mate-power-manager 1.25.0 - en to dz translation catalogue (175 entries)

en: Actions
dz: བྱ་བ་ཚུ།

en: Adjusts laptop panel brightness.
dz: ལེཔ་ཊོཔ་པེ་ནཱལ་དཀར་མདངས་ བདེ་སྒྲིག་འབདཝ་ཨིན།

en: Allow backlight brightness adjustment
dz: རྒྱབ་འོད་ཀྱི་དཀར་མདངས་བདེ་སྒྲིག་འབད་བཅུག

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
dz: ལག་ལེན་པ་འདི་ལུ་ རང་བཞིན་གྱིས་ནུས་ཤུགས་སྲུང་བཞག་འབད་ནི་ བར་ཆར་རྐྱབས་བཅུགཔ་ཨིན།

en: Ask me
dz: ང་ལུ་འདྲི།

en: Automatic sleep enabled
dz: རང་བཞིན་གྱིས་ཉལ་ནི་ ལྕོགས་ཅན་བཟོ་ཡོདཔ་

en: Automatic sleep inhibited
dz: རང་བཞིན་གྱིས་ཉལ་ནི་ བར་ཆར་རྐྱབས་ཡོདཔ་

en: Battery Discharging
dz: འཕྲུལ་ལྟོ་་འཐོན་འགྱོ་དོ།

en: Battery critical low action
dz: འཕྲུལ་ལྟོ་ཚབས་ཆེན་གྱིས་དམའ་བའི་བྱ་བ།

en: Blank screen
dz: གསལ་གཞི་སྟོངམ།

en: Brightness Applet
dz: དཀར་མདངས་ཨེཔ་ལེཊི

en: Brightness Applet Factory
dz:  དཀར་མདངས་ཨེཔ་ལེཊི་གི་འཕྲུལ་ཁང་

en: Cannot connect to mate-power-manager
dz: ཇི་ནོམ་ནུས་ཤུགས་འཛིན་སྐྱོང་པ་ལུ་མཐུད་མ་ཚུགས

en: Cannot get laptop panel brightness
dz: ལེཔ་ཊོཔ་པེ་ནཱལ་དཀར་མདངས་ ལེན་མི་ཚུགས་

en: Capacity:
dz: ནུས་ཚད:

en: Charge rate:
dz: ཤུགས་ཚད་ཀྱི་ཚད:

en: Charge time:
dz: ཤུགས་ཚད་ཀྱི་དུས་ཚོད་:

en: Charging
dz: ནུས་ཤུགས་བླུག་དོ།

en: Check CPU load before sleeping
dz: གཉིད་མ་ཁུག་པའི་ཧེ་མ་ སི་པི་ཡུ་གི་མངོན་གསལ་འབད་ནི་ལུ་ ཞིབ་དཔྱད་འབད།

en: Configure power management
dz: ནུས་ཤུགས་འཛིན་སྐྱོང་རིམ་སྒྲིག་འབད།

en: Current charge:
dz: ད་ལྟོའི་ཤུགས་ཚད་:

en: Description
dz: འགྲེལ་བཤད།

en: Design charge:
dz: ཤུགས་ཚད་བཀོད་སྒྲིག་འབད་:

en: Details
dz: རྒྱས་བཤད།

en: Device
dz: ཐབས་འཕྲུལ།

en: Dim the screen after a period of inactivity when on AC power
dz: ཨེ་སི་ནུས་ཤུགས་གུ་ཨིན་པའི་སྐབས་ ལཱ་མེད་པའི་དུས་ཡུན་ཅིག་གི་ཤུལ་མ་ གསལ་གཞི་འདི་མདངས་གྲིབ་བཟོ་

en: Dim the screen after a period of inactivity when on battery power
dz: འཕྲུལ་ལྟོ་ནུསཤུགས་གུ་ཨིན་པའི་སྐབས་ ལཱ་མེད་ཀྱི་དུས་ཡུན་ཅིག་གི་ཤུལ་མ་ གསལ་གཞི་འདི་མདངས་གྲིབ་བཟོ་

en: Discharge time:
dz: ནུས་ཤུགས་འཐོན་འགྱོ་ནིའི་དུས་ཚོད:

en: Discharging
dz: ནུས་ཤུགས་འཐོན་འགྱོ་ནི།

en: Display
dz: བཀྲམ་སྟོན།

en: Display DPMS activated
dz: ཌི་པི་ཨེམ་ཨེསི་ཤུགས་ལྡན་བཟོ་ཡོད་མི་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་

en: Do nothing
dz: ག་ནི་ཡང་མ་སྦེ།

en: Empty
dz: སྟོངམ་བཏོན།

en: Excellent
dz: ཡང་དག

en: Exit after a small delay (for debugging)
dz: ཕྱིར་འགྱངས་ཆུང་ཀུ་ཅིག་གི་ཤུལ་མ་ ཕྱིར་ཐོན་འབད་ (རྐྱེན་སེལ་འབད་ནིའི་དོན་ལུ་)

en: Fair
dz: རན་པ།

en: General
dz: ཡོངས་ཁྱབ།

en: Good
dz: ལེགས་ཤོམ།

en: Graph type:
dz: ཚད་ཁྲམ་དབྱེ་བ་:

en: Hibernate
dz: གཉིད་ནང་བཙུགས་ནི།

en: Hibernate button action
dz: ཨེབ་རྟའི་བྱ་བ་འདི་གཉིད་ནང་བཙུགས།

en: History
dz: ལོ་རྒྱུས།

en: If a notification message should be displayed after suspend or hibernate failed.
dz: འཕྲལ་བཀག་ ཡང་ན་ གཉིད་ནང་བཙུགས་ནི་ འཐུས་ཤོར་་བྱུང་པའི་ཤུལ་ལུ་ བརྡ་བསྐུལ་འཕྲིན་དོན་ཅིག་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་དགོཔ་ཨིན་ན།

en: If a notification message should be displayed when the battery is fully charged.
dz: འཕྲུལ་ལྟོ་འདི་ཤུགས་ཚད་གངམ་སྦེ་བླུགས་ཚར་བའི་སྐབས་ བརྡ་བསྐུལ་གྱི་འཕྲིན་དོན་ཅིག་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་དགོཔ་ཨིན་ན།

en: If a notification message should be displayed when the battery is getting low.
dz: འཕྲུལ་ལྟོ་འདི་ཤུགས་ཚད་དམའ་དྲགས་འགྱོ་བའི་སྐབས་ བརྡ་བསྐུལ་འཕྲིན་དོན་ཅིག་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་དགོཔ་ཨིན་པ་ཅིན།

en: If sounds should be used
dz: སྒྲ་སྐད་ཚུ་ལག་ལེན་འཐབ་དགོཔ་ཨིན་པ་ཅིན་

en: If sounds should be used when the power is critically low, or inhibit requests have stopped the policy action.
dz: ནུས་ཤུགས་འདི་ཚབས་ཆེན་སྦེ་དམའ་བའི་སྐབས་ལུ་ སྒྲ་སྐད་ཚུ་ལག་ལེན་འཐབ་དགོཔ་ཨིན་པ་ཅིན་ ཡང་ན་ བར་ཆར་བརྐྱབ་ནིའི་ཞུ་བ་གིས་ སྲིད་བྱུས་ཀྱི་བྱ་བ་འདི་བཀག་ཡོད་པ་ཅིན།

en: If the CPU load should be checked before doing the idle action.
dz: ལས་མེད་ཀྱི་བྱ་བ་མ་བཟོ་བའི་ཧེ་མ་  སི་པི་ཡུ་མངོན་གསལ་དེལུ་ ཞིབ་དཔྱད་འབད་དགོཔ་ཨིན་ན།

en: If the battery event should occur when the lid is shut and the power disconnected
dz: ཁ་ཏོག་བཅད་དེ་ གློག་ཤུགས་བཏོག་པའི་སྐབས་ འཕྲུལ་ལྟོའི་བྱུང་ལས་ འབྱུང་དགོཔ་ཨིན་ན།

en: If the battery lid close event should occur (for example 'Suspend when lid closed on battery') when the lid is previously shut and the AC power disconnected at a later time.
dz: ཁ་ཏོག་ཧེ་མ་ལས་བཅད་དེ་ གློག་ཤུགས་ཀྱི་ཤུལ་ལསབཏོག་པའི་སྐབས་ འཕྲུལ་ལྟོའི་ཁ་ཏོག་བཅད་པའི་བྱུང་ལས་དེ་འབྱུང་དགོཔ་ཨིན་ན།(དཔེར་ན་ འཕྲུལ་ལྟོ་ལུ་ཁ་ཏོག་བཅད་པའི་སྐབས་འཕྲལ་བཀག་འབད་དོ་བཟུམ)

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on AC power.
dz: ཨེ་སི་གུ་འབདཝ་ད་ གློག་རིག་འདི་ལས་མེད་ཨིན་པའི་སྐབས་ ནུས་ཤུགས་སྲུང་བཞག་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ གསལ་གཞི་འདི་མདངས་གྲིབ་བཟོ་དགོཔ་ཨིན་ན།

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on battery power.
dz: འཕྲུལ་ལྟོ་ནུས་ཤུགས་གུ་འབདཝ་ད་ གློག་རིག་འདི་ལས་མེད་ཨིན་པའི་སྐབས་  ནུས་ཤུགས་སྲུང་བཞག་འབད་ནིའི་དོན་ལས་ གསལ་གཞི་འདི་མདངས་གྲིབ་བཟོ་དགོཔ་ཨིན་ན།

en: If the user should be notified when the AC adapter is disconnected.
dz: ཨེ་སི་མཐུན་བྱེད་འདི་རྩ་བསྐྲད་གཏང་པའི་སྐབས་ ལག་ལེན་པ་ལུ་ བརྡ་བསྐུལ་འབད་དགོཔ་ཨིན་ན།

en: If time based notifications should be used. If set to false, then the percentage change is used instead, which may fix a broken ACPI BIOS.
dz: དུས་ཚོད་ལུ་བརྟེན་པའི་བརྡ་བསྐུལ་ལག་ལེན་འཐབ་དགོཔ་ཨིན་ན། རྫུན་མ་ལུ་གཞི་སྒྲིག་འབད་བ་ཅིན་ དེ་ལས་ཚབ་ལུ་ བརྒྱ་ཆའི་བསྒྱུར་བཅོས་ལག་ལེན་འཐབ་ཨིན། དེ་ཡང་ རྒྱུན་ཆད་ཡོད་མི་ ཨེ་སི་པི་ཨའེ་ བ་ཡཱོསི་གི་དཀའ་ངལ་སེལ་ཚུགསཔ་ཨིན།

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery
dz: ང་བཅས་ཀྱིས་ ཆད་ཡོད་པའི་འཕྲུལ་ལྟོ་ཅིག་གི་དོནལུ་ གལ་སྲིད་སླར་དྲན་འབད་ཡོད་པའི་འཕྲུལ་ལྟོ་འདི་སྟོན་དགོ་པ་ཅིན

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery.
dz: ང་བཅས་ཀྱིས་ ཆད་ཡོད་པའི་འཕྲུལ་ལྟོ་ཅིག་གི་དོནལུ་ ནུས་ཚད་མ་ཤོས་ཉེན་བརྡ་སྟོན་དགོ་ཨིན་ན

en: Image
dz: གཟུགས་བརྙན།

en: Inhibit Applet
dz: བར་ཆར་བརྐྱབ་ནིའི་ཨེཔ་ལིཊི

en: Inhibit Applet Factory
dz: བར་ཆར་བརྐྱབ་ནི་ཨེཔ་ལེཊི་གི་འཕྲུལ་ཁང

en: Keyboard battery low
dz: དམའ་བའི་ལྡེ་སྒྲོམ་འཕྲུལ་ལྟོ

en: LCD brightness : %d%%
dz: ཨེ་སི་ཌི་དཀར་མདངས་: %d%%

en: LCD brightness when on AC
dz: ཨེ་སི་གི་སྐབས་ལུ་ཨེལ་སི་ཌི་དཀར་མདངས།

en: Laptop battery critically low
dz: ཚབས་ཆེན་དམའ་བའི་ལེཔ་ཊོཔ་གི་འཕྲུལ་ལྟོ་

en: Laptop battery low
dz: ལེབ་ཊོཔ་གི་འཕྲུལ་ལྟོ་དམའ་བ།

en: Laptop lid close action on battery
dz: འཕྲུལ་ལྟོ་གུ་ལེཔ་ཊོཔ་གི་ལིཌི་བྱ་བ་ཁ་བསྡམ་མི།

en: Laptop lid close action when on AC
dz: ཨེ་སི་གི་སྐབས་ལུ་ལེབ་ཊོབ་ལིཌི་བྱ་བ་ཁ་བསྡམ་མི།

en: Laptop lid is closed
dz: ལེབ་ཊོཔ་གི་ཁ་ཏོག་བཅད་ནུག

en: Last full charge:
dz: མཇུག་གི་ཤུགས་ཚད་ཧྲིལ་བུ་:

en: Lead acid
dz: ལིཌི་ཨེ་སིཌི།

en: Lock screen on hibernate
dz: གཉིད་ནང་བཙུགས་བཞག་མི་གུ་གསལ་གཞི་བསྡམ་བཞག།

en: Lock screen on suspend
dz: འཕྲལ་བཀག་གུ་གསལ་གཞི་བསྡམ་བཞག

en: Lock screen when blanked
dz: སྟོངམ་འབད་ཡོད་པའི་སྐབས་ལུ་ གསལ་གཞི་བསྡམས།

en: MATE Power Manager
dz: ཇི་ནོམ་ནུས་ཤུགས་འཛིན་སྐྱོང་པ།

en: MATE Power Preferences
dz: ཇི་ནོམ་ནུས་ཤུགས་ཀྱི་དགའ་གདམ་ཚུ།

en: Manual inhibit
dz: ལག་དེབ་བར་ཆར་རྐྱབས་ནི་

en: Method used to blank screen on AC
dz: བསྒྱུར་གློག་གུ་ གསལ་གཞི་སྟོངམ་བཟོ་ནི་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་པའི་ཐབས་ལམ།

en: Method used to blank screen on battery
dz: འཕྲུལ་ལྟོ་གུ་ གསལ་གཞི་སྟོངམ་བཟོ་ནི་ལུ་ ལག་ལེན་འཐབ་པའི་ཐབས་ལམ།

en: Missing
dz: བརླག་སྟོར་ཞུགས་པ།

en: Model:
dz: དཔེ་:

en: Mouse battery low
dz: དམའ་བའི་མའུསི་འཕྲུལ་ལྟོ

en: Never
dz: ནམ་ཡང་

en: Nickel metal hydride
dz: ནིཀ་ཀེལ་མེ་ཊལ་ཧའི་ཌརའིཌི་

en: No
dz: མེན།

en: Notification Area
dz: བརྡ་བསྐུལ་མངའ་ཁོངས་།

en: Notify on a low power
dz: ནུས་ཤུགས་དམའ་བ་ཅིག་གུ་ བརྡ་བསྐུལ་འབད་

en: Notify on a sleep failure
dz: བསྒུག་ནི་འཐུས་ཤོར་མི་ཅིག་གུ བརྡ་བསྐུལ་འབད

en: Notify when AC adapter is disconnected
dz: ཨེ་སི་མཐུན་བྱེད་བཏོག་པའི་སྐབས་ལུ་ བརྡ་བསྐུལ་འབད།

en: Notify when fully charged
dz: ཤུགས་ཚད་གངམ་བླུགས་པའི་སྐབས་ བརྡ་བསྐུལ་འབད།

en: Observe power management
dz: ནུས་ཤུགས་འཛིན་སྐྱོང་ཞིབ་རྟོག་འབད་

en: On AC Power
dz: ཨེ་སི་ནུས་ཤུགས་གུ་

en: On Battery Power
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་གུ་

en: On UPS Power
dz: ཡུ་པི་ཨེསི་གི་ནུས་ཤུགས་གུ་

en: On battery power
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་གུ།

en: Only display an icon when a battery is p_resent
dz: འཕྲུལ་ལྟོ་འདི་ཡོད་པའི་སྐབས་རྐྱངམ་ཅིག་ ངོས་དཔར་ཅིག་བཀྲམ་སྟོན་འབད་ (_r)

en: Only display an icon when charging or _discharging
dz: ནུས་ཤུགས་བླུགས་པའི་བསྒང་དང་ནུས་ཤུགས་བཏོན་གཏང་པའི་བསྒང་རྐྱངམ་ཅིག་ བཀྲམ་སྟོན་འབད་ (_d)

en: PDA battery low
dz: དམའ་བའི་པི་ཌི་ཨེ་འཕྲུལ་ལྟོ

en: Percentage
dz: རྒྱ་ཆ

en: Percentage action is taken
dz: བརྒྱ་ཆའི་བྱ་བ་འདི་འབག་ཡར་སོང་ནུག

en: Percentage considered critical
dz: བརྒྱ་ཆ་ཚབས་ཆེན་སྦེ་ ཆ་འཇོག་འབད་ནུག

en: Percentage considered low
dz: བརྒྱ་ཆ་དམའ་བ་སྦེ་ ཆ་འཇོག་འབད་ནུག

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
dz: གནད་སྡུད་བྱང་སྟོར་ཤོར་་ནི་ཟུར་ནི་གི་དོན་ལས་ཁྱོད་རའི་ཨེ་སི་མཐུན་བྱེད་ནང་པ་ལག་ཨིན།

en: Poor
dz: བྱང་ཉེས།

en: Power
dz: ནུས་ཤུགས་

en: Power Information
dz: ནུས་ཤུགས་ཀྱི་བརྡ་དོན།

en: Power Management
dz: ནུས་ཤུགས་འཛིན་སྐྱོང་།

en: Power Management Preferences
dz: ནུས་ཤུགས་འཛིན་སྐྱོང་གི་དགའ་གདམ་ཚུ།

en: Power Manager
dz: ནུས་ཤུགས་འཛིན་སྐྱོང་པ།

en: Power Manager Brightness Applet
dz: ནུས་ཤུགས་འཛིན་སྐྱོང་པ་ དཀར་མདངས་ཨེཔ་ལེཊི

en: Power Manager Inhibit Applet
dz: ནུས་ཤུགས་འཛིན་སྐྱོང་པའི་ བར་ཆར་རྐྱབས་ནིའི་ཨེཔ་ལེཊི་

en: Power Statistics
dz: ནུས་ཤུགས་ཚད་རྩིས་

en: Power button action
dz: ཨེབ་རྟ་ནུས་ཤུགས་ཀྱི་བྱ་བ།

en: Power management daemon
dz: ནུས་ཤུགས་འཛིན་སྐྱོངས་པའི་ ཌེ་མཱོན།

en: Product:
dz: ཐོན་སྐྱེད:

en: Put _display to sleep when inactive for:
dz: དོན་ལུ་ ཤུགས་མེད་སྦེ་སྡོད་པའི་སྐབས་ བཀྲམ་སྟོན་འདི་གཉིད་ནང་བཙུགས་ (_d)

en: Put computer to _sleep when inactive for:
dz: དོན་ལུ་ ཤུགས་མེད་སྦེ་སྡོད་པའི་སྐབས་ གློག་རིག་འདི་གཉིད་ནང་བཙུགས་ (_s)

en: Rate
dz: གོང་ཚད།

en: Serial number:
dz: ཨང་རིམ་:

en: Set display _brightness to:
dz: བཀྲམ་སྟོན་ཆ་ཚན་འདི་ དཀར་མདངས་ལུ:(_b)

en: Show version of installed program and exit
dz: ཐོན་རིམ་གཞི་བཙུགས་འབད་ཡོད་པའི་ལས་རིམ་དང་ཕྱིར་ཐོན་སྟོན

en: Shutdown
dz: སྒོ་བསྡམས།

en: Sleep timeout computer when on AC
dz: ཨེ་སི་གི་སྐབས་ལུ་གློག་རིག་ངལ་མཚམས་བསྒུག་ནི།

en: Sleep timeout computer when on battery
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་སྐབས་སུ་གློག་རིག་ངལ་མཚམས་བསྒུག་ནི།

en: Sleep timeout display when on AC
dz: ཨེ་སི་གི་སྐབས་ལུ་ངལ་མཚམས་བསྒུག་ནི་འདི་བཀྲམ་སྟོན་འབདཝ་ཨིན།

en: Sleep timeout display when on battery
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་སྐབས་ལུ་ངལ་མཚམས་ཀྱི་བསྒུག་ནི་བཀྲམ་སྟོན་འབདཝ་ཨིན།

en: Status:
dz: གནས་ཚད:

en: Suspend
dz: འཕྲལ་བཀག

en: Suspend button action
dz: འཕྲལ་བཀག་གི་ཨེབ་རྟའི་བྱ་བ།

en: Technology:
dz: འཕྲུལ་རིག་:

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
dz: ཡུ་པི་ཨེསི་འདི་ ཚབས་ཆེན་གནས་རིམ་གྱི་ཐོག་ལུ་ཡོདཔ་ལས་ གློག་རིག་འདི་གཉིད་ནང་འཛུལ་ནི་འབད་དོ།

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
dz: ཡུ་པི་ཨེསི་འདི་ ཚབས་ཆེན་གནས་རིམ་གྱི་ཐོག་ལུ་ཡོདཔ་ལས་ གློག་རིག་འདི་སྒོ་བསྡམ་ནི་འབད་དོ།

en: The UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
dz: ཡུ་པི་ཨེསི་འདི་ཚབས་ཆེན་གནས་རིམ་གྱི་ཐོག་ལུ་ཡོདཔ་དང་ ཡུ་པི་ཨེསི་འདི་རྩ་བ་ལས་སྟོངམ་འཐོནམ་ད་ གློག་རིག་འདི་<b>ནུས་ཤུགས་ཨོཕ</b>འགྱོ་འོང་།

en: The amount of time in seconds before the display goes to sleep when the computer is on AC power.
dz: གློག་རིག་འདི་ཨེ་སི་གུ་ཡོད་པའི་སྐབས་ བཀྲམ་སྟོན་དེ་གཉིད་ནང་མ་འཛུལ་བའི་ ཧེ་མའི་དུས་ཡུན་ སྐར་ཆའི་ནང་།

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep.
dz: གློག་རིག་འདི་གཉིད་ནང་མ་འཛུལ་བའི་ཧེ་མ་ ཨེ་སི་གུ་ཡོད་པའི་གློག་རིག་དེ་ ནུས་མེད་ཨིན་དགོ་པའི་དུས་ཡུན་ སྐར་ཆའི་ནང་།

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep.
dz: གློག་རིག་འདི་གཉིད་ནང་མ་འཛུལ་བའི་ཧེ་མ་ འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་གུ་ཡོད་པའི་གློག་རིག་དེ་ ནུས་མེད་ཨིན་དགོ་པའི་དུས་ཡུན་ སྐར་ཆའི་ནང་།

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before the display goes to sleep.
dz: གློག་རིག་འདི་གཉིད་ནང་མ་འཛུལ་བའི་ཧེ་མ་ འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་གུ་ཡོད་པའི་གློག་རིག་དེ་ ནུས་མེད་ཨིན་དགོ་པའི་དུས་ཡུན་ སྐར་ཆའི་ནང་།

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
dz: འཕྲིལ་ལྟོ་འདི་ཚབས་ཆེན་གནས་རིམ་གྱི་འོག་ལུ་ཡོདཔ་དང་ འ་ནི་གློག་རིག་འདི་གཉིད་ནང་བཙུགས་ནི་འབད་དོ

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
dz: འཕྲུལ་ལྟོ་འདི་ཚབས་ཆེན་གྱི་གནས་རིམ་འོག་ལུ་ཡོདཔ་དང་ འ་ནི་གལོག་རིག་འདི་སྒོ་བསྡམ་ནི་འབད་དོ།

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.<br><b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
dz: འཕྲུལ་ལྟོ་འདི་ ཚབས་ཆེན་གནས་རིམ་གྱི་འོག་ལུ་ཡོདཔ་དང་ འ་ནི་གློག་རིག་འདི་འཕྲལ་བཀག་འགྱོ་ནི་འབད་དོ།<br><b>འདྲན་འཛིན:</b> ཁྱོད་རའི་གློག་རིག་འདི་ འཕྲལ་བཀག་གི་གནས་ལུགས་ནང་བཞག་ནའི་དོན་ལུ་ ནུས་ཤུགས་ བསྡོམ་གྱི་ཆུང་ཀུ་ཅིག་དགོས་མཁོ་ཡོད།

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
dz: འཕྲུལ་ལྟོ་འདི་ཚབས་ཆེན་གནས་རིམ་གྱི་འོག་ལུ་ཡོདཔ་ལས་   འཕྲུལ་ལྟོ་འདི་རྩ་བ་ལས་སྟོངམ་འཐོན་པའི་བསྒང་  འ་ནི་གློག་རིག་འདི་<b>ནུས་ཤུགས་ཨོཕ་</b>འགྱོ་འོང་།

en: The brightness of the screen when idle
dz: ལས་མེད་སྐབས་ལུ་ གསལ་གཞིའི་དཀར་མདངས།

en: The default amount of time to dim the screen after idle
dz: ལས་མེད་པའི་ཤུལ་ལུ་གསལ་གཞི་མདངས་གྲིབ་ཀྱི་དོན་ལུ་སྔོན་སྒྲིག་ཡོངས་བསྡོམས་ཀྱི་དུས་ཚོད

en: The default amount of time to dim the screen after idle.
dz: ལས་མེད་ཤུལ་ལུ་གསལ་གཞི་མདངས་གྲིབ་ཀྱི་དོན་ལུ་སྔོན་སྒྲིག་ཡོངས་བསྡོམས་ཀྱི་དུས་ཚོད།

en: The time remaining when action is taken
dz: བྱ་བ་འདི་ལག་ལེན་འཐབ་པའི་བསྒང་ དུས་ཡུན་ལྷག་ལུས།

en: The time remaining when critical
dz: ཚབ་ཆེན་གྱི་བསྒང་ དུས་ཡུན་ལྷག་ལུས།

en: The time remaining when low
dz: དམའ་ཤོས་ཀྱི་སྐབས་ལུ་ དུས་ཡུན་ལྷག་ལུས།

en: Type
dz: དབྱེ་བ།

en: UPS Discharging
dz: ཡུ་པི་སི་འཐོན་འགྱོ་དོ

en: UPS critical low action
dz: ཡུ་པི་ཨེསི་ཚབས་ཆེན་གྱི་ བྱ་བ་དམའ་ཤོས།

en: UPS critically low
dz: ཚབས་ཆེན་དམའ་བའི་ཡུ་པི་ཨེསི

en: UPS low
dz: དམའ་བའིཡུ་པི་ཨེསི

en: UPS low power action
dz: ཡུ་པི་ཨེསི་ནུས་ཤུགས་དམའ་བའི་བྱ་བ་

en: Unknown
dz: མ་ཤེསཔ།

en: Unknown time
dz: མ་ཤེས་པའི་དུས་ཡུན།

en: Use mate-screensaver lock setting
dz: ཇི་ནོམ་གསལ་གཞི་ཉན་སྲུང་གི་ལྡེ་མིག་མའི་གཞི་སྒྲིག་ལག་ལེན་འཐབ།

en: Value
dz: བེ་ལུ།

en: Vendor:
dz: སིལ་ཚོང་པ:

en: Voltage
dz: གློག་ཤུགས

en: When UPS power is _critically low:
dz: ཡུ་པི་ཨེསི་གི་ནུས་ཤུགས་ཚབས་ཆེན་སྦེ་དམའ་བའི་སྐབས་:(_c)

en: When UPS power is l_ow:
dz: ཡུ་པི་ཨེསི་གི་ནུས་ཤུགས་དམའ་བའི་སྐབས།:(_o)

en: When battery po_wer is critically low:
dz: འཕྲུལ་ལྟོའི་ནུས་ཤུགས་འདི་ ཚབས་ཆེན་སྦེ་དམའ་བའི་སྐབས་:(_w)

en: When laptop lid is cl_osed:
dz: ལེབ་ཊོཔ་གི་ལིཌི་འདི་ཁ་བསྡམས་ཏེ་ཡོད་པའི་སྐབས་:(_o)

en: When the _suspend button is pressed:
dz: འཕྲལ་བཀག་ཨེབ་རྟ་འདི་ ཨེབ་ཡོད་པའི་སྐབས་:(_s)

en: When the power _button is pressed:
dz: ནུས་ཤུགས་ཨེབ་རྟ་འདི་ ཨེབ་ཡོད་པའི་སྐབས་:(_b)

en: When to show the notification icon
dz: བརྡ་བསྐུལ་གྱི་ངོས་དཔར་ནམ་སྟོན་ནི་ཨིན་ན།

en: Whether NetworkManager should disconnect before suspending or hibernating and connect on resume.
dz: ཡོངས་འབྲེལ་འཛིན་སྐྱོང་པ་གིས་ འཕྲལ་བཀག་ཡང་ན་གཉིད་ནང་མ་བཙུགས་པའི་ཧེ་མ་ མཐུད་ལམ་བཏོག་ཞིནམ་ལས་ བསྐྱར་ལོག་ལུ་མཐུད་དགོཔ་ཨིན་ན་མེན་ན།

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
dz: ཤུགས་མེད་པའི་བསྒང་ གཉིད་ནང་བཙུགས་ནི་ལུ་ འཕྲལ་བཀག་ཡང་ན་ག་ནི་ཡང་མེདཔ་སྦེ་རུང་།

en: Whether to use the screen lock setting of mate-screensaver to decide if the screen is locked after a hibernate, suspend or blank screen.
dz: གསལ་གཞི་གཉིད་ནང་བཙུགས་པམ་ འཕྲལ་བཏག་འབད་བ་ ཡང་ན་ སྟོངམ་བཞག་ཞིནམ་ལས་ གལ་སྲིད་གསལ་གཞི་འདི་བསྡམ་བཞག་ནི་ལུ་ གྲོས་ཐག་བཅད་ནིའི་དོན་ལུ་ ཇི་ནོམ་གྱི་གསལ་གཞི་ཉེན་སྲུང་གི་གསལ་གཞི་ལྡེ་མིག་གི་གཞི་སྒྲིག་ ལག་ལེན་འཐབ་དགོཔ་ཨིན་ན།

en: Whether to use time-based notifications
dz: ཆུ་ཚོད་གཞི་རྟེན་གྱི་བརྡ་བསྐུལ་ ལག་ལེན་འཐབ་རུང་མ་འཐབ་རུང་།

en: Yes
dz: ཨིན།

en: _About
dz: སྐོར་ལས།(_A)

en: _Always display an icon
dz: ཨ་རྟག་རང་ངོས་དཔར་བཀྲམ་སྟོན་འབད་ (_A)

en: _Close
dz: ཁ་བསྡམས།(_C)

en: _Help
dz: གྲོགས་རམ།(_H)

en: _Never display an icon
dz: ནམ་ཡང་ ངོས་དཔར་བཀྲམ་སྟོན་མ་འབད་ (_N)

en: _Preferences
dz: དགའ་གདམ་ཚུ།(_P)
