korganizer - en to ca@valencia translation catalogue (815 entries)

en:  day |  days
ca@valencia[0]:  dia
ca@valencia[1]:  dies

en: %1 completed to-do was purged. | %1 completed to-dos were purged.
ca@valencia[0]: S'ha purgat %1 tasca pendent finalitzada.
ca@valencia[1]: S'han purgat %1 tasques pendents finalitzades.

en: %1 to-do was ignored because it has uncompleted or read-only children. | %1 to-dos were ignored because they have uncompleted or read-only children.
ca@valencia[0]: S'ha ignorat %1 tasca pendent perquè tenia fills incomplets o de només lectura.
ca@valencia[1]: S'han ignorat %1 tasques pendents perquè tenia fills incomplets o de només lectura.

en: &Actions
ca@valencia: A&ccions

en: &Add
ca@valencia: Afi&g

en: &Address Book
ca@valencia: Llibreta d'&adreces

en: &Also Dissociate Future Ones
ca@valencia: Dissocia t&ambé les futures

en: &Cancel
ca@valencia: C&ancel·la

en: &Completed
ca@valencia: &Finalitzades

en: &Configure KOrganizer...
ca@valencia: &Configura KOrganizer...

en: &Copy
ca@valencia: &Copia

en: &Day
ca@valencia: &Dia

en: &Delete
ca@valencia: Sup&rimix

en: &Delete Appointment
ca@valencia: Sup&rimix la cita

en: &Delete Event
ca@valencia: Sup&rimix l'esdeveniment

en: &Delete To-do
ca@valencia: Sup&rimix la tasca pendent

en: &Dissociate
ca@valencia: &Dissocia

en: &Edit
ca@valencia: E&dita

en: &Edit Appointment...
ca@valencia: &Edita la cita...

en: &Edit Event...
ca@valencia: &Edita l'esdeveniment...

en: &Edit To-do...
ca@valencia: &Edita la tasca pendent...

en: &Edit...
ca@valencia: &Edita...

en: &Event List
ca@valencia: Llista d'&esdeveniments

en: &Events
ca@valencia: &Esdeveniments

en: &Export
ca@valencia: &Exporta

en: &File
ca@valencia: Fi&txer

en: &Go
ca@valencia: &Ves

en: &Help
ca@valencia: A&juda

en: &Import
ca@valencia: &Importa

en: &In-progress (started but not completed)
ca@valencia: &En curs (iniciades però no finalitzades)

en: &Journal
ca@valencia: D&iari

en: &Journals
ca@valencia: &Diaris

en: &Mail Free Busy Information...
ca@valencia: En&via per correu la informació de lliure/ocupat...

en: &Make Sub-to-do Independent
ca@valencia: &Fes independent la subtasca pendent

en: &Mark To-do Completed
ca@valencia: &Marca la tasca pendent com a finalitzada

en: &Month
ca@valencia: &Mes

en: &Move
ca@valencia: &Mou

en: &New
ca@valencia: &Nou

en: &Next Day | &Next %1 Days
ca@valencia[0]: Dia següe&nt
ca@valencia[1]: %1 dies següe&nts

en: &Only Dissociate This One
ca@valencia: Dissocia n&omés esta

en: &Open-ended (no due date)
ca@valencia: Final &obert (sense data de venciment)

en: &Publish Item Information...
ca@valencia: &Publica la informació de l'element...

en: &Refresh
ca@valencia: Actualit&za

en: &Retrieve
ca@valencia: &Recupera

en: &Search for:
ca@valencia: Bu&sca:

en: &Send as iCalendar...
ca@valencia: &Envia com a iCalendar...

en: &Settings
ca@valencia: Con&figuració

en: &Show
ca@valencia: &Mostra

en: &Show Event
ca@valencia: &Mostra l'esdeveniment

en: &Show To-do
ca@valencia: &Mostra la tasca pendent

en: &Sidebar
ca@valencia: &Barra lateral

en: &To-do List
ca@valencia: Llista de &tasques pendents

en: &To:
ca@valencia: &A:

en: &Today only
ca@valencia: Només a&vui

en: &Unstarted (start date is in the future)
ca@valencia: &Sense iniciar (la data d'inici és futura)

en: &Upload Free Busy Information
ca@valencia: P&uja la informació de lliure/ocupat

en: &View
ca@valencia: Vi&sualitza

en: &Week
ca@valencia: &Setmana

en: (No need if using Kolab server version 2)
ca@valencia: (No cal si s'utilitza el servidor Kolab versió 2)

en: *.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra|Audio Files (*.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra)
ca@valencia: *.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra|Fitxers d'àudio (*.ogg *.wav *.mp3 *.wma *.flac *.aiff *.raw *.au *.ra)

en: 0 completed to-dos were purged.
ca@valencia: S'han purgat zero tasques pendents finalitzades.

en: 1 day
ca@valencia: 1 dia

en: 1 day ago | %1 days ago
ca@valencia[0]: fa 1 dia
ca@valencia[1]: Fa %1 dies

en: 1 incidence was imported successfully. | %1 incidences were imported successfully.
ca@valencia[0]: S'ha importat amb èxit una incidència.
ca@valencia[1]: S'han importat amb èxit %1 incidències.

en: <a href="whatsthis:%1">How does this work?</a>
ca@valencia: <a href="whatsthis:%1">Com funciona açò?</a>

en: <p><em>No Item Selected</em></p><p>Select an event, to-do or journal entry to view its details here.</p>
ca@valencia: <p><em>No hi ha cap element seleccionat</em></p><p>Seleccioneu un esdeveniment, tasca pendent o entrada de diari per a veure'n els detalls.</p>

en: <qt><b>Warning:</b> Qt Designer could not be found. It is probably not installed. You will only be able to import existing designer files.</qt>
ca@valencia: <qt><b>Avís:</b> No s'ha pogut trobar Qt Designer. Probablement no està instal·lat. No podreu importar els fitxers existents de «designer».</qt>

en: <qt><p>Select the dates you want to display in KOrganizer's main view here. Hold the mouse button to select more than one day.</p><p>Press the top buttons to browse to the next / previous months or years.</p><p>Each line shows a week. The number in the left column is the number of the week in the year. Press it to select the whole week.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Seleccioneu ací les dates que voleu mostrar en la vista principal de KOrganizer. Manteniu premut el botó del ratolí per a seleccionar més d'un dia.</p><p>Premeu els botons superiors per a passar als mesos o anys següents o anteriors.</p><p>Cada línia mostra una setmana. El número de la columna de l'esquerra és el número de la setmana de l'any. Premeu-lo per a seleccionar tota la setmana.</p></qt>

en: <qt><p>This section allows you to add your own GUI Elements ('<i>Widgets</i>') to store your own values into %1. Proceed as described below:</p><ol><li>Click on '<i>Edit with Qt Designer</i>'</li><li>In the dialog, select '<i>Widget</i>', then click <i>OK</i></li><li>Add your widgets to the form</li><li>Save the file in the directory proposed by Qt Designer</li><li>Close Qt Designer</li></ol><p>In case you already have a designer file (*.ui) located somewhere on your hard disk, simply choose '<i>Import Page</i>'</p><p><b>Important:</b> The name of each input widget you place within the form must start with '<i>X_</i>'; so if you want the widget to correspond to your custom entry '<i>X-Foo</i>', set the widget's <i>name</i> property to '<i>X_Foo</i>'.</p><p><b>Important:</b> The widget will edit custom fields with an application name of %2.  To change the application name to be edited, set the widget name in Qt Designer.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Esta secció permet afegir els vostres propis elements de la IGU («<i>Ginys</i>») per a guardar els valors personals a %1. Procediu tal com es descriu tot seguit:</p><ol><li>Feu clic en «<i>Edició amb Qt Designer</i>»</li><li>En el diàleg, seleccioneu «<i>Giny</i>», després feu clic en <i>Bé</i></li><li>Afegiu els vostres ginys al formulari</li><li>Guardeu el fitxer en el directori proposat per Qt Designer</li><li>Tanqueu Qt Designer</li></ol><p>Si ja teniu un fitxer designer (*.ui) ubicat en algun lloc del disc dur, senzillament escolliu «<i>Importa pàgina</i>»</p><p><b>Important:</b> el nom de cada giny d'entrada que situeu al formulari ha de començar amb «<i>X_</i>»; així que si voleu que el giny corresponga al vostre camp d'entrada personalitzat «<i>X-Foo</i>», establiu la propietat del <i>nom</i> del giny a «<i>X_Foo</i>».</p><p><b>Important:</b> el giny editarà els camps personalitzats amb el nom d'aplicació %2. Per a canviar el nom de l'aplicació editora, establiu el nom del giny a Qt Designer.</p></qt>

en: <qt>Do you really want to delete '<b>%1</b>'?</qt>
ca@valencia: <qt>Segur que voleu suprimir «<b>%1</b>»?</qt>

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
ca@valencia: <qt>Ocultarà completament la barra de menús. La podeu tornar a mostrar prement %1.</qt>

[ctx: @action]
en: Configure
ca@valencia: Configura

[ctx: @action Jump to today]
en: To &Today
ca@valencia: A a&vui

[ctx: @action:button search in calendar]
en: &Search
ca@valencia: Bu&sca

[ctx: @action:inmenu]
en: &Dissociate From Recurrence...
ca@valencia: &Dissocia de la repetició...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Edit...
ca@valencia: &Edita...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Paste
ca@valencia: A&pega

[ctx: @action:inmenu]
en: &Print...
ca@valencia: Im&primix...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Set Folder Color...
ca@valencia: E&stablix el color de la carpeta...

[ctx: @action:inmenu]
en: &Show
ca@valencia: &Mostra

[ctx: @action:inmenu]
en: &Toggle Reminder
ca@valencia: Can&via el recordatori

[ctx: @action:inmenu]
en: &Toggle Reminder Off
ca@valencia: Desac&tiva el recordatori

[ctx: @action:inmenu]
en: &Toggle Reminder On
ca@valencia: Ac&tiva el recordatori

[ctx: @action:inmenu]
en: Create Event from To-do
ca@valencia: Crea un esdeveniment a partir de la tasca pendent

[ctx: @action:inmenu]
en: Create Note for Event
ca@valencia: Crea una nota a partir de l'esdeveniment

[ctx: @action:inmenu]
en: Create Note for To-do
ca@valencia: Crea una nota a partir de la tasca pendent

[ctx: @action:inmenu]
en: Create To-do from Event
ca@valencia: Crea una tasca pendent a partir de l'esdeveniment

[ctx: @action:inmenu]
en: New Event...
ca@valencia: Esdeveniment nou...

[ctx: @action:inmenu]
en: New Journal...
ca@valencia: Diari nou...

[ctx: @action:inmenu]
en: New To-do...
ca@valencia: Tasca pendent nova...

[ctx: @action:inmenu]
en: Print Previe&w...
ca@valencia: &Vista prèvia d'impressió...

[ctx: @action:inmenu]
en: Send as iCalendar...
ca@valencia: Envia com a iCalendar...

[ctx: @action:inmenu]
en: Serverside Subscription...
ca@valencia: Subscripció de la banda del servidor...

[ctx: @action:inmenu]
en: Set as &Default Folder
ca@valencia: Establix com a carpeta pre&determinada

[ctx: @action:inmenu]
en: Togg&le To-do Completed
ca@valencia: Canvia &les tasques pendents finalitzades

[ctx: @action:inmenu copy this incidence]
en: &Copy
ca@valencia: &Copia

[ctx: @action:inmenu cut this incidence]
en: C&ut
ca@valencia: Re&talla

[ctx: @action:inmenu delete this incidence]
en: &Delete
ca@valencia: Sup&rimix

[ctx: @info]
en: "%1" was successfully copied to %2.
ca@valencia: «%1» s'ha copiat correctament a %2.

[ctx: @info]
en: "%1" was successfully moved from %2 to %3.
ca@valencia: «%1» s'ha mogut correctament des de %2 a %3.

[ctx: @info]
en: <p>Would you like to merge this calendar item into an existing calendar or use it to create a brand new calendar?</p><p>If you select merge, then you will be given the opportunity to select the destination calendar.</p><p>If you select add, then a new calendar will be created for you automatically.</p>
ca@valencia: <p>Voleu fusionar este element de calendari en un calendari existent, o bé utilitzar-lo per a crear un calendari nou?</p><p>Si seleccioneu fusió, tindreu l'oportunitat de seleccionar el calendari de destinació.</p><p>Si seleccioneu afegir, llavors es crearà automàticament un calendari nou</p>

[ctx: @info]
en: Cannot write iCalendar file %1. %2
ca@valencia: No s'ha pogut escriure el fitxer d'iCalendar %1. %2

[ctx: @info]
en: Do you really want replace your current default calendar with "%1"?
ca@valencia: Segur que voleu substituir l'actual calendari predeterminat per «%1»?

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete calendar %1?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir el calendari %1?

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently remove the filter "%1"?
ca@valencia: Segur que voleu eliminar permanentment el filtre «%1»?

[ctx: @info]
en: Do you really want to permanently remove the item "%1"?
ca@valencia: Segur que voleu eliminar permanentment l'element «%1»?

[ctx: @info]
en: Invalid search expression, cannot perform the search. Please enter a search expression using the wildcard characters '*' and '?' where needed.
ca@valencia: L'expressió de la busca no és vàlida, no es pot fer la busca. Introduïu una expressió de busca utilitzant els comodins «*» i «?» on calga.

[ctx: @info]
en: No items were found that match your search pattern.
ca@valencia: No s'ha trobat cap element que coincidisca amb el patró de busca.

[ctx: @info]
en: Unable to add the item "%1" into %2. This item has not been moved.
ca@valencia: No s'ha pogut afegir l'element «%1» en %2. Este element no s'ha mogut.

[ctx: @info]
en: Unable to configure this plugin
ca@valencia: No s'ha pogut configurar este connector

[ctx: @info]
en: Unable to copy the item "%1" to %2.
ca@valencia: No s'ha pogut copiar l'element «%1» a %2.

[ctx: @info]
en: Unable to edit "%1" because it is locked by another process.
ca@valencia: No s'ha pogut editar l'element «%1» perquè està bloquejat per un altre procés.

[ctx: @info]
en: Unable to remove the item "%1" from the original calendar. However, a copy of this item has been put into %2
ca@valencia: No s'ha pogut eliminar l'element «%1» del calendari original. No obstant açò, s'ha posat una còpia d'este element en %2.

[ctx: @info/plain Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
en: Search...
ca@valencia: Busca...

[ctx: @info:status]
en: Agenda View
ca@valencia: Vista d'agenda

[ctx: @info:status]
en: Archive events and to-dos to a file
ca@valencia: Arxiva els esdeveniments i les tasques pendents a un fitxer

[ctx: @info:status]
en: Configure the view
ca@valencia: Configura la vista

[ctx: @info:status]
en: Create a new Event
ca@valencia: Crea un esdeveniment nou

[ctx: @info:status]
en: Create a new Journal
ca@valencia: Crea un diari nou

[ctx: @info:status]
en: Create a new To-do
ca@valencia: Crea una tasca pendent nova

[ctx: @info:status]
en: Create a new event
ca@valencia: Crea un esdeveniment nou

[ctx: @info:status]
en: Create a new journal
ca@valencia: Crea un nou diari

[ctx: @info:status]
en: Create a new to-do
ca@valencia: Crea una tasca pendent nova

[ctx: @info:status]
en: Export calendar to file
ca@valencia: Exporta el calendari a un fitxer

[ctx: @info:status]
en: Filter incidences
ca@valencia: Filtra les incidències

[ctx: @info:status]
en: Import a calendar
ca@valencia: Importeu un calendari

[ctx: @info:status]
en: Journal View
ca@valencia: La vista Diari

[ctx: @info:status]
en: List View
ca@valencia: Vista de llista

[ctx: @info:status]
en: Load a calendar from "Get Hot New Stuff"
ca@valencia: Carrega un calendari des de «Obtín les novetats»

[ctx: @info:status]
en: Month View
ca@valencia: Vista mensual

[ctx: @info:status]
en: Purge completed to-dos
ca@valencia: Neteja les tasques pendents finalitzades

[ctx: @info:status]
en: Refresh
ca@valencia: Actualitza

[ctx: @info:status]
en: Scroll Backward
ca@valencia: Ves arrere

[ctx: @info:status]
en: Scroll Forward
ca@valencia: Ves avant

[ctx: @info:status]
en: Scroll to Today
ca@valencia: Ves a hui

[ctx: @info:status]
en: Timeline View
ca@valencia: La vista Línia de temps

[ctx: @info:status]
en: To-do List View
ca@valencia: Vista de llista de tasques pendents

[ctx: @info:status]
en: What's Next View
ca@valencia: Vista «Què toca ara»

[ctx: @info:tooltip]
en: Archive old events and to-dos to an iCalendar file
ca@valencia: Arxiva els esdeveniments i les tasques pendents antigues a un fitxer iCalendar

[ctx: @info:tooltip]
en: Configure the current view
ca@valencia: Configura la vista actual

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new Event
ca@valencia: Crea un esdeveniment nou

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new Journal
ca@valencia: Crea un diari nou

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new To-do
ca@valencia: Crea una tasca pendent nova

[ctx: @info:tooltip]
en: Export your calendar to an iCalendar file
ca@valencia: Exporta el vostre calendari a un fitxer iCalendar

[ctx: @info:tooltip]
en: Filter incidences from the calendar
ca@valencia: Filtra les incidències del calendari

[ctx: @info:tooltip]
en: Ignore reminders from this calendar
ca@valencia: Ignora els recordatoris d'este calendari

[ctx: @info:tooltip]
en: Import an iCalendar or vCalendar file
ca@valencia: Importa un fitxer iCalendar o vCalendar

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh the display
ca@valencia: Actualitza la pantalla

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove completed to-dos from your calendar
ca@valencia: Elimina totes les tasques pendents finalitzades del calendari

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll the view backward
ca@valencia: Desplaça la vista cap arrere

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll the view forward
ca@valencia: Desplaça la vista cap avant

[ctx: @info:tooltip]
en: Scroll the view to today
ca@valencia: Desplaça la vista a hui

[ctx: @info:tooltip]
en: Search "Get Hot New Stuff" for calendars to import
ca@valencia: Busca calendaris que s'hagen d'importar a «Obtín les novetats»

[ctx: @info:tooltip]
en: Set a custom icon
ca@valencia: Establiu una icona personalitzada

[ctx: @info:tooltip]
en: Set search keyword
ca@valencia: Establix la paraula clau de busca

[ctx: @info:tooltip]
en: Set the folder name
ca@valencia: Establix el nom de la carpeta

[ctx: @info:tooltip]
en: Start the search
ca@valencia: Comença la busca

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Agenda View
ca@valencia: Canvia a la vista d'agenda

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Journal View
ca@valencia: Canvia a la vista de diari

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the List View
ca@valencia: Canvia a la vista de llista

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Month View
ca@valencia: Canvia a la vista mensual

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the Timeline View
ca@valencia: Canvia a la vista de línia de temps

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the To-do List View
ca@valencia: Canvia a la vista de la llista de tasques pendents

[ctx: @info:tooltip]
en: Switch to the What's Next View
ca@valencia: Canvia a la vista «Què toca ara»

[ctx: @info:whatsthis]
en: Allows you to export your entire calendar collection to one iCalendar file.
ca@valencia: Permet exportar tota la vostra col·lecció de calendari a un fitxer iCalendar.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Allows you to remove all completed to-dos from your calendar collection. This action cannot be undone!
ca@valencia: Permet eliminar totes les tasques pendents finalitzades del calendari de la col·lecció de calendari. Esta acció no es pot desfer!

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you do not want to receive reminders from items associated with this calendar.
ca@valencia: Marqueu esta casella si no voleu rebre recordatoris dels elements associats amb este calendari.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box if you want to set a custom icon for this folder.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu establir una icona personalitzada per a esta carpeta.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Check this box to make KOrganizer mark the working hours for this day of the week. If this is a work day for you, check this box, or the working hours will not be marked with color.
ca@valencia: Marqueu esta casella per a fer que KOrganizer marque les hores laborables per a este dia de la setmana. Si este dia és laborable, marqueu la casella o les hores laborables no es marcaran amb color.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose here the color of the calendar selected using the combo box above.
ca@valencia: Seleccioneu ací el color del calendari seleccionat utilitzant el quadro combinat superior.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Choose the color of the tag selected in the adjacent combo box.
ca@valencia: Seleccioneu ací el color de l'etiqueta seleccionada utilitzant el quadro combinat superior.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter a name here to set the name of this folder.
ca@valencia: Introduïu ací un nom per a establir el nom d'esta carpeta.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Enter the URL for the server on which the Free/Busy information is published here.
    Ask the server administrator for this information.
    Here is a Kolab2 Server URL example:
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/
    
    Alternatively, you can specify a full path to the Free/Busy. For example: 
    
    https://kolab2.example.com/freebusy/user.xfb
ca@valencia: Introduïu ací l'URL del servidor on es publica la informació de lliure/ocupat.
    Demaneu esta informació a l'administrador del servidor.
    Ací teniu un exemple d'URL de servidor Kolab2:
    
    https://kolab2.exemple.com/lliureocupat/
    
    De manera alternativa, podeu indicar un camí complet al lliure/ocupat. Per exemple: 
    
    https://kolab2.exemple.com/lliureocupat/usuari.xfb

[ctx: @info:whatsthis]
en: Lets you search for a keyword in your calendars
ca@valencia: Permet buscar una paraula clau als calendaris

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to define a new filter.
ca@valencia: Premeu este botó per a definir un filtre nou.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to remove the currently active filter.
ca@valencia: Premeu este botó per a eliminar el filtre actiu.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Press this button to start the search.
ca@valencia: Premeu este botó per a iniciar la busca.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Runs user-defined view filters on the calendar collection. Filters must be created first. See "Manage View Filters" option in the Settings menu.
ca@valencia: Executa filtres de vista definits per l'usuari en la col·lecció de calendari. Primer cal crear els filtres. Vegeu l'opció «Gestiona els filtres de vista» en el menú Configuració.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Scrolls backward by a day, week, month or year, depending on the current calendar view.
ca@valencia: Desplaça la vista cap arrere en un dia, setmana, mes o any, en funció de la vista actual de calendari.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Scrolls forward by a day, week, month or year, depending on the current calendar view.
ca@valencia: Desplaça la vista cap avant en un dia, setmana, mes o any, en funció de la vista actual de calendari.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Scrolls the current view to the today's date.
ca@valencia: Desplaça la vista actual fins a la data d'hui.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the calendar you want to modify. You can change the selected calendar color using the button below.
ca@valencia: Seleccioneu ací el calendari que voleu modificar. Podeu canviar el color del calendari seleccionat utilitzant el botó inferior.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select the tag you want to modify. You can change the selected tag's color using the adjacent color button.
ca@valencia: Seleccioneu ací l'etiqueta que voleu modificar. Podeu canviar el color de l'etiqueta seleccionat utilitzant el botó inferior.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Select this menu entry if you would like to import the contents of an iCalendar or vCalendar file into your current calendar collection.
ca@valencia: Seleccioneu esta entrada del menú si voleu importar el contingut d'un fitxer iCalendar o vCalendar a dins de la col·lecció actual de calendari.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Starts a configuration dialog that allows you to change the settings for the current calendar view.
ca@valencia: Inicia un diàleg de configuració que permet canviar la configuració de la vista actual del calendari.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Starts a dialog that allows you to create a new Event with reminders, attendees, recurrences and much more.
ca@valencia: Inicia un diàleg que permet crear un esdeveniment nou amb recordatoris, assistents, repeticions i molt més.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Starts a dialog that allows you to create a new Journal entry.
ca@valencia: Inicia un diàleg que permet crear una entrada nova del diari.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Starts a dialog that allows you to create a new To-do with reminders, attendees, recurrences and much more.
ca@valencia: Inicia un diàleg que permet crear una tasca pendent nova amb recordatoris, assistents, repeticions i molt més.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the "What's Next" View, which shows your events and to-dos that are "coming soon" in a short list for quick reading.  All open to-dos will be displayed, but only the events from the days selected in the Date Navigator sidebar will be shown.
ca@valencia: Canvia a la vista «Què toca ara», la qual mostra els esdeveniments i tasques pendents «properes» en una llista curta per a una lectura ràpida. Es mostraran totes les tasques pendents obertes, però només es mostraran els esdeveniments dels dies seleccionats en el navegador de dates de la barra lateral.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Agenda View, which presents your events or due to-dos for one or more days, sorted chronologically.  You can also see the length of each event in the day timetable.
ca@valencia: Canvia a la vista d'agenda, la qual presenta els esdeveniments o les tasques pendents vençudes d'un o més dies, ordenats cronològicament. També es pot veure la duració de cada esdeveniment en la taula horària del dia.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Journal View, which provides a place for you to record your reflections, occurrences or experiences.
ca@valencia: Canvia a la vista de diari, la qual proporciona lloc en el qual registrar les reflexions, casos o experiències.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the List View, which displays all your to-dos, events and journal entries for the dates selected in the Date Navigator as a list.
ca@valencia: Canvia a la vista de llista, la qual mostra en una llista totes les tasques pendents, els esdeveniments i entrades del diari per a les dates seleccionades en el navegador de dates.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Month View, which shows all the events and due to-dos in a familiar monthly calendar layout.
ca@valencia: Canvia a la vista mensual, la qual mostra tots els esdeveniments i tasques pendents vençudes en una disposició familiar mensual de calendari.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the Timeline View, which shows all events for the selected timespan in a Gantt view. Each calendar is displayed in a separate line.
ca@valencia: Canvia a la vista de línia de temps, la qual mostra tots els esdeveniments per a l'interval de temps seleccionat en un diagrama de Gantt. Cada calendari es visualitza en una línia separada.

[ctx: @info:whatsthis]
en: Switches to the To-do List view, which provides a place for you to track tasks that need to be done.
ca@valencia: Canvia a la vista de llista de tasques pendents, que proporciona un lloc per a seguir les tasques que cal fer.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This action will refresh and redraw the current calendar view. It does not sync or update any calendar folders.
ca@valencia: Esta acció actualitzarà i redibuixarà la vista actual del calendari. No sincronitza ni actualitza cap carpeta de calendari.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This menu entry opens a dialog that allows you to select old events and to-dos that you can archive into an iCalendar file.  They will be removed from your existing calendar collection.
ca@valencia: Esta entrada de menú obri un diàleg que permet seleccionar esdeveniments i tasques pendents antigues que podeu arxivar a un fitxer iCalendar. S'eliminaran de la col·lecció existent de calendari.

[ctx: @info:whatsthis]
en: This menu entry opens the "Get Hot New Stuff" dialog that allows you to search and import fun and useful calendars donated to the community.
ca@valencia: Esta entrada de menú obri el diàleg «Obtín les novetats» que permet buscar i importar calendaris divertits i útils donats per la comunitat.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new event item.
ca@valencia: Se vos presentarà un diàleg des d'on podreu crear un element nou d'esdeveniment.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new journal entry.
ca@valencia: Se vos presentarà un diàleg des d'on podreu crear una entrada nova del diari.

[ctx: @info:whatsthis]
en: You will be presented with a dialog where you can create a new to-do item.
ca@valencia: Se vos presentarà un diàleg des d'on podreu crear un element nou de tasca pendent.

[ctx: @item]
en: Meeting
ca@valencia: Reunió

[ctx: @item]
en: Note: %1
ca@valencia: Nota: %1

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Default)
ca@valencia: %1 (Predeterminat)

[ctx: @item this is the default calendar]
en: %1 (Offline)
ca@valencia: %1 (desconnectat)

[ctx: @item:inlistbox]
en: Friday
ca@valencia: Divendres

[ctx: @item:inlistbox]
en: Icons to use
ca@valencia: Icones que s'han d'utilitzar

[ctx: @item:inlistbox]
en: Monday
ca@valencia: Dilluns

[ctx: @item:inlistbox]
en: Saturday
ca@valencia: Dissabte

[ctx: @item:inlistbox]
en: Select Holiday Regions
ca@valencia: Seleccioneu les regions de dies festius

[ctx: @item:inlistbox]
en: Sunday
ca@valencia: Diumenge

[ctx: @item:inlistbox]
en: Thursday
ca@valencia: Dijous

[ctx: @item:inlistbox]
en: Tuesday
ca@valencia: Dimarts

[ctx: @item:inlistbox]
en: Wednesday
ca@valencia: Dimecres

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in days]
en: day(s)
ca@valencia: dies

[ctx: @item:inlistbox reminder time units in hours]
en: hour(s)
ca@valencia: hores

[ctx: @item:inlistbox reminder units in minutes]
en: minute(s)
ca@valencia: minuts

[ctx: @label]
en: %1 match | %1 matches
ca@valencia[0]: %1 coincidència
ca@valencia[1]: %1 coincidències

[ctx: @label]
en: Default reminder time:
ca@valencia: Temps predeterminat dels recordatoris:

[ctx: @label]
en: Event text
ca@valencia: Text de l'esdeveniment

[ctx: @label]
en: Mail transport:
ca@valencia: Transport de correu:

[ctx: @label]
en: Use holiday region:
ca@valencia: Utilitza la regió de dies festius:

[ctx: @label default filter name]
en: New Filter %1
ca@valencia: Filtre nou %1

[ctx: @label suffix in the N days spin box]
en:  days
ca@valencia:  dies

[ctx: @label suffix in the hour size spin box]
en:  pixels
ca@valencia:  píxels

[ctx: @label:textbox Name of the folder.]
en: &Name:
ca@valencia: &Nom:

[ctx: @option:check]
en: &Use custom icon:
ca@valencia: Utilit&za una icona personalitzada:

[ctx: @option:check]
en: Block reminders locally
ca@valencia: Bloqueja els recordatoris localment

[ctx: @option:check]
en: Show at the bottom of the agenda views
ca@valencia: Mostra a la part inferior de la vista d'agenda

[ctx: @option:check]
en: Show at the top of the agenda views
ca@valencia: Mostra a la part superior de la vista d'agenda

[ctx: @title]
en: Calendar Accounts
ca@valencia: Comptes del calendari

[ctx: @title::window]
en: Edit Calendar Filters
ca@valencia: Editeu els filtres de calendari

[ctx: @title:group]
en: Appointments
ca@valencia: Cites

[ctx: @title:group]
en: Calendar Decorations
ca@valencia: Decoració del calendari

[ctx: @title:group]
en: Date Navigator
ca@valencia: Navegador de dates

[ctx: @title:group]
en: Display Options
ca@valencia: Opcions de visualització

[ctx: @title:group]
en: General Time and Date
ca@valencia: Data i hora general

[ctx: @title:group]
en: Holidays
ca@valencia: Dies festius

[ctx: @title:group]
en: Other Options
ca@valencia: Altres opcions

[ctx: @title:group]
en: Position
ca@valencia: Posició

[ctx: @title:group]
en: Reminders
ca@valencia: Recordatoris

[ctx: @title:group]
en: Resources
ca@valencia: Recursos

[ctx: @title:group]
en: Tags
ca@valencia: Etiquetes

[ctx: @title:group]
en: Working Period
ca@valencia: Període laboral

[ctx: @title:group email settings]
en: Email Settings
ca@valencia: Configureu el correu electrònic

[ctx: @title:tab]
en: Agenda View
ca@valencia: Vista d'agenda

[ctx: @title:tab]
en: Default Values
ca@valencia: Valors predeterminats

[ctx: @title:tab]
en: Fonts
ca@valencia: Tipus de lletra

[ctx: @title:tab]
en: Month View
ca@valencia: Vista mensual

[ctx: @title:tab]
en: Save
ca@valencia: Guarda

[ctx: @title:tab]
en: Todo View
ca@valencia: Vista de les tasques pendents

[ctx: @title:tab calendar account settings]
en: Calendars
ca@valencia: Calendaris

[ctx: @title:window]
en: Add Calendar
ca@valencia: Afig un calendari

[ctx: @title:window]
en: Configure Side-By-Side View
ca@valencia: Configureu la vista costat a costat

[ctx: @title:window]
en: Copying Failed
ca@valencia: La còpia ha fallat

[ctx: @title:window]
en: Copying Succeeded
ca@valencia: S'ha copiat correctament

[ctx: @title:window]
en: Delete Calendar
ca@valencia: Suprimix el calendari

[ctx: @title:window]
en: Delete Filter?
ca@valencia: Voleu suprimir el filtre?

[ctx: @title:window]
en: Delete Item?
ca@valencia: Voleu suprimir l'element?

[ctx: @title:window]
en: Event Viewer
ca@valencia: Visor d'esdeveniments

[ctx: @title:window]
en: Export Calendar
ca@valencia: Exporteu un calendari

[ctx: @title:window]
en: Find in Calendars
ca@valencia: Busca en els calendaris

[ctx: @title:window]
en: Import Calendar
ca@valencia: Importeu un calendari

[ctx: @title:window]
en: Moving Failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'acció de moure

[ctx: @title:window]
en: Moving Succeeded
ca@valencia: S'ha mogut correctament

[ctx: @title:window]
en: Preferences
ca@valencia: Preferències

[ctx: @title:window]
en: Properties of Calendar Folder %1
ca@valencia: Propietats de la carpeta de calendari %1

[ctx: @title:window]
en: Replace Default Calendar?
ca@valencia: Voleu substituir el calendari predeterminat?

[ctx: @title:window]
en: Search Results
ca@valencia: Resultats de la busca

[ctx: @title:window]
en: Select Calendar File to Import
ca@valencia: Seleccioneu el fitxer de calendari que s'ha d'importar

[ctx: @title:window]
en: Select Calendar File to Open
ca@valencia: Seleccioneu el fitxer de calendari que s'ha d'obrir

en: A Personal Organizer
ca@valencia: Un organitzador personal

[ctx: A collection of all declined invidations.]
en: Declined Invitations
ca@valencia: Invitacions refusades

[ctx: A collection of all open invidations.]
en: Open Invitations
ca@valencia: Invitacions obertes

en: A column header of the %1 dates in the month.
ca@valencia: La capçalera de la columna de les %1 dates en el mes.

en: Add as new calendar
ca@valencia: Afig com a calendari nou

[ctx: Agenda title]
en: Title
ca@valencia: Títol

en: Agenda view
ca@valencia: Vista d'agenda

en: Agenda view background color
ca@valencia: Color de fons de la vista d'agenda

en: Agenda view current-time line color
ca@valencia: Color de la línia de temps actual en la vista d'agenda

en: Alarm
ca@valencia: Alarma

en: All calendars are unchecked in the Calendar Manager. No to-do was purged.
ca@valencia: Tots els calendaris en el gestor de calendaris estan sense marcar. No s'ha purgat cap tasca pendent.

en: Also Delete &Future
ca@valencia: Suprimix també les &futures

en: Always ask
ca@valencia: Pregunta sempre

en: Always confirm when deleting items
ca@valencia: Confirma sempre en suprimir elements

en: Always display completed to-dos at the bottom of the list
ca@valencia: Mostra sempre les tasques pendents finalitzades a la part inferior de la llista

en: An error occurred while purging completed to-dos: %1
ca@valencia: S'ha produït un error mentre es purgaven les tasques pendents finalitzades: %1

en: An error occurred: %1
ca@valencia: S'ha detectat un error: %1

en: Anniversary
ca@valencia: Aniversari

en: Archive O&ld Incidences...
ca@valencia: Ar&xiva les incidències antigues...

en: Attach &inline
ca@valencia: Adjunta &inclòs

en: Attach as &link
ca@valencia: Adjunta com a en&llaç

en: Attach complete message
ca@valencia: Adjunta el missatge sencer

en: Attach inline &without attachments
ca@valencia: Adjunta inclòs &sense fitxers adjunts

en: Attendees
ca@valencia: Assistents

en: Attending
ca@valencia: Participació

en: Available Pages
ca@valencia: Pàgines disponibles

en: Be added to the default calendar
ca@valencia: Ser afegides al calendari predeterminat

en: Be asked which calendar to use
ca@valencia: Pregunta quin calendari s'ha d'utilitzar

en: Birthday
ca@valencia: Data de naixement

en: Boolean
ca@valencia: Booleà

en: Busy days background color
ca@valencia: Color de fons dels dies ocupats

en: By publishing Free/Busy information, you allow others to take your calendar into account when inviting you for a meeting. Only the times you have already busy are published, not why they are busy.
ca@valencia: En publicar la informació de lliure/ocupat, permeteu als altres tindre en compte el vostre calendari en convidar-vos a una reunió. Només es publiquen les hores que teniu ocupades, no en què estareu ocupat.

en: By retrieving Free/Busy information that others have published, you can take their calendar into account when inviting them to a meeting.
ca@valencia: En recuperar la informació de lliure/ocupat que altres han publicat, podreu tindre en compte el seu calendari en convidar-los a una reunió.

en: C&ancel
ca@valencia: C&ancel·la

en: Calendar
ca@valencia: Calendari

en: Calendar files or urls. Unless -i or -m is explicitly specified, the user will be asked whether to import or merge
ca@valencia: Fitxers de calendari o els URL. Excepte que s'indique explícitament -i, o -m, es preguntarà a l'usuari si importar o fusionar

en: Calendar inside, tag outside
ca@valencia: Calendari a dins, etiqueta a fora

en: Calendar's custom icon
ca@valencia: Icona personalitzada del calendari

en: Calendars Side by Side
ca@valencia: Calendaris costat a costat

en: Cannot upload calendar to '%1'
ca@valencia: No es pot pujar el calendari a «%1»

en: Change of Seasons
ca@valencia: Canvi de temporades

en: Change...
ca@valencia: Canvia...

en: Check this box if you do not want to see To-dos that are past their due date but have not yet been completed.
ca@valencia: Marqueu esta casella si no voleu veure les tasques pendents que han ultrapassat la seua data de venciment però que encara no s'han finalitzat.

en: Check this box if you do not want to see To-dos that have already been completed.
ca@valencia: Marqueu esta casella si no voleu veure les tasques pendents que ja s'han finalitzat.

en: Check this box if you do not want to see To-dos that have been started but are not yet completed.
ca@valencia: Marqueu esta casella si no voleu veure les tasques pendents que s'han iniciat però no s'han finalitzat.

en: Check this box if you do not want to see To-dos with a start date in the future.
ca@valencia: Marqueu esta casella si no voleu veure les tasques pendents amb data d'inici futura.

en: Check this box if you do not want to see open-ended To-dos.
ca@valencia: Marqueu esta casella si no voleu veure les tasques pendents amb final obert.

en: Check this box if you only want to find events that occur entirely within the date range specified.  Events that start during the date range but end after it, or end during the date range but start before it, will be excluded from the search results.
ca@valencia: Marqueu esta casella si només voleu buscar esdeveniments que es facen totalment entre l'interval de dates especificat. Els esdeveniments que s'inicien durant l'interval de dates però acaben després, o acaben dins l'interval de dates però comencen abans, s'exclouran del resultat de la busca.

en: Check this box if you want agenda's background to be filled with a different color on days which have at least one all day event marked as busy. Also, you can change the background color used for this option on the Colors configuration page. Look for the "Busy days background color" setting.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu que el fons de l'agenda s'emplene amb un color diferent els dies que teniu almenys un esdeveniment de tot el dia marcat com a ocupat. També podeu canviar el color de fons utilitzat per a esta opció en la pàgina de configuració dels colors. Mireu la configuració «Color de fons per als dies ocupats».

en: Check this box if you want all completed to-dos to be always grouped at the bottom of the to-do list.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu que totes les tasques pendents finalitzades s'agrupen sempre a la part inferior de la llista de tasques pendents.

en: Check this box if you want month view's background to be filled with a different color on days which have at least one all day event marked as busy. Also, you can change the background color used for this option on the Colors configuration page. Look for the "Busy days background color" setting.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu que el fons de la vista mensual s'emplene amb un color diferent els dies que teniu almenys un esdeveniment de tot el dia marcat com a ocupat. També podeu canviar el color de fons utilitzat per a esta opció en la pàgina de configuració dels colors. Mireu la configuració «Color de fons per als dies ocupats».

en: Check this box if you want specify the number of days in the future for pending To-dos.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu especificar el nombre de dies futurs per a les tasques pendents inacabades.

en: Check this box if you want the summary to show To-dos belonging to your calendars only.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu que el resum mostre només les tasques pendents que pertanyen als vostres calendaris.

en: Check this box if you want the summary to show events belonging to your calendars only.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu que el resum mostre només els esdeveniments que pertanyen als vostres calendaris.

en: Check this box if you want to match attendees against your search pattern.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu fer coincidir els assistents amb el patró de busca.

en: Check this box if you want to match descriptions against your search pattern.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu fer coincidir les descripcions amb el patró de busca.

en: Check this box if you want to match locations against your search pattern.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu fer coincidir les ubicacions amb el patró de busca.

en: Check this box if you want to match summaries against your search pattern.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu fer coincidir els resums amb el patró de busca.

en: Check this box if you want to match tags against your search pattern.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu fer coincidir les etiquetes amb el patró de busca.

en: Check this box if you want to search for events that match the search pattern and have start dates or end dates in the given date range.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu buscar esdeveniments que coincidisquen amb el criteri de busca i tinguen data d'inici o data final dins l'interval de dates indicat.

en: Check this box if you want to search for journal entries that match the search pattern and have start dates in the given date range.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu buscar entrades de diari que coincidisquen amb el criteri de busca i tinguen data d'inici dins l'interval de dates indicat.

en: Check this box if you want to search for to-dos that match the search pattern and have due dates in the given date range.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu buscar tasques pendents que coincidisquen amb el criteri de busca i tinguen data de venciment dins l'interval de dates indicat.

en: Check this box if you want to see To-dos due on this date only.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu veure el venciment de les tasques pendents només d'esta data.

en: Check this box if you want to see To-dos that are due sometime during the next 31 days.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu veure les tasques pendents que vencen durant els següents 31 dies.

en: Check this box if you want to see all your to-dos in a flat list instead of being arranged in a hierarchical tree.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu veure totes les tasques pendents en una llista plana en lloc d'organitzades en un arbre jeràrquic.

en: Check this box if you want to see events occurring on this date only.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu veure els esdeveniments només d'esta data.

en: Check this box if you want to see events that start sometime during the next 31 days.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu veure els esdeveniments que s'inicien durant els següents 31 dies.

en: Check this box if you want to see special occasions occurring on this date only.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu veure les ocasions especials només d'esta data.

en: Check this box if you want to see special occasions that start sometime during the next 31 days.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu veure les ocasions especials que s'inicien durant els següents 31 dies.

en: Check this box if you want to show seconds on the current-time line.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu mostrar els segons en la línia de temps actual.

en: Check this box if you want to specify the number of days in the future for upcoming events.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu especificar el nombre de dies en el futur per als esdeveniments propers.

en: Check this box if you want to specify the number of days in the future for upcoming special occasions.
ca@valencia: Marqueu esta casella si voleu especificar el nombre de dies en el futur per a les properes ocasions especials.

en: Check this box so that to-dos will use tag colors and not colors specific to their due, due today or overdue state
ca@valencia: Marqueu esta casella perquè les tasques pendents utilitzen els colors de les etiquetes en lloc de colors específics al seu estat de venciment, venciment d'hui o endarreriment

en: Check this box to display a confirmation dialog when deleting items.
ca@valencia: Marqueu esta casella per a mostrar un diàleg de confirmació en suprimir elements.

en: Check this box to display a line in the day or week view indicating the current-time line (Marcus Bains line).
ca@valencia: Marqueu esta casella per a mostrar una línia en la vista diària o setmanal indicant la línia de temps actual (línia de Marcus Bains).

en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in agenda view items.
ca@valencia: Marqueu esta casella per a mostrar les icones (alarma, repetició, etc.) en els elements en la vista d'agenda.

en: Check this box to display icons (alarm, recursion, etc.) in month view items.
ca@valencia: Marqueu esta casella per a mostrar les icones (alarma, repetició, etc.) en els elements en la vista mensual.

en: Check this box to display journals in the month view.
ca@valencia: Marqueu esta casella per a mostrar els diaris en la vista mensual.

en: Check this box to display summary tooltips when hovering the mouse over an event or a to-do.
ca@valencia: Marqueu esta casella per a mostrar un consell amb el resum de l'esdeveniment o la tasca pendent en passar-hi el ratolí per damunt.

en: Check this box to display the time in month view items.
ca@valencia: Marqueu esta casella per a visualitzar l'hora en els elements en la vista mensual.

en: Check this box to display to-dos in the agenda view.
ca@valencia: Marqueu esta casella per a mostrar les tasques pendents en la vista d'agenda.

en: Check this box to display to-dos in the month view.
ca@valencia: Marqueu esta casella per a mostrar les tasques pendents en la vista mensual.

en: Check this box to download a free/busy file in the format "user@domain.ifb" (for example joe@company.com.ifb). Otherwise, it will download a free/busy file in the format user.ifb (for example joe.ifb). Ask the server Administrator if you are not sure about how to configure this option.
ca@valencia: Marqueu esta casella per a baixar un fitxer de lliure/ocupat amb el format «usuari@domini.ifb» (per exemple pep@sugranyes.com.ifb). Altrament es baixarà un fitxer de lliure/ocupat amb el format usuari.ifb (per exemple pep.ifb). Demaneu-ho a l'administrador del servidor si no teniu clar com configurar esta opció.

en: Check this box to make KOrganizer remember your password and skip asking you each time it uploads your Free/Busy information, by storing it in the configuration file.
    For security reasons, it is not recommended to store your password in the configuration file.
ca@valencia: Marqueu esta casella per a fer que KOrganizer recorde la vostra contrasenya, guardant-la en el fitxer de configuració, i no vos la demane cada vegada que puja la vostra informació de lliure/ocupat.
    No és recomanable guardar la contrasenya en el fitxer de configuració per motius de seguretat.

en: Check this box to prevent KOrganizer from marking the working hours on holidays.
ca@valencia: Marqueu esta casella per a evitar que KOrganizer marque com a hores laborables als dies festius.

en: Check this box to record the completion of a to-do in a new entry of your journal automatically.
ca@valencia: Marqueu esta casella per a enregistrar automàticament la finalització d'una tasca pendent en una entrada nova del diari.

en: Check this box to retrieve other people's Free/Busy information automatically. Note that you have to fill the correct server information to make this possible.
ca@valencia: Marqueu esta casella per a recuperar automàticament la informació de lliure/ocupat d'altri. Cal tindre present que heu d'emplenar correctament la informació del servidor per tal de fer-ho possible.

en: Check this box to search for to-dos that have a start date, due date, or completion date in the date range specified, or have neither a start date nor an end date.  If the box is unchecked, only to-dos that have a due date in the date range will be displayed.
ca@valencia: Marqueu esta casella per a buscar tasques pendents que tenen una data d'inici, data de venciment, o data de compleció dins de l'interval de dates especificat, o no tinguen cap data d'inici o data final. Si la casella no està activada, només es mostraran les tasques pendents que tenen una data de venciment dins l'interval de dates.

en: Check this box to select a working week when clicking on the Date Navigator's week numbers, or uncheck it to choose the whole week.
ca@valencia: Marqueu esta casella per a seleccionar una setmana laboral clicant en els nombres de setmana del navegador de dates, o desactiveu-la per a seleccionar la setmana sencera.

en: Check this box to show the days containing daily recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non daily recurring) events.
ca@valencia: Marqueu esta casella per a mostrar en negreta els dies que contenen esdeveniments de repetició diària en el navegador de dates, o desmarqueu-la per a donar més prominència a altres esdeveniments (que no es repetisquen diàriament).

en: Check this box to show the days containing journals in bold typeface in the Date Navigator when in journal view.
ca@valencia: Marqueu esta casella per a mostrar en negreta els dies que contenen diaris en el navegador de dates quan esteu en la vista de diari.

en: Check this box to show the days containing to-dos in bold typeface in the Date Navigator when in to-do view.
ca@valencia: Marqueu esta casella per a mostrar en negreta els dies que contenen tasques pendents en el navegador de dates quan esteu en la vista de les tasques pendents.

en: Check this box to show the days containing weekly recurring events in bold typeface in the Date Navigator, or uncheck it to give more prominence to other (non weekly recurring) events.
ca@valencia: Marqueu esta casella per a mostrar en negreta els dies que contenen esdeveniments de repetició setmanal en el navegador de dates, o desmarqueu-la per a donar més prominència a altres esdeveniments (que no es repetisquen setmanalment).

en: Check this box to start the event editor automatically when you select a time range in the daily and weekly view. To select a time range, drag the mouse from the start time to the end time of the event you are about to plan.
ca@valencia: Marqueu esta casella per a iniciar l'editor d'esdeveniments automàticament quan seleccioneu un interval de temps en la vista diària o setmanal. Per a seleccionar un interval de temps, arrossegueu el ratolí des de l'hora d'inici fins a la final de l'esdeveniment que esteu a punt de planificar.

en: Check this box to upload your Free/Busy information automatically.
    It is possible to skip this option and mail or upload your Free/Busy information using the Schedule menu of KOrganizer.
    Note: If KOrganizer is acting as a KDE Kolab client, this is not required, as the Kolab2 server taking care of publishing your Free/Busy information and manages the access to it from other users.
ca@valencia: Marqueu esta casella per a pujar la informació de lliure/ocupat automàticament.
    És possible ometre esta opció i enviar per correu o pujar la informació de lliure/ocupat utilitzant el menú de planificació de KOrganizer.
    Nota: Si KOrganizer actua com a client KDE de Kolab, no cal açò, perquè el servidor Kolab2 se n'encarrega de publicar la informació de lliure/ocupat i hi gestiona l'accés d'altres usuaris.

en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the month view. If this box is checked, you will gain some space for the monthly view, but other widgets, such as the date navigator, the item details and the calendars list, will not be displayed.
ca@valencia: Marqueu esta casella per a utilitzar tota la finestra de KOrganizer en mostrar la vista mensual. Si es marca esta casella, guanyareu una mica d'espai en la vista mensual, però no es mostraran altres ginys, com ara el navegador de dates, els detalls de l'element i la llista de calendaris.

en: Check this box to use the full KOrganizer window when displaying the to-do list view. If this box is checked, you will gain some space for the to-do list view, but other widgets, such as the date navigator, the to-do details and the calendars list, will not be displayed.
ca@valencia: Marqueu esta casella per a utilitzar tota la finestra de KOrganizer en mostrar la vista de la llista de tasques pendents. Si es marca esta casella, guanyareu una mica d'espai en la vista de la llista de tasques pendents, però no es mostraran altres ginys, com ara el navegador de dates, els detalls de la tasca pendent i la llista de calendaris.

en: Choose...
ca@valencia: Seleccioneu...

en: Classname:
ca@valencia: Nom de la classe:

en: Click here to scroll the display to week number %1 of the currently displayed year.
ca@valencia: Cliqueu ací per a desplaçar la vista fins a la setmana número %1 de l'any actualment visualitzat.

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the next month
ca@valencia: Cliqueu este botó per a desplaçar-vos aproximadament a la mateixa data del mes posterior

en: Click this button to scroll the display to the same approximate date of the previous month
ca@valencia: Cliqueu este botó per a desplaçar-vos aproximadament a la mateixa data del mes anterior

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the next year
ca@valencia: Cliqueu este botó per a desplaçar-vos aproximadament al mateix dia de l'any posterior

en: Click this button to scroll the display to the same approximate day of the previous year
ca@valencia: Cliqueu este botó per a desplaçar-vos aproximadament al mateix dia de l'any anterior

en: Color Usage
ca@valencia: Ús del color

en: Color busy days with a different background color
ca@valencia: Acolorix els dies feiners amb un color de fons diferent

en: Completed to-dos are displayed at the bottom of the list, regardless of priority
ca@valencia: Les tasques pendents finalitzades es mostren a la part inferior de la llista, sense tindre en compte la prioritat

en: Configure
ca@valencia: Configura

en: Configure &Date && Time...
ca@valencia: Configura la &data i l'hora...

en: Configure View...
ca@valencia: Configura la vista...

en: Configure minimum the interval of time in minutes between each upload here. This configuration is only effective in case you choose to publish your information automatically.
ca@valencia: Configureu ací l'interval mínim en minuts entre cada pujada. Esta configuració només té efecte si trieu la publicació automàtica de la informació.

en: Configure the number of calendar days you wish to be published and available to others here.
ca@valencia: Configureu ací el nombre de dies de calendari que voleu que es publiquen i que estaran disponibles per als altres.

en: Confirm deletes
ca@valencia: Confirma les supressions

en: Copying Failed
ca@valencia: La còpia ha fallat

en: Copyright © 1997–1999 Preston Brown
    Copyright © 2000–2004, 2007 Cornelius Schumacher
    Copyright © 2004–2005 Reinhold Kainhofer
    Copyright © 2006–2012 Allen Winter
    Copyright © 2012–2022 KOrganizer authors
ca@valencia: Copyright © 1997–1999 Preston Brown
    Copyright © 2000–2004, 2007 Cornelius Schumacher
    Copyright © 2004–2005 Reinhold Kainhofer
    Copyright © 2006–2012 Allen Winter
    Copyright © 2012–2022, els autors de KOrganizer

en: Copyright © 2003 Tobias Koenig
    Copyright © 2004–2010 Allen Winter
ca@valencia: Copyright © 2003, Tobias Koenig
    Copyright © 2004–2010, Allen Winter

en: Could not add a calendar. Error: %1
ca@valencia: No s'ha pogut carregar un calendari. Error: %1

en: Could not load calendar %1.
ca@valencia: No s'ha pogut carregar el calendari %1.

en: Could not start control module for date and time format.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el mòdul de control per al format de la data i l'hora.

en: Current Maintainer
ca@valencia: Mantenidor actual

en: Current-time line
ca@valencia: Línia de temps actual

en: Da&ys after completion:
ca@valencia: D&ies després del final:

en: Daily ending hour
ca@valencia: Hora de plegar

en: Daily starting hour
ca@valencia: Hora de començar

en: Date
ca@valencia: Data

en: Date & Time
ca@valencia: Data i hora

en: Date Range
ca@valencia: Interval de dates

en: Day
ca@valencia: Dia

en: Day begins at
ca@valencia: El dia comença a les

en: Default event color
ca@valencia: Color predeterminat dels esdeveniments

en: Default todo attachment method
ca@valencia: Mètode predeterminat d'adjunció a les tasques pendents

en: Delete "%1"
ca@valencia: Suprimix «%1»

en: Delete &All
ca@valencia: Suprimix-les &totes

en: Delete All
ca@valencia: Suprimix-ho tot

en: Delete C&urrent
ca@valencia: Suprimix l'&actual

en: Delete Only This
ca@valencia: Suprimix només esta

en: Delete Page
ca@valencia: Suprimix la pàgina

en: Delete all completed to-dos from checked calendars?
ca@valencia: Voleu suprimir totes les tasques pendents finalitzades dels calendaris marcats?

en: Desc&riptions
ca@valencia: Desc&ripcions

en: Description:
ca@valencia: Descripció:

en: Designer Files
ca@valencia: Fitxers de Designer

en: Developer
ca@valencia: Desenvolupador

en: Display events only if their start date and end date are both in the date range specified.
ca@valencia: Només mostra els esdeveniments si la seua data d'inici i la data final estan dins l'interval de dates especificat.

en: Display icons in agenda view items
ca@valencia: Mostra les icones dels elements en la vista d'agenda

en: Display icons in month view items
ca@valencia: Mostra les icones d'element en la vista mensual

en: Display journals in the month view
ca@valencia: Mostra els diaris en la vista mensual

en: Display seconds with the current-time indicator
ca@valencia: Mostra els segons amb l'indicador d'hora actual

en: Display the current-time indicator
ca@valencia: Mostra l'indicador de l'hora actual

en: Display the specified incidence (by URL)
ca@valencia: Mostra la incidència especificada (mitjançant un URL)

en: Display time in month view items
ca@valencia: Mostra l'hora en els elements de la vista mensual

en: Display to-do list in a full KOrganizer window
ca@valencia: Mostra la llista de tasques pendents utilitzant tota la finestra de KOrganizer

en: Display to-dos as a flat list instead of a hierarchical tree
ca@valencia: Mostra les tasques pendents en una llista plana en lloc d'un arbre jeràrquic

en: Display to-dos in a flat list
ca@valencia: Mostra les tasques pendents en una llista plana

en: Display to-dos in the agenda view
ca@valencia: Mostra les tasques pendents en la vista d'agenda

en: Display to-dos in the month view
ca@valencia: Mostra les tasques pendents en la vista mensual

[ctx: Displayed grayed-out inside the textbox, verb to search]
en: Search
ca@valencia: Busca

en: Dissociate future occurrences
ca@valencia: Dissocia les ocurrències futures

en: Dissociate occurrence
ca@valencia: Dissocia l'ocurrència

en: Dissociating Failed
ca@valencia: La dissociació ha fallat

en: Dissociating the future occurrences failed.
ca@valencia: Ha fallat la dissociació de les ocurrències futures.

en: Dissociating the occurrence failed.
ca@valencia: Ha fallat la dissociació de l'ocurrència.

en: Do you want to dissociate the occurrence on %1 from the recurrence or also dissociate future ones?
ca@valencia: Voleu dissociar l'ocurrència en %1 de la repetició o també dissociar les repeticions futures?

en: Do you want to dissociate the occurrence on %1 from the recurrence?
ca@valencia: Voleu dissociar l'ocurrència en %1 de la repetició?

en: Do you want to overwrite %1?
ca@valencia: Voleu sobreescriure %1?

en: Draw agenda items using their calendar color for the inside and border
ca@valencia: Dibuixa els elements de l'agenda utilitzant el color del calendari per a dins i per a les vores

en: Draw agenda items using their tag color for the inside and border
ca@valencia: Dibuixa els elements de l'agenda utilitzant el color de la seua etiqueta per a dins i per a les vores

en: Draw agenda items with their calendar color inside and tag color for their border
ca@valencia: Dibuixa els elements de l'agenda amb el color del calendari per a dins i el color de la seua etiqueta per a les vores

en: Draw agenda items with their tag color inside and calendar color for their border
ca@valencia: Dibuixa els elements de l'agenda amb el color de la seua etiqueta per a dins i el color del calendari per a les vores

en: Draw month items using their calendar color for the inside and border
ca@valencia: Dibuixa els elements mensuals utilitzant el color del seu calendari per a dins i per a les vores

en: Draw month items using their tag color for the inside and border
ca@valencia: Dibuixa els elements mensuals utilitzant el color de la seua etiqueta per a dins i per a les vores

en: Draw month items with their calendar color inside and tag color for their border
ca@valencia: Dibuixa els elements mensuals amb el color del seu calendari per a dins i el color de la seua categoria per a les vores

en: Draw month items with their tag color inside and calendar color for their border
ca@valencia: Dibuixa els elements mensuals amb el color de la seua etiqueta per a dins i el color del calendari per a les vores

en: Edit Event: "%1"
ca@valencia: Edita l'esdeveniment: «%1»

en: Edit To-do: "%1"
ca@valencia: Edita la tasca pendent: «%1»

en: Edit with Qt Designer...
ca@valencia: Edita amb Qt Designer...

en: Edit...
ca@valencia: Edita...

en: Enable automatic event editor with time range selection
ca@valencia: Habilita l'editor automàtic d'esdeveniments amb la selecció de l'interval de temps

en: Enable this option to include anniversaries from your address book in the upcoming special occasions summary.
ca@valencia: Habiliteu esta opció per a incloure els aniversaris des de la llibreta d'adreces en el resum d'ocasions especials.

en: Enable this option to include anniversaries from your calendar in the upcoming events summary. This option is only available if you are using the Birthdays resource in your calendar.
ca@valencia: Habiliteu esta opció per a incloure els aniversaris del calendari en el resum d'esdeveniments propers. Esta opció només estarà disponible si esteu utilitzant el recurs «data de naixement» en el calendari.

en: Enable this option to include anniversaries from your calendar in the upcoming special occasions summary. Typically, these are events with the "Anniversary" tag.
ca@valencia: Habiliteu esta opció per a incloure els aniversaris del calendari en el resum d'ocasions especials properes. Normalment, estos són esdeveniments amb l'etiqueta «Aniversari».

en: Enable this option to include birthdays from your address book in the upcoming special occasions summary.
ca@valencia: Habiliteu esta opció per a incloure les dates de naixement des de la llibreta d'adreces en el resum d'ocasions especials.

en: Enable this option to include birthdays from your calendar in the upcoming events summary. This option is only available if you are using the Birthdays resource in your calendar.
ca@valencia: Habiliteu esta opció per a incloure les dates de naixement del calendari en el resum d'esdeveniments propers. Esta opció només estarà disponible si esteu utilitzant el recurs «data de naixement» en el calendari.

en: Enable this option to include birthdays from your calendar in the upcoming special occasions summary. Typically, these are events with the "Birthday" tag.
ca@valencia: Habiliteu esta opció per a incloure les dates de naixement del calendari en el resum d'ocasions especials properes. Normalment, són esdeveniments amb l'etiqueta «Data de naixement».

en: Enable this option to include events from your calendar with the "special occasion" tag.
ca@valencia: Habiliteu esta opció per a incloure els esdeveniments del calendari amb l'etiqueta «ocasions especials».

en: Enable this option to include holidays from your calendar in the upcoming special occasions summary. These are events from your configured holiday region, or events with the "Holiday" tag.
ca@valencia: Habiliteu esta opció per a incloure els festius del calendari en el resum d'ocasions especials properes. Estos són esdeveniments de la vostra regió per als dies festius configurada, o esdeveniments amb l'etiqueta «Festiu».

en: Enable tooltips for displaying summaries
ca@valencia: Habilita els consells que mostren els resums

en: Enter the URL for the server on which your Free/Busy information shall be published here.
    Ask the server administrator for this information.
ca@valencia: Introduïu ací l'URL del servidor on s'ha de publicar la informació de lliure/ocupat.
    Demaneu esta informació a l'administrador del servidor.

en: Enter the ending time for the working hours here. The working hours will be marked with color by KOrganizer.
ca@valencia: Introduïu ací l'hora en què acabeu de treballar. KOrganizer marca amb un color les hores laborables.

en: Enter the login information relative to your account on the server here.
    
    A Kolab2 server specificity: Registered your UID (Unique IDentifier). By default your UID would be your email address on the Kolab2 server but it may also be different. In the last case enter your UID.
ca@valencia: Introduïu ací la informació de connexió relativa al vostre compte al servidor.
    
    Una especificitat del servidor Kolab2: registreu el vostre UID (Identificador únic). De manera predeterminada, l'UID és la vostra adreça de correu al servidor Kolab2, però també podria ser diferent. Introduïu l'UID en este últim cas.

en: Enter the start time for events here. This time should be the earliest time that you use for events, as it will be displayed at the top.
ca@valencia: Introduïu ací l'hora d'inici per als esdeveniments. Esta hora hauria de ser l'hora més matinera que utilitzeu per als esdeveniments, ja que es mostrarà a dalt de tot.

en: Enter the start time for the working hours here. The working hours will be marked with color by KOrganizer.
ca@valencia: Introduïu ací l'hora en què comenceu a treballar. KOrganizer marca amb un color les hores laborables.

en: Enter your groupware server login password here.
ca@valencia: Introduïu ací la vostra contrasenya de connexió amb el servidor de treball en grup.

en: Error
ca@valencia: S'ha produït un error

en: Event Summary Configuration
ca@valencia: Configureu el resum dels esdeveniments

[ctx: Event from email content]
en: <b>From:</b> %1<br /><b>To:</b> %2<br /><b>Subject:</b> %3
ca@valencia: <b>De:</b> %1<br /><b>A:</b> %2<br /><b>Assumpte:</b> %3

[ctx: Event from email summary]
en: Mail: %1
ca@valencia: Correu: %1

en: Examine various fields to see if they contain the search pattern: The pattern “meet” would match “kick-off meeting”. Wildcards “*” (matches any number of characters) and “?” (matches any single character) are supported.  For example, the search pattern “meet*boss” matches “Meeting with boss”. The pattern “c?t” would match “cat”, “cot”, and so on.
ca@valencia: Examina diversos camps per a veure si contenen el patró de busca: el patró «reunió» coincidirà amb «reunió de llançament». S'admeten els comodins «*» (coincidix amb qualsevol nombre de caràcters) i «?» (coincidix amb qualsevol caràcter únic). Per exemple, el patró de busca «reunió*direcció» coincidix amb «Reunió amb la direcció». El patró «g?s» coincidirà amb «gas», «gos», i similars.

en: Exclude e&vents that extend outside the specified date range
ca@valencia: Exclou els esde&veniments que es perllonguen fora de l'interval de dates especificat

en: Exclude holidays
ca@valencia: Exclou els festius

en: Export as &iCalendar...
ca@valencia: Exporta com a &iCalendar...

en: F&ilter
ca@valencia: F&iltre

en: Failed to retrieve incidence from Akonadi
ca@valencia: No s'ha pogut rebre la incidència des d'Akonadi

en: Failed to retrieve incidence from Akonadi: requested incidence doesn't exist.
ca@valencia: No s'ha pogut rebre la incidència des d'Akonadi: La incidència sol·licitada no existix.

en: Filter Details
ca@valencia: Detalls de filtre

en: Filters Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines de filtres

en: Former Maintainer
ca@valencia: Mantenidor anterior

en: Fr&om:
ca@valencia: &Des de:

en: Get New Calendars...
ca@valencia: Obtín calendaris nous...

en: Groupware Settings
ca@valencia: Configuració de treball en grup

en: Here you can give the number of days a to-do item has to be completed to be hidden from the to-do list. If you select "Immediately", all completed to-dos will be hidden. If you, for example, choose a value of 1, all to-do items will be hidden, that have been marked finished longer than 24 hours ago.
ca@valencia: Ací podeu indicar el nombre de dies que un element de tasca pendent haurà d'estar finalitzat per a ocultar-lo en la llista de tasques pendents. Si seleccioneu «Immediatament», s'ocultaran totes les tasques pendents finalitzades. Si, per exemple, trieu el valor 1, s'ocultaran tots els elements que s'han marcat com a finalitzats fa més de 24 hores.

en: Hide &inactive to-dos
ca@valencia: Oculta les tasques pendents &inactives

en: Hide &recurring events and to-dos
ca@valencia: Oculta els esdeveniments i tasques pendents &repetitives

en: Hide Following To-do Types
ca@valencia: Oculta els següents tipus de tasques pendents

en: Hide To-dos without a due date
ca@valencia: Oculta les tasques pendents sense data de venciment

en: Hide co&mpleted to-dos
ca@valencia: Oculta les tasques pendents &finalitzades

en: Hide completed To-dos
ca@valencia: Oculta les tasques pendents finalitzades

en: Hide in-progress To-dos
ca@valencia: Oculta les tasques pendents en progrés

en: Hide menu bar
ca@valencia: Oculta la barra de menús

en: Hide overdue To-dos
ca@valencia: Oculta les tasques pendents endarrerides

en: Hide to-dos not assigned to me
ca@valencia: Oculta les tasques pendents que no se m'han assignat

en: Hide unstarted To-dos
ca@valencia: Oculta les tasques pendents no iniciades

en: Highlight color
ca@valencia: Color de ressaltat

en: Holiday
ca@valencia: Festiu

en: Holiday color
ca@valencia: Color dels dies festius

en: Hour size
ca@valencia: Mida de l'hora

en: If this box is checked, the filter will hide all to-do items from the list, that have been completed. Optionally, only items that have been completed a given number of days are hidden.
ca@valencia: Si es marca esta casella, el filtre ocultarà tots els elements de tasca pendent de la llista que hagen estat finalitzades. De manera opcional, només s'ocultaran els elements que hagen estat finalitzats fa un cert nombre de dies.

en: Import &Calendar...
ca@valencia: Importa un &calendari...

en: Import Page
ca@valencia: Importa una pàgina

en: Import Page...
ca@valencia: Importa una pàgina...

en: Import the specified files as separate calendars
ca@valencia: Importa els fitxers especificats com a calendaris separats

en: In Horizontally
ca@valencia: Acosta horitzontalment

en: In Vertically
ca@valencia: Acosta verticalment

en: Include all to-dos &within the specified date range
ca@valencia: Inclou totes les tasques pendents &dins de l'interval de dates especificat

en: Include attendees in your search.
ca@valencia: Inclou els assistents en la busca.

en: Include descriptions in your search.
ca@valencia: Inclou les descripcions en la busca.

en: Include locations in your search.
ca@valencia: Inclou les ubicacions en la busca.

en: Include summaries in your search.
ca@valencia: Inclou els resums en la busca.

en: Include tags in your search.
ca@valencia: Inclou les etiquetes en la busca.

en: Include to-dos that have a start date, due date,  or completion date in the date range specified, or have neither a start date nor an end date.
ca@valencia: Inclou les tasques pendents que tenen una data d'inici, data de venciment, o data de compleció dins de l'interval de dates especificat, o no tinguen cap data d'inici o data final.

en: Journal
ca@valencia: Diari

en: Journal of %1
ca@valencia: Diari de %1

en: KOrganizer Configure User FeedBack
ca@valencia: Configura els comentaris de l'usuari de KOrganizer

en: KOrganizer Confirmation
ca@valencia: Confirmació de KOrganizer

en: Key:
ca@valencia: Clau:

en: Kontact Special Dates Summary
ca@valencia: Resum de les dates especials de Kontact

en: Lists the available options for user feedback
ca@valencia: Llista les opcions disponibles per als comentaris dels usuaris

en: Locations
ca@valencia: Ubicacions

en: Mail to:"%1"
ca@valencia: Correu per a: «%1»

en: Maintainer
ca@valencia: Mantenidor

en: Make sub-to-dos independent
ca@valencia: Fes independents les subtasques pendents

en: Manage T&ags...
ca@valencia: Gestiona &les etiquetes...

en: Manage View &Filters...
ca@valencia: Gestiona els &filtres de vista...

en: Maybe Attending
ca@valencia: Possible participació

en: Merge all calendars into one view
ca@valencia: Fusiona tots els calendaris en una única vista

en: Merge into existing calendar
ca@valencia: Barreja amb el calendari existent

en: Merge the specified files into an existing calendar
ca@valencia: Fusiona els fitxers especificats dins d'un calendari existent

en: Merged calendar
ca@valencia: S'ha fusionat el calendari

en: Minimum time between uploads (in minutes):
ca@valencia: Temps mínim entre pujades (en minuts):

en: Month
ca@valencia: Mes

en: Month view
ca@valencia: Vista mensual

en: Month view background color
ca@valencia: Color de fons de la vista mensual

en: Month view uses full window
ca@valencia: La vista mensual utilitza tota la finestra

en: Moving Failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'acció de moure

en: Multiple Calendar Display
ca@valencia: Visualització de múltiples calendaris

en: Needs Reply
ca@valencia: Cal resposta

en: New &Journal...
ca@valencia: D&iari nou...

en: New &To-do...
ca@valencia: &Tasca pendent nova...

en: New Calendar
ca@valencia: Calendari nou

en: New E&vent...
ca@valencia: Esde&veniment nou...

en: New Events, To-dos and Journal Entries Should
ca@valencia: Els esdeveniments, tasques pendents i entrades de diari noves han de

en: New Su&b-to-do...
ca@valencia: Su&btasca pendent nova...

en: New calendar added successfully
ca@valencia: El calendari nou s'ha afegit amb èxit

en: Next x days
ca@valencia: Propers x dies

en: No filter
ca@valencia: Cap filtre

en: No pending to-dos due within the next day | No pending to-dos due within the next %1 days
ca@valencia[0]: No hi ha tasques pendents inacabades que vencen demà
ca@valencia[1]: No hi ha tasques pendents inacabades que vencen en els propers %1 dies

en: No special dates within the next 1 day | No special dates pending within the next %1 days
ca@valencia[0]: No hi ha cap data especial per demà
ca@valencia[1]: No hi ha cap data especial en els propers %1 dies

en: No upcoming events starting within the next day | No upcoming events starting within the next %1 days
ca@valencia[0]: No hi ha cap esdeveniment per demà
ca@valencia[1]: No hi ha cap esdeveniment en els propers %1 dies

en: Number of columns
ca@valencia: Nombre de columnes

en: Numeric Value
ca@valencia: Valor numèric

en: Only attach link to message
ca@valencia: Adjunta només un enllaç al missatge

en: Only calendar
ca@valencia: Només el calendari

en: Only tag
ca@valencia: Només l'etiqueta

en: Organizer
ca@valencia: Organitzador

en: Original Author
ca@valencia: Autor original

en: Out Horizontally
ca@valencia: Allunya horitzontalment

en: Out Vertically
ca@valencia: Allunya verticalment

en: Over&due (not completed and beyond due-date)
ca@valencia: En&darrerida (no finalitzada i amb la data de venciment ultrapassada)

en: P&ublish
ca@valencia: P&ublica

en: Part of work sponsored by Google with Summer of Code 2005
ca@valencia: Part de la faena va ser patrocinada per Google amb la Summer of Code 2005

en: Passwor&d:
ca@valencia: Contrasen&ya:

en: Password:
ca@valencia: Contrasenya:

en: Paste failed: unable to determine a valid target date.
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'apegat: no s'ha pogut determinar una data de destinació vàlida.

en: Pending To-dos
ca@valencia: Tasques pendents inacabades

en: Press this button to configure the agenda view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the events in the agenda view.
ca@valencia: Premeu este botó per a configurar el tipus de lletra per a la vista d'agenda. Este botó obrirà el diàleg «Tria un tipus de lletra», permetent-vos triar el tipus de lletra per als esdeveniments en la vista d'agenda.

en: Press this button to configure the current-time line font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the current-time line in the agenda view.
ca@valencia: Premeu este botó per a configurar el tipus de lletra per a la línia de temps actual. Este botó obrirà el diàleg «Tria un tipus de lletra», permetent-vos triar el tipus de lletra per a la línia de temps actual en la vista d'agenda.

en: Press this button to configure the month view font. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the font for the items in the month view.
ca@valencia: Premeu este botó per a configurar el tipus de lletra de la vista mensual. Este botó obrirà el diàleg «Tria un tipus de lletra», permetent-vos triar el tipus de lletra per als elements en la vista mensual.

en: Press this button to configure the time bar font. The time bar is the widget that shows the hours in the agenda view. This button will open the "Select Font" dialog, allowing you to choose the hour font for the time bar.
ca@valencia: Premeu este botó per a configurar el tipus de lletra de la barra de l'hora. La barra de l'hora és el giny que mostra les hores en la vista d'agenda. Este botó obrirà el diàleg «Tria un tipus de lletra», permetent-vos triar el tipus de lletra de l'hora per a la barra de l'hora.

en: Preview of Selected Page
ca@valencia: Vista prèvia de la pàgina seleccionada

en: Publish
ca@valencia: Publica

en: Publish your free/&busy information automatically
ca@valencia: Publica la informació de &lliure/ocupat automàticament

en: Pur&ge Completed To-dos
ca@valencia: Nete&ja les tasques pendents finalitzades

en: Purge
ca@valencia: Purga

en: Purge To-dos
ca@valencia: Purga les tasques pendents

en: Qt Designer Fields Dialog
ca@valencia: Diàleg de camps de Qt Designer

en: Re&member password
ca@valencia: &Recorda la contrasenya

en: Re&quest Update
ca@valencia: &Petició d'actualització

en: Read Only
ca@valencia: Només de lectura

en: Record completed to-dos in journal entries
ca@valencia: Grava les tasques pendents finalitzades en entrades del diari

en: Recurring
ca@valencia: Repetitiu

en: Redo
ca@valencia: Refés

en: Redo: %1
ca@valencia: Refés: %1

en: Remember p&assword
ca@valencia: &Recorda la contrasenya

en: Remove Attachments
ca@valencia: Elimina els adjunts

en: Removing attachments from an email might invalidate its signature.
ca@valencia: L'eliminació d'adjunts d'un correu pot invalidar la seua signatura.

en: Removing not possible
ca@valencia: No és possible eliminar-lo

en: Reset to Defaults
ca@valencia: Restaura els valors predeterminats

en: Retrieve other people's free/&busy information automatically
ca@valencia: Recupera automàticament la informació de &lliure/ocupat d'altra gent

en: S&chedule
ca@valencia: &Planifica

en: Saved calendar '%1'.
ca@valencia: S'ha guardat el calendari «%1».

en: Schedule
ca@valencia: Planifica

en: Scroll backward to the previous month
ca@valencia: Desplaça arrere fins al mes anterior

en: Scroll backward to the previous year
ca@valencia: Desplaça arrere fins a l'any anterior

en: Scroll forward to the next month
ca@valencia: Desplaça avant al mes següent

en: Scroll forward to the next year
ca@valencia: Desplaça avant a l'any següent

en: Scroll to week number %1
ca@valencia: Desplaça fins a la setmana número %1

en: Search For
ca@valencia: Busca

en: Search In
ca@valencia: Busca dins

en: Search for events with matching criteria.
ca@valencia: Busca esdeveniments amb criteris coincidents.

en: Search for items in the time period ending at the date given here.
ca@valencia: Busca elements amb el període de data de finalització en la data que especifiqueu ací.

en: Search for items in the time period starting at the date given here.
ca@valencia: Busca elements amb el període de data d'inici en la data que especifiqueu ací.

en: Search for journal entries with matching criteria.
ca@valencia: Busca entrades del diari amb criteris coincidents.

en: Search for to-dos with matching criteria.
ca@valencia: Busca les tasques pendents amb criteris coincidents.

en: Search pattern. Use wildcards “*” and “?” as desired.
ca@valencia: Patró de busca. Utilitzeu els comodins «*» i «?» com vulgueu.

en: Select "Switch between views with tabs" if you would like to alternate between calendars using the tab key.
ca@valencia: Seleccioneu «Canvia entre vistes amb les pestanyes» si voleu alternar entre els calendaris utilitzant la tecla del tabulador.

en: Select a color to use for the current-time (Marcus Bains) line.
ca@valencia: Selecciona un color que s'utilitzarà per a la línia de l'hora actual (Marcus Bains).

en: Select a month
ca@valencia: Seleccioneu un mes

en: Select a year
ca@valencia: Seleccioneu un any

en: Select the "Calendar inside, tag outside" option if you would like to draw calendar items using their associated calendar color, with the item's border drawn in the color of its tag.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
ca@valencia: Seleccioneu l'opció «Calendari a dins, etiqueta a fora» si voleu dibuixar els elements del calendari utilitzant el color del calendari associat, amb la vora de l'element dibuixada en el color de la seua etiqueta. Utilitzeu la pàgina de configuració de colors i tipus de lletra per a establir estos colors.

en: Select the "Merge all calendars into one view" option if you would like all your calendars to be shown together in one agenda view.
ca@valencia: Seleccioneu l'opció «Fusiona tots els calendaris en una única vista» si voleu que tots els calendaris es mostren junts en una vista d'agenda.

en: Select the "Only calendar" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) in the color of their calendar.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
ca@valencia: Seleccioneu l'opció «Només el calendari» si voleu dibuixar els elements del calendari en el color del calendari (a dins i a les vores). Utilitzeu la pàgina de configuració de colors i tipus de lletra per a establir estos colors.

en: Select the "Only calendar" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) using the color of their calendar. Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
ca@valencia: Seleccioneu l'opció «Només el calendari» si voleu dibuixar els elements del calendari utilitzant el color del calendari (a dins i a les vores) Utilitzeu la pàgina de configuració de colors i tipus de lletra per a establir estos colors.

en: Select the "Only tag" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) in the color of their associated tag.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
ca@valencia: Seleccioneu l'opció «Només la categoria» si voleu dibuixar els elements del calendari utilitzant el color de la seua categoria associada (a dins i a les vores). Utilitzeu la pàgina de configuració de colors i tipus de lletra per a establir estos colors.

en: Select the "Only tag" option if you would like to draw calendar items (both inside and border) using the color of their associated tag.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
ca@valencia: Seleccioneu l'opció «Només l'etiqueta» si voleu dibuixar els elements del calendari utilitzant el color de la seua etiqueta associada (a dins i a les vores). Utilitzeu la pàgina de configuració de colors i tipus de lletra per a establir estos colors.

en: Select the "Show calendars side by side" option if you would like to see two calendars at once, in a side-by-side view.
ca@valencia: Seleccioneu l'opció «Mostra els calendaris costat a costat» si voleu veure dos calendaris alhora, en una vista de costat a costat.

en: Select the "Tag inside, calendar outside" option if you would like to draw calendar items using their associated tag color, with the item's border drawn in the color of its calendar.  Please use the Colors and Fonts configuration page for setting these colors.
ca@valencia: Seleccioneu l'opció «Etiqueta a dins, calendari a fora» si voleu dibuixar els elements del calendari utilitzant el color de la seua etiqueta associada, amb la vora de l'element dibuixada en el color del seu calendari. Utilitzeu la pàgina de configuració de colors i tipus de lletra per a establir estos colors.

en: Select the Month view background color here.
ca@valencia: Seleccioneu ací el color de fons de la vista mensual.

en: Select the agenda view background color here.
ca@valencia: Seleccioneu ací el color de fons de la vista d'agenda.

en: Select the days for showing pending To-dos
ca@valencia: Seleccioneu els dies per a mostrar les tasques pendents inacabades

en: Select the days for showing upcoming events
ca@valencia: Seleccioneu els dies per a mostrar esdeveniments propers

en: Select the days for showing upcoming special occasions
ca@valencia: Seleccioneu els dies per a mostrar les properes ocasions especials

en: Select the default event color here. The default event color will be used for events in your Month. Note that you can specify a separate color for each event tag below.
ca@valencia: Seleccioneu ací el color predeterminat dels esdeveniments. Este color s'utilitzarà per als esdeveniments en la vista mensual. Cal tindre present que podeu especificar davall un color diferent per a cada etiqueta d'esdeveniment.

en: Select the first day of each week
ca@valencia: Seleccioneu el primer dia de cada setmana

en: Select the first day of each week. Normally, you can ignore this since it is set in your locale.
ca@valencia: Seleccioneu el primer dia de cada setmana. Normalment podeu ignorar-ho, ja que està configurat en la vostra configuració regional.

en: Select the height of the hour rows in the agenda grid, in pixels. Increasing this value will make each row in the agenda grid taller.
ca@valencia: Seleccioneu l'alçària de les files de l'hora en la quadrícula de l'agenda, en píxels. L'augment d'este valor farà que cada fila en la quadrícula de l'agenda siga més alta.

en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your Month and in the date navigator.
ca@valencia: Seleccioneu ací el color de ressaltat. Este color s'utilitzarà per a marcar l'àrea seleccionada en la vista mensual i en el navegador de dates.

en: Select the highlight color here. The highlight color will be used for marking the currently selected area in your agenda and in the date navigator.
ca@valencia: Seleccioneu ací el color de ressaltat. Este color s'utilitzarà per a marcar l'àrea seleccionada en l'agenda i en el navegador de dates.

en: Select the holiday color here. The holiday color will be used for the holiday name in the month view and the holiday number in the date navigator.
ca@valencia: Seleccioneu ací el color dels dies festius. Este color s'utilitzarà per al nom del dia festiu en la vista mensual i per al número del dia festiu en el navegador de dates.

en: Select the number of "x" days to be displayed in the next days view. To access the next "x" days view, choose the "Next X Days" menu item from the "View" menu.
ca@valencia: Seleccioneu el nombre «x» de dies que es mostraran en la vista de dies propers. Per a accedir a la vista dels «x» dies propers, trieu l'element del menú «Propers x dies» des del menú «Visualitza».

en: Select the to-do due today color here.
ca@valencia: Seleccioneu ací el color de les tasques pendents que vencen hui.

en: Select the to-do overdue color here.
ca@valencia: Seleccioneu ací el color de les tasques pendents endarrerides.

en: Select the working hours background color for the Month view here.
ca@valencia: Seleccioneu ací el color de fons per a les hores laborables en la vista mensual.

en: Select the working hours color for the agenda view here.
ca@valencia: Seleccioneu ací el color de les hores laborables en la vista d'agenda.

en: Select this option if you do not want to show recurring events and to-dos in your views. Daily and weekly recurring items may take a lot of space, so it might be handy to hide them.
ca@valencia: Seleccioneu esta opció si no voleu mostrar els esdeveniments i tasques pendents repetitius en les vistes. Els elements repetits diàriament i setmanal poden ocupar un munt d'espai, per tant pot ser útil ocultar-los.

en: Select this option to always record new events, to-dos and journal entries using the current default calendar.
ca@valencia: Seleccioneu esta opció per a registrar sempre els esdeveniments nous, tasques pendents i entrades de diari utilitzant el calendari predeterminat actual.

en: Select this option to choose the calendar to be used to record the item each time you create a new event, to-do or journal entry. This choice is recommended if you intend to use the shared folders functionality of the Kolab server or have to manage multiple accounts using Kontact as a KDE Kolab client.
ca@valencia: Seleccioneu esta opció per a triar el calendari que s'utilitzarà per a registrar l'element cada vegada que creeu un nou esdeveniment, tasca pendent o entrada de diari. Es recomana esta opció si teniu intenció d'utilitzar la funcionalitat de carpetes compartides del servidor Kolab o heu de gestionar múltiples comptes utilitzant Kontact com a client KDE de Kolab.

en: Select which regions you want to use the holidays here. Defined holidays are shown as non-working days in the date navigator, the agenda view, etc.
ca@valencia: Seleccioneu de quines regions voleu utilitzar els festius. Els festius definits es mostren com a dies no laborables en el navegador de dates, la vista d'agenda, etc.

en: Select your timezone from the list of locations on this drop down box. If your city is not listed, select one which shares the same timezone. KOrganizer will automatically adjust for daylight savings.
ca@valencia: Seleccioneu la vostra zona horària de la llista d'ubicacions d'esta llista desplegable. Si la vostra ciutat no hi és, seleccioneu-ne una amb la mateixa zona horària. KOrganizer ajustarà automàticament el canvi d'hora.

en: Selected Calendars
ca@valencia: Calendaris seleccionats

en: Selection
ca@valencia: Selecció

en: Send &Cancellation to Attendees
ca@valencia: Envia la &cancel·lació als assistents

en: Send &Invitation to Attendees
ca@valencia: Envia una &invitació als assistents

en: Send &Mail
ca@valencia: Envia un &correu

en: Send Status &Update
ca@valencia: Envia una act&ualització de l'estat

en: Server Information
ca@valencia: Informació del servidor

en: Server URL:
ca@valencia: URL del servidor:

en: Set the height (in pixels) for an hour in the agenda grid
ca@valencia: Establix l'alçària (en píxels) per a una hora en la quadrícula de l'agenda

en: Set the number of days to show pending To-dos
ca@valencia: Establix el nombre de dies per a mostrar les tasques pendents inacabades

en: Set the number of days to show upcoming events
ca@valencia: Establix el nombre de dies per a mostrar els esdeveniments propers

en: Set the number of days to show upcoming special occasions
ca@valencia: Establix el nombre de dies per a mostrar les properes ocasions especials

en: Set this to retrieve user@domain.ifb instead of user.ifb from the server
ca@valencia: Activeu-la per a recuperar del servidor usuari@domini.ifb en comptes d'usuari.ifb

en: Setting Default Preferences
ca@valencia: Establix les preferències predeterminades

en: Show &anniversaries
ca@valencia: Mostra els &aniversaris

en: Show &birthdays
ca@valencia: Mostra les dates de &naixement

en: Show &holidays
ca@valencia: Mostra els &festius

en: Show &my To-dos only
ca@valencia: Mostra només les &meues tasques pendents

en: Show &my events only
ca@valencia: Mostra només els &meus esdeveniments

en: Show Calendar Manager
ca@valencia: Mostra el gestor de calendaris

en: Show Date Navigator
ca@valencia: Mostra el navegador de dates

en: Show Item Viewer
ca@valencia: Mostra el visor d'elements

en: Show Special Dates Starting
ca@valencia: Mostra l'inici de les dates especials

en: Show These Special Dates From Your Calendar
ca@valencia: Mostra estes dates especials del calendari

en: Show These Special Dates From Your Contact List
ca@valencia: Mostra estes dates especials de la llista de contactes

en: Show These Upcoming Events From Your Calendar
ca@valencia: Mostra estos esdeveniments propers des del calendari

en: Show To-do View
ca@valencia: Mostra la vista de les tasques pendents

en: Show To-dos Due
ca@valencia: Mostra el venciment de les tasques pendents

en: Show To-dos belonging to my calendars only
ca@valencia: Mostra només les tasques pendents dels meus calendaris

en: Show To-dos due today only
ca@valencia: Mostra només el venciment de les tasques pendents d'hui

en: Show To-dos due within the next month
ca@valencia: Mostra el venciment de les tasques pendents en el següent mes

en: Show Upcoming Events Starting
ca@valencia: Mostra l'inici dels esdeveniments propers

en: Show all calendars merged together
ca@valencia: Mostra tots els calendaris mesclats

en: Show all except selected
ca@valencia: Mostra-les totes excepte les seleccionades

en: Show anni&versaries
ca@valencia: Mostra els ani&versaris

en: Show anniversaries from your address book
ca@valencia: Mostra els aniversaris des de la llibreta d'adreces

en: Show anniversaries from your calendar
ca@valencia: Mostra els aniversaris del calendari

en: Show birth&days
ca@valencia: Mostra les &dates de naixement

en: Show birthdays from your address book
ca@valencia: Mostra les dates de naixement des de la llibreta d'adreces

en: Show birthdays from your calendar
ca@valencia: Mostra les dates de naixement del calendari

en: Show birthdays from your calendar when also using the Birthday resource
ca@valencia: Mostra les dates de naixement del calendari quan també s'utilitza el recurs «data de naixement»

en: Show calendars side by side
ca@valencia: Mostra els calendaris costat a costat

en: Show current-time (Marcus Bains) line
ca@valencia: Mostra la línia de l'hora actual (Marcus Bains)

en: Show events belonging to my calendars only
ca@valencia: Mostra només els esdeveniments que pertanyen als meus calendaris

en: Show events for today only
ca@valencia: Mostra només els esdeveniments d'hui

en: Show events starting within the next month
ca@valencia: Mostra els esdeveniments que s'inicien el següent mes

en: Show holidays from your calendar
ca@valencia: Mostra els festius del calendari

en: Show icons in agenda view items
ca@valencia: Mostra les icones dels elements en la vista d'agenda

en: Show icons in month view items
ca@valencia: Mostra les icones dels elements de la vista mensual

en: Show in Context
ca@valencia: Mostra en el context

en: Show items that recur daily
ca@valencia: Mostra els elements de repetició diària

en: Show items that recur weekly
ca@valencia: Mostra els elements de repetició setmanal

en: Show journals
ca@valencia: Mostra els diaris

en: Show journals instead of events when in Journal View
ca@valencia: Mostra els diaris en lloc dels esdeveniments en la vista de diari

en: Show one calendar per agenda column
ca@valencia: Mostra un calendari per a la columna agenda

en: Show only selected
ca@valencia: Mostra només les seleccionades

en: Show s&pecial occasions
ca@valencia: Mostra les ocasions e&specials

en: Show seconds on the current-time (Marcus Bains) line
ca@valencia: Mostra els segons en la línia de l'hora actual (Marcus Bains)

en: Show special occasions for today only
ca@valencia: Mostra les ocasions especials només per hui

en: Show special occasions from your calendar
ca@valencia: Mostra les ocasions especials del calendari

en: Show special occasions starting within the next month
ca@valencia: Mostra les ocasions especials que s'inicien en el següent mes

en: Show this many days at a time in the Next "x" days view
ca@valencia: Mostra estos dies alhora en la vista de propers «x» dies

en: Show time in month view items
ca@valencia: Mostra l'hora en els elements en la vista mensual

en: Show to-dos
ca@valencia: Mostra les tasques pendents

en: Show to-dos instead of events when in Todo View
ca@valencia: Mostra les tasques pendents en lloc dels esdeveniments en la vista de les tasques pendents

en: Show two calendars side-by-side
ca@valencia: Mostra dos calendaris costat a costat

en: Shows anniversaries from your calendar when using the Birthdays resource
ca@valencia: Mostra els aniversaris des del calendari quan s'utilitza el recurs «data de naixement»

en: Special Dates Summary
ca@valencia: Resum de dates especials

en: Special Dates Summary Configuration
ca@valencia: Configureu el resum de dates especials

en: Special Occasion
ca@valencia: Ocasió especial

en: Su&mmaries
ca@valencia: Resu&ms

en: Switch between views with tabs
ca@valencia: Canvia entre vistes amb les pestanyes

en: Ta&gs
ca@valencia: Eti&quetes

en: Tab through calendars
ca@valencia: Mou amb el tabulador a través dels calendaris

en: Tag inside, calendar outside
ca@valencia: Etiqueta a dins, calendari a fora

en: Tags
ca@valencia: Etiquetes

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. Do you want to delete only the current one on %2 or all its occurrences?
ca@valencia: L'element de calendari «%1» es repetix en múltiples dates. Voleu suprimir només l'ocurrència actual %2 o totes les seues repeticions?

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates. Do you want to delete only the current one on %2, also future occurrences, or all its occurrences?
ca@valencia: L'element de calendari «%1» es repetix en múltiples dates. Voleu suprimir només l'ocurrència actual %2, també les repeticions futures, o totes les seues repeticions?

en: The calendar item "%1" recurs over multiple dates; are you sure you want to delete it and all its recurrences?
ca@valencia: L'element de calendari «%1» es repetix en múltiples dates. Segur que voleu suprimir-lo amb totes les seues repeticions?

en: The default way of attaching dropped emails to a task
ca@valencia: La forma predeterminada d'adjuntar els correus arrossegats a una tasca

en: The downloaded events will be merged into your current calendar.
ca@valencia: Els esdeveniments descarregats es barrejaran amb el calendari actual.

en: The ending date of the period to search.
ca@valencia: La data final del període que es buscarà.

en: The item "%1" has sub-to-dos. Do you want to delete just this item and make all its sub-to-dos independent, or delete the to-do with all its sub-to-dos?
ca@valencia: L'element «%1» té subtasques pendents. Voleu suprimir este element i fer independents les seues subtasques pendents o suprimir la tasca pendent amb totes les seues subtasques pendents?

en: The item "%1" is filtered by your current filter rules, so it will be hidden and not appear in the view.
ca@valencia: L'element «%1» s'ha filtrat amb les regles de filtratge actuals, per tant s'ocultarà i no apareixerà en la vista.

en: The item "%1" is marked read-only and cannot be deleted; it probably belongs to a read-only calendar.
ca@valencia: L'element «%1» està marcat com a només lectura i no es pot suprimir, probablement pertany a un calendari de només lectura.

en: The starting date of the period to search.
ca@valencia: La data d'inici del període que es buscarà.

en: There are no completed to-dos to purge.
ca@valencia: No hi ha tasques pendents finalitzades per a purgar.

en: There was an error while merging the calendar: %1
ca@valencia: S'ha produït un error en fusionar el calendari: %1

en: This option hides all to-dos from your list which are assigned to someone else.<br>
    Only to-dos which have least one attendee will be checked.  If you are not in the list of attendees the to-do will be hidden.
ca@valencia: Esta opció oculta en la llista totes les tasques pendents que estan assignades a algú altre.<br>
    Només es comprovaran les tasques pendents que tenen un assistent com a mínim. Si no esteu en la llista d'assistents, s'ocultarà la tasca pendent.

en: This option hides all to-dos from your list, where the start date has not been reached. (Note that the start date is not the due date of the to-do item.)
ca@valencia: Esta opció ocultarà en la llista totes les tasques pendents on la data d'inici encara no ha arribat. (Cal tindre present que la data d'inici no és la data de venciment de la tasca pendent).

en: This option will allow you to select which completed to-dos should be hidden. When you choose <i>Immediately</i>, it will hide the to-do as soon as you check it. You can increase or decrease the number of days in the spinbox.
ca@valencia: Esta opció us permet seleccionar quines tasques pendents finalitzades s'han d'ocultar. Quan trieu <i>Immediatament</i> s'ocultarà la tasca pendent tan bon punt la marqueu. Podeu incrementar o minvar el nombre de dies en el botó de selecció de valors.

en: Time bar
ca@valencia: Barra de l'hora

en: Time range selection in agenda view starts event editor
ca@valencia: La selecció d'un interval horari en la vista d'agenda inicia l'editor d'esdeveniments

en: Time&line
ca@valencia: &Línia de temps

en: To-&dos
ca@valencia: Tasques pen&dents

en: To-do
ca@valencia: Tasca pendent

en: To-do Summary Configuration
ca@valencia: Configureu el resum de les tasques pendents

en: To-do due today color
ca@valencia: Color de les tasques pendents que vencen hui

en: To-do list view uses full window
ca@valencia: La vista de la llista de tasques pendents utilitza tota la finestra

en: To-do overdue color
ca@valencia: Color de les tasques pendents endarrerides

en: To-dos use tag colors
ca@valencia: Les tasques pendents utilitzen els colors de les etiquetes

en: Today
ca@valencia: Hui

en: Todo completed: %1 (%2)
ca@valencia: Tasca pendent finalitzada: %1 (%2)

en: Toggle Reminder
ca@valencia: Canvia el recordatori

en: Toggle To-do Completed
ca@valencia: Canvia les tasques pendents finalitzades

en: Type:
ca@valencia: Tipus:

en: URL '%1' is invalid.
ca@valencia: L'URL «%1» no és vàlid.

en: Unable to copy the item to %1.
ca@valencia: No s'ha pogut copiar l'element a %1.

en: Unable to display the work week since there are no work days configured. Please properly configure at least 1 work day in the Time and Date preferences.
ca@valencia: No es pot mostrar la vista de setmana laboral perquè no s'han configurat els dies laborables. Configureu adequadament almenys 1 dia laborable en les preferències d'hora i data.

en: Unable to move the item to  %1.
ca@valencia: No s'ha pogut moure l'element a %1.

en: Unable to save %1 "%2".
ca@valencia: No s'ha pogut guardar %1 «%2».

en: Unable to save calendar to the file %1.
ca@valencia: No s'ha pogut guardar el calendari en el fitxer %1.

en: Undo
ca@valencia: Desfés

en: Undo: %1
ca@valencia: Desfés: %1

en: Upcoming Events
ca@valencia: Esdeveniments propers

en: Upcoming Special Dates
ca@valencia: Dates especials properes

en: Use custom calendar setup
ca@valencia: Utilitza una configuració personalitzada de calendari

en: Use full email &address for retrieval
ca@valencia: Utilitza l'&adreça de correu completa per a la recuperació

en: Use holiday regions:
ca@valencia: Utilitza les regions de dies festius:

en: Use system color
ca@valencia: Utilitza el color del sistema

en: Use system color instead of user defined color. If enabled will ignore all other color settings
ca@valencia: Utilitza el color del sistema en lloc del color definit per l'usuari. Si està activada, s'ignorarà qualsevol configuració del color

en: Use this color for the Agenda View current-time (Marcus Bains) line
ca@valencia: Utilitza este color per a la línia de l'hora actual en la vista d'agenda (Marcus Bains)

en: Use this spinbox to set the number of days to show pending To-dos up to 1 year in the future.
ca@valencia: Utilitzeu este botó de selecció de valors per a establir el nombre de dies per a mostrar les tasques pendents inacabades fins a 1 any en el futur.

en: Use this spinbox to set the number of days to show upcoming events up to 1 year in the future.
ca@valencia: Utilitzeu este botó de selecció de valors per a establir el nombre de dies per a mostrar els esdeveniments propers fins a 1 any en el futur.

en: Use this spinbox to set the number of days to show upcoming special occasions up to one year in the future.
ca@valencia: Utilitzeu este botó de selecció de valors per a establir el nombre de dies per a mostrar les properes ocasions especials fins a un any en el futur.

en: User&name:
ca@valencia: Nom d'&usuari:

en: View &Contact
ca@valencia: Visualitza el &contacte

en: View the details of events, journal entries or to-dos selected in KOrganizer's main view here.
ca@valencia: Ací veeu els detalls dels esdeveniments, entrades del diari o tasques pendents seleccionats en la vista principal de KOrganizer.

en: Views
ca@valencia: Vistes

en: W&ork Week
ca@valencia: S&etmana laboral

en: Week
ca@valencia: Setmana

en: Week numbers select a work week when in work week mode
ca@valencia: Els números de setmana seleccionen una setmana feinera en el mode de setmana laboral

en: Weekly start day:
ca@valencia: Dia d'inici de la setmana:

en: What's &Next
ca@valencia: &Què toca ara

en: When this option is chosen, this filter will show all items containing any of the selected tags.
ca@valencia: Quan es tria esta opció, este filtre mostrarà tots els elements que contenen qualsevol de les etiquetes seleccionades.

en: When this option is chosen, this filter will show all items which do <i>not</i> contain any of the selected tags.
ca@valencia: Quan es tria esta opció, el filtre mostrarà tots els elements que <i>no</i> contenen cap de les etiquetes seleccionades.

en: When you have an all day event marked as busy, you can have a different agenda or month view background color for that day. Select the color here.
ca@valencia: Quan teniu un esdeveniment de tot el dia marcat com a ocupat, podeu tindre un color de fons diferent de la vista d'agenda o mensual per a este dia. Seleccioneu el color ací.

en: Within the &next:
ca@valencia: En els &propers:

en: Within the next &month (31 days)
ca@valencia: En el proper &mes (31 dies)

en: Working hours color
ca@valencia: Color de les hores laborables

en: You are about to set all preferences to default values. All custom modifications will be lost.
ca@valencia: Esteu a punt d'establir totes les preferències als valors predeterminats. Es perdran totes les modificacions personalitzades.

en: You created an incidence in a calendar that is currently filtered out.
    On the left sidebar, enable it in the calendar manager to see the incidence.
ca@valencia: Heu creat una incidència en un calendari que actualment està filtrat.
    Activeu la barra lateral esquerra en el gestor de calendaris per a veure-la.

en: You created an incidence in a calendar that is currently filtered out.
    You can enable it through the calendar manager (Settings->Sidebar->Show Calendar Manager)
ca@valencia: Heu creat una incidència en un calendari que actualment està filtrat.
    Podeu activar-la mitjançant el gestor de calendaris (Configuració -> Barra lateral -> Mostra el gestor de calendaris)

en: all day
ca@valencia: tot el dia

[ctx: counter proposal]
en: Request Chan&ge
ca@valencia: Petició de can&vi

en: days of free/busy information
ca@valencia: dies d'informació de lliure/ocupat

[ctx: days to show in summary]
en:  days
ca@valencia:  dies

[ctx: eg. in 1 hour 2 minutes]
en: in
ca@valencia: en

[ctx: filter name]
en: Name:
ca@valencia: Nom:

en: iCalendars (*.ics)
ca@valencia: iCalendar (*.ics)

en: in 1 day | in %1 days
ca@valencia[0]: en 1 dia
ca@valencia[1]: en %1 dies

[ctx: login name on the Kolab server]
en: Username:
ca@valencia: Nom d'usuari:

[ctx: main toolbar]
en: Main
ca@valencia: Principal

[ctx: next occurrence]
en: Next: %1
ca@valencia: Següent: %1

en: now
ca@valencia: ara

en: one year | %1 years
ca@valencia[0]: un any
ca@valencia[1]: %1 anys

en: open-ended
ca@valencia: sense venciment

[ctx: save failure cause unknown]
en: Reason unknown
ca@valencia: Motiu desconegut

[ctx: scroll backward]
en: &Backward
ca@valencia: A&rrere

[ctx: scroll backward]
en: Back
ca@valencia: Arrere

[ctx: scroll forward]
en: &Forward
ca@valencia: A&vant

[ctx: scroll forward]
en: Forward
ca@valencia: Avant

[ctx: the appointment is today]
en: Today
ca@valencia: Hui

[ctx: the appointment is tomorrow]
en: Tomorrow
ca@valencia: Demà

[ctx: the calendar is read-only]
en: read-only
ca@valencia: només de lectura

[ctx: the special day is today]
en: Today
ca@valencia: Hui

[ctx: the special day is tomorrow]
en: Tomorrow
ca@valencia: Demà

[ctx: the to-do has not been started yet]
en: not-started
ca@valencia: no iniciada

[ctx: the to-do is completed]
en: completed
ca@valencia: completada

[ctx: the to-do is due]
en: due
ca@valencia: vençuda

[ctx: the to-do is due today]
en: Today
ca@valencia: Hui

[ctx: the to-do is due tomorrow]
en: Tomorrow
ca@valencia: Demà

[ctx: the to-do is in-progress]
en: in-progress
ca@valencia: en curs

[ctx: the to-do is overdue]
en: overdue
ca@valencia: endarrerida

[ctx: the to-do starts today]
en: starts today
ca@valencia: comença hui

[ctx: use abbreviation for hour to keep the text short]
en: 1 hr | %1 hrs
ca@valencia[0]: 1 h
ca@valencia[1]: %1 h

[ctx: use abbreviation for minute to keep the text short]
en: 1 min | %1 mins
ca@valencia[0]: 1 min
ca@valencia[1]: %1 min
