kmail - en to ca@valencia translation catalogue (1244 entries)

en:  Column: %1
ca@valencia:  Columna: %1

en:  day |  days
ca@valencia[0]:  dia
ca@valencia[1]:  dies

en:  sec
ca@valencia:  s

[ctx: %1 is version]
en: Welcome to KMail %1
ca@valencia: Us donem la benvinguda a KMail %1

en: %1 match | %1 matches
ca@valencia[0]: %1 coincidència
ca@valencia[1]: %1 coincidències

en: %1 of %2 used
ca@valencia: Utilitzat %1 de %2

en: %1 seconds
ca@valencia: %1 segons

[ctx: %1: identity name. Used in the config dialog, section Identity, to indicate the default identity]
en: %1 (Default)
ca@valencia: %1 (Predeterminada)

en: %p% full
ca@valencia: %p% ple

en: &Add Account...
ca@valencia: Afi&g un compte...

en: &Add...
ca@valencia: Afi&g...

en: &Address Book
ca@valencia: Llibreta d'&adreces

en: &All Fields
ca@valencia: &Tots els camps

en: &Archive File:
ca@valencia: Fitxer d'&arxiu:

en: &Archive Folder...
ca@valencia: &Arxiva la carpeta...

en: &Ask for action after dragging messages to another folder
ca@valencia: Pregunt&a què fer després d'arrossegar missatges a una altra carpeta

en: &Assign Shortcut...
ca@valencia: &Assigna una drecera...

en: &Attach
ca@valencia: &Adjunta

en: &Attach file
ca@valencia: &Adjunta un fitxer

en: &Automatic Spellchecking
ca@valencia: Verificació &automàtica de l'ortografia

en: &BCC addresses:
ca@valencia: Adreces &BCC:

en: &CC addresses:
ca@valencia: Adre&ces CC:

en: &Clear Akonadi Cache...
ca@valencia: &Neteja la memòria cau d'Akonadi...

en: &Configure Automatic Archiving...
ca@valencia: &Configura l'arxivat automàtic...

en: &Configure KMail...
ca@valencia: &Configura KMail...

en: &Configure Summary View...
ca@valencia: &Configura la vista de resum...

en: &Confirm action
ca@valencia: &Confirma l'acció

en: &Copy Global Templates
ca@valencia: &Copia les plantilles globals

en: &Create Filter
ca@valencia: &Crea un filtre

en: &Cryptographic Message Format
ca@valencia: Format &criptogràfic dels missatges

en: &Debug Sieve...
ca@valencia: &Depura «sieve»...

en: &Delete Search
ca@valencia: Sup&rimix la busca

en: &Delete folder and subfolders after completion
ca@valencia: Sup&rimix les carpetes i subcarpetes després de finalitzar

en: &Dictionary
ca@valencia: &Diccionari

en: &Dictionary:
ca@valencia: &Diccionari:

en: &Display Message
ca@valencia: M&ostra el missatge

en: &Do not change color from original HTML mail
ca@valencia: &No canvies el color del correu HTML original

en: &Drafts folder:
ca@valencia: Carpeta dels esb&orranys:

en: &Duplicate existing identity
ca@valencia: &Duplica la identitat existent

en: &Duplicate existing vCard
ca@valencia: &Duplica una vCard existent

en: &Edit
ca@valencia: &Edita

en: &Edit As New
ca@valencia: &Edita com a nou

en: &Edit Recipients
ca@valencia: &Edita els destinataris

en: &Email address:
ca@valencia: A&dreça de correu:

en: &Encrypt Message
ca@valencia: &Encripta el missatge

en: &Existing identities:
ca@valencia: Identitats e&xistents:

en: &Expiration Settings
ca@valencia: &Configureu la caducitat

en: &Expire
ca@valencia: Fes que &caduque

en: &Expire All Folders
ca@valencia: Fes que caduquen &totes les carpetes

en: &File
ca@valencia: Fi&txer

en: &Find Messages...
ca@valencia: Bu&sca en els missatges...

en: &Find in Message...
ca@valencia: Bu&sca en el missatge...

en: &Folder:
ca@valencia: &Carpeta:

en: &Forward
ca@valencia: Reen&via

en: &From
ca@valencia: &De

en: &From existing vCard
ca@valencia: &Des d'una vCard existent

en: &Go
ca@valencia: Ves

en: &Help
ca@valencia: A&juda

en: &Identity
ca@valencia: &Identitat

en: &Identity:
ca@valencia: &Identitat:

en: &Ignore Thread
ca@valencia: &Ignora la conversa

en: &Import Messages...
ca@valencia: &Importa els missatges...

en: &Import from another Email Client...
ca@valencia: &Importa des d'un altre client de correu...

en: &Include sub-folders
ca@valencia: I&nclou les subcarpetes

en: &Insert Recent Text File
ca@valencia: &Inserix un fitxer de text recent

en: &Insert Text File...
ca@valencia: &Inserix un fitxer de text...

en: &Keep original charset when replying or forwarding (if possible)
ca@valencia: Man&tín el joc de caràcters original en respondre o reenviar (si és possible)

en: &Mail Transport
ca@valencia: Transport de &correu

en: &Mail transport:
ca@valencia: &Transport de correu:

en: &Mailing List Management...
ca@valencia: &Gestiona la llista de correu...

en: &Message
ca@valencia: &Missatge

en: &Modify...
ca@valencia: &Modifica...

en: &Move All Messages to Trash
ca@valencia: &Mou tots els missatges a la paperera

en: &Move to Trash
ca@valencia: &Mou a la paperera

en: &New Composer
ca@valencia: Editor nou

en: &New Message...
ca@valencia: Missatge &nou...

en: &New identity:
ca@valencia: Identitat &nova:

en: &Next Message
ca@valencia: Missatge se&güent

en: &Options
ca@valencia: &Opcions

en: &Previous Message
ca@valencia: Missatge &anterior

en: &Remind me later
ca@valencia: &Recorda-m'ho més tard

en: &Remove
ca@valencia: &Elimina

en: &Rename
ca@valencia: Ca&nvia el nom

en: &Reply-To address:
ca@valencia: Adreça de &Respon-a:

en: &Reply...
ca@valencia: &Respon...

en: &Request Delivery Confirmation
ca@valencia: Sol·licitud de confirmació d'ent&rega

en: &Request Disposition Notification
ca@valencia: Sol·licitud de notificació de p&rocessament (MDN)

en: &Save as Draft
ca@valencia: Anomena i gu&arda com a esborrany

en: &Select All
ca@valencia: &Selecciona-ho tot

en: &Send Mail
ca@valencia: &Envia el correu

en: &Send Mail Via
ca@valencia: &Envia el correu a través de

en: &Send Now
ca@valencia: &Envia ara

en: &Send Queued Messages
ca@valencia: &Envia la cua de missatges

en: &Send as Is
ca@valencia: Envia t&al qual

en: &Sent-Mail Folder
ca@valencia: Carpeta del c&orreu enviat

en: &Sent-Mail folder:
ca@valencia: Carpeta del correu envia&t:

en: &Settings
ca@valencia: Con&figuració

en: &Sign Message
ca@valencia: &Signa el missatge

en: &Snippets
ca@valencia: F&ragments

en: &Specify the Subject
ca@valencia: &Especifica l'assumpte

en: &Specify the To field
ca@valencia: E&specifica el camp A

en: &Spellchecker...
ca@valencia: &Corrector ortogràfic...

en: &Templates folder:
ca@valencia: Carpeta de les plan&tilles:

en: &Tools
ca@valencia: &Eines

en: &Undo
ca@valencia: &Desfés

en: &Undo: "%1"
ca@valencia: &Desfés: «%1»

en: &Use System Settings values
ca@valencia: Utilit&za els valors de Configuració del sistema

en: &Use custom colors
ca@valencia: Utilit&za colors personalitzats

en: &Use custom fonts
ca@valencia: &Utilitza tipus de lletra personalitzats

en: &Use custom message templates for this identity
ca@valencia: Utilit&za plantilles de missatges personalitzades per a esta identitat

en: &Use custom message-id suffix
ca@valencia: Utilit&za el sufix personalitzat d'identificador del missatge

en: &Validate certificates using CRLs
ca@valencia: &Valida els certificats utilitzant les CRL

en: &Value:
ca@valencia: &Valor:

en: &View
ca@valencia: Vi&sualitza

en: &Watch Thread
ca@valencia: &Vigila la conversa

en: &With empty fields
ca@valencia: &Amb els camps buits

en: &Wordwrap
ca@valencia: &Talla les paraules

en: &Your name:
ca@valencia: El &vostre nom:

en: &vCard path:
ca@valencia: Camí cap a la &vCard:

en: 'Content-Type' is not an authorized string. This header will be not saved.
ca@valencia: «Content-Type» no és cap cadena autoritzada. Esta capçalera no es guardarà.

en: (Current system setting: %1)
ca@valencia: (Opció actual del sistema: %1)

en: (c) 2003-2021 The Kontact developers
ca@valencia: (C) 2003-2021, els desenvolupadors de Kontact

en: (no templates)
ca@valencia: (sense plantilles)

en: 1 attachment (%2) | %1 attachments (%2)
ca@valencia[0]: 1 adjunt (%2)
ca@valencia[1]: %1 adjunts (%2)

en: 1 unread message | %1 unread messages
ca@valencia[0]: 1 missatge sense llegir
ca@valencia[1]: %1 missatges sense llegir

en: 5 minutes
ca@valencia: 5 minuts

en: <b>WARNING:</b> Allowing HTML in email may increase the risk that your system will be compromised by present and anticipated security exploits. <a href="whatsthis1">More about HTML mails...</a> <a href="whatsthis2">More about external references...</a>
ca@valencia: <b>ATENCIÓ:</b> Permetre HTML en el correu pot incrementar el risc que el sistema estiga compromés per forats de seguretat presents i futurs. <a href="whatsthis1">Més informació quant a correus HTML...</a> i <a href="whatsthis2">Més informació quant a les referències externes...</a>

en: <b>WARNING:</b> Unconditionally returning confirmations undermines your privacy. <a href="whatsthis-mdn">More about MDNs...</a>
ca@valencia: <b>ATENCIÓ:</b> Retornar incondicionalment les confirmacions viola la vostra privadesa. <a href="whatsthis-mdn">Més quant a les MDN...</a>

en: <qt>
    <h1>Store Messages Encrypted</h1>
    When this box is checked, sent messages are stored encrypted like they were sent. This is not recommended, as you will not be able to read the messages any longer if a necessary certificate expires.
    <p>
    However, there may be local rules that require you to turn this option on. When in doubt, check with your local administrator.
    </p></qt>
ca@valencia: <qt>
    <h1>Emmagatzema els missatges encriptats</h1>
    Quan està marcada esta casella, els missatges que s'envien, s'emmagatzemaran encriptats en el mateix format en el qual s'han enviat. Açò no és el més recomanable, atés que després d'un temps no els podreu llegir perquè el certificat segurament haurà caducat.
    <p>
    De tota manera, podria ser que hi haguera regles locals que requerisquen tindre esta opció activada. Si teniu cap dubte, comproveu-ho amb l'administrador local.
    </p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If A Certificate In The Chain Expires</h1>
    Select the minimum number of days all certificates in the chain should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
ca@valencia: <qt>
    <h1>Avisa si caduca un certificat de la cadena</h1>
    Seleccioneu el nombre mínim de dies que haurien de ser vàlids tots els certificats de la cadena sense emetre un avís.
    <p>
    El valor recomanat d'SPHINX és de 14 dies.
    </p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If Encryption Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the encryption certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
ca@valencia: <qt>
    <h1>Avisa si caduca el certificat d'encriptació</h1>
    Seleccioneu el nombre mínim de dies que el certificat d'encriptació ha de ser vàlid sense emetre un avís.
    <p>
    L'opció recomanada d'SPHINX és de 14 dies.
    </p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If Root Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the root certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
ca@valencia: <qt>
    <h1>Avisa si caduca el certificat arrel</h1>
    Seleccioneu el nombre mínim de dies que el certificat arrel hauria de ser vàlid sense emetre un avís.
    <p>
    L'opció recomanada d'SPHINX és de 14 dies.
    </p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If own Certificates Expires</h1>
    Select the minimum number of days own certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 30 days.
    </p></qt>
ca@valencia: <qt>
    <h1>Avisa si caduca el certificat propi</h1>
    Seleccioneu el nombre mínim de dies que el certificat propi hauria de ser vàlid sense emetre un avís.
    <p>
    L'opció recomanada d'SPHINX és de 30 dies.
    </p></qt>

en: <qt><a href="whatsthis1">Custom format information...</a></qt>
ca@valencia: <qt><a href="whatsthis">Informació sobre els formats personalitzats...</a></qt>

en: <qt><b>%1</b><br/>Total: %2<br/>Unread: %3</qt>
ca@valencia: <qt><b>%1</b><br/>Total: %2<br/>Sense llegir: %3</qt>

en: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity. They will not be visible to other recipients.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of BCC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
ca@valencia: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy) Adreces de còpia oculta</h3><p>Les adreces que introduïu ací s'afegiran a cada missatge eixint quan envieu correu amb esta identitat. No seran visibles per als altres destinataris.</p><p>Açò sol utilitzar-se per a enviar una còpia de cada missatge a un altre compte vostre.</p> <p>Per a especificar més d'una adreça utilitzeu comes per a separar la llista de destinataris BCC</p><p>Si en dubteu, deixeu este camp en blanc.</p></qt>

en: <qt><h3>CC (Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of CC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
ca@valencia: <qt><h3>Adreces de còpia oculta CC («Carbon Copy») </h3><p>Les adreces que introduïu ací s'afegiran a cada missatge eixint quan envieu correu amb esta identitat.</p><p>Açò sol utilitzar-se per a enviar una còpia de cada missatge eixint a un altre compte vostre.</p> <p>Per a especificar més d'una adreça utilitzeu comes per a separar la llista de destinataris CC</p><p>Si en dubteu, deixeu este camp en blanc.</p></qt>

en: <qt><h3>Email address</h3><p>This field should have your full email address.</p><p>This address is the primary one, used for all outgoing mail. If you have more than one address, either create a new identity, or add additional alias addresses in the field below.</p><p>If you leave this blank, or get it wrong, people will have trouble replying to you.</p></qt>
ca@valencia: <qt><h3>Adreça de correu</h3><p>Este camp hauria de contindre tota la vostra adreça de correu electrònic.</p><p>Esta adreça és la primària, utilitzada per als correus ixents. Si teniu més d'una adreça, podeu o bé, crear una identitat nova, o afegir àlies d'adreces addicionals en el camp de davall.</p><p>Si deixeu açò en blanc, o malament, la gent tindrà problemes per a respondre-vos.</p></qt>

en: <qt><h3>Email aliases</h3><p>This field contains alias addresses that should also be considered as belonging to this identity (as opposed to representing a different identity).</p><p>Example:</p><table><tr><th>Primary address:</th><td>first.last@example.org</td></tr><tr><th>Aliases:</th><td>first@example.org<br>last@example.org</td></tr></table><p>Type one alias address per line.</p></qt>
ca@valencia: <qt><h3>Àlies de correu electrònic</h3><p>Este camp conté àlies d'adreces que també s'han de considerar que pertanyen a la identitat (en contraposició a la representació d'una identitat diferent).</p><p>Exemple:</p><table><tr><th>Adreça principal:</th><td>nom.cognom@exemple.org</td></tr><tr><th>Àlies:</th><td>nom@exemple.org<br>cognom@exemple.org</td></tr></table><p>Escriviu un àlies d'adreça per línia.</p></qt>

en: <qt><h3>Message Disposition Notification Policy</h3><p>MDNs are a generalization of what is commonly called <b>read receipt</b>. The message author requests a disposition notification to be sent and the receiver's mail program generates a reply from which the author can learn what happened to his message. Common disposition types include <b>displayed</b> (i.e. read), <b>deleted</b> and <b>dispatched</b> (e.g. forwarded).</p><p>The following options are available to control KMail's sending of MDNs:</p><ul><li><em>Ignore</em>: Ignores any request for disposition notifications. No MDN will ever be sent automatically (recommended).</li><li><em>Ask</em>: Answers requests only after asking the user for permission. This way, you can send MDNs for selected messages while denying or ignoring them for others.</li><li><em>Deny</em>: Always sends a <b>denied</b> notification. This is only <em>slightly</em> better than always sending MDNs. The author will still know that the messages has been acted upon, he just cannot tell whether it was deleted or read etc.</li><li><em>Always send</em>: Always sends the requested disposition notification. That means that the author of the message gets to know when the message was acted upon and, in addition, what happened to it (displayed, deleted, etc.). This option is strongly discouraged, but since it makes much sense e.g. for customer relationship management, it has been made available.</li></ul></qt>
ca@valencia: <qt><h3>Política de notificació de processament del missatge (MDN)</h3><p>Les MDN són una generalització del que normalment anomenem <b>justificant de recepció</b>. L'autor del missatge sol·licita que s'envie una notificació de processament i el programa de correu del destinatari genera una resposta amb què l'autor pot saber què ha passat amb el seu missatge. Els tipus de processament comuns inclouen <b>visualitzat</b> (per exemple, que s'ha llegit), <b>suprimit</b> i <b>tramés</b> (per exemple, que ha sigut reenviat).</p><p>Les opcions següents estan disponibles per a controlar l'enviament MDN des de KMail:</p><ul><li><em>Ignora</em>: Ignora totes les sol·licituds per a notificacions de processament. No s'enviarà cap MDN automàticament (recomanat).</li><li><em>Pregunta</em>: Respon les sol·licituds després de demanar permís a l'usuari. D'esta manera podeu enviar les MDN per a missatges seleccionats mentre que els rebutgeu o ignoreu per a altres.</li><li><em>Denega</em>: Envia sempre una notificació de <b>denegat</b>. Açò és <em>una mica</em> millor que enviar-les sempre. L'autor sabrà que els missatges s'han gestionat, però no podrà dir si s'han suprimit o llegit, etc.</li><li><em>Envia sempre</em>: Envia sempre la notificació de processament sol·licitada. Açò significa que l'autor del missatge sabrà quan s'ha gestionat el missatge i què ha passat amb el mateix (s'ha mostrat, s'ha suprimit, etc.). Esta opció es desaconsella vivament, però, com que té sentit, per exemple en la gestió de relacions amb els clients, està disponible.</li></ul></qt>

en: <qt><h3>Organization</h3><p>This field should have the name of your organization if you would like it to be shown in the email header that is sent out.</p><p>It is safe (and normal) to leave this blank.</p></qt>
ca@valencia: <qt><h3>Organització</h3><p>Este camp hauria de contindre el nom de la vostra organització, tal com voleu que aparega en la capçalera del correu electrònic que envieu.</p><p>És segur (i normal) deixar este espai en blanc.</p></qt>

en: <qt><h3>Reply-To addresses</h3><p>This sets the <tt>Reply-to:</tt> header to contain a different email address to the normal <tt>From:</tt> address.</p><p>This can be useful when you have a group of people working together in similar roles. For example, you might want any emails sent to have your email in the <tt>From:</tt> field, but any responses to go to a group address.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
ca@valencia: <qt><h3>Adreça de Respon-a</h3><p>Este camp establix la capçalera <tt>Reply-to:</tt> perquè continga una adreça de correu electrònic diferent de la normal <tt>From:</tt>.</p><p>Esta serà d'ajuda quan es tinga a un grup de gent que treballa en funcions similars. Per exemple, podríeu desitjar enviar qualsevol correu per a tindre el vostre correu en el camp <tt>From:</tt>, però que qualsevol resposta es dirigisca a un grup d'adreces.</p><p>Si en dubteu, deixeu este camp en blanc.</p></qt>

en: <qt><h3>Your name</h3><p>This field should contain your name as you would like it to appear in the email header that is sent out;</p><p>if you leave this blank your real name will not appear, only the email address.</p></qt>
ca@valencia: <qt><h3>El vostre nom</h3><p>Este camp hauria de contindre el vostre nom, tal com voleu que aparega en la capçalera del correu electrònic que envieu.</p><p>Si el deixeu en blanc, el vostre nom real no apareixerà, tan sols l'adreça de correu electrònic.</p></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the date:</strong></p><ul><li>d - the day as a number without a leading zero (1-31)</li><li>dd - the day as a number with a leading zero (01-31)</li><li>ddd - the abbreviated day name (Mon - Sun)</li><li>dddd - the long day name (Monday - Sunday)</li><li>M - the month as a number without a leading zero (1-12)</li><li>MM - the month as a number with a leading zero (01-12)</li><li>MMM - the abbreviated month name (Jan - Dec)</li><li>MMMM - the long month name (January - December)</li><li>yy - the year as a two digit number (00-99)</li><li>yyyy - the year as a four digit number (0000-9999)</li></ul><p><strong>These expressions may be used for the time:</strong></p> <ul><li>h - the hour without a leading zero (0-23 or 1-12 if AM/PM display)</li><li>hh - the hour with a leading zero (00-23 or 01-12 if AM/PM display)</li><li>m - the minutes without a leading zero (0-59)</li><li>mm - the minutes with a leading zero (00-59)</li><li>s - the seconds without a leading zero (0-59)</li><li>ss - the seconds with a leading zero (00-59)</li><li>z - the milliseconds without leading zeroes (0-999)</li><li>zzz - the milliseconds with leading zeroes (000-999)</li><li>AP - switch to AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</li><li>ap - switch to AM/PM display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</li><li>Z - time zone in numeric form (-0500)</li></ul><p><strong>All other input characters will be ignored.</strong></p></qt>
ca@valencia: <qt><p><strong>Estes són les expressions que poden utilitzar-se per a la data:</strong></p><ul><li>d - el dia com a un número sense el zero afegit (1-31)</li><li>dd - el dia com a un número amb el zero afegit (01-31)</li><li>ddd - el nom del dia en format abreujat (dil - diu)</li><li>dddd - el nom del dia en format llarg (dilluns - diumenge)</li><li>M - el mes com a un número sense el zero afegit (1-12)</li> <li>MM - el mes com a un número amb el zero afegit (01-12)</li><li>MMM - el nom del mes en format abreujat (gen - dec)</li><li>MMMM - el nom del mes en format llarg (gener - desembre)</li><li>yy - l'any com a un número de dos dígits (00-99)</li><li>yyyy - l'any com a un número de quatre dígits (0000-9999) </li></ul><p><strong>Per al temps poden utilitzar-se les següents expressions:</strong></p><ul><li>h - l'hora sense el zero afegit (0-23 o 1-12 si són AM/PM)</li><li>hh - l'hora amb el zero afegit (00-23 o 01-12 si són AM/PM)</li><li>m - els minuts sense el zero afegit (0-59)</li><li>mm - els minuts amb el zero afegit (00-59) </li><li>s - els segons sense el zero afegit (0-59)</li><li>ss - els segons amb el zero afegit (00-59)</li><li>z - els mil·lisegons sense els zeros afegits (0-999) </li><li>zzz - els mil·lisegons amb els zeros afegits (000-999)</li><li>AP - la marca per a mostrar AM/PM. AP se substituirà per «AM» o «PM».</li><li>ap - la marca per a mostrar AM/PM. ap se substituirà per «am» o «pm».</li><li>Z - la zona horària en format numèric (-0500)</li></ul><p><strong>Tots els altres caràcters introduïts s'ometran.</strong></p></qt>

en: <qt><p>Enable this option if you want KMail to request Message Disposition Notifications (MDNs) for each of your outgoing messages.</p><p>This option only affects the default; you can still enable or disable MDN requesting on a per-message basis in the composer, menu item <em>Options</em>-><em>Request Disposition Notification</em>.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Activeu esta opció si voleu que KMail demane notificacions de processament del missatge (Message Disposition Notifications - MDN) per a cadascun dels missatges que envieu.</p><p>Esta opció tan sols tindrà efecte en el mode predeterminat. Encara podreu activar o desactivar les sol·licituds MDN individualment en cada missatge des del mateix editor, element del menú «<em>Opcions</em> -> <em>Notificació de processament del missatge (MDN)</em>».</p></qt>

en: <qt><p>In order to be able to sign this message you first have to define the (OpenPGP or S/MIME) signing key to use.</p><p>Please select the key to use in the identity configuration.</p></qt>
ca@valencia: <qt> <p>Per a poder signar este missatge primer haureu de definir la clau de signatura que s'utilitzarà (OpenPGP o S/MIME).</p><p>Escolliu la clau que s'utilitzarà en la configuració de la identitat.</p></qt>

en: <qt><p>Messages sometimes come in both formats. This option controls whether you want the HTML part or the plain text part to be displayed.</p><p>Displaying the HTML part makes the message look better, but at the same time increases the risk of security holes being exploited.</p><p>Displaying the plain text part loses much of the message's formatting, but makes it almost <em>impossible</em> to exploit security holes in the HTML renderer (QtWebEngine).</p><p>The option below guards against one common misuse of HTML messages, but it cannot guard against security issues that were not known at the time this version of KMail was written.</p><p>It is therefore advisable to <em>not</em> prefer HTML to plain text.</p><p><b>Note:</b> You can set this option on a per-folder basis from the <i>Folder</i> menu of KMail's main window.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Els missatges de correu de vegades arriben en ambdós formats. Esta opció controla si voleu veure la part HTML o la part de text net.</p> <p>Mostrar la part HTML fa que el missatge tinga un aspecte millor, però de totes maneres incrementa el risc que s'exploten forats de seguretat.</p><p>Mostrar la part de text net fa que es perda gran part del format del missatge, però fa quasi <em>impossible</em> que s'exploten forats de seguretat al motor de l'HTML (QtWebEngine).</p><p>L'opció de davall protegix contra el mal ús habitual dels missatges HTML, però no pot protegir-vos contra altres errors de seguretat no coneguts en el moment en què s'escrivia esta versió de KMail.</p><p>És aconsellable <em>no</em> preferir HTML a text net.</p><p><b>Nota:</b> podeu configurar esta opció per a cada carpeta des del menú <i>Carpeta</i> en la finestra principal de KMail.</p></qt>

en: <qt><p>Select whether you want KMail to send all messages in the outbox on manual or all mail checks, or whether you do not want messages to be sent automatically at all. </p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Seleccioneu si voleu que KMail envie tots els missatges de la carpeta Eixida en comprovar el correu de forma manual o automàtica, o si voleu que no s'envien mai els missatges automàticament.</p></qt>

en: <qt><p>Some mail advertisements are in HTML and contain references to, for example, images that the advertisers employ to find out that you have read their message (&quot;web bugs&quot;).</p><p>There is no valid reason to load images off the Internet like this, since the sender can always attach the required images directly to the message.</p><p>To guard from such a misuse of the HTML displaying feature of KMail, this option is <em>disabled</em> by default.</p><p>However, if you wish to, for example, view images in HTML messages that were not attached to it, you can enable this option, but you should be aware of the possible problem.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Alguns missatges d'anunci estan en HTML i contenen referències a imatges que estos anuncis utilitzen per a saber si s'ha llegit el seu correu («errors web»).</p><p>No hi ha cap motiu vàlid per a carregar imatges de la xarxa així, atés que el remitent sempre pot adjuntar-les directament al missatge.</p><p>Per a protegir-vos d'este mal ús de l'HTML, de manera predeterminada esta opció està <em>desactivada</em>.</p><p>Tanmateix, si voleu veure les imatges que no estiguen adjuntes en els missatges HTML, podreu activar esta opció, però haureu de ser conscients d'este possible problema.</p></qt>

en: <qt><p>The OpenPGP key you choose here will be used to digitally sign messages. You can also use GnuPG keys.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using OpenPGP; normal mail functions will not be affected.</p><p>You can find out more about keys at <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>
ca@valencia: <qt><p>La clau OpenPGP ací escollida serà l'emprada per a signar digitalment els missatges. També podeu utilitzar claus GnuPG.</p><p>Podeu deixar este camp en blanc, però KMail no serà capaç de signar digitalment correus electrònics. Les funcions normals del correu no se'n veuran afectades.</p>Trobareu més informació quant a les claus a <a>https://www.gnupg.org</a></qt>

en: <qt><p>The OpenPGP key you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Public Key" feature in the composer. You can also use GnuPG keys.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using OpenPGP; normal mail functions will not be affected.</p><p>You can find out more about keys at <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>
ca@valencia: <qt><p>La clau OpenPGP ací escollida serà l'emprada per a encriptar els vostres propis missatges i per a la característica «Adjunta la meua clau pública» en l'editor. També podeu utilitzar claus GnuPG.</p><p>Podeu deixar este camp en blanc, però KMail no serà capaç d'encriptar els correus electrònics ixents. Les funcions normals del correu no se'n veuran afectades.</p><p>Trobareu més informació quant a les claus a <a>https://www.gnupg.org</a></p></qt>

en: <qt><p>The S/MIME (X.509) certificate you choose here will be used to digitally sign messages.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>El certificat S/MIME (X.509) que escolliu serà l'emprat per a signar digitalment els missatges.</p><p>Podeu deixar este camp en blanc, però KMail no serà capaç de signar digitalment correus electrònics utilitzant S/MIME. Les funcions normals del correu no se'n veuran afectades.</p></qt>

en: <qt><p>The S/MIME certificate you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Certificate" feature in the composer.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>El certificat S/MIME que trieu ací s'utilitzarà per a encriptar missatges a vós mateix i per a la característica «Adjunta el meu certificat» en l'editor.</p><p>Podeu deixar-ho en blanc, però KMail no podrà encriptar les còpies dels missatges d'eixida a vós mateix utilitzant S/MIME. Les funcions normals del correu no es veuran afectades.</p></qt>

en: <qt><p>The default domain is used to complete email addresses that only consist of the user's name.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>El nom de domini predeterminat s'utilitza per a la compleció de les adreces de correu que tan sols consistisquen en un nom d'usuari.</p></qt>

en: <qt><p>You have requested that messages be encrypted to yourself, but the currently selected identity does not define an (OpenPGP or S/MIME) encryption key to use for this.</p><p>Please select the key(s) to use in the identity configuration.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Heu demanat que el missatge s'encripte a vós mateix, però la identitat seleccionada no definix una clau d'encriptació (OpenPGP o S/MIME) per a utilitzar-la amb este objectiu.</p><p>Seleccioneu la clau o claus que s'utilitzaran en la configuració de la identitat.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
ca@valencia: <qt>Segur que voleu suprimir la carpeta buida <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <resource>%1</resource> and all its subfolders? Those subfolders might not be empty and their contents will be discarded as well. <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
ca@valencia: <qt>Segur que voleu suprimir la carpeta buida <resource>%1</resource> i totes les seues subcarpetes? Estes subcarpetes podrien no estar buides i els seus continguts també seran descartats. <p><b>Cal tindre en compte</b> que els missatges descartats no es guardaran a dins de la carpeta Paperera i seran eliminats de forma permanent.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource> and all its subfolders, discarding their contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
ca@valencia: <qt>Segur que voleu suprimir la carpeta buida <resource>%1</resource> i totes les seues subcarpetes, descartant tot el seu contingut? <p><b>Cal tindre en compte</b> que els missatges descartats no es guardaran a dins de la carpeta Paperera i seran eliminats de forma permanent.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource>, discarding its contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
ca@valencia: <qt>Segur que voleu suprimir la carpeta buida <resource>%1</resource>, i descartar tot el seu contingut? <p><b>Cal tindre en compte</b> que els missatges descartats no es guardaran a dins de la carpeta Paperera i seran eliminats de forma permanent.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the search <b>%1</b>?<br />Any messages it shows will still be available in their original folder.</qt>
ca@valencia: <qt>Segur que voleu suprimir la busca <b>%1</b>? <br />Tots els missatges encara estaran disponibles en la seua carpeta original.</qt>

en: <qt>Are you sure you want to expire the folder <b>%1</b>?</qt>
ca@valencia: <qt>Segur que voleu fer que caduque la carpeta <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
ca@valencia: <qt>Segur que voleu moure tots els missatges de la carpeta <b>%1</b> a la paperera?</qt>

en: <qt>Do you really want to delete the selected message?<br />Once deleted, it cannot be restored.</qt> | <qt>Do you really want to delete the %1 selected messages?<br />Once deleted, they cannot be restored.</qt>
ca@valencia[0]: <qt>Segur que voleu suprimir el missatge seleccionat?<br />Una vegada l'hàgeu suprimit, no es podrà restaurar.</qt>
ca@valencia[1]: <qt>Segur que voleu suprimir els %1 missatges seleccionats?<br />Una vegada els hàgeu suprimit no es podran restaurar.</qt>

en: <qt>Do you really want to remove the identity named <b>%1</b>?</qt>
ca@valencia: <qt>Segur que voleu eliminar la identitat anomenada <b>%1</b>?</qt>

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
ca@valencia: <qt>Ocultarà completament la barra de menús. La podeu tornar a mostrar prement %1.</qt>

en: <qt>To choose a key or a combination of keys which select the current folder, click the button below and then press the key(s) you wish to associate with this folder.</qt>
ca@valencia: <qt>Per a escollir una tecla o una combinació de tecles que seleccionen la carpeta actual, premeu el botó inferior i premeu les tecles que voleu associar amb esta carpeta.</qt>

en: <unknown>
ca@valencia: <desconeguda>

[ctx: @action]
en: Archive
ca@valencia: Arxiva

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: &Delete
ca@valencia: Sup&rimix

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: Delete
ca@valencia: Suprimix

[ctx: @action:button]
en: Attach
ca@valencia: Adjunta

[ctx: @action:button]
en: Cancel Editing
ca@valencia: Cancel·la l'edició

[ctx: @action:button]
en: Do Not Attach
ca@valencia: No adjuntes

[ctx: @action:button]
en: Do Not Cancel
ca@valencia: No la cancel·les

[ctx: @action:button]
en: Do Not Import
ca@valencia: No importes

[ctx: @action:button]
en: Import
ca@valencia: Importa

[ctx: @action:button Add new mime header field.]
en: Ne&w
ca@valencia: No&u

[ctx: @action:button Delete folder]
en: &Delete
ca@valencia: Sup&rimix

[ctx: @action:button Delete search]
en: &Delete
ca@valencia: Sup&rimix

[ctx: @action:button Search for messages]
en: &Search
ca@valencia: Bu&sca

[ctx: @action:inmenu]
en: New Message...
ca@valencia: Missatge nou...

[ctx: @action:inmenu]
en: Sync Mail
ca@valencia: Sincronitza el correu

[ctx: @action:inmenu Forward message inline.]
en: &Inline...
ca@valencia: &Inclou...

[ctx: @action:inmenu Goto next unread message]
en: Next
ca@valencia: Següent

[ctx: @action:inmenu Goto previous unread message.]
en: Previous
ca@valencia: Anterior

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: &Inline...
ca@valencia: &Inclou...

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: As &Attachment...
ca@valencia: Com a &adjunt...

[ctx: @action:inmenu Show the subject in the composer window.]
en: S&ubject
ca@valencia: Ass&umpte

[ctx: @action:inmenu sync everything]
en: All
ca@valencia: Tot

[ctx: @action:intoolbar Move to Trash]
en: Trash
ca@valencia: Mou a la paperera

[ctx: @action:intoolbar New Empty Message]
en: New
ca@valencia: Nou

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
ca@valencia: Segur que voleu cancel·lar?

[ctx: @info:status]
en: We have reached maximum recipients. Truncating recipients list to %1.
ca@valencia: Hem arribat al màxim de destinataris. Llista de destinataris truncats a %1.

[ctx: @info:tooltip]
en: Show full path for each folder
ca@valencia: Mostra el camí complet de cada carpeta

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose this option to synchronize your groupware email.
ca@valencia: Seleccioneu esta opció per a sincronitzar el correu de treball en grup.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choosing this will show a dialog where you can select which summaries you want to see and also allow you to configure the summaries to your liking.
ca@valencia: Seleccionant açò es mostrarà un diàleg on podreu seleccionar quins resums voleu veure i també se us permetrà configurar els resums com vulgueu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enable this option if you want to see the full path for each folder listed in the summary. If this option is not enabled, then only the base folder path will be shown.
ca@valencia: Activeu esta opció si voleu veure el camí complet de cada carpeta llistada en el resum. Si esta opció no està activada, només es mostrarà la carpeta base.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create and send a new email message.
ca@valencia: Se vos presentarà un diàleg des d'on podreu crear i enviar un missatge nou de correu electrònic.

[ctx: @item:inlistbox Inline mail forwarding]
en: Inline
ca@valencia: Inclòs

[ctx: @label:textbox Name of the mime header.]
en: &Name:
ca@valencia: &Nom:

[ctx: @label:textbox Subject of email.]
en: S&ubject:
ca@valencia: Ass&umpte:

[ctx: @title:column Name of the mime header.]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: @title:column Value of the mimeheader.]
en: Value
ca@valencia: Valor

[ctx: @title:column plugin name]
en: Summary Plugin Name
ca@valencia: Nom del connector de resum

[ctx: @title:column, folder (e.g. email)]
en: Folder
ca@valencia: Carpeta

[ctx: @title:group]
en: Autosave
ca@valencia: Guardada automàtica

[ctx: @title:group]
en: Recipients
ca@valencia: Destinataris

[ctx: @title:group]
en: Signature
ca@valencia: Signatura

[ctx: @title:menu New message, folder or new window.]
en: New
ca@valencia: Nou

[ctx: @title:tab Advanced identity settings.]
en: Advanced
ca@valencia: Avançat

[ctx: @title:tab Mailing list settings for a folder.]
en: Mailing List
ca@valencia: Llista de correu

[ctx: @title:tab Shortcut settings for a folder.]
en: Shortcut
ca@valencia: Drecera

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to receive mail]
en: Receiving
ca@valencia: Recepció

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to send mail]
en: Sending
ca@valencia: Enviament

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures identities]
en: Identities
ca@valencia: Identitats

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures ldap server]
en: LDAP server
ca@valencia: Servidor LDAP

[ctx: @title:tab View settings for a folder.]
en: View
ca@valencia: Visualització

[ctx: @title:window]
en: Add Favorite Folder
ca@valencia: Afig una carpeta preferida

[ctx: @title:window]
en: Add to Address Book
ca@valencia: Afig a la llibreta d'adreces

[ctx: @title:window]
en: Composer
ca@valencia: Editor

[ctx: @title:window]
en: Confirmation
ca@valencia: Confirmació

[ctx: @title:window]
en: Copy Messages to Folder
ca@valencia: Copia els missatges a una carpeta

[ctx: @title:window]
en: Create own vCard
ca@valencia: Creeu una vCard pròpia

[ctx: @title:window]
en: Details
ca@valencia: Detalls

[ctx: @title:window]
en: Edit Identity
ca@valencia: Editeu la identitat

[ctx: @title:window]
en: Edit Identity "%1"
ca@valencia: Editeu la identitat «%1»

[ctx: @title:window]
en: Edit own vCard
ca@valencia: Editeu la vCard pròpia

[ctx: @title:window]
en: Find Messages
ca@valencia: Busca en els missatges

[ctx: @title:window]
en: GnuPG Settings
ca@valencia: Configureu GnuPG

[ctx: @title:window]
en: Indexing
ca@valencia: Indexació

[ctx: @title:window]
en: Insert File
ca@valencia: Inserció d'un fitxer

[ctx: @title:window]
en: Jump to Folder
ca@valencia: Salta fins a la carpeta

[ctx: @title:window]
en: Move Messages to Folder
ca@valencia: Mou els missatges a la carpeta

[ctx: @title:window]
en: New Identity
ca@valencia: Identitat nova

[ctx: @title:window]
en: Notification
ca@valencia: Notificació

[ctx: @title:window]
en: Please wait
ca@valencia: Espereu

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
ca@valencia: Propietats de la carpeta %1

[ctx: @title:window]
en: Remove Tag
ca@valencia: Elimina l'etiqueta

[ctx: @title:window]
en: Save File as
ca@valencia: Anomeneu i guardeu el fitxer

[ctx: @title:window]
en: Select Contact
ca@valencia: Seleccioneu el contacte

[ctx: @title:window]
en: Select Tags
ca@valencia: Seleccioneu les etiquetes

[ctx: @title:window for archiving a folder]
en: Archive Folder
ca@valencia: Arxiva la carpeta

en: A backup copy of the text in the composer window can be created regularly. The interval used to create the backups is set here. You can disable autosaving by setting it to the value 0.
ca@valencia: Es pot crear una còpia de seguretat del text de la finestra de l'editor. L'interval utilitzat per a crear les còpies de seguretat s'establix ací. Podeu desactivar la guardada automàtica establint el valor a 0.

en: A list of all the recently used URLs
ca@valencia: Una llista de tots els URL utilitzats recentment

en: A list of all the recently used encodings
ca@valencia: Una llista de totes les codificacions utilitzades recentment

en: A&dd...
ca@valencia: Afi&g...

en: A&pply Filter
ca@valencia: &Aplica el filtratge

en: A&vailable Tags
ca@valencia: Eti&quetes disponibles

en: Abort Current Operation
ca@valencia: Interromp l'operació actual

en: About to send email...
ca@valencia: A punt d'enviar el correu...

en: Account &Settings
ca@valencia: &Configureu el compte

en: Account information
ca@valencia: Informació del compte

en: Account is currently in offline mode. Click <a href="kmail:goResourceOnline">here</a> to go online . . .</p>
ca@valencia: El compte ara està en mode desconnectat. Cliqueu <a href="kmail:goResourceOnline">ací</a> per a connectar-vos...</p>

en: Action Item Message
ca@valencia: Missatge amb un element d'acció

en: Add
ca@valencia: Afig

en: Add 'header' to message. This can be repeated
ca@valencia: Afig la «capçalera» al missatge. Açò pot repetir-se

en: Add Charset:
ca@valencia: Afegiu un joc de caràcters:

en: Add Favorite Folder...
ca@valencia: Afig una carpeta preferida...

en: Add File as &Attachment | Add Files as &Attachment
ca@valencia[0]: Afig un fitxer com a &adjunt
ca@valencia[1]: Afig alguns fitxers com a &adjunts

en: Add Followup Reminder...
ca@valencia: Afig un recordatori de seguiment...

en: Add Mail Account...
ca@valencia: Afig un compte de correu...

en: Add Markup Plain Text
ca@valencia: Afig un marcador de text net

en: Add New Tag...
ca@valencia: Afig una etiqueta nova...

en: Add Note...
ca@valencia: Afig una nota...

en: Add URL into Message | Add URLs into Message
ca@valencia[0]: Afig un URL al missatge
ca@valencia[1]: Afig alguns URL al missatge

en: Add a new identity
ca@valencia: Afig una identitat nova

en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
ca@valencia: Afig un adjunt al correu. Açò pot repetir-se

en: Add as &Attachment
ca@valencia: Afig com a &adjunt

en: Add as &Inline Image
ca@valencia: Afig com a &imatge inclosa

en: Add new tag
ca@valencia: Afig una etiqueta nova

en: Add new tag...
ca@valencia: Afig una etiqueta nova...

en: Add to Address Book
ca@valencia: Afig a la llibreta d'adreces

en: Add to Existing Contact
ca@valencia: Afig a un contacte existent

en: Add...
ca@valencia: Afig...

en: Added Check DKIM
ca@valencia: S'ha afegit la comprovació de DKIM

en: Added Check for Phishing URL
ca@valencia: S'ha afegit la comprovació d'URL de pesca

en: Added Grammar Plugin Support
ca@valencia: S'ha afegit la implementació del connector de gramàtica

en: Added Markdown Editing Support
ca@valencia: S'ha afegit la implementació d'edició de Markdown

en: Added Microsoft Exchange Web Services resource support
ca@valencia: S'ha afegit la implementació del recurs de serveis web de Microsoft Exchange

en: Added etesync resource support
ca@valencia: S'ha afegit la implementació del recurs EteSync

en: Added maildir support
ca@valencia: S'ha afegit la implementació de «maildir»

en: Added spam status to fancy headers
ca@valencia: S'ha afegit l'estat de correu brossa a les capçaleres sofisticades

en: Address type:
ca@valencia: Tipus d'adreça:

en: Akonadi Agents
ca@valencia: Agents d'Akonadi

en: Akonadi restarted.
ca@valencia: S'ha reiniciat Akonadi.

en: Alerts
ca@valencia: Alertes

en: All folders selected are empty or were not indexed.
ca@valencia: Totes les carpetes seleccionades estan buides o sense indexar.

en: Allow deleting messages without confirmation
ca@valencia: Permet suprimir els missatges sense confirmació

en: Allow local flags in read-only folders
ca@valencia: Permet les etiquetes locals en les carpetes de només lectura

en: Allow messages to load external references from the Internet
ca@valencia: Permet als missatges carregar les referències externes d'Internet

en: Allow to start specific folder
ca@valencia: Permet iniciar una carpeta específica

en: Always
ca@valencia: Sempre

en: Always approve encryption keys before send
ca@valencia: Aprova sempre les claus d'encriptació abans d'enviar

en: Always send
ca@valencia: Envia sempre

en: An informative text about the current mode!
ca@valencia: Un text informatiu sobre el mode actual!

en: Another mailer was found on system. Do you want to import data from it?
ca@valencia: S'ha trobat un altre programa de correu en el sistema. Voleu importar-ne les dades?

en: Anti-virus support
ca@valencia: Implementació d'eines contra els virus

en: Append S&ignature
ca@valencia: Adjunta la s&ignatura

en: Appl&y All Filters
ca@valencia: Aplica tots els &filtres

en: Apply &to:
ca@valencia: A&plica a:

en: Apply All Filters
ca@valencia: Aplica tots els filtres

en: Apply Filters on Folder
ca@valencia: Aplica els filtres sobre la carpeta

en: Apply Filters on Folder and all its Subfolders
ca@valencia: Aplica els filtres sobre la carpeta i totes les seues subcarpetes

en: Archive Mail Agent was not registered.
ca@valencia: L'agent d'arxiu de correu no està registrat.

en: Archive all subfolders
ca@valencia: Arxiva totes les subcarpetes

en: Archive folder not defined. Please verify settings for account %1
ca@valencia: No s'ha definit la carpeta d'arxiu. Verifiqueu la configuració del compte %1

en: Are you sure you want to delete this vCard?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir esta vCard?

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
ca@valencia: Segur que voleu buidar la paperera?

en: Are you sure you want to expire all old messages?
ca@valencia: Segur que voleu que caduquen tots els missatges antics?

en: As Attachment
ca@valencia: Com a adjunt

en: As icons
ca@valencia: Com a icones

en: As list
ca@valencia: Com a llista

en: Ask
ca@valencia: Pregunta

en: Ask Before Sending
ca@valencia: Demana abans d'enviar

en: Attach Folder
ca@valencia: Adjunta la carpeta

en: Attach my vCard to message
ca@valencia: Adjunta la meua vCard al missatge

en: Attachment Word:
ca@valencia: Paraula d'adjunció:

en: Attachment name can't be empty
ca@valencia: El nom de l'adjunt no pot estar buit

en: Attempt decryption of encrypted messages when viewing
ca@valencia: Intenta la desencriptació dels missatges encriptats en llegir-los

en: Auto Resize Image
ca@valencia: Redimensiona automàticament les imatges

en: Autocorrection
ca@valencia: Correcció automàtica

en: Autocorrection language:
ca@valencia: Idioma de correcció automàtica:

en: Autocrypt gossip key is used for this recipient. This key is not verified.
ca@valencia: Per a este destinatari s'utilitza la clau de xafarderia d'Autocrypt. Esta clau no està verificada.

en: Autocrypt key is used for this recipient. This key is not verified. The recipient does not prefer encrypted replies.
ca@valencia: Per a este destinatari s'utilitza la clau d'Autocrypt. Esta clau no està verificada. El destinatari no preferix respostes encriptades.

en: Autocrypt key is used for this recipient. This key is not verified. The recipient prefers encrypted replies.
ca@valencia: Per a este destinatari s'utilitza la clau d'Autocrypt. Esta clau no està verificada. El destinatari preferix respostes encriptades.

en: Automated recipient selection
ca@valencia: Selecció automàtica dels destinataris

en: Automatically import keys and certificate
ca@valencia: Importa automàticament les claus i els certificats

en: Automatically insert the configured signature when starting to compose a message
ca@valencia: Inserix automàticament la signatura configurada quan es comença a escriure un missatge

en: Automatically request &message disposition notifications
ca@valencia: Petició automàtica de les notificacions de processament del &missatge

en: Automatically save the message at this specified interval
ca@valencia: Guarda automàticament el missatge en este interval especificat

en: Autosave Message Failed
ca@valencia: No s'ha pogut guardar automàticament el missatge

en: Autosave interval:
ca@valencia: Guarda automàticament cada:

en: BZ2-Compressed Tar Archive (.tar.bz2)
ca@valencia: Arxiu TAR comprimit amb BZ2 (.tar.bz2)

en: Before sending:
ca@valencia: Abans d'enviar:

en: Beta testing of PGP 6 support
ca@valencia: Proves en les versions beta de la implementació del PGP 6

en: Bookmark This Link
ca@valencia: Apunta este enllaç

en: Browser
ca@valencia: Navegador

en: Bug fixes
ca@valencia: Esmenes d'errors

en: Bug fixes, cleaned up context menus
ca@valencia: Esmenes d'errors, neteja en els menús contextuals

en: Bug fixes, code cleanup
ca@valencia: Esmenes d'errors, neteja del codi

en: Bugzilla maintenance
ca@valencia: Manteniment de Bugzilla

en: By default GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
ca@valencia: De manera predeterminada, GnuPG utilitza el fitxer ~/.gnupg/policies.txt per a comprovar si s'admet la política d'un certificat. Si esta opció està seleccionada, no es comprovaran les polítiques.

en: By default, request an MDN when starting to compose a message. You can select this on a per-message basis using "Options - Request Disposition Notification"
ca@valencia: De manera predeterminada, se sol·licita una MDN en començar a editar un missatge. Podreu seleccionar esta opció segons cada missatge utilitzant «Opcions - Notificacions de processament del missatge (MDN)»

en: C&ustom format:
ca@valencia: F&ormat personalitzat:

en: Cancel
ca@valencia: Cancel·la

en: Cannot copy item. %1
ca@valencia: No s'ha pogut copiar l'element. %1

en: Cannot fetch collection. %1
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar la col·lecció. %1

en: Cannot get search result. %1
ca@valencia: La busca no ha pogut obtindre cap resultat. %1

en: Cannot move message. %1
ca@valencia: No s'ha pogut moure el missatge. %1

en: Cannot move messages.
ca@valencia: No s'han pogut moure els missatges.

en: Certificate && Key Bundle Attachments
ca@valencia: Adjunts que contenen un certificat i una clau

en: Certificate Manager
ca@valencia: Gestor de certificats

en: Changing the global HTML setting will override all folder specific values.
ca@valencia: Canviar la configuració global de l'HTML sobreescriurà els valors específics de les carpetes.

en: Charset
ca@valencia: Joc de caràcters

en: Check &Mail
ca@valencia: Compro&va el correu

en: Check Before Send Plugins
ca@valencia: Connectors de comprovacions abans d'enviar

en: Check Mail
ca@valencia: Comprova el correu

en: Check Mail In
ca@valencia: Comprova el correu a

en: Check URL With Phishing Google System
ca@valencia: Comprova l'URL amb el sistema de pesca de Google

en: Check mail on startup
ca@valencia: Comprova el correu en iniciar

en: Check spelling
ca@valencia: Verifica l'ortografia

en: Check spelling before send
ca@valencia: Verifica l'ortografia abans d'enviar

en: Check to store messages encrypted
ca@valencia: Marqueu-la per a emmagatzemar els missatges encriptats

en: Checking index status...
ca@valencia: S'està verificant l'estat de l'índex...

en: Choice of fonts for new/unread/important messages
ca@valencia: Elecció dels tipus de lletra per als missatges nous/sense llegir/importants

en: Cl&ean Spaces
ca@valencia: Neteja els &espais

en: Clear Selection
ca@valencia: Neteja la selecció

en: Close Composer
ca@valencia: Tanca l'editor

en: Close the standalone message window after replying or forwarding the message
ca@valencia: Tanca la finestra individual de missatge després de contestar o reenviar el missatge

en: Close to quota threshold:
ca@valencia: Llindar d'apropament a la quota:

en: Collapse all threads in the current folder
ca@valencia: Reduïx totes les converses en la carpeta actual

en: Collapse the current thread or group
ca@valencia: Reduïx la conversa o grup actual

en: Composer
ca@valencia: Editor

en: Composer Plugins
ca@valencia: Connectors de l'editor

en: Compressed Zip Archive (.zip)
ca@valencia: Arxiu comprimit amb ZIP (.zip)

[ctx: Config->Composer->Attachments]
en: Attachments
ca@valencia: Adjunts

en: Configure &Filters...
ca@valencia: Configura els &filtres...

en: Configure &Notifications...
ca@valencia: Configura les &notificacions...

en: Configure Completion...
ca@valencia: Configura la compleció...

en: Configure KMail...
ca@valencia: Configura KMail...

en: Configure Unified Mailbox
ca@valencia: Configura les bústies unificades

en: Configure shortcut
ca@valencia: Configura la drecera

en: Configure the summary view
ca@valencia: Configura la vista de resum

en: Confirm &before send
ca@valencia: Confirma abans d'&enviar

en: Confirm Deleting Emails Plugins
ca@valencia: Connectors «Confirma la supressió dels correus electrònics»

en: Contact cannot be stored: %1
ca@valencia: El contacte no s'ha pogut emmagatzemar: %1

en: Contact created successfully
ca@valencia: El contacte s'ha creat correctament

en: Contact modified successfully
ca@valencia: El contacte s'ha modificat correctament

[ctx: Contact the owner of the mailing list]
en: Contact Owner
ca@valencia: Propietari del contacte

en: Contains condition cannot be used with a number of characters inferior to 4.
ca@valencia: Conté una condició que no es pot utilitzar amb un nombre de caràcters inferior a 4.

en: Copy Decrypted To...
ca@valencia: Copia'l desencriptat a...

en: Copy Message | Copy %1 Messages
ca@valencia[0]: Copia un missatge
ca@valencia[1]: Copia %1 missatges

en: Copy Message To...
ca@valencia: Copia el missatge a...

en: Copy Message to Folder
ca@valencia: Copia el missatge a la carpeta

en: Copying messages canceled.
ca@valencia: S'ha cancel·lat l'acció de copiar els missatges.

en: Copying messages failed.
ca@valencia: L'acció de copiar els missatges ha fallat.

en: Copying messages...
ca@valencia: S'estan copiant els missatges...

en: Copyright © %1, KMail authors
ca@valencia: Copyright © %1, Els autors de KMail

en: Copyright © 2004–2010 Tobias Koenig
ca@valencia: Copyright © 2004–2010, Tobias Koenig

en: Core developer
ca@valencia: Desenvolupador principal

en: Could not start "PIM Data Exporter" program. Please check your installation.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el programa «Exportador de dades PIM». Comproveu la instal·lació.

en: Could not start certificate manager; please make sure you have Kleopatra properly installed.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el gestor de certificats. Comproveu que Kleopatra estiga instal·lat correctament.

en: Could not start the ImportWizard. Please make sure you have ImportWizard properly installed.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar ImportWizard. Comproveu que ImportWizard estiga instal·lat correctament.

en: Could not start the account wizard. Please make sure you have AccountWizard properly installed.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar l'assistent de comptes. Comproveu que AccountWizard estiga instal·lat correctament.

en: Could not start the import wizard. Please check your installation.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar l'assistent d'importació. Comproveu la instal·lació.

en: Could not start the import wizard. Please make sure you have ImportWizard properly installed.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar l'assistent d'importació. Comproveu que ImportWizard estiga instal·lat correctament.

en: Create Follow Up Reminder...
ca@valencia: Crea un recordatori de seguiment...

en: Create...
ca@valencia: Crea...

en: Crypto support
ca@valencia: Implementació per a criptografia

en: Cryptography
ca@valencia: Criptografia

en: Custom Account...
ca@valencia: Personalitza un compte...

en: Custom Templates
ca@valencia: Plantilles personalitzades

en: Custom message-&id suffix:
ca@valencia: Sufix personalitzat d'&identificador del missatge:

en: Customize accounts order...
ca@valencia: Personalitza l'ordre dels comptes...

en: Cut Message | Cut %1 Messages
ca@valencia[0]: Retalla un missatge
ca@valencia[1]: Retalla %1 missatges

en: D&ictionary:
ca@valencia: D&iccionari:

en: Date
ca@valencia: Data

en: Date Display:
ca@valencia: Mostra la data:

en: Decrease tag priority
ca@valencia: Disminuïx la prioritat de l'etiqueta

en: Defa&ult send method:
ca@valencia: Mètode d'enviament &predeterminat:

en: Defaul&t domain:
ca@valencia: &Domini predeterminat:

en: Default aggregation:
ca@valencia: Agregació predeterminada:

en: Default forwarding type:
ca@valencia: Tipus de reenviament predeterminat:

en: Default theme:
ca@valencia: Tema predeterminat:

en: Define custom mime header fields:
ca@valencia: Definix els camps personalitzats per a la capçalera MIME:

en: Delayed Messages...
ca@valencia: Missatges ajornats...

en: Delete Folder
ca@valencia: Suprimix la carpeta

en: Delete Message
ca@valencia: Suprimix el missatge

en: Delete Messages
ca@valencia: Suprimix els missatges

en: Delete Search
ca@valencia: Suprimix la busca

en: Delete T&hread
ca@valencia: Suprimix la con&versa

en: Delete an entire thread
ca@valencia: Supressió de tota una conversa

en: Delete current vCard
ca@valencia: Suprimix la vCard actual

en: Delete messages without confirmation
ca@valencia: Supressió els missatges sense confirmació

en: Delete vCard
ca@valencia: Suprimix la vCard

en: Deleting and moving messages to trash...
ca@valencia: S'estan suprimint i movent els missatges a la paperera...

en: Deleting messages
ca@valencia: S'estan suprimint els missatges

en: Deleting messages canceled.
ca@valencia: S'ha cancel·lat la supressió dels missatges.

en: Deleting messages failed.
ca@valencia: L'acció de suprimir els missatges ha fallat.

en: Deleting messages...
ca@valencia: S'estan suprimint els missatges...

en: Deleting or moving messages to trash canceled.
ca@valencia: S'ha cancel·lat l'acció de suprimir o moure els missatges a la paperera.

en: Deleting or moving messages to trash failed.
ca@valencia: No s'han pogut suprimir o moure els missatges a la paperera.

en: Deny
ca@valencia: Denega

en: Deta&iled new mail notification
ca@valencia: Notificació &detallada de correu nou

en: Detect Automatically
ca@valencia: Detecta automàticament

en: Dictionary was not found. Please verify that you will use a correct dictionary.
ca@valencia: No s'ha trobat el diccionari. Verifiqueu que esteu emprant el correcte.

en: Display KMail's Welcome Page
ca@valencia: Mostra la pàgina de benvinguda de KMail

en: Distribution list %2 is empty, it cannot be used. | Distribution lists %2 are empty, they cannot be used.
ca@valencia[0]: La llista de distribució «%2» està buida, no es pot utilitzar.
ca@valencia[1]: Les llistes de distribució «%2» estan buides, no es poden utilitzar.

en: Do not Loop
ca@valencia: No tornes al començament

en: Do not check certificate policies
ca@valencia: No comprovar les polítiques del certificat

en: Do not perform any HTTP requests
ca@valencia: No fer cap sol·licitud HTTP

en: Do not perform any LDAP requests
ca@valencia: No fer cap sol·licitud LDAP

en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
ca@valencia: No envies les MDN en resposta a missatges encriptats

en: Do not show a message preview pane
ca@valencia: No mostres la subfinestra de vista prèvia de missatges

en: Do you really want to remove this %1 identity? | Do you really want to remove these %1 identities?
ca@valencia[0]: Segur que voleu eliminar esta identitat %1?
ca@valencia[1]: Segur que voleu eliminar estes identitats %1?

en: Do you want to attach this folder "%1"?
ca@valencia: Voleu adjuntar esta carpeta «%1»?

en: Do you want to forward the selected messages as attachments in one message (as a MIME digest) or as individual messages?
ca@valencia: Voleu reenviar els missatges seleccionats com a adjunts en un missatge (com a un resum MIME) o com a missatges individuals?

en: Do you want to remove forward prefix?
ca@valencia: Voleu eliminar el prefix per a reenviar?

en: Do you want to remove reply prefix?
ca@valencia: Voleu eliminar el prefix de resposta?

en: Do you want to remove tag '%1'?
ca@valencia: Voleu eliminar l'etiqueta «%1»?

en: Do you want to remove this attachment word?
ca@valencia: Voleu eliminar esta paraula d'adjunció?

en: Do you want to remove this email address?
ca@valencia: Voleu eliminar esta adreça de correu electrònic?

en: Do you want to remove this selected charset?
ca@valencia: Segur que voleu eliminar este joc de caràcters seleccionat?

en: Do you want to restart Akonadi?
ca@valencia: Voleu reiniciar Akonadi?

en: Do you want to save the message for later or discard it?
ca@valencia: Voleu guardar el missatge per a més tard o descartar-lo?

en: Documentation
ca@valencia: Documentació

en: Documentation, still active
ca@valencia: Documentació, encara actiu

en: Don't send
ca@valencia: No envies

en: Done
ca@valencia: Fet

en: E&mpty Trash
ca@valencia: Buida la &paperera

en: E&nable detection of missing attachments
ca@valencia: Ha&bilita la detecció de la falta d'adjunts

en: E&xclude important messages from expiry
ca@valencia: Impedi&x que caduquen els missatges importants

en: E-mails Scams
ca@valencia: Suplantacions de correus

en: Edit "Out of Office" Replies...
ca@valencia: Edita les respostes «fora de l'oficina»...

en: Edit Note...
ca@valencia: Edita una nota...

en: Edit Search...
ca@valencia: Edita la busca...

en: Edit contact...
ca@valencia: Edita el contacte...

en: Edit...
ca@valencia: Edita...

en: Editor Plugins
ca@valencia: Connectors de l'editor

en: Email Address
ca@valencia: Adreça de correu

en: Email Address Not Found in Key/Certificates
ca@valencia: No s'ha trobat l'adreça de correu en la clau/certificat

en: Email Address:
ca@valencia: Adreça de correu:

en: Email a&liases:
ca@valencia: Àlies de correu electrònic:

en: Email added successfully.
ca@valencia: El correu electrònic s'ha afegit amb èxit.

en: Empty Trash
ca@valencia: Buida la paperera

en: Empty local &trash folder on program exit
ca@valencia: Buida la &paperera local en eixir del programa

en: Empty the local trash folder on program exit
ca@valencia: Buida la paperera local en eixir del programa

en: Enable Autocrypt
ca@valencia: Activa l'Autocrypt

en: Enable Undo Send
ca@valencia: Activa «Desfés l'enviament»

en: Enable Unified Mailboxes
ca@valencia: Activació de les bústies unificades

en: Enable Unified Mailboxes?
ca@valencia: Voleu activar les bústies unificades?

en: Enable automatic word wrapping at the specified width
ca@valencia: Activa l'ajust de línia automàtic a l'amplària especificada

en: Enable external reference loading for a whole folder
ca@valencia: Permetre la càrrega de referències externes per a tota una carpeta

en: Enable folders drag and drop
ca@valencia: Activa arrossega i deixa anar en les carpetes

en: Enable system tray icon
ca@valencia: Activa la icona en la safata del sistema

[ctx: Encodings menu]
en: us-ascii
ca@valencia: vos-ascii

en: Encry&pt sent messages
ca@valencia: Encri&pta els missatges enviats

en: Encrypt
ca@valencia: Encripta

en: Encrypt all messages when possible
ca@valencia: Encripta tots els missatges sempre que siga possible

en: Encrypt draft messages
ca@valencia: Encripta els esborranys dels missatges

en: Encrypt messages when possible
ca@valencia: Encripta els missatges sempre que siga possible

en: Encrypted Messages
ca@valencia: Missatges encriptats

en: Encryption
ca@valencia: Encriptació

en: Encryption indicators
ca@valencia: Indicadors d'encriptació

en: Enhanced configuration dialogs
ca@valencia: S'han millorat els diàlegs de configuració

en: Enter charset:
ca@valencia: Introduïu el joc de caràcters:

en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
ca@valencia: Introduïu ací l'adreça del servidor per a la validació en línia de certificats (contestador OCSP). Normalment l'URL comença amb http://.

en: Enter here the location of your HTTP Proxy, which will be used for all HTTP requests relating to S/MIME. The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.
ca@valencia: Introduïu ací la ubicació de l'intermediari HTTP, el qual s'emprarà per a totes les sol·licituds HTTP relacionades amb S/MIME. La sintaxi és «màquina:port», per exemple «el_meu_intermediari.algun_lloc.cat:3128».

en: Enter new forward prefix:
ca@valencia: Introduïu un prefix nou per a reenviar:

en: Enter new key word:
ca@valencia: Introduïu una paraula clau nova:

en: Enter new reply prefix:
ca@valencia: Introduïu un nou prefix de resposta:

en: Entering a LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
ca@valencia: La introducció d'un servidor LDAP ací farà que totes les sol·licituds LDAP vagen primer a este servidor. Més precisament, esta opció modifica la màquina i el port especificats a un URL LDAP i també s'utilitzarà si la màquina i el port s'han omés a l'URL. Altres servidors LDAP només s'utilitzaran si falla la connexió amb «l'intermediari».
    La sintaxi és «màquina» o «màquina:port». Si s'omet el port, s'utilitzarà el port 389 (que és l'estàndard LDAP).

en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
ca@valencia: Desactiva totalment l'ús d'HTTP per a S/MIME.

en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
ca@valencia: Desactiva totalment l'ús d'LDAP per a S/MIME.

en: Error occurred during removing duplicate emails: '%1'
ca@valencia: S'ha produït un error en eliminar els correus duplicats: «%1»

en: Error while generating new key pair: %1
ca@valencia: S'ha produït un error en generar un parell nou de claus: %1

en: Error while removing duplicates
ca@valencia: S'ha produït un error en eliminar els duplicats

en: Examples are available at <a href="https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/">https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/</a>.
ca@valencia: Hi ha exemples disponibles a <a href="https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/">https://ace.home.xs4all.nl/X-Faces/</a>.

en: Exceptions
ca@valencia: Excepcions

en: Expand all threads in the current folder
ca@valencia: Expandix totes les converses en la carpeta actual

en: Expand the current thread or group
ca@valencia: Expandix la conversa o grup actual

en: Expire
ca@valencia: Fes que caduque

en: Expire Folder
ca@valencia: Fes que caduque la carpeta

en: Expire Old Messages?
ca@valencia: Voleu que caduquen els missatges antics?

en: Expire...
ca@valencia: Fes que caduque...

en: Export to PDF
ca@valencia: Exporta a PDF

en: Export to PDF...
ca@valencia: Exporta a PDF...

en: Extend Selection to Next Message
ca@valencia: Amplia la selecció al missatge següent

en: Extend Selection to Previous Message
ca@valencia: Amplia la selecció al missatge anterior

en: External editor was started.
ca@valencia: S'ha iniciat l'editor extern.

en: F&older
ca@valencia: &Carpeta

en: Face
ca@valencia: Cara

en: Failed to open autosave file at %1.
    Reason: %2
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer de guardada automàtica a %1.
    Motiu: %2

en: Failed to reduce image size to fit in header.
ca@valencia: No s'ha pogut reduir la mida de la imatge perquè s'adapte en la capçalera.

en: Failed to reduce image size to fit in header. Install pngquant to obtain better compression results.
ca@valencia: No s'ha pogut reduir la mida de la imatge perquè s'adapte en la capçalera. Instal·leu «pngquant» per a obtindre millors resultats de compressió.

en: Failed to store contact
ca@valencia: No s'ha pogut emmagatzemar el contacte

en: Fetch missing issuer certificates
ca@valencia: Obtín els certificats de l'emissor que falten

en: Filter %1
ca@valencia: Filtre %1

en: Filter &Log Viewer...
ca@valencia: Visor del &registre de filtratge...

en: Filter on &Cc...
ca@valencia: Filtra pel &CC...

en: Filter on &From...
ca@valencia: Filtra pel &De...

en: Filter on &Subject...
ca@valencia: Filtra per l'&Assumpte...

en: Filter on &To...
ca@valencia: Filtra pel &Per a...

en: Filter on Mailing-&List...
ca@valencia: Filtra per la &Llista de correu...

en: Filter on Mailing-List %1...
ca@valencia: Filtra per la Llista de correu %1...

en: Filter on Mailing-List...
ca@valencia: Filtra per la Llista de correu...

en: Filtering message %1 of %2
ca@valencia: S'està filtrant el missatge %1 de %2

en: Filtering messages
ca@valencia: Filtratge de missatges

en: Fix Quick Search keyboard navigation
ca@valencia: Esmena de la navegació de busca ràpida amb el teclat

en: Fix drag and drop from address book to composer
ca@valencia: Esmena l'arrossega i deixa des de la llibreta d'adreces a l'editor

en: Fixed Width Font
ca@valencia: Tipus de lletra fixa

en: Fixed many IMAP bugs
ca@valencia: S'han esmenat molts errors en l'IMAP

en: Fixed widget styles
ca@valencia: S'ha esmenat l'estil dels ginys

en: Focus on First Folder
ca@valencia: Apunta a la primera carpeta

en: Focus on Last Folder
ca@valencia: Focus en l'última carpeta

en: Focus on Next Folder
ca@valencia: Apunta a la carpeta següent

en: Focus on Next Message
ca@valencia: Apunta al missatge següent

en: Focus on Previous Folder
ca@valencia: Apunta a la carpeta anterior

en: Focus on Previous Message
ca@valencia: Apunta al missatge anterior

en: Folder List
ca@valencia: Llista de carpetes

en: Folder Shortcut %1
ca@valencia: Drecera de carpeta %1

en: Folder Tooltips
ca@valencia: Consells de les carpetes

en: Folder holds a mailing list
ca@valencia: La carpeta manté una llista de correu

en: Folder name not defined.
ca@valencia: No s'ha definit el nom de la carpeta.

en: Folders
ca@valencia: Carpetes

en: Followup Reminder Agent was not registered.
ca@valencia: L'agent de recordatoris de seguiment no està registrat.

en: Followup Reminder Messages...
ca@valencia: Missatges de recordatori de seguiment...

en: Fonts
ca@valencia: Tipus de lletra

en: For &root certificates:
ca@valencia: Per a certificats a&rrel:

en: For end-user certificates/&keys:
ca@valencia: Per a certificats/c&laus d'usuari final:

en: For intermediate CA certificates:
ca@valencia: Per a certificats de la CA intermediària:

en: For own certificates:
ca@valencia: Per als certificats propis:

en: For&ward Subject Prefixes
ca@valencia: &Prefixos per a l'assumpte en reenviar

en: Form
ca@valencia: Formulari

en: Format the plain text part of a message from the HTML markup. Bold, italic and underlined text, lists, and external references are supported.
ca@valencia: Dona format a la part de text sense format d'un missatge a partir del marcat HTML. Està admés per al text en negreta, cursiva i subratllat, així com les llistes i les referències externes.

en: Former co-maintainer
ca@valencia: Co-mantenidor anterior

en: Former core developer
ca@valencia: Desenvolupador principal anterior

en: Former maintainer
ca@valencia: Mantenidor anterior

en: Forward Inline As Default.
ca@valencia: Reenvia inclòs de manera predeterminada.

en: Forward Prefix:
ca@valencia: Prefix en reenviar:

en: Forward To...
ca@valencia: Reenvia a...

en: Found potential phishing email addresses <a href="phishingdetails">(details...)</a>
ca@valencia: S'han trobat adreces de correu electrònic potencials de suplantació de la identitat <a href="phishingdetails">(detalls...)</a>

en: From
ca@valencia: De

en: Full message
ca@valencia: Tot el missatge

en: GZ-Compressed Tar Archive (.tar.gz)
ca@valencia: Arxiu TAR comprimit amb GZ (.tar.gz)

en: Generate a new key pair
ca@valencia: Genera un parell nou de claus

en: Generating new key pair...
ca@valencia: S'està generant un parell nou de claus...

en: GnuPG Configure Module Error
ca@valencia: S'ha produït un error del mòdul de configuració de GnuPG

en: GnuPG Settings...
ca@valencia: Configureu GnuPG...

en: GnuPG support
ca@valencia: Implementació de GnuPG

en: Go to Archive
ca@valencia: Ves a l'arxiu

en: Go to the next folder with unread messages
ca@valencia: Ves a la carpeta següent que tinga missatges sense llegir

en: Go to the next message
ca@valencia: Ves al missatge següent

en: Go to the next unread message
ca@valencia: Ves al missatge següent sense llegir

en: Go to the next unread text
ca@valencia: Ves al text següent sense llegir

en: Go to the previous folder with unread messages
ca@valencia: Ves a la carpeta anterior que tinga missatges sense llegir

en: Go to the previous message
ca@valencia: Ves al missatge anterior

en: Go to the previous unread message
ca@valencia: Ves al missatge anterior sense llegir

[ctx: Go->]
en: Next Unread &Text
ca@valencia: &Text següent sense llegir

en: Grammar Checker Plugins
ca@valencia: Connectors de comprovació de la gramàtica

en: HTML Messages
ca@valencia: Missatges HTML

en: HTML Status Bar Background - HTML Message
ca@valencia: Fons de la barra d'estat HTML - Missatge HTML

en: HTML Status Bar Background - No HTML Message
ca@valencia: Fons de la barra d'estat HTML - Missatge no HTML

en: HTML Status Bar Foreground - HTML Message
ca@valencia: Primer pla de la barra d'estat HTML - Missatge HTML

en: HTML Status Bar Foreground - No HTML Message
ca@valencia: Primer pla de la barra d'estat HTML - Missatge no HTML

en: HTML Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines HTML

en: HTTP Requests
ca@valencia: Sol·licituds HTTP

en: Header Style Plugins
ca@valencia: Connector d'estil de la capçalera

en: Headers
ca@valencia: Capçaleres

en: Hide attachment list
ca@valencia: Oculta la llista d'adjunts

en: Hide menu bar
ca@valencia: Oculta la barra de menús

en: High security encryption will be used for this recipient (the encryption key is fully trusted). Click the icon for details.
ca@valencia: S'emprarà encriptació d'alta seguretat per a este destinatari (la clau d'encriptació és de plena confiança). Per a més detalls, feu clic damunt de la icona.

en: IM status indicator
ca@valencia: Indicador de l'estat de la MI

[ctx: Icon used for folders which do have unread messages.]
en: &Unread:
ca@valencia: &Sense llegir:

en: Identity Name
ca@valencia: Nom de la identitat

en: Identity was not found. Please verify that you will use a correct identity.
ca@valencia: No s'ha trobat la identitat. Verifiqueu que esteu emprant la correcta.

en: If the number of recipients is larger than this value, KMail will warn and ask for a confirmation before sending the mail. The warning can be turned off.
ca@valencia: Si el nombre de destinataris és més gran que este valor, KMail avisarà i demanarà la confirmació abans d'enviar el correu. L'avís es pot desactivar.

en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
ca@valencia: Si esta opció està marcada, no s'empraran mai les llistes de revocació de certificats per a validar els certificats S/MIME.

en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP)
ca@valencia: Si es marca esta opció, els certificats d'emissor que falten s'obtenen quan és necessari (açò s'aplica als dos mètodes de validació, CRL i OCSP)

en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
ca@valencia: Si se selecciona esta opció, els certificats S/MIME es validen en línia utilitzant el protocol d'estat de certificats en línia (Online Certificates Status Protocol, OCSP). Empleneu l'URL del contestador OCSP davall.

en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated using Certificate Revocation Lists (CRLs).
ca@valencia: Si se selecciona esta opció, els certificats S/MIME es validen utilitzant les llistes de revocació de certificats (CRL).

en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
ca@valencia: Si esta opció està seleccionada, el valor de l'intermediari HTTP que es mostra a la dreta (i que prové de la variable d'entorn http_proxy) serà l'emprada per a qualsevol sol·licitud HTTP.

en: Ignore
ca@valencia: Ignora

en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
ca@valencia: Ignora el punt de distribució CRL mitjançant HTTP dels certificats

en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
ca@valencia: Ignora el punt de distribució CRL mitjançant LDAP dels certificats

en: Ignore service URL of certificates
ca@valencia: Ignora l'URL de servei dels certificats

en: Image
ca@valencia: Imatge

en: Implemented todo status handling
ca@valencia: S'ha implementat la gestió de l'estat de les tasques pendents

en: Import/Export KMail Data...
ca@valencia: Importa/Exporta les dades de KMail...

en: Important Message
ca@valencia: Missatge important

en: Important changes since last version:
ca@valencia: Canvis importants des de l'última versió:

en: Impossible to send email
ca@valencia: És impossible enviar el correu

en: Improve 'Mark Message as' popup menu
ca@valencia: S'ha millorat el menú emergent «Marca el missatge com a»

en: Improve configuration dialog
ca@valencia: S'ha millorat el diàleg de configuració

en: Improve efficiency and consistency of code
ca@valencia: S'ha millorat l'eficiència i la coherència del codi

en: Improve layout of recipients editor
ca@valencia: S'ha millorat la disposició de l'editor dels destinataris

en: Improve status bar messages
ca@valencia: S'ha millorat la barra d'estat dels missatges

en: Improved HTML support
ca@valencia: Implementació millorada de l'HTML

en: Improved asynchronous processes
ca@valencia: S'han millorat els processos asíncrons

en: Improved execution speed
ca@valencia: S'ha millorat la velocitat d'execució

en: Improved icon/image processing
ca@valencia: S'ha millorat el processament de les icones/imatges

en: Improved internal program documentation
ca@valencia: S'ha millorat la documentació del programa intern

en: Improved message importing
ca@valencia: S'ha millorat la importació dels missatges

en: Improved searches
ca@valencia: Busques millorades

en: Increase tag priority
ca@valencia: Augmenta la prioritat de l'etiqueta

en: Indexing Collections...
ca@valencia: S'estan indexant les col·leccions...

en: Informs if message reading is a suspected email scam
ca@valencia: Informa si el missatge llegit és sospitós de suplantació

en: Initiating sending process...
ca@valencia: S'està iniciant el procés d'enviament...

en: Insert
ca@valencia: Inserix

en: Insert Signature At C&ursor Position
ca@valencia: Adjunta la signatura a la posició del c&ursor

en: Insert clipboard text as attachment
ca@valencia: Inserix el text del porta-retalls com a adjunt

en: Insert the RFC-compliant signature separator (two dashes and a space on a line) before the signature
ca@valencia: Inserix el separador de la signatura compatible amb RFC (dos guions i un espai en una línia) abans de la signatura

en: Insert the signature above any quoted text
ca@valencia: Inserix la signatura dalt de qualsevol text citat

en: Install pngquant to obtain better image quality.
ca@valencia: Instal·leu «pngquant» per a obtindre una millor qualitat de la imatge.

[ctx: Interval suffix]
en:  minute |  minutes
ca@valencia[0]:  minut
ca@valencia[1]:  minuts

en: Invalid Attachment Name
ca@valencia: Nom no vàlid de l'adjunt

en: Invalid Email Address
ca@valencia: Adreça de correu no vàlida

en: Invalid Email Alias "%1"
ca@valencia: Àlies de correu no vàlid «%1»

en: Invalid header
ca@valencia: Capçalera no vàlida

en: Invitations
ca@valencia: Invitacions

en: Invoke Handler
ca@valencia: Invoca el gestor

en: Japanese language support
ca@valencia: Implementació de l'idioma japonés

en: Jump to First Unread Message
ca@valencia: Ves al primer missatge sense llegir

en: Jump to Folder...
ca@valencia: Salta fins a la carpeta...

en: Jump to Last Selected Message
ca@valencia: Ves a l'últim missatge seleccionat

en: Jump to Newest Message
ca@valencia: Ves al missatge més nou

en: Jump to Oldest Message
ca@valencia: Ves al missatge més antic

en: Jump to original folder
ca@valencia: Salta fins a la carpeta original

en: KDE Email Client
ca@valencia: Client de correu de KDE

en: KDE Kontact Summary
ca@valencia: Resum de Kontact de KDE

en: KMail &Introduction
ca@valencia: I&ntroducció a KMail

en: KMail Error
ca@valencia: S'ha produït un error a KMail

en: KMail can analyze messages for suspected email scams by looking for common techniques used to deceive you
ca@valencia: KMail pot analitzar els missatges buscant suplantacions de correu sospitoses a la busca de tècniques comunes utilitzades per a enganyar-vos

en: KMail can send a small (48x48 pixels) low-quality picture with every message. For example, this could be a picture of you or a glyph. It is shown in the recipient's mail client (if supported).
ca@valencia: KMail pot enviar una imatge xicoteta (48x48 píxels) de baixa qualitat amb cada missatge. Per exemple, podria ser una foto vostra o una figura. Es mostrarà en el client de correu del destinatari (si ho admet).

en: KMail has many powerful features that are described in the <a href='help:/kmail2/index.html'>documentation</a>.
ca@valencia: KMail té moltes característiques potents que es descriuen en la <a href='help:/kmail2/index.html'>documentació</a>.

en: KMail is currently in offline mode. Click <a href="kmail:goOnline">here</a> to go online . . .</p>
ca@valencia: KMail ara està en mode desconnectat. Cliqueu <a href="kmail:goOnline">ací</a> per a connectar-vos...</p>

en: KMail is currently in offline mode. How do you want to proceed?
ca@valencia: KMail està actualment en el mode desconnectat. Com voleu continuar?

en: KMail is now based on the Akonadi Personal Information Management framework, which brings many changes all around.
ca@valencia: KMail ara està basat en el marc de treball per a la gestió de la informació personal Akonadi, el qual incorpora molts canvis per tot arreu.

en: KMail is set to be offline; all network jobs are suspended
ca@valencia: S'ha establit que KMail estiga desconnectat; s'han suspés tots els treballs de xarxa

en: KMail is set to be online; all network jobs resumed
ca@valencia: S'ha establit que KMail estiga connectat; s'han représ tots els treballs de xarxa

en: KMail is set to be online; all network jobs will resume when a network connection is detected
ca@valencia: S'ha establit que KMail estiga connectat; es reprendran tots els treballs de xarxa en detectar-se una connexió de xarxa

en: KMail is the email client by KDE. It is designed to be fully compatible with Internet mailing standards including IMAP, POP3 and SMTP.
ca@valencia: KMail és el client de correu, creat per la comunitat KDE. Està dissenyat per a ser completament compatible amb els estàndards de correu d'Internet incloent-hi IMAP, POP3 i SMTP.

en: KMail was unable to detect any mailing list in this folder.
ca@valencia: KMail no ha pogut detectar cap llista de correu en esta carpeta.

en: KMail was unable to fully detect a mailing list in this folder. Please fill in the addresses by hand.
ca@valencia: KMail no ha pogut detectar del tot una llista de correu en esta carpeta. Empleneu els adreces a mà.

en: KMail will send a black-and-white image through the X-Face header.
ca@valencia: KMail enviarà una imatge en blanc i negre a través de la capçalera «X-Face».

en: KMail will send a colored image through the Face header.
ca@valencia: KMail enviarà una imatge de color a través de la capçalera «Face».

en: KMail will send both a colored and a black-and-white image.
ca@valencia: KMail enviarà una imatge en color i una en blanc i negre.

en: Key Generation Error
ca@valencia: S'ha produït un error en generar la clau

en: Killed lots of bugs
ca@valencia: S'han esmenat un munt d'errors

en: Kontact Summary
ca@valencia: Resum de Kontact

en: Kontact Summary View
ca@valencia: Visualitza el resum de Kontact

en: LDAP Requests
ca@valencia: Sol·licituds LDAP

en: LDAP support, maintenance
ca@valencia: Implementació de LDAP, manteniment

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Include in Manual Mail Check
ca@valencia: Inclou en la comprovació manual del correu

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Switch offline on KMail Shutdown
ca@valencia: Canvia a fora de línia en parar KMail

en: Last Search
ca@valencia: Última busca

en: Layout
ca@valencia: Disposició

en: Less GUI freezes, mail checks happen in the background
ca@valencia: Menys immobilitzacions de la IGU, la comprovació de correu es fa en segon pla

en: Let others know you prefer encryption
ca@valencia: Permet que els altres coneguen que preferiu l'encriptació

en: Link
ca@valencia: Enllaç

en: List Archives
ca@valencia: Arxius de la llista

en: List Help
ca@valencia: Ajuda de la llista

en: List of collections is empty. %1
ca@valencia: La llista de col·leccions està buida. %1

en: Lists the available options for user feedback
ca@valencia: Llista les opcions disponibles per als comentaris dels usuaris

en: Load E&xternal References
ca@valencia: Carrega les referències e&xternes

en: Load External References
ca@valencia: Carrega les referències externes

en: Load external reference when mail comes for this contact
ca@valencia: Carrega les referències externes quan el correu provinga d'este contacte

en: Loading external references in html mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
ca@valencia: Utilitzar HTML en el correu vos farà més vulnerable al correu brossa i podeu estar incrementant la possibilitat que el sistema es veja compromés per altres forats de seguretat presents i futurs.

en: Locali&zed format (%1)
ca@valencia: Format l&ocalitzat (%1)

en: Long folder list
ca@valencia: Llista de carpetes llarga

en: Loop in All Folders
ca@valencia: Recorre totes les carpetes

en: Loop in All Marked Folders
ca@valencia: Recorre totes les carpetes marcades

en: Loop in Current Folder
ca@valencia: Recorre la carpeta actual

en: Lose Formatting
ca@valencia: Perd el format

en: Lose the formatting?
ca@valencia: Voleu perdre el format?

en: Low security encryption will be used for this recipient (the encryption key is untrusted). Click the icon for details.
ca@valencia: S'emprarà encriptació de baixa seguretat per a este destinatari (la clau d'encriptació és de confiança no fiable). Per a més detalls, feu clic damunt de la icona.

en: M&ove Thread to Trash
ca@valencia: Mou la c&onversa a la paperera

en: Mail Merge Agent was not registered.
ca@valencia: L'agent de fusió de correu no està registrat.

en: Mail Summary Configuration Dialog
ca@valencia: Diàleg de configuració del resum de correu

en: Mailing List Name: %1
ca@valencia: Nom de la llista de correu: %1

en: Mailing list description:
ca@valencia: Descripció de la llista de correu:

en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

en: Maintainer
ca@valencia: Mantenidor

en: Major contributor
ca@valencia: Major col·laborador

en: Major contributor to Akonadi
ca@valencia: Major col·laborador a Akonadi

en: Major contributor, still active
ca@valencia: Major col·laborador, encara actiu

en: Manage &Sieve Scripts...
ca@valencia: Gestiona els scripts de «&Sieve»...

en: Many valuable contributions
ca@valencia: Moltes col·laboracions valuoses

en: Mar&k Message
ca@valencia: Marca el &missatge

en: Mar&k selected message as read after
ca@valencia: &Marca els missatges seleccionats com a llegits després de

en: Mark &Thread
ca@valencia: Marca la &conversa

en: Mark All Messages As Read in This Folder and All its Subfolder
ca@valencia: Marca tots els missatges com a llegits en esta carpeta i totes les subcarpetes

en: Mark Thread as &Action Item
ca@valencia: Marca la conversa com a un element d'&acció

en: Mark Thread as &Important
ca@valencia: Marca la conversa com a &important

en: Mark Thread as &Read
ca@valencia: Marca la conversa com a &llegida

en: Mark Thread as &Unread
ca@valencia: Marca la conversa com a &sense llegir

en: Mark all messages in the selected thread as read
ca@valencia: Marca tots els missatges en la conversa seleccionada com a llegits

en: Mark all messages in the selected thread as unread
ca@valencia: Marca tots els missatges en la conversa seleccionada com a sense llegir

en: Maximum Attachment Size:
ca@valencia: Mida màxima de l'adjunt:

en: Maximum recent addresses retained:
ca@valencia: Nombre màxim d'adreces recents retingudes:

en: Medium security encryption will be used for this recipient (the encryption key is marginally trusted). Click the icon for details.
ca@valencia: S'emprarà encriptació de seguretat mitjana per a este destinatari (la clau d'encriptació és de confiança parcial). Per a més detalls, feu clic damunt de la icona.

[ctx: Menu item]
en: Encoding
ca@valencia: Codificació

en: Message
ca@valencia: Missatge

en: Message Body
ca@valencia: Cos del missatge

en: Message Default Format
ca@valencia: Format predeterminat del missatge

en: Message Disposition Notifications
ca@valencia: Notificacions de processament del missatge (MDN)

en: Message From &Template
ca@valencia: Missatge des d'una plan&tilla

en: Message List
ca@valencia: Llista de missatges

en: Message List - Action Item Messages
ca@valencia: Llista de missatges - Missatges amb un element d'acció

en: Message List - Important Messages
ca@valencia: Llista de missatges - Missatges importants

en: Message List - Unread Messages
ca@valencia: Llista de missatges - Missatges sense llegir

en: Message Preview Pane
ca@valencia: Subfinestra de vista prèvia del missatge

en: Message Tag: %1
ca@valencia: Etiqueta del missatge: %1

en: Message Tags
ca@valencia: Etiquetes del missatge

en: Message Viewer
ca@valencia: Visor de missatges

en: Message Window
ca@valencia: Finestra de missatge

en: Message template for forward
ca@valencia: Plantilla de missatges per als reenviaments

en: Message template for new message
ca@valencia: Plantilla de missatges per als missatges nous

en: Message template for reply
ca@valencia: Plantilla de missatges per a les respostes

en: Message template for reply to all
ca@valencia: Plantilla de missatges per a les respostes a tots

en: Message will be encrypted
ca@valencia: El missatge s'encriptarà

en: Message will be signed
ca@valencia: El missatge se signarà

en: Message will not be encrypted
ca@valencia: El missatge no s'encriptarà

en: Message will not be signed
ca@valencia: El missatge no se signarà

[ctx: Message->]
en: &Forward
ca@valencia: R&eenvia

[ctx: Message->]
en: &Reply
ca@valencia: &Respon

[ctx: Message->]
en: Mailing-&List
ca@valencia: &Llista de correu

[ctx: Message->Forward->]
en: &Redirect...
ca@valencia: &Redirigix...

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment...
ca@valencia: Com a &adjunt...

en: Messages archived
ca@valencia: Missatges arxivats

en: Messages copied successfully.
ca@valencia: Els missatges s'han copiat correctament.

en: Messages deleted successfully.
ca@valencia: Els missatges s'han suprimit correctament.

en: Messages moved successfully.
ca@valencia: Els missatges s'han mogut correctament.

en: Messages moved to trash or deleted successfully
ca@valencia: Els missatges s'han mogut a la paperera o suprimit correctament

en: Messages moved to trash successfully.
ca@valencia: Els missatges s'han mogut a la paperera correctament.

en: Misc
ca@valencia: Miscel·lània

en: Mod&ify...
ca@valencia: &Modifica...

en: Modify the selected identity
ca@valencia: Modifica la identitat seleccionada

en: Modify...
ca@valencia: Modifica...

en: More information under <a href="https://quimby.gnus.org/circus/face/">https://quimby.gnus.org/circus/face/</a>.
ca@valencia: Més informació a <a href="https://quimby.gnus.org/circus/face/">https://quimby.gnus.org/circus/face/</a>.

en: More...
ca@valencia: Més...

en: Move Message | Move Messages
ca@valencia[0]: Mou el missatge
ca@valencia[1]: Mou els missatges

en: Move Message To...
ca@valencia: Mou el missatge a...

en: Move Message to Folder
ca@valencia: Mou el missatge cap a la carpeta

en: Move To Trash
ca@valencia: Mou a la paperera

en: Move message to trashcan
ca@valencia: Mou el missatge a la paperera

en: Move thread to trashcan
ca@valencia: Mou la conversa a la paperera

en: Move to Trash
ca@valencia: Mou a la paperera

en: Moved all messages to the trash
ca@valencia: S'han mogut tots els missatges a la paperera

en: Moving messages
ca@valencia: S'estan movent els missatges

en: Moving messages canceled.
ca@valencia: L'acció de moure els missatges s'ha cancel·lat.

en: Moving messages failed.
ca@valencia: L'acció de moure els missatges ha fallat.

en: Moving messages to trash canceled.
ca@valencia: S'ha cancel·lat l'acció de moure els missatges a la paperera.

en: Moving messages to trash failed.
ca@valencia: L'acció de moure els missatges a la paperera ha fallat.

en: Moving messages to trash...
ca@valencia: S'estan movent els missatges a la paperera...

en: Moving messages...
ca@valencia: S'estan movent els missatges...

en: Multiple encryption keys per address
ca@valencia: Múltiples claus d'encriptació per adreça

en: Name of the attachment:
ca@valencia: Nom de l'adjunt:

en: Network connection detected, all network jobs resumed
ca@valencia: S'ha detectat una connexió de xarxa, s'han représ tots els treballs de xarxa

en: Network is unconnected. Folder information cannot be updated.
ca@valencia: La xarxa està desconnectada. La informació de la carpeta no s'ha pogut actualitzar.

en: Never
ca@valencia: Mai

en: Never Automatically
ca@valencia: Mai automàticament

en: Never consult a CRL
ca@valencia: No consultar mai una CRL

en: New AddressBook Contact...
ca@valencia: Contacte nou en la llibreta d'adreces...

en: New HTML renderer (QtWebEngine)
ca@valencia: Representador HTML nou (QtWebEngine)

en: New Mail Notification
ca@valencia: Notificació de correu nou

en: New Mail Notifier Agent not registered. Please contact your administrator.
ca@valencia: Hi ha un nou agent notificador de correu sense registrar. Contacteu amb l'administrador.

en: New Message From &Template
ca@valencia: Missatge nou des d'una plan&tilla

en: New Message To...
ca@valencia: Missatge nou a...

en: New Message t&o Mailing-List...
ca@valencia: Missatg&e nou a una llista de correu...

en: New Message to Recipients...
ca@valencia: Missatge nou a Destinataris...

en: New Messages
ca@valencia: Missatges nous

en: New Messages In
ca@valencia: Missatges nous a

en: New message list and new folder tree
ca@valencia: Una llista de missatges i arbre de carpetes nous

en: Next &Unread Message
ca@valencia: Missatge següent &sense llegir

en: Next Selected Folder
ca@valencia: Carpeta següent seleccionada

en: Next Unread &Folder
ca@valencia: Ca&rpeta següent sense llegir

en: No Picture
ca@valencia: Cap imatge

en: No Subject
ca@valencia: Sense assumpte

en: No Subject Specified
ca@valencia: No s'ha especificat l'assumpte

en: No To: specified
ca@valencia: No s'ha especificat res a «A:»

[ctx: No addresses are retained]
en: No save
ca@valencia: No guardes

en: No autosave
ca@valencia: No guardes automàticament

en: No folder returned.
ca@valencia: No s'ha retornat la carpeta.

en: No folder selected
ca@valencia: Cap carpeta seleccionada

en: No image will be sent.
ca@valencia: No s'enviarà cap imatge.

en: No key
ca@valencia: Sense clau

en: No limit
ca@valencia: Sense límit

en: No messages selected.
ca@valencia: Cap missatge seleccionat.

en: No network connection detected, all network jobs are suspended
ca@valencia: No s'ha detectat cap connexió de xarxa, s'han suspés tots els treballs de xarxa

en: No picture set for your address book entry.
ca@valencia: No teniu cap imatge establida en la vostra entrada de la llibreta d'adreces.

en: No unread messages in your monitored folders
ca@valencia: No hi ha missatges sense llegir en les carpetes seguides

en: Not available
ca@valencia: No disponible

en: Not available.
ca@valencia: No disponible.

en: Notes/calendar integration
ca@valencia: Integració de les notes/calendari

en: Nothing
ca@valencia: Res

en: Number and type of accounts configured in KMail (receiver and sender).
ca@valencia: Nombre i tipus de comptes configurats en KMail (receptor i remitent).

en: Numerous technical corrections
ca@valencia: Nombroses correccions tècniques

en: OCSP responder URL:
ca@valencia: URL del contestador OCSP:

en: OCSP responder signature:
ca@valencia: Signatura del contestador OCSP:

en: OVR
ca@valencia: SOB

en: Offline
ca@valencia: Desconnectat

en: On All Mail Checks
ca@valencia: En totes les comprovacions de correu

en: On Manual Mail Checks
ca@valencia: En les comprovacions manuals de correu

en: One of the configured OpenPGP encryption keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
ca@valencia: Una de les claus d'encriptació configurades a OpenPGP no conté cap ID de l'usuari amb l'adreça de correu configurada per a esta identitat (%1).

en: One of the configured OpenPGP signing keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
ca@valencia: Una de les claus de signatura configurades a OpenPGP no conté cap ID de l'usuari amb l'adreça de correu configurada per a esta identitat (%1).
    Açò pot provocar missatges d'avís en la banda receptora en provar de verificar signatures fetes amb esta configuració.

en: One of the configured S/MIME encryption certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
ca@valencia: Un dels certificats d'encriptació configurats a l'S/MIME no conté l'adreça de correu configurada per a esta identitat (%1).

en: One of the configured S/MIME signing certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
ca@valencia: Un dels certificats de signatura configurats a l'S/MIME no conté l'adreça de correu configurada per a esta identitat (%1).
    Açò pot provocar missatges d'avís en la banda receptora en provar de verificar signatures fetes amb esta configuració.

en: Online Certificate Validation
ca@valencia: Validació del certificat en línia

en: Online status (unknown)
ca@valencia: Estat de la connexió (desconegut)

en: Online/Offline
ca@valencia: Connectat/desconnectat

en: Only allow this many recipients to be specified for the message. This applies to doing a "Reply to All", entering recipients manually or using the "Select..." picker.  Setting this limit helps you to avoid accidentally sending a message to too many people.  Note, however, that it does not take account of distribution lists or mailing lists.
ca@valencia: Només permet que s'especifiquen esta quantitat de destinataris. Açò s'aplica en fer un «Respon a tots», en introduir els destinataris manualment o utilitzant el selector «Selecciona...». Ajustar este límit vos ajudarà a evitar l'enviament accidental d'un missatge a molta gent. Cal tindre en compte, però, que açò no es té en compte per a les llistes de distribució o llistes de correu.

en: Only check for new mail
ca@valencia: Comprova només si hi ha correu nou

en: Only headers
ca@valencia: Només les capçaleres

en: Only open composer window
ca@valencia: Obri només la finestra de l'editor

en: Open &Message
ca@valencia: Obri un &missatge

en: Open &Search Folder
ca@valencia: O&bri la carpeta de busca

en: Open Address Book
ca@valencia: Obri la llibreta d'adreces

en: Open Folder: "%1"
ca@valencia: Obri la carpeta: «%1»

en: Open Image...
ca@valencia: Obri una imatge...

en: Open Message
ca@valencia: Obri el missatge

en: Open Message in List Archive
ca@valencia: Obri el missatge en l'arxiu de llista

en: Open in Address Book
ca@valencia: Obri en la llibreta d'adreces

en: Open this folder on &startup:
ca@valencia: Obri esta carpeta en &iniciar:

en: OpenPGP encryption key:
ca@valencia: Clau d'encriptació OpenPGP:

en: OpenPGP key:
ca@valencia: Clau OpenPGP:

en: OpenPGP signing key:
ca@valencia: Clau de signatura OpenPGP:

en: Opening Autosave File Failed
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer de guardada automàtica

en: Optimize qt-cast; fix QUrl()
ca@valencia: Optimització «qt-cast; fix QUrl()»

en: Optionally compress attachments
ca@valencia: Compressió opcional dels adjunts

en: Organi&zation:
ca@valencia: Or&ganització:

en: Original author
ca@valencia: Autor original

en: Original encryption support PGP 2 and PGP 5 support
ca@valencia: Implementació original de l'encriptació PGP 2 i PGP 5

en: Other Actio&ns...
ca@valencia: Altres accio&ns...

en: Out of office reply active on server | Out of office reply active on servers
ca@valencia[0]: Resposta «fora de l'oficina» activa al servidor
ca@valencia[1]: Resposta «fora de l'oficina» activa als servidors

en: Outgoing Account:
ca@valencia: Compte eixint:

en: Outgoing accounts (add at least one):
ca@valencia: Comptes d'eixida (afegiu-ne un com a mínim):

en: Outlook-compatible attachment naming
ca@valencia: Denominació dels adjunts compatible amb Outlook

en: Overwrite defaults:
ca@valencia: Paràmetres de sobreescriptura:

en: Overwrite global settings for security defaults
ca@valencia: Paràmetres globals de sobreescriptura per als valors predeterminats de seguretat

en: PDF document (*.pdf)
ca@valencia: Document PDF (*.pdf)

en: PGP 6 support and further enhancements of the encryption support
ca@valencia: Implementació del PGP 6 i altres millores quant al funcionament de l'encriptació

en: POP filters
ca@valencia: Filtres POP

en: Paste as Attac&hment
ca@valencia: Apega com a ad&junt

en: Patch Solaris crash
ca@valencia: Pedaç d'una fallada a Solaris

en: Patch composer configuration
ca@valencia: Pedaç de la configuració de l'editor

en: Patch for PGP
ca@valencia: Pedaç per a PGP

en: Patch for window resizing problem
ca@valencia: Pedaç per al problema en redimensionar la finestra

en: Picture
ca@valencia: Imatge

en: Please select the folder that should be archived.
ca@valencia: Seleccioneu la carpeta que s'ha d'arxivar.

en: Please take a moment to fill in the KMail configuration panel at Settings->Configure KMail. You need to create at least a default identity and incoming as well as outgoing mail account.
ca@valencia: Preneu-vos un moment per a omplir el quadro de configuració a «Configuració -> Configura KMail». Almenys cal crear una identitat predeterminada i un compte de correu amb entrada i eixida.

en: Please wait . . .
ca@valencia: Espereu un moment...

en: Please wait while the message is transferred | Please wait while the %1 messages are transferred
ca@valencia[0]: Espereu mentre es transferix el missatge
ca@valencia[1]: Espereu mentre es transferixen %1 missatges

en: Plugin Editor Information
ca@valencia: Informació del connector d'edició

en: Plugins Information
ca@valencia: Informació dels connectors

en: Plugins support
ca@valencia: Admet connectors

en: Plugins used in KMail.
ca@valencia: Connectors emprats en KMail.

en: Port to MS Windows®
ca@valencia: Adaptació a MS Windows®

en: Post New Message
ca@valencia: Envia un missatge nou

en: Post to List
ca@valencia: Envia a la llista

en: Pr&epend Signature
ca@valencia: Preposa la s&ignatura

en: Prefer &HTML to Plain Text
ca@valencia: Preferix &HTML sobre text net

en: Prefer &Plain Text to HTML
ca@valencia: Preferix text &net sobre HTML

en: Prefer HTML to plain text
ca@valencia: Preferix HTML sobre text net

en: Preferred handler:
ca@valencia: Gestor preferit:

en: Preview
ca@valencia: Vista prèvia

en: Previous Selected Folder
ca@valencia: Carpeta anteriorment seleccionada

en: Previous Unread &Message
ca@valencia: &Missatge anterior sense llegir

en: Previous Unread F&older
ca@valencia: &Carpeta anterior sense llegir

en: Primary host for LDAP requests:
ca@valencia: Màquina primària per a les sol·licituds LDAP:

en: Printing
ca@valencia: Imprimix

en: Printing Output
ca@valencia: Eixida de la impressió

en: Push email (IMAP IDLE)
ca@valencia: Correu electrònic d'enviament (IMAP IDLE)

[ctx: Queue the message for sending at a later date]
en: Queue
ca@valencia: A la cua

en: Quote characters
ca@valencia: Caràcters de citació

en: Quote original message:
ca@valencia: Citació del missatge original:

en: Quoted Text - First Level
ca@valencia: Text citat - Primer nivell

en: Quoted Text - Second Level
ca@valencia: Text citat - Segon nivell

en: Quoted Text - Third Level
ca@valencia: Text citat - Tercer nivell

en: Re&move
ca@valencia: &Elimina

en: Re&save as Template
ca@valencia: Torna a de&sar com a plantilla

en: Re-enable All "Do not Ask Again" Warnings
ca@valencia: Torna a activar tots els avisos «No ho tornes a preguntar»

en: Read message body from 'file'
ca@valencia: Llig el cos del missatge des del «fitxer»

en: Reading
ca@valencia: Lectura

[ctx: Receiver of the email]
en: To
ca@valencia: A

en: Recognize any of the following key words as intention to attach a file:
ca@valencia: Reconeix qualsevol de les paraules clau següents com a intenció d'afegir un adjunt:

en: Recognize any sequence of the following prefixes (entries are case-insensitive regular expressions):
ca@valencia: Reconeix qualsevol seqüència dels següents prefixos (les entrades són expressions regulars sense distingir majúscules/minúscules):

en: Recycle colors on deep &quoting
ca@valencia: Recicla els colors en te&xts molt citats

en: Reindex
ca@valencia: Torna a indexar

en: Remember recent addresses entered, and offer them for recipient completion
ca@valencia: Recorda les últimes adreces introduïdes, i les oferix per a la compleció del destinatari

en: Remo&ve
ca@valencia: &Elimina

en: Remove
ca@valencia: Elimina

en: Remove &Action Item Thread Mark
ca@valencia: Elimina la marca d'element d'&acció de la conversa

en: Remove &Important Thread Mark
ca@valencia: Elimina la marca d'&important de la conversa

en: Remove Duplicates in This Folder and All its Subfolder
ca@valencia: Elimina els duplicats en esta carpeta i totes les seues subcarpetes

en: Remove Identity | Remove Identities
ca@valencia[0]: Elimina la identitat
ca@valencia[1]: Elimina les identitats

en: Remove Shortcut
ca@valencia: Suprimix la drecera

en: Remove selected tag
ca@valencia: Elimina l'etiqueta seleccionada

en: Remove the selected identity
ca@valencia: Elimina la identitat seleccionada

en: Removing duplicates
ca@valencia: S'estan eliminant els duplicats

en: Rename
ca@valencia: Canvia el nom

en: Rename the selected identity
ca@valencia: Canvia el nom de la identitat seleccionada

en: Repl&y Subject Prefixes
ca@valencia: P&refixos de l'assumpte de la resposta

en: Reply Prefix:
ca@valencia: Prefix en respondre:

en: Reply Special
ca@valencia: Resposta especial

en: Reply To...
ca@valencia: Respon a...

en: Reply Without &Quote...
ca@valencia: Respon &sense citar...

en: Reply to &All...
ca@valencia: Respon a &tots...

en: Reply to A&uthor...
ca@valencia: Respon a l'a&utor...

en: Reply to Mailing-&List...
ca@valencia: Respon a la &llista de correu...

en: Request Help
ca@valencia: Sol·licita ajuda

en: Resave this message in the Templates folder. It can then be used at a later time.
ca@valencia: Torna a guardar este missatge en la carpeta de plantilles. Es podrà utilitzar més tard.

en: Resource %1 is broken.
    %2
ca@valencia: El recurs %1 està trencat.
    %2

en: Restart
ca@valencia: Reinicia

en: Restart Account
ca@valencia: Reinicia el compte

en: Restart Akonadi
ca@valencia: Reinicia Akonadi

en: Restore default domain name
ca@valencia: Restaura el nom de domini predeterminat

en: Retrieval Options
ca@valencia: Opcions de recuperació

en: Retrieving Folder Contents
ca@valencia: S'està rebent el contingut de la carpeta

en: Retrieving folder properties
ca@valencia: S'estan rebent les propietats de la carpeta

en: Rich Text
ca@valencia: Text enriquit

en: Rich Text Editing
ca@valencia: Edició de text enriquit

en: S&end as Is
ca@valencia: Envia t&al qual

en: S/MIME Validation
ca@valencia: Validació S/MIME

en: S/MIME encryption certificate:
ca@valencia: Certificat d'encriptació S/MIME:

en: S/MIME signing certificate:
ca@valencia: Certificat de signatura S/MIME:

en: Safe Browsing
ca@valencia: Navegació segura

en: Save &As...
ca@valencia: Anomena i gu&arda...

en: Save &Distribution List...
ca@valencia: Guarda la llista de &distribució...

en: Save A&ttachments...
ca@valencia: Guarda els ad&junts...

en: Save Attachments...
ca@valencia: Guarda els adjunts...

en: Save Image On Disk...
ca@valencia: Guarda la imatge al disc...

en: Save Link As...
ca@valencia: Guarda l'enllaç com a...

en: Save To File
ca@valencia: Guarda a un fitxer

en: Save as &Draft
ca@valencia: Anomena i gu&arda com a esborrany

en: Save as &File
ca@valencia: Anomena i guarda com a fi&txer

en: Save as &Template
ca@valencia: Anomena i guarda plan&tilla

en: Save email as text or html file
ca@valencia: Guarda el correu com un fitxer de text o HTML

en: Save email in Draft folder
ca@valencia: Guarda el correu en la carpeta d'esborranys

en: Save email in Template folder
ca@valencia: Guarda el correu en la carpeta de plantilles

en: Save this message in the Drafts folder. It can then be edited and sent at a later time.
ca@valencia: Guarda este missatge en la carpeta d'esborranys. Podrà ser editat i enviat més tard.

en: Scan emails for tracking URLs
ca@valencia: Explora els correus per als URL de seguiment

en: Scroll down current message. If at end of current message, go to next unread message.
ca@valencia: Descendix en el missatge actual. Si s'arriba al final del missatge, anirà cap al missatge següent sense llegir.

en: Search &only in:
ca@valencia: Busca &només en:

en: Search Anyway
ca@valencia: Busca tanmateix

en: Search complete.
ca@valencia: S'ha finalitzat la busca.

en: Search failed some errors were found: <ul><li>%1</li></ul>
ca@valencia: La busca ha fallat i s'han trobat alguns errors: <ul><li>%1</li></ul>

en: Search failed.
ca@valencia: La busca ha fallat.

en: Search folder &name:
ca@valencia: Busca la carpeta per &nom:

en: Search in &all folders
ca@valencia: Busca en &totes les carpetes

en: Search stopped.
ca@valencia: S'ha parat la busca.

en: Search tag...
ca@valencia: Busca una etiqueta...

en: Searching...
ca@valencia: S'està buscant...

en: Security Warning
ca@valencia: Avís de seguretat

en: Security defaults
ca@valencia: Valors predeterminats de seguretat

en: Select
ca@valencia: Selecciona

en: Select &All Messages
ca@valencia: Selecciona &tots els missatges

en: Select &Recipients...
ca@valencia: Tria els &destinataris...

en: Select Draft Folder
ca@valencia: Seleccioneu la carpeta d'esborranys

en: Select First Message
ca@valencia: Selecciona el primer missatge

en: Select Folder with Focus
ca@valencia: Selecciona la carpeta on apuntar

en: Select Folders...
ca@valencia: Selecciona les carpetes...

en: Select Last Message
ca@valencia: Selecciona l'últim missatge

en: Select Message with Focus
ca@valencia: Selecciona el missatge amb el focus

en: Select Send-mail Folder
ca@valencia: Seleccioneu la carpeta de correu enviat

en: Select Templates Folder
ca@valencia: Seleccioneu la carpeta de plantilles

en: Select a cryptographic format for this message
ca@valencia: Selecciona un format criptogràfic per a este missatge

en: Select email to put in whitelist:
ca@valencia: Seleccioneu un correu electrònic per a posar-lo en la llista blanca:

en: Select specific folders:
ca@valencia: Seleccioneu carpetes específiques:

en: Select the dictionary to use when spell-checking this message
ca@valencia: Seleccioneu el diccionari que s'ha d'utilitzar en verificar l'ortografia d'este missatge

en: Select the number of days here
ca@valencia: Seleccioneu ací el nombre de dies

en: Select the outgoing account to use for sending this message
ca@valencia: Seleccioneu el compte d'eixida que s'ha d'utilitzar per a enviar este missatge

en: Select the plugin summaries to show on the summary page.
ca@valencia: Seleccioneu els connectors de resum que es visualitzaran en la pàgina de resum.

en: Select the sent-mail folder where a copy of this message will be saved
ca@valencia: Seleccioneu la carpeta del correu enviat, on es guardarà una còpia d'este missatge

en: Send
ca@valencia: Envia

en: Send &Later
ca@valencia: Envia més &tard

en: Send &Later Via
ca@valencia: Envia més &tard a través de

en: Send &messages in outbox folder:
ca@valencia: Envia els &missatges que hi ha en la carpeta eixida:

en: Send A&gain...
ca@valencia: En&via novament...

en: Send As Digest
ca@valencia: Envia com a un resum

en: Send BCC: to 'address'. This can be repeated
ca@valencia: Envia una BCC: a l'«adreça». Açò pot repetir-se

en: Send CC: to 'address'. This can be repeated
ca@valencia: Envia una CC: a l'«adreça». Açò pot repetir-se

en: Send Confirmation
ca@valencia: Envia la confirmació

en: Send Email
ca@valencia: Envia el correu

en: Send Individually
ca@valencia: Envia individualment

en: Send Later
ca@valencia: Envia més tard

en: Send Later Agent was not registered.
ca@valencia: L'agent d'enviar més tard no està registrat.

en: Send Now
ca@valencia: Envia ara

en: Send Queued Messages Via
ca@valencia: Envia la cua de missatges via

en: Send both
ca@valencia: Envia ambdós

en: Send color (Face)
ca@valencia: Envia en color (cara)

en: Send message to 'address' or attach the file the 'URL' points to
ca@valencia: Envia un missatge a l'«adreça» o adjunta el fitxer al qual apunta l'«URL»

en: Send monochrome (X-Face)
ca@valencia: Envia en monocrom (X-Face)

en: Send picture with every message:
ca@valencia: Envia la imatge amb cada missatge:

en: Send policy:
ca@valencia: Política d'enviament:

en: Send queued mail on mail check
ca@valencia: Envia el correu de la cua en comprovar el correu

en: Sending Message Failed
ca@valencia: No s'ha pogut enviar el missatge

en: Sending Without Confirmation
ca@valencia: Envia sense confirmació

en: Sending messages
ca@valencia: S'estan enviant els missatges

en: Sent Folder is not defined. Please set it before sending the mail.
ca@valencia: No s'ha definit la carpeta d'enviats. Establiu-la abans d'enviar el correu.

en: Sent-mail &folder:
ca@valencia: Carpeta del correu &enviat:

en: Serverside Subscription...
ca@valencia: Subscripció de la banda del servidor...

en: Set Focus to Quick Search
ca@valencia: Establix el focus a la busca ràpida

en: Set a subject for this message
ca@valencia: Indiqueu un assumpte per a este missatge

en: Set as &Default
ca@valencia: E&stablix com a predeterminada

en: Set as Default
ca@valencia: Establix com a predeterminada

en: Set body of message
ca@valencia: Establix el cos del missatge

en: Set from Address Book
ca@valencia: Establix des de la llibreta d'adreces

en: Set identity name
ca@valencia: Establix el nom de la identitat

en: Set replyTo to 'address'
ca@valencia: Establix respon A: a l'«adreça»

en: Set subject of message
ca@valencia: Establix l'assumpte del missatge

en: Set the "From:" email address for this message
ca@valencia: Indiqueu l'adreça de correu «Des de:» per a este missatge

en: Set the default forwarded message format
ca@valencia: Establix el format predeterminat del missatge reenviat

en: Set the maximum number of recipients for the warning
ca@valencia: Establix el nombre màxim de destinataris per a l'avís

en: Set the text width for automatic word wrapping
ca@valencia: Establix l'amplària del text per a l'ajust de línia automàtic

[ctx: Settings regarding the subject when composing a message.]
en: Subject
ca@valencia: Assumpte

en: Several patches
ca@valencia: Diversos pedaços

en: Share image...
ca@valencia: Compartix la imatge...

en: Short folder list
ca@valencia: Llista de carpetes curta

en: Show Favorite Folders View
ca@valencia: Mostra la vista de carpetes preferides

en: Show HTML Format
ca@valencia: Mostra en format HTML

en: Show HTML format when mail comes from this contact
ca@valencia: Mostra el format HTML quan el correu provinga d'este contacte

en: Show Unread Email in TaskBar
ca@valencia: Mostra els correus sense llegir en la barra de tasques

en: Show attachment list
ca@valencia: Mostra la llista d'adjunts

en: Show crypto label indicator
ca@valencia: Mostra l'indicador de l'etiqueta de criptografia

en: Show crypto ownertrust icons
ca@valencia: Mostra icones de confiança del propietari de criptografia

en: Show encryption key ownertrust level
ca@valencia: Mostra el nivell de confiança del propietari de la clau d'encriptació

en: Show folder quick search field
ca@valencia: Mostra el camp de busca ràpida de carpeta

en: Show folder quick search line edit
ca@valencia: Mostra la línia d'edició de busca ràpida de carpeta

en: Show for each folder the number of newly arrived messages
ca@valencia: Mostra a cada carpeta el nombre de missatges nous que arriben

en: Show full path for folders
ca@valencia: Mostra el camí complet de les carpetes

[ctx: Show shortcut for focus quick search. Don't change it]
en: Search... <%1>
ca@valencia: Busca... <%1>

en: Show sign/encrypt indicator
ca@valencia: Mostra l'indicador de signatura/encriptació

en: Show the Text Snippet Management and Insertion Panel in the composer.
ca@valencia: Mostra el quadro de gestió de fragments de text i inserció en l'editor.

en: Show the message preview pane below the message list
ca@valencia: Mostra la subfinestra de vista prèvia del missatge davall de la llista de missatges

en: Show the message preview pane next to the message list
ca@valencia: Mostra la subfinestra de vista prèvia del missatge a continuació de la llista de missatges

en: Show unread email in Taskbar
ca@valencia: Mostra els correus sense llegir en la barra de tasques

[ctx: Shows the linenumber of the cursor position.]
en:  Line: %1
ca@valencia:  Línia: %1

en: Sign
ca@valencia: Signa

en: Sign all messages
ca@valencia: Signa tots els missatges

en: Sign messages
ca@valencia: Signatura dels missatges

en: Signature
ca@valencia: Signatura

en: Smart for&mat (%1)
ca@valencia: For&mat intel·ligent (%1)

en: Smiley-->emoticons processing
ca@valencia: Cara somrient --> processament de les emoticones

en: Some custom folder for identity does not exist (anymore); therefore, default folders will be used.
ca@valencia: No hi ha cap carpeta personalitzada per a la identitat, per tant, s'utilitzarà la carpeta d'esborranys predeterminada.

en: Some of the folders you want to search in are not fully indexed yet or have been excluded from indexing. All the folders checked below will be scheduled for priority reindexing. If you uncheck a folder it may still be indexed later, unless it was manually excluded from indexing.
ca@valencia: Algunes de les carpetes on voleu buscar encara no han sigut completament indexades o s'han exclòs. Totes les carpetes marcades a continuació es programaran per a una indexació prioritària. Si no en seleccioneu cap, encara es podran indexar més tard, llevat que s'excloguen de forma manual de la indexació.

en: Some of the new features in this release of KMail include:
ca@valencia: Algunes de les característiques noves d'esta versió de KMail inclouen:

en: Specifies the number of custom MIME header fields to be inserted in messages (for internal use only)
ca@valencia: Especifica el nombre de camps de capçalera MIME personalitzats que s'han d'inserir en els missatges (només per a ús intern)

en: Specifies the policy used when displaying policy
ca@valencia: Especifica la política utilitzada en mostrar la política

en: Specifies the width of the collection field in the Search Window dialog (for internal use only)
ca@valencia: Especifica l'amplària del camp de col·lecció en el diàleg de la finestra de busca (només per a ús intern)

en: Specifies the width of the date field in the Search Window dialog (for internal use only)
ca@valencia: Especifica l'amplària del camp de la data en el diàleg de la finestra de busca (només per a ús intern)

en: Specifies the width of the folder field in the Search Window dialog (for internal use only)
ca@valencia: Especifica l'amplària del camp de la carpeta en el diàleg de la finestra de busca (només per a ús intern)

en: Specifies the width of the receiver field in the Search Window dialog (for internal use only)
ca@valencia: Especifica l'amplària del camp del destinatari en el diàleg de la finestra de busca (només per a ús intern)

en: Specifies the width of the sender field in the Search Window dialog (for internal use only)
ca@valencia: Especifica l'amplària del camp del remitent en el diàleg de la finestra de busca (només per a ús intern)

en: Specifies the width of the subject field in the Search Window dialog (for internal use only)
ca@valencia: Especifica l'amplària del camp d'assumpte en el diàleg de la finestra de busca (només per a ús intern)

en: Specifies whether the folders will expire in the background (for internal use only)
ca@valencia: Especifica si les carpetes expiraran en segon pla (només per a ús intern)

en: Specifies whether this is the very first time that the application is run (for internal use only)
ca@valencia: Especifica si esta és la primera vegada que s'executa l'aplicació (només per a ús intern)

en: Specify e&ditor:
ca@valencia: Especifica &l'editor:

en: Specify the folder to open when the program is started
ca@valencia: Especifica la carpeta que s'ha d'obrir en iniciar el programa

en: Spellcheck: off
ca@valencia: Verificació ortogràfica: desactivada

en: Spellcheck: on
ca@valencia: Verificació ortogràfica: activada

en: Spellchecker
ca@valencia: Corrector ortogràfic

en: Sta&ndard format (%1)
ca@valencia: Format està&ndard (%1)

en: Standard Templates
ca@valencia: Plantilles estàndard

en: Start minimized to tray
ca@valencia: Inicia minimitzat a la safata

[ctx: Start of the filename for a mail archive file]
en: Archive
ca@valencia: Arxiu

en: Starting...
ca@valencia: S'està iniciant...

en: Status:
ca@valencia: Estat:

en: Subscribe to List
ca@valencia: Subscriu a la llista

en: Substantial contributor
ca@valencia: Col·laborador substancial

en: Substantial contributor, still active
ca@valencia: Col·laborador substancial, encara actiu

en: Summary for %1
ca@valencia: Resum de %1

en: Support for adding notes (annotations) to mails
ca@valencia: Implementació per a afegir notes (anotacions) als correus

en: Sync All
ca@valencia: Sincronitza-ho tot

en: System Tray
ca@valencia: Safata del sistema

en: System tray notification
ca@valencia: Notificació en la safata del sistema

en: Ta&g Settings
ca@valencia: Paràmetres de l'eti&queta

en: Tag not Found
ca@valencia: No s'ha trobat l'etiqueta

en: Templates
ca@valencia: Plantilles

en: Text Conversion Plugins
ca@valencia: Connectors de conversió de text

en: Text Direction Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines de direcció del text

en: Thank you,
ca@valencia: Moltes gràcies,

en: The KDE Mail Client
ca@valencia: El client de correu de KDE

en: The KMail Team
ca@valencia: L'equip de KMail

en: The email to this recipient will be encrypted, but the security of the encryption is unknown (the encryption key could not be verified). Click the icon for details.
ca@valencia: El correu electrònic per a este destinatari serà encriptat, però la seguretat de l'encriptació és desconeguda (la clau d'encriptació no s'ha pogut verificar). Per a més detalls, feu clic damunt de la icona.

en: The file contains multiple messages. Only the first message is shown.
ca@valencia: El fitxer conté múltiples missatges. Només es mostra el primer missatge.

en: The file does not contain a message.
ca@valencia: El fitxer no conté un missatge.

en: The height of the Configure KMail dialog (for internal use only)
ca@valencia: L'alçària del diàleg de configuració de KMail (només per a ús intern)

en: The height of the search window (for internal use only)
ca@valencia: L'alçària de la finestra de busca (només per a ús intern)

en: The maximum number of recently entered addresses that will be remembered for completion
ca@valencia: El nombre màxim d'adreces introduïdes recentment que serà recordat per a la compleció

en: The message you have composed seems to refer to an attached file but you have not attached anything. Do you want to attach a file to your message?
ca@valencia: El missatge que heu editat aparentment fa referència a un fitxer adjunt, però no heu adjuntat res. Voleu adjuntar un fitxer al missatge?

en: The module is missing. Please verify your installation. This module is provided by Kleopatra.
ca@valencia: Falta el mòdul. Verifiqueu esta instal·lació. Este mòdul és proporcionat per Kleopatra.

en: The most recently selected folder in the folder selection dialog.
ca@valencia: La carpeta seleccionada més recentment en el diàleg de selecció de carpetes.

en: The signature file is not valid
ca@valencia: El fitxer de signatura no és vàlid

en: The size of the identity dialog (for internal use only)
ca@valencia: La mida del diàleg d'identitat (només per a ús intern)

en: The threshold for when to warn the user that a folder is nearing its quota limit.
ca@valencia: El llindar d'avís a l'usuari que una carpeta està arribant al seu límit de quota.

en: The width of the Configure KMail dialog (for internal use only)
ca@valencia: L'amplària del diàleg de configuració de KMail (només per a ús intern)

en: The width of the search window (for internal use only)
ca@valencia: L'amplària de la finestra de busca (només per a ús intern)

en: There are no unread messages
ca@valencia: No hi ha missatges sense llegir

en: There is nothing to undo.
ca@valencia: No hi ha res a desfer.

en: There was a problem renaming your search folder. A common reason for this is that another search folder with the same name already exists. Error returned "%1".
ca@valencia: S'ha produït un problema en canviar de nom la carpeta de busca. Un motiu freqüent per a açò, és que ja existix una altra carpeta de busca amb el mateix nom. Error retornat «%1».

en: These attachments: <ul><li>%1</li></ul> were added externally. Remove them if it's an error.
ca@valencia: Estos adjunts: <ul><li>%1</li></ul> han sigut afegits externament. Elimineu-los si és un error.

en: This attachment: <ul><li>%1</li></ul> was added externally. Remove it if it's an error.
ca@valencia: Este adjunt: <ul><li>%1</li></ul> s'ha afegit externament. Elimineu-lo si és un error.

en: This charset is not supported.
ca@valencia: Este joc de caràcters no està admés.

en: This folder %1 is read only. Please verify the configuration of account %2
ca@valencia: Esta carpeta %1 només és de lectura. Verifiqueu la configuració del compte %2

en: This folder does not have any expiry options set
ca@valencia: Esta carpeta no té configurada cap opció de caducitat

en: This identity has been changed to use the default transport: | These %1 identities have been changed to use the default transport:
ca@valencia[0]: Esta identitat s'ha canviat per a utilitzar el transport predeterminat:
ca@valencia[1]: Estes %1 identitats s'han canviat per a utilitzar el transport predeterminat:

en: This identity has been changed to use the modified transport: | These %1 identities have been changed to use the modified transport:
ca@valencia[0]: Esta identitat s'ha canviat per a utilitzar el transport modificat:
ca@valencia[1]: Estes %1 identitats s'han canviat per a utilitzar el transport modificat:

en: This list is checked for every outgoing message from the top to the bottom for a charset that contains all required characters.
ca@valencia: Esta llista es comprova de dalt a baix cada vegada que s'envia un missatge buscant un joc de caràcters amb tots els caràcters requerits.

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
ca@valencia: Esta opció necessita dirmngr >= 0.9.0

en: This prevents the automatic expiry of old messages in a folder from deleting (or moving to an archive folder) the messages that are marked 'Important' or 'Action Item'
ca@valencia: Evita la caducitat automàtica dels missatges antics d'una carpeta de la supressió (o de moure'ls a una carpeta d'arxiu) que estan marcats amb «Important» o «Element d'acció»

en: This shortcut allows to send mail directly.
    Mail can be send accidentally.
    What do you want to do?
ca@valencia: Esta drecera permet enviar correu directament.
    El correu es pot enviar de forma accidental.
    Què és el que voleu fer?

en: This value is used to decide whether the KMail Introduction should be displayed.
ca@valencia: Este valor s'utilitza per a decidir si s'ha de mostrar la introducció de KMail.

en: Timestamp for 'Transmission completed' status messages
ca@valencia: Marca de temps per als missatges d'estat de «Transmissió completa»

en: To: field is empty. Send message anyway?
ca@valencia: El camp «A:» està buit. Voleu que envie el missatge igualment?

en: Toggle Message Tag: %1
ca@valencia: Canvia l'etiqueta del missatge: %1

en: Toggle rich text editing mode
ca@valencia: Alterna el mode d'edició de text enriquit

en: Too many recipients
ca@valencia: Massa destinataris

en: Tools Plugins
ca@valencia: Connectors d'eines

en: Transport was not found. Please verify that you will use a correct mail transport.
ca@valencia: No s'ha trobat el transport. Verifiqueu que esteu emprant un transport de correu correcte.

en: Turn this option on to make Outlook(tm) understand attachment names containing non-English characters
ca@valencia: Activeu esta opció per a fer que Outlook(tm) comprenga els noms dels adjunts que continguen caràcters no anglesos

en: Turning HTML mode off will cause the text to lose the formatting. Are you sure?
ca@valencia: Desactivar el mode HTML farà que el text perda el format. Esteu segur?

en: URL for mailing list posting:
ca@valencia: URL per a enviar a la llista de correu:

en: Unable to create folder. %1
ca@valencia: No s'ha pogut crear la carpeta. %1

en: Unable to fetch folder. Error reported: %1
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar la carpeta. Error notificat: %1

en: Unable to fetch parent folder. Error reported: %1
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar la carpeta pare. Error notificat: %1

en: Unable to return list of folders.
ca@valencia: No s'ha pogut retornar la llista de carpetes.

en: Unable to start "PIM Data Exporter" program
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el programa «Exportador de dades PIM»

en: Unable to start ImportWizard
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar ImportWizard

en: Unable to start account wizard
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar l'assistent de comptes

en: Unable to start import wizard
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar l'assistent d'importació

en: Uncompressed Archive (.tar)
ca@valencia: Arxiu sense comprimir (.tar)

en: Undefined Encryption Key
ca@valencia: Clau d'encriptació no definida

en: Undefined Signing Key
ca@valencia: Clau de signatura no definida

en: Undo send
ca@valencia: Desfés l'enviament

en: Unread Message
ca@valencia: Missatge sense llegir

en: Unselect All
ca@valencia: Desselecciona-ho tot

en: Unsubscribe From List
ca@valencia: Cancel·la la subscripció de la llista

en: Unsubscribe from List
ca@valencia: Cancel·la la subscripció de la llista

en: Usability tests and improvements
ca@valencia: Millores i proves en la usabilitat

en: Usage:
ca@valencia: Ús:

en: Use &this proxy for HTTP requests:
ca@valencia: Utilitza es&te intermediari per a les sol·licituds HTTP:

en: Use Fi&xed Font
ca@valencia: Utilitza un tipus de lletra fi&xa

en: Use Global Setting
ca@valencia: Utilitza l'opció global

en: Use HTML
ca@valencia: Utilitza HTML

en: Use custom &icons
ca@valencia: Utilitza &icones personalitzades

en: Use e&xternal editor instead of composer
ca@valencia: &Utilitza l'editor extern en comptes de l'editor predeterminat

en: Use of HTML in mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
ca@valencia: Utilitzar HTML en el correu vos farà més vulnerable al correu brossa i podeu estar incrementant la possibilitat que el sistema es veja compromés per altres forats de seguretat presents i futurs.

en: Use s&ystem HTTP proxy:
ca@valencia: Utilitza l'intermediari HTTP del s&istema:

en: Use same key for encryption and signing
ca@valencia: Utilitza la mateixa clau per a l'encriptació i la signatura

en: Use the selected identity by default
ca@valencia: Utilitza la identitat seleccionada de manera predeterminada

en: User Feedback
ca@valencia: Comentaris de l'usuari

en: Validate Send Default Shortcut
ca@valencia: Valida la drecera predeterminada d'enviament

en: Validate certificates online (OCSP)
ca@valencia: Valida els certificats en línia (OCSP)

en: Various and sundry bug fixes
ca@valencia: Esmenes diverses i solucions d'errors

en: View the given message file
ca@valencia: Visualitza el fitxer de missatge donat

[ctx: View->]
en: &Collapse Thread / Group
ca@valencia: Red&uix la conversa/grup

[ctx: View->]
en: &Expand Thread / Group
ca@valencia: Ex&pandix la conversa/grup

[ctx: View->]
en: C&ollapse All Threads
ca@valencia: Reduïx totes les converses

[ctx: View->]
en: Ex&pand All Threads
ca@valencia: Ex&pandix totes les converses

en: Warn if certificates/ke&ys expire soon (configure thresholds below)
ca@valencia: Avisa si els certificats/c&laus caduquen prompte (configureu els llindars davall)

en: Warn if the number of recipients is more than:
ca@valencia: Avisa si el nombre de destinataris és més gran que:

en: Warn if too many recipients are specified
ca@valencia: Avisa si s'especifiquen massa destinataris

en: Warn when trying to send unencrypted messages
ca@valencia: Avisa si s'intenten enviar missatges sense encriptar

en: Warn when trying to send unsigned messages
ca@valencia: Avisa si s'intenten enviar missatges sense signar

en: We cannot create tag. A tag with same name already exists.
ca@valencia: No s'ha pogut crear l'etiqueta. Ja n'existix una amb el mateix nom.

en: We cannot delete vCard file.
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir el fitxer de vCard.

en: We hope that you will enjoy KMail.
ca@valencia: Esperem que gaudiu de KMail.

en: Webengine Plugins
ca@valencia: Connectors del motor web

en: What's next?
ca@valencia: Què toca ara?

en: When check, sent messages will be stored in the encrypted form
ca@valencia: En comprovar, els missatges enviats s'emmagatzemaran en el format encriptat

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
ca@valencia: Quan es busca la ubicació d'una CRL, el certificat que es comprovarà usualment conté el que es coneix com a entrades «punt de distribució (DP -Distribution Point-) CRL», les quals són els URL que descriuen la manera d'accedir a l'URL. La primera entrada DP que es trobe és la que s'utilitzarà. Amb esta opció, totes les entrades que empren l'esquema HTTP seran ignorades quan s'estiga buscant un DP adequat.

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
ca@valencia: Quan es busca la ubicació d'una CRL, el certificat que es comprovarà usualment conté el que es coneix com a entrades «punt de distribució (DP -Distribution Point-) CRL», les quals són els URL que descriuen la manera d'accedir a l'URL. La primera entrada DP que es trobe és la que s'utilitzarà. Amb esta opció, totes les entrades que empren l'esquema LDAP seran ignorades quan s'estiga buscant un DP adequat.

en: When replying or forwarding, quote the message in the original format it was received. If unchecked, the reply will be as plain text by default.
ca@valencia: En respondre o reenviar, se citarà el missatge en el format original en el qual es va rebre. Si no està marcada, de manera predeterminada es respondrà com a text net.

en: When replying, add quote signs in front of all lines of the quoted text, even when the line was created by adding an additional line break while word-wrapping the text.
ca@valencia: En contestar, afig els caràcters de citació davant de totes les línies del text citat, encara que la línia s'haja creat afegint un trencament de línia addicional quan el text s'haja ajustat per paraules.

en: When replying, do not quote any existing signature
ca@valencia: En respondre, no citar cap signatura existent

en: When replying, only quote the selected text (instead of the complete message), if there is text selected in the message window.
ca@valencia: En contestar, cita només el text seleccionat (en lloc del missatge sencer), si hi ha text seleccionat en la finestra de missatge.

en: Whether to ask if users wants to enable Unified Mailboxes if more than one email accounts are detected. We only ever ask once.
ca@valencia: Si s'ha de preguntar als usuaris si volen activar les bústies unificades en detectar més d'un compte de correu electrònic. Només es farà una vegada.

en: Whitelist:
ca@valencia: Llista blanca:

en: Work Offline
ca@valencia: Treballa desconnectat

en: Work Online
ca@valencia: Treballa en línia

en: X-Face support
ca@valencia: Implementació de X-Face

en: You are trying to send the mail to more than %1 recipients. Send message anyway?
ca@valencia: Esteu intentant enviar el correu a més de %1 destinataris. Voleu enviar-lo igualment?

en: You did not selected a valid folder.
ca@valencia: No heu seleccionat una carpeta vàlida.

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
ca@valencia: No heu especificat un assumpte. Voleu que envie el missatge igualment?

en: You do not have your own contact defined in the address book.
ca@valencia: No teniu el vostre propi contacte definit en la llibreta d'adreces.

en: You forgot to add conditions.
ca@valencia: Heu oblidat afegir les condicions.

en: You forgot to define condition.
ca@valencia: Heu oblidat definir la condició.

en: You forgot to select collections.
ca@valencia: Heu oblidat seleccionar les col·leccions.

en: You have chosen to encode attachment names containing non-English characters in a way that is understood by Outlook(tm) and other mail clients that do not support standard-compliant encoded attachment names.
    Note that KMail may create non-standard compliant messages, and consequently it is possible that your messages will not be understood by standard-compliant mail clients; so, unless you have no other choice, you should not enable this option.
ca@valencia: Heu triat codificar noms adjunts que contenen caràcters no anglesos d'una forma que entenen Outlook(tm) i altres clients de correu que no funcionen per a noms adjunts codificats d'acord amb els estàndards.
    Cal tindre present que KMail pot crear missatges que no complisquen els estàndards, i com a conseqüència, és possible que els vostres missatges no els entengen els clients de correu conformes amb els estàndards. Per tant, a menys que no es tinga altra alternativa, no hauríeu d'activar esta opció.

en: You have more than one email account set up.
    Do you want to enable the Unified Mailbox feature to show unified content of your inbox, sent and drafts folders?
    You can configure unified mailboxes, create custom ones or
    disable the feature completely in KMail's Plugin settings.
ca@valencia: Teniu configurat més d'un compte de correu electrònic.
    Voleu activar la característica de bústia unificada per a mostrar el contingut unificat de les carpetes d'entrada, enviats i esborranys?
    Podeu configurar les bústies unificades, crear-ne personalitzades o desactivar completament la característica en la configuració del connector de KMail.

en: You must enter your email address in the From: field. You should also set your email address for all identities, so that you do not have to enter it for each message.
ca@valencia: Heu d'introduir la vostra adreça de correu electrònic en el camp De:. També heu d'establir l'adreça de correu electrònic per a totes les identitats de forma que no hàgeu d'introduir-la per a cada missatge.

en: You must specify at least one receiver in order to be able to encrypt a draft.
ca@valencia: Almenys haureu d'especificar un destinatari per tal d'encriptar un esborrany.

en: You must specify at least one receiver, either in the To: field or as CC or as BCC.
ca@valencia: Almenys cal especificar un destinatari ja siga en el camp Per a:, com a CC o com a BCC.

en: email
ca@valencia: correu electrònic

en: no proxy
ca@valencia: sense intermediari

en: pngquant exited with code %1: %2
ca@valencia: «pngquant» ha eixit amb el codi %1: %2

[ctx: preferred format of encrypted messages]
en: Preferred format:
ca@valencia: Format preferit:

[ctx: sender address field]
en: &From:
ca@valencia: &De:

[ctx: to be continued with "do not loop", "loop in current folder", and "loop in all folders"]
en: When &trying to find unread messages:
ca@valencia: Quan s'in&tenten trobar missatges sense llegir:

[ctx: to be continued with "jump to first new message", "jump to first unread or new message", and "jump to last selected message"]
en: When ente&ring a folder:
ca@valencia: En ent&rar a una carpeta:

en: unnamed
ca@valencia: sense nom

[ctx: what's this help]
en: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">When jumping to the next unread message, it may occur that no more unread messages are below the current message.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Do not loop:</span> The search will stop at the last message in the current folder.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Loop in current folder:</span> The search will continue at the top of the message list, but not go to another folder.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Loop in all folders:</span> The search will continue at the top of the message list. If no unread messages are found it will then continue to the next folder.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">Similarly, when searching for the previous unread message, the search will start from the bottom of the message list and continue to the previous folder depending on which option is selected.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Loop in all marked folders: </span>This is the same as "Loop in all folders" except that only folders are taken into account which have been marked with the folder property "Act on new/unread mail in this folder".</p></body></html>
ca@valencia: <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.0//EN" "https://www.w3.org/TR/REC-html40/strict.dtd">
    <html><head><meta name="qrichtext" content="1" /><style type="text/css">
    p, li { white-space: pre-wrap; }
    </style></head><body style=" font-family:'Sans Serif'; font-size:10pt; font-weight:400; font-style:normal;">
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">En saltar al següent missatge sense llegir, pot passar que no hi haja més missatges sense llegir davall del missatge actual.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">No tornes al començament:</span> La busca es pararà en l'últim missatge de la carpeta actual.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Recorre la carpeta actual:</span> La busca continuarà a dalt de tot de la llista de missatges, però no passarà a la següent carpeta.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Recorre totes les carpetes:</span> La busca continuarà a dalt de tot de la llista de missatges, si no s'ha trobat cap missatge sense llegir, continuarà en la següent carpeta.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;">De manera similar, en buscar els missatges anteriors sense llegir, la busca s'iniciarà des de baix de tot de la llista de missatges i continuarà fins la carpeta anterior depenent de quina opció s'haja seleccionat.</p>
    <p style=" margin-top:12px; margin-bottom:12px; margin-left:0px; margin-right:0px; -qt-block-indent:0; text-indent:0px;"><span style=" font-weight:600;">Recorre totes les carpetes marcades: </span>Açò és el mateix que «Recorre totes les carpetes» excepte que només es tenen en compte les carpetes que s'hagen marcat amb la propietat de carpeta «Actua sobre el correu nou o sense llegir d'esta carpeta».</p></body></html>

en: Ägypten and Kroupware project management
ca@valencia: Gestioneu els projectes Ägypten i Kroupware
