Audacious Plugins - en to el translation catalogue (899 entries)

en: 
    (Further messages have been hidden.)
el: 
    (Έχουν κρυφτεί τα περαιτέρω μηνύματα.)

en:   (invalid UTF-8)
el:   (μη έγκυρο UTF-8)

en: %a: Artist
    %b: Album
    %c: Number of channels
    %f: File name (full path)
    %F: Frequency (Hertz)
    %l: Length (milliseconds)
    %n or %s: Formatted title (see playlist settings)
    %p: Currently playing (1 or 0)
    %r: Rate (bits per second)
    %t: Playlist position
    %T: Title (unformatted)
el: %a: Καλλιτέχνης
    %b: Άλμπουμ
    %c: Αριθμός καναλιών
    %f: Όνομα αρχείου (πλήρης διαδρομή)
    %F: Συχνότητα (Hertz)
    %l: Διάρκεια (milliseconds)
    %n ή %s: Μορφοποιημένος τίτλος (βλέπε ρυθμίσεις λίστας αναπαραγωγής)
    %p: Παίζεται τώρα (1 ή 0)
    %r: Ρυθμός (bit ανά δευτερόλεπτο)
    %t: Θέση στη λίστα αναπαραγωγής
    %T: Τίτλος (μη μορφοποιημένος)

en: %d channel | %d channels
el[0]: %d κανάλι
el[1]: %d κανάλια

en: %d kbit/s
el: %dkbit/s

en: %d of %d result shown | %d of %d results shown
el[0]: Εμφανίζεται %d από %d
el[1]: Εμφανίζονται %d από %d

en: %d result | %d results
el[0]: Βρέθηκε %d
el[1]: Βρέθηκαν %d

en: %d song | %d songs
el[0]: τραγούδι %d
el[1]: Τραγούδια %d

en: %s (%d of %d)
el: %s (%d από %d)

en: %s Settings
el: %s Ρυθμίσεις

en: %s does not appear to be a valid folder.
el: Ο φάκελος %s δεν φαίνεται να είναι σωστός.

en: (no description)
el: (χωρίς περιγραφή)

en: (none)
el: (κανένα)

en: * no comments available in this MIDI file *
el: * δεν υπάρχουν σχόλια σε αυτό το αρχείο MIDI *

en: * no lyrics available in this MIDI file *
el: * δεν υπάρχουν στίχοι σε αυτό το αρχείο MIDI *

en: 2SF Decoder
el: Αποκωδικοποιητής 2SF

en: <b>Action:</b>
el: <b>Ενέργεια:</b>

en: <b>Advanced</b>
el: <b>Προχωρημένα</b>

en: <b>Analyzer</b>
el: <b>Αναλυτής</b>

en: <b>Bass Boost</b>
el: <b>Ενίσχυση μπάσων</b>

en: <b>Channel Mixer</b>
el: <b>Μείκτης καναλιών</b>

en: <b>Channels</b>
el: <b>Κανάλια</b>

en: <b>Color</b>
el: <b>Χρώμα</b>

en: <b>Commands</b>
el: <b>Εντολές</b>

en: <b>Compression</b>
el: <b>Συμπίεση</b>

en: <b>Connection</b>
el: <b>Σύνδεση</b>

en: <b>Conversion</b>
el: <b>Μετατροπή</b>

en: <b>Crossfade</b>
el: <b>Σταδιακή μετάβαση</b>

en: <b>Delete Method</b>
el: <b>Μέθοδος διαγραφής</b>

en: <b>Device</b>
el: <b>Συσκευή</b>

en: <b>Echo</b>
el: <b>Ηχώ</b>

en: <b>Emulation</b>
el: <b>Εξομοίωση</b>

en: <b>Extra Stereo</b>
el: <b>Επιπλέον στερεοφωνικό</b>

en: <b>Fonts</b>
el: <b>Γραμματοσειρές</b>

en: <b>Frame Headers</b>
el: <b>Τίτλοι πλαισίου</b>

en: <b>General</b>
el: <b>Γενικά</b>

en: <b>ID3 Tags</b>
el: <b>Tags ID3</b>

en: <b>Internet Sources</b>
el: <b>Διαδικτυακές πηγές</b>

en: <b>Key Binding:</b>
el: <b> Πλήκτρο δέσμευσης:</b>

en: <b>Local Storage</b>
el: <b>Τοπική αποθήκευση</b>

en: <b>Metadata</b>
el: <b>Μεταδεδομένα</b>

en: <b>Miscellaneous</b>
el: <b>Διάφορα</b>

en: <b>Mouse Scroll Action</b>
el: <b>Ενέργεια του δρομέα κύλισης στο ποντίκι</b>

en: <b>Note</b>
el: <b>Σημείωση</b>

en: <b>OpenPSF Configuration</b>
el: <b>OpenPSF Ρυθμίσεις</b>

en: <b>Other Settings</b>
el: <b>Άλλες ρυθμίσεις</b>

en: <b>Output</b>
el: <b>'Εξοδος</b>

en: <b>Pitch</b>
el: <b>Χροιά</b>

en: <b>Playback time</b>
el: <b>Διάρκεια αναπαραγωγής</b>

en: <b>Playback</b>
el: <b>Αναπαραγωγή</b>

en: <b>Playlist Columns</b>
el: <b>Στήλες λίστας αναπαραγωγής</b>

en: <b>Playlist Tabs</b>
el: <b>Καρτέλες λίστας αναπαραγωγής</b>

en: <b>Preamp</b>
el: <b>Προενισχυτής</b>

en: <b>Rate Mappings</b>
el: <b>Αντιστοιχίσεις</b>

en: <b>Repeat</b>
el: <b>Επανάληψη</b>

en: <b>Resampling</b>
el: <b>Αναδειγματοληψία</b>

en: <b>Reverb</b>
el: <b>Αντήχηση</b>

en: <b>Sample rate</b>
el: <b>Ρυθμός δειγματοληψίας</b>

en: <b>Silence Removal</b>
el: <b>Αφαίρεση σιωπής</b>

en: <b>Skin</b>
el: <b>Εμφάνιση</b>

en: <b>Speed</b>
el: <b>Ταχύτητα</b>

en: <b>Subtunes</b>
el: <b>Υπο-μελωδίες</b>

en: <b>Tip</b>
el: <b>Υπόδειξη</b>

en: <b>Type</b>
el: <b>Τύπος</b>

en: <b>VU Meter Settings</b>
el: <b>Μετρητής VU Ρυθμίσεις</b>

en: <b>XSF Configuration</b>
el: <b>Ρύθμιση XSF</b>

en: <small>Artist is truncated at the start, Title -- at the end</small>
el: <small> Ο καλλιτέχνης περικόπτεται στην αρχή, Τίτλος -- στο τέλος  </small>

en: <small>Chars are ORed in RegExp, surrounded by whitespace</small>
el: <small> Οι χαρακτήρες είναι ORed στο RegExp, περιτριγυρισμένοι από κενό διάστημα </small>

en: <small>Separate multiple paths with a colon.
    These paths are searched in addition to LADSPA_PATH.
    After adding new paths, press Enter to scan for new plugins.</small>
el: <small>Διαχωρίστε τις πολλαπλές διαδρομές με άνω και κάτω τελεία.
    Αυτές οι διαδρομές αναζητούνται επιπροσθέτως στο LADSPA_PATH.
    Μετά την προσθήκη νέων διαδρομών, πατήστε Enter για να ανιχνεύσετε νέα πρόσθετα.</small>

en: <span size="smaller"> MIDI Comments and Lyrics </span>
el: <span size="smaller"> Σχόλια και Στοίχοι MIDI </span>

en: <span size="smaller"> MIDI Info </span>
el: <span size="smaller"> Πληροφορίες MIDI </span>

en: A Tact Generator by Martin Strauss <mys@faveve.uni-stuttgart.de>
    
    To use it, add a URL: tact://beats*num/den
    e.g. tact://77 to play 77 beats per minute
    or tact://60*3/4 to play 60 bpm in 3/4 tacts
el: Ένα Tact Generator από τον Martin Strauss <mys@faveve.uni-stuttgart.de>
    
    Για να το χρησιμοποιήσετε, προσθέστε ένα URL: tact://beats*num/den
    π.χ. tact://77 για να παίξει 77 beats ανά λεπτό
    ή tact://60*3/4 για να παίξει 60 bpm in 3/4 tacts

en: A plugin that can be used to start playing at a certain time.
    
    Originally written by Adam Feakin and Daniel Stodden.
el: Πρόσθετο που χρησιμοποιείται για την εκκίνηση της αναπαραγωγής σε ένα ορισμένο χρονικό διάστημα.
    
    Γραμμένο αρχικά από τους Adam Deakin και Daniel Stodden.

en: A simple plugin to control Audacious using the LIRC remote control daemon
    
    Adapted for Audacious by:
    Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    Joonas Harjumäki <jharjuma@gmail.com>
    
    Based on the XMMS LIRC plugin by:
    Carl van Schaik <carl@leg.uct.ac.za>
    Christoph Bartelmus <xmms@bartelmus.de>
    Andrew O. Shadoura <bugzilla@tut.by>
    
    For more information about LIRC, see http://lirc.org.
el: Ένα απλό πρόσθετο για τον έλεγχο του Audacious χρησιμοποιώντας τον εξ αποστάσεως έλεγχο LIRC
    
    Προσαρμοσμένος για το Audacious από τους:
    Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    Joonas Harjumäki <jharjuma@gmail.com>
    
    Με βάση το πρόσθετο XMMS LIRC από τους:
    Carl Van Schaik <carl@leg.uct.ac.za>
    Christoph Bartelmus <xmms@bartelmus.de>
    Andrew Shadoura <bugzilla@tut.by>
    
    Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το LIRC, δείτε http://lirc.org.

en: AAC (Raw) Decoder
el: Αποκωδικοποιητής AAC (ακατέργαστος)

en: ALSA Output
el: Έξοδος ALSA

en: ALSA Output Plugin for Audacious
    Copyright 2009-2012 John Lindgren
    
    My thanks to William Pitcock, author of the ALSA Output Plugin NG, whose code served as a reference when the ALSA manual was not enough.
el: Πρόσθετο Έξοδος ALSA για το Audacious
    Πνευματικά δικαιώματα 2009-2012 John Lindgren
    
    Τις ευχαριστίες μου στον William Pitcock, δημιουργό του πρόσθετου Έξοδος ALSA NG, του οποίου ο κώδικας υπηρέτησε ως σημείο αναφοράς όταν το εγχειρίδιο ALSA δεν ήταν αρκετό.

en: AMIDI-Plug
    modular MIDI music player
    http://www.develia.org/projects.php?p=amidiplug
    
    written by Giacomo Lozito
    <james@develia.org>
    
    special thanks to...
    
    Clemens Ladisch and Jaroslav Kysela
    for their cool programs aplaymidi and amixer; those
    were really useful, along with alsa-lib docs, in order
    to learn more about the ALSA API
    
    Alfredo Spadafina
    for the nice midi keyboard logo
    
    Tony Vroon
    for the good help with alpha testing
el: Πρόσθετο AMIDI-Plug
    αρθρωτό πρόγραμμα αναπαραγωγής μουσικής MIDI
    http://www.develia.org/projects.php?p=amidiplug
    
    Γράφτηκε από τον Giacomo Lozito
    <james@develia.org>
    
    Ιδιαίτερες ευχαριστίες προς τους...
    
    Clemens Ladisch και Jaroslav Kysela
    για τα συναρπαστικά προγράμματα τους aplaymidi και amixer, που πραγματικά χρησίμευσαν μαζί με τα alsa-lib docs, προκειμένου να μάθουμε περισσότερα σχετικά με το API ALSA
    
    Alfredo Spadafina
    για το ωραίο λογότυπο του πληκτρολογίου midi
    
    Tony Vroon
    για την βοήθεια του στη δοκιμή άλφα

en: AMIDI-Plug (MIDI Player)
el: AMIDI-Plug (Αναπαραγωγή MIDI)

en: AMIDI-Plug - select SoundFont file
el: Πρόσθετο AMIDI - επιλέξτε αρχείο SoundFont

en: AOSD (On-Screen Display)
el: AOSD (Απεικόνιση στην οθόνη)

en: ASXv1/ASXv2 Playlists
el: Λίστες αναπαραγωγής ASXv1/ASXv2

en: ASXv3 Playlists
el: Λίστες αναπαραγωγής ASXv3

en: A_bout ...
el: Σ_χετικά ...

en: About ...
el: Σχετικά με ...

en: AdPlug (AdLib Player)
el: AdPlug (Αναπαραγωγή AdLib)

en: Add Files
el: Προσθήκη αρχείων

en: Add Files ...
el: Προσθήκη αρχείων...

en: Add Folder ...
el: Προσθήκη φακέλου ...

en: Add URL ...
el: Προσθήκη διεύθυνσης URL ...

en: Add U_RL ...
el: Προσ_θήκη URL ...

en: Additional Command
el: Επιπρόσθετη εντολή

en: Advance in playlist when scrolling upward
el: Προώθηση στη λίστα αναπαραγωγής, κατά την κύλιση προς τα επάνω

en: Alarm
el: Ξυπνητήρι

en: Alarm at (default):
el: Έναρξη στις (προεπιλογή):

en: Album
el: Άλμπουμ

en: Album Art
el: Εξώφυλλο άλμπουμ

en: Album Artist
el: Καλλιτέχνης άλμπουμ

en: Album artist
el: Καλλιτέχνης άλμπουμ

en: Album:
el: Αλμπουμ:

en: Algorithm quality:
el: Ποιότητα αλγόριθμου:

en: Allow aliasing
el: Να επιτρέπεται η χρήση ψευδώνυμων

en: Alternative
el: Εναλλακτική

en: Always
el: Πάντα

en: Always on Top
el: Πάντα στην κορυφή

en: Always show notification
el: Να εμφανίζεται πάντα αναδυόμενη ειδοποίηση

en: Always show tabs
el: Να εμφανίζονται πάντα οι καρτέλες

en: Ampache Browser for Audacious
    http://ampache-browser.org/
    
    Copyright (C) Róbert Čerňanský and John Lindgren
    License: GNU GPLv3
el: Ampache Browser για το Audacious
    http://ampache-browser.org/
    
    Πνευματικά δικαιώματα (C) Róbert Čerňanský και John Lindgren
    Άδεια: GNU GPLv3

en: Analyzer
el: Αναλυτής

en: Animation
el: Κίνηση

en: Archived Winamp 2.x skin
el: Αρχειοθετημένη εμφάνιση Winamp 2.x

en: Artist
el: Καλλιτέχνης

en: Artist:
el: Καλλιτέχνης:

en: Audacious Equalizer
el: Ισοσταθμιστής Audacious

en: Audacious OSD
    http://www.develia.org/projects.php?p=audacious#aosd
    
    Written by Giacomo Lozito <james@develia.org>
    
    Based in part on Evan Martin's Ghosd library:
    http://neugierig.org/software/ghosd/
el: Audacious OSD
    http://www.develia.org/projects.php?p=audacious#aosd
    
    Συντάχθηκε από τον Giacomo Lozito <james@develia.org>
    
    Βασίζεται εν μέρει στη βιβλιοθήκη Ghosd του Evan Martin:
    http://neugierig.org/software/ghosd/

en: Audacious Ogg Vorbis Decoder
    
    Based on the Xiph.org Foundation's Ogg Vorbis Plugin:
    http://www.xiph.org/
    
    Original code by:
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    
    Contributions from:
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    Eugene Zagidullin <e.asphyx@gmail.com>
el: Αποκωδικοποιητής Ogg Vorbis για το Audacious
    
    Βασισμένος στο πρόσθετο Ogg Vorbis του Ιδρύματος http://www.xiph.org/
    
    Πρωτότυπος κώδικας από τον:
    Tony Arcieri <bascule@inferno.tusculum.edu>
    
    Συνεισφορές από τους:
    Chris Montgomery <monty@xiph.org>
    Peter Alm <peter@xmms.org>
    Michael Smith <msmith@labyrinth.edu.au>
    Jack Moffitt <jack@icecast.org>
    Jorn Baayen <jorn@nl.linux.org>
    Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Gian-Carlo Pascutto <gcp@sjeng.org>
    Eugene Zagidullin <e.asphyx@gmail.com>

en: Audacious Playlist Editor
el: Επεξεργαστής λίστας αναπαραγωγής Audacious

en: Audacious Playlists (audpl)
el: Λίστες αναπαραγωγής Audacious (audpl)

en: Audacious PulseAudio Output Plugin
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
el: Πρόσθετο Έξοδος PulseAudio
    
    Το πρόσθετο αυτό είναι ελεύθερο λογισμικό. Επιτρέπεται η αναδιανομή ή/και η τροποποίησή του υπό τους όρους της άδειας GNU General Public, όπως αυτή δημοσιεύεται από το Free Software Foundation είτε την έκδοση 2 είτε (κατά την επιλογή σας) σε οποιαδήποτε μεταγενέστερη έκδοση της.
    
    Διανέμεται με την ελπίδα ότι θα είναι χρήσιμο, αλλά ΧΩΡΙΣ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΓΓΥΗΣΗ, χωρίς καν την σιωπηρή εγγύηση ΕΜΠΟΡΕΥΣΙΜΟΤΗΤΑΣ ή ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΚΟΠΟ. Για περισσότερες λεπτομέρειες δείτε την άδεια GNU General Public.
    
    Μαζί με αυτό το πρόγραμμα θα πρέπει να έχετε λάβει ένα αντίγραφο της άδειας GNU General Public. Εάν όχι, γράψτε στο Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Audacious Scrobbler Plugin 2.0 by Pitxyoki,
    
    Copyright © 2012-2013 Luís M. Picciochi Oliveira <Pitxyoki@Gmail.com>
    
    Thanks to John Lindgren for giving me a hand at the beginning of this project.
el: Πρόσθετο Audacious Scrobbler Plugin 2.0 από τον Pitxyoki,
    
    Πνευματικά δικαιώματα © 2012-2013 Luís Μ Picciochi Oliveira <Pitxyoki@Gmail.com>
    
    Ευχαριστώ τον John Lindgren που με βοήθησε στην αρχή του έργου.

en: Audacious is not playing.
el: Το Audacious δεν αναπαράγει.

en: Audacious is now using an improved version of the Last.fm Scrobbler.
    Please check the Preferences for the Scrobbler plugin.
el: Το Audacious χρησιμοποιεί μια βελτιωμένη έκδοση του Last.fm Scrobbler. Παρακαλούμε ελέγξτε τις προτιμήσεις για το πρόσθετο Scrobbler.

en: Audio CD
el: Μουσικό CD

en: Audio CD Menu Items
el: Μενού αντικειμένων σε Audio CD

en: Audio CD Plugin
el: Πρόσθετο μουσικών CD

en: Audio Settings ...
el: Ρυθμίσεις ήχου ...

en: Audio _Settings ...
el: _Ρυθμίσεις ήχου ...

en: Audio device:
el: Συσκευή ήχου:

en: Audio mode:
el: Λειτουργία ήχου:

en: Auto
el: Αυτόματα

en: Auto-hide
el: Αυτόματη απόκρυψη

en: Automatically connect to output ports
el: Αυτόματη σύνδεση σε θύρες εξόδου

en: Automatically toggle queue for matching entries
el: Αυτόματη εναλλαγή σειράς αναμονής για τις καταχωρήσεις που ταιριάζουν

en: Available columns
el: Διαθέσιμες στήλες

en: Available plugins:
el: Διαθέσιμα πρόσθετα:

en: Average bitrate:
el: Μέση τιμή ρυθμού μετάδοσης:

en: Balance: %d%% left
el: Ισορροπία: %d%% αριστερά

en: Balance: %d%% right
el: Ισορροπία: %d%% δεξιά

en: Balance: center
el: Ισορροπία: κέντρο

en: Bars
el: Μπάρες

en: Based on the xmms_sndfile plugin:
    Copyright (C) 2000, 2002 Erik de Castro Lopo
    
    Adapted for Audacious by Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    
    This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
el: Βασισμένο στο πρόσθετο xmms_sndfile:
    Πνευματικά δικαιώματα (C) 2000, 2002, Erik de Castro Lopo
    
    Προσαρμοσμένο για το Audacious από τον Tony Vroon <chainsaw@gentoo.org>
    
    Το πρόγραμμα αυτό είναι ελεύθερο λογισμικό. Επιτρέπεται η αναδιανομή ή/και τροποποίησή του υπό τους όρους της άδειας GNU General Public, όπως αυτή έχει δημοσιευθεί από το Ίδρυμα Ελεύθερου Λογισμικού είτε την έκδοση 2 είτε (κατά την επιλογή σας) σε οποιαδήποτε μεταγενέστερη έκδοση της.
    
    Διανέμεται με την ελπίδα ότι θα είναι χρήσιμο, αλλά ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ, χωρίς καν την υπονοούμενη εγγύηση της ΕΜΠΟΡΕΥΣΙΜΟΤΗΤΑΣ ή ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΚΟΠΟ. Για περισσότερες λεπτομέρειες δείτε την άδεια GNU General Public.
    
    Θα πρέπει να έχετε λάβει ένα αντίγραφο της άδειας GNU General Public μαζί με αυτό το πρόγραμμα. Εάν όχι, γράψτε στο Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Bass:
el: Μπάσα:

en: Best sinc interpolation
el: Καλύτερη ημιτονοειδής παρεμβολή

en: Binding mouse buttons
el: Δέσμευση κουμπιών του ποντικιού

en: Bit Depth:
el: Βάθος bit:

en: Bitcrusher
el: Bitcrusher (εφέ ήχου)

en: Bitrate
el: Ρυθμός μετάδοσης (bitrate)

en: Bitrate:
el: Ρυθμός μετάδοσης (bitrate):

en: Blur Scope
el: Κυματομορφή θόλωσης

en: Buffering ...
el: Γέμισμα ενδιάμεσης μνήμης...

en: By Al_bum
el: Κατά ά_λμπουμ

en: By Albu_m Artist
el: Κατά καλλιτέχνη άλ_μπουμ

en: By Album
el: Κατά άλμπουμ

en: By Album Artist
el: Κατά καλλιτέχνη άλμπουμ

en: By Artist
el: Κατά καλλιτέχνη

en: By C_omment
el: Κατά _σχόλιο

en: By Comment
el: Κατά σχόλιο

en: By Custom Title
el: Κατά προσαρμοσμένο τίτλο

en: By File Name
el: Κατά όνομα αρχείου

en: By File Path
el: Κατά διαδρομή αρχείου

en: By File _Path
el: Κατά διαδ_ρομή αρχείου

en: By Genre
el: Κατά είδος

en: By Length
el: Κατά διάρκεια

en: By Release Date
el: Κατά ημερομηνία κυκλοφορίας

en: By Release _Date
el: Κατά _ημερομηνία έκδοσης

en: By Title
el: Κατά τίτλο

en: By Track Number
el: Κατά αριθμό κομματιού

en: By Track _Number
el: Κατά _αριθμό κομματιού

en: By _Artist
el: Κατά _καλλιτέχνη

en: By _Custom Title
el: Κατά _προσαρμοσμένο τίτλο

en: By _File Name
el: Κατά όνομα _αρχείου

en: By _File Path
el: Κατά διαδ_ρομή αρχείου

en: By _Genre
el: Κατά _είδος μουσικής

en: By _Length
el: Κατά _διάρκεια αρχείου

en: By _Title
el: Κατά _τίτλο

en: Call Letters
el: Γράμματα κλήσης

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Cannot read start/end LSN for track %d.
el: Αδύνατη η ανάγνωση έναρξης/λήξης του LSD για το κομμάτι %d.

en: Center volume:
el: Κέντρο έντασης:

en: Change playing song
el: Αλλαγή τραγουδιού που αναπαράγεται

en: Change volume
el: Αλλαγή έντασης

en: Channel Mixer
el: Μείκτης καναλιών

en: Channel Mixer Plugin for Audacious
    Copyright 2011-2012 John Lindgren and Michał Lipski
el: Πρόσθετο Μείκτης καναλιών για το Audacious
    Πνευματικά δικαιώματα 2011-2012 John Lindgren και Michał Lipski

en: Channels:
el: Κανάλια:

en: Chars to split on:
el: Χαρακτήρες στους οποίους θα γίνει ο χωρισμός

en: Chars to truncate on:
el: Χαρακτήρες για περικοπή στις:

en: Check Permission
el: Έλεγχος άδειας

en: Checking Last.fm access ...
el: Έλεγχος πρόσβασης στο Last.fm ...

en: Choose Folder
el: Επιλογή φακέλου

en: Choose the days for the alarm to come on
el: Επιλογή των ημερών που θα χτυπήσει το ξυπνητήρι

en: Classical
el: Κλασική Μουσική

en: Clear A-B Repeat
el: Αφαίρεση σημείων επανάληψης A-B

en: Clear Queue
el: Εκκαθάριση σειράς

en: Clear previous selection before searching
el: Εκκαθάριση προηγούμενων επιλογών πριν από την αναζήτηση

en: Client name:
el: Όνομα διακομιστή:

en: Clock speed:
el: Ταχύτητα χρονισμού:

en: Close to the system tray
el: Κλείσιμο του δίσκου συστήματος

en: Color %i:
el: Χρώμα %i:

en: Coloring:
el: Χρωματισμός:

en: Colors
el: Χρώματα

en: Command to run at the end of a song:
el: Εντολή στο τέλος ενός τραγουδιού:

en: Command to run at the end of the playlist:
el: Εντολή στο τέλος της λίστας αναπαραγωγής:

en: Command to run when song title changes (for network streams):
el: Εντολή όταν αλλάζει ο τίτλος του τραγουδιού (για ροές στο διαδίκτυο):

en: Command to run when starting a new song:
el: Εντολή όταν αρχίζει νέο τραγούδι:

en: Comment
el: Σχόλιο

en: Composite extension not loaded
el: Η επέκταση σύνθεσης δεν φορτώθηκε

en: Composite manager detected
el: Ανιχνεύθηκε διαχειριστής σύνθεσης

en: Composite manager not detected;
    unless you know that you have one running, please activate a composite manager otherwise the OSD won't work properly
el: Δεν ανιχνεύθηκε διαχειριστής σύνθεσης!
    αν γνωρίζετε ότι έχετε κάποιον σε λειτουργία παρακαλώ ενεργοποιήστε τον, διαφορετικά δεν θα λειτουργήσει σωστά η απεικόνιση στην οθόνη (OSD)

en: Composite manager not required for fake transparency
el: Δεν απαιτείται διαχειριστής σύνθεσης για ψεύτικη διαφάνεια

en: Compression ratio:
el: Αναλογία συμπίεσης:

en: Concave Rectangle
el: Κοίλο ορθογώνιο

en: Connect to physical ports only
el: Σύνδεση μόνο σε φυσικές θύρες

en: Console music decoder engine based on Game_Music_Emu 0.5.2
    Supported formats: AY, GBS, GYM, HES, KSS, NSF, NSFE, SAP, SPC, VGM, VGZ
    
    Audacious plugin by:
    William Pitcock <nenolod@dereferenced.org>
    Shay Green <gblargg@gmail.com>
el: Η μηχανή του Αποκωδικοποιητή μουσικής κονσόλας, βασίστηκε στο Game_Music_Emu 0.5.2
    Υποστηριζόμενοι τύποι αρχείου: AY, GBS, GYM, HES, KSS, NSF, NSFE, SAP, SPC, VGM, VGZ
    
    Πρόσθετο για το Audacious από τους:
    William Pitcock <nenolod@dereferenced.org>
    Shay Green <gblargg@gmail.com>

en: Context name:
el: Όνομα περιεχομένου:

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Copyright (C) 2007-2012 Calin Crisan <ccrisan@gmail.com> and others.
    
    Many thanks to libcdio developers <http://www.gnu.org/software/libcdio/>
    and to libcddb developers <http://libcddb.sourceforge.net/>.
    
    Also thank you to Tony Vroon for mentoring and guiding me.
    
    This was a Google Summer of Code 2007 project.
el: Πνευματικά δικαιώματα (C) 2007-2012 Calin Crisan <ccrisan@gmail.com> και άλλοι.
    
    Πολλά ευχαριστώ στους δημιουργούς του 
    libcdio <http://www.gnu.org/software/libcdio/> και του
    libcddb <http://libcddb.sourceforge.net/>.
    
    Επίσης ευχαριστώ τον Tony Vroon για την καθοδήγησή του.
    
    Δημιουργήθηκε κατά το Google Summer of Code 2007.

en: Copyright 2006 William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    
    Some of the plugin code was by Miles Egan.
el: Πνευματικά δικαιώματα 2006 William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    
    Μερικός κώδικας από τον Miles Egan.

en: CoreAudio Output Plugin for Audacious
    Copyright 2014 William Pitcock
    Copyright 2017,18 René J.V. Bertin
     (original code and code adapted from
      Apple examples, (C) Apple 2013)
    
    Based on SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
el: Πρόσθετο Έξοδος CoreAudio για το Audacious
    Πνευματικά δικαιώματα 2014 William Pitcock
    Πνευματικά δικαιώματα 2017,18 René J.V. Bertin
    (αρχικός κώδικας και προσαρμογή από
         Apple examples, (C) Apple 2013)
    
    Βασισμένο στο πρόσθετο SDL Output για το Audacious
    Πνευματικά δικαιώματα 2010 John Lindgren

en: CoreAudio output
el: Έξοδος CoreAudio

en: Cosine
el: Συνημιτόνιο

en: Create a new playlist with matching entries
el: Δημιουργία νέας λίστας αναπαραγωγής με τις καταχωρήσεις που ταιριάζουν

en: Crossfade
el: Σταδιακή μετάβαση (Crossfade)

en: Crossfade Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2014 John Lindgren
el: Πρόσθετο Σταδιακής μετάβασης (Crossfade) για το Audacious
    Πνευματικά δικαιώματα 2010-2014 John Lindgren

en: Cu_t
el: Αποκο_πή

en: Cubic
el: Κυβική

en: Cue Sheet Plugin
el: Πρόσθετο Cue Sheet

en: Current
el: Τωρινή

en: Current Song
el: Τρέχον τραγούδι

en: Custom Title
el: Προσαρμοσμένος τίτλος

en: Custom notification duration:
el: Διάρκεια ειδοποίησης:

en: Custom title
el: Προσαρμοσμένος τίτλος

en: Cut
el: Αποκοπή

en: Cut frequency:
el: Αποκοπή συχνότητας:

en: Cutoff:
el: Αποκοπή:

en: Day
el: Ημέρα

en: Days
el: Ημέρες

en: Decades
el: Δεκαετίες

en: Decoration
el: Διακόσμηση

en: Decouple from pitch
el: Αποσύνδεση από τη χροιά

en: Default
el: Προεπιλογή

en: Default PCM device
el: Προεπιλεγμένη συσκευή PCM

en: Default device
el: Προεπιλεγμένη συσκευή

en: Default fade time:
el: Προεπιλεγμένος χρόνος:

en: Default mixer device
el: Προεπιλεγμένη συσκευή μείκτη

en: Default song length:
el: Προεπιλεγμένη διάρκεια τραγουδιού:

en: Delay:
el: Καθυστέρηση:

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Delete Files
el: Διαγραφή αρχείων

en: Delete Selected Files
el: Διαγραφή επιλεγμένων αρχείων

en: Description
el: Περιγραφή

en: Desktop Notifications
el: Ειδοποιήσεις στην επιφάνεια εργασίας

en: Desktop Notifications Plugin for Audacious
    Copyright (C) 2010 Maximilian Bogner
    Copyright (C) 2011-2013 John Lindgren and Jean-Alexandre Anglès d'Auriac
    
    This plugin is free software: you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation, either version 3 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This plugin is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program.  If not, see <http://www.gnu.org/licenses/>.
el: Πρόσθετο Ειδοποιήσεις στην επιφάνεια εργασίας, για το Audacious
    Πνευματικά δικαιώματα (C) 2010 Maximilian Bogner
    Πνευματικά δικαιώματα (C) 2011-2013  John Lindgren και ο Jean-Alexandre Anglès d'Auriac
    
    Το πρόσθετο αυτό είναι ελεύθερο λογισμικό. Επιτρέπεται η αναδιανομή ή/και η τροποποίησή του υπό τους όρους της άδειας GNU General Public, όπως αυτή δημοσιεύεται από το Free Software Foundation είτε την έκδοση 2 είτε (κατά την επιλογή σας) σε οποιαδήποτε μεταγενέστερη έκδοση της.
    
    Διανέμεται με την ελπίδα ότι θα είναι χρήσιμο, αλλά ΧΩΡΙΣ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΓΓΥΗΣΗ, χωρίς καν την σιωπηρή εγγύηση ΕΜΠΟΡΕΥΣΙΜΟΤΗΤΑΣ ή ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΚΟΠΟ. Για περισσότερες λεπτομέρειες δείτε την άδεια GNU General Public.
    
    Μαζί με το πρόγραμμα αυτό θα πρέπει να έχετε λάβει ένα αντίγραφο της άδειας δημόσιας χρήσης GNU General. Εάν όχι, κοιτάξτε εδώ <http://www.gnu.org/licenses/>.

en: Details about %s
el: Λεπτομέρειες για %s

en: Device (blank for default):
el: Συσκευή (κενό ως προεπιλογή):

en: Disable
el: Απενεργοποίηση

en: Disable 'Always On Top'
el: Απενεργοποίηση του 'Πάντα στην κορυφή'

en: Disable the popup window
el: Απενεργοποίηση του αναδυόμενου παραθύρου

en: Display OSD using:
el: Προβολή απεικόνισης στην οθόνη (OSD) σε:

en: Display active titlebar when any window is focused
el: Εμφάνιση ενεργής γραμμής τίτλου όταν οποιοδήποτε παράθυρο είναι εστιασμένο

en: Display legend
el: Εμφάνιση μετρητή

en: Display:
el: Προβολή:

en: Displayed columns
el: Εμφανιζόμενες στήλες

en: Do not automatically select chip model
el: Να μην επιλέγεται αυτόματα το μοντέλο του επεξεργαστή

en: Do not automatically select clock speed
el: Να μην επιλέγεται αυτόματα η ταχύτητα χρονισμού

en: Do you want to move %d files to the trash?
el: Θέλετε να μετακινήσετε %d αρχεία στα απορρίμματα;

en: Do you want to move %s to the trash?
el: Θέλετε να μετακινήσετε %s στα απορρίμματα;

en: Do you want to permanently delete %d files?
el: Θέλετε να διαγράψετε οριστικά τα %d αρχεία;

en: Do you want to permanently delete %s?
el: Θέλετε να διαγράψετε οριστικά το %s;

en: Dock at Bottom
el: Βάση σύνδεσης στην κάτω πλευρά

en: Dock at Left
el: Βάση σύνδεσης στα αριστερά

en: Dock at Right
el: Βάση σύνδεσης στα δεξιά

en: Dock at Top
el: Βάση σύνδεσης στην κορυφή

en: Dots
el: Αποσιωπητικά

en: Double Size
el: Διπλό μέγεθος

en: Downsample ratio:
el: Αναλογία υποδειγματοληψίας:

en: Drive is empty.
el: Η μονάδα δίσκου είναι κενή.

en: Drum shift:
el: Μετακίνηση Drum:

en: Dynamic Range Compression Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2014 John Lindgren
el: Πρόσθετο Συμπιεστής δυναμικού εύρους για το Audacious
    Πνευματικά δικαιώματα 2010-2014 John Lindgren

en: Dynamic Range Compressor
el: Συμπιεστής δυναμικού εύρους

en: Dynamic range:
el: Δυναμικό εύρος:

en: E_ffects ...
el: Ε_φέ ...

en: Echo
el: Ηχώ

en: Echo Plugin
    By Johan Levin, 1999
    Surround echo by Carl van Schaik, 1999
    Updated for Audacious by William Pitcock and John Lindgren, 2010-2014
el: Πρόσθετο Ηχώ
    Από τον Johan Levin, 1999
    Ηχώ surround από τον Carl Van Schaik, 1999
    Ενημέρωση για το Audacious από τους William Pitcock και John  Lindgren, 2010-2014

en: Echo:
el: Ηχώ:

en: Effects ...
el: Εφέ ...

en: Electronic
el: Ηλεκτρονική

en: Emulate MOS 8580 (default: MOS 6581)
el: Εξομοίωση MOS 8580 (προεπιλεγμένο: MOS 6581)

en: Emulate filter
el: Εξομοίωση φίλτρου

en: Enable
el: Ενεργοποίηση

en: Enable 'Always On Top'
el: Ενεργοποίηση του 'Πάντα στην κορυφή'

en: Enable VBR/ABR
el: Ενεργοποίηση VBR/ABR

en: Enable audio resampling
el: Ενεργοποίηση ανασχεδίασης ήχου

en: Enable exclusive mode to prevent virtual mixing.
el: Ενεργοποίηση της αποκλειστικής λειτουργίας για να αποφεύγεται η εικονική ανάμιξη.

en: Enable format conversions made by the OSS software.
el: Ενεργοποίηση των μετατροπών μορφής που πραγματοποιούνται από το λογισμικό OSS.

en: Enable subtunes
el: Ενεργοποίηση υπο-μελωδιών

en: Enable trigger
el: Ενεργοποίηση εμφάνισης

en: Enabled plugins:
el: Ενεργοποιημένα πρόσθετα:

en: Enforce strict ISO compliance
el: Εξαναγκασμός αυστηρής συμμόρφωσης με ISO

en: Entries
el: Καταχωρήσεις

en: Entry Number
el: Αριθμός εισόδου

en: Entry number
el: Αριθμός εισαγωγής

en: Error
el: Σφάλμα

en: Error connecting to MMS server
el: Σφάλμα κατά τη σύνδεση με τον διακομιστή MMS

en: Error opening %s:
    %s
el: Σφάλμα ανοίγματος του %s:
    %s

en: Error parsing URL
el: Άγνωστο σφάλμα URL

en: Error parsing redirect
el: Σφάλμα ανάλυσης ανακατεύθυνσης

en: Error protection
el: Προστασία σφαλμάτων

en: Error reading audio CD.
el: Σφάλμα ανάγνωσης CD ήχου.

en: Event
el: Συμβάν

en: Export Playlist ...
el: Εξαγωγή λίστας αναπαραγωγής ...

en: Extra Stereo
el: Επιπλέον στερεοφωνικό

en: Extra Stereo Plugin
    
    By Johan Levin, 1999
el: Πρόσθετο Επιπλέον στερεοφωνικό
    
    Από τον Johan Levin, 1999

en: FFmpeg Plugin
el: Πρόσθετο FFmpeg

en: FLAC Decoder
el: Αποκωδικοποιητής FLAC

en: Fade in:
el: Σταδιακή είσοδος:

en: Fade out:
el: Βαθμιαίο σβήσιμο:

en: Fading
el: Μετάβαση

en: Failed to connect to JACK port %s.
el: Αποτυχία σύνδεσης στην θύρα JACK %s.

en: Failed to connect to the JACK server; is it running?
el: Αποτυχία σύνδεσης με το διακομιστή JACK; είναι σε λειτουργία;

en: Failed to create the CDDB connection.
el: Αποτυχία σύνδεσης με την CDDB.

en: Failed to finish initializing opened CD drive.
el: Δεν ολοκληρώθηκε η αρχικοποίηση της ανοιχτής μονάδας CD.

en: Failed to initialize cdio subsystem.
el: Αποτυχία αρχικοποίησης του υποσυστήματος cdio.

en: Failed to open CD device %s.
el: Αποτυχία ανοίγματος της συσκευή CD %s.

en: Failed to query the CDDB server
el: Αποτυχία ερώτησης στο διακομιστή CDDB

en: Failed to query the CDDB server: %s
el: Αποτυχία ερώτησης στο διακομιστή CDDB: %s

en: Failed to read the CDDB info: %s
el: Αποτυχία ανάκτησης πληροφοριών από CDDB: %s

en: Failed to retrieve first/last track number.
el: Αποτυχία ανάκτησης του πρώτου/τελευταίου αριθμού κομματιού.

en: Fake transparency
el: Ψεύτικη διαφάνεια

en: Fall-off time:
el: Χρόνος πτώσης:

en: Falloff:
el: Μείωση:

en: Fast
el: Γρήγορα

en: Fast sinc interpolation
el: Γρήγορη ημιτονοειδής παρεμβολή

en: Fastest
el: Πολύ γρήγορα

en: Feed level:
el: Επίπεδο τροφοδοσίας:

en: Feedback:
el: Ανάδραση:

en: Fetch lyrics from:
el: Αναζήτηση στίχων σε:

en: File Info Box
el: Πλαίσιο αρχείου πληροφοριών

en: File Name
el: Όνομα αρχείου

en: File Name:
el: Όνομα αρχείου:

en: File Path
el: Διαδρομή αρχείου

en: File name
el: Όνομα αρχείου

en: File path
el: Διαδρομή αρχείου

en: FileWriter Plugin
el: Πρόσθετο FileWriter

en: Filter ports (regex, use any port if blank):
el: Φίλτρα για τις θύρες (regex, χρήση κάθε θύρας αν μείνει κενό):

en: Final
el: Τελική

en: Fire
el: Φωτεινός

en: Font %i:
el: Γραμματοσειρά %i:

en: Fonts
el: Γραμματοσειρές

en: For better crossfading, enable
    the Silence Removal effect.
el: Για καλύτερη σταδιακή μετάβαση, ενεργοποιήσετε την 
    Αφαίρεση σιωπής.

en: Force addition of version 2 tag
el: Δυναμική προσθήκη tag έκδοσης 2

en: Format:
el: Μορφή:

en: Friday
el: Παρασκευή

en: Further truncate those on chars
el: Περικοπή περαιτέρω αυτών των χαρακτήρων

en: GIO Plugin
el: Πρόσθετο GIO

en: GIO Plugin for Audacious
    Copyright 2009-2012 John Lindgren
el: Πρόσθετο GIO για το Audacious
    Πνευματικά δικαιώματα 2009-2012 John Lindgren

en: GTK Interface
el: Διεπαφή GTK

en: Game Console Music Decoder
el: Αποκωδικοποιητής μουσικής κονσόλας παιχνιδιών

en: General
el: Γενικά

en: Generate file name from:
el: Δημιουργία ονόματος αρχείου από:

en: Genre
el: Είδος

en: Global Hotkey Plugin
    Control the player with global key combinations or multimedia keys.
    
    Copyright (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Contributors include:
    Copyright (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Copyright (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
     Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
     Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
     Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>
el: Πρόσθετο Γενικών συντομεύσεων
    Έλεγχος της αναπαραγωγής με καθολικούς συνδυασμούς πλήκτρων ή με τα πλήκτρα πολυμέσων
    Πνευματικά δικαιώματα (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    Στους συντελεστές περιλαμβάνονται:
    Πνευματικά δικαιώματα (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Πνευματικά δικαιώματα (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
    Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
    Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
    Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>

en: Global Hotkey Plugin
    Control the player with global key combinations or multimedia keys.
    
    Copyright (C) 2020 i.Dark_Templar <darktemplar@dark-templar-archives.net>
    Copyright (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Contributors include:
    Copyright (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Copyright (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
     Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
     Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
     Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>
el: Πρόσθετο Γενικών συντομεύσεων
    Έλεγχος της αναπαραγωγής με καθολικούς συνδυασμούς πλήκτρων ή με τα πλήκτρα πολυμέσων.
    
    Πνευματικά δικαιώματα  (C) 2020 i.Dark_Templar <darktemplar@dark-templar-archives.net>
    Πνευματικά δικαιώματα (C) 2007-2008 Sascha Hlusiak <contact@saschahlusiak.de>
    
    Στους συντελεστές περιλαμβάνονται:
    Πνευματικά δικαιώματα (C) 2006-2007 Vladimir Paskov <vlado.paskov@gmail.com>
    Πνευματικά δικαιώματα (C) 2000-2002 Ville Syrjälä <syrjala@sci.fi>,
    Bryn Davies <curious@ihug.com.au>,
    Jonathan A. Davis <davis@jdhouse.org>,
    Jeremy Tan <nsx@nsx.homeip.net>

en: Global Hotkeys
el: Γενικές συντομεύσεις

en: Help
el: Βοήθεια

en: High
el: Υψηλή

en: Hotkeys:
el: Συντομεύσεις:

en: Ice
el: Ψυχρός

en: Ignore insufficient number of ports
el: Αγνόησε ανεπαρκή αριθμό θυρών

en: Ignore length from SPC tags
el: Παράβλεψη διάρκειας από tags SPC

en: Ignore length from file
el: Παράβλεψη διάρκειας αρχείου

en: Ignore subtunes shorter than:
el: Αγνόησε υπο-μελωδίες μικρότερες από:

en: Import Playlist ...
el: Εισαγωγή λίστας αναπαραγωγής ...

en: Include album name in notification
el: Να περιλαμβάνεται το όνομα του άλμπουμ στην ειδοποίηση

en: Increase reverb
el: Αύξηση αντήχησης

en: Information
el: Πληροφόρηση

en: Inspirational
el: Εμψυχωτική

en: Intensity:
el: Ένταση:

en: Intermediate
el: Ενδιάμεση

en: International
el: Διεθνής

en: Interpolation mode:
el: Λειτουργία παρεμβολής:

en: Interpolation:
el: Παρεμβολή:

en: Invalid URI %s.
el: Μη έγκυρο URI %s.

en: Invalid open mode
el: Άκυρη ανοικτή λειτουργία

en: Invert Selection
el: Αντιστροφή επιλογής

en: It is not recommended to bind the primary mouse buttons without modifiers.
    
    Do you want to continue?
el: Δεν συνιστάται να δεσμεύονται τα κυρίως πλήκτρα του ποντικιού χωρίς τροποποιήσεις.
    
    Θέλετε να συνεχίσετε;

en: JACK Output
el: Έξοδος JACK

en: JACK supports only floating-point audio.  You must change the output bit depth to floating-point in Audacious settings.
el: Το JACK υποστηρίζει μόνο ήχο κινητής υποδιαστολής. Πρέπει ν' αλλάξετε και το Βάθος bit σε κινητή υποδιαστολή.

en: Joint Stereo
el: Πολυπλεγμένο στερεοφωνικό

en: Jump to Song ...
el: Μετάβαση στο τραγούδι

en: Jump to Time ...
el: Μετάβαση σε χρόνο ...

en: Jump to _Time ...
el: Μετάβαση σε χ_ρόνο ...

en: Jump to file
el: Μεταπήδηση στο αρχείο

en: LADSPA Host for Audacious
    Copyright 2011 John Lindgren
el: LADSPA Host για το Audacious
    Πνευματικά δικαιώματα 2011 John Lindgren

en: LIRC Plugin
el: Πρόσθετο LIRC

en: Latin
el: Λάτιν

en: Length
el: Διάρκεια

en: Length (msec):
el: Διάρκεια (ms):

en: Level:
el: Επίπεδο:

en: Library
el: Δισκοθήκη

en: Line
el: Γραμμές

en: Linear
el: Γραμμική

en: Linear (fast)
el: Γραμμική (γρήγορα)

en: Linear interpolation
el: Γραμμική παρεμβολή

en: Lines
el: Γραμμές

en: Listeners
el: Ακροατές

en: Load lyric files (.lrc) from local storage
el: Φόρτωση αποθηκευμένων αρχείων με στίχους (.lrc)

en: Looking for lyrics ...
el: Αναζήτηση για στίχους ...

en: Low
el: Χαμηλή

en: Lyrics
el: Στίχοι

en: Lyrics could not be found.
el: Δεν βρέθηκαν στίχοι.

en: M3U Playlists
el: Λίστες αναπαραγωγής M3U

en: MMS Plugin
el: Πρόσθετο MMS

en: MPG123 Plugin
el: Πρόσθετο MPG123

en: MPRIS 2 Server
el: Εξυπηρετητής MPRIS 2

en: Mark as copyright
el: Πνευματικά δικαιώματα

en: Mark as original
el: Πρωτότυπο

en: Market
el: Αγορά

en: Max OSD width:
el: Μέγιστο πλάτος απεικόνισης στην οθόνη (OSD):

en: Maximum bitrate:
el: Μέγιστος ρυθμός μετάδοσης;

en: Medium
el: Μεσαία

en: Medium sinc interpolation
el: Μεσαία ημιτονοειδής παρεμβολή

en: Menu
el: Μενού

en: Method:
el: Μέθοδος:

en: Minimum
el: Ελάχιστη

en: Minimum bitrate:
el: Ελάχιστος ρυθμός μετάδοσης:

en: Misc
el: Διάφορα

en: Missing title and/or artist.
el: Λείπει ο τίτλος και/ή ο καλλιτέχνης.

en: Mixer device:
el: Συσκευή μείκτη:

en: Mixer element:
el: Στοιχείο μείκτη:

en: ModPlug (Module Player)
el: ModPlug (Αναπαραγωγή)

en: Module paths:
el: Διαδρομές ενότητας:

en: Module player based on libopenmpt
    
    Written by: Chris Spiegel <cspiegel@gmail.com>
el: Ο Module player βασίζεται στο libopenmpt
    
    Γράφτηκε από τον: Chris Spiegel <cspiegel@gmail.com>

en: Monday
el: Δευτέρα

en: Monitor library for changes
el: Παρακολούθηση αλλαγών από τη δισκοθήκη

en: Mono
el: Μονοφωνικό

en: Move to trash
el: Μετακίνηση στα απορρίμματα

en: Move to trash instead of deleting immediately
el: Μετακίνηση στα απορρίμματα αντί για άμεση διαγραφή

en: Multi-Monitor options
el: Επιλογές για πολλαπλές οθόνες

en: Multi-format audio decoding plugin for Audacious using
    FFmpeg multimedia framework (http://www.ffmpeg.org/)
    
    Audacious plugin by:
    William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    Matti Hämäläinen <ccr@tnsp.org>
el: Πρόσθετο πολλαπλών μορφών αποκωδικοποίησης ήχου για το Audacious με χρήση
    πλαισίου πολυμέσων FFmpeg (http://www.ffmpeg.org/)
    
    Πρόσθετο για το Audacious από τους:
    William Pitcock <nenolod@nenolod.net>
    Matti Hämäläinen <ccr@tnsp.org>

en: Multiplier:
el: Πολλαπλασιαστής:

en: Mute
el: Σίγαση

en: N_o Playlist Advance
el: Χωρίς π_ροώθηση στο επόμενο

en: Name:
el: Όνομα:

en: Nearest (fastest)
el: Πλησιέστερη (γρηγορότερα)

en: Neon HTTP/HTTPS Plugin
el: Πρόσθετο Neon HTTP/HTTPS

en: Never
el: Ποτέ

en: New Playlist
el: Νέα λίστα αναπαραγωγής

en: Next
el: Επόμενο

en: Next Album
el: Επόμενο άλμπουμ

en: Next Playlist
el: Επόμενη λίστα αναπαραγωγής

en: Next track
el: Επόμενο κομμάτι

en: No JACK output ports were found. Please check settings.
el: Δεν βρέθηκε θύρα εξόδου JACK. Παρακαλώ ελέγξτε τις ρυθμίσεις.

en: No Playlist Advance
el: Χωρίς προώθηση στο επόμενο

en: No audio capable CD drive found.
el: Δεν βρέθηκε συσκευή με CD ήχου.

en: No files are selected.
el: Δεν έχουν επιλεγεί αρχεία.

en: No. of Tracks:
el: Αρ. κομματιών:

en: Noise reduction
el: Μείωση θορύβου

en: None
el: Κανένα

en: Normal
el: Κανονικά

en: Now Playing
el: Αναπαράγεται τώρα

en: Nowhere
el: Πουθενά

en: Number of results to show:
el: Αριθμός αποτελεσμάτων για εμφάνιση:

en: OPL Emulator:
el: Εξομοιωτής OPL:

en: OSS3 Output
el: Έξοδος OSS3

en: OSS4 Output
el: Έξοδος OSS4

en: OSS4 Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2012 Michał Lipski
    
    I would like to thank people on #audacious, especially Tony Vroon and John Lindgren and of course the authors of the previous OSS plugin.
el: Πρόσθετο Έξοδος OSS4 για το Audacious
    Πνευματικά δικαιώματα 2010-2012 Michał Lipski
    
    Θα ήθελα να ευχαριστήσω τους ανθρώπους του #audacious, ειδικά τους Tony Vroon και John Lindgren και φυσικά τους δημιουργούς του προηγούμενου πρόσθετου OSS.

en: Off
el: Κλειστό

en: Ogg Vorbis Decoder
el: Αποκωδικοποιητής Ogg Vorbis

en: Omit Xing VBR header
el: Παράλειψη Xing VBR header

en: On
el: Ενεργοποίηση

en: On All Workspaces
el: Σε όλους τους χώρους εργασίας

en: On automatic song change
el: Σε αυτόματη αλλαγή τραγουδιού

en: On seek or manual song change
el: Κατά την αναζήτηση ή χειροκίνητη αλλαγή τραγουδιού

en: Only %d JACK output ports were found but %d are required.
el: Βρέθηκαν μόνο %d θύρες εξόδου JACK αλλά απαιτούνται %d.

en: Only add v1 tag
el: Προσθήκη μόνο tag v1

en: Only add v2 tag
el: Προσθήκη μόνο tag v2

en: Open Containing Folder
el: Άνοιγμα φακέλου που περιέχεται

en: Open Files
el: Άνοιγμα αρχείων

en: Open Files ...
el: Άνοιγμα αρχείων ...

en: Open Folder ...
el: Άνοιγμα φακέλου ...

en: Open URL ...
el: Άνοιγμα διεύθυνσης URL ...

en: Open _URL ...
el: Ά_νοιγμα URL ...

en: OpenGL Spectrum Analyzer
el: Αναλυτής φάσματος OpenGL

en: OpenGL Spectrum Analyzer for Audacious
    Copyright 2013 Christophe Budé, John Lindgren, and Carlo Bramini
    
    Based on the XMMS plugin:
    Copyright 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson, and 4Front Technologies
    
    License: GPLv2+
el: Πρόσθετο Αναλυτής φάσματος OpenGL για το Audacious
    Πνευματικά δικαιώματα 2013, Christophe Bude, John Lindgren και Carlo Bramini
    
    Με βάση το πρόσθετο XMMS:
    Πνευματικά δικαιώματα 1998-2000, Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson και 4Front Technologies
    
    Άδεια: GPLv2 +

en: OpenGL Spectrum Analyzer for Audacious
    Copyright 2013 Christophe Budé, John Lindgren, and Carlo Bramini
    Copyright 2014, 2020 Ariadne Conill
    
    Based on the XMMS plugin:
    Copyright 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson, and 4Front Technologies
    
    License: GPLv2+
el: Πρόσθετο Αναλυτής φάσματος OpenGL για το Audacious
    Πνευματικά δικαιώματα 2013 Christophe Budé, John Lindgren, και Carlo Bramini
    Πνευματικά δικαιώματα 2014, 2020 Ariadne Conill
    
    Βασισμένο στο πρόσθετο XMMS:
    Πνευματικά δικαιώματα 1998-2000 Peter Alm, Mikael Alm, Olle Hallnas, Thomas Nilsson, και 4Front Technologies
    
    Άδεια: GPLv2+

en: OpenMPT (Module Player)
el: Άνοιγμα MPT (Module Player)

en: OpenPSF PSF1/PSF2 Decoder
el: Αποκωδικοποιητής OpenPSF PSF1/PSF2

en: Options
el: Επιλογές

en: Options Menu
el: Μενού Επιλογών

en: Original code by
    Ralf Ertzinger <ralf@skytale.net>
    
    http://www.skytale.net/projects/bmp-flac2/
el: Πρωτότυπος κώδικας από
    Ralf Ertzinger <ralf@skytale.net>
    
    http://www.skytale.net/projects/bmp-flac2/

en: Original file name
el: Αρχικό όνομα αρχείου

en: Original file name (no suffix)
el: Αρχικό όνομα αρχείου (χωρίς την επέκταση)

en: Original file tag
el: Αρχικό tag αρχείου

en: Other
el: Άλλο

en: Output
el: Έξοδος

en: Output channels:
el: Κανάλια εξόδου:

en: Output file format:
el: Μορφή αρχείου εξόδου:

en: Overlap:
el: Επικάλυψη:

en: Override default chorus:
el: Παράκαμψη προεπιλεγμένου ρεφρέν:

en: Override default gain:
el: Παράκαμψη προεπιλεγμένης αύξησης:

en: Override default polyphony:
el: Παράκαμψη προεπιλεγμένης πολυφωνίας:

en: Override default reverb:
el: Παράκαμψη προεπιλεγμένης αντήχησης:

en: Override device:
el: Παράκαμψη συσκευής:

en: PCM device:
el: Συσκευή PCM:

en: PLS Playlists
el: Λίστες αναπαραγωγής PLS

en: P_laylist
el: _Λίστα αναπαραγωγής

en: Parameters passed to the shell should be enclosed in quotation marks.  Unquoted parameters may lead to unexpected results.
el: Οι παράμετροι για το κέλυφος πρέπει να περικλείονται σε εισαγωγικά. Παράμετροι χωρίς εισαγωγικά, μπορεί να οδηγήσουν σε αναπάντεχα αποτελέσματα.

en: Paste
el: Επικόλληση

en: Paste at End
el: Επικόλληση στο τέλος

en: Paste at _End
el: Επικό_λληση στο τέλος

en: Path:
el: Διαδρομή:

en: Paus_e
el: Παύσ_η

en: Pause
el: Παύση

en: Pause Off
el: Παύση ανενεργή

en: Pause On
el: Παύση ενεργή

en: Pause/Resume
el: Παύση/Συνέχεια

en: Peak falloff:
el: Μείωση κορυφής:

en: Peak hold time:
el: Χρόνος κορυφής:

en: Permission denied.  Open the following URL in a browser, allow Audacious access to your account, and then click 'Check Permission' again:
el: Η άδεια απορρίφθηκε. Ανοίξτε την ακόλουθη διεύθυνση URL, επιτρέψτε τη πρόσβαση του Audacious στον λογαριασμό σας και κάντε πάλι κλικ στο 'Έλεγχος άδειας':

en: Permission granted.  Scrobbling for user %s.
el: Η άδεια χορηγείται.  Scrobbling για τον χρήστη %s.

en: Phase:
el: Φάση:

en: Pla_y CD
el: _Αναπαραγωγή CD

en: Placement
el: Τοποθέτηση

en: Play
el: Αναπαραγωγή

en: Play Amiga MODs
el: Αναπαραγωγή MODs του Amiga

en: Play/Resume
el: Αναπαραγωγή/Συνέχεια

en: Playback
el: Αναπαραγωγή

en: Playback Start
el: Έναρξη αναπαραγωγής

en: Player:
el: Πρόγραμμα αναπαραγωγής:

en: Playlist
el: Λίστα αναπαραγωγής

en: Playlist (optional)
el: Λίστα αναπαραγωγής (προαιρετική)

en: Playlist Manager
el: Διαχείριση λίστας τραγουδιών

en: Playlist Manager ...
el: Διαχειριστής λίστας αναπαραγωγής ...

en: Playlist _Manager ...
el: Διαχειριστής λίστας αναπαρα_γωγής ...

en: Playlist mode.
el: Λειτουργία λίστας αναπαραγωγής.

en: Playlist:
el: Λίστα αναπαραγωγής:

en: Please wait ...
el: Παρακαλώ περιμένετε ...

en: Polyphase (best)
el: Πολυφασική (καλύτερη)

en: Port:
el: Θύρα:

en: Position
el: Θέση

en: Pre_vious
el: Πρ_οηγούμενο

en: Preamp
el: Προενίσχυση

en: Prepend track number to file name
el: Προσθήκη του αριθμού κομματιού στο όνομα του αρχείου

en: Presets:
el: Προεπιλογές:

en: Press a key combination inside a text field.
el: Πατήστε έναν συνδυασμό πλήκτρων μέσα σε ένα πεδίο κειμένου.

en: Press a key combination inside a text field.
    You can also bind mouse buttons.
el: Πατήστε ένα συνδυασμό πλήκτρων μέσα σε ένα πεδίο κειμένου.
    Μπορείτε επίσης να δεσμεύσετε τα κουμπιά ποντικιού.

en: Previous
el: Προηγούμενο

en: Previous Album
el: Προηγούμενο άλμπουμ

en: Previous Playlist
el: Προηγούμενη λίστα αναπαραγωγής

en: Previous track
el: Προηγούμενο κομμάτι

en: Public Radio
el: Δημόσιο Ράδιο

en: PulseAudio Output
el: Έξοδος PulseAudio

en: Q#
el: Σ#

en: Qt Interface
el: Διεπαφή Qt

en: QtMultimedia Audio Output Plugin for Audacious
    Copyright 2014 William Pitcock
    
    Based on SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
el: Πρόσθετο Έξοδος QtMultimedia Audio για το Audacious
    Πνευματικά δικαιώματα 2014 William Pitcock
    
    Με βάση το Πρόσθετο SDL Output για το Audacious
    Πνευματικά δικαιώματα 2010 John Lindgren

en: QtMultimedia Output
el: Έξοδος QtMultimedia

en: Quality
el: Ποιότητα

en: Quality (0-1):
el: Ποιότητα (0-1):

en: Quality:
el: Ποιότητα:

en: Queue Manager ...
el: Διαχειριστής σειράς αναμονής ...

en: Queue Position
el: Θέση στην σειρά

en: Queue position
el: Θέση στην σειρά

en: Queue/Unqueue
el: Προσθήκη/Αφαίρεση από την σειρά

en: Quick
el: Γρήγορη

en: Quiet after:
el: Σίγηση μετά από:

en: Quit
el: Έξοδος

en: R&B and Urban
el: R&B και Urban

en: R_everse Order
el: Α_ντίστροφη σειρά

en: Raise player window(s)
el: Ανύψωση του παραθύρου(ων) αναπαραγωγής

en: Randomize List
el: Τυχαιοποίηση λίστας

en: Rate:
el: Ρυθμός:

en: Read speed:
el: Ταχύτητα ανάγνωσης:

en: Read-and-append mode not supported
el: Δεν υποστηρίζεται η λειτουργία ανάγνωση-και-προσάρτηση

en: Real transparency (requires X Composite Ext.)
el: Πραγματική διαφάνεια (χρειάζεται X Composite Ext.)

en: Reconnect to LIRC server
el: Επανασύνδεση με εξυπηρετητή LIRC

en: Record Stream
el: Εγγραφή ροής

en: Recording off
el: Ανενεργή εγγραφή

en: Recording on
el: Ενεργή εγγραφή

en: Rectangle
el: Ορθογώνιο

en: Refresh
el: Ανανέωση

en: Refresh Playlist
el: Ανανέωση λίστας αναπαραγωγής

en: Relative X offset:
el: Σχετικός οριζόντιος άξονας Χ:

en: Relative Y offset:
el: Σχετικός κάθετος άξονας Y:

en: Reminder
el: Υπενθύμιση

en: Remo_ve
el: Α_φαίρεση

en: Remove All
el: Αφαίρεση όλων

en: Remove Duplicates
el: Αφαίρεση διπλότυπων

en: Remove Playlist
el: Αφαίρεση λίστας αναπαραγωγής

en: Remove Selected
el: Αφαίρεση επιλεγμένων

en: Remove Unavailable Files
el: Αφαίρεση μη διαθέσιμων αρχείων

en: Remove Unselected
el: Αφαίρεση μη επιλεγμένων

en: Remove _Duplicates
el: Αφαίρεση _διπλότυπων

en: Remove _Unavailable Files
el: Αφαίρεση μη δια_θέσιμων αρχείων

en: Ren_ame
el: Μετονομασία

en: Ren_ame ...
el: Μετ_ονομασία ...

en: Rename Playlist ...
el: Μετονομασία λίστας αναπαραγωγής

en: Render Style
el: Απόδοση ύφους

en: Repeat
el: Επανάληψη

en: Repeat count:
el: Αριθμός επαναλήψεων:

en: Repeat point A set.
el: Ορισμός του σημείου επανάληψης Α.

en: Repeat point B set.
el: Ορισμός του σημείου επανάληψης Β.

en: Repeat points cleared.
el: Αφαίρεση σημείων επανάληψης.

en: Repeat song in endless loop
el: Συνεχόμενη επανάληψη του τραγουδιού

en: Rescan library at startup
el: Επανέλεγχος δισκοθήκης στην εκκίνηση

en: Reset to Defaults
el: Επαναφορά προεπιλογών

en: Reverse List
el: Αντίστροφη λίστα

en: Revoke Permission
el: Ανάκληση άδειας

en: Roll Up Equalizer
el: Ισοσταθμιστής σε ελαχιστοποίηση

en: Roll Up Player
el: Αναπαραγωγή σε ελαχιστοποίηση

en: Roll Up Playlist Editor
el: Λίστα αναπαραγωγής σε ελαχιστοποίηση

en: Rounded Rectangle
el: Στρογγυλεμένο ορθογώνιο

en: SDL Output
el: Έξοδος SDL

en: SDL Output Plugin for Audacious
    Copyright 2010 John Lindgren
el: Πρόσθετο Εξόδου SDL για το Audacious
    Πνευματικά δικαιώματα 2010 John Lindgren

en: SID Player
el: SID Πρόγραμμα αναπαραγωγής μουσικής

en: S_huffle
el: Τυ_χαία εναλλαγή

en: Sample Rate Converter
el: Μετατροπή ρυθμού δειγματοληψίας

en: Sample Rate Converter Plugin for Audacious
    Copyright 2010-2012 John Lindgren
el: Πρόσθετο Μετατροπή ρυθμού δειγματοληψίας για το Audacious
    Πνευματικά δικαιώματα 2010-2012 John Lindgren

en: Sample rate
el: Ρυθμός δειγματοληψίας

en: Sample rate:
el: Ρυθμός δειγματοληψίας:

en: Saturday
el: Σάββατο

en: Save Locally
el: Αποθήκευση τοπικά

en: Save and restore volume:
el: Αποθήκευση και επαναφορά της έντασης:

en: Save into custom directory:
el: Αποθήκευση στον προσαρμοσμένο κατάλογο:

en: Save into original directory
el: Αποθήκευση στον αρχικό κατάλογο

en: Save volume between sessions.
el: Αποθήκευση της έντασης μεταξύ των συνεδριών.

en: Scope
el: Κυματομορφή

en: Scope Style:
el: Στυλ κυματομορφής:

en: Scroll on song change
el: Μετακίνηση στην αλλαγή τραγουδιού

en: Scroll song title
el: Κύλιση τίτλου τραγουδιού

en: Scroll song title in both directions
el: Κύλιση τίτλου τραγουδιού και στις δύο κατευθύνσεις

en: Se_ttings ...
el: Ρυ_θμίσεις ...

en: Search
el: Αναζήτηση

en: Search Library
el: Έρευνα δισκοθήκης

en: Search Tool
el: Εργαλείο αναζήτησης

en: Search _Library
el: Έρευνα _δισκοθήκης

en: Search and Select
el: Αναζήτηση και επιλογή

en: Search entries in active playlist
el: Αναζήτηση καταχωρήσεων σε ενεργή λίστα αναπαραγωγής

en: Search library
el: Έρευνα δισκοθήκης

en: Search playlist
el: Έρευνα λίστας αναπαραγωγής

en: Seasonal and Holiday
el: Εποχής και Εορτών

en: Seek to %d:%-2.2d / %d:%-2.2d
el: Αναζήτηση σε %d:%-2.2d / %d:%-2.2d

en: Select All
el: Επιλογή όλων

en: Select None
el: Επιλογή κανενός

en: Select _All
el: Επιλογή _όλων

en: Select a playlist
el: Επιλέξτε μια λίστα αναπαραγωγής

en: Select entries in playlist by filling one or more fields. Fields use regular expressions syntax, case-insensitive. If you don't know how regular expressions work, simply insert a literal portion of what you're searching for.
el: Επιλογή καταχωρήσεων στην λίστα αναπαραγωγής συμπληρώνοντας ένα ή περισσότερα πεδία. Τα πεδία χρησιμοποιούν τη σύνταξη έκφρασης με διάκριση πεζών-κεφαλαίων. Αν δεν ξέρετε πώς λειτουργούν οι κανονικές εκφράσεις, απλά εισάγετε ένα μικρό τμήμα από αυτό που αναζητάτε.

en: Select main player window font:
el: Επιλογή γραμματοσειράς του κυρίως παραθύρου αναπαραγωγής:

en: Select playlist font:
el: Επιλογή γραμματοσειράς για τη λίστα αναπαραγωγής:

en: Server:
el: Εξυπηρετητής:

en: Services
el: Υπηρεσίες

en: Set A-B Repeat
el: Ορισμός σημείων επανάληψης A-B

en: Set Alarm ...
el: Ρύθμιση ειδοποίησης ...

en: Set Repeat Point _A
el: Ορισμός σημείου επανάληψης _Α

en: Set Repeat Point _B
el: Ορισμός σημείου επανάληψης _Β

en: Set maximum playback time:
el: Ρύθμιση μέγιστου χρόνου αναπαραγωγής:

en: Set minimum playback time:
el: Ρύθμιση ελάχιστου χρόνου αναπαραγωγής:

en: Settings
el: Ρυθμίσεις

en: Settings ...
el: Ρυθμίσεις ...

en: Shadow
el: Σκιά

en: Sharp
el: Έντονο

en: Show
el: Εμφάνιση

en: Show Equalizer
el: Εμφάνιση ισοσταθμιστή

en: Show I_nfo Bar
el: Εμφάνιση _πληροφοριών

en: Show Info Bar Vis_ualization
el: Εμφάνιση οπ_τικού εφέ

en: Show Info Bar _Album Art
el: Εμφάνιση _εικόνας άλμπουμ

en: Show On-Screen-Display
el: Εμφάνιση απεικόνισης στην οθόνη

en: Show Playlist Editor
el: Εμφάνιση πληροφοριών αναπαραγωγής

en: Show Remaining Time
el: Εμφάνιση χρόνου που απομένει

en: Show _Menu Bar
el: Εμφάνιση _γραμμής μενού

en: Show _Remaining Time
el: Εμφάνιση _χρόνου που απομένει

en: Show _Status Bar
el: Εμφάνιση γραμμής _κατάστασης

en: Show close buttons
el: Εμφάνιση κουμπιών κλεισίματος

en: Show column headers
el: Εμφάνιση επικεφαλίδας

en: Show entry counts
el: Εμφάνιση αριθμού περιεχομένων

en: Show peaks
el: Εμφάνιση κορυφών

en: Show playback controls
el: Εμφάνιση κουμπιών αναπαραγωγής

en: Show playlist tabs:
el: Εμφάνιση καρτέλας στις λίστες αναπαραγωγής:

en: Shuffle
el: Τυχαία εναλλαγή

en: Shuffle by Albu_m
el: Τυχαία εναλλαγή κατά άλμπου_μ

en: Shuffle by Album
el: Τυχαία εναλλαγή κατά άλμπουμ

en: Silence Removal
el: Αφαίρεση σιωπής

en: Silence Removal Plugin for Audacious
    Copyright 2014 John Lindgren
el: Πρόσθετο Αφαίρεση σιωπής για το Audacious
    Πνευματικά δικαιώματα 2014 John Lindgren

en: Sine tone generator by Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Modified by Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    To use it, add a URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;...
    e.g. tone://2000;2005 to play a 2000 Hz tone and a 2005 Hz tone
el: Γεννήτρια τόνων Sine από τον Håvard Kvålen <havardk@xmms.org>
    Τροποποιήθηκε από τον Daniel J. Peng <danielpeng@bigfoot.com>
    
    Για να την χρησιμοποιήσετε, προσθέστε ένα URL: tone://frequency1;frequency2;frequency3;..
    π.χ. τόνος://2000;2005 για να παίξει ένα τόνο 2000 Hz και ένα τόνο 2005 Hz

en: Single mode.
el: Ενιαία λειτουργία.

en: Size (bytes)
el: Μέγεθος (byte)

en: Skip leading silence
el: Παράληψη κύριας σιωπής

en: Skip trailing silence
el: Παράληψη ακολουθούμενης σιωπής

en: Skip/repeat samples
el: Δείγματα παράληψης/επανάληψης

en: Slow
el: Αργά

en: Slowest
el: Πολύ αργά

en: Smooth
el: Ομαλά

en: Sndfile Plugin
el: Πρόσθετο Sndfile

en: Sndio Output
el: Έξοδος Sndio

en: Sndio error: Unsupported audio format (%d)
el: Σφάλμα Sndio: Μη υποστηριζόμενη μορφή ήχου (%d)

en: Sndio error: sio_open() failed
el: Σφάλμα Sndio: αποτυχία sio_open()

en: Sndio error: sio_setpar() failed
el: Σφάλμα Sndio: αποτυχία sio_setpar()

en: Sndio error: sio_start() failed
el: Σφάλμα Sndio: αποτυχία session_start()

en: SoX Resampler
el: Ανασχεδίαση SoX

en: SoX Resampler Plugin for Audacious
    Copyright 2013 Michał Lipski
    
    Based on Sample Rate Converter Plugin:
    Copyright 2010-2012 John Lindgren
el: Πρόσθετο Ανασχεδίαση SoΧ για το Audacious
    Πνευματικά δικαιώματα 2013 Michał Lipski
    
    Βασίζεται στο πρόσθετο Μετατροπή ρυθμού δειγματοληψίας
    Πνευματικά δικαιώματα 2010-2012 John Lindgren

en: Solid
el: Συμπαγές

en: Song Change
el: Αλλαγή τραγουδιού

en: Song Info
el: Πληροφορίες τραγουδιού

en: Song Info ...
el: Πληροφορίες τραγουδιού

en: Song _Info ...
el: Πληρο_φορίες τραγουδιού ...

en: Sort List
el: Ταξινόμηση λίστας

en: Sort Se_lected
el: Ταξινόμηση επιλε_γμένων

en: Sort Selected
el: Ταξινόμηση επιλεγμένων

en: Soundtracks
el: Κομμάτια τραγουδιών

en: Spectrum Analyzer
el: Αναλυτής φάσματος

en: Speed and Pitch
el: Ταχύτητα και Χροιά

en: Spline (good)
el: Spline (καλά)

en: Split title into artist and title on chars
el: Διαχωρίστε τον τίτλο σε καλλιτέχνη και τον τίτλο σε χαρακτήρες

en: Start at
el: Έναρξη στο

en: Status Icon
el: Εικονίδιο κατάστασης

en: Status Icon Plugin
    
    Copyright 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Copyright 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    
    This plugin provides a status icon, placed in
    the system tray area of the window manager.
el: Πρόσθετο Εικονίδιο κατάστασης 
    
    Πνευματικά δικαιώματα 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Copyright 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    
    Το πρόσθετο αυτό παρέχει ένα εικονίδιο κατάστασης, που τοποθετείται στη περιοχή ειδοποιήσεων του διαχειριστή παραθύρων.

en: Status Icon Plugin (partial port for Qt interface)
    
    Copyright 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Copyright 2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    Copyright 2015 Eugene Paskevich <eugene@raptor.kiev.ua>
    
    This plugin provides a status icon, placed in
    the system tray area of the window manager.
el: Πρόσθετο Εικονίδιο κατάστασης (τμήμα της διεπαφής Qt)
    
    Πνευματικά δικαιώματα 2005-2007 Giacomo Lozito <james@develia.org>
    Πνευματικά δικαιώματα2010 Michał Lipski <tallica@o2.pl>
    Πνευματικά δικαιώματα 2015 Eugene Paskevich <eugene@raptor.kiev.ua>
    
    Το πρόσθετο αυτό προσφέρει ένα εικονίδιο κατάστασης
    στη περιοχή ειδοποιήσεων του διαχειριστή παραθύρων.

en: Step backward
el: Βήμα προς τα πίσω

en: Step forward
el: Βήμα προς τα εμπρός

en: Stereo
el: Στερεοφωνικό

en: Stereo separation:
el: Διαχωρισμός στέρεο:

en: Stop
el: Διακοπή

en: Stop A_fter This Song
el: Διακο_πή στο τέλος του τραγουδιού

en: Stop After This Song
el: Διακοπή στο τέλος του κομματιού

en: Stopped
el: Διακόπηκε

en: Stopping after song.
el: Διακοπή στο τέλος του κομματιού.

en: Store fetched lyrics in local cache
el: Αποθήκευση στίχων σε τοπική μνήμη cache

en: Stream Tuner
el: Ρυθμιστής αναμετάδοσης

en: Stream name:
el: Όνομα ροής:

en: Strictly enforce minimum bitrate
el: Αυστηρή εφαρμογή του ελάχιστου ρυθμού μετάδοσης

en: Style:
el: Στυλ:

en: Sunday
el: Κυριακή

en: T#
el: Κ#

en: Talk
el: Μίλησε

en: Test
el: Δοκιμή

en: Text
el: Κείμενο

en: The JACK server requires a sample rate of %d Hz, but Audacious is playing at %d Hz.  Please use the Sample Rate Converter effect to correct the mismatch.
el: Ο διακομιστής JACK απαιτεί ένα ρυθμό δειγματοληψίας %d Hz, αλλά το Audacious αναπαράγεται σε %d Hz. Παρακαλούμε χρησιμοποιήστε τη Μετατροπή ρυθμού δειγματοληψίας για να διορθώσετε την αναντιστοιχία.

en: The Scrobbler plugin could not be started.
    There might be a problem with your installation.
el: Το πρόσθετο Scrobbler δεν μπορεί να ξεκινήσει.
    Μπορεί να υπάρχει πρόβλημα με την εγκατάσταση του.

en: Themes
el: Θέματα

en: There was a problem contacting Last.fm.
el: Υπήρξε ένα πρόβλημα στη σύνδεση με το Last.fm.

en: These settings will take effect when Audacious is restarted.
el: Αυτές οι ρυθμίσεις θα τεθούν σε ισχύ όταν επανεκκινηθεί το Audacious.

en: This is your wakeup call.
el: Αυτή είναι η κλήση αφύπνισης σας.

en: This program is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
    
    This program is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
    
    You should have received a copy of the GNU General Public License along with this program; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.
el: Το πρόγραμμα αυτό είναι ελεύθερο λογισμικό. Επιτρέπεται η αναδιανομή ή/και η τροποποίησή του υπό τους όρους της άδειας GNU General Public όπως αυτή δημοσιεύεται από το Free Software Foundation, είτε την έκδοση 2 είτε (κατά την επιλογή σας) σε οποιαδήποτε μεταγενέστερη έκδοση της άδειας.
    
    Διανέμεται με την ελπίδα ότι θα είναι χρήσιμο, αλλά ΧΩΡΙΣ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΓΓΥΗΣΗ, χωρίς καν την σιωπηρή εγγύηση ΕΜΠΟΡΕΥΣΙΜΟΤΗΤΑΣ ή ΚΑΤΑΛΛΗΛΟΤΗΤΑΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΣΚΟΠΟ. Για περισσότερες λεπτομέρειες δείτε την άδεια GNU General Public.
    
    Μαζί με το πρόγραμμα αυτό θα πρέπει να έχετε λάβει ένα αντίγραφο της άδεια GNU General Public. Εάν όχι, γράψτε στο Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301, USA.

en: Threshold:
el: Όριο:

en: Thursday
el: Πέμπτη

en: Time
el: Χρόνος

en: Time
      Alarm at:
        The time for the alarm to come on.
    
      Quiet after:
        Stop alarm after this amount of time.
           (if the wakeup dialog is not closed)
    
    
    Days
      Day:
        Select the days for the alarm to activate.
    
      Time:
        Choose the time for the alarm on each day,
        or select the toggle button to use the default
        time.
    
    
    Volume
      Fading:
        Fade the volume up to the chosen volume
        for this amount of time.
    
      Start at:
        Start fading from this volume.
    
      Final:
        The volume to stop fading at.  If the fading
        time is 0 then set volume to this and start
        playing.
    
    
    Options:
      Additional Command:
        Run this command at the alarm time.
    
      Playlist:
        Load this playlist. If no playlist
        is given, the current one will be used.
        The URL of an mp3/ogg stream
        can also be entered here.
    
      Reminder:
        Display a reminder when the alarm goes off.
        Type the reminder in the input field and enable
        the checkbox if you want it to be shown.
el: Χρόνος
      Ειδοποίηση:
        Η ώρα ενεργοποίησης της ειδοποίησης.
    
      Χρόνος σίγησης:
        Σίγηση ειδοποίησης ύστερα από τόσο χρόνο.
           (αν δεν κλείσει το παράθυρο αφύπνισης)
    
    
    Ημέρες
      Ημέρα:
        Επιλέξτε τις ημέρες που θα ενεργοποιείται η ειδοποίηση.
    
      Χρόνος:
        Επιλέξτε την ώρα ειδοποίησης για κάθε ημέρα,
        ή επιλέξτε το κουμπί για την προεπιλεγμένη ώρα.
    
    
    Ένταση
      Μετάβαση:
        Σταδιακή αύξηση της έντασης στο επιλεγμένο επίπεδο
        για τόσο χρόνο.
    
      Επίπεδο έναρξης:
        Σταδιακή αύξηση ξεκινώντας από αυτό το επίπεδο.
    
      Επίπεδο τέλους:
        Το επίπεδο έντασης όπου θα σταματήσει η σταδιακή αύξηση.
        Αν ο χρόνος είναι 0 τότε η αναπαραγωγή θα ξεκινήσει σε αυτή την ένταση.
    
    
    Επιλογές:
      Επιπρόσθετη εντολή:
        Εκτέλεση αυτής της εντολής την ώρα της ειδοποίησης.
    
      Λίστα αναπαραγωγής:
        Φόρτωση αυτής της λίστας αναπαραγωγής. Αν δεν δοθεί
        καμία λίστα αναπαραγωγής, θα χρησιμοποιηθεί η τρέχουσα.
        Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε και το URL μίας ροής mp3/ogg.
    
      Υπενθύμιση:
        Εμφάνιση μίας υπενθύμισης κατά την ειδοποίηση.
        Πληκτρολογήστε την υπενθύμιση στο πεδίο κειμένου και επιλέξτε
        ενεργοποίηση αν θέλετε να εμφανίζεται.

en: Time Div:
el: Χρόνος Div:

en: Timing (ms)
el: Συγχρονισμός (ms)

en: Title
el: Τίτλος

en: Title Change
el: Αλλαγή τίτλου

en: Title:
el: Τίτλος:

en: Title: %t
    Author: %a
    From: %f
    Tracker: %T
    Comment: %C
    Chip type: %c
    Stereo: %s
    Loop: %l
    Chip freq: %F
    Player Freq: %P
    Year: %y
el: Τίτλος: % t
    Δημιουργός: %a
    Από: %f
    Tracker: %Τ
    Σχόλιο: %C
    Τύπος chip: %c
    Στερεοφωνικό: %s
    Κύκλος: %l
    Συχν. Chip: %F
    Συχν. αναπαραγωγής: %P
    Έτος: %y

en: To import your music library into Audacious, choose a folder and then click the "refresh" icon.
el: Για να εισάγεται τη συλλογή μουσικής σας στο Audacious, διαλέξτε ένα φάκελο και κάνετε κλικ στο εικονίδιο "ανανέωση".

en: To repeat forever, set the repeat count to -1.
el: Για συνεχόμενη επανάληψη, ορίστε το μετρητή επαναλήψεων στο -1.

en: Toggle player window(s)
el: Τυχαία εναλλαγή παραθύρου(ων) αναπαραγωγής

en: Toggle repeat
el: Εναλλαγή επανάληψης

en: Toggle shuffle
el: Τυχαία εναλλαγή σειράς

en: Toggle stop after current
el: Εναλλαγή διακοπής μετά την τρέχουσα

en: Tone Generator
el: Γεννήτρια τόνων

en: Tone Generator:
el: Γεννήτρια τόνων:

en: Too many redirects
el: Πάρα πολλές ανακατευθύνσεις

en: Top 500 Stations
el: 500 κορυφαίοι σταθμοί

en: Track
el: Κομμάτι

en: Track %d is a data track.
el: Το κομμάτι %d είναι κομμάτι δεδομένων.

en: Track %d not found.
el: Το κομμάτι %d δεν βρέθηκε.

en: Transparency
el: Διαφάνεια

en: Transpose:
el: Μετάθεση:

en: Treble:
el: Πρίμα:

en: Trigger
el: Εμφάνιση

en: Triggers OSD when a playlist entry is played.
el: Ενεργοποίηση απεικόνισης στην οθόνη (OSD) όταν αναπαράγεται η λίστα αναπαραγωγής.

en: Triggers OSD when playback is paused.
el: Ενεργοποίηση απεικόνισης στην οθόνη (OSD) όταν γίνεται παύση της αναπαραγωγής.

en: Triggers OSD when playback is unpaused.
el: Ενεργοποίηση απεικόνισης στην οθόνη (OSD) όταν η αναπαραγωγή επανέρχεται από παύση.

en: Triggers OSD when the song title changes (for internet streams).
el: Ενεργοποίηση απεικόνισης στην οθόνη (OSD) όταν αλλάζει ο τίτλος του τραγουδιού (για ροές στο διαδίκτυο).

en: Tuesday
el: Τρίτη

en: Type
el: Τύπος

en: Type:
el: Τύπος:

en: Ultra High
el: Υπέρ υψηλή

en: Unable to fetch %s
el: Δεν είναι δυνατή η ανάκτηση του %s

en: Unable to parse %s
el: Δεν είναι δυνατή η ανάλυση του %s

en: Unarchived Winamp 2.x skin
el: Αποαρχειοθετημένη εμφάνιση Winamp 2.x

en: Undock
el: Αποσύνδεση

en: Unknown HTTP error
el: Άγνωστο σφάλμα HTTP

en: Unsupported disk type.
el: Μη υποστηριζόμενος τύπος δίσκου.

en: Upmix to
el: Upmix σε

en: Use CD-Text
el: Χρήση CD-Text

en: Use CDDB
el: Χρήση CDDB

en: Use HTTP instead of CDDBP
el: Χρήση HTTP αντί CDDBP

en: Use accurate length calculation (slow)
el: Χρήση υπολογισμού της διάρκειας με ακρίβεια (αργό)

en: Use alternate device:
el: Χρήση εναλλακτικής συσκευής:

en: Use bit perfect audio (adapt device sampling rate)
el: Χρήση bit για τέλειο ήχο (προσαρμογή του ρυθμού δειγματοληψίας της συσκευής)

en: Use bitmap fonts (supports ASCII only)
el: Χρήση γραμματοσειρών bitmap (υποστηρίζει μόνο ASCII)

en: Use bold font for column headers
el: Έντονη γραμματοσειρά στις επικεφαλίδες στηλών

en: Use exclusive mode
el: Χρήση αποκλειστικής λειτουργίας

en: Use only when song length is unknown
el: Χρησιμοποιείται μόνο όταν το μήκος του τραγουδιού είναι άγνωστο

en: Use rate mappings
el: Χρήση αντιστοιχίσεων

en: Use steep filter
el: Άμεση χρήση φίλτρου

en: VBR quality level:
el: Επίπεδο ποιότητας VBR:

en: VTX Decoder
el: Αποκωδικοποιητής VTX

en: VU Meter
el: Μετρητής VU

en: VU Meter Plugin for Audacious
    Copyright 2017-2019 Marc Sánchez Fauste
el: Πρόσθετο Μετρητή VU για το Audacious
    Πνευματικά δικαιώματα 2017-2019 Marc Sánchez Fauste

en: VU Meter Style:
el: Στυλ μετρητή VU:

en: Vertical lines
el: Κατακόρυφες γραμμές

en: Very High
el: Πολύ υψηλή

en: View
el: Προβολή

en: Visualization
el: Οπτικό εφέ

en: Visualization type:
el: Τύπος οπτικού εφέ:

en: Visualizations
el: Οπτικά εφέ

en: Voice Removal
el: Αφαίρεση φωνής

en: Voiceprint / VU meter
el: Ηχητικό αποτύπωμα / Μετρητής VU

en: Voiceprint Coloring:
el: Χρωματισμός ηχητικού αποτυπώματος:

en: Volume
el: Ένταση

en: Volume Down
el: Μείωση έντασης

en: Volume Up
el: Αύξηση έντασης

en: Volume _Down
el: _Μείωση έντασης

en: Volume _Up
el: _Αύξηση έντασης

en: Volume down
el: Μείωση έντασης

en: Volume up
el: Αύξηση έντασης

en: Volume:
el: Ένταση:

en: Volume: %d%%
el: Ένταση: %d%%

en: Vortex file format player by Sashnov Alexander <sashnov@ngs.ru>
    Based on in_vtx.dll by Roman Sherbakov <v_soft@microfor.ru>
    Audacious plugin by Pavel Vymetalek <pvymetalek@seznam.cz>
el: Αναπαραγωγή αρχείων τύπου VTX του Sashnov Alexander <sashnov@ngs.ru>
    Βασισμένο στο in_vtx.dll του Roman Sherbakov <v_soft@microfor.ru>
    Πρόσθετο για το Audacious από τον Pavel Vymetalek <pvymetalek@seznam.cz>

en: Wait before reconnecting:
el: Αναμονή πριν την επανασύνδεση:

en: WavPack Decoder
el: Αποκωδικοποιητής WavPack

en: Wednesday
el: Τετάρτη

en: What do these options mean?
el: Τι σημαίνουν αυτές οι επιλογές;

en: Win32 waveOut Plugin for Audacious
    Copyright 2016 John Lindgren
el: Πρόσθετο Win32 waveOut για το Audacious
    Πνευματικά δικαιώματα 2016 John Lindgren

en: Winamp Classic Interface
el: Κλασική διεπαφή Winamp

en: Windowed sinc
el: Ημιτονοειδής παρεμβολή κορυφής (windowed)

en: Working ...
el: Εργασία ...

en: XML Shareable Playlists (XSPF)
el: Διαμοιραζόμενες λίστες αναπαραγωγής ΧΜL (XSPF)

en: Year
el: Έτος

en: You can use the following format codes, which will be replaced before running the command (not all are useful for the end-of-playlist command):
el: Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε τους παρακάτω κωδικούς μορφοποίησης, που θα αντικατασταθούν πριν την εκτέλεση της εντολής (δεν είναι όλοι χρήσιμοι για την εντολή τέλος-της-λίστας):

en: You need to allow Audacious to scrobble tracks to your Last.fm account.
el: Πρέπει να επιτρέψετε στο Audacious να scrobble τα κομμάτια στον λογαριασμό σας του Last.fm.

en: Your reminder for today is...
el: Η υπενθύμιση σας για σήμερα είναι...

en: Your scrobbles are being saved on your computer temporarily.  They will be submitted as soon as Audacious is allowed access.
el: Αποθηκεύτηκαν προσωρινά scrobbles στον υπολογιστή σας. Θα υποβληθούν το συντομότερο όταν θα επιτραπεί η πρόσβαση στο Audacious.

en: _Add
el: _Προσθήκη

en: _Add CD
el: _Προσθήκη CD

en: _Add Files ...
el: _Προσθήκη αρχείων...

en: _Add Folder ...
el: Πρ_οσθήκη φακέλου ...

en: _Add to Playlist
el: _Προσθήκη στη λίστα αναπαραγωγής

en: _Cancel
el: _Άκυρο

en: _Clear Repeat Points
el: Α_φαίρεση σημείων επανάληψης

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: _Copy
el: Αν_τιγραφή

en: _Create Playlist
el: _Δημιουργία λίστας αναπαραγωγής

en: _Equalizer ...
el: _Ισοσταθμιστής ...

en: _Export ...
el: Ε_ξαγωγή...

en: _File
el: Α_ρχείο

en: _Find ...
el: Ανα_ζήτηση ...

en: _Import ...
el: _Εισαγωγή...

en: _Jump to Song ...
el: Μετάβαση στο _τραγούδι ...

en: _Log Inspector ...
el: _Καταγραφές ...

en: _New
el: _Νέα

en: _Next
el: _Επόμενο

en: _Open
el: Ά_νοιγμα

en: _Open Containing Folder
el: Ά_νοιγμα του φακέλου που το περιέχει

en: _Open Files ...
el: Άνοιγμα _αρχείων...

en: _Open Folder ...
el: Άνοιγμα _φακέλου ...

en: _Output
el: _Έξοδοι

en: _Paste
el: Επικόλλ_ηση

en: _Play
el: _Αναπαραγωγή

en: _Play/Resume
el: _Αναπαραγωγή/Συνέχεια

en: _Playback
el: Α_ναπαραγωγή

en: _Queue Manager ...
el: Διαχειριστής σειράς ανα_μονής ...

en: _Queue/Unqueue
el: Εισα_γωγή/Αφαίρεση στην/από την σειρά

en: _Quit
el: _Έξοδος

en: _Random Order
el: Τυ_χαία σειρά

en: _Record Stream
el: _Εγγραφή ροής

en: _Refresh
el: Ανανέ_ωση

en: _Refresh Selected
el: Ανανέωση επι_λεγμένων

en: _Remove
el: Αφαίρεση

en: _Rename ...
el: _Μετονομασία...

en: _Repeat
el: Επα_νάληψη

en: _Services
el: _Υπηρεσίες

en: _Settings ...
el: _Ρυθμίσεις ...

en: _Sort
el: _Ταξινόμηση

en: _Stop
el: _Διακοπή

en: _View
el: _Προβολή

en: _Visualizations ...
el: _Οπτικά εφέ ...

en: all monitors
el: όλες τις οθόνες

en: by
el: από

en: dB/second
el: dB/δευτερόλεπτο

en: enable
el: ενεργοποίηση

en: h
el: ώ

en: hours
el: ώρες

en: lossless
el: Χωρίς απώλειες

en: lossy
el: με απώλεια

en: lossy (hybrid)
el: με απώλεια (υβριδικός)

en: minutes
el: λεπτά

en: monitor %i
el: οθόνη %i

en: mono
el: μονοφωνικό

en: note numbers
el: αριθμοί

en: of this genre
el: αυτού του είδους

en: on
el: σε

en: ports if input has fewer channels
el: πύλες αν η είσοδος έχει λιγότερα κανάλια

en: seconds
el: δευτερόλεπτα

en: semitones
el: ημιτόνια

en: sequenced
el: αλληλουχία

en: stereo
el: στερεοφωνικό

en: variable
el: μεταβλητή
