kdepim-runtime - en to ca@valencia translation catalogue (112 entries)

en:  day |  days
ca@valencia[0]:  dia
ca@valencia[1]:  dies

en:  message |  messages
ca@valencia[0]:  missatge
ca@valencia[1]:  missatges

en:  minute |  minutes
ca@valencia[0]:  minut
ca@valencia[1]:  minuts

en: &Use pipelining for faster mail download
ca@valencia: Utilit&za el paral·lelisme per a una baixada de correu més ràpida

en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Noto Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">SSL/TLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> is safe POP over port 995;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">STARTTLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> will operate on port 110 and switch to a secure connection directly after connecting;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">None</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> will connect to port 110 but not switch to a secure connection. This setting is not recommended.</span></p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "http://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Note Sans'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">SSL/TLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> és POP segur sobre el port 995;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">STARTTLS</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> operarà al port 110 i canviarà a una connexió segura directament després de connectar;</span></p>
    <p style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-family:'Sans Serif'; font-weight:600;">Cap</span><span style=" font-family:'Sans Serif';"> connectarà amb el port 110 però no canviarà a una connexió segura. Esta configuració no està recomanada.</span></p></body></html>

en: <qt>The folder you deleted was associated with the account <b>%1</b> which delivered mail into it. The folder the account delivers new mail into was reset to the main Inbox folder.</qt>
ca@valencia: <qt>La carpeta que heu suprimit estava associada amb el compte <b>%1</b>, en la qual es lliurava el correu. S'ha reiniciat la carpeta on el compte lliura el correu, a la carpeta de la safata d'entrada principal.</qt>

en: Account &name:
ca@valencia: &Nom del compte:

en: Account Information
ca@valencia: Informació del compte

en: Account Type: POP Account
ca@valencia: Tipus de compte: compte POP

en: Account name: This defines the name displayed in the account list.
ca@valencia: Nom del compte: açò definix el nom mostrat en la llista de comptes.

en: Account:
ca@valencia: Compte:

en: Address of the mail POP3 server
ca@valencia: Adreça del servidor de correu POP3

en: Advanced
ca@valencia: Avançat

en: An error occurred during authentication: %1
ca@valencia: S'ha produït un error durant l'autenticació: %1

en: Authentication:
ca@valencia: Autenticació:

en: Auto Detect
ca@valencia: Detecta automàticament

en: Check mail interval:
ca@valencia: Interval de comprovació del correu:

en: Check this option if you want to fetch only copies of the mails and leave the original mails on the server.
ca@valencia: Marqueu esta opció si voleu recuperar només còpies dels correus i deixar els correus originals en el servidor.

en: Check this option if you want to only keep the x most recent messages on the server and delete all older.
ca@valencia: Marqueu esta opció si només voleu conservar els x missatges més recents del servidor i suprimir tots els més antics.

en: Command that is executed before checking mail
ca@valencia: Ordre que s'executa abans de comprovar el correu

en: Connect using the system proxy settings
ca@valencia: Connecta emprant la configuració del servidor intermediari del sistema

en: Connection Settings
ca@valencia: Configureu la connexió

en: Connection broken from POP3 server %1
ca@valencia: Connexió trencada des del servidor POP3 %1

en: Could not find folder for incoming mail, aborting mail check.
ca@valencia: No s'ha pogut trobar la carpeta per al correu entrant, s'interromp la comprovació del correu.

en: Could not login to %1.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar la sessió a %1.

en: Could not login to %1. The password may be wrong.
    
    %2
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar la sessió a %1. La contrasenya pot ser incorrecta.
    
    %2

en: Could not send to server.
ca@valencia: No es pot enviar al servidor.

en: Days to leave messages on the server:
ca@valencia: Dies que s'han de deixar els missatges en el servidor:

en: Defines the authentication type to use
ca@valencia: Definiu el tipus d'autenticació que s'ha d'utilitzar

en: Destination folder:
ca@valencia: Carpeta de destinació:

en: Enable &interval mail checking
ca@valencia: Habilita l'&interval de comprovació del correu

en: Encryption:
ca@valencia: Encriptació:

en: Error during communication with the POP3 server while trying to download mail: %1
ca@valencia: Error durant la comunicació amb el servidor POP3 en intentar baixar el correu: %1

en: Error while executing precommand.
ca@valencia: S'ha produït un error en executar l'ordre prèvia.

en: Error while fetching mails from the server.
ca@valencia: S'ha produït un error en recuperar els correus del servidor.

en: Error while getting list of unique mail identifiers from the server.
ca@valencia: S'ha produït un error en obtindre la llista d'identificadors únics de missatges del servidor.

en: Error while getting the list of messages on the server.
ca@valencia: S'ha produït un error en obtindre la llista de missatges del servidor.

en: Error while trying to get the folder for incoming mail, aborting mail check.
ca@valencia: S'ha produït un error en intentar obtindre la carpeta per al correu entrant, s'interromp la comprovació del correu.

en: Error while trying to get the local inbox folder, aborting mail check.
ca@valencia: S'ha produït un error en intentar obtindre la carpeta de la safata d'entrada local, s'interromp la comprovació del correu.

en: Executing precommand.
ca@valencia: S'està executant l'ordre prèvia.

en: Failed to delete the messages from the server.
ca@valencia: No s'han pogut suprimir els missatges del servidor.

en: Fetching mail listing.
ca@valencia: S'està recuperant el llistat dels correus.

en: Fetching message %1 of %2 (%3 of %4 KB) for %5
ca@valencia: S'està recuperant el missatge %1 de %2 (%3 de %4 kB) per a %5

en: Fetching message %1 of %2 (%3 of %4 KB) for %5 (%6 KB remain on the server).
ca@valencia: S'està recuperant el missatge %1 de %2 (%3 de %4 kB) per a %5 (queden %6 kB en el servidor).

en: Finished mail check, 1 message downloaded. | Finished mail check, %1 messages downloaded.
ca@valencia[0]: Ha finalitzat la comprovació del correu, s'ha baixat 1 missatge.
ca@valencia[1]: Ha finalitzat la comprovació del correu, s'han baixat %1 missatges.

en: Finished mail check, no message downloaded.
ca@valencia: Ha finalitzat la comprovació del correu, no s'ha baixat cap missatge.

en: If active, most recent messages are kept until the quota is reached and oldest messages are deleted.
ca@valencia: Si està activada, els missatges més recents es mantenen fins que s'ocupa la quota i després se suprimixen els més antics.

en: If active, the POP3 account will be checked for new mail every x minutes
ca@valencia: Si està activada, es comprovarà el correu nou del compte POP3 cada x minuts

en: If checked the message is not deleted from the mail server
ca@valencia: Si està marcada, el missatge no se suprimirà del servidor de correu

en: If checked, the system proxy settings will be used to connect to the mail server.
ca@valencia: Si està marcada, s'utilitzarà la configuració del sistema per a connectar amb el servidor de correu.

en: Incoming &mail server:
ca@valencia: Servidor de &correu entrant:

en: Internal error, number expected: %1
ca@valencia: S'ha produït un error intern, s'esperava el número: %1

en: Internal error: missing argument for command %1
ca@valencia: S'ha produït un error intern: falta l'argument per a l'ordre %1

en: Internal error: missing item
ca@valencia: S'ha produït un error intern: falta l'element

en: Invalid response from server:
    "%1"
ca@valencia: Resposta no vàlida del servidor:
    «%1»

en: Keep most recent messages within the quota and delete oldest
ca@valencia: Mantín els missatges més recents fins a omplir la quota i suprimix els més antics

en: Lea&ve fetched messages on the server
ca@valencia: Deixa e&ls missatges recuperats al servidor

en: Login via APOP failed. The server %1 may not support APOP, although it claims to support it, or the password may be wrong.
    
    %2
ca@valencia: L'inici de la sessió mitjançant APOP ha fallat. El servidor %1 pot no acceptar APOP, encara que diga que ho permet, o la contrasenya pot ser incorrecta.
    
    %2

en: Login via SASL (%1) failed. The server may not support %2, or the password may be wrong.
    
    %3
ca@valencia: L'inici de la sessió mitjançant SASL (%1) ha fallat. El servidor pot no acceptar %2, o la contrasenya pot ser incorrecta.
    
    %3

en: Mail Checking Options
ca@valencia: Opcions de comprovació del correu

en: Mail check aborted after going offline.
ca@valencia: S'ha interromput la comprovació del correu després de la desconnexió.

en: Mail check aborted.
ca@valencia: S'ha interromput la comprovació del correu.

en: Mail check already in progress, unable to start a second check.
ca@valencia: Ja s'està comprovant el correu, no s'ha pogut iniciar una segona comprovació.

en: Mail check was canceled manually.
ca@valencia: La comprovació del correu s'ha cancel·lat manualment.

en: Maximum megabytes to keep:
ca@valencia: Màxim de megabytes que s'han de mantindre:

en: Name displayed in the list of accounts
ca@valencia: Nom mostrat en la llista de comptes

en: No username and password supplied.
ca@valencia: No s'han proporcionat l'usuari i la contrasenya.

en: None
ca@valencia: Cap

en: Number of messages to keep:
ca@valencia: Nombre de missatges que s'han de conservar:

en: Offline
ca@valencia: Desconnectat

en: Only the x most recent messages are kept on the server
ca@valencia: Només els x missatges més recents es mantenen al servidor

en: P&assword:
ca@valencia: Contr&asenya:

en: POP Settings
ca@valencia: Configuració POP

en: POP3 Account
ca@valencia: Compte POP3

en: Password for access to the mail server
ca@valencia: Contrasenya per a accedir al servidor de correu

en: Password: The password given to you by your mail provider.
ca@valencia: Contrasenya: la contrasenya que vos ha proporcionat el vostre proveïdor de correu.

en: Please enter the username and password for account '%1'.
ca@valencia: Introduïu el nom d'usuari i la contrasenya per al compte «%1».

en: Please note that this feature can cause some POP3 servers that do not support pipelining to send corrupted mail;
    this is configurable, though, because some servers support pipelining
    but do not announce their capabilities. To check whether your POP3 server
    announces pipelining support use the "Auto Detect" button at the bottom of the dialog;
    if your server does not announce it, but you want more speed, then
    you should do some testing first by sending yourself a batch
    of mail and downloading it.
ca@valencia: Cal tindre en compte que esta característica pot causar que alguns servidors POP3 que no permeten el paral·lelisme acaben enviant missatges corromputs.
    Açò és configurable, atés que alguns servidors permeten el paral·lelisme,
    però no anuncien les seues capacitats. Per a comprovar si el servidor POP3
    anuncia el funcionament de paral·lelisme, utilitzeu el botó «Detecta automàticament» a la part inferior del diàleg.
    Si el servidor no ho anuncia, però voleu més velocitat, haureu de fer algunes proves prèvies enviant-vos diversos missatges i descarregant-los després.

en: Please specify a server and port on the General tab first.
ca@valencia: Primer especifiqueu un servidor i un port en la pestanya General.

en: Pre-com&mand:
ca@valencia: Ordre prè&via:

en: Preparing transmission from "%1".
ca@valencia: S'està preparant la transmissió des de «%1».

en: Ready
ca@valencia: Preparat

en: SSL/TLS error: %1
ca@valencia: S'ha produït un error de SSL/TLS: %1

en: Saving downloaded messages.
ca@valencia: S'estan guardant els missatges baixats.

en: Saving password to the wallet.
ca@valencia: S'està guardant la contrasenya a la cartera.

en: Server does not respond properly:
    %1
ca@valencia: El servidor no respon correctament:
    %1

en: The address of the POP3 server, e.g. pop3.yourprovider.org. You should get this address from your mail provider.
ca@valencia: L'adreça del servidor POP3, per exemple pop3.elvostreproveidor.org. El vostre proveïdor vos hauria de facilitar esta adreça.

en: The original message is deleted from the server after x days
ca@valencia: El missatge original se suprimirà del servidor després de x dies

en: The server does not seem to support pipelining; therefore, this option has been disabled.
    Since some servers do not correctly announce their capabilities you still have the possibility to turn pipelining on. But please note that this feature can cause some POP servers that do not support pipelining to send corrupt messages. So before using this feature with important mail you should first test it by sending yourself a larger number of test messages which you all download in one go from the POP server.
ca@valencia: El servidor no pareix permetre el paral·lelisme, per tant, s'ha desactivat esta opció.
    Ja que hi ha alguns servidors que no anuncien correctament les seues capacitats, encara teniu la possibilitat d'activar el paral·lelisme. Però teniu en compte que esta característica pot causar que alguns servidors que no permeten el paral·lelisme envien missatges corromputs. Per tant, abans d'utilitzar esta característica amb correu important, primer hauríeu de provar-ho enviant-vos una quantitat gran de missatges de prova i descarregant-los d'una vegada del servidor POP.

en: The server does not seem to support unique message numbers, but this is a requirement for leaving messages on the server.
    Since some servers do not correctly announce their capabilities you still have the possibility to turn leaving fetched messages on the server on.
ca@valencia: El servidor no pareix permetre números de missatge únics, però este és un requisit per a deixar els missatges en el servidor.
    Ja que alguns servidors no anuncien correctament les seues capacitats, encara teniu la possibilitat de deixar activada l'opció de deixar els missatges recuperats al servidor.

en: The server does not seem to support unique message numbers, but this is a requirement for leaving messages on the server; therefore, this option has been disabled.
    Since some servers do not correctly announce their capabilities you still have the possibility to turn leaving fetched messages on the server on.
ca@valencia: El servidor no pareix permetre números de missatge únics, però este és un requisit per a deixar els missatges en el servidor, per tant, esta opció s'ha desactivat.
    Ja que alguns servidors no anuncien correctament les seues capacitats, encara teniu la possibilitat de deixar activada l'opció de deixar els missatges recuperats al servidor.

en: The server said: "%1"
ca@valencia: El servidor ha informat: «%1»

en: The server terminated the connection immediately.
ca@valencia: El servidor ha finalitzat la connexió immediatament.

en: The server terminated the connection.
ca@valencia: El servidor ha finalitzat la connexió.

en: The username that identifies you against the mail server
ca@valencia: El nom d'usuari que vos identifica al servidor de correu

en: Timeout from POP3 server %1
ca@valencia: Temps límit excedit des del servidor POP3 %1

en: Unable to complete the mail fetch.
ca@valencia: No s'ha pogut completar l'obtenció del correu.

en: Unable to connect to the server, please verify the server address.
ca@valencia: No s'ha pogut connectar amb el servidor, verifiqueu la seua adreça.

en: Unable to initialize SASL, aborting mail check.
ca@valencia: No s'ha pogut restablir el SASL, s'interromp la comprovació del correu.

en: Unable to login to the server "%1".
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar la sessió al servidor «%1».

en: Unable to open wallet
ca@valencia: No s'ha pogut obrir la cartera

en: Unable to store downloaded mails.
ca@valencia: No s'han pogut emmagatzemar els correus baixats.

en: Unexpected response from POP3 server.
ca@valencia: Resposta inesperada des del servidor POP3.

en: Use&rname:
ca@valencia: Nom de l'usua&ri:

en: You are asked here because the password could not be loaded from the wallet.
ca@valencia: Se vos pregunta per què la contrasenya no s'ha pogut carregar de la cartera.

en: You are asked here because the previous login was not successful.
ca@valencia: Se vos pregunta per què l'últim inici de la sessió ha sigut erroni.

en: You are asked here because the username you supplied is empty.
ca@valencia: Se vos pregunta per què el nom d'usuari que heu proporcionat estava buit.

en: Your Internet Service Provider gave you a <em>user name</em> which is used to authenticate you with their servers. It usually is the first part of your email address (the part before <em>@</em>).
ca@valencia: El vostre proveïdor d'accés a Internet vos va proporcionar un <em>nom d'usuari</em>, el qual s'utilitzarà per a autenticar-vos amb els seus servidors. Habitualment és la primera part de la vostra adreça de correu electrònic (la que hi ha abans de <em>@</em>).

en: Your POP3 server (%1) does not support APOP.
    Choose a different authentication method.
ca@valencia: El vostre servidor POP3 (%1) no accepta l'APOP.
    Escolliu un mètode d'autenticació diferent.

en: Your POP3 server (%1) does not support SASL.
    Choose a different authentication method.
ca@valencia: El vostre servidor POP3 (%1) no accepta el SASL.
    Escolliu un mètode d'autenticació diferent.

en: Your POP3 server (Account: %1) does not support the UIDL command: this command is required to determine, in a reliable way, which of the mails on the server KMail has already seen before;
    the feature to leave the mails on the server will therefore not work properly.
ca@valencia: El vostre servidor POP3 (compte: %1) no permet l'ordre UIDL: esta ordre és necessària per a saber d'una forma fiable quins missatges del servidor han sigut vistos anteriorment per KMail,
    per tant, la característica de deixar els missatges en el servidor no funcionarà correctament.

en: Your POP3 server claims to support TLS but negotiation was unsuccessful.
    You can disable TLS in the POP account settings dialog.
ca@valencia: El servidor POP3 diu que accepta TLS, però la negociació no ha tingut èxit.
    Podeu desactivar TLS en el diàleg de configuració del compte POP.
