gparted - en to dz translation catalogue (278 entries)

en: %1 - GParted
dz: %1 -ཇི་པར་ཊེཊི།

en: %1 B
dz: %1 བི།

en: %1 GiB
dz:  %1ཇི་ཨའི་བི།

en: %1 KiB
dz: %1 ཀེ་ཨའི་བི།

en: %1 MiB
dz: %1 ཨེམ་ཨའི་བི།

en: %1 TiB
dz: %1 ཊི་ཨའི་བི།

en: %1 of %2 copied
dz: %2 གི་ %1 འདྲ་བཤུས་རྐྱབས་ཡོདཔ།

en: %1 of %2 copied (%3 remaining)
dz: %2 གི་ %1 འདྲ་བཤུས་རྐྱབས་ཡོདཔ། (ལྷག་ལུས་ %3)

en: %1 of %2 operations completed
dz: %2 ཀྱི་ནང་ལས་ %1 བཀོལ་སྤྱོད་ཚུ་མཇུག་བསྡུ་ཡོདཔ།

en: %1 of %2 read
dz: %2 གི་ %1 ལྷག

en: %1 of %2 read (%3 remaining)
dz: %2 གི་ %1 ལྷག (ལྷག་ལུས་ %3)

en: %1 operations are currently pending.
dz: %1 བཀོལ་སྤྱོད་ཚུ་ད་ལྟོ་བསྣར་དོ།

en: %1 operations pending
dz: %1 བཀོལ་སྤྱོད་ཚུ་བསྣར་བའི་བསྒང་།

en: %1 seconds
dz: %1 སྐར་མ།

en: %1 sectors copied
dz: %1 ས་ཁོངས་ཚུ་འདྲ་བཤུས་རྐྱབས་ཡོདཔ།

en: %1 sectors read
dz: %1 ས་ཁོངས་ཚུ་ལྷག

en: %1 warnings
dz: %1 ཉེན་བརྡ་ཚུ།

en: 1 operation is currently pending.
dz: 1 བཀོལ་སྤྱོད་ ད་ལྟོ་བསྣར་དོ།

en: 1 operation pending
dz: ༡ བཀོལ་སྤྱོད་བསྣར་བའི་བསྒང་།

en: A %1 filesystem requires a partition of at least %2.
dz: %1 ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་འདི་ལུ་ བར་བཅད་ཉུང་མཐའ་ %2 དགོས་མཁོ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: A disklabel is a piece of data stored at a well known place on the disk, that indicates where each partition begins and how many sectors it occupies.
dz: ཌིཀསི་གི་ཁ་ཡིག་འདི་ ཡོངས་གྲགས་ཅན་གྱི་ས་གནས་ཌིཀསི་གུ་ གནད་སྡུད་གསོག་འཇོག་འབད་དེ་ཡོད་པའི་པིསི་ཅིག་ཨིནམ་དང་དེ་གིས་ བར་བཅད་རེ་རེ་ག་སྟེ་ལུ་འགོ་བཙུགསཔ་ཨིན་ན་དང་དུམ་ཚན་ག་དེམ་ཅིག་དབང་འོང་ག་ བརྡ་སྟོན་འབདཝ་ཨིན།

en: A partition cannot have a length of %1 sectors
dz: བར་བཅད་ལུ་ རིང་ཚད་ %1 ས་ཁོངས་ཚུ་ འོང་མི་ཚུགསཔ་ཨིན།

en: A partition with a %1 filesystem has a maximum size of %2.
dz: %1 ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་དང་ལྡན་པའི་བར་བཅད་འདི་ལུ་ མང་མཐའི་ཚད་ %2 ཡོད།

en: A partition with used sectors (%1) greater than it's length (%2) is not valid
dz: ཁོ་རའི་རིང་ཚད་ (%2) ལས་སྦོམ་མི་ དེས་སྤྱོད་བཏང་ཡོད་པའི་ས་ཁོངས་ (%1) ཚུ་དང་བཅས་པའི་བར་བཅད་འདི་ ནུས་ཅན་མེན།

en: Activating swap on %1
dz: %1 གུ་ལུ་ སུ་ཝེབ་ ཤུགས་ལྡན་བཟོ་དོ།

en: Active
dz: ཤུགས་ལྡན།

en: Advanced
dz: མཐོ་རིམ།

en: After deletion this partition is no longer available for copying.
dz: བར་བཅད་འདི་བཏོན་གཏང་པའི་ཤུལ་ལས་ ད་ལས་ཕར་འདྲ་བཤུས་བརྐྱབ་ནིའི་དོན་ལུ་ ཐོབ་མི་ཚུགས།

en: All operations succesfully completed
dz: བཀོལ་སྤྱོད་ཆ་མཉམ་ མཐར་འཁྱོལ་སྦེ་མཇུག་བསྡུ་ཡི།

en: An error occurred while applying the operations
dz: བཀོལ་སྤྱོད་ལུ་འཇུག་སྤྱོད་འབད་བའི་བསྒང་ འཛོལ་བ་ཅིག་བྱུང་ནུག

en: Apply All Operations
dz: བཀོལ་སྤྱོད་ཚུ་ཆ་མཉམ་ འཇུག་སྤྱོད་འབད།

en: Apply operations to harddisk
dz: བཀོལ་སྤྱོད་ཚུ་ ཧརཌི་ཌིཀསི་ལུ་འཇུག་སྤྱོད་འབད།

en: Applying all listed operations.
dz: ཐོ་བཀོད་འབད་ཡོད་པའི་བཀོལ་སྤྱོད་ཚུ་ཆ་མཉམ་ འཇུག་སྤྱོད་འབད་བའི་བསྒང་།

en: Applying pending operations
dz: བསྣར་བའི་བཀོལ་སྤྱོད་ཚུ་ འཇུག་སྤྱོད་འབད་བའི་བསྒང་།

en: Are you sure you want to apply the pending operations?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་འཐད་རི་འབའ་རི་ བསྣར་བའི་བཀོལ་སྤྱོད་ཚུ་ འཇུག་སྤྱོད་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: Are you sure you want to cancel the current operation?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ད་ལྟོའི་བཀོལ་སྤྱོད་འདི་ འཐད་རི་འབའ་རི་ཆ་མེད་གཏང་ནི་ཨིན་ན?

en: Are you sure you want to create a %1 disklabel on %2?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་འཐད་རི་འབའ་རི་%1 ཌིཀསི་ཁ་ཡིག་ཅིག་ %2 གུ་ལུ་ གསར་བསྐྲུན་འབད་ནི་ཨིན་ན?

en: Are you sure you want to delete %1?
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་འཐད་རི་འབའ་རི་ %1 བཏོན་གཏང་ནི་ཨིན་ན?

en: Available
dz: འཐོབ་ཆོག་ཆོག

en: Because of this some operations may be unavailable.
dz: གནད་དོན་འདི་ལུ་བརྟེན་ཏེ་ བཀོལ་སྤྱོད་ལ་ལོ་ཅིག་ཐོབ་མི་ཚུགས་འོང་།

en: Because of this you will only have limited access to these devices. Unmount all mounted partitions on a device to get full access.
dz: ཐབས་འཕྲུལ་ཚུ་ལུ་ འདི་ལས་བརྟེན་ཏེ་ཁྱོད་ལུ་འཛུལ་སྤྱོད་ཙམ་ཅིག་ལས་མེད། ཐབས་འཕྲུལ་གུ་ལུ་འཛུལ་སྤྱོད་ཆ་ཚང་འཐོབ་ནི་ལུ་ བརྩེག་ཅན་གྱི་བར་བཅད་ཆ་མཉམ་ བརྩེག་བཤོལ།

en: Busy (At least one logical partition is mounted)
dz: ཁོམ་མེད་(ཉུང་མཐའ་རང་ གཏན་ཚིགས་ཀྱི་བར་བཅད་གཅིག་སྦྱར་བརྩེགས་འབད་ནུག་)།

en: By default GParted creates an msdos disklabel.
dz: སྔོན་སྒྲིག་ ཇི་པར་ཊེཊི་གིས་ ཨེམ་ཨེསི་ཌི་ཨོ་ཨེསི་ ཌིཀསི་གི་ཁ་ཡིག་གསར་བསྐྲུན་འབདཝ་ཨིན།

en: C_heck
dz: ཞིབ་དཔྱད།(_h)

en: Cancel Operation
dz: བཀོལ་སྤྱོད་ཆ་མེད་གཏང་།

en: Canceling an operation may cause SEVERE filesystem damage.
dz: བཀོལ་སྤྱོད་ཆ་མེད་གཏང་ནི་གིས་ ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་ལུ་གནོད་རྐྱེན་འཚབས་ཆེན་སྦེ་འབྱུང་འོང་།

en: Cannot format this filesystem to %1.
dz: %1 ལུ་ ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་འདི་ རྩ་སྒྲིག་འབད་མི་ཚུགས།

en: Check
dz: ཞིབ་དཔྱད།

en: Check and repair filesystem (%1) on %2
dz: %1 གུ་ %2 ཞིབ་དཔྱད་འབད་ནི་དང་ཡིག་སྣོད་ཚུའི་རིམ་ལུགས་ཉམས་བཅོས་འབད།

en: Completed Operations:
dz: མཇུག་བསྡུ་ཡོད་པའི་བཀོལ་སྤྱོད་ཚུ་:

en: Continue Operation
dz: བཀོལ་སྤྱོད་འཕྲོ་མཐུད།

en: Copy
dz: འདྲ་བཤུས།

en: Copy %1 to %2
dz: %1 འདི་ %2 ལུ་འདྲ་བཤུས་རྐྱབས།

en: Copy %1 to %2 (start at %3)
dz: %1 འདི་ %2 ལུ་འདྲ་བཤུས་རྐྱབས་(%3 ལུ་འགོ་བཙུགས་)།

en: Copy the selected partition to the clipboard
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་བར་བཅད་འདི་ འཛིན་པང་ལུ་ འདྲ་བཤུས་རྐྱབས།

en: Could not activate swap
dz: སུ་ཝེབ་ ཤུགས་ལྡན་བཟོ་མ་ཚུགས།

en: Could not add this operation to the list.
dz: ཐོ་ཡིག་ནང་ འ་ནི་བཀོལ་སྤྱོད་འདི་ཁ་སྐོང་བརྐྱབ་མི་ཚུགས་པས།

en: Could not deactivate swap
dz: སུ་ཝེབ་ ཤུགས་མེད་བཟོ་མ་ཚུགས།

en: Could not mount %1 on %2
dz: %1 འདི་ %2 གུ་ལུ་ སྦྱར་བརྩེག་འབད་མ་ཚུགས།

en: Could not unmount %1
dz: %1 སྦྱར་བརྩེག་འབད་བཤོལ་མ་ཚུགས།

en: Create
dz: གསར་བསྐྲུན།

en: Create %1 #%2 (%3, %4) on %5
dz: %5 གི་གུ་ལུ་ %1 #%2 (%3, %4) གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Create a new partition in the selected unallocated space
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་སྤྲོད་མ་བཞག་པའི་བར་སྟོང་ནང་ལུ་ བར་བཅད་གསརཔ་ཅིག་གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Create as:
dz: བཟུམ་སྦེ་ གསར་བསྐྲུན་འབད་:

en: Create new Partition
dz: བར་བཅད་གསརཔ་ གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: Cylinders:
dz: སི་ལིན་ཌརསི་:

en: Deactivating swap on %1
dz: %1 གུ་ལུ་ སུ་ཝེབ་ ཤུགས་མེད་བཟོ་དོ།

en: Delete %1 (%2, %3)
dz: %1 (%2 %3) བཏོན་གཏང་།

en: Delete %1 (%2, %3) from %4
dz: %4 ནང་ལས་ %1 (%2, %3) བཏོན་གཏང་།

en: Delete the selected partition
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་བར་བཅད་ བཏོན་གཏང་།

en: Depending on the amount and type of operations this might take a long time.
dz: བཀོལ་སྤྱོད་འདི་གི་མ་ཉུང་དང་དབྱེ་བ་དང་བསྟུན་ཏེ་ དུས་ཚོད་རིངམ་འགོར་འོང་།

en: Details
dz: རྒྱས་བཤད་ཚུ།

en: Detect
dz: སྐྱོན་འཛིན།

en: Device Information
dz: ཐབས་འཕྲུལ་བརྡ་དོན།

en: Device _Information
dz: ཐབས་འཕྲུལ་_བརྡ་དོན།

en: DiskLabelType:
dz: ཌིཀསི་ཁ་ཡིག་གི་དབྱེ་བ་:

en: Error while reading block at sector %1
dz: ས་ཁོངས་ %1 གུ་ལུ་ སྡེབ་ཚན་ལྷབ་པའི་སྐབས་སུ་ འཛོལ་བ།

en: Error while setting new disklabel
dz: ཌིཀསི་ཁ་ཡིག་གསརཔ་ གཞི་སྒྲིག་འབད་བའི་སྐབས་ལུ་ འཛོལ་བ།

en: Error while writing block at sector %1
dz: ས་ཁོངས་ %1 གུ་ལུ་ སྡེབ་ཚན་འབྲི་པའི་སྐབས་སུ་འཛོལ་བ།

en: Extended Partition
dz: རྒྱ་བསྐྱེད་ཅན་གྱི་བར་བཅད།

en: Features
dz: ཁྱད་རྣམ།

en: Filesystem
dz: ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས།

en: Filesystem:
dz: ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་:

en: First Sector:
dz: དུམ་ཚན་དང་པ་:

en: Flags
dz: ཟུར་རྟགས་ཚུ།

en: Flags:
dz: ཟུར་རྟགས་ཚུ་:

en: Format %1 as %2
dz: %1 འདི་ %2 འབད་རྩ་སྒྲིག་འབད།

en: Free Space Following (MiB):
dz: བར་སྟོང་འོག་གི་ (ཨེམ་ཨའི་བི་):

en: Free Space Preceding (MiB):
dz: བར་སྟོང་སྦོམ་ཤོས་(ཨེམ་ཨའི་བི་):

en: GNOME Partition Editor
dz: ཇི་ནོམ་བར་བཅད་ཞུན་དགཔ།

en: GParted
dz: ཇི་པར་ཊེཊི།

en: Grow
dz: ཡར་བསྐྱེད།

en: Grow %1 from %2 to %3
dz: %2 ལས་ %3 ཚུན་ %1 ཡར་བསྐྱེད།

en: Heads:
dz: མགོ་:

en: IMPORTANT
dz: གལ་ཅན།

en: If you want more partitions you should first create an extended partition. Such a partition can contain other partitions. Because an extended partition is also a primary partition it might be necessary to remove a primary partition first.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་བར་བཅད་ཧེང་བཀལ་དགོ་པ་ཅིན་ དང་པ་རང་རྒྱ་བསྐྱེད་ཅན་གྱི་བར་བཅད་ གསར་བསྐྲུན་འབད་དགོ དེ་བཟུམ་མའི་བར་བཅད་འདི་ནང་ བར་བཅད་གཞན་ཚུ་གནས་འོང་། ག་ཅི་འབད་ཟེར་བ་ཅིན་ རྒྱ་བསྐྱེད་ཅན་གྱི་བར་བཅད་འདི་ཡང་གཞི་རིམ་བར་བཅད་ཨིནམ་ལས་ དང་པ་རང་གཞི་རིམ་བར་བཅད་འདི་རྩ་བསྐྲད་གཏང་དགོཔ་འོང་།

en: If you want support, you need to provide the saved details!
dz: ཁྱོད་ལུ་རྒྱབ་སྐྱོར་དགོ་པ་ཅིན་ ཁྱོད་ཀྱིས་ སྲུང་བཞག་འབད་ཡོད་པའི་རྒྱས་བཤད་ཚུ་བྱིན་དགོཔ་ཨིན།!

en: Information about %1
dz: %1 གི་སྐོར་ལས་ བརྡ་དོན།

en: It is not possible to create more than %1 primary partitions
dz: %1 གཞི་རིམ་བར་བཅད་ལས་ལྷག་སྟེ་ གསར་བསྐྲུན་འབད་མི་ཚུགས།

en: It is recommended to backup valuable data before proceeding.
dz: རྩ་ཆེ་བའི་གནད་སྡུད་འདི་བྱ་རིམ་གྱི་ཧེ་མ་ལས་ རྒྱབ་ཐག་བཟོ་དགོ་པའི་འོས་སྦྱོར་འབད་ཡོདཔ།

en: Label
dz: ཁ་ཡིག་བཏགས་ནི།

en: Last Sector:
dz: མཇུག་གི་དུམ་ཚན་:

en: Logical Partition
dz: གཏན་ཚིགས་ཅན་གྱི་བར་བཅད།

en: M_anage Flags
dz: ཟུར་རྟགས་ཚུ་ _འཛིན་སྐྱོང་འཐབ།

en: Manage flags on %1
dz: %1 གུ་ ཟུར་རྟགས་འཛིན་སྐྱོང་འཐབ།

en: Maximum Size: %1 MiB
dz: མང་མཐའི་ཚད་: %1 ཨེམ་ཨའི་བི།

en: Minimum Size: %1 MiB
dz: ཉུང་མཐའི་ཚད་: %1 ཨེམ་ཨའི་བི།

en: Model:
dz: དཔེ་:

en: Most likely other partitions are also mounted on these mountpoints. You are advised to unmount them manually.
dz: སྦྱར་བརྩེག་འབད་སའི་གུ་ བར་བཅད་གཞན་མི་ཚུ་ཡང་སྦྱར་བརྩེག་འབད་ཡོདཔ་བཟུམ་ཅིག་འདུག ཁྱོད་ཀྱིས་དེ་ཚུ་ལག་ཐོག་ལས་སྦྱར་བརྩེག་འབད་བཤོལ་ཟེར་ སླབ་ནི་ཨིན།

en: Mounted on %1
dz: %1 གུ་ སྦྱར་བརྩེགས་འབད་ནུག

en: Mountpoint
dz: སྦྱར་བརྩེག་འབད་ས།

en: Move
dz: སྤོ།

en: Move %1 to the left
dz: %1 འདི་ གཡོན་ཁ་ཐུག་ལུ་སྤོ།

en: Move %1 to the left and grow it from %2 to %3
dz: %1 གཡོན་ཁ་ཐུག་ལུ་སྤོ་ཞིནམ་ལས་ དེ་ %2 ལས་ %3 ཚུན་ཡར་བསྐྱེད་འབད།

en: Move %1 to the left and shrink it from %2 to %3
dz: %1འདི་ གཡོན་ཁ་ཐུག་ལས་སྤོ་ཞིནམ་ལས་ དེ་  %2 ལས་ %3 ཚུན་ བསྐུམ།

en: Move %1 to the right
dz: %1 འདི་ གཡས་ཁ་ཐུག་ལུ་སྤོ།

en: Move %1 to the right and grow it from %2 to %3
dz: %1 འདི་ གཡས་ཁ་ཐུག་ལུ་སྤོ་ཞིནམ་ལས་ %2 ལས་ %3 ཚུན་ ཡར་བསྐྱེད་འབད།

en: Move %1 to the right and shrink it from %2 to %3
dz: %1 འདི་ གཡས་ཁ་ཐུག་ལུ་སྤོ་ཞིནམ་ལས་ དེ་ %2 ལས་ %3 ཚུན་ བསྐུམ།

en: New Partition #%1
dz: བར་བཅད་གསརཔ་ #%1།

en: New Size (MiB):
dz: ཚད་གསརཔ་(ཨེམ་ཨའི་བི་):

en: No devices detected
dz: ཐབས་འཕྲུལ་ཚུ་ སྐྱོན་འཛིན་མ་འབད།

en: Not Available
dz: འཐོབ་ཆོགཔ་མིན་འདུག

en: Not active
dz: ཤུགས་ལྡན་མ་ཡིན་པ།

en: Not busy (There are no mounted logical partitions)
dz: དལཝ་(སྦྱར་བརྩེགས་འབད་ཡོད་པའི་གཏན་ཚིགསཀྱི་བར་བཅད་མེད་)།

en: Not mounted
dz: སྦྱར་བརྩེགས་མ་འབདཝ།

en: Operation canceled
dz: བཀོལ་སྤྱོད་ ཆ་མེད་བཏང་ཡི།

en: Partition
dz: བར་བཅད།

en: Paste %1
dz: %1 སྦྱར།

en: Paste the partition from the clipboard
dz: འཛིན་པང་ནང་ལས་བར་བཅད་ སྦྱར།

en: Path:
dz: འགྲུལ་ལམ་:

en: Pending _Operations
dz: བཀོལ་སྤྱོད་ཚུ་_བསྣར།

en: Please unmount any logical partitions having a number higher than %1
dz: %༡1ལས་མཐོ་མིའི་ཨང་གྲངས་དང་ལྡན་པའི་གཏན་ཚིག་བར་བཅད་གང་རུང་ཅིག་ བརྩེག་ནི་བཤོལ་གནང་།

en: Please visit http://gparted.sf.net for more information and support.
dz: བརྡ་དོན་ཁ་གསལ་དང་རྒྱབ་སྐྱོརགྱི་དོན་ལུ་ http://gparted.sf.net ནང་ལུ་ བལྟ་སྤྱོད་འབད་གནང་།

en: Primary Partition
dz: གཞི་རིམ་བར་བཅད།

en: Quit GParted?
dz: ཇི་པར་ཊེཊི་ སྤང་ག?

en: Read
dz: ལྷག

en: Read Label
dz: ཁ་ཡིག་བཏགས་ནི་ལྷག

en: Resize
dz: ཚད་བསྐྱར་བཟོ།

en: Resize %1
dz: %1 ཚད་བསྐྱར་བཟོ་འབད།

en: Resize/Move
dz: ཚད་བསྐྱར་བཟོ་/སྤོ།

en: Resize/Move %1
dz: %1 ཚད་བསྐྱར་བཟོ་/སྤོ་བཤུད་འབད།

en: Resize/Move the selected partition
dz: སེལ་འཐུ་འབད་ཡོད་པའི་བར་བཅད་ ཚད་བསྐྱར་བཟོ་/སྤོ་བཤུད་འབད།

en: Root privileges are required for running GParted
dz: ཇི་པར་ཊེཊི་གཡོག་བཀོལ་ནིའི་དོན་ལུ་ རྩ་བའི་ཁེ་དབང་ཚུ་དགོས་མཁོ་ཡོདཔ་ཨིན།

en: Round to cylinders
dz: སི་ལིན་ཌརསི་ལུ་སྐོར་ཐེངས།

en: Save Details
dz: རྒྱས་བཤད་ཚུ་ སྲུངས།

en: Scanning all devices...
dz: ཐབས་འཕྲུལ་ཚུ་ཆ་མཉམ་ ཞིབ་ལྟ་འབད་དོ་་་་

en: Sectors/Track:
dz: དུམ་ཚན་/གླུ་རིམ་:

en: See %1 for more information.
dz: བརྡ་དོན་ཁ་གསལ་གྱི་དོན་ལུ་ %1 བལྟ།

en: See the details for more information.
dz: བརྡ་དོན་ཁ་གསལ་གྱི་དོན་ལུ་ རྒྱས་བཤད་ཚུ་བལྟ།

en: Select new labeltype:
dz: ཁ་ཡིག་གི་དབྱེ་བ་གསརཔ་ སེལ་འཐུ་འབད་:

en: Set Disklabel on %1
dz: %1 གུ་ལུ་ཌིཀསི་གི་ཁ་ཡིག་ གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: Shrink
dz: བསྐུམ།

en: Shrink %1 from %2 to %3
dz: %2 ལས་ %3 ཚུན་ %1 བསྐུམ།

en: Since GParted can be a weapon of mass destruction only root may run it.
dz: ཇི་པར་ཊེཊི་འདི་གནོད་རྐྱེན་སྦོམ་རྐྱབ་པའི་གོ་མཚོན་ཨིནམ་སྲིདཔ་ལས་བརྟེན་ཏེ་ རྩ་བ་འདི་གིས་རྐྱངམ་ཅིག་ གཡོག་བཀོལ་བཏུབ་འོང་།

en: Size
dz: ཚད།

en: Size:
dz: ཚད་:

en: Sorry, not yet implemented.
dz: དགོངསམ་མ་ཁྲེལ་ ད་ཚུན་བསྟར་བཅོས་མ་འབད།

en: Status:
dz: གནས་ཚད་:

en: The filesystem is damaged
dz: ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་འདི་ མེདཔ་བཏང་ནུག

en: The filesystem is unknown to GParted
dz: ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་འདི་ ཇི་པར་ཊེཊི་གིས་མི་ཤེས།

en: The kernel is unable to re-read the partitiontables on the following devices:
dz: ཀར་ནེལ་འདི་གིས་ བར་བཅད་ཐིག་ཁྲམ་ཚུ་ འོག་གི་ཐབས་འཕྲུལ་གུ་ལུ་ལོག་ལྷག་མ་ཚུགས་:

en: The partition could not be unmounted from the following mountpoints:
dz: འོག་གི་སྦྱར་བརྩེག་འབད་སའི་ནང་ལས་ བར་བཅད་འདི་སྦྱར་བརྩེག་ འབད་བཤོལ་མ་ཚུགས།

en: There is no filesystem available (unformatted)
dz: ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་འཐོབ་མི་ཚུགས་(རྩ་སྒྲིག་མ་འབདཝ་)།

en: This operation will destroy all data on %1!
dz: བཀོལ་སྤྱོད་འདི་གིས་ %1 གུ་ལུ་ གནད་སྡུད་ཆ་མཉམ་རྩ་མེད་གཏང་འོང་!

en: Total Sectors:
dz: དུམ་ཚན་བསྡོམས་:

en: Unable to delete %1!
dz: %1 བཏོན་གཏང་མ་ཚུགས་!

en: Unable to detect filesystem! Possible reasons are:
dz: ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་ སྐྱོན་འཛིན་འབད་མ་ཚུགས་! སྲིད་པའི་རྒྱུ་མཚན་འདི་ཚུ་ཡང་:

en: Unable to find mountpoint
dz: སྦྱར་བརྩེག་འབད་ས་ འཚོལ་མ་ཐོབ།

en: Unable to read the contents of this filesystem!
dz: ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་འདི་གི་ནང་དོན་ཚུ་ ལྷག་མ་ཚུགས་!

en: Undo Last Operation
dz: མཇུག་གི་བཀོལ་སྤྱོད་འདི་ འབད་བཤོལ།

en: Unmount
dz: བརྩེགས་བཤོལ།

en: Unmounting %1
dz: %1 སྦྱར་བརྩེག་འབད་བཤོལ་དོ།

en: Unused
dz: ལག་ལེན་མ་འཐབ་ཡོདཔ།

en: Unused:
dz: ལག་ལེན་མ་འཐབ་ཡོདཔ་:

en: Used
dz: ལག་ལེན་འཐབ་ཡོདཔ།

en: Used:
dz: ལག་ལེན་འཐབ་ཡོདཔ་:

en: WARNING: Creating a new disklabel will erase all data on %1!
dz: ཉེན་བརྡ་:ཌིཀསི་གི་ཁ་ཡིག་གསརཔ་གསར་བསྐྲུན་འབད་ནི་གིས་ %1 གི་གུ་ཡོད་པའི་གནད་སྡུད་ཆ་མཉམ་ཀྲེག་གཏང་འོང་!

en: Warning:
dz: ཉེན་བརྡ་:

en: You need a disklabel if you want to create partitions on this disk.
dz: ཁྱོད་ཀྱིས་ཌིཀསི་འདི་གུ་བར་བཅད་གསར་བསྐྲུན་འབད་ནི་ཨིན་པ་ཅིན་ ཌིཀསི་གི་ཁ་ཡིག་དགོ

en: _Apply All Operations
dz: _བཀོལ་སྤྱོད་ཚུ་ཆ་མཉམ་ འཇུག་སྤྱོད་འབད།

en: _Clear All Operations
dz: _བཀོལ་སྤྱོད་ཚུ་ཆ་མཉམ་རང་བསལ།

en: _Device
dz: ཐབས་འཕྲུལ།(_D)

en: _Devices
dz: _ཐབས་འཕྲུལ་ཚུ།

en: _Edit
dz: ཞུན་དག(_E)

en: _Format to
dz: ལུ་ རྩ་སྒྲིག(_F)

en: _GParted
dz: ཇི་པར་ཊེཊི།(_G)

en: _Help
dz: གྲོགས་རམ།(_H)

en: _Mount on
dz: _སྦྱར་བརྩེགས་ཨཱོན།

en: _Partition
dz: བར་བཅད།(_P)

en: _Refresh Devices
dz: _ཐབས་འཕྲུལ་ཚུ་ཡང་སེལ་འབད།

en: _Resize/Move
dz: ཚད་བསྐྱར་བཟོ་/སྤོ།(_R)

en: _Save Details
dz: རྒྱས་བཤད་ཚུ་ སྲུངས།(_S)

en: _Set Disklabel
dz: _ཌིཀསི་ཁ་ཡིག་བཏགས་ནི་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: _Show Features
dz: _ཁྱད་རྣམ་ཚུ་སྟོན།

en: _Swapoff
dz: _བརྗེ་སོར་ ཨོཕ།

en: _Swapon
dz: _ བརྗེ་སོར་ཨཱོན།

en: _Undo Last Operation
dz: _ མཇུག་གི་བཀོལ་སྤྱོད་འདི་འབད་བཤོལ།

en: _Unmount
dz: _བརྩེགས་བཤོལ།

en: _View
dz: མཐོང་སྣང་།(_V)

en: calculate new size and position of %1
dz:  %1 གི་ ཚད་དང་གནས་ས་གསརཔ་རྩིས་སྟོནམ་ཨིན།

en: calibrate %1
dz: %1 ཚད་རྟགས་བཀལ་ནི།

en: check filesystem on %1 for errors and (if possible) fix them
dz: འཛོལ་བའི་དོན་ལུ་ %1 གུ་ ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་ཞིབ་དཔྱད་འབད་ དེ་ལས་(འབད་ཚུགས་པ་ཅིན་)དེ་ཚུའི་དཀའ་ངལ་སེལ།

en: checking is not available for this filesystem
dz: འ་ནི་ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་འདི་ལུ་ ཞིབ་དཔྱད་འབད་ནི་འདི་ འཐོབ་ཆོགཔ་མིན་འདུག

en: copy %1 sectors
dz: %1 ས་ཁོངས་ཚུ་འདྲ་བཤུས་བརྐྱབ།

en: copy %1 sectors using a blocksize of %2 sectors
dz: %2 ས་ཁོངས་ཚུའི་ ལེབ་དུམ་ཚད་ལག་ལེན་འཐབ་ཀྱིས་ཐོག་ལས་ %1 ས་ཁོངས་ཚུ་འདྲ་བཤུས་བརྐྱབ།

en: copy filesystem
dz: ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་ འདྲ་བཤུས་རྐྱབས།

en: copy filesystem of %1 to %2
dz: %1 ལས་ %2 གི་ ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་འདྲ་བཤུས་བརྐྱབ།

en: copy of %1
dz: %1 གི་འདྲ་བཤུས།

en: create empty partition
dz: བར་བཅད་སྟོངམ་ གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: create new %1 filesystem
dz: %1 ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་གསརཔ་ གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: create temporary mountpoint (%1)
dz: གནས་སྐབས་ཀྱི་སྦྱར་བརྩེག་འབད་ས་(%1) གསར་བསྐྲུན་འབད།

en: delete partition
dz: བར་བཅད་བཏོན་གཏང་།

en: end: %1
dz: མཇུག་བསྡུ་:%1།

en: finding optimal blocksize
dz: ལེབ་དུམ་ཚད་གང་དྲག་འཚོལ་ཞིབ་འབད་ནི།

en: grow filesystem
dz: ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་ ཡར་བསྐྱེད།

en: grow filesystem to fill the partition
dz: བར་བཅད་བཀང་ནིའི་དོན་ལུ་ ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་ཡར་བསྐྱེད་འབད།

en: grow mounted filesystem
dz: བརྩེག་ཅན་གྱི་ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་ ཡར་བསྐྱེད་འབད།

en: grow partition from %1 to %2
dz: %1 ལས་ %2 ཚུན་ བར་བཅད་ཡར་བསྐྱེད།

en: growing is not available for this filesystem
dz: འ་ནི་ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་འདི་ལུ་ ཡར་བསྐྱེད་འབད་ནི་འདི་འཐོབ་ཆོགཔ་མེདཔ་ཨིན།

en: libparted messages
dz: ལིབ་པར་ཊེཌི་འཕྲིན་དོན་ཚུ།

en: mount %1 on %2
dz: %1 འདི་ %2 གུ་ སྦྱར་བརྩེག་འབད།

en: mounting %1 on %2
dz: %1 འདི་ %2 གུ་ལུ་ སྦྱར་བརྩེག་འབད་དོ།

en: move filesystem
dz: ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་སྤོ།

en: move filesystem to the left
dz: ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་འདི་ གཡོན་ཁ་ཐུག་ལུ་སྤོ།

en: move filesystem to the right
dz: ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་འདི་ གཡས་ཁ་ཐུག་ལུ་སྤོ།

en: move partition to the left
dz: བར་བཅད་འདི་ གཡོན་ཁ་ཐུག་ལུ་སྤོ།

en: move partition to the left and grow it from %1 to %2
dz: བར་བཅད་འདི་གཡོན་ཁ་ཐུག་ལུ་སྤོ་ཞིནམ་ལས་ དེ་ %1 ལས་ %2 ཚུན་ཡར་བསྐྱེད་འབད།

en: move partition to the left and shrink it from %1 to %2
dz: བར་བཅད་འདི་ གཡོན་ཁ་ཐུག་ལུ་སྤོ་ཞིནམ་ལས་ %1 ལས་ %2 ཚུན་ བསྐུམ།

en: move partition to the right
dz: བར་བཅད་འདི་ གཡས་ཁ་ཐུག་ལུ་སྤོ།

en: move partition to the right and grow it from %1 to %2
dz: བར་བཅད་འདི་གཡས་ཁ་ཐུག་ལུ་སྤོ་ཞིནམ་ལས་ %1 ལས་ %2 ཚུན་ཡར་བསྐྱེད་འབད།

en: move partition to the right and shrink it from %1 to %2
dz: བར་བཅད་འདི་གཡས་ཁ་ཐུག་ལུ་སྤོ་ཞིནམ་ལས་ དེ་ %1 ལས་ %2 ཚུན་ བསྐུམ།

en: moving requires old and new length to be the same
dz: གཅིག་པ་འོང་ནིའི་དོན་ལུ་ སྤོ་བཤུད་འབད་ནི་དེ་གི་ རིང་ཚད་རྙིངམ་དང་གསརཔ་དགོཔ་ཨིན།

en: new and old filesystem have the same positition. skipping this operation
dz: ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་རྙིངམ་དང་གསརཔ་གཉིས་ཆ་རང་ལུ་ གནས་ས་གཅིག་པ་ཡོདཔ་ཨིན། འ་ནི་བཀོལ་སྤྱོད་འདི་གོམ་འགྱོ་དོ།

en: new and old filesystem have the same size. skipping this operation
dz: ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་གསརཔ་དང་རྙིངམ་གཉིས་ཆ་རང་ལུ་ ཚད་གཅིག་པ་ཡོདཔ་ཨིན། འ་ནི་བཀོལ་སྤྱོད་གོམ་འགྱོ་དོ།

en: new and old partition have the same size and position. skipping this operation
dz: བར་བཅད་གསརཔ་དང་རྙིངམ་གཉིས་ཆ་རང་ལུ་ ཚད་དང་གནས་ས་གཅིག་པ་ཡོདཔ་ཨིན། འ་ནི་བཀོལ་སྤྱོད་གོམ་འགྱོ་དོ།

en: new and old partition have the same size and positition. continuing anyway
dz: བར་བཅད་གསརཔ་དང་རྙིངམ་གཉིས་ཆ་རང་ལུ་ ཚད་དང་གནས་ས་གཅིག་པ་ཡོདཔ་ཨིན། ག་དེ་སྦེ་ཨིན་རུང་ འཕྲོ་མཐུད་དོ།

en: new end: %1
dz: གསརཔ་ མཇུག་བསྡུ་:%1

en: new partitiontype: %1
dz: བར་བཅད་དབྱེ་བ་གསརཔ་: %1

en: new size: %1 (%2)
dz: ཚད་གསརཔ་:%1(%2)

en: new start: %1
dz: གསརཔ་ འགོ་བཙུགས་:%1

en: old end: %1
dz: རྙིངམ་ མཇུག་བསྡུ་:%1

en: old size: %1 (%2)
dz: ཚད་རྙིངམ་: %1(%2)

en: old start: %1
dz: རྙིངམ་ འགོ་བཙུགས་:%1

en: optimal blocksize is %1 sectors (%2)
dz: ལེབ་དུམ་ཚད་གང་དྲག་འདི་ %1 ས་ཁོངས་ཚུ་ (%2) ཨིན།

en: path: %1
dz: འགྲུལ་ལམ་:%1།

en: perform readonly test
dz: ལྷག་ཙམ་བརྟག་ཞིབ་ལཱ་འགན་འགྲུབ།

en: perform real move
dz: སྤོ་བཤུད་ངོ་མ་ལཱ་འགན་འགྲུབ།

en: read %1 sectors
dz: %1 ས་ཁོངས་ཚུ་ལྷག

en: read %1 sectors using a blocksize of %2 sectors
dz: %2 ས་ཁོངས་ཚུའི་ལེབ་དུམ་ཚད་ལག་ལེན་འཐབ་ཀྱིས་ཐོག་ལས་ %1 ས་ཁོངས་ཚུ་ལྷག

en: real resize
dz: ཚད་བསྐྱར་བཟོ་འབད་ནི་ངོ་མ།

en: remount %1 on %2 with the 'resize' flag enabled
dz: 'ཚད་བསྐྱར་བཟོ་' ཟུར་རྟགས་ལྕོགས་ཅན་བཟོ་ཡོད་པའི་ཐོག་ལས་  %1 འདི་ %2 གུ་ལོག་སྟེ་སྦྱར་བརྩེག་འབད།

en: remove temporary mountpoint (%1)
dz: གནས་སྐབས་ཀྱི་སྦྱར་བརྩེག་འབད་ས་(%1) རྩ་བསྐྲད་གཏང་།

en: requested end: %1
dz: ཞུ་བ་འབད་ཡོད་པའི་ མཇུག་བསྡུ་: %1

en: requested size: %1 (%2)
dz: ཞུ་བ་འབད་ཡོད་པའི་ཚད། : %1 (%2)

en: requested start: %1
dz: ཞུ་བ་འབད་ཡོད་པའི་ འགོ་བཙུགས་: %1

en: resize filesystem
dz: ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་ཚད་ བསྐྱར་བཟོ་འབད།

en: resize/move %1
dz: ཚད་བསྐྱར་བཟོ་/%1 སྤོ།

en: resize/move partition
dz: ཚད་བཅར་བཟོ་འབད།/བར་བཅད་སྤོ།

en: resizing requires old and new start to be the same
dz: ཚད་བསྐྱར་བཟོ་འབད་ནི་དེ་གིས་ གཅིག་པ་འོང་ནིའི་དོན་ལུ་ འགོ་བཙུགས་གསརཔ་དང་རྙིངམ་དགོཔ་ཨིན།

en: rollback last change to the partitiontable
dz: བར་བཅད་ཐིག་ཁྲམ་འདི་ལུ་མཇུག་བསྒྱུར་བཅོས་རྒྱབ་སྒྲིལ་སྒོར།

en: rollback last transaction
dz: མཇུག་གི་སྤྲོད་ལེན་ལོག་བསྒྲིལ།

en: run simulation
dz: མཚུངས་བཟོ་ གཡོག་བཀོལ།

en: set partitiontype on %1
dz:  %1 གུ་ལུ་ བར་བཅད་དབྱེ་བ་གཞི་སྒྲིག་འབད།

en: shrink filesystem
dz: ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་ བསྐུམ།

en: shrink partition from %1 to %2
dz:  %1 ལས་ %2 ཚུན་ བར་བཅད་བསྐུམ།

en: size: %1 (%2)
dz: ཚད་:%1(%2)

en: start: %1
dz: འགོ་བཙུགས་:%1།

en: the destination is smaller than the sourcepartition
dz: འབྱུང་ཁུངས་བར་བཅད་ལས་ འགྲོ་ཡུལ་འདི་ཆུངམ་ཨིན།

en: unallocated
dz: སྤྲོད་མ་བཞགཔ།

en: unformatted
dz: རྩ་སྒྲིག་མ་འབད་ཡོདཔ།

en: unknown
dz: མ་ཤེསཔ།

en: unmount %1
dz: %1 སྦྱར་བརྩེག་བཤོལ།

en: unrecognized
dz: ངོ་མ་ཤེསཔ།

en: unused
dz: ལག་ལེན་མ་འཐབ་ཡོདཔ།

en: updating bootsector of %1 filesystem on %2
dz: %2 གུ་ལུ་ %1 ཡིག་སྣོད་རིམ་ལུགས་ཀྱི་ བུཊི་ས་ཁོངས་དུས་མཐུནམ་བཟོ་དོ།

en: used
dz: ལག་ལེན་འཐབ་ཡོདཔ།

en: using internal algorithm
dz: ནང་འཁོད་ཨཱལ་གོ་རི་དམ་ལག་ལེན་འཐབ་ནི།

en: using libparted
dz: ལིབ་པར་ཊེཌི་ ལག་ལེན་འཐབ་ནི།
