mate-power-manager 1.25.0 - en to ca@valencia translation catalogue (383 entries)

en: %.0f second | %.0f seconds
ca@valencia[0]: %.0f segon
ca@valencia[1]: %.0f segons

en: %.1f day | %.1f days
ca@valencia[0]: %.1f dia
ca@valencia[1]: %.1f dies

en: %.1f hour | %.1f hours
ca@valencia[0]: %.1f hora
ca@valencia[1]: %.1f hores

en: %.1f minute | %.1f minutes
ca@valencia[0]: %.1f minut
ca@valencia[1]: %.1f minuts

en: %.1fV
ca@valencia: %.1f V

en: %.1fW
ca@valencia: %.1f W

en: %d second | %d seconds
ca@valencia[0]: %d segon
ca@valencia[1]: %d segons

en: %i hour | %i hours
ca@valencia[0]: %i hora
ca@valencia[1]: %i hores

en: %i minute | %i minutes
ca@valencia[0]: %i minut
ca@valencia[1]: %i minuts

en: %s %s remaining (%.1f%%)
ca@valencia: %s %s restant (%.1f%%)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
ca@valencia: %s %s per a estar carregada (%.1f%%)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
    Provides %s battery runtime
ca@valencia: %s %s per a estar carregada (%.1f%%)
    Això us ofereix %s de duració de la bateria

en: %s charging (%.1f%%)
ca@valencia: %s carregant-se (%.1f%%)

en: %s discharging (%.0f%%)
ca@valencia: %s es descarrega (%.0f%%)

en: %s discharging (%.1f%%)
ca@valencia: %s descarregant-se (%.1f%%)

en: %s empty
ca@valencia: %s buit

en: %s is fully charged
ca@valencia: La bateria %s està completament carregada

en: %s not present
ca@valencia: %s no present

en: %s of UPS backup power remaining (%.0f%%)
ca@valencia: %s restant de l'energia de reserva del SAI (%.0f%%)

en: %s of battery power remaining (%.0f%%)
ca@valencia: %s restant de l'energia de la bateria (%.0f%%)

en: %s remaining
ca@valencia: %s restants

en: %s waiting to charge (%.1f%%)
ca@valencia: La bateria %s s'està esperant per a carregar-se (%.1f%%)

en: %s waiting to discharge (%.1f%%)
ca@valencia: La bateria %s s'està esperant per a descarregar-se (%.1f%%)

en: 1 day
ca@valencia: 1 dia

en: 1 week
ca@valencia: 1 setmana

en: 10 minutes
ca@valencia: 10 minuts

en: 2 hours
ca@valencia: 2 hores

en: 6 hours
ca@valencia: 6 hores

en: AC adapter | AC adapters
ca@valencia[0]: Adaptador de la xarxa elèctrica
ca@valencia[1]: Adaptadors de la xarxa elèctrica

en: Actions
ca@valencia: Accions

en: Adjusts laptop panel brightness.
ca@valencia: Ajusta la brillantor de la pantalla de l'ordinador portàtil.

en: Allow backlight brightness adjustment
ca@valencia: Permet l'ajust de la brillantor de la pantalla

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
ca@valencia: Permet que l'usuari inhabilite la gestió automàtica de l'energia.

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS backup power (%.0f%%)
ca@valencia: Aproximadament <b>%s</b> restant de l'energia de reserva del SAI (%.0f%%)

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
ca@valencia: Aproximadament <b>%s</b> restant de%% l'energia del SAI (%.0f%%). Connecteu l'ordinador a la xarxa elèctrica per a evitar la pèrdua de dades.

en: Approximately <b>%s</b> remaining (%.0f%%)
ca@valencia: Aproximadament <b>%s</b> restant (%.0f%%)

en: Ask me
ca@valencia: Demana'm què vull fer

en: Attached computer battery low
ca@valencia: Nivell baix de la bateria de l'ordinador connectat

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
ca@valencia: L'ordinador connectat té un nivell baix d'energia (%.0f%%)

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
ca@valencia: L'ordinador connectat té un nivell molt baix d'energia (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar prompte si no es carrega.

en: Attribute
ca@valencia: Atribut

en: Automatic sleep enabled
ca@valencia: Mode de baix consum automàtic habilitat

en: Automatic sleep inhibited
ca@valencia: Mode de baix consum automàtic inhabilitat

en: Battery Charged | Batteries Charged
ca@valencia[0]: Bateria carregada
ca@valencia[1]: Bateries carregades

en: Battery Discharging
ca@valencia: S'està descarregant la bateria

en: Battery critical low action
ca@valencia: Acció quan la càrrega de la bateria siga críticament baixa

en: Battery critically low
ca@valencia: Nivell críticament baix de la bateria

en: Battery has a very low capacity (%1.1f%%), which means that it may be old or broken.
ca@valencia: La bateria té una capacitat molt baixa (%1.1f%%), la qual cosa significa que pot ser vella o que estiga trencada.

en: Battery is full
ca@valencia: La bateria està totalment carregada

en: Battery is fully charged.
    Provides %s laptop runtime
ca@valencia: La bateria està completament carregada.
    Això us ofereix %s de funcionament de l'ordinador

en: Battery is low
ca@valencia: La càrrega de la bateria és baixa

en: Battery is very low
ca@valencia: La càrrega de la bateria és molt baixa

en: Battery low
ca@valencia: Nivell baix de la bateria

en: Battery may be broken
ca@valencia: Pot ser que la bateria estiga malmesa

en: Blank screen
ca@valencia: Pantalla en negre

en: Brightness Applet
ca@valencia: Miniaplicació de la brillantor

en: Brightness Applet Factory
ca@valencia: Fàbrica de la miniaplicació de la brillantor

en: Cannot connect to mate-power-manager
ca@valencia: No s'ha pogut establir la connexió amb el gestor d'energia del MATE

en: Cannot get laptop panel brightness
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre la brillantor de la pantalla de l'ordinador portàtil

en: Capacity
ca@valencia: Capacitat

en: Capacity:
ca@valencia: Capacitat:

en: Cell charge
ca@valencia: Càrrega de la cel·la

en: Cell phone | Cell phones
ca@valencia[0]: Telèfon mòbil
ca@valencia[1]: Telèfons mòbils

en: Cell phone battery low
ca@valencia: Nivell baix de la bateria del telèfon mòbil

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
ca@valencia: El telèfon mòbil té un nivell baix d'energia (%.0f%%)

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ca@valencia: El telèfon mòbil té un nivell molt baix d'energia (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar prompte si no es carrega.

en: Charge
ca@valencia: Càrrega

en: Charge accuracy
ca@valencia: Precisió de la càrrega

en: Charge profile
ca@valencia: Perfil de la càrrega

en: Charge rate:
ca@valencia: Velocitat de càrrega:

en: Charge time:
ca@valencia: Temps de càrrega:

en: Charged
ca@valencia: Carregada

en: Charging
ca@valencia: Carregant-se

en: Check CPU load before sleeping
ca@valencia: Comprova la càrrega de la CPU abans d'entrar al mode de baix consum

en: Computer | Computers
ca@valencia[0]: Ordinador
ca@valencia[1]: Ordinadors

en: Computer failed to hibernate.
ca@valencia: Ha fallat la hibernació de l'ordinador.

en: Computer failed to suspend.
ca@valencia: Ha fallat la parada temporal de l'ordinador.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
ca@valencia: Aquest ordinador hibernarà d'ací a poc si no l'endolleu.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
ca@valencia: Aquest ordinador es pararà d'ací a poc si no l'endolleu.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
ca@valencia: Aquest ordinador es pararà temporalment d'ací a poc si no l'endolleu.

en: Configure power management
ca@valencia: Configureu la gestió d'energia

en: Correction factor
ca@valencia: Factor de correcció

en: Could not get the maximum value of the backlight
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre el valor màxim de la retroil·luminació

en: Could not get the value of the backlight
ca@valencia: No s'ha pogut obtindre el valor de la retroil·luminació

en: Could not set the value of the backlight
ca@valencia: No s'ha pogut establir el valor de la retroil·luminació

en: Current charge:
ca@valencia: Càrrega actual:

en: Data length:
ca@valencia: Mida de les dades:

en: Description
ca@valencia: Descripció

en: Design charge:
ca@valencia: Càrrega de disseny:

en: Details
ca@valencia: Detalls

en: Device
ca@valencia: Dispositiu

en: Device History
ca@valencia: Historial del dispositiu

en: Device Information
ca@valencia: Informació del dispositiu

en: Device Profile
ca@valencia: Perfil del dispositiu

en: Di_m display when idle
ca@valencia: Ate_nua la pantalla quan estiga inactiu

en: Dim the screen after a period of inactivity when on AC power
ca@valencia: Atenua la pantalla després d'un període d'inactivitat quan s'estiga connectat a la xarxa elèctrica

en: Dim the screen after a period of inactivity when on battery power
ca@valencia: Atenua la pantalla després d'un període d'inactivitat quan s'estiga utilitzant la bateria

en: Discharge accuracy
ca@valencia: Precisió de la descàrrega

en: Discharge profile
ca@valencia: Perfil de la descàrrega

en: Discharge time:
ca@valencia: Temps de descàrrega:

en: Discharging
ca@valencia: Descarregant-se

en: Display
ca@valencia: Pantalla

en: Display DPMS activated
ca@valencia: El monitor s'ha activat per DPMS

en: Display options for the notification icon.
ca@valencia: Mostra les opcions per a la icona de notificació.

en: Do nothing
ca@valencia: No faces res

en: Empty
ca@valencia: Buit

en: Energy
ca@valencia: Energia

en: Energy (design)
ca@valencia: Energia (de disseny)

en: Energy when empty
ca@valencia: Energia quan està descarregada

en: Energy when full
ca@valencia: Energia quan està carregada

en: Excellent
ca@valencia: Excel·lent

en: Exit after a small delay (for debugging)
ca@valencia: Ix al cap d'una estona (útil en depurar)

en: Exit after the manager has loaded (for debugging)
ca@valencia: Ix després que s'haja carregat el gestor (útil en depurar)

en: Failed to hibernate
ca@valencia: Ha fallat la hibernació

en: Failed to suspend
ca@valencia: Ha fallat la parada temporal

en: Failure was reported as:
ca@valencia: La fallida es va informar com a:

en: Fair
ca@valencia: Regular

en: Get the current brightness
ca@valencia: Obtín la brillantor actual

en: Get the number of brightness levels supported
ca@valencia: Obtín el nombre de nivells de brillantor admesos

en: Good
ca@valencia: Bona

en: Graph type:
ca@valencia: Tipus de diagrama:

en: Hibernate
ca@valencia: Hiberna

en: Hibernate button action
ca@valencia: Acció del botó d'hibernació

en: History
ca@valencia: Historial

en: If a notification message should be displayed after suspend or hibernate failed.
ca@valencia: Si s'ha de mostrar una notificació després que la parada temporal o la hibernació hagen fallat.

en: If a notification message should be displayed when the battery is fully charged.
ca@valencia: Si s'ha de mostrar una notificació quan la bateria estiga carregada del tot.

en: If a notification message should be displayed when the battery is getting low.
ca@valencia: Si s'ha de mostrar una notificació quan la càrrega de la bateria siga baixa.

en: If preferences and statistics items should be shown in the context menu
ca@valencia: Si els elements de preferències i estadístiques s'han de mostrar al menú contextual

en: If sounds should be used
ca@valencia: Indica si s'han d'utilitzar sons

en: If sounds should be used when the power is critically low, or inhibit requests have stopped the policy action.
ca@valencia: Indica si s'han d'utilitzar sons per a notificar que el nivell de càrrega de la bateria és críticament baix, o per a indicar si les peticions d'inhibició han parat l'acció de la directiva.

en: If the CPU load should be checked before doing the idle action.
ca@valencia: Indica si s'ha de comprovar la càrrega de la CPU abans de realitzar l'acció per a inactivitat.

en: If the battery event should occur when the lid is shut and the power disconnected
ca@valencia: Indica si s'ha de produir un esdeveniment de bateria quan la tapa estiga plegada i posteriorment es desconnecte de la xarxa elèctrica

en: If the battery lid close event should occur (for example 'Suspend when lid closed on battery') when the lid is previously shut and the AC power disconnected at a later time.
ca@valencia: Indica si l'esdeveniment de tancament de la tapa hauria d'ocórrer (per exemple «para temporalment en plegar la tapa quan s'estiga utilitzant la bateria») quan la tapa ja estiga plegada i es desconnecte de la xarxa posteriorment.

en: If the keyboard backlight brightness should be reduced when the computer is on battery power
ca@valencia: Si la brillantor de la retroil·luminació del teclat s'ha de reduir quan l'ordinador estiga amb la bateria

en: If the screen brightness should be changed when switching between AC and battery power.
ca@valencia: Indica si s'ha de modificar la brillantor de la pantalla en commutar de la xarxa elèctrica a bateria i a l'inrevés.

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on AC power.
ca@valencia: Indica si s'ha de reduir la brillantor de la pantalla per a estalviar energia quan l'ordinador estiga inactiu i connectat a la xarxa elèctrica.

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on battery power.
ca@valencia: Indica si s'ha de reduir la brillantor de la pantalla per a estalviar energia quan l'ordinador estiga inactiu i utilitzant la bateria.

en: If the screen should be reduced in brightness when the computer is on battery power.
ca@valencia: Indica si s'ha de reduir la brillantor de la pantalla quan l'ordinador estiga utilitzant la bateria.

en: If the user should be notified when the AC adapter is disconnected.
ca@valencia: Indica si s'ha de notificar a l'usuari quan es desconnecte de la xarxa elèctrica.

en: If time based notifications should be used. If set to false, then the percentage change is used instead, which may fix a broken ACPI BIOS.
ca@valencia: Indica si s'han d'utilitzar les notificacions basades en temps. Si és fals, aleshores s'utilitza el canvi de percentatge, cosa que pot solucionar alguns problemes amb BIOS ACPI defectuoses.

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery
ca@valencia: Indica si s'ha de mostrar l'avís de bateria baixa per a una bateria defectuosa

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery.
ca@valencia: Indica si s'ha de mostrar l'avís de bateria baixa per a una bateria defectuosa.

en: Image
ca@valencia: Imatge

en: Inhibit Applet
ca@valencia: Miniaplicació d'inhabilitació

en: Inhibit Applet Factory
ca@valencia: Fàbrica de la miniaplicació d'inhabilitació

en: Keyboard | Keyboards
ca@valencia[0]: Teclat
ca@valencia[1]: Teclats

en: Keyboard backlight brightness when on AC power.
ca@valencia: Brillantor de la retroil·luminació del teclat quan s'utilitze l'energia de la xarxa elèctrica.

en: Keyboard battery low
ca@valencia: Nivell baix de la bateria del teclat

en: LCD brightness : %d%%
ca@valencia: Brillantor de la pantalla LCD: %d%%

en: LCD brightness when on AC
ca@valencia: Brillantor de la pantalla LCD quan s'està connectat a la xarxa elèctrica

en: LCD dimming amount when on battery
ca@valencia: Reducció de la brillantor de la pantalla LCD quan s'està utilitzant la bateria

en: Laptop battery | Laptop batteries
ca@valencia[0]: Bateria d'ordinador portàtil
ca@valencia[1]: Bateries d'ordinadors portàtils

en: Laptop battery critically low
ca@valencia: Nivell críticament baix de la bateria del portàtil

en: Laptop battery low
ca@valencia: Nivell baix de la bateria del portàtil

en: Laptop lid close action on battery
ca@valencia: Acció en plegar la tapa del portàtil quan s'està utilitzant la bateria

en: Laptop lid close action when on AC
ca@valencia: Acció en plegar la tapa del portàtil quan s'està connectat a la xarxa elèctrica

en: Laptop lid is closed
ca@valencia: La tapa de l'ordinador portàtil està plegada

en: Last full charge:
ca@valencia: Última càrrega completa:

en: Lead acid
ca@valencia: Plom i àcid

en: Lid has closed
ca@valencia: S'ha plegat la tapa

en: Lid has opened
ca@valencia: S'ha desplegat la tapa

en: Lithium Ion
ca@valencia: Ió liti

en: Lithium Iron Phosphate
ca@valencia: Fosfat de liti i ferro

en: Lithium Polymer
ca@valencia: Polímer de liti

en: Lock GNOME keyring on sleep
ca@valencia: Bloqueja l'anell de claus de GNOME en entrar al mode de baix consum

en: Lock screen on hibernate
ca@valencia: Bloqueja la pantalla en hibernar

en: Lock screen on suspend
ca@valencia: Bloqueja la pantalla en parar temporalment

en: Lock screen when blanked
ca@valencia: Bloqueja la pantalla en enfosquir-la

en: MATE Power Manager
ca@valencia: Gestor d'energia del MATE

en: MATE Power Manager Backlight Helper
ca@valencia: Ajudant de la retroil·luminació del gestor d'energia del MATE

en: MATE Power Preferences
ca@valencia: Preferències de l'energia del MATE

en: Make Default
ca@valencia: Marca com a predeterminat

en: Manual inhibit
ca@valencia: Inhabilitació manual

en: Media player | Media players
ca@valencia[0]: Reproductor multimèdia
ca@valencia[1]: Reproductors multimèdia

en: Media player battery low
ca@valencia: Nivell baix de la bateria del reproductor multimèdia

en: Media player is low in power (%.0f%%)
ca@valencia: El reproductor multimèdia té un nivell baix d'energia (%.0f%%)

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ca@valencia: El reproductor multimèdia té un nivell molt baix d'energia (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar prompte si no es carrega.

en: Method used to blank screen on AC
ca@valencia: Mètode utilitzat per a enfosquir la pantalla quan s'està connectat a la xarxa elèctrica

en: Method used to blank screen on battery
ca@valencia: Mètode utilitzat per a enfosquir la pantalla quan s'està utilitzant la bateria

en: Missing
ca@valencia: Falta

en: Mouse | Mice
ca@valencia[0]: Ratolí
ca@valencia[1]: Ratolins

en: Mouse battery low
ca@valencia: Nivell baix de la bateria del ratolí

en: Never
ca@valencia: Mai

en: Nickel Cadmium
ca@valencia: Níquel cadmi

en: Nickel metal hydride
ca@valencia: Níquel-hidrur metàl·lic

en: No backlights were found on your system
ca@valencia: Al vostre sistema no s'ha trobat cap retroil·luminació

en: No valid option was specified
ca@valencia: No s'ha especificat cap opció vàlida

en: Notification Area
ca@valencia: Àrea de notificació

en: Notify on a low power
ca@valencia: Notifica en una situació de baix nivell d'energia

en: Notify on a sleep failure
ca@valencia: Notifica en una fallada del mode de baix consum

en: Notify when AC adapter is disconnected
ca@valencia: Notifica quan es desconnectar de la xarxa elèctrica

en: Notify when fully charged
ca@valencia: Notifica quan estiga del tot carregada

en: Observe power management
ca@valencia: Observeu la gestió d'energia

en: On AC Power
ca@valencia: Connectat a la xarxa elèctrica

en: On Battery Power
ca@valencia: Utilitzant la bateria

en: On UPS Power
ca@valencia: Utilitzant un SAI

en: On battery power
ca@valencia: Amb la bateria

en: Online
ca@valencia: En línia

en: Only display an icon when a battery is p_resent
ca@valencia: Most_ra una icona només quan hi haja bateria

en: Only display an icon when charging or _discharging
ca@valencia: Mostra una icona només quan es carregue o _descarregue la bateria

en: PDA battery low
ca@valencia: Nivell baix de la bateria del PDA

en: PDA is low in power (%.0f%%)
ca@valencia: El PDA té un nivell baix d'energia (%.0f%%)

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ca@valencia: El PDA té un nivell molt baix d'energia (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar prompte si no es carrega.

en: Percent brightness to set keyboard backlight at when on AC power. Legal values are between 0 and 100.
ca@valencia: El percentatge de brillantor per a ajustar la retroil·luminació del teclat quan s'utilitza l'energia de la xarxa elèctrica. Els valors vàlids estan entre 0 i 100.

en: Percent to reduce keyboard backlight by when idle.
ca@valencia: El percentatge que s'ha de reduir la retroil·luminació del teclat quan estiga inactiu.

en: Percent to reduce keyboard backlight by when on battery power.
ca@valencia: El percentatge que s'ha de reduir la retroil·luminació del teclat quan s'utilitze la bateria.

en: Percentage
ca@valencia: Percentatge

en: Percentage action is taken
ca@valencia: Percentatge en el qual l'acció es durà a terme

en: Percentage charge:
ca@valencia: Percentatge de càrrega:

en: Percentage considered critical
ca@valencia: Percentatge considerat crític

en: Percentage considered low
ca@valencia: Percentatge considerat baix

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
ca@valencia: Hauríeu de connectar-vos a la xarxa elèctrica per a evitar la pèrdua de dades.

en: Poor
ca@valencia: Pobra

en: Power
ca@valencia: Potència

en: Power Information
ca@valencia: Informació d'energia

en: Power Management
ca@valencia: Gestor d'energia

en: Power Management Preferences
ca@valencia: Preferències del gestor d'energia

en: Power Manager
ca@valencia: Gestor d'energia

en: Power Manager Brightness Applet
ca@valencia: Miniaplicació de la brillantor del gestor d'energia

en: Power Manager Inhibit Applet
ca@valencia: Miniaplicació d'inhabilitació del gestor d'energia

en: Power Statistics
ca@valencia: Estadístiques de l'energia

en: Power button action
ca@valencia: Acció del botó d'arrancada

en: Power management daemon
ca@valencia: Dimoni del gestor d'energia

en: Power plugged in
ca@valencia: Connexió a la xarxa elèctrica

en: Power unplugged
ca@valencia: Desconnexió de la xarxa elèctrica

en: Predicted time
ca@valencia: Temps predit

en: Prediction accuracy
ca@valencia: Precisió de la predicció

en: Product:
ca@valencia: Producte:

en: Put _display to sleep when inactive for:
ca@valencia: Posa la _pantalla en baix consum quan s'haja estat inactiu durant:

en: Put computer to _sleep when inactive for:
ca@valencia: Posa l'_ordinador en baix consum quan s'haja estat inactiu durant:

en: Rate
ca@valencia: Taxa de descàrrega

en: Rechargeable
ca@valencia: Recarregable

en: Reduce the backlight brightness when on battery power
ca@valencia: Redueix la brillantor de la pantalla quan s'està utilitzant la bateria

en: Reduce the keyboard backlight when on battery power
ca@valencia: Redueix la brillantor de la retroil·luminació del teclat quan s'utilitze la bateria

en: Refreshed
ca@valencia: Refrescat

en: Resumed
ca@valencia: S'ha représ

en: Select this device at startup
ca@valencia: Selecciona aquest dispositiu en iniciar

en: Serial number
ca@valencia: Número de sèrie

en: Serial number:
ca@valencia: Número de sèrie:

en: Set display _brightness to:
ca@valencia: Estableix la _brillantor de la pantalla a:

en: Set the current brightness
ca@valencia: Estableix la brillantor actual

en: Show data points
ca@valencia: Mostra els punts de dades

en: Show version of installed program and exit
ca@valencia: Mostra la versió instal·lada del programa i ix

en: Shutdown
ca@valencia: Para

en: Sleep timeout computer when on AC
ca@valencia: Temps d'espera del mode de baix consum de l'ordinador quan s'estiga connectat a la xarxa elèctrica

en: Sleep timeout computer when on UPS
ca@valencia: Temps d'espera del mode de baix consum de l'ordinador quan s'estiga connectat a un SAI

en: Sleep timeout computer when on battery
ca@valencia: Temps d'espera del mode de baix consum de l'ordinador quan s'estiga utilitzant la bateria

en: Sleep timeout display when on AC
ca@valencia: Temps d'espera del mode de baix consum de la pantalla quan s'estiga connectat a la xarxa elèctrica

en: Sleep timeout display when on UPS
ca@valencia: Temps d'espera del mode de baix consum de la pantalla quan s'estiga connectat a un SAI

en: Sleep timeout display when on battery
ca@valencia: Temps d'espera del mode de baix consum de la pantalla quan s'estiga utilitzant la bateria

en: State
ca@valencia: Estat

en: Statistics
ca@valencia: Estadístiques

en: Status:
ca@valencia: Estat:

en: Supply
ca@valencia: Xarxa elèctrica

en: Suspend
ca@valencia: Para temporalment

en: Suspend button action
ca@valencia: Acció del botó de parada temporal

en: Suspend failed
ca@valencia: No s'ha pogut parar temporalment

en: Suspend started
ca@valencia: S'ha iniciat la parada temporal

en: Tablet | Tablets
ca@valencia[0]: Tauleta
ca@valencia[1]: Tauletes

en: Tablet battery low
ca@valencia: Nivell baix de la bateria de la tauleta

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
ca@valencia: La tauleta té un nivell baix d'energia (%.0f%%)

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ca@valencia: La tauleta té un nivell molt baix d'energia (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar prompte si no es carrega.

en: Technology
ca@valencia: Tecnologia

en: Technology:
ca@valencia: Tecnologia:

en: The DPMS method used to blank the screen when on AC power.
ca@valencia: El mètode DPMS utilitzat per a enfosquir la pantalla amb alimentació de la xarxa elèctrica.

en: The DPMS method used to blank the screen when on battery power.
ca@valencia: El mètode DPMS utilitzat per a enfosquir la pantalla quan s'està utilitzant la bateria.

en: The ID of the last device selected
ca@valencia: L'ID de l'últim dispositiu seleccionat

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ca@valencia: El SAI està per davall del nivell crític i l'ordinador entrarà en estat d'hibernació.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ca@valencia: El SAI està per davall del nivell crític i l'ordinador està a punt de parar-se.

en: The UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
ca@valencia: El SAI està per davall del nivell crític i l'ordinador <b>es pararà</b> quan el SAI quede completament buit.

en: The URI to show to the user on sleep failure
ca@valencia: L'URI que es mostrarà a l'usuari en produir-se una fallada en entrar en mode de baix consum

en: The action to take when the UPS is critically low.
ca@valencia: L'acció que s'ha de dur a terme quan el nivell del SAI siga críticament baix.

en: The action to take when the UPS is low.
ca@valencia: L'acció que s'ha de dur a terme quan el nivell del SAI sigui baix.

en: The action to take when the battery is critically low.
ca@valencia: L'acció que s'ha de dur a terme quan el nivell de la bateria siga críticament baix.

en: The action to take when the laptop lid is closed and the laptop is on AC power.
ca@valencia: L'acció que s'ha de dur a terme quan es plegue la tapa de l'ordinador portàtil i estiga connectat a la xarxa elèctrica.

en: The action to take when the laptop lid is closed and the laptop is on battery power.
ca@valencia: L'acció que s'ha de dur a terme quan es plegue la tapa de l'ordinador portàtil i estiga utilitzant la bateria.

en: The action to take when the system hibernate button is pressed.
ca@valencia: L'acció que s'ha de dur a terme quan es prema el botó d'hibernació temporal del sistema.

en: The action to take when the system power button is pressed.
ca@valencia: L'acció que s'ha de dur a terme quan es prema el botó d'alimentació del sistema.

en: The action to take when the system suspend button is pressed.
ca@valencia: L'acció que s'ha de dur a terme quan es prema el botó de parada temporal del sistema.

en: The amount of time in seconds before the display goes to sleep when the computer is on AC power.
ca@valencia: El temps d'inactivitat en segons abans que la pantalla entre en el mode de baix consum quan l'ordinador estiga connectat a la xarxa elèctrica.

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep.
ca@valencia: El temps d'inactivitat de l'ordinador (en segons) abans d'entrar en el mode de baix consum quan s'està connectat a la xarxa elèctrica.

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before it goes to sleep.
ca@valencia: El temps d'inactivitat de l'ordinador (en segons) abans d'entrar en el mode de baix consum quan s'estiga utilitzant un SAI.

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before the display goes to sleep.
ca@valencia: El temps d'inactivitat en segons abans que la pantalla entre en el mode de baix consum quan l'ordinador estiga utilitzant un SAI.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep.
ca@valencia: El temps d'inactivitat en segons abans que l'ordinador entre en el mode de baix consum quan s'estiga utilitzant la bateria.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before the display goes to sleep.
ca@valencia: El temps d'inactivitat en segons abans que la pantalla entre en el mode de baix consum quan l'ordinador estiga utilitzant la bateria.

en: The amount to dim the brightness of the display when on battery power. Possible values are between 0 and 100.
ca@valencia: La quantitat que es reduirà de brillantor de la pantalla quan s'estiga utilitzant la bateria. Els valors possibles estan entre 0 i 100.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
ca@valencia: La bateria està per davall del nivell crític i l'ordinador entrarà en hibernació.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
ca@valencia: La bateria està per davall del nivell crític i l'ordinador es pararà.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.<br><b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
ca@valencia: La bateria està per davall del nivell crític i l'ordinador es pararà temporalment.<br><b>NOTA:</b> Es necessita una mica d'energia per a poder mantindre l'ordinador en estat de parada temporal.

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
ca@valencia: La bateria està per davall del nivell crític i l'ordinador <b>es pararà</b> quan la bateria quede completament buida.

en: The brightness of the display when on AC power. Possible values are between 0.0 and 100.0.
ca@valencia: La brillantor de la pantalla amb alimentació de la xarxa elèctrica. Els valors possibles estan entre 0.0 i 100.0.

en: The brightness of the screen when idle
ca@valencia: Lluminositat de la pantalla quan l'ordinador està inactiu

en: The default amount of time to dim the screen after idle
ca@valencia: El temps per defecte que tardarà a reduir la brillantor de la pantalla en passar a l'estat inactiu

en: The default amount of time to dim the screen after idle.
ca@valencia: El temps per defecte que tardarà a reduir la brillantor de la pantalla en passar a l'estat inactiu.

en: The default graph type to show for history
ca@valencia: El tipus de gràfic que s'ha de mostrar per defecte per a l'historial

en: The default graph type to show for stats
ca@valencia: El tipus de gràfic que s'ha de mostrar per defecte per a les estadístiques

en: The default graph type to show in the history window.
ca@valencia: El tipus de gràfic que s'ha de mostrar per defecte a la finestra de l'historial.

en: The default graph type to show in the stats window.
ca@valencia: El tipus de gràfic que s'ha de mostrar per defecte a la finestra de les estadístiques.

en: The identifier of the last device which is used to return focus to the correct device.
ca@valencia: L'identificador de l'últim dispositiu que s'utilitza per a tornar el focus al dispositiu correcte.

en: The index of the page number to show by default
ca@valencia: L'índex del número de pàgina que s'ha de mostrar per defecte

en: The index of the page number to show by default which is used to return focus to the correct page.
ca@valencia: L'índex del número de pàgina que s'ha de mostrar per defecte i que s'utilitza per a tornar el focus a la pàgina correcta.

en: The maximum duration of time displayed on the x-axis of the history graph.
ca@valencia: L'interval màxim de temps que es mostra a l'eix x del gràfic de l'historial.

en: The maximum time displayed for history
ca@valencia: L'interval màxim de temps que es mostra per a l'historial

en: The percentage of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is false.
ca@valencia: El percentatge de bateria quan es considera crítica. Només és vàlid quan use-time-for-policy és «false» (fals).

en: The percentage of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is false.
ca@valencia: El percentatge de bateria quan es considera baixa. Només és vàlid quan use-time-for-policy és «false» (fals).

en: The percentage of the battery when the critical action is performed. Only valid when use-time-for-policy is false.
ca@valencia: El percentatge de bateria quan l'acció crítica es duu a terme. Només és vàlid quan use-time-for-policy és «false» (fals).

en: The percentage to reduce the keyboard backlight by when idle. For example, if set to '60', the backlight will be cut by 40% when idle. Legal values are between 0 and 100.
ca@valencia: El percentatge que s'ha de reduir la retroil·luminació del teclat quan l'ordinador està inactiu. Per exemple, si s'estableix a «60», la retroil·luminació es reduirà un 40% amb energia de la bateria. Els valors vàlids estan entre 0 i 100.

en: The percentage to reduce the keyboard backlight by when on battery power. For example, if set to '60', the backlight will be cut by 40% on battery power. Legal values are between 0 and 100.
ca@valencia: El percentatge que s'ha de reduir la retroil·luminació del teclat quan s'utilitza la bateria. Per exemple, si s'estableix a «60», la retroil·luminació es reduirà un 40% amb energia de la bateria. Els valors vàlids estan entre 0 i 100.

en: The time remaining in seconds of the battery when critical action is taken. Only valid when use-time-for-policy is true.
ca@valencia: El temps restant de bateria (en segons) quan l'acció crítica es duu a terme. Només és vàlid quan use-time-for-policy és «true» (cert).

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is true.
ca@valencia: El temps restant de bateria (en segons) quan es considera crítica. Només és vàlid quan use-time-for-policy és «true» (cert).

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is true.
ca@valencia: El temps restant de bateria (en segons) quan es considera baixa. Només és vàlid quan use-time-for-policy és «true» (cert).

en: The time remaining when action is taken
ca@valencia: El temps restant quan es durà a terme una acció

en: The time remaining when critical
ca@valencia: El temps restant quan la càrrega és crítica

en: The time remaining when low
ca@valencia: El temps restant quan la càrrega és baixa

en: The type of sleeping that should be performed when the computer is inactive.
ca@valencia: El tipus de mode de baix consum al qual s'ha d'entrar quan l'ordinador està inactiu.

en: There is no data to display.
ca@valencia: No hi ha dades per mostrar.

en: This is the laptop panel screen brightness used when the session is idle. Only valid when use-time-for-policy is true.
ca@valencia: Aquest és el valor de la brillantor de la pantalla de l'ordinador portàtil quan la sessió està inactiva. Només és vàlid quan use-time-for-policy és «true» (cert).

en: This program can only be used by the root user
ca@valencia: Aquest programa només el pot utilitzar l'usuari primari

en: This program must only be run through pkexec
ca@valencia: Aquest programa només es pot executar a través de pkexec

en: Time elapsed
ca@valencia: Temps transcorregut

en: Time to empty
ca@valencia: Temps fins que es descarregue completament

en: Time to full
ca@valencia: Temps fins que es carregue completament

en: Type
ca@valencia: Tipus

en: UPS | UPSs
ca@valencia[0]: SAI
ca@valencia[1]: SAI

en: UPS Discharging
ca@valencia: S'està descarregant el SAI

en: UPS critical low action
ca@valencia: Acció quan la càrrega del SAI siga críticament baixa

en: UPS critically low
ca@valencia: El nivell de càrrega del SAI és críticament baix

en: UPS low
ca@valencia: La càrrega del SAI és baixa

en: UPS low power action
ca@valencia: Acció quan la càrrega del SAI siga críticament baixa

en: Unknown
ca@valencia: Desconegut

en: Unknown state
ca@valencia: Estat desconegut

en: Unknown technology
ca@valencia: Tecnologia desconeguda

en: Unknown time
ca@valencia: Temps desconegut

en: Use mate-screensaver lock setting
ca@valencia: Utilitza les opcions de bloqueig de l'estalvi de pantalla del MATE

en: Use smoothed line
ca@valencia: Utilitza una línia suavitzada

en: Value
ca@valencia: Valor

en: Vendor
ca@valencia: Fabricant

en: Vendor:
ca@valencia: Fabricant:

en: Visit help page
ca@valencia: Aneu a la pàgina d'ajuda

en: Voltage
ca@valencia: Voltatge

en: Waiting to charge
ca@valencia: S'està esperant que es carregue

en: Waiting to discharge
ca@valencia: S'està esperant que es descarregue

en: When UPS power is _critically low:
ca@valencia: Quan l'energia del SAI siga _críticament baixa:

en: When UPS power is l_ow:
ca@valencia: Quan l'energia del SAI siga b_aixa:

en: When battery po_wer is critically low:
ca@valencia: Quan l'e_nergia de la bateria siga críticament baixa:

en: When laptop lid is cl_osed:
ca@valencia: _Quan es tanque la tapa de l'ordinador portàtil:

en: When sleep fails we can show the user a button to help fix the situation. Leave this blank if the button should not be shown.
ca@valencia: En fallar l'entrada en el mode de baix consum es pot mostrar un botó a l'usuari per a ajudar-lo a arreglar la situació. Deixeu aquest camp en blanc si no voleu que es mostre el botó.

en: When the _suspend button is pressed:
ca@valencia: En prémer el _botó de parada temporal:

en: When the power _button is pressed:
ca@valencia: En p_rémer el botó d'arrancada:

en: When to show the notification icon
ca@valencia: Quan s'ha de mostrar la icona de notificació

en: Whether NetworkManager should be connected and disconnected on sleep.
ca@valencia: Si el NetworkManager s'ha de connectar i desconnectar amb baix consum.

en: Whether NetworkManager should disconnect before suspending or hibernating and connect on resume.
ca@valencia: Indica si el NetworkManager s'ha de desconnectar abans de parar temporalment o d'hibernar, i connectar-se de nou en reprendre.

en: Whether the GNOME keyring is locked before the computer enters hibernate. This means the keyring will have to be unlocked on resume.
ca@valencia: Si l'anell de claus de GNOME està bloquejat abans que l'ordinador entre en l'estat d'hibernació. Això implica que l'anell de claus s'haurà de desbloquejar en reprendre.

en: Whether the GNOME keyring is locked before the computer enters suspend. This means the keyring will have to be unlocked on resume.
ca@valencia: Si l'anell de claus de GNOME està bloquejat abans que l'ordinador entre en l'estat de parada temporal. Això implica que l'anell de claus s'haurà de desbloquejar en reprendre.

en: Whether the screen is locked when the computer wakes up from a hibernate. Only used if lock-use-screensaver is false.
ca@valencia: Si es bloqueja la pantalla quan l'ordinador es reactiva després d'una hibernació. Només s'utilitza quan «lock-use-screensaver» és fals.

en: Whether the screen is locked when the computer wakes up from a suspend. Only used if lock-use-screensaver is false.
ca@valencia: Si es bloqueja la pantalla quan l'ordinador es reactiva després d'una parada temporal. Només s'utilitza quan «lock-use-screensaver» és fals.

en: Whether the screen is locked when the screen is turned off. Only used if lock-use-screensaver is false.
ca@valencia: Si es bloqueja la pantalla en apagar-la. Només s'utilitza si «lock-use-screensaver» és fals.

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
ca@valencia: Indica si en entrar en un període d'inactivitat s'ha d'hibernar, parar temporalment o no fer res

en: Whether to use the screen lock setting of mate-screensaver to decide if the screen is locked after a hibernate, suspend or blank screen.
ca@valencia: Indica si s'utilitzen els paràmetres de bloqueig de pantalla de l'estalvi de pantalla del MATE per a decidir si s'ha de bloquejar la pantalla després d'una hibernació, d'una parada temporal o d'un enfosquiment de la pantalla.

en: Whether to use time-based notifications
ca@valencia: Si s'han d'utilitzar notificacions basades en temps

en: Whether we should show the history data points
ca@valencia: Si s'han de mostrar els punts de dades de l'historial

en: Whether we should show the history data points in the statistics window.
ca@valencia: Si s'han de mostrar els punts de dades de l'historial a la finestra d'estadístiques.

en: Whether we should show the stats data points
ca@valencia: Si s'han de mostrar els punts de dades de les estadístiques

en: Whether we should show the stats data points in the statistics window.
ca@valencia: Si s'han de mostrar els punts de dades de les estadístiques a la finestra d'estadístiques.

en: Whether we should smooth the history data
ca@valencia: Si s'han de suavitzar les dades de l'historial

en: Whether we should smooth the history data in the graph.
ca@valencia: Si s'han de suavitzar les dades de l'historial al gràfic.

en: Whether we should smooth the stats data
ca@valencia: Si s'han de suavitzar les dades de les estadístiques

en: Whether we should smooth the stats data in the graph.
ca@valencia: Si s'han de suavitzar les dades de les estadístiques al gràfic.

en: Wireless keyboard is low in power (%.0f%%)
ca@valencia: El teclat sense fil té un nivell baix d'energia (%.0f%%)

en: Wireless keyboard is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ca@valencia: El teclat sense fil té un nivell molt baix d'energia (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar prompte si no es carrega.

en: Wireless mouse is low in power (%.0f%%)
ca@valencia: El ratolí sense fil té un nivell baix d'energia (%.0f%%)

en: Wireless mouse is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
ca@valencia: El ratolí sense fil té un nivell molt baix d'energia (%.0f%%). Aquest dispositiu deixarà de funcionar prompte si no es carrega.

en: Yes
ca@valencia: Sí

en: _About
ca@valencia: _Quant a

en: _Always display an icon
ca@valencia: Mostr_a sempre una icona

en: _Close
ca@valencia: Tan_ca

en: _Help
ca@valencia: _Ajuda

en: _Never display an icon
ca@valencia: _No mostres mai la icona

en: _Only display an icon when battery power is low
ca@valencia: Mostra una icona _només quan el nivell de la bateria siga baix

en: _Preferences
ca@valencia: _Preferències

en: _Reduce backlight brightness
ca@valencia: _Redueix la brillantor de la pantalla

en: hour | hours
ca@valencia[0]: hora
ca@valencia[1]: hores

en: minute | minutes
ca@valencia[0]: minut
ca@valencia[1]: minuts
