plasma-vault - en to ca@valencia translation catalogue (96 entries)

[ctx: %1 is the name of the Plasma Vault to open]
en: Open '%1' Plasma Vault
ca@valencia: Obri la caixa forta «%1» de Plasma

en: <b>Security notice:</b>
                                 According to a security audit by Taylor Hornby (Defuse Security),
                                 the current implementation of Encfs is vulnerable or potentially vulnerable
                                 to multiple types of attacks.
                                 For example, an attacker with read/write access
                                 to encrypted data might lower the decryption complexity
                                 for subsequently encrypted data without this being noticed by a legitimate user,
                                 or might use timing analysis to deduce information.
                                 <br /><br />
                                 This means that you should not synchronize
                                 the encrypted data to a cloud storage service,
                                 or use it in other circumstances where the attacker
                                 can frequently access the encrypted data.
                                 <br /><br />
                                 See <a href='https://defuse.ca/audits/encfs.htm'>defuse.ca/audits/encfs.htm</a> for more information.
ca@valencia: <b>Avís de seguretat:</b>
                                 D'acord amb una auditoria de seguretat feta per Taylor Hornby
                                 (Defuse Security), la implementació actual d'Encfs és vulnerable o
                                 potencialment vulnerable a múltiples tipus d'atacs. Per exemple, un
                                 atacant amb accés de lectura/escriptura a les dades encriptades podria
                                 reduir la complexitat de desencriptació de les dades encriptades,
                                 de manera que després puguen ser vistes per un usuari legitimat, o
                                 podrà utilitzar l'anàlisi temporal per a deduir la informació.
                                 <br /><br />
                                 Açò vol dir que no heu de sincronitzar dades encriptades amb un servei
                                 d'emmagatzematge en el núvol, o utilitzar-lo en altres circumstàncies on
                                 l'atacant puga accedir amb freqüència a les dades encriptades.
                                 <br /><br />
                                 Per a més informació, vegeu <a href='https://defuse.ca/audits/encfs.htm'>defuse.ca/audits/encfs.htm</a>.

en: <b>Security notice:</b>
                                 CryFS encrypts your files, so you can safely store them anywhere.
                                 It works well together with cloud services like Dropbox, iCloud, OneDrive and others.
                                 <br /><br />
                                 Unlike some other file-system overlay solutions,
                                 it does not expose the directory structure,
                                 the number of files nor the file sizes
                                 through the encrypted data format.
                                 <br /><br />
                                 One important thing to note is that,
                                 while CryFS is considered safe,
                                 there is no independent security audit
                                 which confirms this.
ca@valencia: <b>Avís de seguretat:</b>
                                 CryFS encripta els vostres fitxers, de manera que els podreu emmagatzemar de
                                 forma segura en qualsevol lloc. Treballa bé juntament amb serveis en el núvol
                                 com Dropbox, iCloud, OneDrive i altres.
                                <br /><br />
                                 A diferència d'altres solucions de superposició del sistema de fitxers,
                                 este no exposa l'estructura dels directoris, el nombre de fitxers ni les
                                 mides dels fitxers mitjançant el format de les dades encriptades.
                                 <br /><br />
                                 Una cosa important a tindre en compte és que, si bé CryFS es considera segur,
                                 no hi ha una auditoria de seguretat independent que ho confirme.

en: <b>Security notice:</b>
                                 Gocryptfs encrypts your files, so you can safely store them anywhere.
                                 It works well together with cloud services like Dropbox, iCloud, OneDrive and others.
                                 <br /><br />
                                 A threat model for gocryptfs is provided by the author at                              <a href='https://nuetzlich.net/gocryptfs/threat_model'>nuetzlich.net/gocryptfs/threat_model</a>.                              <br /><br />
                                 According to a security audit performed in 2017 by Taylor Hornby (Defuse Security),
                                 gocryptfs keeps file contents secret against an adversary that can read and modify the                              ciphertext.                              <br /><br />
                                 See <a href='https://defuse.ca/audits/gocryptfs.htm'>defuse.ca/audits/gocryptfs.htm</a> for more information.
ca@valencia: <b>Avís de seguretat:</b>
                                 Gocryptfs encripta els fitxers, de manera que els podreu emmagatzemar de
                                 forma segura en qualsevol lloc. Treballa bé juntament amb serveis en el núvol
                                 com Dropbox, iCloud, OneDrive i altres.
                                 <br /><br />
                                 L'autor proporciona un model d'amenaces per a «gocryptfs» a                              <a href='https://nuetzlich.net/gocryptfs/threat_model'>nuetzlich.net/gocryptfs/threat_model</a>.                              <br /><br />
                                 D'acord amb una auditoria de seguretat efectuada el 2017 per Taylor Hornby (Defuse Security),
                                 «gocryptfs» manté secret el contingut del fitxer front un adversari que pot llegir i modificar el text xifrat.                              <br /><br />
                                 Vegeu <a href='https://defuse.ca/audits/gocryptfs.htm'>defuse.ca/audits/gocryptfs.htm</a> per a més informació.

[ctx: @action Action to mount a vault]
en: Open this Plasma Vault
ca@valencia: Obri esta caixa forta de Plasma

[ctx: @action Action to unmount a vault]
en: Close this Plasma Vault
ca@valencia: Tanca esta caixa forta de Plasma

[ctx: @title:window]
en: Create a New Vault
ca@valencia: Crea una caixa forta nova

[ctx: @title:window]
en: Import an Existing Vault
ca@valencia: Importa una caixa forta existent

en: Advanced
ca@valencia: Avançat

en: Are you sure you want to delete this vault
ca@valencia: Segur que voleu suprimir esta caixa forta

en: Backend:
ca@valencia: Dorsal:

en: Cannot create the mount point
ca@valencia: No s'ha pogut crear el punt de muntatge

en: Cannot delete the vault; there are other vaults with overlapping paths.
ca@valencia: No s'ha pogut suprimir la caixa forta perquè n'hi ha d'altres amb camins superposats.

en: Cannot open an unknown vault.
ca@valencia: No s'ha pogut obrir una caixa forta desconeguda.

en: Cannot write gocryptfs.conf inside cipher directory, check your permissions.
ca@valencia: No s'ha pogut escriure «gocryptfs.conf» dins el directori xifrat, comproveu els permisos.

en: Change
ca@valencia: Canvia

en: Choose the encryption system you want to use for this vault:
ca@valencia: Seleccioneu el sistema d'encriptació que voleu utilitzar per a esta caixa forta:

en: Choose the used cipher:
ca@valencia: Seleccioneu el xifrat que s'utilitzarà:

en: Close the vault
ca@valencia: Tanca la caixa forta

en: Command output:
    %1
    
    Error output: %2
ca@valencia: Eixida de l'ordre:
    %1
    
    Eixida de l'error: %2

en: Configure
ca@valencia: Configura

en: Configure Vault…
ca@valencia: Configura la Caixa forta…

en: Configured backend cannot be instantiated: %1
ca@valencia: No s'ha pogut crear una instància del dorsal configurat: %1

en: Configured backend does not exist: %1
ca@valencia: El dorsal configurat no existix: %1

en: Correct version found
ca@valencia: S'ha trobat la versió correcta

en: Create
ca@valencia: Crea

en: Create a New Vault…
ca@valencia: Crea una caixa forta nova…

en: Delete
ca@valencia: Suprimix

en: Delete operation cancelled
ca@valencia: S'ha cancel·lat l'operació de supressió

en: Delete this vault
ca@valencia: Suprimix esta caixa forta

en: Details…
ca@valencia: Detalls…

en: Device is already open
ca@valencia: El dispositiu ja es troba obert

en: Device is not open
ca@valencia: El dispositiu no està obert

en: Dialog
ca@valencia: Diàleg

en: Do not show this notice again
ca@valencia: No mostres este avís una altra vegada

en: Encrypted data location
ca@valencia: Ubicació de les dades encriptades

en: Error deleting vault
ca@valencia: S'ha produït un error en suprimir la caixa forta

en: Error details
ca@valencia: Detalls de l'error

en: Failed to create directories, check your permissions
ca@valencia: No s'han pogut crear els directoris, comproveu els vostres permisos

en: Failed to execute
ca@valencia: No s'ha pogut executar

en: Failed to fetch the list of applications using this vault
ca@valencia: No s'ha pogut recuperar la llista d'aplicacions que utilitzen esta caixa forta

en: Failed to open: %1
ca@valencia: No s'ha pogut obrir: %1

en: Forcefully Lock Vault
ca@valencia: Bloca forçadament la caixa forta

en: Go offline while this vault is open (switch off networking and bluetooth)
ca@valencia: Ves fora de línia mentre esta caixa forta estiga oberta (apaga la xarxa i el bluetooth)

en: If you limit this vault only to certain activities, it will be shown in the applet only when you are in those activities. Furthermore, when you switch to an activity it should not be available in, it will automatically be closed.
ca@valencia: Si limiteu esta caixa forta només a certes activitats, només es mostrarà a la miniaplicació quan esteu en alguna d'estes activitats. D'altra banda, quan canvieu a una activitat que no hauria d'estar disponible, es tancarà automàticament.

en: Import
ca@valencia: Importa

en: Limit to the selected activities:
ca@valencia: Limita a les activitats seleccionades:

en: Lock Vault
ca@valencia: Bloca la caixa forta

en: Mind that there is no way to recover a forgotten password. If you forget the password, your data is as good as gone.
ca@valencia: Penseu que no hi haurà manera de recuperar una contrasenya oblidada. Si oblideu la contrasenya, podreu considerar perdudes les vostres dades.

en: Mount point
ca@valencia: Punt de muntatge

en: Mount point is not specified
ca@valencia: No s'ha especificat el punt de muntatge

en: Mount point:
ca@valencia: Punt de muntatge:

en: Next
ca@valencia: Següent

en: No Vaults have been set up
ca@valencia: No s'ha configurat cap caixa forta

en: Password:
ca@valencia: Contrasenya:

en: Please enter the password to open this vault:
ca@valencia: Introduïu la contrasenya per a obrir esta caixa forta:

en: Please type in the name of the vault to confirm:
ca@valencia: Introduïu el nom de la caixa forta que s'ha de confirmar:

en: Previous
ca@valencia: Anterior

en: Show in File Manager
ca@valencia: Mostra en el gestor de fitxers

en: The cipher directory is not empty, cannot initialise the vault.
ca@valencia: El directori xifrat no està buit, no s'ha pogut restablir la caixa forta.

en: The installed version of cryfs is too old to open this vault.
ca@valencia: La versió instal·lada de «cryfs» és massa antiga per a obrir esta caixa forta.

en: The mount point directory is not empty, refusing to open the vault
ca@valencia: El directori del punt de muntatge no està buit, es refusa obrir la caixa forta

en: The password is empty, cannot initialise the vault.
ca@valencia: La contrasenya està buida, no s'ha pogut restablir la caixa forta.

en: The specified backend is not available
ca@valencia: El dorsal especificat no està disponible

en: The specified directory is empty
ca@valencia: El directori especificat està buit

en: The specified directory is not empty
ca@valencia: El directori especificat no està buit

en: The specified path does not exist
ca@valencia: El camí especificat no existix

en: The vault configuration can only be changed while it is closed.
ca@valencia: La configuració de la caixa forta només es pot canviar quan està tancada.

en: The vault is unknown; cannot close it.
ca@valencia: La caixa forta és desconeguda, no es pot tancar.

en: The vault is unknown; cannot dismantle it.
ca@valencia: La caixa forta és desconeguda, no es pot desmuntar.

en: The vault needs to be upgraded before it can be opened with this version of cryfs
ca@valencia: Cal actualitzar esta caixa forta abans que es puga obrir amb esta versió de «cryfs»

en: This action <b>cannot</b> be undone. This will permanently delete the selected vault!
ca@valencia: Esta acció <b>no es pot</b> desfer. Açò suprimirà permanentment la caixa forta seleccionada!

en: This device is already registered. Cannot recreate it.
ca@valencia: Este dispositiu ja està registrat. No s'ha pogut tornar a crear-lo.

en: This device is not initialized. Cannot import it.
ca@valencia: Este dispositiu no està inicialitzat. No s'ha pogut importar.

en: This directory already contains encrypted data
ca@valencia: Este directori ja conté dades encriptades

en: This directory doesn't contain encrypted data
ca@valencia: Este directori no conté dades encriptades

en: This operation will irreversibly delete the following:
    %1
    %2
ca@valencia: Esta operació suprimirà irreversiblement el següent:
    %1
    %2

en: This vault was created with an older version of cryfs and needs to be upgraded.
    
    Mind that this process is irreversible and the vault will no longer work with older versions of cryfs.
    
    Do you want to perform the upgrade now?
ca@valencia: Esta caixa forta es va crear amb una versió antiga de «cryfs» i cal actualitzar-la.
    
    Cal tindre en compte que este procés és irreversible i la caixa forta no tornarà a funcionar amb versions antigues de «cryfs».
    
    Voleu portar a terme l'actualització ara?

en: Unable to close the vault because an application is using it
ca@valencia: No s'ha pogut tancar la caixa forta perquè l'està utilitzant una aplicació

en: Unable to close the vault because it is being used by %1
ca@valencia: No s'ha pogut tancar la caixa forta perquè l'està utilitzant %1

en: Unable to detect the version
ca@valencia: No s'ha pogut detectar la versió

en: Unable to detect the version, the version string is invalid
ca@valencia: No s'ha pogut detectar la versió, la cadena de la versió no és vàlida

en: Unable to perform the operation
ca@valencia: No s'ha pogut realitzar l'operació

en: Unable to perform the operation (error code %1).
ca@valencia: No s'ha pogut realitzar l'operació (codi d'error %1).

en: Unknown device
ca@valencia: Dispositiu desconegut

en: Unknown error; unable to create the backend.
ca@valencia: S'ha produït un error desconegut, no s'ha pogut crear el dorsal.

en: Unlock Vault
ca@valencia: Desbloca la caixa forta

en: Unlock and Open
ca@valencia: Desbloca i obri

en: Upgrade the vault?
ca@valencia: Voleu actualitzar la caixa forta?

en: Use the default cipher
ca@valencia: Utilitza la xifra predeterminada

en: Vaul&t name:
ca@valencia: Nom de la caixa for&ta:

en: Wrong version installed. The required version is %1.%2
ca@valencia: La versió instal·lada és incorrecta. La versió requerida és %1.%2

en: Wrong version installed. The required version is %1.%2.%3
ca@valencia: La versió instal·lada és incorrecta. La versió requerida és %1.%2.%3

en: You entered the wrong password
ca@valencia: Heu introduït una contrasenya incorrecta

en: You need to select an empty directory for the mount point
ca@valencia: Cal que seleccioneu un directori buit com a punt de muntatge

en: You need to select empty directories for the encrypted storage and for the mount point
ca@valencia: Cal que seleccioneu els directoris buits per a l'emmagatzematge encriptat i per al punt de muntatge
