kmail - en to el translation catalogue (285 entries)

en: %1% probability of being spam with confidence %3%.
    
    Full report:
    Probability=%2
    Confidence=%4
el: %1% πιθανότητα να είναι ανεπιθύμητη αλληλογραφία με βαθμό εμπιστοσύνης %3%.
    
    Πλήρης αναφορά:
    Πιθανότητα=%2
    Βαθμός εμπιστοσύνης=%4

en: %1% probability of being spam.
    
    Full report:
    Probability=%2
el: %1% πιθανότητα να είναι ανεπιθύμητη αλληλογραφία.
    
    Πλήρης αναφορά:
    Πιθανότητα=%2

en: %1.
    
    Full report:
    %2
el: %1.
    
    Πλήρης αναφορά:
    %2

en: &Automatic invitation sending
el: &Αυτόματη αποστολή προσκλήσεων

en: &Copy Email Address
el: &Αντιγραφή της διεύθυνσης ηλ. αλληλογραφίας

en: &Find in Message...
el: Αναζήτηση στο &μήνυμα...

en: &Import
el: Ε&ισαγωγή

en: &Mangle From:/To: headers in replies to invitations
el: &Χωρισμός κεφαλίδων Από:/Προς: στις απαντήσεις σε προσκλήσεις

en: &Open in Address Book
el: &Άνοιγμα στο βιβλίο διευθύνσεων

en: &Reset Display Format
el: Επαναφο&ρά της μορφής εμφάνισης

en: &Save Display Format
el: Αποθήκευ&ση της μορφής εμφάνισης

en: &Set Encoding
el: Ορισμός κωδικοποίηση&ς

en: &View Source
el: Προ&βολή πηγαίου κώδικα

[ctx: 'HTML Message' with html linebreaks between each letter and in bold text.]
en: <qt><b><br />H<br />T<br />M<br />L<br /> <br />M<br />e<br />s<br />s<br />a<br />g<br />e</b></qt>
el: <qt><b><br />H<br />T<br />M<br />L<br /> <br />Μ<br />ή<br />ν<br />υ<br />μ<br />α</b></qt>

[ctx: 'No HTML Message' with html linebreaks between each letter.]
en: <qt><br />N<br />o<br /> <br />H<br />T<br />M<br />L<br /> <br />M<br />e<br />s<br />s<br />a<br />g<br />e</qt>
el: <qt><br />Ό<br />χ<br />ι<br /> <br />H<br />T<br />M<br />L<br /> <br />Μ<br />ή<br />ν<br />υ<br />μ<br />α</qt>

[ctx: 'Plain Message' with html linebreaks between each letter.]
en: <qt><br />P<br />l<br />a<br />i<br />n<br /> <br />M<br />e<br />s<br />s<br />a<br />g<br />e<br /></qt>
el: <qt><br />Α<br />π<br />λ<br />ο<br /> <br />Μ<br />ή<br />ν<br />υ<br />μ<br />α<br /></qt>

en: 1 certificate was unchanged. | %1 certificates were unchanged.
el[0]: Ένα πιστοποιητικό δεν τροποποιήθηκε.
el[1]: %1 πιστοποιητικά δεν τροποποιήθηκαν.

en: 1 new certificate was imported. | %1 new certificates were imported.
el[0]: Έγινε εισαγωγή ενός νέου πιστοποιητικού.
el[1]: Έγινε εισαγωγή %1 νέων πιστοποιητικών.

en: 1 new secret key was imported. | %1 new secret keys were imported.
el[0]: Έγινε εισαγωγή ενός νέου μυστικού κλειδιού.
el[1]: Έγινε εισαγωγή %1 νέων μυστικών κλειδιών.

en: 1 secret key was unchanged. | %1 secret keys were unchanged.
el[0]: Ένα μυστικό κλειδί δεν τροποποιήθηκε.
el[1]: %1 μυστικά κλειδιά δεν τροποποιήθηκαν.

en: <qt>Invitations are normally sent as attachments to a mail. This switch changes the invitation mails to be sent in the text of the mail instead; this is necessary to send invitations and replies to Microsoft Outlook.<br />But, when you do this, you no longer get descriptive text that mail programs can read; so, to people who have email programs that do not understand the invitations, the resulting messages look very odd.<br />People that have email programs that do understand invitations will still be able to work with this.</qt>
el: <qt>Οι προσκλήσεις στέλνονται κανονικά ως συνημμένα σε ένα μήνυμα. Αντιθέτως, αν ενεργοποιήσετε αυτή την επιλογή θα αποστέλλονται στο κείμενο του μηνύματος. Αυτό απαιτείται για να στέλνετε προσκλήσεις και απαντήσεις στο Microsoft Outlook.<br />Όταν όμως το κάνετε, δεν θα δημιουργείται πλέον περιγραφικό κείμενο που διαβάζεται από τα προγράμματα αλληλογραφίας. Έτσι, σε χρήστες των οποίων τα προγράμματα δεν αντιλαμβάνονται τις προσκλήσεις, το μήνυμα θα φαίνεται πολύ περίεργο.<br />Οι χρήστες προγραμμάτων αλληλογραφίας που αντιλαμβάνονται τις προσκλήσεις όμως, θα τις βλέπουν κανονικά.</qt>

[ctx: @action:inmenu Open With]
en: &Other...
el: Ά&λλο...

[ctx: @info]
en: Do you really want to execute <filename>%1</filename>?
el: Επιθυμείτε πραγματικά την εκτέλεση του <filename>%1</filename>;

[ctx: @title:menu]
en: &Open With
el: Άνοιγμα &με

[ctx: @title:menu]
en: &Open With...
el: Ά&νοιγμα με...

en: A file named "%1" already exists. Are you sure you want to overwrite it?
el: Ένα αρχείο με όνομα %1 υπάρχει ήδη. Επιθυμείτε σίγουρα την αντικατάστασή του;

en: A policy was not met.
el: Μια πολιτική δεν ικανοποιήθηκε.

en: A system error occurred.
el: Προέκυψε σφάλμα συστήματος.

en: Activate Access Key
el: Ενεργοποίηση κλειδιού πρόσβασης

en: Add email to whitelist
el: Προσθήκη διεύθυνσης στη λευκή λίστα

en: Add...
el: Προσθήκη...

en: Address copied to clipboard.
el: Η διεύθυνση αντιγράφτηκε στο πρόχειρο.

en: Allow messages to load external references from the Internet
el: Να επιτρέπεται στα μηνύματα η φόρτωση εξωτερικών αναφορών από το διαδίκτυο

en: Always decrypt messages when viewing or ask before decrypting
el: Αποκρυπτογράφηση μηνυμάτων κατά την προβολή ή ερώτηση πριν την αποκρυπτογράφηση

en: Attachment: %1
el: Συνημμένο: %1

en: Attachments:
el: Συνημμένα:

en: Auto
el: Αυτόματα

en: Automatic collapse level:
el: Επίπεδο αυτόματης σύμπτυξης:

en: Automatic invitation sending
el: Αυτόματη αποστολή προσκλήσεων

en: Available CRL is too old.
el: Το διαθέσιμο CRL είναι πολύ παλιό.

en: BCC:
el: Κρυφή κοινοποίηση:

en: BCC:
el: Κρυφή κοινοποίηση:

en: CC:
el: Κοινοποίηση:

en: CC:
el: Κοινοποίηση:

en: CRL not available.
el: CRL μη διαθέσιμο.

en: Certificate import details:
el: Λεπτομέρειες εισαγωγής πιστοποιητικού:

[ctx: Certificate import failed.]
en: Failed: %1 (%2)
el: Αποτυχία: %1 (%2)

en: Certificate import status:
el: Κατάσταση εισαγωγής πιστοποιητικού:

en: Choose display style of attachments
el: Επιλογή στυλ εμφάνισης συνημμένων

en: Choose display style of message headers
el: Επιλογή στυλ εμφάνισης κεφαλίδων μηνυμάτων

en: Collapse quoted text.
el: Σύμπτυξη κειμένου σε παράθεση.

en: Copy
el: Αντιγραφή

en: Copy Email Address
el: Αντιγραφή διεύθυνσης Email

en: Copy Image Location
el: Αντιγραφή τοποθεσίας εικόνας

en: Copy Link Address
el: Αντιγραφή διεύθυνσης δεσμού

en: Could not decrypt the data.
el: Αδυναμία αποκρυπτογράφησης δεδομένων.

en: Could not start certificate manager. Please check your installation.
el: Αδύνατη η εκκίνηση του διαχειριστή πιστοποιητικών. Παρακαλώ ελέγξτε την εγκατάστασή σας.

en: Date:
el: Ημερομηνία:

en: Date:
el: Ημερομηνία:

en: Decrypt Message
el: Αποκρυπτογράφηση μηνύματος

en: Decrypt message.
el: Αποκρυπτογράφηση μηνύματος.

en: Delete Attachment
el: Αφαίρεση συνημμένου

en: Delete invitation emails after the reply to them has been sent
el: Διαγραφή αλληλογραφίας προσκλήσεων μετά την αποστολή απάντησης σε αυτές

en: Deleting an attachment from an encrypted or old-style mailman message is not supported.
el: Η διαγραφή ενός συνημμένου από ένα κρυπτογραφημένο ή παλαιού στυλ μηνύματος mailman δεν υποστηρίζεται.

en: Deleting an attachment might invalidate any digital signature on this message.
el: Η διαγραφή ενός συνημμένου μπορεί να ακυρώσει κάποια ψηφιακή υπογραφή σε αυτό το μήνυμα.

en: Description
el: Περιγραφή

en: Details:
el: Λεπτομέρειες:

en: Different results for signatures
el: Διαφορετικά αποτελέσματα για τις υπογραφές

en: Disable scam detection for all messages
el: Απενεργοποίηση εντοπισμού εξαπάτησης

en: Do Not Keep
el: Να μη διατηρηθεί

en: Do not ask again
el: Να μην ξαναγίνει η ερώτηση

en: Do not send MDNs in response to encrypted messages
el: Μη αποστολή ειδοποιήσεων παράδοσης σε απάντηση κρυπτογραφημένων μηνυμάτων

en: Do not show attachments in the message viewer
el: Να μην εμφανίζονται τα συνημμένα στον προβολέα μηνυμάτων

en: Edit with:
el: Επεξεργασία με:

en: Enable access key
el: Ενεργοποίηση κλειδιού πρόσβασης

en: Enable this option to show different levels of quoted text. Disable to hide the levels of quoted text.
el: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή για να εμφανίζονται διαφορετικά επίπεδα κειμένου σε παράθεση. Απενεργοποιήστε την για να αποκρύψετε τα επίπεδα κειμένου σε παράθεση.

en: Enable this option to show quoted text with a smaller font.
el: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή για να εμφανίζεται το κείμενο σε παράθεση με μικρότερη γραμματοσειρά.

en: Encapsulated Message
el: Ενθυλακωμένο μήνυμα

en: Encapsulated Message (Subject: %1)
el: Ενθυλακωμένο μήνυμα (Θέμα: %1)

en: Encapsulated message
el: Εσωκλειόμενο μήνυμα

en: Encrypted message
el: Κρυπτογραφημένο μήνυμα

en: Encrypted message (decryption not possible)
el: Κρυπτογραφημένο μήνυμα (αποκρυπτογράφηση αδύνατη)

en: End of encapsulated message
el: Τέλος εσωκλειόμενου μηνύματος

en: End of encrypted message
el: Τέλος κρυπτογραφημένου μηνύματος

en: End of signed message
el: Τέλος υπογεγραμμένου μηνύματος

en: Error evaluating spam score
el: Σφάλμα κατά τον υπολογισμό βαθμολογίας της ανεπιθύμητης αλληλογραφίας

en: Error loading message
el: Σφάλμα κατά τη φόρτωση του μηνύματος

en: Error saving attachment
el: Σφάλμα αποθήκευσης συνημμένου

en: Error saving message
el: Σφάλμα κατά την αποθήκευση του μηνύματος

en: Error verifying the signature
el: Σφάλμα επαλήθευσης της υπογραφής

en: Error: Signature not verified
el: Σφάλμα: Η υπογραφή δεν επαληθεύτηκε

en: Exchange-compatible invitation &naming
el: Προσκλήσεις με ο&νοματοδοσία συμβατή με το Exchange

en: Exchange-compatible invitation naming
el: Προσκλήσεις με ονοματοδοσία συμβατή με το Exchange

en: Execute
el: Εκτέλεση

en: Expand all quoted text.
el: Ανάπτυξη όλου του κειμένου σε παράθεση.

en: Export...
el: Εξαγωγή...

en: File %1 could not be created.
el: Αδύνατη η δημιουργία του αρχείου %1.

en: File %1 could not be loaded.
el: Αδύνατη η φόρτωση του αρχείου %1.

en: Found no attachments to save.
el: Δε βρέθηκαν συνημμένα για αποθήκευση.

en: From
el: Από

en: From:
el: Από:

en: From:
el: Από:

en: Good signature
el: Καλή υπογραφή

en: Good signature.
el: Καλή υπογραφή.

en: Grantlee theme "%1" is not valid.
el: Το θέμα Grantlee «%1» δεν είναι έγκυρο.

en: Groupware Compatibility && Legacy Options
el: Συμβατότητα Groupware && απαρχαιωμένες επιλογές

en: HTML code for displaying the message to the user
el: Εμφάνιση του μηνύματος στον χρήστη σε HTML κώδικα

en: Hide Details
el: Απόκρυψη λεπτομερειών

en: Hide signature details.
el: Απόκρυψη λεπτομερειών υπογραφής.

en: How attachments are shown
el: Ο τρόπος εμφάνισης των συνημμένων

en: How much of headers should be displayed
el: Πόσες επικεφαλίδες θα πρέπει να εμφανίζονται

en: I confirm it's not a scam
el: Δεν είναι εξαπάτηση

en: Import...
el: Εισαγωγή...

en: Invalid signature.
el: Μη έγκυρη υπογραφή.

en: KMail Error
el: Σφάλμα του KMail

en: KMail Question
el: Ερώτηση KMail

en: KMail can analyze messages for suspected email scams by looking for common techniques used to deceive you
el: Το KMail μπορεί να αναλύει τα μηνύματα για ύποπτη αλληλογραφία αναζητώντας για συνήθεις τεχνικές εξαπάτησης που προσβλέπουν στην παραπλάνησή σας

en: KMail is unable to detect when the chosen editor is closed. To avoid data loss, editing the attachment will be aborted.
el: Το KMail αδυνατεί να ανιχνεύσει το κλείσιμο του επιλεγμένου επεξεργαστή. Για την αποφυγή απώλειας δεδομένων, θα εγκαταλειφθεί η επεξεργασία του συνημμένου.

en: Keep Encryption
el: Διατήρηση κρυπτογράφησης

en: Keep Signature
el: Διατήρηση υπογραφής

en: List of emails in scam white list
el: Λίστα διευθύνσεων εξαπάτησης στη λευκή λίστα

en: Load external references
el: Φόρτωση εξωτερικών αναφορών

en: Load external references from the Internet for this message.
el: Φόρτωση εξωτερικών αναφορών από το διαδίκτυο για αυτό το μήνυμα.

en: Loading message...
el: Φόρτωση μηνυμάτων...

en: Lookup the contact in KAddressbook
el: Αναζήτηση της επαφής στο KAddressbook

[ctx: Mail message as shown, in HTML format]
en: HTML Source
el: Πηγή HTML

en: Make account online.
el: να γίνει ο λογαριασμός σε σύνδεση.

en: Mangle From:/To: headers in replies to replies
el: Χωρισμός των κεφαλίδων Από:/Προς: στις απαντήσεις σε απαντήσεις

en: Message Structure Viewer
el: Εμφάνιση δομής μηνύματος

en: Message contains form element. This is often the case in scam emails.
el: Το μήνυμα περιέχει αντικείμενο φόρμας. Αυτό συμβαίνει συχνά σε μηνύματα εξαπάτησης.

en: Message loading failed: %1.
el: Η φόρτωση του μηνύματος απέτυχε: %1

en: Message not found.
el: Το μήνυμα δεν βρέθηκε.

en: Message was signed by %1.
el: Το μήνυμα είναι υπογεγραμμένο από %1.

en: Message was signed by %2 (Key ID: %1).
el: Το μήνυμα είναι υπογεγραμμένο από %2 (ID κλειδιού: %1).

en: Message was signed by %2 with key %1.
el: Το μήνυμα είναι υπογεγραμμένο από %2 με κλειδί %1.

en: Message was signed by %3 on %1 with key %2
el: Το μήνυμα είναι υπογεγραμμένο από %3 στο %1 με κλειδί %2

en: Message was signed on %1 with key %2.
el: Το μήνυμα είναι υπογεγραμμένο στις %1 με κλειδί %2.

en: Message was signed on %1 with unknown key %2.
el: Το μήνυμα είναι υπογεγραμμένο στις %1 με άγνωστο κλειδί %2.

en: Message was signed with key %1.
el: Το μήνυμα είναι υπογεγραμμένο με κλειδί %1.

en: Message was signed with unknown key %1.
el: Το μήνυμα είναι υπογεγραμμένο με άγνωστο κλειδί %1.

en: Message was signed with unknown key.
el: Το μήνυμα είναι υπογεγραμμένο με άγνωστο κλειδί.

en: Microsoft Outlook has a number of shortcomings in its implementation of the iCalendar standard; this option works around one of them. If you have problems with Outlook users not being able to get your invitations, try setting this option.
el: Το Microsoft Outlook έχει κάποιες ελλείψεις στην υλοποίηση του προτύπου iCalendar και αυτή η επιλογή διορθώνει μία από αυτές. Αν παρουσιαστούν προβλήματα με χρήστες του Outlook οι οποίοι δεν μπορούν να λάβουν τις προσκλήσεις σας, ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή.

en: Microsoft Outlook has a number of shortcomings in its implementation of the iCalendar standard; this option works around one of them. If you have problems with Outlook users not being able to get your replies, try setting this option.
el: Το Microsoft Outlook έχει κάποιες ελλείψεις στην υλοποίηση του προτύπου iCalendar και αυτή η επιλογή διορθώνει μία από αυτές. Αν παρουσιαστούν προβλήματα με χρήστες του Outlook οι οποίοι δεν μπορούν να λάβουν τις απαντήσεις σας, ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή.

en: Microsoft Outlook, when used in combination with a Microsoft Exchange server,
    has a problem understanding standards-compliant groupware email.
    Turn this option on to send groupware invitations in a way that Microsoft Exchange understands.
el: Το Microsoft Outlook, όταν χρησιμοποιείται σε συνδυασμό με ένα διακομιστή Microsoft Exchange,
    έχει πρόβλημα με την ανάλυση τυπικών μηνυμάτων groupware. Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή ώστε η αποστολή προσκλήσεων groupware να γίνεται σε συμβατή με το Microsoft Exchange μορφή.

en: Microsoft Outlook, when used in combination with a Microsoft Exchange server, has a problem understanding standards-compliant groupware email. Turn this option on to send groupware invitations in a way that Microsoft Exchange understands.
el: Το Microsoft Outlook, όταν χρησιμοποιείται σε συνδυασμό με ένα διακομιστή Microsoft Exchange, έχει πρόβλημα με την ανάλυση τυπικών μηνυμάτων groupware. Ενεργοποιήστε αυτήν την επιλογή ώστε η αποστολή προσκλήσεων groupware να γίνεται σε συμβατή με το Microsoft Exchange μορφή.

en: Modify...
el: Τροποποίηση...

en: Move to Trash
el: Μετακίνηση στα απορρίμματα

en: No Spam agent
el: Χωρίς πρόγραμμα-πελάτη διαχωρισμού ανεπιθύμητης αλληλογραφίας

en: No Subject
el: Κανένα θέμα

en: No mail address is stored in the %1 used for signing, so we cannot compare it to the sender's address %2.
el: Η διεύθυνση αλληλογραφίας του αποστολέα δεν είναι αποθηκευμένη στο %1 που χρησιμοποιήθηκε για υπογραφή, οπότε δεν μπορεί να γίνει σύγκριση με τη διεύθυνση του αποστολέα %2.

en: No network connection detected, we cannot expand url.
el: Δεν ανιχνεύθηκε δικτυακή σύνδεση, αδύνατη η ανάπτυξη του url.

en: No public key to verify the signature
el: Δεν υπάρχει δημόσιο κλειδί για επαλήθευση της υπογραφής

en: No signature found
el: Δε βρέθηκε υπογραφή

en: No status information available.
el: Δεν υπάρχουν πληροφορίες κατάστασης.

en: Not enough information to check signature validity.
el: Λείπουν πληροφορίες για τον έλεγχο έγκυρης υπογραφής.

en: Not enough information to check signature. %1
el: Λείπουν πληροφορίες για τον έλεγχο της υπογραφής: %1

en: One key has been revoked.
el: Ένα κλειδί έχει ανακληθεί.

en: One key has expired.
el: Ένα κλειδί έχει λήξει.

en: Only print selected text in viewer
el: Εκτύπωση μόνο του επιλεγμένου κειμένου στον προβολέα

en: Open &with %1
el: Άνοιγμα &με %1

en: Open URL
el: 'Άνοιγμα URL

en: Open With...
el: Άνοιγμα με...

en: Opening URL...
el: Άνοιγμα URL...

en: Options
el: Επιλογές

en: Overwrite File?
el: Αντικατάσταση του αρχείου;

en: Please wait while the message is being decrypted...
el: Παρακαλώ περιμένετε όσο το μήνυμα αποκρυπτογραφείται...

en: Please wait while the signature is being verified...
el: Παρακαλώ περιμένετε όσο επικυρώνεται η εγκυρότητα της υπογραφής...

en: Prefer HTML to plain text
el: Προτίμηση HTML αντί για απλό κείμενο

en: Print background color and images
el: Εκτύπωση του χρώματος φόντου και των εικόνων

en: Print only selected text
el: Εκτύπωση μόνο του επιλεγμένου κειμένου

en: Printing mode
el: Λειτουργία εκτύπωσης

en: Properties
el: Ιδιότητες

en: Raw, unmodified mail as it is stored on the filesystem or on the server
el: Ακατέργαστο, χωρίς τροποποίηση μήνυμα αφού αποθηκεύεται στο σύστημα αρχείων ή στον εξυπηρετητή

en: Reason: %1
el: Αιτία: %1

en: Reduce font size for &quoted text
el: Μείωση μεγέθους γραμματοσειράς για κείμενο σε παράθεση

en: Reduce font size for quoted text
el: Μείωση μεγέθους γραμματοσειράς για κείμενο σε παράθεση

en: Reply to:
el: Απάντηση σε:

en: Respect &expand/collapse quote marks settings
el: Να λαμβάνονται υπόψη οι ρυθμίσεις σημάνσεων «Ανάπτυξης/Σύμπτυξης»

en: Save &As...
el: Αποθήκευση &ως...

en: Save All Attachments...
el: Αποθήκευση όλων των συνημμένων...

en: Save As...
el: Αποθήκευση ως...

en: Save Attachment
el: Αποθήκευση συνημμένου

en: Save Attachments To
el: Αποθήκευση συνημμένων σε

en: Save Message | Save Messages
el[0]: Αποθήκευση μηνύματος
el[1]: Αποθήκευση μηνυμάτων

en: Scroll Message Down
el: Κύλιση μηνύματος κάτω

en: Scroll Message Down (More)
el: Κύλιση μηνύματος κάτω (επιπλέον)

en: Scroll Message Up
el: Κύλιση μηνύματος πάνω

en: Scroll Message Up (More)
el: Κύλιση μηνύματος πάνω (επιπλέον)

en: Scroll To
el: Κύλιση στο

en: Select All Text
el: Επιλογή όλου του κειμένου

en: Send &invitations in the mail body
el: Αποστολή &προσκλήσεων στο σώμα του μηνύματος

en: Send groupware invitations in the mail body
el: Αποστολή προσκλήσεων groupware στο κύριο σώμα

en: Sender's mail address is not stored in the %1 used for signing.
el: Η διεύθυνση αλληλογραφίας του αποστολέα δεν είναι αποθηκευμένη στο %1 που χρησιμοποιήθηκε για υπογραφή.

en: Short url '%1' redirects to '%2'.
el: Το σύντομο url «%1» ανακατευθύνει στο «%2».

en: Show &expand/collapse quote marks
el: Εμφάνιση σημείων ανάπτυξης/σύμπτυξης παράθεσης

en: Show Attachments only in the header of the mail
el: Εμφάνιση των συνημμένων μόνο στην επικεφαλίδα της αλληλογραφίας

en: Show Details
el: Εμφάνιση λεπτομερειών

en: Show GnuPG Audit Log for this operation
el: Εμφάνιση καταγραφής επαλήθευσης GnuPG για τη λειτουργία αυτή

en: Show Message Structure
el: Εμφάνιση δομής μηνύματος

en: Show all attachments as icons. Click to see them.
el: Εμφάνιση όλων των συνημμένων σαν εικονίδια. Κάντε κλικ για να τα δείτε.

en: Show all attachments inline (if possible)
el: Εμφάνιση όλων των συνημμένων εμβόλιμα (αν αυτό είναι δυνατό)

en: Show always
el: Πάντα εμφάνιση

en: Show attachments as suggested by sender.
el: Εμφάνιση συνημμένων όπως προτείνεται από τον αποστολέα.

en: Show certificate 0x%1
el: Εμφάνιση πιστοποιητικού 0x%1

en: Show expand/collapse quote marks
el: Εμφάνιση σημείων ανάπτυξης/σύμπτυξης παράθεσης

en: Show never
el: Πάντα απόκρυψη

en: Show signature details.
el: Εμφάνιση λεπτομερειών υπογραφής.

en: Signature is valid.
el: Η υπογραφή είναι έγκυρη.

en: Size
el: Μέγεθος

en: Sorry, no certificates were found in this message.
el: Λυπάμαι, δε βρέθηκαν πιστοποιητικά σε αυτό το μήνυμα.

en: Sorry, no details on certificate import available.
el: Λυπάμαι, δεν υπάρχουν διαθέσιμες πληροφορίες για την εισαγωγή του πιστοποιητικού.

en: Spam Status:
el: Κατάσταση ανεπιθύμητης αλληλογραφίας:

en: Spam filter score could not be extracted from header
el: Η βαθμολογία του φίλτρου ανεπιθύμητης αλληλογραφίας δεν αποσπάσθηκε από την επικεφαλίδα

en: Spam filter score not a number
el: Η βαθμολογία του φίλτρου ανεπιθύμητης αλληλογραφίας δεν είναι έγκυρος αριθμός

en: Speak Text
el: Εκφώνηση κειμένου

en: Specifies the default policy to use, for the Message Disposition Notifications (for internal use only)
el: Καθορίζει την προκαθορισμένη πολιτική που θα χρησιμοποιείται για τις ειδοποιήσεις παράδοσης μηνύματος (μόνο για εσωτερική χρήση)

en: Specifies the default quoting action to take, when replying to a message (for internal use only)
el: Καθορίζει την προκαθορισμένη ενέργεια παράθεσης, κατά την απάντηση σε ένα μήνυμα (για εσωτερική χρήση μόνο)

en: Specifies whether the background color and images are also drawn when the page is printed.
el: Καθορίζει αν το χρώμα φόντου και οι εικόνες θα αποτυπώνονται κατά την εκτύπωση της σελίδας.

en: Specifies whether to reuse the quote color, beyond the 3rd level
el: Καθορίζει αν θα πρέπει να χρησιμοποιείται το χρώμα παράθεσης μετά από το τρίτο επίπεδο

[ctx: Start of warning message.]
en: Warning:
el: Προειδοποίηση:

en: Status
el: Κατάσταση

en: Status:
el: Κατάσταση:

en: Subject:
el: Θέμα:

en: The most recent selected folder using for Todo.
el: Ο πιο πρόσφατα επιλεγμένος φάκελος χρησιμοποιημένο για τα Προς υλοποίηση.

en: The part %1 of the message is encrypted. Do you want to keep the encryption when saving?
el: Το τμήμα %1 του μηνύματος είναι κρυπτογραφημένο. Επιθυμείτε τη διατήρηση της κρυπτογράφησης κατά την αποθήκευση;

en: The part %1 of the message is signed. Do you want to keep the signature when saving?
el: Το τμήμα %1 του μηνύματος είναι υπογεγραμμένο. Επιθυμείτε τη διατήρηση της υπογραφής κατά την αποθήκευση;

en: The signature has expired.
el: Η υπογραφή έχει λήξει.

en: The signature is valid and the key is fully trusted.
el: Η υπογραφή είναι έγκυρη και το κλειδί έμπιστο.

en: The signature is valid and the key is marginally trusted.
el: Η υπογραφή είναι έγκυρη και το κλειδί οριακά έμπιστο.

en: The signature is valid and the key is ultimately trusted.
el: Η υπογραφή είναι έγκυρη και το κλειδί απόλυτα έμπιστο.

en: The signature is valid, but the key is untrusted.
el: Η υπογραφή είναι έγκυρη, αλλά το κλειδί δεν είναι έμπιστο.

en: The signature is valid, but the key's validity is unknown.
el: Η υπογραφή είναι έγκυρη, αλλά η εγκυρότητα του κλειδιού είναι άγνωστη.

en: The validity of the signature cannot be verified.
el: Αδύνατη η επαλήθευση της εγκυρότητας της υπογραφής.

en: This email contains a link (%1) which contains multiple http://. This is often the case in scam emails.
el: Αυτό το μήνυμα περιέχει ένα δεσμό (%1) ο οποίος περιέχει πολλαπλά http://. Αυτό συμβαίνει συχνά σε μηνύματα εξαπάτησης.

en: This email contains a link (%1) which has a redirection
el: Αυτό το μήνυμα περιέχει ένα δεσμό (%1) ο οποίος έχει μια ανακατεύθυνση

en: This email contains a link which points to a hexadecimal IP address (%1) instead of a typical textual website address. This is often the case in scam emails.
el: Αυτό το μήνυμα περιέχει ένα δεσμό ο οποίος υποδεικνύει μια δεκαεξαδική διεύθυνση IP (%1) αντί μιας τυπικής διεύθυνσης ιστοσελίδας κειμένου. Αυτό συμβαίνει συχνά σε μηνύματα εξαπάτησης.

en: This email contains a link which points to a numerical IP address (%1) instead of a typical textual website address. This is often the case in scam emails.
el: Αυτό το μήνυμα περιέχει ένα δεσμό ο οποίος υποδεικνύει σε μια αριθμητική διεύθυνση IP (%1) αντί μιας τυπικής διεύθυνσης ιστοσελίδας ως κείμενο. Αυτό συμβαίνει συχνά σε μηνύματα εξαπάτησης.

en: This email contains a link which reads as '%1' in the text, but actually points to '%2'. This is often the case in scam emails to mislead the recipient
el: Αυτό το μήνυμα περιέχει ένα δεσμό αποτυπωμένος ως «%1» στο κείμενο, αλλά στην πραγματικότητα υποδεικνύει στο »%2». Αυτό συμβαίνει συχνά σε μηνύματα εξαπάτησης με σκοπό την παραπλάνηση του παραλήπτη

en: This email contains a shorturl (%1). It can redirect to another server.
el: Αυτό το μήνυμα περιέχει μια συντόμευση (%1). Μπορεί να ανακατευθύνει σε άλλον εξυπηρετητή.

en: This message is encrypted.
el: Το μήνυμα αυτό είναι κρυπτογραφημένο.

en: This message may be a scam. <a href="scamdetails">(Details...)</a>
el: Αυτό το μήνυμα μπορεί να προσβλέπει να σας εξαπατήσει. <a href="scamdetails">(Λεπτομέρειες...)</a>

en: Threshold could not be extracted from header
el: Ο αριθμός κατωφλίου δεν αποσπάσθηκε από την επικεφαλίδα

en: Threshold not a valid number
el: Η τιμή του κατωφλίου δεν είναι έγκυρος αριθμός

[ctx: To-field of the mailheader.]
en: To:
el: Προς:

en: To:
el: Προς:

en: Toggle HTML Display Mode
el: Εναλλαγή λειτουργίας εμφάνισης HTML

en: Toggle display mode between HTML and plain text
el: Εναλλαγή της λειτουργίας εμφάνισης μεταξύ HTML και απλού κειμένου

en: Turn on HTML rendering for this message.
el: Ενεργοποίηση αποτύπωσης HTML για αυτό το μήνυμα.

en: Turn this option on in order to make Outlook(tm) understand your answers to invitation replies
el: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή για να για να καταλαβαίνει το Outlook(tm) τις απαντήσεις σας σε προσκλήσεις

en: Turn this option on in order to make Outlook(tm) understand your answers to invitations
el: Ενεργοποιήστε αυτή την επιλογή για να για να καταλαβαίνει το Outlook(tm) τις απαντήσεις σας σε προσκλήσεις

en: Type
el: Τύπος

en: URL copied to clipboard.
el: Το URL αντιγράφτηκε στο πρόχειρο.

en: Unable to edit attachment
el: Αδυναμία επεξεργασίας συνημμένου

en: Unable to verify: key missing.
el: Επαλήθευση αδύνατη: απουσία κλειδιού.

[ctx: Unchanged mail message]
en: Raw Source
el: Ακατέργαστη πηγή

en: Unknown
el: Άγνωστο

[ctx: Unknown date]
en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Unknown signature state
el: Άγνωστη κατάσταση υπογραφής

en: Unnamed attachment
el: Συνημμένο χωρίς όνομα

en: Use Fi&xed Font
el: Χρήση γραμματοσειράς &σταθερού πλάτους

[ctx: View->]
en: &Attachments
el: Συνημμέν&α

[ctx: View->]
en: &Headers
el: Κεφα&λίδες

[ctx: View->attachments->]
en: &As Icons
el: Σ&αν εικονίδια

[ctx: View->attachments->]
en: &Hide
el: Απόκρυ&ψη

[ctx: View->attachments->]
en: &Inline
el: &Εμβόλιμα

[ctx: View->attachments->]
en: &Smart
el: Έ&ξυπνα

[ctx: View->attachments->]
en: In Header Only
el: Στην επικεφαλίδα μόνο

en: Viewer settings
el: Ρυθμίσεις προβολέα

en: Warning: The signature is bad.
el: Προσοχή: Η υπογραφή είναι προβληματική.

en: We cannot save message.
el: Αδύνατη η αποθήκευση του μηνύματος.

en: What style of headers should be displayed
el: Ποιο στυλ επικεφαλίδας θα πρέπει να εμφανίζεται

en: When this is checked, received invitation emails that have been replied to will be moved to the Trash folder, once the reply has been successfully sent.
el: Αν ενεργοποιηθεί αυτή η επιλογή, τα λαμβανόμενα email πρόσκλησης που έχουν απαντηθεί θα μετακινούνται στο φάκελο απορριμάτων, μετά την επιτυχή αποστολή της απάντησης.

en: When this is checked, you will not see the mail composer window. Instead, all invitation mails are sent automatically. If you want to see the mail before sending it, you can uncheck this option. However, be aware that the text in the composer window is in iCalendar syntax, and you should not try modifying it by hand.
el: Όταν αυτό είναι ενεργοποιημένο, δε θα βλέπετε το παράθυρο σύνταξης μηνυμάτων. Όλα τα μηνύματα προσκλήσεων θα αποστέλλονται αυτόματα. Αν θέλετε να βλέπετε το μήνυμα πριν την αποστολή του, απενεργοποιήστε αυτή την επιλογή. Πρέπει να ξέρετε ότι το κείμενο στο παράθυρο σύνταξης μηνύματος είναι σε μορφή iCalendar, και δε θα πρέπει να προσπαθήσετε να το τροποποιήσετε με το χέρι.

en: When this is on, the user will not see the mail composer window. Invitation mails are sent automatically.
el: Όταν είναι ενεργοποιημένη αυτή η επιλογή, το παράθυρο σύνταξης δεν θα εμφανίζεται στο χρήστη. Τα μηνύματα προσκλήσεων θα αποστέλλονται αυτόματα.

en: When we render html do not use font size inferior to minimum size.
el: Κατά την αποτύπωση html να μην γίνεται χρήση ενός μεγέθους γραμματοσειράς κατώτερου του ελάχιστου μεγέθους.

en: Work online.
el: Εργασία με σύνδεση.

en: body part
el: τμήμα σώματος

en: certificate
el: πιστοποιητικό

[ctx: filename for an unnamed attachment]
en: attachment.1
el: συνημμένο.1

[ctx: filename for the %1-th unnamed attachment]
en: attachment.%1
el: συνημμένο.%1

en: message
el: μήνυμα

en: sender:
el: αποστολέας:

en: stored:
el: αποθηκεύτηκε:

[ctx: to open]
en: Open
el: Άνοιγμα

[ctx: to view something]
en: View
el: Προβολή
