krusader - en to ca@valencia translation catalogue (1632 entries)

en: 	Ready: %2/1 file, %3/%4 | 	Ready: %2/%1 files, %3/%4
ca@valencia[0]: 	Preparat: %2/1 fitxer, %3/%4
ca@valencia[1]: 	Preparat: %2/%1 fitxers, %3/%4

en: 
    Make sure that the %1 binary is installed properly on your system.
ca@valencia: 
    Assegureu-vos que el binari %1 està ben instal·lat en el vostre sistema.

en: 
    Request user confirmation for the following operations:
ca@valencia: 
    Es demanarà confirmació per a les següents operacions:

en: 
    Validity checking is impossible without a good CRC file. Continue combining?
ca@valencia: 
    Sense un fitxer CRC vàlid no es pot saber si el fitxer combinat és bo. Voleu continuar?

en: %1 (Link)
ca@valencia: %1 (enllaç)

en: %1 Job | %1 Jobs
ca@valencia[0]: %1 treball
ca@valencia[1]: %1 treballs

en: %1 cannot open %2
ca@valencia: %1 no ha pogut obrir %2

en: %1 does not seem to be a valid bookmarks file
ca@valencia: %1 no pareix un fitxer d'adreces d'interés vàlid

en: %1 file: ~ %2 | %1 files: ~ %2
ca@valencia[0]: %1 fitxer: ~ %2
ca@valencia[1]: %1 fitxers: ~ %2

en: %1 free
ca@valencia: %1 lliure

en: %1 instead of %2
ca@valencia: %1 en comptes de %2

en: %1 is bigger than %2 MB
ca@valencia: %1 és més gran que %2 MB

[ctx: %1 is the mount point of the remote share]
en: Remote Share [%1]
ca@valencia: Compartició remota [%1]

[ctx: %1=archive filename]
en: %1, test failed.
ca@valencia: %1, no ha passat la prova.

[ctx: %1=archive filename]
en: %1, unsupported archive type.
ca@valencia: %1, tipus d'arxiu no acceptat.

[ctx: %1=filename, %2=percentage]
en: Searching content of '%1' (%2)
ca@valencia: S'està buscant el contingut de «%1» (%2)

[ctx: %1=folder path]
en: Access to %1 denied
ca@valencia: S'ha denegat l'accés a %1

[ctx: %1=free space,%2=total space,%3=percentage of usage, %4=mountpoint,%5=filesystem type]
en: %1 free out of %2 (%3%) on %4 [(%5)]
ca@valencia: %1 lliures de %2 (%3%) en %4 [(%5)]

[ctx: %1=number of selected items,%2=total number of items, %3=filesize of selected items,%4=filesize in Bytes, %5=filesize of all items in folder,%6=filesize in Bytes]
en: %1 out of %2, %3 (%4) out of %5 (%6)
ca@valencia: %1 de %2, %3 (%4) de %5 (%6)

[ctx: %1=number of selected items,%2=total number of items, %3=filesize of selected items,%4=filesize of all items in folder]
en: %1 out of %2, %3 out of %4
ca@valencia: %1 de %2, %3 de %4

en: %Each% is not allowed in parameter to %1
ca@valencia: %Each% no és un valor permés per al paràmetre per a %1

en: %Each% may not be in the second argument of %Move%
ca@valencia: %Each% no pot ser el segon paràmetre de %Move%

en: %d will be replaced by the workdir.
ca@valencia: %d serà substituït amb la carpeta de treball.

en: %t will be replaced by the title of the action,
    %d with the workdir.
ca@valencia: %t serà substituït pel títol de l'acció,
    %d amb la carpeta de treball.

en: &Add
ca@valencia: Afi&g

en: &Advanced
ca@valencia: &Avançat

en: &Advanced <<
ca@valencia: &Avançat <<

en: &Advanced >>
ca@valencia: &Avançat >>

en: &All Files
ca@valencia: &Tots els fitxers

en: &Brief View
ca@valencia: Vista &breu

en: &Cancel
ca@valencia: C&ancel·la

en: &Case sensitive
ca@valencia: Distingix entre majús&cules/minúscules

en: &Center Map Here
ca@valencia: &Centra el mapa ací

en: &Close
ca@valencia: &Tanca

en: &Close Current Tab
ca@valencia: Tan&ca la pestanya actual

en: &Compare Files
ca@valencia: &Compara els fitxers

en: &Compare Folders
ca@valencia: &Compara les carpetes

en: &Connect
ca@valencia: &Connecta

en: &Custom
ca@valencia: &Personalitza

en: &Delete
ca@valencia: Sup&rimix

en: &Delete (left single)
ca@valencia: Sup&rimix (desaparellats de l'esquerra)

en: &Delete All
ca@valencia: Suprimix-ho &tot

en: &Detach Tab
ca@valencia: Se&para la pestanya

en: &Detailed View
ca@valencia: Vista en &detall

en: &Do not search in
ca@valencia: &No busques a

en: &Edit
ca@valencia: &Edita

en: &Eject
ca@valencia: &Expulsa

en: &File
ca@valencia: Fi&txer

en: &Generic Viewer
ca@valencia: Visor &genèric

en: &Go
ca@valencia: &Ves

en: &Help
ca@valencia: &Ajuda

en: &Hex Viewer
ca@valencia: Visor &hexadecimal

en: &Invert Selection
ca@valencia: I&nvertix la selecció

en: &Left folder:
ca@valencia: Carpeta de l'&esquerra:

en: &Lister
ca@valencia: &Visor incremental

en: &Load
ca@valencia: &Carrega

en: &Local files only (no URLs)
ca@valencia: Només en els fitxers &locals (sense URL)

en: &Locate...
ca@valencia: &Ubica...

en: &Match whole word only
ca@valencia: Bu&sca paraules senceres

en: &Modified between
ca@valencia: &Modificat entre

en: &Mount
ca@valencia: &Munta

en: &MountMan...
ca@valencia: &Gestor del muntatge...

en: &New Text File...
ca@valencia: Fitxer de text &nou...

en: &Next Tab
ca@valencia: Pestanya &següent

en: &Not modified after
ca@valencia: &No modificat després de

en: &Of type:
ca@valencia: &Del tipus:

en: &Open
ca@valencia: O&bri

en: &Options
ca@valencia: &Opcions

en: &Pause
ca@valencia: Fes una &pausa

en: &Previous Tab
ca@valencia: Pestanya &anterior

en: &Profile handler
ca@valencia: &Gestor de perfils

en: &Properties...
ca@valencia: &Propietats...

en: &Reload
ca@valencia: Torna a ca&rregar

en: &Results
ca@valencia: &Resultats

en: &Right folder:
ca@valencia: Carpeta de la &dreta:

en: &Search...
ca@valencia: Bu&sca...

en: &Search:
ca@valencia: Bu&sca:

en: &Select All
ca@valencia: &Selecciona-ho tot

en: &Select Newer and Single
ca@valencia: &Selecciona els més nous i els desaparellats

en: &Select items
ca@valencia: &Selecciona els elements

en: &Settings
ca@valencia: Con&figuració

en: &Skip
ca@valencia: &Omet

en: &Split
ca@valencia: &Dividix

en: &Start
ca@valencia: &Comença

en: &Synchronizer
ca@valencia: &Sincronitzador

en: &Text Viewer
ca@valencia: Visor de &text

en: &Toolbars
ca@valencia: &Barres d'eines

en: &Tools
ca@valencia: &Eines

en: &Trash
ca@valencia: &Paperera

en: &Trash All
ca@valencia: Mou &tot a la paperera

en: &Unmount
ca@valencia: &Desmunta

en: &Unpack...
ca@valencia: &Desempaqueta...

en: &Unselect Group...
ca@valencia: Desselecciona el gr&up...

en: &View
ca@valencia: Vi&sualitza

en: &Window
ca@valencia: &Finestra

en: (Broken Link)
ca@valencia: (enllaç trencat)

en: *.txt|Text files
    *|All files
ca@valencia: *.txt|Fitxers de text
    *|Tots els fitxers

en: *.xml|XML files
    *|All files
ca@valencia: *.xml|Fitxers XML
    *|Tots els fitxers

en: 1.2 MB (5.25")
ca@valencia: 1,2 MB (5,25")

en: 1.44 MB (3.5")
ca@valencia: 1,44 MB (3,5")

en: 360 kB (5.25")
ca@valencia: 360 kB (5,25")

en: 720 kB (3.5")
ca@valencia: 720 kB (3,5")

en: <Last session>
ca@valencia: <Última sessió>

en: <b>Cannot create embedded terminal.</b><br/>The reported error was: %1
ca@valencia: <b>No s'ha pogut crear un terminal incrustat.</b><br/>S'ha informat de l'error: %1

en: <b>Caution when moving into archives:</b><br/><b>Failure during the process might result in data loss.</b><br/><b>Moving archives into themselves will delete them.</b>
ca@valencia: <b>Cal tindre cura quan moveu dins els arxius:</b><br/><b>Una fallada durant el procés podria resultar en la pèrdua de les dades.</b><br/><b>Moure els arxius dintre seu els suprimirà.</b>

en: <b>Useractions</b> can be grouped in categories for better distinction. Choose a existing <i>Category</i> or create a new one by entering a name.
ca@valencia: Les <b>accions d'usuari</b> es poden agrupar en categories per a distingir-les millor. Escolliu una <i>Categoria</i> que ja existisca o bé creeu-ne una de nova escrivint-ne el nom.

en: <p><b>Asymmetric mode</b></p><p>The left side is the destination, the right is the source folder. Files existing only in the left folder will be deleted, the other differing ones will be copied from right to left.</p><p><b>Note</b>: useful when updating a folder from a file server.</p>
ca@valencia: <p><b>Mode asimètric</b></p><p>El costat esquerre serà la destinació i el dret serà la carpeta d'origen. Els fitxers que només existixen en la carpeta esquerra se suprimiran, els diferents es copiaran del dret a l'esquerre.</p><p><b>Nota</b>: açò és molt útil quan s'actualitza una carpeta des d'un servidor de fitxers.</p>

en: <p>At startup, the main window will resize itself to the size it was when last shutdown. It will also appear in the same location of the screen, having panels sorted and aligned as they were before.</p> <p>If this option is disabled, you can use the menu <i>Window -> Save Position</i> option to manually set the main window's size and position at startup.</p>
ca@valencia: <p>A l'inici de Krusader, este recuperarà la mida que tenia quan es va parar per última vegada. Krusader ocuparà exactament la mateixa ubicació de la pantalla, i els quadros estaran ordenats com estaven.</p> <p>Si no es marca esta opció, podeu utilitzar l'opció del menú <i>Finestra -> Guarda la posició</i> per a una posició i una mida determinades a l'inici.</p>

en: <p>Case insensitive filename compare.</p><p><b>Note</b>: useful when synchronizing Windows filesystems.</p>
ca@valencia: <p>Compara el nom del fitxer sense distingir majúscules de minúscules.</p><p><b>Nota</b>: és útil en sincronitzar fitxers de sistemes de fitxers Windows.</p>

en: <p>Ignore date information during the compare process.</p><p><b>Note</b>: useful if the files are located on network filesystems or in archives.</p>
ca@valencia: <p>Ignora la informació de la data durant el procés de comparació.</p><p><b>Nota</b>: útil quan els fitxers estan ubicats a sistemes de fitxers a la xarxa o dins d'arxius.</p>

en: <p>Shows the last cursor position in the non active list panel.</p><p>This option is only available when you don't use the <i>KDE default colors</i>.</p>
ca@valencia: <p>Mostra l'última posició del cursor en el quadro de llista inactiu.</p><p>Esta opció només s'utilitza quan no s'utilitzen els <i>colors predeterminats de KDE</i>.</p>

en: <p>Skip this one or delete all?</p></qt>
ca@valencia: <p>Ho voleu ometre o voleu suprimir-ho del tot?</p></qt>

en: <p>Skip this one or trash all?</p></qt>
ca@valencia: <p>Ho voleu ometre o moure-ho tot a la paperera?</p></qt>

en: <p>The <b>background color</b> and the <b>alternate background</b> color alternates line by line.</p><p>When you don't use the <i>KDE default colors</i>, you can configure the alternate colors in the <i>colors</i> box.</p>
ca@valencia: <p>El <b>color de fons</b> i el color de <b>fons alternatiu</b> alternen línia a línia.</p> <p>Quan no utilitzeu els <i>colors predeterminats de KDE</i>, podeu configurar els colors alternatius en el quadro de <i>colors</i>.</p>

en: <p>The <i>Command</i> defines the command that will be executed when the <b>Useraction</b> is used. It can be a simple shell command or a complex sequence of multiple commands with <b>Placeholders</b>.</p><p>Examples:</p><ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    <p>Please consult the handbook to learn more about the syntax.</p>
ca@valencia: <p>L'<i>ordre</i> establix l'ordre que s'executarà quan s'utilitze l'<b>acció d'usuari</b>. Tant pot ser una ordre senzilla com una seqüència de múltiples ordres amb <b>marcadors de posició</b>.</p><p>Per exemple:</p><ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    <p>Consulteu el manual per a aprendre la sintaxi.</p>

en: <p>The colors of the inactive panel are calculated by a dim color and a dim factor.</p>
ca@valencia: <p>Els colors del quadro inactiu es calculen a partir d'un color i d'un factor d'atenuació.</p>

en: <p>The filename filtering criteria is defined here.</p><p>You can make use of wildcards. Multiple patterns are separated by space (means logical OR) and patterns are excluded from the search using the pipe symbol.</p><p>If the pattern is ended with a slash (<code>*pattern*/</code>), that means that pattern relates to recursive search of folders.<ul><li><code>pattern</code> - means to search those files/folders that name is <code>pattern</code>, recursive search goes through all subfolders independently of the value of <code>pattern</code></li><li><code>pattern/</code> - means to search all files/folders, but recursive search goes through/excludes the folders that name is <code>pattern</code></li></ul></p><p>It is allowed to use quotation marks for names that contain space. Filter <code>"Program&nbsp;Files"</code> searches out those files/folders that name is <code>Program&nbsp;Files</code>.</p><p>Examples:</p><ul><li><code>*.o</code></li><li><code>*.h *.c??</code></li><li><code>*.cpp *.h | *.moc.cpp</code></li><li><code>* | .svn/ .git/</code></li></ul><p><b>Note</b>: the search term '<code>text</code>' is equivalent to '<code>*text*</code>'.</p>
ca@valencia: <p>El criteri del filtre per al nom del fitxer es definix ací.</p><p> Podeu utilitzar els símbols de comodí. Per a incloure múltiples patrons, separeu-los amb un espai (com a O lògica) i si voleu excloure un patró, utilitzeu el símbol «pipe».</p><p> Si el patró acaba amb una barra inclinada (<code>*patró*/</code>), açò voldrà dir que el patró fa referència a una busca recursiva de les carpetes.<ul><li><code>patró</code> -significa que es buscaran els fitxers i directoris amb nom <code>patró</code>, la busca recursiva correrà dins de totes les subcarpetes independentment de si corresponen al patró <code>patró</code></li><li><code>patró/</code>- significa que buscarà fitxers i carpetes, però la busca recursiva la farà només de les carpetes que tinguen per nom <code>patró</code></li></ul></p><p>Per als noms que continguen espais es poden utilitzar les cometes. El filtre <code>"Program&nbsp;Files"</code> buscarà fitxers i carpetes que es diguen <code>Program&nbsp;Files</code>.</p><p>Exemples:</p><ul><li><code>*.o</code></li><li><code>*.h *.c??</code></li><li><code>*.cpp *.h | *.moc.cpp</code></li><li><code>* | svn/ .git/</code></li></ul><p><b>Nota</b>: la busca «<code>text</code>» és equivalent a «<code>*text*</code>».</p>

en: <p>Unique name of the <b>Useraction</b>. It is only used in the <i>Konfigurator</i> and does not appear in any other menu.</p><p><b>Note</b>: The <i>Title</i> shown in the <b>Usermenu</b> can be set below.</p>
ca@valencia: <p>El nom únic de l'<b>acció d'usuari</b>. Només s'utilitza en el <i>Konfigurador</i> i no apareix a cap altre menú.</p><p><b>Nota</b>: el <i>títol</i> que es mostra en el <b>menú d'usuari</b> s'establix davall.</p>

en: <p>Use KDE's global color configuration.</p><p><i>KDE System Settings -> Application Appearance  -> Colors</i></p>
ca@valencia: <p>Utilitza la configuració de colors global de KDE.</p><p><i>Configuració del sistema -> Aparença de l'aplicació -> Colors</i></p>

en: <p>Use global setting:</p><p><i>Plasma System Settings -> Input Devices -> Mouse</i></p>
ca@valencia: <p>Utilitza la configuració global:</p><p><i>Configuració del sistema -> Dispositius d'entrada -> Ratolí</i></p>

en: <qt><b>Welcome to Krusader.</b><p>As this is your first run, your machine will now be checked for external applications. Then the Konfigurator will be launched where you can customize Krusader to your needs.</p></qt>
ca@valencia: <qt><b>Us donem la benvinguda a Krusader.</b><p>Com que este és la primera vegada que l'executeu, es buscaran les aplicacions externes a la vostra màquina. A continuació s'executarà el Konfigurador per tal que pugueu personalitzar Krusader a la vostra mida.</p></qt>

en: <qt><i>'%1'</i> will be <b>permanently</b> deleted.</qt>
ca@valencia: <qt><i>«%1»</i> se suprimirà <b>permanentment</b>.</qt>

en: <qt><p>Edit file.</p><p>The editor can be defined in Konfigurator, default is <b>internal editor</b>.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Edita el fitxer.</p><p>L'editor es pot definir al Konfigurador, de manera predeterminada és <b>un editor intern</b>.</p></qt>

en: <qt><p>Folder <b>%1</b> is not empty.</p>
ca@valencia: <qt><p>La carpeta <b>%1</b> no està buida.</p>

en: <qt><p>Open terminal in current folder.</p><p>The terminal can be defined in Konfigurator, default is <b>konsole</b>.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Obri un terminal en la carpeta actual.</p><p>El terminal està definit en el Konfigurador, de manera predeterminada és <b>konsole</b>.</p></qt>

en: <qt><p>The archive <b>%1.%2</b> already exists. Do you want to overwrite it?</p><p>All data in the previous archive will be lost.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>L'arxiu <b>%1.%2</b> ja existix. Voleu sobreescriure'l?</p><p>Es perdran les dades de l'arxiu anterior.</p></qt>

en: <qt><p>The archive <b>%1.%2</b> already exists. Do you want to overwrite it?</p><p>Zip will replace identically named entries in the zip archive or add entries for new names.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>L'arxiu <b>%1.%2</b> ja existix. Voleu sobreescriure'l?</p><p>El ZIP substituirà els fitxers amb el mateix nom dins de l'arxiu ZIP o bé afegirà els fitxers amb un nom nou.</p></qt>

en: <qt><p>Well, it is actually quite simple: you type your command here and Krusader obeys.</p><p><b>Tip</b>: move within command line history with &lt;Up&gt; and &lt;Down&gt; arrows.</p></qt>
ca@valencia: <qt><p>Bé, és força senzill: escriviu les vostres ordres ací i Krusader les obeirà.</p><p><b>Consell</b>: utilitzeu l'historial de la línia d'ordres amb les fletxes &lt;Amunt&gt; i &lt;Avall&gt;.</p></qt>

en: <qt>Could not start <b>%1</b>.</qt>
ca@valencia: <qt>No s'ha pogut iniciar <b>%1</b>.</qt>

en: <qt>Do you really want to delete this item <b>physically</b> (not just removing it from the virtual items)?</qt> | <qt>Do you really want to delete these %1 items <b>physically</b> (not just removing them from the virtual items)?</qt>
ca@valencia[0]: <qt>Segur que voleu suprimir este element <b>físicament</b> (també s'eliminaran els elements virtuals)?</qt>
ca@valencia[1]: <qt>Segur que voleu suprimir estos %1 elements <b>físicament</b> (també s'eliminaran els elements virtuals)?</qt>

en: <qt>Krusader cannot find a checksum tool that handles %1 on your system. Please check the <b>Dependencies</b> page in Krusader's settings.</qt>
ca@valencia: <qt>Krusader no ha pogut trobar cap eina de suma de verificació que puga calcular %1. Comproveu la pàgina <b>Dependències</b> de la configuració de Krusader.</qt>

en: <qt>The folder at <i>'%1'</i> will be <b>recursively</b> and <b>permanently</b> deleted.</qt>
ca@valencia: <qt>La carpeta <i>«%1»</i> se suprimirà de manera <b>recursiva</b> i <b>permanent</b>.</qt>

en: <qt>There was an error while running <b>%1</b>.</qt>
ca@valencia: <qt>S'ha produït un error quan s'executava <b>%1</b>.</qt>

en: >> Reading...
ca@valencia: >> S'està llegint...

en: >> Reading: %1
ca@valencia: >> S'està llegint: %1

en: >> Reading: %1 % complete...
ca@valencia: >> S'està llegint: %1 % completada...

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
ca@valencia: Copia

[ctx: @action:inmenu]
en: Cut
ca@valencia: Retalla

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
ca@valencia: Suprimix

[ctx: @action:inmenu]
en: Move to Trash
ca@valencia: Mou a la paperera

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
ca@valencia: Propietats

[ctx: @title:column]
en: Date
ca@valencia: Data

[ctx: @title:column]
en: Size
ca@valencia: Mida

[ctx: @title:column file name]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: @title:menu]
en: Locate
ca@valencia: Ubicació

en: A detailed description of the <b>Useraction</b>. It is only displayed in the <i>Konfigurator</i> and via <code>Shift+F1</code>.
ca@valencia: Una descripció detallada de l'<b>acció d'usuari</b>. Només es mostra en el <i>Konfigurador</i> i via <code>Maj+F1</code>.

en: A folder or a file with this name already exists.
ca@valencia: Ja existix una carpeta o un fitxer amb este nom.

en: A plain mouse button resets selection
ca@valencia: Es reinicia la selecció amb el botó normal del ratolí

en: A predefined selection is a file-mask which you often use.
    Some examples are: "*.c, *.h", "*.c, *.o", etc.
    You can add these masks to the list by typing them and pressing the Add button.
    Delete removes a predefined selection and Clear removes all of them.
    Notice that the line in which you edit the mask has its own history, you can scroll it, if needed.
ca@valencia: Una selecció predefinida és una màscara de fitxers que utilitzeu sovint.
    Alguns exemples són: «*.c, *.h», «*.c, *.o», etc.
    Podeu afegir estes màscares a la llista escrivint-les i prement el botó «Afig».
    El botó «Suprimix», només elimina una selecció predefinida i «Neteja» ho eliminarà tot.
    Observeu que la línia on editeu la màscara té el seu propi historial, si cal, vos hi podeu desplaçar.

en: A single click on a file will select and focus, a double click opens the file or steps into the folder.
ca@valencia: Amb un sol clic seleccionareu un fitxer, amb un doble clic obrireu el fitxer o entrareu dins de la carpeta.

en: A&ll
ca@valencia: &Tothom

en: About to calculate checksum for the following files or folders:
ca@valencia: A punt de: calcular la suma de verificació per als fitxers següents o carpetes:

en: About to connect to...
ca@valencia: Sobre connectar-se a...

en: About to verify the following checksum file
ca@valencia: A punt de comprovar la suma de verificació per als fitxers següents

en: Accessing files is not supported with %1 archives
ca@valencia: L'accés a fitxers no està admés amb arxius %1

en: Accessing the file requires a password.
ca@valencia: L'accés al fitxer requerix una contrasenya.

en: Action Property
ca@valencia: Propietat de l'acció

en: Action without name detected. This action will not be imported.
    This is an error in the file, you may want to correct it.
ca@valencia: S'ha detectat una acció sense nom. Esta acció no es pot importar.
    Açò és un error del fitxer que hauríeu de corregir.

en: ActionMan - Manage Your Useractions
ca@valencia: Gestor d'accions: Gestioneu les accions d'usuari

en: Actions Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines d'accions

en: Active
ca@valencia: Actiu

en: Active panel
ca@valencia: Quadro actiu

en: Active panel follows Embedded Terminal working directory
ca@valencia: El quadro actiu seguix el directori de treball del terminal incrustat

en: Add
ca@valencia: Afig

en: Add <b>Placeholders</b> for the selected files in the panel.
ca@valencia: Afig <b>marcadors de posició</b> en el quadro per als fitxers seleccionats.

en: Add Bookmark
ca@valencia: Afig una adreça d'interés

en: Add MIME to the selected protocol on the link list.
ca@valencia: Afig un MIME al protocol seleccionat de la llista d'enllaços.

en: Add new atomic extension
ca@valencia: Afig una extensió atòmica nova

en: Add new entry
ca@valencia: Afig una entrada nova

en: Add new hidden mount point
ca@valencia: Afig un punt de muntatge nou

en: Add protocol to the link list.
ca@valencia: Afig un protocol a la llista d'enllaços.

en: Adds the selection in the line-edit to the list
ca@valencia: Afig la selecció en la línia d'edició a la llista

en: Advanced
ca@valencia: Avançat

en: Advanced Properties
ca@valencia: Propietats avançades

en: Again
ca@valencia: Torna

en: All Files
ca@valencia: Tots els fitxers

en: All files beginning with capital letters appear before files beginning with non-capital letters (UNIX default).
ca@valencia: Estil UNIX, primer s'ordenen els noms que comencen en majúscules i després els que comencen en minúscules.

en: Allows one to tweak the <i>Command</i> before it is executed.
ca@valencia: Permet ajustar l'<i>ordre</i> abans no s'executa.

en: Alphabetical
ca@valencia: Alfabètic

en: Alphabetical and numbers
ca@valencia: Alfanumèric

en: Alt+Click
ca@valencia: Alt+Clic

en: Alternate background:
ca@valencia: Color de fons alternatiu:

en: Alternate selected background:
ca@valencia: Fons alternatiu de la selecció:

en: Alternative Delete
ca@valencia: Supressió alternativa

en: Always show current item
ca@valencia: Mostra sempre l'element actual

en: Always show full path in Navigator bar by default.
ca@valencia: De manera predeterminada, mostra sempre el camí sencer en la barra del navegador.

en: Always show search bar
ca@valencia: Mostra sempre la barra de busca

en: Always sort dirs by name
ca@valencia: Ordena sempre les carpetes per nom

en: An error has happened, related to the external program '%1'. The error message is: '%2'.
ca@valencia: s'ha produït un error, relacionat amb el programa extern «%1». El missatge d'error és: «%2».

en: An error occurred while accessing '%1'
ca@valencia: S'ha produït un error en accedir a «%1»

en: An error occurred while accessing '%1', the system responded: %2
ca@valencia: S'ha produït un error en accedir a «%1», el sistema ha contestat: %2

en: Any Character
ca@valencia: Qualsevol caràcter

en: Any date
ca@valencia: Qualsevol data

en: Append
ca@valencia: Afig al final

en: Append selected item(s) to Amarok playlist
ca@valencia: Afig els elements seleccionats en la llista de reproducció d'Amarok

en: Append to current clipboard content with this separator (optional):
ca@valencia: Afig este separador al contingut del porta-retalls (opcional):

en: Application
ca@valencia: Aplicació

en: Apply &selection to folders
ca@valencia: Aplica la &selecció a les carpetes

en: Apply filter to folder&s
ca@valencia: Aplica el &filtre a les carpetes

en: Apply settings to other tabs
ca@valencia: Aplica la configuració a la resta de pestanyes

en: Archive tests passed.
ca@valencia: L'arxiu ha superat totes les proves.

en: Archives
ca@valencia: Arxius

en: Archives handling
ca@valencia: Treballant amb arxius

en: Are you sure that you want to remove all selected actions?
ca@valencia: Segur que voleu eliminar totes les accions seleccionades?

en: Are you sure you want to quit?
ca@valencia: Segur que voleu eixir?

[ctx: Arg is a string containing the bad quoting.]
en: Bad quoting in editor command:
    %1
ca@valencia: Citació errònia en l'ordre de l'editor:
    %1

[ctx: Arg is a string containing the bad quoting.]
en: Bad quoting in terminal command:
    %1
ca@valencia: Citació errònia en l'ordre de terminal:
    %1

en: Arguments of updatedb:
ca@valencia: Paràmetres d'«updatedb»:

en: Ask Parameter from User...
ca@valencia: Pregunta un paràmetre a l'usuari...

en: Ask for a result name when feeding items to the listbox. By default the standard value is used.
ca@valencia: Pregunta per un nom quan es transmeten elements al quadro de llista. De manera predeterminada s'utilitza el valor estàndard.

en: Asymmetric
ca@valencia: Asimètric

en: At Least
ca@valencia: Com a mínim

en: At Most
ca@valencia: Com a màxim

en: Atomic extensions
ca@valencia: Extensions atòmiques

en: Atomic extensions must start with '.' and must contain at least one more '.' character.
ca@valencia: Les extensions atòmiques han de començar amb «.» i com a mínim han de tindre un o més caràcters «.».

en: Atomic extensions:
ca@valencia: Extensions atòmiques:

en: Audio CD/DVD-ROM
ca@valencia: CD/DVD-ROM d'àudio

en: Audio Files
ca@valencia: Fitxers d'àudio

en: Author (retired)
ca@valencia: Autoria (retirat)

en: Automatically Resize Columns
ca@valencia: Redimensiona automàticament les columnes

en: Automatically escape spaces
ca@valencia: Ignora automàticament els espais

en: Automount filesystems
ca@valencia: Munta automàticament els sistemes de fitxers

en: Autoselect folders
ca@valencia: Selecciona automàticament les carpetes

en: Background:
ca@valencia: Color de fons:

en: Backs current file up in current folder and asks the user for a new filename. By default ".old" is appended to the original filename.
ca@valencia: Fa una còpia de seguretat del fitxer actual en la carpeta actual i pregunta a l'usuari pel nom nou del fitxer. De manera predeterminada, s'afig «.old» al nom del fitxer original.

en: Backup current
ca@valencia: Còpia de seguretat de l'actual

en: Backup current file in current folder
ca@valencia: Fa una còpia de seguretat del fitxer actual en la carpeta actual

en: Based on KDE's selection mode
ca@valencia: Basat en el mode de selecció de KDE

en: Basic Operations
ca@valencia: Operacions bàsiques

en: Basic Properties
ca@valencia: Propietats bàsiques

en: Be sure you know what you are doing.
ca@valencia: Assegureu-vos de saber el que esteu fent.

en: Belongs to &user
ca@valencia: Pertany a l'&usuari

en: Belongs to gr&oup
ca@valencia: Pertany al gru&p

en: Black
ca@valencia: Negre

en: Blue
ca@valencia: Blau

en: Bookmark Search
ca@valencia: Busca d'adreces d'interés

en: Bookmark search is also applied to special items in bookmark menu like Trash, Popular URLs, Jump Back, etc.
ca@valencia: La busca d'adreces d'interés també s'aplicarà als elements especials en el menú d'adreces d'interés com la Paperera, URL populars, Punts de retorn, etc.

en: Bookmarks
ca@valencia: Adreces d'interés

en: Bosnian translation
ca@valencia: Traducció al bosnià

en: Both
ca@valencia: Ambdós

en: Both keys allow selecting files. To select more than one file, hold the Ctrl key and click the left mouse button. Right-click menu is invoked using a short click on the right mouse button.
ca@valencia: Les dues tecles permeten seleccionar fitxers. Per a seleccionar més d'un fitxer, manteniu premuda la tecla «Ctrl» i cliqueu amb el botó esquerre del ratolí. Amb el botó dret, apareixerà el menú contextual.

en: Bottom
ca@valencia: Baix

en: Brazilian Portuguese translation
ca@valencia: Traducció al portugués brasiler

en: Bring Main Window to Top
ca@valencia: Posa la finestra principal al davant

en: Browse Archive
ca@valencia: Navega per l'arxiu

en: Browse Archives As Folders
ca@valencia: Navega pels arxius com a carpetes

en: Bulgarian translation
ca@valencia: Traducció al búlgar

en: Buttons
ca@valencia: Botons

en: C&opy selected to clipboard (left)
ca@valencia: C&opia els seleccionats al porta-retalls (esquerra)

en: Calculate &Occupied Space
ca@valencia: Calcula l'espai &ocupat

en: Calculate Occupied Space
ca@valencia: Calcula l'espai ocupat

en: Camera
ca@valencia: Càmera

en: Can not open "%1"
ca@valencia: No s'ha pogut obrir «%1»

en: Cancel Job
ca@valencia: Cancel·la un treball

en: Cancel Refresh of View
ca@valencia: Interromp l'actualització de la vista

en: Cancel folder space calculation
ca@valencia: Cancel·la el càlcul de l'espai de la carpeta

en: Cannot edit %1
ca@valencia: No s'ha pogut editar %1

en: Cannot find a batch rename tool.
    You can get KRename at %1
ca@valencia: No s'ha trobat una eina per a canviar el nom per lots.
    Trobareu KRename a %1

en: Cannot find the 'locate' command. Please install the findutils-locate package of GNU, or set its dependencies in Konfigurator
ca@valencia: No s'ha pogut trobar el programa «locate». Instal·leu el paquet «findutils-locate» de GNU, o establiu les seues dependències al Konfigurador

en: Cannot open %1 for writing.
    Nothing exported.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir %1 per a escriptura.
    No s'ha exportat res.

en: Cannot open %1.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir %1.

en: Cannot open the first split file of %1.
ca@valencia: No s'ha pogut llegir el primer fitxer dividit de %1.

en: Cannot open the folder %1.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir la carpeta %1.

en: Cannot pack files onto a virtual destination.
ca@valencia: No es poden empaquetar els fitxers en una destinació virtual.

en: Cannot pack, the passwords are different.
ca@valencia: No s'ha pogut empaquetar. Les contrasenyes són diferents.

en: Cannot remove old link: %1
ca@valencia: No s'ha pogut eliminar l'enllaç antic: %1

en: Cannot run user action, %1 not found or not executable. Please verify that kde-cli-tools are installed.
ca@valencia: No s'ha pogut executar l'acció d'usuari, no s'ha trobat %1 o no hi ha cap executable. Verifiqueu que s'han instal·lat les «kde-cli-tools».

en: Cannot split a folder.
ca@valencia: No es pot dividir una carpeta.

en: Cannot start 'locate'. Check the 'Dependencies' page in konfigurator.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar «locate». Comproveu la pàgina «Dependències» al Konfigurador.

en: Cannot start 'mount'. Check the 'Dependencies' page in konfigurator.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar «mount» Comproveu la pàgina «Dependències» al Konfigurador.

en: Cannot start root mode Krusader, %1 not found or not executable. Please verify that kde-cli-tools are installed.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar Krusader en el mode administrador, no s'ha trobat %1 o no hi ha cap executable. Verifiqueu que s'han instal·lat les «kde-cli-tools».

en: Capacity: %1
ca@valencia: Capacitat: %1

en: Caption (optional):
ca@valencia: Llegenda (opcional):

en: Carriage Return
ca@valencia: Tecla de retorn

en: Cas&e sensitive
ca@valencia: Distin&gix entre majúscules/minúscules

en: Case Sensitive
ca@valencia: Distingix entre majúscules/minúscules

en: Case sensitive
ca@valencia: Distingix entre majúscules/minúscules

en: Case sensitive sorting
ca@valencia: Ordena distingint entre majúscules/minúscules

en: Catalan translation
ca@valencia: Traducció al català

en: Category:
ca@valencia: Categoria:

en: Chan&ge...
ca@valencia: Can&via...

en: Change the search mode
ca@valencia: Canvia el mode de busca

en: Changes the panel folder to the home folder.
ca@valencia: Canvia la carpeta del quadro per la carpeta d'inici de l'usuari.

en: Changes the panel folder to the other panel folder.
ca@valencia: Canvia la carpeta del quadro per la carpeta de l'altre quadro.

en: Changes the panel folder to the parent folder.
ca@valencia: Canvia la carpeta del quadro per la carpeta pare.

en: Changes the panel folder to the root folder.
ca@valencia: Canvia la carpeta del quadro per la carpeta arrel.

en: Character code
ca@valencia: Codi del caràcter

en: Character code and numbers
ca@valencia: Codi i números del caràcter

en: Check the archive's integrity after packing it.
ca@valencia: Comprova la integritat de l'arxiu després d'empaquetar-lo.

en: Check the state of the user interface components and restore them to their condition when last shutdown.
ca@valencia: Comprovarà l'estat dels components de la interfície d'usuari i restaurarà l'estat d'abans que es parara per última vegada.

en: Checksum Results
ca@valencia: Resultats de la suma de verificació

en: Checksum Utilities
ca@valencia: Utilitats de suma de verificació

en: Checksum file:
ca@valencia: Fitxer de suma de verificació:

en: Checksums were created successfully
ca@valencia: Les sumes de verificació s'han creat correctament

en: Checksums were verified successfully
ca@valencia: Les sumes de verificació s'han comprovat correctament

en: Chinese Simplified translation
ca@valencia: Traducció al xinés simplificat

en: Choose Files
ca@valencia: Seleccioneu els fitxers

en: Choose a column:
ca@valencia: Seleccioneu una columna:

en: Choose a path:
ca@valencia: Trieu una ubicació:

en: Choose a profile:
ca@valencia: Seleccioneu un perfil:

en: Choose a sort sequence:
ca@valencia: Seleccioneu una seqüència d'ordenació:

en: Choose a view mode:
ca@valencia: Escolliu un mode de visualització:

en: Choose a window mode:
ca@valencia: Escolliu un mode de finestra:

en: Choose executable...
ca@valencia: Trieu l'executable...

en: Classic
ca@valencia: Clàssica

en: Clear
ca@valencia: Neteja

en: Clear Job List
ca@valencia: Neteja la llista de treballs

en: Clears the entire list of selections
ca@valencia: Neteja la llista de seleccions sencera

en: Climb up the folder tree
ca@valencia: Puja a la carpeta pare

en: Close
ca@valencia: Tanca

en: Close Current Tab
ca@valencia: Tanca la pestanya actual

en: Close Duplicated Tabs
ca@valencia: Tanca les pestanyes duplicades

en: Close Inactive Tabs
ca@valencia: Tanca les pestanyes inactives

en: Close tab by double click
ca@valencia: Tanca la pestanya amb un doble clic

en: Close tab by double click.
ca@valencia: Tanca la pestanya amb un doble clic.

en: Close the Sidebar
ca@valencia: Tanca la barra lateral

en: Close the search bar
ca@valencia: Tanca la barra de busca

en: Co&py selected to clipboard (right)
ca@valencia: Co&pia els seleccionats al porta-retalls (dreta)

en: Collect output
ca@valencia: Recupera el text de l'eixida

en: Collect the output of the executed program.
ca@valencia: Recupera l'eixida del programa executat.

en: Column: %1, Position: %2 (%3, %4%)
ca@valencia: Columna: %1, Posició: %2 (%3, %4%)

en: Columns
ca@valencia: Columnes

en: Com&bine Files...
ca@valencia: Reaj&unta els fitxers...

en: Combining %1.* to folder:
ca@valencia: S'estan combinant els fitxers %1.* a la carpeta:

en: Combining the file %1...
ca@valencia: S'està combinant el fitxer %1...

en: Command Accepts
ca@valencia: Accepta l'ordre

en: Command Execution &Mode Setup
ca@valencia: Configuració del &mode d'execució d'ordres

en: Command being executed:
ca@valencia: Ordre que s'està executant:

en: Command line is empty
ca@valencia: La línia d'ordres està buida

en: Command line switches:
ca@valencia: Opcions de la línia d'ordres:

en: Command line will be visible after startup.
ca@valencia: La línia d'ordres es mostrarà la pròxima vegada que s'inicie.

en: Command:
ca@valencia: Ordre:

en: Compact
ca@valencia: Compacta

en: Compare
ca@valencia: Compara

en: Compare Se&tup
ca@valencia: Con&figuració de la comparació

en: Compare b&y Content...
ca@valencia: Compara per &contingut...

en: Compare by content
ca@valencia: Compara per contingut

en: Compare by content (F10)
ca@valencia: Compara per contingut (F10)

en: Compare duplicated files with same size by content.
ca@valencia: Compara per contingut els fitxers de la mateixa mida.

en: Compare not only the base folders but their subfolders as well.
ca@valencia: Compara també les subcarpetes i no només les carpetes base.

en: Comparing file %1 (%2)...
ca@valencia: S'està comparant el fitxer %1 (%2)...

en: Configure &Krusader...
ca@valencia: Configura &Krusader...

en: Configure your personal actions
ca@valencia: Configureu les vostres pròpies accions

en: Confirm Execution
ca@valencia: Confirma abans d'executar

en: Confirm each program call separately
ca@valencia: Confirma cada crida al programa per separat

en: Confirm feed to listbox
ca@valencia: Quan es transmeta al quadro de llista

en: Confirm overwrites
ca@valencia: Confirma abans de sobreescriure

en: Confirmations
ca@valencia: Confirmacions

en: Containing text
ca@valencia: Amb el text

en: Copy
ca@valencia: Copia

en: Copy %1 file to: | Copy %1 files to:
ca@valencia[0]: Copia %1 fitxer a:
ca@valencia[1]: Copia %1 fitxers a:

en: Copy %1 to:
ca@valencia: Copia %1 a:

en: Copy a File/Folder...
ca@valencia: Copia un fitxer/carpeta...

en: Copy delayed...
ca@valencia: Còpia retardada...

en: Copy file from one panel to the other.
ca@valencia: Copia el fitxer d'un quadro a l'altre.

en: Copy file path of current item (escaping spaces)
ca@valencia: Copia el camí del fitxer de l'element actual (escapant els espais)

en: Copy file path(s) of selected item(s)
ca@valencia: Copia el camí del fitxer de l'element o dels elements actuals

en: Copy from &left to right
ca@valencia: Copia des de l'&esquerra fins a la dreta

en: Copy from &right to left
ca@valencia: Copia des de la &dreta fins a l'esquerra

en: Copy selected to clipboard
ca@valencia: Copia la selecció al porta-retalls

en: Copy to %1
ca@valencia: Copia a %1

en: Copy to Clipboard
ca@valencia: Copia al porta-retalls

en: Copy to Clipboard...
ca@valencia: Copia al porta-retalls...

en: Copy to left
ca@valencia: Copia a l'esquerra

en: Copy to left background:
ca@valencia: Color del fons quan es copia a l'esquerra:

en: Copy to left foreground:
ca@valencia: Color de la lletra quan es copia a l'esquerra:

en: Copy to other panel
ca@valencia: Copia a l'altre quadro

en: Copy to right
ca@valencia: Copia a la dreta

en: Copy to right background:
ca@valencia: Color del fons quan es copia a dreta:

en: Copy to right foreground:
ca@valencia: Color de la lletra quan es copia a la dreta:

en: Copy useractions to clipboard
ca@valencia: Copia les accions d'usuari al porta-retalls

en: Copying files
ca@valencia: Quan es copien fitxers

en: Could not load profile.
ca@valencia: No s'ha pogut carregar el perfil.

en: Could not start %1
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar %1

en: Count:
ca@valencia: Compta:

en: Counting files
ca@valencia: S'estan comptant els fitxers

en: Counting files in archive
ca@valencia: S'estan comptant els fitxers de l'arxiu

en: Create Checksum...
ca@valencia: Crea una suma de verificació...

en: Create Checksums
ca@valencia: Crea les sumes de verificació

en: Create New
ca@valencia: Crea un nou

en: Create a new link to: %1
ca@valencia: Crea un enllaç nou a: %1

en: Create folder in current panel.
ca@valencia: Crea una carpeta en el quadro actual.

en: Create in:
ca@valencia: Crea dins:

en: Create new useraction
ca@valencia: Crea una acció d'usuari nova

en: Creating %1...
ca@valencia: S'està creant %1...

en: Creating Checksums
ca@valencia: S'estan creant les sumes de verificació

en: Creating folders is not supported with %1 archives
ca@valencia: La creació de carpetes no està admesa amb els arxius %1

en: Creating new folders is allowed only in the 'virt:/' folder.
ca@valencia: Només es permet crear carpetes en la carpeta «virt:/».

en: Ctrl+Click
ca@valencia: Ctrl+Clic

en: Current
ca@valencia: Actual

en: Current File (!= Selected File)...
ca@valencia: Fitxer actual (!= a part del seleccionat)...

en: Current background:
ca@valencia: Color de fons actual:

en: Current folder:%1,  Total size:%2,  Own size:%3
ca@valencia: Carpeta actual: %1, Mida total: %2, Mida pròpia: %3

en: Current foreground:
ca@valencia: Lletra actual:

en: Custom
ca@valencia: Personalitzat

en: Custom Selection Mode
ca@valencia: Mode de selecció personalitzada

en: Custom color
ca@valencia: Color personalitzat

en: Custom layout: "%1"
ca@valencia: Disposició personalitzada: «%1»

en: Customize the way Krusader deals with archives
ca@valencia: Personalitza la forma amb què Krusader gestiona els arxius

en: Cut to Clipboard
ca@valencia: Retalla al porta-retalls

en: Cyan
ca@valencia: Cian

en: Czech translation
ca@valencia: Traducció al txec

en: D&isk Usage...
ca@valencia: &Ús del disc...

en: Danish translation
ca@valencia: Traducció al danés

en: Dark Blue
ca@valencia: Blau fosc

en: Dark Cyan
ca@valencia: Cian fosc

en: Dark Gray
ca@valencia: Gris fosc

en: Dark Green
ca@valencia: Verd fosc

en: Dark Magenta
ca@valencia: Magenta fosc

en: Dark Red
ca@valencia: Roig fosc

en: Dark Yellow
ca@valencia: Groc fosc

en: Date
ca@valencia: Data

en: Dates are inconsistent.
ca@valencia: Les dades són incoherents.

en: De&lete
ca@valencia: Sup&rimix

en: Decrease contrast
ca@valencia: Menys contrast

en: Default Zoom
ca@valencia: Zoom predeterminat

[ctx: Default color]
en: Default
ca@valencia: Predeterminat

[ctx: Default encoding]
en: Default
ca@valencia: Predeterminada

en: Default icon size:
ca@valencia: Mida predeterminada de les icones:

[ctx: Default layout]
en: Default
ca@valencia: Predeterminada

en: Default mode:
ca@valencia: Mode predeterminat:

en: Default shortcut:
ca@valencia: Drecera predeterminada:

en: Default view mode:
ca@valencia: Mode de vista predeterminat:

en: Default viewer mode:
ca@valencia: Mode del visor predeterminat:

en: Defined Links
ca@valencia: Enllaços definits

en: Defines the panel profile used at startup. A panel profile contains:<ul><li>all the tabs paths</li><li>the current tab</li><li>the active panel</li></ul><b>&lt;Last session&gt;</b> is a special panel profile which is saved automatically when Krusader is closed.
ca@valencia: Definix el perfil del quadro que s'utilitzarà en iniciar. Un perfil de quadro conté:<ul><li>totes les ubicacions de les pestanyes</li><li>la pestanya actual</li><li>el quadro actiu</li></ul>El perfil de quadro <b>&lt;Última sessió&gt;</b> és un perfil de quadro especial que es guarda automàticament quan s'ix de Krusader.

en: Delete
ca@valencia: Suprimix

en: Delete %1
ca@valencia: Suprimix %1

en: Delete %1 file | Delete %1 files
ca@valencia[0]: Suprimix %1 fitxer
ca@valencia[1]: Suprimix %1 fitxers

en: Delete background:
ca@valencia: Suprimix el fons:

en: Delete file, folder, etc.
ca@valencia: Suprimix un fitxer, una carpeta, etc.

en: Delete files
ca@valencia: Suprimix els fitxers

en: Delete foreground:
ca@valencia: Suprimix el primer pla:

en: Delete mode
ca@valencia: Mode de supressió

en: Delete selected useractions
ca@valencia: Suprimix les accions d'usuari seleccionades

en: Delete the marked selection from the list
ca@valencia: Suprimix la selecció marcada de la llista

en: Deleting %1...
ca@valencia: S'està suprimint %1...

en: Deleting files
ca@valencia: Quan se suprimisquen fitxers

en: Deleting files from %1 archives is not supported
ca@valencia: Suprimir fitxers des d'arxius %1 no està admés

en: Deleting non-empty folders
ca@valencia: Quan se suprimisquen carpetes que no estan buides

en: Dependencies
ca@valencia: Dependències

en: Description:
ca@valencia: Descripció:

en: Deselec&t items
ca@valencia: &Desselecciona els elements

en: Deselect items
ca@valencia: Desselecciona els elements

en: Design your own selection mode.
ca@valencia: Dissenyeu el vostre propi mode de selecció.

en: Detailed
ca@valencia: Detallat

en: Detailed view
ca@valencia: Vista detallada

en: Details
ca@valencia: Detalls

en: Developer
ca@valencia: Desenvolupador

en: Developer (retired)
ca@valencia: Desenvolupador (retirat)

en: Differing
ca@valencia: Diferents

en: Differing background:
ca@valencia: Colors de fons diferents:

en: Differing foreground:
ca@valencia: Colors de lletra diferents:

en: Digit
ca@valencia: Dígit

en: Dim factor:
ca@valencia: Factor d'enfosquiment:

en: Dim target color:
ca@valencia: Color de destinació de l'enfosquiment:

en: Dim the colors of the inactive panel
ca@valencia: Atenua els colors del quadro inactiu

en: Dir history button
ca@valencia: Botó per a l'historial de carpetes

en: Disabled
ca@valencia: Desactivat

en: Disconnect &from Net
ca@valencia: Desconnecta de la &xarxa

en: Disk Usage
ca@valencia: Ús del disc

en: Disk Usage Panel: view the usage of a folder
ca@valencia: Quadro d'ús del disc: mostra l'ús d'una carpeta

en: Disk Usage:
ca@valencia: Ús del disc:

en: Disk Usage: %1
ca@valencia: Ús del disc: %1

en: Display &Mixed Standard and Error Output
ca@valencia: Mostra l'&eixida estàndard i d'error juntes

en: Display &Separated Standard and Error Output
ca@valencia: Mostra l'&eixida estàndard i d'error per separat

en: Display a splashscreen when starting Krusader.
ca@valencia: Mostra una finestra de presentació quan s'inicia Krusader.

en: Display a warning when trying to close the main window.
ca@valencia: Mostra un avís quan es prove de tancar la finestra principal.

en: Display files beginning with a dot.
ca@valencia: Mostra els fitxers que comencen per punt.

en: Display the full path in the folder tabs. By default only the last part of the path is displayed.
ca@valencia: Mostra el camí sencer a les pestanyes de carpeta. De manera predeterminada, només es mostrarà la part final del camí.

en: Do not know which file to split.
ca@valencia: No s'ha pogut determinar quin fitxer s'ha de dividir.

en: Do not know which files to combine.
ca@valencia: No s'ha pogut determinar quins fitxers s'han de combinar.

en: Do not know which files to compare.
ca@valencia: Abans de res seleccioneu els fitxers que es compararan.

en: Do not search in path
ca@valencia: No buscar en el camí

en: Do not start the job now.
ca@valencia: No inicies el treball nou.

en: Do you really want to delete this item? | Do you really want to delete these %1 items?
ca@valencia[0]: Segur que voleu suprimir este element?
ca@valencia[1]: Segur que voleu suprimir estos %1 elements?

en: Do you really want to delete this virtual item (physical files stay untouched)? | Do you really want to delete these %1 virtual items (physical files stay untouched)?
ca@valencia[0]: Segur que voleu suprimir el primer pla: este element virtual (el fitxer físic no es tocarà)?
ca@valencia[1]: Segur que voleu suprimir estos %1 elements virtuals (els fitxers físics no es tocaran)?

en: Do you really want to move this item to the trash? | Do you really want to move these %1 items to the trash?
ca@valencia[0]: Segur que voleu moure este element a la paperera?
ca@valencia[1]: Segur que voleu moure estos %1 elements a la paperera?

en: Documentation
ca@valencia: Documentació

en: Documentation & Proofing (retired)
ca@valencia: Documentació i proves (retirat)

en: Documentation and marketing coordinator (retired)
ca@valencia: Documentació i coordinador de màrqueting (retirat)

en: Double-click selects (classic)
ca@valencia: Selecciona amb doble clic (clàssic)

en: Downloading remote files
ca@valencia: S'estan baixant els fitxers remots

en: Duplicate Current Tab
ca@valencia: Duplica la pestanya actual

en: Duplicate active tab by click:
ca@valencia: Duplica la pestanya activa fent clic en:

en: Duplicate active tab by clicking Ctrl/Alt+LMB
ca@valencia: Duplica la pestanya activa fent clic en Ctrl/Alt+Botó esquerre del ratolí

en: Duplicates
ca@valencia: Duplicats

en: Dutch translation
ca@valencia: Traducció al neerlandés

en: E&xclude
ca@valencia: E&xclou

en: Each <b>Useraction</b> can have its own icon. It will appear in front of the title in the <b>Usermenu</b>.
ca@valencia: Cada <b>acció d'usuari</b> pot tindre la seua pròpia icona. Esta apareixerà davant del títol dins del <b>menú d'usuari</b>.

en: Each folder change in the panel is also performed in the other panel.
ca@valencia: Cada canvi de carpeta en un quadro també es produirà en l'altre.

en: Edit
ca@valencia: Edita

en: Edit (F4)
ca@valencia: Edita (F4)

en: Edit File
ca@valencia: Edita el fitxer

en: Edit File Name
ca@valencia: Edita el nom de fitxer

en: Edit MIME Type
ca@valencia: Edita el tipus MIME

en: Edit Mode by default
ca@valencia: Mode edició com a predeterminat

en: Edit Path
ca@valencia: Edita el camí

en: Edit Protocol
ca@valencia: Edita el protocol

en: Edit a file as root
ca@valencia: Edita un fitxer com a administrador

en: Edit a file with root permissions
ca@valencia: Edita un fitxer amb permisos d'administrador

en: Edit as root
ca@valencia: Edita com a administrador

en: Eject
ca@valencia: Expulsa

en: Embedded Terminal sends Chdir on panel change
ca@valencia: El terminal incrustat envia «chdir» a cada canvi de quadro

en: Embedded terminal emulator does not work, using output collection instead.
ca@valencia: L'emulador de terminal incrustat no funciona, per tant s'utilitzarà la captura de l'eixida en el seu lloc.

en: Embedded terminal will be visible after startup.
ca@valencia: El terminal incrustat es mostrarà després que s'inicie.

en: Empty Recently Closed Tabs
ca@valencia: Buida les pestanyes tancades recentment

en: Empty Trash
ca@valencia: Buida la paperera

en: Empty trash bin
ca@valencia: Buida la paperera

en: Enable Write Support
ca@valencia: Activa el suport d'escriptura

en: Enable debug output
ca@valencia: Activa l'eixida de depuració

en: Enable special bookmarks
ca@valencia: Activa les adreces d'interés especials

en: Enable writing to archives using the krarc ioslave.
ca@valencia: Activa l'escriptura als arxius utilitzant l'esclau E/S de «krarc».

en: Enabled
ca@valencia: Activada

en: Encoding:
ca@valencia: Codificació:

en: Encrypt headers
ca@valencia: Encripta les capçaleres

en: End of Line
ca@valencia: Final de la línia

en: Enqueue in Amarok
ca@valencia: Posa a la cua d'Amarok

en: Enqueue the job if another job is running. Otherwise start immediately.
ca@valencia: Posa el treball a la cua si s'està executant un altre. Altrament, inicia el treball immediatament.

en: Enter a URL to view:
ca@valencia: Escriviu l'URL que voleu veure:

en: Enter a selection:
ca@valencia: Escriviu una selecció:

en: Enter or select search string
ca@valencia: Introduïu o seleccioneu la cadena que s'ha de buscar

en: Enter space-separated folder names
ca@valencia: Introduïu els noms de les carpetes separats per espais

en: Enter the filename to edit:
ca@valencia: Introduïu el fitxer que voleu editar:

en: Enter the profile name:
ca@valencia: Introduïu el nom del perfil:

en: Equal button (=)
ca@valencia: Botó igual (=)

en: Equal panel-size
ca@valencia: Quadros de la mateixa mida

en: Equality threshold:
ca@valencia: Llindar de la igualtat:

en: Equals
ca@valencia: Iguals

en: Equals background:
ca@valencia: Color de fons iguals:

en: Equals foreground:
ca@valencia: Colors de lletra iguals:

en: Ergonomic Mode
ca@valencia: Mode ergonòmic

en: Error
ca@valencia: S'ha produït un error

en: Error at copying file %1 to %2.
ca@valencia: S'ha produït un error en copiar el fitxer %1 a %2.

en: Error at deleting file %1.
ca@valencia: S'ha produït un error en suprimir el fitxer %1.

en: Error at opening %1.
ca@valencia: S'ha produït un error en obrir %1.

en: Error at reading the CRC file (%1).
ca@valencia: S'ha produït un error en llegir el fitxer CRC (%1).

en: Error during the start of 'locate' process.
ca@valencia: S'ha produït un error en iniciar el procés «locate».

en: Error executing %1.
ca@valencia: S'ha produït un error quan s'executava %1.

en: Error executing '%1'.
ca@valencia: S'ha produït un error quan s'executava «%1».

en: Error reading bookmarks file: %1
ca@valencia: S'ha produït un error en llegir el fitxer d'adreces d'interés: %1

en: Error reading file %1.
ca@valencia: S'ha produït un error en llegir el fitxer %1.

en: Error reading file %1: %2
ca@valencia: S'ha produït un error en llegir el fitxer %1: %2

en: Error reading stdout or stderr
ca@valencia: S'ha produït un error quan es llegia el stdout o stderr

en: Error saving file %1
ca@valencia: S'ha produït un error en guardar el fitxer %1

en: Error while packing
ca@valencia: Error mentre s'empaquetava

en: Error while unpacking
ca@valencia: Error mentre es desempaquetava

en: Error writing file %1: %2
ca@valencia: S'ha produït un error en escriure en el fitxer %1: %2

en: Error: %1
ca@valencia: S'ha produït un error: %1

en: Error: missing ')' in Expander
ca@valencia: S'ha produït un error: falta el símbol «)» al completador

en: Error: unable to read from file
ca@valencia: S'ha produït un error: no s'ha pogut llegir el fitxer

en: Error: unable to write to file
ca@valencia: S'ha produït un error: no s'ha pogut escriure en el fitxer

en: Error: unrecognized %%%1%2%% in Expander
ca@valencia: S'ha produït un error: no s'ha reconegut %%%1%2%% al completador

en: Error: unterminated % in Expander
ca@valencia: S'ha produït un error: no s'ha tancat el símbol % al completador

en: Errors occurred while saving multiple checksums. Stopping
ca@valencia: S'han produït errors quan es guardaven múltiples sumes de verificació. Es pararà.

en: Errors received:
ca@valencia: Errors rebuts:

en: Errors were detected while creating the checksums
ca@valencia: S'han produït errors mentre s'estaven creant les sumes de verificació

en: Errors were detected while verifying the checksums
ca@valencia: S'han produït errors mentre s'estaven verificant les sumes de verificació

en: Escape
ca@valencia: Tecla d'escapada

en: Everyone involved in KDE
ca@valencia: Tothom involucrat amb KDE

en: Exclude
ca@valencia: Exclou

en: Exclude Folder Names
ca@valencia: Exclou els noms de les carpetes

en: Executable foreground:
ca@valencia: Primer pla dels executables:

en: Execute the <i>Command</i> under a different user ID.
ca@valencia: Executa l'<i>ordre</i> amb un ID d'usuari diferent.

en: Execution Mode
ca@valencia: Mode d'execució

en: Execution mode
ca@valencia: Mode d'execució

en: Expander: %Each% may not be in the second argument of %Clipboard%
ca@valencia: Completador: %Each% no pot ser el segon paràmetre de %Clipboard%

en: Expander: %Each% may not be in the second argument of %Copy%
ca@valencia: Completador: %Each% no pot ser el segon paràmetre de %Copy%

en: Expander: Bad argument to %1: %2 is not valid item specifier
ca@valencia: Completador: el paràmetre per a %1 és roín, ja que %2 no és un especificador d'element vàlid

en: Expander: Bad argument to Count: %1 is not valid item specifier
ca@valencia: Completador: l'argument Compta: %1 no és un especificador d'element vàlid

en: Expander: Bad panel specifier %1 in placeholder %2
ca@valencia: Completador: L'especificador del quadro %1 no és correcte en el paràmetre de substitució %2

en: Expander: Value %1 out of range for %_PanelSize(percent)%. The first parameter has to be >0 and <100
ca@valencia: Completador: El valor %1 està fora de l'interval per a %_PanelSize(percent)%. El primer paràmetre ha d'estar entre 0 i 100

en: Expander: at least 1 parameter is required for Ask.
ca@valencia: Completador: com a mínim es necessita 1 paràmetre per al «ask».

en: Expander: at least 1 parameter is required for Clipboard.
ca@valencia: Completador: com a mínim es necessita 1 paràmetre per a «clipboard».

en: Expander: at least 1 parameter is required for Goto.
ca@valencia: Completador: com a mínim es necessita 1 paràmetre per a «goto».

en: Expander: at least 2 parameter is required for Copy.
ca@valencia: Completador: com a mínim es necessiten 2 paràmetres per a «copy».

en: Expander: at least 2 parameter is required for Move.
ca@valencia: Completador: com a mínim es necessiten 2 paràmetres per a «move».

en: Expander: invalid URLs in %_Copy("src", "dest")%
ca@valencia: Completador: l'URL no és vàlid en l'expressió %_Copy("src", "dest")%

en: Expander: invalid URLs in %_Move("src", "dest")%
ca@valencia: Completador: L'URL no és vàlid en l'expressió %_Move("src", "dest")%

en: Expander: no column specified for %_ColSort(column)%
ca@valencia: Completador: no s'ha especificat cap columna per a %_ColSort(column)%

en: Expander: no file to view in %_View(filename)%
ca@valencia: Completador: no hi ha cap fitxer per a visualitzar a %_View(filename)%

en: Expander: no profile specified for %_NewSearch(profile)%
ca@valencia: Completador: no hi ha cap perfil definit per a %_NewSearch(profile)%

en: Expander: no profile specified for %_Profile(profile)%; abort...
ca@valencia: Completador: no hi ha cap perfil definit per a %_Profile(profile)%; s'interromp...

en: Expander: no profile specified for %_Sync(profile)%
ca@valencia: Completador: no hi ha cap perfil definit per a %_Sync(profile)%

en: Expander: temporary file could not be opened (%1)
ca@valencia: Completador: el fitxer temporal no s'ha pogut obrir (%1)

en: Expander: unknown column specified for %_ColSort(%1)%
ca@valencia: Completador: la columna especificada és desconeguda per a %_ColSort(%1)%

en: Expanding tabs
ca@valencia: Pestanyes en expansió

en: Expanding tabs.
ca@valencia: Pestanyes en expansió.

en: Export Failed
ca@valencia: No s'ha pogut fer l'exportació

en: Export color-scheme
ca@valencia: Exporta l'esquema de color

en: Export failed
ca@valencia: L'exportació ha fallat

en: Export useractions
ca@valencia: Exporta les accions d'usuari

en: Extension:
ca@valencia: Extensió:

en: External Terminal:
ca@valencia: Terminal extern:

en: F2 Delay Job Start
ca@valencia: F2 Retarda l'inici del treball

en: F2 Queue
ca@valencia: F2 Cua

en: F3 View Dialog
ca@valencia: F3 Diàleg de visualització

en: Failed to convert deb (%1) to tar.
ca@valencia: No s'ha pogut convertir de DEB (%1) a TAR.

en: Failed to convert rpm (%1) to cpio.
ca@valencia: No s'ha pogut convertir de RPM (%1) a CPIO.

en: Failed to create a new link '%1' to '%2'
ca@valencia: No s'ha pogut crear un enllaç nou «%1» a: «%2»

en: Failed to create a new link: %1
ca@valencia: No s'ha pogut crear l'enllaç nou: %1

en: Failed to create a new symlink '%1' to: '%2'
ca@valencia: No s'ha pogut crear un enllaç simbòlic nou «%1» a: «%2»

en: Failed to list the content of the archive (%1).
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre la llista del contingut de l'arxiu (%1).

en: Failed to pack %1.
ca@valencia: No s'ha pogut empaquetar %1.

en: Failed to unpack %1.
ca@valencia: No s'ha pogut desempaquetar %1.

en: Fallback Icon Theme:
ca@valencia: Tema d'icones alternatiu:

en: Feed to listbox
ca@valencia: Transmet al quadro de llista

en: Feedback:
    https://forum.kde.org/viewforum.php?f=225
ca@valencia: Comentaris:
    https://forum.kde.org/viewforum.php?f=225

en: Feeding the URLs to KGet
ca@valencia: S'estan transmetent els URL a KGet

en: File
ca@valencia: Fitxer

en: File %1 already exists. Are you sure you want to overwrite it?
ca@valencia: El fitxer %1 ja existix. Segur que voleu sobreescriure'l?

en: File &Filter:
ca@valencia: &Filtre de fitxer:

en: File Already Exists
ca@valencia: El fitxer ja existix

en: File Name
ca@valencia: Nom del fitxer

[ctx: File property]
en: Accessed
ca@valencia: Accedit

[ctx: File property]
en: Changed
ca@valencia: Canviat

[ctx: File property]
en: Changed: %1
ca@valencia: Canviat: %1

[ctx: File property]
en: Group
ca@valencia: Grup

[ctx: File property]
en: Group: %1
ca@valencia: Grup: %1

[ctx: File property]
en: Last Access: %1
ca@valencia: Últim accés: %1

[ctx: File property]
en: Link to: %1
ca@valencia: Enllaça a: %1

[ctx: File property]
en: Modified
ca@valencia: Modificat

[ctx: File property]
en: Modified: %1
ca@valencia: Modificat: %1

[ctx: File property]
en: Name
ca@valencia: Nom

[ctx: File property]
en: Owner
ca@valencia: Propietari

[ctx: File property]
en: Owner: %1
ca@valencia: Propietari: %1

[ctx: File property]
en: Permissions: %1
ca@valencia: Permisos: %1

[ctx: File property]
en: Perms
ca@valencia: Permisos

[ctx: File property]
en: Size
ca@valencia: Mida

[ctx: File property]
en: Type
ca@valencia: Tipus

[ctx: File property]
en: Type: %1
ca@valencia: Tipus: %1

[ctx: File property; broken symbolic link]
en: Link to: %1 - (broken)
ca@valencia: Enllaça a: %1 - (trencat)

en: File sizes are displayed in B, KB, MB and GB, not just in bytes.
ca@valencia: Amb esta opció es mostrarà la mida en B, kB, MB o GB, segons convinga.

en: Filelight view
ca@valencia: Vista Filelight

en: Filename of an Item List...
ca@valencia: Nom de fitxer d'un element de la llista...

en: Files will be moved to trash when deleted.
ca@valencia: Quan se suprimixen els fitxers es mouen a la paperera.

en: Files will be permanently deleted.
ca@valencia: Els fitxers se suprimiran per sempre.

en: Files:
ca@valencia: Fitxers:

en: Files: %1
ca@valencia: Fitxers:%1

en: Filter
ca@valencia: Filtre

en: Filter Files
ca@valencia: Filtratge de fitxers

en: Filter Mask (*.h, *.cpp, etc.)
ca@valencia: Màscara de filtre (*.h, *.cpp, etc.)

en: Filter dialog remembers settings
ca@valencia: El diàleg de filtratge recorda els paràmetres

en: Filter in folder...
ca@valencia: Filtre en una carpeta...

en: Filters out specified folder names from the results.
ca@valencia: Exclou dels resultats els noms de les carpetes especificades.

en: Find (Ctrl+F)
ca@valencia: Busca (Ctrl+F)

en: Find in folder...
ca@valencia: Busca en la carpeta...

en: Find next (Ctrl+N)
ca@valencia: Busca la següent (Ctrl+N)

en: Find previous (Ctrl+P)
ca@valencia: Busca l'anterior (Ctrl+P)

en: Fine-Tuning
ca@valencia: Ajusta amb més detall

en: Finished searching.
ca@valencia: S'ha acabat la busca.

en: Floppy
ca@valencia: Disquet

en: Folder
ca@valencia: Carpeta

en: Folder Comparison
ca@valencia: Comparació de la carpeta

en: Folder foreground:
ca@valencia: Primer pla de la carpeta:

en: Folder name:
ca@valencia: Nom de la carpeta:

en: Folder navigation with Right Arrow
ca@valencia: Navegació per la carpeta amb la fletxa dreta

en: Folder's name:
ca@valencia: Nom de la carpeta:

en: Folders
ca@valencia: Carpetes

en: Folders are sorted by name, regardless of the sort column.
ca@valencia: Les carpetes sempre s'ordenaran per nom, no importa el criteri d'ordenació escollit per als fitxers.

en: Folders:
ca@valencia: Carpetes:

en: Follow &links
ca@valencia: Seguix els en&llaços

en: Follow symbolic links during the compare process.
ca@valencia: Seguix els enllaços simbòlics durant el procés de comparació.

en: Follow symlinks
ca@valencia: Seguix els enllaços simbòlics

en: Font with fixed width:
ca@valencia: Tipus de lletra fixa:

en: Foreground:
ca@valencia: Primer pla:

en: Found
ca@valencia: S'ha trobat

en: Found %1 match. | Found %1 matches.
ca@valencia[0]: S'ha trobat %1 coincidència.
ca@valencia[1]: S'han trobat %1 coincidències.

en: Found 0 matches.
ca@valencia: S'han trobat 0 resultats.

en: Frame Color:
ca@valencia: Color del marc:

en: Frame Shadow:
ca@valencia: Ombra del marc:

en: Frame Shape:
ca@valencia: Forma del marc:

[ctx: Frame color]
en: Defined by Layout
ca@valencia: Definit per la disposició

[ctx: Frame color]
en: None
ca@valencia: Cap

[ctx: Frame color]
en: Statusbar
ca@valencia: Barra d'estat

[ctx: Frame shadow]
en: Defined by Layout
ca@valencia: Definida per la disposició

[ctx: Frame shadow]
en: None
ca@valencia: Cap

[ctx: Frame shadow]
en: Raised
ca@valencia: Aixecada

[ctx: Frame shadow]
en: Sunken
ca@valencia: Enfonsada

[ctx: Frame shape]
en: Box
ca@valencia: Quadro

[ctx: Frame shape]
en: Defined by Layout
ca@valencia: Definida per la disposició

[ctx: Frame shape]
en: None
ca@valencia: Cap

[ctx: Frame shape]
en: Panel
ca@valencia: Quadro

en: Free %
ca@valencia: Lliure %

en: Free Size
ca@valencia: Espai lliure

en: Free: %1
ca@valencia: Lliure: %1

en: French translation
ca@valencia: Traducció al francés

en: From cursor
ca@valencia: Des del cursor

en: Function keys allow performing fast operations on files.
ca@valencia: Les tecles de funció permeten anar més de pressa en les operacions amb fitxers.

en: Function keys will be visible after startup.
ca@valencia: Les tecles de funció es mostraran la pròxima vegada que s'inicie.

en: Generic mode
ca@valencia: Mode genèric

en: German translation
ca@valencia: Traducció a l'alemany

en: Go to Location Bar
ca@valencia: Ves a la barra d'ubicació

en: Go to Other Panel's Folder
ca@valencia: Ves a l'altra carpeta del quadro

en: Gray
ca@valencia: Gris

en: Greek translation
ca@valencia: Traducció al grec

en: Green
ca@valencia: Verd

en: Grou&p
ca@valencia: &Grup

en: Group
ca@valencia: Grup

en: Handbook Proof-Reader
ca@valencia: Corrector del manual

en: Hard Disk
ca@valencia: Disc dur

en: Hash
ca@valencia: Resum

en: Here you can configure settings about useractions.
    To set up, configure and manage your useractions please use ActionMan.
ca@valencia: Ací podreu configurar les opcions de les accions d'usuari.
    Per a configurar i gestionar les accions d'usuari utilitzeu el Gestor d'accions.

en: Here you can name the file collection
ca@valencia: Ací podeu donar un nom a la col·lecció de fitxers

en: Here you can name the file collection:
ca@valencia: Ací podeu donar un nom a la col·lecció de fitxers:

en: Hex mode
ca@valencia: Mode hexadecimal

en: Hide SquashFS entries
ca@valencia: Oculta les entrades SquashFS

en: Hide following mountpoints:
ca@valencia: Oculta els punts de muntatge següents:

en: Hide the tab bar when only one tab is opened
ca@valencia: Oculta la barra de pestanyes quan només n'hi ha una oberta

en: High Contrast
ca@valencia: Contrast alt

en: Hint: use 'internal editor' if you want to use Krusader's fast built-in editor
ca@valencia: L'editor que porta internament Krusader és molt ràpid

en: History
ca@valencia: Historial

en: Home button (~)
ca@valencia: Botó «Inici» (~)

en: Horizontal Mode
ca@valencia: Mode horitzontal

en: Host:
ca@valencia: Servidor:

en: Hungarian translation
ca@valencia: Traducció a l'hongarés

en: I&nvert selection
ca@valencia: I&nvertix la selecció

en: I/O error while comparing file %1 with %2.
ca@valencia: S'ha produït un error d'E/S en comparar el fitxer %1 amb %2.

en: ISO KIO slave
ca@valencia: L'esclau KIO d'ISO

en: Icon cache size (KB):
ca@valencia: Memòria cau d'icones (kB):

en: Icon for Krusader
ca@valencia: Icona per a Krusader

en: Icons for Krusader
ca@valencia: Iconografia de Krusader

en: Identifier:
ca@valencia: Identificador:

en: Idle
ca@valencia: En espera

en: If a text file is bigger than this size then lister will be used.
ca@valencia: Si un fitxer de text és més gran que esta mida, llavors s'utilitzarà el visor incremental.

en: If available, use Okteta as Hex viewer instead of the internal viewer
ca@valencia: Si està disponible, utilitzeu Okteta com a visor hexadecimal en lloc del visor intern

en: If checked, Shift/Ctrl left clicking will select items.
    Note: this is meaningless if 'Left Button Selects' is checked.
ca@valencia: Si està marcada, podreu seleccionar elements amb el botó esquerre del ratolí mentre premeu la tecla «Majúscules» o «Control».
    Nota: açò no tindrà efecte si està marcada l'opció «Se selecciona amb el botó esquerre del ratolí».

en: If checked, Shift/Ctrl right clicking will select items.
    Note: this is meaningless if 'Right Button Selects' is checked.
ca@valencia: Si està marcada, podreu seleccionar elements amb el botó dret del ratolí mentre premeu la tecla «Majúscules» o «Control».
    Nota: açò no tindrà efecte si està marcada l'opció «Se selecciona amb el botó dret del ratolí».

en: If checked, each file will open in a separate window, otherwise, the viewer will work in a single, tabbed mode
ca@valencia: Si està marcada, cada fitxer s'obrirà en una finestra diferent, altrament, el visor treballarà en una única finestra amb diverses pestanyes

en: If checked, left clicking an item will select it, but will not unselect other, already selected items.
ca@valencia: Si està marcada, quan cliqueu amb el botó esquerre del ratolí, seleccionareu un element sense desseleccionar els altres elements.

en: If checked, left clicking an item will select it.
ca@valencia: Si està marcada, quan cliqueu amb el botó esquerre del ratolí, seleccionareu un element.

en: If checked, new tab button duplicates a tab, otherwise it opens a tab in home directory.
ca@valencia: Si està marcada, el botó de pestanya nova duplicarà una pestanya, altrament, l'obrirà en el directori d'inici.

en: If checked, pressing Insert will select the current item, and move down to the next item.
    Otherwise, current item is not changed.
ca@valencia: Si està marcada, cada vegada que premeu la tecla «Inserció», el cursor saltarà al següent element.
    Altrament romandrà en el mateix element seleccionat.

en: If checked, pressing the spacebar while the current item is a folder, will (except from selecting the folder)
    calculate space occupied of the folder (recursively).
ca@valencia: Si està marcada, quan es prem la barra d'espai damunt d'una carpeta,
    (excepte quan se selecciona la carpeta) es calcularà l'espai ocupat per
    la carpeta (de manera recursiva).

en: If checked, pressing the spacebar will select the current item and move down.
    Otherwise, current item is selected, but remains the current item.
ca@valencia: Si està marcada, cada vegada que premeu la tecla «Espai» el cursor saltarà al següent element.
    Altrament romandrà en el mateix element seleccionat.

en: If checked, right clicking an item will select it, but will not unselect other, already selected items.
ca@valencia: Si està marcada, quan cliqueu amb el botó dret del ratolí, seleccionareu un element sense desseleccionar els altres elements.

en: If checked, right clicking an item will select it.
ca@valencia: Si està marcada, quan cliqueu amb el botó dret del ratolí, seleccionareu un element.

en: If checked, right clicking will result in an immediate showing of the context menu.
    Otherwise, user needs to click and hold the right mouse button for 500ms.
ca@valencia: Si està marcada, amb el clic dret es mostrarà immediatament el menú contextual.
    D'altra manera, l'usuari necessitarà fer clic i mantindre premut el botó dret del ratolí durant uns 500 ms.

en: If checked, the Viewer tab bar will hide if only one tab is open
ca@valencia: Si està marcada, el visor de la barra pestanyes s'ocultarà si només hi ha una pestanya oberta

en: If checked, the action is shown in the Useractions menus.
ca@valencia: Si està marcada, l'acció es mostrarà en els menús de les accions d'usuari.

en: If checked, use a mode based on KDE's style.
ca@valencia: Si està marcada, s'utilitzarà un mode basat en l'estil de KDE.

en: Ignore Case
ca@valencia: Ignora les majúscules/minúscules

en: Ignore Date
ca@valencia: Ignora les dates

en: Ignore hidden files
ca@valencia: Ignora els fitxers ocults

en: Image Files
ca@valencia: Fitxers d'imatge

en: Import color-scheme
ca@valencia: Importa un esquema de color

en: Import useractions
ca@valencia: Importa les accions d'usuari

en: Important help in KDE 4 porting
ca@valencia: Ajuda important en l'adaptació a KDE 4

en: Improper operations in root mode can damage your operating system. <p>Furthermore, running UI applications as root is insecure and can allow attackers to gain root access.
ca@valencia: Les operacions incorrectes en el mode administrador poden malmetre el sistema operatiu. <p>A més, l'execució d'aplicacions amb IU com a administrador és insegur i pot permetre que els atacants aconseguisquen l'accés d'administrador.

en: In folder
ca@valencia: En la carpeta

en: Inactive
ca@valencia: Inactiu

en: Include all
ca@valencia: Inclou-ho tot

en: Incorrect CRC checksum, the file might have been corrupted.
ca@valencia: La suma de verificació CRC no és correcta, el fitxer podria estar corrupte.

en: Incorrect filesize, the file might have been corrupted.
ca@valencia: La mida del fitxer no és correcta, el fitxer podria estar corrupte.

en: Increase contrast
ca@valencia: Més contrast

en: Information
ca@valencia: Informació

en: Insert moves down
ca@valencia: La tecla «Inserció» mou cap avall

en: Insert new tabs to the right of the current one.
ca@valencia: Inserix les pestanyes noves després de l'actual.

en: Insert tabs after current
ca@valencia: Inserix les pestanyes després de l'actual

en: Internal editor and viewer opens each file in a separate window
ca@valencia: L'editor i el visor interns mostren cada fitxer en una finestra diferent

en: Internal error, undefined <job> in result signal
ca@valencia: S'ha produït un error intern,<treball> indefinit en el senyal resultant

en: Invalid command line switch.
    A switch must start with '-'.
ca@valencia: L'opció de la línia d'ordres no és vàlida.
    Les opcions comencen per «-».

en: Invalid command line switch.
    Backslashes cannot be the last character.
ca@valencia: L'opció de la línia d'ordres no és vàlida.
    La barra inversa no pot ser l'últim caràcter.

en: Invalid command line switch.
    Unclosed quotation mark.
ca@valencia: L'opció de la línia d'ordres no és vàlida.
    Cal tancar les cometes que s'han obert.

en: Invalid date entered.
ca@valencia: La data introduïda no és vàlida.

en: Invalid number.
ca@valencia: Número no vàlid.

en: Invalid symlink
ca@valencia: Enllaç simbòlic no vàlid

en: Invalid symlink foreground:
ca@valencia: Primer pla de l'enllaç simbòlic no vàlid:

en: Invalid volume size.
ca@valencia: La mida del volum no és vàlida.

en: Italian translation
ca@valencia: Traducció a l'italià

en: Item List of...
ca@valencia: Llista d'elements de...

en: Japanese translation
ca@valencia: Traducció al japonés

en: Job Progress Bar
ca@valencia: Barra de progrés de treball

en: Job Queue Mode
ca@valencia: Mode de la cua de treballs

en: Job Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines de treballs

en: Jump Back
ca@valencia: Torna a un punt de retorn

en: Jump back
ca@valencia: Torna a un punt de retorn

en: Jump to a Location...
ca@valencia: Salta a la ubicació...

en: Jump to next match
ca@valencia: Salta a la coincidència següent

en: Jump to position
ca@valencia: Salta a la posició

en: Jump to previous match
ca@valencia: Salta a la coincidència anterior

en: KDE Translation Teams
ca@valencia: Equips de traducció de KDE

en: KDE default
ca@valencia: Predeterminat de KDE

en: Kill
ca@valencia: Mata

en: Kill the running process
ca@valencia: Mata el procés en execució

en: Killer Logo and Icons for Krusader (contest winner)
ca@valencia: Icones i logos de Krusader (guanyador del concurs)

en: Konfigurator - Creating Your Own Krusader
ca@valencia: Konfigurador: Creeu el vostre Krusader particular

en: Konqueror Mode
ca@valencia: Estil Konqueror

en: Korean translation
ca@valencia: Traducció al coreà

en: Krarc Password Dialog
ca@valencia: Diàleg de contrasenyes del Krarc

en: Krusader
    Twin-Panel File Manager by KDE
ca@valencia: Krusader
    Un gestor de fitxers de doble quadro, creat per la comunitat KDE

en: Krusader - ROOT PRIVILEGES
ca@valencia: Krusader: AMB PRIVILEGIS D'ADMINISTRADOR

en: Krusader Mode
ca@valencia: Estil Krusader

en: Krusader Search
ca@valencia: Krusader: Busca

en: Krusader cannot find a supported mail client. Please install one to your path. Hint: Krusader supports KMail.
ca@valencia: Sense un client de correu, com KMail, Krusader no pot enviar correus.

en: Krusader cannot find any of the supported diff-frontends. Please install one to your path. Hint: Krusader supports Kompare, KDiff3 and Xxdiff.
ca@valencia: No s'ha trobat cap dels frontals admesos de «diff». Sense Kompare, KDiff3 ni Xxdiff, Krusader no podrà comparar dos fitxers per contingut.

en: Krusader is unable to download %1
ca@valencia: Krusader no ha pogut baixar el fitxer %1

en: Krusader starts to tray, without showing the main window
ca@valencia: Krusader s'iniciarà a la safata del sistema, el qual farà que no es mostre la finestra principal

en: Krusader will browse archives as folders.
ca@valencia: Krusader navegarà pels arxius com si foren carpetes.

en: Krusader's settings upon startup
ca@valencia: Configuració de Krusader en iniciar

en: Krusader::Choose Files
ca@valencia: Krusader::Seleccioneu els fitxers

en: Krusader::Combining...
ca@valencia: Krusader::Combinació...

en: Krusader::Disk Usage
ca@valencia: Krusader::Ús del disc

en: Krusader::DiskUsage
ca@valencia: Krusader::Ús del disc

en: Krusader::Feed to listbox
ca@valencia: Krusader::Transmissió al quadro de llista

en: Krusader::Locate
ca@valencia: Krusader::Ubicació

en: Krusader::Splitter
ca@valencia: Krusader::Divisor

en: Krusader::Splitting...
ca@valencia: Krusader::S'està dividint...

en: Krusader::Synchronize
ca@valencia: Krusader::Sincronització

en: Krusader::Synchronize Folders
ca@valencia: Krusader::Sincronitzador de carpetes

en: Krusader::Synchronizer
ca@valencia: Krusader::Sincronitzador

en: Last modified:
ca@valencia: Modificat:

en: Layout
ca@valencia: Disposició

en: Layout:
ca@valencia: Disposició:

en: Left
ca@valencia: Esquerre

en: Left Bookmarks
ca@valencia: Adreces d'interés de l'esquerra

en: Left History
ca@valencia: Historial esquerra

en: Left Media
ca@valencia: Suports de l'esquerra

en: Left mouse button preserves selection
ca@valencia: Es manté la selecció amb el botó esquerre del ratolí

en: Left mouse button selects
ca@valencia: Se selecciona amb el botó esquerre del ratolí

en: Left panel
ca@valencia: Quadro esquerre

en: Left to right: Copy 1 file | Left to right: Copy %1 files
ca@valencia[0]: D'esquerra a dreta: s'està copiant 1 fitxer
ca@valencia[1]: D'esquerra a dreta: s'estan copiant %1 fitxers

en: Left: Delete 1 file | Left: Delete %1 files
ca@valencia[0]: Esquerra: suprimix 1 fitxer
ca@valencia[1]: Esquerra: suprimix %1 fitxers

en: Light Gray
ca@valencia: Gris clar

en: Line View
ca@valencia: Veure línia

en: Line view
ca@valencia: Mostra la línia

en: Lines
ca@valencia: Línies

en: Link Handling
ca@valencia: Gestioneu l'enllaç

en: Link MIMEs to protocols
ca@valencia: Relaciona els tipus MIME amb els protocols

en: Link Redirection
ca@valencia: Redirecció de l'enllaç

en: Link to %1
ca@valencia: Enllaça a %1

en: Links
ca@valencia: Enllaços

en: Lister
ca@valencia: Visor incremental

en: Lister mode
ca@valencia: Mode visor incremental

en: Lister:
ca@valencia: Visor incremental:

en: Listing folders is not supported for %1 archives
ca@valencia: Llistar les carpetes no està admés amb els arxius %1

en: Lithuanian translation
ca@valencia: Traducció al lituà

en: Load a Panel Profile...
ca@valencia: Carrega un perfil de quadro...

en: Load a Searchmodule Profile...
ca@valencia: Carrega un perfil de busca de mòduls...

en: Load a Synchronizer Profile...
ca@valencia: Carrega un perfil de sincronització...

en: Load the user defined folder icons
ca@valencia: Carrega les icones de carpeta definides per l'usuari

en: Load the user defined folder icons (can cause decrease in performance).
ca@valencia: Carrega les icones de carpeta definides per l'usuari (pot reduir la fluïdesa de l'aplicació).

en: Load this profile on startup
ca@valencia: Carrega este perfil en iniciar

en: Loading Usage Information
ca@valencia: Càrrega de la informació d'ús

en: Loading the disk usage information...
ca@valencia: S'està carregant la informació d'ús del disc...

en: Local Network
ca@valencia: Xarxa local

en: Locale aware sorting
ca@valencia: Ordena segons la configuració regional

en: Locate
ca@valencia: Ubica

en: Locate produced the following error message:
    
    %1
ca@valencia: «locate» ha donat el següent missatge d'error:
    
    %1

en: Locate results
ca@valencia: Resultats de la ubicació

en: Lock Tab
ca@valencia: Bloqueja la pestanya

en: MAX
ca@valencia: MÀX

en: MIME Type
ca@valencia: Tipus MIME

en: MIMEs
ca@valencia: MIME

en: MIN
ca@valencia: MÍN

en: Main Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines principal

en: Make bookmark search bar always visible
ca@valencia: Fa sempre visible la barra de busca de les adreces d'interés

en: Make sure to install new packers in your <code>$PATH</code> (e.g. /usr/bin)
ca@valencia: Comproveu que teniu instal·lades les eines d'empaquetat noves en la vostra <code>$PATH</code> (p. ex. /usr/bin)

en: Make sure to install new tools in your <code>$PATH</code> (e.g. /usr/bin)
ca@valencia: Assegureu-vos d'instal·lar les noves eines a la <code>$PATH</code> (p. ex. /usr/bin)

en: Malformed URL:
    %1
ca@valencia: URL amb format incorrecte:
    %1

en: Manage Bookmarks
ca@valencia: Gestiona les adreces d'interés

en: Manage User Actions...
ca@valencia: Gestiona les accions d'usuari...

en: Manipulate in which way:
ca@valencia: Manipula de la següent manera:

en: Manipulate the Selection...
ca@valencia: Manipula la selecció...

en: Marketing & Product Research (retired)
ca@valencia: Màrqueting i investigació (retirat)

en: Mask (optional, all but 'Selected'):
ca@valencia: Màscara (opcional, no es pot posar «Selected»):

en: Match whole words only
ca@valencia: Busca paraules senceres

en: Max file size:
ca@valencia: Mida màxima del fitxer:

en: Media
ca@valencia: Suports

en: Media Menu
ca@valencia: Menú de suports

en: Merge
ca@valencia: Fusiona

en: Minimum font size
ca@valencia: Mida mínima del tipus de lletra

en: Missing Plugin
ca@valencia: Falta el connector

en: Mkdir
ca@valencia: CreaDir

en: Mnt.Point
ca@valencia: Punt de muntatge

en: Mod&ified in the last
ca@valencia: Mod&ificat en els últims

en: Modify search behavior
ca@valencia: Modifica el comportament de la busca

en: Mount
ca@valencia: Munta

en: Mount a new filesystem
ca@valencia: Munta un sistema de fitxers nou

en: Mount point:
ca@valencia: Punt de muntatge:

en: MountMan
ca@valencia: Gestor del muntatge

en: MountMan - Your Mount-Manager
ca@valencia: Gestor del muntatge: El gestor de muntar dispositius

en: MountMan is not operational. Sorry
ca@valencia: El Gestor del muntatge no funciona. Per desgràcia

en: MountMan will not (un)mount the following mount-points:
ca@valencia: El «Gestor del muntatge» no des/muntarà els següents punts de muntatge:

en: Move
ca@valencia: Mou

en: Move %1 file to trash | Move %1 files to trash
ca@valencia[0]: Mou %1 fitxer a la paperera
ca@valencia[1]: Mou %1 fitxers a la paperera

en: Move %1 file to: | Move %1 files to:
ca@valencia[0]: Mou %1 fitxer a:
ca@valencia[1]: Mou %1 fitxers a:

en: Move %1 to trash
ca@valencia: Mou %1 a la paperera

en: Move %1 to:
ca@valencia: Mou %1 a:

en: Move Current Tab to Other Side
ca@valencia: Mou la pestanya actual a l'altre costat

en: Move Current Tab to the Left
ca@valencia: Mou la pestanya actual cap a l'esquerra

en: Move Current Tab to the Right
ca@valencia: Mou la pestanya actual cap a la dreta

en: Move Focus Down
ca@valencia: Mou el focus avall

en: Move Focus Up
ca@valencia: Mou el focus amunt

en: Move Sidebar clockwise
ca@valencia: Mou en sentit horari la barra lateral

en: Move delayed...
ca@valencia: Moure retardat...

en: Move file from one panel to the other.
ca@valencia: Mou el fitxer d'un quadro a l'altre.

en: Move to %1
ca@valencia: Mou a %1

en: Move to Trash
ca@valencia: Mou a la paperera

en: Move to other panel
ca@valencia: Mou a l'altre quadro

en: Move to trash
ca@valencia: Mou a la paperera

en: Move/Rename a File/Folder...
ca@valencia: Mou o canvia el nom d'un fitxer/carpeta...

en: Moving files
ca@valencia: Quan es moguen fitxers

en: Multi &Rename...
ca@valencia: Ca&nvia el nom de forma massiva...

en: Multimedia
ca@valencia: Multimèdia

en: Multiple volume archive
ca@valencia: Arxiu amb múltiples volums

en: Name
ca@valencia: Nom

en: Name of folder where command will be processed.
ca@valencia: Nom de la carpeta on s'executarà l'ordre.

en: Name of folder where you are. You can also enter name of desired location to move there. Use of Net protocols like ftp or fish is possible.
ca@valencia: Nom de la carpeta on vos trobeu. Podeu introduir el nom de la ubicació desitjada per a moure-la allí. Utilitzeu els protocols de xarxa com ftp o fish, si és possible.

en: Name:
ca@valencia: Nom:

en: Name: %1
ca@valencia: Nom: %1

en: Navigator bar
ca@valencia: Barra del navegador

en: Needed panel specification missing in expander %1
ca@valencia: Falta l'especificació necessària del quadro en el completador %1

en: New File Name
ca@valencia: Nom de fitxer nou

en: New Folder
ca@valencia: Carpeta nova

en: New Folder...
ca@valencia: Carpeta nova...

en: New Hardlink...
ca@valencia: Enllaç fort nou...

en: New Link
ca@valencia: Enllaç nou

[ctx: New MIME]
en: &New...
ca@valencia: &Nou...

en: New MIME Type
ca@valencia: Tipus MIME nou

en: New Net &Connection...
ca@valencia: &Connexió de xarxa nova...

en: New Network Connection
ca@valencia: Connexió de xarxa nova

en: New Symlink...
ca@valencia: Enllaç simbòlic nou...

en: New Tab
ca@valencia: Pestanya nova

[ctx: New file]
en: &New...
ca@valencia: &Nou...

[ctx: New path]
en: &New...
ca@valencia: &Nou...

en: New protocol
ca@valencia: Protocol nou

[ctx: New protocol]
en: &New...
ca@valencia: &Nou...

en: New search
ca@valencia: Busca nova

en: New tab button duplicates a tab
ca@valencia: El botó de pestanya nova duplicarà una pestanya

en: New target/name:
ca@valencia: Destinació/nom nou:

en: Newline
ca@valencia: Línia nova

en: Next
ca@valencia: Següent

en: Next Tab
ca@valencia: Pestanya següent

en: No Jobs
ca@valencia: Sense treballs

en: No elements to feed.
ca@valencia: No hi ha cap element que s'haja de transmetre.

en: No file selected or selected file cannot be displayed.
ca@valencia: No s'ha seleccionat cap fitxer o no es pot visualitzar.

en: No files found
ca@valencia: No s'ha trobat cap fitxer

en: No jobs
ca@valencia: Sense treballs

en: No password specified
ca@valencia: Cal escriure la contrasenya

en: No permissions to edit this file.
ca@valencia: No teniu permisos per a editar este fitxer.

en: No permissions to view this file.
ca@valencia: No es tenen permisos per a veure este fitxer.

en: No search criteria entered.
ca@valencia: No heu introduït els criteris de busca.

en: No selected files to send.
ca@valencia: No s'ha seleccionat cap fitxer que s'haja d'enviar.

[ctx: No shortcut]
en: None
ca@valencia: Cap

en: No space information on non-local filesystems
ca@valencia: Dins el sistema de fitxers extern no es pot calcular la mida dels fitxers

en: No&t modified in the last
ca@valencia: No modifica&t en els últims

en: Normal font:
ca@valencia: Tipus de lletra normal:

en: Not a split file: %1.
ca@valencia: No és un fitxer dividit: %1.

en: Not a valid CRC file.
ca@valencia: El fitxer CRC no és vàlid.

en: Not mounted.
ca@valencia: No està muntat.

en: Not used
ca@valencia: En desús

en: Note
ca@valencia: Nota

en: Note: a '?' is a wildcard
ca@valencia: Nota: un «?» és un comodí

en: Note: you must have full permissions for the temporary folder.
ca@valencia: Nota: necessitareu tindre tots els permisos d'accés a la carpeta temporal.

en: Nothing is selected.
ca@valencia: No hi ha res seleccionat.

en: Number of compared folders: %1
ca@valencia: Nombre de carpetes comparades: %1

en: Number of files: %1
ca@valencia: Nombre de fitxers: %1

en: Number of...
ca@valencia: Nombre de...

en: Number out of range.
ca@valencia: Número fora de l'interval.

en: Numeric Permissions
ca@valencia: Permisos en format numèric

en: O&wner
ca@valencia: &Propietari

en: Obey global selection policy
ca@valencia: Seguix la política de selecció global

en: Old Czech translation
ca@valencia: Traducció antiga al txec

en: Old Danish translation
ca@valencia: Traducció antiga al danés

en: Old French translation
ca@valencia: Traducció antiga al francés

en: Old German translation
ca@valencia: Traducció antiga a l'alemany

en: Old Hungarian translation
ca@valencia: Traducció antiga a l'hongarés

en: Old Japanese translation
ca@valencia: Traducció antiga al japonés

en: Old Polish translation
ca@valencia: Traducció antiga al polonés

en: Old Russian translation
ca@valencia: Traducció antiga al rus

en: Old Spanish translation
ca@valencia: Traducció antiga al castellà

en: Old Swedish translation
ca@valencia: Traducció antiga al suec

en: Omit the current path (optional)
ca@valencia: Omet el camí actual (opcional)

en: Only one Krusader instance is allowed to run.
ca@valencia: Només es permet executar una única instància de Krusader.

en: Open
ca@valencia: Obri

en: Open &MountMan
ca@valencia: Obri el &Gestor del muntatge

en: Open File Manager Here
ca@valencia: Obri un gestor de fitxers ací

en: Open Terminal Here
ca@valencia: Obri un terminal ací

en: Open With
ca@valencia: Obri amb

en: Open a new tab
ca@valencia: Obri una pestanya nova

en: Open file in viewer.
ca@valencia: Obri un fitxer en el visor.

en: Open in New Tab
ca@valencia: Obri en una pestanya nova

en: Open in New Tabs
ca@valencia: Obri en pestanyes noves

en: Open in a new tab
ca@valencia: Obri en una pestanya nova

en: Open location in a new tab
ca@valencia: Obri la ubicació en una pestanya nova

en: Open menu with bookmarks. You can also add current location to the list, edit bookmarks or add subfolder to the list.
ca@valencia: Obri el menú d'adreces d'interés. Podeu afegir la ubicació actual en la llista, editar les adreces d'interés o afegir una subcarpeta.

en: Open search bar and start searching by typing in panel.
ca@valencia: Obri la barra de busca i inicia la busca teclejant en el quadro.

en: Open selection dialog
ca@valencia: Obri el diàleg de selecció

en: Open the Sidebar
ca@valencia: Obri la barra lateral

en: Open the available media list
ca@valencia: Obri la llista de suports

en: Open the folder history list
ca@valencia: Obri la llista de l'historial de carpetes

en: Open trash bin
ca@valencia: Obri la paperera

en: Open/Run Files
ca@valencia: Obri/executa fitxers

en: Operation
ca@valencia: Operació

en: Optional
ca@valencia: Opcional

en: Options
ca@valencia: Opcions

en: Other
ca@valencia: Altres

en: Other panel
ca@valencia: Un altre quadro

en: Other...
ca@valencia: Altres...

en: Output
ca@valencia: Eixida

en: Output collection
ca@valencia: Recuperació de l'eixida

en: Overwrite Existing File?
ca@valencia: Voleu sobreescriure el fitxer existent?

en: Overwrite entry
ca@valencia: Sobreescriu

en: Overwrite files without confirmation
ca@valencia: Sobreescriu els fitxers sense confirmació

en: Overwrite or Merge?
ca@valencia: Voleu sobreescriure o fusionar?

en: Overwrite or append?
ca@valencia: Voleu sobreescriure'l o afegir-li al final?

en: Own size
ca@valencia: Mida pròpia

en: Own size:
ca@valencia: Mida pròpia:

en: Owner
ca@valencia: Propietari

en: Owner:
ca@valencia: Propietari:

en: Ownership
ca@valencia: Propietari

en: P&ermissions
ca@valencia: P&ermisos

en: Pac&k...
ca@valencia: Em&paqueta...

en: Pack
ca@valencia: Empaqueta

en: Pack %1
ca@valencia: Empaqueta %1

en: Pack %1 file | Pack %1 files
ca@valencia[0]: Empaqueta %1 fitxer
ca@valencia[1]: Empaqueta %1 fitxers

en: Packers
ca@valencia: Empaquetadors

en: Packing
ca@valencia: Empaquetar

en: Packing %1...
ca@valencia: S'està empaquetant %1...

en: Packing File(s)
ca@valencia: S'estan empaquetant els fitxers

en: Panel
ca@valencia: Quadro

en: Panel independent
ca@valencia: Quadro independent

en: Panel's Path...
ca@valencia: Camí del quadro...

en: Parallel threads:
ca@valencia: Fils paral·lels:

en: Parent folder
ca@valencia: Carpeta pare

en: Password
ca@valencia: Contrasenya

en: Password:
ca@valencia: Contrasenya:

en: Paste from Clipboard
ca@valencia: Apega des del porta-retalls

en: Paste useractions from clipboard
ca@valencia: Apega les accions d'usuari des del porta-retalls

en: Path
ca@valencia: Camí

en: Pause
ca@valencia: Pausa

en: Pause All Jobs
ca@valencia: Fa una pausa de tots els treballs

en: Pause Job
ca@valencia: Fes pausa del treball

en: Percent
ca@valencia: Percentatge

en: Permissions
ca@valencia: Permisos

en: Permissions:
ca@valencia: Permisos:

en: Pin Tab
ca@valencia: Fixa la pestanya

en: Place search text to clipboard when a found file is opened.
ca@valencia: Posa el text de busca al porta-retalls quan s'obri un fitxer trobat.

en: Play/Pause &Job
ca@valencia: Reproduïx/Fes pausa del &treball

en: Please enter the new link destination:
ca@valencia: Introduïu la nova destinació de l'enllaç:

en: Please re-enter the values, so that the left side size will be smaller than (or equal to) the right side size.
ca@valencia: Cal que torneu a escriure els valors, de manera que la mida de l'esquerra siga més xicoteta (o igual) que la de la dreta.

en: Please select a folder
ca@valencia: Seleccioneu una carpeta

en: Please set a title for the menu entry
ca@valencia: Establiu un títol per a l'entrada de menú

en: Please set a unique name for the useraction
ca@valencia: Poseu un nom unívoc per a l'acció d'usuari

en: Please specify a location to search in.
ca@valencia: Especifiqueu la ubicació on començar la busca.

en: Please wait...
ca@valencia: Espereu un moment...

en: Polish translation
ca@valencia: Traducció al polonés

en: Popular URLs
ca@valencia: URL populars

en: Popular URLs...
ca@valencia: URL populars...

en: Portuguese translation
ca@valencia: Traducció al portugués

en: Position:
ca@valencia: Posició:

en: Predefined Selections
ca@valencia: Seleccions predefinides

en: Preset (optional):
ca@valencia: Valor predeterminat (opcional):

en: Pressing the Right button enters folder if no search text editing intention is captured.
ca@valencia: Prement el botó de Fletxa dreta entrareu a la carpeta, si no es capturarà la intenció d'editar el text de la busca.

en: Pressing the Up/Down buttons closes the search bar (only in search mode).
ca@valencia: En prémer els botons Amunt/Avall es tanca la barra de busca (només en el mode de busca).

en: Pressing the left mouse button selects files - you can click and select multiple files. Right-click menu is invoked using a short click on the right mouse button.
ca@valencia: Amb el botó esquerre del ratolí seleccioneu els fitxers, podeu seleccionar més d'un fitxer. Amb el botó dret, apareixerà el menú contextual.

en: Preview
ca@valencia: Vista prèvia

en: Preview Panel: display a preview of the current file
ca@valencia: Quadro de vista prèvia: mostra una vista prèvia del fitxer actual

en: Preview not available
ca@valencia: No es pot previsualitzar

en: Preview:
ca@valencia: Vista prèvia:

en: Preview: %1
ca@valencia: Vista prèvia: %1

en: Previous
ca@valencia: Anterior

en: Previous Tab
ca@valencia: Pestanya anterior

en: Print...
ca@valencia: Imprimix...

en: Pro&files
ca@valencia: Per&fils

en: Processed files
ca@valencia: Fitxers processats

en: Profile manager (Ctrl+P).
ca@valencia: Gestor de perfils (Ctrl+P).

en: Profiles
ca@valencia: Perfils

en: Protocol not supported by Krusader:
    %1
ca@valencia: Krusader no permet este protocol:
    %1

en: QA, bug-hunting, patches and general help
ca@valencia: Qualitat, caça d'errors, pedaços i ajuda en general

en: Query Name
ca@valencia: Nom de la consulta

en: Query name
ca@valencia: Nom de la consulta

en: Query to clipboard
ca@valencia: Consulta al porta-retalls

en: Question:
ca@valencia: Pregunta:

en: Quicksearch match
ca@valencia: Busca ràpida coincident

en: Quicksearch non-match
ca@valencia: Busca ràpida no coincident

en: Quicksearch, match background:
ca@valencia: Busca ràpida, coincidix amb el fons:

en: Quicksearch, match foreground:
ca@valencia: Busca ràpida, com el primer pla:

en: Quicksearch, non-match background:
ca@valencia: Busca ràpida, diferent del fons:

en: Quicksearch, non-match foreground:
ca@valencia: Busca ràpida, diferent del primer pla:

en: Quiet
ca@valencia: Silenciós

en: Quit
ca@valencia: Ix

en: Quit Krusader.
ca@valencia: Ix de Krusader.

en: ROOT (/)
ca@valencia: Arrel (/)

en: Rainbow
ca@valencia: Arc de Sant Martí

en: Re&verse direction
ca@valencia: I&nvertix la direcció

en: Ready.
ca@valencia: Preparat.

en: Recently Closed Tabs
ca@valencia: Pestanyes tancades recentment

en: Recordable CD/DVD-ROM
ca@valencia: CD/DVD-ROM gravable

en: Recurse subfolders
ca@valencia: Fes-ho també en les subcarpetes

en: Red
ca@valencia: Roig

en: Redirect Link...
ca@valencia: Redirigix l'enllaç...

en: Refresh
ca@valencia: Actualitza

en: RegExp
ca@valencia: Exp.reg.

en: Reload
ca@valencia: Torna a carregar

en: Removable media
ca@valencia: Suports extraïbles

en: Remove MIME from the link list.
ca@valencia: Elimina el tipus MIME de la llista d'enllaços.

en: Remove Selected Actions?
ca@valencia: Voleu eliminar les accions seleccionades?

en: Remove entry
ca@valencia: Elimina entrada

en: Remove protocol from the link list.
ca@valencia: Elimina el protocol de la llista d'enllaços.

en: Removing Useractions
ca@valencia: Quan s'eliminen accions d'usuari

en: Rename
ca@valencia: Canvia el nom

en: Rename background:
ca@valencia: Canvia el nom del fons:

en: Rename file, folder, etc.
ca@valencia: Canvia el nom d'un fitxer, una carpeta, etc.

en: Rename foreground:
ca@valencia: Canvia el nom del primer pla:

en: Rename selects extension
ca@valencia: Els canvis de nom afecten l'extensió

en: Repeats, One or More Times
ca@valencia: Ho repetix, una o més vegades

en: Repeats, Zero or More Times
ca@valencia: Ho repetix, zero o més vegades

en: Reset selection on a mouse click without modifiers (i.e. Shift or Ctrl).
    Selection with Shift/Ctrl for the mouse button have to be enabled for this setting to work.
ca@valencia: Es reinicia la selecció amb un clic de ratolí sense modificadors (p. ex. Maj o Ctrl).
    Cal habilitar la selecció amb Maj/Ctrl amb el botó del ratolí perquè funcione esta opció.

en: Restore
ca@valencia: Recupera

en: Restore Selection
ca@valencia: Restaura la selecció

en: Restore ori&ginal operation
ca@valencia: Recupera l'operació ori&ginal

en: Result output:
ca@valencia: Eixida del resultat:

en: Results
ca@valencia: Resultats

en: Resume
ca@valencia: Continua

en: Resume Job
ca@valencia: Reprén el treball

en: Resume Job List
ca@valencia: Continua la llista de treballs

en: Retrieving data from %1 archives is not supported
ca@valencia: La recuperació de les dades des d'arxius %1 no està admesa

en: Reverse printing is not supported. Continue with normal printing?
ca@valencia: No es permet la impressió invertida. Voleu continuar amb la impressió normal?

en: Right
ca@valencia: Dret

en: Right Bookmarks
ca@valencia: Adreces d'interés de la dreta

en: Right History
ca@valencia: Historial dreta

en: Right Media
ca@valencia: Suports de la dreta

en: Right clicking pops context menu immediately
ca@valencia: El clic dret mostra immediatament el menú contextual

en: Right mouse button preserves selection
ca@valencia: Es manté la selecció amb el botó dret del ratolí

en: Right mouse button selects
ca@valencia: Se selecciona amb el botó dret del ratolí

en: Right panel
ca@valencia: Quadro dret

en: Right to left: Copy 1 file | Right to left: Copy %1 files
ca@valencia[0]: De dreta a esquerra: s'està copiant 1 fitxer
ca@valencia[1]: De dreta a esquerra: s'estan copiant %1 fitxers

en: Right-click Menu
ca@valencia: Menú del clic dret

en: Root
ca@valencia: Arrel

en: Root button (/)
ca@valencia: Botó «Arrel» (/)

en: Run
ca@valencia: Executa

en: Run as different user:
ca@valencia: Executa com un usuari diferent:

en: Run in terminal
ca@valencia: Executa en un terminal

en: Run in the embedded terminal emulator
ca@valencia: Executa en l'emulador de terminal incrustat

en: Run only one job in parallel
ca@valencia: Executa només un treball en paral·lel

en: Run the command in a terminal.
ca@valencia: Executa l'ordre en un terminal.

en: Run the command in the embedded terminal emulator.
ca@valencia: Executa l'ordre en l'emulador de terminal incrustat.

en: Russian translation
ca@valencia: Traducció al rus

en: S&how options
ca@valencia: &Mostra les opcions

en: S&wap Panels
ca@valencia: &Intercanvia els quadros

en: S&ynchron Folder Changes
ca@valencia: S&incronitza els canvis de carpeta

en: Same as active
ca@valencia: Igual que l'actiu

en: Same as alt. background
ca@valencia: Igual que el color de fons alt.

en: Same as background
ca@valencia: Igual que el color de fons

en: Same as foreground
ca@valencia: Igual que el primer pla

en: Same as selected background
ca@valencia: Igual que el color de fons de la selecció

en: Same as selected foreground
ca@valencia: Igual que el color de la lletra de la selecció

en: Samples
ca@valencia: Exemples

en: Save &Position
ca@valencia: Guarda la &posició

en: Save as...
ca@valencia: Anomena i guarda...

en: Save component settings on exit
ca@valencia: Guarda la configuració dels components en eixir

en: Save last position, size and panel settings
ca@valencia: Guarda l'última ubicació, la mida i la configuració dels quadros

en: Save one checksum file for each source file
ca@valencia: Guarda un fitxer de suma de verificació per a cada fitxer d'origen

en: Save selection...
ca@valencia: Guarda la selecció...

en: Save settings as default
ca@valencia: Guarda la configuració com a predeterminada

en: Save settings as default for new instances of this view type
ca@valencia: Guarda la configuració com a predeterminada per a les instàncies noves d'este tipus de vista

en: Save the current search string
ca@valencia: Guarda la cadena de busca actual

en: Saved search text to history
ca@valencia: El text de busca s'ha guardat a l'historial

en: Saving checksum files...
ca@valencia: S'estan guardant els fitxers de suma de verificació...

en: Scheme
ca@valencia: Esquema

en: Scroll Results
ca@valencia: Desplaceu-vos pels resultats

en: Searc&h in
ca@valencia: Bu&sca a

en: Search
ca@valencia: Busca

en: Search &for:
ca@valencia: Bu&sca:

en: Search bar
ca@valencia: Barra de busca

en: Search for files
ca@valencia: Busca fitxers

en: Search for:
ca@valencia: Busca:

en: Search in arch&ives
ca@valencia: Busca d&ins els arxius

en: Search in s&ub folders
ca@valencia: Busca en les s&ubcarpetes

en: Search in special items
ca@valencia: Busca en els elements especials

en: Search must match case.
ca@valencia: La busca ha de coincidir amb les majúscules/minúscules.

en: Search next
ca@valencia: Busca la següent

en: Search position:
ca@valencia: Posició de la busca:

en: Search previous
ca@valencia: Busca l'anterior

en: Search results
ca@valencia: Resultat de la busca

en: Search results for "%1" containing "%2" in %3
ca@valencia: Resultats de la busca de «%1» que contenen «%2» a %3

en: Search results for "%1" in %2
ca@valencia: Resultat de la busca de «%1» a %2

en: Search string not found.
ca@valencia: No s'ha trobat la cadena que es buscava.

en: Search:
ca@valencia: Busca:

en: Searching for packers...
ca@valencia: S'estan buscant les eines d'empaquetatge...

en: Searching for tools...
ca@valencia: S'estan buscant les eines...

en: Select
ca@valencia: Selecciona

en: Select &Different
ca@valencia: Selecciona els &diferents

en: Select &Group...
ca@valencia: Selecciona un &grup...

en: Select &Newer
ca@valencia: Selecciona els més &nous

en: Select &Single
ca@valencia: Selecciona els &desaparellats

en: Select Different &and Single
ca@valencia: Selecciona els diferents &i els desaparellats

en: Select Files
ca@valencia: Selecciona els fitxers

en: Select Files with the Same Extension
ca@valencia: Selecciona els fitxers amb la mateixa extensió

en: Select Files with the Same Name
ca@valencia: Selecciona els fitxers amb el mateix nom

en: Select Remote Charset
ca@valencia: Selecciona el joc de caràcters remot

en: Select a color scheme file
ca@valencia: Escolliu un fitxer d'esquema de color

en: Select a color-scheme file
ca@valencia: Escolliu un fitxer d'esquema de color

en: Select all files in the current folder
ca@valencia: Selecciona tots els fitxers en la carpeta actual

en: Select charset
ca@valencia: Selecciona el joc de caràcters

en: Select group
ca@valencia: Selecciona un grup

en: Select in folder...
ca@valencia: Selecció en una carpeta...

en: Select items
ca@valencia: Selecciona els elements

en: Select only one split file.
ca@valencia: Seleccioneu només un sol fitxer dividit.

en: Select the checksum method:
ca@valencia: Seleccioneu el mètode de suma de verificació:

en: Select the following files:
ca@valencia: Selecciona els fitxers següents:

en: Selected + Current
ca@valencia: Selecció i actual

en: Selected 1
ca@valencia: Seleccionats 1

en: Selected 2
ca@valencia: Seleccionats 2

en: Selected background:
ca@valencia: Fons seleccionat:

en: Selected current foreground:
ca@valencia: Lletra de la selecció actual:

en: Selected files from &left folder:
ca@valencia: Selecciona els fitxers de la carpeta de &l'esquerra:

en: Selected files from &right folder:
ca@valencia: Selecciona els fitxers de la carpeta de la d&reta:

en: Selected files from sou&rce folder:
ca@valencia: Selecciona els fi&txers de la carpeta d'origen:

en: Selected files from targ&et folder:
ca@valencia: Fitxers selecciona de la carpeta de d&estinació:

en: Selected files only
ca@valencia: Només els fitxers seleccionats

en: Selected foreground:
ca@valencia: Color de la lletra de la selecció:

en: Selection Mode
ca@valencia: Mode de selecció

en: Selection mask:
ca@valencia: Màscara de la selecció:

en: Send by Email
ca@valencia: Envia per correu

en: Send to &Embedded Terminal Emulator
ca@valencia: Envia a l'&emulador de terminal incrustat

en: Sending file: %2 | Sending files: %2
ca@valencia[0]: S'està enviant el fitxer: %2
ca@valencia[1]: S'estan enviant els fitxers: %2

en: Separate Program Call for Each...
ca@valencia: Fes una crida de programa diferent per a cada...

en: Separate standard error
ca@valencia: Separa l'error estàndard

en: Separate standard out and standard error in the output collection.
ca@valencia: Separa l'eixida estàndard de l'error estàndard en recuperar l'eixida.

en: Separator between the items (optional)
ca@valencia: Separador entre els elements (opcional)

en: Separator between the items (optional):
ca@valencia: Separador entre els elements (opcional):

en: Serbian translation
ca@valencia: Traducció al suec

en: Set Focus to the Panel
ca@valencia: Establix el focus al quadro

en: Set Jump Back Point
ca@valencia: Establix un punt de retorn

en: Set Relation Between the Panels...
ca@valencia: Establix una relació entre els dos quadros...

en: Set Sorting for This Panel...
ca@valencia: Establix l'ordenació d'este quadro...

en: Set a MIME type:
ca@valencia: Establiu un tipus MIME:

en: Set a default keyboard shortcut.
ca@valencia: Establiu una drecera de teclat predeterminada.

en: Set a file name:
ca@valencia: Establiu un nom de fitxer:

en: Set a protocol:
ca@valencia: Establiu un protocol:

en: Set another MIME type:
ca@valencia: Establiu un altre tipus MIME:

en: Set another file name:
ca@valencia: Establiu un altre nom de fitxer:

en: Set another path:
ca@valencia: Establiu un altre camí:

en: Set another protocol:
ca@valencia: Establiu un altre protocol:

en: Set compression level
ca@valencia: Establix el nivell de compressió

en: Set of Characters
ca@valencia: Joc de caràcters

en: Set root of the tree to closest folder listed in 'Places'
ca@valencia: Establix l'arrel de l'arbre a la carpeta més propera llistada a «Llocs»

en: Set root of the tree to root of filesystem
ca@valencia: Establix l'arrel de l'arbre a l'arrel del sistema de fitxers

en: Set root of the tree to the current folder
ca@valencia: Establix l'arrel de l'arbre a la carpeta actual

en: Set the default mode on first usage
ca@valencia: Establix el mode predeterminat en el primer ús

en: Set the full path of the external applications
ca@valencia: Introduïu la ubicació de l'aplicació externa

en: Set the new size in percent:
ca@valencia: Establiu una mida nova en tant per cent:

en: Sets the ratio between the two panels to 50/50
ca@valencia: Establix la relació entre els dos quadros al 50/50

en: Setup Krusader the way you like it
ca@valencia: Configureu Krusader com més vos agrade

en: Shift/Ctrl-Left mouse button selects
ca@valencia: Se selecciona amb Maj/Ctrl + botó esquerre del ratolí

en: Shift/Ctrl-Right mouse button selects
ca@valencia: Se selecciona amb Maj/Ctrl + botó dret del ratolí

en: Show &Command Line
ca@valencia: Mostra la línia d'&ordres

en: Show &Embedded Terminal
ca@valencia: Mostra el t&erminal incrustat

en: Show &FN Keys Bar
ca@valencia: Mostra la barra tecles de &funció

en: Show &Hidden Files
ca@valencia: Mostra els fitxers &ocults

en: Show Actions Toolbar
ca@valencia: Mostra la barra d'eines d'accions

en: Show Back Button
ca@valencia: Mostra el botó arrere

en: Show Bookmarks Button
ca@valencia: Mostra el botó de les adreces d'interés

en: Show Details
ca@valencia: Mostra els detalls

en: Show File System Type
ca@valencia: Mostra el tipus del sistema de fitxers

en: Show Forward Button
ca@valencia: Mostra el botó avant

en: Show Hidden Folders
ca@valencia: Mostra les carpetes ocultes

en: Show History Button
ca@valencia: Mostra el botó de l'historial

en: Show Job Toolbar
ca@valencia: Mostra la barra d'eines de treballs

en: Show Main Toolbar
ca@valencia: Mostra la barra d'eines principal

en: Show Media Button
ca@valencia: Mostra el botó Suports

en: Show Mount Path
ca@valencia: Mostra el camí de muntatge

en: Show Panel Toolbar
ca@valencia: Mostra la barra d'eines del quadro

en: Show Previews
ca@valencia: Mostra les vistes prèvies

en: Show Size:
ca@valencia: Mostra la mida:

en: Show Tab Bar on single tab
ca@valencia: Mostra la barra de pestanyes en una sola pestanya

en: Show View Options Menu
ca@valencia: Mostra el menú d'opcions de la vista

en: Show an icon in the system tray and keep running in the background when the window is closed.
ca@valencia: Mostra una icona en la safata del sistema i seguix funcionant en segon pla quan la finestra està tancada.

en: Show and close to tray
ca@valencia: Mostra i tanca a la safata

en: Show close tab buttons
ca@valencia: Mostra els botons de tancar la pestanya

en: Show close tab buttons.
ca@valencia: Mostra els botons de tancar la pestanya.

en: Show columns with details
ca@valencia: Mostra les columnes amb detalls

en: Show command line
ca@valencia: Mostra la línia d'ordres

en: Show current item border decoration in inactive panel.
ca@valencia: Mostra la decoració de la vora de l'element actual en un quadro inactiu.

en: Show current item even if not focused
ca@valencia: Mostra l'element actual encara que no tinga el focus

en: Show editable path in Navigator bar by default
ca@valencia: De manera predeterminada mostrarà un camí editable en la barra del navegador

en: Show embedded terminal
ca@valencia: Mostra el terminal incrustat

en: Show excluded files.
ca@valencia: Mostra els fitxers exclosos.

en: Show file sizes
ca@valencia: Mostra les mides dels fitxers

en: Show files considered to be identical.
ca@valencia: Mostra els fitxers que es consideren idèntics.

en: Show files marked to <i>Copy from left to right</i>.
ca@valencia: Mostra els fitxers marcats per a <i>Copia des de l'esquerra fins a la dreta</i>.

en: Show files marked to <i>Copy from right to left</i>.
ca@valencia: Mostra els fitxers marcats per a <i>Copia des de la dreta fins a l'esquerra</i>.

en: Show files marked to delete.
ca@valencia: Mostra els fitxers marcats per a suprimir.

en: Show files that exist on both sides.
ca@valencia: Llista aquells fitxers que existixen en ambdós costats.

en: Show files that exist on one side only.
ca@valencia: Llista aquells fitxers que només existixen en un sol costat.

en: Show folders first
ca@valencia: Mostra primer les carpetes

en: Show folders starting with a dot
ca@valencia: Mostra les carpetes que comencen per un punt

en: Show free/total space on the device
ca@valencia: Mostra l'espai lliure/total en el dispositiu

en: Show full path by default
ca@valencia: Mostra el camí sencer de manera predeterminada

en: Show function keys
ca@valencia: Mostra les tecles de funció

en: Show hidden files
ca@valencia: Mostra els fitxers ocults

en: Show new tab button
ca@valencia: Mostra el botó de pestanya nova

en: Show new tab button.
ca@valencia: Mostra el botó de pestanya nova.

en: Show octal numbers (0755) instead of the standard permissions (rwxr-xr-x) in the permission column.
ca@valencia: Mostra els permisos en format octal (0755) en comptes de mostrar els permisos en format estàndard (rwxr-xr-x) en la columna de permisos.

en: Show only removable devices
ca@valencia: Mostra només els dispositius extraïbles

en: Show only the existing files
ca@valencia: Mostra només els fitxers existents

en: Show previews by default
ca@valencia: De manera predeterminada, mostra les vistes prèvies

en: Show previews of files and folders.
ca@valencia: Mostra les vistes prèvies dels fitxers i carpetes.

en: Show size in bytes too
ca@valencia: Mostra també la mida en bytes

en: Show small files
ca@valencia: Mostra fitxers petits

en: Show space information
ca@valencia: Mostra la informació sobre l'espai

en: Show splashscreen
ca@valencia: Mostra la finestra de presentació

en: Show the <b>Useraction</b> only for the file names defined here. The wildcards '<code>?</code>' and '<code>*</code>' can be used.
ca@valencia: Mostra l'<b>acció d'usuari</b> només per als fitxers definits ací. Es poden utilitzar els símbols «<code>?</code>» i «<code>*</code>».

en: Show the <b>Useraction</b> only for the values defined here.
ca@valencia: Mostra l'<b>acció d'usuari</b> només per als valors definits ací.

en: Show the icons for filenames and folders.
ca@valencia: Mostra les icones per als noms dels fitxers i carpetes.

en: Show the tab bar with only one tab.
ca@valencia: Mostra la barra de pestanyes en només una pestanya.

en: Side to feed:
ca@valencia: Costat que s'ha de transmetre:

en: Since you chose to also search in archives, note the following limitations:
    You cannot search for text (grep) while doing a search that includes archives.
ca@valencia: Quan escolliu buscar també dins d'arxius, cal tindre en compte les següents limitacions:
    No es podrà buscar per text (grep) mentre s'incloguen els arxius.

en: Single instance mode
ca@valencia: Mode una única instància

en: Singles
ca@valencia: Desaparellats

en: Size
ca@valencia: Mida

en: Size:
ca@valencia: Mida:

en: Size: %1
ca@valencia: Mida: %1

en: Slovak translation
ca@valencia: Traducció a l'eslovac

en: Slovenian translation
ca@valencia: Traducció a l'eslovè

en: Some corrupted archives might cause a crash; therefore, testing is suggested.
ca@valencia: Alguns arxius estan corruptes a causa d'una penjada. Per açò, s'aconsella fer-ne una comprovació abans.

en: Sort by Extension
ca@valencia: Ordena per extensió

en: Sort by Modified
ca@valencia: Ordena per modificació

en: Sort by Name
ca@valencia: Ordena per nom

en: Sort by Size
ca@valencia: Ordena per mida

en: Sort method:
ca@valencia: Mètode d'ordenació:

en: Sorts the active panel by Extension
ca@valencia: Ordena el quadro actiu per extensió

en: Sorts the active panel by Modified
ca@valencia: Ordena el quadro actiu per modificació

en: Sorts the active panel by Name
ca@valencia: Ordena el quadro actiu per nom

en: Sorts the active panel by Size
ca@valencia: Ordena el quadro actiu per mida

en: Sou&rce folder:
ca@valencia: Ca&rpeta d'origen:

en: Sp&lit File...
ca@valencia: &Dividix el fitxer...

en: Space information disabled
ca@valencia: La informació sobre l'espai està desactivada

en: Space information unavailable
ca@valencia: La informació sobre l'espai no està disponible

en: Spacebar calculates disk space
ca@valencia: La barra d'espai calcula l'espai emprat

en: Spacebar moves down
ca@valencia: La barra d'espai mou cap avall

en: Spanish translation
ca@valencia: Traducció al castellà

en: Specified sizes are inconsistent.
ca@valencia: Les mides indicades són incoherents.

en: Split the file %1 to folder:
ca@valencia: Dividix el fitxer %1 a la carpeta:

en: Splitting the file %1...
ca@valencia: S'està dividint el fitxer %1...

en: Standard Error (stderr)
ca@valencia: Eixida d'errors (stderr)

en: Standard Output (stdout)
ca@valencia: Eixida normal (stdout)

en: Start &Root Mode Krusader
ca@valencia: Inicia Krusader en el mode administrado&r

en: Start &Terminal
ca@valencia: Inicia el &terminal

en: Start ActionMan
ca@valencia: Inicia el Gestor d'accions

en: Start From Current
ca@valencia: Comença des de l'actual

en: Start From Place
ca@valencia: Comença des del Lloc

en: Start From Root
ca@valencia: Comença des de l'arrel

en: Start Job
ca@valencia: Inicia el treball

en: Start Terminal Here
ca@valencia: Inicia un terminal ací

en: Start and &Forget
ca@valencia: Inicia i &oblida

en: Start by typing
ca@valencia: Comença en escriure

en: Start in &New Terminal
ca@valencia: Inicia en un &nou terminal

en: Start left panel at <path>
ca@valencia: Inicia el quadro esquerre a <path>

en: Start new disk usage search
ca@valencia: Analitza de nou l'ús del disc

en: Start of Line
ca@valencia: Inici de la línia

en: Start right panel at <path>
ca@valencia: Inicia el quadro dret a <path>

en: Start to tray
ca@valencia: Inicia a la safata del sistema

en: Startup
ca@valencia: Inicial

en: Startup profile:
ca@valencia: Perfil en iniciar:

en: Status
ca@valencia: Estat

en: Status/Totalsbar
ca@valencia: Barra d'estat/evolució

en: Statusbar active
ca@valencia: Barra d'estat activa

en: Statusbar inactive
ca@valencia: Barra d'estat inactiva

en: Statusbar will show basic information about file below mouse pointer.
ca@valencia: La barra d'estat mostra la informació bàsica sobre el fitxer assenyalat amb ratolí.

en: Statusbar, active background:
ca@valencia: Barra d'estat, fons actiu:

en: Statusbar, active foreground:
ca@valencia: Barra d'estat, primer pla actiu:

en: Statusbar, inactive background:
ca@valencia: Barra d'estat, fons inactiu:

en: Statusbar, inactive foreground:
ca@valencia: Barra d'estat, primer pla inactiu:

en: Step into
ca@valencia: Avança dins

en: Stepping into the parent folder requires loading the content of the "%1" URL. Do you wish to continue?
ca@valencia: Si aneu a la carpeta pare, caldrà tornar a carregar el contingut de l'URL «%1». Voleu continuar?

en: Stop
ca@valencia: Para

en: Stop search
ca@valencia: Para la busca

en: Substitute the <b>Placeholders</b> with local filenames.
ca@valencia: Substituïx els <b>marcadors de posició</b> pels noms dels fitxers locals.

en: Substitute the <b>Placeholders</b> with valid URLs.
ca@valencia: Substituïx els <b>marcadors de posició</b> per URL vàlids.

en: Sw&ap Sides
ca@valencia: Inter&canvia els costats

en: Swap sides (Ctrl+S).
ca@valencia: Intercanvia els costats (Ctrl+S).

en: Swedish translation
ca@valencia: Traducció al suec

en: Symbolic Link
ca@valencia: Enllaç simbòlic

en: Symbolic link
ca@valencia: Enllaç simbòlic

en: Symbolic link foreground:
ca@valencia: Primer pla de l'enllaç simbòlic:

en: Sync Panels
ca@valencia: Sincronitza els quadros

en: Synchronize
ca@valencia: Sincronitza

en: Synchronize Fol&ders...
ca@valencia: Sincronitza les &carpetes...

en: Synchronize Folders
ca@valencia: Sincronitzador de carpetes

en: Synchronize Selected Files...
ca@valencia: Sincronitza els fitxers seleccionats...

en: Synchronize results
ca@valencia: Sincronitza els resultats

en: Synchronize with &KGet
ca@valencia: Sincronitza amb &KGet

en: Synchronizer
ca@valencia: Sincronitzador

en: Synchronizer has nothing to do.
ca@valencia: El sincronitzador no té res a fer.

en: System
ca@valencia: Sistema

en: T&est Archive
ca@valencia: Comprova l'a&rxiu

en: TAB
ca@valencia: Tabulador

en: Tab Bar position:
ca@valencia: Posició de la barra de pestanyes:

en: Tab-Switch panel
ca@valencia: Quadro de canvi de pestanya

en: Tabs
ca@valencia: Pestanyes

en: Targ&et folder:
ca@valencia: Carp&eta de destinació:

en: Temp Folder:
ca@valencia: Carpeta temp:

en: Term
ca@valencia: Terminal

en: Terminal execution
ca@valencia: Execució en terminal

en: Terminal for UserActions:
ca@valencia: Terminal per a les accions d'usuari:

en: Test archive after packing
ca@valencia: Comprova l'arxiu després d'empaquetar-lo

en: Test archive before unpacking
ca@valencia: Comprova l'arxiu abans de desempaquetar-lo

en: Testing Archive
ca@valencia: S'està comprovant l'arxiu

en: Text &Editor
ca@valencia: &Editor de text

en: Text Files
ca@valencia: Fitxers de text

en: Text found:
ca@valencia: Text trobat:

en: Text mode
ca@valencia: Mode de text

en: Text position:
ca@valencia: Posició del text:

en: The %1 path is incorrect, %2 used instead.
ca@valencia: La ubicació %1 és incorrecta, es farà servir %2.

en: The %1 path is incorrect, no valid path found.
ca@valencia: La ubicació %1 és incorrecta, i no n'hi ha cap més de vàlida.

en: The <i>Command</i> defines the command that will be executed when the <b>Useraction</b> is used. It can be a simple shell command or a complex sequence of multiple commands with <b>Placeholders</b>.<p>
    Examples:<ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    Please consult the handbook to learn more about the syntax.
ca@valencia: <p>L'<i>ordre</i> establix l'ordre que s'executarà quan s'utilitze l'<b>acció d'usuari</b>. Tant pot ser una ordre senzilla com una seqüència de múltiples ordres amb <b>marcadors de posició</b>.</p><p>Per exemple:<ul><li><code>eject /mnt/cdrom</code></li><li><code>amarok --append %aList("Selected")%</code></li></ul>
    Consulteu el manual per a aprendre la sintaxi.

en: The <i>Tooltip</i> is shown when the mouse cursor is hold over an entry of the <b>Useraction Toolbar</b>.
ca@valencia: El <i>consell</i> apareix quan es passa el cursor per damunt d'una entrada de la <b>barra d'eines accions d'usuari</b>.

en: The <i>Workdir</i> defines in which folder the <i>Command</i> will be executed.
ca@valencia: La <i>carpeta de treball</i> especifica en quina carpeta s'executarà l'<i>ordre</i>.

en: The CRC information file (%1) is missing.
    Validity checking is impossible without it. Continue combining?
ca@valencia: Falta la informació CRC del fitxer (%1).
    Sense esta és impossible validar-lo. Voleu continuar combinant?

en: The UsefulArts Organization
ca@valencia: L'organització UsefulArts

en: The Useraction is only available for
ca@valencia: Esta acció d'usuari només estarà disponible per a

en: The actionfile's root element is not called %1, using %2
ca@valencia: L'element arrel del fitxer d'accions no s'anomena %1, s'utilitzarà %2

en: The bookmarks button will be visible.
ca@valencia: Es mostrarà el botó de les adreces d'interés.

en: The compare results of the synchronizer (Ctrl+M).
ca@valencia: Compara els resultats de la sincronització (Ctrl+M).

en: The current action has been modified. Do you want to apply these changes?
ca@valencia: L'acció actual s'ha modificat. Voleu aplicar-ne els canvis?

en: The current file is not a link, so it cannot be redirected.
ca@valencia: El fitxer actual no és un enllaç, de manera que no es pot redirigir.

en: The current page has been changed. Do you want to apply changes?
ca@valencia: La pàgina actual ha canviat. Voleu aplicar els canvis?

en: The date %1 is not valid according to your locale. Please re-enter a valid date (use the date button for easy access).
ca@valencia: La data %1 no és vàlida segons la vostra configuració regional. Torneu-la a escriure-la correctament (utilitzeu el botó del calendari).

en: The date on the left is later than the date on the right. Please re-enter the dates, so that the left side date will be earlier than the right side date.
ca@valencia: La data de l'esquerra és posterior a la data de la dreta. Cal que torneu a escriure les dates, de manera que la data de la banda esquerra siga anterior a la data de la banda dreta.

en: The date on top is later than the date on the bottom. Please re-enter the dates, so that the top date will be earlier than the bottom date.
ca@valencia: La data de dalt és posterior a la data de baix. Cal que torneu a escriure les dates, de manera que la data de dalt siga anterior a la data de baix.

en: The duration after a tooltip is shown for a file item, in milliseconds. Set a negative value to disable tooltips.
ca@valencia: La duració d'un consell que es mostrarà sobre un element de fitxer, en mil·lisegons. Establiu un valor negatiu per a desactivar-ho.

en: The file %1 does not contain valid UserActions.
ca@valencia: El fitxer %1 no conté accions d'usuari vàlides.

en: The filter dialog is opened with the last filter settings that where applied to the panel.
ca@valencia: El diàleg de filtratge s'obri amb els últims paràmetres de filtratge que s'han aplicat al quadro.

en: The folder %1 does not exist.
ca@valencia: La carpeta %1 no existix.

en: The folder path URL is malformed.
ca@valencia: L'URL del camí de la carpeta està amb format incorrecte.

en: The history button will be visible.
ca@valencia: Es mostrarà el botó de l'historial.

en: The icon cache size influences how fast the contents of a panel can be displayed. However, too large a cache might consume your memory.
ca@valencia: La mida de la memòria cau de les icones influïx amb la velocitat amb què es pinta el quadro. Però també cal pensar que pot consumir molta memòria.

en: The left base folder used during the synchronization process.
ca@valencia: La carpeta base de l'esquerra, que s'utilitzarà durant el procés de sincronització.

en: The left mouse button does not select, but sets the current file without affecting the current selection. The right mouse button invokes the context-menu. You can select with Ctrl key and the left button.
ca@valencia: Amb el botó esquerre no se selecciona, però apunta el fitxer sense afectar la selecció. Amb el botó dret invoca el menú contextual. Per a seleccionar premeu la tecla «Ctrl» i cliqueu amb el botó esquerre.

en: The left mouse button does not select, but sets the current file without affecting the current selection. The right mouse button selects multiple files and the right-click menu is invoked by pressing and holding the right mouse button.
ca@valencia: Amb el botó esquerre només poseu el cursor damunt del fitxer, però no el selecciona. Amb el botó dret podeu seleccionar múltiples fitxers. Per a veure el menú contextual, cal fer un clic amb el botó dret una estona.

en: The media button will be visible.
ca@valencia: Es mostrarà el botó de suports.

en: The old Bookmark Module
ca@valencia: El mòdul antic de les adreces d'interés

en: The panel toolbar will be visible.
ca@valencia: Es mostrarà la barra d'eines del quadro.

en: The passwords are different
ca@valencia: Les contrasenyes són diferents

en: The passwords are equal
ca@valencia: Les contrasenyes coincidixen

en: The right base folder used during the synchronization process.
ca@valencia: La carpeta base de la dreta, que s'utilitzarà durant el procés de sincronització.

en: The saved 'Popular URLs' are invalid. The list will be cleared.
ca@valencia: La llista d'URL populars no és vàlida, i per tant es buidarà.

en: The sorting is performed in a locale- and also platform-dependent manner. Can be slow.
ca@valencia: L'ordenació es realitza segons la configuració regional i també depenent de la plataforma. Pot resultar lent.

en: The source folder must not be empty.
ca@valencia: La carpeta d'origen no ha d'estar buida.

en: The statusbar displays information about the filesystem which holds your current folder: total size, free space, type of filesystem, etc.
ca@valencia: La barra d'estat mostra informació sobre el sistema de fitxers on es manté la carpeta actual: la mida total, l'espai lliure, el tipus del sistema de fitxers, etc.

en: The synchronizer window contains data from a previous compare. If you exit, this data will be lost. Do you really want to exit?
ca@valencia: La finestra del sincronitzador conté informació de la comparació anterior. Si eixiu, la informació es perdrà. Segur que voleu eixir?

en: The target folder must not be empty.
ca@valencia: La carpeta de destinació no ha d'estar buida.

en: The title displayed in the <b>Usermenu</b>.
ca@valencia: El títol que es mostra en el <b>menú d'usuari</b>.

en: The totals bar shows how many files exist, how many selected and the bytes math
ca@valencia: La barra dels totals, mostra quants fitxers hi ha, quants estan seleccionats i la seua mida en bytes

en: There already is an action with this name.
    If you do not have such a useraction the name is used by Krusader for an internal action.
ca@valencia: Ja hi ha una acció amb este nom.
    Si no teniu una acció d'usuari pareixent, el nom serà utilitzat per Krusader per a una acció interna.

en: There is one job operation left. | There are %1 job operations left.
ca@valencia[0]: Hi ha una operació de treball pendent.
ca@valencia[1]: Hi ha %1 operacions de treballs pendents.

en: This archive is encrypted, please supply the password:
ca@valencia: Este arxiu està encriptat, cal introduir la contrasenya:

en: This button toggles the sync-browse mode.
    When active, each folder change is performed in the
    active and inactive panel - if possible.
ca@valencia: Este botó alterna el mode de navegació sincronitzada.
    Si està activada, cada canvi de carpeta també es realitzarà
    als quadros in/actius -si és possible-.

en: This file already contains some useractions.
    Do you want to overwrite it or should it be merged with the selected actions?
ca@valencia: Este fitxer ja conté algunes accions d'usuari.
    Voleu sobreescriure'l o voleu fusionar les accions seleccionades amb les quals ja hi havia?

en: This file already exists.
    Do you want to overwrite it or append the output?
ca@valencia: El fitxer ja existix.
    Voleu sobreescriure'l o bé voleu afegir-ho al final?

en: This file already exists. Do you want to overwrite it?
ca@valencia: Este fitxer ja existix, voleu sobreescriure'l?

en: This placeholder allows some parameter:
ca@valencia: Este marcador de posició permet algun paràmetre:

en: Time shift (right-left):
ca@valencia: Diferència de temps (entre dreta i esquerra):

en: Title
ca@valencia: Títol

en: Title:
ca@valencia: Títol:

en: To archive
ca@valencia: A l'arxiu

en: To compare two files by content, you can either:<ul><li>Select one file in the left panel, and one in the right panel.</li><li>Select exactly two files in the active panel.</li><li>Make sure there is a file in the other panel, with the same name as the current file in the active panel.</li></ul>
ca@valencia: Per a comparar dos fitxers feu alguna de les següents accions:<ul><li>seleccioneu un fitxer a comparar de cada quadro.</li><li>seleccioneu només dos fitxers del quadro actiu.</li><li>poseu-vos damunt d'un fitxer que correspon a un fitxer amb el mateix nom en l'altre quadro.</li></ul>

en: Toggle Fullscreen Embedded Terminal
ca@valencia: Alterna el terminal incrustat a pantalla completa

en: Toggle Sidebar
ca@valencia: Mostra o oculta la barra lateral

en: Toggle-button for sync-browsing
ca@valencia: Botó de commutació per a la navegació sincronitzada

en: Tool
ca@valencia: Eina

en: Toolbar buttons have icons
ca@valencia: Els botons de la barra d'eines tenen icones

en: Tooltip delay (msec):
ca@valencia: Retard del consell d'eina (ms):

en: Tooltip:
ca@valencia: Consell:

en: Top
ca@valencia: Dalt

en: Total Size
ca@valencia: Mida total

en: Total Size:
ca@valencia: Mida total:

en: Total occupied space: %1
ca@valencia: Espai ocupat total: %1

en: Total size
ca@valencia: Mida total

en: Total-Commander Mode
ca@valencia: Estil Total-Commander

en: Trash Popup Menu
ca@valencia: Menú emergent de la paperera

en: Trash bin
ca@valencia: Paperera

en: Tree Panel: a tree view of the local file system
ca@valencia: Quadro en arbre: una vista en arbre del sistema de fitxers local

en: Tree:
ca@valencia: Arbre:

en: Turkish translation
ca@valencia: Traducció al turc

en: Type
ca@valencia: Tipus

en: Type to search...
ca@valencia: Teclegeu per a buscar...

en: Type:
ca@valencia: Tipus:

en: U&nselect All
ca@valencia: Desseleccio&na-ho tot

en: URL must be the descendant of either the left or the right base URL.
ca@valencia: L'URL s'ha de basar en l'URL de l'esquerra o de la dreta.

en: URL to open
ca@valencia: URL que s'ha d'obrir

en: URLs (re&mote and local)
ca@valencia: En els URL (re&mots i locals)

en: USB device
ca@valencia: Dispositiu USB

en: USB pen drive
ca@valencia: Memòria USB

en: Ukrainian translation
ca@valencia: Traducció a l'ucraïnés

en: Unable to open actions file %1
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer d'accions %1

en: Unable to write to %1
ca@valencia: No s'ha pogut escriure a %1

en: Undo Close Tab
ca@valencia: Desfés el tancament de la pestanya

en: Undo Last Job
ca@valencia: Desfés l'últim treball

en: Unique name of the <b>Useraction</b>. It is only used in the <i>Konfigurator</i> and does not appear in any other menu.<p><b>Note</b>: the <i>Title</i> shown in the <b>Usermenu</b> can be set below.
ca@valencia: El nom únic de l'<b>acció d'usuari</b>. Només es mostra en el <i>Konfigurador</i> i no apareix en cap altre menú.<p><b>Nota</b>: El <i>Títol</i> que es mostra en el <b>menú d'usuari</b> s'establix davall.

[ctx: Unknown label]
en: Unknown
ca@valencia: Desconeguda

[ctx: Unknown media type]
en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: Unlock Tab
ca@valencia: Desbloqueja la pestanya

en: Unmount
ca@valencia: Desmunta

en: Unpack %1 file to: | Unpack %1 files to:
ca@valencia[0]: Desempaqueta %1 fitxer a:
ca@valencia[1]: Desempaqueta %1 fitxers a:

en: Unpack %1 to:
ca@valencia: Desempaqueta %1 a:

en: Unpacking
ca@valencia: Desempaquetar

en: Unpacking %1...
ca@valencia: S'està desempaquetant %1...

en: Unpacking File(s)
ca@valencia: S'estan desempaquetant els fitxers

en: Unpin Tab
ca@valencia: Deixa de fixar la pestanya

en: Unselect all
ca@valencia: Desselecciona-ho tot

en: Unselect files before copy/move
ca@valencia: Desselecciona els fitxers abans de copiar/moure

en: Unselect files, which are to be copied/moved, before the operation starts.
ca@valencia: Abans de l'inici de l'operació, desseleccioneu els fitxers que es copiaran/mouran.

en: Up button (..)
ca@valencia: Botó «Puja» (..)

en: Up one folder
ca@valencia: Puja una carpeta

en: Up/Down cancels search
ca@valencia: Amunt/Avall cancel·la la busca

en: Update DB
ca@valencia: Actualitza la BD

en: Update default panel settings
ca@valencia: Actualitza la configuració predeterminada del quadro

en: Uploading to remote destination
ca@valencia: S'està pujant a la destinació remota

en: Usability and QA
ca@valencia: Usabilitat i ajudes

en: Use Okteta as Hex viewer
ca@valencia: Utilitza Okteta com el visor hexadecimal

en: Use alternate background color
ca@valencia: Utilitza els colors de fons alternatius

en: Use anti-aliasing
ca@valencia: Amb antialiàsing

en: Use fixed width font as default
ca@valencia: Utilitza un tipus de lletra fixa com a predeterminada

en: Use font with fixed width
ca@valencia: Utilitza un tipus de lletra fixa

en: Use full path tab names
ca@valencia: Utilitza noms de pestanya amb tot el camí

en: Use human-readable file size
ca@valencia: Mostra la mida dels fitxers de forma intel·ligent

en: Use icons in the filenames
ca@valencia: Utilitza les icones en els noms de fitxer

en: Use lister if the text file is bigger than:
ca@valencia: Utilitza el visor incremental quan el fitxer ocupe més de:

en: Use the default KDE colors
ca@valencia: Utilitza els colors predeterminats de KDE

en: Use the system's default viewer
ca@valencia: Utilitza el visor predeterminat del sistema

en: Used: %1
ca@valencia: Utilitzat: %1

en: User Action
ca@valencia: Acció d'usuari

en: User Action Parameter Dialog
ca@valencia: Diàleg dels paràmetres de l'acció d'usuari

en: User Actions
ca@valencia: Accions d'usuari

en: User Defined
ca@valencia: Definit per l'usuari

en: User Interface
ca@valencia: Interfície d'usuari

en: User cancelled.
ca@valencia: L'usuari ho ha cancel·lat.

en: User&actions
ca@valencia: &Accions d'usuari

en: UserActions - cannot read from file
ca@valencia: Accions d'usuari: No es pot llegir des del fitxer

en: UserActions - invalid action
ca@valencia: Accions d'usuari: acció no vàlida

en: Username:
ca@valencia: Nom d'usuari:

en: V&iew left file
ca@valencia: Visualitza el fitxer de l'&esquerra

en: Vary label font sizes
ca@valencia: Varia la mida del tipus de lletra de les etiquetes

en: Verify Checksum File
ca@valencia: Comprovació del fitxer de suma de verificació

en: Verify Checksum...
ca@valencia: Comprova la suma de verificació...

en: Verify Result
ca@valencia: Comprovació del resultat

en: Verifying Checksums
ca@valencia: Comprovació de la suma de verificació

en: Vertical Mode
ca@valencia: Mode vertical

en: Vi&ew right file
ca@valencia: Visualitza el fitxer de la &dreta

en: Video CD/DVD-ROM
ca@valencia: CD/DVD-ROM de vídeo

en: Video Files
ca@valencia: Fitxers de vídeo

en: View
ca@valencia: Visualitza

en: View (F3)
ca@valencia: Veure (F3)

en: View File
ca@valencia: Visualitza el fitxer

en: View File with Krusader's Internal Viewer...
ca@valencia: Visualitza el fitxer amb el visor intern de Krusader...

en: View Panel: view the current file
ca@valencia: Quadro de visualització: mostra el fitxer actual

en: View font:
ca@valencia: Tipus de lletra de la vista:

en: View modes
ca@valencia: Modes de vista

en: View the file in hex-mode (better for binary files)
ca@valencia: Visualitza el fitxer en el mode hexadecimal (el millor per als fitxers binaris)

en: View the file in text-only mode
ca@valencia: Visualitza el fitxer en el mode de només text

en: View the file with lister (for huge text files)
ca@valencia: Visualitza el fitxer amb el visor incremental (per a fitxers enormes)

en: View:
ca@valencia: Veure:

en: View: %1
ca@valencia: Vista: %1

en: Viewer
ca@valencia: Visor

en: Viewer module for 3rd Hand
ca@valencia: Mòdul del visor per a tercers

en: Viewer/Editor
ca@valencia: Visor/Editor

en: Viewing the usage of folder:
ca@valencia: Visualitza l'ús de la carpeta:

en: Virtual Filesystem
ca@valencia: Sistema de fitxers virtual

en: Virtual filesystem
ca@valencia: Sistema de fitxers virtual

en: Visible Panel Toolbar buttons
ca@valencia: Botons de la barra d'eines del quadro visible

en: Warn on exit
ca@valencia: Avisa'm en eixir

en: Warning
ca@valencia: Avís

en: Warning: The left and the right side are showing the same folder.
ca@valencia: Avís: El costat esquerre i el dret mostren la mateixa carpeta.

en: Webmaster (retired)
ca@valencia: Administrador de la web (retirat)

en: What to copy:
ca@valencia: Què cal copiar:

en: What to move/rename:
ca@valencia: Què cal moure/canviar de nom:

en: When checked, whenever terminal working directory is changed (for example, by executing 'cd' or 'popd' command), Krusader changes the current folder of active panel.
ca@valencia: Si està marcada, cada vegada que es canvie el directori de treball del terminal (per exemple, executant les ordres «cd» o «popd»), Krusader canviarà la carpeta actual del quadro actiu.

en: When checked, whenever the panel is changed (for example, by pressing Tab), Krusader changes the current folder in the embedded terminal.
ca@valencia: Si està marcada, cada vegada que es canvie de quadro (p. ex., prement el tabulador), Krusader canviarà la carpeta actual al terminal incrustat.

en: When matching the select criteria, not only files will be selected, but also folders.
ca@valencia: Quan s'apliquen els criteris de la selecció, no se seleccionaran els fitxers tan sols, també se seleccionaran les carpetes.

en: When renaming a file, the whole text is selected. If you want Total-Commander like renaming of just the name, without extension, uncheck this option.
ca@valencia: Quan es canvia el nom d'un fitxer, se selecciona tot el text. Si només voleu canviar el nom, però no l'extensió del fitxer, desmarqueu esta opció.

en: When settings of a panel are changed, save them as the default for new panels of the same type.
ca@valencia: Quan es canvia la configuració d'un quadro, es guardarà com a predeterminada per als quadros nous del mateix tipus.

en: When stepping into a folder which is defined as a mount point in the <b>fstab</b>, try mounting it with the defined parameters.
ca@valencia: Quan vos moveu a una carpeta, la qual està definida al <b>fstab</b> com a punt de muntatge, es mirarà de muntar amb els paràmetres definits.

en: Whenever icon is not found in system icon theme, this theme will be used as a fallback. If fallback theme doesn't contain the icon, Breeze or Oxygen will be used if any of these are present.
ca@valencia: Quan la icona no es troba al tema d'icones del sistema, s'utilitzarà este tema com a alternativa. Si el tema alternatiu no conté la icona, s'utilitzarà Brisa o Oxygen si algun d'estos està present.

en: Where to copy:
ca@valencia: On s'ha de copiar:

en: Which file to view (normally '%aCurrent%'):
ca@valencia: Nom del fitxer que s'ha de visualitzar (normalment «%aCurrent%»):

en: Which items:
ca@valencia: Quins elements:

en: White
ca@valencia: Blanc

en: White Space
ca@valencia: Espai en blanc

en: Workdir:
ca@valencia: Carpeta de treball:

en: Writing to %1 archives is not supported
ca@valencia: L'escriptura en arxius %1 no està admesa

en: Yellow
ca@valencia: Groc

en: You can create links only on local file systems
ca@valencia: Només es poden crear enllaços en sistemes de fitxers locals

en: You can edit links only on local file systems
ca@valencia: Només es poden editar enllaços en sistemes de fitxers locals

en: You can insert names with escaped spaces or quoted.
    Example: .git "target build" build\ krusader
ca@valencia: Podeu inserir noms amb espais escapats o amb cometes.
    Exemple: .git "target build" build\ krusader

en: You cannot combine a folder.
ca@valencia: No podeu combinar una carpeta.

en: You cannot copy files directly to the 'virt:/' folder.
    You can create a sub folder and copy your files into it.
ca@valencia: No podeu copiar fitxers directament a la carpeta «virt:/».
    Podeu crear-hi una subcarpeta i copiar-hi tots els vostres fitxers.

en: You cannot edit a folder
ca@valencia: No podeu editar una carpeta

en: You cannot split a folder.
ca@valencia: No podeu dividir una carpeta.

en: Zoom In
ca@valencia: Amplia

en: Zoom Out
ca@valencia: Reduïx

en: [invalid]
ca@valencia: [no vàlid]

en: an&d
ca@valencia: &i

en: and %1 file | and %1 files
ca@valencia[0]: i %1 fitxer
ca@valencia[1]: i %1 fitxers

en: batch renamer
ca@valencia: Canviador de noms per lots

en: checksum utility
ca@valencia: Utilitat de suma de verificació

en: day
ca@valencia: dia

en: days
ca@valencia: dies

en: diff utility
ca@valencia: Utilitat de «diff»

en: disabled
ca@valencia: desactivat

en: email client
ca@valencia: Client de correu

en: enabled
ca@valencia: activat

[ctx: filename (filestate)]
en: %1 (Editing)
ca@valencia: %1 (s'està editant)

[ctx: filename (filestate)]
en: %1 (Viewing)
ca@valencia: %1 (s'està visualitzant)

[ctx: filestate: filename]
en: Editing: %1
ca@valencia: S'està editant: %1

[ctx: filestate: filename]
en: Viewing: %1
ca@valencia: S'està visualitzant: %1

en: hour
ca@valencia: hora

en: in %1 folder | in %1 folders
ca@valencia[0]: en %1 carpeta
ca@valencia[1]: en %1 carpetes

en: krarc ioslave
ca@valencia: Esclau E/S de «krarc»

en: krarc: write support is disabled.
    You can enable it on the 'Archives' page in Konfigurator.
ca@valencia: krarc: la implementació de l'escriptura està desactivada.
    La podeu activar a la pàgina «Arxius» del Konfigurador.

en: loading previews: %p%
ca@valencia: s'estan carregant les vistes prèvies: %p%

[ctx: missing kpart - arg1 is a URL]
en: <b>No text editor plugin available.</b><br/>Internal editor will not work without this.<br/>You can fix this by installing Kate:<br/>%1
ca@valencia: <b>No hi ha disponible un connector per a l'editor de text.</b><br/>L'editor intern no funcionarà sense este.<br/>Podeu solucionar este problema instal·lant Kate:<br/>%1

[ctx: missing program - arg1 is a URL]
en: <b>Cannot create embedded terminal.</b><br>You can fix this by installing Konsole:<br/>%1
ca@valencia: <b>No s'ha pogut crear un terminal incrustat.</b><br>Ho podeu solucionar instal·lant Konsole:<br/>%1

en: missing tag %1
ca@valencia: falta l'etiqueta %1

en: months
ca@valencia: mesos

en: patch for KViewer
ca@valencia: pegat per al KViewer

en: popup cmdline
ca@valencia: línia d'ordres emergent

en: rpm found, but cpio not found which is required for unpacking
ca@valencia: S'ha trobat «rpm», però no s'ha pogut trobar «cpio», el qual es necessita per a desempaquetar

en: sec
ca@valencia: seg

[ctx: setting 'show size']
en: Always
ca@valencia: Sempre

[ctx: setting 'show size']
en: Never
ca@valencia: Mai

[ctx: setting 'show size']
en: When Device has no Label
ca@valencia: Quan el dispositiu no tinga etiqueta

[ctx: singularOnly]
en: Do you really want to delete this item?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir este element?

[ctx: singularOnly]
en: Do you really want to move this item to the trash?
ca@valencia: Segur que voleu moure este element a la paperera?

en: the first patch ever!
ca@valencia: Sempre el primer pedaç!

en: unarj not found, but arj found, which will be used for unpacking
ca@valencia: No s'ha pogut trobar «unarj», però en canvi s'ha trobat «arj», el qual s'utilitzarà per a desempaquetar

en: weeks
ca@valencia: setmanes

en: years
ca@valencia: anys
