kwin - en to ca@valencia translation catalogue (140 entries)

en: &Center snap zone:
ca@valencia: Zona d'atracció del &centre:

en: &Click raises active window
ca@valencia: Eleva la finestra activa amb un &clic

en: &Delay focus by:
ca@valencia: Retar&d del focus en:

en: &Double-click:
ca@valencia: &Doble clic:

en: &Left click:
ca@valencia: Clic &esquerre:

en: &Middle click:
ca@valencia: Clic del &mig:

en: &Raise on hover, delayed by:
ca@valencia: Eleva en passa&r per damunt, amb un retard de:

en: &Right click:
ca@valencia: Clic &dret:

en: &Separate screen focus
ca@valencia: &Separa el focus de cada pantalla

en: &Snap windows:
ca@valencia: A&pega les finestres:

en: &Special windows:
ca@valencia: Finestres e&specials:

en: &Titlebar Actions
ca@valencia: Accions de la barra de &títol

en: &Window snap zone:
ca@valencia: Zona d'a&tracció de la finestra:

en: (c) 1997 - 2002 KWin and KControl Authors
ca@valencia: (c) 1997 - 2002 autors de KWin i KControl

en: <em>Click to focus (mouse precedence):</em> Mostly the same as <em>Click to focus</em>. If an active window has to be chosen by the system (eg. because the currently active one was closed) the window under the mouse is the preferred candidate. Unusual, but possible variant of <em>Click to focus</em>.
ca@valencia: <em>Clic al focus (prioritat al ratolí):</em> En general, és similar a <em>Clic al focus</em>. Si el sistema ha de seleccionar una finestra activa (p. ex. perquè l'actualment activa s'ha tancat) la candidata preferida serà la finestra que hi ha davall el ratolí. No és habitual, però és una possible variació de <em>Clic al focus</em>.

en: <em>Click to focus:</em> A window becomes active when you click into it. This behavior is common on other operating systems and likely what you want.
ca@valencia: <em>Clic al focus:</em> Una finestra esdevé activa quan hi cliqueu. Este comportament és comú en altres sistemes operatius i segurament és el que voldreu.

en: <em>Focus follows mouse:</em> Moving the mouse onto a window will activate it. Eg. windows randomly appearing under the mouse will not gain the focus. <em>Focus stealing prevention</em> takes place as usual. Think as <em>Click to focus</em> just without having to actually click.
ca@valencia: <em>El focus seguix el ratolí:</em> Movent el ratolí dins una finestra, esta s'activarà. P. ex. les finestres que apareguen a l'atzar davall el ratolí no obtindran el focus. La <em>Prevenció de robatori de focus</em> funciona com és habitual. Penseu en <em>Clic al focus</em> però sense que calga fer clic.

en: <em>Focus strictly under mouse:</em> The focus is always on the window under the mouse (in doubt nowhere) very much like the focus behavior in an unmanaged legacy X11 environment.<br/><strong>Warning:</strong> <em>Focus stealing prevention</em> and the <em>tabbox ('Alt+Tab')</em> contradict the activation policy and will not work. You very likely want to use <em>Focus follows mouse (mouse precedence)</em> instead!
ca@valencia: <em>Focus estrictament davall el ratolí:</em> El focus sempre està en la finestra davall el ratolí (en cas de dubte, no està enlloc) molt pareixent al comportament del focus en un entorn X11 antic no gestionat.<br/><strong>Avís:</strong> La <em>prevenció de robatori de focus</em> i el <em>quadro de pestanyes («Alt+Tab»)</em> entren en contradicció amb la política i no funcionaran. En el seu lloc, segurament voldreu utilitzar el <em>Focus seguix el ratolí (prioritat al ratolí)</em>.

en: <em>Focus under mouse:</em> The focus always remains on the window under the mouse.<br/><strong>Warning:</strong> <em>Focus stealing prevention</em> and the <em>tabbox ('Alt+Tab')</em> contradict the activation policy and will not work. You very likely want to use <em>Focus follows mouse (mouse precedence)</em> instead!
ca@valencia: <em>Focus davall el ratolí:</em> El focus sempre roman en la finestra davall el ratolí.<br/><strong>Avís:</strong> La <em>prevenció de robatori de focus</em> i la <em>caixa de pestanyes («Alt+Tab»)</em> entren en contradicció amb la política i no funcionaran. En el seu lloc, segurament voldreu utilitzar <em>El focus seguix el ratolí (prioritat al ratolí)</em>.

en: <html><head/><body><p>If this option is enabled, a shaded window will unshade automatically when the mouse pointer has been over the titlebar for some time.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Si el desplegat automàtic està activat, una finestra plegada es desplegarà automàticament quan l'apuntador del ratolí estiga damunt de la barra de títol durant un temps</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>The placement policy determines where a new window will appear on the desktop.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Smart</span> will try to achieve a minimum overlap of windows</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Maximizing</span> will try to maximize every window to fill the whole screen. It might be useful to selectively affect placement of some windows using the window-specific settings.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Random</span> will use a random position</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Centered</span> will place the window centered</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Zero-cornered</span> will place the window in the top-left corner</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Under mouse</span> will place the window under the pointer</li></ul></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>La política de col·locació determina a on apareixerà una finestra nova en l'escriptori.</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Intel·ligent</span> intentarà aconseguir una superposició mínima de les finestres</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Maximitzada</span> intentarà maximitzar cada finestra per a omplir tota la pantalla. Pot ser útil perquè afecte selectivament la col·locació de finestres utilitzant la configuració específica de la finestra. </li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Aleatòria</span> utilitzarà una posició aleatòria</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Centrada</span> col·locarà la finestra centrada</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Arraconada</span> col·locarà la finestra en el cantó superior esquerre</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Davall el ratolí</span> col·locarà la finestra davall l'apuntador</li></ul></body></html>

en: <html><head/><body><p>This option specifies how much KWin will try to prevent unwanted focus stealing caused by unexpected activation of new windows. (Note: This feature does not work with the <span style=" font-style:italic;">Focus under mouse</span> or <span style=" font-style:italic;">Focus strictly under mouse</span> focus policies.) </p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">None:</span> Prevention is turned off and new windows always become activated.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Low:</span> Prevention is enabled; when some window does not have support for the underlying mechanism and KWin cannot reliably decide whether to activate the window or not, it will be activated. This setting may have both worse and better results than the medium level, depending on the applications.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Medium:</span> Prevention is enabled.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">High:</span> New windows get activated only if no window is currently active or if they belong to the currently active application. This setting is probably not really usable when not using mouse focus policy.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Extreme:</span> All windows must be explicitly activated by the user.</li></ul><p>Windows that are prevented from stealing focus are marked as demanding attention, which by default means their taskbar entry will be highlighted. This can be changed in the Notifications control module.</p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Esta opció especifica quan KWin provarà d'evitar un robatori de focus no desitjat causat per una activació inesperada de finestres noves. (Nota: Esta característica no funciona amb les polítiques <span style=" font-style:italic;">Focus davall el ratolí</span> o <span style=" font-style:italic;">Focus estrictament davall el ratolí</span>).</p><ul style="margin-top: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; margin-right: 0px; -qt-list-indent: 1;"><li style=" margin-top:12px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Sense:</span> La prevenció està apagada i les finestres noves sempre s'activen.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Baixa:</span> La prevenció està activada; quan una finestra determinada no admet el mecanisme subjacent i KWin no pot decidir de manera fiable si activar la finestra o no, s'activarà. Este valor pot empitjorar o millorar els resultats del nivell mitjà, depenent de les aplicacions.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Mitjana:</span> La prevenció està habilitada.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:0px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Alta:</span> Les finestres noves s'activen només si no hi ha cap finestra activa actualment o si pertanyen a l'aplicació activa. Esta configuració probablement no és realment utilitzable si no s'utilitza la política de focus al ratolí.</li><li style=" margin-top:0px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-style:italic;">Extrema:</span> Totes les finestres s'han d'activar explícitament per l'usuari.</li></ul><p>Les finestres a les quals s'impedix que roben el focus es marquen com a sol·licitants d'atenció, el que significa que, de manera predeterminada, es ressaltarà la seua entrada en la barra de tasques. Açò es pot canviar al mòdul de control de Notificacions.</p></body></html>

en: <html><head/><body><p>This setting controls what happens when an open window located on a Virtual Desktop other than the current one is activated. </p><p><span style=" font-style:italic;">Switch to that Virtual Desktop</span> will switch to the Virtual Desktop where the window is currently located. </p><p><span style=" font-style:italic;">Bring window to current Virtual Desktop</span> will cause the window to jump to the active Virtual Desktop. </p></body></html>
ca@valencia: <html><head/><body><p>Este paràmetre controla què passa quan s'activa una finestra oberta en un escriptori virtual diferent de l'actual. </p><p><span style=" font-style:italic;">Canvia a aquell escriptori virtual</span> canviarà a l'escriptori virtual on es troba actualment la finestra. </p><p><span style=" font-style:italic;">Trasllada la finestra a l'escriptori virtual actual</span> farà que la finestra vaja a l'escriptori virtual actiu. </p></body></html>

en: <p><h1>Window Behavior</h1> Here you can customize the way windows behave when being moved, resized or clicked on. You can also specify a focus policy as well as a placement policy for new windows.</p> <p>Please note that this configuration will not take effect if you do not use KWin as your window manager. If you do use a different window manager, please refer to its documentation for how to customize window behavior.</p>
ca@valencia: <p><h1>Comportament de la finestra</h1> Ací podeu personalitzar la manera com es comporten les finestres en moure-les, dimensionar-les o clicar damunt. També podeu especificar una política de focus i una política de col·locació per a les finestres noves.</p><p>Cal tindre present que esta configuració no tindrà cap efecte si no utilitzeu KWin com a gestor de finestres. Si utilitzeu un gestor de finestres diferent, consulteu la seua documentació per a personalitzar el comportament de les finestres.</p>

en: Activate
ca@valencia: Activa

en: Activate and lower
ca@valencia: Activa i abaixa

en: Activate and pass click
ca@valencia: Activa i passa el clic

en: Activate and raise
ca@valencia: Activa i eleva

en: Activate and scroll
ca@valencia: Activa i desplaça

en: Activate, raise and move
ca@valencia: Activa, eleva i mou

en: Activate, raise and pass click
ca@valencia: Activa, eleva i passa el clic

en: Activate, raise and scroll
ca@valencia: Activa, eleva i desplaça

en: Active
ca@valencia: Actiu

en: Active screen follows &mouse
ca@valencia: La finestra activa seguix el &ratolí

en: Adva&nced
ca@valencia: Ava&nçat

en: Allow apps to remember the positions of their own windows, if they support it
ca@valencia: Permet que les aplicacions recorden la posició de les seues pròpies finestres

en: Behavior on <em>double</em> click into the titlebar.
ca@valencia: Comportament del <em>doble</em> clic a dins de la barra de títol.

en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>active</em> window.
ca@valencia: Comportament en fer clic <em>esquerre</em> a dins de la barra de títol o en el marc d'una finestra <em>activa</em>.

en: Behavior on <em>left</em> click into the titlebar or frame of an <em>inactive</em> window.
ca@valencia: Comportament en fer clic <em>esquerre</em> a dins de la barra de títol o en el marc d'una finestra <em>inactiva</em>.

en: Behavior on <em>left</em> click onto the maximize button.
ca@valencia: Comportament del clic <em>esquerre</em> en el botó maximitza.

en: Behavior on <em>middle</em> click onto the maximize button.
ca@valencia: Comportament del clic <em>central</em> en el botó maximitza.

en: Behavior on <em>mouse wheel</em> scroll over the titlebar.
ca@valencia: Comportament del desplaçament de la <em>roda del ratolí</em> sobre la barra de títol.

en: Behavior on <em>right</em> click onto the maximize button.
ca@valencia: Comportament del clic <em>dret</em> en el botó maximitza.

en: Bring window to current Virtual Desktop
ca@valencia: Trasllada la finestra a l'escriptori virtual actual

en: Centered
ca@valencia: Centrada

en: Change opacity
ca@valencia: Canvia l'opacitat

en: Click to focus (mouse precedence)
ca@valencia: Clic al focus (prioritat al ratolí)

en: Close
ca@valencia: Tanca

en: Decrease opacity
ca@valencia: Disminuïx l'opacitat

en: Do nothing
ca@valencia: No faces res

en: Extreme
ca@valencia: Extrema

en: Focus &stealing prevention:
ca@valencia: Prevenció de robatori de focu&s:

en: Focus follows mouse
ca@valencia: El focus seguix el ratolí

en: Focus follows mouse (mouse precedence)
ca@valencia: El focus seguix el ratolí (prioritat al ratolí)

en: Focus strictly under mouse
ca@valencia: Focus estrictament davall el ratolí

en: Focus under mouse
ca@valencia: Focus davall el ratolí

en: Here you can customize KDE's behavior when scrolling with the mouse wheel in a window while pressing the modifier key.
ca@valencia: Ací podeu personalitzar el comportament de KDE en desplaçar-se amb la roda del ratolí dins d'una finestra mentre premeu la tecla modificadora.

en: Here you can set that windows will be only snapped if you try to overlap them, i.e. they will not be snapped if the windows comes only near another window or border.
ca@valencia: Ací podeu establir que les finestres només s'ajustaran si proveu d'encavallar-les, no s'ajustaran si només estan a prop d'una altra finestra o vora.

en: Here you can set the snap zone for screen edges, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to the border when moved near it.
ca@valencia: Ací podeu establir la zona d'atracció per a les vores de la pantalla, la «força» del camp magnètic que fa que les finestres s'apeguen a la vora quan es mouen a prop.

en: Here you can set the snap zone for the screen center, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to the center of the screen when moved near it.
ca@valencia: Ací podeu establir la zona d'atracció per al centre de la pantalla, la «força» del camp magnètic que fa que les finestres s'apeguen al centre quan es mouen a prop.

en: Here you can set the snap zone for windows, i.e. the 'strength' of the magnetic field which will make windows snap to each other when they are moved near another window.
ca@valencia: Ací podeu establir la zona d'atracció per a les finestres, la «força» del camp magnètic que fa que les finestres s'apeguen entre elles quan es mouen a prop d'una altra finestra.

en: Here you select whether holding the Meta key or Alt key will allow you to perform the following actions.
ca@valencia: Ací seleccioneu si en mantindre les tecles Meta o Alt podreu efectuar les accions següents.

en: Hide utility windows for inactive applications
ca@valencia: Oculta les finestres d'utilitat per a les aplicacions inactives

en: High
ca@valencia: Alta

en: Horizontally maximize
ca@valencia: Maximitza horitzontalment

en: In Top-Left Corner
ca@valencia: En el cantó superior esquerre

en: In this row you can customize behavior when scrolling into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
ca@valencia: En esta fila podeu personalitzar el comportament del desplaçament en una finestra interna inactiva («interna» significa: ni la barra de títol, ni el marc).

en: In this row you can customize left click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
ca@valencia: En esta fila podeu personalitzar el comportament quan es fa clic esquerre a dins d'una finestra inactiva interna («interna» significa: ni la barra de títol, ni el marc).

en: In this row you can customize left click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
ca@valencia: En esta fila podeu personalitzar el comportament quan es fa clic esquerre a dins de la barra de títol o en el marc.

en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
ca@valencia: En esta fila podeu personalitzar el comportament quan es fa clic del mig a dins d'una finestra inactiva interna («interna» significa: ni la barra de títol, ni el marc).

en: In this row you can customize middle click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
ca@valencia: En esta fila podeu personalitzar el comportament quan es fa clic del mig a dins de la barra de títol o en el marc.

en: In this row you can customize right click behavior when clicking into an inactive inner window ('inner' means: not titlebar, not frame).
ca@valencia: En esta fila podeu personalitzar el comportament quan es fa clic dret a dins d'una finestra inactiva interna («interna» significa: ni la barra de títol, ni el marc).

en: In this row you can customize right click behavior when clicking into the titlebar or the frame.
ca@valencia: En esta fila podeu personalitzar el comportament quan es fa clic dret a dins de la barra de títol o en el marc.

en: Inactive
ca@valencia: Inactiu

en: Inactive Inner Window Actions
ca@valencia: Accions de finestra interior inactiva

en: Increase opacity
ca@valencia: Augmenta l'opacitat

en: Inner Window, Titlebar and Frame Actions
ca@valencia: Accions de finestra interior, barra de títol i marc

en: Keep above/below
ca@valencia: Mantín damunt/davall

en: L&eft click:
ca@valencia: Clic &esquerre:

en: Low
ca@valencia: Baixa

en: Lower
ca@valencia: Abaixa

en: Maximize
ca@valencia: Maximitza

en: Maximize Button Actions
ca@valencia: Accions del botó maximitza

en: Maximize/restore
ca@valencia: Maximitza/restaura

en: Maximized
ca@valencia: Maximitzada

en: Medium
ca@valencia: Mitjana

en: Middle &click:
ca@valencia: &Clic del mig:

en: Middle c&lick:
ca@valencia: C&lic del mig:

en: Minimal Overlapping
ca@valencia: Superposició mínima

en: Minimize
ca@valencia: Minimitza

en: Mo&difier key:
ca@valencia: Tecla mo&dificadora:

en: Mo&use wheel:
ca@valencia: R&oda del ratolí:

en: Mo&vement
ca@valencia: Mo&viment

en: Mouse &wheel:
ca@valencia: &Roda del ratolí:

en: Move
ca@valencia: Mou

en: Move to previous/next desktop
ca@valencia: Mou a l'escriptori anterior/següent

en: Multiscreen behavior:
ca@valencia: Comportament multipantalla:

en: None
ca@valencia: Sense

en: On titlebar hover after:
ca@valencia: Després de passar per damunt de la barra de títol:

en: Only when overlapping
ca@valencia: Només en encavallar-se

en: Raise
ca@valencia: Eleva

en: Raise/lower
ca@valencia: Eleva/abaixa

en: Raising windows:
ca@valencia: Eleva les finestres:

en: Random
ca@valencia: Aleatòria

en: Resize
ca@valencia: Redimensiona

en: Right clic&k:
ca@valencia: Clic dre&t:

en: Screen &edge snap zone:
ca@valencia: Zona d'atracció de la &vora de la pantalla:

en: Scroll
ca@valencia: Desplaçament

en: Sets the time in milliseconds before the window unshades when the mouse pointer goes over the shaded window.
ca@valencia: Establix el temps en mil·lisegons abans que la finestra es desplegue si l'apuntador del ratolí està per damunt de la finestra plegada.

en: Shade
ca@valencia: Plega

en: Shade/unshade
ca@valencia: Plega/desplega

en: Show actions menu
ca@valencia: Mostra el menú de les accions

en: Show on all desktops
ca@valencia: Mostra a tots els escriptoris

en: Switch to that Virtual Desktop
ca@valencia: Canvia a aquell escriptori virtual

en: This is mostly the same as <em>Focus follows mouse</em>. If an active window has to be chosen by the system (eg. because the currently active one was closed) the window under the mouse is the preferred candidate. Choose this, if you want a hover controlled focus.
ca@valencia: En general és similar a <em>El focus seguix el ratolí</em>. Si el sistema ha de seleccionar una finestra activa (p. ex. perquè l'actualment activa s'ha tancat) la candidata preferida serà la finestra que hi ha davall el ratolí. Seleccioneu esta si voleu un focus controlat en passar-hi per damunt.

en: This is the delay after which the window that the mouse pointer is over will automatically come to the front.
ca@valencia: Este és el retard després del qual la finestra damunt de la qual hi està el ratolí, passarà a primer pla automàticament.

en: This is the delay after which the window the mouse pointer is over will automatically receive focus.
ca@valencia: Este és el retard després del qual rebrà automàticament el focus la finestra damunt de la qual hi ha l'apuntador del ratolí.

en: Titlebar A&ctions
ca@valencia: A&ccions de la barra de títol

en: Titlebar Actions
ca@valencia: Accions de la barra de títol

en: Titlebar and Frame Actions
ca@valencia: Accions de la barra de títol i el marc

en: Toggle raise and lower
ca@valencia: Canvia entre elevar i abaixar

en: Under mouse
ca@valencia: Davall el ratolí

en: Vertically maximize
ca@valencia: Maximitza verticalment

en: Virtual Desktop behavior:
ca@valencia: Comportament dels escriptoris virtuals:

en: W&indow Actions
ca@valencia: Accions de la f&inestra

en: When activating a window on a different Virtual Desktop:
ca@valencia: En activar una finestra en un escriptori virtual diferent:

en: When this option is enabled, a window in the background will automatically come to the front when the mouse pointer has been over it for some time.
ca@valencia: Quan esta opció està activada, una finestra del fons passarà a primer pla automàticament quan l'apuntador del ratolí hi estiga damunt durant un temps.

en: When this option is enabled, focus operations are limited only to the active screen
ca@valencia: Quan esta opció està activada, les operacions del focus es limiten a la pantalla activa

en: When this option is enabled, the active screen (where new windows appear, for example) is the screen containing the mouse pointer. When disabled, the active screen is the screen containing the focused window.
ca@valencia: Quan esta opció està activada, la pantalla activa (p. ex. a on apareixen les finestres noves) és la pantalla amb el cursor del ratolí. Quan està desactivada, la pantalla activa és la pantalla amb la finestra enfocada.

en: When this option is enabled, the active window will be brought to the front when you click somewhere into the window contents. To change it for inactive windows, you need to change the settings in the Actions tab.
ca@valencia: Quan està activada esta opció, la finestra activa es passarà a primer pla quan cliqueu en qualsevol lloc del contingut de la finestra. Per a canviar-ho per a finestres inactives, heu de canviar la configuració de la pestanya d'accions.

en: When turned on, apps which are able to remember the positions of their windows are allowed to do so. This will override the window placement mode defined above.
ca@valencia: Quan està activat, les aplicacions que poden recordar les posicions de les seues finestres tindran permés fer-ho. Açò substituirà el mode definit més amunt de col·locació de les finestres.

en: When turned on, utility windows (tool windows, torn-off menus,...) of inactive applications will be hidden and will be shown only when the application becomes active. Note that applications have to mark the windows with the proper window type for this feature to work.
ca@valencia: Quan està activat, les finestres d'utilitat (finestres d'eines, menús escapçats...) de les aplicacions inactives s'ocultaran i només es mostraran quan l'aplicació esdevinga activa. Cal tindre present que les aplicacions han de marcar les finestres amb el tipus de finestra correcte perquè funcione esta característica.

en: Window &activation policy:
ca@valencia: Política d'&activació de les finestres:

en: Window &placement:
ca@valencia: Co&l·locació de la finestra:

en: Window &unshading:
ca@valencia: Des&plegat de la finestra:

en: Window Actio&ns
ca@valencia: Accio&ns de la finestra

en: Window Behavior Configuration Module
ca@valencia: Mòdul de configuració del comportament de les finestres

en: Window activation policy description
ca@valencia: Descripció de la política d'activació de les finestres

en: With this option you can specify how and when windows will be focused.
ca@valencia: Amb esta opció es pot especificar com i quan les finestres tindran el focus.

[ctx: sassa asas]
en: Click to focus
ca@valencia: Clic al focus
