mate-power-manager 1.25.0 - en to el translation catalogue (365 entries)

en: %s %s remaining (%.1f%%)
el: %s: απομένουν %s λειτουργίας (%.1f%%)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
el: %s: %s μέχρι την πλήρη φόρτιση (%.1f%%)

en: %s %s until charged (%.1f%%)
    Provides %s battery runtime
el: %s: %s μέχρι την πλήρη φόρτιση (%.1f%%)
    Παρέχει %s λειτουργίας με μπαταρία

en: %s charging (%.1f%%)
el: %s: φορτίζεται (%.1f%%)

en: %s discharging (%.0f%%)
el: %s εκφορτίζεται (%.0f%%)

en: %s discharging (%.1f%%)
el: %s: εκφορτίζεται (%.1f%%)

en: %s empty
el: %s κενό

en: %s is fully charged
el: %s: φορτίστηκε πλήρως

en: %s not present
el: %s δεν υπάρχει

en: %s of UPS backup power remaining (%.0f%%)
el: Απομένουν %s λειτουργίας του UPS (%.0f%%)

en: %s of battery power remaining (%.0f%%)
el: Απομένουν %s λειτουργίας της μπαταρίας (%.1f%%)

en: %s remaining
el: %s απομένει

en: %s waiting to charge (%.1f%%)
el: %s: σε αναμονή φόρτισης (%.1f%%)

en: %s waiting to discharge (%.1f%%)
el: %s: σε αναμονή εκφόρτισης (%.1f%%)

en: 1 day
el: 1 ημέρα

en: 1 week
el: 1 εβδομάδα

en: 10 minutes
el: 10 λεπτά

en: 2 hours
el: 2 ώρες

en: 6 hours
el: 6 ώρες

en: Actions
el: Ενέργειες

en: Adjusts laptop panel brightness.
el: Ρυθμίζει τη φωτεινότητα της οθόνης του φορητού υπολογιστή.

en: Allow backlight brightness adjustment
el: Να επιτρέπεται η ρύθμιση της φωτεινότητας της οθόνης

en: Allows user to inhibit automatic power saving.
el: Επιτρέπει στο χρήστη να αποτρέπει την αυτόματη εξοικονόμηση ενέργειας.

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS backup power (%.0f%%)
el: Απομένουν περίπου <b>%s</b> λειτουργίας του UPS (%.0f%%).

en: Approximately <b>%s</b> of remaining UPS power (%.0f%%). Restore AC power to your computer to avoid losing data.
el: Απομένουν περίπου <b>%s</b> λειτουργίας του UPS (%.0f%%). Συνδέστε το καλώδιο στην πρίζα ρεύματος για να μη χάσετε δεδομένα.

en: Approximately <b>%s</b> remaining (%.0f%%)
el: Απομένουν περίπου <b>%s</b> (%.0f%%)

en: Ask me
el: Ερώτηση

en: Attached computer battery low
el: Το επίπεδο φόρτισης της μπαταρίας του συνδεδεμένου υπολογιστή είναι χαμηλό

en: Attached computer is low in power (%.0f%%)
el: Το επίπεδο φόρτισης του συνδεδεμένου υπολογιστή είναι χαμηλό (%.0f%%)

en: Attached computer is very low in power (%.0f%%). The device will soon shutdown if not charged.
el: Το επίπεδο φόρτισης του συνδεδεμένου υπολογιστή είναι εξαιρετικά χαμηλό (%.0f%%). Σύντομα, η συσκευή θα σταματήσει να λειτουργεί αν δεν φορτιστεί.

en: Attribute
el: Γνώρισμα

en: Automatic sleep enabled
el: Είναι ενεργή η αυτόματη αναστολή

en: Automatic sleep inhibited
el: Έχει αποτραπεί η αυτόματη αναστολή

en: Battery Discharging
el: Η μπαταρία άρχισε να εκφορτίζεται

en: Battery critical low action
el: Ενέργεια όταν το φορτίο της μπαταρίας γίνει εξαιρετικά χαμηλό

en: Battery critically low
el: Το φορτίο της μπαταρίας είναι εξαιρετικά χαμηλό

en: Battery has a very low capacity (%1.1f%%), which means that it may be old or broken.
el: Η μπαταρία σας έχει πολύ μικρή χωρητικότητα (%1.1f%%). Μπορεί να είναι παλιά ή να έχει βλάβη.

en: Battery is full
el: Η μπαταρία είναι πλήρης

en: Battery is fully charged.
    Provides %s laptop runtime
el: Η μπαταρία φορτίστηκε πλήρως
    Παρέχει %s λειτουργίας με μπαταρία

en: Battery is low
el: Το φορτίο της μπαταρίας είναι χαμηλό

en: Battery is very low
el: Το φορτίο της μπαταρίας είναι εξαιρετικά χαμηλό

en: Battery low
el: Το φορτίο της μπαταρίας είναι χαμηλό

en: Battery may be broken
el: Η μπαταρία μπορεί να έχει βλάβη

en: Blank screen
el: Κενή οθόνη

en: Brightness Applet
el: Διαχείριση φωτεινότητας

en: Brightness Applet Factory
el: Εργοστάσιο μικροεφαρμογής φωτεινότητας

en: Cannot connect to mate-power-manager
el: Αδυναμία σύνδεσης στο mate-power-manager

en: Cannot get laptop panel brightness
el: Αδυναμία λήψης της τιμής φωτεινότητας της οθόνης

en: Capacity
el: Χωρητικότητα

en: Capacity:
el: Χωρητικότητα:

en: Cell charge
el: Φορτίο στοιχείων

en: Cell phone battery low
el: Το φορτίο της μπαταρίας του κινητού είναι χαμηλό

en: Cell phone is low in power (%.0f%%)
el: Το επίπεδο φόρτισης του κινητού σας είναι χαμηλό (%.0f%%).

en: Cell phone is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
el: Το επίπεδο φόρτισης του κινητού σας είναι εξαιρετικά χαμηλό (%.0f%%). Σύντομα, η συσκευή θα σταματήσει να λειτουργεί, εκτός αν φορτιστεί.

en: Charge
el: Φορτίο

en: Charge accuracy
el: Ακρίβεια φόρτισης

en: Charge profile
el: Προφίλ φόρτισης

en: Charge rate:
el: Ταχύτητα φόρτισης:

en: Charge time:
el: Χρόνος φόρτισης:

en: Charged
el: Φορτισμένη

en: Charging
el: Φορτίζεται

en: Check CPU load before sleeping
el: Έλεγχος φόρτου CPU πριν την αναστολή

en: Computer failed to hibernate.
el: Απέτυχε η αδρανοποίηση του υπολογιστή σας.

en: Computer failed to suspend.
el: Απέτυχε η αναστολή λειτουργίας του υπολογιστή σας.

en: Computer will hibernate very soon unless it is plugged in.
el: Ο υπολογιστής θα τεθεί πολύ σύντομα σε κατάσταση αδρανοποίησης εάν δεν συνδεθεί σε πηγή ηλεκτρικού ρεύματος.

en: Computer will shutdown very soon unless it is plugged in.
el: Ο υπολογιστής θα τερματιστεί πολύ σύντομα εάν δεν συνδεθεί σε πηγή ηλεκτρικού ρεύματος.

en: Computer will suspend very soon unless it is plugged in.
el: Ο υπολογιστής θα τεθεί πολύ σύντομα σε κατάσταση αναστολής εάν δεν συνδεθεί σε πηγή ηλεκτρικού ρεύματος.

en: Configure power management
el: Ρύθμιση διαχείρισης ενέργειας

en: Correction factor
el: Συντελεστής διόρθωσης

en: Could not get the maximum value of the backlight
el: Αδυναμία λήψης της μέγιστης τιμής του οπίσθιου φωτισμού

en: Could not get the value of the backlight
el: Αδυναμία λήψης της τιμής του οπίσθιου φωτισμού

en: Could not set the value of the backlight
el: Αδυναμία καθορισμού της τιμής του οπίσθιου φωτισμού

en: Current charge:
el: Τρέχον φορτίο:

en: Data length:
el: Μήκος δεδομένων:

en: Description
el: Περιγραφή

en: Design charge:
el: Πλήρες φορτίο προδιαγραφών:

en: Details
el: Λεπτομέρειες

en: Device
el: Συσκευή

en: Device History
el: Ιστορικό συσκευής

en: Device Information
el: Πληροφορίες συσκευής

en: Device Profile
el: Προφίλ συσκευής

en: Di_m display when idle
el: _Μείωση φωτεινότητας οθόνης όταν δε χρησιμοποιείται

en: Dim the screen after a period of inactivity when on AC power
el: Μείωση φωτεινότητας οθόνης μετά από ορισμένο χρόνο αδράνειας, κατά την τροφοδοσία από πρίζα

en: Dim the screen after a period of inactivity when on battery power
el: Μείωση φωτεινότητας οθόνης μετά από ορισμένο χρόνο αδράνειας, κατά την τροφοδοσία από μπαταρία

en: Discharge accuracy
el: Ακρίβεια εκφόρτισης

en: Discharge profile
el: Προφίλ εκφόρτισης

en: Discharge time:
el: Χρόνος εκφόρτισης:

en: Discharging
el: Εκφορτίζεται

en: Display
el: Εμφάνιση

en: Display DPMS activated
el: Το DPMS οθόνης ενεργοποιήθηκε

en: Display options for the notification icon.
el: Επιλογές εμφάνισης για το εικονίδιο ειδοποίησης

en: Do nothing
el: Καμία ενέργεια

en: Empty
el: Κενή

en: Energy
el: Ενέργεια

en: Energy (design)
el: Ενέργεια (προδιαγραφές)

en: Energy when empty
el: Ενέργεια σε πλήρη εκφόρτιση

en: Energy when full
el: Ενέργεια σε πλήρη φόρτιση

en: Excellent
el: Εξαιρετική

en: Exit after a small delay (for debugging)
el: Έξοδος μετά από μικρή καθυστέρηση (για αποσφαλμάτωση)

en: Exit after the manager has loaded (for debugging)
el: Έξοδος μετά τη φόρτωση της διαχείρισης ενέργειας (για αποσφαλμάτωση)

en: Failed to hibernate
el: Απέτυχε η διαδικασία αδρανοποίησης

en: Failed to suspend
el: Απέτυχε η διαδικασία αναστολής

en: Failure was reported as:
el: Η αποτυχία αναφέρθηκε ως:

en: Fair
el: Μέτρια

en: General
el: Γενικά

en: Get the current brightness
el: Λήψη της τρέχουσας φωτεινότητας

en: Get the number of brightness levels supported
el: Λήψη του αριθμού των επιπέδων φωτεινότητας που υποστηρίζονται

en: Good
el: Καλή

en: Graph type:
el: Μορφή γραφήματος:

en: Hibernate
el: Αδρανοποίηση

en: Hibernate button action
el: Ενέργεια κουμπιού αδρανοποίησης

en: History
el: Ιστορικό

en: If a notification message should be displayed after suspend or hibernate failed.
el: Αν θα εμφανίζεται μήνυμα ειδοποίησης όταν αποτυγχάνει η αναστολή ή η αδρανοποίηση.

en: If a notification message should be displayed when the battery is fully charged.
el: Αν θα εμφανίζεται μήνυμα ειδοποίησης όταν ολοκληρώνεται η φόρτιση της μπαταρίας.

en: If a notification message should be displayed when the battery is getting low.
el: Αν θα εμφανίζεται μήνυμα ειδοποίησης όταν το φορτίο της μπαταρίας γίνει χαμηλό.

en: If preferences and statistics items should be shown in the context menu
el: Εάν οι προτιμήσεις και τα στοιχεία στατιστικών θα εμφανίζονται στo μενού συντόμευσης

en: If sounds should be used
el: Αν θα χρησιμοποιούνται ήχοι

en: If sounds should be used when the power is critically low, or inhibit requests have stopped the policy action.
el: Αν θα χρησιμοποιούνται ήχοι όταν το φορτίο είναι εξαιρετικά χαμηλό, ή όταν ένα αίτημα αποτροπής εμποδίζει την εκτέλεση ενέργειας.

en: If the CPU load should be checked before doing the idle action.
el: Αν θα ελέγχεται ο φόρτος της CPU πριν την εκτέλεση της ενέργειας.

en: If the battery event should occur when the lid is shut and the power disconnected
el: Αν θα εκτελείται η ενέργεια μπαταρίας όταν ο υπολογιστής αποσυνδέεται από την πρίζα ενώ το καπάκι είναι κλειστό

en: If the battery lid close event should occur (for example 'Suspend when lid closed on battery') when the lid is previously shut and the AC power disconnected at a later time.
el: Αν θα εκτελείται η ενέργεια μπαταρίας (π.χ. 'Αναστολή όταν κλείνει το καπάκι, κατά την τροφοδοσία από μπαταρία'), όταν ο υπολογιστής αποσυνδέεται από την πρίζα ενώ είναι ήδη κλειστό το καπάκι.

en: If the keyboard backlight brightness should be reduced when the computer is on battery power
el: Αν θα μειώνεται η φωτεινότητα οπίσθιου φωτισμού του πληκτρολογίου, κατά την τροφοδοσία από μπαταρία

en: If the screen brightness should be changed when switching between AC and battery power.
el: Αν θα αλλάζει η φωτεινότητα της οθόνης, όταν αλλάζει η τροφοδοσία από πρίζα σε μπαταρία, και αντίστροφα.

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on AC power.
el: Αν θα μειώνεται η φωτεινότητα της οθόνης, για εξοικονόμηση ενέργειας όταν δε χρησιμοποιείται ο υπολογιστής, κατά την τροφοδοσία από πρίζα.

en: If the screen should be dimmed to save power when the computer is idle when on battery power.
el: Αν θα μειώνεται η φωτεινότητα της οθόνης, για εξοικονόμηση ενέργειας όταν δε χρησιμοποιείται ο υπολογιστής, κατά την τροφοδοσία από μπαταρία.

en: If the screen should be reduced in brightness when the computer is on battery power.
el: Αν θα μειώνεται η φωτεινότητα της οθόνης, κατά την τροφοδοσία από μπαταρία.

en: If the user should be notified when the AC adapter is disconnected.
el: Αν ο χρήστης θα ειδοποιείται όταν το καλώδιο αποσυνδέεται από την πρίζα.

en: If time based notifications should be used. If set to false, then the percentage change is used instead, which may fix a broken ACPI BIOS.
el: Αν θα χρησιμοποιούνται ειδοποιήσεις με βάση το χρόνο. Αν ορισθεί σε ψευδές, θα χρησιμοποιούνται ποσοστά, κάτι που μπορεί να επιλύσει προβλήματα με χαλασμένα BIOS ACPI.

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery
el: Αν θα εμφανίζεται ειδοποίηση χαμηλής χωρητικότητας, όταν η μπαταρία παρουσιάζει πρόβλημα

en: If we should show the low capacity warning for a broken battery.
el: Αν θα εμφανίζεται ειδοποίηση χαμηλής χωρητικότητας, όταν η μπαταρία παρουσιάζει πρόβλημα.

en: Image
el: Φωτογραφία

en: Inhibit Applet
el: Αποτροπή εξοικονόμησης ενέργειας

en: Inhibit Applet Factory
el: Εργοστάσιο μικροεφαρμογής αποτροπής

en: Keyboard backlight brightness when on AC power.
el: Φωτεινότητα οπίσθιου φωτισμού πληκτρολογίου κατά την τροφοδοσία από πρίζα.

en: Keyboard battery low
el: Το φορτίο της μπαταρίας του πληκτρολογίου είναι χαμηλό

en: LCD brightness : %d%%
el: Φωτεινότητα LCD : %d%%

en: LCD brightness when on AC
el: Φωτεινότητα οθόνης LCD, κατά την τροφοδοσία από πρίζα

en: LCD dimming amount when on battery
el: Ποσοστό μείωσης της φωτεινότητας της οθόνης LCD, κατά την τροφοδοσία από μπαταρία

en: Laptop battery critically low
el: Το φορτίο της μπαταρίας του φορητού είναι εξαιρετικά χαμηλό

en: Laptop battery low
el: Το φορτίο της μπαταρίας του φορητού είναι χαμηλό

en: Laptop lid close action on battery
el: Ενέργεια όταν κλείνει το καπάκι, κατά την τροφοδοσία από μπαταρία

en: Laptop lid close action when on AC
el: Ενέργεια όταν κλείνει το καπάκι, κατά την τροφοδοσία από πρίζα

en: Laptop lid is closed
el: Το καπάκι του φορητού είναι κλειστό

en: Last full charge:
el: Τελευταίο πλήρες φορτίο:

en: Lead acid
el: Μολύβδου

en: Lid has closed
el: Το καπάκι έχει κλείσει

en: Lid has opened
el: Το καπάκι έχει ανοίξει

en: Lithium Ion
el: Ιόντων λιθίου

en: Lithium Iron Phosphate
el: Λιθίου φωσφορικού σιδήρου

en: Lithium Polymer
el: Λιθίου πολυμερούς

en: Lock GNOME keyring on sleep
el: Κλείδωσε την GNOME κλειδοθήκη όταν γίνεται αναστολή

en: Lock screen on hibernate
el: Κλείδωμα οθόνης όταν γίνεται αδρανοποίηση

en: Lock screen on suspend
el: Κλείδωμα οθόνης όταν γίνεται αναστολή

en: Lock screen when blanked
el: Κλείδωμα οθόνης όταν απενεργοποιείται

en: MATE Power Manager
el: Διαχείριση ενέργειας MATE

en: MATE Power Manager Backlight Helper
el: Βοηθός οπίσθιου φωτισμού της Διαχείρισης ενέργειας MATE

en: MATE Power Preferences
el: Προτιμήσεις ενέργειας του MATE

en: Make Default
el: Να γίνει προεπιλογή

en: Manual inhibit
el: Χειροκίνητη αποτροπή

en: Media player battery low
el: Το επίπεδο φόρτισης της μπαταρίας της φορητής σας συσκευής αναπαραγωγής είναι χαμηλό

en: Media player is low in power (%.0f%%)
el: Το επίπεδο φόρτισης του αναπαραγωγέα πολυμέσων σας είναι χαμηλό (%.0f%%).

en: Media player is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
el: Το επίπεδο φόρτισης του αναπαραγωγέα πολυμέσων σας είναι εξαιρετικά χαμηλό (%.0f%%). Σύντομα, η συσκευή θα σταματήσει να λειτουργεί, εκτός αν φορτιστεί.

en: Method used to blank screen on AC
el: Πώς προκύπτει η κενή οθόνη κατά την τροφοδοσία από πρίζα

en: Method used to blank screen on battery
el: Πώς προκύπτει η κενή οθόνη κατά την τροφοδοσία από μπαταρία

en: Missing
el: Λείπει

en: Model
el: Μοντέλο

en: Model:
el: Μοντέλο:

en: Mouse battery low
el: Το φορτίο της μπαταρίας του ποντικιού είναι χαμηλό

en: Never
el: Ποτέ

en: Nickel Cadmium
el: Νικελίου καδμίου

en: Nickel metal hydride
el: Υδριδίου νικελίου-μετάλλου

en: No
el: Όχι

en: No backlights were found on your system
el: Δεν βρέθηκε οπίσθιος φωτισμός στο σύστημά σας

en: No valid option was specified
el: Δεν ορίσθηκε καμμία έγκυρη επιλογή

en: Notification Area
el: Περιοχή ειδοποίησης

en: Notify on a low power
el: Ειδοποίηση αν το φορτίο είναι χαμηλό

en: Notify on a sleep failure
el: Ειδοποίηση αν αποτύχει η αναστολή

en: Notify when AC adapter is disconnected
el: Ειδοποίηση αν αποσυνδεθεί το καλώδιο από τη πρίζα

en: Notify when fully charged
el: Ειδοποίηση όταν ολοκληρωθεί η φόρτιση

en: Observe power management
el: Παρακολούθηση διαχείρισης ενέργειας

en: On AC Power
el: Τροφοδοσία από πρίζα

en: On Battery Power
el: Τροφοδοσία από μπαταρία

en: On UPS Power
el: Τροφοδοσία από UPS

en: On battery power
el: Τροφοδοσία από μπαταρία

en: Online
el: Σε σύνδεση

en: Only display an icon when a battery is p_resent
el: Να εμφανίζεται εικονίδιο μόνο όταν _υπάρχει μπαταρία

en: Only display an icon when charging or _discharging
el: Να εμφανίζεται εικονίδιο μόνο κατά τη _φόρτιση ή την εκφόρτιση

en: PDA battery low
el: Το φορτίο της μπαταρίας του PDA είναι χαμηλό

en: PDA is low in power (%.0f%%)
el: Το επίπεδο φόρτισης του PDA σας είναι χαμηλό (%.0f%%).

en: PDA is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
el: Το επίπεδο φόρτισης του PDA σας είναι εξαιρετικά χαμηλό (%.0f%%). Σύντομα, η συσκευή θα σταματήσει να λειτουργεί, εκτός αν φορτιστεί.

en: Percent brightness to set keyboard backlight at when on AC power. Legal values are between 0 and 100.
el: Ποσοστό φωτεινότητας του οπίσθιου φωτισμού του πληκτρολογίου, κατά την τροφοδοσία από πρίζα. Οι έγκυρες τιμές είναι μεταξύ 0 και 100.

en: Percent to reduce keyboard backlight by when idle.
el: Ποσοστό για τη μείωση οπίσθιου φωτισμού πληκτρολογίου σε αδράνεια.

en: Percent to reduce keyboard backlight by when on battery power.
el: Ποσοστό για τη μείωση οπίσθιου φωτισμού πληκτρολογίου κατά την τροφοδοσία από μπαταρία.

en: Percentage
el: Ποσοστό

en: Percentage action is taken
el: Εκτέλεση ενέργειας με βάση το ποσοστό

en: Percentage charge:
el: Φορτίο ως ποσοστό:

en: Percentage considered critical
el: Ποσοστό που θεωρείται εξαιρετικά χαμηλό

en: Percentage considered low
el: Ποσοστό που θεωρείται χαμηλό

en: Plug in your AC adapter to avoid losing data.
el: Συνδέστε το καλώδιο στην πρίζα για να μη χάσετε δεδομένα.

en: Poor
el: Κακή

en: Power
el: Δύναμη

en: Power Information
el: Πληροφορίες ενέργειας

en: Power Management
el: Διαχείριση ενέργειας

en: Power Management Preferences
el: Προτιμήσεις διαχείρισης ενέργειας

en: Power Manager
el: Διαχείριση ενέργειας

en: Power Manager Brightness Applet
el: Διαχείριση Φωτεινότητας της Διαχείρισης Ενέργειας

en: Power Manager Inhibit Applet
el: Μικροεφαρμογή αποτροπής διαχείρισης ενέργειας

en: Power Statistics
el: Στατιστικά ενέργειας

en: Power button action
el: Ενέργεια κουμπιού Power

en: Power management daemon
el: Υπηρεσία διαχείρισης ενέργειας

en: Power plugged in
el: Έγινε σύνδεση στην παροχή ρεύματος

en: Power unplugged
el: Έγινε αποσύνδεση από την παροχή ρεύματος

en: Predicted time
el: Προβλεπόμενος χρόνος

en: Prediction accuracy
el: Ακρίβεια πρόβλεψης

en: Present
el: Παρούσα

en: Product:
el: Προϊόν:

en: Put _display to sleep when inactive for:
el: Ανα_στολή οθόνης αν δε χρησιμοποιηθεί για:

en: Put computer to _sleep when inactive for:
el: _Αναστολή υπολογιστή αν δε χρησιμοποιηθεί για:

en: Rechargeable
el: Επαναφορτιζόμενη

en: Reduce the backlight brightness when on battery power
el: Μείωση φωτεινότητας οθόνης, κατά την τροφοδοσία από μπαταρία

en: Reduce the keyboard backlight when on battery power
el: Μείωση του οπίσθιου φωτισμού πληκτρολογίου κατά την τροφοδοσία από μπαταρία

en: Refreshed
el: Ανανεωμένη

en: Resumed
el: Έγινε επαναφορά

en: Select this device at startup
el: Επιλογή αυτής της συσκευής κατά την εκκίνηση

en: Serial number
el: Σειριακός αριθμός

en: Serial number:
el: Σειριακός αριθμός:

en: Set display _brightness to:
el: _Φωτεινότητα οθόνης:

en: Set the current brightness
el: Καθορισμός της τρέχουσας φωτεινότητας

en: Show data points
el: Προβολή σημείων δεδομένων

en: Show version of installed program and exit
el: Προβολή έκδοσης του εγκατεστημένου προγράμματος και έξοδος

en: Shutdown
el: Τερματισμός υπολογιστή

en: Sleep timeout computer when on AC
el: Δευτερόλεπτα αδράνειας πριν την αναστολή του υπολογιστή, κατά την τροφοδοσία από πρίζα

en: Sleep timeout computer when on UPS
el: Δευτερόλεπτα αδράνειας πριν την αναστολή του υπολογιστή, κατά την τροφοδοσία από UPS

en: Sleep timeout computer when on battery
el: Δευτερόλεπτα αδράνειας πριν την αναστολή του υπολογιστή, κατά την τροφοδοσία από μπαταρία

en: Sleep timeout display when on AC
el: Δευτερόλεπτα αδράνειας οθόνης πριν την απενεργοποίησή της, κατά την τροφοδοσία από πρίζα

en: Sleep timeout display when on UPS
el: Δευτερόλεπτα αδράνειας οθόνης πριν την απενεργοποίησή της, κατά την τροφοδοσία από UPS

en: Sleep timeout display when on battery
el: Δευτερόλεπτα αδράνειας οθόνης πριν την απενεργοποίησή της, κατά την τροφοδοσία από mpatar;ia

en: State
el: Πολιτεία

en: Statistics
el: Στατιστικά

en: Status:
el: Κατάσταση:

en: Supply
el: Παροχή

en: Suspend
el: Αναστολή

en: Suspend button action
el: Ενέργεια κουμπιού αναστολής

en: Suspend failed
el: Αποτυχία αναστολής

en: Suspend started
el: Ξεκίνησε η αναστολή

en: Tablet battery low
el: Το επίπεδο φόρτισης της πινακίδας σχεδίασης είναι χαμηλό

en: Tablet is low in power (%.0f%%)
el: Το επίπεδο φόρτισης της πινακίδας σας είναι χαμηλό (%.0f%%).

en: Tablet is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
el: Το επίπεδο φόρτισης της πινακίδας σας είναι εξαιρετικά χαμηλό (%.0f%%). Σύντομα, η συσκευή θα σταματήσει να λειτουργεί, εκτός αν φορτιστεί.

en: Technology
el: Τεχνολογία

en: Technology:
el: Τεχνολογία:

en: The DPMS method used to blank the screen when on AC power.
el: Η μέθοδος DPMS που χρησιμοποιείται στην απενεργοποίηση της οθόνης όταν τροφοδοτείται από ρεύμα.

en: The DPMS method used to blank the screen when on battery power.
el: Η μέθοδος DPMS που χρησιμοποιείται στην απενεργοποίηση της οθόνης όταν τροφοδοτείται από μπαταρία.

en: The ID of the last device selected
el: Το ID της τελευταίας επιλεγμένης συσκευής

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to hibernate.
el: Το φορτίο του UPS είναι εξαιρετικά χαμηλό. Ο υπολογιστής θα αδρανοποιηθεί.

en: The UPS is below the critical level and this computer is about to shutdown.
el: Το φορτίο του UPS είναι εξαιρετικά χαμηλό. Ο υπολογιστής θα τερματιστεί.

en: The UPS is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the UPS becomes completely empty.
el: Το φορτίο του UPS είναι εξαιρετικά χαμηλό. Ο υπολογιστής θα <b>κλείσει</b> όταν το UPS αδειάσει τελείως.

en: The URI to show to the user on sleep failure
el: Η ιστοσελίδα που θα εμφανίζεται σε περίπτωση αποτυχίας της αναστολής

en: The action to take when the UPS is critically low.
el: Η ενέργεια που θα πραγματοποιηθεί όταν το φορτίο του UPS είναι εξαιρετικά χαμηλό.

en: The action to take when the UPS is low.
el: Η ενέργεια που θα πραγματοποιείται όταν το φορτίο του UPS είναι εξαιρετικά χαμηλή.

en: The action to take when the battery is critically low.
el: Η ενέργεια που θα πραγματοποιείται όταν το φορτίο της μπαταρίας είναι εξαιρετικά χαμηλό.

en: The action to take when the laptop lid is closed and the laptop is on AC power.
el: Η ενέργεια που θα πραγματοποιείται όταν κλείνει το καπάκι του φορητού υπολογιστή και τροφοδοτείται με ρεύμα.

en: The action to take when the laptop lid is closed and the laptop is on battery power.
el: Η ενέργεια που θα πραγματοποιείται όταν κλείνει το καπάκι του φορητού υπολογιστή και τροφοδοτείται με την μπαταρία.

en: The action to take when the system hibernate button is pressed.
el: Η ενέργεια που θα πραγματοποιείται όταν πιέζεται το κουμπί αδρανοποίησης του συστήματος.

en: The action to take when the system power button is pressed.
el: Η ενέργεια που θα πραγματοποιείται όταν πιέζεται το κουμπί τερματισμού του συστήματος.

en: The action to take when the system suspend button is pressed.
el: Η ενέργεια που θα πραγματοποιείται όταν πιέζεται το κουμπί αναστολής του συστήματος.

en: The amount of time in seconds before the display goes to sleep when the computer is on AC power.
el: Δευτερόλεπτα αδράνειας της οθόνης πριν την αναστολή της, κατά την τροφοδοσία από πρίζα.

en: The amount of time in seconds the computer on AC power needs to be inactive before it goes to sleep.
el: Δευτερόλεπτα αδράνειας του υπολογιστή πριν την αναστολή του, κατά την τροφοδοσία από πρίζα.

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before it goes to sleep.
el: Δευτερόλεπτα αδράνειας του υπολογιστή πριν την αναστολή του, κατά την τροφοδοσία από UPS.

en: The amount of time in seconds the computer on UPS power needs to be inactive before the display goes to sleep.
el: Δευτερόλεπτα αδράνειας της οθόνης πριν την αναστολή της, κατά την τροφοδοσία από UPS.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before it goes to sleep.
el: Δευτερόλεπτα αδράνειας του υπολογιστή πριν την αναστολή του, κατά την τροφοδοσία από μπαταρία.

en: The amount of time in seconds the computer on battery power needs to be inactive before the display goes to sleep.
el: Δευτερόλεπτα αδράνειας της οθόνης πριν την αναστολή της, κατά την τροφοδοσία από μπαταρία.

en: The amount to dim the brightness of the display when on battery power. Possible values are between 0 and 100.
el: Ποσοστό μείωσης της φωτεινότητας της οθόνης, κατά την τροφοδοσία από μπαταρία. Οι έγκυρες τιμές είναι μεταξύ 0 και 100.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to hibernate.
el: Το φορτίο της μπαταρίας είναι εξαιρετικά χαμηλό. Ο υπολογιστής θα αδρανοποιηθεί.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to shutdown.
el: Το φορτίο της μπαταρίας είναι εξαιρετικά χαμηλό. Ο υπολογιστής θα τερματιστεί.

en: The battery is below the critical level and this computer is about to suspend.<br><b>NOTE:</b> A small amount of power is required to keep your computer in a suspended state.
el: Το φορτίο της μπαταρίας είναι εξαιρετικά χαμηλό. Ο υπολογιστής θα ανασταλεί.<br><b> ΣΗΜΕΙΩΣΗ:</b> Ένα μικρό ποσοστό ενέργειας απαιτείται για να διατηρήσει τον υπολογιστή σας σε αναστολή.

en: The battery is below the critical level and this computer will <b>power-off</b> when the battery becomes completely empty.
el: Το φορτίο της μπαταρίας είναι εξαιρετικά χαμηλό. Ο υπολογιστής θα <b>κλείσει</b> όταν η μπαταρία αδειάσει τελείως.

en: The brightness of the display when on AC power. Possible values are between 0.0 and 100.0.
el: Φωτεινότητα της οθόνης, κατά την τροφοδοσία από πρίζα. Οι έγκυρες τιμές είναι μεταξύ 0.0 και 100.0.

en: The brightness of the screen when idle
el: Φωτεινότητα της οθόνης, όταν δε χρησιμοποιείται

en: The default amount of time to dim the screen after idle
el: Προεπιλεγμένος αριθμός δευτερολέπτων αδράνειας της οθόνης, πριν μειωθεί η φωτεινότητά της

en: The default amount of time to dim the screen after idle.
el: Προεπιλεγμένος αριθμός δευτερολέπτων αδράνειας της οθόνης, πριν μειωθεί η φωτεινότητά της.

en: The default graph type to show for history
el: Ο προεπιλεγμένος τύπος γραφήματος που θα εμφανίζεται στο ιστορικό

en: The default graph type to show for stats
el: Ο προεπιλεγμένος τύπος γραφήματος που θα εμφανίζεται για τα στατιστικά

en: The default graph type to show in the history window.
el: Ο προεπιλεγμένος τύπος γραφήματος που θα εμφανίζεται στο παράθυρο ιστορικού.

en: The default graph type to show in the stats window.
el: Ο προεπιλεγμένος τύπος γραφήματος που θα εμφανίζεται στο παράθυρο στατιστικών.

en: The identifier of the last device which is used to return focus to the correct device.
el: Ο ταυτοποιητής της τελευταίας συσκευής που χρησιμοποιείται για την επιστροφή της εστίασης στη σωστή συσκευή.

en: The index of the page number to show by default
el: Ο δείκτης του αριθμού σελίδας που θα εμφανίζεται ως προεπιλογή

en: The index of the page number to show by default which is used to return focus to the correct page.
el: Ο δείκτης του αριθμού σελίδας που θα εμφανίζεται ως προεπιλογή και χρησιμοποιείται για την επιστροφή της εστίασης στη σωστή σελίδα.

en: The maximum duration of time displayed on the x-axis of the history graph.
el: Η μέγιστη διάρκεια χρόνου που θα εμφανίζεται στον άξονα Χ του γραφήματος του ιστορικού.

en: The maximum time displayed for history
el: Η μέγιστη τιμή χρόνου που θα εμφανίζεται στο ιστορικό

en: The percentage of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is false.
el: Το ποσοστό της μπαταρίας που πρέπει να απομένει για να θεωρηθεί το φορτίο εξαιρετικά χαμηλό. Χρησιμοποιείται μόνο αν το use_time_for_policy έχει οριστεί σε ψευδές.

en: The percentage of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is false.
el: Το ποσοστό της μπαταρίας που πρέπει να απομένει για να θεωρηθεί το φορτίο χαμηλό. Χρησιμοποιείται μόνο αν το use_time_for_policy έχει οριστεί σε ψευδές.

en: The percentage of the battery when the critical action is performed. Only valid when use-time-for-policy is false.
el: Το ποσοστό της μπαταρίας που πρέπει να απομένει για να εκτελεστεί η ενέργεια. Χρησιμοποιείται μόνο αν το use_time_for_policy έχει οριστεί σε ψευδές.

en: The percentage to reduce the keyboard backlight by when idle. For example, if set to '60', the backlight will be cut by 40% when idle. Legal values are between 0 and 100.
el: Το ποσοστό για να μειώσει τον οπίσθιο φωτισμό πληκτρολογίου όταν βρίσκεται σε αεργία. Για παράδειγμα, αν τεθεί σε '60', ο οπίσθιος φωτισμός θα μειωθεί κατά 40% σε λειτουργία μπαταρίας. Επιτρεπόμενες τιμές είναι μεταξύ 0 και 100.

en: The percentage to reduce the keyboard backlight by when on battery power. For example, if set to '60', the backlight will be cut by 40% on battery power. Legal values are between 0 and 100.
el: Το ποσοστό για να μειώσει τον οπίσθιο φωτισμό πληκτρολογίου όταν λειτουργεί με την μπαταρία. Για παράδειγμα, αν τεθεί σε '60', ο οπίσθιος φωτισμός θα μειωθεί κατά 40% σε λειτουργία μπαταρίας. Επιτρεπόμενες τιμές είναι μεταξύ 0 και 100.

en: The time remaining in seconds of the battery when critical action is taken. Only valid when use-time-for-policy is true.
el: Ο χρόνος μπαταρίας σε δευτερόλεπτα που πρέπει να απομένει για να εκτελεστεί η ενέργεια. Χρησιμοποιείται μόνο αν το use_time_for_policy έχει οριστεί σε αληθές.

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered critical. Only valid when use-time-for-policy is true.
el: Ο χρόνος μπαταρίας σε δευτερόλεπτα που πρέπει να απομένει για να θεωρηθεί το φορτίο εξαιρετικά χαμηλό. Χρησιμοποιείται μόνο αν το use_time_for_policy έχει οριστεί σε αληθές.

en: The time remaining in seconds of the battery when it is considered low. Only valid when use-time-for-policy is true.
el: Ο χρόνος μπαταρίας σε δευτερόλεπτα που πρέπει να απομένει για να θεωρηθεί το φορτίο χαμηλό. Χρησιμοποιείται μόνο αν το use_time_for_policy έχει οριστεί σε αληθές.

en: The time remaining when action is taken
el: Ο χρόνος που πρέπει να απομένει για να εκτελεστεί η ενέργεια

en: The time remaining when critical
el: Ο χρόνος που πρέπει να απομένει για να θεωρηθεί το φορτίο εξαιρετικά χαμηλό

en: The time remaining when low
el: Ο χρόνος που πρέπει να απομένει για να θεωρηθεί το φορτίο χαμηλό

en: The type of sleeping that should be performed when the computer is inactive.
el: Ο τύπος αδράνειας που θα εκτελείται όταν ο υπολογιστής είναι ανενεργός.

en: There is no data to display.
el: Δεν υπάρχουν δεδομένα προς εμφάνιση.

en: This is the laptop panel screen brightness used when the session is idle. Only valid when use-time-for-policy is true.
el: Αυτός είναι ο πίνακας οθόνης φωτεινότητας του φορητού υπολογιστή που χρησιμοποιείται όταν η συνεδρία είναι σε αδράνεια. Είναι έγκυρη μόνο όταν η τιμή της use-time-for-policy είναι αληθής.

en: This program can only be used by the root user
el: Αυτό το πρόγραμμα μπορεί να χρησιμοποιηθεί μόνο από το διαχειριστή (root)

en: This program must only be run through pkexec
el: Αυτό το πρόγραμμα πρέπει να εκτελείται μόνο μέσω της pkexec

en: Time elapsed
el: Χρόνος

en: Time to empty
el: Χρόνος για πλήρη εκφόρτιση

en: Time to full
el: Χρόνος για πλήρη φόρτιση

en: Type
el: Τύπος

en: UPS Discharging
el: Το UPS άρχισε να εκφορτίζεται

en: UPS critical low action
el: Ενέργεια όταν το φορτίο του UPS είναι εξαιρετικά χαμηλό

en: UPS critically low
el: Το φορτίο του UPS είναι εξαιρετικά χαμηλό

en: UPS low
el: Το φορτίο του UPS είναι χαμηλό

en: UPS low power action
el: Ενέργεια όταν το φορτίο του UPS είναι χαμηλό

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Unknown state
el: Άγνωστη κατάσταση

en: Unknown technology
el: Άγνωστης τεχνολογίας

en: Unknown time
el: Άγνωστος χρόνος

en: Use mate-screensaver lock setting
el: Χρήση ρύθμισης κλειδώματος του mate-screensaver

en: Use smoothed line
el: Εξομάλυνση γραμμής

en: Value
el: Τιμή

en: Vendor
el: Κατασκευαστής

en: Vendor:
el: Κατασκευαστής:

en: Visit help page
el: Μετάβαση στην ιστοσελίδα βοήθειας

en: Waiting to charge
el: Αναμονή φόρτισης

en: Waiting to discharge
el: Αναμονή εκφόρτισης

en: When UPS power is _critically low:
el: Όταν είναι να ε_ξαντληθεί το φορτίο του UPS:

en: When UPS power is l_ow:
el: Αν το φορτίο του _UPS είναι χαμηλό:

en: When battery po_wer is critically low:
el: Όταν είναι να ε_ξαντληθεί το φορτίο της μπαταρίας:

en: When laptop lid is cl_osed:
el: Όταν _κλείνει το καπάκι του φορητού:

en: When sleep fails we can show the user a button to help fix the situation. Leave this blank if the button should not be shown.
el: Όταν αποτυγχάνει η αναστολή, υπάρχει δυνατότητα εμφάνισης ενός κουμπιού που θα βοηθά το χρήστη να διορθώσει το πρόβλημα. Αφήστε την επιλογή κενή αν δε θέλετε να εμφανίζεται το κουμπί αυτό.

en: When the _suspend button is pressed:
el: Όταν πατιέται το κουμπί _αναστολής:

en: When the power _button is pressed:
el: Όταν πατιέται το κουμπί _power:

en: When to show the notification icon
el: Πότε θα εμφανίζεται το εικονίδιο ειδοποίησης

en: Whether NetworkManager should be connected and disconnected on sleep.
el: Αν το NetworkManager θα είναι συνδεμένο και αποσυνδεδεμένο κατά την αδράνεια.

en: Whether NetworkManager should disconnect before suspending or hibernating and connect on resume.
el: Αν ο NetworkManager θα αποσυνδέεται πριν την αναστολή ή την αδρανοποίηση, και θα επανασυνδέεται κατά την επαναφορά.

en: Whether the GNOME keyring is locked before the computer enters hibernate. This means the keyring will have to be unlocked on resume.
el: Αν θα κλειδώνεται η κλειδοθήκη του MATE όταν ο υπολογιστής αδρανοποιείται. Αν ναι, η κλειδοθήκη θα πρέπει να ξεκλειδωθεί κατά την επαναφορά.

en: Whether the GNOME keyring is locked before the computer enters suspend. This means the keyring will have to be unlocked on resume.
el: Αν θα κλειδώνεται η κλειδοθήκη του MATE όταν ο υπολογιστής αναστέλλεται. Αν ναι, η κλειδοθήκη θα πρέπει να ξεκλειδωθεί κατά την επαναφορά.

en: Whether the screen is locked when the computer wakes up from a hibernate. Only used if lock-use-screensaver is false.
el: Αν θα κλειδώνει η οθόνη όταν ο υπολογιστής επιστρέφει από την αδρανοποίηση. Αυτή η επιλογή χρησιμοποιείται μόνο αν το lock-use-screensaver έχει οριστεί ως ψευδές.

en: Whether the screen is locked when the computer wakes up from a suspend. Only used if lock-use-screensaver is false.
el: Αν θα κλειδώνει η οθόνη όταν ο υπολογιστής επιστρέφει από την αναστολή. Αυτή η επιλογή χρησιμοποιείται μόνο αν το lock-use-screensaver έχει οριστεί ως ψευδές.

en: Whether the screen is locked when the screen is turned off. Only used if lock-use-screensaver is false.
el: Αν η οθόνη θα κλειδώνει όταν θα σβήνει. Θα χρησιμοποιείται μόνο αν το lock-use-screensaver έχει οριστεί σε ψευδές.

en: Whether to hibernate, suspend or do nothing when inactive
el: Αν θα γίνεται αδρανοποίηση, αναστολή ή τίποτα, αν ο υπολογιστής δε χρησιμοποιηθεί για ορισμένο χρονικό διάστημα.

en: Whether to use the screen lock setting of mate-screensaver to decide if the screen is locked after a hibernate, suspend or blank screen.
el: Αν θα χρησιμοποιείται η ρύθμιση κλειδώματος οθόνης του mate-screensaver για να καθοριστεί αν θα κλειδώνει η οθόνη μετά από αναστολή/αδρανοποίηση του υπολογιστή ή απενεργοποίηση της οθόνης.

en: Whether to use time-based notifications
el: Αν θα εμφανίζονται ειδοποιήσεις με βάση το χρόνο

en: Whether we should show the history data points
el: Αν θα εμφανίζονται τα σημεία δεδομένων ιστορικού

en: Whether we should show the history data points in the statistics window.
el: Αν θα εμφανίζονται τα σημεία δεδομένων του ιστορικού στο παράθυρο στατιστικών.

en: Whether we should show the stats data points
el: Αν θα εμφανίζονται τα σημεία στατιστικών δεδομένων

en: Whether we should show the stats data points in the statistics window.
el: Αν θα εμφανίζονται τα στατιστικά σημεία δεδομένων στο παράθυρο στατιστικών.

en: Whether we should smooth the history data
el: Αν θα γίνεται εξομάλυνση δεδομένων ιστορικού

en: Whether we should smooth the history data in the graph.
el: Αν θα γίνεται εξομάλυνση δεδομένων ιστορικού στο γράφημα.

en: Whether we should smooth the stats data
el: Αν θα γίνεται εξομάλυνση στατιστικών δεδομένων

en: Whether we should smooth the stats data in the graph.
el: Αν θα γίνεται εξομάλυνση στατιστικών δεδομένων στο γράφημα.

en: Wireless keyboard is low in power (%.0f%%)
el: Το επίπεδο φόρτισης του ασύρματου πληκτρολογίου σας είναι χαμηλό (%.0f%%).

en: Wireless keyboard is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
el: Το επίπεδο φόρτισης του ασύρματου πληκτρολογίου σας είναι εξαιρετικά χαμηλό (%.0f%%). Σύντομα, η συσκευή θα σταματήσει να λειτουργεί, εκτός αν φορτιστεί.

en: Wireless mouse is low in power (%.0f%%)
el: Το επίπεδο φόρτισης του ασύρματου ποντικιού σας είναι χαμηλό (%.0f%%).

en: Wireless mouse is very low in power (%.0f%%). This device will soon stop functioning if not charged.
el: Το επίπεδο φόρτισης του ασύρματου ποντικιού σας είναι εξαιρετικά χαμηλό (%.0f%%). Σύντομα, η συσκευή θα σταματήσει να λειτουργεί, εκτός αν φορτιστεί.

en: Yes
el: Ναι

en: _About
el: Πε_ρί

en: _Always display an icon
el: _Να εμφανίζεται πάντα εικονίδιο

en: _Close
el: _Κλείσιμο

en: _Help
el: _Βοήθεια

en: _Never display an icon
el: Να _μην εμφανίζεται ποτέ εικονίδιο

en: _Only display an icon when battery power is low
el: Να εμφανίζεται εικονίδιο μόνο αν το φορτίο της μπαταρίας είναι χαμη_λό

en: _Preferences
el: _Προτιμήσεις

en: _Reduce backlight brightness
el: _Μείωση φωτεινότητας οθόνης
