synaptic - en to bs translation catalogue (704 entries)

en: 	%s %s but %s is to be installed
bs: 	%s %s ali %s će biti instaliran

en: 	%s %s but it is not installable
bs: 	%s %s, ali nije moguće instalirati

en: 	%s but it is a virtual package
bs: 	%s ali je on virtualni paket

en: 	%s but it is not going to be installed
bs: 	%s ali neće biti instalirano

en: 
    %s have to be downloaded
bs: 
    %s mora biti preuzeto

en: 
    Completely removed the following packages:
bs: 
    Totalno su uklonjeni sljedeći paketi:

en: 
    Downgraded the following packages:
bs: 
    Sljedeći paketi su vraćeni na nižu verziju:

en: 
    Installed the following packages:
bs: 
    Instalirani su sljedeći paketi:

en: 
    Not all changes and updates succeeded. For further details of the failure, please expand the 'Details' panel below.
bs: 
    Sve promjene i ažuriranja nisu uspjela. Za više detalja o greški, molimo vas da kliknete na 'Detalji'.

en: 
    Package %s has no available version, but exists in the database.
    This typically means that the package was mentioned in a dependency and never uploaded, has been obsoleted or is not available with the contents of sources.list
bs: 
    Paket %s nema dostupnu verziju ali postoji u bazi podataka.
    Ovo uobičajeno znači da je paket spomenut kao zavisnost i da nikad nije bio postavljen u skladište, da je zastario ili da nije dostupan kroz spisak skladišta navedenih u datoteci sources.list

en: 
    Reinstalled the following packages:
bs: 
    Sljedeći paketi su ponovno instalirani:

en: 
    Removed the following ESSENTIAL packages:
bs: 
    Sljedeći OSNOVNI paketi su uklonjeni:

en: 
    Removed the following packages:
bs: 
    Uklonjeni su sljedeći paketi:

en: 
    Successfully applied all changes. You can close the window now.
bs: 
    Uspješno primijenjene sve promjene — sada možete da zatvorite prozor

en: 
    Successfully installed all packages of the current medium. To continue the installation with the next medium close this window.
bs: 
    Uspješno su instalisani svi paketi sa trenutnog diska. Da nastavite instalaciju sa sljedećeg diska, zatvorite ovaj prozor.

en: 
    Upgraded the following packages:
bs: 
    Nadograđeni su sljedeći paketi:

en: 
    While installing package %s:
bs: 
    Za vrijeme instaliranja paketa %s:

en: 
    While preparing for installation:
bs: 
    Za vrijeme pripreme za instalaciju:

en:  %s: %s %s but %s is to be installed
bs:  %s: %s %s ali %s će biti instaliran

en:  or
bs:  ili

en: %d new package will be installed
     | %d new packages will be installed
bs[0]: Biće instaliran %d novi paket
bs[1]: Biće instalirana %d nova paketa
bs[2]: Biće instalirano %d novih paketa

en: %d new package will be re-installed
     | %d new packages will be re-installed
bs[0]: Biće instaliran %d novi paket
bs[1]: Biće instalirana %d nova paketa
bs[2]: Biće instalirano %d novih paketa

en: %d package is locked
     | %d packages are locked
bs[0]: %d paket je zaključan.
bs[1]: %d paketa su zaključana.
bs[2]: %d paketa je zaključano.

en: %d package will be <b>downgraded</b>
     | %d packages will be <b>downgraded</b>
bs[0]: %d paket će biti instaliran u <b>starijoj verziji</b>
bs[1]: %d paketa će biti instalirana u <b>starijim verzijama</b>
bs[2]: %d paketa će biti instalirano u <b>starijim verzijama</b>

en: %d package will be held back and not upgraded
     | %d packages will be held back and not upgraded
bs[0]: %d paket će biti pričuvan i neće biti nadograđen
bs[1]: %d paketa će biti pričuvana i neće biti nadograđeni
bs[2]: %d paketa će biti pričuvano i neće biti nadograđeni

en: %d package will be removed
     | %d packages will be removed
bs[0]: Biće uklonjen %d paket
bs[1]: Biće uklonjena %d paketa
bs[2]: Biće uklonjeno %d paketa

en: %d package will be upgraded
     | %d packages will be upgraded
bs[0]: Biće nadograđen %d paket
bs[1]: Biće nadograđena %d paketa
bs[2]: Biće nadograđeno %d paketa

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove
bs: %i paketa izlistano, %i instalirano, %i slomljeno. %i za instalaciju/nadogradnju, %i za ukloniti

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be freed
bs: U spisku je %i paketa, %i instaliranih i %i oštećenih. %i će biti instalirano(nadograđeno), %i će biti uklonjeno; %s prostora će biti oslobođeno

en: %i packages listed, %i installed, %i broken. %i to install/upgrade, %i to remove; %s will be used
bs: U spisku je %i paketa, %i instaliranih i %i oštećenih. %i će biti instalirano(nadograđeno), %i će biti uklonjeno; %s prostora će biti oslobođeno

en: %s Changelog
bs: %s  dnevnik izmjena

en: %s Properties
bs: %s Postavke

en: %s of extra space will be freed
bs: Biće oslobođeno %s dodatnog prostora

en: %s of extra space will be used
bs: Biće iskorišćeno %s dodatnog prostora

en: %s: %s but it is a virtual package
bs: %s: %s, ali je virtualni paket

en: %s: %s but it is not going to be installed
bs: %s: %s ali neće biti instaliran

en: (no vendor)
bs: (nije naveden isporučivalac)

en: --add-cdrom Add a cdrom at startup (needs path for cdrom)
bs: --add-cdrom Dodaj CD-ROM kod pokretanja (zahtjeva stazu do CD-ROM-a)

en: --ask-cdrom Ask for adding a cdrom and exit
bs: --ask-cdrom Interaktivno dodaj cdrom i izađi

en: --dist-upgrade-mode  Call DistUpgrade and display changes
bs: --dist-upgrade-mode  Poziva nadogradnju sa dodacima i prikazuje promene

en: --non-interactive Never prompt for user input
bs: --non-interactive Nikad ne pitati za unos podataka

en: --task-window Open with task window
bs: --task-window Nakon pokretanja pokaži prozor sa zadacima

en: --test-me-harder  Run test in a loop
bs: --test-me-harder  Izvrši provjeru u petlji

en: --update-at-startup  Call "Reload" on startup
bs: --update-at-startup Osvježi roepzitorijume prilikom pokretanja

en: --upgrade-mode  Call Upgrade and display changes
bs: --upgrade-mode Pozovi nadogradnju i prikaži promene

en: -f=? Give an alternative filter file
bs: -f=? Zadajte poseban fajl filtera

en: -h   This help text
bs: -h   Ovaj tekst pomoći

en: -i=? Start with the initial Filter with given name
bs: -i=? Pokreni program sa filterom na osnovu rednog broja tog filtera

en: -r   Open in the repository screen
bs: -r   Otvori u ekranu „Skladišta“

en: -t   Give an alternative main window title (e.g. hostname with `uname -n`)
bs: -t Daj alternativni naslov glavnog prozora (npr. ime računara sa `uname -n`)

en: <b>%s</b> (<b>essential</b>) will be removed
bs: <b>%s</b> (<b>ključno</b>) biće uklonjeno

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be installed
bs: <b>%s</b> (verzija <i>%s</i>) će biti instaliran

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be re-installed
bs: <b>%s</b> (verzija <i>%s</i>) će biti instaliran

en: <b>%s</b> (version <i>%s</i>) will be upgraded to version <i>%s</i>
bs: <b>%s</b> (verzija <i>%s</i>) će biti nadograđen na verziju <i>%s</i>

en: <b>%s</b> will be <b>downgraded</b>
bs: <b>%s</b> biće instalirana <b>starija verzija</b>

en: <b>%s</b> will be removed
bs: <b>%s</b> će biti uklonjen

en: <b>%s</b> will be removed with configuration
bs: <b>%s</b> će biti uklonjen

en: <b>(ESSENTIAL) to be removed</b>
bs: <b>(KLJUČNO) biće uklonjeni</b>

en: <b><big>Mark upgrades in a smart way?</big></b>
    
    The default upgrade method skips upgrades that would introduce conflicts or require installation of additional packages.
    
    The smart upgrade (dist-upgrade) attempts to resolve conflicts and to fulfil all dependencies of upgrades in a smart way.
    
    <b>Note:</b> The upgrades will be marked only. You still have to apply them afterwards.
bs: <b><big>Da obilježim nadogradnju na pametan način?</big></b>
    
    Podrazumijevani metod za nadogradnju preskače nadogradnje koje dovode do sukoba ili zahtijevaju dodatne pakete.
    
    Nadogradnja distribucije pokušava da razriješi sukobe i da ispuni sve zavisnosti u nadogradnji na pametan način.
    
    <b>Napomena:</b> Samo će nadogradnja biti označena. I dalje ćete morati da ih primijenite poslije svega.

en: <b><big>Quit and discard marked changes?</big></b>
    
    There are still marked changes that have not yet been applied. They will get lost if you choose to quit 'Synaptic'.
bs: <b><big>Zatvori i odbaci označene izmjene?</big></b>
    
    Još uvijek postoje promjene koje nisu izvršene. Biće izgubljene ukoliko izaberete da napustite program 'Synaptic'.

en: <b>Appearance</b>
bs: <b>Označeni</b>

en: <b>Applying Changes</b>
bs: <b>Pruhvatam promene</b>

en: <b>Colors</b>
bs: <b>Boje</b>

en: <b>Columns</b>
bs: <b>Kolone</b>

en: <b>Current</b>
bs: <b>Tekući</b>

en: <b>Fonts</b>
bs: <b>Pisma</b>

en: <b>History files</b>
bs: <b>Istorijat</b>

en: <b>Installed Version</b>
bs: <b>Instalirana verzija</b>

en: <b>Latest Available Version</b>
bs: <b>Najnovija dostupna verzija</b>

en: <b>Maintainer:</b>
bs: <b>Glavni prozor:</b>

en: <b>Marked</b>
bs: <b>Označeno</b>

en: <b>Marking Changes</b>
bs: <b>Obilježavam promene</b>

en: <b>Note:</b> Changes are not applied instantly. At first you have to mark all changes and then apply them.
bs: <b>Primjedba:</b> Promjene se ne izvršavaju odmah. Potrebno je da obilježite sve izmjene, a onda da ih izvršite.

en: <b>Note:</b> To install a version that is different from the default one, choose <b>Package -> Force Version...</b> from the menu.
bs: <b>Napomena:</b> Da bi ste instalirali verziju različiti od podrazumijevane, izaberite <b>Paket -> Prisili verziju...</b> iz menija.

en: <b>Other</b>
bs: <b>Ostali</b>

en: <b>Package upgrade behavior (default distribution)</b>
bs: <b>Ponašanje nadogradnje paketa (početna distribucija)</b>

en: <b>Package:</b>
bs: <b>Paket:</b>

en: <b>Priority:</b>
bs: <b>Prioritet:</b>

en: <b>Proxy Server</b>
bs: <b>Posrednik</b>

en: <b>Section:</b>
bs: <b>Odeljak:</b>

en: <b>Status:</b>
bs: <b>Stanje:</b>

en: <b>Summary</b>
bs: <b>Ukupan izveštaj</b>

en: <b>Tags:</b>
bs: <b>Oznake:</b>

en: <b>Temporary Files</b>
bs: <b>Privremene datoteke</b>

en: <b>Terminal Output:</b>
bs: <b>Izlaz u terminalu:</b>

en: <b>The following icons are used to indicate the current status of a package:</b>
bs: <b>Sledeće sličice se koriste za označavanje tekućeg stanja paketa:</b>

en: <b>To be DOWNGRADED</b>
bs: Paketi za koje će biti instalirana starija verzija

en: <b>To be completely removed (including configuration files)</b>
bs: <b>Označeni za uklanjanje zajedno sa podešavanjima<b>

en: <b>To be removed</b>
bs: Paketi koji će biti uklonjeni

en: <b>Warning:</b> %d essential package will be removed
     | <b>Warning:</b> %d essential packages will be removed
bs[0]: <b>Upozorenje:</b> biće uklonjen %d ključni paket
bs[1]: <b>Upozorenje:</b> biće uklonjena %d ključna paketa
bs[2]: <b>Upozorenje:</b> biće uklonjeno %d ključnih paketa

en: <big><b>Could not download all necessary package files</b></big>
    
    The version of the package that you want to install might be no longer available in the repository, or there may be problems with the source of the package. Reload the package list and check the source of the package (e.g. CD or network connection).
bs: <big><b>Nisam mogao da preuzmem neophodne fajlove paketa</b></big>
    
    Verzija paketa koju želite da instalirate nije više dostupna u skladištu ili postoji neki problem sa izvorom paketa. Ponovo učitajte spisak paketa i provjerite izvor paketa (npr. CD ili mrežna veza).

en: <big><b>Could not download all repository indexes</b></big>
    
    The repository may no longer be available or could not be contacted because of network problems. If available an older version of the failed index will be used. Otherwise the repository will be ignored. Check your network connection and ensure the repository address in the preferences is correct.
bs: <big><b>Ne mogu da preuzmem sve indekse skladišta</b></big>
    
    Skladište možda više nije dostupno ili mu se ne može pristupiti zbog mrežnih problema. Biće korišćena stara verzija tog indeksa ukoliko je dostupna. U suprotnom, ovo skladište će biti ignorisano. Provjerite Vašu mrežnu konekciju i uvjerite se da je adresa skladišta navedena u podešavanjima ispravna.

en: <big><b>Enter the complete APT line of the repository that you want to add</b></big>
    
    The APT line contains the type, location and content of a repository, for example <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. You can find a detailed description of the syntax in the documentation.
bs: <big><b>Unesite cjelokupnu APT liniju skladišta koje želite da dodate</b></big>
    
    APT linija se sastoji od tipa, lokacije i sadržaja skladišta. Npr. <i>"deb http://ftp.debian.org sarge main"</i>. Detaljni opis sintakse možete pronaći u dokumentaciji.

en: <i>Can't close while running</i>
bs: <i>Ne mogu zatvoriti u toku izvršavanja</i>

en: <i>Finished</i>
bs: <i>Završeno</i>

en: <i>Preparing packages...</i>
bs: <i>Priprema paketa...</i>

en: <i>Running...</i>
bs: <i>Pokretanje...</i>

en: <span size="large" weight="bold">Set an internal option</span>
bs: <span size="large" weight="bold">Postavite unutrašnju opciju</span>

en: <span size="large" weight="bold">These settings affect the core of your system. Consider any changes carefully.</span>
bs: <span size="large" weight="bold">Ova podešavanja utiču na srž vašeg sistema. Pažljivo razmotrite promjene.</span>

en: <span size="large" weight="bold">Which tasks should be performed by your computer?</span>
    
    These are preselected groups of packages to perform each task. If you select a task, the corresponding packages will be marked for installation.
bs: <span size="large" weight="bold">Koje zadatke treba računar da izvrši?</span>
    
    Ovo su automatski odabrane grupe paketa koje će izvršiti svaki zadatak. Ako izaberete zadatak, paket koji mu odgovara će biti odabran za instaliranje.

en: <span size="small">Copyright (c) 2001-2004 Connectiva S/A 
    Copyright (c) 2002-2012 Michael Vogt</span>
bs: <span size="small">Sva prava zaštićena (c) 2001-2004 Connectiva S/A 
    Sva prava zaštićena (c) 2002-2012 Michael Vogt</span>

en: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic version</span>
bs: <span size="xx-large" weight="bold">Synaptic verzija</span>

en: <span weight="bold" size="large">Apply the following changes?</span>
bs: <span weight="bold" size="large">Da li želite da izvršite sljedeće promjene?</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Could not mark all packages for installation or upgrade</span>
    
    The following packages have unresolvable dependencies. Make sure that all required repositories are added and enabled in the preferences.
bs: <span weight="bold" size="larger">Nisam mogao da obeležim sve pakete za instalaciju ili nadogradnju</span>
    
    Sljedeći paketi imaju neriješen problem zavisnosti. Provjerite da li su sva neophodna skladišta dodata i uključena u podešavanjima.

en: <span weight="bold" size="larger">Enter a label for this CD-Rom</span>
    
    The label will be used if you want to install packages from this CD-Rom. It is recommended to also write the label on the CD-Rom to easily find it again.
bs: <span weight="bold" size="larger">Unesite oznaku ovog CD-ROM-a</span>
    
    Oznaka se koristi za slučaj da želite da instalirate pakete sa ovog CD-ROM-a. Preporučljivo je da zapišete oznaku na CD-ROM-a kako biste ga lako pronašli sljedeći put.

en: <span weight="bold" size="larger">Enter the label of the CD-ROM</span>
bs: <span weight="bold" size="large">Zpišite ime CD-ROM-a?</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Mark additional required changes?</span>
bs: <span weight="bold" size="larger">Obilježi dodatne zahtjevane promjene?</span>

en: <span weight="bold" size="larger">Your package information is out of date</span>
    
    Your package information is older than 48 hours. There could be important security updates available. It is recommended to reload the package information regularly.
bs: <span weight="bold" size="larger">Informacije o paketu su zastarJele</span>
    
    Informacije o paketu su starije od 48 sati. Možda se pojavilo važno bezbjednosno ažuriranje. Preporučljivo je da redovno osvježavate informacije o paketu.

en: A package failed to install.  Trying to recover:
bs: Nisam uspeo da instaliram paket. Pokušavam da oporavim:

en: AND
bs: I

en: APT line:
bs: APT linija:

en: APT system reports:
    %s
bs: APT sistem javlja:
    %s

en: A_pplication Font
bs: Font aplikacije

en: A_pply Marked Changes
bs: Primjeni označene promjene

en: About Synaptic
bs: O programu

en: Add
bs: Dodaj

en: Add downloaded packages
bs: Dodaj preuzete pakete

en: Add packages downloaded with the "Generate package download script" feature to the system
bs: Dodaj pakete u sistem, preužete sa "Izradi skriptu za preuzimanje paketa" opcijom

en: All
bs: Sve

en: Alphabetic
bs: Abecedno stablo

en: Always Ask
bs: Uvijek pitaj

en: Always prefer the highest version
bs: Uvijek odaberi verziju označenu najvećim brojem

en: Always prefer the installed version
bs: Uvijek daj prednodt instaliranoj verziji

en: Amateur Radio
bs: Amaterski radio

en: An error occurred
bs: Došlo je do greške

en: An error occurred while saving configurations.
bs: Dogodila se greška prilikom čuvanja podešavanja.

en: Another synaptic is running
bs: Drugi synaptic je pokrenut.

en: Apply
bs: Primjeni

en: Apply all marked changes
bs: Primjeni sve označene promjene

en: Apply changes in a terminal window
bs: Izrši promjene u terminalskom prozoru

en: Applying Changes
bs: Izvršavanje promjena

en: Applying marked changes. This may take a while...
bs: Izvodim odabrane promjene... ovo može potrajati

en: Architecture
bs: Arhitektura

en: Ask to confirm changes that also affect other packages
bs: Traži potvrdu za radnje koje takođe utiču na ostale pakete

en: Ask to quit after the changes have been applied successfully
bs: Pitaj da završiš nakon što su promjene uspješno izvršene

en: Authentication
bs: Verifikacija

en: Authentication is required to run the Synaptic Package Manager
bs: Za pokretanje programa Synaptic Package Manager potrebna je autentifikacija

en: Automatic install
bs: Automatska instalacija

en: Automatic removable
bs: Moguće automatski ukloniti

en: Automatically
bs: Automatski

en: Automatically close after the changes have been successfully applied
bs: Zatvori ovo prozorče nakon što se promjene uspješno izvrše

en: Automatically installed
bs: Auromatski instalirani

en: Available versions:
bs: Dostupne verzije:

en: Bad regular expression '%s' in ReducedView file.
bs: Loš regularni izraz „%s“ u datoteci „Skraćen pregled“.

en: Base System
bs: Osnovni sistem

en: Binary (deb)
bs: Binarni (deb)

en: Boolean operator between property criterias:
bs: Bulov operator između kriterijuma svojstava:

en: Breaks
bs: Narušava

en: Broken
bs: Oštećeni

en: Broken dependencies
bs: Slomljene zavisnosti

en: Broken:
bs: Oštećeni:

en: Can't read %s
bs: Ne mogu da čitam sa %s

en: Can't write %s
bs: Ne mogu da pišem na %s

en: Cancel
bs: Poništi

en: Cannot find filename or size tag
bs: Ne mogu pronaći ime datoteke ili oznaku koja nosi veličinu

en: Cannot read vendors.list file
bs: Ne mogu da pročitam „vendors.list“ datoteku

en: Cannot start configuration tool!
    You have to install the required package 'libgnome2-perl'.
bs: Ne mogu da pokrenem konfiguracijski alat!
    Morate da instalirate paket 'libgnome2-perl'.

en: Changes applied
bs: Promjena je primijenjena

en: Choose font
bs: Izaberite pismo

en: Choose the action from the context menu of the package.
bs: Izaberite komandu iz menija sadržaja paketa.

en: Cleaning package lists...
bs: Čišćenje spiskova paketa...

en: Click on the status icon to open a menu that contains all actions.
bs: Kliknite na statusnu ikonu da biste otvorili meni koji sadrži sve akcije.

en: Clicking on the status icon marks the most likely action
bs: Klik na sličicu stanja obilježava najčešće akcije

en: Close this dialog after the changes have been successfully applied
bs: Zatvori ovo prozorče nakon što se promjene uspješno izvrše

en: Color
bs: Boja

en: Color packages by their status
bs: Oboji pakete prema njihovom stanju

en: Color selection
bs: Izbor boja

en: Colors
bs: Boje

en: Columns and Fonts
bs: Kolone i fontovi

en: Comma separated list of hosts and domains that will not be contacted through the proxy (e.g. localhost, 192.168.1.231, .net)
bs: Tačkom razdvojeni spisak domaćina i domena kojima se neće pristupati preko posrednika (npr. localhost, 192.168.1.231, .nit)

en: Common
bs: Osnovno

en: Communication
bs: Komunikacija

en: Community Maintained (installed)
bs: Održavano od strane zajednice (instalirano)

en: Complete changelog of the latest version:
bs: Cjelokupan zapisnik izmjena posljednje verzije:

en: Completely
bs: Kompletno

en: Component
bs: Dio

en: Conflicting packages
bs: Problematični paketi

en: Conflicts
bs: Sudaranja

en: Consider recommended packages as dependencies
bs: Razmotri preporučene pakete kao zavisnosti

en: Converted From RPM by Alien
bs: Konvertovano u RPM format uz pomoć Alien aplikacije

en: Copy
bs: Kopiraj

en: Copying package lists...
bs: Kopiram listu paketa...

en: Could not apply changes!
    Fix broken packages first.
bs: Promjene nisu primijenjene!
    Prvo popravite oštećene pakete.

en: Could not upgrade the system!
    Fix broken packages first.
bs: Nisam mogao da nadogradim sistem!
    Prvo popravite oštećene pakete.

en: Couldn't identify disc.
bs: Ne mogu identificirati disk.

en: Credits
bs: Zasluge

en: Cross Platform
bs: Više-platformski

en: Ctrl-c pressed
bs: Pritisnuto Ctrl-c

en: Currently in broken policy state
bs: Trenutno u oštećenom stanju

en: Custom
bs: Posebno

en: Databases
bs: Baze podataka

en: Debtag support is enabled.
bs: Omogućena je „Debtag“ podrška.

en: Debug
bs: Ispravljanje grešaka

en: Default Upgrade
bs: Podrazumijevana nadogradnja sistema

en: Delete _History files older than:
bs: Izbriši _Istoriju datoteka tarije od:

en: Delete all cache package files now.
bs: Izbriši sada sve fajlove paketa sačuvane na disku.

en: Dependants
bs: Zavisno

en: Dependencies
bs: Zavisnosti

en: Dependencies of the Latest Version
bs: Zavisnosti najnovije verzije

en: Dependency of
bs: Zavisi od

en: Dependent packages
bs: Podređeni paketi

en: Depends
bs: Zavisi od

en: Description
bs: Opis

en: Description %s
bs: Opis %s

en: Description and Name
bs: Opis i ime

en: Details
bs: Detalji

en: Development
bs: Razvoj

en: Difference between the files
bs: Razlika između datoteka

en: Direct connection to the Internet
bs: Direktna veza na Internet

en: Disc Label
bs: Oznaka diska

en: Disc label:
bs: Ime diska

en: Disc not successfully scanned.
bs: Skeniranje diska nije uspjelo.

en: Distribution
bs: Distribucija

en: Distribution:
bs: Distribucija:

en: Do you want to add another CD-ROM?
bs: Da li želite da dodate još jedan cd uređaj?

en: Do you want to continue, ignoring these packages?
bs: Da li želite da nastavite, zanemarujući ove pakete?

en: Do you want to quit Synaptic?
bs: Da li želite da napustite Synaptic?

en: Documentation
bs: Dokumetacija

en: Documented by
bs: Dokumentovao

en: Done
bs: Urađeno

en: Done!
bs: Završeno

en: Double click on the package name.
bs: Dvostruki klik na ime paketa

en: Download
bs: Preuzimanje

en: Download Size
bs: Veličina preuzimanja

en: Download rate: %s/s - %s remaining
bs: Brzina preuzimanja: %s/s - %s preostalo

en: Download rate: ...
bs: Brzina preuzimanja: ...

en: Download:
bs: Prijenos:

en: Downloading Changelog
bs: Preuzimam Changelog datoteku

en: Downloading Package Files
bs: Pruzimam datoteke paketa

en: Downloading Package Information
bs: Preuzimam informacije o paketima

en: Downloading file %li of %li
bs: Preuzimanje datoteke %li od %li

en: ERROR: Could not get password entry for superuser
bs: GREŠKA: Nisam mogao dobiti unos lozinke za administratora sistema

en: ERROR: could not create configuration directory %s
bs: GREŠKA: nisam mogao napraviti direktorijum sa podešavanjima %s

en: ERROR: could not create log directory %s
bs: GREŠKA: nisam mogao da napravim zapisnik direktorijuma %s

en: ERROR: could not create state directory %s
bs: GREŠKA: nisam mogao napraviti direktorijum sa podešavanjima %s

en: ERROR: could not create tmp directory %s
bs: GREŠKA: nisam mogao da napravim privremeni direktorijum %s

en: ERROR: couldn't open %s for writing
bs: GREŠKA: nisam mogao otvoriti %s za upis

en: Editors
bs: Uređivači

en: Education
bs: Obrazovanje

en: Electronics
bs: Elektronika

en: Embedded Devices
bs: Elektronički uređaji

en: Empty disc name.
bs: Disk je bez imena.

en: Enabled
bs: Omogućeno

en: Enhances
bs: Poboljšava

en: Error failed to fork pty
bs: Greška pri dupliranju 'pty'

en: Error in package %s
bs: Greška u paketu %s

en: Error parsing file record
bs: Greška u raščlanjivanju zapisa datoteke

en: Essential packages will be removed.
    This may render your system unusable!
bs: Ključni paketi će biti uklonjeni.
    Ovo može dovesti vaš sistem u neupotrebljivo stanje!

en: Exclude
bs: Isključi

en: Exclude selected sections
bs: Isključi odabrane promjene

en: Excludes
bs: Isključuje

en: Expression was found, please see the list on the left for matching entries.
bs: Izraz je pronađen. molim vas da pogledate listu sa lijeva u kojoj su zapisi koji odgovaraju.

en: Extra output was generated during Package Manager operation
bs: Dodatni izlaz je proizveden za vrijeme rada upravnika paketa

en: FTP proxy:
bs: „FTP“ posrednik:

en: Failed
bs: Neuspjeh

en: Failed to fetch %s
      %s
bs: Nisam uspio da preuzmem %s
      %s

en: Failed to mark all available upgrades!
bs: Nisam mogao označiti sve dostupne nadogradnje!

en: Failed to mount the cdrom.
bs: Nisam uspio montirati CD-ROM.

en: Failed to open %s.new
bs: Nisam uspio otvoriti %s.new

en: Failed to rename
bs: Nisam uspio preimenovati

en: Failed to rename %s.new to %s
bs: Nisam uspio preimenovati %s.new u %s

en: Failed to reopen fd
bs: Nisam uspio da ponovo otvorim flopi disk

en: Failed to resolve dependency problems!
bs: Ne mogu da ispravim zavisnosti!

en: Failed to stat %s%s
bs: Neuspjela statistika za %s%s

en: Field
bs: Polje

en: File
bs: Datoteka

en: Files
bs: Datoteke

en: Filters
bs: Filtri

en: Find
bs: Pretraživanje

en: FingerPrint
bs: Otisak

en: Fonts
bs: Fontovi

en: For installation or upgrade
bs: Za instalciju ili nadogradnju

en: For removal
bs: Za uklanjanje

en: Force version:
bs: Prisili verziju:

en: Found %i packages
bs: Nađeni %i paketi

en: GNOME Desktop Environment
bs: GNOME grafičko okruženje

en: GNU R statistical system
bs: GNU R statistički sistemi

en: GObject Introspection data
bs: GObject podaci za samoispitivanje

en: Games and Amusement
bs: Igre i zabava

en: General
bs: Opšti podaci

en: Generate a shell script so that you can download the selected packages on a different computer
bs: Napraviti skriptu kako biste mogli preuzeti označene pakete na drugom računaru

en: Generate package download script
bs: Izradi skriptu za preuzimanje paketa

en: Get Changelog
bs: Preuzmi zapis o promjenama

en: Get Screenshot
bs: Napravi sliku ekrana

en: Gnustep Desktop Environment
bs: Gnustep desktop okruženje

en: Graphics
bs: Grafičke aplikacije

en: HTTP authentication
bs: HTTP povera vjerodostojnosti

en: HTTP proxy:
bs: „HTTP“ posrednik:

en: Haskell Programming Language
bs: Haskell programski jezik

en: History
bs: Istorijat

en: History of installed, upgraded and removed software packages.
bs: Istorijat instaliranih, uklonjenih i nadograđenih softverskih paketa

en: Hit
bs: Posjećen

en: Hold Current Version
bs: Zadrži trenutnu verziju

en: IP address or host name of the ftp proxy server
bs: Internet adresa ili ime domaćina „ftp“ računara posrednika

en: IP address or host name of the http proxy server
bs: Internet adresa ili ime domaćina „http“ računara posrednika

en: Icon Legend
bs: Opis sličica

en: Icon _Legend
bs: Objašnjenje ikone

en: Identifying disc...
bs: Identifikacija diska...

en: Ignore
bs: Zanemari

en: Ignoring invalid record(s) in sources.list file!
bs: Zanemarivanje neispravnih stavki u datoteci „sources.list“!

en: Include
bs: Uključi

en: Include selected sections only
bs: Uključi samo odabrane promjene

en: Includes
bs: Uključuje

en: Insert a disc in the drive.
bs: Ubacite disk u pogon.

en: Install, remove and upgrade software packages
bs: Instaliraj, ukloni i nadogradi softverske pakete

en: Installed
bs: Instalirani

en: Installed (auto removable)
bs: Instalirano (automatski se može ukloniti)

en: Installed (local or obsolete)
bs: Instalirano (lokalno ili zastarjelo)

en: Installed (locked to the current version)
bs: Instalirani (zaključani na tekuću verziju)

en: Installed (locked):
bs: Instalirani (zaključani):

en: Installed (manual)
bs: Instalirano (ručno)

en: Installed (unsupported)
bs: Instalirani (nepodržani):

en: Installed (upgradable)
bs: Instalirani (nadogradivi)

en: Installed Files
bs: Instalirane datoteke

en: Installed Version
bs: Instalirana verzija

en: Installed packages that are up-to-date
bs: Instalirati pakete koji su najnoviji

en: Installed packages that are upgradable
bs: Instalirani paketi koji su nadogradivi

en: Installed packages that are upgradable to a later upstream version
bs: Postoje novije verzije instaliranih paketa

en: Installed:
bs: Instalirani:

en: Installing and removing software
bs: Instaliraj, ukloni i nadogradi softverske pakete

en: Installing software
bs: Instaliraj

en: Internal Error, AllUpgrade broke stuff. Please report.
bs: Unutrašnja greška, poziv „Nadogradi sve“ je napravio štetu. Molim prijavite grešku

en: Internal Error, non-zero counts
bs: Unutrašnja greška, nenulta povratna vrijednost

en: Internal error
bs: Unutrašnja greška

en: Internal error opening cache (%d). Please report.
bs: Unutrašnja greška pri otvaranju keša (%d). Molim prijavite grešku.

en: Internationalization and localization
bs: Internationalizacija i lokalizacija

en: Interpreted Computer Languages
bs: Interpreteri

en: Invalid disc name!
bs: Neispravno ime diska!

en: Invalid record in the preferences file, no Package header
bs: Neispravan zapis u datoteci postavki — nema zaglavlja paketa

en: Java Programming Language
bs: Java programski jezik

en: KDE Desktop Environment
bs: KDE grafički interfejs

en: Keep Configuration
bs: Zadrži podešavanje

en: Kernel and modules
bs: Jezgro i moduli

en: Label:
bs: Oznaka

en: Latest Version
bs: Najnovija verzija

en: Let synaptic pick the best version for you. If unsure use this option.
bs: Dozvolite da synaptic izabere najbolju verziju za vas. Ako niste sigurni koristite ovu opciju.

en: Libraries
bs: Biblioteke

en: Libraries - Development
bs: Biblioteke - razvoj

en: Libraries - Old
bs: Biblioteke - stare

en: Library packages that are no longer needed (deborphan is required)
bs: Biblioteke koje više nisu potrebne (deborphan je zahtjevan)

en: Line %u too long in markings file.
bs: Linija %u je predugačka u fajlu sa izborom.

en: Lisp Programming Language
bs: Lisp programski jezik

en: Local
bs: Lokal

en: Localization
bs: Lokalizacija

en: Look in:
bs: Pogledaj u:

en: Maintainer
bs: Održavalac

en: Malformed line %u in markings file
bs: Loše obrazovana linija %u u fajlu sa izborom

en: Man page:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Manual:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
bs: Dokumentacija:
    Wybo Dekker <wybo@servalys.nl>
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Uputstvo:
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>

en: Manual installed
bs: Ručno instalirani

en: Manual proxy configuration
bs: Ručno podešavanje računara posrednika

en: Mark All Upgrades
bs: Obilježi sve nadogradnje

en: Mark Packages by _Task...
bs: Označi pakete po _zadatku

en: Mark Recommended for Installation
bs: Označi preporučeno za instalaciju

en: Mark Suggested for Installation
bs: Označi preporučeno za instalaciju

en: Mark all possible upgrades
bs: Označi sve moguće nadogradnje

en: Mark for Co_mplete Removal
bs: Označeno za Ko_mpletno uklanjanje

en: Mark for Complete Removal
bs: Označi za potpuno uklanjanje

en: Mark for Installation
bs: Označi za instalaciju

en: Mark for R_einstallation
bs: Ozmačeno za R_einstalaciju

en: Mark for Reinstallation
bs: Označi za reinstalaciju

en: Mark for Removal
bs: Označeno za uklanjanje

en: Mark for Upgrade
bs: Označi za nadogradnju

en: Mark for _Installation
bs: Označeno za _Instalaciju

en: Mark for _Removal
bs: Označeno za _Uklanjanje

en: Mark for _Upgrade
bs: Označeno za _Nadogradnju

en: Marked Changes
bs: Označene promjene

en: Marked for complete removal
bs: Označeno za uklanjanje

en: Marked for complete removal:
bs: Označen za uklanjanje

en: Marked for downgrade
bs: Označeno za instaliranje starije verzije

en: Marked for downgrade:
bs: Označeno za instaliranje starije verzije:

en: Marked for installation
bs: Označeno za instalaciju

en: Marked for installation:
bs: Označeno za instalaciju:

en: Marked for re-installation
bs: Označeno za reinstalaciju

en: Marked for reinstallation:
bs: Označeno za reinstalaciju:

en: Marked for removal
bs: Označeno za uklanjanje

en: Marked for removal:
bs: Označeno za uklanjanje:

en: Marked for upgrade
bs: Označeno za nadogradnju

en: Marked for upgrade:
bs: Označeno za nadogradnju:

en: Marking all available upgrades...
bs: Obilježavam sve dostupne nadogradnje...

en: Mathematics
bs: Matematika

en: Meta Packages
bs: Meta paketi

en: Miscellaneous  - Graphical
bs: Razno — grafika

en: Miscellaneous - Text Based
bs: Razno — tekst

en: Missing Recommends
bs: Nedostajuće preporuke

en: Mono/CLI Infrastructure
bs: Mono/CLI infrastruktura

en: Mounting CD-ROM...
bs: Montiram CD-ROM...

en: Move D_own
bs: Premjesti D_ole

en: Move _Up
bs: Premjesti _gore

en: Multimedia
bs: Multimedija

en: N/A
bs: Nedostupno

en: NOT AUTHENTICATED
bs: NIJE AUTENTIFIKOVANO

en: Name
bs: Ime

en: Network
bs: Mreža

en: Networking
bs: Mreža

en: Never show this message again
bs: Ne pokazuj ovu poruku ponovo

en: Never upgrade to a new version automatically. Be _very_ careful with this option as you will not get security updates automatically! If you manually force a version the package version will follow the chosen distribution.
bs: Nikad nemoj automatski da nadogradiš na noviju verziju. Budite _veoma_ pažljivi sa ovom opcijom, jer nećete automatski dobijati bezbijednosne zakrpe! Ako ručno odaberete verziju, verzija paketa će pratiti izabranu distribuciju.

en: New Filter %i
bs: Novi filter %i

en: New in repository
bs: Novi u skladištu

en: New in repository:
bs: Novi u skladištu:

en: Newsgroup
bs: Novinske grupe

en: No package is selected.
bs: Nijedan paket nije izabran.

en: No proxy for:
bs: Bez posrednika za:

en: No valid records were found.
bs: Nisu pronađeni tačni zapisi.

en: Not automatic:
bs: Neautomatski:

en: Not found
bs: Nije nađeno

en: Not installable
bs: Nije moguće instalirati

en: Not installed
bs: Nisu instalirani

en: Not installed (locked)
bs: Nisu instalirani (zaključani)

en: Not installed (locked):
bs: Nisu instalirani (zaključani):

en: Not installed (new in repository)
bs: Nisu instalirani (novi u arhivi)

en: Not installed (residual config)
bs: Nije instaliran (unutrašnje podešavanje)

en: Not installed (unsupported)
bs: Nisu instalirani (nepodržani)

en: Not installed packages
bs: Nisu instalirani paketi

en: Not installed:
bs: Nisu instalirani:

en: Not marked
bs: Nije označeno

en: Number of undo operations:
bs: Broj radnji za poništavanja:

en: OCaml Programming Language
bs: OCaml programski jezik

en: OK
bs: U redu

en: OR
bs: ILI

en: Obsoletes
bs: Zastarjelo

en: Only experts should use this.
bs: Ovo bi trebali da koriste samo napredni korisnici

en: Open changes
bs: Učitaj odabrane promjene

en: Origin
bs: Porijeklo

en: Original author:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Maintainers:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Contributors:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>
bs: Autor:
    Alfredo K. Kojima <kojima@windowmaker.org>
    
    Održavaoci:
    Michael Vogt <mvo@debian.org>
    Gustavo Niemeyer <niemeyer@conectiva.com>
    Sebastian Heinlein <sebastian.heinlein@web.de>
    
    Saradnici:
    Enrico Zini <enrico@debian.org>
    Panu Matilainen <pmatilai@welho.com>
    Sviatoslav Sviridov <svd@lintec.minsk.by>

en: Orphaned
bs: Napušteni

en: PHP Programming Language
bs: PHP programski jezik

en: Package
bs: Paket

en: Package Manager
bs: Upravnik paketa

en: Package Manager output
bs: Izvještaj upravnika paketa

en: Package Name
bs: Ime paketa

en: Package changes
bs: Promjene paketa

en: Package is supported
bs: Paket je podržan.

en: Package management software using apt.
bs: Softver za upravljanje paketima koji koristi „apt“.

en: Package name
bs: Ime paketa

en: Package with Debconf
bs: Zapakovano alatom „Debconf“

en: Packages that are new in the repository since that last "Reload"
bs: Paketi koji su novi u skladištu od posljednjeg osvježavanja

en: Packages that are not available in any repository
bs: Paketi koji nisu dostupni ni na jednom skladištu

en: Packages that will be installed or upgraded
bs: Paketi koji će biti instalirani ili nadograđeni

en: Packages that will be removed
bs: Paketi koji će biti uklonjeni

en: Packages that will never be upgraded
bs: Paketi koji nikada neće biti nadograđeni

en: Packages that won't be changed
bs: Paketi koji neće biti izmijenjeni

en: Packages with broken dependencies
bs: Paketi sa razbijenim zavisnostima

en: Password
bs: Šifra

en: Pattern
bs: Obrazac

en: Perl Programming Language
bs: Perl programski jezik

en: Pinned
bs: Izdvojeni

en: Please insert a disc in the drive.
bs: Stavite disk u uređaj.

en: Please insert the disk labeled:
    %s
    in drive %s
bs: Molim ubacite disk sa oznakom:
    %s
    u uređaj %s

en: Please select a directory
bs: Molim vas izaberite direktorijum

en: Policy broken
bs: Polisa je narušena

en: Port number of the ftp proxy server
bs: Broj porta ftp proksi servera

en: Port number of the http proxy server
bs: Broj vrata „http“ računara-posrednika

en: Port:
bs: Vrata:

en: PreDepends
bs: Zavisnost tipa PreDepends

en: Prefer package versions from the selected distribution when upgrading packages. If you manually force a version from a different distribution, the package version will follow that distribution until it enters the default distribution.
bs: Biraj verzije paketa od odabranih distribucija kada ažuriraš pakete. Ako ručno odaberete verziju, verzija paketa će pratiti izabranu distribuciju.

en: Prefer versions from:
bs: Daj prvenstvo verzijama od:

en: Preferences
bs: Postavke

en: Preparing...
bs: Pripremam...

en: Priority
bs: Prioritet

en: Properties
bs: Osobine

en: Provided Packages
bs: Paket obezbeđuje

en: Provided packages
bs: Paket obezbeđuje

en: Provides
bs: Obezbeđuje

en: Python Programming Language
bs: Python programski jezik

en: Queued
bs: Stavljeni u red

en: Quick Introduction
bs: Brz uvod

en: Quick filter
bs: Brzi filter

en: Rebuilding search index
bs: Obnavljam indeks pretrage

en: Recommendations
bs: Preporuke

en: Recommends
bs: Preporučen

en: Reduced View
bs: Skraćen pregled

en: ReducedView
bs: Skraćen pregled

en: Registering disc...
bs: Registriram disk...

en: Release files for some repositories could not be retrieved or authenticated. Such repositories are being ignored.
bs: Datoteke sa izdanjima za neka skladišta nisu mogle biti preuzete ili autentifikovane. Takva skladišta se zanemaruju.

en: Reload
bs: Učitaj ponovo

en: Reload the package information to become informed about new, removed or upgraded software packages.
bs: Osvježi informacije o paketima da bi bio informisan o novim, uklonjenim i nadograđenim softverskim paketima.

en: Reloading outdated package information:
bs: Osvježavanje zastarjelih infomacija o paketima:

en: Reloading package information...
bs: Ponovo učitavam informacije o paketu...

en: Remember my answer for future upgrades
bs: Zapamti odgovor za dalje nadogradnje

en: Remember the answer
bs: Zapamti odgovor

en: Removal of packages:
bs: Uklanjanje paketa:

en: Remove
bs: Ukloni

en: Remove Including Orphaned Dependencies
bs: Ukloni uključujuće napuštene zavisnosti

en: Removed packages that have left configuration files on the system
bs: Uklonjeni paketi koji su ostavili fajlove za podešavanja na sistemu

en: Removing software
bs: Uklanjam softver

en: Replace configuration file
    '%s'?
bs: Zamjeni konfiguracioni datoteku
    ''%s'?

en: Replaced packages
bs: Zamijenjeni paketi

en: Replaces
bs: Zamjenjuje

en: Repositories
bs: Skladišta

en: Repositories changed
bs: Skladišta su izmijenjena

en: Residual config
bs: Ostavljena podešavanja

en: Restricted On Export
bs: Izvozna ograničenja

en: Return to the main screen
bs: Povratak na glavni ekran

en: ReverseDepends
bs: Zavisnost unazad

en: Ruby Programming Language
bs: Ruby programski jezik

en: S_earch Results
bs: Režultati pretrage

en: S_tatus
bs: S_tanje

en: Save Markings _As...
bs: Sačuvaj obilježeno _kao...

en: Save changes
bs: Sačuvaj odabrane promjene

en: Save full state, not only changes
bs: Sačuvaj puno stanje, ne samo promjene

en: Save script
bs: Snimi skript

en: Scanning CD-ROM
bs: Skeniram CD-ROM

en: Scanning disc...
bs: Skeniram disk...

en: Science
bs: Nauka

en: Search
bs: Pretraga

en: Search Filter
bs: Filter pretrage

en: Search History
bs: Historija pretrage

en: Search for packages
bs: Pretraga za paketima

en: Search:
bs: Pretraži:

en: Searching
bs: Tražim

en: Section
bs: Odjeljak

en: Section(s)
bs: Odjeljak(ci)

en: Section(s):
bs: Odjeljak(ci):

en: Sections
bs: Odjeljci

en: Select All
bs: Označi sve

en: Select directory
bs: Izaberi direktorijum

en: Select the package and choose the action from the 'Package' menu.
bs: Odaberite paket i izaberite akciju i menija "Paket"

en: Select the version of %s that should be forced for installation
bs: Odaberite za %s koju treba prisilo instalirati

en: Setting markings...
bs: Postavljanje obilježenog...

en: Setup Vendors
bs: Podesi isporučivaoce

en: Shells
bs: Terminali

en: Show package properties in the main window
bs: Pokaži svojstva paketa u glavnom prozoru

en: Show this dialog at startup
bs: Prikaži ovo prozorče prilikom pokretanja

en: Size
bs: Veličina

en: Size:
bs: Veličina:

en: Smart Upgrade
bs: Pametna nadogradnja

en: Some of the packages could not be retrieved from the server(s).
bs: Neki od paketa nisu mogli biti preuzeti sa servera.

en: Source (deb-src)
bs: Izvor (deb-src)

en: Starting help viewer...
bs: Pokrećem sistem pomoći...

en: Starting package configuration tool...
bs: Pokrećem alat za podešavanje paketa...

en: Starting package documentation viewer...
bs: Pokrećem pomoć paketa...

en: Stat failed for %s
bs: Neuspjela statistika za %s

en: Status
bs: Stanje

en: Successfully fixed dependency problems
bs: Uspješno sam riješio probleme zavisnosti

en: Successfully marked available upgrades
bs: Uspješno označene dostupne nadogradnje

en: Suggestions
bs: Prijedlozi

en: Suggests
bs: Predložen

en: Summary
bs: Izvještaj

en: Supported
bs: Podržan

en: Synaptic Package Manager
bs: Upravnik paketa „Synaptic“

en: Synaptic Package Manager
bs: Upravnik paketa „Synaptic“

en: Syntax error in line %s
bs: Greška u %s liniji sintakse

en: System Administration
bs: Administracija sistema

en: System upgrade:
bs: Nadogradnja sistema:

en: Tags
bs: Oznake

en: Tasks
bs: Zadaci

en: TeX Authoring
bs: TeX

en: Text Be_side Icons
bs: Tekst _pored ikona

en: Text _Below Icons
bs: Tekst isp_od ikona

en: The changelog contains information about the changes and closed bugs in each version of the package.
bs: Fajl changelog sadrži informacije o promjenama i ispravljenim greškama u svakoj verziji paketa.

en: The chosen action also affects other packages. The following changes are required in order to proceed.
bs: Izabrana radnja takođe utiče na druge pakete. Sljedeće promjene se zahtijevaju kako bi nastavili dalje.

en: The configuration file %s was modified (by you or by a script). An updated version is shipped in this package. If you want to keep your current version say 'Keep'. Do you want to replace the current file and install the new package maintainers version?
bs: Konfiguracioni fajl %s je modifikovan (od strane Vas ili neke skripte). Ažurirana verzija konfiguracionog fajla dolazi sa ovim paketom. Ako želite da sačuvate trenutnu verziju fajla odaberite "Zadrži". Da li želite da zamijenite trenutni fajl i instalirate novu verziju održavaoca paketa?

en: The following details are provided:
bs: Dostupni su sljedeći detalji:

en: The label will be used to identify the CD-ROM if you want to install packages from it later.
bs: Ima će biti upotrebljeno za preoznavanje CD-ROM-a, ako želite instalirati pakete sa njega kasnije

en: The list of installed files is only available for installed packages
bs: Spisak instaliranih datoteka jedino je dostupan za instalirane pakete

en: The list of sources could not be read.
    Go to the repository dialog to correct the problem.
bs: Spisak skladišta se nije mogao pročitati.
    Idite u prozorče „Skladište“ kako bi razriješili problem.

en: The marked changes are now being applied. This can take some time. Please wait.
bs: Označene promjene se primjenjuju. Ovo može potrajati neko vrijeme. Molim vas sačekajte.

en: The package files will be downloaded, but not installed
bs: Datoteke paketa će samo biti preuzete ali neće biti instalirane

en: The package lists or status file could not be parsed or opened.
bs: Spiskovi paketa ili datoteka sa stanjem se ne može raščlaniti ili otvoriti.

en: The package manager always selects the most applicable version available. If you force a different version from the default one, errors in the dependency handling can occur.
bs: Paket menadžer uvijek označava najprimenjiviju verziju koja je dostupna. Ako insistirate na drugačijoj verziji od one preporučene, mogu se pojaviti greške u zavisnostima.

en: The repositories will be checked for new, removed or upgraded software packages.
bs: Skladišta će sada biti pregledana za nove, uklonjene ili nadograđene softverske pakete.

en: The repository information has changed. You have to click on the "Reload" button for your changes to take effect
bs: Informacije o repozitorijumu su promijenjene. Sada morate kliknuti na tipku "Osvježi" kako bi se promjene počele primjenjivati

en: The software on your system is organized in so called <i>packages</i>. The package manager enables you to install, to upgrade or to remove software packages.
bs: Softver na vašem računaru je organizovan u takozvane <i>pakete</i>. Menadžer paketa vam omogućava da uklonite, instalirate ili nadogradite softverske pakete.

en: There is another synaptic running in interactive mode. Please close it first.
bs: Drugi upravljač paketima je pokrenut u interaktivnom modu. Molimo zatvorite ga.

en: There is another synaptic running in non-interactive mode. Please wait for it to finish first.
bs: Drugi upravljač paketima je pokrenut u neinteraktivnom modu. Molimo sačekajte da završi.

en: This application is supported by the distribution
bs: Ova aplikacija je podržana od strane distribucije

en: This behavior can be changed in the preferences later.
bs: Ovo ponašanje kasnije može biti promijenjeno u postavkama

en: This is your last opportunity to look through the list of marked changes before they are applied.
bs: Ovo je vaša posljednja prilika da pogledate spisak promjena koje čekaju u redu prije nego što se one izvrše.

en: This software is licensed under the terms of the GNU General Public License, Version 2
bs: Ovaj softver je licenciran pod uslovima GNU-ove Opšte Javne Licence, verzije 2

en: This usually means that another package management application (like apt-get or aptitude) is already running. Please close that application first.
bs: Ovo obično znači da je neki drugi menadžer paket (kao apt-get ili aptitude) već pokrenut. Molimo vas da prvo zatvorite tu aplikaciju.

en: This will abort the operation and may leave the system in a broken state. Are you sure you want to do that?
bs: Ovim ćeteprekinuti operaciju i možete ostaviti sistem u neispravnom stanju. Da li ste sigurni da to želite učiniti?

en: To be downgraded
bs: Biće instalirana starija verzija

en: To be installed
bs: Paketi koji će biti instalirani

en: To be kept
bs: Paketi koji će biti pričuvani

en: To be re-installed
bs: Za ponovnu instalaciju

en: To be removed
bs: Paketi koji će biti uklonjeni

en: To be upgraded
bs: Paketi koji će biti nadograđeni

en: Translated by
bs: Preveo

en: Trying to recover from package failure
bs: Pokušavam popravak greške paketa

en: Type
bs: Vrsta

en: URI
bs: Adresa

en: URI:
bs: Adresa:

en: U_nmark
bs: O_dznačiti

en: U_nmark All
bs: O_dznači sve

en: Unable to change to %s
bs: Ne mogu da promijenim na %s

en: Unable to correct dependencies
bs: Ne mogu da ispravim zavisnosti

en: Unable to correct missing packages
bs: Ne mogu da ispravim nedostajuće pakete

en: Unable to create a tmp file
bs: Ne mogu kreirati tmp datoteku

en: Unable to get exclusive lock
bs: Ne mogu da dobijem isključivo zaključavanje

en: Unable to locate any package files. Perhaps this is not an APT enabled disc.
bs: Ne mogu da pronađem nijedan paket. Možda ovaj disk nije priređen sa „apt“ alatom.

en: Unable to lock the download directory
bs: Ne mogu da zaključam direktorijum za preuzimanje

en: Unable to lock the list directory
bs: Ne mogu da zaključam direktorijum sa spiskom

en: Unable to mark upgrades
    Check your system for errors.
bs: Ne mogu da obilježim naogradnje
    Provjerite sistem zbog grešaka.

en: Unable to read %s
bs: Ne mogu da pročitam %s

en: Unable to read the cdrom database %s
bs: Ne mogu da učitam bazu podataka diska %s

en: Unchanged
bs: Neizmijenjeno

en: Unknown
bs: Nepoznato

en: Unknown source type
bs: Nepoznata vrsta izvora

en: Unmark
bs: Ukloni oznaku

en: Unmounting CD-ROM...
bs: Demontiram CD-ROM

en: Upgradable
bs: Nadogradivi

en: Upgradable (upstream)
bs: Nadogradi sistem

en: Upgradable:
bs: Nadogradivi:

en: Usage: synaptic [options]
bs: Korištenje: synaptics [opcije]

en: Use custom application font
bs: Proizvoljno pismo programa

en: Use custom terminal font
bs: Proizvoljno pismo za terminal

en: Username
bs: Korisničko ime

en: Utilities
bs: Alati

en: Value:
bs: Vrijednost:

en: Variable:
bs: Promjenljiva:

en: Vendor
bs: Isporučivalac

en: Vendor block %s is invalid
bs: Blok prodavača %s nije ispravan

en: Vendors sign their packages to verify the origin and integrity of the packages. Disabling the verification is a security risk.
bs: Snabdjevači softverom obilježavaju njihove pakete kako bi potvrdili porijeklo i ispravnost. Isključivanje verifikacije nosi bezbjednosni rizik.

en: Vendors...
bs: Isporučivaoci...

en: Version
bs: Verzija

en: Version Control Systems
bs: Sistemi kontrole verzija

en: Version number
bs: Verzija

en: Version:
bs: Verzija:

en: Versions
bs: Verzije

en: Video software
bs: Video softver

en: View package properties
bs: Vidi svojstva paketa

en: Visible
bs: Vidljivo

en: Visit the home page at 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki
bs: Posjetite stranicu projekta na internet adresi 
    https://github.com/mvo5/synaptic/wiki

en: Waiting for disc...
bs: Čeka se disk...

en: Warning
bs: Upozorenje

en: Web servers
bs: Web serveri

en: Word Processing
bs: Procesori teksta

en: Writing sources list...
bs: Pisanje spiska izvora paketa...

en: Written by
bs: Napisao

en: Xfce Desktop Environment
bs: Xfce grafičko okruženje

en: You are about to install software that <b>can't be authenticated</b>! Doing this could allow a malicious individual to damage or take control of your system.
bs: Namjeravate da instalirate softver koji <b>ne može biti autentifikovan</b>! Ako to uradite možete dozvoliti malicioznim pojedincima da naude ili preuzmu kontrolu nad vašim računarom.

en: You are adding the "universe" component.
    
     Packages in this component are not supported. Are you sure?
bs: Dodajete "universe"komponentu.
    
     Paketi u ovoj komponenti nisu podržani. Da li ste sigurni?

en: You can mark packages for installation, upgrade or removal in several ways:
bs: Pakete za instalaciju, nadogradnju ili uklanjanje možete označiti na nekoliko načina:

en: You have %d broken package on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate it. | You have %i broken packages on your system!
    
    Use the "Broken" filter to locate them.
bs[0]: Na vašem sistemu imate %d oštećen paket
    
    Molim pokušajte da popravite pozivom filtra „Oštećeni“
bs[1]: Na vašem sistemu imate %i oštećena paketa
    
    Molim pokušajte da ih popravite pozivom filtra „Oštećeni“
bs[2]: Na vašem sistemu imate %i oštećenih paketa
    
    Molim pokušajte da ih popravite pozivom filtra „Oštećeni“

en: You have to install the package "dwww" to browse the documentation of a package
bs: Morate da instalirate paket "dwww" da biste pretraživali dokumentaciju.

en: You should reload the package information regularly. Otherwise you could miss important security upgrades.
bs: Informacije o paketima bi ste trebali da osvježavate redovno. U suprotnom bi ste mogli propustiti važne sigurnosne nadogradnje.

en: Zope/Plone Environment
bs: Zope/Plone okruženje

en: _About
bs: _O programu

en: _Add CD-ROM...
bs: D_odaj cd uređaj

en: _Add Repository
bs: Dodaj skladište

en: _Architecture
bs: _Arhitektura

en: _Browse Documentation
bs: Pregledaj dokumentaciju

en: _Configure...
bs: Podesi...

en: _Contents
bs: S_adržaj

en: _Custom Filters
bs: Prilagođeni filteri

en: _Default Upgrade
bs: _Podrazumijevana nadogradnja

en: _Delete Cached Package Files
bs: Izbriši datoteke paketa koje su sačuvane na disku

en: _Delete downloaded packages after installation
bs: Ukloni preuzete pakete nakon instalacije

en: _Description
bs: _Opis

en: _Deselect All
bs: _Ukloni sve

en: _Download Changelog
bs: Preuzmi dnevnik izmjena

en: _Download package files only
bs: Samo _preuzmi datoteke paketa

en: _Edit
bs: Uredi

en: _File
bs: _Datoteka

en: _Filters
bs: Filteri

en: _Fix Broken Packages
bs: _Popravi oštećene pakete

en: _Force Version
bs: _Prisili verziju:

en: _Force Version...
bs: _Prisili verziju

en: _Help
bs: _Pomoć

en: _Hide
bs: _Sakrij liniju

en: _Hide Details
bs: _Sakrij detalje

en: _History
bs: Istorijat

en: _Icons Only
bs: _Samo ikone

en: _Invert All
bs: _Obrni sve

en: _Keep
bs: _Zadrži

en: _Keep history
bs: Sačuvaj istorijat

en: _Leave all downloaded packages in the cache
bs: Ostavi sve preuzete pakete u kešu

en: _Lock Version
bs: Zaključaj verziju

en: _Mark
bs: _Označiti

en: _Mark All Upgrades...
bs: _Označi sve nadogradnje...

en: _Only delete packages which are no longer available
bs: _Ukloni samo nedostupne pakete

en: _Package
bs: _Paket

en: _Properties
bs: _Osobine

en: _Quick Introduction
bs: _Brz uvod

en: _Quit
bs: _Izlaz

en: _Read Markings...
bs: _Čitam odabrane promjene...

en: _Redo
bs: _Ponovi

en: _Reload
bs: Ponovo učitaj

en: _Reload Package Information
bs: Ponovo učitaj informacije o paketu

en: _Replace
bs: _Zameni

en: _Repositories
bs: _Skladišta

en: _Save Markings
bs: Sačuvaj obilježeno

en: _Search
bs: Pretraga

en: _Search...
bs: Pretraga...

en: _Sections
bs: _Odeljak

en: _Select All
bs: _Označi sve

en: _Set Internal Option...
bs: Postavi unutrašnju opciju...

en: _Settings
bs: _Podešavanja

en: _Show Details
bs: _Prikaži detalje

en: _Smart Upgrade
bs: _Smart nadogradnja

en: _Terminal Font
bs: Pis_mo za terminal

en: _Text Only
bs: S_amo tekst

en: _Toolbar
bs: _Linija sa alatima

en: _Undo
bs: _Opozovi

en: _Verify package signatures
bs: Provjeri obilježja paketa

en: bzip2 failed, perhaps the disk is full.
bs: neuspješno izvršavanje programa „bzip2“ — vjerovatno je disk popunjen

en: contrib
bs: priloženi

en: couldn't open %s for writing
bs: nisam mogao otvoriti %s za upis

en: days
bs: dana

en: dist upgrade Failed
bs: neuspješna nadogradnja cijelog sistema

en: gzip failed, perhaps the disk is full.
bs: gzip nije uspio, disk je pun

en: non free
bs: nisu slobodni

en: or dependency
bs: ili zavisnosti

en: translators-credits
bs: zasluge prevodioca
