konqueror - en to bs translation catalogue (268 entries)

en: &Bookmarks
bs: &Zabilješke

en: &Close Active View
bs: &Zatvori aktivni pogled

en: &Close Tab
bs: &Zatvori karticu

en: &Copy Link Address
bs: &Kopiraj adresu veze

en: &Discard Changes
bs: &Poništi izmjene

en: &Duplicate Current Tab
bs: &Kopiraj trenutnu karticu

en: &Duplicate Tab
bs: &Kopiraj karticu

en: &Duplicate Window
bs: &Kopiraj prozor

en: &Edit
bs: &Izmijeni

en: &File
bs: &Datoteka

en: &Find File...
bs: &Traži datoteku...

en: &Force Reload
bs: &Primoraj učitavanje

en: &Go
bs: &Kreni

en: &Help
bs: Po&moć

en: &New Tab
bs: Nova &kartica

en: &Open File...
bs: &Otvori datoteku...

en: &Open Location
bs: &Otvori lokaciju

en: &Open With
bs: &Otvori pomoću

en: &Preferences...
bs: &Postavke...

en: &Reload
bs: &Učitaj ponovo

en: &Reload All Tabs
bs: &Ponovo učitaj sve trake

en: &Reload Tab
bs: &Ponovo učitaj sve trake

en: &Remove Entry
bs: &Ukloni stavku

en: &Settings
bs: P&odešavanje

en: &Stop
bs: &Zaustavi učitavanje

en: &Up
bs: &Gore

en: &View
bs: &Pogled

en: &Window
bs: &Prozor

en: <html>Clear Location bar<br /><br />Clears the contents of the location bar.</html>
bs: <html>Očisti traku lokacije<br/><br/>Prazni sadržaj u traci lokacije.</html>

en: <html>Copy the currently selected text or item(s) to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
bs: <html>Kopiraj izabrani tekst ili stavku u sistemski međuspremniku.<br/><br/>Ovim se tekst ili kakva druga stavka stavljaju na raspolaganje za <i>umetanje</i> u Konqueroru ili nekom drugom KDE programu.</html>

en: <html>Cut the currently selected text or item(s) and move it to the system clipboard<br /><br />This makes it available to the <b>Paste</b> command in Konqueror and other KDE applications.</html>
bs: <html>Isijeci izabrani tekst ili stavku i stavi u sistemski međuspremnik.<br/><br/>Ovim se tekst ili kakva druga stavka stavljaju na raspolaganje za <i>naljepljivanje</i> u Konqueror-u ili nekom drugom KDE programu.</html>

en: <html>Enter the parent folder<br /><br />For instance, if the current location is file:/home/%1 clicking this button will take you to file:/home.</html>
bs: <html>Uđi u roditeljski direktorij<br/><br/>Na primjer, ako je trenutna lokacija <filename>file:/home/%1</filename>, klikom ovdje otići ćete u <filename>file:/home</filename>.</html>

en: <html>Go<br /><br />Goes to the page that has been entered into the location bar.</html>
bs: <html>Idi<br/><br/>Ide na stranicu unijetu u traku lokacije.</html>

en: <html>Location Bar<br /><br />Enter a web address or search term.</html>
bs: <html>Traka lokacije<br/><br/>Unesite veb adresu ili izraz za traženje.</html>

en: <html>Navigate to your 'Home Page'<br /><br />You can configure the location where this button takes you under <b>Settings -> Configure Konqueror -> General</b>.</html>
bs: <html>Idi na moju „domaću stranicu“<br/><br/>Lokaciju na koju vas ovo dugme vodi možete podesiti u <interface>Podešavanje->Podesi Konqueror...->Opšte</interface>.</html>

en: <html>Paste the previously cut or copied clipboard contents<br /><br />This also works for text copied or cut from other KDE applications.</html>
bs: <html>Umetni prethodno isječeni ili kopirani sadržaj klipborda<br/><br/>Takođe radi i sa tekstom kopiranim ili isječenim iz drugih KDE programa.</html>

en: <html>Print the currently displayed document<br /><br />You will be presented with a dialog where you can set various options, such as the number of copies to print and which printer to use.<br /><br />This dialog also provides access to special KDE printing services such as creating a PDF file from the current document.</html>
bs: <html>Štampaj tekući dokument<br/><br/>Dobićete dijalog u kojem možete podesiti razne opcije, kao što su broj kopija za štampu i koji štampač želite da koristite.<br/><br/>Dijalog takođe pruža pristup posebnim KDE servisima za štampanje, poput stvaranja PDF datoteke od tekućeg dokumenta.</html>

en: <html>Reload all currently displayed documents in tabs<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
bs: <html>Učitaj ponovo sve prikazane dokumente u jezičcima<br/><br/>Na primjer, može biti korisno za osvježavanje veb stranica izmjenjenih od trenutka učitavanja, da bi se te promjene iskazale.</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible. Any images on the page are downloaded again, even if cached copies exist.</html>
bs: <html>Učitaj ponovo prikazani dokument<br /><br />To, na primjer, može biti korisno za osvježavanje web stranica izmijenjenih od trenutka učitavanja, da bi se te promjene iskazale. Sve slike na stranici se ponovo preuzimaju, čak i ako su već u kešu.</html>

en: <html>Reload the currently displayed document<br /><br />This may, for example, be needed to refresh web pages that have been modified since they were loaded, in order to make the changes visible.</html>
bs: <html>Učitaj ponovo prikazani dokument<br/><br/>Na primjer, može biti korisno za osvježavanje veb stranica izmijenjenih od trenutka učitavanja, da bi se te promjene iskazale.</html>

en: <html>Stop loading the document<br /><br />All network transfers will be stopped and Konqueror will display the content that has been received so far.</html>
bs: <html>Zaustavi učitavanje dokumenta<br/><br/>Svi mrežni prenosi biće zaustavljeni i Konqueror će prikazati sadržaj koji je dotle primljen.</html>

en: <qt><b>%1</b> is not valid</qt>
bs: <qt><b>%1</b> nije ispravan</qt>

en: <qt><center><b>%1</b></center><hr />Last visited: %2<br />First visited: %3<br />Number of times visited: %4</qt>
bs: <qt><center><b>%1</b></center><hr/>Posljednja posjeta: %2<br/>Prva posjeta: %3<br/>Broj posijeta: %4</qt>

[ctx: @action:button Delete session]
en: Delete
bs: Obriši

[ctx: @action:button New session]
en: New...
bs: Nova...

[ctx: @action:button Rename session]
en: Rename...
bs: Preimenuj...

[ctx: @action:button ask later]
en: Ask Me Later
bs: Pitaj me kasnije

[ctx: @action:button no]
en: Do Not Restore
bs: Ne vraćaj

[ctx: @action:button yes]
en: Restore Session
bs: Vrati sesiju

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Most Often Visited
bs: Najčešće posjećivano

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Recently Visited
bs: Skorije posjećeno

[ctx: @action:inmenu Go]
en: Show History
bs: Prikaži istorijat

[ctx: @action:inmenu Parent of 'By Name' and 'By Date']
en: Sort
bs: Poređaj

[ctx: @action:inmenu View]
en: &View Mode
bs: &Način prikaza

[ctx: @item:treewidget]
en: Window %1
bs: Prozor %1

[ctx: @title:tab]
en: Loading...
bs: Učitavanje...

[ctx: @title:window]
en: Clear History?
bs: Obrisati historiju?

[ctx: @title:window]
en: Close Other Tabs Confirmation
bs: Potvrda zatvaranja ostalih kartica

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
bs: Potvrda

[ctx: @title:window]
en: Discard Changes?
bs: Poništi izmjene?

[ctx: @title:window]
en: Enter Target
bs: Unesite odredište

[ctx: @title:window]
en: History
bs: Istorijat

[ctx: @title:window]
en: Manage Sessions
bs: Upravljanje sesijama

[ctx: @title:window]
en: Open bookmarks folder in new tabs
bs: Otvori direktorij zabilješki u novim karticama

[ctx: @title:window]
en: Rename Session
bs: Preimenuj sesiju

[ctx: @title:window]
en: Restore Session?
bs: Obnoviti sesiju?

[ctx: @title:window]
en: Save Session
bs: Sačuvaj sesiju

[ctx: @title:window]
en: Session exists. Overwrite?
bs: Sesija postoji, prebrisati?

[ctx: @title:window]
en: Warning
bs: Upozorenje

[ctx: @title:window]
en: Web Sidebar
bs: Web bočna traka

[ctx: @tooltip:session list]
en: Uncheck the sessions you do not want to be restored
bs: Isključite sesije koje ne želite da obnovite

en: A locked view cannot change folders. Use in combination with 'link view' to explore many files from one folder
bs: U zaključanom pogledu se ne može promijeniti direktorij. Koristite ovu opciju zajedno sa 'povezanim pogledom' za pregled više datoteka iz jednog direktorija

en: A session with the name '%1' already exists, do you want to overwrite it?
bs: <html>Sesija po imenu <resource>%1</resource> već postoji. Želite li da je prebrišete?</html>?

en: Activate Next Tab
bs: Aktiviraj sljedeću karticu

en: Activate Previous Tab
bs: Aktiviraj prethodnu karticu

en: Activate Tab %1
bs: Aktiviraj karticu %1

en: Add
bs: Dodaj

en: Add new web extension "%1" to your sidebar?
bs: Da dodam novo web proširenje "%1" u vašu bočnu traku?

en: Alex Zepeda
bs: Aleks Zepeda

en: Alexander Neundorf
bs: Aleksander Nojndorf

en: Allan Sandfeld Jensen
bs: Alan Sandfeld Jensen

en: Antti Koivisto
bs: Anti Koivisto

en: Apple Safari Developers
bs: Programeri Appleovog Safarija

en: Ask confirmation for deleting a file.
bs: Pitaj za potvrdu prije brisanje datoteke.

en: Ask confirmation for move to trash
bs: Pitaj za potvrdu prije premještanja u smeće

en: Bookmark Toolbar
bs: Traka sa oznakama

en: By &Date
bs: Po &datumu

en: By &Name
bs: Po ime&nu

en: C&lear History
bs: &Obriši historiju

en: C&lose Current Tab
bs: Za&tvori trenutnu karticu

en: Canceled.
bs: Poništeno.

en: Carsten Pfeiffer
bs: Karsten Pfajfer

en: Check this if you want 'Delete' menu commands to be displayed on the desktop and in the file manager's menus and context menus. You can always delete files when hidden by holding the Shift key while calling 'Move to Trash'.
bs: Označite ovu opciju ako želite da se prikaže komande menija "Izbriši"  na radnoj površini i u menije menadžera datoteka i kontekstnom meniju. Uvijek možete brisati datoteke kada skrivene tako što ćete držati pritisnut taster Shift dok se poziva "Premjesti u smeće".

en: Checking this box on at least two views sets those views as 'linked'. Then, when you change directories in one view, the other views linked with it will automatically update to show the current directory. This is especially useful with different types of views, such as a directory tree with an icon view or detailed view, and possibly a terminal emulator window.
bs: Izborom ove opcije na najmanje dva pogleda vrši 'povezivanje' tih pogleda. Sada, kad promijenite direktorij u jednom pogledu, ostali pogledi povezani s njim će se automatski osvježiti kako bi prikazali trenutni direktorij. Ovo je posebno korisno kada imate razne vrste pogleda, kao što je stablo direktorija sa pogledom ikona ili detaljnim pogledom, a moguće i prozor simulatora terminala.

en: Clear Location Bar
bs: Očisti traku s lokacijom

en: Close &Other Tabs
bs: Zatvori &druge kartice

en: Close Current Tab
bs: Zatvori trenutnu karticu

en: Close View
bs: Zatvori pogled

en: Close the current tab
bs: Zatvori trenutnu karticu

en: Closed Items
bs: Zatvoreno

en: Configure Extensions...
bs: Podesi ekstenzije...

en: Configure Spell Checking...
bs: Podesi provjeru pravopisa...

en: Copy &Files...
bs: Kopiraj &datoteke...

en: Copy selected files from %1 to:
bs: Kopiraj označene datoteke iz %1 u:

en: Copy the selected text or item(s) to the clipboard
bs: Kopiraj označeni tekst/stavke u spremnik

en: D&etach Tab
bs: &Otcijepi karticu

en: David Faure
bs: David For

en: Dawit Alemayehu
bs: Davit Alemajehu

en: Detach Current Tab
bs: Otcijepi trenutnu karticu

en: Developer
bs: Programer

en: Developer (AdBlock filter)
bs: Programer (AdBlockovi filteri)

en: Developer (HTML rendering engine)
bs: Programer (motor izrade HTML‑a)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library)
bs: Programer (motor izrade HTML‑a, U/I biblioteka)

en: Developer (HTML rendering engine, I/O library, regression test framework)
bs: Programer (motor izrade HTML‑a, U/I biblioteka, radni okvir regresionih proba)

en: Developer (HTML rendering engine, JavaScript)
bs: Programer (motor izrade HTML‑a, JavaScript)

en: Developer (I/O library)
bs: Programer (U/I biblioteka)

en: Developer (I/O library, Authentication support)
bs: Programer (U/I biblioteka, podrška za autentifikaciju)

en: Developer (Java 2 security manager support,
     and other major improvements to applet support)
bs: Programer (podrška za menadžer bezbjednosti Jave 2, 
    i druga bitna poboljšanja podrške za aplete)

en: Developer (Java applet support)
bs: Programer (podrška za javanske aplete)

en: Developer (Java applets and other embedded objects)
bs: Programer (javanski apleti i drugi ugniježđeni objekti)

en: Developer (JavaScript)
bs: Programer (JavaScript)

en: Developer (List views)
bs: Programer (prikazi spiskova)

en: Developer (List views, I/O library)
bs: Programer (prikazi spiskova, U/I biblioteka)

en: Developer (Netscape plugin support)
bs: Programer (podrška za Netscapeove priključke)

en: Developer (SSL, Netscape plugins)
bs: Programer (SSL, Netscapeovi priključci)

en: Developer (framework)
bs: Programer (radni okvir)

en: Developer (framework, parts)
bs: Programer (radni okvir, dijelovi)

en: Developer (misc stuff)
bs: Programer (razno)

en: Developer (navigation panel framework)
bs: Programer (radni okvir panela za navigaciju)

en: Dirk Mueller
bs: Dirk Miler

en: Do Not Add
bs: Nemoj dodavati

en: Do not ask again
bs: Ne pitaj opet

en: Do you really want to clear the entire history?
bs: Zaista želite obrisati čitavu historiju?

en: Do you really want to close all other tabs?
bs: Zaista želite obrisati sve druge kartice?

en: Dump Debug Info
bs: Izbaci debug informacije

en: Enter the parent folder
bs: Idi u direktorij roditelj

en: Extensions
bs: Ekstenzije

en: Extra Toolbar
bs: Dodatna alatna traka

en: For URLs that point to files, opens the directory and selects the file, instead of opening the actual file
bs: Za URLove koji upućuju na datoteke, otvara direktorij i izabire datoteku, umjesto da otvori samu datoteku

en: Force a reload of the currently displayed document and any contained images
bs: Primoraj ponovno učitavanje trenutno prikazanog dokumenta i svih slika u njemu

en: George Staikos
bs: Džordž Stajkos

en: Germain Garand
bs: Žermen Garan

en: Go
bs: Idi

en: Graphics/icons
bs: Grafika (ikone)

en: Harri Porten
bs: Hari Porten

en: Here you can control if you want the popup window to contain a larger preview for the file, when moving the mouse over it
bs: Ovdje možete odrediti da li prozor sa informacijama koji se javlja prilikom prelaska mišem preko datoteke, treba sadržavati pregled sadržaje datoteke

en: Here you can control if, when moving the mouse over a file, you want to see a small popup window with additional information about that file
bs: Ovdje možete uključiti pokazivanje malog pojavljujućeg prozora sa dodatnim podacima o datoteci, koji se pojavi ako je kursor iznad datoteke.

en: Home
bs: Početna lokacija

en: Home Folder
bs: Početni direktorij

en: Home Page
bs: Domaća stranica

en: If this option is checked, Konqueror will open a new window when you open a folder, rather than showing that folder's contents in the current window.
bs: Ako je ovo odabrano, Konqueror će otvoriti novi prozor za svaki direktorij koji otvorite, umjesto da pokaže sadržaj tog direktorija u već postojećem prozoru.

en: If true, when opening a session from within the sessions dialog the tabs will be opened inside current window.
bs: Ako je uključeno, pri otvaranju sesije iz dijaloga sesija jezičci će biti otvoreni u tekućem prozoru.

en: Ivor Hewitt
bs: Ajvor Hjuit

en: Joseph Wenninger
bs: Jozef Veninger

en: KFM author
bs: Autor KFM‑a

en: Kon&queror Introduction
bs: Uvod u Kon&queror

en: Konqueror did not close correctly. Would you like to restore these previous sessions?
bs: Konqueror nije valjano zatvoren. Želite li da obnovite prethodne sesije?

en: Koos Vriezen
bs: Kos Vrizen

en: L&ocation:
bs: L&okacija:

en: Lars Knoll
bs: Lars Knol

en: Leo Savernik
bs: Lio Savernik

en: List available sessions
bs: Nabroji dostupne sesije

en: Local
bs: Lokalno

en: Location Bar
bs: Traka s lokacijom

en: Location Toolbar
bs: Traku sa lokacijom

en: Location to open
bs: Lokacija koju treba otvoriti

en: Lock to Current Location
bs: Zaključaj prikaz na trenutnu lokaciju

en: Lubos Lunak
bs: Luboš Lunjak

en: M&ove Files...
bs: Pre&mjesti datoteke...

en: Main Toolbar
bs: Glavna traka

en: Maks Orlovich
bs: Maksim Orlovič

en: Manage...
bs: Upravljaj...

en: Matt Koss
bs: Matej Kos

en: Matthias Welk
bs: Matijas Velk

en: Maximum number of Closed Items
bs: Najveći broj zatvorenih stavki

en: Maximum number of history items per view
bs: Najveći broj stavki istorijata po prikazu

en: Michael Brade
bs: Mihael Brade

en: Michael Reiher
bs: Mihael Rajher

en: Mimetype to use for this URL (e.g. text/html or inode/directory)
bs: MIME tip koji će biti korišten za ovaj URL (npr. text/html ili inode/directory)

en: Miscellaneous
bs: Razno

en: Move Tab Left
bs: Pomjeri karticu lijevo

en: Move Tab Right
bs: Pomjeri karticu desno

en: Move backwards one step in the browsing history
bs: Idi nazad jedan korak u historiji surfanja

en: Move backwards one step in the closed tabs history
bs: Korak unazad u istorijatu zatvorenih jezičaka

en: Move forward one step in the browsing history
bs: Idi naprijed jedan korak u historiji surfanja

en: Move selected files from %1 to:
bs: Premjesti označene datoteke iz %1 u:

en: Move the selected text or item(s) to the clipboard
bs: Premjesti označeni tekst/stavke u spremnik

en: Navigate to your 'Home Folder'
bs: Idi na moj lični direktorij

en: Navigate to your 'Home Page'
bs: Idi na moju „domaću stranicu“

en: Navigate to your local 'Home Folder'
bs: Idi na moj lokalni lični direktorij

en: New &Window
bs: &Novi prozor

en: Number of Open With items in the File menu
bs: Broj stavki za otvaranje pomoću u meniju Datoteka

en: Open a new tab
bs: Otvori novu karticu

en: Open folders in separate windows
bs: Otvaraj direktorije u zasebnim prozorima

en: Open in &New Tab
bs: Otvori u &novoj kartici

en: Open in New &Window
bs: Otvori u novom p&rozoru

en: Open in New Tab
bs: Otvori u novoj kartici

en: Open in T&his Window
bs: Otvori u &trenutnom prozoru

en: Open tabs inside current window
bs: Otvaraj jezičke u tekućem prozoru

en: Open the document in a new tab
bs: Otvori dokument u novoj kartici

en: Open the document in a new window
bs: Otvori dokument u novom prozoru

en: Open the document in current window
bs: Otvori dokument u novom prozoru

en: Open with %1
bs: Otvori s %1

en: Other Tabs
bs: Zatvori &druge kartice

en: Part to use (e.g. khtml or kwebkitpart)
bs: Dio koji se koristi (npr. khtml ili kwebkitpart)

en: Paste the clipboard contents
bs: Umetni sadržaj međuspremnika

en: Peter Kelly
bs: Piter Kili

en: Preload for later use. This mode does not support URLs on the command line
bs: Predučitaj za kasnije. Ovaj režim ne podržava URL‑ove u komandnoj liniji.

en: Preview &in %1
bs: Pregled &u %1

en: Print the current document
bs: Odštampaj trenutni dokument

en: Reload all currently displayed document in tabs
bs: Ponovo učitaj trenutno prikazane dokumente u karticama

en: Reload the currently displayed document
bs: Ponovo učitaj trenutno prikazani dokument

en: Resend
bs: Ponovo pošalji

en: Richard Moore
bs: Ričard Mur

en: S&end File...
bs: Pošalji da&toteku...

en: Save As...
bs: Sačuvaj kao...

en: Search in history
bs: Traži u istorijatu

en: Send &Link Address...
bs: Pošalji adresu &linka...

en: Session to open
bs: Sesija za otvaranje

en: Sessions
bs: Sesije

en: Sets the view as 'linked'. A linked view follows folder changes made in other linked views.
bs: Veže (link) pogled, tako da on slijedi promjene direktorija napravljene u drugim pogledima.

en: Show %1
bs: Prikazuje se %1

en: Show 'Delete' menu entries which bypass the trashcan
bs: Prikaži opciju 'Obriši' u meniju koja zaobilazi kantu

en: Show file tips
bs: Prikaži savjete za datoteke

en: Show previews in file tips
bs: Prikaži preglede u savjetima

en: Simon Hausmann
bs: Simon Hausman

en: Split View &Left/Right
bs: Podijeli pogled &uspravno

en: Split View &Top/Bottom
bs: Podijeli pogled &vodoravno

en: Stalled
bs: Čekam

en: Standard font
bs: Standardni font

en: Start without a default window, when called without URLs
bs: Pokreni bez podrazumijevanog prozora pri pozivu bez URL‑ova

en: Stefan Schimanski
bs: Štefan Šimanski

en: Stephan Binner
bs: Štefan Biner

en: Stephan Kulow
bs: Štefan Kulov

en: Stop loading the document
bs: Zaustavi učitavanje dokumenta

en: The page you are trying to view is the result of posted form data. If you resend the data, any action the form carried out (such as search or online purchase) will be repeated.
bs: Stranica koju pokušavate gledati je rezultat poslanih podataka iz formulara. Ako ponovo pošaljete te podatke, sve operacije koje su izvršene nad tim podacima (kao što je pretraživanje ili online kupovina) će biti ponovljene.

en: There appears to be a configuration error. You have associated Konqueror with %1, but it cannot handle this file type.
bs: Čini se da postoji greška u postavkama. Konqueror je povezan s %1, no on ne može raditi sa datotekama tog tipa.

en: There was an error loading the module %1.
    The diagnostics is:
    %2
bs: Došlo je do greške pri učitavanju modula %1
    Dijagnoza je:
    %2

en: This bar contains the list of currently open tabs. Click on a tab to make it active. You can also use keyboard shortcuts to navigate through tabs. The text on the tab shows the content currently open in it; place your mouse over the tab to see the full title, in case it has been shortened to fit the tab width.
bs: Ova traka sadrži spisak trenutno otvorenih jezičaka. Kliknite na neki od njih da ga aktivirate. Takođe možete koristiti prečice sa tastature za kretanje kroz jezičke. Tekst na jezičku odslikava sadržaj pod njim; u slučaju da je skraćen zbog dužine, stavite pokazivač miša preko jezička da biste vidjeli pun naslov.

en: This is the font used to display text in Konqueror windows.
bs: Ovo je font koji će biti korišten za prikaz teksta u Konquerorovim prozorima.

[ctx: This menu entry empties the closed items history]
en: Empty Closed Items History
bs: Isprazni zapamćene zatvorene stavke

[ctx: This option links konqueror views]
en: Lin&k View
bs: Po&veži prikaz

en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you delete a file without using the trash folder. Warning, deleted files can not be recovered, so it is recommended to leave this confirmation enabled.
bs: Ova opcija nalaže Konqueroru da zatraži potvrdu kada brišete datoteku zaobilazeći direktorij za smeće. Imajte u vidu da se obrisane datoteke ne mogu povratiti, pa je preporučljivo da ostavite traženje potvrde aktivno.

en: This option tells Konqueror whether to ask for a confirmation when you move the file to your trash folder, from where it can be recovered very easily.
bs: Ova opcija govori Konqueroru da li treba pitati za potvrdu prilikom prebacivanje datoteke u direktorij za smeće, iz kojeg se datoteka može vrlo jednostavno vratiti.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
bs: Ova stranica sadrži izmjene koje nisu poslane.
    Zatvaranjem prozora ćete izgubiti te izmjene.

en: This page contains changes that have not been submitted.
    Reloading the page will discard these changes.
bs: Ova stranica sadrži izmjene koje nisu poslane.
    Ponovnim učitavanjem stranice ćete izgubiti te izmjene.

en: This sets the maximum number of closed items that will be stored in memory. This limit will not be surpassed.
bs: Zadaje najveći broj zatvorenih stavki koje se smiještaju u memoriju. Ovo ograničenje neće biti premašeno.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing other tabs will discard these changes.
bs: Ova kartica sadrži izmjene koje nisu poslane.
    Zatvaranjem ostalih kartica ćete izgubiti te izmjene.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the tab will discard these changes.
bs: Ova kartica sadrži izmjene koje nisu poslane.
    Zatvaranjem kartice ćete izgubiti te izmjene.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Closing the window will discard these changes.
bs: Ova kartica sadrži izmjene koje nisu poslane.
    Zatvaranjem prozora ćete izgubiti te izmjene.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Detaching the tab will discard these changes.
bs: Ova kartica sadrži izmjene koje nisu poslane.
    Odvajanjem kartice ćete izgubiti te izmjene.

en: This tab contains changes that have not been submitted.
    Reloading all tabs will discard these changes.
bs: Ova kartica sadrži izmjene koje nisu poslane.
    Ponovnim učitavanjem svih kartica ćete izgubiti te izmjene.

en: This view contains changes that have not been submitted.
    Closing the view will discard these changes.
bs: Ovaj pogled sadrži izmjene koje nisu poslane.
    Zatvaranjem pogleda ćete izgubiti te izmjene.

en: Throbber
bs: Pulsator

en: Tobias Anton
bs: Tobijas Anton

en: Torben Weis
bs: Torben Vajs

en: Torsten Rahn
bs: Torsten Ran

en: Und&o
bs: Opo&zovi

en: Und&o: Closed Tab
bs: &Poništi: zatvorena kartica

en: Und&o: Closed Window
bs: &Poništi: zatvoreni prozor

en: Waldo Bastian
bs: Valdo Bastijan

en: Web browser, file manager and document viewer.
bs: Veb pregledač, menadžer datoteka i prikazivač dokumenata.

en: Wynn Wilkes
bs: Vin Vilks

en: You have multiple tabs open in this window, are you sure you want to quit?
bs: Otvorili ste više kartica u ovom prozoru, da li ste sigurni da ih želite sve zatvoriti?

en: You have requested to open more than 20 bookmarks in tabs. This might take a while. Continue?
bs: Zatražili ste otvaranje više od 20 zabilješki u karticama. To može potrajati. Nastaviti?

en: Your sidebar is not functional or unavailable. A new entry cannot be added.
bs: Vaša bočna traka nije u funkciji ili nije dostupna. Ne mogu dodati novu stavku.

en: Zack Rusin
bs: Zak Rasin

en: no name
bs: bezimeno
