kde 49i410 - en to bs translation catalogue (233 entries)

en: %1 network printer via DNS-SD
bs: %1 mrežni printer preko DNS-SD

en: %2 (%1 Job) | %2 (%1 Jobs)
bs[0]: %2 (%1 zadatak)
bs[1]: %2 (%1 zadatka)
bs[2]: %2 (%1 zadataka)

en: '%1' has been added, please check its driver.
bs: '%1' je dodan, molimo provjeri njegov drajver.

en: '%1' has been added, using the '%2' driver.
bs: '%1 ' je dodan, koristeći '%2' drajver.

en: '%1' is ready for printing.
bs: '%1 je spremno za štampanje.

en: *.ppd *.ppd.gz|PostScript Printer Description files
bs: *.ppd *.ppd.gz|PostScript datoteke opisa printera

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:10pt;">Examples:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">http://hostname:631/ipp/</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">http://hostname:631/ipp/port1</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ipp://hostname/ipp/</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ipp://hostname/ipp/port1</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">lpd://hostname/queue</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">socket://hostname</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">socket://hostname:9100</p></body></html>
bs: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'DejaVu Sans'; font-size:9pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-size:10pt;">Primjeri:</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">http://hostname:631/ipp/</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">http://hostname:631/ipp/port1</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ipp://hostname/ipp/</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">ipp://hostname/ipp/port1</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">lpd://hostname/queue</p>
    <p style="-qt-paragraph-type:empty; margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">socket://hostname</p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">socket://hostname:9100</p></body></html>

[ctx: @action:button]
en: Browse
bs: Potraži

[ctx: @action:button]
en: Maintenance
bs: Održavanje

[ctx: @action:button]
en: Open Print Queue
bs: Otvori red štampanja

[ctx: @action:intoolbar]
en: Add a Printer Class
bs: Dodaj klasu štampača

[ctx: @action:intoolbar]
en: Allow printing from the Internet
bs: Dozvoli štampanje preko Interneta

[ctx: @action:intoolbar]
en: Allow remote administration
bs: Dopusti udaljeno administriranje

[ctx: @action:intoolbar]
en: Allow users to cancel any job (not just their own)
bs: Dopusti korisnicima da prekinu bilo koji zadatak (ne samo svoj)

[ctx: @action:intoolbar]
en: Share printers connected to this system
bs: Dijeli štampače povezane na ovaj sistem

[ctx: @action:intoolbar]
en: Show printers shared by other systems
bs: Prikaži štampače dijeljene s drugih sistema

[ctx: @info]
en: <TABLE>
    <TR>
    <TD>Examples:
    <PRE>
        http://hostname:631/ipp/
        http://hostname:631/ipp/port1
    
        ipp://hostname/ipp/
        ipp://hostname/ipp/port1
    
        lpd://hostname/queue
    
        socket://hostname
        socket://hostname:9100
    </PRE>
    
    <P>See <A HREF="http://localhost:631/help/network.html" TARGET="_blank">"Network
    Printers"</A> for the correct URI to use with your printer.</P>
    </TD>
    </TR>
    </TABLE>
bs: <TABLE>
    <TR>
    <TD>Primjeri
    :
    <PRE>
        http://hostname:631/ipp/
        http://hostname:631/ipp/port1
    
        ipp://hostname/ipp/
        ipp://hostname/ipp/port1
    
        lpd://hostname/queue
    
        socket://hostname
        socket://hostname:9100
    </PRE>
    
    <P>Vidi <A HREF="http://localhost:631/help/network.html" TARGET="_blank">"Mrežni štampači"</A> za korektni URI za upotrebu s štampačem.</P>
    </TD>
    </TR>
    </TABLE>

[ctx: @info]
en: Failed to add class: '%1'
bs: Neuspjelo dodavanje klase: '%1'

[ctx: @info]
en: Failed to configure class
bs: Neuspjelo konfigurisanje klase

[ctx: @info]
en: Failed to configure printer
bs: Neuspjelo konfigurisanje štampača

[ctx: @info]
en: Failed to configure printer: '%1'
bs: Neuspjelo konfigurisanje štampača: '%1'

[ctx: @info]
en: Failed to configure server settings
bs: Neuspjelo konfigurisanje postavki posluživača

[ctx: @info]
en: Failed to get server settings
bs: Neuspjelo dobivanje postavki servera

[ctx: @info:tooltip]
en: A printer connected to a USB port
bs: Štampač povezan na USB port

[ctx: @info:tooltip]
en: A printer connected to the parallel port
bs: Štampač povezan na paralelni port

[ctx: @info:tooltip]
en: A printer connected via Bluetooth
bs: Štampač povezan putem Bluetooth-a.

[ctx: @info:tooltip]
en: HPLIP software driving a fax machine, or the fax function of a multi-function device
bs: HPLIM softver upravlja faks mašinom, ili faks funkcijom multifunkcionalnog uređaja

[ctx: @info:tooltip]
en: HPLIP software driving a printer, or the printer function of a multi-function device
bs: HPLIP  softver upravlja printerom, ili printerskom funkcijom multifunkcionalnog uređaja

[ctx: @info:tooltip]
en: Local printer detected by the Hardware Abstraction Layer (HAL)
bs: Lokalni štampač prepoznat od hardverskog sloja apstrakcije (HAL)

[ctx: @info:tooltip]
en: Remote CUPS printer via DNS-SD
bs: Udaljeni CUPS printer preko DNS-SD

[ctx: @item]
en: Discovered Network Printers
bs: Otkriveni mrežni štampači

[ctx: @item]
en: Local Printers
bs: Lokalni štampači

[ctx: @item]
en: Manual URI
bs: Ručni URI

[ctx: @item]
en: Other Network Printers
bs: Ostali mrežni štampači

[ctx: @label kind of printer, could be driver name or "local raw socket"]
en: Kind:
bs: Vrsta:

[ctx: @label location of printer]
en: Location:
bs: Lokacija:

[ctx: @label:listbox]
en: Baud Rate:
bs: Broj simbola u sekundi:

[ctx: @label:listbox]
en: DTR/DSR (Hardware)
bs: DTR/DSR (hardverska)

[ctx: @label:listbox]
en: Data Bits:
bs: Bitovi podataka:

[ctx: @label:listbox]
en: Even
bs: Parno

[ctx: @label:listbox]
en: Flow Control:
bs: Kontrola toka:

[ctx: @label:listbox]
en: Members:
bs: Članovi:

[ctx: @label:listbox]
en: None
bs: Nijedan

[ctx: @label:listbox]
en: Odd
bs: Neparno

[ctx: @label:listbox]
en: Parity:
bs: Paritet:

[ctx: @label:listbox]
en: RTS/CTS (Hardware)
bs: RTS/CTS (hardverska)

[ctx: @label:listbox]
en: XON/XOFF (Software)
bs: XON/XOFF (softverska)

[ctx: @label:textbox]
en: Address:
bs: Adresa:

[ctx: @label:textbox]
en: Connection:
bs: Veza:

[ctx: @label:textbox]
en: Description:
bs: Opis:

[ctx: @label:textbox]
en: Location:
bs: Lokacija:

[ctx: @label:textbox]
en: Name:
bs: Ime:

[ctx: @label:textbox]
en: Password
bs: Lozinka

[ctx: @label:textbox]
en: Username:
bs: Korisničko ime:

[ctx: @option:check]
en: Default printer
bs: Zadani printer

[ctx: @option:check]
en: Share this printer
bs: Podijeli ovaj printer

[ctx: @title]
en: Printer name or description
bs: Ime ili opis printera

[ctx: @title:group]
en: Authentication
bs: Provjera autentičnosti

[ctx: @title:group]
en: Windows Printer via SAMBA
bs: Windows štampač preko SAMBA servisa

[ctx: @title:window]
en: Add a New Printer
bs: Dodaj novi štampač

[ctx: @title:window]
en: Configure your connection
bs: Konfiguriši svoju konekciju

[ctx: @title:window]
en: Failed
bs: Nije uspjelo

[ctx: @title:window]
en: Pick a Driver
bs: Odaberi drajver

[ctx: @title:window]
en: Select a Printer to Add
bs: Odaberi štampač za dodati

en: A New Printer was detected
bs: Novi printer je prepoznat

en: A printer connected to a USB port.
bs: Štampač povezan na USB port.

en: A printer connected to the parallel port.
bs: Štampač povezan na paralelan port.

en: A printer connected via Bluetooth.
bs: Printer povezan preko Bluetooth-a.

en: Abort job
bs: Obustavi posao

en: Aborted
bs: Prekinuto

en: Active Jobs
bs: Aktivni zadaci

en: Add Printer
bs: Dodaj štampač

en: Add a new printer
bs: Dodaj novi štampač

en: Add a new printer class
bs: Dodaj klasu štampača

en: Add a new printer or a printer class
bs: Dodaj novi štampač ili klasu štampača

en: Address:
bs: Adresa:

en: All Jobs
bs: Svi poslovi

en: All Printers
bs: Svi štampači

en: All Printers (%1 Job) | All Printers (%1 Jobs)
bs[0]: Svi štampači (%1 zadatak)
bs[1]: Svi štampači (%1 zadatka)
bs[2]: Svi štampači (%1 zadataka)

en: Allowed Users
bs: Dozvoljeni korisnici

en: AppSocket/JetDirect network printer via DNS-SD
bs: AppSocket/JetDirect mrežni štampač preko DNS-SD

en: Are you sure you want to remove the class '%1'?
bs: Jesi li siguran da želiš premjestiti klasu '%1'?

en: Are you sure you want to remove the printer '%1'?
bs: Jesi li siguran da želiš premjestiti štampač '%1'?

en: Authenticated
bs: Autentifikovan

en: Banners
bs: Trake

en: Banners, Policies and Allowed Users
bs: Transparenti, Pravila i dopušteni korisnici

en: Cancel
bs: Odustani

en: Canceled
bs: Otkazano

en: Changes the PPD of a given printer
bs: Mijenja PPD datog štampača

en: Changes the PPD of a given printer/deviceid
bs: Mijenja PPD datog štampača/deviceid

en: Classified
bs: Povjerljivo

en: Clean Print Heads
bs: Očisti glave štampača

en: Click here to add a new printer
bs: Klikni ovdje za dodavanje novog štampača

en: Completed
bs: Završeno

en: Completed Jobs
bs: Ispunjeni poslovi

en: Confidential
bs: Povjerljivo

en: Configure
bs: Podešavanje

en: Configure the global preferences
bs: Konfiguriši globalne postavke

en: ConfigurePrinter
bs: Konfiguriši štampač

en: Configuring new printer...
bs: Konfigurisanje novog printera...

en: Connection:
bs: Veza:

en: Connections
bs: Veze

en: Created
bs: Napravljeno

en: Current - %1
bs: Tekuće - %1

en: Current status
bs: Trenutni status

en: Default
bs: Podrazumijevano

en: Description:
bs: Opis:

en: Detect
bs: Prepoznaj

en: Driver:
bs: Drajver:

en: Ending Banner:
bs: Završna oznaka:

en: Enter an username and a password to complete the task
bs: Unesi korisničko ime i lozinku da upotpuniš zadatak

en: Error Policy:
bs: Pravilo greške:

en: Error Title
bs: Naslov greške

en: Failed
bs: Nije uspjelo

en: Failed to cancel '%1'
bs: Neuspjelo otkazivanje '%1'

en: Failed to get a list of devices: '%1'
bs: Neuspjelo dobivanje liste uređaja: '%1'

en: Failed to get a list of drivers: '%1'
bs: Neuspjelo dobivanje liste drajvera: '%1'

en: Failed to group devices: '%1'
bs: Neuspjelo grupiranje uređaja: '%1'

en: Failed to hold '%1'
bs: Neuspjelo zadržati '%1'

en: Failed to invoke method: %1
bs: Neuspjelo prizivanje metode: %1

en: Failed to move '%1' to '%2'
bs: Neuspjelo premještanje '%1' u '%2'

en: Failed to perform request: %1
bs: Neuspjelo dobavljanje zahtjeva: '%1'

en: Failed to release '%1'
bs: Neuspjelo osloboditi '%1'

en: Failed to reprint '%1'
bs: Neuspjelo ponovno štampanje: '%1'

en: Failed to search for a recommended driver: '%1'
bs: Neuspjelo traženje preporučenih drajvera: '%1'

en: Fax - HP Linux Imaging and Printing (HPLIP)
bs: Faks - HP Linux grafika i printanje (HPLIP)

en: Find driver
bs: Nađi upravljački program

en: From Hostname
bs: Od imena hosta

en: HP Linux Imaging and Printing (HPLIP)
bs: HP Linuks grafika i štampanje (HPLIP)

en: HPLIP software driving a fax machine, or the fax function of a multi-function device.
bs: HPLIP softverski faks uređaj ili funkcija faksa višenamjenskog uređaja.

en: HPLIP software driving a printer, or the printer function of a multi-function device.
bs: HPLIP softverski štampač ili funkcija štampača višenamjenskog uređaja.

en: Hardware Abstraction Layer (HAL)
bs: Sloj hardverske apstrakcije (HAL).

en: Hold
bs: Zadrži

en: Human-readable description such as "HP LaserJet with Duplexer"
bs: Razumljivi opis poput "HP LaserJet s duplekserom"

en: Human-readable location such as "Lab 1"
bs: Razumljivi opis lokacije poput "Ured 1"

en: IPP network printer via DNS-SD
bs: IPP mrežni štampač preko DNS-SD

en: Idle
bs: Miruje

en: Idle - '%1'
bs: Miruje - '%1'

en: Idle, rejecting jobs
bs: Neaktivnim, Odbaci poslove

en: Idle, rejecting jobs - '%1'
bs: Neaktivan, odbijam poslove - '%1'

en: In use
bs: U upotrebi

en: In use - '%1'
bs: U upotrebi - '%1'

en: LPD network printer via DNS-SD
bs: LPD mrežni štampač preko DNS-SD

en: LPD/LPR queue
bs: LPD/LPR red

en: LPD/LPR queue %1
bs: LPD/LPR red %1

en: Local printer detected by the Hardware Abstraction Layer (HAL).
bs: Lokalni štampač otrkiven pomoću Hardverskog apsraktnog sloja (HAL - Hardware Abstraction Layer).

en: Location:
bs: Lokacija:

en: May contain any printable characters except "/", "#", and space
bs: Može sadržavati bilo koje ispise znakova osim "/", "#", i razmaka

en: Members
bs: Članovi

en: Missing printer driver
bs: Nedostaje upravljački program štampača

en: Modify Printer
bs: Izmijeni štampač

en: Move to
bs: Premjesti u

en: Name
bs: Ime

en: Name:
bs: Ime:

en: Network printer via DNS-SD
bs: Mrežni printer preko DNS-SD

en: No driver for this printer.
bs: Nema upravljačkog programa za ovaj štampač.

en: No printer driver for %1 %2.
bs: Nema upravljačkog programa štampača za %1 %2.

en: No printer driver for %1.
bs: Nema upravljačkog programa štampača za %1.

en: No printers have been configured or discovered
bs: Nema konfigurisanih ili otkrivenih štampača

en: None
bs: Nijedan

en: Not found
bs: Nije nađeno

en: On hold
bs: Na čekanju

en: Operation Policy:
bs: Pravila postupaka:

en: Pages
bs: Stranice

en: Parallel Port
bs: Paralelni port

en: Parent Window ID
bs: ID roditeljskog prozora

en: Pause Printer
bs: Pauziraj štampač

en: Paused
bs: Pauzirano

en: Paused - '%1'
bs: Zaustavljeno - '%1'

en: Paused, rejecting jobs
bs: Pauzirano, Odbaci poslove

en: Paused, rejecting jobs - '%1'
bs: Zaustavljeno, odbijam poslove - '%1'

en: Pending
bs: Čekajuće

en: Please choose an item on the list
bs: Molimo odaberite stavku na listi

en: Policies
bs: Pravila

en: Print Self Test Page
bs: Štampaj testnu stranicu

en: Print Self-Test Page
bs: Odštampaj probnu stranicu

en: Print Test Page
bs: Štampaj test stranicu

en: Print service is unavailable
bs: Usluga štampača je nedostupna

en: Print settings
bs: Postavke ispisa

en: Print test page
bs: Odštampaj probnu stranicu

en: Printer
bs: Štampač

en: Printer Icon
bs: Ikona štampača

en: Printer Options
bs: Opcije štampača

en: Printer paused
bs: Štampač zaustavljen

en: Printer ready
bs: Štampač spreman

en: Printer state unknown
bs: Stanje štampača nepoznato

en: Printers
bs: Štampači

en: Printing '%1'
bs: Štampanje '%1'

en: Printing...
bs: Štampam...

en: Processed
bs: Obrađeno

en: Query Printer for Default Options
bs: Ispitaj štampač za zadane opcije

en: Queue:
bs: Red:

en: Recommended Drivers
bs: Preporučeni drajveri

en: Reject print jobs
bs: Odbaci poslove printera

en: Remote CUPS printer via DNS-SD
bs: Udaljeni CUPS printer preko DNS-SD

en: Remove Printer
bs: Ukloni štampač

en: Remove class
bs: Premjesti klasu

en: Remove printer
bs: Premjesti štampač

en: Reprint
bs: Ponovo štampaj

en: Resume
bs: Nastavi

en: Resume Printer
bs: Ponovno pokreni štampač

en: Retry current job
bs: Ponovi tekući posao

en: Retry job
bs: Ponovi posao

en: Search
bs: Traži

en: Secret
bs: Tajno

en: Select a Driver
bs: Odaberi upravljački program

en: Select a custom driver
bs: Odaberi vlastiti drajver

en: Serial Port
bs: Serijski port

en: Set Default Options
bs: Postavi zadane opcije

en: Set the Default Printer Options
bs: Postavi  zadane opcije štampača

en: Share this class
bs: Podijeli ovu klasu

en: Share this printer
bs: Podijeli ovaj printer

en: Size
bs: Veličina

en: Standard
bs: Standardni

en: Starting Banner:
bs: Početna oznaka:

en: Status Message
bs: Statusna poruka

en: Stop printer
bs: Zaustavi štampač

en: Stopped
bs: Zaustavljen

en: System Preferences
bs: Postavke sistema

en: Test Page
bs: Testna stranica

en: The New Printer is Missing Drivers
bs: Novom štampaču nedostaju drajveri

en: The New Printer was Added
bs: Novi štampač je dodan

en: The current page has changes.
    Do you want to save them?
bs: Sadašnja stranica ima promjene.
    Želiš li ih spremiti?

en: Tool for adding new printers
bs: Alat za dodavanje novih štampača

en: Topsecret
bs: Najveća tajna

en: Unable to send command to printer driver!
bs: Nemoguće poslati naredbu drajveru štampača

en: Unclassified
bs: Nesvrstani

en: Unknown
bs: Nepoznat

en: Unknown - '%1'
bs: Nepoznato - '%1'

en: User
bs: Korisnik

en: Windows Printer via SAMBA
bs: Windows štampač preko SAMBA servisa

en: Wrong username or password
bs: Pogrešno korisničko ime ili lozinka

en: my printer (x jobs)
bs: moj štampač (x zadataka)
