marco 1.25.0 - en to bs translation catalogue (290 entries)

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
bs: "%s" nađen u konfiguracijskoj bazi nije ispravna kombinacija dugmadi "%s"

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
bs: “%s“ je pronađen u bazi podešavanja što nije ispravna vrijednost za dugme koje mijenja ponašanje dugmadi miša

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
bs: "%s“ nije dozvoljena vrijednost za osobinu fokusa

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
bs: "%s" nije dozvoljena vrijednost za osobina resize

en: "%s" is not a valid value for state attribute
bs: "%s" nije dozvoljena vrijednost za osobinu state

en: %g milliseconds to draw one window frame
bs: %g milisekundi za crtanje jednog okvira prozora

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
bs: (Nije ugrađeno) Navigacija radi u smislu aplikacija, ne prozora

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
bs: <%s> geometrija "%s" se nije definisala

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
bs: <%s> morate odrediti geometriju ili izvor koji ima geometriju

en: <%s> name "%s" used a second time
bs: <%s> ime "%s" se  već drugi put koristi

en: <%s> parent "%s" has not been defined
bs: <%s> izvor "%s" nije definisan

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
bs: <button function="%s" state="%s" draw_ops="svejedno"/> mora biti određeno za format ovog okvira

en: <marco_session> attribute seen but we already have the session ID
bs: <marco_session> atribut opažen ali već imamo ID sesije

en: A style called "%s" has not been defined
bs: Stil nazvan "%s" nije bio određen

en: Action on title bar double-click
bs: Akcija na dvostrukom kliku naslovnog menija

en: Activate the window menu
bs: Aktivirajte meni prozora

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
bs: Alfa osobina mora biti između 0.0 (nevidljivo) i 1.0 (potpuno neprozirno), bila je %g

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
bs: Alfa vrijednost "%s" u nijansiranoj boji nije između 0.0 i 1.0

en: Always On Visible Workspace
bs: Uvijek na vidljivoj radnoj površini

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
bs: Ugao mora biti između 0.0 i 360.0, bio %g

en: Arrangement of buttons on the titlebar
bs: Aranžman dugmadi na naslovnoj traci

en: Aspect ratio "%s" is unknown
bs: Odnos "%s" je nepoznat

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
bs: U ovom slučaju je atribut "%s" nevažeći na elementu <%s>

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
bs: Osobina "%s" je ponovljena dva puta u istom elementu <%s>

en: Automatically raises the focused window
bs: Automatski podiže prozor sa fokusom

en: Benchmark
bs: Mjerilo

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
bs: Format miješanja „blend/bg_color/fg_color/alpha“, „%s“ se ne uklapa u traženi format zapisa

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
bs: Logičke vrijednosti moraju biti "true" ili "false", a ne "%s"

en: Border
bs: Rub

en: Border "%s" is unknown
bs: Rub „%s“ je nepoznat

en: Border-only window
bs: Prozor samo s okvirom

en: Bug in window manager:
bs: Greška u upravitelju prozora:

en: Button Layouts
bs: Izgledi dugmadi

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
bs: Odnos dugme %g nije razuman

en: Button layout test %d
bs: Test izgleda dugmeta %d

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
bs: Ne mogu postojati dva draw_ops-a za element <button> (tema navodi draw_ops svojstvo i <draw_ops> element ili navodi dva elementa)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
bs: Ne mogu postojati dva draw_ops-a za element <menu_icon> (tema navodi svojstvo draw_ops i <draw_ops> element ili navodi dva elementa)

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
bs: Ne mogu postojati dva draw_ops-a za element <piece> (tema navodi svojstvo draw_ops  i <draw_ops> element ili navodi dva elementa)

en: Cancel
bs: Odustani

en: Close Window
bs: Zatvori prozor

en: Close window
bs: Zatvori prozor

en: Commands to run in response to keybindings
bs: Naredbe koje će se pokrenuti na odaziv  kombinacije tipki sa tastature

en: Constant "%s" has already been defined
bs: Konstanta "%s" je već definisana

en: Control how new windows get focus
bs: Kontrolišite kako novi prozori dobivaju fokus

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
bs: Izraz koordinacije sadrži nepoznati operator na početku ovog teksta "%s"

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
bs: Izraz koordinacije sadrži karakter '%s'  koji nije dozvoljen

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
bs: Izraz koordinacije sadrži broj sa pokretnom točkom '%s' koji nije mogao biti analiziran

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
bs: Izraz koordinacije sadrži cijeli broj '%s' koji nije mogao biti analiziran

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
bs: Izraz koordinacije izgleda ne sadrži operacije ili operante.

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
bs: Izraz koordinacije je završio sa operatorom umjesto operanta

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
bs: Izraz koordinacije je morao zatvoriti zagrade sa ne otvorenim zagradama.

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
bs: Izraz koordinacije je imao otvorene zagrade sa ne zatvorenim zagradama

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
bs: Izraz koordinacije je imao operant a očekivao se operator

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
bs: Izraz koordinacije je imao nepoznatu varijablu ili konstantu  "%s"

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
bs: Izraz koordinacije ima operator "%s" gdje se očekivao operant

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
bs: Izraz koordinacije ima operator "%c" koji prati operator  "%c" ali bez operacija između

en: Coordinate expression results in division by zero
bs: Izraz koordinata je rezultat podjele sa nulom

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
bs: Izraz koordinacije pokušava upotrijebiti mod operator na broju sa pomičnim zarezom

en: Coordinate expression was empty or not understood
bs: Izraz koordinacije je bio prazan ili nije shvatio

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
bs: Nije moguće dobiti biranje upravitelja prozora na ekranu %d prikaza "%s"

en: Could not create directory '%s': %s
bs: Nije moguće napraviti direktorij '%s': %s

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
bs: Nije moguće otvoriti datoteku '%s' za pisanje: %s

en: Could not parse "%s" as a floating point number
bs: Nije moguće analizirati  "%s" kao broj sa pomičnim  zarezom

en: Could not parse "%s" as an integer
bs: Nije moguće analizirati  "%s" kao cijeli broj

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
bs: Nije moguće analizirati alfa vrijednost  "%s" u nijansnoj boji

en: Could not parse color "%s"
bs: Nije moguće analizirati boju "%s"

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
bs: Nije moguće analizirati faktor sjenčenja "%s" u sjenčenim bojama

en: Could not release screen %d on display "%s"
bs: Nije moguće otpustiti ekran %d na prikazu "%s"

en: Current theme
bs: Trenutna tema

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
bs: Odgoda u milisekundama za opciju automatskog podizanja

en: Desktop
bs: Radna površina

en: Determines if new windows are created on the center of the screen
bs: Odlučuje da li su novi prozori stvoreni u centar ekrana

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
bs: Određuje hoće li aplikacije ili sistem generisati zvučne 'beepove'može se koristiti u spoju sa 'vizuelnim zvonom' da se dozvoli tihi 'beep'

en: Dialog Box
bs: Dijaloški okvir

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
bs: Ne razumijmem strelicu "%s" za <%s> element

en: Did not understand color component "%s" in color specification
bs: Ne razumijem komponentu boje "%s" u  izboru boja

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
bs: Nisam shvatio vrstu popunjavanja  "%s" za <%s> element

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
bs: Nisam shvatio sjenu "%s" za <%s> element

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
bs: Nisam shvatio sjenu "%s" za <%s> element

en: Did not understand state "%s" in color specification
bs: Nisam shvatio stanje "%s" u izboru boja

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
bs: Ne razumijem karaktere "%s" u stringu "%s"

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
bs: Nisam shvatio vrijednost "%s" za vrstu stepenovanja

en: Disable connection to session manager
bs: Onemogući spajanje sa upraviteljem sesije

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
bs: Isključi mogućnosti potrebne za stare ili neispravne aplikacijie

en: Distance "%s" is unknown
bs: Udaljenost "%s" je nepoznata

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
bs: Na korisničkoj strani sam nacrtao %d okvira za %g sekundi (%g milisekundi po okviru) i %g sekundi ukupnog vremena uključujući resurse poslužitelja X-a (%g milisekundi po okviru)

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
bs: Element <%s> nije dozvoljen ispod <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
bs: Element <%s> nije dozvoljen unutar elementa <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
bs: Element <%s> nije dozvoljen unutar <constant> elementa

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
bs: Element <%s> nije dozvoljen unutar udaljenost/granica/omjer_slike elementa

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
bs: Element <%s> nije dozvoljen unutar operacije crtanja

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
bs: Element <%s> nije dozvoljen unutar imena/autora/datuma/opisa .

en: Enable Visual Bell
bs: Aktiviraj vidni signal

en: Error closing session file '%s': %s
bs: Greška pri zatvaranju datoteke sesije '%s': %s

en: Error loading theme: %s
bs: Greška pri učitavanju teme: %s

en: Error writing session file '%s': %s
bs: Pogreška pisanja datoteke sesije '%s': %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
bs: Nije uspjelo  fdopen() datoteke zapisnika%s: %s

en: Failed to get hostname: %s
bs: Neuspjeh pri primanju imena računara %s

en: Failed to load theme "%s": %s
bs: Nije uspjelo učitavanje teme "%s": %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
bs: Neuspjeh pri otvaranju X Window Sistem prikaza %s'

en: Failed to open debug log: %s
bs: Nije uspjelo otvaranje zapisnika o ispravku grešaka: %s

en: Failed to parse saved session file: %s
bs: Nije uspjela analiza snimljene datoteke sesije: %s

en: Failed to restart: %s
bs: Neuspjeh pri ponovnom pokretanju: %s

en: Failed to scan themes directory: %s
bs: Neuspjeh pri skeniranju direktorija tema: %s

en: Fake menu item %d
bs: Lažna stavka izbornika %d

en: Frame geometry does not specify size of buttons
bs: Geometrija oblika nije odredila veličinu dugmadi.

en: Frame style already has a button for function %s state %s
bs: Stil okvira već ima dugme za funkciju %s stanja %s

en: Frame style already has a piece at position %s
bs: Stil okvira već ima dio na poziciji %s

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
bs: GTK specifikacija boje mora imati zatvorenu zagradu poslije stanja,naprimjer  gtk:fg[NORMAL] gdje je NORMAL stanje;nije moguće analizirati "%s"

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
bs: GTK specifikacija boje mora imati stanje u zagradi,naprimjer  gtk:fg[NORMAL]  gdje je NORMAL stanje;nije moguće analizirati "%s"

en: Gradients should have at least two colors
bs: Stepenovanje mora imati barem dvije boje

en: Hyper
bs: Hiper

en: If set to true, new windows are opened in the center of the screen. Otherwise, they are opened at the top left of the screen.
bs: Ako je postavljeno, novi prozori su otvoreni u centru ekrana. Inače, oni su otvoreni u gornjem lijevom uglu ekrana.

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
bs: Ako je aktivirano, ignorira se titlebar_font  opcija i koristi se standardno aplikacijsko pismo za naslovnu traku prozora.

en: If true, trade off usability for less resource usage
bs: Ako je postavljno, mijenja se iskorištenost za manje korištenje resursa

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
bs: uključivanje draw_ops "%s" ovdje bi kreiralo kružnu napomenu

en: Integer %ld is too large, current max is %d
bs: Cijeli broj  %ld je prevelik ,trenutno najveći je %d

en: Integer %ld must be positive
bs: Cijeli broj %ld mora biti pozitivan

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
bs: Neispravna veličina naslova "%s" (mora biti jedna od xx-mala,x-mala,mala,srednja,velika,x-velika,xx-velika)

en: Keep Window On Top
bs: Zadrži prozor na vrhu

en: Large Title Font
bs: Veliki font naslova

en: Line %d character %d: %s
bs: Linija %d znak %d: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
bs: Tema "%s" je učitana za %g sekundi.

en: Lower window below other windows
bs: Spustiti prozor ispod ostalih prozora

en: Ma_ximize
bs: Ma_ksimiziraj

en: Make X calls synchronous
bs: Sinhroniziraj X pozive

en: Marco was compiled without support for verbose mode
bs: Metaciti je kompajliran bez podrške za preopširan način rada

en: Maximize Window
bs: Maksimiziraj prozor

en: Maximize window
bs: Maksimiziraj prozor

en: Maximize window horizontally
bs: Maksimiziraj prozor horizontalno

en: Maximize window vertically
bs: Maksimiziraj prozor vertikalno

en: Mi_nimize
bs: Mi_nimiziraj

en: Minimize Window
bs: Minimiziraj prozor

en: Minimize window
bs: Minimiziraj prozor

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
bs: Nedostaje <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="svejedno"/>

en: Modal Dialog Box
bs: Modalni dijaloški prozor

en: Modifier to use for modified window click actions
bs: Ispravljać za korištenje prepravljenih akcija klika u prozoru

en: Move backward between panels and the desktop immediately
bs: Pomjeranje unazad između panela i radnih površina  bez odlaganja

en: Move between panels and the desktop immediately
bs: Pomjeranje između prozora i radne površine bez odlaganja

en: Move between windows immediately
bs: Pomjeranje između prozora bez odlaganja

en: Move to Another _Workspace
bs: Prebacise na drugu _Radnu površinu

en: Move to Workspace R_ight
bs: Premjesti na radnu površinu _desno

en: Move to Workspace _Down
bs: Pomjeri na _donju radnu površinu

en: Move to Workspace _Left
bs: Premjesti na radnu površinu _Lijevo

en: Move to Workspace _Up
bs: Premjesti na _gornju radnu površinu

en: Move window
bs: Pomjeri prozor

en: Move window one workspace down
bs: Premjesti prozor za jednu radnu površinu ispod

en: Move window one workspace to the left
bs: Pomjeri prozor jedan radnu površinu ulijevo

en: Move window one workspace to the right
bs: Pomjeri prozor jedanu radnu površinu udesno

en: Move window one workspace up
bs: Pomjeri prozor jednu radnu površinu gore

en: Move window to center of screen
bs: Pomjerite prozor u centar ekrana

en: Move window to east (right) side of screen
bs: Pomjerite prozor u istočni (desni) dio ekrana

en: Move window to north (top) side of screen
bs: Pomjerite prozore u sjeverni (gornji) dio ekrana

en: Move window to north-east (top right) corner
bs: Pomjerite prozor u sjeveroistočni (gornji desni) ugao

en: Move window to north-west (top left) corner
bs: Pomjerite prozor u sjeverozapadni (gornji lijevi) ugao

en: Move window to south (bottom) side of screen
bs: Pomjerite prozor u južni (donji) dio ekrana

en: Move window to south-east (bottom right) corner
bs: Pomjerite prozor u jugoistočni (donji desni) ugao

en: Move window to south-west (bottom left) corner
bs: Pomjerite prozor u jugozapadni (donji lijevi) ugao

en: Move window to west (left) side of screen
bs: Pomjerite prozore u zapadni (lijevi) dio ekrana

en: Move window to workspace 1
bs: Premjesti prozor na radnu površinu 1

en: Move window to workspace 10
bs: Premjesti prozor na radnu površinu 10

en: Move window to workspace 11
bs: Premjesti prozor na radnu površinu 11

en: Move window to workspace 12
bs: Premjesti prozor na radnu površinu 12

en: Move window to workspace 2
bs: Premjesti prozor na radnu površinu 2

en: Move window to workspace 3
bs: Premjesti prozor na radnu površinu 3

en: Move window to workspace 4
bs: Premjesti prozor na radnu površinu 4

en: Move window to workspace 5
bs: Premjesti prozor na radnu površinu 5

en: Move window to workspace 6
bs: Premjesti prozor na radnu površinu 6

en: Move window to workspace 7
bs: Premjesti prozor na radnu površinu 7

en: Move window to workspace 8
bs: Premjesti prozor na radnu površinu 8

en: Move window to workspace 9
bs: Premjesti prozor na radnu površinu 9

en: Name of workspace
bs: Naziv radne površine

en: No "%s" attribute on element <%s>
bs: Nema atributa "%s" na elementu <%s>

en: No <%s> set for theme "%s"
bs: Nije podešen <%s> za temu "%s"

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
bs: Nije podešen <draw_ops> imena  "%s"

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
bs: Nije podešen <draw_ops>sa imenom  "%s"

en: No command %d has been defined.
bs: Nijedna komanda %d nije definisana.

en: No draw_ops provided for button
bs: Bez draw_ops datih dugmetu

en: No draw_ops provided for frame piece
bs: Bez draw_ops datih komadu okvira

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
bs: Nije odabrana vrsta okvira za prozor tipa  "%s" u temi  "%s", dodajte <window type="%s" style_set="svejedno"/> element

en: No text is allowed inside element <%s>
bs: Tekst nije dozvoljen u elementu <%s>

en: Normal Application Window
bs: Običan prozor programa

en: Normal Title Font
bs: Obični font naslova

en: Number of workspaces
bs: Broj radnih površina

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum to prevent making the desktop unusable by accidentally asking for too many workspaces.
bs: Broj radnih površina. Mora biti više od nule, i ima postavljeni maksimum da spriječi stvaranje desktopa neupotrebljivim slučajnim traženjem previše radnih površina.

en: Opened log file %s
bs: Otvorena zapisnička datoteka %s

en: Print version
bs: Ispiši verziju

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
bs: Osobina %s na prozoru 0x%lx je sadržala neispravan UTF-8

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
bs: Osobina %s na prozoru 0x%lx sadrži neispravni UTF-8 za predmet %d na popisu

en: Put Window On Only One Workspace
bs: Stavi prozor na samo jednu radnu površinu

en: Raise window above other windows
bs: Podigni prozor iznad ostalih prozora

en: Remove Window From Top
bs: Smakni prozor sa vrha

en: Replace the running window manager with Marco
bs: Zamjenite trenutni prozorni menadžer sa Marco

en: Resize window
bs: Promjeni veličinu prozora

en: Restore Window
bs: Vratite prozor

en: Restore window
bs: Vratite prozor

en: Roll Up Window
bs: Smotaj prozor

en: Roll _Up
bs: Smotaj _Gore

en: Run a defined command
bs: Pokreni definisanu komandu

en: Run a terminal
bs: Pokreni terminal

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
bs: Ekran %d na prikazu "%s" već ima rukovoditelja prozora

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
bs: Ekran %d na prikazu "%s" već ima upravitelja prozora; pokušajte koristiti --replace opciju da zamjenite trenutni upravitelj prozora.

en: Screen %d on display '%s' is invalid
bs: Ekran %d na prikazu '%s' je neispravan

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
bs: Faktor sjenčenja "%s" u zasjenčenoj boji je negativan

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
bs: Format osjenčenja je "shade/base_color/factor", "%s" ne odgovara formatu

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
bs: Nikako ne treba imati „resize“ atribut u elementu <%s> za uvećana/zasjenčena stanja

en: Show the panel's main menu
bs: Prikaži glavni meni panela

en: Small Title Font
bs: Mali font naslova

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
bs: Neki drugi program već koristi kljuć %s sa modifikacijama %x kao spoj

en: Specify session management ID
bs: Navedi ID upravitelja sesije

en: Style has already been specified for state %s focus %s
bs: Stil je već odabran za stanje %s fokusiranja %s

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
bs: Stil je već odabran za stanje %s promjene veličine %s fokusiranja %s

en: Switch to workspace 1
bs: Prebaci se na radnu površinu 1

en: Switch to workspace 10
bs: Prebaci se na radnu površinu 10

en: Switch to workspace 11
bs: Prebaci se na radnu površinu 11

en: Switch to workspace 12
bs: Prebaci se na radnu površinu 12

en: Switch to workspace 2
bs: Prebaci se na radnu površinu 2

en: Switch to workspace 3
bs: Prebaci se na radnu površinu 3

en: Switch to workspace 4
bs: Prebaci se na radnu površinu 4

en: Switch to workspace 5
bs: Prebaci se na radnu površinu 5

en: Switch to workspace 6
bs: Prebaci se na radnu površinu 6

en: Switch to workspace 7
bs: Prebaci se na radnu površinu 7

en: Switch to workspace 8
bs: Prebaci se na radnu površinu 8

en: Switch to workspace 9
bs: Prebaci se na radnu površinu 9

en: System Bell is Audible
bs: Sistemsko zvono se čuje

en: Take a screenshot
bs: Uzmi sliku zaslona

en: Take a screenshot of a window
bs: Uzmi sliku prozora

en: Tells Marco how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
bs: Govori Marco-u da prikaže nešto kada zazvoni sistemsko zvono ili neki drugi program zazvoni. Trenutno su moguće dvije vrijednosti, „fullscreen“ kojim cijeli zaslon treperi crno-bijelo, i „frame_flash“ kada treperi samo naslovna linija prozora koji je zazvonio. Ukoliko nije poznat program koji je zazvonio (kao što je to obično slučaj sa „sistemskim zvonom“), trepereće naslovna linija prozora koji je trenutno u fokusu.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
bs: Ključ /apps/marco/global_keybindings/run_command_N definiše dugmad koja odgovaraju ovim komandama. Pritiskom kombinacije dugmadi za pokretanje_komandu_N će izvršiti komandu_N.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
bs: Ključ /apps/marco/global_keybindings/run_command_N definiše funkciju dugmadi kojim se pokreće naredba navedena pomoću njega.

en: The /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
bs: Ključ /apps/marco/global_keybindings/run_command_window_screenshot definiše funkciju dugmadi kojim se pokreće naredba navedena pomoću njega.

en: The name of a workspace.
bs: Naziv jedne radne površine.

en: The screenshot command
bs: Naredba za slikanje zaslona

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
bs: Tema određuje izgled rubova prozora, naslovne trake, i tako dalje.

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
bs: Vremenski period prije podizanja prozora ako je opcija auto_raise postavljena na „true“. Period se izražava u hiljaditim dijelovima sekunde.

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
bs: Fokus prozora podešava kako će prozori biti aktivirani. Ima tri moguće vrijednosti „click“ znači da prozor mora biti izabran da bi dobio fokus, „sloppy“ znači da prozor dobija fokus kada pokazivač miša uđe u prozor i „mouse“ što znači da će prozor biti fokusiran kada pokazivačka strelica miša uđe u prozor i biti defokusiran kada strelica izađe iz prozora.

en: The window screenshot command
bs: Naredba za snimanje prozora

en: This is a sample message in a sample dialog
bs: Ovo je primjer poruke u primjeru dijaloga

en: This option provides additional control over how newly created windows get focus. It has two possible values; "smart" applies the user's normal focus mode, and "strict" results in windows started from a terminal not being given focus.
bs: Ova opcija pruža dodatnu kontrolu o kako novi prozori dobivaju fokus. Ima dvije moguće vrijednosti; "pametni" primjenjuje korisnikov uobičajeni način fokusa, i "strog" rezultira u ne davanju fokusa prozorima koji su pokrenuti iz terminala.

en: Toggle fullscreen mode
bs: Postavi preko cijelog ekrana

en: Toggle maximization state
bs: Promijeni stanje maksimizacije

en: Toggle shaded state
bs: Promijeni stanje zasjenčenja

en: Torn-off Menu
bs: Isključi izbornik

en: Turn compositing off
bs: Isključite kompozitiranje

en: Turn compositing on
bs: Uključite kompozitiranje

en: Unknown element %s
bs: Nepoznati element %s

en: Unknown function "%s" for button
bs: Nepoznata funkcija "%s" za dugme

en: Unknown position "%s" for frame piece
bs: Nepoznata pozicija "%s" za dio okvira

en: Unknown state "%s" for button
bs: Nepoznato stanje "%s" za dugme

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
bs: Nepoznat style_set "%s" na elementu <%s>

en: Unknown type "%s" on <%s> element
bs: Nepoznat tip "%s" na elementu <%s>

en: Unma_ximize
bs: Dema_ksimiziraj

en: Unroll Window
bs: Odmotaj prozor

en: Usage: %s
bs: Iskorištenost: %s

en: Usage: marco-theme-viewer [THEMENAME]
bs: Uptreba: marco-theme-viewer [NAZIV_TEME]

en: Use standard system font in window titles
bs: Koristi standardni sistemski font u naslovima prozora

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
bs: Korisnički definisane konstante moraju početi velikim slovom; "%s" ne počinje

en: Utility Palette
bs: Paleta alata

en: Visual Bell Type
bs: Vrsta vizulnog zvonca

en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
bs: Prozor %s je postavio SM_CLIENT_ID na samog sebe umjesto na prozor WM_CLIENT_LEADER kao što je navedeno u ICCCM.

en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
bs: Prozor %s je postavio MWM hint navodeći da mu se veličina ne može promijeniti, ali postavlja min. veličinu %d x %d a maksimalnu %d x %d; ovo nema previše smisla.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
bs: Prozor 0x%lx ima osobinu %s
    tako da je očekivano da ima tip %s format %d,
    a zapravo ima tip %s format %d n_items %d.
    Ovo je najverovatnije greška u programu, a ne u upravitelju prozora.
    Prozor ima naslov="%s" klasa="%s" ime="%s"

en: Window Management
bs: Prozorni menadžment

en: Window Menu
bs: Izbornik prozor

en: Window Title Goes Here
bs: Ovdje ide naslov prozora

en: Window focus mode
bs: Način fokusa prozora

en: Window manager error:
bs: Greška upravitelja prozora:

en: Window manager warning:
bs: Upozorenje upravitelja prozora:

en: Window manager:
bs: Upravitelj prozora:

en: Window placement mode
bs: Način postavljanja prozora

en: Window title font
bs: Font naslova prozora

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
bs: Vrsti prozora "%s" je već dodijeljena grupa stilova

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
bs: Kompromisi za loše programe su isključeni. Neki programi se mogu ponašati čudno.

en: Workspace %d
bs: Radna površina %d

en: Workspace %s%d
bs: Radna površina %s%d

en: Workspace 1_0
bs: Radna površina 1_0

en: Workspace wrap style
bs: Stil omotanja radnih površina

en: You may choose to wait a short while for it to continue or force the application to quit entirely.
bs: Možete odabrati da li da sačekate krarko vijeme da nastavi ili da prisilite aplikaciju da potpuno prestane.

en: _Close
bs: _Zatvori

en: _Force Quit
bs: _Prisili izlazak

en: _Move
bs: _Premjesti

en: _Resize
bs: _Promjeni veličinu

en: _Unroll
bs: _Odomotaj

en: bottom
bs: na dno

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
bs: geometrija okvira ne navodi „%s“ dimenziju

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
bs: geometrija okvira ne navodi „%s“ dimenziju za rub „%s“

en: left
bs: lijevo

en: nested <window> tag
bs: ugniježden <window> tag

en: right
bs: desno

en: top
bs: na vrh
