juk - en to ca@valencia translation catalogue (325 entries)

en: %1 Format
ca@valencia: Format de %1

en: %1 to %2
ca@valencia: %1 a %2

[ctx: %1 will be a music tag category like Artist or Album]
en: %1 Options
ca@valencia: Opcions de %1

[ctx: %1 will be the /path/to/file, %2 will be some string from Phonon describing the error]
en: JuK is unable to play the audio file<nl/><filename>%1</filename><nl/>for the following reason:<nl/><message>%2</message>
ca@valencia: JuK no pot reproduir el fitxer d'àudio<nl/><filename>%1</filename><nl/>pel següent motiu:<nl/><message>%2</message>

en: &Add
ca@valencia: Afi&g

en: &Add category:
ca@valencia: Afi&g una categoria:

en: &Artist name:
ca@valencia: Nom de l'&artista:

en: &Bitrate:
ca@valencia: Taxa de &bits:

en: &Comment:
ca@valencia: &Comentari:

en: &Configure scrobbling...
ca@valencia: &Configura l'anàlisi musical...

en: &Delete
ca@valencia: Sup&rimix

en: &Delete Cover
ca@valencia: Sup&rimix la caràtula

en: &Delete Covers
ca@valencia: Sup&rimix les caràtules

en: &Delete files instead of moving them to the trash
ca@valencia: Sup&rimix els fitxers en lloc de llençar-los a la paperera

en: &Disable Random Play
ca@valencia: &Desactiva la reproducció aleatòria

en: &Dock in System Tray
ca@valencia: &Acobla en la safata del sistema

en: &Empty Playlist...
ca@valencia: Llista de reproducció &buida...

en: &File
ca@valencia: Fi&txer

en: &File Renamer...
ca@valencia: Canviador de nom de fi&txers...

en: &Genre:
ca@valencia: &Gènere:

en: &Guess Tag Information
ca@valencia: Est&ima la informació de les marques

en: &Ignore this tag when renaming the file
ca@valencia: &Ignora esta marca en canviar el nom del fitxer

en: &Length:
ca@valencia: &Duració:

en: &Loop Playlist
ca@valencia: Repetix la &llista de reproducció

en: &Modify
ca@valencia: &Modifica

en: &Multimedia keys
ca@valencia: Tecles &multimèdia

en: &No keys
ca@valencia: Se&nse tecles

en: &Play
ca@valencia: Re&produïx

en: &Player
ca@valencia: Re&productor

en: &Random Play
ca@valencia: &Reproducció aleatòria

en: &Remove
ca@valencia: E&limina

en: &Rename File
ca@valencia: Ca&nvia el nom del fitxer

en: &Rename...
ca@valencia: Ca&nvia el nom...

en: &Resize Playlist Columns Manually
ca@valencia: &Redimensiona manualment les columnes de la llista de reproducció

en: &Save
ca@valencia: Guar&da

en: &Search Playlist...
ca@valencia: Llista de reproducció de la &busca...

en: &Send to Trash
ca@valencia: &Envia a la paperera

en: &Settings
ca@valencia: Con&figuració

en: &Show Columns
ca@valencia: Mo&stra en columnes

en: &Standard keys
ca@valencia: Tecles e&stàndards

en: &Stay in System Tray on Close
ca@valencia: Mantín a la &safata del sistema en tancar

en: &Stop
ca@valencia: A&tura

en: &Tag Guesser...
ca@valencia: Deducció de les &marques...

en: &Tagger
ca@valencia: &Marcador

en: &View
ca@valencia: Vi&sualitza

en: &View Cover
ca@valencia: Vi&sualitza la caràtula

en: &Year:
ca@valencia: An&y:

en: 1 item | %1 items
ca@valencia[0]: 1 element
ca@valencia[1]: %1 elements

en: <All Artists>
ca@valencia: <Tots els artistes>

en: <b>1</b> file selected. | <b>%1</b> files selected.
ca@valencia[0]: S'ha seleccionat <b>1</b> fitxer.
ca@valencia[1]: S'han seleccionat <b>%1</b> fitxers.

en: <br /><br /><i>Lyrics provided by <a href='%1'>LyricWiki</a></i>
ca@valencia: <br /><br /><i>Lletra proporcionada per <a href='%1'>LyricWiki</a></i>

en: <i>Loading...</i>
ca@valencia: <i>S'està carregant...</i>

en: <i>Lyrics are currently unavailable for %1 (no available lyrics provider)</i>
ca@valencia: <i>La lletra no està disponible actualment per a %1 (no hi ha disponible cap proveïdor de lletres)</i>

en: <i>No file playing.</i>
ca@valencia: <i>No s'està reproduint cap fitxer.</i>

en: <qt><p>If this box is checked, files will be <b>permanently removed</b> instead of being placed in the Trash Bin.</p>
    
    <p><em>Use this option with caution</em>: Most filesystems are unable to reliably undelete deleted files.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Si esta casella està marcada, els fitxers <b>s'eliminaran definitivament</b> en lloc de moure'ls a la paperera.</p>
    
    <p><em>Utilitzeu esta opció amb cura</em>: La majoria dels sistemes de fitxers no són capaços de recuperar amb seguretat els fitxers suprimits.</p></qt>

en: <qt>Closing the main window will keep JuK running in the system tray. Use Quit from the File menu to quit the application.</qt>
ca@valencia: <qt>Si es tanca la finestra principal, JuK seguirà funcionant en la safata del sistema. Utilitzeu «Ix» des del menú «Fitxer» per a eixir de l'aplicació.</qt>

en: <qt>These items will be <b>permanently deleted</b> from your hard disk.</qt>
ca@valencia: <qt>Estos elements <b>se suprimiran permanentment</b> del disc dur.</qt>

en: <qt>These items will be moved to the Trash Bin.</qt>
ca@valencia: <qt>Estos elements es mouran a la paperera.</qt>

en: <span style='color:red'>Error while retrieving lyrics!</span>
ca@valencia: <span style='color:red'>S'ha produït un error en recuperar la lletra!</span>

[ctx: @title:window]
en: Album not Found
ca@valencia: No s'ha trobat l'àlbum

[ctx: @title:window]
en: Could not download cover art
ca@valencia: No s'han pogut baixar la caràtula

[ctx: @title:window]
en: Cover not Available
ca@valencia: La caràtula no està disponible

en: About to delete selected files
ca@valencia: A punt de suprimir els fitxers seleccionats

en: Add Folder...
ca@valencia: Afig una carpeta...

en: Add a new scheme
ca@valencia: Afig un esquema nou

en: Add to Play Queue
ca@valencia: Afig a la cua de reproducció

en: Album
ca@valencia: Àlbum

en: Album &name:
ca@valencia: &Nom de l'àlbum:

en: Album '%1' not found.
ca@valencia: No s'ha trobat l'àlbum «%1».

en: Album Tag
ca@valencia: Marca d'àlbum

en: Album cover manager
ca@valencia: Gestor de caràtules d'àlbums

en: Album:
ca@valencia: Àlbum:

en: Albums
ca@valencia: Àlbums

en: All Visible
ca@valencia: Tots visibles

en: Are you sure that you want to remove these items?
ca@valencia: Segur que voleu eliminar estos elements?

en: Are you sure you want to delete these covers?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir estes caràtules?

en: Are you sure you want to remove these playlists from your collection?
ca@valencia: Segur que voleu eliminar estes llistes de reproducció de la col·lecció?

en: Artist
ca@valencia: Artista

en: Artist Tag
ca@valencia: Marca d'artista

en: Artist:
ca@valencia: Artista:

en: Artists
ca@valencia: Artistes

en: Assistant superhero, fixer of many things
ca@valencia: Superheroi ajudant, ha solucionat moltes coses

en: Author, chief dork and keeper of the funk
ca@valencia: Autoria, fotut director i guardià del funk

en: Automagic track data guessing, bugfixes
ca@valencia: Estimació automàgica de les dades de les peces, esmenes d'errors

en: Badly-needed tag editor bugfixes.
ca@valencia: Correcció d'errors en l'editor de marques.

en: Bitrate
ca@valencia: Taxa de bits

en: Case Sensitive
ca@valencia: Distingix entre majúscules i minúscules

en: Changing Track Tags
ca@valencia: S'estan canviant les marques de la peça

en: Co-conspirator in MusicBrainz wizardry
ca@valencia: Co-conspirador en fetilleria de MusicBrainz

en: Collection
ca@valencia: Col·lecció

en: Collection List
ca@valencia: Llista de col·leccions

en: Comment
ca@valencia: Comentari

en: Configure Shortcuts
ca@valencia: Configura les dreceres

en: Configure scrobbling...
ca@valencia: Configura l'anàlisi musical...

en: Copyright © 2002–2021, Scott Wheeler, Michael Pyne, and others
ca@valencia: Copyright © 2002–2021, Scott Wheeler, Michael Pyne i altres

en: Could not delete these files
ca@valencia: No s'han pogut suprimir estos fitxers

en: Could not delete these files.
ca@valencia: No s'han pogut suprimir estos fitxers.

en: Could not move these files to the Trash
ca@valencia: No s'han pogut moure estos fitxers a la paperera

en: Could not save to file %1.
ca@valencia: No s'ha pogut guardar en el fitxer %1.

en: Cover
ca@valencia: Caràtula

en: Cover Manager
ca@valencia: Gestor de caràtules

en: Cover fetched from <a href='https://last.fm/'>last.fm</a>.
ca@valencia: Caràtula recuperada des de <a href='https://last.fm/'>last.fm</a>.

en: Cover found
ca@valencia: S'ha trobat la caràtula

en: Create Folder Playlist
ca@valencia: Crea una llista de reproducció des d'una carpeta

en: Create New Playlist
ca@valencia: Crea una llista de reproducció nova

en: Create Playlist From Selected Items...
ca@valencia: Crea una llista de reproducció a partir dels elements seleccionats...

en: Create Search Playlist
ca@valencia: Crea una llista de reproducció de la busca

en: Currently used file name schemes
ca@valencia: Esquemes pels noms de fitxer emprats actualment

en: DCOP interface
ca@valencia: Interfície DCOP

en: Do you want to add these items to the current list or to the collection list?
ca@valencia: Voleu afegir estos elements a la llista actual o a la llista de la col·lecció?

en: Do you want to delete these files from the disk as well?
ca@valencia: També voleu suprimir estos fitxers del disc?

en: Do you want to save your changes to:
ca@valencia: Voleu guardar els canvis a:

en: Docking in System Tray
ca@valencia: Acobla en la safata del sistema

en: Downloading cover. Please Wait...
ca@valencia: S'està baixant la caràtula. Espereu...

en: Dynamic List
ca@valencia: Llista dinàmica

en: Edit
ca@valencia: Edita

en: Edit '%1'
ca@valencia: Edita «%1»

en: Edit Search...
ca@valencia: Edita la busca...

en: Edit Track Search
ca@valencia: Edita la busca de les peces

en: Enable
ca@valencia: Activa

en: Enter example tags manually:
ca@valencia: Introduïu les marques d'exemple manualment:

en: Error
ca@valencia: S'ha produït un error

en: Error %1 when searching for cover:
    %2
ca@valencia: Error %1 en buscar la caràtula:
    %2

en: Example
ca@valencia: Exemple

en: Example Tag Selection
ca@valencia: Seleccioneu les marques d'exemple

en: Example Tags
ca@valencia: Marques d'exemple

en: F&ile name:
ca@valencia: Nom de fi&txer:

en: FLAC and MPC support
ca@valencia: Implementació de FLAC i MPC

en: Failed to download requested cover art: %1
ca@valencia: No s'ha pogut baixar la caràtula sol·licitada: %1

en: Fewer
ca@valencia: Menys

en: File Exists
ca@valencia: El fitxer ja existix

en: File Name
ca@valencia: Nom de fitxer

en: File Name (full path)
ca@valencia: Nom de fitxer (camí sencer)

en: File Renamer
ca@valencia: Canviador de nom de fitxers

en: File Renamer Configuration
ca@valencia: Configureu el canviador de noms de fitxer

en: File Renamer Options
ca@valencia: Opcions del canviador de noms de fitxer

en: File(s) to open
ca@valencia: Fitxers que s'han d'obrir

en: Folder List
ca@valencia: Llista de carpetes

[ctx: For save dialog, %1 is always .m3u]
en: Playlists (*%1)
ca@valencia: Llistes de reproducció (*%1)

en: Friendly, neighborhood aRts guru
ca@valencia: Gurú amistós i proper de l'aRts

en: From &File Name
ca@valencia: Des del nom de fi&txer

en: From &Internet
ca@valencia: Des d'&Internet

en: GStreamer port
ca@valencia: Adaptació a GStreamer

en: Genre
ca@valencia: Gènere

en: Genre Tag
ca@valencia: Marca de gènere

en: Genre:
ca@valencia: Gènere:

en: Genres
ca@valencia: Gèneres

en: Get Cover From &File...
ca@valencia: Recupera la caràtula des d'un fi&txer...

en: Get Cover From &Internet...
ca@valencia: Recupera la caràtula des d'&Internet...

en: Get example tags from this file:
ca@valencia: Recupera les marques d'exemple des d'este fitxer:

en: Gimper of splash screen
ca@valencia: Dibuixant de la pantalla de presentació

en: Global Shortcuts
ca@valencia: Dreceres globals

en: Global keybindings support
ca@valencia: Implementació de l'assignació de les tecles globals

en: Guess Tag Information From &File Name
ca@valencia: Estima la informació de les marques des del nom de fi&txer

en: Here you can see the currently configured file name schemes which the "Guess Tag Information From File Name" entry in the song's context menu uses to extract tag information from a file name. Each string may contain one of the following placeholders:<ul>
    <li>%t: Title</li>
    <li>%a: Artist</li>
    <li>%A: Album</li>
    <li>%T: Track</li>
    <li>%c: Comment</li>
    </ul>
    For example, the file name scheme "[%T] %a - %t" would match "[01] Deep Purple - Smoke on the water" but not "(Deep Purple) Smoke on the water". For that second name, you would use the scheme "(%a) %t".<p/>
    Note that the order in which the schemes appear in the list is relevant, since the tag guesser will go through the list from the top to the bottom, and use the first matching scheme.
ca@valencia: Ací podeu veure els esquemes pels noms de fitxer actualment configurats que s'empren per a extraure informació de marques des d'un nom de fitxer a l'entrada «Estima la informació de les marques des del nom de fitxer» en el menú contextual de les cançons. Cada cadena pot contindre una de les variables següents:<ul>
    <li>%t: Títol</li>
    <li>%a: Artista</li>
    <li>%A: Àlbum</li>
    <li>%T: Peça</li>
    <li>%c: Comentari</li>
    </ul>
    Per exemple, l'esquema pel nom de fitxer «[%T] %a - %t» podria coincidir amb «[01] Obrint Pas - Continuar avançant» però no amb «(Obrint Pas) Continuar avançant». Pel segon nom, caldria utilitzar l'esquema «(%a) %t».<p/>
    Cal tindre en compte que l'ordre en què apareixen els esquemes en la llista és important, ja que la deducció de marques recorrerà la llista de dalt a baix, i emprarà el primer esquema coincident.

en: Here you can select the keys used as global shortcuts to control the player
ca@valencia: Ací podeu seleccionar les tecles que s'utilitzaran com a dreceres per a controlar el reproductor

en: Hid&e
ca@valencia: &Oculta

en: Hide Renamer Test Dialog
ca@valencia: Oculta el diàleg de proves del canviador de nom

en: History
ca@valencia: Historial

en: If checked, files will be permanently removed instead of being placed in the Trash Bin
ca@valencia: Si està marcada, els fitxers s'eliminaran definitivament en lloc de moure'ls a la paperera

en: Images (*.png *.jpg)
ca@valencia: Imatges (*.png *.jpg)

en: Import playlists
ca@valencia: Importa les llistes de reproducció

en: Include in the &filename anyways
ca@valencia: Inclou de totes maneres en el nom del fi&txer

en: Insert Category
ca@valencia: Inserix una categoria

en: Insert folder separator
ca@valencia: Inserix un separador de carpetes

en: JuK Docked
ca@valencia: JuK acoblat

en: JuK can force the track used in a file name to have a minimum number of digits. You may want to do this for better sorting in file managers.
ca@valencia: JuK pot forçar que la peça utilitzada en un nom de fitxer tinga un nombre mínim de dígits. Potser voldríeu fer-ho per a millorar l'ordenament en els gestors de fitxers.

en: JuK running in docked mode
    Use context menu in system tray to restore.
ca@valencia: JuK s'està executant en mode acoblat
    Utilitzeu el menú contextual en la safata del sistema per a restaurar.

en: Jukebox and music manager by the KDE community
ca@valencia: El Jukebox i un gestor de música, creat per la comunitat KDE

en: Jump to the currently playing item
ca@valencia: Salta a l'element actualment en reproducció

en: KWallet is unavailable
ca@valencia: KWallet no està disponible

en: KWallet is unavailable, your Last.fm credentials will be stored without encryption.
ca@valencia: KWallet no està disponible, les credencials de Last.fm s'emmagatzemaran sense encriptar.

en: Keep
ca@valencia: Conserva

en: Last.fm scrobbling support, lyrics, prepping for KDE Frameworks 5.
ca@valencia: Implementació de l'anàlisi musical de Last.fm, lletres, preparació pels Frameworks 5 de KDE.

en: Length
ca@valencia: Duració

en: Login invalid.
ca@valencia: L'inici de la sessió no és vàlid.

en: Login valid.
ca@valencia: L'inici de la sessió és vàlid.

en: MPRIS2 Interface implementation.
ca@valencia: Implementació de la interfície de MPRIS2.

en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

en: Making JuK friendlier to people with terabytes of music
ca@valencia: Ha fet JuK més senzill per a la gent amb terabytes de música

en: Manage &Folders...
ca@valencia: Gestiona les &carpetes...

en: Manual Column Widths Enabled
ca@valencia: S'ha activat l'amplària manual de les columnes

en: Manual column widths have been enabled. You can switch back to automatic column sizes in the view menu.
ca@valencia: S'ha activat l'amplària manual de les columnes. Podeu retornar a l'amplària automàtica de les columnes en el menú Visualitza.

en: Match all of the following
ca@valencia: Coincidix amb tots els següents

en: Match any of the following
ca@valencia: Coincidix amb qualsevol dels següents

en: Minimum number of digits:
ca@valencia: Nombre mínim de dígits:

en: Modify scheme
ca@valencia: Modifica l'esquema

en: More KDE Platform 4 porting efforts
ca@valencia: Més esforç d'adaptació a la plataforma de KDE 4

en: More automagical things, now using MusicBrainz
ca@valencia: Més coses automàgiques, emprant ara MusicBrainz

en: Move scheme down
ca@valencia: Mou l'esquema avall

en: Move scheme up
ca@valencia: Mou l'esquema amunt

en: Music folder:
ca@valencia: Carpeta de música:

en: Mute/Unmute
ca@valencia: Silencia/activa el so

en: New Name
ca@valencia: Nom nou

en: No Change
ca@valencia: Sense canvis

en: No available cover for the album '%1'.
ca@valencia: No hi ha cap caràtula disponible per a l'àlbum «%1».

en: No file selected, or selected file has no tags.
ca@valencia: No s'ha seleccionat cap fitxer o el fitxer seleccionat no conté marques.

en: No lyrics available.
ca@valencia: La lletra no està disponible.

en: Normal Matching
ca@valencia: Coincidència normal

en: Now Playing
ca@valencia: Ara s'està reproduint

en: Open Containing Folder
ca@valencia: Obri la carpeta contenidora

en: Original Name
ca@valencia: Nom original

en: P&ause
ca@valencia: P&ausa

en: Password:
ca@valencia: Contrasenya:

en: Pattern Matching
ca@valencia: Patró de coincidència

en: Play / Pause
ca@valencia: Reproduïx / Pausa

en: Play First Track
ca@valencia: Reproduïx la primera peça

en: Play Next Album
ca@valencia: Reproduïx l'àlbum següent

en: Play Queue
ca@valencia: Cua de reproducció

en: Play Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines de reproducció

en: Playlist
ca@valencia: Llista de reproducció

en: Playlist From &Folder...
ca@valencia: Llista de reproducció des d'una car&peta...

en: Playlist name:
ca@valencia: Nom de la llista de reproducció:

en: Please choose the folders that should be excluded from music search:
ca@valencia: Seleccioneu les carpetes que cal excloure de la busca de música:

en: Please choose the folders where you keep your music:
ca@valencia: Seleccioneu les carpetes a on guardeu la música:

en: Please enter a name for this playlist:
ca@valencia: Introduïu un nom per a esta llista de reproducció:

en: Please enter your <a href="https://last.fm/">last.fm</a> login credentials:
ca@valencia: Introduïu les vostres credencials d'inici de sessió a <a href="https://last.fm/">last.fm</a>:

en: Popup &Track Announcement
ca@valencia: Anunci emergent de la &peça

en: Porting to KDE Frameworks 5 when no one else was around
ca@valencia: El va adaptar als Frameworks 5 de KDE quan no hi havia ningú

en: Porting to KDE Platform 4 when no one else was around
ca@valencia: El va adaptar a la plataforma de KDE 4 quan no hi havia ningú

en: Press this button to add a new file name scheme to the end of the list.
ca@valencia: Premeu este botó per a afegir un esquema nou per als noms de fitxer al final de la llista.

en: Press this button to modify the currently selected scheme.
ca@valencia: Premeu este botó per a modificar l'esquema actualment seleccionat.

en: Press this button to move the currently selected scheme one step downwards.
ca@valencia: Premeu este botó per a moure l'esquema actualment seleccionat una posició avall.

en: Press this button to move the currently selected scheme one step upwards.
ca@valencia: Premeu este botó per a moure l'esquema actualment seleccionat una posició amunt.

en: Press this button to remove the currently selected scheme from the list.
ca@valencia: Premeu este botó per a eliminar l'esquema actualment seleccionat de la llista.

en: R&emove
ca@valencia: &Elimina

en: Redisplay Popup
ca@valencia: Redibuixa la finestra emergent

en: Refresh
ca@valencia: Actualitza

en: Reload
ca@valencia: Torna a carregar

en: Remove Cover
ca@valencia: Elimina la caràtula

en: Remove Folder
ca@valencia: Elimina la carpeta

en: Remove From Playlist
ca@valencia: Elimina de la llista de reproducció

en: Remove Items?
ca@valencia: Voleu eliminar els elements?

en: Remove scheme
ca@valencia: Elimina l'esquema

en: Removing an item from the collection will also remove it from all of your playlists. Are you sure you want to continue?
    
    Note, however, that if the directory that these files are in is in your "scan on startup" list, they will be readded on startup.
ca@valencia: En suprimir un element de la col·lecció també se suprimirà de totes les llistes de reproducció. Segur que voleu continuar?
    
    Açò no obstant, si el directori en què estan estos fitxers es troba en la llista «explora en iniciar», es tornaran a afegir en tornar a iniciar.

en: Rename
ca@valencia: Canvia el nom

en: Replace
ca@valencia: Substituïx

en: Save &Play Queue on Exit
ca@valencia: Guarda la cua de re&producció en eixir

en: Save Changes
ca@valencia: Guarda els canvis

en: Save Playlist
ca@valencia: Guarda la llista de reproducció

en: Search Criteria
ca@valencia: Criteri de busca

en: Search Playlist
ca@valencia: Llista de reproducció de la busca

en: Search...
ca@valencia: Busca...

en: Searching for cover. Please Wait...
ca@valencia: S'està buscant una caràtula. Espereu...

en: Seek Back
ca@valencia: Busca arrere

en: Seek Forward
ca@valencia: Busca avant

en: Seeking is not supported in this file with your audio settings.
ca@valencia: No es permet la busca en este fitxer amb la vostra configuració d'àudio.

en: Select Cover Image File
ca@valencia: Selecciona un fitxer d'imatge de caràtula

en: Separator:
ca@valencia: Separador:

en: Show &History
ca@valencia: Mostra l'&historial

en: Show &Lyrics
ca@valencia: Mostra la &lletra

en: Show &Play Queue
ca@valencia: Mostra la cua de re&producció

en: Show &Search Bar
ca@valencia: Mostra la barra de &busca

en: Show &Tag Editor
ca@valencia: Mostra l'edi&tor de marques

en: Show / Hide
ca@valencia: Mostra / Oculta

en: Show Cover &Manager
ca@valencia: &Mostra el gestor de caràtules

en: Show Playing
ca@valencia: Mostra la reproducció

en: Show Renamer Test Dialog
ca@valencia: Mostra el diàleg de proves del canviador de nom

en: Substitution Example
ca@valencia: Exemple de substitució

en: System tray docking, "inline" tag editing,
    bug fixes, evangelism, moral support
ca@valencia: Acoblat en la safata del sistema, edició de les marques «inline»,
    esmena d'errors, predicació, suport moral

en: T&rack:
ca@valencia: Pe&ça:

en: Tag Guesser Configuration
ca@valencia: Configureu la deducció de marques

en: Test login...
ca@valencia: Prova la identificació...

en: The following files were unable to be changed.
ca@valencia: No s'han pogut canviar els fitxers següents.

en: The following rename operations failed:
ca@valencia: Les següents operacions de canvi de nom han fallat:

en: The music data cache has been corrupted. JuK needs to rescan it now. This may take some time.
ca@valencia: La memòria cau de les dades de música s'ha corromput. JuK ha de refer-la ara. Açò pot tardar una estona.

en: These folders will be scanned on startup for new files.
ca@valencia: Estes carpetes s'exploraran per a buscar fitxers nous en iniciar.

en: This file already exists.
    Do you want to replace it?
ca@valencia: Este fitxer ja existix.
    El voleu substituir?

en: This will edit multiple files. Are you sure?
ca@valencia: Editarà múltiples fitxers. N'esteu segur?

en: Time
ca@valencia: Temps

en: Title Tag
ca@valencia: Marca de títol

en: Trac&k name:
ca@valencia: Nom de la &peça:

en: Track Name
ca@valencia: Nom de la peça

en: Track Position
ca@valencia: Posició de la peça

en: Track Tag
ca@valencia: Marca de peça

en: Track announcement popups
ca@valencia: Anuncis emergents de les peces

en: Track number:
ca@valencia: Número de peça:

en: Track numbering
ca@valencia: Numeració de la peça

en: Tree
ca@valencia: Arbre

en: Use &Album Random Play
ca@valencia: Utilitza la &reproducció aleatòria de l'àlbum

en: Use &Random Play
ca@valencia: Utilitza la &reproducció aleatòria

en: Use &this value:
ca@valencia: Utilitza es&te valor:

en: Username:
ca@valencia: Nom d'usuari:

en: Validating login...
ca@valencia: S'està validant l'inici de la sessió...

en: View Modes
ca@valencia: Modes de vista

en: Volume
ca@valencia: Volum

en: Volume Down
ca@valencia: Abaixa el volum

en: Volume Up
ca@valencia: Apuja el volum

en: Volume: %1%
ca@valencia: Volum: %1%

en: Volume: %1% (muted)
ca@valencia: Volum: %1% (silenciat)

en: When the Track's %1 is Empty
ca@valencia: Quan %1 de la peça estiga buit

en: When using the file renamer your files will be renamed to the values that you have in your track's %1 tag, plus any additional text that you specify below.
ca@valencia: Quan utilitzeu el canviador de noms de fitxer, els fitxers es canviaran de nom amb els valors que teniu en la marca %1 de la peça, més un text addicional que indiqueu davall.

en: Year
ca@valencia: Any

en: Year Tag
ca@valencia: Marca d'any

en: Year:
ca@valencia: Any:

en: You are about to change the %1 on these files.
ca@valencia: Esteu a punt de canviar %1 d'estos fitxers.

en: You are about to open directory. Are you sure you want to continue? | You are about to open %1 directories. Are you sure you want to continue?
ca@valencia[0]: Esteu a punt d'obrir un directori. Segur que voleu continuar?
ca@valencia[1]: Esteu a punt d'obrir %1 directoris. Segur que voleu continuar?

en: You are about to rename the following files. Are you sure you want to continue?
ca@valencia: Esteu a punt de canviar el nom dels fitxers següents. Segur que voleu continuar?

en: You can use the following placeholders:
    %t: Title
    %A: Album
    %a: Artist
    %T: Track
    %c: Comment
ca@valencia: Podeu utilitzar els següents caràcters de comodí:
    %t: Títol
    %A: Àlbum
    %a: Artista
    %T: Peça
    %c: Comentari

en: Your album art failed to download.
ca@valencia: Ha fallat la baixada de la caràtula.

en: Your album art has finished downloading.
ca@valencia: La baixada de la caràtula ha finalitzat.

[ctx: additional search options]
en: More
ca@valencia: Més

en: album
ca@valencia: àlbum

en: artist
ca@valencia: artista

en: back to playlist
ca@valencia: torna a la llista de reproducció

[ctx: cd track number]
en: Track
ca@valencia: Peça

[ctx: compact viewing mode]
en: Compact
ca@valencia: Compacte

[ctx: current playlist]
en: Current
ca@valencia: Actual

[ctx: example song title]
en: Title
ca@valencia: Títol

[ctx: file renamer genre options]
en: Options
ca@valencia: Opcions

en: genre
ca@valencia: gènere

[ctx: new playlist]
en: &New
ca@valencia: &Nova

[ctx: next track]
en: &Next
ca@valencia: Següe&nt

[ctx: open audio file]
en: Open
ca@valencia: Obri

[ctx: previous track]
en: Previous
ca@valencia: Anterior

[ctx: remove music genre from file renamer]
en: Remove
ca@valencia: Elimina

[ctx: silence playback]
en: Mute
ca@valencia: Silenci

[ctx: song title]
en: Title
ca@valencia: Títol

[ctx: song title]
en: Title:
ca@valencia: Títol:

[ctx: the normal viewing mode]
en: Default
ca@valencia: Predeterminat

[ctx: unknown renamer category]
en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

[ctx: value to use in replacement when source tag empty]
en: Empty
ca@valencia: Buit

[ctx: verb, copy the playlist]
en: D&uplicate...
ca@valencia: D&uplica...

[ctx: verb, copy the playlist]
en: Duplicate
ca@valencia: Duplica

[ctx: warning about mass file rename]
en: Warning
ca@valencia: Avís
