reply-To address:
bs: &Reply-To adresa:

en: &Reply...
bs: Odgovo&ri...

en: &Request Disposition Notification
bs: &Zatraži obavijest o stanju poruke

en: &Save as Draft
bs: &Snimi kao nacrt

en: &Send Mail
bs: &Pošalji poštu

en: &Send Mail Via
bs: Pošalji poštu p&reko

en: &Send Now
bs: Pošalji &odmah

en: &Send Queued Messages
bs: Pošalji po&redane poruke

en: &Send as Is
bs: Pošalji &kao što jeste

en: &Sent-Mail Folder
bs: Direktorij za p&oslatu poštu

en: &Sent-Mail folder:
bs: Direkorij za po&slatu poštu:

en: &Settings
bs: &Postavke

en: &Sign Message
bs: &Potpiši poruku

en: &Snippets
bs: &Isječci

en: &Specify the Subject
bs: &Navedi temu

en: &Spellchecker...
bs: &Provjera pravopisa...

en: &Templates folder:
bs: Direktorij za ša&blone:

en: &Tools
bs: &Alati

en: &Use System Settings values
bs: &Koristi vrijednosti sitemske postavke

en: &Use custom colors
bs: &Koristi vlastite boje

en: &Use custom fonts
bs: &Koristi vlastite fontove

en: &Use custom message templates for this identity
bs: &Koristi obične šablone poruka za ovaj identitet

en: &Use custom message-id suffix
bs: &Koristi vlastiti message-id sufiks

en: &Value:
bs: &Vrijednost:

en: &View
bs: &Pogled

en: &Watch Thread
bs: &Prati thread

en: &With empty fields
bs: &Sa praznim poljima

en: &Wordwrap
bs: &Prijelom riječi

en: &Your name:
bs: &Vaše ime:

en: (Current system setting: %1)
bs: (Trenutno podešavanje: %1)

en: (no templates)
bs: (nema šablona)

en: 1 attachment (%2) | %1 attachments (%2)
bs[0]: %1 prilog (%2)
bs[1]: %1 priloga (%2)
bs[2]: %1 priloga (%2)

en: 1 unread message | %1 unread messages
bs[0]: %1 nepročitana poruka
bs[1]: %1 nepročitane poruke
bs[2]: %1 nepročitanih poruka

en: <b>WARNING:</b> Allowing HTML in email may increase the risk that your system will be compromised by present and anticipated security exploits. <a href="whatsthis1">More about HTML mails...</a> <a href="whatsthis2">More about external references...</a>
bs: <b>UPOZORENJE:</b>Dopuštanje HTML u e-pošti može povećati rizik da će vaš sistem biti ugrožen trenutnim i budućim iskorištenjem sigurnosnih rupa.<a href="whatsthis1">Više o HTML e-pošti...</a> <a href="whatsthis2">Više o vanjskim referencama...</a>

en: <b>WARNING:</b> Unconditionally returning confirmations undermines your privacy. <a href="whatsthis-mdn">More about MDNs...</a>
bs: <b>UPOZORENJE:</b> Bezuslovno vraćanje potvrda ugrožava vašu privatnost.<a href="whatsthis-mdn">Više o MDN-ovima...</a>

en: <qt>
    <h1>Store Messages Encrypted</h1>
    When this box is checked, sent messages are stored encrypted like they were sent. This is not recommended, as you will not be able to read the messages any longer if a necessary certificate expires.
    <p>
    However, there may be local rules that require you to turn this option on. When in doubt, check with your local administrator.
    </p></qt>
bs: <qt>
    <h1>Smjesti poruke širovano</h1>
    Kada je ovo polje potvrđeno, poslate poruke se čuvaju šifrovane kao što su poslate. Ovo se ne preporučuje, jer nećete moći da čita poruke više ako je potrebni certifikat ističe.
    <p>
    Međutim, mogu postojati lokalna pravila koja zahtijevaju da uključite ovu opciju. Kada ste u nedoumici, provjerite sa vašim lokalnim administratorom.
    </p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If A Certificate In The Chain Expires</h1>
    Select the minimum number of days all certificates in the chain should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
bs: <qt>
    <h1>Upozori ako certifikat u lancu ističe</h1>
    Odaberite minimalni broj dana koliko su svi certifikati u lancu važeći prije izdavanja upozorenja
    <p>
    Preporučena SPHINX postavka je 14 dana.
    </p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If Encryption Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the encryption certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
bs: <qt>
    <h1>Upozori ako enkripcijski certifikat ističe</h1>
    Odaberite minimalni broj dana koliko je enkripcijski certifikat važeći prije izdavanja upozorenja
    <p>
    Preporučena SPHINX postavka je 14 dana.
    </p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If Root Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the root certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
bs: <qt>
    <h1>Upozori ako korijenski certifikat ističe</h1>
    Odaberite minimalni broj dana koliko je korijenski certifikat važeći prije izdavanja upozorenja
    <p>
    Preporučena SPHINX postavka je 14 dana.
    </p></qt>

en: <qt><a href="whatsthis1">Custom format information...</a></qt>
bs: <qt><a href="whatsthis1">Informacija o vlastitom formatu...</a></qt>

en: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity. They will not be visible to other recipients.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of BCC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
bs: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy, "Slijepa kopija") adrese</h3><p>Adrese koje ovdje unesete će biti dodane svakoj poruci koja bude poslana sa ovog identiteta. One neće biti vidljive drugim primateljima.</p> <p>Ovo se često koristi da biste poslali kopiju svake poslane poruke na neki drugi račun koji pripada vama.</p><p>Ako niste sigurni, ostavite ovo polje praznim.</p></qt>

en: <qt><h3>CC (Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of CC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
bs: <qt><h3>CC (indigo kopija) adrese</h3><p> Adrese koje unesete ovdje biti će dodane na svaku poslanu poštu koja je poslana sa ovim identitetom.</p><p>Ovo je najčešće korišteno za slanje kopija svake poslane poruke na vaš drugi nalog.</p><p>Da bi odredili više od jedne adrese,koristite zareze za razdvajanje liste CC primalaca.</p><p>Ako ste u sumnji, ostavite ovo polje prazno.</p></qt>

en: <qt><h3>Email address</h3><p>This field should have your full email address.</p><p>This address is the primary one, used for all outgoing mail. If you have more than one address, either create a new identity, or add additional alias addresses in the field below.</p><p>If you leave this blank, or get it wrong, people will have trouble replying to you.</p></qt>
bs: <qt><h3>Email adresa</h3><p>Ovo polje treba imati punu adresu elektronske pošte.</p><p>Ova adresa je primarna, koristi se za svu odlaznu poštu. Ako imate više od jedne adrese, ili kreirate novi identitet, ili dodati još alias adresu u polje ispod.</p><p>Ako ovo polje ostavite prazno, ili da je pogrešno, ljudi će imati problema da van odgovaraju.</p></qt>

en: <qt><h3>Email aliases</h3><p>This field contains alias addresses that should also be considered as belonging to this identity (as opposed to representing a different identity).</p><p>Example:</p><table><tr><th>Primary address:</th><td>first.last@example.org</td></tr><tr><th>Aliases:</th><td>first@example.org<br>last@example.org</td></tr></table><p>Type one alias address per line.</p></qt>
bs: <qt><h3>Email aliasi</h3><p>Ovo polje sadrži alias adrese koje takođe treba smatrati kao da pripadaju ovom identitetu (za razliku predstavljaju različite identitete).</p><p>Primer:</p><table><tr><th>Primarna adresa:</th><td>first.last@example.org</td></tr><tr><th>Imena:</th><td>first@example.org<br>last@example.org</td></tr></table><p>Unesite jednu alias adresu po liniji.</p></qt>

en: <qt><h3>Message Disposition Notification Policy</h3><p>MDNs are a generalization of what is commonly called <b>read receipt</b>. The message author requests a disposition notification to be sent and the receiver's mail program generates a reply from which the author can learn what happened to his message. Common disposition types include <b>displayed</b> (i.e. read), <b>deleted</b> and <b>dispatched</b> (e.g. forwarded).</p><p>The following options are available to control KMail's sending of MDNs:</p><ul><li><em>Ignore</em>: Ignores any request for disposition notifications. No MDN will ever be sent automatically (recommended).</li><li><em>Ask</em>: Answers requests only after asking the user for permission. This way, you can send MDNs for selected messages while denying or ignoring them for others.</li><li><em>Deny</em>: Always sends a <b>denied</b> notification. This is only <em>slightly</em> better than always sending MDNs. The author will still know that the messages has been acted upon, he just cannot tell whether it was deleted or read etc.</li><li><em>Always send</em>: Always sends the requested disposition notification. That means that the author of the message gets to know when the message was acted upon and, in addition, what happened to it (displayed, deleted, etc.). This option is strongly discouraged, but since it makes much sense e.g. for customer relationship management, it has been made available.</li></ul></qt>
bs: <qt><h3>Politika obavješenja o stanju poruke</h3> <p>MDN (Message Disposition Notification) je opštiji slučaj onoga što se obično zove <b>potvrda čitanja</b>. Autor poruke je zatražio da bude poslano obavještenje o stanju, tj. da e-mail program primatelja generiše odgovor iz kojeg autor može saznati šta se desilo sa njegovom/njenom porukom. Uobičajene vrsta stanja su <b>prikazana</b> (tj. pročitana poruka), <b>obrisana</b> i <b>poslana</b> (tj. proslijeđena poruka).</p><p>Dostupne su sljedeće opcije za kontrolu KMailovog slanja MDNova:</p><ul><li><em>Ignoriši</em>: Ignoriše sve zahtjeve za obavještenjima o stanju. MDNovi neće nikada biti poslani automatski (preporučeno).</li><li><em>Pitaj</em>: Odgovor će biti poslan tek nakon što se dobije dozvola od korisnika. Na ovaj način možete slati MDNove za poruke za koje to želite učiniti, odbijajući ili ignorišući ostale.</li> <li><em>Odbij</em>: Uvijek šalje obavještenje da je poruka <b>odbijena</b>. Ovo je tek  <em>neznatno</em> bolje od slanja običnog MDNa. Autor će i dalje znati da je poruka primljena i da je na nju reagovano, jedino neće znati kako (da li je poruka obrisana, pročitana itd.</li> <li><em>Uvijek šalji</em>: Uvijek šalje traženo obavještenje o stanju. Ovo znači da će autor poruke znati da li je reagovano na poruku kao i šta se desilo s njom (da li je prikazana, obrisana itd.). Ova opcija se ne preporučuje, ali pošto ona može biti korisna npr. za odjel odnosa s javnošću, ostavljena je kao mogućnost.</li></ul></qt>

en: <qt><h3>Organization</h3><p>This field should have the name of your organization if you would like it to be shown in the email header that is sent out.</p><p>It is safe (and normal) to leave this blank.</p></qt>
bs: <qt><h3>Organizacija</h3><p>Ovo polje bi trebalo imati ime vaše organizacije ako želite da bude prikazano u zaglavlju e-pošte koja je poslana.</p><p>Sigurno je( i normalno ) ostaviti ovo prazno.</p></qt>

en: <qt><h3>Reply-To addresses</h3><p>This sets the <tt>Reply-to:</tt> header to contain a different email address to the normal <tt>From:</tt> address.</p><p>This can be useful when you have a group of people working together in similar roles. For example, you might want any emails sent to have your email in the <tt>From:</tt> field, but any responses to go to a group address.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
bs: <qt><h3>Reply-to adresa</h3> <p>Ovo podešava <tt>Reply-to:</tt> (Odgovori-na) polje zaglavlja koje može sadržavati različitu e-mail adresu od uobičajene adrese u polju <tt>Od:</tt>.</p> <p>Ovo može biti korisno npr. kada grupa ljudi radi zajedno na sličnim ulogama. Na primjer, možda ćete željeti da poruke koje šaljete imaju vašu pravu e-mail adresu u polju <tt>Od:</tt>, ali da odgovori idu na adresu čitave grupe.</p><p>Ako niste sigurni, ostavite polje praznim.</p></qt>

en: <qt><h3>Your name</h3><p>This field should contain your name as you would like it to appear in the email header that is sent out;</p><p>if you leave this blank your real name will not appear, only the email address.</p></qt>
bs: <qt><h3>Vaše ime</h3><p>Ovo polje bi trebalo sadržavati vaše ime, onako kako želite da se prikazuje u zaglavlju e-mail poruka koje šaljete.</p><p>Ako ostavite ovo polje praznim, umjesto vašeg pravog imena ispisivaće se vaša e-mail adresa.</p></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the date:</strong></p><ul><li>d - the day as a number without a leading zero (1-31)</li><li>dd - the day as a number with a leading zero (01-31)</li><li>ddd - the abbreviated day name (Mon - Sun)</li><li>dddd - the long day name (Monday - Sunday)</li><li>M - the month as a number without a leading zero (1-12)</li><li>MM - the month as a number with a leading zero (01-12)</li><li>MMM - the abbreviated month name (Jan - Dec)</li><li>MMMM - the long month name (January - December)</li><li>yy - the year as a two digit number (00-99)</li><li>yyyy - the year as a four digit number (0000-9999)</li></ul><p><strong>These expressions may be used for the time:</strong></p> <ul><li>h - the hour without a leading zero (0-23 or 1-12 if AM/PM display)</li><li>hh - the hour with a leading zero (00-23 or 01-12 if AM/PM display)</li><li>m - the minutes without a leading zero (0-59)</li><li>mm - the minutes with a leading zero (00-59)</li><li>s - the seconds without a leading zero (0-59)</li><li>ss - the seconds with a leading zero (00-59)</li><li>z - the milliseconds without leading zeroes (0-999)</li><li>zzz - the milliseconds with leading zeroes (000-999)</li><li>AP - switch to AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</li><li>ap - switch to AM/PM display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</li><li>Z - time zone in numeric form (-0500)</li></ul><p><strong>All other input characters will be ignored.</strong></p></qt>
bs: <qt><p><strong>Za datum se mogu koristiti sljedeći izrazi:</strong></p><ul><li>d - dan kao broj bez vodeće nule (1-31)</li><li>dd - dan kao dvocifren broj s vodećom nulom (01-31)</li><li>ddd - skraćeno ime dana (pon -ned)</li><li>dddd - dugo puno ime dana (ponedeljek - nedelja)</li><li>M - mjesec kao broj bez vodeće nule (1-12)</li><li>MM - mjesec kao broj s vodećom nulom (01-12)</li><li>MMM - skraćeno ime mjeseca (jan -dec)</li><li>MMMM - puno ime mjeseca (januar-december)</li><li>ll - godina kao dvocifren broj (00-99)</li><li>llll - godina kao četverocifren broj (0000-9999)</li></ul><p><strong>Za vrijeme se mogu koristiti sljedeći izrazi:</strong></p> <ul><li>h - sat bez vodeće nule (0-23 ali 1-12 pri prikazu AM/PM)</li><li>hh - sat s vodećom nulom (00-23 ali 01-12 pri prikazu AM/PM)</li><li>m - minute bez vodeće nule (0-59)</li><li>mm - minute s vodećom nulom (00-59)</li><li>s - sekunde bez vodeće nule (0-59)</li><li>ss - sekunde s vodećom nulom (00-59)</li><li>z - milisekunde bez vodeće nule (0-999)</li><li>zzz - milisekunde s vodećom nulom (000-999)</li><li>AP - preklop u američki način prikaza (AM/PM). AP se mijenja s »AM« odnosno »PM«.</li><li>ap - preklop u američki način prikaza (AM/PM). ap se mijenja s »am« odnosno »pm«.</li><li>vremenska zona u numeričkom obliku (-0500)</li></ul><p><strong>Ostali znakovi se ignotišu.</strong></p></qt>

en: <qt><p>Enable this option if you want KMail to request Message Disposition Notifications (MDNs) for each of your outgoing messages.</p><p>This option only affects the default; you can still enable or disable MDN requesting on a per-message basis in the composer, menu item <em>Options</em>-><em>Request Disposition Notification</em>.</p></qt>
bs: <qt><p>Uključite ovu opciju ako želite da KMail zahtjeva obavještenja o raspoređivanju poruke (MDN) za svaku vašu odlazeću poruku.</p><p>Ova opcija utiče samo na podrazumevano; u sastavljaču uvijek možete uključiti ili isključiti zahtijevanje MDN-a za svaku poruku preko stavke u meniju <em>Opcije</em>-&gt;<em>Zahtevaj ovaveštenje o raspoređivanju</em>.</p></qt>

en: <qt><p>In order to be able to sign this message you first have to define the (OpenPGP or S/MIME) signing key to use.</p><p>Please select the key to use in the identity configuration.</p></qt>
bs: <qt><p>Kako biste mogli potpisati ovu poruku najprije trebate definisati OpenPHP ključ koji će biti korišten za ovo.</p><p>Možete definisati OpenPGP ključ koji će biti korišten sa trenutnim identitetom u postavkama identiteta.</p></qt>

en: <qt><p>Select whether you want KMail to send all messages in the outbox on manual or all mail checks, or whether you do not want messages to be sent automatically at all. </p></qt>
bs: <qt><p>Izaberite da li želite da KMail šalje sve poruke iz outboxa prilikom ručnih ili svih provjera nove pošte ili ne želite uopšte slati poruke automatski.</p></qt>

en: <qt><p>The S/MIME (X.509) certificate you choose here will be used to digitally sign messages.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
bs: <qt><p>OpenPGP ključ koji ovdje izaberete će se koristiti za potpisivanje poruka kao i za šifrovanje poruka za same sebe. Takođe možete koristiti GnuPG ključeve.</p><p>Možete ostaviti ovo polje praznim, ali u tom slučaju KMail neće biti u stanju da kriptografski potpisuje poruke. Ovo neće utjecati na normalne e-mail funkcije.</p></qt>

en: <qt><p>The S/MIME certificate you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Certificate" feature in the composer.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
bs: <qt><p>S/MIME certifikat koji ovdje izaberete će se koristiti za šifrovanje poruka za same sebe kao i za opciju "Zakači moj certifikat" u sastavljaču.</p> <p>Možete ostaviti ovo polje praznim, ali u tom slučaju KMail neće biti u stanju da šifruje izlazne poruke za vas koristeći S/MIME. Ovo neće utjecati na normalne e-mail funkcije.</p></qt>

en: <qt><p>The default domain is used to complete email addresses that only consist of the user's name.</p></qt>
bs: <qt> <p>Podrazumijevana domena se koristi za dovršavanje email adresa koje sadrže samo korisničko ime.</p></qt>

en: <qt><p>You have requested that messages be encrypted to yourself, but the currently selected identity does not define an (OpenPGP or S/MIME) encryption key to use for this.</p><p>Please select the key(s) to use in the identity configuration.</p></qt>
bs: <qt><p>Zatražili ste da poruke budu šifrovane vama samim, ali trenutno izabrani identitet ne sadrži nijedan (OpenPGP ili S/MIME) ključ za šifrovanje koji biste koristili za ovo.</p><p>Molim izaberite ključeve koje ćete koristiti u konfiguraciji identiteta.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
bs: <qt>Da li ste sigurni da želite obrisati prazan fascikl <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <resource>%1</resource> and all its subfolders? Those subfolders might not be empty and their contents will be discarded as well. <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
bs: <qt>Da li ste sigurni da želite izbrisati prazni direktorij<resource>%1</resource>i sve njegove poddirektorije? Ti poddirektoriji možda nisu prazni i njihovi sadržaji će biti odbačeni također. <p><b>Pazite</b>da odbačene poruke nisu spašene u vašem direktoriju za smeće i da su trajno obrisane.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource>, discarding its contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
bs: <qt>Da li ste sigurni da želite obrisati direktorij <resource>%1</resource>, odbacujući njegov sadržaj?<p><b>Pazite</b> da odbačene poruke nisu spašene u vašem direktoriju za smeće i da su trajno obrisane.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the search <b>%1</b>?<br />Any messages it shows will still be available in their original folder.</qt>
bs: <qt>Da li ste sigurni da želite obrisati pretragu<b>%1</b>?<br />Bilo koje poruke koje to pokazuju će i dalje biti u njihovim orginalnim direktorijima.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to expire the folder <b>%1</b>?</qt>
bs: <qt>Da li ste sigurni da želite brisati stare poruke u fasciklu <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
bs: <qt>Da li ste sigurni da želite premjestiti sve poruke iz fascikla <b>%1</b> u smeće?</qt>

en: <qt>Do you really want to delete the selected message?<br />Once deleted, it cannot be restored.</qt> | <qt>Do you really want to delete the %1 selected messages?<br />Once deleted, they cannot be restored.</qt>
bs[0]: <qt>Da li stvarno želite da obrišete odabranu %1 poruku?<br />Jednom obrisana, ne može biti vraćena.</qt>
bs[1]: <qt>Da li stvarno želite da obrišete %1 odabrane poruke?<br />Jednom obrisane, ne mogu biti vraćene.</qt>
bs[2]: <qt>Da li stvarno želite da obrišete %1 odabranih poruke?<br />Jednom obrisane, ne mogu biti vraćene.</qt>

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
bs: <qt>Ovo će potpuno sakriti meni. Možete ga ponovo uključiti kucajuči %1.</qt>

en: <qt>To choose a key or a combination of keys which select the current folder, click the button below and then press the key(s) you wish to associate with this folder.</qt>
bs: <qt>Da biste izabrali taster ili kombinaciju tastera kojom se bira tekući fascikl, kliknite na dugme ispod a zatim pritisnite taster ili tastere koje želite da pridružite ovojm fasciklu.</qt>

[ctx: @action]
en: Archive
bs: Arhiva

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: &Delete
bs: &Obriši

[ctx: @action:button Add new mime header field.]
en: Ne&w
bs: No&vo

[ctx: @action:button Delete folder]
en: &Delete
bs: &Obriši

[ctx: @action:button Delete search]
en: &Delete
bs: &Obriši

[ctx: @action:button Search for messages]
en: &Search
bs: &Traži

[ctx: @action:inmenu Forward message inline.]
en: &Inline...
bs: &U sastavu poruke...

[ctx: @action:inmenu Goto next unread message]
en: Next
bs: Sljedeća

[ctx: @action:inmenu Goto previous unread message.]
en: Previous
bs: Prethodna

[ctx: @action:inmenu Mark the email as urgent.]
en: &Urgent
bs: &Hitno

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: &Inline...
bs: &U sastavu poruke...

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: As &Attachment...
bs: Kao &prilog...

[ctx: @action:inmenu Show the subject in the composer window.]
en: S&ubject
bs: T&ema

[ctx: @action:intoolbar Move to Trash]
en: Trash
bs: Smeće

[ctx: @action:intoolbar New Empty Message]
en: New
bs: Nova

[ctx: @item:inlistbox Inline mail forwarding]
en: Inline
bs: Utkano

[ctx: @label:textbox Name of the mime header.]
en: &Name:
bs: &Naziv:

[ctx: @label:textbox Subject of email.]
en: S&ubject:
bs: Te&ma:

[ctx: @title:column Name of the mime header.]
en: Name
bs: Naziv

[ctx: @title:column Value of the mimeheader.]
en: Value
bs: Vrijednost

[ctx: @title:column, folder (e.g. email)]
en: Folder
bs: Direktorij

[ctx: @title:group]
en: Recipients
bs: Primaoci

[ctx: @title:group]
en: Signature
bs: Potpis

[ctx: @title:menu New message, folder or new window.]
en: New
bs: Nova

[ctx: @title:tab Advanced identity settings.]
en: Advanced
bs: Napredno

[ctx: @title:tab General identity settings.]
en: General
bs: Opšte

[ctx: @title:tab Mailing list settings for a folder.]
en: Mailing List
bs: Poštanska lista

[ctx: @title:tab Shortcut settings for a folder.]
en: Shortcut
bs: Prečica

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to receive mail]
en: Receiving
bs: Preuzimam

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to send mail]
en: Sending
bs: Šaljem

[ctx: @title:tab View settings for a folder.]
en: View
bs: Pogled

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
bs: Svojstva direktorija %1

[ctx: @title:window for archiving a folder]
en: Archive Folder
bs: Arhiviraj fasciklu

en: A backup copy of the text in the composer window can be created regularly. The interval used to create the backups is set here. You can disable autosaving by setting it to the value 0.
bs: Možete redovno praviti rezervnu kopiju teksta u sastavljaču. Ovdje podešavate interval u kojem se prave rezervne kopije. Možete isključiti auto-snimanje ako podesite vrijednost na nulu.

en: A list of all the recently used URLs
bs: Lista nedavno korištenih URL-ova

en: A list of all the recently used encodings
bs: Spisak svih ranije korištenih kodiranja

en: A&dd...
bs: &Dodaj...

en: A&pply Filter
bs: Primijeni &filter

en: A&vailable Tags
bs: Dostupne &Oznake

en: Abort Current Operation
bs: Prekini trenutnu operaciju

en: About to send email...
bs: Spremam se poslati e-mail...

en: Action Item Message
bs: Poruka akcija stavki

en: Add
bs: Dodaj

en: Add 'header' to message. This can be repeated
bs: Dodaj zaglavlje poruci. Ovo može biti ponovljeno

en: Add Favorite Folder...
bs: Dodaj omiljeni diretkorij...

en: Add File as &Attachment | Add Files as &Attachment
bs[0]: Dodaj datoteku kao &Prilog
bs[1]: Dodaj datoteke kao &Prilog
bs[2]: Dodaj datoteke kao &Prilog

en: Add Markup Plain Text
bs: Dodaj obični tekst za označavanje

en: Add Note...
bs: Dodaj bilješku...

en: Add URL into Message | Add URLs into Message
bs[0]: Dodaj URL u poruku
bs[1]: Dodaj URL-ove u poruku
bs[2]: Dodaj UR-ove u poruku

en: Add a new identity
bs: Dodaj novi identitet

en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
bs: Dodaj prilog poruci. Ovo može biti ponovljeno

en: Add as &Attachment
bs: Dodaj kao dod&atak

en: Add as &Inline Image
bs: Dodaj kao ugrađenu sl&iku

en: Add new tag
bs: Dodaj novu oznaku

en: Add new tag...
bs: Dodaj novu oznaku...

en: Add to Address Book
bs: Dodaj u adresar

en: Add to Existing Contact
bs: Dodaj u postojeći kontakt.

en: Add...
bs: Dodaj...

en: Address type:
bs: Vrsta adrese:

en: All folders selected are empty or were not indexed.
bs: Svi izabrani folderi su prazni ili ne postoje.

en: Allow local flags in read-only folders
bs: Lokalne zastavice moguće u fasciklima samo-za-čitanje

en: Allow messages to load external references from the Internet
bs: Dozvoli porukama da učitaju vanjske reference sa Mreže

en: Allow to start specific folder
bs: Dozvolite početak odgovarajućeg foldera

en: Always
bs: Uvijek

en: Always send
bs: Uvijek pošalji

en: Another mailer was found on system. Do you want to import data from it?
bs: Drugi  poštanski program je pronađen na sistemu. Želite li uvesti podatke iz njega?

en: Anti-virus support
bs: Podrška za antivirus

en: Append S&ignature
bs: Dodaj po&tpis

en: Appl&y All Filters
bs: Primijeni s&ve filtere

en: Apply &to:
bs: Primijeni &na:

en: Archive Mail Agent was not registered.
bs: Agent za arhiviranje pošte nije registrovan.

en: Archive all subfolders
bs: Arhiviraj sve poddirektorije

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
bs: Da li ste sigurni da želite isprazniti fascikl sa smećem?

en: Are you sure you want to expire all old messages?
bs: Da li ste sigurni da želite pobrisati sve stare poruke?

en: As Attachment
bs: Kao prilog

en: As icons
bs: Kao ikone

en: As list
bs: Kao lista

en: Ask
bs: Pitaj

en: Attach Folder
bs: Dodaj fasciklu

en: Attach my vCard to message
bs: Dodaj vizitkartu poruci.

en: Attempt decryption of encrypted messages when viewing
bs: Pokušaj da dešifruješ šifrovane poruke pri pregledu

en: Auto Resize Image
bs: Automatski raširi sliku

en: Autocorrection
bs: Automatsko ispravljanje

en: Autocorrection language:
bs: Jezik autokorekcije:

en: Automatically import keys and certificate
bs: Automatski uvezi ključeve i certifikate

en: Automatically request &message disposition notifications
bs: Automatski traži obavijest o &prijemu poruke

en: Automatically save the message at this specified interval
bs: Automatski spasi poruku u određenom intervalu

en: Autosave Message Failed
bs: Snimanje poruke neuspjelo

en: Autosave interval:
bs: Interval pro&vjere:

en: BZ2-Compressed Tar Archive (.tar.bz2)
bs: BZ2-Kompresovano tar arhiva (.tar.bz2)

en: Beta testing of PGP 6 support
bs: beta restiranje PGP 6 podrške

en: Bookmark This Link
bs: Zabilježi ovaj link

en: Browser
bs: Preglednik

en: By default GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
bs: Normalno GnuPG koristi datoteku ~/.gnupg/policies.txt da bi provjerio da li je dozvoljena politika certifikata. Ako je uključena ova opcija, politike neće biti provjeravane.

en: C&ustom format:
bs: V&lastiti format:

en: Cannot copy item. %1
bs: Ne možete kopirati stavku. %1

en: Cannot fetch collection. %1
bs: Ne mogu dobaviti kolekciju. %1

en: Cannot get search result. %1
bs: Ne možemo dobiti rezultate pretrage. %1

en: Cannot move message. %1
bs: Ne možete pomjeriti poruku. %1

en: Cannot move messages.
bs: Ne mogu pomjeriti poruke.

en: Certificate && Key Bundle Attachments
bs: Upravljanje certifikatima

en: Certificate Manager
bs: Upravljač certifikatima

en: Charset
bs: Kodiranje

en: Check &Mail
bs: Provjeri &poštu

en: Check Mail
bs: Provjeri poštu

en: Check Mail In
bs: Provjeri poštu u

en: Check mail on startup
bs: Provjeri poštu pri pokretanju

en: Check spelling before send
bs: Potvrda pravopisa prije slanja

en: Check to store messages encrypted
bs: Uključite da snimate poruke u šifrovanom obliku

en: Cl&ean Spaces
bs: &Očisti razmake

en: Clear Selection
bs: Očisti izbor

en: Close Composer
bs: &Nova poruka

en: Close the standalone message window after replying or forwarding the message
bs: Zatvorite samostalni prozor sa porukom, nakon odgovaranja ili prosljeđivanja poruke

en: Close to quota threshold:
bs: Blizu praga kvote:

en: Collapse all threads in the current folder
bs: Sažmi sve threadove u trenutnom fasciklu

en: Collapse the current thread or group
bs: Sažmi trenutnu nit ili grupu

en: Colors
bs: Boje

en: Composer
bs: Sastavljač

en: Compressed Zip Archive (.zip)
bs: Kompresovana Zip Arhiva (.zip)

[ctx: Config->Composer->Attachments]
en: Attachments
bs: Prilozi

en: Configure &Filters...
bs: Podesi &filtere...

en: Configure &Notifications...
bs: Podesi &obavještenja...

en: Configure KMail...
bs: Podesi KMail...

en: Confirm &before send
bs: Potvrda &prije slanja

en: Contact cannot be stored: %1
bs: Kontaktna adresa se ne može smjestiti: %1

en: Contact created successfully
bs: Kontakt uspješno kreiran.

en: Contact modified successfully
bs: Kontakt izmijenjen uspješno.

[ctx: Contact the owner of the mailing list]
en: Contact Owner
bs: Kontaktiraj vlasnika

en: Contains condition cannot be used with a number of characters inferior to 4.
bs: Sadržani uslovi ne mogu biti korišteni sa brojem znakova manjim od 4.

en: Copy Message | Copy %1 Messages
bs[0]: Kopiraj %1 poruku
bs[1]: Kopiraj %1 poruke
bs[2]: Kopiraj %1 poruka

en: Copy Message To...
bs: Kopiraj poruku u...

en: Copy Message to Folder
bs: Kopiraj poruku u fascikl

en: Copying messages canceled.
bs: Kopiranje poruka otkazano.

en: Copying messages failed.
bs: Kopiranje poruka neuspjelo.

en: Copying messages...
bs: Kopiram poruke...

en: Core developer
bs: Glavni programer

en: Could not start the import wizard. Please check your installation.
bs: Nije moguće pokretanje uvezenog čarobnjaka. Molimo provjerite vašu instalaciju.

en: Create...
bs: Kreiraj...

en: Cryptography
bs: Kriptografija

en: Custom Templates
bs: Prilagođeni šabloni

en: Custom message-&id suffix:
bs: Vlastiti message-&id sufiks:

en: Customize accounts order...
bs: Prilagodi redoslijed naloga

en: Cut Message | Cut %1 Messages
bs[0]: Isijeci %1 poruku
bs[1]: Isijeci %1 poruke
bs[2]: Isijeci %1 poruka

en: D&ictionary:
bs: R&ječnik:

en: Date
bs: Datum

en: Decrease tag priority
bs: Smanji prioritet oznake

en: Defa&ult send method:
bs: &Podrazumjevana metoda slanja:

en: Defaul&t domain:
bs: Po&drazumjevana domena:

en: Default aggregation:
bs: Podrazumijevana agregacija:

en: Default forwarding type:
bs: Tip zadanog proslijeđivanja:

en: Default theme:
bs: Podrazumijevana tema:

en: Define custom mime header fields:
bs: Definišite vlastita polja mime zaglavlja:

en: Delete Folder
bs: Obriši fascikl

en: Delete Message
bs: Obriši poruku

en: Delete Messages
bs: Obriši poruke

en: Delete Search
bs: Obriši pretragu

en: Delete T&hread
bs: Obriši &lanac

en: Delete current vCard
bs: Obriši trenutni vcard

en: Delete vCard
bs: Obriši vcard

en: Deleting messages
bs: Obriši poruke

en: Deleting messages canceled.
bs: Brisanje poruka je otkazano.

en: Deleting messages failed.
bs: Brisanje poruka nije uspelo.

en: Deleting messages...
bs: Brisanje poruka...

en: Deny
bs: Zabrani

en: Deta&iled new mail notification
bs: Obavijest o novim porukama

en: Detect Automatically
bs: Automatski otkrij

en: Display KMail's Welcome Page
bs: Prikaži KMail stranicu dobrodošlice

en: Distribution list %2 is empty, it cannot be used. | Distribution lists %2 are empty, they cannot be used.
bs[0]: Distribucijska lista %2 je prazna, ne može se koristiti.
bs[1]: Distribucijske liste %2 su prazne, ne mogu se koristiti.
bs[2]: Distribucijske liste %2 su prazne, ne mogu se koristiti.

en: Do not Loop
bs: Ne ponavljaj u petlji

en: Do not check certificate policies
bs: Nemoj provjeravati politiku certifikata

en: Do not perform any HTTP requests
bs: Ne izvršavaj nijedan HTTP zahtjev

en: Do not perform any LDAP requests
bs: Ne izvršavaj nijedan LDAP zahtjev

en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
bs: Nemoj slati MDN kao odgovor na šifrovanu poruku

en: Do not show a message preview pane
bs: Ne pokazuj okno pregleda poruka

en: Do you want to attach this folder "%1"?
bs: Da li ste sigurni da želite dodati ovu fasciklu  "%1"?

en: Do you want to forward the selected messages as attachments in one message (as a MIME digest) or as individual messages?
bs: Da li želite da proslijedite odabrane poruke kao dodatke u jednoj poruci (kao MIME zbirni dokument) ili kao posebne poruke?

en: Do you want to save the message for later or discard it?
bs: Da li želite snimiti poruku za kasnije ili je poništiti?

en: Documentation
bs: Dokumentacija

en: Done
bs: Urađeno

en: E&mpty Trash
bs: &Isprazni smeće

en: E&nable detection of missing attachments
bs: &Uključi prepoznavanje nedostajućih priloga

en: E&xclude important messages from expiry
bs: I&sključi važne poruke iz isticanja

en: E-mails Scams
bs: E-mail prevare

en: Edit "Out of Office" Replies...
bs: Izmijeni automatske odgovore...

en: Edit Note...
bs: Uredi napomenu...

en: Edit contact...
bs: Uredi kontakt...

en: Edit...
bs: Izmijeni...

en: Email Address
bs: Email adresa:

en: Email Address Not Found in Key/Certificates
bs: E-mail adresa nije pronađena u ključu/certifikatu

en: Email a&liases:
bs: Email a&liasi:

en: Email added successfully.
bs: Poruke su uspješno dodane.

en: Empty Trash
bs: Isprazni smeće

en: Empty local &trash folder on program exit
bs: Isprazni lokalnu fasciklu za &smeće pri izlasku iz programa

en: Empty the local trash folder on program exit
bs: Isprazni lokalnu fasciklu smeća na izlasku iz program

en: Enable automatic word wrapping at the specified width
bs: Omogući automatsko formiranje izraza određenih sa

en: Enable system tray icon
bs: Ikona u sistemskom tray-u

en: Encrypt
bs: Kriptuj

en: Encrypted Messages
bs: Šifrovane poruke

en: Enter charset:
bs: Unesite skup znakova:

en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
bs: Unesite ovdje adresu servera za online provjeru certifikata (OCSP responder). URL obično počinje sa http://.

en: Enter here the location of your HTTP Proxy, which will be used for all HTTP requests relating to S/MIME. The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.
bs: Unesite ovdje lokaciju HTTP proksija koji treba koristiti za sve HTTP zahtjeve u vezi sa S/MIME-ovima. Sintaksa je domacin:port, npr. mojproksi.nigdje.com:3128.

en: Enter new forward prefix:
bs: Unesite novi prefiks proslijeđivanja:

en: Enter new key word:
bs: Unesite novu ključnu riječ:

en: Enter new reply prefix:
bs: Unesite novi prefiks odgovora:

en: Entering a LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
bs: Svi LDAP zahtjevi će prvo ići na LDAP server koji ovdje unesete. Preciznije, ovo podešavanje gazi bilo koji domaćin i port naveden u LDAP URL-u, a koristi se i ako su domaćin i port izostavljeni u URL-u. Drugi LDAP serveri koriste se samo ako veza sa proksijem ne uspje.
    Sintaksa je „DOMACIN“ ili „DOMACIN:PORT“. Ako se port izostavi, koristiće se 389 (standardni LDAP port).

en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
bs: Potpuno isključuje upotrebu HTTP-a za S/MIME.

en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
bs: Potpuno isključuje upotrebu LDAP-a za S/MIME.

en: Error while removing duplicates
bs: Greška pri uklanjanju duplikata

en: Expand all threads in the current folder
bs: Raširi sve threadove u trenutnom fasciklu

en: Expand the current thread or group
bs: Raširi trenutnu nit ili grupu

en: Expire
bs: Briši stare

en: Expire Folder
bs: Briši stare poruke

en: Expire Old Messages?
bs: Briši stare poruke?

en: Expire...
bs: Izbaci...

en: Extend Selection to Next Message
bs: Proširivanje izbora na sljedeću poruku

en: Extend Selection to Previous Message
bs: Proširivanje izbora na prethodnu poruku

en: External editor was started.
bs: Vanjski editor je pokrenut.

en: F&older
bs: Di&rektorij

en: Failed to open autosave file at %1.
    Reason: %2
bs: Neuspjelo otvaranje datoteke automatskog snimanja %1.
    Razlog: %2

en: Failed to store contact
bs: Neuspješno čuvanje kontakt informacija.

en: Fetch missing issuer certificates
bs: Kod dodavanja certifikata

en: Filter %1
bs: Akcija filtriranja %1

en: Filter &Log Viewer...
bs: Filtriraj &preglednik dnevnika...

en: Filter on &From...
bs: Filter na &pošiljaoca...

en: Filter on &Subject...
bs: Filter na &temu...

en: Filter on &To...
bs: Filter na p&rimaoca...

en: Filter on Mailing-&List...
bs: Filter na mailing &listu...

en: Filter on Mailing-List %1...
bs: Filter na mailing-listu %1...

en: Filter on Mailing-List...
bs: Filter na mailing-listu...

en: Filtering message %1 of %2
bs: Filtriram poruku %1 od %2

en: Filtering messages
bs: Filtriram poruke

en: Fixed Width Font
bs: Font fiksne širine

en: Focus on First Folder
bs: Fokus na prvu fasciklu

en: Focus on Last Folder
bs: Fokus na zadnju fasciklu

en: Focus on Next Folder
bs: Fokus na idući fascikl

en: Focus on Next Message
bs: Fokus na sljedeću poruku

en: Focus on Previous Folder
bs: Fokus na prethodni fascikl

en: Focus on Previous Message
bs: Fokus na prethodnu poruku

en: Folder List
bs: Popis fascikla

en: Folder Shortcut %1
bs: Prečica za direktorij %1

en: Folder Tooltips
bs: Kratki opisi direktorija

en: Folder holds a mailing list
bs: Direktorij sadrži mailing listu

en: Folder name not defined.
bs: Ime fascikte nije definisano

en: Folders
bs: Direktoriji

en: Fonts
bs: Fontovi

en: For intermediate CA certificates:
bs: Za certifikate CA posrednika:

en: For&ward Subject Prefixes
bs: Prefiksi &teme proslijeđivanja

en: Former co-maintainer
bs: Bivši održavatelj

en: Former core developer
bs: Bivši proizvođač jezgra

en: Former maintainer
bs: Bivši održavatelj

en: Forward Inline As Default.
bs: Prosljeđivanje u liniji kao podrazumevano.

en: Forward To...
bs: Proslijedi na...

en: From
bs: Od

en: Full message
bs: Puna poruka

en: GZ-Compressed Tar Archive (.tar.gz)
bs: GZ-kompresovano tar Arhiva (.tar.gz)

[ctx: General settings for the composer.]
en: General
bs: Opšte

en: GnuPG Settings...
bs: GnuPG Postavke...

en: GnuPG support
bs: GnuPG podrška

en: Go to Archive
bs: Idi u arhivu

en: Go to the next folder with unread messages
bs: Idi na sljedeći fascikl sa nepročitanim porukama

en: Go to the next message
bs: Idi na sljedeću poruku

en: Go to the next unread message
bs: Idi na sljedeću nepročitanu poruku

en: Go to the next unread text
bs: Idi na idući nepročitani tekst

en: Go to the previous folder with unread messages
bs: Idi na prethodni fascikl sa nepročitanim porukama

en: Go to the previous message
bs: Idi na prethodnu poruku

en: Go to the previous unread message
bs: Idi na prethodnu nepročitanu poruku

[ctx: Go->]
en: Next Unread &Text
bs: Sljedeći nepročitan &tekst

en: HTML Messages
bs: HTML poruke

en: HTML Status Bar Background - HTML Message
bs: Pozadina HTML statusne trake - HTML poruka

en: HTML Status Bar Background - No HTML Message
bs: Pozadina HTML statusne trake - Nije HTML poruka

en: HTML Status Bar Foreground - HTML Message
bs: Boja HTML statusne trake - HTML poruka

en: HTML Status Bar Foreground - No HTML Message
bs: Boja HTML statusne trake - Nije HTML poruka

en: HTML Toolbar
bs: HTML traka s alatima

en: HTTP Requests
bs: HTTP zahtjevi

en: Headers
bs: Zaglavlja

en: Hide attachment list
bs: Sakrij listu priloga

en: Hide menu bar
bs: Sakrij meni

[ctx: Icon used for folders which do have unread messages.]
en: &Unread:
bs: N&epročitana:

[ctx: Icon used for folders with no unread messages.]
en: &Normal:
bs: &Normalno:

en: Identity Name
bs: Naziv identiteta

en: If the number of recipients is larger than this value, KMail will warn and ask for a confirmation before sending the mail. The warning can be turned off.
bs: Ako je broj primaoca veći od ove vrijednosti, KMail će upozoriti i pitati za odobrenje prije slanja meila. Upozorenje može biti ugašeno.

en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
bs: Ako je ova opcija isključena, Liste opoziva certifikata (CRL) se nikad ne koriste za provjeru S/MIME certifikata.

en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP)
bs: Ako je ova opcija uključena, nedostajući certifikati izdavača su dobavljeni kada je to potrebno (ovo se odnosi na oba metoda provjere, CRLove i OCSP)

en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
bs: Ako je ova opcija uključena, S/MIME certifikati se provjeravaju online koristeći Online protokol za status certifikata (OCSP). Unesite URL za OCSP responder ispod.

en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated using Certificate Revocation Lists (CRLs).
bs: Ako je uključena ova opcija, S/MIME certifikati će biti provjeravani koristeći Liste opoziva certifikata (CRL).

en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
bs: Ako je ova opcija izabrana, vrijednost HTTP proksija prikazana lijevo (dolazi iz promjenljive okruženja http_proxy) biće korišćena za sve HTTP zahtjeve.

en: Ignore
bs: Ignoriši

en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
bs: Ignoriši distribucionu tačku HTTP CRL-ova sertifikata

en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
bs: Ignoriši distribucionu tačku LDAP CRL-ova sertifikata

en: Ignore service URL of certificates
bs: Ignoriši servisni URL sertifikata

en: Image
bs: Slika

en: Important Message
bs: Važna poruka

en: Improved HTML support
bs: Poboljšana HTML podrška

en: Improved searches
bs: Unaprijeđena pretraga

en: Increase tag priority
bs: Povećaj prioritet oznake

en: Informs if message reading is a suspected email scam
bs: Informiše da li poruka koja se čita predstavlja prevaru.

en: Initiating sending process...
bs: Iniciram proces slanja

en: Insert
bs: Umetni

en: Insert Signature At C&ursor Position
bs: Umetni potpis na položaju &kursora

en: Insert clipboard text as attachment
bs: Umetni tekst međuspremnika kao dodatak

en: Insert the signature above any quoted text
bs: Ubaci potpis iznad bilo kojeg citiranog teksta

[ctx: Interval suffix]
en:  minute |  minutes
bs[0]:  minuta
bs[1]:  minute
bs[2]:  minuta

en: Invalid Email Address
bs: Pogrešna e-mail adresa

en: Invalid Email Alias "%1"
bs: Pogrešan alias e-maila "%1"

en: Invitations
bs: Pozivnice

en: Invoke Handler
bs: Pozovi handler

en: Jump to First Unread Message
bs: Skoči na prvu nepročitanu poruku

en: Jump to Folder...
bs: Idi na direktorij...

en: Jump to Last Selected Message
bs: skoči na posljednje izabranu poruku

en: Jump to Newest Message
bs: Skoči na najnoviju poruku

en: Jump to Oldest Message
bs: Skoči na najstariju poruku

en: KDE Email Client
bs: KDE elektronska pošta

en: KMail &Introduction
bs: KMail &Uvod

en: KMail Error
bs: KMail greška

en: KMail can analyze messages for suspected email scams by looking for common techniques used to deceive you
bs: Kmail može analizirati poruke na sumnjive prevare prepoznajući uobičajene tehnike koje se koriste da vas navuku.

en: KMail is currently in offline mode. How do you want to proceed?
bs: KMail je trenutno van veze. Kako želite da se nastavi?

en: KMail is now based on the Akonadi Personal Information Management framework, which brings many changes all around.
bs: KMail sada se zasniva na Akonadi PIM, koji donosi mnoge promjene sa svih strana.

en: KMail is set to be offline; all network jobs are suspended
bs: KMail je podešen da bude van veze; svi mrežni poslovi su suspendovani

en: KMail is set to be online; all network jobs resumed
bs: KMail je podešen da bude na vezi; svi mrežni poslovi su nastavljeni

en: KMail is set to be online; all network jobs will resume when a network connection is detected
bs: KMail je postavljen da radi na mreži; svi mrežni poslovi će se nastaviti kada se prepozna mrežna konekcija

en: KMail was unable to detect any mailing list in this folder.
bs: KMail nije mogao otkriti mailing listu u ovom fasciklu.

en: KMail was unable to fully detect a mailing list in this folder. Please fill in the addresses by hand.
bs: KMail nije mogao otkriti mailing listu u ovom fasciklu. Molim ručno unesite potrebne adrese.

en: LDAP Requests
bs: LDAP zahtjevi

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Include in Manual Mail Check
bs: Uključi ručnu provjeru pošte

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Switch offline on KMail Shutdown
bs: Uključi rad van mreže pri napuštanju KMail

en: Last Search
bs: Posljednja pretraga

en: Layout
bs: Raspored

en: Less GUI freezes, mail checks happen in the background
bs: Manje zamrzavanja korisničkog interfejsa provjera pošte se dešava u pozadini

en: List Archives
bs: Arhive liste

en: List Help
bs: Pomoć za listu

en: List of collections is empty. %1
bs: Lista kolekcija je prazna. %1

en: Load E&xternal References
bs: Učitaj spoljne re&ference

en: Load External References
bs: Učitaj spoljne reference

en: Load external reference when mail comes for this contact
bs: Učitaj vanjsku referencu kada pošta dolazi za ovaj kontakt

en: Loading external references in html mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
bs: Učitavanje spoljnih referenci u HTML pošti će vas učiniti ranjivijim na „spam“ i može povećati verovatnoću da će vaš sistem biti kompromitovan drugim prisutnim i očekivanim bezbijednosnim zloupotrebama.

en: Locali&zed format (%1)
bs: Lokali&ziran format (%1)

en: Long folder list
bs: Dugačka lista fascikli

en: Loop in All Folders
bs: Kruži kroz sve direktorije

en: Loop in All Marked Folders
bs: Petlja u svim označenim direktorijima

en: Loop in Current Folder
bs: Kruži kroz trenutni direktorij

en: Lose Formatting
bs: Izgubiti oblikovanje

en: Lose the formatting?
bs: Izgubiti oblikovanje?

en: M&ove Thread to Trash
bs: Pr&emjesti lanac u smeće

en: Mailing list description:
bs: Opis diskusione liste:

en: Main Toolbar
bs: Glavna alatna traka

en: Maintainer
bs: Održavatelj

en: Manage &Sieve Scripts...
bs: Upravljaj &Sijeve skriptama...

en: Mar&k Message
bs: Oz&nači poruku

en: Mar&k selected message as read after
bs: Oz&nači trenutnu poruku kao pročitanu nakon

en: Mark &Thread
bs: Označi &thread

en: Mark Thread as &Action Item
bs: Označi lanac kao &akcionu stavku

en: Mark Thread as &Important
bs: Označi thread kao &važan

en: Mark Thread as &Read
bs: Označi thread kao &pročitan

en: Mark Thread as &Unread
bs: Označi thread kao n&epročitan

en: Mark all messages in the selected thread as read
bs: Označi sve poruke u izabranom threadu kao pročitane

en: Mark all messages in the selected thread as unread
bs: Označi sve poruke u izabranom threadu kao nepročitane

en: Maximum recent addresses retained:
bs: Maksimalno nedavnih adresa zadržano:

[ctx: Menu item]
en: Encoding
bs: Kodiranje

en: Message Body
bs: Tijelo poruke

en: Message Disposition Notifications
bs: Obavijesti o stanju poruke

en: Message From &Template
bs: &Šablon za pošiljaoca poruke

en: Message List
bs: Popis poruka

en: Message List - Action Item Messages
bs: Lista Poruka - Poruke akcija stavki

en: Message List - Important Messages
bs: Lista poruka — važne poruke

en: Message List - Unread Messages
bs: Lista poruka — nepročitane poruke

en: Message Preview Pane
bs: Panel za čitanje poruke

en: Message Tags
bs: Oznake poruke

en: Message Window
bs: Prozor za poruke

en: Message template for forward
bs: Šablon poruke za prosljeđivanje

en: Message template for new message
bs: Šablon poruke za novu poruku

en: Message template for reply
bs: Šablon poruke za odgovor

en: Message template for reply to all
bs: Šablon poruke za odgovor svima

en: Message will be encrypted
bs: Poruka će biti šifrovana

en: Message will be signed
bs: Poruka će biti potpisana

en: Message will not be encrypted
bs: Poruka neće biti šifrovana

en: Message will not be signed
bs: Poruka neće biti potpisana

[ctx: Message->]
en: &Forward
bs: &Proslijedi

[ctx: Message->]
en: &Reply
bs: &Odgovori

[ctx: Message->]
en: Mailing-&List
bs: Poštanska &Lista

[ctx: Message->Forward->]
en: &Redirect...
bs: P&reusmjeri...

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment...
bs: Kao &prilog...

en: Messages archived
bs: Poruke su arhivirane

en: Messages copied successfully.
bs: Poruke kopirane uspješno.

en: Messages deleted successfully.
bs: Poruke su uspješno obrisane.

en: Messages moved successfully.
bs: Poruke premještene uspješno.

en: Messages moved to trash successfully.
bs: Poruke sklonjene u smeće uspješno.

en: Mod&ify...
bs: Izm&ijeni...

en: Modify the selected identity
bs: Izmijeni  odabrani identitet

en: Modify...
bs: Izmijeni...

en: More...
bs: Više..

en: Move Message To...
bs: Pomjeri poruku u...

en: Move Message to Folder
bs: Premjesti poruku u fascikl

en: Move message to trashcan
bs: Premjesti poruke u kantu za smeće

en: Move thread to trashcan
bs: Premjesti lanac u kantu za smeće

en: Move to Trash
bs: Premjesti u smeće

en: Moved all messages to the trash
bs: Premjestio sam sve poruke u smeće

en: Moving messages
bs: Premještanje poruka nije uspjelo.

en: Moving messages canceled.
bs: Premještanje poruka prekinuto.

en: Moving messages failed.
bs: Premještanje poruka nije uspjelo.

en: Moving messages to trash canceled.
bs: Sklanjanje poruka u smeće otkazano.

en: Moving messages to trash failed.
bs: Sklanjanje poruka u smeće nije uspjelo.

en: Moving messages to trash...
bs: Sklanjanje poruka u smeće...

en: Moving messages...
bs: Premještanje poruka...

en: Multiple encryption keys per address
bs: Višestruki enkripcijski ključevi po adresi

en: Name of the attachment:
bs: Ime priloga:

en: Network connection detected, all network jobs resumed
bs: Mrežna konekcija prepoznata, mrežni poslovi su oporavljeni

en: Network is unconnected. Folder information cannot be updated.
bs: Mreža je odspojena. Informacije u fasciklama se ne mogu ažurirati

en: Never
bs: Nikad

en: Never Automatically
bs: Nikad automatski

en: Never consult a CRL
bs: Nikad ne konsultuj CRL

en: New AddressBook Contact...
bs: Novi kontakt u adresaru...

en: New Mail Notification
bs: Obavijest o novim porukama

en: New Mail Notifier Agent not registered. Please contact your administrator.
bs: Agent za obavještavanje o novoj pošti nije registrovan. Molimo kontaktirajte administratora.

en: New Message From &Template
bs: Nova poruka prema ša&blonu

en: New Message To...
bs: Nova poruka za...

en: New Message t&o Mailing-List...
bs: Nova poruka na &mailing listu...

en: New Messages In
bs: Nova poruka u...

en: New message list and new folder tree
bs: Nova lista poruka i novo grananje direktorija

en: Next &Unread Message
bs: Sljedeća &nepročitana poruka

en: Next Unread &Folder
bs: Sljedeći nepročitan &fascikl

en: No Picture
bs: Nema slike

en: No Subject
bs: Nema teme

en: No Subject Specified
bs: Niste upisali temu

en: No To: specified
bs: Za: nije navedeno

[ctx: No addresses are retained]
en: No save
bs: Ne spašavaj

en: No autosave
bs: Nema auto-snimanja

en: No folder returned.
bs: Nijedan direktorij nije vraćen

en: No folder selected
bs: Nijedan direktorij nije odabran

en: No limit
bs: Bez ograničenja

en: No messages selected.
bs: Nema izabrane poruke.

en: No network connection detected, all network jobs are suspended
bs: Nijedna mrežna konekcija nije prepoznata, mrežni poslovi su suspendovani

en: No picture set for your address book entry.
bs: Slika nije postavljena za vaš unos u adresaru.

en: Not available
bs: CRL nije dostupan.

en: Not available.
bs: CRL nije dostupan.

en: Nothing
bs: Ništa

en: OCSP responder signature:
bs: OCSP responder potpis:

en: On All Mail Checks
bs: Pri svakoj provjeri pošte

en: On Manual Mail Checks
bs: Pri ručnoj provjeri pošte

en: One of the configured OpenPGP encryption keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
bs: Jedan od podešenih OpenPGP ključeva za šifrovanje ne sadrži ID korisnika sa podešenom e-mail adresom za ovaj identitet (%1).

en: One of the configured OpenPGP signing keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
bs: Jedan od podešenih OpenPGP ključeva za potpisivanje ne sadrži ID korisnika sa podešenom e-mail adresom za ovaj identitet (%1).
    Ovo može rezultirati porukama upozorenja na strani primatelja kada pokuša provjeriti potpise napravljene ovom konfiguracijom.

en: One of the configured S/MIME encryption certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
bs: Jedan od podešenih S/MIME ključeva za šifrovanje ne sadrži ID korisnika sa podešenom e-mail adresom za ovaj identitet (%1).

en: One of the configured S/MIME signing certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
bs: Jedan od podešenih S/MIME certifikata za potpisivanje ne sadrži ID korisnika sa podešenom e-mail adresom za ovaj identitet (%1).
    Ovo može rezultirati porukama upozorenja na strani primatelja kada pokuša provjeriti potpise napravljene ovom konfiguracijom.

en: Online Certificate Validation
bs: Generisanje certifikata

en: Online status (unknown)
bs: Stanje na mreži (nepoznato)

en: Online/Offline
bs: Na vezi/van veze

en: Only check for new mail
bs: Samo provjeri da li ima novih poruka

en: Only headers
bs: Samo zaglavlja

en: Only open composer window
bs: Otvori samo sastavljač poruka

en: Open &Message
bs: Otvori &Poruku

en: Open &Search Folder
bs: Otvori &Pretragu Direktorija

en: Open Address Book
bs: Otvori u adresaru

en: Open Message
bs: &Sljedeća poruka

en: Open Message in List Archive
bs: Otvori poruku u  arhivi listi

en: Open in Address Book
bs: Otvori u adresaru

en: Open this folder on &startup:
bs: Otvori ovaj direktorij na &početku:

en: OpenPGP encryption key:
bs: OpenPGP ključ:

en: OpenPGP signing key:
bs: OpenPGP ključ za potpisivanje:

en: Opening Autosave File Failed
bs: Neuspjelo otvaranje datoteke automatskog snimanja

en: Organi&zation:
bs: Organi&zacija:

en: Original author
bs: Originalni autor

en: Other Actio&ns...
bs: &Druge radnje...

en: Out of office reply active on server | Out of office reply active on servers
bs[0]: Odgovor „van kancelarije“ aktivan na serveru
bs[1]: Odgovor „van kancelarije“ aktivan na serverima
bs[2]: Odgovor „van kancelarije“ aktivan na serveruma

en: Outgoing Account:
bs: Otvoren nalog:

en: Outgoing accounts (add at least one):
bs: Izlazni računi (dodajte barem jedan):

en: Outlook-compatible attachment naming
bs: Imenovanje priloga kompatibilno sa Outlook-om

en: PGP 6 support and further enhancements of the encryption support
bs: PGP 6 podrška i druga proširenja podrške za enkripciju

en: POP filters
bs: POP filteri

en: Paste as Attac&hment
bs: Umetni kao pri&log

en: Picture
bs: Slika

en: Please select the folder that should be archived.
bs: Molim odaberite datoteku koju treba arhivirati.

en: Please wait while the message is transferred | Please wait while the %1 messages are transferred
bs[0]: Molim sačekajte dok se prenosi %1 poruka
bs[1]: Molim sačekajte dok se prenose %1 poruke
bs[2]: Molim sačekajte dok se prenosi %1 poruka

en: Post New Message
bs: Postavi novu poruku

en: Post to List
bs: Pošalji na listu

en: Pr&epend Signature
bs: Stavi p&otpis

en: Prefer &HTML to Plain Text
bs: Preferiraj &HTML umjesto čistog teksta

en: Prefer HTML to plain text
bs: Koristi HTML umjesto običnog teksta

en: Preferred handler:
bs: Željeni rukovalac:

en: Preview
bs: Prikaz

en: Previous Unread &Message
bs: Prethodna n&epročitana poruka

en: Previous Unread F&older
bs: Prethodn&i nepročitani fascikl

en: Primary host for LDAP requests:
bs: Primarni domaćin za LDAP zahtjeve:

en: Printing
bs: Štampanje

en: Printing Output
bs: Izlaz štampe

en: Push email (IMAP IDLE)
bs: Guranje pošte (IMAP IDLE)

[ctx: Queue the message for sending at a later date]
en: Queue
bs: Red čekanja

en: Quota
bs: Kvota

en: Quote characters
bs: Znakovi citiranja

en: Quote original message:
bs: Od originalne poruke citiraj:

en: Quoted Text - First Level
bs: Citirani tekst - prvi nivo

en: Quoted Text - Second Level
bs: Citirani tekst - drugi nivo

en: Quoted Text - Third Level
bs: Citirani tekst - treći nivo

en: Re&move
bs: &Ukloni

en: Re&save as Template
bs: Ponovo &snimi kao šablon

en: Re-enable All "Do not Ask Again" Warnings
bs: Ponovo uključi sva "Ne pitaj ponovo" upozorenja

en: Read message body from 'file'
bs: Učitaj tijelo poruke iz 'datoteke'.

en: Reading
bs: Čitanje

[ctx: Receiver of the email]
en: To
bs: Do

en: Recognize any of the following key words as intention to attach a file:
bs: Prepoznaj bilo koju od sljedećih ključnih riječi kao pokušaj dodavanja priloga:

en: Recycle colors on deep &quoting
bs: Recikliraj boje pri &dubokom citiranju

en: Remo&ve
bs: &Ukloni

en: Remove
bs: Ukloni

en: Remove &Action Item Thread Mark
bs: Ukloni oznaku &akcionog sa lanca

en: Remove &Important Thread Mark
bs: Ukloni oznaku &Važan thread

en: Remove selected tag
bs: Ukloni odabranu oznaku

en: Remove the selected identity
bs: Ukloni odabrani identitet

en: Removing duplicates
bs: Uklanjam duplikate

en: Rename
bs: Preimenuj

en: Rename the selected identity
bs: Preimenuj odabrani identitet

en: Repl&y Subject Prefixes
bs: Prefiks za temu &odgovora

en: Reply Special
bs: Odgovori posebno

en: Reply To...
bs: Odgovori na...

en: Reply Without &Quote...
bs: Odgovori &bez citiranja...

en: Reply to &All...
bs: Odgovori svim&a...

en: Reply to A&uthor...
bs: Odgovori a&utoru...

en: Reply to Mailing-&List...
bs: Odgovori na mailing &listu...

en: Request Help
bs: Zahtjevaj pomoć

en: Resave this message in the Templates folder. It can then be used at a later time.
bs: Ponovo snimi ovu poruku u fascikl za šablone. Tada se može upotrijebiti kasnije.

en: Retrieval Options
bs: Opcije dobavljanja

en: Retrieving folder properties
bs: Preuzimam svojstva fascikle

en: Rich Text
bs: Bogati tekst

en: Rich Text Editing
bs: Bogato uređenje teksta

en: S&end as Is
bs: Pošalji &kao što jeste

en: S/MIME Validation
bs: S/MIME Validacija

en: S/MIME encryption certificate:
bs: S/MIME certifikat za šifrovanje:

en: S/MIME signing certificate:
bs: Slanje certifikata

en: Save &As...
bs: Snimi &kao...

en: Save &Distribution List...
bs: Snimi &distribucionu listu...

en: Save A&ttachments...
bs: Snimi pri&loge...

en: Save Attachments...
bs: &Snimi priloge...

en: Save Image On Disk...
bs: Sačuvaj sliku na disk...

en: Save Link As...
bs: Snimi link kao...

en: Save as &Draft
bs: Snimi kao &nedovršenu

en: Save as &File
bs: Snimi kao datoteku

en: Save as &Template
bs: Snimi kao ša&blon

en: Save email as text or html file
bs: Snimi poštu kao tekstualnu ili HTML datoteku

en: Save email in Draft folder
bs: Snimi poštu u Draft fascikli

en: Save email in Template folder
bs: Snimi poštu u fascikli šablona

en: Save this message in the Drafts folder. It can then be edited and sent at a later time.
bs: Snimi ovu poruku u fascikl za nedovršene poruke. Tada se može urediti i poslati kasnije.

en: Scroll down current message. If at end of current message, go to next unread message.
bs: Skroluje trenutnu poruku. Ako ste na kraju trenutne poruke, ide na sljedeću nepročitanu poruku.

en: Search &only in:
bs: Traži s&amo u:

en: Search complete.
bs: Pretraga završena

en: Search failed.
bs: Pretraga neuspjela

en: Search folder &name:
bs: Ime fascikla za &pretragu:

en: Search in &all folders
bs: Traži u &svim mapama

en: Search stopped.
bs: Pretraga zaustavljena

en: Searching...
bs: Tražim...

en: Security Warning
bs: Sigurnosno upozorenje

en: Select
bs: Izaberi

en: Select &All Messages
bs: Izaberi &sve poruke

en: Select &Recipients...
bs: Izaberite &primaoce...

en: Select First Message
bs: Izaberi prvu poruku

en: Select Folder with Focus
bs: Izaberi fascikl sa fokusom

en: Select Last Message
bs: Izaberi zadnju poruku

en: Select Message with Focus
bs: Odaberite poruku sa fokusom

en: Select a cryptographic format for this message
bs: Odaberite kriptografski format za ovu poruku

en: Select specific folders:
bs: Izaberite odgovarajuće fascikle:

en: Select the dictionary to use when spell-checking this message
bs: Odaberite riječnik koji se koristi prilikom provjere pravopisa u ovoj poruci

en: Select the number of days here
bs: Ovdje izaberite broj dana

en: Select the outgoing account to use for sending this message
bs: Odaberite odlazni nalog za slanje ove poruke

en: Select the sent-mail folder where a copy of this message will be saved
bs: Odaberite fasciklu za poslatu poštu  gdje se čuva kopija ove poruke

en: Send
bs: Pošalji

en: Send &Later
bs: Pošalji &kasnije

en: Send &Later Via
bs: Pošalji kasnije pr&eko

en: Send &messages in outbox folder:
bs: Pošalji poruke iz &Outboxa:

en: Send A&gain...
bs: Pošalji pono&vo...

en: Send As Digest
bs: Pošalji kao zbirni dokument

en: Send Confirmation
bs: Potvrda slanja poruke

en: Send Individually
bs: Pošalji posebno

en: Send Later
bs: Pošalji kasnije

en: Send Later Agent was not registered.
bs: Agent za kasnije slanje pošte nije registrovan.

en: Send Now
bs: Pošalji odmah

en: Send Queued Messages Via
bs: Pošalji spremljene poruke preko

en: Send message to 'address' or attach the file the 'URL' points to
bs: Šalji poruku na 'adresu' ili priloži datoteku na koju 'URL' pokazuje

en: Send policy:
bs: Politika slanja:

en: Send queued mail on mail check
bs: Pošalji poštu iz reda čekanja prilikom provjere pošte

en: Sending Message Failed
bs: Slanje poruke neuspjelo

en: Sending messages
bs: na &dolazne poruke

en: Sent-mail &folder:
bs: Direktorij p&oslanih poruka:

en: Serverside Subscription...
bs: Pretplate na serverskoj strani...

en: Set Focus to Quick Search
bs: Usredotočite se na brzo pretraživanje

en: Set a subject for this message
bs: Postavi temu za tu poruku

en: Set as &Default
bs: Postavi za &podrazumjevano

en: Set as Default
bs: Postavi za podrazumjevano

en: Set body of message
bs: Podesi tijelo poruke

en: Set replyTo to 'address'
bs: Pošalji odgovor na 'adresu'

en: Set subject of message
bs: Podesite temu poruke.

en: Set the "From:" email address for this message
bs: Postavi "Od:" adresu elektronske pošte za tu poruku

en: Set the default forwarded message format
bs: Podesi zadani format proslijeđene poruke

en: Set the maximum number of recipients for the warning
bs: Podesi maksimalni broj primaoca za upozorenje

en: Set the text width for automatic word wrapping
bs: Podesi širinu teksta za automatsko formiranje izraza

[ctx: Settings regarding the subject when composing a message.]
en: Subject
bs: Tema

en: Share image...
bs: Podijeli sliku...

en: Short folder list
bs: Kratka lista fascikli

en: Show Favorite Folders View
bs: Prikaži pogled omiljenih fascikli

en: Show HTML Format
bs: Prikaži HTML format

en: Show HTML format when mail comes from this contact
bs: Prikaži HTML format kada pošta dolazi od ovog kotakta

en: Show attachment list
bs: Prikaži listu priloga

en: Show folder quick search field
bs: Prikaži liniju za brzu pretragu fascikla

en: Show folder quick search line edit
bs: Prikaži liniju za brzu pretragu fascikla

en: Show for each folder the number of newly arrived messages
bs: Idi na sljedeći fascikl sa nepročitanim porukama

en: Show the Text Snippet Management and Insertion Panel in the composer.
bs: Prikaži panel za umetanje i upravljanje isečcima teksta u sastavljaču.

en: Show the message preview pane below the message list
bs: Prikaži okno pregleda poruka ispod liste poruka

en: Show the message preview pane next to the message list
bs: Prikaži okno pregleda poruka pored liste poruka

[ctx: Shows the linenumber of the cursor position.]
en:  Line: %1
bs:  Linija: %1

en: Sign
bs: Potpiši

en: Signature
bs: Potpis

en: Smart for&mat (%1)
bs: Pametni for&mat (%1)

en: Specifies the number of custom MIME header fields to be inserted in messages (for internal use only)
bs: Određuje broj prilagođenih MIME polja zaglavlja koji će se umetnuti u poruke (samo za internu upotrebu)

en: Specifies the policy used when displaying policy
bs: Navodi pravila koja se koristi prilikom prikaza

en: Specifies the width of the collection field in the Search Window dialog (for internal use only)
bs: Navodi širinu polja kolekcije u dijaloškom prozoru za pretragu (samo za internu upotrebu)

en: Specifies the width of the date field in the Search Window dialog (for internal use only)
bs: Navodi širinu polja datuma u dijaloškom prozoru za pretragu (samo za internu upotrebu)

en: Specifies the width of the folder field in the Search Window dialog (for internal use only)
bs: Navodi širinu polja fascikle u dijaloškom prozoru za pretragu (samo za internu upotrebu)

en: Specifies the width of the receiver field in the Search Window dialog (for internal use only)
bs: Navodi širinu polja primaoca u dijaloškom prozoru za pretragu (samo za internu upotrebu)

en: Specifies the width of the sender field in the Search Window dialog (for internal use only)
bs: Navodi širinu polja pošiljaoca u dijaloškom prozoru za pretragu (samo za internu upotrebu)

en: Specifies the width of the subject field in the Search Window dialog (for internal use only)
bs: Navodi širinu polja teme u dijaloškom prozoru za pretragu (samo za internu upotrebu)

en: Specifies whether the folders will expire in the background (for internal use only)
bs: Određuje da li će fascikle isteći u pozadini (samo za internu upotrebu)

en: Specifies whether this is the very first time that the application is run (for internal use only)
bs: Određuje da li je ovo prva prijava aplikacije (samo za internu upotrebu)

en: Specify e&ditor:
bs: Navedite e&ditor:

en: Specify the folder to open when the program is started
bs: Navedi fasciklu koja se otvara pri pokretanju programa

en: Spellcheck: off
bs: Provjera pravopisa: isključena

en: Spellcheck: on
bs: Provjera pravopisa: uključena

en: Spellchecker
bs: Provjera pravopisa

en: Sta&ndard format (%1)
bs: O&bičan format (%1)

en: Standard Templates
bs: Standardni šabloni

[ctx: Start of the filename for a mail archive file]
en: Archive
bs: Arhiva

en: Starting...
bs: Pokrećem...

en: Subscribe to List
bs: Prijavi se na listu

en: Support for adding notes (annotations) to mails
bs: Podrška za dodavanje bilješki porukama

en: System Tray
bs: Sistemska traka

en: System tray notification
bs: Obavijest u sistemskom tray-u

en: Ta&g Settings
bs: Postav&ke Oznake

en: Templates
bs: Šabloni

en: Text Direction Toolbar
bs: Alatna traka pravca teksta

en: The file contains multiple messages. Only the first message is shown.
bs: Datoteka sadrži više poruka. Prikazana je samo prva poruka.

en: The file does not contain a message.
bs: Datoteka ne sadrži poruku.

en: The height of the Configure KMail dialog (for internal use only)
bs: Visina dijaloga za konfiguraciju KMail (samo za internu upotrebu)

en: The height of the search window (for internal use only)
bs: Visina prozora za pretragu  (samo za internu upotrebu)

en: The message you have composed seems to refer to an attached file but you have not attached anything. Do you want to attach a file to your message?
bs: Poruka koju ste sastavila se čini da se odnosi na priloženu datoteku, ali niste priložili ništa. Želite li priložiti datoteku na vaše poruke?

en: The most recently selected folder in the folder selection dialog.
bs: Najskorije korišten fascikl u prozoru za izbor fascikla.

en: The signature file is not valid
bs: Datoteka potpisa nije ispravan

en: The size of the identity dialog (for internal use only)
bs: Veličina dijaloga identiteta  (samo za internu upotrebu)

en: The threshold for when to warn the user that a folder is nearing its quota limit.
bs: Prag upozoravanja korisnika da se fascikl bliži ograničenju kvote.

en: The width of the Configure KMail dialog (for internal use only)
bs: Širina dijaloga za konfiguraciju KMail (samo za internu upotrebu)

en: The width of the search window (for internal use only)
bs: Širina prozora za pretragu  (samo za internu upotrebu)

en: There are no unread messages
bs: Nema nepročitanih poruka

en: There is nothing to undo.
bs: Nemam šta vratiti!

en: There was a problem renaming your search folder. A common reason for this is that another search folder with the same name already exists. Error returned "%1".
bs: Došlo je do problema sa promjenom imena foldera koji pretražujete. Uobičajeni razlog je da postoji jos jedan folder sa istim imenom. Greška prijavljena "%1".

en: This charset is not supported.
bs: Ovaj skup znakova nije podržan.

en: This folder does not have any expiry options set
bs: Ovaj fascikl nema podešenu opciju za brisanje starih poruka

en: This identity has been changed to use the default transport: | These %1 identities have been changed to use the default transport:
bs[0]: Ovaj %1 identitet je izmijenjen da koristi podrazumijevani transport:
bs[1]: Ova %1 identiteta su izmijenjena da koriste podrazumijevani transport:
bs[2]: Ovih %1 identiteta je izmijenjeno da koriste podrazumijevani transport:

en: This identity has been changed to use the modified transport: | These %1 identities have been changed to use the modified transport:
bs[0]: Ovaj %1 identitet je izmijenjen da koristi izmijenjeni transport:
bs[1]: Ova %1 identiteta su izmijenjena da koriste izmijenjeni transport:
bs[2]: Ovih %1 identiteta je izmijenjeno da koriste izmijenjeni transport:

en: This list is checked for every outgoing message from the top to the bottom for a charset that contains all required characters.
bs: Pri svakom slanju maila, ova lista će biti pretražena odozgo prema dole tražeći skup znakova koji sadrži sve potrebne znakove.

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
bs: Ova opcija zahtjeva dirmngr >= 0.9.0

en: This prevents the automatic expiry of old messages in a folder from deleting (or moving to an archive folder) the messages that are marked 'Important' or 'Action Item'
bs: Time se sprječava automatsko isticanje stare poruke u fascikli od brisanja (ili premještanje u arhivnu fasciklu) poruka koje su označene kao "važne" ili "Akcijski predmet '

en: This value is used to decide whether the KMail Introduction should be displayed.
bs: Ova vrijednost se koristi za odlučivanje da li će biti prikazan KMail uvodni ekran.

en: Timestamp for 'Transmission completed' status messages
bs: Oznaka vremena za statusne poruke 'Prijenos završen'

en: To: field is empty. Send message anyway?
bs: Za: polje je prazno. Poslati poruku svakako?

en: Toggle rich text editing mode
bs: (De)aktiviraj režim uređivanja bogatog teksta

en: Too many recipients
bs: Previše primaoca

en: Turn this option on to make Outlook(tm) understand attachment names containing non-English characters
bs: Uključite ovu opciju kako biste postigli da Outlook(tm) razumije imena priloga koja sadrže ne-engleske znakove

en: Turning HTML mode off will cause the text to lose the formatting. Are you sure?
bs: Gašenjem HTML će uzrokovati da tekst izgubi oblikovanje. Da li ste sigurni?

en: Unable to create folder. %1
bs: Ne mogu kreirati fasciklu. %1

en: Unable to fetch folder. Error reported: %1
bs: Ne mogu dohvatiti fasciklu. Javljena greška: %1

en: Unable to fetch parent folder. Error reported: %1
bs: Ne mogu dohvatiti roditeljsku fasciklu. Javljena greška: %1

en: Unable to return list of folders.
bs: Ne mogu dohvatiti listu fascikli.

en: Unable to start account wizard
bs: Ne mogu pokrenuti čarobnjaka za nalog.

en: Unable to start import wizard
bs: Nije moguće pokrenuti čarobnjaka za uvoz

en: Uncompressed Archive (.tar)
bs: Dekompresovana Arhiva (.tar)

en: Undefined Encryption Key
bs: Ključ enkripcije nije definisan

en: Undefined Signing Key
bs: Nije definisan ključ za potpisivanje

en: Unread Message
bs: Nepročitana poruka

en: Unsubscribe From List
bs: Odjava sa liste

en: Unsubscribe from List
bs: Odjavi se sa liste

en: Usability tests and improvements
bs: Testiranje upotrebljivosti i poboljšanja

en: Usage:
bs: Upotreba:

en: Use Fi&xed Font
bs: K&oristi fiksni font

en: Use HTML
bs: Koristi HTML

en: Use custom &icons
bs: Koristi vlastite &ikone

en: Use e&xternal editor instead of composer
bs: Koristi &vanjski editor umjesto sastavljača

en: Use of HTML in mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
bs: Upotreba HTMLa u porukama vas čini ranjivijim na "spam" i može povećati vjerovatnoću da vaš sistem bude ugrožen drugim sadašnjim i budućim sigurnosnim zloupotrebama.

en: Use the selected identity by default
bs: Koristi odabrani identitet kao zadani

en: Validate certificates online (OCSP)
bs: Provjeri certifikate on-line (OCSP)

en: View the given message file
bs: Pregledaj datu datoteku sa porukom

[ctx: View->]
en: &Collapse Thread / Group
bs: Sažmi nit / grupu

[ctx: View->]
en: &Expand Thread / Group
bs: &Raširi nit / grupu

[ctx: View->]
en: C&ollapse All Threads
bs: Saž&mi sve threadove

[ctx: View->]
en: Ex&pand All Threads
bs: R&aširi sve threadove

en: Warn if the number of recipients is more than:
bs: Prijavi ako je broj primaoca veći od:

en: Warn if too many recipients are specified
bs: Upozori ako je previše primaoca određeno

en: We cannot create tag. A tag with same name already exists.
bs: Ne možemo kreirati karticu. Kartica s istim imenom već postoji.

en: We cannot delete vCard file.
bs: Ne možemo obrisati vcard datoteku.

en: When check, sent messages will be stored in the encrypted form
bs: Kada je uključeno, poslane poruke će biti smještene u šifrovanom obliku

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
bs: Pri traženju lokacije CRL-a, sertifikat koji će biti testiran obično sadrži unose za  takozvane „distribucione tačke CRL-ova“ (DP); to su URL-ovi koji opisuju način pristupa do CRL-ova. Koristi se prvi pronađeni DP unos. Ovom opcijom ignorišu se svi unosi koji koriste HTTP šemu pri traženju pogodne DP.

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
bs: Pri traženju lokacije CRL-a, sertifikat koji će biti testiran obično sadrži unose za  takozvane „distribucione tačke CRL-ova“ (DP); to su URL-ovi koji opisuju način pristupa do CRL-ova. Koristi se prvi pronađeni DP unos. Ovom opcijom ignorišu se svi unosi koji koriste LDAP šemu pri traženju pogodne DP.

en: When replying, do not quote any existing signature
bs: Kada odgodovaram, ne citiraj postojeće potpise

en: Whitelist:
bs: Bijela lista

en: Work Offline
bs: Radi van veze

en: Work Online
bs: Radi na vezi

en: You are trying to send the mail to more than %1 recipients. Send message anyway?
bs: Pokušavate da pošaljete poruku za više od %1 primaoca. Poslati poruku svakako?

en: You did not selected a valid folder.
bs: Niste izabrali ispravan folder.

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
bs: Niste upisali temu. Da li da pošaljem poruku sa praznom temom?

en: You do not have your own contact defined in the address book.
bs: Niste definisali sopstveni kontakt u adresaru.

en: You forgot to define condition.
bs: Zaboravili ste definirati uslove.

en: You forgot to select collections.
bs: Zaboravili ste izabrati kolekcije.

en: You have chosen to encode attachment names containing non-English characters in a way that is understood by Outlook(tm) and other mail clients that do not support standard-compliant encoded attachment names.
    Note that KMail may create non-standard compliant messages, and consequently it is possible that your messages will not be understood by standard-compliant mail clients; so, unless you have no other choice, you should not enable this option.
bs: Izabrali ste da kodirate imena priloga koja sadrže ne-engleske znakove na način koji razumije Outlook(tm) i drugi e-mail klijenti koji ne podržavaju standardno kodirana imena priloga.
    Zapamtite da rezultat mogu biti poruke koje nisu sukladne otvorenim standardima, pa konsekventno se može desiti da neki mail klijenti koji poštuju standarde neće razumjeti vaše poruke. Zato ne biste trebali uključivati ovu opciju osim ako nemate izbora.

en: You must enter your email address in the From: field. You should also set your email address for all identities, so that you do not have to enter it for each message.
bs: Morate unijeti vašu e-mail adresu u polje Od:. Takođe biste trebali podesiti e-mail adresu za sve identitete, tako da je ne morate unositi za svaku poruku posebno.

en: You must specify at least one receiver in order to be able to encrypt a draft.
bs: Morate navesti bar jednog primaoca kako biste mogli šifrovati nacrt

en: You must specify at least one receiver, either in the To: field or as CC or as BCC.
bs: Morate navesti bar jednog primaoca, bilo u Za: polje ili CC ili kao BCC.

en: email
bs: e-mail

en: no proxy
bs: bez proksija

[ctx: preferred format of encrypted messages]
en: Preferred format:
bs: Željeni format:

[ctx: sender address field]
en: &From:
bs: &Od:

[ctx: to be continued with "jump to first new message", "jump to first unread or new message", and "jump to last selected message"]
en: When ente&ring a folder:
bs: Kada ulazi u direkto&rij:

en: unnamed
bs: bez imena

en: Ägypten and Kroupware project management
bs: Menadžment projekata Ägypten i Kroupware
