partitionmanager - en to ca@valencia translation catalogue (469 entries)

[ctx: %2 is either empty or says Invalid passphrase.]
en: %2Enter passphrase for %1:
ca@valencia: %2Introduïu la frase de pas per a %1:

en: &Cylinder alignment
ca@valencia: Alineació dels &cilindres

en: &Label
ca@valencia: &Etiqueta

en: &Logical
ca@valencia: &Lògica

en: (icon)
ca@valencia: (icona)

en: <b>Warning:</b> This will destroy all data on the device!
ca@valencia: <b>Avis:</b> açò destruirà totes les dades del dispositiu!

[ctx: @action:button]
en: &Advanced
ca@valencia: &Avançat

[ctx: @action:button]
en: &Details
ca@valencia: &Detalls

[ctx: @action:button]
en: Apply Pending Operations
ca@valencia: Aplica les operacions pendents

[ctx: @action:button]
en: Change the Backend
ca@valencia: Canvia el dorsal

[ctx: @action:button]
en: Change the File System
ca@valencia: Canvia el sistema de fitxers

[ctx: @action:button]
en: Clear Pending Operations
ca@valencia: Neteja les operacions pendents

[ctx: @action:button]
en: Create &New Partition Table
ca@valencia: Crea una taula de particions &nova

[ctx: @action:button]
en: Create MS-Dos Type
ca@valencia: Crea un tipus MS-DOS

[ctx: @action:button]
en: Delete It
ca@valencia: Suprimix-la

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the Backend
ca@valencia: No canvies el dorsal

[ctx: @action:button]
en: Do Not Change the File System
ca@valencia: No canvies el sistema de fitxers

[ctx: @action:button]
en: Do Not Recreate the File System
ca@valencia: No recrees el sistema de fitxers

[ctx: @action:button]
en: Overwrite Partition
ca@valencia: Sobreescriu la partició

[ctx: @action:button]
en: Quit <application>%1</application>
ca@valencia: Tanca <application>%1</application>

[ctx: @action:button]
en: Recreate existing file system
ca@valencia: Recrea sistema de fitxers existent

[ctx: @action:button]
en: Recreate the File System
ca@valencia: Recrea el sistema de fitxers

[ctx: @action:button]
en: Rescan Devices
ca@valencia: Torna a explorar els dispositius

[ctx: @action:button]
en: Rescan Support
ca@valencia: Torna a explorar la compatibilitat

[ctx: @action:button]
en: Save SMART Report
ca@valencia: Guardar l'informe SMART

[ctx: @action:button]
en: Save changes
ca@valencia: Guarda els canvis

[ctx: @action:button]
en: Yes, Cancel Operations
ca@valencia: Sí, cancel·la les operacions

[ctx: @action:button advanced settings button]
en: Advanced
ca@valencia: Avançat

[ctx: @action:inmenu]
en: About KPMcore Library
ca@valencia: Quant a la biblioteca KPMcore

[ctx: @action:inmenu]
en: Backup
ca@valencia: Còpia de seguretat

[ctx: @action:inmenu]
en: Check
ca@valencia: Comprova

[ctx: @action:inmenu]
en: Clear Log
ca@valencia: Neteja el registre

[ctx: @action:inmenu]
en: Copy
ca@valencia: Copia

[ctx: @action:inmenu]
en: Deactivate Volume Group
ca@valencia: Desactiva el grup de volums

[ctx: @action:inmenu]
en: Delete
ca@valencia: Suprimix

[ctx: @action:inmenu]
en: Edit Mount Point
ca@valencia: Edita el punt de muntatge

[ctx: @action:inmenu]
en: Export Partition Table
ca@valencia: Exporta la taula de particions

[ctx: @action:inmenu]
en: File System Support
ca@valencia: Compatibilitat amb els sistemes de fitxers

[ctx: @action:inmenu]
en: Import Partition Table
ca@valencia: Importa la taula de particions

[ctx: @action:inmenu]
en: Mount
ca@valencia: Munta

[ctx: @action:inmenu]
en: New Partition Table
ca@valencia: Taula de particions nova

[ctx: @action:inmenu]
en: New Volume Group
ca@valencia: Grup de volums nou

[ctx: @action:inmenu]
en: Paste
ca@valencia: Apega

[ctx: @action:inmenu]
en: Properties
ca@valencia: Propietats

[ctx: @action:inmenu]
en: Remove Volume Group
ca@valencia: Elimina el grup de volums

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize Volume Group
ca@valencia: Redimensiona el grup de volums

[ctx: @action:inmenu]
en: Resize/Move
ca@valencia: Redimensiona/Mou

[ctx: @action:inmenu]
en: Restore
ca@valencia: Restaura

[ctx: @action:inmenu]
en: SMART Status
ca@valencia: Estat SMART

[ctx: @action:inmenu]
en: Save Log
ca@valencia: Guarda el registre

[ctx: @action:inmenu]
en: Shred
ca@valencia: Tritura

[ctx: @action:inmenu]
en: Undo
ca@valencia: Desfés

[ctx: @action:inmenu]
en: Unlock
ca@valencia: Desbloqueja

[ctx: @action:inmenu apply all operations]
en: Apply
ca@valencia: Aplica

[ctx: @action:inmenu clear the list of operations]
en: Clear
ca@valencia: Neteja

[ctx: @action:inmenu create a new partition]
en: New
ca@valencia: Nova

[ctx: @action:inmenu refresh list of devices]
en: Refresh Devices
ca@valencia: Actualitza la llista dels dispositius

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Changing the file system on a partition already on disk will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filename>%1</filename> will unrecoverably be lost.</para>
ca@valencia: <para><warning>Esteu a punt de perdre totes les dades a la partició<filename>%1</filename>.</warning></para><para>Canviar el sistema de fitxers d'una partició al disc esborra tots els seus continguts. Si continueu ara i apliqueu l'operació resultant en la finestra principal es perdran totes les dades a <filename>%1</filename>.</para>

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Overwriting one partition with another (or with an image file) will destroy all data on this target partition.</para><para>If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data currently stored on <filename>%1</filename> will unrecoverably be overwritten.</para>
ca@valencia: <para><warning>Esteu a punt de perdre totes les dades a la partició <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Recrear una partició amb una altra (o amb un fitxer d'imatge) destruirà totes les dades a la partició de destinació.</para><para>Si continueu ara i apliqueu l'operació resultant en la finestra principal, totes les dades emmagatzemades a <filename>%1</filename> se sobreescriuran i seran irrecuperable.</para>

[ctx: @info]
en: <para><warning>You are about to lose all data on partition <filename>%1</filename>.</warning></para><para>Recreating a file system will erase all its contents. If you continue now and apply the resulting operation in the main window, all data on <filesystem>%1</filesystem> will unrecoverably be lost.</para>
ca@valencia: <para><warning>Esteu a punt de perdre totes les dades a la partició <filename>%1</filename>.</warning></para><para>En tornar a crear un sistema de fitxers s'esborrarà tot el seu contingut. Si ara continueu i apliqueu l'operació resultant en la finestra principal, totes les dades emmagatzemades a <filename>%1</filename> es perdran de manera irrecuperable.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Are you sure you want to save the changes you made to the system table file <filename>/etc/fstab</filename>?</para><para><warning>This will overwrite the existing file on your hard drive now. This <emphasis strong='1'>can not be undone</emphasis>.</warning></para>
ca@valencia: <para>Segur que voleu guardar els canvis que heu fet en el fitxer de taula del sistema <filename>/etc/fstab</filename>?</para><para><warning>Açò sobreescriurà el fitxer existent en el vostre disc dur. Açò <emphasis strong='1'>no es pot desfer</emphasis>.</warning></para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to apply the pending operations listed below?</para><para><warning>This will permanently modify your disks.</warning></para>
ca@valencia: <para>Esteu segur d'aplicar les operacions de la llista inferior?</para><para><warning>Açò modificarà els vostres discs permanentment.</warning></para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to change the backend?</para><para><warning>This will also rescan devices and thus clear the list of pending operations.</warning></para>
ca@valencia: <para>Segur que voleu canviar el dorsal?</para><para><warning>Açò també tornarà a explorar els dispositius i netejarà la llista d'operacions pendents.</warning></para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to create an MS-Dos partition table on <filename>%1</filename>?</para><para>This device has more than 2^32 sectors. That is the most the MS-Dos partition table type supports, so you will not be able to use the whole device.</para>
ca@valencia: <para>Segur que voleu crear una taula de particions MS-DOS a <filename>%1</filename>?</para><para>Este dispositiu té més de 2^32 sectors. Açò és més gran que el que accepta una taula de particions de tipus MS-DOS, i per tant no es podrà utilitzar tot el dispositiu.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There is still an operation pending.</para> | <para>Do you really want to quit the application?</para><para>There are still %1 operations pending.</para>
ca@valencia[0]: <para>Segur que voleu eixir del programa?</para><para>Encara hi ha una operació pendent.</para>
ca@valencia[1]: <para>Segur que voleu eixir del programa?</para><para>Encara hi ha %1 operacions pendents.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Do you really want to rescan the devices?</para><para><warning>This will also clear the list of pending operations.</warning></para>
ca@valencia: <para>Segur que voleu tornar a explorar els dispositius?</para><para><warning>Açò també netejarà la llista d'operacions pendents.</warning></para>

[ctx: @info]
en: <para>It is not possible to create the target partition large enough to hold the source.</para><para>This may happen if not all partitions on a device are correctly aligned or when copying a primary partition into an extended partition.</para>
ca@valencia: <para>No s'ha pogut crear una partició de destinació amb la grandària necessària per a retindre la partició d'origen.</para><para>Açò pot passar si alguna de les particions d'un dispositiu no està correctament alineada o en copiar una partició primària a una partició ampliada.</para>

[ctx: @info]
en: <para>Neither the configured ("%1") nor the default ("%2") backend plugin could be loaded.</para><para>Please check your installation.</para>
ca@valencia: <para>No s'ha pogut carregar el connector del dorsal, ni el configurat («%1») ni el per defecte (%2).</para><para>Comproveu la instal·lació.</para>

[ctx: @info]
en: <para>No support tools were found for file systems currently present on hard disks in this computer:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Partition</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>File System</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Support Tools</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>URL</td></tr>%1</table><para>As long as the support tools for these file systems are not installed you will not be able to modify them.</para><para>You should find packages with these support tools in your distribution's package manager.</para>
ca@valencia: <para>No s'han trobat les eines d'implementació dels sistemes de fitxers presents actualment en els discs durs d'este ordinador:</para><table style='margin-top:12px'><tr><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Particionat</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Sistema de fitxers</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>Eines d'implementació</td><td style='font-weight:bold;padding-right:12px;white-space:nowrap;'>URL</td></tr>%1</table><para>Com que no estan instal·lades les eines d'implementació per a estos sistemes de fitxers, no es podran modificar.</para><para>Hauríeu de buscar estes eines d'implementació en el gestor de paquets de la distribució.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The configured backend plugin "%1" could not be loaded.</para><para>Loading the default backend plugin "%2" instead.</para>
ca@valencia: <para>No s'ha pogut carregar el connector del dorsal configurat «%1».</para><para>En el seu lloc es carrega el connector del dorsal predeterminat «%2».</para>

[ctx: @info]
en: <para>The partition <filename>%1</filename> cannot currently be deleted because one or more partitions with higher logical numbers are still mounted.</para><para>Please unmount all partitions with higher logical numbers than %2 first.</para>
ca@valencia: <para>Actualment no es pot suprimir la partició <filename>%1</filename> perquè encara hi ha muntades una o més particions amb un número lògic més elevat.</para><para>Per favor, desmunteu abans totes les particions amb un número lògic més elevat que %2.</para>

[ctx: @info]
en: <para>The selected partition is not large enough to hold the source partition or the backup file.</para><para>Pick another target or resize this partition so it is as large as the source.</para>
ca@valencia: <para>La partició seleccionada no és prou gran per a retindre la partició d'origen o el fitxer de còpia de seguretat.</para><para>Seleccioneu una altra destinació o amideu esta partició perquè siga tan gran com la partició d'origen.</para>

[ctx: @info]
en: <para>There is already one primary partition on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para> | <para>There are already %1 primary partitions on this device. This is the maximum number its partition table type can handle.</para><para>You cannot create, paste or restore a primary partition on it before you delete an existing one.</para>
ca@valencia[0]: <para>Ja hi ha una partició primària a este dispositiu. Este és el nombre màxim que pot gestionar esta taula de particions.</para><para>No hi podeu crear, apegar o restaurar una partició primària abans de suprimir-ne una d'existent.</para>
ca@valencia[1]: <para>Ja hi ha %1 particions primàries a este dispositiu. Este és el nombre màxim que pot gestionar este tipus de taula de particions.</para><para>No en podeu crear, apegar o restaurar una partició primària abans de suprimir-ne una d'existent.</para>

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file <filename>%1</filename> for writing.
ca@valencia: No s'ha pogut crear el fitxer temporal <filename>%1</filename> per a escriptura.

[ctx: @info]
en: Could not create temporary file when trying to save to <filename>%1</filename>.
ca@valencia: No s'ha pogut crear el fitxer temporal en intentar guardar a <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not create temporary output file to save <filename>%1</filename>.
ca@valencia: No s'ha pogut crear el fitxer d'eixida per a guardar <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer d'entrada <filename>%1</filename> per a importar

[ctx: @info]
en: Could not open input file <filename>%1</filename> for import: %2
ca@valencia: No s'ha pogut obrir el fitxer d'entrada <filename>%1</filename> per a importar: %2

[ctx: @info]
en: Could not open temporary file <filename>%1</filename> while trying to import from <filename>%2</filename>.
ca@valencia: No s'ha d'obrir el fitxer temporal <filename>%1</filename> en provar d'importar des de <filename>%2</filename>.

[ctx: @info]
en: Could not save mount points to file <filename>/etc/fstab</filename>.
ca@valencia: No s'han pogut guardar els punts de muntatge en el fitxer <filename>/etc/fstab</filename>.

[ctx: @info]
en: Do you really want to cancel?
ca@valencia: Segur que voleu cancel·lar?

[ctx: @info]
en: Do you really want to clear the list of pending operations?
ca@valencia: Segur que voleu netejar la llista d'operacions pendents?

[ctx: @info]
en: Do you really want to delete the partition that is currently in the clipboard? It will no longer be available for pasting after it has been deleted.
ca@valencia: Segur que voleu suprimir la partició que hi ha actualment en el porta-retalls? Ja no estarà disponible per a apegar-la quan s'haja suprimit.

[ctx: @info]
en: Found more than one partition table type in import file (line %1).
ca@valencia: S'ha trobat més un tipus de taula de particions en el fitxer importat (línia %1).

[ctx: @info]
en: Found partition but no partition table type (line %1).
ca@valencia: S'ha trobat una partició però no el tipus de taula de particions (línia %1).

[ctx: @info]
en: No valid partition table was found on this device.
ca@valencia: No s'ha trobat una taula de particions correcta al dispositiu.

[ctx: @info]
en: Partition %1 has end before start sector (line %2).
ca@valencia: La partició %1 s'acaba abans de l'inici d'un sector (línia %2).

[ctx: @info]
en: Partition Manager requires privileges in order to work. Please refresh the devices and authenticate when prompted.
ca@valencia: El gestor de particions requerix privilegis per tal de funcionar. Actualitzeu els dispositius i autentiqueu-vos quan es demane.

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is not supported for import (line %2).
ca@valencia: No està admesa la importació del tipus de taula de particions «%1» (línia %2).

[ctx: @info]
en: Partition table type "%1" is unknown (line %2).
ca@valencia: El tipus de taula de particions «%1» és desconegut (línia %2).

[ctx: @info]
en: Please select a device.
ca@valencia: Seleccioneu un dispositiu.

[ctx: @info]
en: The encrypted file system on partition <filename>%1</filename> could not be locked.
ca@valencia: No s'ha pogut bloquejar el sistema de fitxers encriptat en la partició <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: The encrypted file system on partition <filename>%1</filename> could not be unlocked.
ca@valencia: No s'ha pogut desbloquejar el sistema de fitxers encriptat en la partició <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: The file system in the image file <filename>%1</filename> is too large to be restored to the selected partition.
ca@valencia: El sistema de fitxers en el fitxer d'imatge <filename>%1</filename> és massa gran per a restaurar-lo a la partició seleccionada.

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be mounted.
ca@valencia: No s'ha pogut muntar el sistema de fitxers en la partició <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: The file system on partition <filename>%1</filename> could not be unmounted.
ca@valencia: No s'ha pogut desmuntar el sistema de fitxers en la partició <filename>%1</filename>.

[ctx: @info]
en: The import file <filename>%1</filename> does not contain a valid partition table.
ca@valencia: El fitxer per a importar <filename>%1</filename> no conté una taula de particions vàlida.

[ctx: @info]
en: The partition table type "%1" does not support extended partitions, but one was found (line %2).
ca@valencia: El tipus de taula de particions «%1» no admet particions ampliades, però se n'ha trobat una (línia %2).

[ctx: @info device should be inside of /dev]
en: Unrecognized device "%1"
ca@valencia: Dispositiu no reconegut «%1»

[ctx: @info device should be inside of /dev]
en: Unrecognized partition "%1"
ca@valencia: Partició no reconeguda «%1»

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Could not create file system "%1" for partition %2 (line %3).
ca@valencia: No s'ha pogut crear el sistema de fitxers «%1» per a la partició %2 (línia %3).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: No parent partition or partition table found for partition %1 (line %2).
ca@valencia: No s'ha trobat la partició pare o la taula de particions de la partició %1 (línia %2).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Partition %1 would be outside the device's boundaries (line %2).
ca@valencia: La partició %1 estaria fora dels límits del dispositiu (línia %2).

[ctx: @info the partition is NOT a device path, just a number]
en: Unrecognized partition role "%1" for partition %2 (line %3).
ca@valencia: Funció desconeguda de partició «%1» per a la partició %2 (línia %3).

[ctx: @info:credit]
en: Former Calamares maintainer
ca@valencia: Mantenidor anterior del Calamares

[ctx: @info:credit]
en: Former maintainer
ca@valencia: Mantenidor anterior

[ctx: @info:credit]
en: Improved SMART support
ca@valencia: Implementació millorada del SMART

[ctx: @info:credit]
en: LVM support
ca@valencia: Implementació del LVM

[ctx: @info:credit]
en: Maintainer
ca@valencia: Mantenidor

[ctx: @info:credit]
en: Partition Widget Design
ca@valencia: Disseny del giny de particions

[ctx: @info:credit]
en: UDF support
ca@valencia: Implementació de l'UDF

[ctx: @info:progress]
en: All operations successfully finished.
ca@valencia: S'han finalitzat totes les operacions amb èxit.

[ctx: @info:progress]
en: Operations cancelled.
ca@valencia: Operacions cancel·lades.

[ctx: @info:progress]
en: Scan finished.
ca@valencia: Ha finalitzat l'exploració.

[ctx: @info:progress]
en: Scanning devices...
ca@valencia: S'estan explorant els dispositius...

[ctx: @info:progress]
en: Setting up...
ca@valencia: S'està configurant...

[ctx: @info:progress]
en: There were errors while applying operations. Aborted.
ca@valencia: S'han produït errors en aplicar les operacions. S'ha interromput.

[ctx: @info:progress]
en: Total Time: %1
ca@valencia: Temps total: %1

[ctx: @info:progress]
en: Using backend plugin: %1 (%2)
ca@valencia: S'utilitza el connector de dorsal: %1 (%2)

[ctx: @info:progress]
en: Waiting for operation to finish...
ca@valencia: S'està esperant que l'execució s'acabe...

[ctx: @info:shell]
en: Device to manage
ca@valencia: Dispositiu que s'ha de gestionar

[ctx: @info:status]
en: Apply the pending operations in the list.
ca@valencia: Aplica les operacions pendents en la llista.

[ctx: @info:status]
en: Applying operations...
ca@valencia: S'estan aplicant les operacions...

[ctx: @info:status]
en: Backup a partition to an image file.
ca@valencia: Fes una còpia de seguretat d'una partició a un fitxer d'imatge.

[ctx: @info:status]
en: Check a filesystem on a partition for errors.
ca@valencia: Comprova un sistema de fitxers a una partició per a buscar errades.

[ctx: @info:status]
en: Clear the log output panel.
ca@valencia: Neteja el quadro de l'eixida del registre.

[ctx: @info:status]
en: Clearing the list of pending operations.
ca@valencia: S'està netejant la llista d'operacions pendents.

[ctx: @info:status]
en: Copy an existing partition.
ca@valencia: Copia una partició existent.

[ctx: @info:status]
en: Could not parse line %1 from import file. Ignoring it.
ca@valencia: No s'ha pogut analitzar la línia %1 del fitxer importat. S'ignorarà.

[ctx: @info:status]
en: Create a new LVM Volume Group as a device.
ca@valencia: Es crea un grup de volums LVM nou com un dispositiu.

[ctx: @info:status]
en: Create a new and empty partition table on a device.
ca@valencia: Crea una taula de particions nova i buida en un dispositiu.

[ctx: @info:status]
en: Create a new partition.
ca@valencia: Crea una partició nova.

[ctx: @info:status]
en: Deactivate selected Volume Group before unplugging removable devices.
ca@valencia: Desactiva el grup de volums seleccionat abans de desconnectar els dispositius extraïbles.

[ctx: @info:status]
en: Delete a partition.
ca@valencia: Suprimix una partició.

[ctx: @info:status]
en: Edit a partition's mount point and options.
ca@valencia: Edita el punt de muntatge de la partició i les opcions.

[ctx: @info:status]
en: Empty the list of pending operations.
ca@valencia: Buida la llista d'operacions pendents.

[ctx: @info:status]
en: Export the device's partition table to a text file.
ca@valencia: Exporta la taula de particions del dispositiu a un fitxer de text.

[ctx: @info:status]
en: Extend or reduce selected Volume Group.
ca@valencia: Amplia o reduïx el grup de volums seleccionat.

[ctx: @info:status]
en: Import a partition table from a text file.
ca@valencia: Importa una taula de particions des d'un fitxer de text.

[ctx: @info:status]
en: Mount or unmount a partition.
ca@valencia: Munta o desmunta una partició.

[ctx: @info:status]
en: One pending operation | %1 pending operations
ca@valencia[0]: Una operació pendent
ca@valencia[1]: %1 operacions pendents

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> has been copied to the clipboard.
ca@valencia: S'ha copiat la partició <filename>%1</filename> al porta-retalls.

[ctx: @info:status]
en: Partition <filename>%1</filename> has the same position and size after resize/move. Ignoring operation.
ca@valencia: La partició <filename>%1</filename> tindrà la mateixa posició i mida després de redimensionar/desplaçar. S'ha ignorat l'operació.

[ctx: @info:status]
en: Paste a copied partition.
ca@valencia: Apega una partició que ha sigut copiada.

[ctx: @info:status]
en: Remove selected Volume Group.
ca@valencia: Elimina el grup de volums seleccionat.

[ctx: @info:status]
en: Remove the last operation from the list.
ca@valencia: Elimina l'última operació de la llista.

[ctx: @info:status]
en: Renew the devices list.
ca@valencia: Renova la llista de dispositius.

[ctx: @info:status]
en: Restore a partition from an image file.
ca@valencia: Restaura una partició des d'un fitxer d'imatge.

[ctx: @info:status]
en: Save the log output to a file.
ca@valencia: Guarda l'eixida del registre a un fitxer.

[ctx: @info:status]
en: Show About KPMcore dialog.
ca@valencia: Mostra el diàleg quant a la KPMcore.

[ctx: @info:status]
en: Show information about supported file systems.
ca@valencia: Mostra informació quant a la compatibilitat dels sistemes de fitxers.

[ctx: @info:status]
en: Show the device's SMART status if supported
ca@valencia: Mostra l'estat de SMART del dispositiu si està admés

[ctx: @info:status]
en: Shred a partition so that its contents cannot be restored.
ca@valencia: Tritura una partició de manera que els seus continguts no puguen ser restaurats.

[ctx: @info:status]
en: Shrink, grow or move an existing partition.
ca@valencia: Encull, engrandix o redimensiona una partició existent.

[ctx: @info:status]
en: Undoing operation: %1
ca@valencia: S'està desfent l'operació: %1

[ctx: @info:status]
en: Unlock or lock encrypted partition.
ca@valencia: Desbloqueja o bloqueja una partició encriptada.

[ctx: @info:status]
en: View and modify device properties
ca@valencia: Visualitza i modifica les propietats del dispositiu

[ctx: @info:status]
en: View and modify partition properties (label, partition flags, etc.)
ca@valencia: Veure i modificar les propietats d'una partició (etiqueta, indicadors, etc.)

[ctx: @info:tooltip]
en: Apply all operations
ca@valencia: Aplica totes les operacions

[ctx: @info:tooltip]
en: Backup partition
ca@valencia: Còpia de seguretat de la partició

[ctx: @info:tooltip]
en: Check partition
ca@valencia: Comprova una partició

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear all operations
ca@valencia: Neteja totes les operacions

[ctx: @info:tooltip]
en: Clear the log output
ca@valencia: Neteja l'eixida del registre

[ctx: @info:tooltip]
en: Copy partition
ca@valencia: Copia una partició

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new LVM Volume Group
ca@valencia: Crea un grup de volums LVM nou

[ctx: @info:tooltip]
en: Create a new partition table
ca@valencia: Crea una taula de particions nova

[ctx: @info:tooltip]
en: Deactivate selected Volume Group
ca@valencia: Desactiva el grup de volums seleccionat

[ctx: @info:tooltip]
en: Delete partition
ca@valencia: Suprimix la partició

[ctx: @info:tooltip]
en: Edit mount point
ca@valencia: Edita el punt de muntatge

[ctx: @info:tooltip]
en: Export a partition table
ca@valencia: Exporta una taula de particions

[ctx: @info:tooltip]
en: Import a partition table
ca@valencia: Importa una taula de particions

[ctx: @info:tooltip]
en: Mount or unmount partition
ca@valencia: Munta o desmunta una partició

[ctx: @info:tooltip]
en: New partition
ca@valencia: Partició nova

[ctx: @info:tooltip]
en: Paste partition
ca@valencia: Apega una partició

[ctx: @info:tooltip]
en: Refresh all devices
ca@valencia: Actualitza la llista de tots els dispositius

[ctx: @info:tooltip]
en: Remove selected Volume Group
ca@valencia: Elimina el grup de volums seleccionat

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize or move partition
ca@valencia: Redimensiona o mou una partició

[ctx: @info:tooltip]
en: Resize selected Volume Group
ca@valencia: Redimensiona el grup de volums seleccionat

[ctx: @info:tooltip]
en: Restore partition
ca@valencia: Restaura una partició

[ctx: @info:tooltip]
en: Save the log output
ca@valencia: Guarda l'eixida del registre

[ctx: @info:tooltip]
en: Show About KPMcore dialog
ca@valencia: Mostra el diàleg quant a la KPMcore

[ctx: @info:tooltip]
en: Show SMART status
ca@valencia: Mostra l'estat SMART

[ctx: @info:tooltip]
en: Show device properties dialog
ca@valencia: Mostra el diàleg de propietats del dispositiu

[ctx: @info:tooltip]
en: Show partition properties dialog
ca@valencia: Mostra el diàleg de propietats de la partició

[ctx: @info:tooltip]
en: Shred partition
ca@valencia: Tritura una partició

[ctx: @info:tooltip]
en: Undo the last operation
ca@valencia: Desfés l'última operació

[ctx: @info:tooltip]
en: Unlock or lock encrypted partition
ca@valencia: Desbloqueja o bloqueja una partició encriptada

[ctx: @info:tooltip]
en: View file system support information
ca@valencia: Mostra la informació de compatibilitat amb el sistema de fitxers

[ctx: @item mountpoint]
en: (none found)
ca@valencia: (no se n'ha trobat cap)

[ctx: @item uuid]
en: (none)
ca@valencia: (cap)

[ctx: @item:intable]
en: Offline
ca@valencia: Desconnectat

[ctx: @item:intable]
en: Old-Age
ca@valencia: Antic

[ctx: @item:intable]
en: Online
ca@valencia: En línia

[ctx: @item:intable]
en: Pre-Failure
ca@valencia: Abans de fallar

[ctx: @item:intable Encrypted file systems, e.g. btrfs[Encrypted]]
en: %1 [Encrypted]
ca@valencia: %1 [Encriptada]

[ctx: @label]
en: &Flags:
ca@valencia: In&dicadors:

[ctx: @label]
en: &Label:
ca@valencia: Eti&queta:

[ctx: @label]
en: (unknown)
ca@valencia: (desconegut)

[ctx: @label]
en: Align partitions per default
ca@valencia: Alineació de les particions per defecte

[ctx: @label]
en: Backend plugin
ca@valencia: Connector de dorsal

[ctx: @label]
en: File system colors
ca@valencia: Colors del sistema de fitxers

[ctx: @label]
en: First sector:
ca@valencia: Primer sector:

[ctx: @label]
en: Hide log messages below
ca@valencia: Oculta els missatges de davall

[ctx: @label]
en: Is this the first time KDE Partition Manager is being run?
ca@valencia: Esta és la primera vegada que s'inicia el gestor de particions de KDE?

[ctx: @label]
en: Label:
ca@valencia: Etiqueta:

[ctx: @label]
en: Last sector:
ca@valencia: Últim sector:

[ctx: @label]
en: Maximum size:
ca@valencia: Mida màxima:

[ctx: @label]
en: Minimum size:
ca@valencia: Mida mínima:

[ctx: @label]
en: Mount point:
ca@valencia: Punt de muntatge:

[ctx: @label]
en: Number of sectors:
ca@valencia: Nombre de sectors:

[ctx: @label]
en: Partition sector alignment
ca@valencia: Alineació dels sectors de la partició

[ctx: @label]
en: Partition type:
ca@valencia: Tipus de partició:

[ctx: @label]
en: Preferred unit:
ca@valencia: Unitat preferida:

[ctx: @label]
en: Scanning device: <filename>%1</filename>
ca@valencia: S'està explorant el dispositiu: <filename>%1</filename>

[ctx: @label]
en: Scanning...
ca@valencia: S'està explorant...

[ctx: @label]
en: Show the application's menu bar
ca@valencia: Mostra la barra de menús de l'aplicació

[ctx: @label]
en: Size:
ca@valencia: Mida:

[ctx: @label]
en: Status:
ca@valencia: Estat:

[ctx: @label]
en: This file system does not support setting a label.
ca@valencia: Este sistema de fitxers no permet l'etiquetatge.

[ctx: @label]
en: Use cylinder based alignment (Windows XP compatible)
ca@valencia: Utilitza l'alineació basada en cilindres (compatible amb Windows XP)

[ctx: @label SMART disk status]
en: BAD
ca@valencia: ROÍN

[ctx: @label SMART disk status]
en: good
ca@valencia: correcte

[ctx: @label SMART number of bad sectors]
en: none
ca@valencia: cap

[ctx: @label device]
en: %1 (read only)
ca@valencia: %1 (només de lectura)

[ctx: @label device]
en: Allocated PE:
ca@valencia: PE assignada:

[ctx: @label device]
en: Array Size:
ca@valencia: Mida de la matriu:

[ctx: @label device]
en: Capacity:
ca@valencia: Capacitat:

[ctx: @label device]
en: Chunk Size:
ca@valencia: Mida dels blocs:

[ctx: @label device]
en: Free PE:
ca@valencia: PE lliure:

[ctx: @label device]
en: LVM Volume Group
ca@valencia: Grup de volums LVM

[ctx: @label device]
en: Logical sector size:
ca@valencia: Mida del sector lògic:

[ctx: @label device]
en: PE Size:
ca@valencia: Mida PE:

[ctx: @label device]
en: Path:
ca@valencia: Camí:

[ctx: @label device]
en: Physical sector size:
ca@valencia: Mida del sector físic:

[ctx: @label device]
en: Primaries/Max:
ca@valencia: Primaris/Màx:

[ctx: @label device]
en: RAID Level:
ca@valencia: Nivell del RAID:

[ctx: @label device]
en: Software RAID Device
ca@valencia: Dispositiu de RAID per programari

[ctx: @label device]
en: Total Chunk:
ca@valencia: Blocs totals:

[ctx: @label device]
en: Total sectors:
ca@valencia: Sectors totals:

[ctx: @label device]
en: Type:
ca@valencia: Tipus:

[ctx: @label device]
en: Volume Manager Device
ca@valencia: Dispositiu gestor de volums

[ctx: @label device]
en: Volume Type:
ca@valencia: Tipus de volum:

[ctx: @label partition]
en: Allocated PE:
ca@valencia: PE assignada:

[ctx: @label partition]
en: Available:
ca@valencia: Disponible:

[ctx: @label partition]
en: Capacity:
ca@valencia: Capacitat:

[ctx: @label partition]
en: Cipher mode:
ca@valencia: Mode de xifrat:

[ctx: @label partition]
en: Cipher name:
ca@valencia: Nom de xifrat:

[ctx: @label partition]
en: File system:
ca@valencia: Sistema de fitxers:

[ctx: @label partition]
en: First sector:
ca@valencia: Primer sector:

[ctx: @label partition]
en: Free PE:
ca@valencia: PE lliure:

[ctx: @label partition]
en: Hash:
ca@valencia: Resum:

[ctx: @label partition]
en: Key size:
ca@valencia: Mida de la clau:

[ctx: @label partition]
en: Last sector:
ca@valencia: Últim sector:

[ctx: @label partition]
en: Number of sectors:
ca@valencia: Nombre de sectors:

[ctx: @label partition]
en: PE Size:
ca@valencia: Mida PE:

[ctx: @label partition]
en: Payload offset:
ca@valencia: Desplaçament del contingut:

[ctx: @label partition]
en: Used:
ca@valencia: Utilitzat:

[ctx: @label partition capacity available]
en: Available:
ca@valencia: Disponible:

[ctx: @label partition capacity used]
en: Used:
ca@valencia: Utilitzada:

[ctx: @label partition state]
en: At least one logical partition is mounted.
ca@valencia: Hi ha com a mínim una partició lògica muntada.

[ctx: @label partition state]
en: idle
ca@valencia: inactiva

[ctx: @label partition state]
en: mounted
ca@valencia: muntada

[ctx: @label partition state]
en: mounted on <filename>%1</filename>
ca@valencia: muntada a <filename>%1</filename>

[ctx: @label:listbox]
en: F&ree space before:
ca@valencia: Espai lliu&re abans:

[ctx: @label:listbox]
en: File syste&m:
ca@valencia: Siste&ma de fitxers:

[ctx: @label:listbox]
en: File system:
ca@valencia: Sistema de fitxers:

[ctx: @label:listbox]
en: First sector:
ca@valencia: Primer sector:

[ctx: @label:listbox]
en: Free space after:
ca@valencia: Espai lliure després:

[ctx: @label:listbox]
en: Last sector:
ca@valencia: Últim sector:

[ctx: @label:listbox]
en: Partition type:
ca@valencia: Tipus de partició:

[ctx: @label:listbox]
en: Si&ze:
ca@valencia: Mi&da:

[ctx: @title]
en: <application>KDE Partition Manager</application>
ca@valencia: <application>Gestor de particions de KDE</application>

[ctx: @title]
en: Manage your disks, partitions and file systems
ca@valencia: Gestioneu els vostres discs, particions i sistemes de fitxers

[ctx: @title:column a time stamp of a log entry]
en: Time
ca@valencia: Temps

[ctx: @title:column the text message of a log entry]
en: Message
ca@valencia: Missatge

[ctx: @title:menu]
en: Columns
ca@valencia: Columnes

[ctx: @title:menu]
en: Device
ca@valencia: Dispositiu

[ctx: @title:menu]
en: Panels Shown
ca@valencia: Mostra els quadros

[ctx: @title:menu]
en: Partition
ca@valencia: Partició

[ctx: @title:menu]
en: Partition Manager Toolbar
ca@valencia: Barra d'eines del gestor de particions

[ctx: @title:menu]
en: Select Current Device
ca@valencia: Seleccioneu el dispositiu actual

[ctx: @title:menu]
en: Tools
ca@valencia: Eines

[ctx: @title:tab]
en: File System Colors
ca@valencia: Colors del sistema de fitxers

[ctx: @title:tab advanced application settings]
en: Advanced
ca@valencia: Avançat

[ctx: @title:window]
en: Apply Pending Operations?
ca@valencia: Voleu aplicar les operacions pendents?

[ctx: @title:window]
en: Cancel Running Operations
ca@valencia: Cancel·la les operacions en execució

[ctx: @title:window]
en: Cannot Create Target Partition.
ca@valencia: No s'ha pogut crear la partició de destinació.

[ctx: @title:window]
en: Cannot Delete Partition.
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir la partició.

[ctx: @title:window]
en: Clear Pending Operations?
ca@valencia: Voleu netejar les operacions pendents?

[ctx: @title:window]
en: Could Not Launch Browser.
ca@valencia: No s'ha pogut iniciar el navegador.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Lock Encrypted File System.
ca@valencia: No s'ha pogut bloquejar el sistema de fitxers encriptat.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Mount File System.
ca@valencia: No s'ha pogut muntar el sistema de fitxers.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save Report.
ca@valencia: No s'ha pogut guardar l'informe.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Save SMART Report.
ca@valencia: No s'ha pogut guardar l'informe SMART.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unlock Encrypted File System.
ca@valencia: No s'ha pogut desbloquejar el sistema de fitxers encriptat.

[ctx: @title:window]
en: Could Not Unmount File System.
ca@valencia: No s'ha pogut desmuntar el sistema de fitxers.

[ctx: @title:window]
en: Create a New Partition Table on <filename>%1</filename>
ca@valencia: Crea una taula de particions nova a <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Create a new partition
ca@valencia: Crea una partició nova

[ctx: @title:window]
en: Create new Volume Group
ca@valencia: Creeu un grup de volums nou

[ctx: @title:window]
en: Device Information
ca@valencia: Informació del dispositiu

[ctx: @title:window]
en: Device Properties: <filename>%1</filename>
ca@valencia: Propietats del dispositiu: <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Devices
ca@valencia: Dispositius

[ctx: @title:window]
en: Discard Pending Operations and Quit?
ca@valencia: Voleu descartar les operacions pendents i eixir?

[ctx: @title:window]
en: Edit additional mount options
ca@valencia: Edita les opcions addicionals de muntatge

[ctx: @title:window]
en: Edit mount point for <filename>%1</filename>
ca@valencia: Edita el punt de muntatge per a <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Error Exporting Partition Table
ca@valencia: S'ha produït un error en exportar la taula de particions

[ctx: @title:window]
en: Error Importing Partition Table
ca@valencia: S'ha produït un error en importar la taula de particions

[ctx: @title:window]
en: Error Saving Log File
ca@valencia: S'ha produït un error en guardar el fitxer de registre

[ctx: @title:window]
en: Error While Importing Partition Table
ca@valencia: Error mentre s'importava la taula de particions

[ctx: @title:window]
en: Error While Saving Mount Points
ca@valencia: S'ha produït un error en guardar els punts de muntatge

[ctx: @title:window]
en: Error opening partition
ca@valencia: S'ha produït un error en obrir la partició

[ctx: @title:window]
en: Error: Could Not Load Backend Plugin
ca@valencia: S'ha produït un error: No s'ha pogut carregar el connector del dorsal

[ctx: @title:window]
en: File System Support
ca@valencia: Compatibilitat amb els sistemes de fitxers

[ctx: @title:window]
en: Information
ca@valencia: Informació

[ctx: @title:window]
en: Insert a partition
ca@valencia: Inserix una partició

[ctx: @title:window]
en: KDE Partition Manager
ca@valencia: Gestor de particions de KDE

[ctx: @title:window]
en: Log Output
ca@valencia: Registre d'eixida

[ctx: @title:window]
en: Missing File System Support Packages
ca@valencia: Falten els paquets d'implementació de sistemes de fitxers

[ctx: @title:window]
en: Not Enough Space to Restore File System.
ca@valencia: No hi ha hagut prou espai per a restaurar el sistema de fitxers.

[ctx: @title:window]
en: Partition Information
ca@valencia: Informació de la partició

[ctx: @title:window]
en: Partition properties: <filename>%1</filename>
ca@valencia: Propietats de la partició: <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Pending Operations
ca@valencia: Operacions pendents

[ctx: @title:window]
en: Really Change Backend?
ca@valencia: Segur que voleu canviar el dorsal?

[ctx: @title:window]
en: Really Create MS-Dos Partition Table Type?
ca@valencia: Voleu crear un tipus de taula de particions MS-DOS?

[ctx: @title:window]
en: Really Delete Partition in the Clipboard?
ca@valencia: Segur que voleu suprimir la partició del porta-retalls?

[ctx: @title:window]
en: Really Overwrite Existing Partition?
ca@valencia: Voleu sobreescriure la partició existent?

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate <filename>%1</filename> with File System %2?
ca@valencia: Segur de recrear <filename>%1</filename> amb el sistema de fitxers %2?

[ctx: @title:window]
en: Really Recreate File System on <filename>%1</filename>?
ca@valencia: Segur de recrear el sistema de fitxers a <filename>%1</filename>?

[ctx: @title:window]
en: Really Rescan the Devices?
ca@valencia: Voleu tornar a explorar els dispositius?

[ctx: @title:window]
en: Really save changes?
ca@valencia: Segur que voleu guardar els canvis?

[ctx: @title:window]
en: Resize Volume Group
ca@valencia: Redimensiona el grup de volums

[ctx: @title:window]
en: Resize/move partition: <filename>%1</filename>
ca@valencia: Redimensionar/moure partició: <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: SMART Properties: <filename>%1</filename>
ca@valencia: Propietats SMART: <filename>%1</filename>

[ctx: @title:window]
en: Scanning devices...
ca@valencia: S'estan explorant els dispositius...

[ctx: @title:window]
en: Target Not Large Enough
ca@valencia: La destinació no és prou gran

[ctx: @title:window]
en: Too Many Primary Partitions.
ca@valencia: Hi ha massa particions primàries.

en: Active backend:
ca@valencia: Dorsal actiu:

en: Advanced Settings
ca@valencia: Configuració avançada

en: Align partition
ca@valencia: Alinea la partició

en: Align partitions per default
ca@valencia: Alineació de les particions per defecte

en: Allow everyone to write and read on this device
ca@valencia: Permet que tothom escriga i llija en este dispositiu

en: Allow only root to write and read on this device, you will need to setup per-folder permissions
ca@valencia: Permet que només l'administrador escriga i llija en este dispositiu, cal definir permisos per carpeta

en: Assessment
ca@valencia: Avaluació

en: Attribute
ca@valencia: Atribut

en: Available
ca@valencia: Disponible

en: Backend
ca@valencia: Dorsal

en: Backup
ca@valencia: Fes còpia de seguretat

en: Bad sectors:
ca@valencia: Sectors roïns:

en: Capacity:
ca@valencia: Capacitat:

en: Check
ca@valencia: Comprova

en: Choose the type of partition table you want to create:
ca@valencia: Seleccioneu el tipus de taula de particions que voleu crear:

en: Copy
ca@valencia: Copia

en: Create
ca@valencia: Crea

en: Current
ca@valencia: Actual

en: De&vice Node
ca@valencia: Node del dispositi&u

en: Debug
ca@valencia: Depura

en: Default file system:
ca@valencia: Sistema de fitxers per defecte:

en: Dump &Frequency:
ca@valencia: &Freqüència del bolcat:

en: E&xtended
ca@valencia: A&mpliada

en: Edit Mount Options
ca@valencia: Edita opcions de muntatge

en: Edit the mount options for this file system:
ca@valencia: Edita les opcions de muntatge d'este sistema de fitxers:

en: Encrypt with LUKS
ca@valencia: Encripta amb LUKS

en: Error
ca@valencia: S'ha produït un error

en: Everyone
ca@valencia: Tothom

en: Failure Type
ca@valencia: Tipus de fallada

en: File System
ca@valencia: Sistema de fitxers

en: File System Color Settings
ca@valencia: Configureu el color del sistema de fitxers

en: File Systems
ca@valencia: Sistemes de fitxers

en: Firmware revision:
ca@valencia: Revisió del microprogramari:

en: First Sector
ca@valencia: Primer sector

en: Flags
ca@valencia: Indicadors

en: General Settings
ca@valencia: Configuració general

en: Grow
ca@valencia: Engrandix

en: Hide messages below:
ca@valencia: Oculta els missatges de davall:

en: Id
ca@valencia: ID

en: Identify by:
ca@valencia: Identifica per:

en: Information
ca@valencia: Informació

en: Label
ca@valencia: Etiqueta

en: Last Sector
ca@valencia: Últim sector

en: Linux RAID:
ca@valencia: RAID de Linux:

en: Linux Swap:
ca@valencia: Intercanvi de Linux:

en: Logging
ca@valencia: Registre

en: Logical Volume Name:
ca@valencia: Nom del volum lògic:

en: Logical sector size:
ca@valencia: Mida del sector lògic:

en: MS-Dos
ca@valencia: MS-DOS

en: More...
ca@valencia: Més...

en: Mount Point
ca@valencia: Punt de muntatge

en: Move
ca@valencia: Mou

en: No automatic mount
ca@valencia: Sense muntatge automàtic

en: No binary execution
ca@valencia: Sense execució de binaris

en: No update of directory access times
ca@valencia: Sense actualització de vegades que s'accedix al directori

en: No update of file access times
ca@valencia: Sense actualització de vegades que s'accedix al fitxer

en: Number of Sectors
ca@valencia: Nombre de sectors

en: Only Root
ca@valencia: Només l'administrador

en: Open in External Browser
ca@valencia: Obri en un navegador extern

en: Operation: %p%
ca@valencia: Operació: %p%

en: Operations and Jobs
ca@valencia: Operacions i tasques

en: Option1,Option2
ca@valencia: Opció1,Opció2

en: Options:
ca@valencia: Opcions:

en: Overall assessment:
ca@valencia: Avaluació global:

en: Overwrite with:
ca@valencia: Sobreescriu amb:

[ctx: Part of %2Enter passphrase for %1:]
en: Invalid passphrase.
ca@valencia: Frase de pas no vàlida.

en: Partition
ca@valencia: Partició

en: Partition Alignment
ca@valencia: Alineació de la partició

en: Partition Label
ca@valencia: Etiqueta de partició

en: Partition Label:
ca@valencia: Etiqueta de partició:

en: Partition UUID
ca@valencia: UUID de partició

en: Partition UUID:
ca@valencia: UUID de partició:

en: Partition table:
ca@valencia: Taula de particions:

en: Pass &Number:
ca@valencia: &Número de passe:

en: Path:
ca@valencia: Camí:

en: Permissions
ca@valencia: Permisos

en: Physical Extent Size:
ca@valencia: Mida de l'extensió física:

en: Physical sector size:
ca@valencia: Mida del sector físic:

en: Power cycles:
ca@valencia: Cicles de funcionament:

en: Powered on for:
ca@valencia: En funcionament durant:

en: Preferred unit:
ca@valencia: Unitat preferida:

en: Primar&y
ca@valencia: Pr&imària

en: Primaries/Max:
ca@valencia: Primaris/Màx:

en: Random data
ca@valencia: Dades aleatòries

en: Raw
ca@valencia: En brut

en: Read Label
ca@valencia: Llig l'etiqueta

en: Read Usage
ca@valencia: Llig l'ús

en: Read-only
ca@valencia: Només de lectura

en: Remove
ca@valencia: Elimina

en: Restore
ca@valencia: Restaura

en: SMART status:
ca@valencia: Estat SMART:

en: Save
ca@valencia: Guarda

en: Sector alignment:
ca@valencia: Alineació dels sectors:

en: Sector based align&ment
ca@valencia: A&lineació basada en sectors

en: Select...
ca@valencia: Selecciona...

en: Self tests:
ca@valencia: Proves d'autocomprovació:

en: Serial number:
ca@valencia: Número de sèrie:

en: Set up encryption for this filesystem with LUKS. You will be asked to provide a passphrase.
ca@valencia: Configura l'encriptació d'este sistema de fitxers amb LUKS. Es demanarà una frase de pas.

en: Severity
ca@valencia: Gravetat

en: Shredding
ca@valencia: Destrucció

en: Shrink
ca@valencia: Encull

en: Size
ca@valencia: Mida

en: Status
ca@valencia: Estat

en: Support Tools
ca@valencia: Eines de suport

en: Synchronous access
ca@valencia: Accés síncron

en: Temperature:
ca@valencia: Temperatura:

en: This table shows which file systems are supported and which specific operations can be performed on them.
    Some file systems need external tools to be installed for them to be supported. But not all operations can be performed on all file systems, even if all required tools are installed. Please see the documentation for details.
ca@valencia: Esta taula mostra quins tipus de sistemes de fitxers estan acceptats i quines operacions específiques s'hi poden dur a terme.
    Alguns sistemes de fitxers necessiten tindre eines externes instal·lades per a ser acceptats. No totes les operacions es poden dur a terme en tots els sistemes de fitxers, encara que hi estiguen instal·lades les eines necessàries. Per favor, mireu la documentació per a més detalls.

en: This will reformat the filesystem, losing all contents, but keeping the same filesystem type.
ca@valencia: Reformatarà el sistema de fitxers, perdent tot el contingut, però mantenint el mateix tipus de sistema de fitxers.

en: Threshold
ca@valencia: Llindar

en: Time Elapsed
ca@valencia: Temps transcorregut

en: Total LV:
ca@valencia: Total del VL:

en: Total Sectors:
ca@valencia: Sectors totals:

en: Total Size:
ca@valencia: Mida total:

en: Total Time: 00:00:00
ca@valencia: Temps total: 00:00:00

en: Total sectors:
ca@valencia: Sectors totals:

en: Type
ca@valencia: Tipus

en: Type:
ca@valencia: Tipus:

en: Units
ca@valencia: Unitats

en: Update Type
ca@valencia: Tipus d'actualització

en: Update access times relative to modification
ca@valencia: Actualitza les vegades que s'ha accedit en relació

en: Use cylinder based alignment (Windows XP compatible)
ca@valencia: Utilitza l'alineació basada en cilindres (compatible amb Windows XP)

en: Used
ca@valencia: Utilitzat

en: Used Size:
ca@valencia: Mida emprada:

en: Users can mount and unmount
ca@valencia: Els usuaris poden muntar i desmuntar

en: Value
ca@valencia: Valor

en: Volume Group Name:
ca@valencia: Nom del grup de volums:

en: Volume Group Type:
ca@valencia: Tipus del grup de volums:

en: Warning
ca@valencia: Avís

en: Worst
ca@valencia: El pitjor

en: Write Label
ca@valencia: Escriu l'etiqueta

en: extended:
ca@valencia: ampliada:

en: unformatted:
ca@valencia: sense format:

en: unknown:
ca@valencia: desconeguda:
