kmail - en to el translation catalogue (890 entries)

en:  Column: %1
el:  Στήλη: %1

en:  day |  days
el[0]:  ημέρα
el[1]:  ημέρες

en:  sec
el:  δευτ

en: %1 match | %1 matches
el[0]: %1 αποτέλεσμα
el[1]: %1 αποτελέσματα

en: %1 of %2 used
el: %1 από %2 σε χρήση

[ctx: %1: identity name. Used in the config dialog, section Identity, to indicate the default identity]
en: %1 (Default)
el: %1 (Προκαθορισμένη)

en: %p% full
el: %p% πληρότητα

en: &Add...
el: Προσ&θήκη...

en: &Address Book
el: &Βιβλίο διευθύνσεων

en: &All Fields
el: Ό&λα τα πεδία

en: &Archive File:
el: &Αρχείο αρχειοθήκης:

en: &Archive Folder...
el: &Αρχειοθέτηση φακέλου...

en: &Ask for action after dragging messages to another folder
el: Ερώτηση για ενέργεια όταν μηνύματα &σύρονται σε άλλο φάκελο

en: &Assign Shortcut...
el: &Ορισμός συντόμευσης...

en: &Attach
el: &Επισύναψη

en: &Attach file
el: Επισύν&αψη αρχείου

en: &Automatic Spellchecking
el: &Αυτόματος ορθογραφικός έλεγχος

en: &BCC addresses:
el: Διευθύνσεις &κρυφής κοινοποίησης:

en: &CC addresses:
el: Διευθύνσεις κοι&νοποίησης:

en: &Configure Automatic Archiving...
el: &Διαμόρφωση της αυτόματης αρχειοθέτησης...

en: &Configure KMail...
el: &Διαμόρφωση του KMail...

en: &Copy Global Templates
el: Αντιγρα&φή καθολικών προτύπων

en: &Create Filter
el: Δ&ημιουργία φίλτρου

en: &Cryptographic Message Format
el: Μορφή &κρυπτογράφησης μηνύματος

en: &Debug Sieve...
el: &Αποσφαλμάτωση Sieve...

en: &Delete Search
el: &Διαγραφή αναζήτησης

en: &Delete folder and subfolders after completion
el: &Διαγραφή των φακέλων και των υποφακέλων μετά την ολοκλήρωση

en: &Dictionary
el: &Λεξικό

en: &Dictionary:
el: &Λεξικό:

en: &Display Message
el: Εμφάνι&ση μηνύματος

en: &Drafts folder:
el: Φάκελος προσχε&δίων:

en: &Duplicate existing identity
el: &Αντιγραφή υπάρχουσας ταυτότητας

en: &Duplicate existing vCard
el: &Αντιγραφή υπάρχουσας vCard

en: &Edit
el: &Επεξεργασία

en: &Edit Recipients
el: &Επεξεργασία παραληπτών

en: &Email address:
el: Διεύθυνση &αλληλογραφίας:

en: &Encrypt Message
el: Κρυ&πτογράφηση μηνύματος

en: &Existing identities:
el: Υπάρχουσ&ες ταυτότητες:

en: &Expiration Settings
el: Ρυθμίσεις &λήξης

en: &Expire
el: Λή&ξη

en: &Expire All Folders
el: Λή&ξη των παλιών μηνυμάτων στους φακέλους

en: &File
el: &Αρχείο

en: &Find Messages...
el: Αναζήτηση μ&ηνυμάτων...

en: &Find in Message...
el: Αναζήτηση στο &μήνυμα...

en: &Folder:
el: &Φάκελος:

en: &Forward
el: Προώ&θηση

en: &From
el: &Από

en: &From existing vCard
el: &Από υπάρχουσα vCard

en: &Go
el: &Μετάβαση

en: &Help
el: &Βοήθεια

en: &Identity
el: Ταυτότ&ητα

en: &Identity:
el: &Ταυτότητα:

en: &Ignore Thread
el: Παρά&βλεψη νήματος

en: &Import Messages...
el: Ε&ισαγωγή μηνυμάτων...

en: &Include sub-folders
el: &Συμπερίληψη υποφακέλων

en: &Insert Recent Text File
el: Ε&ισαγωγή πρόσφατου αρχείου κειμένου

en: &Insert Text File...
el: &Εισαγωγή αρχείου κειμένου...

en: &Keep original charset when replying or forwarding (if possible)
el: Διατήρηση αυθεντι&κού συνόλου χαρακτήρων σε απαντήσεις ή προωθήσεις (αν είναι δυνατό)

en: &Mail Transport
el: Μεταφορέας &αλληλογραφίας

en: &Mail transport:
el: Μεταφορέας &αλληλογραφίας:

en: &Mailing List Management...
el: Διαχείριση λίστας τα&χυδρομείου...

en: &Message
el: &Μήνυμα

en: &Modify...
el: &Τροποποίηση...

en: &Move All Messages to Trash
el: &Μετακίνηση όλων των μηνυμάτων στα απορρίμματα

en: &Move to Trash
el: &Μετακίνηση στα απορρίμματα

en: &New Composer
el: &Νέο παράθυρο σύνταξης

en: &New Message...
el: &Νέο μήνυμα...

en: &New identity:
el: &Νέα ταυτότητα:

en: &Next Message
el: Επόμε&νο μήνυμα

en: &Options
el: Επιλο&γές

en: &Previous Message
el: &Προηγούμενο μήνυμα

en: &Remind me later
el: &Υπενθύμιση αργότερα

en: &Remove
el: Α&φαίρεση

en: &Rename
el: &Μετονομασία

en: &Reply-To address:
el: Διεύθυνση απάντ&ησης:

en: &Reply...
el: &Απάντηση...

en: &Request Disposition Notification
el: &Αίτηση ειδοποίησης παράδοσης

en: &Save as Draft
el: Αποθήκευ&ση ως προσχέδιο

en: &Send Mail
el: &Αποστολή αλληλογραφίας

en: &Send Mail Via
el: Α&ποστολή αλληλογραφίας μέσω

en: &Send Now
el: Απο&στολή τώρα

en: &Send Queued Messages
el: Αποστολή των μηνυμάτων &σε αναμονή

en: &Send as Is
el: &Αποστολή όπως είναι

en: &Sent-Mail Folder
el: Φάκελ&ος απεσταλμένων

en: &Sent-Mail folder:
el: Φάκελος απεστα&λμένων:

en: &Settings
el: Ρ&υθμίσεις

en: &Sign Message
el: &Υπογραφή μηνύματος

en: &Snippets
el: &Δείγματα

en: &Specify the Subject
el: &Καθορισμός του θέματος

en: &Spellchecker...
el: Ελεγκτής &ορθογραφίας...

en: &Templates folder:
el: Φάκελος &προτύπων:

en: &Tools
el: Ερ&γαλεία

en: &Undo
el: Α&ναίρεση

en: &Undo: "%1"
el: Α&ναίρεση: «%1»

en: &Use System Settings values
el: &Χρήση τιμών Ρυθμίσεων Συστήματος

en: &Use custom colors
el: Χρήση προσαρμοσμένων χρ&ωμάτων

en: &Use custom fonts
el: Χρήση προσαρμοσμένων &γραμματοσειρών

en: &Use custom message templates for this identity
el: &Χρήση προσαρμοσμένων προτύπων μηνύματος για αυτήν την ταυτότητα

en: &Use custom message-id suffix
el: &Χρήση προσαρμοσμένου επιθέματος message-id

en: &Value:
el: &Τιμή:

en: &View
el: Π&ροβολή

en: &Watch Thread
el: &Παρακολούθηση νήματος

en: &With empty fields
el: &Με κενά πεδία

en: &Wordwrap
el: Ανα&δίπλωση λέξεων

en: &Your name:
el: &Το όνομα σας:

en: &vCard path:
el: Διαδρομή &vCard:

en: (Current system setting: %1)
el: (Τρέχουσα ρύθμιση συστήματος: %1)

en: (no templates)
el: (κανένα πρότυπο)

en: 1 attachment (%2) | %1 attachments (%2)
el[0]: 1 συνημμένο: (%2)
el[1]: %1 συνημμένα: (%2)

en: 1 unread message | %1 unread messages
el[0]: 1 μη αναγνωσμένο μήνυμα
el[1]: %1 μη αναγνωσμένα μηνύματα

en: <b>WARNING:</b> Allowing HTML in email may increase the risk that your system will be compromised by present and anticipated security exploits. <a href="whatsthis1">More about HTML mails...</a> <a href="whatsthis2">More about external references...</a>
el: <b>ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ:</b> Η χρήση της HTML στα μηνύματα ηλ. αλληλογραφίας μπορεί να αυξήσει το ρίσκο το σύστημά σας να γίνει λιγότερο ανθεκτικό απέναντι σε τωρινές και μελλοντικές επιθέσεις. <a href="whatsthis1">Περισσότερα για τα HTML μηνύματα ηλ. αλληλογραφίας...</a> <a href="whatsthis2">Περισσότερα για τις εξωτερικές αναφορές...</a>

en: <b>WARNING:</b> Unconditionally returning confirmations undermines your privacy. <a href="whatsthis-mdn">More about MDNs...</a>
el: <b>ΠΡΟΕΙΔΟΠΟΙΗΣΗ:</b> Η επιστροφή επιβεβαιώσεων χωρίς προϋποθέσεις υπονομεύει το προσωπικό σας απόρρητο. <a href="whatsthis-mdn">Περισσότερα για τα MDN...</a>

en: <qt>
    <h1>Store Messages Encrypted</h1>
    When this box is checked, sent messages are stored encrypted like they were sent. This is not recommended, as you will not be able to read the messages any longer if a necessary certificate expires.
    <p>
    However, there may be local rules that require you to turn this option on. When in doubt, check with your local administrator.
    </p></qt>
el: <qt>
    <h1>Αποθήκευση κρυπτογραφημένων μηνυμάτων ως έχουν</h1>
    Όταν αυτή η επιλογή είναι ενεργοποιημένη, τα απεσταλμένα μηνύματα αποθηκεύονται κρυπτογραφημένα, όπως ακριβώς στάλθηκαν. Αυτό δεν προτείνεται, αφού αν κάποιο από τα απαραίτητα πιστοποιητικά λήξει, δεν θα μπορείτε πλέον να τα διαβάσετε.
    <p>
    Παρόλα αυτά, ίσως ισχύουν τοπικοί κανόνες που απαιτούν την ενεργοποίηση αυτής της επιλογής. Αν δεν είστε σίγουροι, ρωτήστε το διαχειριστή σας.
    </p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If A Certificate In The Chain Expires</h1>
    Select the minimum number of days all certificates in the chain should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
el: <qt>
    <h1>Προειδοποίηση αν ένα πιστοποιητικό της ακολουθίας λήξει</h1>
    Επιλέξτε τον ελάχιστο αριθμό ημερών για τον οποίο όλα τα πιστοποιητικά της ακολουθίας θα παραμένουν έγκυρα και δεν θα εμφανίζουν προειδοποιήσεις.
    <p>
    Η προτεινόμενη ρύθμιση του SPHINX είναι 14 ημέρες.
    </p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If Encryption Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the encryption certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
el: <qt>
    <h1>Προειδοποίηση λήξης πιστοποιητικού κρυπτογράφησης</h1>
    Επιλέξτε τον ελάχιστο αριθμό ημερών για τον οποίο το πιστοποιητικό κρυπτογράφησης θα παραμένει έγκυρο και δεν θα εμφανίζει προειδοποιήσεις.
    <p>
    Η προτεινόμενη ρύθμιση του SPHINX είναι 14 ημέρες.
    </p></qt>

en: <qt>
    <h1>Warn If Root Certificate Expires</h1>
    Select the minimum number of days the root certificate should be valid without issuing a warning.
    <p>
    The recommended SPHINX setting is 14 days.
    </p></qt>
el: <qt>
    <h1>Προειδοποίηση λήξης πιστοποιητικού ρίζας</h1>
    Επιλέξτε τον ελάχιστο αριθμό ημερών για τον οποίο το πιστοποιητικό ρίζας θα παραμένει έγκυρο και δεν θα εμφανίζει προειδοποιήσεις.
    <p>
    Η προτεινόμενη ρύθμιση του SPHINX είναι 14 ημέρες.
    </p></qt>

en: <qt><a href="whatsthis1">Custom format information...</a></qt>
el: <qt><a href="whatsthis">Πληροφορίες προσαρμοσμένης μορφής...</a></qt>

en: <qt><h3>BCC (Blind Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity. They will not be visible to other recipients.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of BCC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
el: <qt><h3>Διευθύνσεις κρυφής κοινοποίησης (BCC)</h3><p>Οι διευθύνσεις που εισάγετε εδώ θα προστίθενται σε κάθε εξερχόμενο μήνυμα που στέλνεται με αυτή την ταυτότητα. Δεν θα είναι ορατές στους άλλους παραλήπτες.</p><p>Συνήθως αυτή η δυνατότητα χρησιμοποιείται για να στέλνετε ένα αντίγραφο κάθε απεσταλμένου μηνύματος σε κάποιον άλλον λογαριασμό σας.</p> <p>Για να προσθέσετε περισσότερες διευθύνσεις, χρησιμοποιήστε κόμματα για να διαχωρίσετε τη λίστα παραληπτών BCC.</p><p>Αν έχετε αμφιβολίες, αφήστε κενό αυτό το πεδίο.</p></qt>

en: <qt><h3>CC (Carbon Copy) addresses</h3><p>The addresses that you enter here will be added to each outgoing mail that is sent with this identity.</p><p>This is commonly used to send a copy of each sent message to another account of yours.</p><p>To specify more than one address, use commas to separate the list of CC recipients.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
el: <qt><h3>Διευθύνσεις κοινοποίησης (CC)</h3><p>Οι διευθύνσεις που εισάγετε εδώ θα προστίθενται σε κάθε εξερχόμενο μήνυμα που στέλνεται με αυτήν την ταυτότητα.</p><p>Συνήθως αυτή η δυνατότητα χρησιμοποιείται για να στέλνετε ένα αντίγραφο κάθε απεσταλμένου μηνύματος σε κάποιον άλλο λογαριασμό σας.</p><p>Για να προσθέσετε περισσότερες διευθύνσεις, χρησιμοποιήστε κόμματα για να διαχωρίσετε τη λίστα παραληπτών CC.</p><p>Αν έχετε αμφιβολίες, αφήστε αυτό το πεδίο κενό.</p></qt>

en: <qt><h3>Email address</h3><p>This field should have your full email address.</p><p>This address is the primary one, used for all outgoing mail. If you have more than one address, either create a new identity, or add additional alias addresses in the field below.</p><p>If you leave this blank, or get it wrong, people will have trouble replying to you.</p></qt>
el: <qt><h3>Διεύθυνση ηλ. αλληλογραφίας</h3><p>Αυτό το πεδίο θα πρέπει να περιέχει την πλήρη διεύθυνση της ηλ. αλληλογραφίας σας</p><p> Αυτή η διεύθυνση είναι η κύρια, που χρησιμοποιείται για όλη την εξερχόμενη αλληλογραφία. Αν έχετε περισσότερες από μια διευθύνσεις, μπορείτε είτε να δημιουργήσετε μια νέα ταυτότητα, ή να προσθέσετε επιπλέον ψευδώνυμα διευθύνσεων στο παρακάτω πεδίο.</p><p>Αν το αφήσετε κενό, ή το γράψετε λάθος, οι παραλήπτες σας θα έχουν πρόβλημα να σας απαντήσουν.</p></qt>

en: <qt><h3>Email aliases</h3><p>This field contains alias addresses that should also be considered as belonging to this identity (as opposed to representing a different identity).</p><p>Example:</p><table><tr><th>Primary address:</th><td>first.last@example.org</td></tr><tr><th>Aliases:</th><td>first@example.org<br>last@example.org</td></tr></table><p>Type one alias address per line.</p></qt>
el: <qt><h3>Ψευδώνυμα ηλ. αλληλογραφίας</h3><p>Αυτό το πεδίο περιέχει ψευδώνυμα διευθύνσεων τα οποία θα πρέπει να θεωρούνται επίσης ότι ανήκουν σε αυτήν την ταυτότητα (δεν αντιπροσωπεύουν μια διαφορετική ταυτότητα).</p><p>Παράδειγμα:</p><table><tr><th>Κύρια διεύθυνση:</th><td>first.last@example.org</td></tr><tr><th>Ψευδώνυμα:</th><td>first@example.org<br>last@example.org</td></tr></table><p>Πληκτρολογήστε ένα ψευδώνυμα διεύθυνσης ανά γραμμή.</p></qt>

en: <qt><h3>Message Disposition Notification Policy</h3><p>MDNs are a generalization of what is commonly called <b>read receipt</b>. The message author requests a disposition notification to be sent and the receiver's mail program generates a reply from which the author can learn what happened to his message. Common disposition types include <b>displayed</b> (i.e. read), <b>deleted</b> and <b>dispatched</b> (e.g. forwarded).</p><p>The following options are available to control KMail's sending of MDNs:</p><ul><li><em>Ignore</em>: Ignores any request for disposition notifications. No MDN will ever be sent automatically (recommended).</li><li><em>Ask</em>: Answers requests only after asking the user for permission. This way, you can send MDNs for selected messages while denying or ignoring them for others.</li><li><em>Deny</em>: Always sends a <b>denied</b> notification. This is only <em>slightly</em> better than always sending MDNs. The author will still know that the messages has been acted upon, he just cannot tell whether it was deleted or read etc.</li><li><em>Always send</em>: Always sends the requested disposition notification. That means that the author of the message gets to know when the message was acted upon and, in addition, what happened to it (displayed, deleted, etc.). This option is strongly discouraged, but since it makes much sense e.g. for customer relationship management, it has been made available.</li></ul></qt>
el: <qt><h3>Πολιτική ειδοποιήσεων παράδοσης μηνύματος</h3><p>Οι ειδοποιήσεις παράδοσης είναι μια γενίκευση αυτού που κοινώς λέγεται <b>αναφορά ανάγνωσης</b>. Ο συντάκτης του μηνύματος ζητά να του αποσταλεί μια ειδοποίηση παράδοσης και το πρόγραμμα ηλ. αλληλογραφίας του παραλήπτη δημιουργεί μιαν απάντηση από την οποία ο συγγραφέας πληροφορείται τι απέγινε το μήνυμά του. Οι πιο συνηθισμένες ειδοποιήσεις αναφέρουν <b>προβλήθηκε</b> (δηλ. διαβάστηκε), <b>διεγράφη</b> και <b>ανακατευθύνθηκε</b> (δηλ. προωθήθηκε).</p><p>Οι ακόλουθες επιλογές είναι διαθέσιμες για να ρυθμίσετε την αποστολή ειδοποιήσεων ανάγνωσης του KMail:</p><ul><li><em>Παράβλεψη</em>: Οποιαδήποτε αίτηση για αποστολή ειδοποίησης αγνοείται. Καμία ειδοποίηση δεν θα αποσταλεί αυτόματα. (προτείνεται).</li><li><em>Ερώτηση</em>: Απαντάει στην αίτηση μόνο αφού ζητηθεί η άδεια του χρήστη. Με αυτόν τον τρόπο μπορείτε να στέλνετε ειδοποιήσεις για κάποια μηνύματα, και να αρνείστε ή να αγνοείτε άλλες.</li><li><em>Άρνηση</em>: Αποστολή πάντα μιας <b>αρνητικής</b> ειδοποίησης. Αυτό είναι <em>λίγο</em> καλύτερο από την χωρίς όρους αποστολή. Ο συγγραφέας του μηνύματος θα ξέρει ότι το μήνυμα έχει φτάσει στον παραλήπτη, αλλά δε θα ξέρει αν έχει διαβαστεί, σβηστεί κλπ.</li><li><em>Αποστολή πάντα</em>: Πάντα αποστέλλεται η ζητούμενη ειδοποίηση ανάγνωσης. Αυτό σημαίνει ότι ο συγγραφέας του μηνύματος γνωρίζει πότε λήφθηκε το μήνυμα, και τι έγινε με αυτό (εμφανίστηκε, διαγράφηκε κλπ.). Η χρήση αυτής της επιλογής δεν προτείνεται, αλλά υπάρχει γιατί σε κάποιες περιπτώσεις ίσως είναι επιθυμητή, όπως για παράδειγμα σε μια υπηρεσία εξυπηρέτησης πελατών.</li></ul></qt>

en: <qt><h3>Organization</h3><p>This field should have the name of your organization if you would like it to be shown in the email header that is sent out.</p><p>It is safe (and normal) to leave this blank.</p></qt>
el: <qt><h3>Οργανισμός</h3><p>Αυτό το πεδίο θα πρέπει να περιέχει το ν οργανισμό σας όπως θέλετε να εμφανίζεται στην κεφαλίδα του μηνύματος που θα αποσταλεί.</p><p>Είναι ασφαλές (και τυπικό) να το αφήσετε κενό.</p></qt>

en: <qt><h3>Reply-To addresses</h3><p>This sets the <tt>Reply-to:</tt> header to contain a different email address to the normal <tt>From:</tt> address.</p><p>This can be useful when you have a group of people working together in similar roles. For example, you might want any emails sent to have your email in the <tt>From:</tt> field, but any responses to go to a group address.</p><p>If in doubt, leave this field blank.</p></qt>
el: <qt><h3>Διεύθυνση απάντησης</h3><p>Αυτό θέτει τα περιεχόμενα της κεφαλίδας <tt>Απάντηση σε:</tt> σε μία διαφορετική διεύθυνση αλληλογραφίας από την κανονική <tt>Από:</tt> διεύθυνση.</p><p>Αυτό μπορεί να είναι χρήσιμο στην περίπτωση που ένα σύνολο ανθρώπων συνεργάζονται. Για παράδειγμα, μπορεί να θέλετε τα μηνύματα να έχουν τη διεύθυνση αλληλογραφίας σας  στο πεδίο <tt>Από:</tt>, αλλά οι απαντήσεις να στέλνονται σε μία ομαδική διεύθυνση.</p><p>Αν δεν είστε σίγουροι για τη χρήση της, αφήστε την κενή.</p></qt>

en: <qt><h3>Your name</h3><p>This field should contain your name as you would like it to appear in the email header that is sent out;</p><p>if you leave this blank your real name will not appear, only the email address.</p></qt>
el: <qt><h3>Το όνομά σας</h3><p>Αυτό το πεδίο θα πρέπει να περιέχει το όνομά σας όπως θέλετε να εμφανίζεται στην κεφαλίδα του μηνύματος που θα αποσταλεί.</p><p>Αν το αφήσετε κενό, θα εμφανίζεται μόνο η διεύθυνση αλληλογραφίας σας.</p></qt>

en: <qt><p><strong>These expressions may be used for the date:</strong></p><ul><li>d - the day as a number without a leading zero (1-31)</li><li>dd - the day as a number with a leading zero (01-31)</li><li>ddd - the abbreviated day name (Mon - Sun)</li><li>dddd - the long day name (Monday - Sunday)</li><li>M - the month as a number without a leading zero (1-12)</li><li>MM - the month as a number with a leading zero (01-12)</li><li>MMM - the abbreviated month name (Jan - Dec)</li><li>MMMM - the long month name (January - December)</li><li>yy - the year as a two digit number (00-99)</li><li>yyyy - the year as a four digit number (0000-9999)</li></ul><p><strong>These expressions may be used for the time:</strong></p> <ul><li>h - the hour without a leading zero (0-23 or 1-12 if AM/PM display)</li><li>hh - the hour with a leading zero (00-23 or 01-12 if AM/PM display)</li><li>m - the minutes without a leading zero (0-59)</li><li>mm - the minutes with a leading zero (00-59)</li><li>s - the seconds without a leading zero (0-59)</li><li>ss - the seconds with a leading zero (00-59)</li><li>z - the milliseconds without leading zeroes (0-999)</li><li>zzz - the milliseconds with leading zeroes (000-999)</li><li>AP - switch to AM/PM display. AP will be replaced by either "AM" or "PM".</li><li>ap - switch to AM/PM display. ap will be replaced by either "am" or "pm".</li><li>Z - time zone in numeric form (-0500)</li></ul><p><strong>All other input characters will be ignored.</strong></p></qt>
el: <qt><p><strong>Για την ημερομηνία μπορούν να χρησιμοποιηθούν οι εξής εκφράσεις:</strong></p><ul><li>d - η ημέρα ως αριθμός χωρίς το 0 μπροστά (1-31)</li><li>dd - η ημέρα ως αριθμός με το 0 μπροστά (01-31)</li><li>ddd - συντομευμένο όνομα ημέρας (Δευ - Κυρ)</li><li>dddd - πλήρες όνομα ημέρας (Δευτέρα - Κυριακή)</li><li>M - ο μήνας ως αριθμός χωρίς το 0 μπροστά (1-12)</li><li>MM - ο μήνας ως αριθμός με το 0 μπροστά (01-12)</li><li>MMM - συντομευμένο όνομα μήνα (Ιαν - Δεκ)</li><li>MMMM - πλήρες όνομα μήνα (Ιανουάριος - Δεκέμβριος)</li><li>yy - το έτος με δύο ψηφία (00-99)</li> <li>yyyy - το έτος με 4 ψηφία (0000-9999)</li></ul><p><strong>Για την ώρα μπορούν να χρησιμοποιηθούν οι εξής εκφράσεις:</strong></p> <ul><li>h - η ώρα ως αριθμός χωρίς το 0 μπροστά (0-23 ή 1-12 αν εμφανίζεται σαν πμ/μμ)</li><li>hh - η ώρα με το 0 μπροστά (00-23 or 01-12 αν εμφανίζεται σαν πμ/μμ)</li><li>m - τα λεπτά χωρίς το 0 μπροστά (0-59)</li><li>mm - τα λεπτά με το 0 μπροστά (00-59)</li><li>s - τα δευτερόλεπτα χωρίς το 0 μπροστά (0-59)</li><li>ss - τα δευτερόλεπτα με το 0 μπροστά (00-59)</li><li>z - τα χιλιοστά του δευτερολέπτου χωρίς το 0 μπροστά (0-999)</li><li>zzz - τα χιλιοστά του δευτερολέπτου με το 0 μπροστά (000-999)</li><li>AP - αλλαγή σε προβολή πμ/μμ. Το AP θα αντικαθίσταται με "ΠΜ" ή "ΜΜ".</li><li>ap - αλλαγή σε προβολή πμ/μμ. Το ap θα αντικαθίσταται με "πμ" ή "μμ".</li><li>Z - ζώνη ώρας σε αριθμητική μορφή (-0500)</li></ul><p><strong>Όλοι οι άλλοι χαρακτήρες παραβλέπονται.</strong></p></qt>

en: <qt><p>Enable this option if you want KMail to request Message Disposition Notifications (MDNs) for each of your outgoing messages.</p><p>This option only affects the default; you can still enable or disable MDN requesting on a per-message basis in the composer, menu item <em>Options</em>-><em>Request Disposition Notification</em>.</p></qt>
el: <qt><p>Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή αν επιθυμείτε το KMail να ζητάει ειδοποίηση παράδοσης μηνύματος (MDN) για κάθε εξερχόμενο μήνυμα.</p><p>Αυτή η επιλογή είναι η προκαθορισμένη συμπεριφορά. Μπορείτε να ενεργοποιείτε ή να απενεργοποιείτε τις ειδοποιήσεις παράδοσης για κάθε μήνυμα ξεχωριστά από το μενού του παραθύρου σύνταξης <em>Επιλογές</em>-><em>Αίτηση ειδοποίησης παράδοσης</em>.</p></qt>

en: <qt><p>In order to be able to sign this message you first have to define the (OpenPGP or S/MIME) signing key to use.</p><p>Please select the key to use in the identity configuration.</p></qt>
el: <qt><p>Για να είναι δυνατή η υπογραφή αυτού του μηνύματος πρέπει πρώτα να ορίσετε το κλειδί υπογραφής (OpenPGP ή S/MIME) που θα χρησιμοποιηθεί.</p><p>Παρακαλώ επιλέξτε το κλειδί για χρήση στη διαμόρφωση της ταυτότητας.</p></qt>

en: <qt><p>Select whether you want KMail to send all messages in the outbox on manual or all mail checks, or whether you do not want messages to be sent automatically at all. </p></qt>
el: <qt><p>Επιλέξτε αν θέλετε το KMail να αποστέλλει πάντα τα μηνύματα που βρίσκονται στο φάκελο εξερχόμενα κατά το χειροκίνητο έλεγχο. Μπορείτε ακόμη να ορίσετε να μη γίνεται ποτέ αυτόματη αποστολή μηνυμάτων. </p></qt>

en: <qt><p>The S/MIME (X.509) certificate you choose here will be used to digitally sign messages.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to digitally sign emails using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
el: <qt><p>Το πιστοποιητικό S/MIME (X.509) που επιλέγετε εδώ θα χρησιμοποιηθεί για την ψηφιακή υπογραφή μηνυμάτων.</p><p>Μπορείτε να το αφήσετε κενό, αλλά το KMail δεν θα είναι σε θέση να υπογράφει ψηφιακά τα μηνύματά σας με χρήση S/MIME. Οι κανονικές λειτουργίες αλληλογραφίας δεν θα επηρεαστούν.</p></qt>

en: <qt><p>The S/MIME certificate you choose here will be used to encrypt messages to yourself and for the "Attach My Certificate" feature in the composer.</p><p>You can leave this blank, but KMail will not be able to encrypt copies of outgoing messages to you using S/MIME; normal mail functions will not be affected.</p></qt>
el: <qt><p>Το πιστοποιητικό S/MIME που θα επιλεγεί εδώ θα χρησιμοποιείται όταν γίνεται κρυπτογράφηση στον εαυτό σας και για το χαρακτηριστικό "Επισύναψη του πιστοποιητικού μου" στο παράθυρο σύνταξης μηνύματος.</p><p>Μπορείτε να το αφήσετε κενό, αλλά τότε το KMail δεν θα μπορεί να αποστείλει κρυπτογραφημένα αντίγραφα των εξερχομένων μηνυμάτων σας, με χρήση S/MIME, στον εαυτό σας. Οι υπόλοιπες λειτουργίες δεν θα επηρεαστούν.</p></qt>

en: <qt><p>The default domain is used to complete email addresses that only consist of the user's name.</p></qt>
el: <qt><p>Ο προκαθορισμένος τομέας χρησιμεύει στη συμπλήρωση διευθύνσεων ηλ. αλληλογραφίας που περιέχουν μόνο το όνομα χρήστη.</p></qt>

en: <qt><p>You have requested that messages be encrypted to yourself, but the currently selected identity does not define an (OpenPGP or S/MIME) encryption key to use for this.</p><p>Please select the key(s) to use in the identity configuration.</p></qt>
el: <qt><p>Έχετε ζητήσει να γίνεται κρυπτογράφηση των μηνυμάτων στον εαυτό σας, αλλά η επιλεγμένη ταυτότητα δεν έχει καθορίσει ένα (OpenPGP ή S/MIME) κλειδί κρυπτογράφησης για χρήση.</p><p>Παρακαλώ επιλέξτε το κλειδί(α) για χρήση στη διαμόρφωση της ταυτότητας.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <b>%1</b>?</qt>
el: <qt>Επιθυμείτε πραγματικά τη διαγραφή του κενού φακέλου <b>%1</b>;</qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the empty folder <resource>%1</resource> and all its subfolders? Those subfolders might not be empty and their contents will be discarded as well. <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
el: <qt>Είστε σίγουροι ότι επιθυμείτε τη διαγραφή του κενού φακέλου <resource>%1</resource> και όλων των υποφακέλων του; Οι υποφάκελοι αυτοί μπορεί να μην είναι κενοί και τα περιεχόμενά τους θα διαγραφούν επίσης. <p><b>Σημειώστε</b> ότι αυτά τα μηνύματα δεν θα αποθηκευτούν στο φάκελο απορριμμάτων, αλλά θα διαγραφούν οριστικά.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource> and all its subfolders, discarding their contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
el: <qt>Επιθυμείτε σίγουρα τη διαγραφή του φακέλου <resource>%1</resource> και όλους τους υποφακέλους του, απορρίπτοντας τα περιεχόμενά τους; <p><b>Σημειώστε</b> ότι αυτά τα μηνύματα δεν θα αποθηκευτούν στο φάκελο απορριμμάτων, αλλά θα διαγραφούν οριστικά.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the folder <resource>%1</resource>, discarding its contents? <p><b>Beware</b> that discarded messages are not saved into your Trash folder and are permanently deleted.</p></qt>
el: <qt>Επιθυμείτε σίγουρα τη διαγραφή του φακέλου <resource>%1</resource> , απορρίπτοντας τα περιεχόμενά του; <p><b>Σημειώστε</b> ότι αυτά τα μηνύματα δεν θα αποθηκευτούν στο φάκελο απορριμμάτων, αλλά θα διαγραφούν οριστικά.</p></qt>

en: <qt>Are you sure you want to delete the search <b>%1</b>?<br />Any messages it shows will still be available in their original folder.</qt>
el: <qt>Επιθυμείτε σίγουρα τη διαγραφή της αναζήτησης <b>%1</b>;<br />Τα μηνύματα που εμφανίζονται σε αυτήν θα εξακολουθήσουν να είναι διαθέσιμα στον αρχικό τους φάκελο</qt>

en: <qt>Are you sure you want to expire the folder <b>%1</b>?</qt>
el: <qt>Επιθυμείτε πραγματικά τη λήξη του φακέλου <b>%1</b>;</qt>

en: <qt>Are you sure you want to move all messages from folder <b>%1</b> to the trash?</qt>
el: <qt>Επιθυμείτε πραγματικά να μετακινήσετε όλα τα μηνύματα από το φάκελο <b>%1</b> στα απορρίμματα;</qt>

en: <qt>Do you really want to delete the selected message?<br />Once deleted, it cannot be restored.</qt> | <qt>Do you really want to delete the %1 selected messages?<br />Once deleted, they cannot be restored.</qt>
el[0]: <qt>Επιθυμείτε πραγματικά τη διαγραφή του επιλεγμένου μηνύματος;<br />Μετά τη διαγραφή, δεν υπάρχει τρόπος να το ανακτήσετε.</qt>
el[1]: <qt>Επιθυμείτε πραγματικά τη διαγραφή των %1 επιλεγμένων μηνυμάτων;<br />Μετά τη διαγραφή, δεν υπάρχει τρόπος να τα ανακτήσετε.</qt>

en: <qt>This will hide the menu bar completely. You can show it again by typing %1.</qt>
el: <qt>Αυτό θα κρύψει εντελώς τη γραμμή μενού. Μπορείτε να την αποκαλύψετε πάλι πληκτρολογώντας %1.</qt>

en: <qt>To choose a key or a combination of keys which select the current folder, click the button below and then press the key(s) you wish to associate with this folder.</qt>
el: <qt>Για να επιλέξετε ένα πλήκτρο ή ένα συνδυασμό πλήκτρων που θα επιλέγει τον τρέχοντα φάκελο, κάντε κλικ στο παρακάτω κουμπί και μετά πατήστε το πλήκτρο(α) που θέλετε να συσχετίσετε με αυτόν.</qt>

en: <unknown>
el: <άγνωστο>

[ctx: @action]
en: Archive
el: Αρχειοθέτηση

[ctx: @action Hard delete, bypassing trash]
en: &Delete
el: &Διαγραφή

[ctx: @action:button Add new mime header field.]
en: Ne&w
el: &Νέο

[ctx: @action:button Delete folder]
en: &Delete
el: &Διαγραφή

[ctx: @action:button Delete search]
en: &Delete
el: &Διαγραφή

[ctx: @action:button Search for messages]
en: &Search
el: Αναζήτη&ση

[ctx: @action:inmenu Forward message inline.]
en: &Inline...
el: &Εμβόλιμο...

[ctx: @action:inmenu Goto next unread message]
en: Next
el: Επόμενο

[ctx: @action:inmenu Goto previous unread message.]
en: Previous
el: Προηγούμενο

[ctx: @action:inmenu Mark the email as urgent.]
en: &Urgent
el: &Επείγον

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: &Inline...
el: &Εμβόλιμο...

[ctx: @action:inmenu Message->Forward->]
en: As &Attachment...
el: Ως &συνημμένο...

[ctx: @action:inmenu Show the subject in the composer window.]
en: S&ubject
el: &Θέμα

[ctx: @action:intoolbar Move to Trash]
en: Trash
el: Απορρίμματα

[ctx: @action:intoolbar New Empty Message]
en: New
el: Νέο

[ctx: @item:inlistbox Inline mail forwarding]
en: Inline
el: Εμβόλιμα

[ctx: @label:textbox Name of the mime header.]
en: &Name:
el: Ό&νομα:

[ctx: @label:textbox Subject of email.]
en: S&ubject:
el: &Θέμα:

[ctx: @title:column Name of the mime header.]
en: Name
el: Όνομα

[ctx: @title:column Value of the mimeheader.]
en: Value
el: Τιμή

[ctx: @title:column, folder (e.g. email)]
en: Folder
el: Φάκελος

[ctx: @title:group]
en: Format
el: Μορφή

[ctx: @title:group]
en: Recipients
el: Παραλήπτες

[ctx: @title:group]
en: Signature
el: Υπογραφή

[ctx: @title:menu New message, folder or new window.]
en: New
el: Νέο

[ctx: @title:tab Advanced identity settings.]
en: Advanced
el: Για προχωρημένους

[ctx: @title:tab General identity settings.]
en: General
el: Γενικά

[ctx: @title:tab Mailing list settings for a folder.]
en: Mailing List
el: Λίστα αλληλογραφίας

[ctx: @title:tab Shortcut settings for a folder.]
en: Shortcut
el: Συντόμευση

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to receive mail]
en: Receiving
el: Λήψη

[ctx: @title:tab Tab page where the user configures accounts to send mail]
en: Sending
el: Αποστολή

[ctx: @title:tab View settings for a folder.]
en: View
el: Προβολή

[ctx: @title:window]
en: Properties of Folder %1
el: Ιδιότητες του φακέλου %1

[ctx: @title:window for archiving a folder]
en: Archive Folder
el: Αρχειοθέτηση του φακέλου

en: A backup copy of the text in the composer window can be created regularly. The interval used to create the backups is set here. You can disable autosaving by setting it to the value 0.
el: Ένα εφεδρικό αντίγραφο του κειμένου στο παράθυρο σύνταξης μπορεί να δημιουργείται σε τακτά διαστήματα. Το χρονικό διάστημα που θα χρησιμοποιηθεί για τη δημιουργία του εφεδρικού αντιγράφου καθορίζεται εδώ. Μπορείτε να απενεργοποιήσετε τη δημιουργία του θέτοντας εδώ την τιμή  0.

en: A list of all the recently used URLs
el: Μια λίστα με όλα τα πρόσφατα χρησιμοποιημένα URL

en: A list of all the recently used encodings
el: Μια λίστα με όλες τις πρόσφατα χρησιμοποιημένες κωδικοποιήσεις

en: A&dd...
el: Προσ&θήκη...

en: A&pply Filter
el: &Εφαρμογή φίλτρου

en: A&vailable Tags
el: Δια&θέσιμες ετικέτες

en: Abort Current Operation
el: Εγκατάλειψη της τρέχουσας λειτουργίας

en: About to send email...
el: Έτοιμο για αποστολή αλληλογραφίας...

en: Action Item Message
el: Μήνυμα ενέργειας

en: Add
el: Προσθήκη

en: Add 'header' to message. This can be repeated
el: Προσθήκη 'επικεφαλίδας' στο μήνυμα. Αυτό μπορεί να επαναληφθεί

en: Add Favorite Folder...
el: Προσθήκη αγαπημένου φακέλου...

en: Add File as &Attachment | Add Files as &Attachment
el[0]: Προσθήκη αρχείου ως συνημμένου
el[1]: Προσθήκη σαν συνημμένο

en: Add Markup Plain Text
el: Προσθήκη σήμανσης ως απλό κείμενο

en: Add New Tag...
el: Προσθήκη νέας ετικέτας...

en: Add Note...
el: Προσθήκη σημείωσης...

en: Add URL into Message | Add URLs into Message
el[0]: Προσθήκη του URL στο μήνυμα
el[1]: Προσθήκη των URL στο μήνυμα

en: Add a new identity
el: Προσθήκη νέας ταυτότητας

en: Add an attachment to the mail. This can be repeated
el: Προσθήκη ενός συνημμένου στο μήνυμα. Αυτό μπορεί να επαναληφθεί

en: Add as &Attachment
el: Προσθήκη ως &συνημμένο

en: Add as &Inline Image
el: Προσθήκη ως &εμβόλιμη εικόνα

en: Add new tag
el: Προσθήκη νέας ετικέτας

en: Add new tag...
el: Προσθήκη νέας ετικέτας...

en: Add to Address Book
el: Προσθήκη στο βιβλίο διευθύνσεων

en: Add to Existing Contact
el: Προσθήκη σε υπάρχουσα επαφή

en: Add...
el: Προσθήκη...

en: Address type:
el: Τύπος διεύθυνσης:

en: All folders selected are empty or were not indexed.
el: Όλοι οι επιλεγμένοι φάκελοι είναι κενοί ή δεν έχουν δεικτοδοτηθεί.

en: Allow local flags in read-only folders
el: Επίτρεψε τοπικές σημαίες σε φακέλους μόνο ανάγνωσης

en: Allow messages to load external references from the Internet
el: Να επιτρέπεται στα μηνύματα η φόρτωση εξωτερικών αναφορών από το διαδίκτυο

en: Allow to start specific folder
el: Επιτρέπει την εκκίνηση συγκεκριμένου φακέλου

en: Always
el: Πάντα

en: Always send
el: Αποστολή πάντα

en: Another mailer was found on system. Do you want to import data from it?
el: Ένα άλλο πρόγραμμα ηλ. αλληλογραφίας βρέθηκε στο σύστημα. Θέλετε να κάνετε εισαγωγή δεδομένων από αυτό;

en: Anti-virus support
el: Υποστήριξη Anti-Virus

en: Append S&ignature
el: Υπογραφή στο &τέλος

en: Appl&y All Filters
el: &Εφαρμογή όλων των φίλτρων

en: Apply &to:
el: Εφαρμογή &σε:

en: Archive Mail Agent was not registered.
el: Ο πράκτορας αλληλογραφίας αρχειοθήκης δεν καταχωρήθηκε.

en: Archive all subfolders
el: Αρχειοθέτηση όλων των υποφακέλων

en: Archive folder not defined. Please verify settings for account %1
el: Δεν καθορίστηκε φάκελος αρχειοθέτησης. Παρακαλώ ελέγξτε τις ρυθμίσεις του λογαριασμού %1

en: Are you sure you want to empty the trash folder?
el: Επιθυμείτε πραγματικά να αδειάσετε το φάκελο των απορριμμάτων;

en: Are you sure you want to expire all old messages?
el: Επιθυμείτε πραγματικά τη λήξη όλων των παλιών μηνυμάτων;

en: As Attachment
el: Σαν συνημμένο

en: As icons
el: Ως εικονίδια

en: As list
el: Ως λίστα

en: Ask
el: Ερώτηση

en: Ask Before Sending
el: Ερώτηση πριν την αποστολή

en: Attach Folder
el: Επισύναψη φακέλου

en: Attach my vCard to message
el: Επισύναψη της κάρτας μου vCard στο μήνυμα

en: Attempt decryption of encrypted messages when viewing
el: Προσπάθεια αποκρυπτογράφησης μηνυμάτων κατά την προβολή

en: Auto Resize Image
el: Αυτόματη αλλαγή μεγέθους εικόνας

en: Autocorrection language:
el: Γλώσσα αυτόματης διόρθωσης:

en: Automatically import keys and certificate
el: Αυτόματη εισαγωγή κλειδιών και πιστοποιητικών

en: Automatically request &message disposition notifications
el: Αυτόματη αίτηση ειδοποιήσεων παράδοσης &μηνύματος

en: Automatically save the message at this specified interval
el: Αυτόματη αποθήκευση του μηνύματος στο συγκεκριμένο χρονικό διάστημα

en: Autosave Message Failed
el: Η αυτόματη αποθήκευση μηνύματος απέτυχε

en: Autosave interval:
el: Χρονικό διάστημα αυτόματης αποθήκευσης:

en: BZ2-Compressed Tar Archive (.tar.bz2)
el: Συμπιεσμένη αρχειοθήκη Tar με BZ2 (.tar.bz2)

en: Beta testing of PGP 6 support
el: Έλεγχος beta υποστήριξης PGP 6

en: Bookmark This Link
el: Προσθήκη αυτού του συνδέσμου στους σελιδοδείκτες

en: Browser
el: Περιηγητής

en: By default GnuPG uses the file ~/.gnupg/policies.txt to check if a certificate policy is allowed. If this option is selected, policies are not checked.
el: Εξ ορισμού το GnuPG χρησιμοποιεί το αρχείο ~/.gnupg/policies.txt για να ελέγχει αν μία πολιτική πιστοποιητικού είναι αποδεκτή. Αν ενεργοποιηθεί αυτή η επιλογή, αυτός ο έλεγχος δεν θα γίνεται.

en: C&ustom format:
el: &Προσαρμοσμένη μορφή:

en: Cannot copy item. %1
el: Αδυναμία αντιγραφής του αντικειμένου. %1

en: Cannot fetch collection. %1
el: Αδυναμία ανάκτησης της συλλογής. %1

en: Cannot get search result. %1
el: Αδυναμία ανάκτησης των αποτελεσμάτων αναζήτησης. %1

en: Cannot move message. %1
el: Αδυναμία μετακίνησης του μηνύματος. %1

en: Cannot move messages.
el: Αδυναμία μετακίνησης των μηνυμάτων.

en: Certificate && Key Bundle Attachments
el: Συνημμένα πιστοποιητικών && συνδέσμων κλειδιών

en: Certificate Manager
el: Διαχειριστής πιστοποιητικών

en: Charset
el: Σύνολο χαρακτήρων

en: Check &Mail
el: Έλεγχος &αλληλογραφίας

en: Check Mail
el: Έλεγχος αλληλογραφίας

en: Check Mail In
el: Έλεγχος αλληλογραφίας στο

en: Check mail on startup
el: Έλεγχος αλληλογραφίας κατά την εκκίνηση

en: Check spelling before send
el: Έλεγχος ορθογραφίας πριν την αποστολή

en: Check to store messages encrypted
el: Ενεργοποιήστε το για να αποθηκεύετε τα κρυπτογραφημένα μηνύματα ως έχουν

en: Cl&ean Spaces
el: &Καθαρισμός κενών

en: Clear Selection
el: Καθαρισμός επιλογής

en: Close Composer
el: Κλείσιμο παραθύρου σύνταξης

en: Close the standalone message window after replying or forwarding the message
el: Κλείσιμο του αυτόνομου παραθύρου μηνύματος μετά την απάντηση ή την προώθηση του μηνύματος

en: Close to quota threshold:
el: Κατώφλι κοντά στο όριο:

en: Collapse all threads in the current folder
el: Σύμπτυξη όλων των νημάτων στον τρέχοντα φάκελο

en: Collapse the current thread or group
el: Σύμπτυξη του τρέχοντος νήματος ή ομάδας

en: Colors
el: Χρώματα

en: Composer
el: Σύνταξη μηνύματος

en: Compressed Zip Archive (.zip)
el: Συμπιεσμένη αρχειοθήκη Zip (.zip)

[ctx: Config->Composer->Attachments]
en: Attachments
el: Συνημμένα

en: Configure &Filters...
el: Διαμόρφωση &φίλτρων...

en: Configure &Notifications...
el: Διαμόρφωση &ειδοποιήσεων...

en: Configure KMail...
el: Διαμόρφωση του KMail...

en: Configure shortcut
el: Διαμόρφωση συντόμευσης

en: Confirm &before send
el: Επι&βεβαίωση πριν την αποστολή

en: Contact cannot be stored: %1
el: Αδυναμία αποθήκευσης της επαφής: %1

en: Contact created successfully
el: Η επαφή δημιουργήθηκε επιτυχώς

en: Contact modified successfully
el: Η επαφή τροποποιήθηκε επιτυχώς

[ctx: Contact the owner of the mailing list]
en: Contact Owner
el: Επικοινωνήστε με τον ιδιοκτήτη

en: Contains condition cannot be used with a number of characters inferior to 4.
el: Η συνθήκη Περιέχει δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί με λιγότερους χαρακτήρες από 4.

en: Copy Message | Copy %1 Messages
el[0]: Αντιγραφή μηνύματος
el[1]: Αντιγραφή %1 μηνυμάτων

en: Copy Message To...
el: Αντιγραφή μηνύματος προς...

en: Copy Message to Folder
el: Αντιγραφή μηνύματος στο φάκελο

en: Copying messages canceled.
el: Η αντιγραφή των μηνυμάτων ακυρώθηκε.

en: Copying messages failed.
el: Η αντιγραφή των μηνυμάτων απέτυχε.

en: Copying messages...
el: Αντιγραφή μηνυμάτων...

en: Core developer
el: Βασικός προγραμματιστής

en: Could not start the import wizard. Please check your installation.
el: Αδυναμία εκκίνησης του οδηγού εισαγωγής. Παρακαλώ ελέγξτε την εγκατάστασή σας.

en: Create...
el: Δημιουργία...

en: Cryptography
el: Κρυπτογράφηση

en: Custom Templates
el: Προσαρμοσμένα πρότυπα

en: Custom message-&id suffix:
el: Προσαρμοσμένο επίθεμα message-&id:

en: Customize accounts order...
el: Προσαρμογή προτεραιότητας λογαριασμών...

en: Cut Message | Cut %1 Messages
el[0]: Αποκοπή μηνύματος
el[1]: Αποκοπή %1 μηνυμάτων

en: D&ictionary:
el: &Λεξικό:

en: Date
el: Ημερομηνία

en: Decrease tag priority
el: Μείωση προτεραιότητας ετικέτας

en: Defa&ult send method:
el: Προκαθορισμέν&η μέθοδος αποστολής:

en: Defaul&t domain:
el: &Προκαθορισμένος τομέας:

en: Default aggregation:
el: Προκαθορισμένη άθροιση:

en: Default forwarding type:
el: Προκαθορισμένος τύπος προώθησης:

en: Default theme:
el: Προκαθορισμένο θέμα:

en: Define custom mime header fields:
el: Ορισμός προσαρμοσμένων mime πεδίων κεφαλίδων:

en: Delayed Messages...
el: Καθυστερημένα μηνύματα...

en: Delete Folder
el: Διαγραφή φακέλου

en: Delete Message
el: Διαγραφή μηνύματος

en: Delete Messages
el: Διαγραφή μηνυμάτων

en: Delete Search
el: Διαγραφή αναζήτησης

en: Delete T&hread
el: Δια&γραφή νήματος

en: Delete current vCard
el: Διαγραφή της τρέχουσας vCard

en: Delete vCard
el: Διαγραφή της vCard

en: Deleting messages
el: Διαγραφή μηνυμάτων

en: Deleting messages canceled.
el: Η διαγραφή των μηνυμάτων ακυρώθηκε.

en: Deleting messages failed.
el: Η διαγραφή των μηνυμάτων απέτυχε.

en: Deleting messages...
el: Διαγραφή μηνυμάτων...

en: Deny
el: Άρνηση

en: Deta&iled new mail notification
el: Λεπτομερής ε&ιδοποίηση νέας αλληλογραφίας

en: Detect Automatically
el: Αυτόματη ανίχνευση

en: Display KMail's Welcome Page
el: Εμφάνιση της σελίδας καλωσορίσματος του KMail

en: Distribution list %2 is empty, it cannot be used. | Distribution lists %2 are empty, they cannot be used.
el[0]: Η λίστα διανομής %2 είναι άδεια, δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί.
el[1]: Οι λίστες διανομής %2 είναι άδειες, δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν.

en: Do not Loop
el: Χωρίς επανάληψη

en: Do not check certificate policies
el: Να μην ελέγχονται οι πολιτικές πιστοποιητικών

en: Do not perform any HTTP requests
el: Να μη γίνονται αιτήσεις HTTP

en: Do not perform any LDAP requests
el: Να μη γίνονται αιτήσεις LDAP

en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
el: Μη αποστολή ειδοποιήσεων παράδοσης σε απάντηση κρυπτογραφημένων μηνυμάτων

en: Do not show a message preview pane
el: Να μην εμφανίζεται το πλαίσιο προεπισκόπησης μηνυμάτων

en: Do you want to attach this folder "%1"?
el: Θέλετε να επισυνάψετε αυτόν το φάκελο «%1»;

en: Do you want to forward the selected messages as attachments in one message (as a MIME digest) or as individual messages?
el: Επιθυμείτε την προώθηση των επιλεγμένων μηνυμάτων ως συνημμένα σε ένα μήνυμα (ως σύνοψη MIME) ή ως ανεξάρτητα μηνύματα;

en: Do you want to remove tag '%1'?
el: Επιθυμείτε την αφαίρεση της ετικέτας «%1»;

en: Do you want to save the message for later or discard it?
el: Επιθυμείτε την απόρριψη του μηνύματος, ή την αποθήκευσή του για αργότερα;

en: Documentation
el: Τεκμηρίωση

en: Done
el: Έτοιμο

en: E&mpty Trash
el: Ά&δειασμα απορριμμάτων

en: E&nable detection of missing attachments
el: &Ενεργοποίηση ανίχνευσης έλλειψης συνημμένων

en: E&xclude important messages from expiry
el: Να μη &λήγουν τα σημαντικά μηνύματα

en: E-mails Scams
el: Απατεώνες αποστολείς μηνυμάτων αλληλογραφίας

en: Edit "Out of Office" Replies...
el: Επεξεργασία απαντήσεων "Εκτός γραφείου"...

en: Edit Note...
el: Επεξεργασία σημείωσης...

en: Edit Search...
el: Επεξεργασία αναζήτησης...

en: Edit contact...
el: Επεξεργασία επαφής...

en: Edit...
el: Επεξεργασία...

en: Email Address
el: Διεύθυνση ηλ. αλληλογραφίας

en: Email Address Not Found in Key/Certificates
el: Η διεύθυνση ηλ. αλληλογραφίας δεν βρέθηκε στα κλειδιά/πιστοποιητικά

en: Email a&liases:
el: Ψευδώνυμα ηλ. α&λληλογραφίας:

en: Email added successfully.
el: Η διεύθυνση ηλ. αλληλογραφίας προστέθηκε επιτυχώς.

en: Empty Trash
el: Άδειασμα απορριμμάτων

en: Empty local &trash folder on program exit
el: Άδειασμα του τοπικού φακέλου απορριμμά&των κατά την έξοδο από το πρόγραμμα

en: Empty the local trash folder on program exit
el: Άδειασμα του τοπικού φακέλου απορριμμά&των κατά την έξοδο από το πρόγραμμα

en: Enable automatic word wrapping at the specified width
el: Ενεργοποίηση της αυτόματης αναδίπλωσης λέξεων στο καθορισμένο πλάτος

en: Enable system tray icon
el: Εικονίδιο στο πλαίσιο συστήματος

en: Encrypt
el: Κρυπτογράφηση

en: Encrypted Messages
el: Κρυπτογραφημένα μηνύματα

en: Encryption
el: Κρυπτογράφηση

en: Enter charset:
el: Εισάγετε σύνολο χαρακτήρων:

en: Enter here the address of the server for online validation of certificates (OCSP responder). The URL is usually starting with http://.
el: Εισάγετε εδώ τη διεύθυνση του εξυπηρετητή για τη δικτυακή επαλήθευση πιστοποιητικών (εξυπηρετητής OCSP). Το URL συνήθως αρχίζει με http://.

en: Enter here the location of your HTTP Proxy, which will be used for all HTTP requests relating to S/MIME. The syntax is host:port, for instance myproxy.nowhere.com:3128.
el: Εισάγετε εδώ την τοποθεσία του διαμεσολαβητή HTTP, ο οποίος θα χρησιμοποιηθεί για όλες τις αιτήσεις που έχουν σχέση με S/MIME. Πρέπει να είναι της μορφής υπολογιστής:θύρα· για παράδειγμα myproxy.nowhere.com:3128.

en: Enter new forward prefix:
el: Εισάγετε νέο πρόθεμα προώθησης:

en: Enter new key word:
el: Εισάγετε νέα λέξη κλειδί:

en: Enter new reply prefix:
el: Εισάγετε νέο πρόθεμα απάντησης:

en: Entering a LDAP server here will make all LDAP requests go to that server first. More precisely, this setting overrides any specified host and port part in a LDAP URL and will also be used if host and port have been omitted from the URL. Other LDAP servers will be used only if the connection to the "proxy" failed.
    The syntax is "HOST" or "HOST:PORT". If PORT is omitted, port 389 (standard LDAP port) is used.
el: Εισάγοντας εδώ έναν εξυπηρετητή LDAP όλες τις αιτήσεις LDAP θα μεταβιβάζονται πρώτα σε αυτόν.Πιο συγκεκριμένα, αυτή η επιλογή παραβλέπει τον καθορισμένο εξυπηρετητή και θύρα ενός LDAP URL και θα χρησιμοποιηθεί αν αυτά δεν υπάρχουν στο URL. Άλλοι εξυπηρετητές LDAP θα χρησιμοποιηθούν αν η σύνδεση με το "διαμεσολαβητή" αποτύχει.
    Η σύνταξη είναι "ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΤΗΣ" ή "ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΤΗΣ:ΘΥΡΑ". Αν δεν οριστεί η ΘΥΡΑ, θα χρησιμοποιηθεί η 389 (η τυπική θύρα LDAP).

en: Entirely disables the use of HTTP for S/MIME.
el: Πλήρη απενεργοποίηση της χρήσης του HTTP για S/MIME.

en: Entirely disables the use of LDAP for S/MIME.
el: Πλήρης απενεργοποίηση χρήσης του LDAP για S/MIME.

en: Error while removing duplicates
el: Σφάλμα κατά την αφαίρεση αντιγράφων

en: Expand all threads in the current folder
el: Ανάπτυξη όλων των νημάτων στον τρέχοντα φάκελο

en: Expand the current thread or group
el: Ανάπτυξη του τρέχοντος νήματος ή ομάδας

en: Expire
el: Λήξη

en: Expire Folder
el: Λήξη φακέλου

en: Expire Old Messages?
el: Λήξη παλιών μηνυμάτων;

en: Expire...
el: Λήξη...

en: Extend Selection to Next Message
el: Επέκταση επιλογής στο επόμενο μήνυμα

en: Extend Selection to Previous Message
el: Επέκταση επιλογής στο προηγούμενο μήνυμα

en: External editor was started.
el: Ο εξωτερικός επεξεργαστής ξεκίνησε.

en: F&older
el: &Φάκελος

en: F&ormat:
el: Μ&ορφή:

en: Failed to open autosave file at %1.
    Reason: %2
el: Αδυναμία ανοίγματος του αρχείου αυτόματης αποθήκευσης στο %1.
    Αιτία: %2

en: Failed to store contact
el: Αποτυχία αποθήκευσης της επαφής

en: Fetch missing issuer certificates
el: Ανάκτηση πιστοποιητικών εκδότη που δεν υπάρχουν

en: Filter %1
el: Φίλτρο %1

en: Filter &Log Viewer...
el: Προβο&λέας καταγραφών φίλτρου...

en: Filter on &From...
el: &Φίλτρο στο Από...

en: Filter on &Subject...
el: Φίλτρο &στο Θέμα...

en: Filter on &To...
el: Φίλ&τρο στο Προς...

en: Filter on Mailing-&List...
el: Φίλτρο στη λίστα τα&χυδρομείου...

en: Filter on Mailing-List %1...
el: Φίλτρο στη λίστα ταχυδρομείου %1...

en: Filter on Mailing-List...
el: Φίλτρο στη λίστα ταχυδρομείου...

en: Filtering message %1 of %2
el: Φιλτράρισμα μηνύματος %1 από %2

en: Filtering messages
el: Φιλτράρισμα μηνυμάτων

en: Fixed Width Font
el: Γραμματοσειρά σταθερού πλάτους

en: Focus on First Folder
el: Εστίαση στον πρώτο φάκελο

en: Focus on Last Folder
el: Εστίαση στον τελευταίο φάκελο

en: Focus on Next Folder
el: Εστίαση στον επόμενο φάκελο

en: Focus on Next Message
el: Εστίαση στο επόμενο μήνυμα

en: Focus on Previous Folder
el: Εστίαση στον προηγούμενο φάκελο

en: Focus on Previous Message
el: Εστίαση στο προηγούμενο μήνυμα

en: Folder List
el: Λίστα φακέλων

en: Folder Shortcut %1
el: Συντόμευση φακέλου %1

en: Folder Tooltips
el: Υποδείξεις φακέλων

en: Folder holds a mailing list
el: Ο φάκελος περιέχει μια λίστα ταχυδρομείου

en: Folder name not defined.
el: Το όνομα του φακέλου δεν έχει καθοριστεί.

en: Folders
el: Φάκελοι

en: Fonts
el: Γραμματοσειρές

en: For intermediate CA certificates:
el: Για ενδιάμεσα πιστοποιητικά CA:

en: For&ward Subject Prefixes
el: Προθέματα θέματος &προώθησης

en: Form
el: Από

en: Former co-maintainer
el: Πρώην συντηρητής

en: Former core developer
el: Πρώην βασικός προγραμματιστής

en: Former maintainer
el: Τέως συντηρητής

en: Forward Inline As Default.
el: Προκαθορισμένα προώθηση εμβόλιμα.

en: Forward To...
el: Προώθηση σε...

en: From
el: Από

en: Full message
el: Πλήρες μήνυμα

en: GZ-Compressed Tar Archive (.tar.gz)
el: Συμπιεσμένη αρχειοθήκη Tar με GZ (.tar.gz)

en: General
el: Γενικά

[ctx: General settings for the composer.]
en: General
el: Γενικά

en: GnuPG Settings...
el: Ρυθμίσεις GnuPG...

en: GnuPG support
el: Υποστήριξη GnuPG

en: Go to Archive
el: Μετάβαση στην αρχειοθήκη

en: Go to the next folder with unread messages
el: Μετάβαση στον επόμενο φάκελο με μη αναγνωσμένα μηνύματα

en: Go to the next message
el: Μετάβαση στο επόμενο μήνυμα

en: Go to the next unread message
el: Μετάβαση στο επόμενο μη αναγνωσμένο μήνυμα

en: Go to the next unread text
el: Μετάβαση στο επόμενο μη αναγνωσμένο κείμενο

en: Go to the previous folder with unread messages
el: Μετάβαση στον προηγούμενο φάκελο με μη αναγνωσμένα μηνύματα

en: Go to the previous message
el: Μετάβαση στο προηγούμενο μήνυμα

en: Go to the previous unread message
el: Μετάβαση στο προηγούμενο μη αναγνωσμένο μήνυμα

[ctx: Go->]
en: Next Unread &Text
el: Επόμενο μη αναγνω&σμένο κείμενο

en: HTML Messages
el: Μηνύματα HTML

en: HTML Status Bar Background - HTML Message
el: Φόντο γραμμής κατάστασης HTML - Μήνυμα HTML

en: HTML Status Bar Background - No HTML Message
el: Φόντο γραμμής κατάστασης HTML - Μη HTML μήνυμα

en: HTML Status Bar Foreground - HTML Message
el: Προσκήνιο γραμμής κατάστασης HTML - Μήνυμα HTML

en: HTML Status Bar Foreground - No HTML Message
el: Προσκήνιο γραμμής κατάστασης HTML - Μη HTML μήνυμα

en: HTML Toolbar
el: Γραμμή εργαλείων HTML

en: HTTP Requests
el: Αιτήσεις HTTP

en: Headers
el: Επικεφαλίδες

en: Hide attachment list
el: Απόκρυψη λίστας συνημμένων

en: Hide menu bar
el: Απόκρυψη της γραμμή μενού

en: INS
el: ΕΙΣ

[ctx: Icon used for folders which do have unread messages.]
en: &Unread:
el: &Μη αναγνωσμένο:

[ctx: Icon used for folders with no unread messages.]
en: &Normal:
el: Κα&νονικό:

en: Identity Name
el: Όνομα ταυτότητας

en: If the number of recipients is larger than this value, KMail will warn and ask for a confirmation before sending the mail. The warning can be turned off.
el: Αν ο αριθμός των παραληπτών είναι μεγαλύτερος από αυτήν την τιμή, το KMail θα εμφανίσει μια προειδοποίηση και θα σας ζητηθεί επιβεβαίωση πριν την αποστολή του μηνύματος. Η προειδοποίηση μπορεί να απενεργοποιηθεί.

en: If this option is checked, Certificate Revocation Lists are never used to validate S/MIME certificates.
el: Αν είναι ενεργοποιημένη αυτή η επιλογή, δεν χρησιμοποιούνται λίστες ανάκλησης πιστοποιητικών (CRL) για την επαλήθευση πιστοποιητικών S/MIME.

en: If this option is checked, missing issuer certificates are fetched when necessary (this applies to both validation methods, CRLs and OCSP)
el: Αν είναι ενεργοποιημένη αυτή η επιλογή, γίνεται λήψη των πιστοποιητικών εκδότη που δεν υπάρχουν, όποτε αυτό απαιτείται (ισχύει και για τις δύο μεθόδους επαλήθευσης, CRLs και OCSP)

en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated online using the Online Certificates Status Protocol (OCSP). Fill in the URL of the OCSP responder below.
el: Αν είναι ενεργοποιημένη αυτή η επιλογή, θα γίνεται δικτυακή επαλήθευση των πιστοποιητικών S/MIME με χρήση του δικτυακού πρωτοκόλλου κατάστασης πιστοποιητικών (OCSP). Συμπληρώστε το URL του εξυπηρετητή OCSP.

en: If this option is selected, S/MIME certificates are validated using Certificate Revocation Lists (CRLs).
el: Αν είναι ενεργοποιημένη αυτή η επιλογή, για την επαλήθευση των πιστοποιητικών S/MIME θα χρησιμοποιούνται λίστες ανάκλησης πιστοποιητικών (CRL).

en: If this option is selected, the value of the HTTP proxy shown on the right (which comes from the environment variable http_proxy) will be used for any HTTP request.
el: Αν ενεργοποιηθεί αυτή η επιλογή, η τιμή του διαμεσολαβητή HTTP που εμφανίζεται στα δεξιά (η οποία προέρχεται από τη μεταβλητή περιβάλλοντος http_proxy) θα χρησιμοποιείται για όλες τις HTTP αιτήσεις.

en: Ignore
el: Αγνόηση

en: Ignore HTTP CRL distribution point of certificates
el: Παράβλεψη σημείου διανομής HTTP CRL πιστοποιητικών

en: Ignore LDAP CRL distribution point of certificates
el: Παράβλεψη σημείου διανομής LDAP CRL πιστοποιητικών

en: Ignore service URL of certificates
el: Παράβλεψη του URL υπηρεσίας των πιστοποιητικών

en: Image
el: Εικόνα

en: Important Message
el: Σημαντικό μήνυμα

en: Improved HTML support
el: Βελτιωμένη υποστήριξη HTML

en: Improved searches
el: Βελτιωμένη αναζήτηση

en: Increase tag priority
el: Αύξηση προτεραιότητας ετικέτας

en: Informs if message reading is a suspected email scam
el: Ενημερώνει αν η ανάγνωση του μηνύματος προέρχεται από πηγή εξαπάτησης

en: Initiating sending process...
el: Αρχικοποίηση διαδικασίας αποστολής...

en: Insert
el: Εισαγωγή

en: Insert Signature At C&ursor Position
el: Εισαγωγή υπογραφής στη θέση &δρομέα

en: Insert clipboard text as attachment
el: Εισαγωγή κειμένου του προχείρου ως συνημμένο

en: Insert the signature above any quoted text
el: Εισαγωγή της υπογραφής πάνω από το κείμενο σε παράθεση

[ctx: Interval suffix]
en:  minute |  minutes
el[0]:  λεπτό
el[1]:  λεπτά

en: Invalid Email Address
el: Μη έγκυρη διεύθυνση ηλ. αλληλογραφίας

en: Invalid Email Alias "%1"
el: Μη έγκυρο ψευδώνυμο ηλ. αλληλογραφίας «%1»

en: Invitations
el: Προσκλήσεις

en: Invoke Handler
el: Κλήση χειριστή

en: Jump to First Unread Message
el: Μετάβαση στο πρώτο μη αναγνωσμένο μήνυμα

en: Jump to Folder...
el: Μετάβαση στο φάκελο...

en: Jump to Last Selected Message
el: Μετάβαση στο τελευταίο επιλεγμένο μήνυμα

en: Jump to Newest Message
el: Μετάβαση στο νεότερο μήνυμα

en: Jump to Oldest Message
el: Μετάβαση στο παλαιότερο μήνυμα

en: Jump to original folder
el: Μετάβαση στον αρχικό φάκελο

en: KDE Email Client
el: Πελάτης ηλ. αλληλογραφίας του KDE

en: KMail &Introduction
el: &Παρουσίαση του KMail

en: KMail Error
el: Σφάλμα του KMail

en: KMail can analyze messages for suspected email scams by looking for common techniques used to deceive you
el: Το KMail μπορεί να αναλύει τα μηνύματα για ύποπτη αλληλογραφία εστιάζοντας σε συνήθεις τεχνικές εξαπάτησης

en: KMail is currently in offline mode. How do you want to proceed?
el: Το KMail είναι σε λειτουργία χωρίς σύνδεση. Πώς επιθυμείτε να συνεχίσετε;

en: KMail is now based on the Akonadi Personal Information Management framework, which brings many changes all around.
el: Το KMail βασίζεται πλέον στο πλαίσιο εργασίας του διαχειριστή προσωπικών πληροφοριών του Akonadi, το οποίο φέρνει πολλές αλλαγές σε όλους τους τομείς.

en: KMail is set to be offline; all network jobs are suspended
el: Το KMail λειτουργεί χωρίς σύνδεση. Όλες οι δικτυακές εργασίες έχουν ανασταλεί

en: KMail is set to be online; all network jobs resumed
el: Το KMail λειτουργεί με σύνδεση. Όλες οι δικτυακές εργασίες συνεχίζονται

en: KMail is set to be online; all network jobs will resume when a network connection is detected
el: Η ρύθμιση της κατάστασης λειτουργίας του KMail είναι σε σύνδεση. Όλες οι δικτυακές εργασίες θα συνεχίσουν όταν εντοπιστεί μια σύνδεση με το δίκτυο

en: KMail was unable to detect any mailing list in this folder.
el: Το KMail δεν μπόρεσε να εντοπίσει λίστες αλληλογραφίας σε αυτόν το φάκελο.

en: KMail was unable to fully detect a mailing list in this folder. Please fill in the addresses by hand.
el: Το KMail δεν μπόρεσε να εντοπίσει πλήρως μια λίστα αλληλογραφίας σε αυτόν το φάκελο. Παρακαλώ συμπληρώστε τις διευθύνσεις με το χέρι.

en: LDAP Requests
el: Αιτήσεις LDAP

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Include in Manual Mail Check
el: Συμπερίληψη στο χειροκίνητο έ&λεγχο αλληλογραφίας

[ctx: Label to a checkbox, so is either checked/unchecked]
en: Switch offline on KMail Shutdown
el: Αλλαγή σε εκτός σύνδεσης κατά τον τερματισμό του KMail

en: Last Search
el: Τελευταία αναζήτηση

en: Layout
el: Διάταξη

en: Less GUI freezes, mail checks happen in the background
el: Λιγότερο «πάγωμα» της εφαρμογής, ο έλεγχος αλληλογραφίας γίνεται στο παρασκήνιο

en: Link
el: Σύνδεσμος

en: List Archives
el: Αρχείο λίστας

en: List Help
el: Βοήθεια λίστας

en: List of collections is empty. %1
el: Η λίστα συλλογών είναι κενή. %1

en: Load E&xternal References
el: Φόρτωση ε&ξωτερικών αναφορών

en: Load External References
el: Φόρτωση εξωτερικών αναφορών

en: Load external reference when mail comes for this contact
el: Φόρτωση εξωτερικών αναφορών όταν η αλληλογραφία προέρχεται από αυτήν την επαφή

en: Loading external references in html mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
el: Φορτώνοντας εξωτερικές αναφορές (εικόνες κλπ) σε μηνύματα ηλ. ταχυδρομείου σε html θα σας κάνει πιο ευάλωτους στο "spam" (διαφημιστικά κλπ) και ίσως αυξήσει την πιθανότητα άλωσης του συστήματός σας μέσω των τωρινών και μελλοντικών προβλημάτων ασφαλείας.

en: Locali&zed format (%1)
el: Τ&οπική μορφή (%1)

en: Long folder list
el: Εκτενής λίστα φακέλων

en: Loop in All Folders
el: Επανάληψη σε όλους τους φακέλους

en: Loop in All Marked Folders
el: Επανάληψη σε όλους τους σημειωμένους φακέλους

en: Loop in Current Folder
el: Επανάληψη στον τρέχοντα φάκελο

en: Lose Formatting
el: Απώλεια μορφοποίησης

en: Lose the formatting?
el: Απώλεια της μορφοποίησης;

en: M&ove Thread to Trash
el: Μετακίνηση νήματος στα απορρίμμα&τα

en: Mailing list description:
el: Περιγραφή λίστας ταχυδρομείου:

en: Main Toolbar
el: Κύρια γραμμή εργαλείων

en: Maintainer
el: Συντηρητής

en: Manage &Sieve Scripts...
el: Διαχείριση σεναρίων &Sieve...

en: Mar&k Message
el: &Σημείωση μηνύματος

en: Mar&k selected message as read after
el: &Σημείωση επιλεγμένου μηνύματος ως αναγνωσμένου μετά

en: Mark &Thread
el: Σημείωση νήμα&τος

en: Mark Thread as &Action Item
el: Σημείωση νήματος για &ενέργεια

en: Mark Thread as &Important
el: Σημείωση νήματος ως &σημαντικό

en: Mark Thread as &Read
el: Σημείωση νήματος σαν &αναγνωσμένο

en: Mark Thread as &Unread
el: Σημείωση νήματος σαν &μη αναγνωσμένο

en: Mark all messages in the selected thread as read
el: Σημείωση όλων των μηνυμάτων στο επιλεγμένο νήμα σαν αναγνωσμένα

en: Mark all messages in the selected thread as unread
el: Σημείωση όλων των μηνυμάτων στο επιλεγμένο νήμα σαν μη αναγνωσμένα

en: Maximum recent addresses retained:
el: Όριο διατηρουμένων πρόσφατων διευθύνσεων:

[ctx: Menu item]
en: Encoding
el: Κωδικοποίηση

en: Message Body
el: Σώμα μηνύματος

en: Message Default Format
el: Προκαθορισμένη μορφή μηνύματος

en: Message Disposition Notifications
el: Ειδοποιήσεις παράδοσης μηνύματος

en: Message From &Template
el: Μήνυμα από &πρότυπο

en: Message List
el: Λίστα μηνυμάτων

en: Message List - Action Item Messages
el: Λίστα μηνυμάτων - μηνύματα ενέργειας

en: Message List - Important Messages
el: Λίστα μηνυμάτων - Σημαντικά μηνύματα

en: Message List - Unread Messages
el: Λίστα μηνυμάτων - Μη αναγνωσμένα μηνύματα

en: Message Preview Pane
el: Πλαίσιο προεπισκόπησης μηνυμάτων

en: Message Tag: %1
el: Ετικέτα μηνύματος: %1

en: Message Tags
el: Ετικέτες μηνύματος

en: Message Window
el: Παράθυρο μηνύματος

en: Message template for forward
el: Πρότυπο μηνύματος για προώθηση

en: Message template for new message
el: Πρότυπο μηνύματος για νέο μήνυμα

en: Message template for reply
el: Πρότυπο μηνύματος για απάντηση

en: Message template for reply to all
el: Πρότυπο μηνύματος για απάντηση σε όλους

en: Message will be encrypted
el: Το μήνυμα θα έχει κρυπτογράφηση

en: Message will be signed
el: Το μήνυμα θα έχει υπογραφή

en: Message will not be encrypted
el: Το μήνυμα δεν θα έχει κρυπτογράφηση

en: Message will not be signed
el: Το μήνυμα δεν θα έχει υπογραφή

[ctx: Message->]
en: &Forward
el: Προώ&θηση

[ctx: Message->]
en: &Reply
el: &Απάντηση

[ctx: Message->]
en: Mailing-&List
el: Λίστα αλληλογραφίας

[ctx: Message->Forward->]
en: &Redirect...
el: Ανακατεύθ&υνση...

[ctx: Message->Forward->]
en: As &Attachment...
el: Σ&αν συνημμένο...

en: Messages archived
el: Τα μηνύματα αρχειοθετήθηκαν

en: Messages copied successfully.
el: Τα μηνύματα αντιγράφηκαν με επιτυχία.

en: Messages deleted successfully.
el: Τα μηνύματα διαγράφηκαν με επιτυχία.

en: Messages moved successfully.
el: Τα μηνύματα μετακινήθηκαν με επιτυχία.

en: Messages moved to trash successfully.
el: Τα μηνύματα μετακινήθηκαν στα απορρίμματα με επιτυχία.

en: Mod&ify...
el: &Επεξεργασία...

en: Modify the selected identity
el: Τροποποίηση της επιλεγμένης ταυτότητας

en: Modify...
el: Τροποποίηση...

en: More...
el: Περισσότερα...

en: Move Message | Move Messages
el[0]: Μετακίνηση του μηνύματος
el[1]: Μετακίνηση των μηνυμάτων

en: Move Message To...
el: Μετακίνηση μηνύματος προς...

en: Move Message to Folder
el: Μετακίνηση μηνύματος στο φάκελο

en: Move To Trash
el: Μετακίνηση στα απορρίμματα

en: Move message to trashcan
el: Μετακίνηση μηνύματος στα απορρίμματα

en: Move thread to trashcan
el: Μετακίνηση νήματος στα απορρίμματα

en: Move to Trash
el: Μετακίνηση στα απορρίμματα

en: Moved all messages to the trash
el: Όλα τα μηνύματα μετακινήθηκαν στα απορρίμματα

en: Moving messages
el: Μετακίνηση μηνυμάτων

en: Moving messages canceled.
el: Η μετακίνηση των μηνυμάτων ακυρώθηκε.

en: Moving messages failed.
el: Η μετακίνηση των μηνυμάτων απέτυχε.

en: Moving messages to trash canceled.
el: Η μετακίνηση των μηνυμάτων στα απορρίμματα ακυρώθηκε.

en: Moving messages to trash failed.
el: Η μετακίνηση των μηνυμάτων στο απορρίμματα απέτυχε.

en: Moving messages to trash...
el: Μετακίνηση μηνυμάτων στα απορρίμματα...

en: Moving messages...
el: Μετακίνηση μηνυμάτων...

en: Multiple encryption keys per address
el: Πολλαπλά κλειδιά κρυπτογράφησης ανά διεύθυνση

en: Name of the attachment:
el: Όνομα του συνημμένου:

en: Network connection detected, all network jobs resumed
el: Εντοπίστηκε σύνδεση με το δίκτυο, όλες οι δικτυακές εργασίες συνεχίζονται

en: Network is unconnected. Folder information cannot be updated.
el: Το δίκτυο δεν είναι συνδεδεμένο. Οι πληροφορίες του φακέλου δεν μπορούν να ενημερωθούν.

en: Never
el: Ποτέ

en: Never Automatically
el: Ποτέ αυτόματα

en: Never consult a CRL
el: Να μη συμβουλεύεσαι ποτέ ένα CRL

en: New AddressBook Contact...
el: Νέα επαφή βιβλίου διευθύνσεων...

en: New Mail Notification
el: Ειδοποίηση νέας αλληλογραφίας

en: New Mail Notifier Agent not registered. Please contact your administrator.
el: Ο πράκτορας νέας αλληλογραφίας δεν έχει καταχωρηθεί. Παρακαλώ επικοινωνήστε με τον διαχειριστή σας.

en: New Message From &Template
el: Νέο μήνυμα από &πρότυπο

en: New Message To...
el: Νέο μήνυμα σε...

en: New Message t&o Mailing-List...
el: Νέο μήνυμα &σε λίστα ταχυδρομείου...

en: New Messages In
el: Νέα μηνύματα στο

en: New message list and new folder tree
el: Νέα λίστα μηνυμάτων και δέντρου φακέλων

en: Next &Unread Message
el: Επόμενο μη αναγνωσμένο μήν&υμα

en: Next Unread &Folder
el: Επόμενος μη αναγνωσμένος &φάκελος

en: No Picture
el: Χωρίς εικόνα

en: No Subject
el: Κανένα θέμα

en: No Subject Specified
el: Δεν έχει καθορισθεί θέμα

en: No To: specified
el: Δεν έχει καθορισθεί το πεδίο Προς:

[ctx: No addresses are retained]
en: No save
el: Χωρίς αποθήκευση

en: No autosave
el: Χωρίς αυτόματη αποθήκευση

en: No folder returned.
el: Δεν επιστράφηκε φάκελος.

en: No folder selected
el: Δεν επιλέχθηκε φάκελος

en: No limit
el: Χωρίς όριο

en: No messages selected.
el: Δεν έχουν επιλεγεί μηνύματα.

en: No network connection detected, all network jobs are suspended
el: Δεν εντοπίστηκε κάποια σύνδεση σε ένα δίκτυο, όλες οι εργασίες δικτύου θα ανασταλούν

en: No picture set for your address book entry.
el: Δεν έχει καθοριστεί εικόνα για την καταχώρησή σας στο βιβλίο διευθύνσεων.

en: Not available
el: Μη διαθέσιμο

en: Not available.
el: Μη διαθέσιμο.

en: Nothing
el: Τίποτα

en: OCSP responder URL:
el: URL εξυπηρετητή OCSP:

en: OCSP responder signature:
el: Υπογραφή εξυπηρετητή OCSP:

en: OVR
el: ΕΠΚ

en: On All Mail Checks
el: Σε όλους τους ελέγχους

en: On Manual Mail Checks
el: Κατά το χειροκίνητο έλεγχο

en: One of the configured OpenPGP encryption keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
el: Ένα από τα διαμορφωμένα κλειδιά κρυπτογράφησης του OpenPGP δεν περιέχει ID χρήστη με τη διαμορφωμένη διεύθυνση ηλ. αλληλογραφίας για αυτή την ταυτότητα (%1).

en: One of the configured OpenPGP signing keys does not contain any user ID with the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
el: Ένα από τα διαμορφωμένα κλειδιά υπογραφής του OpenPGP δεν περιέχει ID χρήστη με τη διαμορφωμένη διεύθυνση ηλ. αλληλογραφίας για αυτή την ταυτότητα (%1).
    Αυτό μπορεί να προκαλέσει την εμφάνιση προειδοποιητικών μηνυμάτων στη λήψη κατά την προσπάθεια επαλήθευσης υπογραφών που δημιουργήθηκαν με αυτή τη διαμόρφωση.

en: One of the configured S/MIME encryption certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
el: Ένα από τα διαμορφωμένα πιστοποιητικά υπογραφής του OpenPGP δεν περιέχει ID χρήστη με τη διαμορφωμένη διεύθυνση ηλ. αλληλογραφίας για αυτή την ταυτότητα (%1).

en: One of the configured S/MIME signing certificates does not contain the configured email address for this identity (%1).
    This might result in warning messages on the receiving side when trying to verify signatures made with this configuration.
el: Ένα από τα διαμορφωμένα πιστοποιητικά υπογραφής του OpenPGP δεν περιέχει ID χρήστη με τη διαμορφωμένη διεύθυνση ηλ. αλληλογραφίας για αυτή την ταυτότητα (%1).
    Αυτό μπορεί να προκαλέσει την εμφάνιση προειδοποιητικών μηνυμάτων στη λήψη κατά την προσπάθεια επαλήθευσης υπογραφών που δημιουργήθηκαν με αυτή τη διαμόρφωση.

en: Online Certificate Validation
el: Δικτυακή επαλήθευση πιστοποιητικού

en: Online status (unknown)
el: Κατάσταση σύνδεσης (άγνωστη)

en: Online/Offline
el: Με σύνδεση/χωρίς σύνδεση

en: Only check for new mail
el: Έλεγχος μόνο για νέα αλληλογραφία

en: Only headers
el: Μόνο επικεφαλίδες

en: Only open composer window
el: Άνοιγμα μόνο του παραθύρου σύνταξης

en: Open &Message
el: Άνοιγμα &μηνύματος

en: Open &Search Folder
el: Άνοιγμα &φακέλου αναζήτησης

en: Open Address Book
el: Άνοιγμα βιβλίου διευθύνσεων

en: Open Message
el: Άνοιγμα μηνύματος

en: Open Message in List Archive
el: Άνοιγμα του μηνύματος στην αρχειοθήκη της λίστας

en: Open in Address Book
el: Άνοιγμα στο βιβλίο διευθύνσεων

en: Open this folder on &startup:
el: Άνοιγμα αυτού του φακέλου κατά την έ&ναρξη:

en: OpenPGP encryption key:
el: Κλειδί κρυπτογράφησης OpenPGP:

en: OpenPGP signing key:
el: Κλειδί υπογραφής OpenPGP:

en: Opening Autosave File Failed
el: Το άνοιγμα του αρχείου αυτόματης αποθήκευσης απέτυχε

en: Organi&zation:
el: Ορ&γανισμός:

en: Original author
el: Αρχικός συγγραφέας

en: Other Actio&ns...
el: Άλλες ε&νέργειες...

en: Out of office reply active on server | Out of office reply active on servers
el[0]: Απάντηση εκτός γραφείου ενεργή στον εξυπηρετητή
el[1]: Απάντηση εκτός γραφείου ενεργή στους εξυπηρετητές

en: Outgoing Account:
el: Λογαριασμός εξερχομένων:

en: Outgoing accounts (add at least one):
el: Λογαριασμοί εξερχομένων (προσθέστε τουλάχιστον ένα):

en: Outlook-compatible attachment naming
el: Ονομασία συνημμένων συμβατή με το Outlook

en: PGP 6 support and further enhancements of the encryption support
el: Υποστήριξη PGP 6 και επιπλέον βελτιώσεις για την υποστήριξη κρυπτογράφησης

en: POP filters
el: Φίλτρα POP

en: Paste as Attac&hment
el: Επικόλληση ως &συνημμένο

en: Picture
el: Εικόνα

en: Please select the folder that should be archived.
el: Παρακαλώ επιλέξτε τον φάκελο που θα αρχειοθετηθεί.

en: Please wait while the message is transferred | Please wait while the %1 messages are transferred
el[0]: Παρακαλώ περιμένετε καθώς το μήνυμα μεταφέρεται
el[1]: Παρακαλώ περιμένετε καθώς τα %1 μηνύματα μεταφέρονται

en: Post New Message
el: Αποστολή νέου μηνύματος

en: Post to List
el: Αποστολή στη λίστα

en: Pr&epend Signature
el: Υπογραφή στην &αρχή

en: Prefer &HTML to Plain Text
el: Προτίμηση &HTML από το απλό κείμενο

en: Prefer &Plain Text to HTML
el: Προτίμηση &απλού κειμένου αντί για HTML

en: Prefer HTML to plain text
el: Προτίμηση HTML αντί για απλό κείμενο

en: Preferred handler:
el: Προτιμώμενος διαχειριστής:

en: Preview
el: Προεπισκόπηση

en: Previous Unread &Message
el: Προηγούμενο μη αναγνωσμένο &μήνυμα

en: Previous Unread F&older
el: Προηγούμενος μη αναγνωσμένος φάκελ&ος

en: Primary host for LDAP requests:
el: Πρωτεύων εξυπηρετητής για αιτήσεις LDAP:

en: Printing
el: Εκτύπωση

en: Printing Output
el: Έξοδος εκτύπωσης

[ctx: Queue the message for sending at a later date]
en: Queue
el: Σε αναμονή

en: Quota
el: Χώρος

en: Quote characters
el: Χαρακτήρες παράθεσης

en: Quote original message:
el: Παράθεση αρχικού μηνύματος:

en: Quoted Text - First Level
el: Κείμενο σε παράθεση - Πρώτο επίπεδο

en: Quoted Text - Second Level
el: Κείμενο σε παράθεση - Δεύτερο επίπεδο

en: Quoted Text - Third Level
el: Κείμενο σε παράθεση - Τρίτο επίπεδο

en: Re&move
el: &Αφαίρεση

en: Re&save as Template
el: Νέα απο&θήκευση ως πρότυπο

en: Re-enable All "Do not Ask Again" Warnings
el: Ενεργοποίηση όλων των προειδοποιήσεων με την επιλογή "Να μην ερωτηθώ ξανά"

en: Read message body from 'file'
el: Ανάγνωση του σώματος του μηνύματος από το 'αρχείο'

en: Reading
el: Ανάγνωση

[ctx: Receiver of the email]
en: To
el: Προς

en: Recognize any of the following key words as intention to attach a file:
el: Αναγνώριση οποιασδήποτε από τις ακόλουθες λέξεις κλειδιά ως πρόθεση για επισύναψη ενός αρχείου:

en: Recycle colors on deep &quoting
el: Επανάληψη χ&ρωμάτων σε συνεχείς παραθέσεις

en: Remo&ve
el: &Αφαίρεση

en: Remove
el: Αφαίρεση

en: Remove &Action Item Thread Mark
el: Αφαίρεση σημείωσης μηνύματος &ενέργειας

en: Remove &Important Thread Mark
el: Αφαίρεση σημείωσης &σημαντικού νήματος

en: Remove Shortcut
el: Αφαίρεση συντόμευσης

en: Remove selected tag
el: Αφαίρεση επιλεγμένης ετικέτας

en: Remove the selected identity
el: Αφαίρεση της επιλεγμένης ταυτότητας

en: Removing duplicates
el: Αφαίρεση αντιγράφων

en: Rename
el: Μετονομασία

en: Rename the selected identity
el: Μετονομασία της επιλεγμένης ταυτότητας

en: Repl&y Subject Prefixes
el: Προθέματα θέματος &απάντησης

en: Reply Special
el: Ειδική απάντηση

en: Reply To...
el: Απάντηση σε...

en: Reply Without &Quote...
el: Απάντηση &χωρίς παράθεση...

en: Reply to &All...
el: &Απάντηση σε όλους...

en: Reply to A&uthor...
el: Απάντηση στο &συγγραφέα...

en: Reply to Mailing-&List...
el: Απάντηση στη λίστα τα&χυδρομείου...

en: Request Help
el: Ζητήστε βοήθεια

en: Resave this message in the Templates folder. It can then be used at a later time.
el: Νέα αποθήκευση αυτού του μηνύματος στο φάκελο προτύπων. Έτσι μπορείτε να το χρησιμοποιήσετε στο μέλλον.

en: Restart
el: Επανεκκίνηση

en: Restore default domain name
el: Επαναφορά προκαθορισμένου ονόματος τομέα

en: Retrieval Options
el: Επιλογές ανάκτησης

en: Retrieving folder properties
el: Ανάκτηση ιδιοτήτων φακέλου

en: Rich Text
el: Εμπλουτισμένο κείμενο

en: Rich Text Editing
el: Επεξεργασία εμπλουτισμένου κείμενου

en: S&end as Is
el: Αποστολή ό&πως είναι

en: S/MIME Validation
el: Επαλήθευση S/MIME

en: S/MIME encryption certificate:
el: Πιστοποιητικό κρυπτογράφησης S/MIME:

en: S/MIME signing certificate:
el: Πιστοποιητικό υπογραφής S/MIME:

en: Save &As...
el: Αποθήκευση &ως...

en: Save &Distribution List...
el: Αποθήκευση λίστας &διανομής...

en: Save A&ttachments...
el: Αποθήκευ&ση συνημμένων...

en: Save Attachments...
el: Αποθήκευση συνημμένων...

en: Save Image On Disk...
el: Αποθήκευση της εικόνας στο δίσκο...

en: Save Link As...
el: Αποθήκευση συνδέσμου ως...

en: Save as &Draft
el: Αποθήκευση ως &προσχέδιο

en: Save as &File
el: Αποθήκευση ως α&ρχείο

en: Save as &Template
el: Αποθήκευση ως πρό&τυπο

en: Save email as text or html file
el: Αποθήκευση μηνύματος ως κείμενο ή html αρχείο

en: Save email in Draft folder
el: Αποθήκευση μηνύματος στο φάκελο με τα προσχέδια

en: Save email in Template folder
el: Αποθήκευση μηνύματος στο φάκελο προτύπων

en: Save this message in the Drafts folder. It can then be edited and sent at a later time.
el: Αποθήκευση αυτού του μηνύματος στο φάκελο προσχεδίων. Μπορείτε να το επεξεργαστείτε και να το αποστείλετε αργότερα.

en: Scroll down current message. If at end of current message, go to next unread message.
el: Κύλιση κειμένου στο τρέχον μήνυμα. Όταν φτάσει το τέλος, μετάβαση στο επόμενο μη αναγνωσμένο μήνυμα.

en: Search &only in:
el: Αναζήτηση μόν&ο σε:

en: Search complete.
el: Η αναζήτηση ολοκληρώθηκε.

en: Search failed.
el: Η αναζήτηση απέτυχε.

en: Search folder &name:
el: Ό&νομα φακέλου αναζήτησης:

en: Search in &all folders
el: &Αναζήτηση σε όλους τους φακέλους

en: Search stopped.
el: Η αναζήτηση διακόπηκε.

en: Searching...
el: Αναζήτηση...

en: Security Warning
el: Προειδοποίηση ασφαλείας

en: Select
el: Επιλογή

en: Select &All Messages
el: Επιλογή ό&λων των μηνυμάτων

en: Select &Recipients...
el: Επιλογή &παραληπτών...

en: Select First Message
el: Επιλογή του πρώτου μηνύματος

en: Select Folder with Focus
el: Επιλογή φακέλου με την εστίαση

en: Select Last Message
el: Επιλογή του τελευταίου μηνύματος

en: Select Message with Focus
el: Επιλογή μηνύματος με την εστίαση

en: Select a cryptographic format for this message
el: Επιλέξτε μια μορφή κρυπτογράφησης για αυτό το μήνυμα

en: Select specific folders:
el: Επιλογή συγκεκριμένων φακέλων:

en: Select the dictionary to use when spell-checking this message
el: Επιλογή λεξικού προς χρήση ορθογραφικού ελέγχου για αυτό το μήνυμα

en: Select the number of days here
el: Επιλέξτε εδώ τον αριθμό ημερών

en: Select the outgoing account to use for sending this message
el: Επιλογή του λογαριασμού εξερχομένων που θα χρησιμοποιηθεί για την αποστολή αυτού του μηνύματος

en: Select the sent-mail folder where a copy of this message will be saved
el: Επιλογή του φακέλου απεσταλμένων όπου θα σωθεί ένα αντίγραφο αυτού του μηνύματος

en: Send
el: Αποστολή

en: Send &Later
el: Αποστολή αρ&γότερα

en: Send &Later Via
el: Αποστολή αργό&τερα μέσω

en: Send &messages in outbox folder:
el: Αποστολή μηνυμάτων στο &φάκελο εξερχομένων:

en: Send A&gain...
el: &Επαναποστολή...

en: Send As Digest
el: Αποστολή σύνοψης

en: Send Confirmation
el: Αποστολή επιβεβαίωσης

en: Send Individually
el: Αποστολή ανεξάρτητα

en: Send Later
el: Αποστολή αργότερα

en: Send Later Agent was not registered.
el: Ο πράκτορας ετεροχρονισμένης αποστολής της αλληλογραφίας δεν καταχωρήθηκε.

en: Send Now
el: Αποστολή τώρα

en: Send Queued Messages Via
el: Αποστολή των μηνυμάτων σε αναμονή μέσω

en: Send message to 'address' or attach the file the 'URL' points to
el: Αποστολή μηνύματος στη «διεύθυνση» ή επισύναψη του αρχείου στο οποίο υποδεικνύει το 'URL'

en: Send policy:
el: Πολιτική αποστολής:

en: Send queued mail on mail check
el: Αποστολή μηνυμάτων σε αναμονή κατά τον έλεγχο αλληλογραφίας

en: Sending Message Failed
el: Η αποστολή του μηνύματος απέτυχε

en: Sending Without Confirmation
el: Αποστολή χωρίς επιβεβαίωση

en: Sending messages
el: Αποστολή μηνυμάτων

en: Sent-mail &folder:
el: &Φάκελος απεσταλμένων:

en: Serverside Subscription...
el: Εγγραφή στο άκρο του διακομιστή...

en: Set Focus to Quick Search
el: Ορισμός εστίασης στη γρήγορη αναζήτηση

en: Set a subject for this message
el: Επιλογή θέματος για αυτό το μήνυμα

en: Set as &Default
el: Ορισμός ως &προκαθορισμένο

en: Set as Default
el: Ορισμός ως προκαθορισμένο

en: Set body of message
el: Καθορισμός σώματος του μηνύματος

en: Set replyTo to 'address'
el: Ρυθμίστε την αποστολή απάντησης στη 'διεύθυνση'

en: Set subject of message
el: Ορισμός θέματος του μηνύματος

en: Set the "From:" email address for this message
el: Καθορίστε την διεύθυνση ηλ. αλληλογραφίας για το πεδίο «Από:» για αυτό το μήνυμα

en: Set the default forwarded message format
el: Καθορισμός της εξ ορισμού μορφής του προωθημένου μηνύματος.

en: Set the maximum number of recipients for the warning
el: Καθορισμός του μεγίστου αριθμού παραληπτών για την προειδοποίηση

en: Set the text width for automatic word wrapping
el: Καθορισμός του πλάτους κειμένου για την αυτόματη αναδίπλωση λέξεων

[ctx: Settings regarding the subject when composing a message.]
en: Subject
el: Θέμα

en: Share image...
el: Διαμοιρασμός της εικόνας...

en: Short folder list
el: Σύντομη λίστα φακέλων

en: Show Favorite Folders View
el: Εμφάνιση της προβολής αγαπημένων φακέλων

en: Show HTML Format
el: Εμφάνιση σε μορφή HTML

en: Show HTML format when mail comes from this contact
el: Εμφάνιση σε HTML όταν το μήνυμα προέρχεται από αυτήν την επαφή

en: Show attachment list
el: Εμφάνιση λίστας συνημμένων

en: Show crypto label indicator
el: Εμφάνιση ετικέτας ένδειξης κρυπτογράφησης

en: Show folder quick search field
el: Εμφάνιση γραμμής γρήγορης αναζήτησης

en: Show folder quick search line edit
el: Εμφάνιση γραμμής γρήγορης αναζήτησης

en: Show for each folder the number of newly arrived messages
el: Εμφάνιση αριθμού νέων εισερχομένων μηνυμάτων για κάθε φάκελο

en: Show the Text Snippet Management and Insertion Panel in the composer.
el: Εμφάνιση του πίνακα εισαγωγής και διαχείρισης δειγμάτων κειμένου στον συντάκτη.

en: Show the message preview pane below the message list
el: Εμφάνιση του πλαισίου προεπισκόπησης μηνυμάτων κάτω από τη λίστα μηνυμάτων

en: Show the message preview pane next to the message list
el: Εμφάνιση του πλαισίου προεπισκόπησης μηνυμάτων δίπλα από τη λίστα μηνυμάτων

[ctx: Shows the linenumber of the cursor position.]
en:  Line: %1
el:  Γραμμή: %1

en: Sign
el: Υπογραφή

en: Signature
el: Υπογραφή

en: Smart for&mat (%1)
el: Έ&ξυπνη μορφή (%1)

en: Specifies the number of custom MIME header fields to be inserted in messages (for internal use only)
el: Καθορίζει τον αριθμό των προσαρμοσμένων πεδίων επικεφαλίδων MIME που θα εισάγονται στα μηνύματα (μόνο για εσωτερική χρήση)

en: Specifies the policy used when displaying policy
el: Καθορίζει την πολιτική που θα χρησιμοποιείται όταν θα γίνεται εμφάνιση της πολιτικής

en: Specifies the width of the collection field in the Search Window dialog (for internal use only)
el: Καθορίζει το πλάτος του πεδίου συλλογής στο διάλογο του παραθύρου αναζήτησης (μόνο για εσωτερική χρήση)

en: Specifies the width of the date field in the Search Window dialog (for internal use only)
el: Καθορίζει το πλάτος του πεδίου της ημερομηνίας στο διάλογο του παραθύρου αναζήτησης (μόνο για εσωτερική χρήση)

en: Specifies the width of the folder field in the Search Window dialog (for internal use only)
el: Καθορίζει το πλάτος του πεδίου φακέλου στο διάλογο του παραθύρου αναζήτησης (μόνο για εσωτερική χρήση)

en: Specifies the width of the receiver field in the Search Window dialog (for internal use only)
el: Καθορίζει το πλάτος του πεδίου του παραλήπτη στο διάλογο του παραθύρου αναζήτησης (μόνο για εσωτερική χρήση)

en: Specifies the width of the sender field in the Search Window dialog (for internal use only)
el: Καθορίζει το πλάτος του πεδίου του αποστολέα στο διάλογο του παραθύρου αναζήτησης (μόνο για εσωτερική χρήση)

en: Specifies the width of the subject field in the Search Window dialog (for internal use only)
el: Καθορίζει το πλάτος του πεδίου θέματος στο διάλογο του παραθύρου αναζήτησης (μόνο για εσωτερική χρήση)

en: Specifies whether the folders will expire in the background (for internal use only)
el: Καθορίζει αν θα γίνεται λήξη των φακέλων στο παρασκήνιο (για εσωτερική χρήση μόνο)

en: Specifies whether this is the very first time that the application is run (for internal use only)
el: Καθορίζει αν είναι η πρώτη φορά που εκτελείται η εφαρμογή (για εσωτερική χρήση μόνο)

en: Specify e&ditor:
el: &Ορισμός επεξεργαστή:

en: Specify the folder to open when the program is started
el: Καθορίζει το φάκελο που θα ανοίγει κατά την εκκίνηση του προγράμματος

en: Spellcheck: off
el: Έλεγχος ορθογραφίας: ανενεργός

en: Spellcheck: on
el: Έλεγχος ορθογραφίας: ενεργός

en: Spellchecker
el: Ελεγκτής ορθογραφίας

en: Sta&ndard format (%1)
el: &Τυπική μορφή (%1)

en: Standard Templates
el: Τυπικά πρότυπα

en: Starting...
el: Έναρξη...

en: Status:
el: Κατάσταση:

en: Subscribe to List
el: Εγγραφή στη λίστα

en: Support for adding notes (annotations) to mails
el: Υποστήριξη για προσθήκη σημειώσεων στην αλληλογραφία

en: System Tray
el: Πλαίσιο συστήματος

en: System tray notification
el: Ειδοποίηση στο πλαίσιο συστήματος

en: Ta&g Settings
el: Ρυθμίσεις ε&τικέτας

en: Templates
el: Πρότυπα

en: Text Direction Toolbar
el: Γραμμή εργαλείων κατεύθυνσης κειμένου

en: The file contains multiple messages. Only the first message is shown.
el: Αυτό το αρχείο περιέχει πολλαπλά μηνύματα. Μόνο το πρώτο εμφανίζεται.

en: The file does not contain a message.
el: Αυτό το αρχείο δεν περιέχει μήνυμα.

en: The height of the Configure KMail dialog (for internal use only)
el: Το ύψος του διαλόγου διαμόρφωσης του KMail (για εσωτερική χρήση μόνο)

en: The height of the search window (for internal use only)
el: Το ύψος του παραθύρου αναζήτησης (για εσωτερική χρήση μόνο)

en: The message you have composed seems to refer to an attached file but you have not attached anything. Do you want to attach a file to your message?
el: Το μήνυμα που έχετε συντάξει φαίνεται να αναφέρεται σε ένα συνημμένο αρχείο, αλλά δεν έχετε επισυνάψει τίποτα. Επιθυμείτε να επισυνάψετε ένα αρχείο στο μήνυμά σας;

en: The most recently selected folder in the folder selection dialog.
el: Ο πιο πρόσφατα επιλεγμένος φάκελος στο διάλογο επιλογής φακέλου.

en: The signature file is not valid
el: Το αρχείο υπογραφής δεν είναι έγκυρο

en: The size of the identity dialog (for internal use only)
el: Το μέγεθος του διαλόγου ταυτότητας (για εσωτερική χρήση μόνο)

en: The threshold for when to warn the user that a folder is nearing its quota limit.
el: Το κατώφλι προειδοποίησης του χρήστη όταν ένας φάκελος πλησιάζει στο όριο μεγέθους του.

en: The width of the Configure KMail dialog (for internal use only)
el: Το πλάτος του διαλόγου διαμόρφωσης του KMail (για εσωτερική χρήση μόνο)

en: The width of the search window (for internal use only)
el: Το πλάτος του παραθύρου αναζήτησης (για εσωτερική χρήση μόνο)

en: There are no unread messages
el: Δεν υπάρχουν μη αναγνωσμένα μηνύματα

en: There is nothing to undo.
el: Δεν υπάρχει τίποτα για αναίρεση.

en: There was a problem renaming your search folder. A common reason for this is that another search folder with the same name already exists. Error returned "%1".
el: Υπήρξε ένα πρόβλημα κατά τη μετονομασία του φακέλου αναζήτησής σας. Μία κοινή αιτία για αυτό είναι πως ένα άλλος φάκελος αναζήτησης με το ίδιο όνομα υπάρχει ήδη. Επιστρεφόμενο σφάλμα: «%1».

en: This charset is not supported.
el: Αυτό το σύνολο χαρακτήρων δεν υποστηρίζεται.

en: This folder does not have any expiry options set
el: Αυτός ο φάκελος δεν έχει ορισμένη καμία επιλογή λήξης

en: This identity has been changed to use the default transport: | These %1 identities have been changed to use the default transport:
el[0]: Αυτή η ταυτότητα τροποποιήθηκε ώστε να χρησιμοποιεί τον προκαθορισμένο μεταφορέα:
el[1]: Αυτές οι %1 ταυτότητες τροποποιήθηκαν ώστε να χρησιμοποιούν τον προκαθορισμένο μεταφορέα:

en: This identity has been changed to use the modified transport: | These %1 identities have been changed to use the modified transport:
el[0]: Αυτή η ταυτότητα τροποποιήθηκε ώστε να χρησιμοποιεί τον τροποποιημένο μεταφορέα:
el[1]: Αυτές οι %1 ταυτότητες τροποποιήθηκαν ώστε να χρησιμοποιούν τον τροποποιημένο μεταφορέα:

en: This list is checked for every outgoing message from the top to the bottom for a charset that contains all required characters.
el: Αυτή η λίστα ελέγχεται για κάθε εξερχόμενο μήνυμα από πάνω προς τα κάτω για ένα σύνολο χαρακτήρων που να περιέχει όλους τους χαρακτήρες του μηνύματος.

en: This option requires dirmngr >= 0.9.0
el: Αυτή η επιλογή απαιτεί το dirmngr >= 0.9.0

en: This prevents the automatic expiry of old messages in a folder from deleting (or moving to an archive folder) the messages that are marked 'Important' or 'Action Item'
el: Αυτό αποτρέπει την αυτόματη λήξη των παλιών μηνυμάτων σε ένα φάκελο και τη διαγραφή (ή τη μετακίνηση σε φάκελο αρχειοθήκης) των μηνυμάτων που είναι σημειωμένα ως 'Σημαντικά' ή ως 'Ενέργεια'

en: This value is used to decide whether the KMail Introduction should be displayed.
el: Αυτή η τιμή χρησιμοποιείται για να καθορίσει αν θα εμφανίζεται η σελίδα εισαγωγής στο KMail.

en: Timestamp for 'Transmission completed' status messages
el: Χρονικές σφραγίδες στα μηνύματα κατάστασης 'Η μετάδοση ολοκληρώθηκε'

en: To: field is empty. Send message anyway?
el: Δεν καθορίσατε το πεδίο Προς:. Να σταλεί το μήνυμα έτσι κι αλλιώς;

en: Toggle Message Tag: %1
el: Εναλλαγή ετικέτας μηνύματος: %1

en: Toggle rich text editing mode
el: Εναλλαγή ενεργοποίησης λειτουργίας επεξεργασίας εμπλουτισμένου κειμένου

en: Too many recipients
el: Πάρα πολλοί παραλήπτες

en: Turn this option on to make Outlook(tm) understand attachment names containing non-English characters
el: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή για να κάνετε το Outlook(tm) να καταλαβαίνει ονόματα συνημμένων με μη αγγλικούς χαρακτήρες

en: Turning HTML mode off will cause the text to lose the formatting. Are you sure?
el: Η απενεργοποίηση της λειτουργίας HTML θα προκαλέσει την απώλεια της μορφοποίησης του κειμένου. Είστε σίγουρος/η;

en: Unable to create folder. %1
el: Αδυναμία δημιουργίας φακέλου. %1

en: Unable to fetch folder. Error reported: %1
el: Απέτυχε η ανάκτηση του φακέλου. Αναφέρθηκε το σφάλμα: %1

en: Unable to fetch parent folder. Error reported: %1
el: Απέτυχε η ανάκτηση του γονικού φακέλου. Αναφέρθηκε το σφάλμα: %1

en: Unable to return list of folders.
el: Αδυναμία επιστροφής της λίστας φακέλων.

en: Unable to start account wizard
el: Αδυναμία εκκίνησης οδηγού λογαριασμού

en: Unable to start import wizard
el: Αδυναμία εκκίνησης του οδηγού εισαγωγής

en: Uncompressed Archive (.tar)
el: Μη συμπιεσμένη αρχειοθήκη (.tar)

en: Undefined Encryption Key
el: Μη ορισμένο κλειδί κρυπτογράφησης

en: Undefined Signing Key
el: Μη ορισμένο κλειδί υπογραφής

en: Unread Message
el: Μη αναγνωσμένο μήνυμα

en: Unsubscribe From List
el: Διαγραφή από τη λίστα

en: Unsubscribe from List
el: Διαγραφή από τη λίστα

en: Usability tests and improvements
el: Δοκιμές χρηστικότητας και βελτιώσεις

en: Usage:
el: Χρήση:

en: Use Fi&xed Font
el: Χρήση γραμματοσειράς &σταθερού πλάτους

en: Use Global Setting
el: Χρήση καθολικής ρύθμισης

en: Use HTML
el: Χρήση HTML

en: Use custom &icons
el: Χρήση προσαρμοσμένων ε&ικονιδίων

en: Use e&xternal editor instead of composer
el: &Χρήση εξωτερικού επεξεργαστή για τη σύνταξη μηνυμάτων

en: Use of HTML in mail will make you more vulnerable to "spam" and may increase the likelihood that your system will be compromised by other present and anticipated security exploits.
el: Η χρήση HTML στα μηνύματα ηλ. αλληλογραφίας θα σας κάνει πιο ευάλωτους στο "spam" (διαφημιστικά κλπ) και ίσως αυξήσει την πιθανότητα άλωσης του συστήματός σας μέσω των τωρινών και μελλοντικών προβλημάτων ασφαλείας.

en: Use the selected identity by default
el: Χρήση της επιλεγμένης ταυτότητας από προεπιλογή

en: Validate Send Default Shortcut
el: Επαλήθευση προκαθορισμένης συντόμευσης αποστολής

en: Validate certificates online (OCSP)
el: Δικτυακή επαλήθευση πιστοποιητικών (OCSP)

en: View the given message file
el: Προβολή του δοσμένου αρχείου μηνύματος

[ctx: View->]
en: &Collapse Thread / Group
el: &Σύμπτυξη νήματος / ομάδας

[ctx: View->]
en: &Expand Thread / Group
el: &Ανάπτυξη νήματος / ομάδας

[ctx: View->]
en: C&ollapse All Threads
el: Σύμπ&τυξη όλων των νημάτων

[ctx: View->]
en: Ex&pand All Threads
el: Ανά&πτυξη όλων των νημάτων

en: Warn if the number of recipients is more than:
el: Προειδοποίηση αν ο αριθμός παραληπτών είναι περισσότερος από:

en: Warn if too many recipients are specified
el: Προειδοποίηση αν καθοριστούν πολλοί παραλήπτες

en: We cannot create tag. A tag with same name already exists.
el: Δεν μπορούμε να δημιουργήσουμε την ετικέτα. Μια ετικέτα με το ίδιο όνομα ήδη υπάρχει.

en: We cannot delete vCard file.
el: Δεν μπορούμε να διαγράψουμε το αρχείο vCard.

en: When check, sent messages will be stored in the encrypted form
el: Όταν είναι επιλεγμένο, τα απεσταλμένα μηνύματα θα αποθηκεύονται σε κρυπτογραφημένη μορφή

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the HTTP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
el: Κατά την αναζήτηση της τοποθεσίας μιας CRL, το υπό έλεγχο πιστοποιητικό περιέχει καταχωρήσεις γνωστές ως "Σημεία διανομής CRL" (DP), τα οποία είναι URL περιγραφής της μεθόδου πρόσβασης του URL. Χρησιμοποιείται η πρώτη καταχώρηση DP. Με αυτή την επιλογή, όλες οι καταχωρήσεις που χρησιμοποιούν το HTTP παραβλέπονται κατά την αναζήτηση κατάλληλου σημείου διανομής (DP).

en: When looking for the location of a CRL, the to-be-tested certificate usually contains what are known as "CRL Distribution Point" (DP) entries, which are URLs describing the way to access the URL. The first found DP entry is used.  With this option all entries using the LDAP scheme are ignored when looking for a suitable DP.
el: Κατά την αναζήτηση της τοποθεσίας μιας CRL, το υπό έλεγχο πιστοποιητικό περιέχει καταχωρήσεις γνωστές ως "Σημεία διανομής CRL" (DP), τα οποία είναι URL περιγραφής της μεθόδου πρόσβασης του URL. Χρησιμοποιείται η πρώτη καταχώρηση DP. Με αυτή την επιλογή, όλες οι καταχωρήσεις που χρησιμοποιούν το LDAP παραβλέπονται κατά την αναζήτηση κατάλληλου σημείου διανομής (DP).

en: When replying, do not quote any existing signature
el: Κατά την απάντηση, να μην παραθέτεται οποιαδήποτε υπάρχουσα υπογραφή

en: Whitelist:
el: Λευκή λίστα:

en: Work Offline
el: Εργασία χωρίς σύνδεση

en: Work Online
el: Εργασία με σύνδεση

en: You are trying to send the mail to more than %1 recipients. Send message anyway?
el: Προσπαθείτε να στείλετε το μήνυμα σε περισσότερους από %1 παραλήπτες. Αποστολή του μηνύματος;

en: You did not selected a valid folder.
el: Δεν έχετε επιλέξει έναν έγκυρο φάκελο.

en: You did not specify a subject. Send message anyway?
el: Δεν καθορίσατε κάποιο θέμα. Να σταλεί το μήνυμα έτσι κι αλλιώς;

en: You do not have your own contact defined in the address book.
el: Δεν έχετε ορίσει τη δική σας επαφή στο βιβλίο διευθύνσεων.

en: You forgot to add conditions.
el: Ξεχάσατε να προσθέσετε συνθήκες.

en: You forgot to define condition.
el: Ξεχάσατε να ορίσετε την κατάσταση.

en: You forgot to select collections.
el: Ξεχάσατε να ορίσετε συλλογές.

en: You have chosen to encode attachment names containing non-English characters in a way that is understood by Outlook(tm) and other mail clients that do not support standard-compliant encoded attachment names.
    Note that KMail may create non-standard compliant messages, and consequently it is possible that your messages will not be understood by standard-compliant mail clients; so, unless you have no other choice, you should not enable this option.
el: Επιλέξατε να κωδικοποιήσετε τα ονόματα των συνημμένων που περιέχουν μη αγγλικούς χαρακτήρες έτσι ώστε να γίνονται αντιληπτά από το Outlook(tm) και άλλους πελάτες αλληλογραφίας που δεν υποστηρίζουν τα πρότυπα κωδικοποίησης ονομάτων συνημμένων.
    Σημειώστε ότι το KMail μπορεί να δημιουργήσει μηνύματα ασύμβατα με τα πρότυπα, και ακολούθως είναι πιθανό τα μηνύματά σας να μη διαβάζονται από πελάτες αλληλογραφίας συμβατούς με τα πρότυπα. Έτσι, εκτός αν δεν έχετε άλλη δυνατότητα, δεν θα πρέπει να ενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή.

en: You must enter your email address in the From: field. You should also set your email address for all identities, so that you do not have to enter it for each message.
el: Πρέπει να εισάγετε τη διεύθυνση αλληλογραφίας σας στο πεδίο 'Από:'. Επίσης θα πρέπει να ορίσετε τη διεύθυνσή για όλες τις ταυτότητες, ώστε να μη χρειάζεται να την εισάγετε σε κάθε μήνυμα.

en: You must specify at least one receiver in order to be able to encrypt a draft.
el: Πρέπει να ορίσετε τουλάχιστον έναν παραλήπτη για να μπορέσετε να κρυπτογραφήσετε ένα προσχέδιο.

en: You must specify at least one receiver, either in the To: field or as CC or as BCC.
el: Πρέπει να ορίσετε τουλάχιστον έναν παραλήπτη, είτε στο πεδίο 'Προς:' ή σαν κοινοποίηση ή σαν κρυφή κοινοποίηση.

en: email
el: ηλ. αλληλογραφία

en: no proxy
el: χωρίς διαμεσολαβητή

[ctx: preferred format of encrypted messages]
en: Preferred format:
el: Προτιμώμενη μορφή:

[ctx: sender address field]
en: &From:
el: &Από:

[ctx: spinbox suffix: unit for kilobyte]
en:  kB
el:  KB

[ctx: to be continued with "jump to first new message", "jump to first unread or new message", and "jump to last selected message"]
en: When ente&ring a folder:
el: Κατά την είσο&δο σε ένα φάκελο:

en: unnamed
el: ανώνυμο

en: web
el: ιστοσελίδα

en: Ägypten and Kroupware project management
el: Διαχείριση έργου Ägypten και Kroupware
