krusader - en to bs translation catalogue (1307 entries)

en: 	Ready: %2/1 file, %3/%4 | 	Ready: %2/%1 files, %3/%4
bs[0]: 	Spreman: %2/%1 fajl, %3/%4
bs[1]: 	Spremna: %2/%1 fajla, %3/%4
bs[2]: 	Spremna: %2/%1 fajla, %3/%4

en: 
    Make sure that the %1 binary is installed properly on your system.
bs: 
    Uvjerite se da je %1 binarno instalirano pravilno na vasem sistemu.

en: 
    Request user confirmation for the following operations:
bs: 
    Zahtjevak korisnicku potvrdu za sljedece operacije:

en: 
    Validity checking is impossible without a good CRC file. Continue combining?
bs: 
    Provjera ispravnosti je nemouca bez dobrog CRC fajla. Nastaviti kombinovanje?

en: %1 (Link)
bs: %1 (veza)

en: %1 cannot open %2
bs: %1 ne moze otvoriti %2

en: %1 does not seem to be a valid bookmarks file
bs: %1 se ne cini kao validna datoteka markera

en: %1 file: ~ %2 | %1 files: ~ %2
bs[0]: %1 datoteke: ~ %2
bs[1]: %1 datoteka: ~ %2
bs[2]: %1 datoteka: ~ %2

en: %1 free
bs: %1 slobodno

en: %1 instead of %2
bs: %1 umjesto %2

en: %1 is bigger than %2 MB
bs: %1 je vece nego %2 MB

[ctx: %1 is the mount point of the remote share]
en: Remote Share [%1]
bs: Daljinsko dijeljenje [%1]

[ctx: %1=archive filename]
en: %1, test failed.
bs: %1, pao na testu.

[ctx: %1=archive filename]
en: %1, unsupported archive type.
bs: %1, nepodrzan tip arhiva.

[ctx: %1=free space,%2=total space,%3=percentage of usage, %4=mountpoint,%5=filesystem type]
en: %1 free out of %2 (%3%) on %4 [(%5)]
bs: %1 slobodan od %2 (%3%) na %4 [(%5)]

en: %Each% is not allowed in parameter to %1
bs: %Each% nije validno kao parametar za %1

en: %Each% may not be in the second argument of %Move%
bs: %Each% ne može da bude drugi argument za %Move%

en: %t will be replaced by the title of the action,
    %d with the workdir.
bs: %t ce biti zamjenjen sa nazivom akcije.
    %d sa radnim direktorijem.

en: &Add
bs: &Dodaj

en: &Advanced
bs: &Napredno

en: &Advanced <<
bs: &Napredno <<

en: &Advanced >>
bs: &Napredno >>

en: &All Files
bs: &Sve datoteke

en: &Brief View
bs: &Skraćeni prikaz

en: &Cancel
bs: &Otkaži

en: &Case sensitive
bs: &Razlikuj mala i velika slova

en: &Center Map Here
bs: &Centriraj mapu ovdje

en: &Close
bs: &Zatvori

en: &Close Current Tab
bs: &Zatvori trenutnu karticu

en: &Compare Files
bs: &Uporedi datoteke

en: &Connect
bs: &Poveži

en: &Custom
bs: &Posebno

en: &Delete
bs: &Obriši

en: &Delete (left single)
bs: O&briši (lijevi jedinstveni)

en: &Delete All
bs: &Obriši sve

en: &Detach Tab
bs: &Odvoji karticu

en: &Detailed View
bs: &Detaljan prikaz

en: &Do not search in
bs: &Ne pretrazuj u

en: &Edit
bs: &Uredi

en: &Eject
bs: &Izbaci

en: &File
bs: &Datoteka

en: &General
bs: &Opšte

en: &Generic Viewer
bs: &Genericki preglednik

en: &Go
bs: &Idi

en: &Help
bs: Po&moć

en: &Hex Viewer
bs: &Hex preglednik

en: &Invert Selection
bs: &Izvrni izbor

en: &KrViewer
bs: &KrPrikazivač

en: &Lister
bs: &Klizac

en: &Load
bs: &Učitaj

en: &Locate...
bs: Prona&đi...

en: &Match whole word only
bs: Poklopi samo &cijele riječi

en: &Modified between
bs: &Izmjenjeno između

en: &Mount
bs: &Montiraj

en: &MountMan...
bs: &Menadžer montiranja...

en: &New Text File...
bs: Uredi &novu tekstualnu datoteku...

en: &Next Tab
bs: &Sljedeća kartica

en: &Not modified after
bs: &Nije mijenjano poslije

en: &Of type:
bs: &Tipa:

en: &Open
bs: &Otvori

en: &Options
bs: &Opcije

en: &Pause
bs: Pau&ziraj

en: &Previous Tab
bs: &Prethodna kartica

en: &Profile handler
bs: &Rukovaoc profilima

en: &Properties...
bs: &Svojstva...

en: &Reload
bs: &Ponovo učitaj

en: &Results
bs: &Rezultati

en: &Search...
bs: &Pretraga...

en: &Search:
bs: &Traži:

en: &Select All
bs: &Odaberi sve

en: &Select Newer and Single
bs: &Označi novije i jedinstvene

en: &Select items
bs: &Označi stavke

en: &Settings
bs: &Podešavanja

en: &Skip
bs: &Preskoči

en: &Split
bs: &Razdvoji

en: &Start
bs: Po&čni

en: &Synchronizer
bs: U&saglašavač

en: &Text Viewer
bs: &Tekstualni preglednik

en: &Text:
bs: &Tekst:

en: &Tools
bs: &Alatke

en: &Trash
bs: &Smeće

en: &Unmount
bs: &Demontiraj

en: &Unpack...
bs: &Raspakuj...

en: &Unselect Group...
bs: &Poništi izbor grupe...

en: &View
bs: &Pogled

en: &Window
bs: &Prozor

en: (1 byte) | (%1 bytes)
bs[0]: (%1 bajt)
bs[1]: (%1 bajta)
bs[2]: (%1 bajta)

en: (Broken Link)
bs: (Pokidana poveznica)

en: *.txt|Text files
    *|All files
bs: *.txt|Tekstualne datoteke
    *|Sve datoteke

en: *.xml|XML files
    *|All files
bs: *.xml|XML datoteke
    *|Sve datoteke

en: <Last session>
bs: <Zadnja sezona>

en: <b>Cannot create embedded terminal.</b><br/>The reported error was: %1
bs: <b>Nemoguce kreirati ugrađeni terminal.</b><br/>Izvještaj o greški je: %1

en: <b>Caution when moving into archives:</b><br/><b>Failure during the process might result in data loss.</b><br/><b>Moving archives into themselves will delete them.</b>
bs: <b>Oprez kad prebacujete u arhive:</b><br/><b>Pogreska tokom procesa moze rezultirati gubitkom podataka.</b><br/><b>Prebacivanje arhiva unutar istih ce ih izbrisati.</b>

en: <b>Useractions</b> can be grouped in categories for better distinction. Choose a existing <i>Category</i> or create a new one by entering a name.
bs: <b>Korisničke akcije</b> se mogu grupisati u kategorije za bolje razlikovanje.Izaberite postojeću <i> Kategoriju</i> ili kreirajte novu unoseći naziv.

en: <p>At startup, the main window will resize itself to the size it was when last shutdown. It will also appear in the same location of the screen, having panels sorted and aligned as they were before.</p> <p>If this option is disabled, you can use the menu <i>Window -> Save Position</i> option to manually set the main window's size and position at startup.</p>
bs: <p>Na pocetku glavni prozor ce se vratiti na velicinu pri kojoj je ugasen. Takođe će se pojaviti na istoj poziciji na ekranu,sortirajuci i poravnavajuci panele na prijasnju verziju.</p> <p>Ako je ova opcija onemogucena,Koristite meni <i>Prozor -> Sacuvaj poziciju</i> opcija za manuelno postavljanje velicine i pozicije prozora prilikom pokretanja.</p>

en: <p>Case insensitive filename compare.</p><p><b>Note</b>: useful when synchronizing Windows filesystems.</p>
bs: <p>Upoređivanje naziva datoteka neosjetljivo na veličinu slova.</p><p><b>Napomena</b>: Korisno pri sinhronizovanju Windows-ovih datoteka sistema.</p>

en: <p>Ignore date information during the compare process.</p><p><b>Note</b>: useful if the files are located on network filesystems or in archives.</p>
bs: <p>Ignoriši informacije o datumu pri upoređivanju.</p><p><b>Napomena</b>: korisno ukoliko se datoteke nalaze na mrežnom datoteku sistemu ili u arhivama.</p>

en: <p>Shows the last cursor position in the non active list panel.</p><p>This option is only available when you don't use the <i>KDE default colors</i>.</p>
bs: <p>Prikazuje posljednju poziciju kursora u neaktivnom panelu.</p><p>Ova opcija je dostupna samo kada ne koristite <i>podrazumijevane KDE boje</i>.</p>

en: <p>The <b>background color</b> and the <b>alternate background</b> color alternates line by line.</p><p>When you don't use the <i>KDE default colors</i>, you can configure the alternate colors in the <i>colors</i> box.</p>
bs: <p><b>Pozadinska boja</b> i <b>alternativna pozadinska boja</b> se mijenjaju linija po linija.</p><p>Kada ne koristite <i>podrazumijevane KDE boje</i>, možete podesiti alternativne boje u <i>kutiji boja</i>.</p>

en: <p>The colors of the inactive panel are calculated by a dim color and a dim factor.</p>
bs: <p>Boje neaktivnog panela se računaju pomoću zatamnjenje boje i faktora zatamnjenja.</p>

en: <p>Unique name of the <b>Useraction</b>. It is only used in the <i>Konfigurator</i> and does not appear in any other menu.</p><p><b>Note</b>: The <i>Title</i> shown in the <b>Usermenu</b> can be set below.</p>
bs: <p>Posebno ime za <b>Korisnicka akcija</b>. Samo se koristi u <i>Konfigurator</i> i ne pojavljuje se u drugim menijima.</p><p><b>Biljeska</b>:  <i>Naziv</i> prikazan u <b>Korisnickom meniju</b> moze se podesiti ispod.</p>

en: <p>Use KDE's global color configuration.</p><p><i>KDE System Settings -> Application Appearance  -> Colors</i></p>
bs: <p>Korisiti KDE-ovu globalnu postavku boja.</p><p><i>KDE Sistemske Postavke -> Prikazivanje aplikacija -> Boje</i></p>

en: <qt><b>Welcome to Krusader.</b><p>As this is your first run, your machine will now be checked for external applications. Then the Konfigurator will be launched where you can customize Krusader to your needs.</p></qt>
bs: <qt><b>Dobrodosli u Krusader.</b><p>Kako je ovo vase prvo pokretanje, sistem ce biti provjeren za dodatne aplikacije. Onda ce Konfigurator biti pokrenut gdje mozete podesiti Krusader u skladu s vasim potrebama.</p></qt>

en: <qt><i>'%1'</i> will be <b>permanently</b> deleted.</qt>
bs: <qt><i>'%1'</i> će biti<b>trajno</b> obrisan.</qt>

en: <qt><p>The archive <b>%1.%2</b> already exists. Do you want to overwrite it?</p><p>All data in the previous archive will be lost.</p></qt>
bs: <qt><p>Arhiva <b>%1.%2</b> vec postoji. Zelite li je prebrisati?</p><p>Svi podaci iz prethodne arhive ce biti izgubljeni.</p></qt>

en: <qt><p>The archive <b>%1.%2</b> already exists. Do you want to overwrite it?</p><p>Zip will replace identically named entries in the zip archive or add entries for new names.</p></qt>
bs: <qt><p>Arhiva <b>%1.%2</b> već postoji. Da li želite da upišete preko nje?</p><p>Zip će zamijeniti identično nazvane ulaze u zip arhivi ili će dodati ulaze za nove nazive.</p></qt>

en: <qt><p>Well, it is actually quite simple: you type your command here and Krusader obeys.</p><p><b>Tip</b>: move within command line history with &lt;Up&gt; and &lt;Down&gt; arrows.</p></qt>
bs: <qt><p>Ustvari prilicno je jednostavno: ukucajte koamdu ovdje i Krusader izvrsava.</p><p><b>Savjet</b>: kreci se kroz historiju komandi sa &lt;Gore&gt; and &lt;Dolje&gt; strelicama.</p></qt>

en: <qt>Do you really want to delete this item <b>physically</b> (not just removing it from the virtual items)?</qt> | <qt>Do you really want to delete these %1 items <b>physically</b> (not just removing them from the virtual items)?</qt>
bs[0]: <qt>Da li zaista zelite da obrišete ovu %1 virtuelnu stavku  <b>physically</b> (ne briše ih samo iz virtuelnih stavki)?</qt>
bs[1]: <qt>Da li zaista zelite da obrišete ove %1 virtuelne stavke  <b>physically</b> (ne briše ih samo iz virtuelnih stavki)?</qt>
bs[2]: <qt>Da li zaista zelite da obrišete ove %1 virtuelne stavke  <b>physically</b> (ne briše ih samo iz virtuelnih stavki)?</qt>

en: <qt>Krusader cannot find a checksum tool that handles %1 on your system. Please check the <b>Dependencies</b> page in Krusader's settings.</qt>
bs: <qt>Krusader ne moze da pronađe alat za kontrolnu sumu koji se nalazi  %1 na vasem sistemu.Molimo provjerite <b>Ovisnosti</b> stranicu Krusader-ovim postavkama.</qt>

en: <qt>There was an error while running <b>%1</b>.</qt>
bs: <qt>Pojavila se greška pri izvršavanju <b>%1</b>.</qt>

en: >> Reading...
bs: >> Čitam...

en: >> Reading: %1
bs: >> Čitanje: %1

en: >> Reading: %1 % complete...
bs: >> Čitanje: %1 % kompletirano...

[ctx: @title:column]
en: Date
bs: Datum

[ctx: @title:column]
en: Size
bs: Veličina

[ctx: @title:column file name]
en: Name
bs: Ime

[ctx: @title:menu]
en: Locate
bs: Pronađi

en: A detailed description of the <b>Useraction</b>. It is only displayed in the <i>Konfigurator</i> and via <code>Shift+F1</code>.
bs: Detaljan opis od <b>Useraction</b>. Samo je prikazan u <i>Konfigurator</i> i sa <code>Shift+F1</code>.

en: A predefined selection is a file-mask which you often use.
    Some examples are: "*.c, *.h", "*.c, *.o", etc.
    You can add these masks to the list by typing them and pressing the Add button.
    Delete removes a predefined selection and Clear removes all of them.
    Notice that the line in which you edit the mask has its own history, you can scroll it, if needed.
bs: Unaprijed određena selekcija je datotecna maska koju cesto koristite.
    Neki primjeri su: "*.c, *.h", "*.c, *.o", etc.
    Mozete dodati ove maske na listu ukucavanjem istih i prisitskom na dugme Dodaj .
    Obrisi otklanja unaprijed određene selekcije i Očisti uklanja ih sve.
    Primjetite da linija u kojoj vi uređujete masku ima vlastitu historiju , koju mozete listati, po potrebi.

en: A&ll
bs: &Sve

en: About to connect to...
bs: Poveži se na...

en: Accessing files is not supported with %1 archives
bs: Pristupanje fajlovima nije podrzano sa %1 arhiva

en: Accessing the file requires a password.
bs: Pristupanje datoteci zahtjeva lozinku.

en: Action Property
bs: Osobine akcije

en: Action without name detected. This action will not be imported.
    This is an error in the file, you may want to correct it.
bs: Akcija bez detektovanog imena. Ova akcija nece biti ukljucena.
    Ovo je greska u datoteci, mozda ce te htjeti da je ispravite.

en: ActionMan - Manage Your Useractions
bs: MenadžerAkcija - Upravljanje vašim korisničkim akcijama

en: Actions Toolbar
bs: Traka radnji

en: Active
bs: Aktivno

en: Active panel
bs: Aktivni panel

en: Add
bs: Dodaj

en: Add <b>Placeholders</b> for the selected files in the panel.
bs: Dodaj <b>šablone</b> za izabrane datoteke u panelu.

en: Add Bookmark
bs: Dodaj marker

en: Add MIME to the selected protocol on the link list.
bs: Dodaj MIME u oznacene protokole na listi poveznica.

en: Add new atomic extension
bs: Dodaj novu atomsku ekstenziju

en: Add new entry
bs: Dodaj novi ulaz

en: Add protocol to the link list.
bs: Dodaj protokol u listu veza.

en: Adds the selection in the line-edit to the list
bs: Dodaje izbor u linijskom uređivaču u listu

en: Advanced
bs: Napredno

en: Advanced Properties
bs: Napredna svojstva

en: Again
bs: Ponovo

en: All Files
bs: Sve datoteke

en: All files beginning with capital letters appear before files beginning with non-capital letters (UNIX default).
bs: Sve datoteke koji počinju velikim slovom će se pojaviti prije datoteka koji počinju malim (UNIX podrazumijevano).

en: Alphabetical
bs: Po alfabetu

en: Alphabetical and numbers
bs: Alfabetski i brojevi

en: Alternate background:
bs: Alternativna pozadina:

en: Alternate selected background:
bs: Alternativna pozadina označenih:

en: Always sort dirs by name
bs: Uvijek sortiraj direktorijume po imenu

en: An error occurred while accessing '%1'
bs: Greška pri pristupu <resource>%1</resource>

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
bs: Greška pri pristupu <resource>%1</resource>, sistem javlja: %2

en: Any Character
bs: Bilo koji znak

en: Any date
bs: Bilo koji datum

en: Append
bs: Nadoveži

en: Append to current clipboard content with this separator (optional):
bs: Dodaj na trenutni sadržaj clipboard-a sa ovim razdvajačem (opcionalno):

en: Application
bs: Program

en: Apply settings to other tabs
bs: Primjeni postavke na ostale kartice

en: Archive tests passed.
bs: Polozen test arhive.

en: Archives
bs: Arhive

en: Are you sure that you want to remove all selected actions?
bs: Da li ste sigurni da želite da uklonite sve izabrane akcije?

en: Are you sure you want to quit?
bs: Da li ste sigurni da želite da završite?

[ctx: Arg is a string containing the bad quoting.]
en: Bad quoting in editor command:
    %1
bs: Lose navođenje u komandnom uredniku.
    %1

[ctx: Arg is a string containing the bad quoting.]
en: Bad quoting in terminal command:
    %1
bs: Lose navođenje u komandnom terminalu:
    %1

en: Arguments of updatedb:
bs: Argumenti za updatedb:

en: Ask Parameter from User...
bs: Pitaj korisnika za parametar...

en: Ask for a result name when feeding items to the listbox. By default the standard value is used.
bs: Pitaj za rezultujuće ime pri dodavanju stavki u listu. Podrazumijeva se korištenje standardne vrijednosti.

en: Asymmetric
bs: Asimetrično

en: At Least
bs: Najmanje

en: At Most
bs: Najviše

en: Atomic extensions
bs: Atomski produzetci

en: Atomic extensions must start with '.' and must contain at least one more '.' character.
bs: Atomska prosirenja moraju zapocinjati se '.' i moraju sadrzavati barem jos jedan '.' karakter.

en: Atomic extensions:
bs: Atomske ekstenzije:

en: Audio Files
bs: Audio datoteke

en: Author (retired)
bs: Autor (penzionisan)

en: Automatically Resize Columns
bs: Automatski promijeni velicinu kolona

en: Automatically escape spaces
bs: Automatski izbjegni razmake

en: Automount filesystems
bs: Automatski montiraj datotečne sisteme

en: Background:
bs: Pozadina:

en: Based on KDE's selection mode
bs: Zasnovano na KDE-ovom režimu izbora

en: Basic Operations
bs: Osnovne operacije

en: Basic Properties
bs: Osnovna svojstva

en: Be sure you know what you are doing.
bs: Budite sigurni da znate sta radite.

en: Belongs to &user
bs: Pripada &korisniku

en: Belongs to gr&oup
bs: Pripada &grupi

en: Black
bs: Crna

en: Blue
bs: Plava

en: BookMan II
bs: MenadžMarkera II

en: Bookmarks
bs: Markeri

en: Bosnian translation
bs: Bosanski prevod

en: Both
bs: Oba

en: Both keys allow selecting files. To select more than one file, hold the Ctrl key and click the left mouse button. Right-click menu is invoked using a short click on the right mouse button.
bs: Oba dugmeta omogućavaju izabiranje datoteka. Za izabiranje više od jednog datoteke, držite taster Ctrl i kliknite lijevim dugmetom miša.Meni na desni klik se poziva kratkim klikom desnim dugmetom miša.

en: Bottom
bs: Dolje

en: Brazilian Portuguese translation
bs: Brazilsko Portugalski prevod

en: Bring Main Window to Top
bs: Prebaci glavni prozor naprijed

en: Bulgarian translation
bs: Bugarski prevod

en: Buttons
bs: Dugmad

en: Byte
bs: B

en: C&opy selected to clipboard (left)
bs: &Kopiraj izabrano u clipboard (lijevo)

en: Calculate &Occupied Space
bs: Izračunaj &zauzeti prostor

en: Calculate Occupied Space
bs: Izračunaj zauzeti prostor

en: Camera
bs: Kamera

en: Can not open "%1"
bs: Ne moze otvoriti "%1"

en: Cancel Refresh of View
bs: Otkazi osvjezavanje pogleda

en: Cannot edit %1
bs: Nemoguce urediti %1

en: Cannot find the 'locate' command. Please install the findutils-locate package of GNU, or set its dependencies in Konfigurator
bs: Ne moze pronaci komandu za lociranje. Molim instalirajte alat za lociranje-pronalazak paketa GNU-ova, ili postavite njihove ovisnosti u Konfigurator-u

en: Cannot open %1 for writing.
    Nothing exported.
bs: Nemoguce otvoriti %1 za pisanje.
    Nista nije izvezeno.

en: Cannot open %1.
bs: Ne mogu otvoriti %1.

en: Cannot open the first split file of %1.
bs: Ne mogu otvoriti prvi razdjeljeni fajl %1.

en: Cannot pack files onto a virtual destination.
bs: Ne mogu se pakovati datoteke na virtuelno odrediste.

en: Cannot pack, the passwords are different.
bs: Ne moze se zapakovati, lozinke su razlicite.

en: Cannot remove old link: %1
bs: Nemoguce ukloniti staru poveznicu: %1

en: Cannot start 'locate'. Check the 'Dependencies' page in konfigurator.
bs: Nemoguce poceti lociranje. Provjeri stranicu 'Ovisnosti' u konfiguratoru.

en: Cannot start 'mount'. Check the 'Dependencies' page in konfigurator.
bs: Nemoguce zapoceti pripremanje. Provjeriti stranicu 'Ovisnosti' u konfiguratoru.

en: Capacity: %1
bs: Kapacitet: %1

en: Caption (optional):
bs: Natpis (opcionalno):

en: Carriage Return
bs: Povratak reda

en: Cas&e sensitive
bs: &Razlikuj mala i velika slova

en: Case Sensitive
bs: Osjetljivo na mala/velika slova

en: Case sensitive
bs: Razlikuj mala i velika slova

en: Case sensitive sorting
bs: Sortiranje osjetljivo na veličinu slova

en: Catalan translation
bs: Katalonski prevod

en: Category:
bs: Kategorija:

en: Chan&ge...
bs: Iz&mijeni...

en: Character code
bs: Kôd znaka

en: Character code and numbers
bs: Znakovni kod i brojevi

en: Check the archive's integrity after packing it.
bs: Testiraj integritet arhive nakon pakovanja.

en: Check the state of the user interface components and restore them to their condition when last shutdown.
bs: Provjeri stanje komponenti korisničkog interfejsa,i vrati ih u stanje pri posljednjem gašenju.

en: Checksum Utilities
bs: Alati kontrolne sume

en: Checksum file:
bs: Datoteka kontrolne sume:

en: Checksums were created successfully
bs: Uspješno kreiranje kontrolnih suma

en: Checksums were verified successfully
bs: Uspješna provjera kontrolnih suma

en: Chinese Simplified translation
bs: Kineski pojednostavljeni prevod

en: Choose Files
bs: Izaberite datoteke

en: Choose a column:
bs: Odaberi kolonu:

en: Choose a path:
bs: Izaberite putanju:

en: Choose a profile:
bs: Odaberi profil:

en: Choose a sort sequence:
bs: Odaberi sekvencu sortiranja:

en: Choose a view mode:
bs: Odaberi režim pregledanja:

en: Choose a window mode:
bs: Odaberi režim prozora:

en: Choose executable...
bs: Izaberi izvršni datoteku...

en: Christoph Thielecke
bs: Kristof Tileke

en: Classic
bs: Klasično

en: Clear
bs: Očisti

en: Clears the entire list of selections
bs: Briše cijelu listu izbora

en: Close
bs: Zatvori

en: Close Current Tab
bs: Zatvori tekuću karticu

en: Close Duplicated Tabs
bs: Zatvori duple kartice

en: Close Inactive Tabs
bs: Zatvori neaktivne kartice

en: Co&py selected to clipboard (right)
bs: Ko&piraj izabrano u clipboard (desno)

en: Collect output
bs: Sakupi izlaz

en: Collect the output of the executed program.
bs: Sakupi izlaz izvršenog programa.

en: Colors
bs: Boje

en: Column: %1, Position: %2 (%3, %4%)
bs: Kolona: %1, Pozicija: %2 (%3, %4%)

en: Columns
bs: Kolone

en: Com&bine Files...
bs: Kom&binuj datoteke...

en: Combining the file %1...
bs: Spajam datoteku %1...

en: Command Accepts
bs: Komanda prihvata

en: Command being executed:
bs: Naredba koja se izvršava:

en: Command line is empty
bs: Komandna linija je prazna

en: Command line switches:
bs: Prekidači komandne linije:

en: Command line will be visible after startup.
bs: Komandna linija će biti vidljiva po pokretanju.

en: Command:
bs: Naredba:

en: Compact
bs: Kompaktan

en: Compare
bs: Uporedi

en: Compare Se&tup
bs: Podešavanje u&poređivanja

en: Compare b&y Content...
bs: Uporedi po &sadržaju...

en: Compare by content
bs: Uporedi po sadržaju

en: Compare by content (F10)
bs: Uporedi po sadrzaju (F10)

en: Compare duplicated files with same size by content.
bs: Uporedi duplirane datoteke sa istom veličinom, po njihovom sadržaju.

en: Comparing file %1 (%2)...
bs: Upoređujem datoteke %1 (%2)...

en: Configure &Krusader...
bs: Podesi &Krusader...

en: Configure your personal actions
bs: Podesi lične akcije

en: Confirm Execution
bs: Potvrdi izvrsavanje

en: Confirm each program call separately
bs: Potvrdi odvojeno svaki poziv programa

en: Confirm feed to listbox
bs: Potvrdi dovod u kutiju liste (listbox)

en: Confirm overwrites
bs: Potvrdi upis preko

en: Confirmations
bs: Potvrde

en: Containing text
bs: Sadrži tekst

en: Copy
bs: Kopiraj

en: Copy %1 file to: | Copy %1 files to:
bs[0]: Kopiraj %1 fajl u:
bs[1]: Kopiraj %1 fajla u:
bs[2]: Kopiraj %1 fajla u:

en: Copy %1 to:
bs: Kopiraj %1 u:

en: Copy file from one panel to the other.
bs: Kopiraj datoteku iz jednog panela u drugi.

en: Copy from &left to right
bs: Kopiraj s &lijeva na desno

en: Copy from &right to left
bs: Kopiraj s &desna na lijevo

en: Copy selected to clipboard
bs: Kopiraj izabrano u clipboard

en: Copy to Clipboard
bs: Kopiraj u clipboard

en: Copy to Clipboard...
bs: Kopiraj (u clipboard)...

en: Copy to left
bs: Kopiraj u lijevo

en: Copy to left background:
bs: Pozadina kopiranja u lijevo:

en: Copy to left foreground:
bs: Prvi plan kopiranja u lijevo:

en: Copy to other panel
bs: Kopiraj na drugi panel

en: Copy to right
bs: Kopiraj u desno

en: Copy to right background:
bs: Pozadina kopiranja u desno:

en: Copy to right foreground:
bs: Prvi plan kopiranja u desno:

en: Copy useractions to clipboard
bs: Kopiraj korisničke akcije u clipboard

en: Copying files
bs: Kopiranje datoteka

en: Could not load profile.
bs: Nemoguce ucitati profil.

en: Could not start %1
bs: Ne mogu da pokrenem %1

en: Count:
bs: Brojač:

en: Counting files in archive
bs: Brojim datoteke u arhivi

en: Create Checksum...
bs: Napravi kontrolnu sumu...

en: Create New
bs: Napravi novi

en: Create a new link to: %1
bs: Kreiraj novi link za: %1

en: Create in:
bs: Napravi u:

en: Create new useraction
bs: Napravi novu korisničku akciju

en: Creating %1...
bs: Pravim %1...

en: Cristi Dumitrescu
bs: Kristi Dumitresku

en: Current
bs: Trenutni

en: Current File (!= Selected File)...
bs: Trenutna datoteka (!= označena datoteka)...

en: Current background:
bs: Trenutna pozadina:

en: Current foreground:
bs: Trenutni ispis:

en: Custom
bs: Posebno

en: Custom Selection Mode
bs: Poseban režim izbora

en: Custom color
bs: Posebna boja

en: Custom layout: "%1"
bs: Poseban raspored: "%1"

en: Customize the way Krusader deals with archives
bs: Prilagodi način na koji Krusader radi sa arhivama

en: Cut to Clipboard
bs: Izreži u clipboard

en: Cyan
bs: Cijan

en: Czech translation
bs: Češki prevod

en: D&isk Usage...
bs: Iskorištenost &diska...

en: Danish translation
bs: Danski prevod

en: Dark Blue
bs: Tamno plava

en: Dark Cyan
bs: Tamno cijan

en: Dark Gray
bs: Tamno siva

en: Dark Green
bs: Tamno zelena

en: Dark Magenta
bs: Tamno magenta

en: Dark Red
bs: Tamno crvena

en: Dark Yellow
bs: Tamno žuta

en: Date
bs: Datum

en: Dates are inconsistent.
bs: Datumi su nedosljedni.

en: De&lete
bs: O&briši

en: Decrease contrast
bs: Smanji kontrast

en: Default Zoom
bs: Normalni zum

[ctx: Default color]
en: Default
bs: Uobičajeno

[ctx: Default encoding]
en: Default
bs: Zadano

en: Default icon size:
bs: Osnovna velicina ikona:

[ctx: Default layout]
en: Default
bs: Uobičajeno

en: Default shortcut:
bs: Podrazumijevana prečica:

en: Default view mode:
bs: Osnovni mod pogleda:

en: Default viewer mode:
bs: Podrazumijevani režim pregledača:

en: Defined Links
bs: Definisane veze

en: Defines the panel profile used at startup. A panel profile contains:<ul><li>all the tabs paths</li><li>the current tab</li><li>the active panel</li></ul><b>&lt;Last session&gt;</b> is a special panel profile which is saved automatically when Krusader is closed.
bs: Pokreće izabrani profil panela. profil panela sadrži: <ul><li>sve kartice putanja</li><li> trenutnu karticu</li><li>aktivni panel</li></ul><b>&lt;Posljednja sesija&gt;</b> je specijalni profil panela, snima se automatski pri zatvaranju Krusader-a.

en: Delete
bs: Obriši

en: Delete background:
bs: Pozadina brisanja:

en: Delete files
bs: Obriši datoteke

en: Delete foreground:
bs: Prvi plan brisanja:

en: Delete mode
bs: Brišeći mod

en: Delete selected useractions
bs: Ukloni izabrane korisničke akcije

en: Delete the marked selection from the list
bs: Obriši označeni izbor iz liste

en: Deleting %1...
bs: Brišem %1...

en: Deleting files
bs: Brisanje datoteka

en: Deleting files from %1 archives is not supported
bs: Brisanje datoteka iz %1 arhive nije podrzano

en: Dependencies
bs: Zavisnosti

en: Description:
bs: Opis:

en: Deselec&t items
bs: Poniš&ti izbor

en: Deselect items
bs: Poništi izbor

en: Design your own selection mode.
bs: Odredi vlastiti selekcioni mod.

en: Detailed
bs: Detaljno

en: Detailed view
bs: Detaljan prikaz

en: Details
bs: Detalji

en: Developer
bs: Programer

en: Developer (retired)
bs: Razvijac (penzionisan)

en: Differing
bs: Različito

en: Differing background:
bs: Pozadina razlike:

en: Differing foreground:
bs: Prvi plan razlike:

en: Digit
bs: Cifra

en: Dim factor:
bs: Faktor zatamnjenja:

en: Dim target color:
bs: Ciljna boja zatamnjenja:

en: Dim the colors of the inactive panel
bs: Zatamni boje neaktivnog panela

en: Dir history button
bs: Dugme za folder historija

en: Disconnect &from Net
bs: P&rekini vezu sa Mrežom

en: Disk Usage
bs: Zauzetost diska

en: Disk Usage:
bs: Iskorištenost diska:

en: Disk Usage: %1
bs: Zauzetost diska: %1

en: Display &Mixed Standard and Error Output
bs: &Spojeno prikaži standardni i izlaz greške

en: Display &Separated Standard and Error Output
bs: &Odvojeno prikaži standardni i izlaz greške

en: Display a splashscreen when starting Krusader.
bs: Prikazi mutan ekran prilikom pokretanja Krusader-a.

en: Display a warning when trying to close the main window.
bs: Prikaži upozorenje pri pokušaju izlaska iz glavnog prozora.

en: Display files beginning with a dot.
bs: Prikaži datoteke koji počinju tačkom.

en: Display the full path in the folder tabs. By default only the last part of the path is displayed.
bs: Prikaži punu putanju u karticama direktorija. Podrazumijevano se prikazuje samo posljednji dio putanje.

en: Do not know which file to split.
bs: Ne znam koju datoteku da razdijelim.

en: Do not know which files to combine.
bs: Ne znam koje datoteke da kombinujem.

en: Do not know which files to compare.
bs: Ne zna koje datoteke da upoređuje.

en: Do not search in path
bs: Ne trazi u putanji

en: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
bs[0]: Želite li zaista da obrišete ovu %1 stavku?
bs[1]: Želite li zaista da obrišete ove %1 stavke?
bs[2]: Želite li zaista da obrišete ovih %1 stavki?

en: Do you really want to delete this virtual item (physical files stay untouched)? | Do you really want to delete these %1 virtual items (physical files stay untouched)?
bs[0]: Da li zaista zelite da obrisete ovu %1 virtuelnu stavku (fizicke stavke se ne diraju)?
bs[1]: Da li zaista zelite da obrisete ove %1 virtuelne stavke (fizicke stavke se ne diraju)?
bs[2]: Da li zaista zelite da obrisete ove %1 virtuelne stavke (fizicke stavke se ne diraju)?

en: Do you really want to move this item to the trash? | Do you really want to move these %1 items to the trash?
bs[0]: Želite li zaista da bacite ovu %1 stavku u smeće?
bs[1]: Želite li zaista da bacite ove %1 stavke u smeće?
bs[2]: Želite li zaista da bacite ovih %1 stavki u smeće?

en: Documentation & Proofing (retired)
bs: Dokumentacija i dokazi (penzionisan)

en: Documentation and marketing coordinator (retired)
bs: Koordinator dokumentacije i marketinga (penzionisan)

en: Double-click selects (classic)
bs: Dupli klik izabira (klasično)

en: Downloading remote files
bs: Skidanje daljinskih fajlova

en: Duplicate Current Tab
bs: Dupliraj tekuću karticu

en: Duplicates
bs: Duplikati

en: Dutch translation
bs: Holandski prevod

en: E&xclude
bs: &Izuzmi

en: Each <b>Useraction</b> can have its own icon. It will appear in front of the title in the <b>Usermenu</b>.
bs: Svaka <b>korisnička akcija</b> može imati svoju ikonu. Ona će se pojaviti ispred naslova u <b>korisničkom meniju</b>.

en: Edit
bs: Uredi

en: Edit (F4)
bs: Uredi (F4)

en: Edit File
bs: Uredi datoteku

en: Edit File Name
bs: Uredi Ime datoteke

en: Edit MIME Type
bs: Uredi MIME tip:

en: Edit Path
bs: Izmijeni put

en: Edit Protocol
bs: Uredi protokol

en: Editor
bs: Uređivač

en: Editor:
bs: Uređivač:

en: Eject
bs: Izbaci

en: Embedded terminal emulator does not work, using output collection instead.
bs: Ugnježdeni emulator terminala ne radi, kao zamjenu koristim skupljanje izlaza...

en: Empty Trash
bs: Isprazni smeće

en: Empty trash bin
bs: Ocisti kantu za otpatke

en: Enable Write Support
bs: Omoguci podrsku za pisanje

en: Enable special bookmarks
bs: Omogući specijalne markere

en: Enable writing to archives using the krarc ioslave.
bs: Omoguci pisanje arhiva koristeci krarc ioslave.

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Encoding:
bs: Kodiranje:

en: Encrypt headers
bs: Kriptuj zaglavlja

en: End of Line
bs: Kraj reda

en: Enter a URL to view:
bs: Unesite URL za pregled:

en: Enter a selection:
bs: Unesite izbor:

en: Enter the filename to edit:
bs: Unesite ime datoteke za uređivanje:

en: Enter the profile name:
bs: Unesite naziv profila:

en: Equal button (=)
bs: Dugme jednakosti (=)

en: Equality threshold:
bs: Granica jednakosti:

en: Equals
bs: Jednako

en: Equals background:
bs: Pozadina jednakih:

en: Equals foreground:
bs: Prvi plan jednakih:

en: Ergonomic Mode
bs: Ergonomski mod

en: Error
bs: Greška

en: Error at copying file %1 to %2.
bs: Greska pri kopiranju fajla %1 u %2.

en: Error at deleting file %1.
bs: Greska pri brisanju fajla %1.

en: Error at opening %1.
bs: Greska pri otvaranju %1.

en: Error at reading the CRC file (%1).
bs: Greska pri citanju CRC datoteke (%1).

en: Error during the start of 'locate' process.
bs: Greska na startu procesa lociranja.

en: Error executing %1.
bs: Greska kod izvrsavanja %1.

en: Error reading bookmarks file: %1
bs: Greška pri čitanju datoteke markera: %1

en: Error reading file %1.
bs: Greska kod citanja datoteke %1.

en: Error reading file %1: %2
bs: Greska pri citanju datoteke %1: %2

en: Error reading stdout or stderr
bs: Greška pri čitanju standardnog izlaza ili izlaza greške

en: Error saving file %1
bs: Greška pri snimanju datoteke %1

en: Error while packing
bs: Greska prilikom pakovanja

en: Error while unpacking
bs: Greska prilikom raspakivanja.

en: Error writing file %1: %2
bs: Greska pri pisanju datoteke %1: %2

en: Error: %1
bs: Greška: %1

en: Error: missing ')' in Expander
bs: Greska: nedostaje ')' u Expander-u

en: Error: unable to read from file
bs: Greška: nisam mogao da pročitam iz datoteke

en: Error: unable to write to file
bs: Greška: Nisam mogao da pišem u datoteku

en: Error: unrecognized %%%1%2%% in Expander
bs: Greska: nepoznata %%%1%2%% u Expander-u

en: Error: unterminated % in Expander
bs: Greska: neraskinut % u Expander-u

en: Errors occurred while saving multiple checksums. Stopping
bs: Pojavile su se greske prilikom spasavanja visestrukih kontrolnih suma.Zaustavljam

en: Errors were detected while creating the checksums
bs: Detektovane su greške pri pravljenju kontrolnih suma

en: Errors were detected while verifying the checksums
bs: Detektovane su greške pri provjeri kontrolnih suma

en: Escape
bs: Izbjegavanje

en: Everyone involved in KDE
bs: Svi ukljuceni u KDE

en: Exclude
bs: Izuzmi

en: Executable foreground:
bs: Ispis izvršnih datoteka:

en: Execute the <i>Command</i> under a different user ID.
bs: Izvrsi <i>Komandu</i> pod drugim korisnickim ID-em.

en: Execution Mode
bs: Režim izvršenja

en: Execution mode
bs: Režim izvršavanja

en: Expander: %Each% may not be in the second argument of %Clipboard%
bs: Proširivač: %Each% ne može da bude drugi argument za %Clipboard%

en: Expander: %Each% may not be in the second argument of %Copy%
bs: Proširivač: %Each% ne može da bude drugi argument za %Copy%

en: Expander: Bad argument to %1: %2 is not valid item specifier
bs: Proširivač: loš argument za %1: %2 nije validni specifikator stavke

en: Expander: Bad argument to Count: %1 is not valid item specifier
bs: Proširivač: Loš argument Brojaču: %1 nije validan specifikator

en: Expander: Bad panel specifier %1 in placeholder %2
bs: Proširivač: loš specifikator panela %1 u šablonu %2

en: Expander: Value %1 out of range for %_PanelSize(percent)%. The first parameter has to be >0 and <100
bs: Proširivač: vrijednost %1 je izvan opsega za %_PanelSize(percent)%. Prvi parametar mora da bude >0 i <100

en: Expander: at least 1 parameter is required for Ask.
bs: Expander: najmanje 1 parametar je potreban za Ask.

en: Expander: at least 1 parameter is required for Clipboard.
bs: Expander: najmanje 1 parametar je potreban za Clipboard.

en: Expander: at least 1 parameter is required for Goto.
bs: Expander: najmanje 1 parametar je potreban za Goto.

en: Expander: at least 2 parameter is required for Copy.
bs: Expander: najmanje 1 parametar je potreban za Kopiranje.

en: Expander: at least 2 parameter is required for Move.
bs: Expander: najmanje 1 parametar je potreban za Pomjeri.

en: Expander: invalid URLs in %_Copy("src", "dest")%
bs: Expander: nevazeci URL-ovi u %_Copy("src", "dest")%

en: Expander: invalid URLs in %_Move("src", "dest")%
bs: Expander: nevazeci URL-ovi u %_Move("src", "dest")%

en: Expander: no column specified for %_ColSort(column)%
bs: Proširivač: kolona nije specificirana za %_ColSort(column)%

en: Expander: no file to view in %_View(filename)%
bs: Proširivač: nema datoteka za pregledanje u %_View(filename)%

en: Expander: no profile specified for %_NewSearch(profile)%
bs: Proširivač: profil nije specificiran za %_NewSearch(profile)%

en: Expander: no profile specified for %_Profile(profile)%; abort...
bs: Proširivač: profil nije specificiran za %_Profile(profile)%; otkaži...

en: Expander: no profile specified for %_Sync(profile)%
bs: Proširivač: profil nije specificiran za %_Sync(profile)%

en: Expander: temporary file could not be opened (%1)
bs: Expander: trenutni fajl se ne moze otvoriti (%1)

en: Expander: unknown column specified for %_ColSort(%1)%
bs: Proširivač: nepoznata kolona specificirana za %_ColSort(%1)%

en: Export Failed
bs: Neuspjelo izvoženje

en: Export color-scheme
bs: Izvezi šemu boja

en: Export failed
bs: Propao izvoz

en: Export useractions
bs: Izvezi korisničku akciju

en: Extension:
bs: Ekstenzija:

en: F2 Queue
bs: F2 U redu

en: F3 View Dialog
bs: F3 Dijalog pregleda

en: Failed to convert deb (%1) to tar.
bs: Neuspjela konverzija deb (%1) u tar.

en: Failed to convert rpm (%1) to cpio.
bs: Neuspjela konverzija obrtaja (%1) u cpio.

en: Failed to create a new link '%1' to '%2'
bs: Neuspjelo kreiranje novog linka '%1' do: '%2'

en: Failed to create a new link: %1
bs: Neuspjelo kreirati novu poveznicu: %1

en: Failed to create a new symlink '%1' to: '%2'
bs: Neuspjelo kreiranje novog kolinka '%1' do: '%2'

en: Failed to list the content of the archive (%1).
bs: Neuspjelo listanje sadrzaja arhive (%1).

en: Failed to pack %1.
bs: Neuspjela pakovanje %1.

en: Failed to unpack %1.
bs: Neuspjelo raspakivanje %1.

en: Feed to listbox
bs: Dovod u kutiju liste

en: Feeding the URLs to KGet
bs: Vracanje URL-ova ka KGet-u

en: File
bs: Datoteka

en: File %1 already exists. Are you sure you want to overwrite it?
bs: Datoteka %1 vec postoji. Jeste li sigurni da je zelite prebrisati?

en: File &Filter:
bs: Datoteka &filter:

en: File Already Exists
bs: Datoteka već postoji

en: File Name
bs: Ime datoteke

[ctx: File property]
en: Ext
bs: Ekstenzija

[ctx: File property]
en: Group
bs: Grupa

[ctx: File property]
en: Modified
bs: Izmijenjen

[ctx: File property]
en: Name
bs: Ime

[ctx: File property]
en: Owner
bs: Vlasnik

[ctx: File property]
en: Perms
bs: Dozvole

[ctx: File property]
en: Size
bs: Veličina

[ctx: File property]
en: Type
bs: Vrsta

en: File sizes are displayed in B, KB, MB and GB, not just in bytes.
bs: Veličine datoteka su prikazane u B, KB, MB i GB, ne samo u bajtovima.

en: Filelight view
bs: Filelight prikaz

en: Filename of an Item List...
bs: Naziv datoteke liste stavki...

en: Files will be moved to trash when deleted.
bs: Datoteke će biti premještene u smeće pri brisanju.

en: Files will be permanently deleted.
bs: Datoteke će biti trajno obrisane.

en: Files:
bs: Datoteke:

en: Files: %1
bs: Datoteke: %1

en: Filter Files
bs: Filtriraj datoteke

en: Filter Mask (*.h, *.cpp, etc.)
bs: Maska filtera: (*.h, *.cpp, itd.)

en: Filter dialog remembers settings
bs: Filter dijalog pamti postavke

en: Find (Ctrl+F)
bs: Nađi (Ctrl+F)

en: Find next (Ctrl+N)
bs: Nađi sljedeći (Ctrl+N)

en: Find previous (Ctrl+P)
bs: Nađi prethodni (Ctrl+P)

en: Fine-Tuning
bs: Fino štelovanje

en: Finished searching.
bs: Završena pretraga.

en: Floppy
bs: Flopi

en: Folder name:
bs: Naziv fascikle:

en: Folders
bs: Direktoriji

en: Follow &links
bs: Prati &veze

en: Follow symbolic links during the compare process.
bs: Prati simboličke veze pri upoređivanju.

en: Follow symlinks
bs: Prati simboličke veze

en: Font with fixed width:
bs: Font fiksne širine:

en: Foreground:
bs: Ispis:

en: Found
bs: Pronađen

en: Found %1 match. | Found %1 matches.
bs[0]: Pronađen %1 podudaran.
bs[1]: Pronađeno %1 podudarnih.
bs[2]: Pronađeno %1 podudarnih.

en: Found 0 matches.
bs: Pronađeno 0 pogodaka.

en: Frame Color:
bs: Boja okvira:

en: Frame Shadow:
bs: Sjenka okvira:

en: Frame Shape:
bs: Oblik okvira:

[ctx: Frame color]
en: Defined by Layout
bs: Definirano  po rasporedu

[ctx: Frame color]
en: None
bs: Nijedan

[ctx: Frame color]
en: Statusbar
bs: Statusna traka

[ctx: Frame shadow]
en: Defined by Layout
bs: Definirano  po rasporedu

[ctx: Frame shadow]
en: None
bs: Nijedan

[ctx: Frame shadow]
en: Raised
bs: Izdignuto

[ctx: Frame shadow]
en: Sunken
bs: Utisnuto

[ctx: Frame shape]
en: Box
bs: Kutija

[ctx: Frame shape]
en: Defined by Layout
bs: Definirano po rasporedu

[ctx: Frame shape]
en: None
bs: Nijedan

en: Free %
bs: Slobodno %

en: Free Size
bs: Veličina slobodnog

en: Free: %1
bs: Slobodno: %1

en: French translation
bs: Francuski prevod

en: From cursor
bs: Od pokazivaca

en: Function keys allow performing fast operations on files.
bs: Funkcijski tasteri omogućavaju brzo izvršavanje operacija na datotekama.

en: Function keys will be visible after startup.
bs: Funkcijski tasteri će biti vidljivi po pokretanju.

en: GByte
bs: GB

en: General
bs: Opšte

en: Generic mode
bs: Generički režim

en: German translation
bs: Njemacki prevod

en: Go to Location Bar
bs: Idi na traku lokacije

en: Gray
bs: Siva

en: Greek translation
bs: Grcki prevod

en: Green
bs: Zelena

en: Grou&p
bs: Gr&upa

en: Group
bs: Grupa

en: Handbook Proof-Reader
bs: Citac za dlanovnik

en: Hard Disk
bs: Hard disk

en: Hash
bs: Heš

en: Heiner Eichmann
bs: Hajner Ajhman

en: Here you can configure settings about useractions.
    To set up, configure and manage your useractions please use ActionMan.
bs: Ovdje možete namjestiti podešavanja vezana za korisničke akcije.
    Za postavljanje, podešavanje i rad sa korisničkim akcijama, molimo vas, koristite MenadžerAkcija.

en: Here you can name the file collection
bs: Ovdje možete imenovati kolekciju datoteka

en: Here you can name the file collection:
bs: Ovdje mozete imenovati kolekciju datoteka:

en: Hex mode
bs: Heks. režim

en: Hexadecimal
bs: Heksadekadni

en: High Contrast
bs: Visok kontrast

en: Hint: use 'internal editor' if you want to use Krusader's fast built-in editor
bs: Sugestija: koristite „internal editor“ ako želite da koristite Krusader-ov brzi ugrađeni uređivač

en: History
bs: Historija

en: Home button (~)
bs: Dugme za kućni (~)

en: Horizontal Mode
bs: Vodoravni mod

en: Host:
bs: Domaćin:

en: Hungarian translation
bs: Mađarski prevod

en: I&nvert selection
bs: I&zvrni izbor

en: I/O error while comparing file %1 with %2.
bs: I/O greska pri poređenju fajla %1 sa %2.

en: ISO KIO slave
bs: ISO KIO pomocni

en: Icon cache size (KB):
bs: Veličina keša ikona (KB):

en: Icon for Krusader
bs: Ikona za Krusader

en: Icons for Krusader
bs: Ikone za Krusader

en: Identifier:
bs: Identifikator:

en: If available, use Okteta as Hex viewer instead of the internal viewer
bs: Ako je moguce, koristi Okteta kao Hex preglednik umjesto ugradjenog preglednika

en: If checked, Shift/Ctrl left clicking will select items.
    Note: this is meaningless if 'Left Button Selects' is checked.
bs: Ako je provjereno, Shift/Ctrl lijevo klikanje ce oznaciti stvari.
    Biljeska: ovo je beznacajno ukoliko "Oznacavanje lijevim dugmetom" je ukljuceno.

en: If checked, Shift/Ctrl right clicking will select items.
    Note: this is meaningless if 'Right Button Selects' is checked.
bs: Ako je provjereno, Shift/Ctrl desno klikanje ce oznaciti stvari.
    Biljeska: ovo je beznacajno ukoliko "Oznacavanje desnim dugmetom" je ukljuceno.

en: If checked, each file will open in a separate window, otherwise, the viewer will work in a single, tabbed mode
bs: Ako se štiklira, svaku datoteku će se otvoriti u zasebnom prozoru, u suprotnom će pregledač raditi u režimu jednog prozora sa karticama

en: If checked, left clicking an item will select it, but will not unselect other, already selected items.
bs: Ako se štiklira, lijevi klik na stavku će je izabrati, ali neće poništiti izbor ostalih stavki.

en: If checked, left clicking an item will select it.
bs: Ako se štiklira, lijevi klik na stavku će je izabrati.

en: If checked, pressing Insert will select the current item, and move down to the next item.
    Otherwise, current item is not changed.
bs: Ako je oznaceno, pritiskanje Insert-a ce selektovati stvar i pomjeriti je do sljedece stvari.
    Inace, trenutna stvar je nepromjenjena.

en: If checked, pressing the spacebar will select the current item and move down.
    Otherwise, current item is selected, but remains the current item.
bs: Ako je oznaceno, pritiskanje razmaka ce selektovati stvar i pomjeriti je dolje.
    Inace, trenutna stvar je oznacena, ali ostaje trenutna stvar.

en: If checked, right clicking an item will select it, but will not unselect other, already selected items.
bs: Ako je štiklirano, desni klik na stavku će je izabrati, ali neće poništiti izbor ostalih stavki.

en: If checked, right clicking an item will select it.
bs: Ako je štiklirano, desni klik na stavku će je izabrati.

en: If checked, right clicking will result in an immediate showing of the context menu.
    Otherwise, user needs to click and hold the right mouse button for 500ms.
bs: Ako je oznaceno, desno klikanje ce rezultirati trenutnim prikazom sadrzajnog menija.
    U suprotnom, korisnik treba kliknuti i drzati desno dugme misa 500ms.

en: If checked, the action is shown in the Useractions menus.
bs: Ako je provjerena, radnja je prikazana u meniju Korisnicke akcije.

en: If checked, use a mode based on KDE's style.
bs: Ako se štiklira, koristiće se režim zasnovan na KDE-ovom stilu.

en: Ignore Case
bs: Ignoriši veličinu slova

en: Ignore Date
bs: Ignoriši datum

en: Ignore hidden files
bs: Ignoriši skrivene datoteke

en: Image Files
bs: Datoteke slika

en: Import color-scheme
bs: Uvezi šemu boja

en: Import useractions
bs: Uvezi korisničku akciju

en: Important help in KDE 4 porting
bs: Vazna pomoc u KDE 4 prenosenju

en: Inactive
bs: Neaktivan

en: Include all
bs: Uključi sve

en: Incorrect CRC checksum, the file might have been corrupted.
bs: Netacna CRC kontrolna suma datoteke, datoteka je mozda pokvarena.

en: Incorrect filesize, the file might have been corrupted.
bs: Netacna velicina datoteke, datoteka je mozda pokvarena.

en: Increase contrast
bs: Povećaj kontrast

en: Information
bs: Informacija

en: Insert moves down
bs: Insert pomjera dolje

en: Internal editor and viewer opens each file in a separate window
bs: Interni editor i pregledač otvara svaku datoteku u zasebnom prozoru

en: Internal error, undefined <job> in result signal
bs: Unutarnja greska, nedefiniran <job> u rezultirajucem signalu

en: Invalid command line switch.
    A switch must start with '-'.
bs: Nevažeća komandna linija.
    Komanda mora pocinjati s '-'.

en: Invalid command line switch.
    Backslashes cannot be the last character.
bs: Nevažeća komandna linija.
    Zazor ne smije biti zadnji karakter.

en: Invalid command line switch.
    Unclosed quotation mark.
bs: Nevažeća komandna linija.
    Otvoren navodnik.

en: Invalid date entered.
bs: Unešen neispravan datum.

en: Invalid number.
bs: Neispravan broj.

en: Invalid symlink
bs: Neispravna simbolička veza

en: Invalid symlink foreground:
bs: Ispis neispravnih simboličkih veza:

en: Invalid volume size.
bs: Nevažeća veličina prostora.

en: Italian translation
bs: Talijanski prevod

en: Item List of...
bs: Stavka lista od ...

en: Japanese translation
bs: Japanski prevod

en: Jump Back
bs: Skoči unazad

en: Jump back
bs: Skoči unazad

en: Jump to a Location...
bs: Skoči na lokaciju...

en: Jump to next match
bs: Skoči na sljedeće poklapanje

en: Jump to position
bs: Odi na poziciju

en: Jump to previous match
bs: Skoči na prethodno poklapanje

en: KDE Translation Teams
bs: KDE Prevoditeljski timovi

en: KDE default
bs: KDE podrazumijevano

en: Kill
bs: Ubij

en: Kill the running process
bs: Ubij pokrenuti proces

en: Killer Logo and Icons for Krusader (contest winner)
bs: Killer Logo i Ikone za Krusader (pobjednik takmicenja)

en: Konfigurator - Creating Your Own Krusader
bs: Podešavanja - Kreirajte svoj Krusader

en: Konqueror Mode
bs: Konqueror-ov režim

en: Korean translation
bs: Korejski prevod

en: Krarc Password Dialog
bs: Krarc Dijalog Lozinki

en: Krusader - ROOT PRIVILEGES
bs: Krusader -KORIJEN PRIVILEGIJE

en: Krusader Mode
bs: Krusader-ov režim

en: Krusader Search
bs: Krusader-ova pretraga

en: Krusader cannot find a supported mail client. Please install one to your path. Hint: Krusader supports KMail.
bs: Krusader ne moze pronaci podrzanog mail klijenta. Molimo instalirajte jednog na vasu putanju. Natuknica: Krusader podrzava KMail.

en: Krusader cannot find any of the supported diff-frontends. Please install one to your path. Hint: Krusader supports Kompare, KDiff3 and Xxdiff.
bs: Krusader ne moze pronaci nijedan od podrzanih razlicitih prednjih programa. Molim instalirajte jedan na vasu putanju. Natuknica:Krusader podrzava Kompare, KDiff3 and Xxdiff.

en: Krusader is unable to download %1
bs: Krusader ne moze skinuti %1

en: Krusader's settings upon startup
bs: Krusader-ova podešavanja po pokretanju

en: Krusader::Choose Files
bs: Krusader::Izaberite datoteke

en: Krusader::Combining...
bs: Krusader::Spajanje...

en: Krusader::Disk Usage
bs: Krusader::Zauzetost diska

en: Krusader::DiskUsage
bs: Krusader::Zauzetost diska

en: Krusader::Feed to listbox
bs: Krusader::Dovod u kutiju liste

en: Krusader::Locate
bs: Krusader::Pronalaženje

en: Krusader::ProfileManager
bs: Krusader::Menadžer profila

en: Krusader::Search
bs: Krusader::Pretraga

en: Krusader::Splitter
bs: Krusader::Dijeljenje

en: Krusader::Splitting...
bs: Krusader::Dijeljenje...

en: Krusader::Synchronize
bs: Krusader::Uskladi

en: Krusader::Synchronizer
bs: Krusader::Usaglašavač

en: Krusader::Wait
bs: Krusader::Sačekaj

en: Last modified:
bs: Posljednja izmjena:

en: Layout
bs: Raspored

en: Layout:
bs: Raspored:

en: Left
bs: Lijevo

en: Left Bookmarks
bs: Lijevi markeri

en: Left History
bs: Lijeva historija

en: Left Media
bs: Lijevi mediji

en: Left mouse button preserves selection
bs: Lijevo dugme miša čuva izabrano

en: Left mouse button selects
bs: Lijevo dugme miša izabira

en: Left panel
bs: Lijevi panel

en: Left to right: Copy 1 file | Left to right: Copy %1 files
bs[0]: Lijevo na desno: Kopiraj %1 fajl
bs[1]: Lijevo na desno: Kopiraj %1 fajla
bs[2]: Lijevo na desno: Kopiraj %1 fajla

en: Left: Delete 1 file | Left: Delete %1 files
bs[0]: Lijevo: Obriši %1 fajl
bs[1]: Lijevo: Obriši %1 fajla
bs[2]: Lijevo: Obriši %1 fajlova

en: Light Gray
bs: Svjetlo siva

en: Line View
bs: Linijski prikaz

en: Line view
bs: Linijski prikaz

en: Lines
bs: Linije

en: Link Handling
bs: Rad sa vezama

en: Link MIMEs to protocols
bs: Povezi MIME-ove sa protokolima

en: Link Redirection
bs: Preusmjeravanje veze

en: Links
bs: Veze

en: Lister
bs: Klizac

en: Lister mode
bs: Lister mod

en: Lister:
bs: Klizac:

en: Lithuanian translation
bs: Litvanski prevod

en: Load a Panel Profile...
bs: Učitaj profil panela...

en: Load a Searchmodule Profile...
bs: Učitaj profil modula traženja...

en: Load a Synchronizer Profile...
bs: Učitaj profil sinhronizatora...

en: Load the user defined folder icons
bs: Ucitaj korisnicki definisane ikonice za direktorije

en: Load this profile on startup
bs: Učitaj ovaj profil po pokretanju

en: Loading Usage Information
bs: Učitavam podatke o zauzetosti

en: Loading the disk usage information...
bs: Učitavam informaciju o zauzetosti diska...

en: Local Network
bs: Lokalna mreža

en: Locale aware sorting
bs: Lokalizovano sortiranje

en: Locate
bs: Pronađi

en: Locate produced the following error message:
    
    %1
bs: Lociranje je dalo poruku o gresci:
    
    %1

en: Locate results
bs: Rezultati pronalaženja

en: Lock Tab
bs: Zakljucaj karticu

en: MAX
bs: MAKS

en: MByte
bs: MB

en: MIME Type
bs: MIME vrsta

en: MIMEs
bs: MIME-ovi

en: Main Toolbar
bs: Glavna alatna traka

en: Make sure to install new packers in your <code>$PATH</code> (e.g. /usr/bin)
bs: Uvjerite se da instalirate nove arhivere u vaš <code>$PATH</code> (npr. /usr/bin)

en: Make sure to install new tools in your <code>$PATH</code> (e.g. /usr/bin)
bs: Uvjerite se da instalirate nove alate u vaš <code>$PATH</code> (npr. /usr/bin)

en: Malformed URL:
    %1
bs: Pogrešno formiran URL:
    %1

en: Manage Bookmarks
bs: Upravljanje markerima

en: Manage User Actions...
bs: Upravljanje korisničkim akcijama...

en: Manipulate in which way:
bs: Manipulisanje na koji način:

en: Manipulate the Selection...
bs: Manipulisanje izborom...

en: Marketing & Product Research (retired)
bs: Istrazivac proizvoda i marketinga (penzionisan)

en: Mask (optional, all but 'Selected'):
bs: Maska (opcionalno, sve sijem „Označeno“):

en: Match whole words only
bs: Povezuj samo cijele rijeci

en: Max file size:
bs: Maksimalna veličine datoteke:

en: Media
bs: Medijum

en: Media Menu
bs: Medija meni

en: Merge
bs: Spoji

en: Minimum font size
bs: Minimalna veličina fonta

en: Missing Plugin
bs: Nedostaje priključak

en: Mnt.Point
bs: Tačka montiranja

en: Mod&ified in the last
bs: Izmjenjeno u pos&ljednjih

en: Modify search behavior
bs: Podesi ponašanje pretrage

en: Mount
bs: Montiraj

en: MountMan
bs: Menadžer montiranja

en: MountMan - Your Mount-Manager
bs: Menadžer montiranja — vaš prijateljski menadžer montiranja

en: MountMan is not operational. Sorry
bs: Menadžer montiranja nije upotrebljiv. Izvinite

en: MountMan will not (un)mount the following mount-points:
bs: MountMan nece organizovati sljedece organizacione tacke:

en: MountMan.Info
bs: MountMan.Informacije

en: Move
bs: Premjesti

en: Move %1 file to: | Move %1 files to:
bs[0]: Prebaci %1 fajl u:
bs[1]: Prebaci %1 fajla u:
bs[2]: Prebaci %1 fajla u:

en: Move %1 to:
bs: Premjesti %1 u:

en: Move Current Tab to Other Side
bs: Pomjeri trenutnu karticu na drugu stranu

en: Move Focus Down
bs: Pomjeri fokus dole

en: Move Focus Up
bs: Pomjeri fokus gore

en: Move file from one panel to the other.
bs: Premjesti datoteku iz jednog panela u drugi.

en: Move to Trash
bs: Baci u smeće

en: Move to trash
bs: Baci u smeće

en: Moving files
bs: Premještanje datoteka

en: Multi &Rename...
bs: &Višestruko preimenovanje...

en: Multiple volume archive
bs: Arhiva iz više dijelova

en: Name
bs: Ime

en: Name:
bs: Ime:

en: Name: %1
bs: Ime: %1

en: Needed panel specification missing in expander %1
bs: Neophodni specifikator panela nedostaje u proširivaču %1

en: New File Name
bs: Ime nove datoteke

en: New Folder
bs: Nova fascikla

en: New Hardlink...
bs: Nova tvrda veza (hardlink)...

en: New Link
bs: Novi link

[ctx: New MIME]
en: &New...
bs: &Novo...

en: New MIME Type
bs: Novi MIME Tip

en: New Net &Connection...
bs: Nova mrežna &veza...

en: New Network Connection
bs: Nova mrežna veza

en: New Symlink...
bs: Nova simbolička veza...

en: New Tab
bs: Nova kartica

[ctx: New file]
en: &New...
bs: &Novo...

[ctx: New path]
en: &New...
bs: &Novi...

en: New protocol
bs: Novi protokol

[ctx: New protocol]
en: &New...
bs: &Novi...

en: New search
bs: Nova pretraga

en: New target/name:
bs: Nova meta/ime:

en: Newline
bs: Novi red

en: Next
bs: Sljedeća

en: Next Tab
bs: Sljedeća kartica

en: No elements to feed.
bs: Nema elemenata za vratiti.

en: No file selected or selected file cannot be displayed.
bs: Nema oznacene datoteke ili oznacena datoteka ne moze biti prikazana.

en: No password specified
bs: Lozinka nije zadata

en: No permissions to edit this file.
bs: Nema dozvola za uređivanje ove datoteke.

en: No permissions to view this file.
bs: Nema dozvola za gledanje ove datoteke.

en: No search criteria entered.
bs: Nisu uneseni kriteriji za pretrazivanje.

en: No selected files to send.
bs: Nema oznacenih datoteka za poslati.

[ctx: No shortcut]
en: None
bs: Nijedan

en: No space information on non-local filesystems
bs: Nema informacija o slobodnom prostoru na ne-lokalnim datoteku sistemima

en: No&t modified in the last
bs: Nije mijenja&no u posljednjih

en: Normal font:
bs: Normalni font:

en: Not a split file: %1.
bs: Nedjeljiva datoteka: %1.

en: Not a valid CRC file.
bs: Nije validan CRC fajl.

en: Not mounted.
bs: Nije montirano.

en: Not used
bs: Ne koristi se

en: Note
bs: Napomena

en: Note: a '?' is a wildcard
bs: Napomena: '?' je džoker

en: Nothing is selected.
bs: Nista nije oznaceno.

en: Number of files: %1
bs: Broj datoteka: %1

en: Number of...
bs: Broj...

en: Number out of range.
bs: Broj izvan opsega.

en: Numeric Permissions
bs: Numeričke dozvole

en: O&wner
bs: &Vlasnik

en: Old Czech translation
bs: Stari Češki prevod

en: Old Danish translation
bs: Stari Danski prevod

en: Old French translation
bs: Stari Francuski prevod

en: Old German translation
bs: Stari Njemacki prevod

en: Old Hungarian translation
bs: Stari Mađarski prevod

en: Old Japanese translation
bs: Stari Japanski prevod

en: Old Polish translation
bs: Stari Poljski prevod

en: Old Russian translation
bs: Stari Ruski prevod

en: Old Spanish translation
bs: Stari Španski prevod

en: Old Swedish translation
bs: Stari Švedski prevod

en: Omit the current path (optional)
bs: Izostavi trenutnu putanju (opcionalno)

en: Only one Krusader instance is allowed to run.
bs: Dozvoljeno je pokretanje samo jedne instance Krusader-a.

en: Open
bs: Otvori

en: Open With
bs: Otvori pomoću

en: Open file in viewer.
bs: Otvori datoteku u pregledaču.

en: Open in New Tab
bs: Otvori u novoj kartici

en: Open in a new tab
bs: Otvori u novoj kartici

en: Open location in a new tab
bs: Otvori lokaciju u novoj kartici

en: Open menu with bookmarks. You can also add current location to the list, edit bookmarks or add subfolder to the list.
bs: Otvori meni sa markerima. Možete takođe dodati trenutnu lokaciju u listu, uređivati markere ili dodati poddirektorijum u listu.

en: Open the available media list
bs: Otvori listu dostupnih medija

en: Open trash bin
bs: Otvori kantu za otpatke

en: Operation
bs: Operacija

en: Optional
bs: Opcionalno

en: Options
bs: Mogućnosti

en: Other
bs: Ostalo

en: Other panel
bs: Drugi panel

en: Other...
bs: Drugo...

en: Output
bs: Izlaz

en: Output collection
bs: Kolekcija izlaza

en: Overwrite Existing File?
bs: Pisati preko postojeće datoteke?

en: Overwrite entry
bs: Piši preko ulaza

en: Overwrite files without confirmation
bs: Prebrisi datoteke bez potvrde

en: Overwrite or Merge?
bs: Prepisi ili Spoji ?

en: Overwrite or append?
bs: Upiši preko ili nadoveži?

en: Own size
bs: Sopstvena veličina

en: Own size:
bs: Sopstvena veličina:

en: Owner
bs: Vlasnik

en: Owner:
bs: Vlasnik:

en: Ownership
bs: Vlasništvo

en: P&ermissions
bs: &Dozvole

en: Pac&k...
bs: Zapa&kuj...

en: Pack
bs: Zapakuj

en: Pack %1
bs: Zapakuj %1

en: Pack %1 file | Pack %1 files
bs[0]: Zapakuj %1 datoteku
bs[1]: Zapakuj %1 datoteku
bs[2]: Zapakuj %1 datoteke

en: Packers
bs: Arhiveri

en: Packing
bs: Pakovanje

en: Packing %1...
bs: Pakiranje %1...

en: Packing File(s)
bs: Pakujem Datoteku(e)

en: Panel independent
bs: Nezavisno od panela

en: Panel's Path...
bs: Putanja panela...

en: Parallel threads:
bs: Paralelne niti:

en: Password
bs: Lozinka

en: Password:
bs: Lozinka:

en: Paste from Clipboard
bs: Umetni iz clipboarda

en: Paste useractions from clipboard
bs: Nalijepi korisničke akcije iz clipboarda

en: Path
bs: Putanja

en: Pause
bs: Pauziraj

en: Percent
bs: Procenata

en: Permissions
bs: Dozvole

en: Permissions:
bs: Dozvole:

en: Please enter the new link destination:
bs: Molimo vas unesite novo odredište veze:

en: Please re-enter the values, so that the left side size will be smaller than (or equal to) the right side size.
bs: Molimo vas ponovo unesite vrijednosti, tako da veličina lijeve strane bude manja od (ili jednaka) veličini desne strane.

en: Please set a title for the menu entry
bs: Molimo vas postavite naslov za ulaz menija

en: Please set a unique name for the useraction
bs: Molimo vas postavite jedinstveno ime za ovu korisničku akciju

en: Please specify a location to search in.
bs: Navedite lokaciju u kojoj treba tražiti.

en: Polish translation
bs: Poljski prevod

en: Popular URLs
bs: Popularni URL-ovi

en: Popular URLs...
bs: Popularni URL-ovi...

en: Portuguese translation
bs: Portugalski prevod

en: Position:
bs: Pozicija:

en: Predefined Selections
bs: Predefinisani izbori

en: Preset (optional):
bs: Prepodešeno (opcionalno):

en: Pressing the left mouse button selects files - you can click and select multiple files. Right-click menu is invoked using a short click on the right mouse button.
bs: Pritiskanje lijevog dugmeta miša izabira datoteke — možete kliktati i izabirati više datoteka.Meni na desni klik se poziva kratkim klikom desnim dugmetom miša.

en: Preview
bs: Pregled

en: Preview Panel: display a preview of the current file
bs: Panel za pregled: prikazuje pregled trenutne datoteke

en: Preview not available
bs: Pregled nije dostupan

en: Preview:
bs: Pregled:

en: Preview: %1
bs: Pregled: %1

en: Previous
bs: Prethodna

en: Previous Tab
bs: Prethodna kartica

en: Print...
bs: Štampaj...

en: Pro&files
bs: Pro&fili

en: Processed files
bs: Proscesirani fajl-ovi

en: Profile manager (Ctrl+P).
bs: Menadžer profila (Ctrl+P).

en: Profiles
bs: Profili

en: Protocol
bs: Protokol

en: Protocol not supported by Krusader:
    %1
bs: Krusader ne podržava protokol:
    %1

en: Protocol:
bs: Protokol:

en: Protocols
bs: Protokoli

en: QA, bug-hunting, patches and general help
bs: QA, trazenje gresaka, zakrpe i opcenito pomoc

en: Query Name
bs: Upitno ime

en: Query name
bs: Ime upita

en: Question:
bs: Pitanje:

en: Quicksearch match
bs: Statusna traka povezano

en: Quicksearch non-match
bs: Statusna traka nepovezano

en: Quicksearch, match background:
bs: Brzo pretrazivanje, povezi pozadinske:

en: Quicksearch, match foreground:
bs: Brzo pretrazivanje, povezi prednje:

en: Quicksearch, non-match background:
bs: Brzo pretrazivanje, ne povezi pozadinske:

en: Quicksearch, non-match foreground:
bs: Brzo pretrazivanje, ne povezi prednje:

en: Quiet
bs: Tiho

en: Quit
bs: Odustani

en: Quit Krusader.
bs: Završi Krusader.

en: ROOT (/)
bs: KORIJEN (/)

en: Rainbow
bs: Duga

en: Re&verse direction
bs: Su&protan smjer

en: Ready.
bs: Spreman.

en: Recordable CD/DVD-ROM
bs: CD/DVD-ROM sa snimanjem

en: Red
bs: Crvena

en: Redirect Link...
bs: Preusmjeri vezu...

en: Refresh
bs: Osvježi

en: Reload
bs: Ponovo učitaj

en: Removable media
bs: Prenosni medij

en: Remove MIME from the link list.
bs: Izbrisi MIME sa liste poveznica.

en: Remove Selected Actions?
bs: Ukloni selektirane postupke?

en: Remove entry
bs: Ukloni ulaz

en: Remove protocol from the link list.
bs: Ukloni protokol iz liste veza.

en: Removing Useractions
bs: Uklanjanje korisničkih akcija

en: Rename
bs: Preimenuj

en: Rename selects extension
bs: Preimenovanje izabire ekstenziju

en: Repeats, One or More Times
bs: Ponavljanje, jednom ili više puta

en: Repeats, Zero or More Times
bs: Ponavljanje, nijednom ili više puta

en: Restore
bs: Vrati

en: Restore Selection
bs: Povratiti selekciju

en: Restore ori&ginal operation
bs: Vrati ori&ginalnu operaciju

en: Results
bs: Rezultati

en: Resume
bs: Nastavi

en: Retrieving data from %1 archives is not supported
bs: Prihvatanje podataka iz %1 arhiva nije podrzano

en: Reverse printing is not supported. Continue with normal printing?
bs: Printanje unatrag nije podrzano. Nastaviti sa normalnim printanjem?

en: Right
bs: Desno

en: Right Bookmarks
bs: Desni markeri

en: Right History
bs: Desna historija

en: Right Media
bs: Desni mediji

en: Right clicking pops context menu immediately
bs: Pri desnom kliku odmah otvori kontekstni meni

en: Right mouse button preserves selection
bs: Desno dugme miša čuva izabrano

en: Right mouse button selects
bs: Desno dugme miša izabira

en: Right panel
bs: Desni panel

en: Right to left: Copy 1 file | Right to left: Copy %1 files
bs[0]: Desno na lijevo: Kopiraj %1 fajl
bs[1]: Desno na lijevo: Kopiraj %1 fajla
bs[2]: Desno na lijevo: Kopiraj %1 fajla

en: Right-click Menu
bs: Meni desnog klika

en: Root
bs: Korijen

en: Root button (/)
bs: Dugme za korijen (/)

en: Run
bs: Pokreni

en: Run as different user:
bs: Pokreni kao drugi korisnik:

en: Run in terminal
bs: Pokreni u terminalu

en: Run in the embedded terminal emulator
bs: Pokreni  u ugrađenom terminalnom emulatoru.

en: Run the command in a terminal.
bs: Pokreni naredbu u terminalu.

en: Run the command in the embedded terminal emulator.
bs: Pokreni komandu u ugrađenom terminalnom emulatoru.

en: Russian translation
bs: Ruski prevod

en: S&how options
bs: Pri&kaži opcije

en: S&wap Panels
bs: &Razmijeni panele

en: Same as active
bs: Isto kao aktivan

en: Same as alt. background
bs: Isto kao altern. pozadina

en: Same as background
bs: Isto kao pozadina

en: Same as foreground
bs: Isto kao ispis

en: Same as selected background
bs: Isto kao izabrana pozadina

en: Same as selected foreground
bs: Isto kao ispis označenih

en: Save &Position
bs: Snimi &poziciju

en: Save as...
bs: Sačuvaj kao...

en: Save last position, size and panel settings
bs: Snimi posljednju poziciju, veličinu i podešavanja panela

en: Save selection...
bs: Sacuvaj oznaceno...

en: Save settings as default
bs: Sačuvaj postavke kao početne

en: Save settings as default for new instances of this view type
bs: Sačuvaj postavke kao početne za nove slucajeve ovog tipa

en: Saving checksum files...
bs: Snimam datoteke kontrolnih suma...

en: Scheme
bs: Šema

en: Scroll Results
bs: Klizaj rezultate

en: Searc&h in
bs: Pretra&zi u

en: Search
bs: Pretraga

en: Search &for:
bs: Pretražuj &za:

en: Search for files
bs: Pretraga za datotekama

en: Search for:
bs: Pretražuj za:

en: Search in arch&ives
bs: Pretraga u &arhivama

en: Search next
bs: Pretraži sljedece

en: Search position:
bs: Pozicija pretrage:

en: Search previous
bs: Pretrazi prethodno

en: Search results
bs: Rezultati pretrage

en: Search results for "%1" containing "%2" in %3
bs: Potrazi rezultate za "%1" koji sadrze "%2" u %3

en: Search results for "%1" in %2
bs: Potrazi rezultate za "%1" u %2

en: Search string not found.
bs: Nije pronađen niz za pretragu.

en: Search:
bs: Traži:

en: Searching for packers...
bs: Tražim arhivere...

en: Searching for tools...
bs: Tražim alate...

en: Select &Different
bs: Označi &različite

en: Select &Group...
bs: Odaberi &grupu...

en: Select &Newer
bs: Označi &novije

en: Select &Single
bs: Označi &jedinstvene

en: Select Different &and Single
bs: Označi različite &i jedinstvene

en: Select Files
bs: Izaberi datoteke

en: Select Files with the Same Extension
bs: Izaberi datoteke s istom ekstenzijom

en: Select Files with the Same Name
bs: Izaberi datoteke s istim imenom

en: Select Remote Charset
bs: Izaberi udaljeni skup znakova

en: Select a color scheme file
bs: Izaberi datoteku šeme boja

en: Select a color-scheme file
bs: Izaberi datoteku šeme boja

en: Select charset
bs: Odaberi string

en: Select items
bs: Označi stavke

en: Select only one split file.
bs: Oznacite samo jedan podijeljeni fajl.

en: Select the checksum method:
bs: Izaberite metod kontrolne sume:

en: Select the following files:
bs: Izaberi sljedeće datoteke:

en: Selected + Current
bs: Izabrani + trenutni

en: Selected 1
bs: Izabrano 1

en: Selected 2
bs: Izabrano 2

en: Selected background:
bs: Izabrana pozadina:

en: Selected current foreground:
bs: Izabrani ispis označenih:

en: Selected files only
bs: Samo izabrane datoteke

en: Selected foreground:
bs: Izabrani ispis:

en: Selection Mode
bs: Režim izbora

en: Selection mask:
bs: Maska izbora:

en: Send by Email
bs: Pošalji e-poštom

en: Send to &Embedded Terminal Emulator
bs: Pošalji u &ugnježđenom emulatoru terminala

en: Sending file: %2 | Sending files: %2
bs[0]: Slanje datoteke: %2
bs[1]: Slanje datoteka: %2
bs[2]: Slanje datoteka: %2

en: Separate Program Call for Each...
bs: Razdvoji poziv programa za svaki...

en: Separate standard error
bs: Odvoji standardne greške

en: Separate standard out and standard error in the output collection.
bs: Odvoji standardni izlaz i standardne greške pri skupljanju izlaza.

en: Separator between the items (optional)
bs: Razdvajač između stavki (opcionalno)

en: Separator between the items (optional):
bs: Razdvajač između stavki (opcionalno):

en: Serbian translation
bs: Srpski prevod

en: Set Focus to the Panel
bs: Postavi fokus na panel

en: Set Jump Back Point
bs: Postavi ovdje tačku skoka unazad

en: Set Relation Between the Panels...
bs: Postavi relaciju između panela...

en: Set Sorting for This Panel...
bs: Postavi sortiranje za ovaj panel...

en: Set a MIME type:
bs: Postavi MIME tip:

en: Set a default keyboard shortcut.
bs: Postavi podrazumijevanu prečicu na tastaturi.

en: Set a file name:
bs: Postavi ime datoteke:

en: Set a protocol:
bs: Postavi protokol:

en: Set another MIME type:
bs: Postavi drugi MIME tip:

en: Set another file name:
bs: Postavi ime druge datoteke:

en: Set another path:
bs: Postavi drugu putanju:

en: Set another protocol:
bs: Postavi drugi protokol:

en: Set compression level
bs: Postavi nivo kompresije

en: Set of Characters
bs: Skup znakova

en: Set the full path of the external applications
bs: Postavi punu putanju spoljašnjih aplikacija

en: Set the new size in percent:
bs: Postavi novu veličinu u procentima:

en: Setup Krusader the way you like it
bs: Podesite Krusader kako vama odgovara

en: Shift/Ctrl-Left mouse button selects
bs: Shift/Ctrl-lijevo dugme miša izabira

en: Shift/Ctrl-Right mouse button selects
bs: Shift/Ctrl-desno dugme miša izabira

en: Show &Command Line
bs: Prikaži &komandnu liniju

en: Show &FN Keys Bar
bs: Prikaži &funkcijsku traku

en: Show &Hidden Files
bs: Prikaži &skrivene datoteke

en: Show Actions Toolbar
bs: Prikaži traku akcija

en: Show Back Button
bs: Prikazi dugme nazad

en: Show Bookmarks Button
bs: Prikazi dugme markera

en: Show File System Type
bs: Prikazi tip sistemske datoteke

en: Show Forward Button
bs: Prikazi dugme naprijed

en: Show History Button
bs: Prikazi dugme historija

en: Show Main Toolbar
bs: Prikaži glavnu traku s alatima

en: Show Media Button
bs: Prikazi dugme Medija

en: Show Mount Path
bs: Prikazi organizacionu putanju

en: Show Panel Toolbar
bs: Prikaži traku panela

en: Show Previews
bs: Prikaži preglede

en: Show Size:
bs: Prikazi velicinu:

en: Show View Options Menu
bs: Prikazi meni opcija prikaza

en: Show command line
bs: Prikaži komandnu liniju

en: Show current item even if not focused
bs: Prikaži trenutnu stavku čak i ako nije fokusirana

en: Show file sizes
bs: Prikaži veličine datoteka

en: Show files that exist on both sides.
bs: Lista one datoteke koja postoji na obje strane.

en: Show files that exist on one side only.
bs: Lista one datoteke koji postoje samo na jednoj strani.

en: Show free/total space on the device
bs: Prikazi odnos slobodan/kompletan prostor na uređaju

en: Show function keys
bs: Prikaži funkcijske tastere

en: Show hidden files
bs: Prikaži skrivene datoteke

en: Show octal numbers (0755) instead of the standard permissions (rwxr-xr-x) in the permission column.
bs: Prikaži oktalne brojeve (0755) umjesto standardnih dozvola (rwxr-xr-x) u koloni dozvola.

en: Show only removable devices
bs: Prikazi samo prijenosne uređaje

en: Show only the existing files
bs: Prikaži samo postojeće datoteke

en: Show previews by default
bs: Prikazi podrazumjevane prikaze

en: Show size in bytes too
bs: Prikazi velicinu u bitovima također

en: Show small files
bs: Prikaži male datoteke

en: Show space information
bs: Prikaži informacije o prostoru

en: Show splashscreen
bs: Prikaži uvodni ekran

en: Show the <b>Useraction</b> only for the file names defined here. The wildcards '<code>?</code>' and '<code>*</code>' can be used.
bs: Prikazi <b>Korisnicka akcija</b>samo za imena datoteka definirana ovdje. Dzokeri '<code>?</code>' i '<code>*</code>' mogu se koristiti.

en: Show the <b>Useraction</b> only for the values defined here.
bs: Prikaži <b>korisničku akciju</b> samo za vrijednosti definisane ovdje.

en: Side to feed:
bs: Strana za dovod:

en: Since you chose to also search in archives, note the following limitations:
    You cannot search for text (grep) while doing a search that includes archives.
bs: Pošto ste odabrali da pretražujete i unutar arhiva; postoji sljedeće ograničenje:
    Ne možete tražiti tekst (grep) u pretrazi koja uključuje arhive.

en: Single instance mode
bs: Režim samo jedne instance

en: Singles
bs: Jedinstveni

en: Size
bs: Veličina

en: Size:
bs: Veličina:

en: Slovak translation
bs: Slovacki prevod

en: Slovenian translation
bs: Slovenski prevod

en: Some corrupted archives might cause a crash; therefore, testing is suggested.
bs: Neke oštećene arhive mogu izazvati rušenje; stoga, testiranje se preporučuje.

en: Sort method:
bs: Nacin sortiranja:

en: Sp&lit File...
bs: &Razdvoji datoteku...

en: Space information disabled
bs: Informacije o prostoru onemogucene

en: Spacebar calculates disk space
bs: Razmaknica računa zauzeti prostor

en: Spacebar moves down
bs: Razmaknica pomjera na dolje

en: Spanish translation
bs: Španski prevod

en: Specified sizes are inconsistent.
bs: Definisane velicine su nedosljedne.

en: Splitting the file %1...
bs: Dijelim datoteku %1...

en: Standard Error (stderr)
bs: Standardne greške (stderr)

en: Standard Output (stdout)
bs: Standardni izlaz (stdout)

en: Start &Root Mode Krusader
bs: Pokreni Krusader u režimu &administratora

en: Start &Terminal
bs: Pokreni &terminal

en: Start ActionMan
bs: Pokreni MenadžerAkcija

en: Start Terminal Here
bs: Pokreni terminal ovdje

en: Start and &Forget
bs: Počni i &zaboravi

en: Start in &New Terminal
bs: Pokreni u novom &terminalu

en: Start left panel at <path>
bs: Pokreni lijevi panel kod <path>

en: Start new disk usage search
bs: Pokreni novu pretragu zauzetosti diska

en: Start of Line
bs: Početak linije

en: Start right panel at <path>
bs: Pokreni desni panel kod <path>

en: Start to tray
bs: Pokreni u kaseti

en: Startup
bs: Pokretanje

en: Startup profile:
bs: Profil pri pokretanju:

en: Status/Totalsbar
bs: Statusna traka/Alatna traka

en: Statusbar active
bs: Statusna traka aktivna

en: Statusbar inactive
bs: Statusna traka neaktivna

en: Statusbar will show basic information about file below mouse pointer.
bs: Statusna traka prikazuje osnovne informacije o datoteci ispod pokazivača miša.

en: Statusbar, active background:
bs: Statusna traka, aktivni pozadinski:

en: Statusbar, active foreground:
bs: Statusna traka, aktivni prednji:

en: Statusbar, inactive background:
bs: Statusna traka, neaktivni pozadinski:

en: Statusbar, inactive foreground:
bs: Statusna traka, neaktivni prednji:

en: Step into
bs: Uskoči u

en: Stop
bs: Zaustavi

en: Stop search
bs: Zaustavi pretragu

en: Substitute the <b>Placeholders</b> with local filenames.
bs: Zamijeni <b>šablone</b> nazivima lokalnih datoteka.

en: Substitute the <b>Placeholders</b> with valid URLs.
bs: Zamijeni <b>šablone</b> sa validnim URL adresama.

en: Sw&ap Sides
bs: Z&amijeni strane

en: Swap sides (Ctrl+S).
bs: Zamijeni strane (Ctrl+S).

en: Swedish translation
bs: Švedski prevod

en: Symbolic Link
bs: Simbolička veza

en: Symbolic link
bs: Simbolička veza

en: Symbolic link foreground:
bs: Ispis simboličkih veza:

en: Sync Panels
bs: Sinh. panele

en: Synchronize
bs: Uskladi

en: Synchronize Selected Files...
bs: Sinhronizuj izabrane datoteke...

en: Synchronize results
bs: Usaglasi rezultate

en: Synchronize with &KGet
bs: Uskladi sa &KGet-om

en: Synchronizer
bs: Usaglašavač

en: Synchronizer has nothing to do.
bs: Sinhronizator nema sta da radi.

en: T&est Archive
bs: T&estiraj arhivu

en: TAB
bs: Tabulator

en: Tab Bar position:
bs: Pozicija trake tabulatora:

en: Tab-Switch panel
bs: Panel za mijenjanje tabulatora

en: Tabs
bs: Tabulatori

en: Term
bs: Uslov

en: Terminal execution
bs: Izvršavanje u terminalu

en: Terminal for UserActions:
bs: Terminal za korisničke akcije:

en: Test archive after packing
bs: Isprobaj arhivu po pakovanju

en: Test archive before unpacking
bs: Isprobaj arhivu prije raspakivanja

en: Testing Archive
bs: Testiram arhivu

en: Text &Editor
bs: Tekst&Editor

en: Text Files
bs: Tekstualne datoteke

en: Text found:
bs: Tekst pronađen:

en: Text mode
bs: Tekstualni režim

en: Text position:
bs: Položaj teksta:

en: The %1 path is incorrect, %2 used instead.
bs: Putanja %1 je neispravna, %2 se koristi umjesto nje.

en: The %1 path is incorrect, no valid path found.
bs: Putanja %1 je neispravna, nije pronađena ispravna putanja.

en: The <i>Tooltip</i> is shown when the mouse cursor is hold over an entry of the <b>Useraction Toolbar</b>.
bs: <i>Oblačić</i> se prikazuje kada se kursor miša drži iznad <b> trake sa korisničkim akcijama</b>.

en: The CRC information file (%1) is missing.
    Validity checking is impossible without it. Continue combining?
bs: CRC informacijska datoteka (%1) nedostaje.
    Provjera ispravnosti se ne moze izvrsiti bez nje. Nastaviti kombinovanje?

en: The UsefulArts Organization
bs: Organizacija UsefulArts

en: The Useraction is only available for
bs: Ova korisnička akcija je dostupna jedino za

en: The actionfile's root element is not called %1, using %2
bs: Korijenski element akcijskog fajla nije nazvan %1, koristeci %2

en: The bookmarks button will be visible.
bs: Dugme markera ce biti vidljivo.

en: The compare results of the synchronizer (Ctrl+M).
bs: Rezultati poređenja sinhronizatora (Ctrl+M).

en: The current action has been modified. Do you want to apply these changes?
bs: Trenutna akcije je izmijenjena. Da li želite da primijenite izmjene?

en: The current file is not a link, so it cannot be redirected.
bs: Trenutna datoteka nije link, tako da ne moze biti preusmjerena.

en: The current page has been changed. Do you want to apply changes?
bs: Trenutna stranica je izmijenjena. Da li želite da primijenite izmjene?

en: The date %1 is not valid according to your locale. Please re-enter a valid date (use the date button for easy access).
bs: Datum %1 nije ispravan po vašim podešavanjima lokaliteta. Molimo vas unesite ispravan datum (možete koristiti dugme 'datum' za lahak pristup).

en: The date on the left is later than the date on the right. Please re-enter the dates, so that the left side date will be earlier than the right side date.
bs: Datum sa lijeve strane je kasniji od datuma sa desne. Molimo vas ponovo unesite datume, tako da datum sa lijeve strane bude raniji od datuma sa desne strane.

en: The date on top is later than the date on the bottom. Please re-enter the dates, so that the top date will be earlier than the bottom date.
bs: Datum na vrhu je nakon datuma na dnu. Molimo vas ponovo unesite datume, tako da datum na vrhu bude prije datuma na dnu.

en: The file %1 does not contain valid UserActions.
bs: Datoteka %1 ne sadrži validnu korisničku akciju.

en: The filter dialog is opened with the last filter settings that where applied to the panel.
bs: Filter dijaloga je otvoren sa zadnjim filterom postavki koji je bio postavljen na panel.

en: The history button will be visible.
bs: Dugme historija ce biti vidljivo.

en: The icon cache size influences how fast the contents of a panel can be displayed. However, too large a cache might consume your memory.
bs: Veća količina keša za ikone povećava brzinu kojom se može prikazati sadržaj panela. Međutim, preveliki keš može potrošiti vašu memoriju.

en: The left mouse button does not select, but sets the current file without affecting the current selection. The right mouse button invokes the context-menu. You can select with Ctrl key and the left button.
bs: Lijevo dugme na misu ne selektira, vec postavlja trenutni fajl bez da utice na trenutnu selekciju. Desno dugme na misu doziva sadrzajni meni. Mozete birati sa Ctrl tipkom ili lijevim dugmetom.

en: The left mouse button does not select, but sets the current file without affecting the current selection. The right mouse button selects multiple files and the right-click menu is invoked by pressing and holding the right mouse button.
bs: Lijevo dugme miša ne izabire, već postavlja trenutni datoteku bez uticanja na trenutni izbor.Desnim dugmetom miša možete izabrati višestruke datoteke i meni na desni klik se poziva pritiskanjemi držanjem desnog dugmeta miša.

en: The media button will be visible.
bs: Dugme medija ce biti vidljivo.

en: The old Bookmark Module
bs: Stari modul za markere

en: The panel toolbar will be visible.
bs: Traka sa alatima će biti vidljiva.

en: The passwords are different
bs: Lozinke su različite

en: The passwords are equal
bs: Lozinke su iste

en: The saved 'Popular URLs' are invalid. The list will be cleared.
bs: Sacuvana lista 'Popularne URL adrese' je nevazeca. Lista ce biti ociscena.

en: The sorting is performed in a locale- and also platform-dependent manner. Can be slow.
bs: Ovo sortiranje je izvedeno u lokalnom i takodje  platformski zavisnom stilu. Moze biti sporo.

en: The synchronizer window contains data from a previous compare. If you exit, this data will be lost. Do you really want to exit?
bs: Prozor usklađivača sadrži podatke iz prethodnog upoređivanja. Ako izađete, ovi podaci će biti izgubljeni. Da li zaista želite da izađete?

en: The title displayed in the <b>Usermenu</b>.
bs: Naslov prikazan u <b>korisničkom meniju</b>.

en: The totals bar shows how many files exist, how many selected and the bytes math
bs: Zbirna traka prikazuje koliko datoteka postoji, koliko je izabrano i bajtovsku matematiku

en: There already is an action with this name.
    If you do not have such a useraction the name is used by Krusader for an internal action.
bs: Vec postoji postupak sa ovim imenom.
    Ukoliko nemate korisnicku akciju cije ime koristi Krusader za internu akciju.

en: This archive is encrypted, please supply the password:
bs: Ova arhiva je kriptovana, molimo vas priložite lozinku:

en: This file already contains some useractions.
    Do you want to overwrite it or should it be merged with the selected actions?
bs: Ova datoteka već sadrži neke korisničke akcije.
    Da li želite da upišete preko ili bi trebao da bude spojen sa izabranim akcijama?

en: This file already exists.
    Do you want to overwrite it or append the output?
bs: Ova datoteka već postoji.
    Da li želite da upišete preko ili da nadovežete izlaz?

en: This file already exists. Do you want to overwrite it?
bs: Ova datoteka već postoji. Da li ste sigurni da želite da upišete preko?

en: This placeholder allows some parameter:
bs: Ovaj šablon omogućava neke parametre:

en: Time shift (right-left):
bs: Totalni pomjeraj (desno-lijevo):

en: Title
bs: Naslov

en: Title:
bs: Naslov:

en: To archive
bs: U arhivu

en: To compare two files by content, you can either:<ul><li>Select one file in the left panel, and one in the right panel.</li><li>Select exactly two files in the active panel.</li><li>Make sure there is a file in the other panel, with the same name as the current file in the active panel.</li></ul>
bs: Za upoređivanje 2 datoteke po sadržaju, možete bilo:<ul><li>Izabrati (obilježiti) jedan datoteka u lijevom panelu, i jedan u desnom panelu.</li><li>Izabrati tačno dve datoteke u aktivnom panelu.</li><li>Uvjeriti se da postoji datoteka u drugom panelu, sa istim imenom kao trenutna datoteka u aktivnom panelu.</li></ul>

en: Toggle-button for sync-browsing
bs: Dugme za sinhronizovano pregledanje.

en: Tool
bs: Alat

en: Toolbar buttons have icons
bs: Dugmad na alatnoj traci imaju ikone

en: Tooltip:
bs: Oblačić:

en: Top
bs: Vrh

en: Total Size
bs: Ukupna veličina

en: Total Size:
bs: Ukupna veličina:

en: Total occupied space: %1
bs: Ukupan zauzeti prostor: %1

en: Total size
bs: Ukupna veličina

en: Total-Commander Mode
bs: Total-Commander-ov režim

en: Transparent
bs: Providno

en: Trash bin
bs: Kanta za otpatke

en: Tree Panel: a tree view of the local file system
bs: Stabloliki panel: stabloliki prikaz lokalnog datoteka sistema

en: Tree:
bs: Stablo:

en: Turkish translation
bs: Turski prevod

en: Type
bs: Tip

en: Type:
bs: Tip:

en: U&nselect All
bs: &Poništi sav izbor

en: URL must be the descendant of either the left or the right base URL.
bs: URL mora biti silazni bilo na lijevu ili desnu bazu URL-a.

en: URL to open
bs: URL za otvaranje

en: USB device
bs: USB uređaj

en: USB pen drive
bs: USB olovka

en: Ukrainian translation
bs: Ukrainski prevod

en: Unable to open actions file %1
bs: Nemoguce otvoriti akcijski fajl %1

en: Unable to write to %1
bs: Ne mogu da pišem u %1

en: Unique name of the <b>Useraction</b>. It is only used in the <i>Konfigurator</i> and does not appear in any other menu.<p><b>Note</b>: the <i>Title</i> shown in the <b>Usermenu</b> can be set below.
bs: Posebno ime od <b>Korisnicke akcije</b>. Mogu se samo koristiti u <i>Konfigurator</i> i ne pojavljuju se u nekom drugom meniju.<p><b>Biljeska</b>: the <i>Naziv</i> prikazan u <b>Korisnicki meni</b> se moze podesiti ispod.

[ctx: Unknown label]
en: Unknown
bs: Nepoznato

[ctx: Unknown media type]
en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Unlock Tab
bs: Otkljucaj karticu

en: Unmount
bs: Demontiraj

en: Unpack %1 file to: | Unpack %1 files to:
bs[0]: Otpakuj %1 fajl u:
bs[1]: Otpakuj %1 fajla u:
bs[2]: Otpakuj %1 fajla u:

en: Unpack %1 to:
bs: Raspakuj %1 u:

en: Unpacking
bs: Raspakivanje

en: Unpacking %1...
bs: Otpakujem %1...

en: Unpacking File(s)
bs: Raspakujem Datoteke

en: Unselect files before copy/move
bs: Odznaci datoteke prije kopiranja/micanja

en: Unselect files, which are to be copied/moved, before the operation starts.
bs: Odznaci datoteke,koje se trebaju kopirati/micati , prije pocetka operacije.

en: Up button (..)
bs: Dugme za nagore (..)

en: Update DB
bs: Osvježi bazu podataka

en: Update default panel settings
bs: Azuriraj zadane postavke panela

en: Uploading to remote destination
bs: Slanje ka daljinskoj destinaciji

en: Usability and QA
bs: Koristivost i QA

en: Use Okteta as Hex viewer
bs: Koristi Okteta kao Hex preglednik

en: Use alternate background color
bs: Koristi alternativnu pozadinsku boju

en: Use anti-aliasing
bs: Koristi omekšavanje

en: Use fixed width font as default
bs: Koristi font fiksne širine kao podrazumijevani

en: Use font with fixed width
bs: Koristi font sa fiksnom širinom

en: Use full path tab names
bs: Koristi nazive kartica sa punom putanjom

en: Use human-readable file size
bs: Koristi ljudski-čitljive veličine datoteka

en: Use icons in the filenames
bs: Koristi ikone u nazivima datoteka

en: Use lister if the text file is bigger than:
bs: Koristi lister u tekstualnim datotekama vecim od:

en: Use the default KDE colors
bs: Koristi podrazumijevane KDE boje

en: Use the system's default viewer
bs: Koristi sistemski podrazumijevan pregledač

en: Used: %1
bs: Zauzeto: %1

en: User Action
bs: Korisnička akcija

en: User Action Parameter Dialog
bs: Dijalog za parametre korisničkih akcija

en: User Actions
bs: Korisničke akcije

en: User Defined
bs: Korisnički definisan

en: User Interface
bs: Korisnički interfejs

en: User cancelled.
bs: Korisnik je otkazao.

en: User&actions
bs: Korisničke &akcije

en: UserActions - cannot read from file
bs: Korisnicke akcije - ne mogu procitati iz datoteke

en: UserActions - invalid action
bs: Korisničke akcije - nevalidna akcija

en: Username:
bs: Korisničko ime:

en: V&iew left file
bs: Pre&gledaj lijevu datoteku

en: Vary label font sizes
bs: Prilagodi veličinu fonta za oznake

en: Verify Checksum...
bs: Provjeri kontrolnu sumu...

en: Vertical Mode
bs: Vertikalni režim

en: Vi&ew right file
bs: Pregl&edaj desnu datoteku

en: Video Files
bs: Video datoteke

en: View
bs: Pogled

en: View (F3)
bs: Pregled (F3)

en: View File
bs: Pregledaj datoteku

en: View File with Krusader's Internal Viewer...
bs: Pregledaj datoteku pomoću internog pregledača Krusader-a...

en: View Panel: view the current file
bs: Panel za pregled: pregledanje trenutne datoteke

en: View font:
bs: Vidi font:

en: View modes
bs: Vidi modove

en: View the file in hex-mode (better for binary files)
bs: Pregledaj datoteku u heks-režimu (bolje za binarne datoteke)

en: View the file in text-only mode
bs: Pregledaj datoteku u čisto tekstualnom režimu

en: View the file with lister (for huge text files)
bs: Pogledaj datoteku sa listerom (za velike tekstualne datoteke)

en: View:
bs: Pogled:

en: View: %1
bs: Prikaz: %1

en: Viewer
bs: Preglednik

en: Viewer module for 3rd Hand
bs: Modul za preglednik za treceg korisnika

en: Viewer/Editor
bs: Preglednik/Urednik

en: Virtual Filesystem
bs: Virtuelni datotečni sistem

en: Visible Panel Toolbar buttons
bs: Vidljivi dugmići trake panela

en: Warn on exit
bs: Upozori pri izlasku

en: Warning
bs: Upozorenje

en: What to copy:
bs: Šta da se kopira:

en: What to move/rename:
bs: Šta da se premjesti/preimenuje:

en: When renaming a file, the whole text is selected. If you want Total-Commander like renaming of just the name, without extension, uncheck this option.
bs: Pri preimenovanju datoteke, cio tekst se selektuje. Ako želite total-komander stil preimenovanja - samo nazive datoteke, bez ekstenzije, odštiklirajte ovo.

en: When settings of a panel are changed, save them as the default for new panels of the same type.
bs: Kad su postavke panela promjenjene, sacuvaj ih kao zadane postavke za nove panele istog tipa.

en: Where to copy:
bs: Gdje da se kopira:

en: Which file to view (normally '%aCurrent%'):
bs: Koja datoteka se pregleda (obično '%aCurrent%'):

en: Which items:
bs: Koje stavke:

en: White
bs: Bijela

en: White Space
bs: Bijeli razmak

en: Workdir:
bs: Radni direktorijum:

en: Writing to %1 archives is not supported
bs: Pisanje u %1 arhiva nije podrzano

en: Yellow
bs: Žuta

en: You can create links only on local file systems
bs: Možete kreirati veze jedino na lokalnim datotečnim sistemima

en: You can edit links only on local file systems
bs: Možete urediti veze jedino na lokalnim datotečnim sistemima

en: Zoom In
bs: Uveličaj

en: Zoom Out
bs: Umanji

en: an&d
bs: &i

en: and %1 file | and %1 files
bs[0]: i %1 datoteka
bs[1]: i %1 datoteke
bs[2]: i %1 datoteke

en: batch renamer
bs: paketni preimenjivač

en: checksum utility
bs: alatka za kontrolne sume

en: day
bs: dan

en: days
bs: dana

en: diff utility
bs: diff alatka

en: disabled
bs: isključeno

en: email client
bs: klijent e-pošte

en: enabled
bs: uključeno

[ctx: filename (filestate)]
en: %1 (Editing)
bs: %1 (Uređuje)

[ctx: filename (filestate)]
en: %1 (Viewing)
bs: %1 (Pregledava)

[ctx: filestate: filename]
en: Editing: %1
bs: Uređuje: %1

[ctx: filestate: filename]
en: Viewing: %1
bs: Pregledavanje: %1

en: hour
bs: sat

en: kByte
bs: kB

en: krarc: write support is disabled.
    You can enable it on the 'Archives' page in Konfigurator.
bs: krarc: pisanje je onemoguceno.
    Mozete ga omoguciti na stranici 'Arhive' u Konfiguratoru.

en: loading previews: %p%
bs: ucitavanje prikaza: %p%

[ctx: missing kpart - arg1 is a URL]
en: <b>No text editor plugin available.</b><br/>Internal editor will not work without this.<br/>You can fix this by installing Kate:<br/>%1
bs: <b>Nema dostupnog plugina za urednik teksta.</b><br/>Ugrađeni editor nece raditi bez ovoga.<br/>Ovo mozete popraviti instaliranjem Kate-a:<br/>%1

[ctx: missing program - arg1 is a URL]
en: <b>Cannot create embedded terminal.</b><br>You can fix this by installing Konsole:<br/>%1
bs: <b>Nemoguce kreirati ugradjeni terminal.</b><br>Ovo mozete popraviti instaliranjem Konsole:<br/>%1

en: missing tag %1
bs: nedostaje oznaka %1

en: months
bs: mjeseci

en: patch for KViewer
bs: zakrpa za Kviewer

en: popup cmdline
bs: iskačuća komandna linija

en: rpm found, but cpio not found which is required for unpacking
bs: rpm pronađen, ali cpio nije pronađen, koji je neophodan za raspakivanje

en: sec
bs: sek

[ctx: setting 'show size']
en: Always
bs: Uvijek

[ctx: setting 'show size']
en: Never
bs: Nikad

[ctx: setting 'show size']
en: When Device has no Label
bs: Kad uređaj nema naljepnicu

[ctx: singularOnly]
en: Do you really want to delete this item?
bs: Želite li zaista da obrišete ovu stavku?

[ctx: singularOnly]
en: Do you really want to move this item to the trash?
bs: Želite li zaista da bacite ovu  stavku u smeće?

en: the first patch ever!
bs: prva zakrpa ikad!

en: unarj not found, but arj found, which will be used for unpacking
bs: unarj nije pronađen, ali je arj pronađen, i on će biti korišten za raspakivanje

en: weeks
bs: nedjelja

en: years
bs: godina
