caja 1.25.3 - en to dz translation catalogue (825 entries)

en: 
    
    Add connect to server mount
dz: 
    
    སར་བར་སྦྱར་བརྩེགས་ལུ་མཐུད་ལམ་ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
dz: 
    
    ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་དེ་ ཡིག་སྣོད་འཛིན་སྐྱོང་པ་གིས་ བརྡ་འཚོལ་འབད།

en:  (another copy)
dz: (འདྲ་བཤུས་གཞན་མི)

en:  (copy)
dz: (འདྲ་བཤུས)

en:  (invalid Unicode)
dz: (ནུས་མེད་ཡུ་ནི་ཀོཌི)

en: "%s" is an executable text file.
dz: "%s" དེ་ ལག་ལེན་འཐབ་བཏུབ་པའི་ ཚིག་ཡིག་ཡིག་སྣོད་ཅིག་ཨིན།

en: "%s" selected
dz: "%s" སེལ་འཐུ་འབད་ཡི།

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་སྦྱར་ནིའི་བརྡ་བཀོད་ སེལ་འཐུ་འབད་བ་ཅིན་ "%s" དེ་ འདྲ་བཤུས་བརྐྱབ་འོང་།

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་སྦྱར་ནིའི་བརྡ་བཀོད་དེ་ སེལ་འཐུ་འབད་བ་ཅིན་ "%s" དེ་ སྤོ་བཤུད་འབད་འོང་།

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
dz: %A, %B %-d %Y %-I:%M:%S %p ལུ།

en: %s (another copy)%s
dz: %s (འདྲ་གཞན་མི)%s

en: %s (copy)%s
dz: %s (འདྲ་བཤུས)%s

en: %s - File Browser
dz: %s -ཡིག་སྣོད་བརའུ་ཟར།

en: %s Properties
dz: རྒྱུ་དངོས་%s།

en: %s Visible Columns
dz: %s མཐོང་ཚུགས་པའི་ཀེར་ཐིག་ཚུ།

en: %s's Home
dz: %s's ཁྱིམ།

en: %s, Free space: %s
dz: %s བར་སྟོང་སྟོངམ་: %s

en: (Empty)
dz: (སྟོངམ་)

en: (some contents unreadable)
dz: (ནང་དོན་ལ་ལོ་ཅིག་ ལྷག་མི་བཏུབ་པས།)

en: 00/00/00
dz: ༠༠/༠༠/༠༠

en: 00/00/00, 00:00 PM
dz: ཕྱི་ཆ་ ༠༠/༠༠/༠༠, ༠༠:༠༠

en: 1 MB
dz: ཨེམ་བི་༡།

en: 10 MB
dz: ཨེམ་བི་༡༠།

en: 100 MB
dz: ཨེམ་བི་༡༠༠།

en: 100%
dz: %༡༠༠

en: 150%
dz: %༡༥༠

en: 200%
dz: %༢༠༠

en: 3 MB
dz: ཨེམ་བི་༣།

en: 400%
dz: %༤༠༠

en: 5 MB
dz: ཨེམ་བི་༥།

en: 50%
dz: %༥༠

en: ? bytes
dz: ? བཱའིཊིསི།

en: ? items
dz: ? རྣམ་གྲངས་ཚུ།

en: Access files
dz: ཡིག་སྣོད་ལུ་འཛུལ་སྤྱོད་འབད།

en: Access was denied.
dz: འཛུལ་སྤྱོད་འབད་ནི་ལུ་ ཉན་མ་བཏུབ།

en: Access:
dz: འཛུལ་སྤྱོད་:

en: Accessed:
dz: འཛུལ་སྤྱོད་འབད་འབདཝ་:

en: Add Emblems...
dz: ལས་རྟགས་ཁ་སྐོང་རྐྱབས་...

en: Add a bookmark for the current location to this menu
dz: ད་ལྟོའི་གནས་ཁོངས་ཀྱི་དོན་ལུ་ དཀར་ཆག་འདི་ལུ་ དེབ་རྟགས་ཅིག་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: Add a new criterion to this search
dz: འཚོལ་ཞིབ་འདི་ལུ་ཁྱད་ཚད་གསརཔ་ཅིག་ཁ་སྐོང་རྐྱབས།

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
dz: སྣོད་འཛིན་འདི་ནང་ཡོད་མི་ ལག་ལེན་འཐབ་བཏུབ་པའི་ ཡིག་སྣོད་ཆ་མཉམ་ ཡིག་ཚུགས་དཀར་ཆག་ནང་འཐོན་འོང་།

en: Allow _executing file as program
dz: ཡིག་སྣོད་ཚུ་ ལས་རིམ་བཟུམ་སྦེ་ ལག་ལེན་འཐབ་བཅུག།(_e)

en: Always
dz: ཨ་རྟག་རང་

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
dz: ཨ་རྟག་ར་ འགྲུལ་ལམ་ཕྲ་རིང་གི་ཚབ་ལུ་ གནས་ཁོངས་ཐོ་བཀོད་ ལག་ལེན་འཐབ།

en: An invalid drag type was used.
dz: ནུས་མེད་ཀྱི་འདྲུད་བཞག་ཅིག་ ལག་ལེན་འཐབ་ནུག

en: Another link to %s
dz: %s ལུ་ འབྲེལ་ལམ་གཞན་མི་ཅིག

en: Any
dz: གང་རུང་།

en: Aperture Value
dz: ཨེ་པར་ཅར་ བེ་ལུ།

en: Apparition
dz: སྣང་བརྙན།

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་འཛུལ་སྤྱོད་འབད་མི་ གནས་ཁོངས་ཚུ་གི་ཐོ་ཡིག་ བསལ་གཏང་ནི་ངེས་ཏིག་ཨིན་ན?

en: Are you sure you want to open all files?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ཡིག་སྣོད་ཆ་མཉམ་ ཁ་ཕྱེ་ནི་ངེས་ཏིག་ཨིན་ན?

en: Arran_ge Items
dz: རྣམ་གྲངས་ཚུ་ བདེ་ཞིབ་འབད།(_g)

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
dz: ཕྱགས་ཧོད་སྟོངམ་ མ་བཏོན་པའི་ཧེ་མའམ་ ཡིག་སྣོད་བཏོན་མ་བཏང་བའི་ཧེ་མ་ འདྲི་བ་འབད།(_e)

en: Azul
dz: ཨ་ཛཱུལ།

en: Back history
dz: ལོ་རྒྱུས་རྒྱབ་བསྐྱོད་འབད།

en: Background
dz: རྒྱབ་གཞི་

en: Backgrounds and Emblems
dz: རྒྱབ་གཞི་དང་ལས་རྟགས་ཚུ།

en: Basic
dz: གཞི་རྩ།

en: Before running Caja, please create the following folder, or set permissions such that Caja can create it.
dz: ནའུ་ཊི་ལཱསི་ གཡོག་མ་བཀོལ་གོང་ལས་ འོག་གི་སྣོད་འཛིན་དེ་ གསར་བསྐྲུན་འབད་གནང་། ཡང་ཅིན་ ནའུ་ཊི་ལཱསི་གིས་ དེ་གསར་བསྐྲུན་འབད་ཚུགས་པའི་ གནང་བ་ཚུ་ གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Before running Caja, please create these folders, or set permissions such that Caja can create them.
dz: ནའུ་ཊི་ལཱསི་ གཡོག་མ་བཀོལ་གོང་ལས་ འོག་གི་སྣོད་འཛིན་ཚུ་ གསར་བསྐྲུན་འབད་གནང་། ཡང་ཅིན་ ནའུ་ཊི་ལཱསི་གིས་ དེ་ཚུ་གསར་བསྐྲུན་འབད་ཚུགས་པའི་ གནང་བ་ཚུ་ གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Behavior
dz: སྤྱོད་ལམ།

en: Black
dz: གནགཔོ།

en: Blue Ridge
dz: རྩེ་ཐང་ཧོནམ།

en: Blue Rough
dz: སྔོན་རགས།

en: Blue Type
dz: ཧོན་པའི་དབྱེ་བ།

en: Bookmark for Nonexistent Location
dz: གནས་བཞིན་མེད་པའི་ གནས་ཁོངས་ཀྱི་དེབ་རྟགས།

en: Bookmarks
dz: དེབ་རྟགས་ཚུ།

en: Browse all local and remote disks and folders accessible from this computer
dz: འ་ནི་གློག་རིག་འདི་ལས་འཛུལ་སྤྱོད་འབད་བཏུབ་པའི་ ཉེ་གནས་དང་ཐག་རིང་གི་ཌིཀསི་དང་ སྣོད་འཛིན་ཚུ་ བརྡ་འཚོལ་འབད་

en: Browse bookmarked and local network locations
dz: དེབ་རྟགས་བཀལ་ཡོད་མི་དང་ ཉེ་གནས་ཡོངས་འབྲེལ་གནས་ཁོངས་ཚུ་ བརྡ་འཚོལ་འབད་

en: Browse the file system with the file manager
dz: ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་དེ་ལུ་ ཡིག་སྣོད་འཛིན་སྐྱོང་པ་གིས་ བརྡ་འཚོལ་འབད།

en: Brushed Metal
dz: དྭངས་བཟོས་ལྕགས་རིགས།

en: Bubble Gum
dz: བབ་བཱལ་གམ།

en: Burlap
dz: རྩྭ་རས།

en: By Emblems
dz: ལས་རྟགས་ཐོག་ལས།

en: By Modification Date
dz: བསྒྱུར་བཅོས་འབད་མི་ཚེས་གྲངས་ཐོག་ལས།

en: By Modification _Date
dz: ཚེས་གྲངས་བསྒྱུར་བཅོས་ཐོག་ལས།(_D)

en: By Name
dz: མིང་གི་ཐོག་ལས།

en: By Size
dz: ཚད་ཀྱི་ཐོག་ལས།

en: By Type
dz: དབྱེ་བའི་ཐོག་ལས།

en: By _Emblems
dz: ལས་རྟགས་ཐོག་ལས།(_E)

en: By _Name
dz: མིང་གི་ཐོག་ལས།(_N)

en: By _Size
dz: ཚད་ཀྱི་ཐོག་ལས།(_S)

en: By _Type
dz: དབྱེ་བའི་ཐོག་ལས།(_T)

en: C_ancel Remove
dz: རྩ་བསྐྲད་ཆ་མེད་གཏང་།(_a)

en: C_olors
dz: ཚོས་གཞི་ཚུ།(_o)

en: C_onnect
dz: མཐུད།(_o)

en: Caja
dz: ནའུ་ཊི་ལཱསི།

en: Caja could not create the following required folders: %s.
dz: ནའུ་ཊི་ལཱསི་གིས་ ཉེར་མཁོ་ཡོད་པའི་ འོག་གི་སྣོད་འཛིན་  %s ཚུ་ གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Caja could not create the required folder "%s".
dz: ནའུ་ཊི་ལཱསི་གིས་ ཉེར་མཁོ་བའི་སྣོད་འཛིན་ "%s" གསར་བསྐྲུན་འབད་མ་ཚུགས།

en: Caja has no installed viewer capable of displaying the folder.
dz: ནའུ་ཊི་ལཱསི་ལུ་ སྣོད་འཛིན་བཀྲམ་སྟོན་འབད་ཚུགས་པའི་ མཐོང་བྱེད་གསར་བཙུགས་འབད་འབདཝ་མིན་འདུག

en: Caja is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
dz: ནའི་ཊི་ལཱསི་འདི་ ཀུན་ལུ་ཕན་པའི་རེ་བ་བསྐྱེད་དེ་འགྲེམ་སྤེལ་འབདཝ་ཨིན། དེ་འབདཝ་དང་ ཉེན་ལེན་ག་ནི་ཡང་མེད་པའི་ནང་ལས་ ཐ་ན་སྐྱེལ་འདྲེན་ ཡང་ན་ དམིགས་བསལ་དགོས་དོན་ཅིག་གི་དོན་ལུ་ ཚུད་སྒྲིག་ཡོད་མེད་ཀྱི་ཉེན་ལེན་ཙམ་ཡང་མེད། རྒྱས་བཤད་ཀྱི་དོན་ལུ་ ཇི་ཨེན་ཡུ་ ཡོངས་ཁྱབ་མི་མང་ཆོག་ཐམ་ལུ་བལྟ།ཁ་གསལ་གྱི་དོན་ལུ་ ཇི་ཨེན་ཡུ་ ཡོངས་ཁྱབ་མི་མང་ཆོག་ཐམ་ལུ་བལྟ།

en: Caja is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
dz: ནའུ་ཊི་ལཱསི་འདི་ སྟོང་མར་ཐོབ་པའི་མཉེན་ཆས་ཅིག་ཨིནམ་ལས་ ཁྱོད་ཀྱིས་ རང་དབང་མཉེན་ཆས་གཞི་ཚོགས་ཀྱིས་ དཔེ་བསྐྲུན་འབད་མི་ ཇི་ཨེན་ཡུ་ ཡོངས་ཁྱབ་མི་མང་ཆོག་ཐམ་གྱི་ ཐོན་རིམ་ ༢ ཡང་ན་ ཁྱོད་རའི་བློ་འདོད་བཞིན་དུ་ ཤུལ་ལས་ཀྱི་ཐོན་རིམ་གང་རུང་གི་ ཁ་ཚིག་དང་འཁྲིལ་ཏེ་ བསྐྱར་འགྲེམ་འབད་བ་ ཡང་ན་ ལེགས་བཅོས་འབད་ཆོག

en: Caja uses the users home folder as the desktop
dz: ནའུ་ཊི་ལཱསི་གིས་ ཌེཀསི་ཊོཔ་སྦེ་ ལག་ལེན་པའི་ཁྱིམ་གྱི་སྣོད་འཛིན་ ལག་ལེན་འཐབ་ཨིན།།

en: Camera Brand
dz: པར་ཆས་་ཀྱི་ཚོང་མིང་།

en: Camera Model
dz: པར་ཆས་་ཀྱི་བཟོ་བཀོད།

en: Camouflage
dz: རྫུས་ཆས།

en: Cancel
dz: ཆ་མེད་གཏང་།

en: Cancel Group Change?
dz: སྡེ་ཚན་བསྒྱུར་བཅོས་ ཆ་མེད་གཏང་ནི་ཨིན་ན?

en: Cancel Owner Change?
dz: ཇོ་བདག་བསྒྱུར་བཅོས་ ཆ་མེད་གཏང་ནི་ཨིན་ན?

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
dz: ཡིག་སྣོད་ཕྱགས་ཧོད་ནང་ སྤོ་མི་ཚུགས། དེ་འཕྲལ་ལས་བཏོན་གཏང་ནི་ཨིན་ན?

en: Chalk
dz: ས་སྨྱུག

en: Change Desktop _Background
dz: ཌེཀསི་ཊོཔ་གི་རྒྱབ་གཞི་སོར།(_B)

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
dz: ཡིག་སྣོད་འཛིན་སྐྱོང་པའི་སྒོ་སྒྲིག་ཚུ་གི་ སྤྱོད་ལམ་དང་འབྱུང་སྣང་འདི་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་

en: Change the visibility of this window's location bar
dz: སྒོ་སྒྲིག་འདི་གི་ གནས་ཁོངས་ཕྲ་རིང་གི་ མཐོང་གསལ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད།

en: Change the visibility of this window's main toolbar
dz: སྒོ་སྒྲིག་འདི་གི་ ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་གཙོ་བོའི་མཐོང་གསལ་ བསྒྱུར་བཅོས་འབད།

en: Change the visibility of this window's statusbar
dz: སྒོ་སྒྲིག་འདི་གི་ གནས་ཚད་ཕྲ་རིང་གི་མཐོང་གསལ་ བསྒྱུར་བཅོས་འབད།

en: Charcoal
dz: སོལ་མོ།

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ཡིག་སྡེབ་འཛོལ་མ་འཛོལ་དང་ ཁྱོད་རའི་པོརོག་སི་ སྒྲིག་སྟངས་ཚུ་ ངེས་བདེན་ཨིན་མིན་ ཞིབ་དཔྱད་འབད།

en: Check that you have permission to delete the emblem.
dz: ཁྱོད་ལུ་ལས་རྟགས་དེ་ བཏོན་གཏང་ནིའི་གནང་བ་ཡོད་མེད་ ཞིབ་དཔྱད་འབད།

en: Check that you have permission to delete the pattern.
dz: ཁྱོད་ལུ་དཔེ་གཞི་དེ་ བཏོན་གཏང་ནིའི་གནང་བ་ཡོད་མེད་ ཞིབ་དཔྱད་འབད།

en: Choose a program with which to open the selected item
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་རྣམ་གྲངས་དེ་ ཁ་ཕྱེ་ནིའི་ལས་རིམ་ཅིག་ གདམ་ཁ་རྐྱབས།

en: Choose another application with which to open the selected item
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་རྣམ་གྲངས་ ཁ་ཕྱེ་ནིའི་དོན་ལུ་ གློག་རིམ་གཞན་ཅིག་ གདམ་ཁ་རྐྱབས།

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
dz: ངོས་དཔར་མིང་གི་འོག་ལུ་འཐོན་ནིའི་ བརྡ་དོན་གྱི་གོ་རིམ་ གདམ་ཁ་རྐྱབས།

en: Choose the order of information to appear in the list view.
dz: ཐོ་ཡིག་མཐོང་སྣང་ནང་འཐོན་ནིའི་ བརྡ་དོན་གྱི་གོ་རིམ་ གདམ་ཁ་རྐྱབས།

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
dz: དཀར་ཆག་དེ་ནང་ལས་ ཡིག་ཚུགས་ཅིག་གདམ་ཁ་རྐྱབ་པ་ཅིན་ ཡིག་ཚུགས་དེ་ སེལ་འཐུ་འབད་མི་ རྣམ་གྲངས་གང་རུང་དང་ཅིག་ཁར་ ཨིན་པུཊི་སྦེ་ གཡོག་བཀོལ་བཏུབ།

en: Clea_r History
dz: ལོ་རྒྱུས་བསལ།(_r)

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
dz: འགྱོ་ནིའི་དཀར་ཆག་གི་ནང་དོན་དང་ རྒྱབ་བསྐྱོད་/གདོང་བསྐྱོད་ཐོ་ཡིག་གི་ནང་དོན་ཚུ་བསལ་གཏང་།

en: Click on a color to remove it
dz: འདི་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་ལུ་ ཚོས་གཞི་ཅིག་གུ་ ཨེབ་གཏང་འབད།

en: Click on a pattern to remove it
dz: འདི་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་ལུ་ དཔེ་ཚད་ཅིག་གུ་ ཨེབ་གཏང་འབད།

en: Click on an emblem to remove it
dz: འདི་རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་ལུ་ ལས་རྟགས་ཅིག་གུ་ ཨེབ་གཏང་འབད།

en: Clos_e All Folders
dz: སྣོད་འཛིན་ཆ་མཉམ་ཁ་བསྡམས།(_e)

en: Close P_arent Folders
dz: རྩ་ལག་སྣོད་འཛིན་ཚུ་ཁ་བསྡམས།(_a)

en: Close _All Windows
dz: སྒོ་སྒྲིག་ཆ་མཉམ་ཁ་བསྡམས།(_A)

en: Close all Navigation windows
dz: འགྲུལ་བསྐྱོད་སྒོ་སྒྲིག་ཆ་མཉམ་ཁ་བསྡམས།

en: Close all folder windows
dz: སྣོད་འཛིན་སྒོ་སྒྲིག་ཆ་མཉམ་ཁ་བསྡམས།

en: Close tab
dz: ཨེབ་ལྡེ་ཁ་བསྡམས།

en: Close the side pane
dz: ཟུར་ཁའི་པེན་ཁ་བསྡམས།

en: Close this folder
dz: སྣོད་འཛིན་འདི་ཁ་བསྡམས།

en: Close this folder's parents
dz: སྣོད་འཛིན་འདི་གི་ རྩ་ལག་ཚུ་ཁ་བསྡམས།

en: Color _name:
dz: ཚོས་གཞིའི་མིང་:(_n)

en: Color _value:
dz: ཚོས་གཞིའི་བེ་ལུ་:(_v)

en: Colors:
dz: ཚོས་གཞི་ཚུ་:

en: Command
dz: བརྡ་བཀོད།

en: Comment
dz: བསམ་བཀོད།

en: Compact _Layout
dz: སྲབ་ཆུང་སྒྲིག་བཀོད།(_L)

en: Computer
dz: གློག་རིག

en: Computer icon visible on desktop
dz: ཌེཀསི་ཊོཔ་གུ་ མཐོང་ཚུགས་པའི་གློག་རིག་ངོས་དཔར།

en: Concrete
dz: རྩི་འདམ།

en: Connect To This Server
dz: སར་བར་འདི་ལུ་མཐུད།

en: Connect to Server
dz: སར་བར་ལུ་མཐུད།

en: Connect to Server %s
dz: སར་བར་ %s ལུ་མཐུད།

en: Connect to _Server...
dz: སར་བར་ལུ་མཐུད་...(_S)

en: Connect to a remote computer or shared disk
dz: ཐག་རིང་གི་གློག་རིག་ཅིག་ལུ་ཡང་ན་རུབ་སྤྱོད་འབད་ཡོད་པའི་ཌིཀསི་ལུ་མཐུད་

en: Content View
dz: ད་ལྟོའི་མཐོང་སྣང་།

en: Contents:
dz: ནང་དོན་ཚུ་:

en: Copy the selected text to the clipboard
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་ ཚིག་དོན་འདྲ་བཤུས་རྐྱབ་སྟེ་ འཛིན་པང་གུ་བཀལ།

en: Cork
dz: འདམ་སྦྱི་ཁ་ཏོག

en: Count _number of items:
dz: རྣམ་གྲངས་གྱངས་ཁ་རྐྱབས་:(_n)

en: Countertop
dz: ཀའུན་ཊར་ཊོཔ།

en: Create Document from template "%s"
dz: ཊེམ་པེལེཊི་ "%s" ནང་ལས་ ཡིག་ཆ་གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Create L_auncher...
dz: གསར་བཙུགས་འབད་མི་ གསར་བསྐྲུན་འབད་...(_a)

en: Create _Document
dz: ཡིག་ཆ་གསར་བསྐྲུན་འབད།(_D)

en: Create _Folder
dz: སྣོད་འཛིན་གསར་བསྐྲུན་འབད།(_F)

en: Create a New Color:
dz: ཚོས་གཞི་གསརཔ་ཅིག་བཟོ་:

en: Create a New Emblem
dz: ལས་རྟགས་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Create a new empty file inside this folder
dz: སྣོད་འཛིན་འདི་གི་ནང་ན་ ཡིག་སྣོད་གསརཔ་སྟོངམ་ཅིག་ གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Create a new empty folder inside this folder
dz: སྣོད་འཛིན་འདི་གི་ནང་ན་ སྣོད་འཛིན་གསརཔ་སྟོངམ་ཅིག་ གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Create a new launcher
dz: གསར་བཙུགས་འབད་མི་གསརཔ་ཅིག་ གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Create a symbolic link for each selected item
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་རྣམ་གྲངས་ རེ་རེ་བཞིན་དུའི་དོན་ལུ་ བརྡ་མཚོན་གྱི་འབྲེལ་ལམ་ཅིག་ གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Create and delete files
dz: ཡིག་སྣོད་ཚུ་གསར་བསྐྲུན་འབད་ནི་དང་ བཏོན་གཏང་ནི།

en: Create the initial window with the given geometry.
dz: གྲ་སྒྲིག་གི་འཇལ་རྩིས་ཐོག་ལས་ འགོ་ཐོག་གི་སྒོ་སྒྲིག་ གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Creating Properties window.
dz: རྒྱུ་དངོས་སྒོ་སྒྲིག་ གསར་བསྐྲུན་འབད་དོ།

en: Cu_t
dz: བཏོག(_t)

en: Cursor Position
dz: འོད་རྟགས་གནས་ས།

en: Custom Side Pane Background Set
dz: སྲོལ་སྒྲིག་གི་ ཟུར་ཁའི་པེན་ རྒྱབ་གཞིའི་ཆ་ཚན།

en: Cut the selected text to the clipboard
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་ ཚིག་དོན་བཏོག་སྟེ་ འཛིན་པང་གུ་བཀལ།

en: D_uplicate
dz: ངོ་བཤུས།(_u)

en: Danube
dz: ཌེ་ནུབ།

en: Dark Cork
dz: དམ་སྦྱི་ཁ་ཏོག་གནགཔོ།

en: Date Accessed
dz: འཛུལ་སྤྱོད་འབད་བའི་ཚེས་གྲངས།

en: Date Digitized
dz: ཌི་ཇི་ཊ་ཡིཛི་འབད་མི་ཚེས་གྲངས།

en: Date Format
dz: ཚེས་གྲངས་རྩ་སྒྲིག

en: Date Modified
dz: ཚེས་གྲངས་བསྒྱུར་འབད་ཡོདཔ།

en: Date Taken
dz: པར་བཏབ་ཚེས་གྲངས།

en: Deep Teal
dz: གཏིང་ཟབ་སྔོ་ལྗང་།

en: Default
dz: སྔོན་སྒྲིག་

en: Default Background Color
dz: སྔོན་སྒྲིག་རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི།

en: Default Background Filename
dz: སྔོན་སྒྲིག་རྒྱབ་གཞིའི་ཡིག་སྣོད་མིང་།

en: Default Side Pane Background Color
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཟུར་ཁའི་པེན་གྱི་ རྒྱབ་གཞིའི་ཚོས་གཞི།

en: Default Side Pane Background Filename
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཟུར་ཁའི་པེན་ རྒྱབ་གཞི་ཡིག་སྣོད་མིང་།

en: Default Thumbnail Icon Size
dz: སྔོན་སྒྲིག་མཐེ་གཟེར་དངོས་དཔར་གྱི་ཚད

en: Default _zoom level:
dz: རྒྱས་ཟུམ་གྱི་གནས་རིམ་ སྔོན་སྒྲིག་འབད་:(_z)

en: Default column order in the list view
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཐོ་ཡིག་མཐོང་སྣང་ནང་ ཀེར་ཐིག་གོ་རིམ།

en: Default column order in the list view.
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཐོ་ཡིག་མཐོང་སྣང་ནང་ ཀེར་ཐིག་གོ་རིམ།

en: Default folder viewer
dz: སྔོན་སྒྲིག་སྣོད་འཛིན་མཐོངབྱེད།

en: Default icon zoom level
dz: སྔོན་སྒྲིག་ངོས་དཔར་རྒྱས་ཟུམ་གྱི་གནས་རིམ།

en: Default list of columns visible in the list view
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཐོ་ཡིག་མཐོང་སྣང་ནང་ མཐོང་ཚུགས་པའི་ ཀེར་ཐིག་ཐོ་ཡིག

en: Default list of columns visible in the list view.
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཐོ་ཡིག་མཐོང་སྣང་ནང་ མཐོང་ཚུགས་པའི་ ཀེར་ཐིག་ཐོ་ཡིག

en: Default list zoom level
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཐོ་ཡིག་རྒྱས་ཟུམ་གྱི་གནས་རིམ།

en: Default sort order
dz: སྔོན་སྒྲིག་དབྱེ་སེལ་གོ་རིམ།

en: Default zoom level used by the icon view.
dz: སྔོན་སྒྲིག་ངོས་དཔར་མཐོང་སྣང་གིས་ ལག་ལེན་འཐབ་མི་ རྒྱས་ཟུམ་གནས་རིམ།

en: Default zoom level used by the list view.
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཐོ་ཡིག་མཐོང་སྣང་གིས་ ལག་ལེན་འཐབ་མི་ རྒྱས་ཟུམ་གནས་རིམ།

en: Delete all items in the Trash
dz: ཕྱགས་ཧོད་ནང་ཡོད་མི་ རྣམ་གྲངས་ཆ་མཉམ་ བཏོན་གཏང་།

en: Delete all selected items permanently
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་རྣམ་གྲངས་ཆ་མཉམ་ རྟག་བརྟན་སྦེ་ བཏོན་གཏང་།

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་རྣམ་གྲངས་རེ་རེ་བཞིན་དུ་ ཕྱགས་ཧོད་ནང་མ་སྤོ་བར་བཏོན་གཏང་།

en: Delete the open folder permanently
dz: ཁ་ཕྱེ་མི་སྣོད་འཛིན་དེ་ རྟག་བརྟན་སྦེ་བཏོན་གཏང་།

en: Delete this folder, without moving to the Trash
dz: སྣོད་འཛིན་འདི་ ཕྱགས་ཧོད་ནང་སྤོ་བཤུད་མ་འབད་བར་ བཏོན་གཏང་།

en: Deleting files
dz: ཡིག་སྣོད་བཏོན་གཏང་དོ།

en: Description
dz: འགྲེལ་བཤད།

en: Desktop
dz: ཌེཀསི་ཊོཔ།

en: Desktop computer icon name
dz: ཌེཀསི་ཊོཔ་ གློག་རིག་ངོས་དཔར་གྱི་མིང་།

en: Desktop font
dz: ཌེསཀི་ཊོཔ་ ཡིག་གཟུགས།

en: Desktop home icon name
dz: ཌེསཀ་ཊོཔ་ཁྱིམ་གྱི་ངོས་དཔར་མིང་།

en: Desktop trash icon name
dz: ཌེཀསི་ཊོཔ་གི་ ཕྱགས་ཧོད་ངོས་དཔར་གྱི་མིང་།

en: Details:
dz: རྒྱས་བཤད་ཚུ་:

en: Disable connection to session manager
dz: ལཱ་ཡུན་འཛིན་སྐྱོང་པ་ལུ་ མཐུད་ལམ་ལྕོགས་མིན་བཟོ།

en: Display
dz: བཀྲམ་སྟོན།

en: Display Caja help
dz: ནའུ་ཊི་ལཱསི་གྲོགས་རམ་ བཀྲམ་སྟོན་འབད།

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
dz: དཀར་ཆག་འདི་ནང་ དེབ་རྟགས་ཞུན་དག་འབད་བཅུག་མི་ སྒོ་སྒྲིག་ཅིག་ བཀྲམ་སྟོན་འབད།

en: Display credits for the creators of Caja
dz: ནའུ་ཊི་ལཱསི་ གསར་བསྐྲུན་འབད་མི་ཚུ་གི་ ངོ་བསྟོད་བཀྲམ་སྟོན་འབད།

en: Display icons in the opposite order
dz: ངོས་དཔར་ཚུ་ རྒྱབ་འགལ་གོ་རིམ་ནང་ བཀྲམ་སྟོན་འབད།

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
dz: བྱུང་སྣང་སྲོལ་སྒྲིག་འབད་ནི་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་བཏུབ་པའི་ དཔེ་གཞི་དང་ ཚོས་གཞི་ ལས་རྟགས་ཚུ་ བཀྲམ་སྟོན་འབད།

en: Display this location with the icon view.
dz: གནས་ཁོངས་འདི་ ངོས་དཔར་མཐོང་སྣང་དང་གཅིག་ཁར་ བཀྲམ་སྟོན་འབད།

en: Display this location with the list view.
dz: གནས་ཁོངས་འདི་ ཐོ་ཡིག་མཐོང་སྣང་དང་གཅིག་ཁར་ བཀྲམ་སྟོན་འབད།

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
dz: ཌེཀསི་ཊོཔ་ འཛིན་སྐྱོང་མ་འཐབ། (དགའ་གདམ་ཌའི་ལོག་ནང་ གཞི་སྒྲིག་འབད་མི་ དགའ་གདམ་ཚུ་སྣང་མེད་སྦེ་བཞག)

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ཐོ་ཡིག་ནང་ལས་ གནས་བཞིན་མེད་པའི་ གནས་ཁོངས་དང་གཅིག་ཁར་ཡོད་པའི་ དེབ་རྟགས་གང་རུང་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་ནི་ཨིན་ན?

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ "%s" གཡོག་བཀོལ་ནི་ཨིན་ན་ ཡང་ཅིན་ དེ་གི་ནང་དོན་ཚུ་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: Documents
dz: ཡིག་ཆ་ཚུ།

en: Dots
dz: ཚག

en: Download location?
dz: གནས་ཁོངས་ཕབ་ལེན་འབད།

en: Drag a color to an object to change it to that color
dz: དངོས་པོ་ཅིག་གི་ ཚོས་གཞི་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ནི་ལུ་ ཚོས་གཞི་ཅིག་འདྲུད་དེ་ དངོས་པོ་དེ་གུ་སྐྱེལ།

en: Drag a pattern tile to an object to change it
dz: དཔེ་ཚད་མགོ་མིང་ཅིག་ བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ནི་ལུ་ དཔེ་གཞི་དེ་འདྲུད་དེ་ དངོས་པོ་ཅིག་གུ་སྐྱེལ།

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
dz: ལས་རྟགས་ཅིག་ དངོས་པོ་ཅིག་གུ་ ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་ནིའི་དོན་ལུ་ ལས་རྟགས་དེ་འདྲུད་དེ་ དངོས་པོ་ཅིག་གུ་སྐྱེལ།

en: Drag and drop is not supported.
dz: འདྲུད་དེ་བཀོག་བཞག་ནི་ལུ་ རྒྱབ་སྐྱོར་མིན་འདུག

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
dz: འདྲུད་དེ་བཀོག་བཞག་ནི་དེ་ ཉེ་གནས་ཀྱི་ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་རྐྱངམ་གཅིག་ལུ་ རྒྱབ་སྐྱོར་འདུག

en: Duplicate each selected item
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་རྣམ་གྲངས་ རེ་རེ་བཞིན་དུ་ངོ་བཤུས་།

en: E_mpty Trash
dz: ཕྱགས་ཧོད་སྟོངམ་བཏོན།(_m)

en: E_xecute
dz: ལག་ལེན་འཐབ།(_x)

en: Eclipse
dz: གཟའ་འཛིན།

en: Edit
dz: ཞུན་དག་རྐྱབས།

en: Edit Bookmarks
dz: དེབ་རྟགས་ཞུན་དག་རྐྱབས།

en: Edit Caja preferences
dz: ནའུ་ཊི་ལཱསི་ དགའ་གདམ་ཚུ་ ཞུན་དག་འབད།

en: Edit the saved search
dz: བསྲུངས་ཏེ་ཡོད་པའི་འཚོལ་ཞིབ་དེ་ཞུན་དག་རྐྱབས།

en: Eject the selected volume
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་སྐད་ཤུགས་ ཕྱིར་བཏོན་འབད།

en: Eject the volume associated with the open folder
dz: ཁ་ཕྱེ་སྟེ་ཡོད་པའི་སྣོད་འཛིན་དང་འབྲེལ་བ་ཡོད་པའི་ སྐད་ཤུགས་བཏོན་གཏང་།

en: Emblems
dz: ལས་རྟགས་ཚུ།

en: Emblems:
dz: ལས་རྟགས་:

en: Empty Trash
dz: ཕྱགས་ཧོད་སྟོངམ་བཏོན།

en: Empty _Trash
dz: ཕྱགས་ཧོད་སྟོངམ་བཏོན།(_T)

en: Enables the classic Caja behavior, where all windows are browsers
dz: སྒོ་སྒྲིག་ཆ་མཉམ་ བརྡ་འཚོལ་འབད་མི་ཨིན་པའི་སྐབས་ ནའུ་ཊི་ལཱསི་གི་སྤྱོད་ལམ་ ལྕོགས་ཅན་བཟོཝ་ཨིན།

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
dz: ལས་རྟགས་རེ་རེའི་ཤུལ་ལུ་ འགྲེལ་བཤད་ཀྱི་མིང་རེ་བཙུགས། མིང་དེ་ལས་རྟགས་དེ་ངོས་འཛིན་འབད་ནི་ལུ་ ས་གནས་གཞན་ནང་ཡང་ ལག་ལེན་འཐབ་ནི་ཨིན།

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
dz: ལས་རྟགས་ཀྱི་ཤུལ་ལུ་ འགྲེལ་བཤད་ཀྱི་མིང་ཅིག་བཙུགས། མིང་དེ་ལས་རྟགས་དེ་ངོས་འཛིན་འབད་ནི་ལུ་ ས་གནས་གཞན་ནང་ཡང་ ལག་ལེན་འཐབ་ནི་ཨིན།

en: Enter a new name for the displayed emblem:
dz: བཀྲམ་སྟོན་འབད་མི་ ལས་རྟགས་ཀྱི་དོན་ལུ་ མིང་གསརཔ་ཅིག་བཙུགས།

en: Envy
dz: ཕྲག་དོག

en: Erase
dz: ཀྲེག་གཏང་།

en: Error while copying.
dz: འདྲ་བཤུས་བརྐྱབས་པའི་སྐབས་ལུ་འཛོལ་བ།

en: Error while deleting.
dz: བཏོན་གཏང་བའི་སྐབས་ལུ་འཛོལ་བ།

en: Error while moving.
dz: སྤོ་བའི་སྐབས་ལུ་འཛོལ་བ།

en: Execute:
dz: ལག་ལེན་འཐབ་:

en: Exposure Program
dz: འོད་ཕོག་ལས་རིམ།

en: Exposure Time
dz: འོད་ཕོག་དུས་ཚོད།

en: FTP (with login)
dz: ཨེཕ་ཊི།(ནང་བསྐྱོད་བཅས)

en: Failed to load image information
dz: གཟུགས་བརྙན་གྱི་བརྡ་དོན་ མངོན་གསལ་འབད་མ་ཚུགས།

en: Fibers
dz: ཕའི་བཱརསི།

en: File Browser
dz: ཡིག་སྣོད་བརའུ་ཟར་

en: File Management
dz: ཡིག་སྣོད་འཛིན་སྐྱོང་།

en: File Management Preferences
dz: ཡིག་སྣོད་འཛིན་སྐྱོང་གི་དགའ་གདམ།

en: File Manager
dz: ཡིག་སྣོད་འཛིན་སྐྱོང་པ།

en: File Permissions:
dz: ཡིག་སྣོད་ཀྱི་གནང་བ་ཚུ་:

en: File System
dz: ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས།

en: File Type
dz: ཡིག་སྣོད་དབྱེ་བ།

en: File not found
dz: ཡིག་སྣོད་འཚོལ་མ་ཐོབ།

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
dz: སྔོན་སྒྲིག་ཅན་གྱི་ ཟུར་ཁའི་པེན་རྒྱབ་གཞིའི་ ཡིག་སྣོད་མིང་། ཟུར་ཁའི་པེན་རྒྱབ་གཞི་ཆ་ཚན་ བདེན་པ་ཨིན་པ་ཅིན ལག་ལེན་འཐབ་ཨིན།

en: Fire Engine
dz: མེ་གསད་སྣུམ་འཁོར།

en: Flash Fired
dz: གློག་འོད་བཏང་བ།

en: Fleur De Lis
dz: ཕིལི་འར་ ཌི་ ལིསི།

en: Floral
dz: སྔོ་ཤིང་གི།

en: Focal Length
dz: ཕོ་ཀཱལ་རིང་ཚད།

en: Folder Permissions:
dz: སྣོད་འཛིན་གྱི་གནང་བ་ཚུ་:

en: Folder:
dz: སྣོད་འཛིན་:

en: Format the selected volume
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་སྐད་ཤུགས་རྩ་སྒྲིག་འབད།

en: Format the volume associated with the open folder
dz: ཁ་ཕྱེ་སྟེ་ཡོད་པའི་ སྣོད་འཛིན་དང་འབྲེལ་བའི་སྐད་ཤུགས་ རྩ་སྒྲིག་འབད།

en: Forward history
dz: ལོ་རྒྱུས་གདོང་བསྐྱོད་འབད།

en: Fossil
dz: ཆགས་རྡོ།

en: Free space:
dz: བར་སྟོང་དལཝ་:

en: GEOMETRY
dz: འཇལ་རྩིས།

en: Go
dz: འགྱོ།

en: Go To:
dz: ལུ་འགྱོ:

en: Go to the location specified by this bookmark
dz: དེབ་རྟགས་འདི་གིས་ གསལ་བཀོད་འབད་མི་ གནས་ཁོངས་ལུ་འགྱོ།

en: Go to the next visited location
dz: དེ་གི་ཧེ་མར་ ལྟ་སྤྱོད་འབད་མི་ གནས་ཁོངས་ལུ་འགྱོ།

en: Go to the previous visited location
dz: ཧེ་མར་ ལྟ་སྤྱོད་འབད་མི་ གནས་ཁོངས་ལུ་འགྱོ།

en: Granite
dz: འཛེང་རྡོ།

en: Grapefruit
dz: རྒུན་འབྲུམ།

en: Green Weave
dz: ཚེམ་དྲུབ་ལྗང་ཁུ།

en: Group
dz: སྡེ་ཚན།

en: Group:
dz: སྡེ་ཚན་:

en: History
dz: ལོ་རྒྱུས།

en: Home Folder
dz: ཁྱིམ་གྱི་ སྣོད་འཛིན་

en: Home icon visible on desktop
dz: ཌེཀསི་ཊོཔ་གུ་མཐོང་ཚུགས་པའི་ ཁྱིམ་གྱི་ངོས་དཔར།

en: ID
dz: ཨའི་ཌི།

en: ISO Speed Rating
dz: ཨའི་ཨེསི་ཨོ་ མགྱོགས་ཚད་ཀྱི་ཚད།

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
dz: ཕྱགས་ཧོད་བརྒྱུད་མ་དགོ་པར་ བཏོན་བཏང་ནིའི་ བརྡ་བཀོད་ཅིག་བཙུགས།(_I)

en: Ice
dz: ཁྱེགས།

en: Icon
dz: ངོས་དཔར།

en: Icon View
dz: ངོས་དཔར་གྱི་མཐོང་སྣང་།

en: If set to true, Caja will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
dz: བདེན་པ་གུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་བ་ཅིན་ ནའུ་ཊི་ལཱསི་གིས་ རྩ་བའི་ཟུར་ཁའི་པེན་ནང་གི་ སྣོད་འཛིན་ཚུ་རྐྱངམ་གཅིག་སྟོན་འོང་། དེ་མིན་པ་ཅིན་ སྣོད་འཛིན་དང་ ཡིག་སྣོད་གཉིས་ཆ་རང་སྟོན་འོང་།

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
dz: བདེན་པ་གུ་གཞི་སྒྲིག་་འབད་བ་ཅིན་ སྒོ་སྒྲིག་གསརཔ་ ཁ་ཕྱེ་མི་ཚུ་གི་ གནས་ཁོངས་་ཕྲ་རིང་མཐོང་ཚུགསཔ་ཨིན།

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
dz: བདེན་པ་གུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་བ་ཅིན་ སྒོ་སྒྲིག་གསརཔ་ ཁ་ཕྱེ་མི་ཚུ་གི་ ཟུར་ཁའི་པེན་མཐོང་ཚུགསཔ་ཨིན།

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
dz: བདེན་པ་གུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་བ་ཅིན་ སྒོ་སྒྲིག་གསརཔ་ ཁ་ཕྱེ་མི་ཚུ་གི་ གནས་ཚད་ཕྲ་རིང་མཐོང་ཚུགསཔ་ཨིན།

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
dz: བདེན་པ་གུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་བ་ཅིན་ སྒོ་སྒྲིག་གསརཔ་ ཁ་ཕྱེ་མི་ཚུ་གི་ ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་ཚུ་མཐོང་ཚུགསཔ་ཨིན།

en: If set to true, then Caja browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
dz: ངེས་བདེན་གུ་ གཞི་སྒྲིག་འབད་བ་ཅིན་ ནའི་ཊི་ལཱསི་ བརའུ་ཟར་སྒོ་སྒྲིག་གིས་ ཨ་རྟག་ར་ གནས་ཁོངས་ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་གི་དོན་ལུ་ འགྲུལ་ལམ་ཕྲ་རིང་གི་ཚབ་ལུ་ ཚིག་ཡིག་གི་ཨིན་པུཊི་ ཐོ་བཀོད་ཅིག་ ལག་ལེན་འཐབ་འོང་།

en: If set to true, then Caja lets you edit and display file permissions in a more unix-like way, accessing some more esoteric options.
dz: བདེན་པ་གུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་བ་ཅིན་ ནའུ་ཊི་ལཱསི་གིས་ ཁྱོད་ལུ་ ཡུ་ནིགསི་བཟུམ་གྱི་ ལམ་ལུགས་ནང་ གསང་བའི་གདམ་ཁ་མང་སུ་ལུ་ འཛུལ་སྤྱོད་འབད་བའི་ཐོག་ལས་ ཡིག་སྣོད་ཀྱི་གནང་བ་ཚུ་ ཞུན་དག་དང་བཀྲམ་སྟོན་བཅུགཔ་ཨིན།

en: If set to true, then Caja shows folders prior to showing files in the icon and list views.
dz: བདེན་པ་གུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་བ་ཅིན་ ནའུ་ཊི་ལཱསི་གིས་ ངོས་དཔར་དང་ ཐོ་ཡིག་མཐོང་སྣང་ནང་ ཡིག་སྣོད་ཚུ་མ་སྟོནམ་ལས་རང་ སྣོད་འཛིན་ཚུ་སྟོནམ་ཨིན།

en: If set to true, then Caja will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
dz: བདེན་པ་གུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་བ་ཅིན་ ནའུ་ཊི་ལཱསི་གིས་ ཡིག་སྣོད་ཅིག་ ཕྱགས་ཧོད་ནང་ སྤོ་བཤུད་འབད་མ་དགོ་པར་ དེ་འཕྲལ་ལས་བཏོན་གཏང་ཚུགས་པའི་ ཁྱད་རྣམ་ཅིག་བྱིན་འོང་། ཁྱད་རྣམ་དེ་ཉེན་ཁ་ཅན་ཨིནམ་ལས་ དྲན་པ་བཏོན་དགོ

en: If set to true, then Caja will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
dz: བདེན་པ་གུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་བ་ཅིན་ ནའུ་ཊི་ལཱསི་གིས་ ཌེཀསི་ཊོཔ་སྦེ་ ལག་ལེན་པའི་ཁྱིམ་སྣོད་འཛིན་དེ་ ལག་ལེན་འཐབ་འོང་། དེ་རྫུན་པ་ཨིན་པ་ཅིན་ དེ་གིས་ཌེཀསི་ཊོཔ་བཟུམ་ཅིག་སྦེ་ ~/ཌེཀསི་ཊོཔ་དེ་ ལག་ལེན་འཐབ་འོང་།

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
dz: གཞི་སྒྲིག་ཨིན་པའི་སྐབས་ ཚིག་དོན་རྒྱ་ཆེ་དྲགས་འགྱོ་བ་ཅིན་ གྱལ་རིམ་ཚུ་ ལོག་མཚམས་བཟོཝ་ཨིན།

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
dz: འདི་བདེན་པ་གུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་བ་ཅིན་ ཡོངས་འབྲེལ་སར་བར་མཐོང་སྣང་ལུ་ འབྲེལ་རམ་བཟོ་མི་ ངོས་དཔར་ཅིག་ ཌེཀསི་ཊོཔ་གུ་བཀལཝ་ཨིན།

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
dz: འདི་བདེན་པ་གུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་བ་ཅིན་ གློག་རིག་གནས་ཁོངས་ལུ་འབྲེལ་ལམ་ཡོད་པའི་ ངོས་དཔར་ཅིག་ ཌེཀསི་ཊོཔ་གུ་བཀལཝ་ཨིན།

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
dz: འདི་བདེན་པ་གུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་བ་ཅིན་ ཁྱིམ་གྱི་སྣོད་འཛིན་ལུ་ འབྲེལ་ལམ་ཡོད་པའི་ ངོས་དཔར་ཅིག་ ཌེཀསི་ཊོཔ་གུ་བཀལཝ་ཨིན།

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
dz: འདི་བདེན་པ་གུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་བ་ཅིན་ ཕྱགས་ཧོད་ལུ་འབྲེལ་ལམ་ཡོད་པའི་ ངོས་དཔར་ཅིག་ ཌེཀསི་ཊོཔ་གུ་བཀལཝ་ཨིན།

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
dz: འདི་བདེན་པ་གུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་བ་ཅིན་ སྦྱར་བརྩེགས་སྦུང་ཚད་ལུ་ འབྲེལ་ལམ་ཡོད་པའི་ ངོས་དཔར་ཚུ་ ཌེཀསི་ཊོཔ་གུ་བཀལཝ་ཨིན།

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
dz: བདེན་པ་ཨིན་པ་ཅིན སྒོ་སྒྲིག་གསར་པའི་ནང་ཡོད་མི་ ཡིག་སྣོད་ཚུ་ རྒྱབ་ལོག་སྦེ་ དབྱེ་སེལ་འབད་མི་དེ་ཡང་ དཔེར་ན་ མིང་གི་ཐོག་ལས་ དབྱེ་སེལ་འབད་བ་ཅིན་ "a" ལས "z",ལུ་ དབྱེ་སེལ་འབད་ནིའི་ཚབ་ལུ་ "z" ལས "a" ལུ་ དབྱེ་སེལ་འབདཝ་ཨིན། ཚད་ཀྱི་ཐོག་ལས་ དབྱེ་སེལ་འབད་བ་ཅིན་ ཡར་འཕར་གྱི་ཚབ་ལུ་ མར་འབབ་ཐོག་ལུ་ དབྱེ་སེལ་འབད་འོང་།

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
dz: བདེན་པ་ཨིན་པ་ཅིན ངོས་དཔར་ཚུ་ སྒོ་སྒྲིག་གསར་པའི་ནང་ སྔོན་སྒྲིག་ཐོག་ལུ་ དམ་དམ་སྦེ་ བཞག་ནི་ཨིན།

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
dz: བདེན་པ་ཨིན་པ་ཅིན ཁ་ཡིག་ཚུ་ ངོས་དཔར་གྱི་འོག་ལུ་མིན་པར་ ངོས་དཔར་གྱི་ནང་ན་ བཙུགས་བཞག་འོང་།

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་རྣམ་གྲངས་ཅིག་ བཏོན་གཏང་པ་ཅིན་ དེ་རྟག་བརྟན་སྦེ་ བརླག་སྟོར་འགྱོ་འོང་།

en: Illustration
dz: རི་མོ།

en: Image
dz: གཟུགས་བརྙན།

en: Image Type:
dz: གཟུགས་བརྙན་གྱི་དབྱེ་བ་:

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
dz: ཚད་འདི་(བའིཊི་ནང་) ལས་ལྷག་པའི་ གཟུགས་བརྙན་ཚུ་ མཐེབ་གཟེར་མི་བརྡབ། སྒྲིག་སྟངས་འདི་གི་དགོས་དོན་འདི་ མངོན་གསལ་འབད་ནི་ལུ་ ཡུན་རིང་འགོར་མིའམ་  དྲན་ཚད་ལེ་ཤ་ལག་ལེན་འཐབ་མི་ གཟུགས་བརྙན་ཆེ་བ་ཚུ་ལུ་ མཐེབ་གཟེར་བརྡབ་ནི་ལས་ སྤང་ཐབས་ལུ་ཨིན།

en: Indigo
dz: སྔོ་གནག

en: Information
dz: བརྡ་དོན།

en: Justification
dz: ལྟེམས་བཅོས།

en: Keep icons lined up on a grid
dz: ངོས་དཔར་ཚུ་ དྲྭ་ཐིག་ཅིག་གུ་ གྱལ་རིམ་ནང་བཞག

en: Keep icons sorted by emblems in rows
dz: ངོས་དཔར་ཚུ་ གྲལ་ཐིག་ནང་ ལས་རྟགས་ཐོག་ལས་ དབྱེ་སེལ་འབད་བཞག

en: Keep icons sorted by modification date in rows
dz: ངོས་དཔར་ཚུ་ གྲལ་ཐིག་ནང་ བསྒྱུར་བཅོས་ཚེས་གྲངས་ཐོག་ལས་ དབྱེ་སེལ་འབད་བཞག

en: Keep icons sorted by name in rows
dz: ངོས་དཔར་ཚུ་ གྲལ་ཐིག་ནང་ མིང་གི་ཐོག་ལས་ དབྱེ་སེལ་འབད་བཞག

en: Keep icons sorted by size in rows
dz: ངོས་དཔར་ཚུ་ གྲལ་ཐིག་་ནང་ ཚད་ཀྱི་ཐོག་ལས་ དབྱེ་སེལ་འབད་བཞག

en: Keep icons sorted by type in rows
dz: ངོས་དཔར་ཚུ་ གྲལ་ཐིག་ནང་ དབྱེ་བའི་ཐོག་ལས་ དབྱེ་སེལ་འབད་བཞག

en: Last changed:
dz: བསྒྱུར་བཅོས་མཇུག་མམ་:

en: Leaf
dz: ལོ་འདབ།

en: Leave icons wherever they are dropped
dz: ངོས་དཔར་ཚུ་ ག་ཏེ་བཀོག་བཞག་སར་བཞག

en: Lemon
dz: ཧུམ་ཅུ།

en: Line wrap
dz: གྱལ་རིམ་ལོག་མཚམས།

en: Link _name:
dz: འབྲེལ་ལམ་གྱི་མིང་:(_n)

en: Link target:
dz: འབྲེལ་ལམ་དམིགས་གཏད་:

en: Link to %s
dz: %s ལུ་འབྲེལ་མཐུད་འབད

en: List Columns
dz: ཀེར་ཐིག་ཚུ་ ཐོ་བཀོད་འབད།

en: List View
dz: ཐོ་ཡིག་མཐོང་སྣང་།

en: List files only
dz: ཡིག་སྣོད་ཚུ་རྐྱངམ་གཅིག་ ཐོ་བཀོད་འབད།

en: List of possible captions on icons
dz: ངོས་དཔར་ཚུ་གུ་ འོས་སྲིད་པའི་པར་བཤད་ཐོ་ཡིག

en: Loading...
dz: མངོན་གསལ་འབད་དོ་...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
dz: གློག་རིག་འདི་གུ་ཡོད་པའི་ ཡིག་ཆ་དང་སྣོད་འཛིན་ཚུ་ མིང་གི་ཐོག་ལས་ ཡང་ན་ ནང་དོན་གྱི་ཐོག་ལས་ ག་ཡོད་འཚོལ།

en: Location
dz: གནས་ཁོངས།

en: Location _Bar
dz: གནས་ཁོངས་ཕྲ་རིང་།(_B)

en: Location:
dz: གནས་ཁོངས:།

en: MIME Type
dz: མ་ཡིམ་གྱི་དབྱེ་བ།

en: Make a _Link
dz: འབྲེལ་ལམ་ཅིག་བཟོ།(_L)

en: Make a permanent connection to this server
dz: སར་བར་འདི་ལུ་ རྟག་བརྟན་གྱི་མཐུད་ལམ་ཅིག་བཟོ།

en: Mango
dz: ཨམ་ཅུ་ཀུ་ལི།

en: Manila Paper
dz: མ་ནི་ལ་ ཤོག་ཀུ།

en: Maximum image size for thumbnailing
dz: མཐེབ་གཟེར་བརྡབ་ནིའི་དོན་ལུ་ གཟུགས་བརྙན་ཚད་ཀྱི་མང་མཐའ།།

en: Metering Mode
dz: མི་ཊ་རིང་ཐབས་ལམ།

en: Mo_ve to Trash
dz: ཕྱགས་ཧོད་ནང་ སྤོ་བཤུད་འབད།(_v)

en: Modified:
dz: ལེགས་བཅོས་འབད་འབདཝ་:

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
dz: གཟའ་མིག་དམར་ སྤྱི་ཟླ་བཅུ་པ་ ༠༠ ༠༠༠༠ གི་ཕྱི་ཆ་ ༠༠:༠༠ ལུ།

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
dz: གཟའ་མིག་དམར་ སྤྱི་ཟླ་བཅུ་པ་ ༠༠ ༠༠༠༠ གི་ཕྱི་ཆ་ ༠༠:༠༠:༠༠ ལུ།

en: Moss Ridge
dz: ཧུམ་པ་གི་རྩེ་ཐང་།

en: Mount the selected volume
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་སྐད་ཤུགས་སྦྱར་བརྩེགས་འབད།

en: Mount the volume associated with the open folder
dz: ཁ་ཕྱེ་སྟེ་ཡོད་པའི་ སྣོད་འཛིན་དང་འབྲེལ་བའི་སྐད་ཤུགས་ སྦྱར་བརྩེགས་འབད།

en: Move Dow_n
dz: མར་སྤོ།(_n)

en: Move _Up
dz: ཡར་སྤོ།(_U)

en: Move each selected item to the Trash
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་རྣམ་གྲངས་རེ་རེ་བཞིན་དུ་ ཕྱགས་ཧོད་ནང་སྤོ།

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
dz: ཧེ་མ་ བཏོག་ནིའམ་ འདྲ་བཤུས་བརྐྱབ་ནིའི་བརྡ་བཀོད་ཅིག་གིས་ སེལ་འཐུ་འབད་མི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ སྤོ་བཤུད་འབད་ ཡང་ན་ འདྲ་བཤུས་རྐྱབས།

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
dz: ཧེ་མ་ བཏོག་ནིའམ་ འདྲ་བཤུས་བརྐྱབ་ནིའི་བརྡ་བཀོད་ཅིག་གིས་ སེལ་འཐུ་འབད་མི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ སེལ་འཐུ་འབད་མི་སྣོད་འཛིན་དེ་ནང་ སྤོ་བཤུད་འབད་ ཡང་ན་ འདྲ་བཤུས་རྐྱབས།

en: Move the open folder to the Trash
dz: ཁ་ཕྱེ་མི་སྣོད་འཛིན་དེ་ ཕྱགས་ཧོད་ནང་ སྤོ་བཤུད་འབད།

en: Move this folder to the Trash
dz: སྣོད་འཛིན་འདི་ ཡིག་སྣོད་ཕྱགས་ཧོད་ནང་ སྤོ་བཤུད་འབད།

en: Move to _Trash
dz: ཕྱགས་ཧོད་ལུ་སྤོ་བཤུད་འབད།(_T)

en: Mud
dz: འདམ།

en: Music
dz: སྙན་ཆ།

en: Name
dz: མིང་།

en: Network
dz: ཡོངས་འབྲེལ་

en: Network Servers
dz: ཡོངས་འབྲེལ་གྱི་ སར་་བར

en: Network Servers icon visible on the desktop
dz: ཌེཀསི་ཊོཔ་གུ་མཐོང་ཚུགས་པའི་ ཡོངས་འབྲེལ་སར་བར་གྱི་ངོས་དཔར།

en: Never
dz: ནམ་ཡང་

en: No bookmarks defined
dz: དེབ་རྟགས་ངེས་འཛིན་མ་འབད་བས།

en: None
dz: ཅི་མེད།

en: None of the files could be added as emblems.
dz: ཡིག་སྣོད་གཅིག་ཡང་ ལས་རྟགས་སྦེ་ ཁ་སྐོང་རྐྱབ་མ་ཚུགས།

en: Normal Si_ze
dz: སྤྱིར་བཏང་གི་ཚད།(_z)

en: Not a launchable item
dz: གསར་བཙུགས་འབད་བཏུབ་པའི་ རྣམ་གྲངས་ཅིག་མེན་པས།

en: Notes
dz: དྲན་ཐོ།

en: Numbers
dz: ཨང་གྲངས།

en: Ocean Strips
dz: རྒྱ་མཚོ་ནར་མོ།

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
dz: སྤྱི་ཟླ་བཅུ་པའི་ ༠༠ ༠༠༠༠ ཕྱི་ཆ་ ༠༠:༠༠ ལུ།

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
dz: སྤྱི་ཟླ་༡༠ པའི་ ༠༠ ༠༠༠༠ གི་ཕྱི་ཆ་ ༠༠:༠༠ ལུ།

en: Octal Permissions
dz: ཨོཀ་ཊཱལ་གནང་བ་ཚུ།

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
dz: ཡུ་ཨར་ཨའི་ཨེསི་གི་དོན་ལུ་ དམིགས་བསལ་གྱིས་ གསལ་བཀོད་འབད་མི་ སྒོ་སྒྲིག་ཚུ་གི་དོན་ལུ་རྐྱངམ་གཅིག་ སྒོ་སྒྲིག་གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Onyx
dz: གཟི།

en: Open Failed, would you like to choose another action?
dz: ཁ་ཕྱེ་མ་བཏུབ། བྱ་བ་གཞན་ཅིག་ གདམ་ཁ་བརྐྱབ་ནི་ཨིན་ན?

en: Open Failed, would you like to choose another application?
dz: ཁ་ཕྱེ་མ་བཏུབ། གློག་རིམ་གཞན་ཅིག་ གདམ་ཁ་བརྐྱབ་ནི་ཨིན་ན?

en: Open File and Close window
dz: ཡིག་སྣོད་ཁ་ཕྱེ་སྟེ་ སྒོ་སྒྲིག་ཁ་བསྡམས།

en: Open Folder
dz: སྣོད་འཛིན་ཁ་ཕྱེ།

en: Open Location
dz: གནས་ཁོངས་ཁ་ཕྱེ།

en: Open Wit_h
dz: གི་ཐོག་ལས་ཁ་ཕྱེ།(_h)

en: Open _Location...
dz: གནས་ཁོངས་་ཁ་ཕྱེ་...(_L)

en: Open _Parent
dz: རྩ་ལག་ཁ་ཕྱེ།(_P)

en: Open another Caja window for the displayed location
dz: བཀྲམ་སྟོན་འབད་ཡོད་པའི་ གནས་ཁོངས་ཀྱི་དོན་ལུ་ ནའུ་ཊི་ལཱསི་སྒོ་སྒྲིག་ གཞན་ཅིག་ཁ་ཕྱེ།

en: Open each selected item in a navigation window
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་རྣམ་གྲངས་ རེ་རེ་བཞིན་དུ་ འགྲུལ་བསྐྱོད་སྒོ་སྒྲིག་འདི་ནང་ཁ་ཕྱེ།

en: Open in Navigation Window
dz: འགྲུལ་བསྐྱོད་སྒོ་སྒྲིག་ནང་ཁ་ཕྱེ།

en: Open in New _Window
dz: སྒོ་སྒྲིག་གསརཔ་ནང་ལུ་ ཁ་ཕྱེ་(_W)

en: Open the contents of your desktop in a folder
dz: ཁྱོད་རའི་ཌེཀསི་ཊོཔ་གི་སྣོད་འཛིན་གཅིག་ནང་ ནང་དོན་ཚུ་ཁ་ཕྱེ་

en: Open the parent folder
dz: རྩ་ལག་སྣོད་འཛིན་དེ་ཁ་ཕྱེ་

en: Open the selected item in this window
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་རྣམ་གྲངས་དེ་ སྒོ་སྒྲིག་འདི་ནང་ཁ་ཕྱེ།

en: Open this folder in a navigation window
dz: སྣོད་འཛིན་འདི་ འགྲུལ་བསྐྱོད་སྒོ་སྒྲིག་ཅིག་ནང་ཁ་ཕྱེ།

en: Open your personal folder
dz: ཁྱོད་རའི་ སྒེར་དོན་གྱི་ སྣོད་འཛིན་ ཁ་ཕྱེ་

en: Open your personal templates folder
dz: ཁྱོད་རའི་རང་དོན་གྱི་ ཊེམ་པེལེཊི་ སྣོད་འཛིན་ཁ་ཕྱེ་

en: Open your personal trash folder
dz: ཁྱོད་རའི་རང་དོན་གྱི་ཕྱགས་ཧོད་སྣོད་འཛིན་ཁ་ཕྱེ་

en: Opening "%s".
dz: "%s" ཁ་ཕྱེ་དོ།

en: Orange
dz: ལི་ཝང་།

en: Other Type...
dz: དབྱེ་བ་གཞན་...

en: Others
dz: གཞན་ཚུ།

en: Others:
dz: གཞན་ཚུ་:

en: Owner
dz: ཇོ་བདག

en: Owner:
dz: ཇོ་བདག་:

en: Pale Blue
dz: སྔོ་སེར།

en: Password:
dz: ཆོག་ཡིག་:

en: Paste the text stored on the clipboard
dz: ཚིག་དོན་འཛིན་པང་གུ་སྦྱར་ཏེ་ གསོག་འཇོག་འབད།

en: Patterns:
dz: དཔེ་གཞི་ཚུ་:

en: Pdf / Postscript
dz: པི་ཌི་ཨེཕ་ / པོསིཊི་སི་ཀིརིཔཊི།

en: Perform a quick set of self-check tests.
dz: འཕྲལ་མྱུར་གྱི་རང་དཔྱད་བརྟག་ཞིབ་ཅིག་འབད།

en: Perform or update the search
dz: འཚོལ་ཞིབ་ལག་ལེན་འཐབ་ ཡང་ན་ དུས་མཐུན་བཟོ།

en: Permissions
dz: གནང་བ།

en: Picture
dz: པར།

en: Places
dz: ས་གནས་ཚུ།

en: Please check the spelling and try again.
dz: ཡིག་སྡེབ་ཞིབ་དཔྱད་འབད་དེ་ ལོག་སྟེ་འབད་རྩོལ་སྐྱེད་གནང་།

en: Please choose a different emblem name.
dz: ལས་རྟགས་ཀྱི་མིང་ སོ་སོ་ཅིག་གདམ་ཁ་བརྐྱབ་གནང་།

en: Please drag just one image to set a custom icon.
dz: སྲོལ་སྒྲིག་ངོས་དཔར་ཅིག་ གཞི་སྒྲིག་འབད་ནི་ལུ་ གཟུགས་བརྙན་གཅིག་རྐྱངམ་གཅིག་འདྲུད་གནང་།

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
dz: སྲིད་པའི་བེ་ལུསི་ཚུ་ ཨེབ་གཏང་ཐེངས་གཅིག་ལུ་ ཡིག་སྣོད་གསར་བཙུགས་འབད་ནི་ལུ་ "single" དང་ ཨེབ་གཏང་ཐེངས་གཉིས་ལུ་ ཡིག་སྣོད་གསར་བཙུགས་འབད་ནི་ལུ་ "double"ཨིན།

en: Prefere_nces
dz: དགའ་གདམ་ཚུ།(_n)

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ སྦྱར་ནིའི་བརྡ་བཀོད་ཅིག་གི་ཐོག་ལས་ འདྲ་བཤུས་བརྐྱབ་ནིའི་ གྲ་སྒྲིག་རྐྱབས།

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ སྦྱར་ནིའི་བརྡ་བཀོད་ཅིག་གི་ཐོག་ལས་ སྤོ་བཤུད་འབད་ནིའི་གྲ་སྒྲིག་རྐྱབས།

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
dz: སྣོད་འཛིན་འདི་ སྦྱར་ནིའི་བརྡ་བཀོད་ཅིག་གི་ཐོག་ལས་ འདྲ་བཤུས་བརྐྱབ་ནིའི་གྲ་སྒྲིག་རྐྱབས།

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
dz: སྣོད་འཛིན་འདི་ སྦྱར་ནིའི་བརྡ་བཀོད་ཅིག་གི་ཐོག་ལས་ སྤོ་བཤུད་འབད་ནིའི་གྲ་སྒྲིག་རྐྱབས།

en: Presentation
dz: གསལ་སྟོན།

en: Preview
dz: སྔོན་ལྟ།

en: Preview _sound files:
dz: སྒྲ་སྐད་ཡིག་སྣོད་ཚུ་སྔོན་ལྟ་འབད་:(_s)

en: Properties
dz: རྒྱུ་དངོས་ཚུ།

en: Public FTP
dz: མི་མང་ཨེཕ་ཊི་པི།

en: Purple Marble
dz: ཤེལ་རིལ་རྒྱ་སྨུག

en: Put labels beside icons
dz: ཁ་བྱང་ཚུ་ ངོས་དཔར་གྱི་ཟུར་ཁར་བཞག

en: Quit Caja.
dz: ནའུ་ཊི་ལཱསི་སྤང་།

en: Re_versed Order
dz: གོ་རིམ་གོ་རིམ།(_v)

en: Read and write
dz: ལྷག་ནི་དང་འབྲི་ནི།

en: Read-only
dz: ལྷག་ནི་རྐྱངམ་གཅིག།

en: Redo the last undone action
dz: མཐའ་མཇུག་གི་བྱ་བ་ འབད་བཤོལ་འབད་མི་དེ་ལོག་འབད།

en: Reload
dz: སླར་མངོན་གསལ།

en: Remove
dz: རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Remove this criterion from the search
dz: ཁྱད་ཚད་འདི་འཚོལ་ཞིབ་ནང་ལས་རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: Rename
dz: བསྐྱར་མིང་བཏགས།

en: Rename Emblem
dz: ལས་རྟགས་ལུ་ བསྐྱར་མིང་བཏགས།

en: Rename selected item
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་རྣམ་གྲངས་ཚུ་ལུ་ བསྐྱར་མིང་བཏགས།

en: Rename...
dz: བསྐྱར་མིང་བཏགས་...

en: Renaming "%s" to "%s".
dz: "%s" དེ་ "%s"  ལུ་ བསྐྱར་མིང་བཏགས་དོ།

en: Replace
dz: ཚབ་བཙུགས།

en: Replace _All
dz: ཆ་མཉམ་ཚབ་བཙུགས། (_A)

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
dz: ངོས་དཔར་ཚུ་ སྒོ་སྒྲིག་ནང་ ལེགས་ཤོམ་སྦེ་ཚུད་ནིའི་དོན་ལུ་ གནས་ས་སླར་སྒྲིག་འབད་དེ་ གཅིག་གིས་གཅིག་ལུ་མཐའ་མནན་མ་བཅུག

en: Reset
dz: སླར་སྒྲིག་འབད།

en: Reset View to _Defaults
dz: མཐོང་སྣང་སྔོན་སྒྲིག་ལུ་ སླར་སྒྲིག་འབད།(_D)

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
dz: སླར་སྒྲིག་དེ་ བཏོན་གཏང་མི་ཚུགས་པའི་ དམིགས་བསལ་གཟུགས་བརྙན་ཅིག་ཨིན།

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
dz: དབྱེ་སེལ་གོ་རིམ་དང་ རྒྱས་ཟུམ་གནས་རིམ་ཚུ་ མཐོང་སྣང་འདི་གི་ དགའ་གདམ་དང་མཐུན་ནི་ལུ་ སླར་སྒྲིག་འབད།

en: Restore Icon's Original Si_ze
dz: ངོས་དཔར་ཚུ་ ཐོག་མའི་ཚད་ལུ་ སོར་ཚུད་འབད།(_z)

en: Restore Icons' Original Si_zes
dz: ངོས་དཔར་གྱི་ཐོག་མའི་ཚད་དེ་ སོར་ཆུད་འབད།(_z)

en: Restore each selected icon to its original size
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་ ངོས་དཔར་རེ་རེ་བཞིན་དུ་ ཐོག་མའི་ཚད་གུ་ སོར་ཆུད་འབད།

en: Reverse sort order in new windows
dz: སྒོ་སྒྲིག་གསར་པའི་ནང་ དབྱེ་སེལ་གྱི་གོ་རིམ་ རྒྱབ་ལོག་བཟོ།

en: Ridged Paper
dz: འབུར་ཐིག་ཅན་གྱི་ཤོག་ཀུ།

en: Rough Paper
dz: རགས་འབྲི་ཤོག་ཀུ།

en: Ruby
dz: ར་བི།

en: Run "%s" on any selected items
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་རྣམ་གྲངས་ གང་རུང་ཅིག་ལུ་ "%s"  གཡོག་བཀོལ།

en: Run in _Terminal
dz: ཊར་མི་ནཱལ་ནང་ གཡོག་བཀོལ།(_T)

en: Run or manage scripts from %s
dz: %sནང་ལས་ ཡིག་ཚུགས་ཚུ་ གཡོག་བཀོལ་ ཡང་ན་ འཛིན་སྐྱོང་འཐབ།

en: SELinux Context
dz: ཨེསི་ཨི་ལི་ནགསི་གི་སྐབས་དོན།

en: SSH
dz: ཨེསི་ཨེསི་ཨེཆ།

en: S_kip All
dz: ཆ་མཉམ་གོམ་འགྱོ།

en: Sa_ve Search
dz: འཚོལ་ཞིབ་སྲུངས།(_v)

en: Sa_ve Search As...
dz: འཚོལ་ཞིབ་དེ་སྦེ་སྲུངས་...(_v)

en: Save Search as
dz: འཚོལ་ཞིབ་དེ་སྦེ་སྲུངས།

en: Save the current search as a file
dz: ད་ལྟོའི་འཚོལ་ཞིབ་དེ་ ཡིག་སྣོད་ཅིག་སྦེ་སྲུངས།

en: Save the edited search
dz: ཞུན་དག་འབད་ཡོད་པའི་འཚོལ་ཞིབ་སྲུངས།

en: Saved search
dz: བསྲུངས་ཡོད་པའི་འཚོལ་ཞིབ།

en: Sea Foam
dz: རྒྱ་མཚོའི་ལྦུ་བ།

en: Search
dz: འཚོལ་ཞིབ།

en: Search Folder
dz: སྣོད་འཛིན་འཚོལ་ཞིབ་འབད་

en: Search _name:
dz: འཚོལ་ཞིབ་མིང་:(_n)

en: Search for "%s"
dz:  "%s"འཚོལ་ཞིབ་འབད།

en: Search results
dz: འཚོལ་ཞིབ་གྲུབ་འབྲས།

en: Search:
dz: འཚོལ་ཞིབ་:

en: Secure WebDAV (HTTPS)
dz: ཝེབ་ཌེབ།(ཨེཆ་ཊི་ཊི་པི)མཐའ་བཙན་བཟོ།

en: Select All
dz: ཆ་མཉམ་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select Custom Icon
dz: སྲོལ་སྒྲིག་ངོས་དཔར་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select Folder to Save Search In
dz: འཚོལ་ཞིབ་བསྲུང་སའི་སྣོད་འཛིན་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select _All
dz: ཆ་མཉམ་སེལ་འཐུ་འབད།(_A)

en: Select a Category:
dz: དབྱེ་ཁག་ཅིག་ སེལ་འཐུ་འབད་:

en: Select a Color to Add
dz: ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་ནིའི་དོན་ལུ་ ཚོས་གཞི་ཅིག་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select all items in this window
dz: སྒོ་སྒྲིག་འདི་ནང་ཡོད་པའི་ རྣམ་གྲངས་ཆ་མཉམ་ སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select all the text in a text field
dz: ཚིག་དོན་ས་སྒོ་ཅིག་ནང་གི་ ཚིག་དོན་ཆ་མཉམ་ སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select an Image File for the New Emblem
dz: ལས་རྟགས་གསར་པའི་དོན་ལུ་ གཟུགས་བརྙན་ཡིག་སྣོད་ཅིག་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select an Image File to Add as a Pattern
dz: དཔེ་གཞི་ཅིག་སྦེ་ ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་ནིའི་དོན་ལུ་ གཟུགས་བརྙན་ཡིག་སྣོད་ཅིག་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select an application to view its description.
dz: དེ་གི་འགྲེལ་བཤད་བལྟ་ནིའི་དོན་ལུ་ གློག་རིམ་ཅིག་ སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select folder to search in
dz: འཚོལ་ཞིབ་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་ སྣོད་འཛིན་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select items in this window matching a given pattern
dz: སྒོ་སྒྲིག་འདི་ནང་ གྲ་སྒྲིག་འབད་ཡོད་པའི་དཔེ་གཞི་དང་མཐུན་པའི་རྣམ་གྲངས་ཚུ་ སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select the columns visible in this folder
dz: སྣོད་འཛིན་འདི་ནང་ མཐོང་ཚུགས་པའི་ཀེར་ཐིག་ཚུ་ སེལ་འཐུ་འབད།

en: Select type
dz: དབྱེ་བ་སེལ་འཐུ་འབད།

en: Selection Bound
dz: སེལ་འཐུའི་བཅད་མཚམས།

en: Set _user ID
dz: ལག་ལེན་པའི་ཨའི་ཌི་གཞི་སྒྲིག་འབད།(_u)

en: Set as _Background
dz: རྒྱབ་གཞི་སྦེ་ གཞི་སྒྲིག་འབད།(_B)

en: Set as background for _all folders
dz: སྣོད་འཛིན་ཆ་མཉམ་གྱི་དོན་ལུ་ རྒྱབ་གཞི་སྦེ་ གཞི་སྒྲིག་འབད།(_a)

en: Set as background for _this folder
dz: སྣོད་འཛིན་འདི་གི་དོན་ལུ་ རྒྱབ་གཞི་སྦེ་ གཞི་སྒྲིག་འབད།(_t)

en: Set gro_up ID
dz: སྡེ་ཚན་ཨའི་ཌི་གཞི་སྒྲིག་འབད།(_u)

en: Set the zoom level of the current view
dz: ད་ལྟོའི་སྒོ་སྒྲིག་གི་ རྒྱས་ཟུམ་གནས་རིམ་ གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Shale
dz: སྙིགས་རྡོ།

en: Show Emblems
dz: ལས་རྟགས་ཚུ་སྟོན།

en: Show History
dz: ལོ་རྒྱུས་སྟོན།

en: Show Information
dz: བརྡ་དོན་སྟོན།

en: Show Notes
dz: དྲན་འཛིན་ཚུ་སྟོན།

en: Show Places
dz: ས་གནས་ཚུ་སྟོན།

en: Show Tree
dz: རྩ་འབྲེལ་སྟོན།

en: Show _Hidden Files
dz: སྦ་སྟེ་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་སྟོན།(_H)

en: Show _only folders
dz: སྣོད་འཛིན་ཚུ་རྐྱངམ་གཅིག་སྟོན།(_o)

en: Show _thumbnails:
dz: མཐེབ་གཟེར་ཚུ་སྟོན་:(_t)

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
dz: ཁྱོད་རའི་ཌེཀསི་ཊོཔ་གི་ དཔེ་ཚད་དམ་ཚོས་གཞི་ གཞི་སྒྲིག་འབད་བཅུག་མི་ སྒོ་སྒྲིག་ཅིག་སྟོན།

en: Show folders first in windows
dz: སྒོ་སྒྲིག་ཚུ་ནང་ དང་པ་རང་ སྣོད་འཛིན་ཚུ་སྟོན།

en: Show location bar in new windows
dz: སྒོ་སྒྲིག་གསརཔ་ཚུ་ནང་ གནས་ཁོངས་ཕྲ་རིང་སྟོན།

en: Show more _details
dz: རྒྱས་བཤད་ཧེང་བཀལ་སྟོན།(_d)

en: Show mounted volumes on the desktop
dz: སྦྱར་བརྩེགས་སྦུང་ཚད་ཚུ་ ཌེཀསི་ཊོཔ་གུ་སྟོན།

en: Show session management options
dz: ལཱ་ཡུན་འཛིན་སྐྱོང༌གི་གདམ་ཁ་ཚུ་སྟོན།

en: Show side pane in new windows
dz: སྒོ་སྒྲིག་གསར་པའི་ནང་ ཟུར་ཁའི་པེན་སྟོན།

en: Show status bar in new windows
dz: སྒོ་སྒྲིག་གསར་པའི་ནང་ གནས་ཚད་ཕྲ་རིང་སྟོན།

en: Show te_xt in icons:
dz: ཚིག་དོན་ངོས་དཔར་ཚུ་སྟོན་:(_x)

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
dz: དཀར་ཆག་འདི་ནང་ཐོན་མི་ ཡིག་ཚུགས་ཡོད་མི་ སྣོད་འཛིན་དེ་སྟོན།

en: Show toolbar in new windows
dz: སྒོ་སྒྲིག་གསར་པའི་ནང་ ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་སྟོན།

en: Side pane view
dz: ཟུར་ཁའི་པེན་གྱི་མཐོང་སྣང་།

en: Silver
dz: དངུལ།

en: Size
dz: ཚད།

en: Size:
dz: ཚད་:

en: Sky
dz: ནམ་མཁའ།

en: Sky Ridge
dz: ནམ་མཁའི་རྩེ་ཐང་།

en: Snow Ridge
dz: ཁ་བའི་རྩེ་ཐང་།

en: Software
dz: མཉེན་ཆས།

en: Some of the files could not be added as emblems.
dz: ཡིག་སྣོད་ལ་ལོ་ཅིག་ ལས་རྟགས་སྦེ་ ཁ་སྐོང་རྐྱབ་མ་ཚུགས།

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
dz: དགོངསམ་མ་ཁྲེལ། "%s"  དེ་ ལག་ལེན་འཐབ་བཏུབ་པའི་ གཟུགས་བརྙན་ཅིག་མིན་པས།

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
dz: དགོངསམ་མ་ཁྲེལ་ ལས་རྟགས་ཀྱི་གཙོ་ཚིག་ནང་ ཡི་གུ་དང་ བར་སྟོང་ ཨང་གྲངས་ཚུ་རྐྱངམ་གཅིག་བཞག་བཏུབ།

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
dz: དགོངསམ་མ་ཁྲེལ་ ལས་རྟགས་མིང་"%s"འབད་མི་ཅིག་ ཧེ་མ་ལས་རང་འདུག

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
dz: དགོངསམ་མ་ཁྲེལ་ ཁྱོད་ཀྱིས་ལས་རྟགས་གསར་པའི་དོན་ལུ་ སྟོངམ་མིན་པའི་གཙོ་ཚིག་ཅིག་ གསལ་བཀོད་འབད་དགོ

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
dz: དགོངསམ་མ་ཁྲེལ། ཁྱོད་ཀྱིས་ཚོས་གཞི་གསར་པའི་དོན་ལུ་ སྟོངམ་-མིན་པའི་མིང་ཅིག་ གསལ་བཀོད་འབད་དགོ

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
dz: དགོངསམ་མ་ཁྲེལ། ཁྱོད་ཀྱིས་ཚོས་གཞི་གསར་པའི་དོན་ལུ་ ལག་ལེན་མ་འཐབ་པའི་ཚོས་གཞི་མིང་ཅིག་ གསལ་བཀོད་འབད་དགོ

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
dz: དགོངསམ་མ་ཁྲེལ་ སྲོལ་སྒྲིག་ལས་རྟགས་ཀྱི་མིང་ བསྲུང་མ་ཚུགས།

en: Sorry, unable to save custom emblem.
dz: དགོངསམ་མ་ཁྲེལ་ སྲོལ་སྒྲིག་ལས་རྟགས་ བསྲུང་མ་ཚུགས།

en: Sort _folders before files
dz: ཡིག་སྣོད་ཀྱི་ཧེ་མ་ སྣོད་འཛིན་ཚུ་ དབྱེ་སེལ་འབད།(_f)

en: Special flags:
dz: དམིགས་བསལ་ཟུར་རྟགས་ཚུ་:

en: Specify a location to open
dz: ཁ་ཕྱེ་ནིའི་དོན་ལུ་ གནས་ཁོངས་ཅིག་ གསལ་བཀོད་འབད།

en: Specify session management ID
dz: ལཱ་ཡུན་འཛིན་སྐྱོང་གིཨའི་ཌི་ གསལ་བཀོད་འབད།

en: Spreadsheet
dz: ཤོག་ཁྲམ།

en: St_atusbar
dz: གནས་ཚད་ཕྲ་རིང་(_a)

en: Starting %s
dz: %s འགོ་བཙུགས་དོ།

en: Stucco
dz: གྱང་ཁེབས

en: T_emplates
dz: ཊེམ་པེལེཊི།(_T)

en: Tags
dz: ངོ་རྟགས་ཚུ།

en: Tangerine
dz: ལི་སེར།

en: Terracotta
dz: ཊེ་ར་ཀོ་ཊ།

en: Text
dz: བརྟག་ཞིབ་

en: Text File
dz: ཚིག་ཡིག་ཡིག་སྣོད།

en: Text view:
dz: ཚིག་ཡིག་མཐོང་སྣང་:

en: The Link "%s" is Broken.
dz: འབྲེལ་ལམ་"%s"དེ་ཆད་སོ་ནུག

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
dz: འབྲེལ་ལམ་ "%s"དེ་ཆད་སོ་ནུག ཕྱགས་ཧོད་ནང་སྤོ་ནི་ཨིན་ན?

en: The SELinux security context of the file.
dz: ཡིག་སྣོད་ཀྱི་ ཨེསི་ཨི་ལི་ནགསི་ སྲུང་སྐྱོབ་ཀྱི་སྐབས་དོན།

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
dz: ཁ་ཡིག་་གི་ཚིག་དོན་ནང་ ཕན་ཚུན་འབྲེལ་བ་ཡོད་པའི་གྱལ་རིམ་ཚུ་གི་ཕྲང་སྒྲིག འདི་གིས་གནས་ཁོངས་དེ་གི་ནང་འཁོད་ཀྱི་ ཕྲང་སྒྲིག་ལུ་ ཕན་གནོད་མི་འོང་།  དེ་གི་དོན་ལུ་ GtkMisc::xalign ལུ་བལྟ

en: The color cannot be installed.
dz: ཚོས་གཞི་དེ་ གསར་བཙུགས་འབད་མི་ཚུགས་པས།

en: The current position of the insertion cursor in chars.
dz: ཡིག་འབྲུ་ནང་ བཙུགས་སའི་འོད་་རྟགས་ ད་ལྟོའི་གནས་ས།

en: The date the file was accessed.
dz: ཡིག་སྣོད་དེ་ནང་ འཛུལ་སྤྱོད་འབད་བའི་ཚེས་གྲངས།

en: The date the file was modified.
dz: ཡིག་སྣོད་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་བའི་ཚེས་གྲངས།

en: The default width of the side pane in new windows.
dz: སྒོ་སྒྲིག་གསར་པའི་ནང་ ཟུར་ཁའི་པེན་གྱི་ སྔོན་སྒྲིག་རྒྱ་ཚད།

en: The desktop view encountered an error while starting up.
dz: འགོ་བཙུགས་པའི་སྐབས་ ཌེཀསི་ཊོཔ་མཐོང་སྣང་ལུ་ འཛོལ་བ་ཅིག་བྱུང་ཡི།

en: The desktop view encountered an error.
dz: ཌེཀསི་ཊོཔ་མཐོང་སྣང་ལུ་ འཛོལ་བ་ཅིག་བྱུང་ཡི།

en: The destination folder is inside the source folder.
dz: འགྲོ་ཡུལ་གྱི་སྣོད་འཛིན་དེ་ འབྱུང་ཁུངས་ཀྱི་ སྣོད་འཛིན་ནང་ན་ཨིན།

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
dz: འཐེན་འདྲུད་འབད་མི་ཡིག་སྣོད་དེ་ ནུས་ལྡན་གྱི་གཟུགས་བརྙན་མིནམ་བཟུམ་ཅིག་འདུག

en: The emblem cannot be added.
dz: ལས་རྟགས་དེ་ ཁ་སྐོང་རྐྱབ་མི་བཏུབ།

en: The emblem cannot be installed.
dz: ལས་རྟགས་དེ་ གསར་བཙུགས་འབད་མི་ཚུགས་པས།

en: The emblems do not appear to be valid images.
dz: ལས་རྟགས་ཚུ་ ནུས་ལྡན་གྱི་གཟུགས་བརྙན་མིནམ་བཟུམ་ཅིག་འདུག

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
dz: ཡིག་སྣོད་ '%s' དེ་ ནུས་ལྡན་གྱི་གཟུགས་བརྙན་མིནམ་བཟུམ་ཅིག་འདུག

en: The file is not an image.
dz: ཡིག་སྣོད་དེ་ གཟུགས་བརྙན་ཅིག་མིན།

en: The file that you dropped is not an image.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་བཞག་མི་ཡིག་སྣོད་དེ་ གཟུགས་བརྙན་མིན་པས།

en: The file that you dropped is not local.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་བཞག་མི་ཡིག་སྣོད་དེ་ ཉེ་གནས་མིན་པས།

en: The folder contents could not be displayed.
dz: སྣོད་འཛིན་གྱི་ནང་དོན་ཚུ་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་མ་ཚུགས།

en: The font description used for the icons on the desktop.
dz: ཌེཀསི་ཊོཔ་གུའི་ ངོས་དཔར་ཚུ་གི་དོན་ལུ་ལག་ལེན་འཐབ་མི་ ཡིག་གཟུགས་འགྲེལ་བཤད།

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
dz: ཡིག་སྣོད་ཚེས་གྲངས་ཀྱི་རྩ་སྒྲིག སྲིད་པའི་བེ་ལུསི་ "locale", "iso" དང་ "informal"ཚུ་ཨིན།

en: The group could not be changed.
dz: སྡེ་ཚན་དེ་བསྒྱུར་བཅོས་འབད་མ་ཚུགས།

en: The group of the file.
dz: ཡིག་སྣོད་ཀྱི་སྡེ་ཚན།

en: The history location doesn't exist.
dz: ལོ་རྒྱུས་ཀྱི་གནས་ཁོངས་ གནས་ཏེ་མིན་འདུག

en: The icon view encountered an error while starting up.
dz: ངོས་དཔར་མཐོང་སྣང་དེ་ལུ་ འགོ་བཙུགས་པའི་སྐབས་ འཛོལ་བ་ཅིག་བྱུང་ཡི།

en: The icon view encountered an error.
dz: ངོས་དཔར་མཐོང་སྣང་དེ་ལུ་ འཛོལ་བ་ཅིག་བྱུང་ཡི།

en: The item could not be renamed.
dz: རྣམ་གྲངས་འདི་ལུ་ བསྐྱར་མིང་བཏགས་མ་ཚུགས།

en: The list view encountered an error while starting up.
dz: ཐོ་ཡིག་མཐོང་སྣང་དེ་ འགོ་བཙུགས་པའི་སྐབས་ འཛོལ་བ་ཅིག་བྱུང་ཡི།

en: The list view encountered an error.
dz: ཐོ་ཡིག་མཐོང་སྣང་དེ་ལུ་ འཛོལ་བ་ཅིག་བྱུང་ཡི།

en: The location "%s" does not exist.
dz: གནས་ཁོངས་ "%s"  དེ་མིན་འདུག

en: The location cannot be displayed with this viewer.
dz: མཐོང་བྱེད་འདི་གི་ཐོག་ལས་ གནས་ཁོངས་བཀྲམ་སྟོན་འབད་མི་ཚུགས།

en: The location is not a folder.
dz: གནས་ཁོངས་དེ་ སྣོད་འཛིན་ཅིག་མིན།

en: The mime type of the file.
dz: ཡིག་སྣོད་ཀྱི་མ་ཡིམ་དབྱེ་བ།

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
dz: མིང་ "%s" དེ་ སྣོད་འཛིན་འདི་ནང་ ཧེ་མ་ལས་རང་ ལག་ལེན་འཐབ་སྟེ་འདུག མིང་གཞན་ཅིག་ལག་ལེན་འཐབ་གནང་།

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
dz: མིང་ "%s" དེ་ ནུས་མེད་ཨིན་པས། ག་ཅི་སྦེ་ཟེར་བ་ཅིན་ དེ་ནང་ཡིག་འབྲུ་ "/" འདུག མིང་གཞན་ཅིག་ ལག་ལེན་འཐབ་གནང་།

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
dz: མིང་ "%s" དེ་ ནུས་མེད་ཨིན་པས། མིང་གཞན་ཅིག་ ལག་ལེན་འཐབ་གནང་།

en: The name and icon of the file.
dz: ཡིག་སྣོད་ཀྱི་མིང་དང་ངོས་དཔར།

en: The owner could not be changed.
dz: ཇོ་བདག་དེ་ བསྒྱུར་བཅོས་འབད་མ་ཚུགས།

en: The owner of the file.
dz: ཡིག་སྣོད་ཀྱི་ཇོ་བདག

en: The permissions could not be changed.
dz: གནང་བ་ཚུ་ བསྒྱུར་བཅོས་འབད་མ་ཚུགས།

en: The permissions of "%s" could not be determined.
dz: "%s" གི་གནང་བ་ཚུ་ ངོས་འཛིན་འབད་མ་ཚུགས།

en: The permissions of the file, in octal notation.
dz: བརྒྱད་རྟགས་ནང་ལུ་ ཡིག་སྣོད་ཀྱི་གནང་བ།

en: The permissions of the file.
dz: ཡིག་སྣོད་ཀྱི་སྣང་བ་ཚུ།

en: The permissions of the selected file could not be determined.
dz: ལེས་འཐུ་འབད་མི་ཡིག་སྣོད་ཀྱི་ གནང་བ་ཚུ་ ངོས་འཛིན་འབད་མ་ཚུགས།

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
dz: ཡིག་འབྲུའི་ནང་གི་འོད་རྟགས་ནང་ལས་ སེལ་འཐུའི་འགལ་ཕྱོགས་མཐའ་མའི་གནས་ས།

en: The selection rectangle
dz: སེལ་འཐུའི་གྲུ་བཞི་ནར་མོ།

en: The side pane view to show in newly opened windows.
dz: གསརཔ་སྒོ་ཕྱེ་མི་ སྒོ་སྒྲིག་ཚུ་ནང་སྟོན་ནིའི་ ཟུར་ཁའི་པེན་མཐོང་སྣང་།

en: The size of the file.
dz: ཡིག་སྣོད་ཀྱི་ཚད།

en: The text of the label.
dz: ཁ་ཡིག་གི་ཚིག་དོན།

en: The type of the file.
dz: ཡིག་སྣོད་ཀྱི་དབྱེ་བ།

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
dz: སྣོད་འཛིན་འདི་ནང་ "%s" མིན་འདུག དེ་སྤོ་་ཡོད་པའམ་ བཏོན་བཏང་གདའཔ་ཨིན་ན?

en: There is nothing on the clipboard to paste.
dz: སྦྱར་ནིའི་དོན་ལུ་ འཛིན་པང་གུ་ ག་ནི་ཡང་མིན་འདུག

en: There was an error displaying help.
dz: གྲོགས་རམ་་བཀྲམ་སྟོན་འབད་ནི་ལུ་ འཛོལ་བ་ཅིག་འདུག

en: There was an error displaying help: 
    %s
dz: གྲོགས་རམ་བཀྲམ་སྟོན་འབད་ནི་ལུ་ འཛོལ་བ་ཅིག་འདུག 
     %s

en: There was an error launching the application.
dz: གློག་རིམ་གསར་བཙུགས་འབདཝ་ད་ འཛོལ་བ་ཅིག་འདུག

en: This drop target only supports local files.
dz: བཀོག་བཞག་གི་ དམིགས་གཏད་འདི་གིས་ ཉེ་གནས་ཀྱི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་རྐྱངམ་གཅིག་ལུ་ རྒྱབ་སྐྱོར་འབདཝ་ཨིན།

en: This is disabled due to security considerations.
dz: ཉེན་སྲུང་གི་རྒྱུ་མཚན་ལུ་བརྟེན་ཏེ་ འདི་ལྕོགས་མིན་བཟོ་ནུག

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
dz: ལས་རྟགས་དེ་ ཁྱོད་ཀྱིས་ཁ་སྐོང་བརྐྱསབ་བརྐྱབ་ཧམིན་པར་ རྟག་བརྟན་ཅིག་ཨིནམ་འོང་ནི་མས།

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
dz: ཁྱོད་ལུ་ཌེཀསི་ཊོཔ་གུ་ གློག་རིག་གི་དོན་ལས་ སྲོལ་སྒྲིག་གི་མིང་ཅིག་དགོ་པ་ཅིན་ མིང་དེ་གཞི་སྒྲིག་འབད་ཚུགས།

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
dz: ཁྱོད་ལུ་ཌེཀསི་ཊོཔ་གུ་ ཁྱིམ་ངོས་དཔར་གྱི་དོན་ལས་ སྲོལ་སྒྲིག་གི་མིང་ཅིག་དགོ་པ་ཅིན་ མིང་དེ་གཞི་སྒྲིག་འབད་ཚུགས།

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
dz: ཁྱོད་ལུ་ཌེཀསི་ཊོཔ་གུ་ ཕྱགས་ཧོད་ངོས་དཔར་གྱི་དོན་ལས་ སྲོལ་སྒྲིག་གི་མིང་ཅིག་དགོ་པ་ཅིན་ མིང་དེ་གཞི་སྒྲིག་འབད་ཚུགས།

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
dz: ཉེ་གནས་མིན་པའི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ ཁ་ཕྱེ་ནིའི་དོན་ལུ་ དེ་ཚུ་ཉེ་གནས་སྣོད་འཛིན་ཅིག་ནང་ འདྲ་བཤུས་རྐྱབ་ཞིནམ་ལས་ ལོག་སྟེ་བཀོག་བཞག

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
dz: ཉེ་གནས་མིན་པའི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ ཁ་ཕྱེ་ནིའི་དོན་ལུ་ དེ་ཚུ་ཉེ་གནས་སྣོད་འཛིན་ཅིག་ནང་ འདྲ་བཤུས་རྐྱབ་ཞིནམ་ལས་ ལོག་སྟེ་བཀོག་བཞག ཁྱོད་ཀྱིས་བཀོག་བཞག་འབད་མི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ ཧེ་མ་ལས་རང་ ཁ་ཕྱེ་སྟེ་འདུག

en: Toggle the display of hidden files in the current window
dz: ད་ལྟོའི་སྒོ་སྒྲིག་ནང་ སྦ་སྟེ་ཡོད་པའི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་བཀྲམ་སྟོན་དེ་ སོར་སྟོན་འབད།

en: Toggle using a tighter layout scheme
dz: དེ་ལས་དམ་པའི་སྒྲིག་བཀོད་ལས་འཆར་ཅིག་ ལག་ལེན་འཐབ་སྟེ་ སོར་སྟོན་འབད།

en: Trash
dz: ཕྱགས་ཧོད།

en: Trash icon visible on desktop
dz: ཌེཀསི་ཊོཔ་གུ་ མཐོང་ཚུགས་པའི་ ཕྱགས་ཧོད་ངོས་དཔར།

en: Tree
dz: རྩ་འབྲེལ།

en: Type
dz: དབྱེ་བ།

en: Type of click used to launch/open files
dz: ཡིག་སྣོད་གསར་བཙུགས་འབད་ནི་/ཁ་ཕྱེ་ནིའི་དོན་ལུ་ ཨེབ་གཏང་གི་དབྱེ་བ།

en: Type:
dz: དབྱེ་བ:

en: URL
dz: ཡུ་ཨར་ཨེལ།

en: Unable to mount %s
dz: %s སྦྱར་བརྩེགས་འབད་མ་ཚུགས་

en: Undo
dz: འབད་བཤོལ།

en: Undo the last action
dz: བྱ་བ་མཐའ་མ་དེ་ འབད་བཤོལ་འབད།

en: Unknown
dz: མ་ཤེསཔ།

en: Unknown error
dz: མ་ཤེས་པའི་འཛོལ་བ་

en: Unmount the selected volume
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་སྐད་ཤུགས་ སྦྱར་བརྩེགས་བཤོལ།

en: Unmount the volume associated with the open folder
dz: ཁ་ཕྱེ་སྟེ་ཡོད་པའི་ སྣོད་འཛིན་དང་འབྲེལ་བའི་སྐད་ཤུགས་ སྦྱར་བརྩེགས་བཤོལ།

en: Use De_fault
dz: སྔོན་སྒྲིག་ལག་ལེན་འཐབ།(_f)

en: Use _Default Background
dz: སྔོན་སྒྲིག་རྒྱབ་གཞི་ ལག་ལེན་འཐབ།(_D)

en: Use tighter layout in new windows
dz: སྒོ་སྒྲིག་གསར་པའི་ནང་ སྒྲིག་བཀོད་དམ་དམ་ ལག་ལེན་འཐབ།

en: Video
dz: ཝི་ཌིའོ།

en: View _new folders using:
dz: ལག་ལེན་འཐབ་ཐོག་ལས་ སྣོད་འཛིན་གསརཔ་སྟོན་:(_n)

en: View of the current folder
dz: ད་ལྟོའི་སྣོད་འཛིན་གྱི་མཐོང་སྣང་།

en: View or modify the properties of each selected item
dz: སེལ་འཐུ་འབད་མི་རྣམ་གྲངས་ རེ་རེ་བཞིན་དུ་གི་ རྒྱུ་དངོས་ཚུ་ལུ་བལྟ་ ཡང་ན་ ལེགས་བཅོས་འབད།

en: View or modify the properties of the open folder
dz: ཁ་ཕྱེ་སྟེ་ཡོད་མི་སྣོད་འཛིན་དེ་གི་ རྒྱུ་དངོས་ཚུ་སྟོན་ ཡང་ན་ ལེགས་བཅོས་འབད།

en: Views
dz: མཐོང་སྣང་ཚུ།

en: Violet
dz: སྔོ་སྨུག

en: Visible _Columns...
dz: མཐོང་ཚུགས་པའི་ཀེར་ཐིག་ཚུ་...(_C)

en: Volume:
dz: སྦུང་ཚད།

en: Wavy White
dz: ཝེ་བི་དཀརཔོ།

en: WebDAV (HTTP)
dz: ཝེབ་ཌེབ།(ཨེཆ་ཊི་ཊི་པི)

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
dz: གཟའ་ཕུར་བུ་ སྤྱི་ཟླ་དགུ་པ་ ༠༠ ༠༠༠༠ གི་ ཕྱི་ཆ་ ༠༠:༠༠:༠༠ ལུ།

en: What to do with executable text files when activated
dz: ལག་ལེན་འཐབ་བཏུབ་པའི་ ཚིག་དོན་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ་ཞིནམ་ལས་ དེ་ཚུ་གིས་ག་ཅི་འབད་ནི།

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
dz: ལག་ལེན་འཐབ་བཏུབ་པའི་ ཚིག་དོན་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ་ཞིནམ་ལས་ དེ་ཚུ་གིས་ག་ཅི་འབད་ནི། (ཨེབ་གཏང་རྐྱང་པོའམ་ གཉིས་རྡེབ) སྲིད་པའི་བེ་ལུསི་ ལས་རིམ་སྦེ་ གསར་བཙུགས་འབད་ནི་ལུ་ "launch" དང་ ཌའི་ལོག་བརྒྱུད་དེ་ ག་ཅི་འབདན་ན་འདྲི་ནི་ལུ་ "ask" དེ་ལས་ ཚིག་དོན་ཡིག་སྣོད་སྦེ་སྟོན་ནི་ལུ་ "display"ཚུ་ཨིན།

en: When to show number of items in a folder
dz: སྣོད་འཛིན་ཅིག་ནང་ རྣམ་གྲངས་ཀྱི་གྱངས་ཁ་ ནམ་སྟོན་ནི་ཨིན་ན།

en: When to show preview text in icons
dz: ངོས་དཔར་ཚུ་ནང་ སྔོན་ལྟའི་ཚིག་དོན་ ནམ་སྟོན་ནི་ཨིན་ན།

en: When to show thumbnails of image files
dz: གཟུགས་བརྙན་ཡིག་སྣོད་ཀྱི་ མཐེབ་གཟེར་ཚུ་ ནམ་སྟོན་ནི་ཨིན་ན།

en: Whether a custom default folder background has been set.
dz: སྲོལ་སྒྲིག་གི་ སྔོན་སྒྲིག་སྣོད་འཛིན་ རྒྱབ་གཞི་ཅིག་ གཞི་སྒྲིག་འབད་ག་མ་འབད།

en: Whether a custom default side pane background has been set.
dz: སྲོལ་སྒྲིག་གི་ སྔོན་སྒྲིག་ཟུར་ཁའི་པེན་རྒྱབ་གཞི་ཅིག་ གཞི་སྒྲིག་འབད་ག་མ་འབད།

en: Whether to enable immediate deletion
dz: དེ་འཕྲལ་ལས་ བཏོན་གཏང་ནི་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ་ནི་ཨིན་ན།

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
dz: ངོས་དཔར་ཅིག་གི་གུ་ལས་ཕར་ མཱའུསི་བཀལ་བའི་སྐབས་ སྒྲ་སྐད་སྔོན་ལྟ་འབད་ནི་ཨིན་ན།

en: Whether to show backup files
dz: རྒྱབ་ཐག་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ སྟོན་ནི་ཨིན་ན།

en: Whether to show hidden files
dz: སྦ་སྟེ་ཡོད་མི་ཡིག་སྣོད་ཚུ་ སྟོན་ནི་ཨིན་ན།

en: White
dz: དཀརཔོ།

en: Width of the side pane
dz: ཟུར་ཁའི་པེན་གྱི་རྒྱ་ཚད།

en: Windows share
dz: ཝིན་ཌོསི་རུབ་སྤྱོད།

en: X
dz: ཨེགསི་

en: Y
dz: ཝའི་

en: You can choose another view or go to a different location.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་མཐོང་སྣང་གཞན་ཅིག་ གདམ་ཁ་བརྐྱབ་ཚུགས། ཡང་ན་ གནས་ཁོངས་སོ་སོ་ཅིག་ལུ་འགྱོ་ཚུགས།

en: You can download it or make a link to it.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་འདི་ ཕབ་ལེན་འབད་ཚུགས་ ཡང་ན་ འབྲེལ་ལམ་ཅིག་བཟོ་ཚུགས།

en: You can only use images as custom icons.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ གཟུགས་བརྙན་ཚུ་ སྲོལ་སྒྲིག་ངོས་དཔར་ཙམ་ཅིག་སྦེ་ ལག་ལེན་འཐབ་ཚུགས།

en: You can only use local images as custom icons.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ ཉེ་གནས་ཀྱི་གཟུགས་བརྙན་ཚུ་ སྲོལ་སྒྲིག་ངོས་དཔར་སྦེ་རྐྱངམ་གཅིག་ ལག་ལེན་འཐབ་ཚུགས།

en: You can stop this operation by clicking cancel.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ཆ་མེད་གཏང་ནི་གུ་ གཡེབ་གཏང་འབད་ཐོག་ལས་ བཀོལ་སྤྱོད་འདི་བཀག་ཚུགས།

en: You cannot copy a file over itself.
dz: ཁྱོད་ཀྱི་ཡིག་སྣོད་ཅིག་ དེ་ཉིད་གུ་ལུ་ འདྲ་བཤུས་བརྐྱབ་མི་ཚུགས།

en: You cannot copy a folder into itself.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་སྣོད་འཛིན་ཅིག་ དེ་ཉིད་ཀྱི་ནང་འཁོད་ལུ་ འདྲ་བཤུས་བརྐྱབ་མི་ཚུགས།

en: You cannot move a folder into itself.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་སྣོད་འཛིན་ཅིག་ དེ་ཉིད་ཀྱི་ནང་འཁོད་ལུ་ སྤོ་མི་ཚུགས།

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
dz: ཁྱོད་ལུ་ "%s" གི་སྡེ་ཚན་ བསྒྱུར་བཅོས་འབད་ནི་ལུ་མཁོ་བའི་ གནང་བ་མིན་འདུག

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
dz: ཁྱོད་ལུ་ "%s" ལུ་ བསྐྱར་མིང་བཏགས་ནི་ལུ་མཁོ་བའི་ གནང་བ་མིན་འདུག

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
dz: ཁྱོད་ལུ་ "%s" གི་ནང་དོན་ བལྟ་ནི་ལུ་མཁོ་བའི་ གནང་བ་མིན་འདུག

en: Zoom
dz: རྒྱས་ཟུམ།

en: Zoom In
dz: ཕྱིར་རྒྱས།

en: Zoom Out
dz: ནང་ན་ཟུམ།

en: Zoom _In
dz: ཕྱིར་རྒྱས།(_I)

en: Zoom _Out
dz: ནང་ཟུམ།(_O)

en: Zoom to Default
dz: སྔོན་སྒྲིག་ལུ་རྒྱས་ཟུམ་འབད།

en: [URI...]
dz: (ཡུ་ཨར་ཨའི་...)

en: _About
dz: སྐོར་ལས།(_A)

en: _Add
dz: ཁ་སྐོང་རྐྱབས།(_A)

en: _Add Bookmark
dz: དེབ་རྟགས་ཁ་སྐོང་རྐྱབས། (_A)

en: _Add a New Color...
dz: ཚོས་གཞི་གསརཔ་ཅིག་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་...(_A)

en: _Add a New Emblem...
dz: ལས་རྟགས་གསརཔ་ཅིག་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་...(_A)

en: _Add a New Pattern...
dz: དཔེ་གཞི་གསརཔ་ཅིག་ ཁ་སྐོང་རྐྱབས་...(_A)

en: _Arrange items:
dz: རྣམ་གྲངས་བདེ་ཞིབ་འབད་:(_A)

en: _Ask each time
dz: ཐེངས་རེ་ནང་ ཚར་རེ་དྲིས།(_A)

en: _Back
dz: རྒྱབ་བསྐྱོད།(_B)

en: _Backgrounds and Emblems...
dz: རྒྱབ་གཞི་དང་ ལས་རྟགས་ཚུ་...(_B)

en: _Bookmarks
dz: དེབ་རྟགས་ཚུ།  (_B)།

en: _Browse...
dz: བརྡ་འཚོལ།...(_B)

en: _Cancel
dz: ཆ་མེད།(_C)

en: _Close
dz: ཁ་བསྡམས།(_C)

en: _Computer
dz: གློག་རིག(_C)

en: _Connect
dz: མཐུད།(_C)

en: _Contents
dz: ནང་དོན།(_C)

en: _Copy
dz: འདྲ་བཤུས།(_C)

en: _Copy Here
dz: ནཱ་ལུ་འདྲ་བཤུས་རྐྱབས།(_C)

en: _Default zoom level:
dz: རྒྱས་ཟུམ་གནས་རིམ་ སྔོན་སྒྲིག་འབད་:(_D)

en: _Delete
dz: བཏོན་གཏང་།(_D)

en: _Disconnect
dz: བཏོག(_D)

en: _Display
dz: བཀྲམ་སྟོན་འབད།(_D)

en: _Download
dz: ཕབ་ལེན་འབད།(_D)

en: _Edit
dz: ཞུན་དག(_)

en: _Eject
dz: ཕྱིར་བཏོན།(_E)

en: _Emblems
dz: ལས་རྟགས་ཚུ།(_E)

en: _Empty File
dz: ཡིག་སྣོད་སྟོངམ།(_E)

en: _File
dz: ཡིག་སྣོད།(_F)

en: _Folder:
dz: སྣོད་འཛིན་:(_F)

en: _Format
dz: རྩ་སྒྲིག་:(_F)

en: _Format:
dz: རྩ་སྒྲིག་:(_F)

en: _Forward
dz: གདོང་བསྐྱོད།(_F)

en: _Go
dz: འགྱོ།(_G)

en: _Group:
dz: སྡེ་ཚན་:(_G)

en: _Help
dz: གྲོགས་རམ།(_H)

en: _Home
dz: ཁྱིམ།(_H)

en: _Home Folder
dz: ཁྱིམ་སྣོད་འཛིན་(_H)

en: _Image:
dz: གཟུགས་བརྙན་:(_I)

en: _Keep Aligned
dz: ཕྲང་སྒྲིག་སྦེ་བཞག(_K)

en: _Keyword:
dz: གཙོ་ཚིག་:(_K)

en: _Link Here
dz: ནཱ་ལུ་འབྲེལ་མཐུད་འབད།(_L)

en: _Location...
dz: གནས་ཁོངས་...(_L)

en: _Location:
dz: གནས་ཁོངས་:(_L)

en: _Main Toolbar
dz: ལག་ཆས་ཕྲ་རིང་གཙོ་བོ།(_M)

en: _Manually
dz: ལག་ཐོག་ལས།(_M)

en: _Mount
dz: སྦྱར་བརྩེགས་འབད།(_M)

en: _Move Here
dz: ནཱ་ལུ་སྤོ།(_M)

en: _Network
dz: ཡོངས་འབྲེལ།(_N)

en: _Next Tab
dz: ཤུལ་མའི་མཆོང་ལྡེ།(_N)

en: _Only for files smaller than:
dz: ལས་ཆུང་མི་ ཡིག་སྣོད་ཚུ་གི་དོན་ལུ་རྐྱངམ་གཅིག:(_O)

en: _Open
dz: ཁ་ཕྱེ།(_O)

en: _Open Scripts Folder
dz: ཡིག་ཚུགས་སྣོད་འཛིན་ཁ་ཕྱེ།(_O)

en: _Owner:
dz: ཇོ་བདག་:(_O)

en: _Paste
dz: སྦྱར།(_P)

en: _Paste Into Folder
dz: སྣོད་འཛིན་ནང་སྦྱར།(_P)

en: _Pattern:
dz: དཔེ་གཞི་:(_P)

en: _Patterns
dz: དཔེ་གཞི་ཚུ།(_P)

en: _Places
dz: ས་གནས།(_P)

en: _Port:
dz: འདྲེན་ལམ་:(_P)

en: _Previous Tab
dz: ཧེ་མའི་མཆོང་ལྡེ།(_P)

en: _Properties
dz: རྒྱུ་དངོས་ཚུ།(_P)

en: _Read
dz: ལྷག(_R)

en: _Redo
dz: ལོག་འབད།(_R)

en: _Reload
dz: སླར་མངོན་གསལ་འབད།(_R)

en: _Remove a Color...
dz: ཚོས་གཞི་ཅིག་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་...(_R)

en: _Remove a Pattern...
dz: དཔེ་གཞི་ཅིག་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་...(_R)

en: _Remove an Emblem...
dz: ལས་རྟགས་ཅིག་ རྩ་བསྐྲད་གཏང་...(_R)

en: _Remove...
dz: རྩ་བསྐྲད་གཏང་...(_R)

en: _Rename...
dz: བསྐྱར་མིང་བཏགས་...(_R)

en: _Retry
dz: སླར་རྩོལ།(_R)

en: _Revert
dz: རྒྱབ་ལོག(_R)

en: _Run
dz: གཡོག་བཀོལ།(_R)

en: _Save
dz: སྲུངས།(_S)

en: _Scripts
dz: ཡིག་ཚུགས།(_S)

en: _Search
dz: འཚོལ་ཞིབ།(_S)

en: _Search for Files...
dz: ཡིག་སྣོད་ཚུ་གི་དོན་ལུ་འཚོལ་ཞིབ་འབད་...(_S)

en: _Search for:
dz: དོན་ལུ་ འཚོལ་ཞིབ་འབད། (_S)

en: _Server:
dz: སར་བར་:(_S)

en: _Side Pane
dz: ཟུར་ཁའི་པེན།(_S)

en: _Skip
dz: གོམ་འགྱོ།(_S)

en: _Sticky
dz: སྦྱར་རྩི་ཅན།(_S)

en: _Stop
dz: བཀག(_S)

en: _Text beside icons
dz: ངོས་དཔར་ཟུར་ཁའི་ཚིག་དོན།(_T)

en: _Trash
dz: ཕྱགས་ཧོད།(_T)

en: _Type:
dz: དབྱེ་བ་:(_T)

en: _Undo
dz: ་འབད་བཤོལ།(_U)

en: _Unmount
dz: སྦྱར་བརྩེགས་བཤོལ།(_U)

en: _Up
dz: ཡར།(_U)

en: _Use compact layout
dz: སྲབ་ཆུང་སྒྲིག་བཀོད་ ལག་ལེན་འཐབ།(_U)

en: _View
dz: མཐོང་སྣང་།(_V)

en: _Write
dz: བྲིས།(_W)

en: access
dz: འཛུལ་སྤྱོད།

en: by Modification _Date
dz: བསྒྱུར་བཅོས་ཚེས་གྲངས་ཐོག་ལས།(_D)

en: by _Emblems
dz: ལས་རྟགས་ཐོག་ལས།(_E)

en: by _Name
dz: མིང་གི་སྒོ་ལས།(_N)

en: by _Size
dz: ཚད་ཀྱི་སྒོ་ལས། (_S)

en: by _Type
dz: དབྱེ་བའི་ཐོག་ལས་།(_T)

en: create/delete
dz: གསར་བསྐྲུན་/བཏོན་གཏང་།

en: link
dz: འགྲེལ་ལམ།

en: link (broken)
dz: འབྲེལ་ལམ། (ཆད་པ)

en: list
dz: ཐོ་ཡིག།

en: loading...
dz: མངོན་གསལ་འབད་དོ་...

en: nd copy)
dz: ཨེན་ཌི འདྲ་བཤུས)

en: new file
dz: ཡིག་སྣོད་གསརཔ།

en: no
dz: མེན།

en: nothing
dz: ག་ནི་ཡང་མེདཔ།

en: on the desktop
dz: ཌེཀསི་ཊོཔ་གུ།

en: pointing at "%s"
dz: "%s" ལུ་ དཔག་དོ།

en: program
dz: ལས་རིམ།

en: rd copy)
dz: ཨར་ཌི་ འདྲ་བཤུས)

en: read
dz: ལྷག།

en: st copy)
dz: ཨེསི་ཀྲི འདྲ་བཤུས)

en: th copy)
dz:  ཀྲི་ཨེཆ འདྲ་བཤུས)

en: today
dz: ད་རིས།

en: today at %-I:%M %p
dz: ད་རིས་ %-I:%M %p ལུ།

en: today at %-I:%M:%S %p
dz: ད་རིས་ %-I:%M:%S %p ལུ།

en: today at 00:00 PM
dz: ད་རིས་ ཕྱི་ཆ་ ༠༠:༠༠ ལུ།

en: today at 00:00:00 PM
dz: ད་རིས་ ཕྱི་ཆ་ ༠༠:༠༠:༠༠ ལུ།

en: today, %-I:%M %p
dz: ད་རིས་ %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
dz: ད་རིས་ ཕྱི་ཆ་ ༠༠:༠༠ ལུ།

en: unknown
dz: མ་ཤེས་པའི།

en: unknown MIME type
dz: མ་ཤེས་པའི་ མ་ཡིམ་དབྱེ་བ།

en: unknown type
dz: མ་ཤེས་པའི་དབྱེ་བ།

en: unreadable
dz: ལྷག་མ་བཏུབ།

en: untitled folder
dz: མགོ་མིང་མ་བཏགས་པའི་སྣོད་འཛིན།

en: write
dz: བྲིས།

en: yesterday
dz: ཁ་རྩང་།

en: yesterday at %-I:%M %p
dz: ཁ་རྩང་  %-I:%M %p ལུ།

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
dz: ཁ་རྩང་ %-I:%M:%S %p ལུ།

en: yesterday at 00:00 PM
dz: ཁ་རྩང་ ཕྱི་ཆ་ ༠༠:༠༠ ལུ།

en: yesterday at 00:00:00 PM
dz: ཁ་རྩང་ ཕྱི་ཆ་ ༠༠:༠༠:༠༠ ལུ།

en: yesterday, %-I:%M %p
dz: ཁ་རྩང་ %-I:%M %p ལུ།

en: yesterday, 00:00 PM
dz: ཁ་རྩང་ ཕྱི་ཆ་ ༠༠:༠༠ ལུ།
