kaddressbook - en to ca@valencia translation catalogue (225 entries)

en: &Action
ca@valencia: &Acció

en: &Configure KAddressBook...
ca@valencia: &Configura KAddressBook...

en: &Edit
ca@valencia: E&dita

en: &Export
ca@valencia: &Exporta

en: &File
ca@valencia: Fi&txer

en: &New
ca@valencia: &Nova

en: &Settings
ca@valencia: Con&figuració

en: &Themes
ca@valencia: &Temes

en: &Tools
ca@valencia: &Eines

en: &View
ca@valencia: Vi&sualitza

en: (All)
ca@valencia: (Totes)

en: (Groups)
ca@valencia: (Grups)

en: (None)
ca@valencia: (Cap)

en: (One year old) | (%1 years old)
ca@valencia[0]: (Un any)
ca@valencia[1]: (%1 anys)

en: (Untagged)
ca@valencia: (Sense etiquetar)

en: <qt>Category filter: %1
ca@valencia: <qt>Filtratge de la categoria: %1

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
ca@valencia: <qt>Ocultarà completament la barra de menús. La podeu tornar a mostrar prement %1.</qt>

[ctx: @action:button]
en: Clear category filter
ca@valencia: Neteja el filtratge de la categoria

[ctx: @action:button]
en: Reset category filter
ca@valencia: Reinicia el filtratge de la categoria

[ctx: @action:button Next contact]
en: Next
ca@valencia: Següent

[ctx: @action:button Previous contact]
en: Previous
ca@valencia: Anterior

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact Group...
ca@valencia: Grup de contactes nou...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Contact...
ca@valencia: Contacte nou...

[ctx: @action:inmenu]
en: Simple (one column)
ca@valencia: Senzill (una columna)

[ctx: @action:inmenu]
en: Three Columns
ca@valencia: Tres columnes

[ctx: @action:inmenu]
en: Two Columns
ca@valencia: Dues columnes

[ctx: @info:status]
en: %1 out of %2
ca@valencia: %1 de %2

[ctx: @info:tooltip]
en: All contacts from a chosen address book
ca@valencia: Tots els contactes d'una llibreta d'adreces seleccionada

[ctx: @info:tooltip]
en: All contacts from all your address books
ca@valencia: Tots els contactes des de la llibreta d'adreces

[ctx: @info:tooltip]
en: Export business fields
ca@valencia: Exporta els camps professionals

[ctx: @info:tooltip]
en: Export display name as full name
ca@valencia: Exporta el nom que s'ha de mostrar com a nom complet

[ctx: @info:tooltip]
en: Export encryption keys
ca@valencia: Exporta les claus d'encriptació

[ctx: @info:tooltip]
en: Export other fields
ca@valencia: Exporta els altres camps

[ctx: @info:tooltip]
en: Export pictures
ca@valencia: Exporta les imatges

[ctx: @info:tooltip]
en: Export private fields
ca@valencia: Exporta els camps privats

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to the next contact in the list
ca@valencia: Mou al contacte següent en la llista

[ctx: @info:tooltip]
en: Move to the previous contact in the list
ca@valencia: Mou al contacte anterior en la llista

[ctx: @info:tooltip]
en: Only the contacts currently selected
ca@valencia: Només els contactes que estan seleccionats

[ctx: @info:tooltip]
en: Search contacts in list
ca@valencia: Busca als contactes en la llista

[ctx: @info:tooltip]
en: Select all subfolders including the top-level folder
ca@valencia: Selecciona totes les subcarpetes, inclosa la carpeta de nivell superior

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the primary sort field
ca@valencia: Seleccioneu el camp primari d'ordenació

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the print style
ca@valencia: Seleccioneu l'estil d'impressió

[ctx: @info:tooltip]
en: Select the sorting order
ca@valencia: Seleccioneu el sentit d'ordenació

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's business fields to the vCard output file.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu exportar els camps professionals del contacte al fitxer d'eixida de la vCard.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's display name in the vCard's full name field.  This may be required to get the name shown correctly in GMail or Android.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu exportar el nom que es mostrarà del contacte en el camp de nom complet de la vCard. Açò pot ser necessari per a obtindre el nom mostrat correctament en GMail o Android.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's encryption keys to the vCard output file.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu exportar les claus d'encriptació del contacte al fitxer d'eixida de la vCard.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's other fields to the vCard output file.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu exportar els altres camps del contacte al fitxer d'eixida de la vCard.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's picture to the vCard output file.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu exportar la imatge del contacte al fitxer d'eixida de la vCard.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to export the contact's private fields to the vCard output file.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu exportar els camps privats del contacte al fitxer d'eixida de la vCard.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to select all contacts from this folder, including all subfolders.  If you only want the contacts from the top-level folder then leave this box unchecked.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu seleccionar tots els contactes d'esta carpeta, incloses totes les subcarpetes. Si només voleu els contactes des de la carpeta de nivell superior, deixeu esta casella desmarcada.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose if you want to sort your contacts in ascending or descending order. Use the sorting criterion option to specify on which contact field the sorting will be performed.
ca@valencia: Seleccioneu si voleu ordenar els contactes en sentit ascendent o descendent. Utilitzeu l'opció de criteri d'ordenació per a especificar per a quin camp dels contactes es durà a terme l'ordenació.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want only the contacts you have already selected in the graphical interface.
ca@valencia: Seleccioneu esta opció si només voleu els contactes que ja heu seleccionat en la interfície gràfica.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option if you want to select all the contacts from only one of your address books.  Once this option is clicked you will be provided a drop down box listing all those address books and permitted to select the one you want.
ca@valencia: Seleccioneu esta opció si voleu seleccionar tots els contactes des de només una de les vostres llibretes d'adreces. Una vegada feu clic damunt d'esta opció, se us proporcionarà una llista desplegable que contindrà totes estes llibretes d'adreces i podreu seleccionar la que vulgueu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option you want to select all your contacts from all your address books.
ca@valencia: Seleccioneu esta opció quan vulgueu seleccionar tots els contactes de totes les vostres llibretes d'adreces.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose your desired printing style. See the preview image to help you decide.
ca@valencia: Escolliu l'estil d'impressió desitjat. Mireu la imatge de vista prèvia per a ajudar a decidir-vos.

[ctx: @info:whatsthis]
en: From this list you can select the field on which your contacts are sorted in the print output.  Use the sorting order option to determine if the sort will be in ascending or descending order.
ca@valencia: D'esta llista podeu seleccionar el camp per al qual s'ordenaran els contactes en l'eixida impresa. Utilitzeu l'opció de sentit d'ordenació per a determinar si l'ordenació serà ascendent o descendent.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to move to the next contact in the list.
ca@valencia: Premeu este botó per a moure's al contacte següent en la llista.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to move to the previous contact in the list.
ca@valencia: Premeu este botó per a moure's al contacte anterior en la llista.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Print the complete address book or a selected number of contacts.
ca@valencia: Imprimix la llibreta d'adreces completa o nombre seleccionat de contactes.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Start typing a search string in this box and the list of contacts matching that string will be displayed.  This is a quick way of searching for contacts of interest.
ca@valencia: Comenceu a escriure un terme que es buscarà en este quadro i es mostrarà la llista de contactes que coincidisquen amb el terme. Esta és una manera ràpida de buscar els contactes d'interés.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can configure the application-wide shortcuts.
ca@valencia: Se vos presentarà un diàleg a on podreu configurar les dreceres de l'aplicació.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new contact group.
ca@valencia: Se vos presentarà un diàleg des d'on podreu crear un nou grup de contactes.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new contact.
ca@valencia: Se vos presentarà un diàleg des d'on podreu crear un nou contacte.

[ctx: @item Undefined import field type]
en: Undefined
ca@valencia: No definit

[ctx: @item:inlistbox Ascending sort order]
en: Ascending
ca@valencia: Ascendent

[ctx: @item:inlistbox Descending sort order]
en: Descending
ca@valencia: Descendent

[ctx: @label]
en: (No preview available.)
ca@valencia: (No hi ha vista prèvia disponible)

[ctx: @label Search contacts in list]
en: Search... <%1>
ca@valencia: Busca... <%1>

[ctx: @label:listbox]
en: Criterion:
ca@valencia: Criteri:

[ctx: @label:listbox]
en: Order:
ca@valencia: Sentit:

[ctx: @label:textbox]
en: What should the print look like?
    KAddressBook has several printing styles, designed for different purposes.
    Choose the style that suits your needs below.
ca@valencia: Quin aspecte ha de tindre la impressió?
    KAddressBook té diversos estils d'impressió, dissenyats per a finalitats diferents.
    Escolliu davall el que més s'ajuste a les vostres necessitats.

[ctx: @option:check]
en: Business fields
ca@valencia: Camps professionals

[ctx: @option:check]
en: Display name as full name
ca@valencia: Nom que s'ha de mostrar com a nom complet

[ctx: @option:check]
en: Encryption keys
ca@valencia: Claus d'encriptació

[ctx: @option:check]
en: Include Subfolders
ca@valencia: Incloure les subcarpetes

[ctx: @option:check]
en: Other fields
ca@valencia: Altres camps

[ctx: @option:check]
en: Pictures
ca@valencia: Imatges

[ctx: @option:check]
en: Private fields
ca@valencia: Camps privats

[ctx: @option:radio]
en: All contacts
ca@valencia: Tots els contactes

[ctx: @option:radio]
en: All contacts from:
ca@valencia: Tots els contactes des de:

[ctx: @option:radio]
en: Selected contacts
ca@valencia: Contactes seleccionats

[ctx: @title:group]
en: Export options
ca@valencia: Opcions d'exportació

[ctx: @title:group]
en: Fields to be exported
ca@valencia: Camps que s'han d'exportar

[ctx: @title:group]
en: Print Style
ca@valencia: Estil de la impressió

[ctx: @title:group]
en: Sorting
ca@valencia: Ordenació

[ctx: @title:window]
en: Choose Printing Style
ca@valencia: Escolliu l'estil d'impressió

[ctx: @title:window]
en: Collect Contacts
ca@valencia: Arreplega els contactes

[ctx: @title:window]
en: Import Contacts
ca@valencia: Importeu els contactes

[ctx: @title:window]
en: Print Contacts
ca@valencia: Impressió dels contactes

[ctx: @title:window]
en: Printing: Progress
ca@valencia: Impressió: Progrés

[ctx: @title:window]
en: Properties of Address Book Folder %1
ca@valencia: Propietats de la carpeta de la llibreta d'adreces %1

[ctx: @title:window]
en: Select Address Book
ca@valencia: Seleccioneu la llibreta d'adreces

[ctx: @title:window]
en: Select Contacts
ca@valencia: Seleccioneu els contactes

en: Address Book
ca@valencia: Llibreta d'adreces

en: All EMails
ca@valencia: Tots els correus

en: Alternating the background color
ca@valencia: Alternant el color de fons

en: Appearance
ca@valencia: Aparença

en: Appearance Page
ca@valencia: Aparença de la pàgina

en: Assistant
ca@valencia: Assistent

en: Birthday
ca@valencia: Data de naixement

en: Blog Feed
ca@valencia: Enllaç al blog

en: Business Address
ca@valencia: Adreça professional

en: Category filter
ca@valencia: Filtratge de la categoria

en: Change the background color of every row
ca@valencia: Canvia el clor de fons de cada fila

en: Check this box if you want contact birthdays to be printed.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu que s'imprimisquen les dates de naixement del contacte.

en: Check this box if you want contact email addresses to be printed.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu que s'imprimisquen les adreces de correu electrònic del contacte.

en: Check this box if you want contact notes to be printed.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu que s'imprimisquen les notes del contacte.

en: Check this box if you want contact organizations to be printed.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu que s'imprimisquen les organitzacions del contacte.

en: Check this box if you want contact phone numbers to be printed.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu que s'imprimisquen els números de telèfon del contacte.

en: Check this box if you want contact street addresses to be printed.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu que s'imprimisquen les adreces de correu postal del contacte.

en: Choose Contacts to Print
ca@valencia: Escolliu els contactes que s'han d'imprimir

en: Choose Printing Style
ca@valencia: Escolliu l'estil d'impressió

en: Click this button to start a color chooser that will allow you set to the color for the headline background color.
ca@valencia: Cliqueu este botó per a iniciar un selector de color que us permet definir el color del fons de la capçalera.

en: Click this button to start a color chooser that will allow you set to the color for the headline text.
ca@valencia: Cliqueu este botó per a iniciar un selector de color que permet definir el color del text de la capçalera.

en: Compact Printing Style
ca@valencia: Estil d'impressió compacte

en: Compact Style
ca@valencia: Estil compacte

en: Configure Plugins
ca@valencia: Configura els connectors

en: Configure User FeedBack
ca@valencia: Configura els comentaris de l'usuari

en: Contact
ca@valencia: Contacte

en: Contact Headers
ca@valencia: Capçaleres de contacte

en: Copyright © 2007–%1 KAddressBook authors
ca@valencia: Copyright © 2007–%1, Els autors de KAddressBook

en: Current maintainer
ca@valencia: Mantenidor actual

en: Detailed Print Style - Appearance
ca@valencia: Estil d'impressió detallada - Aparença

en: Detailed Style
ca@valencia: Estil detallat

en: Display the specified contact (by URL)
ca@valencia: Mostra el contacte especificat (mitjançant un URL)

en: Documentation (2019)
ca@valencia: Documentació (2019)

en: Domestic Address
ca@valencia: Adreça nacional

en: Email
ca@valencia: Correu electrònic

en: Email address:
ca@valencia: Adreça de correu:

en: Email addresses
ca@valencia: Adreces de correu electrònic

en: Email addresses:
ca@valencia: Adreces de correu:

en: Email: %1
ca@valencia: Correu electrònic: %1

en: Emails
ca@valencia: Correus electrònics

en: Export
ca@valencia: Exporta

en: Family Name
ca@valencia: Cognoms

en: Fetch Contacts
ca@valencia: Obtín els contactes

en: Fields
ca@valencia: Camps

en: Files or URLs. The user will be asked whether to import.
ca@valencia: Fitxers o URL. Se li demanarà a l'usuari si vol importar.

[ctx: Finished printing]
en: Done
ca@valencia: Fet

[ctx: Fourth email address]
en: EMail (4)
ca@valencia: Correu electrònic (4)

en: Full Name
ca@valencia: Nom complet

en: Given Name
ca@valencia: Nom de pila

en: Headline background color:
ca@valencia: Color de fons del titular:

en: Headline text color:
ca@valencia: Color del text de la capçalera:

en: Hide menu bar
ca@valencia: Oculta la barra de menús

en: Home Address
ca@valencia: Adreça particular

en: Import
ca@valencia: Importa

en: Import the given file
ca@valencia: Importa el fitxer indicat

en: Import/Export Plugins
ca@valencia: Connectors d'importació/exportació

en: Importing one contact to %2 | Importing %1 contacts to %2
ca@valencia[0]: S'està important un contacte a %2
ca@valencia[1]: S'estan important %1 contactes a %2

en: International Address
ca@valencia: Adreça internacional

en: Lists the available options for user feedback
ca@valencia: Llista les opcions disponibles per als comentaris dels usuaris

en: Loading contacts details ...
ca@valencia: S'estan carregant els detalls dels contactes...

en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

en: Manager
ca@valencia: Gestor

en: Mike's Printing Style
ca@valencia: Estil d'impressió d'en Mike

en: Note
ca@valencia: Nota

en: Note:
ca@valencia: Nota:

en: Office
ca@valencia: Oficina

en: Open the 'New Contact' dialog
ca@valencia: Obri el diàleg «Contacte nou»

en: Organization
ca@valencia: Organització

en: Organization:
ca@valencia: Organització:

en: Original Author (1998)
ca@valencia: Autor original (1998)

en: Parcel Address
ca@valencia: Adreça dels paquets postals

en: Phone Numbers
ca@valencia: Números de telèfon

en: Phone numbers
ca@valencia: Números de telèfon

en: Phone: %1
ca@valencia: Telèfon: %1

en: Postal Address
ca@valencia: Adreça postal

en: Postal addresses
ca@valencia: Adreces postals

en: Preferred Address
ca@valencia: Adreça preferida

en: Preferred EMail
ca@valencia: Adreça electrònica preferida

[ctx: Preferred email address]
en: EMail (preferred)
ca@valencia: Correu electrònic (preferit)

en: Previous maintainer
ca@valencia: Mantenidor anterior

en: Print Contact's Information
ca@valencia: Impressió de la informació del contacte

en: Print Progress
ca@valencia: Progrés de la impressió

en: Print contact birthdays
ca@valencia: Imprimix les dates de naixement del contacte

en: Print contact email addresses
ca@valencia: Imprimix les adreces de correu electrònic del contacte

en: Print contact notes
ca@valencia: Imprimix les notes del contacte

en: Print contact organizations
ca@valencia: Imprimix les organitzacions del contacte

en: Print contact phone numbers
ca@valencia: Imprimix els números de telèfon del contacte

en: Print contact street addresses
ca@valencia: Imprimix les adreces postals del contacte

en: Print the birthday
ca@valencia: Imprimix la data de naixement

en: Print the home address, with home phone number and mobile phone number
ca@valencia: Imprimix l'adreça particular, el número de telèfon particular i el número de telèfon mòbil

en: Print the preferred and the secondary e-mail fields
ca@valencia: Imprimix els camps de correu electrònic preferit i secundari

en: Printing
ca@valencia: Imprimix

en: Printout for Ring Binders
ca@valencia: Impressió per a enquadernar

en: Profession
ca@valencia: Professió

en: Progress
ca@valencia: Progrés

en: Quick search
ca@valencia:  Busca ràpida

en: Ring Binder Printing Style - Appearance
ca@valencia: Estil d'impressió d'enquadernació - Aparença

[ctx: Second email address]
en: EMail (2)
ca@valencia: Correu electrònic (2)

en: Select All
ca@valencia: Selecciona-ho tot

en: Select all contacts in the current address book view.
ca@valencia: Selecciona tots els contactes en la vista actual de la llibreta d'adreces.

en: Select the address book the imported contact(s) shall be saved in:
ca@valencia: Seleccioneu la llibreta d'adreces on es guardaran els contactes importats:

en: Select the headline text background color
ca@valencia: Seleccioneu el color de fons del text de la capçalera

en: Select the headline text color
ca@valencia: Seleccioneu el color del text de la capçalera

en: Serverside Subscription...
ca@valencia: Subscripció de la banda del servidor...

en: Set Focus to Quick Search
ca@valencia: Establix el focus a la busca ràpida

en: Setting up colors
ca@valencia: S'estan configurant els colors

en: Setting up document
ca@valencia: S'està configurant el document

en: Setting up fields
ca@valencia: S'estan configurant els camps

en: Show QR Codes
ca@valencia: Mostra els codis QR

en: Show QR Codes in the contact.
ca@valencia: Mostra els codis QR al contacte.

en: Show a simple mode of the address book view.
ca@valencia: Mostra un mode senzill de la vista de la llibreta d'adreces.

en: Spouse
ca@valencia: Cònjuge

en: Telephone:
ca@valencia: Telèfon:

en: Telephones:
ca@valencia: Telèfons:

en: The KDE Address Book Application
ca@valencia: L'aplicació de la llibreta d'adreces de KDE

[ctx: The wedding anniversary of a contact]
en: Anniversary
ca@valencia: Aniversari de casament

[ctx: Third email address]
en: EMail (3)
ca@valencia: Correu electrònic (3)

en: Title
ca@valencia: Títol

en: Tools Plugins
ca@valencia: Connectors d'eines

en: Web page:
ca@valencia: Pàgina web:

en: Website
ca@valencia: Lloc web

en: Which contacts do you want to print?
ca@valencia: Quins contactes voleu imprimir?

en: Work Address
ca@valencia: Adreça del treball

en: first color
ca@valencia: primer color

en: print the business address, with business phone number
ca@valencia: imprimix l'adreça professional, amb el número de telèfon professional

en: second color
ca@valencia: segon color

en: the first color, if alternating color is checked
ca@valencia: el primer color, si s'ha activat el color alternatiu

en: the second color, if alternating color is checked
ca@valencia: el segon color, si s'ha activat el color alternatiu

en: with birthday
ca@valencia: amb la data de naixement

en: with business address
ca@valencia: amb l'adreça professional

en: with e-mail
ca@valencia: amb e-correu

en: with home address
ca@valencia: amb l'adreça particular
